Státní terorismus ve Vrběticích? Važme slova, mají své důsledky

Státní terorismus ve Vrběticích? Važme slova, mají své důsledky
Demonstrace před ruskou ambasádou / Twitter, Policie České republiky (Zvětšit)

V souvislosti s víkendovou tiskovou konferencí premiéra Babiše a ministra vnitra Hamáčka se ve veřejném prostoru ústy mnoha politiků, komentátorů a analytiků začaly prosazovat nejrůznější termíny. Tu terorismus, tu státní terorismus nebo vojenská agrese. Použití těchto pojmů však s sebou nese závažné následky, jež autoři výroků týkajících se kauzy Vrbětice nejspíš nedomýšlí.

Sobotní vyjádření premiéra Andreje Babiše a ministra vnitra Jana Hamáčka bylo šokující. Nikdo si nedokázal představit, že na sedm let starém incidentu ve Vrběticích má podíl ruská vojenská rozvědka. Během neděle jsme si mohli přečíst nespočet reakcí od koaličních i opozičních politiků, analytiků a komentátorů, kteří začali debatu o incidentu rámovat rozličnými pojmy.

Po pondělním jednání vlády vnesl do debaty nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nové světlo. Ten pro iDNES.cz uvedl, že incident není prověřován jako teroristický čin, jelikož „nebyl v dané věci porušen chráněný zájem spočívající v poškození ústavního zřízení nebo obranyschopnosti České republiky ve smyslu paragrafu 311 odstavce 1 trestního zákoníku. Trestní zákoník nezná pojem státní terorismus.“ Zeman dodal, že je však třeba oddělovat právní a odborně-politickou rovinu.

Vystoupení premiéra Babiše bylo nešťastné, nicméně úplně zapadlo jeho vyjádření, že „Rusko neútočilo na ČR“. Tím řekl, že nedojde k aktivaci článku 5 Washingtonské smlouvy. V daný moment šlo o jakési uklidnění situace a vytvoření nového rámce debaty, jelikož mnozí kritici vlády Andreje Babiše volali po ještě tvrdších opatřeních, než jaká tato vláda zvolila.

Ve středu Senát vydal prohlášení, v němž incident prohlašuje za „státní terorismus“ a za „akt terorismu vůči celé EU“. Od horní komory českého parlamentu se jedná o velmi silné vyjádření, jež však postrádá oporu v českém trestním právu (jak uvedl Pavel Zeman).

V první řadě je však důležité definovat pojmy státní terorismus a terorismus jako takový. První z pojmů lze podle Handbook of International Law definovat jako „teroristický akt jednoho státu proti druhému“. Do kategorie státního terorismu také spadají obzvlášť kruté skutky státu proti vlastním občanům. Je třeba uznat, že se jednalo o akci ruských speciálních jednotek na území ČR – akci státního aktéra na území jiného státního aktéra.

Pokud se však podíváme na definici terorismu jako takového, vidíme, že například podle FBI se jedná o „násilné, kriminální skutky spáchané jednotlivci nebo skupinami inspirovanými nebo navázanými na zahraniční teroristické organizace nebo národy (poté se jedná o státem sponzorovaný terorismus)“. CIA definuje terorismus jako „úmyslné, politicky motivované násilí páchané na civilních cílech subnárodními skupinami“. Šermování pojmy se tedy věru nevyplácí. To platí i v případě pojmenování hlavního viníka – ruské vojenské rozvědky. Zdá se, že český politický a mediální prostor ještě nestihl zpracovat, že došlo k přejmenování GRU (Hlavní správa rozvědky) na GU (Hlavní správa Generálního štábu Ozbrojených sil Ruské Federace), což poměrně ironicky kritizoval i ruský prezident Putin.

Abychom se mohli vyhnout hloupému nařčení z rusofilství nebo poznámkám o zbabělosti nazývat věci pravými jmény, musíme se podívat na informace, které české bezpečnostní složky zveřejnily. Zpočátku se jednalo o dva příslušníky speciální jednotky ruské vojenské rozvědky, jež se poměrně snadno dostali do vrbětického areálu, kde sabotovali převoz zbraní a munice na Ukrajinu. Ačkoliv byli v areálu spadajícím pod Vojenský technický ústav, nejednalo se, jak řekl i premiér Babiš, o útok proti ČR a je otázkou, zda se jednalo o útok proti českým obranným kapacitám. O terorismus podle Pavla Zemana ani podle výše zmíněné definice nešlo. Jak tedy tento čin pojmenovat? V odborně-politické rovině se nabízí pojem sabotáž. Podle slovníku amerického ministerstva obrany lze sabotáž mj. definovat jako jednání vedoucí k poškození nebo zničení válečného materiálu.

Sabotáž (česky též záškodnictví) je podvratná diverzní činnost, která spočívá v úmyslném a vždy důsledně utajeném poškozování předmětů denní potřeby nebo v narušování funkčnosti nějakého důležitého technického systému. K sabotážím dochází v době prudkých společenských konfliktů – válek, povstání, odboje proti vojenské okupaci apod. Wikipedia

Český trestní zákoník 40/2009 Sb. - § 314 Sabotáž

(1) Kdo v úmyslu poškodit ústavní zřízení nebo obranyschopnost České republiky anebo poškodit mezinárodní organizaci zneužije svého zaměstnání, povolání, postavení nebo své funkce nebo se dopustí jiného jednání k tomu, aby
  a) mařil nebo ztěžoval plnění důležitého úkolu mezinárodní organizace, orgánu veřejné moci, ozbrojených sil nebo bezpečnostního sboru, hospodářské organizace nebo jiné instituce, nebo
  b) způsobil v činnosti takového orgánu anebo takové organizace nebo instituce poruchu nebo jinou závažnou škodu, bude potrestán odnětím svobody na tři léta až deset let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku.

(2) Odnětím svobody na osm až dvanáct let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku bude pachatel potrestán,
  a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny, nebo
  b) spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu.

(3) Odnětím svobody na deset až dvacet let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku, nebo výjimečným trestem bude pachatel potrestán,
  a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 těžkou újmu na zdraví nejméně dvou osob nebo smrt,
  b) způsobí-li takovým činem škodu velkého rozsahu,
  c) ohrozí-li takovým činem závažně mezinárodní postavení České republiky nebo postavení mezinárodní organizace, jejíž je Česká republika členem, nebo
  d) zorganizuje-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu.

(4) Příprava je trestná.

Pokud srovnáme události ve Vrběticích a vraždu gruzínského azylanta v Berlíně v roce 2019, můžeme najít společný znak. V obou případech se jednalo o nasazení ruských speciálních jednotek na území EU. V případě berlínského incidentu ale německé vláda nemluvila o terorismu ani státním terorismu. V případě známé otravy bývalého příslušníka ruské vojenské rozvědky Skripala v Salisbury zase tehdejší ministerská předsedkyně Theresa May mluvila o útoku proti Spojenému království. V tomto případě však nedošlo k aktivaci článku 5 Washingtonské smlouvy. Jak je možné, že takto podobné události pojmenováváme rozdílně?

