VÁLKA NA UKRAJINĚ

VÁLKA NA UKRAJINĚ
Ukrajinská vlajka / depositphotos.com (Zvětšit)

Speciální diskuze o válce na Ukrajině.

FPV (First Person View) jsou nejúčinnější zbraní na ukrajinském bojišti. Jeden FPV dron v hodně pouze několik tisíc dolarů umí z boje vyřadit tank za miliony dolarů. FPV drony na bojišti chrání životy ukrajinské pěchoty. Můžete podpořit český projekt výroby FPV dronů pro ukrajinskou armádu na Vozím drony na Ukrajinu.

ODKAZ: Vozím drony na UkrajinuDárek pro Putina, AerorozvědkaCZ

Nahlásit chybu v článku


Zvýraznit příspěvky za posledních:

Vyhledávání platí pro hlavní příspěvky, ale zobrazena jsou vždy celá vlákna. Hodnoty vyhledání jsou: Klíčové slovo, autor a časové období. Hodnoty lze kombinovat.

 • Cernysip
  12:29 04.09.2022

  "Americké tajné laboratoře": nové kolo ruských lží 09:49, 04.09.2022 https://www.unian.net/war/sekr... Při ...Zobrazit celý příspěvek

  "Americké tajné laboratoře": nové kolo ruských lží
  09:49, 04.09.2022
  https://www.unian.net/war/sekr...
  Při absenci výrazných vítězství na žádné z ukrajinských front se Rusko uchyluje k již známé „zbrani“ – lžím. Na "akci", která začíná 5. září v Ženevě, se připravovalo minimálně šest měsíců. Na ní se Kreml a jeho poskoci pokusí přesvědčit svět, že Ukrajina s pomocí Spojených států chtěla zničit Rusy biologickými zbraněmi. Pro ospravedlnění války na Ukrajině se pro teroristu číslo jedna na světě – Ruskou federaci, zdá, že všechny prostředky jsou dobré.
  Když počátkem března ruští bandité ve vojenských uniformách vyloupili jadernou elektrárnu v Černobylu, „osvobodili“ ji od cenných technologií a vývoje, a denně bombardovali Charkov, včetně areálu Národní akademie věd Ukrajiny, v Kremlu s pěnou u úst se snažili celému světu dokázat, že Ukrajinci údajně vytvořili zakázané chemické a jaderné zbraně. Protože ale propagandistické nesmysly Rusů o ukrajinské „špinavé bombě“ nenašly kýženou odezvu, vytáhl Kreml na povrch téměř zapomenuté téma: prý Ukrajina, na “objedávku“ Spojených států, pracuje také na vytvoření biologických zbraní.
  Příběh s touto fikcí zašel tak daleko, že od 5. do 9. září se v Ženevě bude konat setkání zemí účastnících se Úmluvy o zákazu vývoje, výroby a hromadění zásob bakteriologických (biologických) a toxinových zbraní. A Rusko se pravděpodobně Rusko bude snažit přesvědčit strany Úmluvy, že Ukrajina porušuje dohody a biologické zbraně nejen tajně vyvíjí, ale dokonce se je pokusila použít proti Rusům.

  Agenti "Vampire" a "Mallard"
  Příprava této frašky Ruské federace začala v březnu 2022. Jak již bylo zmíněno výše, když mezinárodní společenství ignorovalo obvinění Ukrajiny z výroby „špinavé bomby“, vytáhl Kreml další kartu z rukávu.
  Nejprve Ministerstvo obrany Ruské federace připravilo prezentaci, ve které byla Ukrajina a Spojené státy obviněny z úmyslu rozšířit biologické zbraně na ruské území pomocí ... netopýrů a ptáků. Spojené státy financovaly na Ukrajině projekt na studium netopýrů jako agens biologických zbraní a „analýza“ určitých materiálů „potvrzuje přesun „více než 140 kontejnerů s ektoparazity netopýrů“ z Ukrajiny do zahraničí. S ptáky je příběh ještě „záhadnější“: zanícené hlavy ruských propagandistů našly přímou souvislost mezi studiem kmenů ptačí chřipky ukrajinskými vědci a migrací ptáků. „Objevem“ pro Rusy byla skutečnost, že ptáci létají z našich zeměpisných šířek, aby přezimovali v teplejších místech.
  „V zájmu armády biologický program z Chersonské biosférické rezervace „Askania-Nova“ vypustil kroužkované ptáky,“ poznamenalo ruské vojenské oddělení a dodalo, že v letech 2019-2021 byli v Rusku zastřeleni nejméně tři dospělí samci kachny divoké z Chersonské rezervace.
  Ve skutečnosti se na tom ta obvinění zakládají. Byli tito ptáci přenašeči nějaké infekce? O tom ani slovo. Tedy ještě jednou: aby do své „teorie“ vnesli nějaký „fakt“, zavázali se Rusové střílet stěhovavé ptáky, kroužkované kvůli studiu a sledování jejich migračních tras. Vypadá to, že je na čase, aby se ornitologové celého světa začali bát obvinění z Ruska ze snahy tímto Rusy způsobem zničit.
  Ještě vtipnější je pokus Rusů obvinit Ukrajinu z používání amerických dronů k „šíření patogenů“. Stejně jako v roce 2015 byl ve Spojených státech zaregistrován patent na drony s tanky. V roce 2015 byl zaregistrován americký patent na drony se zásobníky (беспилотники с резервуарами). A jakmile je patent zaregistrován, musel proběhnout i vývoj. A co když je pak použijí Ukrajinci ve válce, kterou rozpoutalo Rusko?
  Ale to není všechno. Rusko by nebylo Ruskem, kdyby opustilo myšlenku obviňovat Ukrajinu ze všech hříchů. Ruští propagandisté nic lepšího nevymysleli, než vzkřísit téma „tajných laboratoří USA“.

  Na jedné straně to opět umožnilo ospravedlnit vojenské neúspěchy. Říká se, že Spojené státy nejen dohlížely, ale také financovaly „vojenské biologické aktivity na Ukrajině“. Navíc se do toho přímo zapojil Pentagon. „Skutečným příjemcem prostředků jsou laboratoře ukrajinského ministerstva obrany, které se nacházejí v Kyjevě, Lvově, Oděse a Charkově,“ podotýká ruská mise při OSN, která je organizátorem „akce“ v Ženevě. Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zakharova souhlasila již dříve, když v jednom z rozhlasových vysílání řekla: Vladimir Putin zahájil válku, aby zastavil americké biologické laboratoře na území Ukrajiny. A proto byla „zvláštní operace“ ruské armády tak naléhavá.
  Zjednodušeně řečeno, místo aby Kreml připustil, že ruské ztráty v této válce jsou důsledkem konfrontace se zoufalými Ukrajinci, původně chybného plánu a obecně nespolehlivých údajů ruských agentů na Ukrajině o skutečné podpoře Ruska zde, dává přednost výmyslům, že na území Ukrajiny se Ruská federace bojuje proti „bůhvíjakým“ Ukrajincům a mocným Spojeným státům.
  Na druhou stranu téma „rozjeté“ ruskými pseudoodborníky je skvělý způsob, jak mluvit o jakýchkoli vnitřních problémech v Rusku. Ekonomika a osobní blaho ustupují do pozadí, pokud se z televizních obrazovek na obyvatelstvo neustále valí informace o celosvětovém spiknutí, zaměřené na zničení Slovanů – nic více, nic méně. Například „mikrobiolog a vojenský expert“ Igor Nikulin na ruských propagandistických smetištích vysvětloval, že „Státy testují vývoj v oblasti patogenů na ukrajinské armádě, protože jsou to stejní Slované jako Rusové“.
  Nebo jiný příklad: podle ruského ministerstva obrany, opičí neštovice, které nyní zuří ve světě, jsou také „vývojem americké biolaboratoře“. Koneckonců „američtí instruktoři cvičili Ukrajince v nouzové reakci na propuknutí neštovic“. Navíc "očkování americké armády a zdravotnického personálu proti pravým neštovicím naznačuje, že Washington zvažuje patogen pravých neštovic jako prioritní bioagent." Jako „důkaz“ používá Ministerstvo obrany Ruské federace např. pokyny Ministerstva zdravotnictví Ukrajiny, určené regionálním střediskům pro kontrolu a prevenci nemocí o likvidaci „zvláště nebezpečných patogenů“. Ale nejen tato informace je výsledkem rabování ze strany bojovníků „druhé armády světa“ v institucích Národní akademie věd Ukrajiny, veterinárních laboratoří a dokonce i specializovaného muzea v Chersonské oblasti. Tato informace je také "vylepšená", protože po zveřejnění ruskou státní agenturou RIA Novosti nenašli v těchto materiálech nic závadného ani kompetentní evropští odborníci, ani absolventi Biologické fakulty Moskevské státní univerzity. Seznam "vysoce nebezpečných patogenů", o kterém Kreml snil, se ukázal být jen souborem kmenů „běžných pro mikrobiologické a epidemiologické laboratoře“.

