VÁLKA NA UKRAJINĚ

VÁLKA NA UKRAJINĚ
Ukrajinská státní vlajka (Zvětšit)

Speciální diskusní stránka o válce na Ukrajině.

Sbírka na podporu ukrajinské armády

Vyzýváme všechny, aby finančně podpořili sbírku na okamžitou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu.

Ozbrojené síly a domobrana Ukrajiny nyní urgentně potřebují vojenský materiál pro obranu svých domovů, vlastní země a národní suverenity.

Zastupitelský úřad a Úřad přidělence obrany Ukrajiny v Praze má seznam konkrétních požadavků ukrajinské armády, který lze ihned pořídit od českých firem.

Tato sbírka umožní, aby všichni přátelé a podporovatelé Ukrajiny mohli přispět k zastavení ruské agrese. czechia.mfa.gov.ua

Odkaz: supportukraine.cz

ZBRANĚ PRO UKRAJINU: E-shop pro vyzbrojení ukrajinské armády.

Nahlásit chybu v článku


Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!
Stránka 3 z 1087

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Cernysip
  17:45 29.09.2022

  „Významná facka Kremlu“ Co se děje na frontě a proč ukvapená mobilizace, která byla překvapením nejen pro Rusy, ale i pro vojenské velení, už nemůže změnit průběh války, říká ...Zobrazit celý příspěvek

  „Významná facka Kremlu“
  Co se děje na frontě a proč ukvapená mobilizace, která byla překvapením nejen pro Rusy, ale i pro vojenské velení, už nemůže změnit průběh války, říká Kirill Michajlov, analytik investigativního projektu Konfliktní zpravodajský tým (Conflict Intelligence Team).
  29.09.2022 AUTOR – REDAKCE
  https://storage.googleapis.com...
  - Jaké hlavní události se nyní odehrávají na frontě, na čem může záviset další průběh této války?
  - Nyní jsou na frontě samozřejmě hlavní ukrajinské akce v oblasti Liman. Ozbrojené síly Ukrajiny jsou blízko obklíčení ruských sil v tomto městě Doněcké oblasti. Jeho dobytí a osvobození může Ukrajincům otevřít cestu k útoku na město Svatovo v Luganské oblasti z více stran a již nyní se budou moci přesunout k osvobození alespoň severní části Luhanské oblasti, která byla obsazena po 24. únoru. Kromě obecného vojenského a humanitárního významu osvobození území – protože víme, co se na okupovaných územích děje, je také symbolické. Protože toto je tentýž Donbas, jehož „osvobození“ Putin oznámil. Jedná se o Luganskou oblast, která byla nějakou dobu zcela okupována, i když nyní je v ní několik osad, které ovládá Ukrajina. Pokud se Ukrajincům podaří v nejbližších dnech zahájit osvobozování Luganské oblasti, bude to velice výrazná facka Kremlu a svého druhu prohlášení „kašleme na vaše referenda“. Také bych neslevoval z mnohem urputnějších bitev směrem na Cherson. Pokud v Charkovské a Luganské oblasti o vybavení přichází především ruská strana,, pak v Chersonské oblasti vidíme ztráty ukrajinské strany.
  Boje u Chersonu jsou důležité, protože se tam za prvé na nich podílejí významné ruské zálohy. Včetně téměř všech sil Východního vojenského okruhu, nejsilnějšího ze čtyř vojenských okruhů v Rusku. A za druhé jsou tam zapojeny ruské výsadkové jednotky, které jsou považováni za elitu a zůstávají bojeschopní. Tyto síly, které jsou zapojeny do Chersonské oblasti, se odtud nemohou stáhnout z politických důvodů, protože doslova zítra bude Cherson prohlášen za Rusko. Nemožnost stažení se odtud a výrazný ukrajinský nápor ohrožuje všechny ostatní sektory fronty, kde rezervy nestačí. Místo bolestivého politického rozhodnutí opustit Cherson, jít za Dněpr a udržet tam obranu, což je mnohem jednodušší, se dělá mobilizace. Nese to také politická rizika, ale pro Putina zjevně nejsou tak vážná jako odchod z Chersonu.

  - Je mobilizace gestem zoufalství, nebo Kreml skutečně očekává, že ji využije k zastavení protiofenzívy ukrajinských ozbrojených sil?
  - Účelem mobilizace je ucpat díry na frontě, zpomalit ukrajinskou ofenzívu. V kombinaci se špatným počasím by to mělo stabilizovat situaci [pro ruskou armádu]. A pak budou připraveny nové jednotky z řad mobilizovaných a po jejich přípravě budou uvažovat o ofenzivě nebo prostě protahování války, očekávajíce jakési trhliny v západní proukrajinské alianci i uvnitř Ukrajiny samotné. Takové mohou mít plány. Samozřejmě se mohou zhatit. Jsou problémy s logistikou, s elementárními věcmi: například se zimními uniformami, prostředky k topení a podobně pro samotné mobilizované. A obecně je tu otázka, za co budou stát tito lidé, kterým ukázali, ze které strany mají držet kulomet, dali do zákopu a řekli jim: „Braňte se“?
  Mobilizace byla odkládána do poslední chvíle. Byla nastartována, když už to nebylo možné odkládat: to, co zbylo z ruské armády, prostě nebylo schopno udržet všechny sektory fronty. Jestliže v Chersonské oblasti armáda stále buduje nějakou obrannou linii, tak na východě Charkovské oblasti se fronta hroutí. Putin o tom mluvil doslova ve svém projevu o mobilizaci: o frontě dlouhé 2000 kilometrů, kterou ruská armáda nemůže udržet.
  Mobilizaci lze nazvat gestem zoufalství, protože nyní bude mnohem méně efektivní, než kdyby byla provedena v dubnu nebo květnu. Pak se ukázalo, že selhal i původní plán na rychlé dobytí celého území Ukrajiny, a dokonce i druhý plán na obklíčení a zničení uskupení AFU na Donbasu. Poté bylo nutné vyhlásit mobilizaci. Ale místo toho byla na frontu poslána technika, zbývající smluvní vojáci, dokonce i instruktoři, kteří měli cvičit mobilizované - snažili se všechny poslat po dobrém nebo po zlém na Ukrajinu. V důsledku toho nyní, když je vyhlášena mobilizace, nemá ji kdo provést. Když Šojgu navštívil cvičiště Alabino („Алабино“), viděli jsme, že mobilizované cvičili kadeti, kteří se ještě sami studovali, a ne profesionální instruktoři. Když jsme hodnotili, čeho jsou nyní mobilizační kapacity schopny, podívali jsme se na to, jak se se cvičí dobrovolnické prapory. Celkem šlo během léta o několik desítek tisíc vojáků. Počítali jsem s tím, že maximálně do 50-100 tisíc se může podařit efektivní mobilizace a proměnit mobilizované v nějakou bojeschopnou formaci. Zmobilizovat 300 000 lidí za pár dní je za současných podmínek nemožné. Armáda nemá žádný štáb mobilizačních struktur – kádrových formací, kde neustále slouží důstojníci, kteří musí v případě mobilizace cvičit lidi. Byl zrušen během Serdjukovovy reformy a Šojgu se rozhodl jej neobnovit. Ruská armáda byla vybroušena do regionálních vítězných válek, kdy se nepředpokládalo, že dojde k dlouhodobému konfliktu úrovně druhé světové války. Nevznikla proto mobilizační struktura, ale připravovala se obrovská smluvní armáda, alespoň na papíře. Ale vše se ukázalo jako mýdlová bublina, když se ukázalo
  že nebyl dostatek personálu ani před začátkem války, a ještě více, když armáda utrpěla ztráty na mrtvých, raněných, zajatcích a odmítačích.
  Když Putin nečekaně pro všechny, včetně jeho armády, vyhlásil válku, stejným způsobem oznámil mobilizaci. Nikdo se na to nepřipravil. Vojenské registrační a náborové úřady nevyhledávaly předem lidi s příslušnými vojenskými specializacemi, s vojenskými nebo, máte-li štěstí, bojovými zkušenostmi. Nyní vojenské registrační a náborové úřady pracují, jak nejlépe mohou: někoho chytí a vydávají mu rozkazy. Technika se po vyhlášení mobilizace najednou rozjela po celém Rusku, ale nebyla předem připravena. Soudě podle projevu jednoho plukovníka, teprve před třemi dny se dozvěděl, že bude velet mobilizovanému pluku, tedy již po vyhlášení mobilizace.

