VÁLKA NA UKRAJINĚ

VÁLKA NA UKRAJINĚ
Ukrajinská vlajka / depositphotos.com (Zvětšit)

Speciální diskuze o válce na Ukrajině.

FPV (First Person View) jsou nejúčinnější zbraní na ukrajinském bojišti. Jeden FPV dron v hodně pouze několik tisíc dolarů umí z boje vyřadit tank za miliony dolarů. FPV drony na bojišti chrání životy ukrajinské pěchoty. Můžete podpořit český projekt výroby FPV dronů pro ukrajinskou armádu na Vozím drony na Ukrajinu.

ODKAZ: Vozím drony na UkrajinuDárek pro Putina, AerorozvědkaCZ

Nahlásit chybu v článku


Zvýraznit příspěvky za posledních:

Vyhledávání platí pro hlavní příspěvky, ale zobrazena jsou vždy celá vlákna. Hodnoty vyhledání jsou: Klíčové slovo, autor a časové období. Hodnoty lze kombinovat.


 • Cernysip
  10:27 03.10.2022

  AFU vyhodila do vzduchu ruské vybavení i spolu s útočníky v Záporoží: více než 250 ruských vojáků bylo ...Zobrazit celý příspěvek

  AFU vyhodila do vzduchu ruské vybavení i spolu s útočníky v Záporoží: více než 250 ruských vojáků bylo zraněno
  https://glavred.info/ukraine/z...
  3. října 2022, 10:59
  Ukrajinští obránci zničili více než 20 kusů nepřátelské techniky a 3 muniční sklady. V Záporoží ukrajinská armáda tvrdě udeřila na pozice útočníků. Zasadila úder do míst shromádění ruské vojenské techniky a personálu.
  Informoval o tom generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny.
  V důsledku ostřelování bylo zraněno více než 250 nepřátelských bojovníků. Také vyletěly do vzduchu 3 muniční sklady. „Podle aktualizovaných informací se potvrdila zásah personálu a vojenské techniky nepřítele v oblasti Záporoží v předchozích dnech. Jedná se o jeden areál soustředění personálu, 3 muniční sklady, přes 20 kusů zbraní a vojenské techniky, 1 protiletadlový raketový systém S-300. Celkově bylo zraněno více než 250 okupantů. Informace o zlikvidovaných se upřesňují,“ stojí v prohlášení. Celkem za poslední den ukrajinští obránci zlikvidovali nejméně 320 útočníků. Od začátku totální invaze ztratila Ruská federace nejméně 60 430 vojáků.Skrýt celý příspěvek

 • mexir
  10:26 03.10.2022

  Tenhle musím, je převzat od Danika
  https://twitter.com/TomasZdech...

  Tenhle musím, je převzat od Danika
  https://twitter.com/TomasZdech...

  • VitaZ
   11:16 03.10.2022

   Pěkně!

   Pěkně!

 • matusco
  10:25 03.10.2022

  Táto kombinácia článkov na mňa dnes vyskočila pri listovaní Topwar: https://pbs.twimg.com/media/Fe... Vpravo blúznenie o štvrtej generácii super ...Zobrazit celý příspěvek

  Táto kombinácia článkov na mňa dnes vyskočila pri listovaní Topwar:
  https://pbs.twimg.com/media/Fe...

  Vpravo blúznenie o štvrtej generácii super moderného vybavenia pre RU vojaka budúcnosti, vrátene prilby ako z Transformerov.

  Naľavo realita bojov 21 storočia v RU vydaní: na hlave desiatky rokov starý "blembák" (neviem ako ste ho v CZ volali vy) vytiahnutý z NZ. Ešte že má nejaké novšie AK a nie Mosin...Skrýt celý příspěvek

  • Cernysip
   10:29 03.10.2022

   Blembák.

   Blembák.

  • Mrzebra
   10:44 03.10.2022

   Zajímavé komentáře mají zde u článku o ztrátě Lymanu, "prního ruského města ztracného od WW2" ...Zobrazit celý příspěvek

   Zajímavé komentáře mají zde u článku o ztrátě Lymanu, "prního ruského města ztracného od WW2" https://topwar.ru/202691-vperv... Skrýt celý příspěvek

   • sgaba
    10:55 03.10.2022

    Ano, tam se mi velmi líbil tento komentář: aiguillette Včera, 14:48 "je to dáno výhradně tím, že vás Putin osobně 20 let živil - nyní můžete psát na stránky, které vytvořil Putin, ...Zobrazit celý příspěvek

    Ano, tam se mi velmi líbil tento komentář:

    aiguillette
    Včera, 14:48
    "je to dáno výhradně tím, že vás Putin osobně 20 let živil - nyní můžete psát na stránky, které vytvořil Putin, protože vás Putin naučil číst. Tak mu řekněte děkuji, že vůbec žijete"

    Žádné, osobně mě živí, jsem na to sám, vše jsem vydělal sám a je to on, kdo mi dluží díky, že je stále naživu, a ne v haagu.Skrýt celý příspěvek

 • Cernysip
  10:15 03.10.2022

  Zemřel nad Černým mořem: nalezeno tělo pilota z Buči, velícího „Ghosts of Kyiv“ 3. října 2022, ...Zobrazit celý příspěvek