Pokud bychom vyslyšeli volání a prosby politiků, komentátorů a různých expertů a opravdu oficiálně pojmenovali vrbětický incident jako terorismus, jak se poté má česká vláda zachovat? V rámci globální války proti terorismu nasazuje ČR v různých částech světa armádní jednotky. Znamená to tedy, že bychom jako ČR měli vyslat do Ruska nebo k ruským hranicím například prostějovskou 601. skupinu speciálních sil?

V souvislosti s velmi vyhrocenou rétorikou také často zapadá fakt, že se začínají objevovat případy napadení rusky mluvících občanů na území ČR. Jak lze také chápat incidenty související s poškozením budov ruského diplomatického zastoupení v ČR kečupem? Nepřilévají politici a různí experti olej do ohně?

Poněkud zapadá i fakt, že s výjimkou některých politických stran a aktérů vyjádřila prakticky celá politická scéna podporu českým zpravodajským službám a dalším bezpečnostním sborům podílejícím se na objasnění vrbětické kauzy. Vzhledem k tomu, že drtivá většina detailů případu je utajována, je potřeba bezpečnostním složkám důvěřovat a nechat je v klidu pracovat. Kromě premiéra Babiše a úzké skupiny dalších lidí vlastně nevíme, zda naše zpravodajské služby již v těchto dnech nepodnikají proti Rusku protiopatření (připomeňme, že například Vojenské zpravodajství disponuje robustními ofenzivními schopnostmi v kyberprostoru).

Závěrem lze dodat snad jediné. Ač zbývá do voleb přibližně půl roku a všechny strany budou chtít vrbětického incidentu využít ve svůj prospěch, není na místě šermování siláckými pojmy a definicemi. Nejvyšší státní zástupce jasně určil, jak chce z pohledu českého práva kvalifikovat činy ruských operativců na českém území.

Šermování pojmy má však ještě jeden důsledek – jejich vyprazdňování jako v případě pojmu „hybridní válka“. V odborné literatuře můžeme najít nepřeberné množství definic „hybridní války“. K pojmu se vyjádřili a vyjadřují politici, analytici, komentátoři a nejrůznější experti. Nesprávné pochopení pojmů způsobilo, že dnes považujeme jakýkoliv krok Ruska za součást ruské „hybridní války“ proti Západu a nejsme schopnosti jasně určit, co je a není „hybridní válka“ a jak jí vlastně definovat. Nenechme se podobně strhnout šokujícími zjištěními českých bezpečnostních složek, zachovejme chladnou hlavu a nepleťme si pojmy a dojmy.

Zdroje: Senát PČR, iDNES.cz, FBI, UK Government, DW, SecBrief, CDSE, Handbook of International Law

 

Nahlásit chybu v článku


Související články

Ruslan Puchov: Náhled do ruského vojenského světa

Ruský vojenský analytik Ruslan Puchov je šéfem moskevského think-tanku CAST (Centre for Analysis of ...

Puchov: Ruský pohled na NATO

Americký magazín Defense News otiskl zajímavý příspěvek známého ruského vojenského experta Ruslana ...

PREMIUM Dvacátá válka: Jak zlomit moc Ruska v nadcházejících časech chaosu

Polský think-tank Strategy & Future (S&F) spustil na začátku května prognostický výzkumný ...

Výbuchy ve Vrběticích, Vladimír Putin a dezinformátoři

Česká republika prožívá od soboty události, na které nejsme vůbec zvyklí. Předseda vlády a ministr ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • KOUMES123
  13:22 15.05.2021

  Na události ve Vrběticích jsem musel změnit názor. Čím dál tím víc se ukazuje, že celá kauza je Koudelkovo vrtěti psem.
  Fakta: 1)Den před výbuchem byl ve skladu majitel IMEXU ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Na události ve Vrběticích jsem musel změnit názor. Čím dál tím víc se ukazuje, že celá kauza je Koudelkovo vrtěti psem.
  Fakta: 1)Den před výbuchem byl ve skladu majitel IMEXU 2)Majitel IMEXU dal brigádníkům den volna 3)Ztratili se kamerové záběry ze skladů 4)Před výbuchem byl v areálu skladů rozsáhlý požár 5)Ze skladů se ztratili tisíce zbraní, včetně protitankových raket, které si určitě agenti Čepiga a Myškin neodnesli na zádech do Ruska 6)Na to, že agenti šli po bulharském obchodníkovi jsou důkazy, ale víc nikdo neukázal
  7)Kvůli dostavbě Temelína Rosatomem pravděpodobně padla Nečasova vláda, přičemž kromě nezdaněných kabelek paní Nagyové - Nečasové se nic zásadního nedokázalo (rok 2013)
  Skrýt celý příspěvek

  • Ján Paliga
   21:31 15.05.2021

   A počul si, že Čepiga s Miškinom si boli v skutočnosti obzrieť ľudovú architektúru Vrbětic - miestnu zvoničku?

   A počul si, že Čepiga s Miškinom si boli v skutočnosti obzrieť ľudovú architektúru Vrbětic - miestnu zvoničku?

  • gjiricek
   10:46 16.05.2021

   Mě přesvědčili záběry zlínských hasičů, co tam mohlo hořet, když munice byla uložena v nehořlavých impregnovaných bednách.
   Zapomíná se i podnik Eruca Technologies, který přes firmu ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Mě přesvědčili záběry zlínských hasičů, co tam mohlo hořet, když munice byla uložena v nehořlavých impregnovaných bednách.
   Zapomíná se i podnik Eruca Technologies, který přes firmu Bochemie demontoval rakety a pak to velké množství ručních zbrani co se ztratilo, když policie má jen zbytky. Klasické zahlazení stop. Pokud byly zbraně dodány na Ukrajinu tak v roce 2014 bylo embargo a vývoz by byl nelegální.
   Co mě překvapilo, že existuje další možnost, že zbraně byly dodány Islámskému státu a výbuchy skladů to měli zamaskovat, údajně zatím stojí BIS a CIA- to je možná fantas magorie, ale české zbraně byly nalezeny syrskou armádou, existují videa, kde jsou ukázány české RPG.
   Skrýt celý příspěvek

   • Jan Padesátýpátý
    21:21 16.05.2021

    "Mě přesvědčili záběry zlínských hasičů, co tam mohlo hořet, když munice byla uložena v nehořlavých impregnovaných bednách."

    Přesně tak. Rusové tam instalovali zápalné nástražné ...
    Zobrazit celý příspěvek

    "Mě přesvědčili záběry zlínských hasičů, co tam mohlo hořet, když munice byla uložena v nehořlavých impregnovaných bednách."