  - Rusko ve válce ztratilo obrovské množství vybavení. V čem a s čím bude těchto zmobilizovaných 300 tisíc lidí bojovat?
  - Připomínáme zkušenosti z tzv. "DPR" a "LPR", v případě nedostatku vybavení lze hovořit o vytvoření střeleckých jednotek. Jsou podobné motorizovaným střeleckým nebo mechanizovaným jednotkám, ale liší se v tom, že vojáci nemají „svou“ dopravu. To znamená, že je přidělovat, kupovat třeba pomocí crowdfundingu, nějaké autobusy, civilní náklaďáky, sklápěče. Ale ve skutečnosti bojují bez vybavení, pohybují se pěšky, jako dědové. Něco podobného nyní vidíme na obou stranách. Zkušenosti s používáním takových formací jak v obraně, tak v ofenzivě samozřejmě nejsou nejlepší, protože v ofenzivě utrpí extrémně těžké ztráty a špatně drží obranu, jak jsme viděli v Chersonské a Charkovské oblasti. Tedy jediné, co tam mohou dát, je elementární hmota, protože jich prostě bude hodně, kolik jich jen bylo v Mariupolu nebo Severodonecku...
  A je samozřejmě jasné, že například těmto lidem je hloupost dávat moderní tanky, protože je pravděpodobně nedokážou efektivně využít. Zde vystupuje do popředí otázka výcviku, protože tankisty je potřeba cvičit déle než pěšáky. Musíte zvládnout akce v posádce, posádka potřebuje zvládat činnost tanku, tank v sestavě roty a tak dáke. Musíte zvládnout interakci s pěchotou a pěchotu v interakci s tanky, abyste je náhodou nerozdrtili.

  - V co se může mobilizace obecně změnit? Koneckonců, pokud jsou lidé nepřipraveni, pak mezi nimi může být i více obětí a je účinnost takové armády nižší?
  - Zatím jsme neviděli mobilizované v nepřátelských akcích, ale chápeme, že existují velmi vážné otázky kvůli jejich přípravě. Ani plánovaný dvoutýdenní výcvik sám o sobě není dobrý a někteří ho ani nemají. Ještě během druhé světové války v roce 1941 tu byl nejméně jeden a půl, dva měsíce na přípravu sovětské mobilizace. Srovnejme to například s údaji, které známe o ukrajinském výcviku. Studují ve Velké Británii po dobu pěti týdnů. Vidíme, k čemu vede dostatečně dlouhý trénink, jak efektivně operují v ofenzivě. Existují vážné pochybnosti o tom, že ruská mobilizace bude účinná. I když to samozřejmě může válku protáhnout. Ale na straně Ukrajiny jsou i další faktory, které s lidskou silou přímo nesouvisejí – dodávka moderní techniky, zpravodajské informace, morálka a politická mobilizace obyvatelstva, které chápe, za co bojují – za zachování své země, na straně druhé jsou tu další faktory, které přímo nesouvisejí s lidskou silou. Rusové nemají motivaci bojovat a umírat kvůli Chersonu, bez ohledu na to, jak moc se mobilizují. Masivní podpora ze strany civilního obyvatelstva Ukrajiny je vyjádřena nejen morálně, ale také pomocí dobrovolníků. Rusové za to inkasují nepředstavitelné sumy. V Rusku je toto dobrovolnické hnutí méně rozvinuté. Už nyní jsou v ruské armádě akutní problémy se zásobováním. A když se jejich seskupení bude zvětšovat, těžko si představit, jak budou tito lidé nakrmeni, oblečení, udržováni v teple, vybaveni alespoň takovými základními věcmi. Pokud měla Ukrajina dříve převahu v živé síle, když počítáte „podle hlav“, tak teď se to Rusko snaží srovnat, všechno ostatní jsou zpravodajské informace, morálka, mezinárodní podpora a podpora obyvatel – to nadále bude hrát ve prospěch Ukrajiny. To znamená, že z dlouhodobého hlediska jsou trendy na straně Ukrajiny.Skrýt celý příspěvek

  • DanCZer
   18:38 29.09.2022

   Četl jsme, že někteří lidé dostali mobilizační oznámení ještě před tím, že byla mobilizace vyhlášena = nějaká příprava tam běžela.

   Četl jsme, že někteří lidé dostali mobilizační oznámení ještě před tím, že byla mobilizace vyhlášena = nějaká příprava tam běžela.

 • Dizzysample
  17:35 29.09.2022

  Ví někdo co dělá Yevhen Perebyinis? Na Twitteru má napsáno Deputy Foreign minister of Ukraine.... Popravdě nevím co si pod tím představit. Jsem, ale rád že to vypadá že po tom ...Zobrazit celý příspěvek

  Ví někdo co dělá Yevhen Perebyinis? Na Twitteru má napsáno Deputy Foreign minister of Ukraine.... Popravdě nevím co si pod tím představit. Jsem, ale rád že to vypadá že po tom odvolání z místa velvyslance spíše povýšil.....Skrýt celý příspěvek

  • Mr.Tomas
   17:54 29.09.2022

   Tajomník/námestník ministerstva zahraničných vecí

   Tajomník/námestník ministerstva zahraničných vecí

  • BobDylan
   18:52 29.09.2022

   Štátny tajomník MZV. Oficiálne zastupuje ministra všade tam, kde sa minister nemôže dostaviť.

   Štátny tajomník MZV. Oficiálne zastupuje ministra všade tam, kde sa minister nemôže dostaviť.

  • Mortles
   19:38 29.09.2022

   Vykopli ho vejš prostě! :D

   Vykopli ho vejš prostě! :D

 • jj284b
  17:25 29.09.2022

  neprekonatelna ruska vystroj...

  https://twitter.com/bigSAC10/s...

  neprekonatelna ruska vystroj...

  https://twitter.com/bigSAC10/s...

  • ruleta
   17:33 29.09.2022

   zabery unor-brezen 2022:

   https://realgazeta.com.ua/mobi...

   zabery unor-brezen 2022:

   https://realgazeta.com.ua/mobi...

   • ruleta
    17:34 29.09.2022

    Jinak nechapu proc jim RF nevydala normalni uniformy a modernejsi zbrane. Ma jich furt dost a v te dobe mela take dost.

    Jinak nechapu proc jim RF nevydala normalni uniformy a modernejsi zbrane. Ma jich furt dost a v te dobe mela take dost.