  Zemřel nad Černým mořem: nalezeno tělo pilota z Buči, velícího „Ghosts of Kyiv“
  3. října 2022, 08:52
  https://glavred.info/ukraine/p...
  Bránil oblohu nad Ukrajinou před útočníky, ale z posledního letu se nevrátil. Tělo zesnulého pilota nebylo možné najít několik měsíců.
  Tělo zesnulého pilota z Buči Michail Matyushenko bylo nalezeno. Vedl „Kyjevské přízraky" ( "Fantómy Kyjeva“ , "Призракы Киева", "Ghosts of Kyiv"), nejprve bojoval proti útočníkům na obloze na severu Ukrajiny a poté s nimi šel bojovat na jih. Pilot zahynul v boji nad Černým mořem.
  Ke svému poslednímu úkolu vzletěl 26. června a již se z něj nevrátil. Jeho tělo nebylo od té doby po několik měsíců nalezeno a bylo nalezeno až nyní. Oznámil to starosta Buči Anatolij Fedoruk.
  Fedoruk řekl, že Matyushenko měl na starosti mnoho typů vojenských a civilních letadel. Před válkou pracoval jako šéf jedné z ukrajinských aerolinek, poté sloužil v různých vojenských jednotkách.
  Michail Matyushenko - volací znak "Děda" ("Дед") - předal své neocenitelné zkušenosti mladé generaci. A teprve teď máme právo říct pravdu: „Fantómy Kyjeva“ vedl pilot z Buči. S nástupem plukovníka Matjušenka do vedení 40. brigády taktického letectva nedošlo k žádným ztrátám ve vzduchu. Což znamená, že všichni piloti z Kyjevských přízraků se vrátili živí,“ poznamenává starosta města.
  Často sváděl velmi těžké bitvy s ruskými útočníky a vyšel z nich vítězně.
  "Jednou z nocí se "Děda" vrhl do letecké bitvy na L-39, předstíraje útok MiGu-29 na dvojici Su-30. A co myslíte? Ustoupili!", vzpomínají jeho bratři v boji na jednu ze situací.
  Potom Matyushenko šel bránit svůj rodný stát na jih. Tato mise však pro něj byla poslední – z dalšího letu se nevrátil, zemřel nad Černým mořem. Jeho tělo se dlouho hledalo a nakonec se ho podařilo najít.
  Rozloučení s pilotem se uskuteční v pondělí 3. října ve 14:00 v Aleji hrdinů v Buči - na hřbitově podél ulice Deputatskaja, 1.Skrýt celý příspěvek

  • VitaZ
   11:19 03.10.2022

   Zajímavá je zmínka o přepadu těch su-30 na l-39. Zaznamenal už někdo nějaké zprávy, že by Albatrosy Ukrajinci použili pro bojové akce?

   Zajímavá je zmínka o přepadu těch su-30 na l-39. Zaznamenal už někdo nějaké zprávy, že by Albatrosy Ukrajinci použili pro bojové akce?

   • Malarkey
    15:30 03.10.2022

    Na začátku války bylo vidět, jak k-39 operují s výzbroji. Hnedka v prvních dnech, potom už nic. Dlouho asi ve vzduchu žádný z nich nevydržel.

    Na začátku války bylo vidět, jak k-39 operují s výzbroji. Hnedka v prvních dnech, potom už nic. Dlouho asi ve vzduchu žádný z nich nevydržel.

 • Poly
  10:11 03.10.2022

  "Ldyž prohráváš, tak začni ostřelovat nějaké ty civilisty. Dětské centrum je ideální cíl." Něco takového se asi honí hlavou těch rusáckých fašistických ...Zobrazit celý příspěvek

  "Ldyž prohráváš, tak začni ostřelovat nějaké ty civilisty. Dětské centrum je ideální cíl."
  Něco takového se asi honí hlavou těch rusáckých fašistických pololidí.

  https://www.novinky.cz/clanek/... Skrýt celý příspěvek

 • Cernysip
  10:04 03.10.2022

  Ozbrojené síly Ukrajiny změnily dynamiku bojových událostí na frontě a nyní mohou ...Zobrazit celý příspěvek

  Ozbrojené síly Ukrajiny změnily dynamiku bojových událostí na frontě a nyní mohou manévrovat
  https://glavred.info/ukraine/v...
  3. října 2022, 08:14
  Těžko předvídat další vývoj situace, ale Spojené státy budou nadále podporovat Ukrajinu v boji proti ozbrojené agresi Ruské federace. Ukrajinské ozbrojené síly změnily dynamiku na bojišti a nyní mají prostor pro manévrování. Situací na bojišti se jim podařilo pohnout díky postupu v Chersonské oblasti. Uvedl to americký ministr obrany Lloyd Austin, informuje CNN. Poznamenal, že Ukrajinci se ve válce s Rusy "ukazují velmi dobře".
  "To, co nyní vidíme, je určitá změna v dynamice bojiště. Oni (AFU – pozn. red.) odvedli velmi dobrou práci v oblasti Charkova a přesunuli se, aby využili nových příležitostí. Boje v Chersonském region jdou trochu pomaleji, ale dělají pokrok,“ poznamenal Austin.
  Zároveň zdůraznil, že ozbrojené síly Ukrajiny velmi efektivně využívají raketové systémy HIMARS. Díky použití těchto systémů se ukrajinským vojákům podařilo zasáhnout výrazný potenciál Rusů. Úspěch ozbrojených sil Ukrajiny na frontě podle Austina nezávisí pouze na vybavení, které mají. Jde o to, jak toto zařízení používají a synchronizují veškerou práci dohromady. Šéf Pentagonu poznamenal, že je těžké předvídat další vývoj. Zdůraznil ale, že Spojené státy budou nadále podporovat Ukrajinu v jejím boji proti ruské ozbrojené agresi a „podporovat, jak bude nutné“.Skrýt celý příspěvek

