SOUTĚŽ: Balistická vesta pro potřeby Armády České republiky

OMEGA DEFEND
Foto: Logo sponzora soutěže firmy OMEGA DEFEND / OMEGA DEFEND

Pravidelní čtenáři Armádních novin si určitě vzpomenou na sérií článků o balistických vestách používaných v Armádě České republiky. Pokud jste si mysleli, že tím to vše skončilo, neznáte Armádní noviny. Opravdu nemáme rádi plané řeči, proto jsme se spojili s výrobcem vojenské výstroje, firmou OMEGA DEFEND a připravili jsme pro vás společně jedinečné soutěžní klání. Cílem naší nové soutěže není nic menšího než návrh vlastní balistickou vestu, která bude následně  vyrobena ve firmě OMEGA DEFEND!!

Vojáci a Policisté ČR! Pokud nemáte rádi plané řeči a chcete něco udělat pro změnu, soutěž je určena přímo vám. Musíme však nejprve poděkovat firmě OMEGA DEFEND, kterou naše články o balistických vestách zaujaly, a díky ní jsme mohli celou soutěž zrealizovat.

Její ředitel, Ing. Jiří Koutník k tomu říká:

Touto soutěží sledujeme pouze jednu věc, chceme určitým způsobem prolomit neustálé spekulace a dohady okolo balistických ochranných vest, jejich podoby a provedení. Přesněji řečeno takových vest, které budou mít určitou šanci na uplatnění v AČR.

Protože kompetentní místa v tom sami nemají jasno, nastávají situace, kdy vznikne zadání pro VŘ a najednou se zjistí, že podoba, která je popsaná, náhodou odpovídá řešení, jaké má někdo ochráněno. Také se domníváme, že tato kompetentní místa, která rozhodují o tom, jaká vesta a od koho se zavede, jsou opravdu ovlivněna, a to nejen Googlem.

S ohledem na dosavadní zkušenosti a názory uživatelů z řad vojáků, chceme tedy touto cestou umožnit realizaci vesty dle jejich představ.  Budeme financovat návrh balistické vesty od těch, kteří budou opravdovými nositeli, pokud si skutečně takovou vestu sami navrhnou. Věříme, že tato soutěž bude úspěšná a setká se s ohlasem. Není potřeba, aby měl český voják na výběr pouze jeden model vesty, jen proto, že má na sobě novou křížovou vazbu a protože se na českém trhu nic lepšího nevyskytuje. Postupně chceme pokračovat i směrem k ostatní výstroji a vybavení. Přejeme všem hodně zdaru.

Důležité upozornění. Vzhledem k náročnosti zadání, není soutěž pro každého - pouze a jen pro příslušníky Armády České republiky nebo Policie ČR. Jen ti mají potřebné znalosti, zkušenosti a největší morální právo navrhovat tak důležitou výstrojní součástku jakou je balistická vesta.

Soutěžící mohou pochopitelně spolupracovat i s někým, kdo bude schopen jím s návrhem vesty pomoci. Navíc, pokud budou mít účastníci zájem, poskytneme jim zadání pro vývoj nových vest z posledního tendru z konce roku 2011, aby měli určitou představu, co vlastně za vestu a její výbavu AČR požaduje, jako například unikátní kapsu na vestě pro vložení rezervoáru na vodu apod.

Soutěž je navržena na 6 týdnů, během kterého musíte vestu nejen do detailu (pokud možno) popsat, ale i nakreslit. Nebudeme určitě zjišťovat, kolik lidí jste si na pomoc pozvali, nebo kdo vám vestu nakreslil. Cílem je opravdu zjistit, zda lze vyrobit vestu splňující všechny představy a přání vojáků.

Pokud si myslíte, že zrovna váš nápad může změnit pravidla hry na trhu s vestami, neváhejte a zúčastněte se soutěže. Jakmile zašlete svůj návrh na naši e-mailovou adresu, stáváte se automaticky soutěžícím – za splnění níže uvedených podmínek. Čekají na vás nejen hodnotné ceny, ale především příslib lukrativní spolupráce s firmou OMEGA DEFEND. Nezapomeňte! Výsledkem vaší práce bude fyzická realizace vašeho nápadu!

 

Pravidla soutěže

Zadání soutěže: Vytvořit vlastní návrh balistické vesty

Cíl soutěže: Navrhnout a popsat vlastní originální balistickou vestu, která bude nejlépe vyhovovat vševojskovým potřebám Armády České republiky. Kromě vlastního technického popisu musí soutěžící dodat i grafickou předlohu vesty.

Hodnoticí kritéria: Vesty se budou posuzovat podle propracovanosti a promyšlenosti jednotlivých detailů. Vyhrává nejkomplexnější vesta, která nejlépe plní svou funkci, je ale zároveň nenáročná a levná na výrobu.