    • ruleta
     17:37 29.09.2022

     To druhe foto bych tipoval na nejakou historickou rekonstrukci.

     To druhe foto bych tipoval na nejakou historickou rekonstrukci.

   • jj284b
    17:34 29.09.2022

    slo mi skor o tu druhu fotku, nie tu prvu..

    slo mi skor o tu druhu fotku, nie tu prvu..

  • pepezdepa
   17:33 29.09.2022

   Vypadá to jako kolorované fotky z 2. světové.

   Vypadá to jako kolorované fotky z 2. světové.

   • jj284b
    17:35 29.09.2022

    na pleciach maju ale AK-74... poznat to podla ustovej brzdy... a ti dvaja v predu maju zasa RPD..

    na pleciach maju ale AK-74... poznat to podla ustovej brzdy... a ti dvaja v predu maju zasa RPD..

    • pepezdepa
     18:24 29.09.2022

     Ale jo. Těch modernějších prvků je tam asi víc, ale prostě působí extrémně nemoderně jako celek.

     Ale jo. Těch modernějších prvků je tam asi víc, ale prostě působí extrémně nemoderně jako celek.

  • Jura z Hané
   17:38 29.09.2022

   Co se ti na ni nelíbí vždyť je osvědčená už jednou v ní Ukrajinu přešli jen jestli ji řádně oprali? :-))

   Co se ti na ni nelíbí vždyť je osvědčená už jednou v ní Ukrajinu přešli jen jestli ji řádně oprali? :-))

 • Jofo
  17:20 29.09.2022

  Zaujmave videa o Rusku jej historii bitky ,Pan Žiarovský je v tomto kapacita. klobuk dole to co ovlada a ako vysvetluje to vsetko. ci banderu alebo myty co koluju po SVK. Davam tu ...Zobrazit celý příspěvek

  Zaujmave videa o Rusku jej historii bitky ,Pan Žiarovský je v tomto kapacita. klobuk dole to co ovlada a ako vysvetluje to vsetko. ci banderu alebo myty co koluju po SVK. Davam tu len tri zaujmave videa.

  Rusi a Ukrajinci: Od Bohdana Chmeľnického cez Banderu po upálenie v Odese
  https://www.youtube.com/watch?...

  Čo Moskve a Pekingu bráni viac sa zblížiť
  https://www.youtube.com/watch?...

  Rusi nikdy nevyhrali dôležitú vojnu proti vôli Britov a USA
  https://www.youtube.com/watch?... Skrýt celý příspěvek

 • mafre
  17:17 29.09.2022

  ten "russák" ukázal dávku odvaha a Ti Ukrajinci zase spořádaný taktický ústup. Hodně velká dávka štěstí. To ale přeje připraveným, Záběry z dronu na boj z bezprostřední ...Zobrazit celý příspěvek

  ten "russák" ukázal dávku odvaha a Ti Ukrajinci zase spořádaný taktický ústup. Hodně velká dávka štěstí. To ale přeje připraveným, Záběry z dronu na boj z bezprostřední blízkosti...

  https://twitter.com/dronesdegu... Skrýt celý příspěvek

  • jj284b
   17:23 29.09.2022

   no neviem ale z toho videa je tazko povedat kto je kto..

   no neviem ale z toho videa je tazko povedat kto je kto..

   • mafre
    17:24 29.09.2022

    podle popisků jsou vpravo vojáci UA

    podle popisků jsou vpravo vojáci UA

    • jj284b
     17:28 29.09.2022

     cital som tie popisky, no nedavali velmi zmysel.. jeden tam tvrdil ze rusi nosia cervene, a Ukrajinci zlte pasky... no pritom vsetci vieme ze rusi pouzivaju biele, a DLR/LNR ...Zobrazit celý příspěvek

     cital som tie popisky, no nedavali velmi zmysel.. jeden tam tvrdil ze rusi nosia cervene, a Ukrajinci zlte pasky... no pritom vsetci vieme ze rusi pouzivaju biele, a DLR/LNR cervene.. kym Ukrajinci momentalne pouzivaju hlavne modre...

     no a z toho videa rozoznat co je zlta a co je biela paska... nejde vobec...Skrýt celý příspěvek

     • mafre
      17:31 29.09.2022

      popisky přímo ve videu. Jak říkáš, těžko je přesně rozlišit. Není se čeho chytit.

      popisky přímo ve videu. Jak říkáš, těžko je přesně rozlišit. Není se čeho chytit.

     • Ján Paliga
      00:36 30.09.2022

      Mne sa zdá, že biele pásky majú vpravo....

      Mne sa zdá, že biele pásky majú vpravo....

 • jj284b
  17:16 29.09.2022

  hrozba jadroveho utoku na Ukrajinu zo strany ruska je podla Ukrajinskej vojenskej rozviedky velmi vysoka...

  https://twitter.com/markito017...

  hrozba jadroveho utoku na Ukrajinu zo strany ruska je podla Ukrajinskej vojenskej rozviedky velmi vysoka...

  https://twitter.com/markito017...

  • salatnik
   17:20 29.09.2022

   A keď to rozprávame my viacerí, tak ostatní nás hneď zahriaknu, že krajiny NATO by okamžite Rusko zničili, že Rusi si to nemôžu dovoliť apod.

   A keď to rozprávame my viacerí, tak ostatní nás hneď zahriaknu, že krajiny NATO by okamžite Rusko zničili, že Rusi si to nemôžu dovoliť apod.

   • jj284b
    17:31 29.09.2022

    tak spominaju takticke nuklearne hlavice a pouzitie na linii dotyku, co mi ale pride totalne hlupe.. kedze take bomby maju len maly dosah (500m-1km) a radioaktivitou tu oblast ...Zobrazit celý příspěvek

    tak spominaju takticke nuklearne hlavice a pouzitie na linii dotyku, co mi ale pride totalne hlupe.. kedze take bomby maju len maly dosah (500m-1km) a radioaktivitou tu oblast znepriechodnia na 3-4 dni pre vsetkych... Jedine ze by tym chceli kryt ustup z Limanu.. no neviem ci im za to stoji riskovat Americku odvetu...Skrýt celý příspěvek

    • salatnik
     17:37 29.09.2022

     Keď zničia tým Ukrajinské jednotky, tak kilometrový dosah stačí ak ich majú dosť na celej fronte alebo môžu bodovo a podniknúť po pár dňoch tade útok, neviem, ako sa stihnú ...Zobrazit celý příspěvek

     Keď zničia tým Ukrajinské jednotky, tak kilometrový dosah stačí ak ich majú dosť na celej fronte alebo môžu bodovo a podniknúť po pár dňoch tade útok, neviem, ako sa stihnú sformovať Ukrajinci, Rusom stačí koncentrovať vojská na jednom mieste a Ukrajinci si nebudú môcť symetricky posilniť obranu, lebo ich zničia JZ, keď budú koncentrovaní.Skrýt celý příspěvek

     • jj284b
      17:39 29.09.2022

      tak zalezi od toho kolko toho chcu pouzit... no ak to spravia, a Americania zacnu bombardovat ruske pozicie letecky... tak to ziadne prielomy nevyuziju...

      tak zalezi od toho kolko toho chcu pouzit... no ak to spravia, a Americania zacnu bombardovat ruske pozicie letecky... tak to ziadne prielomy nevyuziju...