 • Cernysip
  09:58 03.10.2022

  IEA předpověděla rekordní pokles poptávky po plynu v ...Zobrazit celý příspěvek

  IEA předpověděla rekordní pokles poptávky po plynu v Evropě
  https://www.moscowtimes.ru/202...
  „Vyhlídky pro trhy s plynem zůstávají mlhavé, v neposlední řadě kvůli bezohlednému a nepředvídatelnému chování Ruska. Vše ale nasvědčuje tomu, že na trhu bude nedostatek po většinu roku 2023,“ popisuje situaci ve své čtvrtletní zprávě o světovém trhu s plynem Mezinárodní energetická agentura (IEA).
  V Evropě letos poptávka klesne o rekordních 10 %, příští rok pak o další 4 %, očekává IEA. Jeho snížení je nejvíce patrné v průmyslovém sektoru (o 15 % za leden až srpen oproti stejnému období roku 2021), ale vliv vysokých cen se začíná projevovat i na výrobě elektřiny.
  Výsledkem je, že celková globální poptávka letos klesne o 0,8 % a v příštím roce by mohla vzrůst pouze o 0,4 %, ale výhled je velmi nejistý, „zejména s ohledem na budoucí kroky Ruska a ekonomické důsledky trvale vysokých cen komodit.“, uvádí IEA.
  Zastavení dodávek ruského plynovodu do Evropy vytvořilo napětí na celém světovém trhu, protože regiony musely aktivně soutěžit o dodávky především zkapalněného zemního plynu, uvádí agentura. Podle jeho prognózy letos dovoz LNG do Evropy vzroste oproti roku 2021 o více než 60 miliard metrů krychlových. V lednu až srpnu vzrostla evropská poptávka po LNG již o 65 %.
  „Úsporná opatření jsou naléhavě potřebná k minimalizaci odběrů plynu ze skladovacích zařízení a jejich udržení na odpovídající úrovni až do konce topné sezóny,“ vyzývá IEA.
  Podle jeho analýzy, pokud Rusko úplně přeruší dodávky do EU od 1.11., v únoru může zůstat ve skladech méně než 20 % při významných dovozech LNG a pouze 5 % při dovozech nevýznamných. Tento nízký stav zásob může vést k přerušení zásobování, pokud bude konec zimy chladný.
  Země EU se již dříve dohodly, že do konce topné sezóny dobrovolně sníží spotřebu o 15 % oproti pětiletému průměru. A v pátek se ministři energetiky dohodli na opatření, podle kterého bude povinné snížit ji o 5 % ve špičce. Pokud Evropa dokáže ušetřit 13 % ve srovnání s 5-letým průměrem, IEA očekává, že i při nevýznamných dodávkách LNG zůstane více než 33 % ve skladech.
  Zásobníky plynu jsou nyní podle Gas Infrastructure Europe zaplněny z 88,07 %, přičemž 10 zemí překračuje 90 %. Velkoobchodní cena plynu v Evropě, která na konci srpna raketově vzrostla na 340 eur/MWh, v pondělí v aukci klesla pod 180 eur (1852 dolarů za 1000 metrů krychlových).Skrýt celý příspěvek

 • arny71
  09:52 03.10.2022

  Na minusrus.com je změna u ztrát RU Aircrafts oproti včerejšku +74. Co je v tom započítané, kromě letadel a dronů? Počítají se sem sestřelené rakety? Přece nesestřelili 74 letadel ...Zobrazit celý příspěvek

  Na minusrus.com je změna u ztrát RU Aircrafts oproti včerejšku +74. Co je v tom započítané, kromě letadel a dronů? Počítají se sem sestřelené rakety? Přece nesestřelili 74 letadel a dronů za jeden den. :D

  Jinak včera tam bylo +2000 skřetů za celý den a dneska to budou podobné počty, zatím + 1280, začínaj to být slušný jatka.Skrýt celý příspěvek

  • pepezdepa
   09:55 03.10.2022

   Mně to nepřijde jako moc důvěryhodný zdroj. Ty ztráty tam jsou prostě abnormální. Ale samozřejmě se budu rád mýlit. :-)

   Mně to nepřijde jako moc důvěryhodný zdroj. Ty ztráty tam jsou prostě abnormální. Ale samozřejmě se budu rád mýlit. :-)

   • arny71
    10:03 03.10.2022

    Mě to taky hlava nebere, ale počty eliminovaných ruSSáků odpovídají číslům prezentovaným Ukrajinskou armádou, tak těžko říct. Bych se nezlobil, kdyby to bylo +- přesné. :)

    Mě to taky hlava nebere, ale počty eliminovaných ruSSáků odpovídají číslům prezentovaným Ukrajinskou armádou, tak těžko říct. Bych se nezlobil, kdyby to bylo +- přesné. :)

   • Excelent
    10:05 03.10.2022

    minusrus: u letadel jim tam dnes naskočila nějaká chyba (KyjevIndependent má 1) a lidi mají počítané mrtvé a zraněné dohromady (poměr 1:3). Zdroj dat je stejný - oficiální UA ...Zobrazit celý příspěvek

    minusrus:
    u letadel jim tam dnes naskočila nějaká chyba (KyjevIndependent má 1) a lidi mají počítané mrtvé a zraněné dohromady (poměr 1:3). Zdroj dat je stejný - oficiální UA statistika asi infomrace MO UASkrýt celý příspěvek

 • Excelent
  09:50 03.10.2022

  Tak podle včerejší statistiky jako kdyby se nic na frontě nedělo a držela se neděle. Tak doufám že jenom ve statistice Tanky 3, lidi 320, BVP 16, děla ...Zobrazit celý příspěvek