Kdo se může zúčastnit: Pouze a jen příslušnici Armády České republiky a Policie ČR

Přihlášení do soutěže: Soutěžícím se stane kdokoliv, kdo pošle svůj návrh (popis + kresbu), své jméno, služební a telefonní číslo na adresu redakce@armadninoviny.cz

Porota: Vesty budou posuzovat vývojáři balistických vest ze společnosti OMEGA DEFEND a také čeští příslušnici elitních jednotek AČR

Start soutěže: 02. 07. 2012

Uzávěrka soutěže: 23:59 13.08.2012 (doba trvání soutěže je 6 týdnů)

Zveřejnění došlých prací: 14. 8. 2012 na stránkách Armádních novin a FaceBook stránkách Armádních novin

Místo a čas vyhodnocení soutěže: 21. 8. 2012 na stránkách Armádních novin a FaceBook stránkách Armádních novin

Ceny pro výherce:

1. místo - Dárkový set od firmy OMEGA DEFEND (tričko UBACS + funkční spodní prádlo)

Vítězné řešení bude předáno firmě OMEGA DEFEND, která následně fyzicky zrealizuje výrobu vesty podle popisu a obrázků vítězného řešení!!

Technické specifikace soutěže

Pravidla pro došle práce:

 • 1x technický popis samotné vesty v libovolné délce - formát .doc nebo .pdf

 • Minimálně 1x obrázek vesty (grafická předloha, skica)

 • U každého obrázku bude vpravo dole podpis, nebo znak autora. Soutěžící si může nechat obrázek své vesty nakreslit u libovolné třetí osoby.

 • Své práce posílejte na redkace@armadninoviny.cz nebo nahrajte na libovolné on-line uložiště dat (uloz.to apod.).

 • Došle práce budou po uzávěrce soutěže trvale umístěny na stránkách www.armadninoviny.cz a www.omega-defend.cz . Samozřejmosti je odkaz na tvůrce. 

Pravidla hodnocení:

 • Porota bude složena ze zástupců firmy OMEGA DEFEND a příslušníků elitních jednotek AČR.

 • Výherci budou kontaktování e-mailem nebo telefonicky.

Pravidla vyplacení věcné ceny:

 • Vítěz bude kontaktován zástupci OMEGA DEFEND e-mailem nebo telefonicky. Ceny budou poslány poštou nebo osobně předány.

 

Veškeré dotazy k soutěži směřujte na e-mailovou adresu redakce@armadninoviny.cz

Nahlásit chybu v článku


Související články

Díl č.1 - Problematika bojových vest zavedených v Armádě České republiky

Od našich čtenářů jsme dostali mnoho dopisů a podnětů s přáním, abychom se podívali na problematiku ...

Problematika taktické výstroje v Armádě České republiky

Dnešním článkem se paralelně připojíme k našemu seriálu o ochranných vestách a nosičích plátů ...

Díl č.2 - Problematika bojových vest zavedených v Armádě České republiky

V dnešním díle jsme se pustili do srovnání tří nejpoužívanějších ochranných vest v Armádě České ...

Díl č.3 - Problematika bojových vest zavedených v Armádě České republiky

Po několika článcích o vestách, jejich typech a technických provedeních, Vám chceme nabídnout také ...

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Kubec
  18:19 02.07.2012

  Nebylo by možné udělat výjimku? Nejsem sice voják (zatím), ale o balistické vesty se už poměrně dlouhou dobu zajímám a myslím, že bych mohl být nápomocen a dokázal bych vytvořit ...Zobrazit celý příspěvek

  Nebylo by možné udělat výjimku? Nejsem sice voják (zatím), ale o balistické vesty se už poměrně dlouhou dobu zajímám a myslím, že bych mohl být nápomocen a dokázal bych vytvořit plnohodnotný návrh. Stejně jako vojáky mě totiž štve, že armáda nakoupila vesty které jsou naprosto nedostačující a vystavují vojáky až moc velkému riziku. Rád bych pomohl to změnitSkrýt celý příspěvek

 • Taran
  14:58 02.07.2012

  Došle práce budou po uzávěrce soutěže trvale umístěny na stránkách www.armádnínoviny.cz a www.omega-defence.cz... . Samozřejmosti je odkaz na tvůrce. chyba v internetové adrese ...Zobrazit celý příspěvek

  Došle práce budou po uzávěrce soutěže trvale umístěny na stránkách www.armádnínoviny.cz a www.omega-defence.cz... . Samozřejmosti je odkaz na tvůrce.

  chyba v internetové adrese zní www.omega-defend.cz... Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 2 z 2