Společnost TATRA DEFENCE VEHICLE předala české armádě první speciální pandury ve stanoveném termínu

Společnost TATRA DEFENCE VEHICLE předala české armádě první speciální pandury ve stanoveném termínu
Pandury II CZ 8x8 KOVS (kolové obrněné vozidlo spojovací) a KOVVŠ (kolové obrněné vozidlo velitelsko-štábní) (Zvětšit)

Dnešním dnem byla u VZ Štěpánov ukončena etapa předávání vozidel Pandur II CZ 8x8 ve speciálních verzích KOVS (kolové obrněné vozidlo spojovací), KOVVŠ (kolové obrněné vozidlo velitelsko-štábní) a pracovišť štábu plánovaná pro rok 2019 vyplývající ze smlouvy na dodávky těchto vozidel uzavřené mezi TATRA DEFENCE VEHICLE a Ministerstvem obrany ČR v lednu 2017.

Přesně v souladu se smlouvou byla ve stanoveném termínu a ve stanovené technické kvalitě předána dvě vozidla v provedení KOVS, dvě vozidla v provedení KOVVŠ, dvě pracoviště štábů jako doplněk k vozidlům KOVVŠ a dále celý komplet průvodní a provozní dokumentace v elektronické a písemné podobě.

Tím byl naplněn požadavek smlouvy pro realizaci dodávek pro rok 2019. Úspěšnému předání vozidel předcházelo absolvování rozsáhlého komplexu testů v podobě podnikových a kontrolních zkoušek u akreditovaných zkušeben i vojskových zkoušek ve výcvikových prostorech a opravárenských základnách AČR, jejichž realizace trvala bezmála 11 měsíců. Každá etapa procesu zkoušek byla hodnocena jako vyhovující a nebylo nutno zkoušky pozastavovat či dokonce opakovat.

Vzhledem k tomu, že proces kontroly dosud předaných vozidel probíhá bezproblémově a vzhledem k tomu, že k dnešnímu dni je v různém stádiu rozpracovanosti již dalších 7 vozidel, je reálný předpoklad dodržení závazků vyplývajících z této smlouvy i v roce 2020.


Výroba Pandurů v TDV; větší foto / DP

Pro završení projektu výroby nových speciálních vozidel Pandur II CZ české armádě zbývá v roce 2020 dodat v souladu se smlouvou čtyři vozidla v provedení KOVVŠ, čtyři pracoviště štábu a 12 vozidel v provedení KOVS. Zahájení této etapy dodávek vozidel pro AČR je plánováno na duben 2020.

Nové speciální Pandury II CZ 8x8 budou sloužit u velitelství 4. brigády a velitelství jednotlivých praporů této brigády. „TATRA DEFENCE VEHICLE ve spolupráci s dalšími společnostmi a institucemi jako jsou RETIA, Vojenský výzkumný ústav, Vojenský technický ústav pozemního vojska, Ray Service, Optokon, Interlink CS, B.O.I.S. Filtry a dalšími projektem velitelsko-štábních a spojovacích verzí vozidel Pandur II CZ prokázaly, že český obranný průmysl má schopnosti vyvíjet moderní obrněnou techniku a kapacity dodávat české armádě speciální platformy s elektronickým vybavením na světové úrovni,“ dodal Tomáš Mohapl, generální ředitel podniku TATRA DEFENCE VEHICLE.

O společnosti TATRA DEFENCE VEHICLE
Společnost TATRA DEFENCE VEHICLE (TDV) se specializuje na vývoj, výrobu, generální opravy a modernizace převážně obrněných a speciálních vozidel pro domácí i zahraniční zákazníky. Do jejího portfolia patří např. výroba, údržba a opravy vozidel Pandur II, a to díky smlouvě o strategickém partnerství mezi TDV a nadnárodním koncernem General Dynamics European Land Systems (GDELS) z ledna 2015. Na základě ní podnik TDV získal exkluzivní práva na propagaci, prodej, výrobu a údržbu rodiny obrněných vozidel Pandur II pro Českou republiku a další vybrané trhy ve východní Evropě a Asii. TDV se také zabývá vývojem a produkcí obrněných vozidel využívajících podvozky TATRA, dále se významně podílí na opravách a modernizaci tanků T-55 a T-72 v úzké spolupráci se společností EXCALIBUR ARMY a zajišťuje servisní služby pro terénní vozidla na podvozku Land Rover Defender. TDV také spolupracuje se společností TATRA TRUCKS na výrobě obrněných vozidel typu TITUS. V roce 2017 TDV získala zakázku české armády na výrobu dvaceti obrněných kolových transportérů Pandur II CZ ve velitelské a spojovací verzi a také servisní smlouvu na kolové obrněné transportéry a bojová vozidla pěchoty Pandur II CZ v její výzbroji.
 

Nahlásit chybu v článku


Související články

Armáda ČR získá 20 speciálních Pandurů a 6 polních velitelství

Včera, 30. 1. 2017, byla podepsána mezi Ministerstvem obrany ČR a výrobním podnikem TATRA DEFENCE ...

Samohybný minomet na podvozku Pandur II 8×8

Česká společnost Tatra Defence Vehicle a.s. (TDV) patřící do holdingu Czechoslovak Group na akci ...

Indonésie objednala bojová vozidla Pandur II. Budou se vyrábět s českým průmyslem

Indonéské ministerstvo obrany 12. dubna podepsalo s indonéskou společností PT Pindad dohodu o ...

Nové speciální Pandury II pro AČR ve vojskových zkouškách

V lednu 2017 podepsalo Ministerstvo obrany ČR s podnikem Tatra Defence Vehicle smlouvu na ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

  • Tecka
    09:40 15.12.2019

    ..a widzieliście coś takiego? Jestem pewien, że nie...Bo to pierwsze tego typu rozwiazanie na rynku dronów. Świetnie sprawdził by się w rozpoznaniu, las, wnętrza budynków, ulice z ...Zobrazit celý příspěvek

    ..a widzieliście coś takiego? Jestem pewien, że nie...Bo to pierwsze tego typu rozwiazanie na rynku dronów. Świetnie sprawdził by się w rozpoznaniu, las, wnętrza budynków, ulice z wiszącymi kablami ..nie zaplącze się. http://www.swiatdronow.pl/haxt... Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...