  Mezinárodní úroveň naprostého deliria
  Ruští úředníci a diplomaté se nicméně v návaznosti na věrné stoupence myšlenek Goebbelse zavázali tento nesmysl odvysílat. Rusko v březnu předalo OSN „dokumenty“ o biologických zbraních, z jejichž vývoje obvinilo Ukrajinu, a také požádalo o mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN k této otázce. Stálý představitel Ruské federace při OSN Vasilij Něbenzja pak řekl, že ruské ministerstvo obrany obdrželo dokumenty na Ukrajině potvrzující existenci sítě "nejméně 30 biologických laboratoří, ve kterých se provádějí extrémně nebezpečné biologické experimenty. A tato práce je podle ruské strany prováděna v úzké spolupráci se Spojenými státy. „Pod záminkou testování prostředků pro léčbu a prevenci koronavirové infekce z Ukrajiny pro Výzkumný ústav Waltera Reeda, americká armáda odebrala několik tisíc vzorků séra pacientům, z nichž většina patří ke slovanské etnické skupině,“ řekl ruský diplomat.
  V reakci na to zástupkyně generálního tajemníka OSN a vysoká představitelka pro záležitosti odzbrojení Isumi Nakamitsuová řekla, že si je vědoma takových zpráv v médiích, ale "OSN neví o žádných programech biologických zbraní [na Ukrajině]."
  Připomněla, že kterýkoli stát, který je smluvní stranou Úmluvy o biologických zbraních, která uvádí, že jiný stát tento dokument porušuje, „může podat stížnost Radě bezpečnosti OSN“, přičemž taková stížnost musí obsahovat všechny možné důkazy potvrzující její oprávněnost. Tak opodstatněné stížnosti však nikdo nepodal, a to ani ve vztahu k Ukrajině.
  Stálá představitelka USA při OSN Linda Thomas-Greenfield se ve svých výrazech vůbec neostýchala a řekla: že Rusko svolalo zasedání Rady bezpečnosti „za účelem šíření lží a dezinformací“. „
  Přesně to jsme slyšeli od stálého představitele Ruska... OSN neví nic o programech biologických nebo chemických zbraní na Ukrajině. Rada bezpečnosti, aby legitimizovala dezinformace a klamala lidi, aby ospravedlnili válku“.
  A britské ministerstvo obrany naznačilo, že Rusko by mohlo zakrýt své plány na použití biologických nebo chemických zbraní takovým obviněním proti Ukrajině: "Taková operace by mohla mít podobu zmanipulovaného útoku."
  Facka v Radě bezpečnosti OSN ale Rusy nevystřízlivěla. A již na začátku června se téma „biologických laboratoří“ Ruské federace dále rozvíjelo, zasláním dopisu s tvrzením o „porušení“ Úmluvy o biologických zbraních americkému ministerstvu zahraničí. A do začátku září se Rusové rozhodli přinést toto téma na konferenci zemí-účastníků zmíněné úmluvy.

  Staré téma novým způsobem
  Samozřejmě bychom urazit ruské „diplomaty“, ale „americké tajné laboratoře“ jsou tak přitažené za vlasy, že se člověk za Rusy i stydí. Aniž bychom zacházeli příliš daleko do historie a milníků studené války („tajné biolaboratoře USA“ – téma, které Rusové milovali již od dob SSSR), poznamenáváme, že vědecká komunita, nezávislí odborníci a diplomaté o tom poslouchají ruské nesmysly (včetně ve spojení s Ukrajinou) od roku 2009. "Tajné laboratoře" na Ukrajině se objevily v ruštině, někdy v bulharských, pak v srbských médiích. Nejprve bylo takových laboratoří „jedenáct“, pak buď „patnáct“, nebo „šestnáct“, nyní, jak vidíme, se jejich počet zvýšil na „více než tři desítky“. Mimochodem, toto téma na Ukrajině aktivně propagoval jeden z největších ruských agentů, Putinův kmotr Viktor Medvedčuk. Ještě v dubnu 2020 se na webu strany Opoziční platforma - Pro život, objevila veřejná výzva jednoho z jejích vůdců Medvedčuka prezidentovi, šéfům kabinetu ministrů, ministerstvu zdravotnictví a Bezpečnostní službě Ukrajiny, že na Ukrajině působí patnáct vojenských biologických laboratoří. Samozřejmě žádný důkaz. Nynější ruská obvinění se téměř slovo od slova shodují touto výzvou. Možná se to už tehdy psalo v Kremlu?
  Informační bomba však nezabrala. Všechny laboratoře, o kterých Kreml mluví s tvrdohlavostí osla, nejsou vůbec tajné. Na stránkách Velvyslanectví USA na Ukrajině najdete jejich seznam a co přesně dělají. Prostředky USA, EU a WHO vynaložené na výstavbu a rekonstrukci těchto laboratoří nejsou tajemstvím. Tyto informace jsou také veřejně dostupné. Například na YouTube kanálu amerického programu Nunn-Lugar (o snižování biologického rizika), který funguje od roku 1993 v zemích bývalého SSSR, v rámci kterého probíhá spolupráce. Dohoda mezi ministerstvem zdravotnictví a Pentagonem není tajemstvím – kdo chce, může si ji přečíst na webu Nejvyšší rady.
  V tomto ohledu se v historii nadcházející konference zemí, které jsou stranami Úmluvy o zákazu vývoje, výroby a hromadění bakteriologických (biologických) zbraní, možná stálo by za to položit otázky ne o "tajných laboratořích" na Ukrajině. Místo toho diskutujte na mezinárodní úrovni, proč od roku 2012 samotné Rusko odmítá účast v programu Nunn-Lugar a nepřijímá finanční prostředky z USA. Možná jen proto, abych bezdůvodně obvinili ostatní z vývoje biologických zbraní, aby ospravedlnili tuto válku, a zároveň mohli beztrestně pronásledovat Sergeje a Julii Skripalové nebo Alexeje Navalného.
  Taťána StezharSkrýt celý příspěvek

  • TF_HU
   13:26 04.09.2022

   Tohle přesně vystihuje ty ruské zmrdy. Oni nevyužijí mezinárodní instituce a jejich nástroje, jen se budou motat okolo těch svých lží...