     • salatnik
      17:43 29.09.2022

      Priame bombardovanie ruských pozícií bude znamenať vojnu s USA, Rusi ju konvenčne samozrejme potom nebudú môcť vyhrať, tak okamžite budú odpovedať JZ, nejaká americká základňa sa ...Zobrazit celý příspěvek

      Priame bombardovanie ruských pozícií bude znamenať vojnu s USA, Rusi ju konvenčne samozrejme potom nebudú môcť vyhrať, tak okamžite budú odpovedať JZ, nejaká americká základňa sa dostane pod útok JZ.Skrýt celý příspěvek

     • jj284b
      17:51 29.09.2022

      USA ich varovalo ze pouzitie nuklearnych zbrani bude mat nasledky.. a letecke utoky, a bezletova zona nad Ukrajinou je presne to co vedia pravit relativne rychlo... takze, otazka ...Zobrazit celý příspěvek

      USA ich varovalo ze pouzitie nuklearnych zbrani bude mat nasledky.. a letecke utoky, a bezletova zona nad Ukrajinou je presne to co vedia pravit relativne rychlo... takze, otazka je, ci fakt chce putin ist do jadrovej vymeny ak zautoci na uzemie NATO po americkej odvete...Skrýt celý příspěvek

     • salatnik
      17:57 29.09.2022

      Použitie jadrových zbraní je riziko, všeobecne to nikto neurobí, lebo sa stane vyvrheľom sveta. Ak je Rusko vyvrheľom už teraz, tak tým nemá čo stratiť. Potom je reakcia na jadrový ...Zobrazit celý příspěvek

      Použitie jadrových zbraní je riziko, všeobecne to nikto neurobí, lebo sa stane vyvrheľom sveta. Ak je Rusko vyvrheľom už teraz, tak tým nemá čo stratiť. Potom je reakcia na jadrový útok a to je poker, bude naozaj chcieť USA a NATO zaútočiť na krajinu, ktorá práve použila jadrové zbrane a vyhráža sa, že ich použije aj proti ostatným? Ak áno, tak USA a NATO musí rátať s koncom modernej ľudskej civilizácie, to je v hre.Skrýt celý příspěvek

     • jj284b
      18:16 29.09.2022

      stale moze byt vacsim vyvrhelom.. zatial ma akych takych ak uz nie spojencov, tak sympatizantov v Afrike, ci pripadne Cinu a Indiu... no nuklearna vojna s USA??? to by bola cervena ...Zobrazit celý příspěvek

      stale moze byt vacsim vyvrhelom.. zatial ma akych takych ak uz nie spojencov, tak sympatizantov v Afrike, ci pripadne Cinu a Indiu... no nuklearna vojna s USA??? to by bola cervena ciara aj pre nich...Skrýt celý příspěvek

     • pepezdepa
      18:27 29.09.2022

      Když ale USA adekvátně neodpoví, další může být třeba Estonsko nebo Polsko. Prostě se někde musí udělat červená linie, jinak tady tu atomovou válku budeme mít tak či onak.

      Když ale USA adekvátně neodpoví, další může být třeba Estonsko nebo Polsko. Prostě se někde musí udělat červená linie, jinak tady tu atomovou válku budeme mít tak či onak.

     • salatnik
      19:42 29.09.2022

      Estónsko a Poľsko nemôže byť ďalšie, lebo sú členmi NATO. A s NATO nie je Rusko priamo vo vojne.

      Estónsko a Poľsko nemôže byť ďalšie, lebo sú členmi NATO. A s NATO nie je Rusko priamo vo vojne.

     • salatnik
      19:44 29.09.2022

      jj284b, ide o to, že Rusom môže byť zvyšok sveta šuma fuk ak pomoc a obchod z Číny a Indie nestojí za reč. A to riziko tu je, však to riziko vyhodnocuje ako reálne celý svet a ...Zobrazit celý příspěvek

      jj284b, ide o to, že Rusom môže byť zvyšok sveta šuma fuk ak pomoc a obchod z Číny a Indie nestojí za reč. A to riziko tu je, však to riziko vyhodnocuje ako reálne celý svet a hlavne Ukrajina.Skrýt celý příspěvek

   • jj284b
    17:38 29.09.2022

    https://twitter.com/kamilkazan... Kamil Galeev si ale mysli, ze do toho pojdu, a s Americkou odpovedou rataju, lebo im to pomoze s domacimi protestami a ...Zobrazit celý příspěvek

    https://twitter.com/kamilkazan...

    Kamil Galeev si ale mysli, ze do toho pojdu, a s Americkou odpovedou rataju, lebo im to pomoze s domacimi protestami a lahsie sa im bude verbovat do vojny..Skrýt celý příspěvek

    • arny71
     17:47 29.09.2022

     Riskovat jadernou válku, aby podpořili "bojového ducha" a umlčeli lokální protesty... Šílenci. Tomu se fakt nechce věřit.

     Riskovat jadernou válku, aby podpořili "bojového ducha" a umlčeli lokální protesty... Šílenci. Tomu se fakt nechce věřit.

     • jj284b
      17:57 29.09.2022

      tak uz to nebude potupna vojna s Ukrajinou, ale vojna proti NATO...

      tak uz to nebude potupna vojna s Ukrajinou, ale vojna proti NATO...

    • moryk
     18:40 29.09.2022

     Tohle je velice kvalitni uvaha (jako vzdy u Kamila :-))

     Tohle je velice kvalitni uvaha (jako vzdy u Kamila :-))

 • Miroslav
  17:14 29.09.2022

  V Rusku opäť raz maľujú mapy o budúcom usporiadaní sveta. Máme šťastie, už nás nechcú ako svoju privátnu sféru vplyvu, už im budeme stačiť aj ako nárazníkové ...Zobrazit celý příspěvek

  V Rusku opäť raz maľujú mapy o budúcom usporiadaní sveta. Máme šťastie, už nás nechcú ako svoju privátnu sféru vplyvu, už im budeme stačiť aj ako nárazníkové pásmo

  https://ibb.co/ZmhRjLJ... Skrýt celý příspěvek

  • leir
   17:29 29.09.2022

   To je první krok...

   To je první krok...

   • Miroslav
    17:34 29.09.2022

    Pravda. V ZSSR mali vraj nové mapy ešte pred útokom na Fínsko. Takže ďalšia tradícia ktorá pretrváva

    Pravda. V ZSSR mali vraj nové mapy ešte pred útokom na Fínsko. Takže ďalšia tradícia ktorá pretrváva

 • starej
  17:01 29.09.2022

  tady mate tech 18 dárečků

  https://twitter.com/andriy_ht/...


  :-D

  tady mate tech 18 dárečků

  https://twitter.com/andriy_ht/...


  :-D

  • jj284b
   17:03 29.09.2022

   to su tie rumunske.. fotka je uz starieho data..

   to su tie rumunske.. fotka je uz starieho data..