  Tak podle včerejší statistiky jako kdyby se nic na frontě nedělo a držela se neděle. Tak doufám že jenom ve statistice
  Tanky 3, lidi 320, BVP 16, děla 0
  https://twitter.com/KyivIndepe... Skrýt celý příspěvek

  • arny71
   09:55 03.10.2022

   Zřejmě ještě neaktualizované počty, viz můj příspěvek výše, jsme to sem dali skoro na minutu stejně. :)

   Zřejmě ještě neaktualizované počty, viz můj příspěvek výše, jsme to sem dali skoro na minutu stejně. :)

 • Cernysip
  09:45 03.10.2022

  Největší megaprojekt Ruských drah přišel kvůli mobilizaci o 60 % ...Zobrazit celý příspěvek

  Největší megaprojekt Ruských drah přišel kvůli mobilizaci o 60 % zaměstnanců
  https://www.moscowtimes.ru/202...
  Mobilizace vyhlášená Vladimirem Putinem ohrožuje ruský „obrat na východ“. Kvůli masivní branné povinnosti na frontu by Ruské dráhy mohly ztratit až 60 % pracovní síly ze svého megaprojektu rozšíření železniční sítě do Číny. Zástupci státního monopolu to oznámili místopředsedovi vlády Andreji Belousovovi dne 29.09. Píše o tom Kommersant s odkazem na zdroj obeznámený s obsahem materiálů z této schůzky. Po 21. září, kdy Putin rozhodl o „částečné“ mobilizaci, začali dodavatelé Ruských drah dostávat obsílky pro zaměstnance.
  „V první řadě povolávají lidi s nedostatkovými profesemi (například strojníky, řidiče stavebních strojů, elektrikáře, mostaře),“ stěžovali si Belousovovi zástupci ruských drah. Během týdne obdrželo předvolání více než 940 zaměstnanců a více než 330 bylo mobilizováno na frontu. Někteří zaměstnanci také odmítali chodit na směny kvůli riziku doručení předvolání na pracovišti. Situaci navíc komplikoval fakt, že Amur, Voroněž, Kursk, Oblasti Nižnij Novgorod, Samara, Smolensk, Čeljabinsk a Tver, jakož i Jakutsko, Tatarstán, Severní Osetie a Dagestán zakázaly obyvatelům opustit regiony všem, kdo podléhají vojenské službě. To vše může vést ke ztrátě více než 60 % pracovní síly, včetně „vysoce kvalifikovaného personálu, s neexistencí možnosti doplňování pracovních zdrojů,“ upozornilo RŽD. To zase znemožní dokončení východního testovacího areálu, který je nezbytný pro „obrat na východ“ a přeorientování vývozu surovin do Číny.
  Ruské dráhy požádaly vládu, aby vydala mobilizační odklad zaměstnancům smluvních organizací, aby nedošlo k narušení projektu. Nyní na východním pracovišti pracuje 13,5 tisíce lidí a v roce 2023 se potřeba personálu zvýší na 30 tisíc, říká zdroj blízký Ruským drahám.
  Dříve se úřady snažily vyřešit problém s nedostatkem pracovníků přilákáním 1,8 tisíce vojenských železničářů a také vězňů do rozšíření BAM a Transsibiřské magistrály.
  Putin na Východním ekonomickém fóru prohlásil, že odmítnutí rozšířit železniční tratě bylo chybou úřadů. Podle šéfa Infoline-Analytics Michaila Burmistrova je chybou řešit problém s nedostatkem sil v armádě mobilizací zaměstnanců velkých podniků a stavebních dělníků pro velké infrastrukturní projekty. V první řadě je třeba povolávat zástupce orgánů činných v trestním řízení, soukromých bezpečnostních společností a ty, kteří vypověděli smlouvy po 24. únoru, domnívá se analytik.Skrýt celý příspěvek

  • otecko
   10:13 03.10.2022

   Tak mohou mobilizovat Moskvany a Petrohradčany, nejen pracovníky kolonií... to pak i ta válka dříve skončí, až městská smetánka, co tančila v pátek v Moskvě při příležitosti ...Zobrazit celý příspěvek

   Tak mohou mobilizovat Moskvany a Petrohradčany, nejen pracovníky kolonií... to pak i ta válka dříve skončí, až městská smetánka, co tančila v pátek v Moskvě při příležitosti přijetí nových regionů procitne.Skrýt celý příspěvek

 • TomG
  09:43 03.10.2022

  Válka je drsná i dojemná..

  https://twitter.com/Tendar/sta...

  Válka je drsná i dojemná..

  https://twitter.com/Tendar/sta...

  • greenBelt
   10:38 03.10.2022

   Pračky a barevné lepící pásky jsou symboly této války. Aspoň pro mě.

   Pračky a barevné lepící pásky jsou symboly této války. Aspoň pro mě.

 • Karol.Melichercik
  09:41 03.10.2022

  Prijemne sa na to pozera ako ich vsetkych upratal :-))))))

  https://twitter.com/OjefChJLrb...

  Prijemne sa na to pozera ako ich vsetkych upratal :-))))))

  https://twitter.com/OjefChJLrb...

  • mexir
   09:56 03.10.2022

   Jo, jo, Stirlitz uměl. Skvělý seriál.

   Jo, jo, Stirlitz uměl. Skvělý seriál.

 • night
  09:36 03.10.2022

  Včera tu bol link na Kraba s opotrebovanou hlavňou. Nemá ho niekto po ruke? Vďaka.

