VÁLKA NA UKRAJINĚ

VÁLKA NA UKRAJINĚ
Ukrajinská vlajka / depositphotos.com (Zvětšit)

Speciální diskuze o válce na Ukrajině.

FPV (First Person View) jsou nejúčinnější zbraní na ukrajinském bojišti. Jeden FPV dron v hodně pouze několik tisíc dolarů umí z boje vyřadit tank za miliony dolarů. FPV drony na bojišti chrání životy ukrajinské pěchoty. Můžete podpořit český projekt výroby FPV dronů pro ukrajinskou armádu na Vozím drony na Ukrajinu.

ODKAZ: Vozím drony na UkrajinuDárek pro Putina, AerorozvědkaCZ

Nahlásit chybu v článku


Zvýraznit příspěvky za posledních:

Vyhledávání platí pro hlavní příspěvky, ale zobrazena jsou vždy celá vlákna. Hodnoty vyhledání jsou: Klíčové slovo, autor a časové období. Hodnoty lze kombinovat.


 • Cernysip
  22:56 18.09.2022

  Rusko opouští militanty z ORDLO a odmítá ošetřovat raněné https://glavred.info/ukraine/r... 18. ...Zobrazit celý příspěvek

  Rusko opouští militanty z ORDLO a odmítá ošetřovat raněné
  https://glavred.info/ukraine/r... 18. září 2022
  Rozvědka hlásí, že se schyluje ke konfliktu mezi ozbrojenci z ORDLO a ruskými ozbrojenými silami. Nemocnice v Rusku odmítají léčit takzvané „dobrovolníky“ z ORDLO.
  Podle hlavního zpravodajského ředitelství ministerstva obrany se schyluje ke konfliktu mezi ozbrojenci a ruskými vojáky. Ozbrojenci z „LDNR“ si podle rozvědky stěžují na přístup velení a dalších jednotek okupačních sil.
  Takže konkrétně jeden z praporů takzvaného „Svazu dobrovolníků Donbasu“ utrpěl těžké ztráty u Avdiivky, ale nemohl získat lékařskou pomoc. Zranění byli převezeni do nemocnice v Rostově na Donu, ale lékaři je odmítli ošetřit. „Vždyť Unie dobrovolníků Donbasu vznikla v rámci programu dobrovolné mobilizace BARS – bojová vojenská záloha. Ve všech takových případech lékaři odkazují na přímý příkaz z velení,“ stojí ve zprávě. Konflikt se také schyluje mezi ozbrojenci ORDLO a ruskými ozbrojenými silami. Při ústupu nechali Rusové „mobilizované“ v pozicích bez podpory a pomoci. Za to ztráty v jednotkách někdy dosáhly 100 % personálu.Skrýt celý příspěvek

  • Анатолий
   23:35 18.09.2022

   Mezitím násilná mobilizace dál pokračuje https://twitter.com/666_mancer... Je docela zajímavé vztah mobilizovaných a rusů na frontě nebo v zajetí, nikdy se ...Zobrazit celý příspěvek

   Mezitím násilná mobilizace dál pokračuje
   https://twitter.com/666_mancer...
   Je docela zajímavé vztah mobilizovaných a rusů na frontě nebo v zajetí, nikdy se nemají rádi a ne skupinkují se mezi sebou. Rusové neberou mobilizované za lidi, asi že jsou to chochlové, mobilizované nemají rádi rusy za válku kterou nechtějí.Skrýt celý příspěvek

 • Cernysip
  22:51 18.09.2022

  Ohromující úspěch: ve Svatovu zlikvidovaly ozbrojené síly Ukrajiny jednou „fackou“ 200 okupantů ...Zobrazit celý příspěvek

  Ohromující úspěch: ve Svatovu zlikvidovaly ozbrojené síly Ukrajiny jednou „fackou“ 200 okupantů najednou
  https://glavred.info/ukraine/p... - 18. září 2022
  Gaidai zdůraznil, že Rusové se připravují na obranu – shromažďují personál, techniku, vytvářejí se obranné struktury.
  V noci na 18. září „padla facka“ na dočasně obsazeného Svatova v Luhanské oblasti. Jak řekl šéf Luhanského OVA Sergej Gaidai, na území bývalého autobusového nádraží, které bylo přebudováno na hotel, byly slyšet výbuchy a byli zde umístěni ruští okupanti.
  "Pokud jde o "facku", mohu říci, že „sedla“ přesně. Facky přilétají do hotelů nebo ubytoven, kde bydlí zástupci ruské armády. V poslední době mají velké ztráty. Jen dnes večer ve Svatově došlo k výbuchu na bývalém autobusovém nádraží. Zemřelo tam přibližně 200 ruských vojáků. Nyní aktivně stahují jednotky do přední linie a připravují se na obranu. Ale sklady jsou také ničeny a mohou tak mít problémy s municí. Útočníci zcela ruší komunikaci. Místní kontroly probíhají,“ řekl Gaidai.Skrýt celý příspěvek

 • Cernysip
  22:44 18.09.2022

  Starosta Melitopolu oznámil, že auto proruského „šéfa skupiny rychlé reakce lidové policie“ bylo vyhozeno do povětří v centru ...Zobrazit celý příspěvek

  Starosta Melitopolu oznámil, že auto proruského „šéfa skupiny rychlé reakce lidové policie“ bylo vyhozeno do povětří v centru města.
  https://novayagazeta.eu/articl...
  Starosta Melitopolu Ivan Fedorov řekl, že na jednom ze dvorů v ulici Jaroslava Moudré v centru města stojí auto bývalého ukrajinského policisty Denise Stefankova, který je v současnosti jmenován do funkce „šéfa rychlé reakce lidové policie“. skupina“ okupační „správou“, byla vyhozena do povětří. Napsal o tom ve svém telegramovém kanálu.
  „Silný výbuch na nádvoří výškové budovy Melitopol v centru města je pravděpodobným výsledkem zásahu FSB. Podle předběžných údajů chtěli při „zúčtování“ zlikvidovat jednoho z kolaborantů-policistů – takzvaného „šéfa Skupiny rychlé reakce lidové policie“. Denis Stefankov je jedním ze 118 zrádných policistů, pro které jsme připravovali zabavení veškerého jejich nemovitého a movitého majetku,“ napsal Fedorov. Neuvedl, zda v důsledku výbuchu byli nějací mrtví nebo zranění. Podle RIA Novosti „vybuchlo improvizované výbušné zařízení, lidé jsou naživu“. Ukrajinské telegramové kanály hlásí smrt Stefankova.
  Ivan Fedorov v sobotu zveřejnil seznam 118 současných strážců zákona spolupracujících s okupační „správou“ Melitopolu. Podle těchto údajů 36letý Stefankov „přešel na stranu okupačních úřadů, vstoupil do řad ‚lidových milicí‘ a byl jmenován šéfem Státního úřadu pro vyšetřování“. Seznam také říká, že Stefankov žije v ulici Jaroslava Moudrého, kde došlo k výbuchu.
  https://t.me/stranaua/64685... Skrýt celý příspěvek

 • Silver
  22:16 18.09.2022

  Výzva k ruským okupantom v Limane. Nemáte šancu vyhrať. Aby ste si zachránili život, opusťte vybavenie a s rukami hore sa posuňte smerom k Shchurovu alebo Svyatogorsku. Putin ...Zobrazit celý příspěvek

  Výzva k ruským okupantom v Limane. Nemáte šancu vyhrať. Aby ste si zachránili život, opusťte vybavenie a s rukami hore sa posuňte smerom k Shchurovu alebo Svyatogorsku.
  Putin vás zradil, posily neprídu. Zelená chodba do Shchurova a Svyatogorska. Zachráňte sa:

  https://twitter.com/HIMARS_OTA... Skrýt celý příspěvek

  • Mortles
   22:45 18.09.2022

   Je to jenom výkřik do tmy z Twitteru nebo to nějak odráží realitu na zemi?

   Je to jenom výkřik do tmy z Twitteru nebo to nějak odráží realitu na zemi?

  • StatusQuo
   22:46 18.09.2022

   Pochybuju že už je mají v obklíčení. Maximálně mají ústupové cesty pod palebnou kontrolou.

   Pochybuju že už je mají v obklíčení. Maximálně mají ústupové cesty pod palebnou kontrolou.

   • Cimbi
    06:51 19.09.2022

    To znamená smrtelné nebezpečí při zásobování i ústupu...

    To znamená smrtelné nebezpečí při zásobování i ústupu...

   • alter01
    07:03 19.09.2022

    Tak ako sú to ústupové cesty sú aj prístupové a zasobovacie cesty ! A Mimo ciest to už znova nepôjde , rasputica prichádza čo je pre Mordor zlé !