   Tohle přesně vystihuje ty ruské zmrdy. Oni nevyužijí mezinárodní instituce a jejich nástroje, jen se budou motat okolo těch svých lží...

 • Danik
  12:28 04.09.2022

  Co se jižní ofenzívy týče. Byl bych trpělivý. 1) Dle zpráv co dávají Rusové, kdy už zničili víc HIMARSů, než bylo vyrobeno, letectvo ZSU zničili komplet už 4x a to jen za poslední ...Zobrazit celý příspěvek

  Co se jižní ofenzívy týče. Byl bych trpělivý.

  1) Dle zpráv co dávají Rusové, kdy už zničili víc HIMARSů, než bylo vyrobeno, letectvo ZSU zničili komplet už 4x a to jen za poslední týden, odrazily všechny útoky, včetně těch o kterých neví ani ruští, ani ukrajinští vojáci v poli a ztráty jdou do deseti tisíc banderovců, nacistů a krabic od her SIMS + sestřelily všechny raketové údery, takže za ty děravé mosty, mohou radioaktivní nacističtí záškodničtí bobři NATO... Toto je velmi dobrý determinátor toho, že Ukrajinci ruským silám zatápí a to pořádně. Pokud by RF měla reálné velké úspěchy, hned je toho plný internet, takhle si je musí vymýšlet jako v případě HIMARS.

  2) UA si podle mě bude dávat setsakra pozor, aby neměla vysoké ztráty, nepadla nikde do pasti a zároveň neodkryla Rusům kus linie, čehož by mohli využít. Bojí se totiž, že tento neúspěch způsobený zbrklostí by mohl nalomit odhodlání některých západních partnerů pomáhat a byl by hbitě využit ruskou propagandou.

  3) Na pravém břehu Chersonu nyní platí, že RF má území, ale UA má čas, který hraje pro ní. Už se to zde psalo. RF je nucena pálit více nafty při bojích a přesunech, užívá více munice i personálu, jenže ho nemůže adekvátně doplňovat, takže se sice brání, ale ví, že ta pozdější cena jejich odporu se zvyšuje. Mezitím UA v klidu sundavá zbytek funkčních, pontonových či narychlo opravovaných mostů. Rusové se bránit budou, ale bez munice a jídla nebojuje žádná armáda.

  4) Rusové do oblasti přisunuli mnoho záložních jednotek i z Krymu. Když se UA povede tyto jednotky skutečně tvrdě odizolovat, vyplýtvat jejich PHM, munici a morálku, mohlo by se jim povést zajmout, či rozprášit značné síly ruské jižní skupiny vojsk. To má pak pozitivní konotace na zbytek fronty, jelikož RF bude muset zajistit levý břeh Dněpru, tudíž přesun jednotek z jiných částí fronty. Zároveň toto znamená, že UA ještě čeká lítý boj, jelikož síly nebudou výrazně ve prospěch jedné či druhé strany.

  UA se tak bude snažit o pomalý a opatrný postup (což je v její situaci v pořádku a žádoucí), obchvaty silně opevněných pozic, silnou dělostřeleckou přípravu, ničení zbytků PVO a poté nasazení UAS a leteckých úderů na odkryté pozice nepřítele a hledání a vytváření skulin v nepřátelské obraně, což bude vyžadovat tunu průzkumu, komunikace, koordinace a s nutnou dávkou opatrnosti to bude jednoduše více časově náročné. Pak tu ještě máme tu "maličkost" statisíc lidí uvězněných v oblasti, kteří budou mít čím dál více pokrk okupantů.

  Neklesejme tedy na mysli.Skrýt celý příspěvek

  • bently
   12:32 04.09.2022

   Podepsal bych.
   Pro ty, co ještě nečetli, doporučuji rozhovor s Mickem Ryanem https://www.rferl.org/a/ukrain...

   Podepsal bych.
   Pro ty, co ještě nečetli, doporučuji rozhovor s Mickem Ryanem https://www.rferl.org/a/ukrain...

  • Mortles
   12:40 04.09.2022

   Hlavně i když mluvíme o územních ziscích, tak ruské kanály, zdá se, každý den ohlašují ztrátu dalších sídel, dneska ráno to byla dle ISW Blahodativka. S tím, jak se tohle dá ...Zobrazit celý příspěvek

   Hlavně i když mluvíme o územních ziscích, tak ruské kanály, zdá se, každý den ohlašují ztrátu dalších sídel, dneska ráno to byla dle ISW Blahodativka. S tím, jak se tohle dá porovnávat s územním postupem Rusů na východě, tak v té oblasti Ukrajinci postupují výrazně rychleji (a doufejme s nižšími ztrátami¨). Takže nechápu klesání na mysli. Informační blackout je nepříjemný, ale nezdá se mi, že by ta operace postupovala nějak špatně.Skrýt celý příspěvek

 • Zuzana 2 enjoyer
  12:25 04.09.2022

  https://twitter.com/OSINTua/st...
  Jedno zničene YPR-765 a dve poškodené v chersonskej oblasti

  https://twitter.com/OSINTua/st...
  Jedno zničene YPR-765 a dve poškodené v chersonskej oblasti

  • StandaBlabol
   12:29 04.09.2022

   Nejlepší je komentář: "Don’t tell @JulianRoepcke"

   Nejlepší je komentář: "Don’t tell @JulianRoepcke"

 • Jan Padesátýpátý
  12:24 04.09.2022

  cizinci v ruské hokejové lize
  https://sport.aktualne.cz/hoke...

  cizinci v ruské hokejové lize
  https://sport.aktualne.cz/hoke...

 • bently
  12:13 04.09.2022

  Podle nového průzkumu nezávislého centra Levada, který zveřejnil list Novaja Gazeta Europe, se 45 procent Rusů domnívá, že by se ukrajinské oblasti Cherson a Záporoží měly stát ...Zobrazit celý příspěvek

  Podle nového průzkumu nezávislého centra Levada, který zveřejnil list Novaja Gazeta Europe, se 45 procent Rusů domnívá, že by se ukrajinské oblasti Cherson a Záporoží měly stát součástí Ruska. Podle 21 procent respondentů by se tyto regiony měly stát nezávislými státy, zatímco 14 procent respondentů uvedlo, že by měly zůstat součástí Ukrajiny.

  Anexe území našla největší podporu mezi lidmi staršími 40 let. Mezi respondenty, kteří uvedli, že podporují válku na Ukrajině, více než polovina uvedla, že si přeje připojení těchto území k Rusku. Mezi těmi, kteří uvedli, že válku nepodporují, podporuje anexi jen asi 20 procent.

  Plány Kremlu na uspořádání referend na okupovaných územích Ukrajiny schvaluje 54 procent respondentů, zatímco 27 procentům je to lhostejné. Pouze 14 procent vyjádřilo nesouhlas.

  Většina (69 procent) účastníků uvedla, že by podpořila připojení regionů k Rusku, pokud by prošlo referendem. Dvacet procent respondentů uvedlo, že by nechtělo, aby Rusko území ani po proběhnutí referenda.

  Jak Meduza již dříve informovala, kremelští představitelé donedávna plánovali uspořádat anexní referenda v Záporožské a Chersonské oblasti a v samozvaných Doněcké a Luhanské "lidové republice" 11. září, což je pro Rusko "jediný den hlasování". Ruské úřady očekávaly, že do tohoto data budou mít nad ukrajinskou Doněckou oblastí úplnou kontrolu.