  Včera tu bol link na Kraba s opotrebovanou hlavňou. Nemá ho niekto po ruke? Vďaka.

 • greenBelt
  08:40 03.10.2022

  Ze série Mobilizační ubikace. Ta mobilizace nebyla připravena. Odvedenci spí kolem ohně u lesíku jako Vikingové. Až “vojáci” budou na frontě, už budou vyčerpaný, nemocný, ...Zobrazit celý příspěvek

  Ze série Mobilizační ubikace.
  Ta mobilizace nebyla připravena. Odvedenci spí kolem ohně u lesíku jako Vikingové. Až “vojáci” budou na frontě, už budou vyčerpaný, nemocný, demoralizovaný. Jaký toto má smysl?

  https://twitter.com/fbeyeee/st... Skrýt celý příspěvek

  • masserr
   08:48 03.10.2022

   Hledat v rusku smysl nebo logiku je naprosto marné.

   Hledat v rusku smysl nebo logiku je naprosto marné.

   • Verdon
    08:55 03.10.2022

    Máte pravdu, přesto má hledání smyslu života v Rusku dlouhou tradici a stojí na něm velká část literatury. Podstatné je, že k ničemu nedošli.

    Máte pravdu, přesto má hledání smyslu života v Rusku dlouhou tradici a stojí na něm velká část literatury. Podstatné je, že k ničemu nedošli.

    • DanCZer
     09:06 03.10.2022

     As je to tím, že většiná hledá ten smysl na dně lahve vodky.

     As je to tím, že většiná hledá ten smysl na dně lahve vodky.

     • Theokotos
      09:27 03.10.2022

      Jenže to dělá právě kvůli tomu, že žijí v tom beznadějném Rusku...

      Jenže to dělá právě kvůli tomu, že žijí v tom beznadějném Rusku...

  • pepezdepa
   09:05 03.10.2022

   Vypadá to jako prima dobrodružství. Pro většinu z nich poslední.

   Vypadá to jako prima dobrodružství. Pro většinu z nich poslední.

  • dalík
   09:08 03.10.2022

   Těm z Norilsku na frontě zima nebude.

   Těm z Norilsku na frontě zima nebude.

  • Tonda
   10:36 03.10.2022

   To je přece ten výcvik, ne? :-)

   To je přece ten výcvik, ne? :-)

  • pjanyska
   10:54 03.10.2022

   Všimli jste si, že daleko větší mobilizace proběhla na Ukrajině, ale žádné takové přehmaty nikde nebyly vidět. Sem tam, že někdo vyfasoval starší pušky, ale jinak nic.

   Všimli jste si, že daleko větší mobilizace proběhla na Ukrajině, ale žádné takové přehmaty nikde nebyly vidět. Sem tam, že někdo vyfasoval starší pušky, ale jinak nic.

   • Technista
    16:30 03.10.2022

    A ČR se dokázala postarat o 414 tisíc ukr. uprchlíků (k 17.8.). To je jako by se RF (se 144 mil. obyv.) musela (nečekaně) postarat o 5,8 miliónu lidí. A určitě jsme přes 500 ...Zobrazit celý příspěvek

    A ČR se dokázala postarat o 414 tisíc ukr. uprchlíků (k 17.8.). To je jako by se RF (se 144 mil. obyv.) musela (nečekaně) postarat o 5,8 miliónu lidí. A určitě jsme přes 500 Ukrajinců nenavezli někam do polí a nenechali je tam bezprizorní celý den a noc. Nechápu, jak se Rusům, v hlubokém týlu, může něco takového stát.Skrýt celý příspěvek

  • Ján Paliga
   13:03 03.10.2022

   Nepočul si o mordorskej verzii skautingu? :)

   Nepočul si o mordorskej verzii skautingu? :)

 • juhelak
  08:39 03.10.2022

  Pěkné ráno. Jen zamyšlení a budu rád za názory ostatních. Zpětně vidím že Zelinka celkem trefil kulminacni bod RU při dobývání Severodonecku a Lysycansku. Pomalý postup za cenu ...Zobrazit celý příspěvek

  Pěkné ráno.
  Jen zamyšlení a budu rád za názory ostatních.
  Zpětně vidím že Zelinka celkem trefil kulminacni bod RU při dobývání Severodonecku a Lysycansku. Pomalý postup za cenu velkých ztrát na živé síle a až prvovalecne intenzitě dělostřelectva. Od té doby to jde dolů a možná sledujeme totální rozpad RU armády která už nebude mít čas a prostor na konsolidaci jako měla UA při těch pozvolnych ustupech.

  Říkám si teď kdy nastane ta kulminace u UA. Už se objevují fota zničených hlavní dělostřelectva.. Říkám si jak musí vypadat tažené houfnice od USA co tam byly první a pak původní UA delostrelectvo.. Myslím že vše používali přes možnosti a většina bude na odpis.. Minimálně hlavně a podpora bude slabnout. To může vést k zastavení ofenzivy dokud nedostanou nové kusy nebo nevymeni hlavně. Ale může to dopadnout i tak že Rus nakonec uteče do bezpečí přes hranice protože budou vědět že tam UA za nimi nepůjde.

  To s tím delostrelectvem se muselo stát i rusakum ač se o tom moc nemluvilo.. Řešil se jen nedostatek munice.. Oni stříleli vším co měli až do zničení děl a rezervy takové nebudou jako u tanku.. To je vidět i na vlacích z RU.. Většinou tanky, bvp.. Sem tam nějaká msta ale málo..
  Tak to vypadá že ty ofenzivy kulminuji ve chvíli kdy odchází dělostřelecká podpora a není k dispozici náhrada.. Uvidíme co UA a další dodávky hlavní a celých systému.Skrýt celý příspěvek

  • Magister_Peditum
   08:47 03.10.2022

   Tak teď se naopak konečně rozjede ta lend and lease akce...