    Přesně tak. Rusové tam instalovali zápalné nástražné zařízení
    Skrýt celý příspěvek

   • Ján Paliga
    21:29 16.05.2021

    ".....české zbraně byly nalezeny syrskou armádou, existují videa, kde jsou ukázány české RPG." Keď som svojho času pracoval v Sýrii, bolo bežné v Damašku vidieť vozidlá Pv3S, ...
    Zobrazit celý příspěvek

    ".....české zbraně byly nalezeny syrskou armádou, existují videa, kde jsou ukázány české RPG." Keď som svojho času pracoval v Sýrii, bolo bežné v Damašku vidieť vozidlá Pv3S, T-148, T-815 ako aj Sa vz. 58P a V u vojakov Sýrskej armády..... Dodané Československom. Posledné dodávky tankov T-72 do Sýrie prebehli začiatkom 90-tych rokov.... Evidentne sám o tom nemáš vedomosti, čo je normálne, keď si tam nebol....

    ... a preto sa objavili na obhliadku zvoničky v ČR náhodou Čepiga s Miškinom, rovnako aj špecialista na jedy a výbušniny Sergejev a dokonca aj generál Averjanov prišiel inkognito pozrieť české pamiatky a vypiť si krígeľ Radegastu.... A ten istý Sergev náhodou odcestoval z Bulharska, v rovnaký deň, ako bol otrávený majiteľ zbraní z Vrbětic Gebrev.... To isto zorganizovala Bochemie....

    Ku embargu - neviem, odkiaľ si nato prišiel, pretože v čase výbuchu skladu už žiadne embargo na Ukrajinu neplatilo. A to dovtedajšie platilo na Janukoviča, keď použil zbrane voči svojim spoluobčanom.

    "Unie přehodnotila embargo až 16. července (2014 - pozn JP). Od té doby by byl český vývoz zbraní a munice na Ukrajinu legální." - https://ct24.ceskatelevize.cz/...
    Skrýt celý příspěvek

    • zdeno
     08:30 17.05.2021

     máš pravdu, s dalšími informacemi vylézají na světlo další kostlivci, zřejmě to byla akce GRU proti bulharskému podnikateli se zbraněmi při které využili české agenty jiné ruské ...
     Zobrazit celý příspěvek

     máš pravdu, s dalšími informacemi vylézají na světlo další kostlivci, zřejmě to byla akce GRU proti bulharskému podnikateli se zbraněmi při které využili české agenty jiné ruské zpravodajské služby (dárek v zásilce do bulharského skadu), akce byla zpackaná a začíná se objevovat špína, kvůli které češi dělali agenty a teť mlží a mlží - nezávidím vyšetřovatelům...
     Skrýt celý příspěvek

 • cejkis
  11:30 08.05.2021

  A ještě vám zde nechám k zamyšlení několik informací.

  Pan Kolář starší pracuje v lobistické právní kanceláři Squire Patton Boggs. Tato kancelář lobovala za Westighouse v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  A ještě vám zde nechám k zamyšlení několik informací.

  Pan Kolář starší pracuje v lobistické právní kanceláři Squire Patton Boggs. Tato kancelář lobovala za Westighouse v temelínském tendru.

  Syn pana Koláře, starosta Prahy 6, začal Rusko provokovat. Přišel s právní analýzou o kterou opřel odstranění sochy Koněva. Právní analýzu pro Prahu 6 zpracovala kancelář Squire Patton Boggs a považte, zadarmo :-)

  Na základě výše uvedeného lze otevřít otázku, zda rodina pana Koláře rozdmýchává Českoruské vztahy za americké peníze.
  Skrýt celý příspěvek

 • cejkis
  11:06 30.04.2021

  V Bulharsku mohou za výbuchy taky Rusové a taky se čekalo na správný okamžik. A zase Rosatom vs Westinghouse. Asi ...
  Zobrazit celý příspěvek

  V Bulharsku mohou za výbuchy taky Rusové a taky se čekalo na správný okamžik. A zase Rosatom vs Westinghouse. Asi náhoda....

  https://oenergetice.cz/jaderne...
  Skrýt celý příspěvek

  • Jan Grohmann
   11:17 30.04.2021

   Samozřejmě je zveřejnění načasováno kvůli jaderné energii. To snad nikdo nepopírá. Nemusíme si hrát na to, že jedna strana je morální archetyp a druhá čirá zlo.

   Co by nás mělo ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Samozřejmě je zveřejnění načasováno kvůli jaderné energii. To snad nikdo nepopírá. Nemusíme si hrát na to, že jedna strana je morální archetyp a druhá čirá zlo.

   Co by nás mělo zajímat, jsou čistě praktický výsledky - tedy prospěch pro ČR. A za mě je rozhodně prospěšné, aby Rusové tady neměli největší ambasádu ze všech zemí a desítky rozvědčíků - už jen z tohoto důvodu je dobře, že Rosatom byl vyřazen. Stejně tak je rozhodně geopoliticky prospěšné, aby tady nestavěli jadernou elektrárnu.

   Pokud bych si měl vybrat, tak bych to dal Korejcům.

   Jinak Sputnik bych se nebál nakoupit, ideálně tedy od Němců. :)
   Skrýt celý příspěvek

   • cejkis
    13:22 30.04.2021

    S tím vším souhlasím a kvituji rozumný pohled. Jen zapomínáte na české inženýry a techniky. Škoda JS je symbolem českého jaderného průmyslu. Jsou i další firmy byť s menším objemem ...
    Zobrazit celý příspěvek

    S tím vším souhlasím a kvituji rozumný pohled. Jen zapomínáte na české inženýry a techniky. Škoda JS je symbolem českého jaderného průmyslu. Jsou i další firmy byť s menším objemem dodávek. Všechny jsou vlastněny ruským často státním kapitálem. Všechny se podílejí na zakázkách Rosatomu po celém světě. Věc druhá, všechny bloky v ČR používají palivo ruské společnosti TVEL.

    Tedy pane Grohmann, já bych to hlavně dal Čechům. A nejlepší řešení spatřuji ve vykoupení Rusů z projektu v podobě odkoupení Škody JS. Existuje scénář, kdy Škodu JS vlastní francouzská společnost. A Škoda JS vyrábí francouzské reaktory a může samozřejmě dodat i ruský VVER. Škoda JS v rukou českého či alespoň evropského kapitálu může zaujmout ve světě jako most mezi ruskou a evropskou technologií.
    Skrýt celý příspěvek

   • cejkis
    13:25 30.04.2021

    Ještě zde nechám pohled jednoho z hlavních členů klubu jaderných veteránů. Myslím, že této generaci ještě hodně dlužíme. ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Ještě zde nechám pohled jednoho z hlavních členů klubu jaderných veteránů. Myslím, že této generaci ještě hodně dlužíme.

    https://m.facebook.com/2513731...
    Skrýt celý příspěvek

    • cejkis
     13:46 30.04.2021

     Ještě dovětek, abych zamezil zase dalším emocím.