    Tak ako sú to ústupové cesty sú aj prístupové a zasobovacie cesty ! A Mimo ciest to už znova nepôjde , rasputica prichádza čo je pre Mordor zlé !

   • fanúšik
    07:50 19.09.2022

    aj v Debalcevo rusi v 2015 úplne neobkľúčili, len mali pod paľbou jedinú ústupovú cestu, to stačí...

    aj v Debalcevo rusi v 2015 úplne neobkľúčili, len mali pod paľbou jedinú ústupovú cestu, to stačí...

 • pepezdepa
  21:34 18.09.2022

  Převzato z FB. ÚVAHA O SOUČASNÝCH RUSKÝCH ZÁSOBOVACÍCH ŽELEZNIČNÍCH TRATÍCH VEDOUCÍCH K JEHO OKUPAČNÍM JEDNOTKÁM NA UKRAJINĚ. JAK ZÁSOBOVÁNÍ ZMĚNILA NEDÁVNÁ CHARKOVSKÁ OFENZIVA. ...Zobrazit celý příspěvek

  Převzato z FB.

  ÚVAHA O SOUČASNÝCH RUSKÝCH ZÁSOBOVACÍCH ŽELEZNIČNÍCH TRATÍCH VEDOUCÍCH K JEHO OKUPAČNÍM JEDNOTKÁM NA UKRAJINĚ. JAK ZÁSOBOVÁNÍ ZMĚNILA NEDÁVNÁ CHARKOVSKÁ OFENZIVA.
  Železniční sítě zásobující ruskou okupaci severovýchodní Ukrajiny jsou uspořádány jako pyramida. Nahoře je primární zásobovací uzel Voroněž, pak uzly Stary Oskol a Liski a nakonec předsunuté zásobovací uzly Belgorod, Valuyki a Millerovo. Belgorod byl donedávna nejdůležitějším hlavním centrem. Jeho železniční trasy na západ do Sumy, na jih do Charkova a na jihovýchod do Kupjansku z něj udělaly přirozené místo pro invazi. Ale po charkovské ofenzivě vedou všechny tyto cesty na osvobozené území.
  A nyní je cesta z Belgorodu k ruským okupačním silám mnohem delší. Možnosti jsou: vrátit se vlakem přes Stary Oskol nebo jet nejprve po silnici do Valuyki. Stručně řečeno, kromě setrvačnosti už Rusko nemá důvod používat Belgorod jako předsunutý uzel. Trať z Valuyki na jihovýchod přes Luhanskou oblast je nyní hlavním zásobovacím vedením pro Rusy na severovýchodě. Vinoucí se přes Luhansk může tato trať zásobovat i Lysyčansk (východně od Slovianska), nedávno odříznutý od tras přes Kupjansk.
  Z tohoto důvodu bude železniční trať jihovýchodně od Valuyki pravděpodobně mezi prvními cíli příští ofenzivy!! Troitske, nejsevernější velké město na trati, je asi 90 minut jízdy od Kupjansku. (Odtud vede do Starobilska.) Další severovýchodní předsunutý uzel Ruska, Millerovo, je dosažitelný tratí z Voroněže přes Liski. Tato linie vede přes malou část ukrajinského území, takže Rusko se pravděpodobně pokusí této oblasti držet, i když ztratí zbytek severní Luhanské oblasti. Millerovo má další problém: jeho trať do Luhanska vstupuje na Ukrajinu severně od Doněcku, což je oblast, kterou by Rusko mohlo ztratit, pokud by ztratilo severní Luhanskou oblast. Ukrajina houževnatě držela železniční uzel Stanytsa Luhanska od roku 2014 do letošního roku.
  Na jihovýchodě vede k uzlu u Gukova trať z Millerova, Rostova – hlavního zásobovacího centra oblasti – nebo z Volgogradu na východ. Pokud Ukrajina přeruší trať z Voroněže do Millerova, nejrychlejší cesta vlakem ze středního Ruska na JV Ukrajinu by byla přes Volgograd do Gukova. Když se konečně otočíme na jih, rozhodujícím železničním uzlem je Džankoj – ve zprávách minulý měsíc jako jeden z cílů série dosud nevysvětlených dálkových útoků Ukrajiny na Krym. Obě železniční tratě na pevninskou Ukrajinu z Krymu pocházejí z Džankoje.
  Není pochyb, že tyto úvahy má dávno rozpracovány ukrajinský generální štáb. Sláva Ukrajině.Skrýt celý příspěvek

  • d_mm2288
   21:54 18.09.2022

   Já se teda divím, že RF vůbec ještě používá železniční trasu přes Valujki jako zásobovací trasu. Vždyť z hraničního přechodu v Logačovce to je do Valujek sotva 25 km, takže tam v ...Zobrazit celý příspěvek

   Já se teda divím, že RF vůbec ještě používá železniční trasu přes Valujki jako zásobovací trasu. Vždyť z hraničního přechodu v Logačovce to je do Valujek sotva 25 km, takže tam v pohodě dostřelí (a taky už střílí) ukrajinské dělostřelectvo. Prakticky jakýkoli vlak s municí, technikou nebo třeba bílými vlajkami pro ruskou armádu je v nebezpečí. Být Rusy, tak se snažím o zásobování přes Millerovo a jižně přes zásobovací trasy, kudy zásobovali ORDLO už od roku 2014.Skrýt celý příspěvek

   • pepezdepa
    21:55 18.09.2022

    Rusáci napadli 50 milionovou zemi se 150 tisíci vojáky. Hledat u nich logiku asi nemá smysl. Jsou z jiné dimenze.

    Rusáci napadli 50 milionovou zemi se 150 tisíci vojáky. Hledat u nich logiku asi nemá smysl. Jsou z jiné dimenze.

    • alter01
     05:32 19.09.2022

     Logiku to má a veľkú ! Aj 150 tisícová armáda bola veľká ! Jednotky dostali rozkaz aby si zobrali slávnostné uniforma , žehličky, holenie a Pitralon a staršinovia nafasovali ...Zobrazit celý příspěvek

     Logiku to má a veľkú ! Aj 150 tisícová armáda bola veľká !
     Jednotky dostali rozkaz aby si zobrali slávnostné uniforma , žehličky, holenie a Pitralon a staršinovia nafasovali krabice sladkostí pre hladujúce ukrajinské deti !
     Tak si to v prvý deň predstavovali . Za dva dni v Kijeve , a v neďeľu slávnostná prehliadka na Kreščatiku s prísahovou vernosti RF nového prezidenta UA.
     To besnenie čo vypuklo v Buči bolo až potom čo zistili , že všetko je inak , že to pre rusov dopadlo ako obyčajne , na .....
     Také boli plány .Skrýt celý příspěvek

   • Nezmar
    22:03 18.09.2022

    Ale pouze RF muze napadat ostatni, to ze by se nekdo branil, nebo dokonce neco nicil na ruskem uzemi nemuze byt ani rec dokonce i okresni hejtman Scholz slibuje pouze munici, ktera ...Zobrazit celý příspěvek

    Ale pouze RF muze napadat ostatni, to ze by se nekdo branil, nebo dokonce neco nicil na ruskem uzemi nemuze byt ani rec dokonce i okresni hejtman Scholz slibuje pouze munici, ktera to primo zakazuje.Skrýt celý příspěvek

    • alter01
     05:36 19.09.2022

     Okresný hejtmon Schilz nie je dnes ten kto "mieša túto kávu" ! On iba poštekáva z kúta ! Aby sa mu nestalo , že sa z Germániou ocitnú na vedľajšiej kolaji . Aj v EU , tak ako v ...Zobrazit celý příspěvek

     Okresný hejtmon Schilz nie je dnes ten kto "mieša túto kávu" ! On iba poštekáva z kúta ! Aby sa mu nestalo , že sa z Germániou ocitnú na vedľajšiej kolaji . Aj v EU , tak ako v NATO je konkurencia , snaha sa presadiť !Skrýt celý příspěvek

  • Mortles
   21:58 18.09.2022

   Roli, kterou měli doteď Vovčansk a Kupjansk nyní přejímají Svatove a Starobilsk, ať už se bude jednat o jakýkoli časový horizont, tak tyhle místa budou klíčové. A ještě bych ...Zobrazit celý příspěvek

   Roli, kterou měli doteď Vovčansk a Kupjansk nyní přejímají Svatove a Starobilsk, ať už se bude jednat o jakýkoli časový horizont, tak tyhle místa budou klíčové. A ještě bych upozornil na další důležitý bod: železnice na severu a jihu Luhaňské oblasti nejsou propojené, většina železnic prochází Kupjanskem a pak směřují směr Lysyčansk a Stanicja Luhanska kde končí.Skrýt celý příspěvek

   • StatusQuo
    22:50 18.09.2022

    Nevím co mají Rusové za plán. Stejná skupina co utekla z Kharkivské oblasti bude bránit novou a horší linii obrany. Navíc ještě oslabená o ztráty. Žádné rezervy už Rusové nemají. ...Zobrazit celý příspěvek