  Meduza odhaduje, že Rusko v současné době kontroluje asi 60,25 % Doněcké oblasti - toto číslo se v posledních týdnech příliš nezvýšilo. Podle zdrojů blízkých Putinově administrativě nyní ruské úřady zvažují odložení hlasování na zimu. Kreml doufá, že se ruským jednotkám podaří do prosince nebo ledna obsadit celou Doněckou oblast a zároveň si udržet kontrolu nad dalšími obsazenými územími.

  https://meduza.io/en/news/2022... Skrýt celý příspěvek

 • hurvo
  12:06 04.09.2022

  Strelkov odvadza pre UA psyops perfektnu robotu :
  https://twitter.com/realToKro/...

  Strelkov odvadza pre UA psyops perfektnu robotu :
  https://twitter.com/realToKro/...

  • StandaBlabol
   12:14 04.09.2022

   Je to uražený vrah a zločinec, kterého odstavili od kormidla. A doufám, že ho Ukrajinci jednou pověsí. Ale taky je to asi poslední ruský bloger, který dokáže hodnotit vojenskou ...Zobrazit celý příspěvek

   Je to uražený vrah a zločinec, kterého odstavili od kormidla. A doufám, že ho Ukrajinci jednou pověsí. Ale taky je to asi poslední ruský bloger, který dokáže hodnotit vojenskou situaci realisticky. Celé je to o tom, jak dlouho ještě Rusům vydrží na západním břehu zásoby. Osobně doufám, že příští týden by se jim to mohlo začít sypat.Skrýt celý příspěvek

   • Cernysip
    12:38 04.09.2022

    Pravda, pravda...
    Nicméně bych k tomu dodal, že mezi Teroristy a Vlastenci často bývá jen jeden rozdíl = Vítězství

    Pravda, pravda...
    Nicméně bych k tomu dodal, že mezi Teroristy a Vlastenci často bývá jen jeden rozdíl = Vítězství

    • RiMr71
     15:14 04.09.2022

     ...často? Jako většinou?

     ...často? Jako většinou?

  • sugpa
   12:34 04.09.2022

   Dobré zprávy, přes Antonivský most neprojede ani terenní vozidlo Tigr (a to bylo ještě před dnešním ostřelováním) , potvrzuje vzdání se Blahodatné, Ljubomyrivky (asi 10 km SZ od ...Zobrazit celý příspěvek

   Dobré zprávy, přes Antonivský most neprojede ani terenní vozidlo Tigr (a to bylo ještě před dnešním ostřelováním) , potvrzuje vzdání se Blahodatné, Ljubomyrivky (asi 10 km SZ od Chersonu).Skrýt celý příspěvek

   • Lars
    16:08 04.09.2022

    Nepsalo se tady už před pár dny, že na Antonivskem mostě je sundane jedno pole?

    Nepsalo se tady už před pár dny, že na Antonivskem mostě je sundane jedno pole?

 • bently
  11:57 04.09.2022

  Německá vláda se dohodla na balíčku pomoci obyvatelstvu v hodnotě 65 miliard eur. Kvůli vysokým cenám energií souhlasila německá koalice s v pořadí už třetím balíčkem pomoci ...Zobrazit celý příspěvek

  Německá vláda se dohodla na balíčku pomoci obyvatelstvu v hodnotě 65 miliard eur.

  Kvůli vysokým cenám energií souhlasila německá koalice s v pořadí už třetím balíčkem pomoci obyvatelstvu. Celková částka dohodnutého balíku je 65 miliard eur. Studenti by měli v rámci něj dostat například od státu 1. prosince jednorázovou platbu ve výši 200 eur, důchodci pak 300 eur.

  Od 1. ledna 2023 se dávka na první a druhé dítě zvýší o 18 eur měsíčně. Navíc se opět navýší maximální výše přídavku na dítě na 250 eur měsíčně.

  Na začátku roku 2023 příštího roku se mají standardní sazby příspěvku pro nejchudší občany zvýšit na zhruba 500 eur.

  Příspěvek na bydlení bude od 1. ledna 2023 taktéž reformován: bude obsahovat stálou klimatickou složku a stálou složku nákladů na vytápění. Příjemci příspěvku na bydlení navíc dostanou jednorázovou dotaci nákladů na vytápění za období od září 2022 do prosince 2022. Jedná se o jednorázovou částku 415 eur pro domácnost s jednou osobou, 540 eur pro dvě osoby a další 100 eur za každou další osobu. Od října do konce března 2024 bude u spotřeby plynu platit snížená sazba daně ve výši 7 % namísto obvyklé sazby daně 19 %.

  Koalice se také dohodla na prodloužení programu zlevněného jízdného, který nahradí v létě zavedenou jízdenku za 9 eur. Cena nového lístku ještě nebyla stanovena.

  Plánovaná opatření uleví všem domácnostem – včetně důchodců, studentů, studentů technických škol a praktikantů, tvrdí německá vláda.

  „Naše země čelí těžkým časům. To je v dnešní době součástí pravdy a tuto pravdu je třeba říkat. Jsem si velmi vědom toho, že mnoho občanů se velmi obává o svou budoucnost, velmi je znepokojují vysoké ceny elektřiny a plynu a zvýšené životní náklady,“ řekl kancléř Olaf Scholz.

  Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbock už dříve ujistila, že země nezruší sankce proti Rusku v souvislosti s válkou proti Ukrajině, i kdyby měli Němci vyrazit protestovat do ulic kvůli vysokým cenám elektřiny.

  https://www.eurointegration.co...
  https://www.bild.de/politik/in... Skrýt celý příspěvek

 • Radovan
  11:37 04.09.2022

  UA okolo Chersonu silně tlačí na ruskou armádu. Ta má velké ztráty a v důsledku intenzivních bojů spotřebovává daleko více munice a paliva než dříve. A to je problém, protože přes ...Zobrazit celý příspěvek

  UA okolo Chersonu silně tlačí na ruskou armádu. Ta má velké ztráty a v důsledku intenzivních bojů spotřebovává daleko více munice a paliva než dříve. A to je problém, protože přes Dněpr se zásoby dostávají čím dál hůře. Rusové budou čím dál více unavení, vystresovaní a snad jim bude i docházet munice a vše ostatní. Myslím že výborná taktika, jak omezit vlastní ztráty a donutit je utéct/kapitulovat.
  Jen je tu jeden problém, o kterém se nikde nepíše. Jak dlouho 300 tisíc obyvatel Chersonu a okolí vydrží s potravinami? To co Rusové dostanou přes Dněpr bude jen pro jejich armádu a přes frontu se k nim taky nic nedostane. A to území jde příliš malé aby se tolik lidí uživilo ze zemědělské půdy okolo města. Snad je teď nejvhodnější období kdy se sklízí a něco z toho mít budou, ale pokud to bude trvat měsíce, tak je velký problémSkrýt celý příspěvek

  • HumInt
   11:46 04.09.2022

   300.000 hladných ľudí si s 20.000 okupantami poradí aj holými rukami. Nie je to dobrá situácia, ale treba s tým počítať.

   300.000 hladných ľudí si s 20.000 okupantami poradí aj holými rukami. Nie je to dobrá situácia, ale treba s tým počítať.