     Server atominfo je marketingový nástroj Rosatomu a upozorňuje na propojení českého a ruského jaderného průmyslu.

     Nicméně pokud ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Ještě dovětek, abych zamezil zase dalším emocím.

     Server atominfo je marketingový nástroj Rosatomu a upozorňuje na propojení českého a ruského jaderného průmyslu.

     Nicméně pokud někdo myslí zájmy Čechů vážně, nemůže spláchnout české inženýry a techniky do záchodu. Nebo jinak chcete-li, nelze vylít vaničku i s dítětem.
     Skrýt celý příspěvek

   • Jan Padesátýpátý
    06:35 01.05.2021

    To je čistá spekulace, že je to načasováno kvůli jaderné energii.
    Při jakémkoli zveřejnění v rozmezí let 2020-2022 by se totiž dalo tvrdit "to je kvůli jaderné energii"

    To je čistá spekulace, že je to načasováno kvůli jaderné energii.
    Při jakémkoli zveřejnění v rozmezí let 2020-2022 by se totiž dalo tvrdit "to je kvůli jaderné energii"

    • Ján Paliga
     21:00 01.05.2021

     .... no neurobia zo seba obete, keď môžu? Mozgy vymývať treba....

     Neujala sa verzia o "zakázaných zbraniach" vo Vrběticiach, tak prišla ďalšia verzia....

     .... no neurobia zo seba obete, keď môžu? Mozgy vymývať treba....

     Neujala sa verzia o "zakázaných zbraniach" vo Vrběticiach, tak prišla ďalšia verzia....

    • cejkis
     09:46 02.05.2021

     :-)))
     Musíte sledovat jednotlivé milníky tendru nejen v ČR, ale i v Bulharsku. Pak to uvidíte.

     :-)))
     Musíte sledovat jednotlivé milníky tendru nejen v ČR, ale i v Bulharsku. Pak to uvidíte.

   • gjiricek
    11:04 16.05.2021

    Mě třeba bylo divné proč byly ty tanečky kolem Rozatomu. Pak jsem z veřejných zdrojů zjistil, co který zájemce o dostavbu Dukovan nabízí. Francouzský EdF a jihokorejská KNHP ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Mě třeba bylo divné proč byly ty tanečky kolem Rozatomu. Pak jsem z veřejných zdrojů zjistil, co který zájemce o dostavbu Dukovan nabízí. Francouzský EdF a jihokorejská KNHP nabízí výkonnější reaktor, který neuchladíme, takže po vyloučení Rozatomu zbývá kanadsko-americký Westinghouse . Problém je v tom, že stavěli 4 bloky v Georgii a Jižní Karolíně a původní cena se navýšila o 125%, takže došlo k bankrotu a firmu převzala kanadská Brookfield.
    Skrýt celý příspěvek

    • Ján Paliga
     21:36 16.05.2021

     Rosatomu.....

     A čo ťa trápi nevybratie Rosatomu? Tvoja vláda sa bude zodpovedať vo voľbách, môžeš jej to spočítať.

     Českí odborníci vedia podstatne lepšie ako ty, čo je pre ČR ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Rosatomu.....

     A čo ťa trápi nevybratie Rosatomu? Tvoja vláda sa bude zodpovedať vo voľbách, môžeš jej to spočítať.

     Českí odborníci vedia podstatne lepšie ako ty, čo je pre ČR prínosnejšie.
     Skrýt celý příspěvek

 • KOUMES123
  14:41 27.04.2021

  Kardinál Duka říká, že máme být hrdí. Má samozřejmě pravdu. Máme být určitě hrdí, ale ne hloupý. Jak Rusové myslí?!? Sklad munice (kterou prodávají našim nepřátelům) na neutrálním ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Kardinál Duka říká, že máme být hrdí. Má samozřejmě pravdu. Máme být určitě hrdí, ale ne hloupý. Jak Rusové myslí?!? Sklad munice (kterou prodávají našim nepřátelům) na neutrálním území je fakticky sklad ukrajinské armády a my s tím musíme něco udělat, ale nemůžeme to přiznat. Co s tím? Lépe zabezpečit sklady, lépe utajit obchody a to i ty legální např. do Bulharska. Snížit počet tzv. diplomatů v Praze, aby toto zastoupení nebylo tolik akční a dalo lépe hlídat a Rosatomu nedat Dukovany. Obchodní výměna s Ruskem je 160 miliard, tu pokud možno nebourat. S plynem se sice obchoduje na burze v Holandsku, nicméně v Holandsku se žádný plyn netěží a záleží kolik ho tam hlavně Rusové dodají. A západní státy EU?!? Ti nás zatím moc nepodpořili, protože si hlídají své obchodní zájmy a tzv. sankce obcházejí společnými podniky.
  Skrýt celý příspěvek

  • Ján Paliga
   22:21 27.04.2021

   "....nicméně v Holandsku se žádný plyn netěží a záleží kolik ho tam hlavně Rusové dodají."....

   Kde chodíš na takéto "moudra"? Veď stačí málo - nech nedodávajú imperialistom v ...
   Zobrazit celý příspěvek

   "....nicméně v Holandsku se žádný plyn netěží a záleží kolik ho tam hlavně Rusové dodají."....

   Kde chodíš na takéto "moudra"? Veď stačí málo - nech nedodávajú imperialistom v Európe plyn a iné nosiče energií.... Takto len podporujú západné imperialistické štáty a ich nekonečné chute na obkľúčenie RF.... Veď čo iné Vladolfovi zostávalo, ako obsadiť ukrajinský Krym, aby tam neprišli imperialisti z NATO.... Takto nebudú mať nič a pôjdu si po svojom. Ešte to tak, aby RF podporovala proti sebe nepriateľské európske imperialistické režimy.....irony off.
   Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   05:34 27.04.2021

   Také si říkám jak někdo jako vy, po tom všem co už udělali jim muže stále věřit. I když se už ani neobtěžují dodávat důkazy. Prostě jen vypustí bublinku, a armáda poskoků začne ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Také si říkám jak někdo jako vy, po tom všem co už udělali jim muže stále věřit. I když se už ani neobtěžují dodávat důkazy. Prostě jen vypustí bublinku, a armáda poskoků začne spekulovat.
   Skrýt celý příspěvek

   • cejkis
    08:56 27.04.2021

    Nevěřím nikomu a už vůbec ne ruské vládě. S českými institucemi a správou jsem zažil příliš mnoho, abych mohl věřit hře BIS.

    Američané jsou při sdílení zpravodajských informací a ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Nevěřím nikomu a už vůbec ne ruské vládě. S českými institucemi a správou jsem zažil příliš mnoho, abych mohl věřit hře BIS.