   • starej
    17:08 29.09.2022

    škoda

    škoda

 • DanCZer
  16:59 29.09.2022

  Pokud se chcete zasmát - další ze série ruských článků o tom, jak v Evropě všichni přes zimu zmrzneme a nebude nic fungovat: ...Zobrazit celý příspěvek

  Pokud se chcete zasmát - další ze série ruských článků o tom, jak v Evropě všichni přes zimu zmrzneme a nebude nic fungovat: https://topwar.ru/202584-rejte... Skrýt celý příspěvek

  • Silver
   17:08 29.09.2022

   No k plynu. Zatiaľ to vyzerá tak, že zima bude v EU OK. V Európskych zásobníkoch je už natlačený plyn v hodnote 979,6TWh, čo sa už blíži k 90% kapacity. V histórii bolo v EU ...Zobrazit celý příspěvek

   No k plynu.
   Zatiaľ to vyzerá tak, že zima bude v EU OK. V Európskych zásobníkoch je už natlačený plyn v hodnote 979,6TWh, čo sa už blíži k 90% kapacity. V histórii bolo v EU zásobníkoch iba trikrát väčšia hodnota plynu - najviac to bolo 1096 TWh plynu v roku 2019 okrem toho sa počas zimy v Nemecku spustí 5 plávajúcich terminálov na plyn.
   Skôr sa dá očakávať zníženie ceny plynu na trhoch koncom zimy a začiatkom jari.Skrýt celý příspěvek

   • Silver
    17:09 29.09.2022

    Ešte grafy k tomu nejaké prehľady - grafy, ak by mal niekto záujem:
    https://agsi.gie.eu/graphs/eu...

    Ešte grafy k tomu nejaké prehľady - grafy, ak by mal niekto záujem:
    https://agsi.gie.eu/graphs/eu...

   • Poly
    18:15 29.09.2022

    + očekávejme nižší spotřebu. Lidí šetří a hodně továren přešlo na propan nebo LTO a samozřejmě taky šetří. Tahle rusácká páka nebude o tom že plyn nebude, ale že bude drahý. V to ...Zobrazit celý příspěvek

    + očekávejme nižší spotřebu. Lidí šetří a hodně továren přešlo na propan nebo LTO a samozřejmě taky šetří.
    Tahle rusácká páka nebude o tom že plyn nebude, ale že bude drahý. V to Fašistovič doufá, že udělá rozkol a nepokoje.Skrýt celý příspěvek

  • Jura z Hané
   17:58 29.09.2022

   Pěkné ty twitty jsou snad všude stejné

   Pěkné ty twitty jsou snad všude stejné

 • Cernysip
  16:58 29.09.2022

  Rusko odhalilo obranu na hranici s Finskem a pobaltskými zeměmi kvůli válce na ...Zobrazit celý příspěvek

  Rusko odhalilo obranu na hranici s Finskem a pobaltskými zeměmi kvůli válce na Ukrajině
  https://www.moscowtimes.ru/202...
  Rusko stáhlo 80 % svých vojáků na hranici s Finskem a pobaltskými státy, aby je převedlo na frontu na Ukrajinu, píše Foreign Policy s odvoláním na představitele západní armády. "Snížení, které jsme v tomto regionu za posledních sedm měsíců viděli, je velmi významné," řekl vysoký úředník ministerstva obrany z evropské země. Před začátkem války na Ukrajině se na hranicích s těmito zeměmi nacházela skupina vojsk o celkové síle asi 30 tisíc lidí. Většinu z nich však Moskva musela kvůli velkým ztrátám poslat na ukrajinskou frontu.
  "Rusko má po desetiletí tento druh pozemních sil, které nyní prakticky vymizely," – uvádí zdroj. Podle dvou nejmenovaných představitelů obrany EU zbývá v Pobaltí a Kaliningradské oblasti jen asi 6000 ruských vojáků. Jejich počty mohou mobilizací narůst, ale špatně vycvičení a vybavení záložáci profesionální vojáky nenahradí. Většina vojáků převedených na Ukrajinu patřila k 6. kombinované armádě, která je zodpovědná za ochranu ruských hranic s pobaltskými zeměmi a Finskem. Na Ukrajině byla tato armáda přidělena k boji v Charkovské oblasti, kde Rusko utrpělo dosud největší porážku.
  „Přesun pozemních sil byl nezbytný kvůli pro katastrofální nedostatek vycvičených vojáků. Nemá to nic společného s hrozbou ze strany NATO. Ve skutečnosti tato hrozba neexistovala, existovala pouze v rétorice ruských vůdců,“ vysvětlil bývalý šéf finské vojenské rozvědky, který je nyní poradcem tamního ministerstva obrany Harry Ohra-aho.
  Rusko spolu s lidmi posílá na Ukrajinu nějaké vybavení. Například systémy protivzdušné obrany a rakety, které se nacházely poblíž Petrohradu. Podle vojenského zdroje však Rusko v regionu udržuje silnou leteckou přítomnost. Také Severní flotila byla stěží zasažena válkou na Ukrajině, která podle Foreign Policy je „perlou ruské námořní síly“.
  „Ruská hrozba pro Pobaltí dnes není stejná jako před rokem, protože ruská armáda do značné míry ztratila svou bojovou účinnost. Ale malé pobaltské státy si nemohou dovolit relaxovat jen proto, že se Rusku právě teď nedaří,“ řekl Jim Townsend, expert z amerického think-tanku Center for a New American Security.Skrýt celý příspěvek

  • jj284b
   17:04 29.09.2022

   nechapem preco NATO nezorganizuje nejake manevre na hraniciach... simulovane utoky na Petrohrad napr... nech sa rusi zblaznia..

   nechapem preco NATO nezorganizuje nejake manevre na hraniciach... simulovane utoky na Petrohrad napr... nech sa rusi zblaznia..

  • Falko
   17:07 29.09.2022

   Som jediný, kto premýšľa nad stavom perly ruskej námornej sily?

   Som jediný, kto premýšľa nad stavom perly ruskej námornej sily?

   • VitaZ
    18:16 29.09.2022

    Asi mají na mysli legendárního Admirála Kuzněcova v supermoderním doku v Murmansku.

    Asi mají na mysli legendárního Admirála Kuzněcova v supermoderním doku v Murmansku.

   • Poly
    18:19 29.09.2022

    No ještě chvíli a půjdou z ní sklízet perly až to zaroste perlorodkami...

    No ještě chvíli a půjdou z ní sklízet perly až to zaroste perlorodkami...

  • lychnis
   22:44 29.09.2022

   No, nemělo by si Finsko vzít zpět, co mu bylo ukradeno? ;-)

   No, nemělo by si Finsko vzít zpět, co mu bylo ukradeno? ;-)

 • Burok
  16:58 29.09.2022

  Tak uz jsme i v Timesech:

  https://www.nytimes.com/2022/0...

  Tak uz jsme i v Timesech:

  https://www.nytimes.com/2022/0...

  • liberal shark
   19:13 29.09.2022

   Podobné protesty jsou v Evropě běžné. Keep cool.

   Podobné protesty jsou v Evropě běžné. Keep cool.

 • starej
  16:56 29.09.2022

  Zkoukl jsem neco videi z ruznych bojovych stretu kde pusobily BVPčka. Od toho megaznameho jak BTR Azovu zezadu rozhazelo T72 az po tyhle posledni jak jezdi UA v otevrenych korbach ...Zobrazit celý příspěvek

  Zkoukl jsem neco videi z ruznych bojovych stretu kde pusobily BVPčka.
  Od toho megaznameho jak BTR Azovu zezadu rozhazelo T72 az po tyhle posledni jak jezdi UA v otevrenych korbach aby mohli rychle ven, protoze BVP/BMP probije prakticky vsechno odkukoliv.
  Myslite že tyhle krute ziskany zkusenosti z pouziti v boji se stihnou projevit nejakyma uprava v objednavanych CV90?
  Predevsim myslim specifikaci zbranove stanice ,aby mohla louskat drony do cca2km, zamerovac/radar, balisticky pocitac.Skrýt celý příspěvek

  • jj284b
   17:06 29.09.2022

   CV-90 je uplne nieco ine ako BVP... ak sa dobre pamatam, vazi 2x viac... BVP prakticky nemaju pancier... z boku su odolne len proti klasickym 7.62mm.. 7.62mm AP municia ich ...Zobrazit celý příspěvek

   CV-90 je uplne nieco ine ako BVP... ak sa dobre pamatam, vazi 2x viac... BVP prakticky nemaju pancier... z boku su odolne len proti klasickym 7.62mm.. 7.62mm AP municia ich dokaze prebit uplne bez problemov...