   Tak teď se naopak konečně rozjede ta lend and lease akce...

   • Excelent
    09:42 03.10.2022

    Ten stav té ruské techniky bude asi ještě horší než co má UA

    Ten stav té ruské techniky bude asi ještě horší než co má UA

    • Magister_Peditum
     09:45 03.10.2022

     No, myslel jsem ten skutečný americký program land and lease. Teď prvního měl vstoupit v platnost, ne? :-D

     No, myslel jsem ten skutečný americký program land and lease. Teď prvního měl vstoupit v platnost, ne? :-D

  • greenBelt
   08:50 03.10.2022

   US i DE deklarovali dodávky náhradních dílů asi před 2 měsíci. Myslím, ze západní logistická na tento problém myslí. Navíc UA sama dokáže už vyrábět 10% náhradních dílu na západní ...Zobrazit celý příspěvek

   US i DE deklarovali dodávky náhradních dílů asi před 2 měsíci. Myslím, ze západní logistická na tento problém myslí. Navíc UA sama dokáže už vyrábět 10% náhradních dílu na západní techniku doma.Skrýt celý příspěvek

  • night
   08:56 03.10.2022

   Krátka odpoveď na krátke zamyslenie. V opotrebovacej vojna, ktorá teraz prebieha vyhrá ten, na koho strane sú väčšie priemyselné kapacity. Na jednej strane je Rusko a na druhej ...Zobrazit celý příspěvek

   Krátka odpoveď na krátke zamyslenie. V opotrebovacej vojna, ktorá teraz prebieha vyhrá ten, na koho strane sú väčšie priemyselné kapacity. Na jednej strane je Rusko a na druhej strane Ukrajina, ktorú podporuje celý kolektívny Západ, ktorého HDP je tak cca. 25 násobne vyššie ako HDP Ruska, nevraviac o technologickej prevahe. Kto sa tak asi opotrebuje skôr?

   Keď sme konkrétne pri delách - nemecké húfnice už sú opravované myslím v Litve a tiež aj v Nemecku info o tom bolo v auguste aj na AN v tej dobe boli tuším prevádzky schopné len 4, ostatné sa museli na generálku. Pointa je v tom, že pre UA má kto tú generálku kto spraviť a húfnice sa môžu vrátiť späť.

   UA má tiež podpísanú dohodu na 100 Krabov z Poľska, od včera na 16 Zuzán, ďalšie húfnice prisľúbilo aj Francúzsko. Rovnako ta nepredpokladám, že by USA nezvládali dodávať náhradné diely prípadne aj nové delá. Plus aktuálne dodalo celkom významný počet diel pre UA aj Rusko.Skrýt celý příspěvek

   • Rosik
    09:52 03.10.2022

    HDP nebude tak rozhodující , jako jak je výkonný zbrojní průmysl. Netuším kolik jsou schopni rusové vyrábět nové hlavně nebo pušky na což západní technologie nepotřebuji. Ale do ...Zobrazit celý příspěvek

    HDP nebude tak rozhodující , jako jak je výkonný zbrojní průmysl. Netuším kolik jsou schopni rusové vyrábět nové hlavně nebo pušky na což západní technologie nepotřebuji.
    Ale do teď byla podpora západu dodávek zbrani jen těch co byli ve skladech. Rozjet výrobu ve velkém bud je pro zbrojovky problém nebo není vůle. Např. Slováci mají jedinečnou šanci vyrábět Zuzany jak Baťa cvičky. UA by jim to s radostí odebirala a EU či USA nebo někdo jiny zaplatil. Za 7 měsíců války nic o tom, že by se zvýšila výroba. To samé Nexter pošle tam Ceasary vyrobené pro Dánsko.Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     10:33 03.10.2022

     Většina zbraní co se poskytli UA byla ve výrobě(krab, pz2000, Ceasar, HIMMARS,atd). Takže, současná výroba se zrychlila, další se zařizuje. Ale válka uz je tu půl roku.

     Většina zbraní co se poskytli UA byla ve výrobě(krab, pz2000, Ceasar, HIMMARS,atd). Takže, současná výroba se zrychlila, další se zařizuje. Ale válka uz je tu půl roku.

   • Jirosi
    10:26 03.10.2022

    Uz 28.7.2022 si UA objednala 100ks Pz2000.

    Uz 28.7.2022 si UA objednala 100ks Pz2000.

   • PeterPeter
    12:34 03.10.2022

    Základná matematika: HDP 25x vyššie, ale ak majú rusáci zásobu 25 ročnej výroby, tak sa rozdiel začne prejavovať až druhý rok vojny.

    Základná matematika: HDP 25x vyššie, ale ak majú rusáci zásobu 25 ročnej výroby, tak sa rozdiel začne prejavovať až druhý rok vojny.

   • Technista
    12:47 03.10.2022

    Pomoci Západu je hlavní, ale UA ukořistila i dost děl MSTA-S v použitelném stavu. Může je používat "do roztrhání těla" (hlavně) a poté si vzít hlaveň z nějaké polozničené MSTy-S ...Zobrazit celý příspěvek

    Pomoci Západu je hlavní, ale UA ukořistila i dost děl MSTA-S v použitelném stavu. Může je používat "do roztrhání těla" (hlavně) a poté si vzít hlaveň z nějaké polozničené MSTy-S zanechané skřety. Při zničení právě hlavně vydrží nejvíce.Skrýt celý příspěvek

  • Roger
   09:04 03.10.2022

   Ukrajině pomáhá se servisem Česko, Slovensko, Rumunsko, Polsko, Litva, Lotyšsko a Estonsko. USA, Francie, Německo a další dodávají díly.

