Společnosti patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP se opět představí na veletrhu Indodefence v Jakartě

Společnosti patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP se opět představí na veletrhu Indodefence v Jakartě
BM-21 MT / EXCALIBUR ARMY (Zvětšit)

V indonéské Jakartě se v termínu od 2. do 5. listopadu uskuteční devátý ročník mezinárodního veletrhu zaměřeného na obranný průmysl Indodefence. Veletrhu, jehož význam rok od roku stoupá, se zúčastní i společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) spadající do divizí CSG Aerospace a CSG Defence, které tam budou prezentovat své produkty a služby.

Český průmysl budou na veletrhu Indodefence 2022 reprezentovat podobně jako v roce 2018 společnosti EXCALIBUR INTERNATIONAL, EXCALIBUR ARMY, ELDIS, RETIA, MSM GROUP. Ve společné expozici D 065 ve výstavním prostoru 20 představí odborníkům i návštěvníkům na ploše 140 m2 pozemní vojenskou techniku, munici různých ráží, dále také systémy pro řízení letového provozu i radarovou techniku. V Indonésii a v regionu jihovýchodní Asie jsou firmy holdingu CSG velmi aktivní a obchodně úspěšné. Navíc velikost tamního trhu nabízí další obchodní a partnerské příležitosti, proto nesmějí na Indodefence chybět. V minulých letech do Indonésie dodaly například obrněná vozidla, automobily Tatra, raketomety, ženijní techniku, letištní radary, munici, náhradní díly atd., další projekty se chystají.

Během letošního ročníku Indodefence společnost EXCALIBUR INTERNATIONAL představí systém protivzdušné obrany středního dosahu, zároveň ve spolupráci s firmami z divize CSG Aerospace vystaví přehledový radiolokátor dlouhého dosahu pro podporu protivzdušné obrany, to vše v podobě modelů.

EXCALIBUR ARMY (EA) představí rovněž v podobě modelů část své současné produkce. Jde například o obrněné vozidlo Patriot II (které se v Indonésii v této době podrobuje testování), dělostřelecký systém DITA 155 mm, mostní vozidlo AM-50 EX nebo raketomet RM-70 Vampire s novou pancéřovanou kabinou Puma. V minulém desetiletí EA do Indonésie vyvezla desítky raketometů RM-70 Vampire, které se tam i v současné době v licenci vyrábějí, dále to byly ve spolupráci s kopřivnickou společností TDV obrněnce Pandur II nebo také mostní vozidla na podvozcích Tatra.

Společnost ELDIS z Pardubic představí produkty pro komplexní řešení radarového vybavení letišť. To zahrnuje například kombinovaný systém RL-2000/MSSR-1, který spojuje primární přehledový radar RL-2000 a monopulsní sekundární přehledový radar MSSR-1. Kromě toho představí i přesný přibližovací radar PAR-E. S těmito systémy firma uspěla již v řadě regionů, vedle evropských států jsou to právě asijské země jako Indonésie, Indie, Čína, Pákistán či Malajsie.

Sesterská společnost RETIA do Jakarty přiveze přenosný radar ReTwis 5, který je schopen detekovat a sledovat osoby a živé tvory za nekovovými překážkami. RETIA představí i model jednoho ze svých hlavních produktů v reálné velikosti, kterým je kompaktní 3D radar ReGuard, který je určen především pro detekci a současné sledování pozemních a pomalých nízkoletících cílů s malou odraznou plochou. Ten je vhodný i pro lokalizaci a sledování dronů a bezpilotních prostředků, díky tomu může fungovat jako součást protidronových systémů.

Slovenská MSM GROUP vystaví na veletrhu širokou škálu velkorážové munice z produkce slovenských společností ZVS, MSM Nováky a španělského výrobce Fábrica de Municiones de Granada (FMG). Výrobní portfolio bude reprezentovat dělostřelecká munice ráže 155 mm a 105 mm, dále to bude tankové střelivo ráže 120 mm a 105 mm nebo raketová munice ráže 122 mm, která je v jihovýchodní Asii hojně využívaná a je vhodná i pro raketomety RM-70. V expozici MSM GROUP nebude chybět ani minometná munice v podobě min ráží 60 mm, 81 mm, 98 mm a 120 mm.