   CV-90 Mk4 ma napr 37ton... ta vaha tam nie je len tak... (BVP-2 len 14 ton)

   z prednej polosfery ma Mk4 byt odolna proti 30mm APFSDS... navyse, ma APS..Skrýt celý příspěvek

   • starej
    17:16 29.09.2022

    Nemyslel jsem odolnost, to jsem si nacetl ze je o nekolik levelu vejs jak BVPcko. Myslel jsem spis zobrazovaci a zamerovaci systemy, komunikacni system s povedomim celkove situace, ...Zobrazit celý příspěvek

    Nemyslel jsem odolnost, to jsem si nacetl ze je o nekolik levelu vejs jak BVPcko.
    Myslel jsem spis zobrazovaci a zamerovaci systemy, komunikacni system s povedomim celkove situace, aktivni upozorneni ze 6km vedle detekovali dron v nejake vysce a kursu. Nebo pohyb pozemni jednotky nejakym smerem. A nakonec i schopnost trebas ten dron sejmout kanonem nebo na tu pozemni jednotku aktivne pusobit.
    Tahle valka je o odvaze, jako kazda jina, ale hlavne o informatice a schopnost uvedomeni situace.
    Kdo driv vidi nebo vi, tak driv a presneji strili nebo navede nejakou vetsi razi.
    ACR nebude nikdy s vyhodou kvantity, musi byt s co nejvetsi prevahou kvality.Skrýt celý příspěvek

  • mudry.udrzbar
   17:09 29.09.2022

   pochybujem, ze z CV 90 dokazu Svedi len tak lusknutim prstu vytvorit nieco na styl flakpanzeru, na by mali byt specialne vozidla

   pochybujem, ze z CV 90 dokazu Svedi len tak lusknutim prstu vytvorit nieco na styl flakpanzeru, na by mali byt specialne vozidla

  • Toomk
   17:18 29.09.2022

   Na tom BTR bylo hezky vidět, že ta 30tka kanón taky něco dokáže, takže na CV to bude super zbraň. A myslim, ze existuje i varianta cv 90 s 105mm kanónem.

   Na tom BTR bylo hezky vidět, že ta 30tka kanón taky něco dokáže, takže na CV to bude super zbraň. A myslim, ze existuje i varianta cv 90 s 105mm kanónem.

 • Sunet
  16:55 29.09.2022

  Poslední novinky z Twitteru o zničené či ukořistěné vojenské technice na Ukrajině:

  https://discord.com/channels/1...

  Poslední novinky z Twitteru o zničené či ukořistěné vojenské technice na Ukrajině:

  https://discord.com/channels/1...

 • Cernysip
  16:39 29.09.2022

  Velitel Wagnerovců zabit poblíž Bakhmutu UKRAJINA, ČTVRTEK 29. ZÁŘÍ 2022 16:33 https://www.rbc.ua/ukr/news/bi... Na Ukrajině ...Zobrazit celý příspěvek

  Velitel Wagnerovců zabit poblíž Bakhmutu
  UKRAJINA, ČTVRTEK 29. ZÁŘÍ 2022 16:33
  https://www.rbc.ua/ukr/news/bi...
  Na Ukrajině byl vyřazen velitel PMC Wagner, 41letý Alexej Nagin.
  Informuje o tom RBC-Ukraine s odvoláním na dobrovolnickou investigativní komunitu InformNapalm. Jak píší v kanálu Telegram s odkazem na řadu informačních zdrojů, 20. září poblíž Bakhmutu byl zabit 41letý velitel útočného oddílu PMC „Wagner“ Alexej Nagin, přezdívaný "Terek". Nagin byl podle InformNapalm „veteránem“ vojenských operací v Čečensku, Gruzii, Donbasu, Sýrii a Libyi. Za "zásluhy" mu byly uděleny tři řády odvahy, platinová hvězda hrdiny PMC "Wagner", medaile "Za odvahu" a "Za obranu Krymu". Nagin byl také „poctěn“ titulem hrdiny Ruska, tzv. „DNR“ a „LNR“.Skrýt celý příspěvek

  • RiMr71
   19:02 29.09.2022

   ...a já že Prigožin... škoda, příště!

   ...a já že Prigožin... škoda, příště!

  • liberal shark
   19:14 29.09.2022

   R. I. H.

   R. I. H.

 • SeaWolf
  16:31 29.09.2022

  Kde je Ivan?
  Tady, tady, tady a tady: https://twitter.com/dronesdegu...

  Kde je Ivan?
  Tady, tady, tady a tady: https://twitter.com/dronesdegu...

  • DanCZer
   17:05 29.09.2022

   Po nudném pobytu na frontě konečně našel nějaké rozptýlení...

   Po nudném pobytu na frontě konečně našel nějaké rozptýlení...

  • Talvi
   17:50 29.09.2022

   Těm ukrajinským vojákům se nedivím, že ho zabili, je tam válka. Tobě se divím, že jsi takovej kretén, že se ti to líbí z pohodlíčka tvý židle.

   Těm ukrajinským vojákům se nedivím, že ho zabili, je tam válka. Tobě se divím, že jsi takovej kretén, že se ti to líbí z pohodlíčka tvý židle.

   • RiMr71
    19:01 29.09.2022

    Tak. A taky by to ti kreténi neměli natáčet/publikovat jak dobíjí raněného, zase se vyrojí tisíc pseudohumanistů majících starost o nevinné ruské vojáčky, ignorujících i civilní ...Zobrazit celý příspěvek

    Tak. A taky by to ti kreténi neměli natáčet/publikovat jak dobíjí raněného, zase se vyrojí tisíc pseudohumanistů majících starost o nevinné ruské vojáčky, ignorujících i civilní umučené UA oběti.Skrýt celý příspěvek

 • Jan Grohmann
  16:11 29.09.2022
 • Silver
  16:10 29.09.2022

  Tak už vieme kto sú tí vojaci NATO, ktorí bojujú s Rusmi okolo Limanu - sú to Rumunský hovoriaci Poliaci: "námestník veliteľ práporu „Ruskej légie“ prezývaný „Luber“: situácia je ...Zobrazit celý příspěvek

  Tak už vieme kto sú tí vojaci NATO, ktorí bojujú s Rusmi okolo Limanu - sú to Rumunský hovoriaci Poliaci:
  "námestník veliteľ práporu „Ruskej légie“ prezývaný „Luber“: situácia je napätá, všade naokolo na tankoch s bielymi krížmi, ako doma sa to hemží rumunsky hovoriacimi Poliakmi zo všetkých krajín NATO "
  https://twitter.com/666_mancer... Skrýt celý příspěvek

  • d_mm2288
   16:13 29.09.2022

   To da rozum, rumunština je hlavni dorozumivaci jazyk NATO, hned vedle albanstiny.

   To da rozum, rumunština je hlavni dorozumivaci jazyk NATO, hned vedle albanstiny.

