Společnosti divize CSG Aerospace se zúčastní druhého ročníku veletrhu Airspace World v Ženevě

Společnosti divize CSG Aerospace se zúčastní druhého ročníku veletrhu Airspace World v Ženevě
3D simulátor / CSG Aerospace (Zvětšit)

Ve švýcarské Ženevě se ve dnech 19. až 21. března uskuteční druhý ročník veletrhu Airspace World, který nahradil známý World ATM Congress, jenž se v minulých letech pravidelně konal ve španělském Madridu. Na veletrhu budou své produkty a služby ve stánku L07 prezentovat rovněž společnosti patřící do Czechoslovak Group (CSG), a to softwarové společnosti CS SOFT, ATRAK a UPVISION nebo pardubický výrobce radarové techniky ELDIS.

Airspace World pokračuje v tradici největší a nejprestižnější události v oblasti řízení a managementu letového provozu na světě. Proto na něm mezi více než 200 vystavovateli z více než 140 zemí nesmějí chybět ani jedny z nejvýznamnějších českých firem ve svých oborech, které zastřešuje skupina CSG v rámci divize CSG Aerospace.

Pardubická společnost ELDIS představí celou svou řadu aktivních radarů, a to na modelu kompletního letiště. Tyto radary zahrnuje sestava RPL-2000, která je navržena tak, aby poskytovala kompletní řešení v oblasti řízení letového provozu. Radarová sada RPL-2000 se skládá z primárního přehledového radaru RL-2000, monopulzního sekundárního přehledového radaru MSSR-1 a přesného přibližovacího radaru PAR-E. Sestava radarů je doplněna softwarovým systémem pro řízení letového provozu ERDIS. Pardubická firma dále na veletrhu představí novou generaci těchto radarových systémů, ale také svůj 3D radar pod označením RL-3000.

Společnost CS SOFT se soustřeďuje především na produkty a služby pro řízení letového provozu a v Ženevě jich představí celou škálu. Konkrétně půjde o další verzi ALS ATM systém, ATC simulátor, řešení Pagoda pro monitorování datalinkového provozu, Traffic Complexity Manager či zdokonalený víceúčelový nástroj pro situační přehled a šetření leteckých incidentů RadarView. K dispozici budou také informace o ESUP-NG, novém modulárním flight data processing systému postaveném na zcela nové architektuře, moderních technologiích a představujícím přechod od centrální databáze k nezávislým službám. 

Softwarová firma ATRAK na veletrhu představí například Aeronautical Billing (ATRAK-AB), což je plně automatizovaný fakturační systém, který shromažďuje a zpracovává data letových plánů z ATM systémů a volitelně z dalších zdrojů. Další prezentované systémy na veletrhu budou Aeronautical Statistics (ATRAK-AS) a Aeronautical Information Management (ATRAK-AIM), ATM řešení pro regionální/malé letiště (ATRAK-IDP TR8), dohledový systém pro potřeby border control (ATRAK-AGAS). Odborníkům také společnost odprezentuje softwarové řešení v oblasti UTM (Unmanned Aircraft System Traffic Management), což je výsledek její spolupráce s firmami UPVISION a CS SOFT.

O CSG Aerospace 

CSG Aerospace je divize Czechoslovak Group, která zastřešuje české a slovenské společnosti působících v oborech spjatých s letectvím. Společnosti se svými produkty a službami navzájem doplňují a nabízejí zákazníkům komplexní a profesionální řešení v mnoha oblastech civilního i bezpečnostního sektoru. Divize je tvořena například společnostmi ELDIS, RETIA, CS SOFT, ATRAK, JOB AIR Technic, UPVISION nebo Pocket Virtuality. 

Nahlásit chybu v článku


Související články

V rámci CZECHOSLOVAK GROUP vznikla nová divize CSG AEROSPACE

Průmyslový holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) v minulých letech významně posílil v oblasti letectví a ...

Společnosti divize CSG Aerospace představí své produkty na veletrhu FIDAE 2022 v chilském Santiagu

Chilská metropole Santiago se stane ve dnech 5. až 10. dubna tohoto roku dějištěm veletrhu FIDAE ...

Společnosti divize CSG Aerospace představí své produkty na výstavě Airspace World v Ženevě

Ve dnech 8. až 10. března se ve švýcarské Ženevě uskuteční první ročník veletrhu Airspace World ...

Firmy divize CSG Aerospace míří do Malajsie na veletrh LIMA 2023

Ve dnech 23. až 27. května se v malebné lokalitě Langkawi v Malajsii uskuteční Langkawi ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...