    Američané jsou při sdílení zpravodajských informací a udělování grantů v ostrém střetu zájmů při zakázce na jaderné bloky. Před časem se sešla Bradáčová se Schappirem a dodnes nebyla schůzka vysvětlena. Jen víme, že následně byla odstřelena Nečasova vláda. Kdyby toto dělala soukromá firma při veřejné zakázce, jsou to pletichy a je za to několik let vězení.

    Nyní se potkává zájem Koudelky udržet se ve funkci se zájmem Američanů odstřelit vládu a podpořit politiky, kteří vystaví bianko šek Westinghouse. A v této atmosféře chcete bezmezně věřit Koudelkovi, který se zbavil šéf analytika služby ? Chcete bezmezně věřit Američany podsouvaným zprávám NUKIB o Huawei, když jde o business 5G sítí v EU a všem je jasné, že americké služby mají rovněž přístup ve všech v US sídlících firmách.

    Opravdu netrpím bezmeznou důvěrou v Američany, kteří si zdejší instituce vodí již mnoho let.

    A ohledně jádra podporuji český jaderný průmysl. Dnes jej vlastní Rusové a je v zájmu ČR, aby jej buď vláda nebo například Francouzi odkoupili. Jenže to se s Ruskem musíte bavit a ne rozsekat ambasády na základě “podezření” Američany prokrtkované kontrarozvědky.
    Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     14:49 27.04.2021

     Jako pohádka před spaním dobrý.
     Jen vám tam chybí proč by to dělali, případně čeho tím chtěli dosáhnout.
     Přece jen jen hlupák si zchodí pro západní vládu, aby ji nahradil pro ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Jako pohádka před spaním dobrý.
     Jen vám tam chybí proč by to dělali, případně čeho tím chtěli dosáhnout.
     Přece jen jen hlupák si zchodí pro západní vládu, aby ji nahradil pro ruskou klikou co tam je doteď. - to je, ale offtopik

     K tématu: Westinghouse koupila Toshiba(2017), dnes je největší vlastník firma z Kanady(2019). Ta má, ale sídlo v daňovém ráji. To se vám to jednoduché vidění světa trošku zamotává.
     Skrýt celý příspěvek

     • cejkis
      21:56 29.04.2021

      Až se jednou ze spánku probudíte, třeba pochopíte, že současná vláda tlačí francouzsko-ruské konsorcium právě pro zachování českého jaderného průmyslu. A důvod, proč nevysloví ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Až se jednou ze spánku probudíte, třeba pochopíte, že současná vláda tlačí francouzsko-ruské konsorcium právě pro zachování českého jaderného průmyslu. A důvod, proč nevysloví nedůvěru vládě je ten, který jste popsal. Oni prostě chtějí odstřelit Rusko a chtějí bianko šek pro Westinghouse.

      Japonci koupili W dříve a dnes po bankrotu a vládní sanaci jej vlastní společnost o které se šíří, že má vazby na saudskou královskou rodinu. Mimochodem Saudové hodlají stavět mnoho bloků.

      Moje vidění světa je pohledem českých inženýrů a techniků. To vaše je pohled americké ambasády podporující Westinghouse.
      Skrýt celý příspěvek

     • Ján Paliga
      20:35 30.04.2021

      @ Cejkis

      "...Oni prostě chtějí odstřelit Rusko ..."

      Skôr Rusko odstrelilo Česko.... Následná oslava sa po objavení stôp zmenila na fiasko.... Fiasko spôsobené "bratskou" ...
      Zobrazit celý příspěvek

      @ Cejkis

      "...Oni prostě chtějí odstřelit Rusko ..."

      Skôr Rusko odstrelilo Česko.... Následná oslava sa po objavení stôp zmenila na fiasko.... Fiasko spôsobené "bratskou" krajinou.... Teraz len žnú to, čo zasiali.
      Skrýt celý příspěvek

  • Scotty
   08:23 27.04.2021

   Svýho času jsem si Dfense i rád přečetl. Ovšem poslední dobou mám pocit že v sobě našel nějaké vnitřní zlo nebo co.

   Svýho času jsem si Dfense i rád přečetl. Ovšem poslední dobou mám pocit že v sobě našel nějaké vnitřní zlo nebo co.

   • Jura99
    09:21 27.04.2021

    mám bohužel stejný pocit. Rovněž se mi zdá, jakoby Pat s Matem kromě vyhazování muničáků sem tam zafinancovali nějaký ten webík, který je aspoň trochu čtený, ale finančně se třeba ...
    Zobrazit celý příspěvek

    mám bohužel stejný pocit. Rovněž se mi zdá, jakoby Pat s Matem kromě vyhazování muničáků sem tam zafinancovali nějaký ten webík, který je aspoň trochu čtený, ale finančně se třeba plácá, protože posun k východním názorům vidím na více místech.
    Skrýt celý příspěvek

  • ruleta
   08:54 27.04.2021

   Takže klasika. Vlastně to tak nemohlo být, protože tam nic nesedí a připravil to Pat a Mat co lítaj po Evropě a nic se jim nedaří. Zapomeneme na všechno ostatní - třeba na jejich ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Takže klasika. Vlastně to tak nemohlo být, protože tam nic nesedí a připravil to Pat a Mat co lítaj po Evropě a nic se jim nedaří. Zapomeneme na všechno ostatní - třeba na jejich vyznamenání a budeme se tvářit, že nic takového neexistuje. Ok. Takže to připravila jiná tajná služba, která to připravila tak, aby si každý řekl "to je fake" :D Za mne naprosto geniální.
   Skrýt celý příspěvek

   • Tesil
    20:02 27.04.2021

    Řekl bych,že zde převládá mylný pohled na činnost tajných služeb.
    Obecně se dá říci, že ne vždy je pro nás vypovězení tím nejlepším řešením," potvrzuje opatrně Jan Šubert, mluvčí ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Řekl bych,že zde převládá mylný pohled na činnost tajných služeb.
    Obecně se dá říci, že ne vždy je pro nás vypovězení tím nejlepším řešením," potvrzuje opatrně Jan Šubert, mluvčí BIS, která monitoruje činnost zahraničních agentů na našem území.

    Kontrarozvědka má zpravidla pohyb zahraničních agentů velmi dobře zmapovaný. Přesně ví, s kým se stýkají, a může jim čas od času podsunout i vhodně zvolené falešné informace, které pak agenti předávají do své centrály. "Jsou to běžné zpravodajské hry,"

    Takto pracují rozvědky na celém světě,proto nelze na 100% vyloučit,že ruští agenti nebyli pod něčí kontrolou.
    Skrýt celý příspěvek

    • logik
     11:43 28.04.2021

     Jenže "100% nejde vyloučit že platí A" a "platí A" je jaksi nebe a dudy. A ty z toho prvního výroku defakto vyvozuješ ten druhý, což je demagogie.