    Nevím co mají Rusové za plán. Stejná skupina co utekla z Kharkivské oblasti bude bránit novou a horší linii obrany. Navíc ještě oslabená o ztráty. Žádné rezervy už Rusové nemají. Můžou přesouvat vojáky po celé frontě ale Ukrajinci je taky můžou honit z Jihu na Východ a ve vhodné chvíli udeřit.Skrýt celý příspěvek

    • ruleta
     00:15 19.09.2022

     Udelaji obranne linie x desitek km daleko, momentalne asi maji muze, ale nemaji techniku a to, ze se stahli z Izjumu ... to bylo tak jedine rozumne (bohuzel) jinak by dnes byli v ...Zobrazit celý příspěvek

     Udelaji obranne linie x desitek km daleko, momentalne asi maji muze, ale nemaji techniku a to, ze se stahli z Izjumu ... to bylo tak jedine rozumne (bohuzel) jinak by dnes byli v zajeti nebo v zemi, protoze v te dobe byl veden uder ze severu a z jihozapadu by se pravdepodobone dokoncilo obkliceni a to by nedali.Skrýt celý příspěvek

  • Excelent
   07:41 19.09.2022

   Rusko má logistiku postavenou na železnici, ale když si vezmeme, že třeba Bajkalsko Amurská magistrála je místy stále jednokolejná, tak dalších poznámek netřeba. Jinak těch dalších ...Zobrazit celý příspěvek

   Rusko má logistiku postavenou na železnici, ale když si vezmeme, že třeba Bajkalsko Amurská magistrála je místy stále jednokolejná, tak dalších poznámek netřeba.
   Jinak těch dalších napojení na železnici moc není - vše přes Rostov na Donu a Volgodon. To je fakt zranitelnéSkrýt celý příspěvek

 • Cernysip
  21:10 18.09.2022

  Kreml vážně diskutuje o Putinově odchodu kvůli „nemoci“ – Piontkovskij https://glavred.info/world/v-k... - ...Zobrazit celý příspěvek

  Kreml vážně diskutuje o Putinově odchodu kvůli „nemoci“ – Piontkovskij
  https://glavred.info/world/v-k... - 18. září 2022
  Okolí ruského diktátora považuje Putinův odchod do důchodu pod rouškou nemoci za nejmírnější variantu jeho odstranění. V Kremlu se už vážně diskutuje o variantě sesadit ruského diktátora Vladimira Putina od moci. A aby to udělali „měkčí“, chystají se ohlásit, že údajně onemocněl, načež dočasně přenesou moc na Radu bezpečnosti agresorské země Ruské federace. Tuto možnost vyslovil ruský politolog Andrej Piontkovskij ve vysílání telethonu FreeDom s odkazem na slova svého zdroje v Kremlu. "Můj zdroj v Moskvě stále naléhavěji opakuje, že se o tom stále vážněji diskutuje mezi čekistickou elitou v bunkru... Dokonce mohu uvést příjmení - Kovalčuk tuto myšlenku předkládá. No, to je jediná osoba, ke které Putin vzhlížel. Je to takový šéf ideologické čekistické mafie, ideolog války,“ říká Piontkovskij. Kovalčuk podle politologa nabídl nejmírnější variantu odchodu ruského prezidenta do důchodu. "Nabídl variantu, která je pro Putina nejmírnější, která Putina zachrání. Toto je další možnost: je oznámeno, že Putin je nemocný, a po dobu jeho nemoci jsou jeho pravomoci dočasně převedeny na kolektivní orgán - tzv. Bezpečnostní radu. Tato verze je stále dominantnější. A já si myslím, že zítra, až se Putin zhanobený vrátí ze Samarkandu, bude velmi na pořadu dne,“ podotýká Piontkovskij.

  Moje pozn: Jurij Kovalčuk, nar. 25. července 1951, Kremelský „Rasputin“, jediný, s kým Putin konzultoval před invazí na Ukrajinu. Jurij Kovalčuk, majitel banky Rossija, byl přítelem ruského vůdce od samého počátku jeho politického života v Petrohradě. Žili spolu během pandemie v dači ve Valdai. Sdílejí „sen“ o obnově ruské říše. Nejmladší syn historika Valentina Kovalčuka, který se zabýval blokádou Leningradu; matka pracovala jako učitelka na Fakultě historie Leningradské státní univerzity.
  Životopis zde - https://lenta.ru/lib/14159560/... Skrýt celý příspěvek

  • pepezdepa
   21:23 18.09.2022

   Pokud Rusko odtáhne z CELÉ Ukrajiny a zároveň pošle Putina léčit do Haagu, asi bych to dokázal strávit. Samozřejmostí jsou i patřičně velké reparace ze strany ruského státu ...Zobrazit celý příspěvek

   Pokud Rusko odtáhne z CELÉ Ukrajiny a zároveň pošle Putina léčit do Haagu, asi bych to dokázal strávit. Samozřejmostí jsou i patřičně velké reparace ze strany ruského státu Ukrajině. Nicméně já nevěřím tomu, že by se Putin jen tak stáhl do pozadí.Skrýt celý příspěvek

   • Tino
    21:42 18.09.2022

    odstrania ho len preto ze je slaby a slaby je pretoze prehrava , nahradit ho moze vacsi posuk, ale aj niekto kto bude pocuvat armadu a pokusi sa to na ua nejako ...Zobrazit celý příspěvek

    odstrania ho len preto ze je slaby a slaby je pretoze prehrava , nahradit ho moze vacsi posuk, ale aj niekto kto bude pocuvat armadu a pokusi sa to na ua nejako zabetonovat...najlepsie z toho zleho by mohlo byt biznis kridlo, to sa rus stiahnu, prijmu geopoliticke nasledky vymenou sa rusenie casti sankcii a obnoveny biznis zacnu cosi platit UA....ale je to tiez take riesenie, ked v pozadi moze rast rovnaky alebo horsi magor ako putin a oni mu budu robit krovi, rus si budu lizat rany a pripravovat sa na dalsiu, vojnu ....treba sa pripravit na to , ze nech uz ho vymeni ktokovlek , moze to vnimat ako ponizenie a ono to ponizenie bude a chystat odvetu....rus musia prehrat sokujuco a na hlavu, uplne, najlepsie aby sa rus , kazdy iny koniec smrdi RUS navratom.Skrýt celý příspěvek

    • pepezdepa
     21:54 18.09.2022

     Pokud nemá Putin reálnou možnost udržet Ukrajinu, nebude ji mít ani nikdo další. Jejich armáda je prostě moc malá a slabá a lepší to v dohledné, ale ani ve střednědobé budoucnosti ...Zobrazit celý příspěvek

     Pokud nemá Putin reálnou možnost udržet Ukrajinu, nebude ji mít ani nikdo další. Jejich armáda je prostě moc malá a slabá a lepší to v dohledné, ale ani ve střednědobé budoucnosti nebude. Jejich jedinou šancí, jak z toho vypadnout, je všechno svést na Putina a následně ho odstranit.

     A Rusák si nemá jak lízat rány, nic relevantního nevyrábí. Ukrajina za 10 let bude mít úplně jinou výzbroj než dnes a v té době už budou ty na koleni upgradované sovětské stroje ještě víc k smíchu než dneska.Skrýt celý příspěvek

    • GlobeElement007
     07:39 19.09.2022

     Oni si uvědomují, že válku nevyhrají. Pokud odstraní Putina, ukončí to. Asi budou vyjednávat o Krymu, ale o obsazení Ukrajiny už nebude ani slovo. Odepíšou ho jako Chruščov ...Zobrazit celý příspěvek

     Oni si uvědomují, že válku nevyhrají. Pokud odstraní Putina, ukončí to. Asi budou vyjednávat o Krymu, ale o obsazení Ukrajiny už nebude ani slovo. Odepíšou ho jako Chruščov Stalina.Skrýt celý příspěvek

   • Profesor
    21:46 18.09.2022

    V Haagu ne léčit, ale postavit před tribunál.

    V Haagu ne léčit, ale postavit před tribunál.

    • pepezdepa
     22:17 18.09.2022

     To byla samozřejmě z mé strany nadsázka :-).

     To byla samozřejmě z mé strany nadsázka :-).