  • StandaBlabol
   11:56 04.09.2022

   Souhlasím, že o situaci lidí v Chersonu se nikde nepíše. A prioritu budou mít armádní dodávky. Snad tam těch lidí už není tolik, vláda je už několikrát vyzvala, ať to území opustí. Zobrazit celý příspěvek

   Souhlasím, že o situaci lidí v Chersonu se nikde nepíše. A prioritu budou mít armádní dodávky. Snad tam těch lidí už není tolik, vláda je už několikrát vyzvala, ať to území opustí.Skrýt celý příspěvek

  • Clanek
   12:11 04.09.2022

   UA od zacatku cervence opakovane vyzyvala obyvatele Chersonu aby oblast opustili, opakovane davala jasne najevo co se chysta. Kdyz ta operace mela skutecne vypuknout zacatkem ...Zobrazit celý příspěvek

   UA od zacatku cervence opakovane vyzyvala obyvatele Chersonu aby oblast opustili, opakovane davala jasne najevo co se chysta. Kdyz ta operace mela skutecne vypuknout zacatkem tohoto tydne pak znovu vyzvala, ale tentokrat trochu jinak: aby si lidi udelali zasoby na nejmene tyden, jak jidla tak vody.

   Nezbyva nez jim drzet palce, ale vic udelat nelze.Skrýt celý příspěvek

 • Cernysip
  11:32 04.09.2022

  Rusové obklíčili území v Chersonské oblasti obrněnými transportéry a tanky: hledají partyzány Inna Andalitskaya, 10:54, ...Zobrazit celý příspěvek

  Rusové obklíčili území v Chersonské oblasti obrněnými transportéry a tanky: hledají partyzány
  Inna Andalitskaya, 10:54, 04.09.22
  https://www.unian.net/war/ross...
  Místní obyvatelé informují, že obrněné transportéry, tanky vetřelců stojí na ulicích už od 6. hodiny ranní, je zorganizován kontrolní kordon, kontrolují se doklady, muži jsou vyváděni z domů. V Chersonské oblasti provádějí okupanti ráno „filtrační“ opatření k identifikaci příslušníků odbojových sil. Oznámil to mluvčí předsedy Oděské regionální vojenské správy Sergej Bratčuk.
  „V Chersonské oblasti provádějí okupanti ráno takzvaná filtrační opatření. Podle informací Hnutí odporu Jižní UDA se snaží zastrašit místní obyvatele a donutit je k vydání svých příbuzných a přátel - účastníků partyzánského hnutí. Manuály NKVD v Moskovii se nezměnily,“ napsal Bratčuk.Skrýt celý příspěvek

 • Bravo78
  11:24 04.09.2022

  Starší test ruské balistické ochranné vesty s keramickou vložkou (2020)
  https://www.youtube.com/watch?...

  Starší test ruské balistické ochranné vesty s keramickou vložkou (2020)
  https://www.youtube.com/watch?...

  • Bravo78
   11:32 04.09.2022

   Test balistické vesty VOM od ČZ a.s. pro AČR
   https://www.youtube.com/watch?...

   Test balistické vesty VOM od ČZ a.s. pro AČR
   https://www.youtube.com/watch?...

  • Bravo78
   11:54 04.09.2022

   Představení nosiče balistických plátů pro výsadkáře, vp. 43
   https://www.youtube.com/watch?...

   Představení nosiče balistických plátů pro výsadkáře, vp. 43
   https://www.youtube.com/watch?...

  • AnthraxLeak
   12:11 04.09.2022

   3 videa ve 3 komentářích jsou sice super, ale dokupy to má třičtvrtě hodiny. Nevím co od toho čekat, jaký má být závěr. Bylo by fajn, kdybys z toho udělal nějaký výtažek, závěr, ...Zobrazit celý příspěvek

   3 videa ve 3 komentářích jsou sice super, ale dokupy to má třičtvrtě hodiny. Nevím co od toho čekat, jaký má být závěr.

   Bylo by fajn, kdybys z toho udělal nějaký výtažek, závěr, porovnání, například "ruské vesty stojí za kopanec protože....... V porovnání s českými protože .... viz videa)" nebo něco podobného.

   Takhle to sem hodit je prostě odfláknuté a polovičaté.Skrýt celý příspěvek

   • Bravo78
    12:25 04.09.2022

    To máte tak, našel jsem test rus. balistické ochrany a k tomu jsem coby laik přihodil i odkazy na balistickou ochranu pro naše vojáky AČR. Koukat na to nemusíte. Tady máte odkaz na ...Zobrazit celý příspěvek

    To máte tak, našel jsem test rus. balistické ochrany a k tomu jsem coby laik přihodil i odkazy na balistickou ochranu pro naše vojáky AČR. Koukat na to nemusíte. Tady máte odkaz na 1:29 h video o ... o balistické ochraně ;-) PS: původně jsem to tady dávat nechtěl ... ;-)
    https://www.youtube.com/watch?... Skrýt celý příspěvek

 • night
  11:22 04.09.2022

  Kedy naposledy hlásil Rusi kompletné zničenie ukrajinského letectva? 2 týždne dozadu?

  Kedy naposledy hlásil Rusi kompletné zničenie ukrajinského letectva? 2 týždne dozadu?

  • night
   11:23 04.09.2022

   sorry to malo ísť pod StandaBlabol

   sorry to malo ísť pod StandaBlabol

  • otecko
   11:24 04.09.2022

   Myslím, že v pondělí tento týden...

   Myslím, že v pondělí tento týden...

   • StandaBlabol
    11:58 04.09.2022

    Ano a od té doby taky sestřelili další 4 Sůčka a jeden Mig-29. Říkal jsem si, že jednou si projdu ruská denní hlášení a ty Su-25 sečtu. Za poslední dva měsíce jich muselo být ...Zobrazit celý příspěvek

    Ano a od té doby taky sestřelili další 4 Sůčka a jeden Mig-29. Říkal jsem si, že jednou si projdu ruská denní hlášení a ty Su-25 sečtu. Za poslední dva měsíce jich muselo být sestřeleno tak 40 - 50 kusů.Skrýt celý příspěvek

    • Clanek
     12:07 04.09.2022

     Tohle bere mala ruska duse jako dukaz, ze uspesne nedemilitarizuji jen UA, ale cele NATO. Co byly na UA dodany prvni nahradni dily, nebo nedejboze rozlozena cela letadla, to uz se ...Zobrazit celý příspěvek

     Tohle bere mala ruska duse jako dukaz, ze uspesne nedemilitarizuji jen UA, ale cele NATO. Co byly na UA dodany prvni nahradni dily, nebo nedejboze rozlozena cela letadla, to uz se v severni asii nikdo nepozastavi nad temi cisly, naopak, spokojenost s vykony mocne ruske armady jiz jen stoupa.

     Uz se tesim az probehne odsun exslovenskych Migu na UA, bude jich pri dobre vuli tak 8 letuschopnych a dalsi 3-4 na dily, coz ve vysledku zavda na dalsich jak jinak nejmene 50+ sestrelu :)Skrýt celý příspěvek

    • AnthraxLeak
     12:14 04.09.2022

     Na zničení mnohonásobně větší mnoustvi zbraní, než Ukrajinci mají jsem si zvykl. Spíše mě zaráží, že rusové ještě nesestřelili desítky F-22 a F-35, k tomu neoddělali alespoň 4 ...Zobrazit celý příspěvek

     Na zničení mnohonásobně větší mnoustvi zbraní, než Ukrajinci mají jsem si zvykl. Spíše mě zaráží, že rusové ještě nesestřelili desítky F-22 a F-35, k tomu neoddělali alespoň 4 Arestoviče, 2 zelenské a klona Adolfa Hitlera převlečeného za Angelu Merklovou.Skrýt celý příspěvek

    • Eagle
     13:24 04.09.2022

     Otázkou je na kolika originálních strojích ještě UA letectvo létá. Nevíte někdo kolik celkové strojů mig a sú bylo za dodání v rámci pomoci?