     Nejde stoprocentně vyloučit, že ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Jenže "100% nejde vyloučit že platí A" a "platí A" je jaksi nebe a dudy. A ty z toho prvního výroku defakto vyvozuješ ten druhý, což je demagogie.

     Nejde stoprocentně vyloučit, že nad zemí létá špagetové monstrum. Přesto, když s ním budeš bez důkazu operovat, tak budeš lhát.
     Skrýt celý příspěvek

   • Tesil
    20:02 27.04.2021

    Řekl bych,že zde převládá mylný pohled na činnost tajných služeb.
    Obecně se dá říci, že ne vždy je pro nás vypovězení tím nejlepším řešením," potvrzuje opatrně Jan Šubert, mluvčí ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Řekl bych,že zde převládá mylný pohled na činnost tajných služeb.
    Obecně se dá říci, že ne vždy je pro nás vypovězení tím nejlepším řešením," potvrzuje opatrně Jan Šubert, mluvčí BIS, která monitoruje činnost zahraničních agentů na našem území.

    Kontrarozvědka má zpravidla pohyb zahraničních agentů velmi dobře zmapovaný. Přesně ví, s kým se stýkají, a může jim čas od času podsunout i vhodně zvolené falešné informace, které pak agenti předávají do své centrály. "Jsou to běžné zpravodajské hry,"

    Takto pracují rozvědky na celém světě,proto nelze na 100% vyloučit,že ruští agenti nebyli pod něčí kontrolou.
    Skrýt celý příspěvek

    • Tesil
     20:04 27.04.2021

     Já vím stačilo jednou,omluva.

     Já vím stačilo jednou,omluva.

  • Klimesov
   11:35 27.04.2021

   No další zajímavý odkaz.
   Opět nic jiného než názor jednotlivce, navíc postavený na rádoby sarkastickém a ironickém podkladě :D :D :D a to ještě značně stupidním způsobem.
   Ono je ...
   Zobrazit celý příspěvek

   No další zajímavý odkaz.
   Opět nic jiného než názor jednotlivce, navíc postavený na rádoby sarkastickém a ironickém podkladě :D :D :D a to ještě značně stupidním způsobem.
   Ono je totiž samozřejmostí, že když bezpečnostní organizace, které mají za úkol pátrat po akcích agentů z cizí zemi, tak nějak čas ty agenty najdou a automaticky to neznamená, že daní agenti jsou neschopní nebo tak něco. Naopak spíše to ukazuje na to, že bezpečnostní orkány fungují tak jak mají. :)
   Skrýt celý příspěvek

  • logik
   12:21 27.04.2021

   Cejkis: Tebe za tapetování konspiračních teorií platěj, viď?

   Vždyť i po jen zběžným přečtení je vidět, že Dfens nezná o případu ani základní fakta - jeho údajná timeline - ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Cejkis: Tebe za tapetování konspiračních teorií platěj, viď?

   Vždyť i po jen zběžným přečtení je vidět, že Dfens nezná o případu ani základní fakta - jeho údajná timeline - vzhledem k tomu, že se prokázalo, že politici dostali informace už 11., je totální nesmysl.
   Skrýt celý příspěvek

   • padre
    15:49 27.04.2021

    Dfens : Příspěvek příliš rozjuchaný,příliš vtipný ,příliš sarkastický a anonymní....znám jen jednu zemi, kde nikdy nevědí, kdy je nejlepší přestat hloupě kecat a to je ta ,kde ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Dfens : Příspěvek příliš rozjuchaný,příliš vtipný ,příliš sarkastický a anonymní....znám jen jednu zemi, kde nikdy nevědí, kdy je nejlepší přestat hloupě kecat a to je ta ,kde zítra znamená včera.Rovněž se přikláním k teorii ,že chlapcům z Dfensu došly prachy a Zlatá horda jim poskytla hotovost.
    Skrýt celý příspěvek

 • Sidon
  01:03 27.04.2021

  Rusko neni zeme, ale reklama na elektromobily.

  Rusko neni zeme, ale reklama na elektromobily.

  • kaboom
   13:05 27.04.2021

   To nechci vedet co je Ceska rep. Asi pytel udavacu, patolizalu a ufnukancu.

   To nechci vedet co je Ceska rep. Asi pytel udavacu, patolizalu a ufnukancu.

 • Jan Padesátýpátý
  19:30 26.04.2021

  Jako terorismus to už označil i Miloš Zeman. On to tedy podmínil tím, že se nepotvrdí "původní verze" že šlo o špatnou manipulaci.

  Jenomže tato verze už byla dávno odložena, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jako terorismus to už označil i Miloš Zeman. On to tedy podmínil tím, že se nepotvrdí "původní verze" že šlo o špatnou manipulaci.

  Jenomže tato verze už byla dávno odložena, takže i Zeman potvrzuje že šlo o terorismus.
  Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   05:35 27.04.2021

   Však to je na celém tom proslovu zrovna od MZ nejzásadnější.
   ¨Kdyby bylo čím, tak by to dal vládě +opozici pěkně sežrat. Ale ono i po týdenní snaze Ruska, není čím.

   Však to je na celém tom proslovu zrovna od MZ nejzásadnější.
   ¨Kdyby bylo čím, tak by to dal vládě +opozici pěkně sežrat. Ale ono i po týdenní snaze Ruska, není čím.

 • PetrTechnik
  16:29 26.04.2021

  Přes silácké výkřiky zdejších samozvaných soudců a tapetářů lze s potěšením na celé kauze kvitovat jediné, že se podařilo snad rozehnat ten zkorumpovaný spolek na ruském ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Přes silácké výkřiky zdejších samozvaných soudců a tapetářů lze s potěšením na celé kauze kvitovat jediné, že se podařilo snad rozehnat ten zkorumpovaný spolek na ruském velvyslanectví. Jinak je to ve světě dost bída. Velké unijní země se nedostali dál než k vlažné verbální podpoře a o nějakém posílání diplomatů domů, není vidu ani slechu. V případě Salisbury, to byl jný fičák. Korunu všemu nasadil Zeman, který vše zrelativizoval. Zatím to vypadá , že si nás Rus namaže na chleba.
  Skrýt celý příspěvek

  • Jura99
   17:06 26.04.2021

   Souhlas až na ten chleba, dopadlo to v náš prospěch, z ratlíka se vyklubal starý dobrý a tvrdý lev, od momentu našeho ultimáta byl Rus v defenzívě. Myslel si, že předvolá pana ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Souhlas až na ten chleba, dopadlo to v náš prospěch, z ratlíka se vyklubal starý dobrý a tvrdý lev, od momentu našeho ultimáta byl Rus v defenzívě. Myslel si, že předvolá pana Pivoňku po vypršení ultimáta, protože nechá ratlíka naprázdno štěkat, jenže místo toho přišla rána a další krok s bezprecedentním snížením počtu diplomatů. Zeman mohl přisolit, kdyby nebyl Zemanem, ale nemyslím si, že by jeho projev ještě něco znamenal, Rus si na základě Zemanova projevu může maximálně lízat rány před domácím publikem. Kéž by poměrně zvládnutý případ znamenal počátek tvrdé politiky ČR vůči komukoliv, kdo dělá proti nám. Pověsil bych se na USA (jako Izrael) a pak můžeme machrovat :-).
   Skrýt celý příspěvek