   • alter01
    05:47 19.09.2022

    V celej historii CCCP od sifylitika Lenina počnúc až po odstránenie Gorbačova boli desiatky úspešných stiahnutí vrcholých politikov . Len námatkou - Trockij , Malenkov, ...Zobrazit celý příspěvek

    V celej historii CCCP od sifylitika Lenina počnúc až po odstránenie Gorbačova boli desiatky úspešných stiahnutí vrcholých politikov . Len námatkou - Trockij , Malenkov, Bulganin, Chruščov , Gorbačov, napájanie Brežneva a Jelcina vodkou , ako prasatá z válova chlemtali vodku má tiež svoje čaro . Keď v inom nie , v tomto majú bohatí skúsenosti .Skrýt celý příspěvek

  • Poly
   21:45 18.09.2022

   Tak otázka zda to bude horší a nebo lepší pro UA. Yuri točí byznys a stavající situace mu ani trochu nevyhovuje. Na druhou stranu měl tak blízko k tomu úchylovi, že možná je ...Zobrazit celý příspěvek

   Tak otázka zda to bude horší a nebo lepší pro UA. Yuri točí byznys a stavající situace mu ani trochu nevyhovuje. Na druhou stranu měl tak blízko k tomu úchylovi, že možná je ochotný velkou část kšeftu z ideologických důvodů obětovat a vyrobit scénář pro UA mnohem horší, než jaký sepsal Putin.
   Nečetl jsem ten životopis, ale podle Reuters má minimálně nemalý podíl ve VK. Běžných médií vlastní ranec. Takže on sám má velký vliv v mediálním světě Ruska.

   https://www.reuters.com/articl...

   Varianta B - tu pozici chce pouze k tomu, aby hrabal ještě víc a na Rusko se vybodne.Skrýt celý příspěvek

  • salatnik
   21:54 18.09.2022

   To skôr Kovalčuk nešťastne vypadne z okna spolu s tými, čo by mu chceli v jeho návrhoch pomáhať :D

   To skôr Kovalčuk nešťastne vypadne z okna spolu s tými, čo by mu chceli v jeho návrhoch pomáhať :D

  • d_mm2288
   21:56 18.09.2022

   Může být. Takový General SVR o nemoci a o plánovaném tranzitu moci na Dmitrije Patruševa a Jekatěrinu Tichonovovou mluví už několik měsíců. Druhá věc je, že všechny tyhle zdroje ...Zobrazit celý příspěvek

   Může být. Takový General SVR o nemoci a o plánovaném tranzitu moci na Dmitrije Patruševa a Jekatěrinu Tichonovovou mluví už několik měsíců.
   Druhá věc je, že všechny tyhle zdroje taky nelze brát příliš vážně. Piontkovskij je jeden z několika málo opozičníků, co dávají rozhovory 3x denně a nenechá si ujít jakoukoli příležitost, jak to Putina kopnout, i kdyby to třeba nebyla pravda.Skrýt celý příspěvek

   • alter01
    07:08 19.09.2022

    Každý režim , aj totalitný má svoju opozíciu . Tak to treba brať vážne! Práve totalitné režimy zvyknú byť deravé ako rešeto! Ak si dobre spomíname , už na druhý deň po zasadnutí UV ...Zobrazit celý příspěvek

    Každý režim , aj totalitný má svoju opozíciu . Tak to treba brať vážne! Práve totalitné režimy zvyknú byť deravé ako rešeto! Ak si dobre spomíname , už na druhý deň po zasadnutí UV KSČ sa vedelo kto čo povedal , ako sa dohodli , hlavne neverejné dohody, atď.Skrýt celý příspěvek

 • Rošťák
  20:59 18.09.2022

  Někoho tu zajímaly počty ukořistěné techniky UA tak v kategorii MBT/IFV a dělostřelectva tu máte zobrazení ukořistěné techniky, která rozšíří počty ZSU :) Jen některé byly ...Zobrazit celý příspěvek

  Někoho tu zajímaly počty ukořistěné techniky UA
  tak v kategorii MBT/IFV a dělostřelectva tu máte zobrazení ukořistěné techniky, která rozšíří počty ZSU :) Jen některé byly označené jako poškozené - ukořistěné. Počtově nemají více jak 20%.
  https://twitter.com/rostakod/s... Skrýt celý příspěvek

  • Technista
   21:39 18.09.2022

   Ty Rošťáku :) Příspěvek je správně nadepsaný "captured", ale grafika jsou opět celkové ztráty RF.

   Ty Rošťáku :) Příspěvek je správně nadepsaný "captured", ale grafika jsou opět celkové ztráty RF.

 • Cernysip
  20:45 18.09.2022

  USA nevidí žádné známky dodávek zbraní z Číny do Ruska WASHINGTON, NEDĚLE 18. ZÁŘÍ USA nemají žádné důkazy o tom, že Čína dodává zbraně Rusku. Informuje o tom RBC-Ukraine s ...Zobrazit celý příspěvek

  USA nevidí žádné známky dodávek zbraní z Číny do Ruska
  WASHINGTON, NEDĚLE 18. ZÁŘÍ
  USA nemají žádné důkazy o tom, že Čína dodává zbraně Rusku.
  Informuje o tom RBC-Ukraine s odvoláním na prohlášení amerického prezidenta Joea Bidena, které cituje CNN. Podle Bidena nic nenasvědčovalo tomu, že by Čína nabízela zbraně nebo jiné věci, kterým chce Rusko pomoci ve válce proti Ukrajině. Prezident také dodal, že ho v rozhovoru s čínským vůdcem Si Ťin-pchingem varoval před důsledky porušení sankcí uvalených proti Ruské federaci. "Volal jsem prezidentu Si. Ne abych vyhrožoval, jen abych mu řekl, že jsme se mnohokrát setkali. Řekl jsem: 'Pokud si myslíte, že Američané a další budou po porušení sankcí proti Rusku nadále investovat v Číně, myslím, že děláte obrovskou chybu. Ale je to vaše rozhodnutí,“ řekl Biden. Připomeňme, že dříve bylo oznámeno, že podle zpráv z médií čínské společnosti prodávají zboží do Ruska, které potřebuje k pokračování války proti Ukrajině.Skrýt celý příspěvek

 • Cernysip
  20:41 18.09.2022

  Turecko postavilo korvetu „Hetman Ivan Mazepa“ pro ukrajinské námořnictvo ISTANBUL, NEDĚLE 18. ZÁŘÍ ...Zobrazit celý příspěvek

  Turecko postavilo korvetu „Hetman Ivan Mazepa“ pro ukrajinské námořnictvo
  ISTANBUL, NEDĚLE 18. ZÁŘÍ 2022
  https://www.rbc.ua/rus/news/tu...
  V Istanbulu dokončila loděnice RMK Marine stavbu trupu pro novou vlajkovou loď Ukrajiny - korvetu Hetman Ivan Mazepa. Informuje o tom RBC-Ukraine s odkazem na Turdefa.
  Podle turecké publikace je nyní loď v suchém doku. Jméno „Hejtman Ivan Mazepa“ a číslo F 211 jsou již naneseny na jeho desce. Korveta se stane novou vlajkovou lodí ukrajinské flotily poté, co byl potopen hejtman Sahaidachny kvůli rozsáhlé ruské invazi na Ukrajinu. Korveta Hetman Ivan Mazepa třídy Ada bude přizpůsobena všem existujícím typům protilodních střel. Plánuje se, že bude přijata do ukrajinského námořnictva v roce 2024.Skrýt celý příspěvek

  • Poly
   21:06 18.09.2022

   Tak a Harpoony bude možné odpálit už i z vody. Škoda jen té nic moc AA možností.

   Tak a Harpoony bude možné odpálit už i z vody. Škoda jen té nic moc AA možností.

  • liberal shark
   03:47 19.09.2022

   Ausgerechnet Mazepa, který bojoval proti Rusům :-)

   Ausgerechnet Mazepa, který bojoval proti Rusům :-)

 • Cernysip
  20:38 18.09.2022

  Německo navrhuje vytvořit tankové konsorcium s 12 zeměmi, které by předalo Leopard 2 na Ukrajinu - NEDĚLE 18. ...Zobrazit celý příspěvek

