Skupinu CSG na světových trzích nově zastupuje agentura Czechoslovak Export

Skupinu CSG na světových trzích nově zastupuje agentura Czechoslovak Export
Czechoslovak Export na Eurosatory 2024 / CSG (Zvětšit)

Hlavní obchodní agenturou průmyslově-technologické skupiny Czechoslovak Group (CSG), která zastupuje portfolio produktů a služeb firem CSG na světovém trhu, se od června 2024 stává česká společnost Czechoslovak Export (CSE). Ta navazuje na činnost společnosti Excalibur International, která dosud plnila úlohu hlavní obchodní agentury skupiny CSG. V rámci společnosti Czechoslovak Export působí stejný obchodní tým, který úspěšně působil v rámci společnosti Excalibur International. Stejně tak v čele nové obchodní agentury stojí CEO Miloš Šivara, který řídí i společnost Excalibur International.

„Skutečnost, že jako hlavní obchodní agentura CSG začíná působit Czechoslovak Export, neznamená konec existence společnosti Excalibur International,“ upozorňuje Miloš Šivara a dodává: „Excalibur International bude nadále nositelem a realizátorem významných obchodních projektů, které realizujeme například v Indonésii. Nové projekty však budeme rozjíždět již pod hlavičkou Czechoslovak Export.“

Důvodem pro změnu firmy, která zastupuje CSG na světových trzích, je především zdůraznění identity v rámci CSG. „Název Czechoslovak Export jasně vypovídá o příslušnosti firmy ke skupině Czechoslovak Group a zároveň vysvětluje, že jejím smyslem existence je obchodní zastoupení v exportních projektech skupiny. Naráželi jsme také u zákazníků na to, že si Excalibur International spojovali primárně se známou společností Excalibur Army, která v rámci CSG vyrábí zejména pozemní techniku, ale ne s celou skupinou,“ vysvětluje Miloš Šivara. Czechoslovak Export stejně jako skupina CSG navazují na tradici československého průmyslu a značky Made in Czechoslovakia, která stále dobře funguje na některých trzích.

Ve společnosti Czechoslovak Export působí tým bezmála sta obchodníků a manažerů. Czechoslovak Export má stejné sídlo jako mateřská skupina CSG v budově Red Court v pražském Karlíně, kde pracuje i jádro jejího týmu. Agentura má síť zástupců a spolupracovníků v mnoha zemích světa, což jí umožňuje flexibilně pokrývat téměř celý svět. „Zakládáme si na tom, že pro Czechoslovak Export pracuje mezinárodní tým. Základem úspěšného globálního obchodování je znalost a respekt k různým kulturám. Díky tomu připravujeme projekty, které dokonale odpovídají potřebám našich zákazníků, a vytváříme s nimi dlouhodobá partnerství,“ uvádí Miloš Šivara. „Přestože primárně sloužíme jako obchodní zastoupení skupiny CSG, jsme otevření i partnerstvím mimo skupinu, a to nejen v obranném, ale i v civilním průmyslu,“ uzavírá CEO firmy Czechoslovak Export.

O skupině CSG

Globální průmyslově-technologická skupina CSG vlastněná českým podnikatelem Michalem Strnadem má klíčové výrobní podniky v České republice, na Slovensku, ve Španělsku, v Itálii, Indii, Velké Británii a USA a své výrobky exportuje do celého světa. CSG soustavně investuje do rozvoje svých společností a zároveň expanduje v hlavních oborech svého podnikání. Součástí skupiny jsou například česká automobilka Tatra Trucks, významný světový výrobce malorážové munice Fiocchi nebo český výrobce radarů Eldis. V podnicích začleněných do skupiny CSG a v propojených firmách pracuje více než 10 000 zaměstnanců. V roce 2023 dosáhly konsolidované tržby skupiny hodnoty 42 mld. korun. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl, obranný průmysl a výroba munice. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci setkat na všech kontinentech.

Galerie

Czechoslovak Export na Eurosatory 2024 / CSG Czechoslovak Export na Eurosatory 2024 / CSG Czechoslovak Export na Eurosatory 2024 / CSG

Nahlásit chybu v článku


Související články

Czechoslovak Group a Tatra Trucks budou mít největší expozici na veletrhu IDET 2023

Na brněnském výstavišti bude ve dnech 24. až 26. května probíhat veletrh IDET, který oslaví 30 let ...

Firmy skupiny CSG a Tatra Trucks budou vystavovat na veletrhu World Defense Show 2024

V saúdskoarabském Rijádu se bude ve dnech 4. až 8. února konat přehlídka bezpečnostních a obranných ...

Tatra se poprvé představí na veletrhu LAAD Defence & Security 2024 v Brazílii

Kopřivnická automobilka exportuje své automobily do různých částí světa uživatelům z řady ...

Firmy ze skupiny CSG se zúčastní prestižního veletrhu obranných technologií Eurosatory 2024 v Paříži

Ve dnech 17.–21. června se v Paříži uskuteční další ročník mezinárodního veletrhu obranných ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...