   Ukrajině pomáhá se servisem Česko, Slovensko, Rumunsko, Polsko, Litva, Lotyšsko a Estonsko. USA, Francie, Německo a další dodávají díly.

  • Jirosi
   10:30 03.10.2022

   Moc bych se nedivil, kdyby na území UA byli náhradní hlavně dávno před tím, než první upadla. Zbrojovky neváhají a vyrábí... Armády si hlavně kupují rovnou k dělum, takže když ...Zobrazit celý příspěvek

   Moc bych se nedivil, kdyby na území UA byli náhradní hlavně dávno před tím, než první upadla. Zbrojovky neváhají a vyrábí...

   Armády si hlavně kupují rovnou k dělum, takže když poslali houfnice, tak poslat k nim skladové náhradní díly je logicky postup.

   Není na co čekat, čím dříve přijdou, tím dříve valka skončí. Otázkou jak moc tohle funguje na druhé straně fronty.Skrýt celý příspěvek

  • otecko
   10:33 03.10.2022

   Tak Německo při dodávce PZH 2000 hlásilo, že balík obsahuje i náhradní díly. takže věřím, že s hlavněmi počítali. A i u těch Krabů to je podobné, spíše se stalo to, že Krabů je ...Zobrazit celý příspěvek

   Tak Německo při dodávce PZH 2000 hlásilo, že balík obsahuje i náhradní díly. takže věřím, že s hlavněmi počítali. A i u těch Krabů to je podobné, spíše se stalo to, že Krabů je hodně a ne ke každé houfnici se nová hlaveň dostane včas, či zrovna není čas na výměnu. Tak to zkrátka chodí. Ale už dlouho jsme neviděl Ceasary, co je s nimi?Skrýt celý příspěvek

  • Filur
   12:14 03.10.2022

   Ale to je prece cil , aby Rus utekl domu a tam zustal na vecne casy nikdy jinak.

   Ale to je prece cil , aby Rus utekl domu a tam zustal na vecne casy nikdy jinak.

 • Gabo
  08:34 03.10.2022

  Ohnivá výzva Kazacha aby miestni nepodporovali Rusov, vyháňali ich z obchodov, neprenajimali im byty a pod.
  https://twitter.com/i/status/1...

  Ohnivá výzva Kazacha aby miestni nepodporovali Rusov, vyháňali ich z obchodov, neprenajimali im byty a pod.
  https://twitter.com/i/status/1...

  • Mortles
   09:29 03.10.2022

   Dobrá odpověď na klasické moskevské ubytování "jen pro slovany". Poláci za Slovany prý považováni nejsou.

   Dobrá odpověď na klasické moskevské ubytování "jen pro slovany". Poláci za Slovany prý považováni nejsou.

   • PeterPeter
    12:33 03.10.2022

    Aj slovenský dezolati tlačia ideu, že poliaci sú v skutočnost nejaká zmeska, ale určite nie "arijskí slovania". Ten ruský pohľad na svet je riadny bizár...

    Aj slovenský dezolati tlačia ideu, že poliaci sú v skutočnost nejaká zmeska, ale určite nie "arijskí slovania". Ten ruský pohľad na svet je riadny bizár...

 • masserr
  08:30 03.10.2022

  Krásné ráno při pohledu na postup na několika místech fronty :)

  https://liveuamap.com/...

  Krásné ráno při pohledu na postup na několika místech fronty :)

  https://liveuamap.com/...

  • DanCZer
   08:46 03.10.2022

   Už se těším, až se dostane Starobilsk pod dostřel ukrajinských děl - tím se zneprůchodní železniční spojení mezi ruskem a Severodoněckem, který vzápětí padne pro nedostatek ...Zobrazit celý příspěvek

   Už se těším, až se dostane Starobilsk pod dostřel ukrajinských děl - tím se zneprůchodní železniční spojení mezi ruskem a Severodoněckem, který vzápětí padne pro nedostatek zásobování. To bude v Kremlu veselo ještě o trochu více!Skrýt celý příspěvek

 • pjanyska
  08:24 03.10.2022

  Krasavice, nevim, jestli to tu uz nebylo:
  https://twitter.com/i/status/1...

  Krasavice, nevim, jestli to tu uz nebylo:
  https://twitter.com/i/status/1...

 • pjanyska
  08:10 03.10.2022

  To je asi ruskej prijimac, ne? :-)))
  https://twitter.com/i/status/1...

  To je asi ruskej prijimac, ne? :-)))
  https://twitter.com/i/status/1...

  • jj284b
   08:19 03.10.2022

   hmm, tazko povedat... bud su to bezdomovci, alebo ruska armada... aj ked, bezdomovci by asi boli predsa len teplejsie obleceny..

   hmm, tazko povedat... bud su to bezdomovci, alebo ruska armada... aj ked, bezdomovci by asi boli predsa len teplejsie obleceny..

   • fanúšik
    08:54 03.10.2022

    krásne prirovnanie, pobavilo

    krásne prirovnanie, pobavilo

  • Tino
   08:33 03.10.2022

   tam uz je clekom dost kosa v noci....katastrofalne podmienky, ale katastrofalne skor pre nas...oni to znesu, resp strpia, budu reptat , ale strpia....rus su zalozenim otroci

   tam uz je clekom dost kosa v noci....katastrofalne podmienky, ale katastrofalne skor pre nas...oni to znesu, resp strpia, budu reptat , ale strpia....rus su zalozenim otroci

   • Magister_Peditum
    08:40 03.10.2022

    Teď to ještě asi přežijou, ale jsem na ně zvědav za měsíc/dva.