  Německo navrhuje vytvořit tankové konsorcium s 12 zeměmi, které by předalo Leopard 2 na Ukrajinu - NEDĚLE 18. ZÁŘÍ
  https://www.rbc.ua/rus/news/ge...
  Německo by mohlo vytvořit evropské tankové konsorcium s 12 zeměmi, které by se podělilo o břemeno poskytování Ukrajiny bojovými tanky Leopard 2. Informuje o tom RBC-Ukraine s odvoláním na Zeit. Analytici Evropské rady pro zahraniční vztahy (ECRR) Gustav Gressel, Raphael Loss a Yana Pulierin poznamenávají, že úspěchy ukrajinské armády jen zdůraznily požadavky na nové dodávky těžkých zbraní, protože ty jsou zásadní pro osvobození měst a vesnic od okupantů.
  Je třeba poznamenat, že kromě Německa má dalších 12 evropských armád bitevní tanky typu Leopard 2. Těchto tanků je v různých modifikacích více než dva tisíce kusů. Ne všichni jsou v provozu, ale na vyzbrojení tankové brigády ozbrojených sil Ukrajiny stačí 90 kusů.
  Protože se však Leopardy 2 stále vyrábějí a jsou široce používány, mohla by koordinovaná průmyslová výměna stávajících zásob a společná generální oprava pohotovostního zařízení uvolnit další jednotky. "Federální vláda by se proto měla chopit iniciativy a společně s evropskými partnery vytvořit konsorcium na podporu Ukrajiny. Čím více ze třinácti uživatelských států spojí své síly, tím menší bude pokles připravenosti jejich vlastních ozbrojených sil," dodal.
  Zároveň by Evropský mírový fond EU mohl zúčastněným zemím proplatit náklady na darované tanky a financovat tak náhradu za modernější varianty. EU by měla rovněž podporovat rozvoj udržovacích a zásobovacích kapacit v bezprostřední blízkosti Ukrajiny, stejně jako výcvik ukrajinských tankových a opravárenských brigád. Odborníci se domnívají, že USA a NATO mohou iniciativu na vytvoření konsorcia podpořit. Připomeňme, že německé ministerstvo obrany odmítá převézt bojové tanky na Ukrajinu, jak opakovaně prohlásil šéf resortu a kancléř Olaf Scholz. Tato pozice Berlína se vysvětluje tím, že k takovému kroku zatím žádná země NATO nepřistoupila.Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   20:49 18.09.2022

   Kdyz jsou ty Německé zbraně tak problémové, proč se UA stále dohadují jejich dodávek?

   Kdyz jsou ty Německé zbraně tak problémové, proč se UA stále dohadují jejich dodávek?

   • Poly
    21:09 18.09.2022

    Protože tanků, které jsou k dispozici moc není. Abramsy sotva dostanou Poláci, tanky z Japonska/JK/Číny/Indie - nedodají. Takže zbývá Francie a UK a ti jsou rádi, že mají to, co ...Zobrazit celý příspěvek

    Protože tanků, které jsou k dispozici moc není. Abramsy sotva dostanou Poláci, tanky z Japonska/JK/Číny/Indie - nedodají. Takže zbývá Francie a UK a ti jsou rádi, že mají to, co mají a kdoví v jakém je to stavu.Skrýt celý příspěvek

    • Анатолий
     21:35 18.09.2022

     Když už o tom mluvíme, Abramsů a jiné techniky má Amerika v skladech obrovské množství
     https://www.atlasobscura.com/p...

     Když už o tom mluvíme, Abramsů a jiné techniky má Amerika v skladech obrovské množství
     https://www.atlasobscura.com/p...

     • Poly
      21:51 18.09.2022

      Bavíme se o moderních tancích. A to jsou aktuálně SEPv3, případně starší upgrade SEPv2, možná s odřenýma ušima SEP (v1). To na obrázcích je neurčitý šrot. To si raději mohou na UA ...Zobrazit celý příspěvek

      Bavíme se o moderních tancích. A to jsou aktuálně SEPv3, případně starší upgrade SEPv2, možná s odřenýma ušima SEP (v1). To na obrázcích je neurčitý šrot. To si raději mohou na UA látat kořistní ruské krabice.Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     05:04 19.09.2022

     Az na to, že stejně jako nejsou nikde hromady modernizované h M1, tak nejsou ani hromady modernizovanych L2.
     Zrovna Francouzi mají skladem dost Leclerku.

     Az na to, že stejně jako nejsou nikde hromady modernizované h M1, tak nejsou ani hromady modernizovanych L2.
     Zrovna Francouzi mají skladem dost Leclerku.

     • Poly
      09:04 19.09.2022

      Já jsem si pichlavou poznámku neodpustil kvůli něčemu jinému: "Kdyz jsou ty Německé zbraně tak problémové, proč se UA stále dohadují jejich dodávek?" UA ví, že se dodat dají. ...Zobrazit celý příspěvek

      Já jsem si pichlavou poznámku neodpustil kvůli něčemu jinému:

      "Kdyz jsou ty Německé zbraně tak problémové, proč se UA stále dohadují jejich dodávek?"

      UA ví, že se dodat dají. Jsou jich po světě mraky a navíc jsou v UA friendly zemích.

      Ostatně podobně to bylo s transportéry, které měl Rheinmetall připravené k odeslání, ale kvůli vláda to z nějakého důvodu nešlo. Ani nevím jestli je nakonec poslali.

      Tak je to pořád dokola. Houfnice poslali, až když je poslali před nimi USA. Připosraní vyčkávali až prolomí ledy někdo jiný. Stejně tak těžké zbraně nebudou nebudou nebudou. A ejhle, začínaly se posílat tanky (nebyli jsme dokonce první?) a najednou to šlo.

      Transportéry jsme chtěli prodat na UA už před válkou, ale připosraná (nebo podplacená?) Angela to zatrhla.

      A Francie s Leclerec? No, tak polovinu má v rezervě - stav neznámý.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      09:27 19.09.2022

      Poly: Stav neznámý, je určitě lepší než čekat na novovyrobu. Přitom základní počet už dává smysl pro zavedení. Ale nepocitam, že by jim je také byli ochotni poslat v daném objemu. ...Zobrazit celý příspěvek

      Poly: Stav neznámý, je určitě lepší než čekat na novovyrobu.
      Přitom základní počet už dává smysl pro zavedení. Ale nepocitam, že by jim je také byli ochotni poslat v daném objemu.

      Tak stále u nich problém z historickým odkazme. Nechtějí být hybateli. Ale je otázka chceme, aby byli?
      To ti totiž stejně jako ty 2% do armády. Opravdu stojíme o tak vojenský silně Německo.
      Současný stav je ale také spatne.Skrýt celý příspěvek

   • Cernysip
    21:22 18.09.2022

    Problémy nejsou se zbraněmi, ale s jejich dodávkami (:-))

    Problémy nejsou se zbraněmi, ale s jejich dodávkami (:-))

    • Jirosi
     05:06 19.09.2022

     Tak někde tu byl článek o problémech z pz2000, následně Němci ty zbraně nechtějí dodávat... Vojákovi na frontě je jedno zda zbraň není dodána, nefunguje pro závadu, atd. Pro ...Zobrazit celý příspěvek

     Tak někde tu byl článek o problémech z pz2000, následně Němci ty zbraně nechtějí dodávat...

     Vojákovi na frontě je jedno zda zbraň není dodána, nefunguje pro závadu, atd. Pro něho je rozhodující, že neplní ukol.Skrýt celý příspěvek

  • risomas_SK
   21:04 18.09.2022

   Co konecne pochopili ze vsetko co sa z eu doda na ukrajinu bude musiet niekto v buducnoati kupit na doplnenie?

   Co konecne pochopili ze vsetko co sa z eu doda na ukrajinu bude musiet niekto v buducnoati kupit na doplnenie?

   • Poly
    21:12 18.09.2022

    Zjistili, že plyn stejně nepoteče, tak se na tom vytříská co to jen jde. Ještě nedávno byl argument "nedáme tanky, protože žádná jiná krajina nedodala moderní tanky"... Ejhle, ten ...Zobrazit celý příspěvek

    Zjistili, že plyn stejně nepoteče, tak se na tom vytříská co to jen jde. Ještě nedávno byl argument "nedáme tanky, protože žádná jiná krajina nedodala moderní tanky"... Ejhle, ten je pryč a německé zbrojovky hladně vyčkávají, když už vláda konečně odsouhlasí dodávky.Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    05:08 19.09.2022

    Nakup zbraní pro jednotky je násobne levnější (často to propláci Eu) než skutečná valka... Kolik si myslíte, že bude stát oprava města jako Mariupol, k tomu několik let fakticky ...Zobrazit celý příspěvek

    Nakup zbraní pro jednotky je násobne levnější (často to propláci Eu) než skutečná valka...