   • PetrTechnik
    17:28 26.04.2021

    Já nevím jak dalece jste kdy přišel do styku s velvyslanectvím RF v ČR, ale představa , že se jedná o jakousi superexpozitoru ruských rozvědek, je přinejmenším úsměvná. Neříkám že ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Já nevím jak dalece jste kdy přišel do styku s velvyslanectvím RF v ČR, ale představa , že se jedná o jakousi superexpozitoru ruských rozvědek, je přinejmenším úsměvná. Neříkám že tam nebyli pracovnící GU,ale hlavní náplní tohoto spolku bylo kšeftování s nemovitostmi, vyvážení peněz druhé a třetí ligy ruských zbohatlíků.
    Rusové s tím, že dostanou Dukovany přímo moc nepočítali. Já osobně odhaduji,že i přes to aktuální dívadlo s Vrběticemi nějakým způsobem na JE participovat budou. Už jen proto, že optimální desing pro jaderný reaktor mají jen oni.
    Co se mně na celé akci líbilo, že se naše vláda nestačila polekat sebe sama a než jim došlo co udělali ,nemohli couvnout. Mimochodem Rusové dostali na opuštění ČR snad měsíc nebo kolik a naši 20 lidí se muselo pakovat za 24h.
    Skrýt celý příspěvek

    • Jura99
     17:43 26.04.2021

     Tam je poměrně elementární důvod, proč dostali čas do konce května. Nejedná se o vypovězení konkrétních jmen kvůli prohřešku, bylo použito ustanovení Vídeňské úmluvy o paritě, kdy ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Tam je poměrně elementární důvod, proč dostali čas do konce května. Nejedná se o vypovězení konkrétních jmen kvůli prohřešku, bylo použito ustanovení Vídeňské úmluvy o paritě, kdy je lhůta pochopitelně delší, protože se to netváří jako nepřátelský krok. S tou JE vám nerozumím, myslíte, že reaktor třeba dodají Korejci a Rusové jim budou radit jak ho zapojit ? To by asi dost dobře nešlo. Mimochodem firma na turbíny v Plzni patří Korejcům (Škoda Doosan), takže mají želízka v ohni.
     Skrýt celý příspěvek

     • PetrTechnik
      18:34 26.04.2021

      V případě Dukovan vycházím z iformací , které jsem získal na přednášce paní Drábové. Ona je proti stavbě nového JR Rusy,ale zároveň připustila,ž bez nich to bude dost ...
      Zobrazit celý příspěvek

      V případě Dukovan vycházím z iformací , které jsem získal na přednášce paní Drábové. Ona je proti stavbě nového JR Rusy,ale zároveň připustila,ž bez nich to bude dost problematické. Já nejsem odborně zdatný přes JE ,takže spíš vychází z výše uvedené informace. Ale pokud nový blok JE postaví třeba Korejci, budu jedině rád. Rusko je moc velké právní riziko.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      19:31 26.04.2021

      Ona hlavně řekla, že nejde o to "kdo, a za kolik to vysoutěží".
      Ale jak se bude dařit stavět, a proinvestovat prostředky ve skutečnosti.

      Ona hlavně řekla, že nejde o to "kdo, a za kolik to vysoutěží".
      Ale jak se bude dařit stavět, a proinvestovat prostředky ve skutečnosti.

     • Jura99
      09:23 27.04.2021

      PetrTechnik: paní Drábová má aktuální rozhovor na iDnes, kde je ráda, že Dukovany Rusové stavět nebudou.

      PetrTechnik: paní Drábová má aktuální rozhovor na iDnes, kde je ráda, že Dukovany Rusové stavět nebudou.

     • Jan Padesátýpátý
      10:42 27.04.2021

      Jura99:
      To má jediné vysvětlení: Drábovou přinutily USA. Stejně tak jako přinutily lékovou agenturu Brazílie, aby odmítla Sputnik.

      Jura99:
      To má jediné vysvětlení: Drábovou přinutily USA. Stejně tak jako přinutily lékovou agenturu Brazílie, aby odmítla Sputnik.

     • Ján Paliga
      22:35 27.04.2021

      @ Jan 55

      "Stejně tak jako přinutily lékovou agenturu Brazílie, aby odmítla Sputnik."

      Ale kdeže. Vinníka máme na Slovensku. Istú pani Baťovú zo Štátneho ústavu pre kontrolu ...
      Zobrazit celý příspěvek

      @ Jan 55

      "Stejně tak jako přinutily lékovou agenturu Brazílie, aby odmítla Sputnik."

      Ale kdeže. Vinníka máme na Slovensku. Istú pani Baťovú zo Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv. Tá odmietala schváliť Sputnik, tak ju bývalý premiér začal osočovať a a následne jej začali chodiť vyhrážky smrťou.... Teraz ju mnohí (ve´d vieme ktorí) obviňujú, že má prsty aj v tej Brazílii... Pri iných okolnostiach by to bolo aj vtipné, ale "terazky" to nie je....
      Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     19:15 26.04.2021

     Stejně jako mohli naše firmy na základě smlouvy o stavbě předchozích JZ získat technologie pro jejich realizaci. Stejně tak je mohou získat pro stavbu dalšího bloku.

     Otázka je ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Stejně jako mohli naše firmy na základě smlouvy o stavbě předchozích JZ získat technologie pro jejich realizaci. Stejně tak je mohou získat pro stavbu dalšího bloku.

     Otázka je spíše, které firmy jsou dnes opravdu schopny tyhle technologie vyrábět.
     Přenos technologii nebyl nikdy zadarmo. Přitom pokud se nebudou podílet na stavbě dalších JZ, pak jsou to prostě vyhozené peníze.
     Skrýt celý příspěvek

  • logik
   20:28 26.04.2021

   Na Evropu bych to neházel. I v případě Skripala to trvalo. Ale hlavně - vždyť si na še MZ vůbec o to neumí říci. To, aby ostatní země zareagovali, to chce podstatně aktivnější ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Na Evropu bych to neházel. I v případě Skripala to trvalo. Ale hlavně - vždyť si na še MZ vůbec o to neumí říci. To, aby ostatní země zareagovali, to chce podstatně aktivnější zahraniční politiku. A my se to snažíme údajně vyjednat: tak, že během té aféry chvíli ani nemáme MZ, druhý muž naší zahraniční politiky evidentně straní rusům atd....
   Skrýt celý příspěvek

   • logik
    20:31 26.04.2021

    Btw. zaujalo mne dnešní Hamáčkovo, že s Petříčkem by se to nezvládlo, co pak odmítl komentovat co jako a proč.