     Otázkou je na kolika originálních strojích ještě UA letectvo létá. Nevíte někdo kolik celkové strojů mig a sú bylo za dodání v rámci pomoci?

     • Rošťák
      14:22 04.09.2022

      Tak to co víme: 14 SU-25 z Bulharska 4 SU-25 ze Severní Makedonie USA koupily v 97 21 ks moldavských MIG-29 v neletuschopném stavu a jeden letuschopný kus z Německa. NA netu ...Zobrazit celý příspěvek

      Tak to co víme:
      14 SU-25 z Bulharska
      4 SU-25 ze Severní Makedonie
      USA koupily v 97 21 ks moldavských MIG-29 v neletuschopném stavu a jeden letuschopný kus z Německa.
      NA netu kolovala fotka z USA, kde je trup jedné 29 v lakovacím boxu a dostává UA kamufláž ...... N2kolik dalších 29 létalo u soukromých firem v USA. Víme že USA tvrdila, že s dalšími zčleny NATO dodala na UA náhradní díly ....
      Dále v USA létalo u soukromých firem několik SU-27, ale počty nejsou známé a ani to, zda šli nějaké na UA .....
      Další MIGy - 29 Budou ze Sloveska - tady nechci mluvit o počtech, protože je nevím :) ( myšlen poměr letuschopných / na ND / a celkové počty )Skrýt celý příspěvek

  • Jan Padesátýpátý
   11:26 04.09.2022

   první den jak začala ofenzíva na Cherson
   každé zničení ukrajinského letectva znamená, že Rusům ukrajinské letectvo právě hodně zatopilo

   první den jak začala ofenzíva na Cherson
   každé zničení ukrajinského letectva znamená, že Rusům ukrajinské letectvo právě hodně zatopilo

 • StandaBlabol
  11:18 04.09.2022

  A ještě jednou ISW. Cituje ukrajinskou armádu, podle které provedli Ukrajinci včera 22 leteckých útoků a dělostřelectvo vykonalo 400 palebných úloh. Pro srovnání, podle ruských ...Zobrazit celý příspěvek

  A ještě jednou ISW. Cituje ukrajinskou armádu, podle které provedli Ukrajinci včera 22 leteckých útoků a dělostřelectvo vykonalo 400 palebných úloh.

  Pro srovnání, podle ruských údajů v době vrcholící ofenzívy na Donbase plnilo ruské dělostřelectvo a raketové síly v průměru 585 palebných úloh za den.

  Ukrajinci jim dávají pěkně zabrat.

  https://www.understandingwar.o... Skrýt celý příspěvek

 • StandaBlabol
  10:58 04.09.2022

  Rybar už jede čistou propagandu: "Zaznamenány byly německé „Leopardy“ a také něco podobného finskému ZSU ItPsv 90 (2x35 mm Oerlikon na podvozku T-55)." "...navzdory objektivně ...Zobrazit celý příspěvek

  Rybar už jede čistou propagandu:

  "Zaznamenány byly německé „Leopardy“ a také něco podobného finskému ZSU ItPsv 90 (2x35 mm Oerlikon na podvozku T-55)."

  "...navzdory objektivně obrovským ztrátám ukrajinské strany se kvůli nedostatku komunikace fotografie a videa prakticky nedostanou do sítě."

  Takže ukrajinské ztráty sice nikdo neviděl, ale objektivně jsou obrovské. A nejvíc je těch zničených Leopardů.

  https://t.me/rybar/38157... Skrýt celý příspěvek

  • StandaBlabol
   11:05 04.09.2022

   Mimochodem, tak ItPSv 90 je skutečná rarita, bylo jich vyrobeno jen 7 kusů.

   Mimochodem, tak ItPSv 90 je skutečná rarita, bylo jich vyrobeno jen 7 kusů.

  • Mortles
   12:47 04.09.2022

   Myslím, že ten jejich Oerlikon doopravdy bude ZU-23-2 namontovaný na MT-LB nebo tak něco.

   Myslím, že ten jejich Oerlikon doopravdy bude ZU-23-2 namontovaný na MT-LB nebo tak něco.

  • Jan Padesátýpátý
   19:27 04.09.2022

   Prý teď Rusko všechny bloggery zmáčklo, a chce po nich aby jeli propagandu

   Prý teď Rusko všechny bloggery zmáčklo, a chce po nich aby jeli propagandu

 • Praskot
  10:57 04.09.2022

  Ztráty Mordoru na jihu dle UA GŠ Podle údajů generálního štábu ztratili orci od 29. srpna do 3. září v Chersonské oblasti ▪️2300 vojáků (to je bez raněných, kterých je třikrát ...Zobrazit celý příspěvek

  Ztráty Mordoru na jihu dle UA GŠ

  Podle údajů generálního štábu ztratili orci od 29. srpna do 3. září v Chersonské oblasti
  ▪️2300 vojáků (to je bez raněných, kterých je třikrát více);
  ▪️92 tanky;
  ▪️146 lehká obrněná vozidla (APC, BMP atd.);
  ▪️84 dělostřelecké systémy;
  ▪️19 MLRS;
  ▪️26 UAVS;
  ▪️97 vozidel;
  ▪️3 vrtulníky a 1 stíhačka;
  ▪️6 kusů speciálního vybavení.
  https://twitter.com/free_espor... Skrýt celý příspěvek

  • BobDylan
   11:24 04.09.2022

   Ja viem, že za toto schytám asi 15 mínusiek, ale nedá mi. „A není to málo Antone Pavloviči?" Akože smejeme sa z tých ruských štatistík, ale tu vám chlapci za päť dní kompletne ...Zobrazit celý příspěvek

   Ja viem, že za toto schytám asi 15 mínusiek, ale nedá mi.

   „A není to málo Antone Pavloviči?"

   Akože smejeme sa z tých ruských štatistík, ale tu vám chlapci za päť dní kompletne zničia 3 tankové, 4 delostrelecké, 1 raketometný a 3-4 motostrelecké prápory, zatiaľ čo dokopy obsadili tak 10 dedín a 1 JRD.

   Edit: 6 dní.Skrýt celý příspěvek

   • Rošťák
    11:57 04.09.2022

    Tak pokud vezmeme že by na jihu mělo být 20 bgt, které by měli obsahovat při 100% naplněnosti: 20 tankových rot ( 200 tanků ) 60 mechanizovaných rot ( 600 IFV ) Každé BGT má cca ...Zobrazit celý příspěvek

    Tak pokud vezmeme že by na jihu mělo být 20 bgt, které by měli obsahovat při 100% naplněnosti:
    20 tankových rot ( 200 tanků )
    60 mechanizovaných rot ( 600 IFV )
    Každé BGT má cca 16 lehkých obr. vozidel ( APC / MRAP atd. ) ( 320 ks )
    20 dělostřeleckých a 20 raketometných baterií ( 120 děl + 120 MRL )
    20 baterií PVO .........Skrýt celý příspěvek

   • Rošťák
    11:58 04.09.2022

    Dle orixu je za týden potvrzeno de facto 1 tankový a 1 mechanizovaný prapor a jedna dělostřelecká baterie

    Dle orixu je za týden potvrzeno de facto 1 tankový a 1 mechanizovaný prapor a jedna dělostřelecká baterie

   • StandaBlabol
    12:01 04.09.2022

    Je to hodně, ale když porovnáme ukrajinská hlášení třeba s Oryxem nebo odhady západních rozvědek, tak nejsou úplně mimo. Řekněme, že stačí dělit dvěma, možná třema. U Rusů je třeba ...Zobrazit celý příspěvek

    Je to hodně, ale když porovnáme ukrajinská hlášení třeba s Oryxem nebo odhady západních rozvědek, tak nejsou úplně mimo. Řekněme, že stačí dělit dvěma, možná třema. U Rusů je třeba dělit tak deseti, možná dvaceti.Skrýt celý příspěvek

   • peal
    12:13 04.09.2022

    Techniku bych jim s výhradám možná ještě uznal, ale jak počítají lidí je mi záhadou. Do náklaďáku, bvp a budov nevidí, takže odhady s velmi širokým rozptylem.