    Kolik si myslíte, že bude stát oprava města jako Mariupol, k tomu několik let fakticky neubede produkovat žádné hodnoty.Skrýt celý příspěvek

  • starej
   22:14 18.09.2022

   Nemecko navrhuje vytvorit. . . kdo Nemecko? vlada? Rheimetall? Nemohu si pomoct ale pro Ukrajinu tohle podle mne neni cesta. I kdyby to vsechno krasne vyslo vysledkem bude par set ...Zobrazit celý příspěvek

   Nemecko navrhuje vytvorit. . . kdo Nemecko? vlada? Rheimetall?
   Nemohu si pomoct ale pro Ukrajinu tohle podle mne neni cesta. I kdyby to vsechno krasne vyslo vysledkem bude par set kusu Leo2 tanku ktery nema na Ukrajine lidske ani technicke zdroje.
   Ukrajina bude potrebovat mimo jine v nasledujicich letech ne stovky ale tisic mozna dva tisice tanku. Je to zeme strasne velka s priserne dlouhou hranici s magorama jak RF tak BLR.
   Ukrajinci umi vyrabet slusne tanky, navic ted dostavaj ze vsech stran inspiraci pro inovace. Potrebuji tak obrovske mnozstvi tanku ze si je musi vyrabet sami, treba v kooperaci s PL s nejakym pricmrdavanim od ČR a SVK. Treba by melo zajem i Rumunsko.
   Nemecko navrhuje - to mi spis pripada jako zoufala snaha Rheinmetallu a KMW zachranit co se da z byznysu co jim nemecti politici posrali. I kdyz, na druhou stranu nechapu co chteji nemecke zbrojovky dodavat a nabizet, kdyz za prve Bundeswehr toho chce mraky a za druhe uz ted germani knouraji ze nemaj lidi co by to vyrabeli ( moje osobni zkusenost ) Z nemecka zmizeli strojari, obrabeci, technicky narocne strojni profese tam nema pomalu kdo delat.
   Samej doktor a inzenyr ze Syrie - sakrasmusSkrýt celý příspěvek

   • Nezmar
    22:34 18.09.2022

    Dal jsem palec nahoru, dal bych i dva, ale nejdeto:(

    Dal jsem palec nahoru, dal bych i dva, ale nejdeto:(

   • Jirosi
    05:12 19.09.2022

    Rozšířit výrobu pro kterou máte zakázky je nejmenší problém. V těch továrnách sekali tanky po stovkách.. Vše je o penězích..... když firmy zaplatí lidi, tak je mi budou... Ps: ...Zobrazit celý příspěvek

    Rozšířit výrobu pro kterou máte zakázky je nejmenší problém. V těch továrnách sekali tanky po stovkách..

    Vše je o penězích..... když firmy zaplatí lidi, tak je mi budou...

    Ps: Klidně může vzniknout závod na výroby L2 na UA... stoji i mimo Německo ..Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    06:43 19.09.2022

    Ps: Zrovna UA ukazuje už několik měsíců, že přejít a provozovat západní zbraně problém nemaji. A to tam ta logistika musí být celkem hc, když každá jednotka jezdí z technikou od ...Zobrazit celý příspěvek

    Ps: Zrovna UA ukazuje už několik měsíců, že přejít a provozovat západní zbraně problém nemaji. A to tam ta logistika musí být celkem hc, když každá jednotka jezdí z technikou od jiného donatora.Skrýt celý příspěvek

 • Silver
  19:53 18.09.2022

  NASAMS návnada na Ukrajine:
  https://twitter.com/UAWeapons/...

  NASAMS návnada na Ukrajine:
  https://twitter.com/UAWeapons/...

  • bently
   19:55 18.09.2022

   Super :)

   Super :)

  • Falko
   20:16 18.09.2022

   Túto fotku by si Rusi mali dať do šuplíku,pre prípad ak by raz museli vysvetľovať svojmu obyvateľstvu , ako dokázali zničiť viac vojenského vybavenia, ako toho ktorým ZSU ...Zobrazit celý příspěvek

   Túto fotku by si Rusi mali dať do šuplíku,pre prípad ak by raz museli vysvetľovať svojmu obyvateľstvu , ako dokázali zničiť viac vojenského vybavenia, ako toho ktorým ZSU disponovali.Skrýt celý příspěvek

  • Náhodný kolemjdoucí
   21:24 18.09.2022

   Tak to tam je nebo brzy bude i NASAMS.

   Tak to tam je nebo brzy bude i NASAMS.

 • bently
  19:38 18.09.2022

  "Chci jen bouřliváky....Ti, kteří jdou dopředu, jsou nejsilnější, ti přežijí." Bylo zveřejněno video, na němž Jevgenij Prigožin hovoří k vězňům v trestanecké kolonii, kteří mají ...Zobrazit celý příspěvek

  "Chci jen bouřliváky....Ti, kteří jdou dopředu, jsou nejsilnější, ti přežijí."
  Bylo zveřejněno video, na němž Jevgenij Prigožin hovoří k vězňům v trestanecké kolonii, kteří mají odejít do válečné zóny na Ukrajině.

  Prigožin své napojení na Wagnerovce i nábor vězňů dlouho výslovně popíral, aby později po zveřejnění zmíněného videa prohlásil: „Komu se toto [nábor vězňů] nelíbí, ať pošle na frontu své děti. Buď Wagnerovci a vězni, nebo vaše děti – rozhodněte se sami."

  https://www.moscowtimes.nl/202...

  Ano, toto je nynější elita Ruské federace v celé své kráse.Skrýt celý příspěvek

  • bently
   19:59 18.09.2022

   "Novináři se dozvěděli , že Prigožin osobně navštívil tři kolonie v oblasti Ivanovo, kde se k němu připojilo 650 trestanců, a dvě kolonie v oblasti Rostov, v důsledku čehož se k ...Zobrazit celý příspěvek

   "Novináři se dozvěděli , že Prigožin osobně navštívil tři kolonie v oblasti Ivanovo, kde se k němu připojilo 650 trestanců, a dvě kolonie v oblasti Rostov, v důsledku čehož se k Wagnerovcům připojilo asi 1000 žoldáků. S takovými dobrovolníky neuzavírají žádné smlouvy a jsou vrženi do první linie. Sám Prigožin potvrzuje, že „potřebuje jen stormtroopery“, kteří „postoupí“.

   Sám teď mírně překvapen koukám, že tam trestance lifrují bez jakéhokoliv "papíru". Asi jsem naivní, ale čekal jsem, že aspoň nějaký formální cár papíru (třeba s garancí odpuštění zbytku trestu v případě návratu) jim podepsat dají, než je tam jako potravu pro děla pošlou. Holt to moje zkažené západní myšlení :)Skrýt celý příspěvek

   • beepee
    12:29 19.09.2022

    Tresty budou prominuty im memoriam.

    Tresty budou prominuty im memoriam.

  • srott
   20:23 18.09.2022

   Toto mi príde ako win-win. Zadarmo prieskumníci ušetria drahé drony, príbuzní nedostanú Ladu, odpadne problém s resocializáciou a uvoľní sa tak potrebné miesto pre politických ...Zobrazit celý příspěvek

   Toto mi príde ako win-win.

   Zadarmo prieskumníci ušetria drahé drony, príbuzní nedostanú Ladu, odpadne problém s resocializáciou a uvoľní sa tak potrebné miesto pre politických väzňov…

   Aj keď s Buriatmi asi bolo menej papierovačiek…Skrýt celý příspěvek

  • alter01
   20:34 18.09.2022

   Nič nové , v 1953 Beria prepustil státisíce trestancov z Gulagov. Kým prešli z východu CCCP na západ vykúpali Rusko v Krvi ! A to mali v rukách iba trestanecké žabykláče! Teraz ...Zobrazit celý příspěvek

   Nič nové , v 1953 Beria prepustil státisíce trestancov z Gulagov. Kým prešli z východu CCCP na západ vykúpali Rusko v Krvi ! A to mali v rukách iba trestanecké žabykláče!
   Teraz keď im im Putin zveríl do rúk aj zbrane to vyzerá na dobrú Občiansku vojnu !
   Ale si niekto myslí , že trestanci sú tak vygumovaní a budu robiť útoky na bodáky ? Budú vraždiť , znásilňovať , rav´bovať a vypalovať , lebo iné nevedia !Skrýt celý příspěvek

  • Technista
   22:10 18.09.2022

   Nevím, co má Ukrajina dělat, až se jim někdo z těchto trestanců, třeba i celá skupina, vzdá, ne-li přeběhne??? To je dilema.

   Nevím, co má Ukrajina dělat, až se jim někdo z těchto trestanců, třeba i celá skupina, vzdá, ne-li přeběhne??? To je dilema.

   • Jirosi
    06:49 19.09.2022

    To co u všech zajatců... Poslat do tábora, nabídnou službu v Armádě svobodného Ruska, nebo dále internovst/vyměnit do konce války. Ostatní ať si pak resi na Ruské straně ...Zobrazit celý příspěvek

    To co u všech zajatců...
    Poslat do tábora, nabídnou službu v Armádě svobodného Ruska, nebo dále internovst/vyměnit do konce války.
    Ostatní ať si pak resi na Ruské straně hranice.

    Pro UA je životne důležité, aby se Ruské jednotku vzdavali z vidinou relativniho klidu v táboře na západní UA.Skrýt celý příspěvek

 • bently
  19:04 18.09.2022

  Pár záběrů ruské armády z první čečenské války. Letopočet jiný, ale Rus pořád stejný.

  https://twitter.com/nexta_tv/s...

  Pár záběrů ruské armády z první čečenské války. Letopočet jiný, ale Rus pořád stejný.

  https://twitter.com/nexta_tv/s...

  • alter01
   19:32 18.09.2022

   Tak preto ich čečenci tak milujú ?