   • Nezmar
    22:18 29.09.2022

    Kod Navajo:D

    Kod Navajo:D

  • GlobeElement007
   16:15 29.09.2022

   Taly tam bude spousta estonsky mluvících Řeků.

   Taly tam bude spousta estonsky mluvících Řeků.

  • Mr.Tomas
   16:20 29.09.2022

   Rumunsky hovoriaci Poliaci zo všetkých krajín NATO bojujú v sovietskych tankoch s nemeckým krížom za Ukrajinu proti Baškircom, Čečencom, Tatárom ktorých vedú ruskí dôstojníci a ...Zobrazit celý příspěvek

   Rumunsky hovoriaci Poliaci zo všetkých krajín NATO bojujú v sovietskych tankoch s nemeckým krížom za Ukrajinu proti Baškircom, Čečencom, Tatárom ktorých vedú ruskí dôstojníci a tuvinský minister.Skrýt celý příspěvek

  • starej
   16:44 29.09.2022

   Ono to moc k smichu neni. Musite si uvedomit ze tyhle sracky jsou urceny pro domaci rusaky. Pro lidi co sotva vychodili zakladni skolu, nemaji internet, nebyli dal jak v okresni ...Zobrazit celý příspěvek

   Ono to moc k smichu neni. Musite si uvedomit ze tyhle sracky jsou urceny pro domaci rusaky. Pro lidi co sotva vychodili zakladni skolu, nemaji internet, nebyli dal jak v okresni dedine a vrchol jejich spokojenosti je teplo, chlast a mozna nejaky špek.
   Takova propaganda je dokonale pripravi na to aby sli bojovat proti "nacistum" na Ukrajine, "vzdyt prece maji bile krize na tancich jako za VelkeVlastenecke". Uz pro tohle jsem psal ze ten rozlisovak je hloupost.
   Z tech 140mil nebo kolik je rusaku je jich tak polovic ochotny tyhle hovadiny vnimat a verit jim.
   Zatim to vypada ze s RF to bude valka na kurva dlouho.
   Snad se pletu.Skrýt celý příspěvek

   • Miroslav
    17:02 29.09.2022

    Všetci sa pripravujú na dlhú vojnu a asi vedia prečo.

    Všetci sa pripravujú na dlhú vojnu a asi vedia prečo.

   • ante1891
    18:50 29.09.2022

    Nemusíte chodit tak daleko, kdyby to někdo řekl včera na Václaváku, tak by se také rezonovalo.

    Nemusíte chodit tak daleko, kdyby to někdo řekl včera na Václaváku, tak by se také rezonovalo.

  • Miroslav
   17:01 29.09.2022

   Keď môj dedo spomínal ako bol na východnom ťažení tak vždy hovoril, že tam videl Rusov ktorí boli skôr Nemcami ako Rusmi (on nevedel nič o Pobaltí, pre nich to bol proste ruský ...Zobrazit celý příspěvek

   Keď môj dedo spomínal ako bol na východnom ťažení tak vždy hovoril, že tam videl Rusov ktorí boli skôr Nemcami ako Rusmi (on nevedel nič o Pobaltí, pre nich to bol proste ruský ZSSR).Skrýt celý příspěvek

 • jj284b
  15:57 29.09.2022

  uz aj Gary Kasparov postuje memes:

  https://twitter.com/Kasparov63...

  uz aj Gary Kasparov postuje memes:

  https://twitter.com/Kasparov63...

 • Quaestor
  15:44 29.09.2022

  Kurylivka - zničená ruská pozice

  https://twitter.com/UAWeapons/...

  Kurylivka - zničená ruská pozice

  https://twitter.com/UAWeapons/...

 • Iruka
  15:21 29.09.2022

  Thomas C. Theiner: "Tím, že Putin znovu anektuje ukrajinské území, z toho dělá válku až do hořkého konce... naším jediným a konečným cílem musí být zničení Ruské federace. Mnoho ...Zobrazit celý příspěvek

  Thomas C. Theiner: "Tím, že Putin znovu anektuje ukrajinské území, z toho dělá válku až do hořkého konce... naším jediným a konečným cílem musí být zničení Ruské federace. Mnoho nových států musí povstat z popela této skutečně zlé říše." :)

  https://twitter.com/noclador/s... Skrýt celý příspěvek

  • Quaestor
   15:27 29.09.2022

   Těžko mluvit o zničení tak velkého státu s jadernými zbraněmi. Já bych cíle definoval méně expresivně. Našim cílem by prostě měla být trvající podpora Ukrajiny do doby, než Rusko v ...Zobrazit celý příspěvek

   Těžko mluvit o zničení tak velkého státu s jadernými zbraněmi. Já bych cíle definoval méně expresivně. Našim cílem by prostě měla být trvající podpora Ukrajiny do doby, než Rusko v tomhle zbytečném konfliktu vykrvácí natolik, že bude nuceno vyklidit ukrajinské státní území a přijmout porážku. Co dalšího s Ruskem přiznání porážky udělá, to se uvidí. Může dojít k rozpadu, může to být naopak očistné, těžko říci.Skrýt celý příspěvek

   • jj284b
    15:32 29.09.2022

    lenze ono sa rusko nici samo... to je to co putin nepochopil...

    lenze ono sa rusko nici samo... to je to co putin nepochopil...

    • Quaestor
     15:42 29.09.2022

     To jistě, míč je na jejich straně hřiště ve smyslu, že to mohou kdykoliv ukončit a stáhnout se.

     To jistě, míč je na jejich straně hřiště ve smyslu, že to mohou kdykoliv ukončit a stáhnout se.

     • d_mm2288
      15:57 29.09.2022

      Nemůžou. Resp. Rusko jako stát může, ale věrchuška nemůže. To si můžou rovnou prostřelit hlavu - výsledek by byl stejný, akorát kulka do mozku je rychlejší.

      Nemůžou. Resp. Rusko jako stát může, ale věrchuška nemůže. To si můžou rovnou prostřelit hlavu - výsledek by byl stejný, akorát kulka do mozku je rychlejší.

    • Poly
     16:00 29.09.2022

     Podporu doma má, pár nasraných matek Putina nerozhodí, ztráta kámošů taky ne. Jen budou chudší, uzavřenější a kdo neměl život na hovno do teď no tak už ho mít bude. Na rozpadání ...Zobrazit celý příspěvek

     Podporu doma má, pár nasraných matek Putina nerozhodí, ztráta kámošů taky ne. Jen budou chudší, uzavřenější a kdo neměl život na hovno do teď no tak už ho mít bude. Na rozpadání celku to teď rozhodně nevypadá.Skrýt celý příspěvek

    • alter01
     18:12 29.09.2022

     Putin to chápe až moc dobre ! Iba mu na tom nezáleží !

     Putin to chápe až moc dobre ! Iba mu na tom nezáleží !

   • Roko
    15:40 29.09.2022

    Vsetko je raz poprve a neexistuje nic neznicitelne, nerozpadnutelne a zdnalivo nedotknutelne …

    Vsetko je raz poprve a neexistuje nic neznicitelne, nerozpadnutelne a zdnalivo nedotknutelne …

    • Quaestor
     15:46 29.09.2022

     Když Rusové budou nějakým způsobem schopni se naučit, že i prohrát je možné, a že není pro jejich spokojenou existenci nutné požírat neustále nějaká nová území, bude to úspěch.

