Společnost General Dynamics European Land Systems podporuje armádní Memoriál Davida Beneše

3. ročník Memoriálu Davida Beneše; větší foto / 41. mechanizovaný prapor

V polovině července se konal již třetí ročník soutěže zdatnosti nazvané Memoriál Davida Beneše. Pořádá ji 41. mechanizovaný prapor pro týmy ze všech útvarů Armády České republiky.

Memoriálem Davida Beneše si čeští vojáci připomínají památku pěti svých spolubojovníků, kteří před čtyřmi lety zahynuli ve službě v Afghánistánu při útoku sebevražedného atentátníka.

 

 

 Akce je pořádána na počest všech válečných veteránů a nese jméno po jednom z oněch pěti českých vojáků, kteří před čtyřmi lety zahynuli. Už od počátku Memoriál podporuje, a to nejen finančně, i mezinárodní společnost General Dynamics European Land Systems.

 

Tento evropský výrobce pozemní vojenské techniky mimo jiné v minulosti například ve spolupráci s českými podniky dodal české armádě vozidla Pandur II 8×8 a v současnosti nabízí vozidla ASCOD 2 do výběrového řízení AČR na nástupce BVP-2.


Třetího ročníku Memoriálu Davida Beneše, jenž měl letos podobu extrémního závodu víceboje pěchoty, se zúčastnilo deset soutěžních družstev armády z celé republiky. Na soutěžní družstva čekalo plnění různých disciplín, například střelby na stanovištích, přesun na dlouhou vzdálenost se zátěží, orientace v terénu, ošetřování raněných, práce s radiostanicemi, překonávání překážkové dráhy a plnění dalších úkolů.

První soutěžní den se odehrál v areálu armádní střelnice ve Vršovicích u Loun, kde vojáci změřili své schopnosti ve střelbě, hodu granátem, v plnění zásobníků na čas a dalších disciplínách. Po splnění všech úkolů následoval noční pěší přesun z Vršovic do Žatce, přičemž limit k překonání zhruba 30kilometrové vzdálenosti se zátěží 20 kg na zádech byl 6 hodin.

 

Následující den na soutěžní týmy čekaly další disciplíny a klání v podobě budování minového pole, ovládání radiostanice, ošetření a transportu raněného, práce s mapou a v neposlední řadě práce s prostředky individuální ochrany. Poslední den přinesl nejtěžší zkoušku, ve které vojáci museli zdolat překážkové dráhy NATO v taktické výstroji a se zátěží i výzbrojí na sportovišti Flora v Žatci.

 

Fotogalerie

Nahlásit chybu v článku


Související články

Klíčové modernizační projekty Armády ČR

Náčelník Generální štábu (GŠ) generálporučík Aleš Opata představil ambiciózní program modernizace ...

Bojové ostré střelby operátorů 601. skss

Bojové ostré střelby, vojenským slangem nazývané „BOSky“, jsou vyvrcholením taktické a střelecké ...

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o jednotlivce z Ředitelství SpecS a Leteckého ...

NÁZOR: Proč potřebuje Armáda ČR nový multi-maskáč?

V nedávné době se nejen na stránkách Armádních novin rozhořela vášnivá debata o podobě nového ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Jara
  18:21 22.07.2018

  GDELS a CSG to už trochu přehání, občas se tu objeví “reklama” na leccos, ale využívat smrt vojáků pro reklamu a zviditelnění ? Přijde vám v pořádku v jednom odstavci napsat o ...Zobrazit celý příspěvek

  GDELS a CSG to už trochu přehání, občas se tu objeví “reklama” na leccos, ale využívat smrt vojáků pro reklamu a zviditelnění ? Přijde vám v pořádku v jednom odstavci napsat o smrti našich mužů a vzápětí v druhém se rozepisovat o úžasnosti nějákejch keplů?Skrýt celý příspěvek

 • GAVL
  21:35 21.07.2018

  Přeci , když ten článek platíte , tak nebudete dělat ocásek. :D

  Přeci , když ten článek platíte , tak nebudete dělat ocásek. :D

 • PavolR
  18:36 20.07.2018

  Iba ja mám pocit, že takýmito tlačovými správami dosiahnu presný opak to, čo chcú? Správnejšie to malo byť postavené tak (keď už), že na začiatku maximálne tak zmienia hlavného ...Zobrazit celý příspěvek

  Iba ja mám pocit, že takýmito tlačovými správami dosiahnu presný opak to, čo chcú?
  Správnejšie to malo byť postavené tak (keď už), že na začiatku maximálne tak zmienia hlavného sponzora, popíšu, aká bola akcia skvelá a prospešná, a až úplne na záver dajú informáciu "Mimochodom ..." akú vyrábajú techniku už AČR používanú a akú AČR ponúkanú.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...