   Tak preto ich čečenci tak milujú ?

   • Quetzal
    19:35 18.09.2022

    Všichni Čečenci, co je “tak milovali” padli v druhé čečenské válce :-(

    Všichni Čečenci, co je “tak milovali” padli v druhé čečenské válce :-(

    • alter01
     19:47 18.09.2022

     Naozaj si myslíš , že keď príde tá chvíľa, nebude Kadyrov rezať moskalské hlavy , ako záhorák včera rezal kapustné hlavy na poli ? Od doby Kapitánovej dcery v 18. storočí sa vôbec ...Zobrazit celý příspěvek

     Naozaj si myslíš , že keď príde tá chvíľa, nebude Kadyrov rezať moskalské hlavy , ako záhorák včera rezal kapustné hlavy na poli ? Od doby Kapitánovej dcery v 18. storočí sa vôbec nezmenili!Skrýt celý příspěvek

  • slimak
   20:11 18.09.2022

   https://www.youtube.com/watch?... Preklad, rozpraval to 1995. Ukrajina eventualne bude konfrontovana s ruskom ako dôsledok nezlucitelnosti a to vojensky. Dovtedy kym ...Zobrazit celý příspěvek

   https://www.youtube.com/watch?...
   Preklad, rozpraval to 1995.

   Ukrajina eventualne bude konfrontovana s ruskom ako dôsledok nezlucitelnosti a to vojensky. Dovtedy kym rusko existuje, sa nikdy nevzdá svojich ambícií. Oni to obaľujú pod ruskom Slovanstva ako vzdy predtym. Údajne zjednotiť slovanské národy. Zhltnut Ukrajinu, Belarus, a tak sa posilniť … Dnes nik nechce byt vo vojenskej aliancii s ruskom. A nie iba vo vojenskej. Ale ani v ekonomickej, politickej a dokonca ani v obchodnej. Pretože tie boli poriadne preskumane.Tak isto ako sa svet boríl s fašizmom, teraz bojuje s rusizmom. A tato borba sa bude eskalovat. Pre rusov nema zmysel domyšlat, ze oni ohromia svet so svojou armádou, kriminalnikmi a nuklearnymi zbranami - nie oni nezastrasia. Kazdy uz bol strašeny, kazdy už prešiel peklom rusizmu. A rusov daju kam patria , bud k ludskej civilizacii, prestanu byt ako krajina alebo sa vrátia k spolocenstvu krajin sveta. Rusi sú už teraz pred celým svetom “nahi”. Ale nie su iba nahi zvonka, ale su vyvrateni z vnútra az po ich vnútornosti. Celý svet videl co su rusi zac co je rusizmus a akī sú nebezpečnī pre ľudstvo. Zabíjajú civilistov… CIVILISTOV! Ktori nemaju ziadnu ochranu. Zabíjajú z nedosiahnutelnej vzdialenosti, zo vzduchu a artileriou. Vymažu vsetko z existencie. A potom vstúpia do toho mesta/dediny a zacnu znasilnovat a rabovat. Beru vsetko - aj pouzité spodne pradlo. Rusizmus je hroznejsie ako fašizmus, nacizmus, rasizmus a vsetky mizantropicke (nenavist k ľudstvu) ideologie. Jediná krajina na svete, ktora neverí v nič, bezduché, nemoralne a retardovane od evolúcie ludstva a dlhy cas beznadejne - to su rusi.Čečensko je iba zámienka, ale faktom je, že podstatou ruskeho naroda - naroda ktory je nemocny rusizmom - mizantropickou ideológiou kvôli nekontrolovatelnej agresii vsetko je zničené (v Čečni). Všetko. Začnúc skolkami konciac univerzitami. Od fabrik pre naprstky po tazke stroje. Vsetko je prec. Vsetko zruinovane, vsetko znicene. Ale to nie je hlavny problem. Hlavny je ze zničili vieru v ludskost. Ani rusky lud hlavne jeho verchuska nie su ochotni si uvedomit, ze to mnozstvo zla co spachali a pachaju a budu pachat. Ak rusi neprídu k rozumu aspon pre seba samých aby sa sami uchranili od tragedie vojny, si musia uvazit ze vojna moze prist do ich domov. A ta pride. A ruske mesta budu horieť ak rusi neprídu k rozumu. Ešteraz - ak rusi neprídu k rozumu ich mesta budu horiet modrym plamenom, (intenzivne). Oni sami strhnu na seba katastrofu vlastnými rukami povzbudzovanim kriminalitou svojich politickych lidrov.Dnes rusko je Kartago, ktore musi byt znicene. Bud sa ma stat demokratickou legalnou krajinou aj ked tam nic cosi take ako demokracia (ani zďaleka) nie je, aspon by mali sa prisposobit pravu a zakonom inak tato krajina musi zmiznut z máp historie. Niet miesta pre kompromis. Ja a všetci čečeni sa dívame na to vsetko zlo co pachaju rusi na tych kriminalov, zaskodnikov, vrahov, dívame sa tym znechutením pohladom ... nic viac.Skrýt celý příspěvek

   • Falko
    20:25 18.09.2022

    Tesať do kameňa!

    Tesať do kameňa!

 • Анатолий
  18:54 18.09.2022

  První dojem Ukrajince o trofeji T-90M: Dá se říct T-72b3 na steroidech, s normálním obklopením dynamické ochrany a svařovanou věží. Více prostoru ve věži díky tomu, že je ...Zobrazit celý příspěvek

  První dojem Ukrajince o trofeji T-90M:

  Dá se říct T-72b3 na steroidech, s normálním obklopením dynamické ochrany a svařovanou věží.
  Více prostoru ve věži díky tomu, že je svařovaná, a optimálněji geometricky řešená.
  Je zde snímač ohybu kanónu, systém registrace zaměřovacího paprsku.
  Až bolestně podobný T-84, ve všech ohledech, kromě *AZ. a zpátečního chodu.
  Přístroje jsou kompetentněji umístěny, nakonec byl odstraněn 1a40 a monitor termokamery byl nastaven výše, díky čemuž se *AZU stal normálně viditelným.
  Nicméně obecně je to tank jakým měl být T-72b3.

  Videorecenze T-90M se v nejbližší době neočekává.

  *Nevím co to je
  1a40 - Zaměřovač který u 72B3 vadil střelci

  https://www.youtube.com/post/U... Skrýt celý příspěvek

  • Анатолий
   18:57 18.09.2022

   T-90M má pořád zpátečku 5 km za hodinu max...

   T-90M má pořád zpátečku 5 km za hodinu max...

   • alter01
    19:30 18.09.2022

    Spiatočka je stále bolesť sovietsko-ruských tankov ! Ale oni ju vôbec nepotrebujú ! Ruská tanky idú stále iba do predu ! Gosudar už dal príkaz , do roku 2030 je to vyriešené a od ...Zobrazit celý příspěvek

    Spiatočka je stále bolesť sovietsko-ruských tankov ! Ale oni ju vôbec nepotrebujú ! Ruská tanky idú stále iba do predu !
    Gosudar už dal príkaz , do roku 2030 je to vyriešené a od roku 2035 sa budú montovať nové prevodovky.Skrýt celý příspěvek

  • jj284b
   18:59 18.09.2022

   1A40 je stary mechanicky balisticky pocitac, prakticky kopia mechanickeho balistickeho pocitaca z T72M1..

   1A40 je stary mechanicky balisticky pocitac, prakticky kopia mechanickeho balistickeho pocitaca z T72M1..

   • Анатолий
    19:04 18.09.2022

    No, pokud vím, hlavně že byl umístěn tak špatně že vadil střelci používat normální zaměřovač a nutil ho sedět v nepohodlné pozici. V 72b3 tento problém v pozdějších verzích prý ...Zobrazit celý příspěvek

    No, pokud vím, hlavně že byl umístěn tak špatně že vadil střelci používat normální zaměřovač a nutil ho sedět v nepohodlné pozici. V 72b3 tento problém v pozdějších verzích prý odstranili.
    Celkově, kdyby T-90M přišel před 10 lety místo 72b3 tak by to byl dobrý tank na tu dobu.Skrýt celý příspěvek

    • jj284b
     19:17 18.09.2022

     1A40 je povodny system riadenia palby.. to prave ze termokameru tam domontovali dodatocne tak, ze bol problem to pouzivat... no 1A40 je povodny system z 1980.. viac info o 1A40-1 ...Zobrazit celý příspěvek

     1A40 je povodny system riadenia palby.. to prave ze termokameru tam domontovali dodatocne tak, ze bol problem to pouzivat... no 1A40 je povodny system z 1980..

     viac info o 1A40-1 sa da najst napr tu:

     https://thesovietarmourblog.bl... Skrýt celý příspěvek

  • flanker.jirka
   19:28 18.09.2022

   Za to dostanou od USA určitě pořádný bonus! :-D Aby se svět dozvěděl o tom do kterého desetiletí minulého století tento tank technologicky zařadit.