Minulý ročník Indodefence, který se konal v roce 2018, navštívilo více než 30 tisíc návštěvníků, kteří měli možnost shlédnout exponáty více než 860 vystavovatelů z 61 zemí světa, což svědčí o již zmiňovaném rostoucím významu veletrhu pro tamní region, ale i světové výrobce. Kromě samotného veletrhu se v rámci doprovodného programu koná několik odborných konferencí a další doprovodný program.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP se představí na veletrhu IDEX 2021

I přes trvání celosvětové pandemie koronaviru se od 21. do 25. února v Abú Zabí ve Spojených ...

CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS jsou speciálními partnery Dnů NATO 2021

Ve dnech 18. a 19. září se v Ostravě na Letišti Leoše Janáčka uskuteční další ročník akce Dny ...

Své výrobky a služby představí společnosti holdingu Czechoslovak Group a Tatra Trucks na veletrhu MSPO 2022 v polských Kielcích

Ve dnech 6. až 9. září 2022 se uskuteční v pořadí už 30. ročník prestižního mezinárodního veletrhu ...

Firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS představí na Dnech NATO 2022 moderní vojenskou techniku

Společnosti patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a automobilka TATRA TRUCKS jsou již po ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • stirling
  15:26 25.10.2022

  Když vidím BM-21 MT, tak by mě zajímalo proč už několik baterií neobjednala UA (zatím jsem neviděl), EA by to vyrobila asi obratem a bylo by to pro ně vhodné jak cenou tak ...Zobrazit celý příspěvek

  Když vidím BM-21 MT, tak by mě zajímalo proč už několik baterií neobjednala UA (zatím jsem neviděl), EA by to vyrobila asi obratem a bylo by to pro ně vhodné jak cenou tak rozměry/mobilitou. RM-70 Vampire 8x8 je vždy vidět s prázdným zásobníkem.

  Během letošního ročníku Indodefence společnost EXCALIBUR INTERNATIONAL představí systém protivzdušné obrany středního dosahu, zároveň ve spolupráci s firmami z divize CSG Aerospace vystaví přehledový radiolokátor dlouhého dosahu pro podporu protivzdušné obrany, to vše v podobě modelů.

  Tak na tohle (i když pouze formou modelu) jsem zvědav. Půjde o náš budoucí Spyder nebo něco jiného?Skrýt celý příspěvek

 • Splasher
  13:32 25.10.2022

  Nevíte jak na tom CSG firmy v holdingu reálně jsou? Staví někde další fabriky a rozšiřují výrobu? Vidím to tak, že budou mít určitě tak na min. 10 let co dělat. Když teď půjde ...Zobrazit celý příspěvek

  Nevíte jak na tom CSG firmy v holdingu reálně jsou? Staví někde další fabriky a rozšiřují výrobu? Vidím to tak, že budou mít určitě tak na min. 10 let co dělat.
  Když teď půjde automotive načas do útlumu, tak může přetáhnout k sobě poměrně hodně pracovníků. Ale asi budou potřebovat roztáhnout fabriky po celý ČR.Skrýt celý příspěvek

  • Josse
   17:08 25.10.2022

   Myslím že roztažení po celé republice už jsou a spíš to je problém než plus...
   Tatra hledá 500 lidi (teď mají 1100) takže navýšení rozšíření výroby jak hrom.

   Myslím že roztažení po celé republice už jsou a spíš to je problém než plus...
   Tatra hledá 500 lidi (teď mají 1100) takže navýšení rozšíření výroby jak hrom.

  • JVit
   17:16 25.10.2022

   Jiri Hynek v tomhle interview zminuje ze kapacity ceskeho zbrojniho prumyslu jsou momentalne omezene lidskymi zdroji a materialem. ...Zobrazit celý příspěvek

   Jiri Hynek v tomhle interview zminuje ze kapacity ceskeho zbrojniho prumyslu jsou momentalne omezene lidskymi zdroji a materialem.
   https://ct24.ceskatelevize.cz/...
   Co se tyka rozsirovani vyroby (nove vyrobni linky), tak zminuje ze od momentu politickeho rozhodnuti uplynou aspon tri roky nez se to zrealizuje.

   Z toho mi vychazi ze momentalne jede cesky zbrojmi prumysl na 100% a nejaky vyraznejsi navyseni kapacity bych v nejblizsich rokach nepredpokladal.Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    07:28 26.10.2022

    Problém lidských zdrojů v CR je, že ty potvory chtějí pracovat za slušný plat, jistotu práce.

    Problém lidských zdrojů v CR je, že ty potvory chtějí pracovat za slušný plat, jistotu práce.

Načítám diskuzi...