Společnosti EXCALIBUR ARMY a RESOURCE INDUSTRIES podepsaly kontrakt na výrobu stovek vozidel na podvozcích Tatra

Společnosti EXCALIBUR ARMY a RESOURCE INDUSTRIES podepsaly kontrakt na výrobu stovek vozidel na podvozcích Tatra
Treva 30 / EXCALIBUR ARMY (Zvětšit)

Na veletrhu IDEX 2023 česká společnost EXCALIBUR ARMY patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a firma RESOURCE INDUSTRIES ze Spojených arabských emirátů (SAE) oznámily uzavření kontraktu ve výši až 77 milionů eur na výrobu a dodávky vozidel na podvozcích Tatra.

Nově uzavřený kontrakt mezi EXCALIBUR ARMY a RESOURCE INDUSTRIES umožní druhé jmenované společnosti vyrobit a dodat na trh ve Spojených arabských emirátech na dvě stě vozidel s podvozky Tatra pro vojenské i civilní účely. EXCALIBUR ARMY navíc v rámci kontraktu dodá vyprošťovací a odsunová vozidla Treva 30. Kontrakt také navazuje na předchozí zakázku na dodávku pancéřovaných vozidel Patriot II, která jsou na veletrhu IDEX 2023 k vidění na stánku firem holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a také v expozici firmy RESOURCE INDUSTRIES.

V návaznosti na oznámený významný kontrakt firmy EXCALIBUR ARMY a RESOURCE INDUSTRIES do budoucna počítají s další úzkou spoluprací. Obě společnosti v tomto smyslu podepsali letter of authorization, na jehož základě je RESOURCE INDUSTRIES držitelem exkluzivních práv na výrobu, distribuci a prezentaci vozidel na podvozcích Tatra Force pro Spojené arabské emiráty, včetně zajišťování servisních služeb a náhradních dílů. RESOURCE INDUSTRIES bude vozidla na podvozcích Tatra montovat ve vlastním výrobním podniku přímo ve Spojených arabských emirátech, EXCALIBUR ARMY bude pro tento provoz zajišťovat dodávky CKD sad a některých konstrukčních podsestav.

O EXCALIBUR ARMY

Společnost EXCALIBUR ARMY patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP je českým výrobcem a prodejcem těžkých vojenských vozidel, náhradních dílů, zbraní, munice a dalšího vojenského vybavení. Zaměřuje se na vývoj, výrobu moderních pozemních pancéřovaných a speciálních vozidel, a dále na servis a modernizace pozemní vojenské techniky. Firma má zákazníky po celém světě a spolupracuje s renomovanými světovými producenty bezpečnostních technologií.

O RESOURCE INDUSTRIES

Společnost RESOURCE INDUSTRIES se sídlem v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech je přední korporací působící v obranném sektoru na Blízkém východě, která nabízí širokou škálu produktů a služeb. Ty zahrnují výrobu, vývoj, výzkum a logistiku v oblasti vojenských vozidel, bezpilotních leteckých systémů, zbraní a speciálních elektronických zařízení. Její tým odborníků vytváří komplexní obranné program přizpůsobené potřebám zákazníků po celém světě.

 

Nahlásit chybu v článku


Související články

TREVA-15 – nový taktický vyprošťovací a odsunový automobil od Excalibur Army

Na letošním veletrhu IDET české podniky představily několik zajímavých novinek. Jednou z nich je i ...

Společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP se představí na veletrhu IDEX 2021

I přes trvání celosvětové pandemie koronaviru se od 21. do 25. února v Abú Zabí ve Spojených ...

Kopečný: IDEX 2021, agentura AMOS a kybernetické válečné hry

Mezinárodní vojenské výstavy IDEX 2021 (21.– 25. února) v Abú Dhabí se zúčastnila řada českých ...

CZECHOSLOVAK GROUP představila na veletrhu Eurosatory další novinky: vojenskou Tatru Phoenix a vyprošťovací vozidlo TREVA-30

V Paříži se koná další ročník nejvýznamnějšího evropského veletrhu vojenské techniky a ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • stirling
  17:10 21.02.2023

  Gratulace, super zpráva.
  Dnes napíšu jak je Patriot II s těma mega blatníkama a prahama hnusnej a hned podepíšou smlouvu na prodej.:)

  Gratulace, super zpráva.
  Dnes napíšu jak je Patriot II s těma mega blatníkama a prahama hnusnej a hned podepíšou smlouvu na prodej.:)

Načítám diskuzi...