   Za to dostanou od USA určitě pořádný bonus! :-D Aby se svět dozvěděl o tom do kterého desetiletí minulého století tento tank technologicky zařadit.

   • Анатолий
    20:08 18.09.2022

    Tam už moc nového Američané asi nevyzkoumají, ty kontejnery radio-elektronického boje od Súček se budou hodit spíš :)

    Tam už moc nového Američané asi nevyzkoumají, ty kontejnery radio-elektronického boje od Súček se budou hodit spíš :)

  • Анатолий
   20:05 18.09.2022

   Az- nabíjecí automat
   Azu- nejspíš ukazatel úhlu natočení věže

   Az- nabíjecí automat
   Azu- nejspíš ukazatel úhlu natočení věže

 • Qope
  18:28 18.09.2022

  Ruská armáda způsobuje vážné škody ozbrojeným silám Ukrajiny pomocí íránských dronů – prvního typu zbraní zahraniční výroby, které ruské ozbrojené síly ve velkém měřítku používají ...Zobrazit celý příspěvek

  Ruská armáda způsobuje vážné škody ozbrojeným silám Ukrajiny pomocí íránských dronů – prvního typu zbraní zahraniční výroby, které ruské ozbrojené síly ve velkém měřítku používají ve válce na Ukrajině. Deníku The Wall Street Journal to oznámili vysocí důstojníci ozbrojených sil Ukrajiny.

  https://www.wsj.com/articles/r... Skrýt celý příspěvek

  • Silver
   19:28 18.09.2022

   Určite to Ukrajincom narobí problémy. Dúfajme, že západ poskytne dostatok zariadení na elimináciu iránskych dronov.

   Určite to Ukrajincom narobí problémy. Dúfajme, že západ poskytne dostatok zariadení na elimináciu iránskych dronov.

  • GlobeElement007
   21:21 18.09.2022

   Věřím, že ty drony mohou být nepříjemné, ale pochybuji, že by to někdo znalý vyslepičil novinám.

   Věřím, že ty drony mohou být nepříjemné, ale pochybuji, že by to někdo znalý vyslepičil novinám.

 • StatusQuo
  18:28 18.09.2022

  https://twitter.com/jmkorhonen... Najděte si někoho kdo se na vás bude dívat stejně jako se dívá Německý důstojník na úspěšný útok obrněných jednotek. :) Zobrazit celý příspěvek

  https://twitter.com/jmkorhonen...

  Najděte si někoho kdo se na vás bude dívat stejně jako se dívá Německý důstojník na úspěšný útok obrněných jednotek. :)Skrýt celý příspěvek

 • halin
  18:17 18.09.2022

  Dnes sa celkom po soc. sietach riesi Pugacovovej vyhlasenie, tu aj s vystiznym komentarom od ...Zobrazit celý příspěvek

  Dnes sa celkom po soc. sietach riesi Pugacovovej vyhlasenie, tu aj s vystiznym komentarom od Mitrofanova:

  https://twitter.com/AlexandrMi... Skrýt celý příspěvek

 • jj284b
  18:11 18.09.2022

  coze coze na tomto obrazku..

  https://twitter.com/markito017...

  coze coze na tomto obrazku..

  https://twitter.com/markito017...

  • pepezdepa
   18:40 18.09.2022

   Z toho obrázku je patrné, že nebyl pořízen na Sahaře. Nic ale nenasvědčuje tomu, že jde o Ukrajinu.

   Z toho obrázku je patrné, že nebyl pořízen na Sahaře. Nic ale nenasvědčuje tomu, že jde o Ukrajinu.

  • halin
   18:49 18.09.2022

   Ze vraj len atrapa. Ale realne to tazko posudit.

   https://twitter.com/TpyxaNews/...

   Ze vraj len atrapa. Ale realne to tazko posudit.

   https://twitter.com/TpyxaNews/...

 • Cernysip
  18:09 18.09.2022

  Rusko posílá obrovské množství raket z Petrohradu směrem na ...Zobrazit celý příspěvek

  Rusko posílá obrovské množství raket z Petrohradu směrem na Ukrajinu
  https://glavred.info/world/ros...
  Je třeba poznamenat, že Petrohrad byl dlouhou dobu obklopen ochranným prstencem 14 protiletadlových raketových základen.
  Velké množství protiletadlových raket Ruské federace se přesouvá z ruského Petrohradu směrem na Ukrajinu. Podle Yle mohlo být z města odvezeno vybavení pro protiletadlový raketový systém S-300. Satelitní snímky získané Yle ukazují, že mobilní odpalovací platformy a rakety zmizely ze základny na Karelské šíji poblíž Petrohradu.
  Pohyb zařízení přitom nebyl dříve veřejně hlášen ani v Rusku, ani v západních zemích. Je třeba poznamenat, že Petrohrad byl dlouhou dobu obklopen ochranným prstencem 14 protiletadlových raketových základen. Nyní je několik z nich prázdných. "Podle snímků zůstaly čtyři protiletadlové základny bez vybavení," - Řekl to bývalý vojenský expert Marco Eklund.
  Pohyb techniky podle něj pravděpodobně výrazně neoslabí protivzdušnou obranu Petrohradu, protože odeslané zbraně jsou nejstarší, takže je Rusko už možná nebude potřebovat pro obranné účely. Ve válce na Ukrajině Ruská federace dokonce používá staré protiletadlové rakety, kvůli nedostatku moderních vysoce přesných zbraní. Je pravděpodobné, že Rusové odvezli z Petrohradu vybavení pro starý protiletadlový raketový systém S-300. Jedna ze základen má prázdné dvě baterie. Takže bylo odstraněno všech 12 raketových platforem. Snímky ukazují, že z jedné ze zbývajících dvou baterií bylo odstraněno asi 25 kontejnerů raket, které mohou obsahovat 100 raket.
  Na další základně zmizely nejen kontejnery s raketami, ale i řada vozidel, která léta stála pod širým nebem. Je možné, že v kontejnerech na rakety bylo z místa odstraněno až 120 raket.Skrýt celý příspěvek

 • Анатолий
  18:04 18.09.2022

  https://t.me/eastblade/4244...
  Rusové dodali první T-90 MS, lend-lease pracuje spolehlivě
  Originální zdroj:https://www.youtube.com/post/U...

  https://t.me/eastblade/4244...
  Rusové dodali první T-90 MS, lend-lease pracuje spolehlivě
  Originální zdroj:https://www.youtube.com/post/U...

  • Анатолий
   18:19 18.09.2022

   Teď hlavně aby nechybělo reaktivní pancéřování jako u T-80BVM...
   https://www.youtube.com/watch?...

   Teď hlavně aby nechybělo reaktivní pancéřování jako u T-80BVM...
   https://www.youtube.com/watch?...

   • Arccos
    19:51 18.09.2022

    Už jsme to tu řešili. Nejspíš tam nic nechybí. Explozivní vložka je ta béžová deska. Gumové vložky ji pak drží ve správné poloze, tlumí vibrace a možná mají i nějakou dynamickou ...Zobrazit celý příspěvek

    Už jsme to tu řešili. Nejspíš tam nic nechybí. Explozivní vložka je ta béžová deska. Gumové vložky ji pak drží ve správné poloze, tlumí vibrace a možná mají i nějakou dynamickou funkci.Skrýt celý příspěvek

    • Анатолий
     22:39 18.09.2022

     No, myslím že ten člověk z videa asi pozná co tam má být, ty vložky se navíc normálně vyndávají z rozbitých tanků a třeba z nich dělají nějaké nálože. Osobně mně nepřipadá že je ...Zobrazit celý příspěvek

     No, myslím že ten člověk z videa asi pozná co tam má být, ty vložky se navíc normálně vyndávají z rozbitých tanků a třeba z nich dělají nějaké nálože. Osobně mně nepřipadá že je tam něco co vypadá jako plastická výbušnina, jen měkká tenká guma.

     Od 1:43 jsou dokonce vidět postranní boxy, ty jsou prázdné úplně. Možná to tedy sundali sami Rusové když měli čas (tank měl zničený pás) nebo ukrajinské jednotky co tank získali první...Skrýt celý příspěvek

  • Ján Paliga
   18:28 18.09.2022

   A čakáme ich častejšie dodávky v rámci Lend Lease.

   A čakáme ich častejšie dodávky v rámci Lend Lease.

  • Jirosi
   06:50 19.09.2022

   Tak zatím par ks na vyzkoušení.
   Pak rozjedou vetsi dodavky

   Tak zatím par ks na vyzkoušení.
   Pak rozjedou vetsi dodavky

Načítám diskuzi...