    Techniku bych jim s výhradám možná ještě uznal, ale jak počítají lidí je mi záhadou. Do náklaďáku, bvp a budov nevidí, takže odhady s velmi širokým rozptylem.

   • AnthraxLeak
    12:20 04.09.2022

    Za kritické myšlení se mínuska nedávají, nemůžeme tady věřit všemu, co se píše někde na netu, nejsme banda nevzdělaných opic (aka SPD). Ta čísla jsou krásná a opravdu bych si od ...Zobrazit celý příspěvek

    Za kritické myšlení se mínuska nedávají, nemůžeme tady věřit všemu, co se píše někde na netu, nejsme banda nevzdělaných opic (aka SPD).
    Ta čísla jsou krásná a opravdu bych si od srdce přál, aby to byla pravda, ale objektivně se tomu věřit nedá. Takové ztráty by rusové nemohli ustát (teda za předpokladu, že by Ukrajinci neměli obdobné ztráty).Skrýt celý příspěvek

  • otecko
   11:27 04.09.2022

   Tvl, za 6 dnu bojů !!! To je šílené, to přece skřeti nemohou ustát!

   Tvl, za 6 dnu bojů !!! To je šílené, to přece skřeti nemohou ustát!

 • boulak
  10:50 04.09.2022

  Kam si tipujete, že si Kadyrov odjede dát pauzu? Tipuji nějaký emirát u teplého moře. Jen si nejsem jistý zda dělá dobře a ohlašuje to takhle dopředu. Letadla občas padají.

  Kam si tipujete, že si Kadyrov odjede dát pauzu? Tipuji nějaký emirát u teplého moře. Jen si nejsem jistý zda dělá dobře a ohlašuje to takhle dopředu. Letadla občas padají.

  • d_mm2288
   10:58 04.09.2022

   Nikam. Jestli nekam, tak do pekla, kde bude na vecnosti hazet na basketbalovem hristi sestky. Uz i na Aktualne.cz dneska byl clanek, ze Kadyrov neco od Putina chce a takhle na neho ...Zobrazit celý příspěvek

   Nikam. Jestli nekam, tak do pekla, kde bude na vecnosti hazet na basketbalovem hristi sestky.
   Uz i na Aktualne.cz dneska byl clanek, ze Kadyrov neco od Putina chce a takhle na neho tlaci. Bylo by extremne divny, aby prakticky prvni vysoka verejna figura, ktera od 24.2 rezignovala, aby Kadyrov, cimz by potenciálne vytvoril bezvladi a nejistotu, co bude dal v Cecne. To si nemuze Putin dovolit.Skrýt celý příspěvek

  • Klimesov
   10:58 04.09.2022

   Někde do prasečí farmy :D :D I když ta stvoření jsou natolik inteligentní, že by asi v jeho přítomnosti být nechtěli. No tak třeba na Kamčatku v tom případě :-)

   Někde do prasečí farmy :D :D I když ta stvoření jsou natolik inteligentní, že by asi v jeho přítomnosti být nechtěli. No tak třeba na Kamčatku v tom případě :-)

  • Inflex
   11:03 04.09.2022

   Do Kremlu na nejakou teplou sesli. Nevylučoval bych ani prezidentskou.

   Do Kremlu na nejakou teplou sesli. Nevylučoval bych ani prezidentskou.

  • Cernysip
   11:15 04.09.2022

   Má být velitelem Rossgvardii, či jak se to jejich SA jmenuje

   Má být velitelem Rossgvardii, či jak se to jejich SA jmenuje

   • GlobeElement007
    11:33 04.09.2022

    No, to by byla psina. To by ti ruští náckové skákali radostí, že jim velí Čečenec.

    No, to by byla psina. To by ti ruští náckové skákali radostí, že jim velí Čečenec.

    • Inflex
     11:56 04.09.2022

     Lepší skákat radostí jak vypadnout z okna :P

     Lepší skákat radostí jak vypadnout z okna :P

     • TF_HU
      13:34 04.09.2022

      Taky mohou samou radostí skákat z okna :-)

      Taky mohou samou radostí skákat z okna :-)

  • Jan Padesátýpátý
   11:31 04.09.2022

   spekuluje se, že Kadyrov tímto tlačí na Putina https://zpravy.aktualne.cz/zah... Zobrazit celý příspěvek

   spekuluje se, že Kadyrov tímto tlačí na Putina
   https://zpravy.aktualne.cz/zah... Skrýt celý příspěvek

  • Bravo78
   12:39 04.09.2022

   Nemovitosti na Krymu zlevňují ...

   Nemovitosti na Krymu zlevňují ...

   • Cernysip
    12:56 04.09.2022

    Hm, nekoupíme si něco?

    Hm, nekoupíme si něco?

    • Inflex
     13:57 04.09.2022

     No problém je, že to neprodávají právoplatní majitelé.

     No problém je, že to neprodávají právoplatní majitelé.

 • Praskot
  10:47 04.09.2022

  Dnešní grilovačka u Antonovského mostu.
  https://twitter.com/free_espor...

  Dnešní grilovačka u Antonovského mostu.
  https://twitter.com/free_espor...

  • Inflex
   10:56 04.09.2022

   Jen posílají kouřové signály že jsou připraveni se nalodit.

   Jen posílají kouřové signály že jsou připraveni se nalodit.

  • mspe
   10:57 04.09.2022

   Něco na mostě trefili. Je vidět, jak při výbuchu na začátku videa něco odletí a v 5. sekundě to dopadně do vody. Vzhledem ke vzdálenosti to nic malého být nemohlo.

   Něco na mostě trefili. Je vidět, jak při výbuchu na začátku videa něco odletí a v 5. sekundě to dopadně do vody. Vzhledem ke vzdálenosti to nic malého být nemohlo.

   • HumInt
    11:48 04.09.2022

    Údajne trafili trajekt aj s naloženou technikou.

    Údajne trafili trajekt aj s naloženou technikou.