     Když Rusové budou nějakým způsobem schopni se naučit, že i prohrát je možné, a že není pro jejich spokojenou existenci nutné požírat neustále nějaká nová území, bude to úspěch.

     • liberal shark
      16:01 29.09.2022

      Přesně tak. Zatím pořád žijí v Džingischánově paradigmatu expanduj nebo zemři.

      Přesně tak. Zatím pořád žijí v Džingischánově paradigmatu expanduj nebo zemři.

  • Jan Grohmann
   15:35 29.09.2022

   Doporučuji rozhovor s touto polskou spisovatelkou. Autorka knih o Putinovi: https://www.youtube.com/watch?... Stojí to za poslech. To, co jsem si z toho odnesl: Putin se ...Zobrazit celý příspěvek

   Doporučuji rozhovor s touto polskou spisovatelkou. Autorka knih o Putinovi: https://www.youtube.com/watch?...
   Stojí to za poslech. To, co jsem si z toho odnesl: Putin se nikdy nevzdá a proto, aby vyhrál, obětuje všechno a všechny.

   Putin Always Chooses Escalation
   https://www.themoscowtimes.com...

   Když nepomůže současná mobilizace, pošle další milion, pokud to nepomůže, pošle další milion a tak pořád do konce.

   Pokud chceme pomáhat Ukrajině, konečným cílem, jak říká Theiner, má být rozpad Ruska a změna režimu v tom, co zbude Moskvě.Skrýt celý příspěvek

   • GlobeElement007
    15:41 29.09.2022

    Ale to se musí stát zevnitř. Pokud z toho nechceme udělat globální konflikt, jak se to stalo za I světové války, je jediným rozumným řešením neustálá podpora Ukrajiny a postupné ...Zobrazit celý příspěvek

    Ale to se musí stát zevnitř.

    Pokud z toho nechceme udělat globální konflikt, jak se to stalo za I světové války, je jediným rozumným řešením neustálá podpora Ukrajiny a postupné vykrvácení Ruska. Sami Rusové si musí říci, že v zájmu záchrany Ruska je svržení Putinova režimu.

    Nesmí se stát, že do války začnou vstupovat další státy. A také Rusko nesmí bojovat o své přetrvání, není v našem zájmu vzbudit ruský národní sentiment. Nebojuje se o Rusko, ale o Ukrajinu. Ruská matka je ochotna obětovat syna za matičku Rus, ale ne za kus Ukrajiny.Skrýt celý příspěvek

    • Quaestor
     15:46 29.09.2022

     Amen.

     Amen.

    • Pampuch
     15:52 29.09.2022

     Ruská matka obetuje syna za tašku jablek. Podľa Kamila Galeeva je jediná vec ktorej sa rusi boja. Nieje to tretia svetová a ani jadrová bomba. Boja sa prázdnych obchodov. V ...Zobrazit celý příspěvek

     Ruská matka obetuje syna za tašku jablek. Podľa Kamila Galeeva je jediná vec ktorej sa rusi boja. Nieje to tretia svetová a ani jadrová bomba. Boja sa prázdnych obchodov. V podstate každý ruský youtuber ktorý chce ukázať situáciu v rusku ide natočiť video do obchoďáku a ukazujú tam tovar a cenovky. Neriešia aké maju straty vojakov, ako trpia podniky, veznení protestujúci, drakonicky-šialené zákony... Nie nie... Obchoďáky su najdôležitejšia vec. Zrušili sam slobodu prejavu a zhromažďovania? Nah.. Koho to trápi.. Ale už nemáme mekáč a Ikeu!! Ruský minister hospodárstva nemal prejav otom, ako zoženú ložiská pre vlakovú dopravu... Nie nie, ubezpečil národ, že iPhone 14 sa bude dať v rusku kúpiť.Skrýt celý příspěvek

     • Upgrade
      16:07 29.09.2022

      Presne toto pisal G. Friedman na zaciatku konfliktu. Rusov prinuti zmenit vladu len prazdna chladnicka.

      Presne toto pisal G. Friedman na zaciatku konfliktu. Rusov prinuti zmenit vladu len prazdna chladnicka.

    • Jan Grohmann
     15:59 29.09.2022

     Změna režimu se nemusí dělat vojenskými prostředky. Válka není jen střílení. A Západ je v tom hodně dobrý. :)

     Změna režimu se nemusí dělat vojenskými prostředky. Válka není jen střílení. A Západ je v tom hodně dobrý. :)

    • Poly
     16:05 29.09.2022

     Rusko ale nevykrvácí. Je moc velké na to, aby nebylo v základu jakž takž soběstačné. Ano, přijde o moderní výdobytky, ale komponenty na výrobu použitelných zbraní propašuje. ...Zobrazit celý příspěvek

     Rusko ale nevykrvácí. Je moc velké na to, aby nebylo v základu jakž takž soběstačné. Ano, přijde o moderní výdobytky, ale komponenty na výrobu použitelných zbraní propašuje.
     Fašouni se dostali do fáze, kdy je důležité vyhrát nad zlým západem za každou cenu. Klidně budou žít v zemljankách a pít lavorovici. Zubařem bude kovář, doktor babka kořenářka,...Skrýt celý příspěvek

     • Pampuch
      16:27 29.09.2022

      Stačí, že prestane fungovať železnica a fakticky prestane existovať Rusko. Je to koloniálna ríša ktorá žije z vyciciavania kolónií. Ekvivalent toho, ako keby sa Britskému impériu ...Zobrazit celý příspěvek

      Stačí, že prestane fungovať železnica a fakticky prestane existovať Rusko. Je to koloniálna ríša ktorá žije z vyciciavania kolónií. Ekvivalent toho, ako keby sa Britskému impériu potopili všetky lode. Najchudobnejšie ruské regióny sú paradoxne najbohatšie. Zruš túto koloniálnu ekonomiku a do týždňa nebudú mať v Moskve co žrát.Skrýt celý příspěvek

   • jj284b
    15:45 29.09.2022

    ja zasa odpurucam pozriet par videi Vlada Vexlera na Youtube.. posledne kusky fakt stoja za to..

    ja zasa odpurucam pozriet par videi Vlada Vexlera na Youtube.. posledne kusky fakt stoja za to..

   • alter01
    18:14 29.09.2022

    To je pravda na 100% ! Pokial ho niekto neodstráni bude robiť ruskému národu zle . Niekedy si myslím , že mu to robí dobre . Niečo ako masochizmus ?

    To je pravda na 100% ! Pokial ho niekto neodstráni bude robiť ruskému národu zle . Niekedy si myslím , že mu to robí dobre . Niečo ako masochizmus ?

  • alter01
   18:11 29.09.2022

   RF sa musí zničiť sama ! My môžeme k tomu prispieť , že ich odstavíme od veľkého vemena € a USD ktoré doteraz tiekli mohutným prúdom do Ruska . Dnes ke´d putin zničil všetky 4 ...Zobrazit celý příspěvek

   RF sa musí zničiť sama ! My môžeme k tomu prispieť , že ich odstavíme od veľkého vemena € a USD ktoré doteraz tiekli mohutným prúdom do Ruska . Dnes ke´d putin zničil všetky 4 rúry NS1 a NS2 jasne povedal, že už nechce naš hnusné peniaze a vydal sa Kimonovou cestou čuchče/ či ako sa to volá/.
   Hladovať určite nebudú ale ináč sa vydajú na cestu späť do doby Brežneva.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 3 z 1087