    Teď to ještě asi přežijou, ale jsem na ně zvědav za měsíc/dva.

    • Tino
     08:53 03.10.2022

     niekde si tie teple veci najdu, kupia, ukradnu a pojdu tam kam ich poslu...bude to nekvalitna sluzba a plnenie povinnosti, ale oni to nejako strpia...zrejme niektori zahyni, ...Zobrazit celý příspěvek

     niekde si tie teple veci najdu, kupia, ukradnu a pojdu tam kam ich poslu...bude to nekvalitna sluzba a plnenie povinnosti, ale oni to nejako strpia...zrejme niektori zahyni, niektori utecu, niektori sa vzdaju....ale ten zbytok tam bude a ak dostanu prilezitost budu zabijat UA, ako protivnik budu silne demoralizovani, ale bude ich vela, prekonat to pojde IMHO lahko , zial bude to strasna paseka/masaker, ktora bude zrejem mrziet viac nas nez ich.Skrýt celý příspěvek

   • LuboJurkovic
    09:07 03.10.2022

    Pozrel som pocasie, v Omsku je to par noci uz pod nulou. Aspon vycistia okolite lesy od stareho dreva.

    Pozrel som pocasie, v Omsku je to par noci uz pod nulou. Aspon vycistia okolite lesy od stareho dreva.

  • AR10
   08:51 03.10.2022

   Pozerám, že výcvik začínajú hneď tréningom prežitia...

   Pozerám, že výcvik začínajú hneď tréningom prežitia...

 • ante1891
  07:57 03.10.2022

  Dnešní echo https://echo24.cz/a/SiQ3V/zpra... Rusko ztratilo 1,5 milionu uniforem. „Proč nemáme vybavení pro vojáky?“ ...Zobrazit celý příspěvek

  Dnešní echo
  https://echo24.cz/a/SiQ3V/zpra...

  Rusko ztratilo 1,5 milionu uniforem. „Proč nemáme vybavení pro vojáky?“ ptá se poslanec ruské Dumy Andrej Guruljev.
  V Rusku se údajně ztratilo asi 1,5 milionu vojenských uniforem, které nyní chybí vojákům hnaným na frontu na Ukrajinu. Uvedl to podle deníku Novaja Gazeta poslanec za Zabajkalskou oblast Andrej Guruljev.
  „Stále nechápu, kde skončilo 1,5 milionu sad uniforem, které byly uloženy na příjmových místech personálu. Dnes máme buď problémy s uniformami, nebo se děje něco jiného. Všechny tyto věci tam byly, kam zmizely? Nikdo mi to nedokáže vůbec nikde a nijak vysvětlit!“ řekl.

  Podle Guruljeva je třeba místa pro příjem personálu „vybavit už teď do budoucna“, aby mohla „snadno“ přijímat lidi.

  „Musíme si klást konkrétní otázky: kam to zmizelo, kde to je teď a jak se to stalo, že naši odvedenci nemohou dostat uniformu,“ dodal Guruljev, který sám sloužil v armádě a dosáhl hodnosti generálmajora.

  „Putin se šeredně přepočítal. Jaký má plán C?“
  Otázka je však pravděpodobně rétorická. Rusko má obrovské problémy s korupcí a uniformy se nejspíše rozkradly a následně prodaly přes internet a na jiných místech.

  Muži, kteří byli povoláni do služby v rámci nové částečné mobilizace, se potýkají s nedostatkem prakticky všeho vybavení. Údajně se od nich očekává, že si do služby donesou i vlastní termoprádlo nebo drony, které by měla normálně poskytnout armáda. Je dobře možné, že si nyní mobilizovaní muži musí kupovat právě ty uniformy, které by měli dostávat zdarma.

  Guruljev dodal, že se musí Rusko připravit na další možnou vlnu mobilizace. Také zkritizoval ruský generální štáb, který musel stáhnout vojáky z okupovaného ukrajinského města Lyman.Skrýt celý příspěvek

  • Stonkeeper
   08:00 03.10.2022

   Tak nejdriv tampony, ted uniformy, drony. Cekam kdy jim prijde oznameni, ze si maji nekde sehnat tank:)

   Tak nejdriv tampony, ted uniformy, drony. Cekam kdy jim prijde oznameni, ze si maji nekde sehnat tank:)

  • Magister_Peditum
   08:31 03.10.2022

   Díky Bohu (a to nejsem věřící) za tenhle ruský šlendrián!

   Díky Bohu (a to nejsem věřící) za tenhle ruský šlendrián!

  • Náhodný kolemjdoucí
   08:35 03.10.2022

   Zítřejší echo
   "Proč nemáme vybavení pro vojáky? A kde je poslanec, který se na to ptal včera?"

   Zítřejší echo
   "Proč nemáme vybavení pro vojáky? A kde je poslanec, který se na to ptal včera?"

   • liberal shark
    09:33 03.10.2022

    A kde je Mlíkař ? :-))

    A kde je Mlíkař ? :-))

  • Gabo
   08:45 03.10.2022

   Konečne asi naplnia heslo "Svojich ne brósim", teda aspoň čo sa týka ich uniforiem

   Konečne asi naplnia heslo "Svojich ne brósim", teda aspoň čo sa týka ich uniforiem

Načítám diskuzi...