 • StandaBlabol
  10:41 04.09.2022

  Dnešní ISW k ofenzívě u Chersonu: - Je to metodická operace s cílem degradace ruských sil a logistiky, spíše než zaměřená na rychlé obsazení velkých území - Na západě se podle ...Zobrazit celý příspěvek

  Dnešní ISW k ofenzívě u Chersonu:

  - Je to metodická operace s cílem degradace ruských sil a logistiky, spíše než zaměřená na rychlé obsazení velkých území
  - Na západě se podle videí na webu Ukrajinci dostali k Miroljubivce, 5 km na jih od Posad-Pokrovske.
  - Na předmostí u Davidyva Bridu obsadili Blahodativku, která byla vlastně v týlu předmostí. Naopak se stáhli z Bezejmenove a Ščaslive, což byl postup nejvíce na jih.
  - Na východě se snaží postupovat na jih.
  - Potvrzují i těžkou palbu a boje v Záporožské oblasti, ale na tu se vztahuje ukrajinské embargo na informace.

  https://www.understandingwar.o... Skrýt celý příspěvek

 • lm524a
  10:35 04.09.2022

  RUSSIA Shoots Itself in the Foot as NORDSTREAM 1 Pipeline to Germany is CLOSED & Shut Down Starts https://www.youtube.com/watch?... Včera jsme to tu řešili, prostě ...Zobrazit celý příspěvek

  RUSSIA Shoots Itself in the Foot as NORDSTREAM 1 Pipeline to Germany is CLOSED & Shut Down Starts

  https://www.youtube.com/watch?...

  Včera jsme to tu řešili, prostě uvalil sankce sám na sebeSkrýt celý příspěvek

  • d_mm2288
   10:45 04.09.2022

   Tak ono to ani tak neni streleni se do nohy, jako spis odpaleni granatu v garsonce, doufaje, ze nepřítele to zabije a ja preziju, trebaze bez oka a s jednou nohou. Tak ci onak, je ...Zobrazit celý příspěvek

   Tak ono to ani tak neni streleni se do nohy, jako spis odpaleni granatu v garsonce, doufaje, ze nepřítele to zabije a ja preziju, trebaze bez oka a s jednou nohou.
   Tak ci onak, je to od Kremlu pekna blbost.Skrýt celý příspěvek

   • peal
    10:57 04.09.2022

    Tak ono jim moc dobrých karet nezbylo, vybírají mezi velkým špatným a vetsejsim spatnejsim. Praktický u všeho s čím poslední dobou vylezou je vidět, jaká je to zoufalost, ale s ...Zobrazit celý příspěvek

    Tak ono jim moc dobrých karet nezbylo, vybírají mezi velkým špatným a vetsejsim spatnejsim. Praktický u všeho s čím poslední dobou vylezou je vidět, jaká je to zoufalost, ale s nepatrnou šanci na úspěch. Když nemají na výběr, za pokus jim to asi stojí.Skrýt celý příspěvek

  • night
   10:50 04.09.2022

   Intenzívne sa tu riešil zisk GAZPROMU za prvý polrok tohto roku. Položme si teda otázku aký bude zisk GAYPROMU po zastavení dodávok plynu?

   Intenzívne sa tu riešil zisk GAZPROMU za prvý polrok tohto roku. Položme si teda otázku aký bude zisk GAYPROMU po zastavení dodávok plynu?

   • d_mm2288
    10:51 04.09.2022

    Mizerny. Ale ono to je jedno, v konecnem dusledku je Gazprom stejne jen statni organizace.

    Mizerny. Ale ono to je jedno, v konecnem dusledku je Gazprom stejne jen statni organizace.

   • peal
    12:19 04.09.2022

    Obrovský, to budete ještě koukat jaké grafy vytáhnou! :) Realitu se nedozvíme dokud se nezmění režim nebo to nevynese krtek

    Obrovský, to budete ještě koukat jaké grafy vytáhnou! :) Realitu se nedozvíme dokud se nezmění režim nebo to nevynese krtek

   • ArcheologJD
    12:23 04.09.2022

    To záleží na tom jak dlouho bude bavit Němce a další platit ten megahořák u Finského zálivu.

    To záleží na tom jak dlouho bude bavit Němce a další platit ten megahořák u Finského zálivu.

 • Poly
  10:25 04.09.2022

  Myslíte si, že je skutečně možné, že by se jim podařilo skutečně sestřelit hned 5 Kalibrů?

  https://twitter.com/KpsZSU/sta...

  Myslíte si, že je skutečně možné, že by se jim podařilo skutečně sestřelit hned 5 Kalibrů?

  https://twitter.com/KpsZSU/sta...

  • Standa
   10:29 04.09.2022

   Tak kalibr je jen pomalé malé letadlo. Jestli má UA v tom směru přehled, sílu a dokáže přijímat informace od USA awacs, tak možné to je.

   Tak kalibr je jen pomalé malé letadlo. Jestli má UA v tom směru přehled, sílu a dokáže přijímat informace od USA awacs, tak možné to je.

  • axoloth
   10:30 04.09.2022

   Preco nie? Pred par tyzdnami som videl indormaciu,ze z 11 vystrelenych Kalibrov presla iba jedna, vsetky ostatne znicili Ukrajinci.

   Preco nie? Pred par tyzdnami som videl indormaciu,ze z 11 vystrelenych Kalibrov presla iba jedna, vsetky ostatne znicili Ukrajinci.

  • Profesor
   10:57 04.09.2022

   Je a je to dobře dvojnásob. Rusům Kalibry ubývají a nově vyrobené mají horší kvalitu. Střílejí s nimi na větší vzdálenosti, takže je víc času na jejich detekci.

   Je a je to dobře dvojnásob. Rusům Kalibry ubývají a nově vyrobené mají horší kvalitu. Střílejí s nimi na větší vzdálenosti, takže je víc času na jejich detekci.

  • Inflex
   10:59 04.09.2022

   Na sestřelení střely s plochou dráhou letu je nejtěžší ji najít. Pokud mají způsob jak se dozvědět zhruba jejich polohu, tak si s nimi poradí prakticky cokoliv. MANPADS, Gepard, ...Zobrazit celý příspěvek

   Na sestřelení střely s plochou dráhou letu je nejtěžší ji najít. Pokud mají způsob jak se dozvědět zhruba jejich polohu, tak si s nimi poradí prakticky cokoliv.
   MANPADS, Gepard, OSA, Strela-13...Skrýt celý příspěvek

  • alter01
   11:08 04.09.2022

   Prečo nie , je to iba nepodarená V-1. Keď vieš miesto štartu , čas, smer letu potom to nie je problém....a tieto info majú ukrajinci k dispozcii.

   Prečo nie , je to iba nepodarená V-1. Keď vieš miesto štartu , čas, smer letu potom to nie je problém....a tieto info majú ukrajinci k dispozcii.

   • Clanek
    11:58 04.09.2022

    Tak zase si to nezlehcujme, je to porad cil letici hodne nizko a s malym RCS (treba u Tomahawku se odhaduje RCS na 0,05m2). Aby se povedlo sestrelit vetsinu nebo nedejboze vsechny ...Zobrazit celý příspěvek

    Tak zase si to nezlehcujme, je to porad cil letici hodne nizko a s malym RCS (treba u Tomahawku se odhaduje RCS na 0,05m2). Aby se povedlo sestrelit vetsinu nebo nedejboze vsechny letici strely, musi se toho pro obrance sejit docela dost.
    Jak dole nekdo linkoval ze maji az 70% uspesnost, uz tohle cislo mi prijde doslova krasne.Skrýt celý příspěvek

 • Rošťák
  10:02 04.09.2022

  Dobré nedělení odpoledne, tabulka ...Zobrazit celý příspěvek

  Dobré nedělení odpoledne,

  tabulka híír:
  https://docs.google.com/spread...
  Nicméně, je vidět, že se za poslední týden zvýšila dynamika ztrát.
  Za týden bylo zapsáno 27 tanků, z toho 7 T-80BV a 5 T-72B3M, 26 IFV - kde 16 ks je BVP-2 .........
  Uvidíme jak bude tento trend pokračovat.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...