    Vzhledem k tomu, že Petříček tydle věci dělal dobře, tak mne napadá ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Btw. zaujalo mne dnešní Hamáčkovo, že s Petříčkem by se to nezvládlo, co pak odmítl komentovat co jako a proč.

    Vzhledem k tomu, že Petříček tydle věci dělal dobře, tak mne napadá v podstatě jediné vysvětlení: Zeman. Že řekl vládě, Ok, musíte to teda pustit ven, tak to pusťte, ale jestli aspoň neodvoláte Petříčka, tak do toho hodím vidle úplně. Nebo Vás napadá jiné vysvětlení, který z těch pár elementárních kroků, co naše MZ během této kauzy zvládlo, by mohl někdo nezvládnout?
    Skrýt celý příspěvek

 • zdeno
  12:41 26.04.2021

  tak si pojďme osvětlit co prozradil Zemanův projev:
  -vyšetřování není ukončeno
  -s variantou útoku se přišlo pozdě (asi před 3mi lety)
  -zatím nemáme důkazy pro trestní stíhání a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  tak si pojďme osvětlit co prozradil Zemanův projev:
  -vyšetřování není ukončeno
  -s variantou útoku se přišlo pozdě (asi před 3mi lety)
  -zatím nemáme důkazy pro trestní stíhání a poškození se nemají jak domáhat náhrad
  -je to ve stadiu poznatků zpravodajských služeb
  P.S.Ono přivést sklad dělostřelecké munice k výbuchu není tak snadné, nejlepší je to zapálit - hledal bych rezidua lehkých kovů na zdivu, my tenhle typ náloživa už asi 50 let nemáme, Rusko ano
  Skrýt celý příspěvek

  • logik
   13:33 26.04.2021

   Co prozradil Zemanův projev (a následný rozhovor)? Především to, že Zeman lže.
   Z prokazatelných věcí lhal např. v tom, že
   - že velí policii
   - že může nerozpustit sněmovnu
   - že ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Co prozradil Zemanův projev (a následný rozhovor)? Především to, že Zeman lže.
   Z prokazatelných věcí lhal např. v tom, že
   - že velí policii
   - že může nerozpustit sněmovnu
   - že neexistují důkazy přítomnosti Čepigy a Miškina ve Vrběticích (přitom ostatní, kdo mají přístup k informacím, potvrdili, že existuje video z bezpečnostních kamer, kde jsou zachyceni, a dále nepřímé důkazy v podobě žádosti o přístup do muničního skladu)
   - že spojoval soud s IMEX group s kauzou Vrbětic, ač šlo i úplně sesouvisející kauzu
   - tvrdí, že existence mailů požadujích vstup je hypotéza, ačkoli ostatní o tom jasně mluvili jako o důkazu
   - celá argumentace o mailu ("A protože každý e-mail má svoji adresu") je pak postavena na nepravidvých premisách (z adresy odesílatele e-mailu nejde zjistit v podstatě nic).

   Vyvozovat cokoli z projevu člověka, který v tolika věcech lhal a fabuloval, je nesmysl. Tedy Zemanův projev prozradil pouze jednu věc: Zeman lže. Nic jiného.
   Skrýt celý příspěvek

   • Nesher
    13:42 26.04.2021

    a že existují dvě vyšetřovací verze, což všichni zainteresovaní popírají, naposledy ministr vnitra Hamáček před několika minutami.
    Takže lze mít za prokázané, že Zemanovo vyjádření ...
    Zobrazit celý příspěvek

    a že existují dvě vyšetřovací verze, což všichni zainteresovaní popírají, naposledy ministr vnitra Hamáček před několika minutami.
    Takže lze mít za prokázané, že Zemanovo vyjádření je směs polopravd a vyslovených lží, jejichž účelem je pomoci ruské propagandě. Tedy Zeman jedná proti zájmům vlastní země.
    Skrýt celý příspěvek

    • logik
     13:57 26.04.2021

     Jojo, dík za doplnění. Pro zdena link:
     https://www.novinky.cz/domaci/...

     Jojo, dík za doplnění. Pro zdena link:
     https://www.novinky.cz/domaci/...

     • ruleta
      14:19 26.04.2021

      Ja bych pridal jeste jednu vec a to, ze dekoval nejvyssimu statnimu zastupitelstvi (nema s tim nic do cineni, dozoruje to nekdo jiny) a policii a BIS kritizoval a soucasne Zeman ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ja bych pridal jeste jednu vec a to, ze dekoval nejvyssimu statnimu zastupitelstvi (nema s tim nic do cineni, dozoruje to nekdo jiny) a policii a BIS kritizoval a soucasne Zeman (ten druhy) rekl, ze se ma hlavne dekovat BIS... :D

      logiku o tech kamerach, muzes dat odkaz, to mi uniklo. Diky.
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      21:29 26.04.2021

      https://www.idnes.cz/zpravy/do...

      Ale je pravda, že se tam přímo neříká, z jakých ...
      Zobrazit celý příspěvek

      https://www.idnes.cz/zpravy/do...

      Ale je pravda, že se tam přímo neříká, z jakých kamer ten záznam je - takže možná nejde o kamery přímo z areálu. Nicméně to byl přinejmenším evidentně záznam lidí, kteří byli důvodně podezřelí z toho, že byli v tom skladu - je to záznam z doby, kdy je ještě neměli identifikované jako Čepigu s Miškinem - takže přinejmenším nepřímý důkaz toho, že tam byli.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      05:29 27.04.2021

      Tak oni nemusí mít ani přímo záznam z místa. Bohatě by stačilo, pokud by měli záznam z hotelu jak sedají do auta, potom jízdy toho vozidla daným směrem.
      Už to samo je celkem jasný ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Tak oni nemusí mít ani přímo záznam z místa. Bohatě by stačilo, pokud by měli záznam z hotelu jak sedají do auta, potom jízdy toho vozidla daným směrem.
      Už to samo je celkem jasný důkaz.
      Skrýt celý příspěvek

  • GlobeElement
   16:46 26.04.2021

   Zemanův projev jen prokázal, že je vlastizrádce. Dovedete si představit hlavu jakéhokoliv státu, která zpochybní práci vlastní kontrarozvědky?

   Zemanův projev jen prokázal, že je vlastizrádce. Dovedete si představit hlavu jakéhokoliv státu, která zpochybní práci vlastní kontrarozvědky?

   • cejkis
    02:10 27.04.2021

    Když bude v jejím čele krtek, tak ano :-)

    Když bude v jejím čele krtek, tak ano :-)

    • GlobeElement
     07:09 27.04.2021

     V čele toho státu? To je právě jen u nás.

     V čele toho státu? To je právě jen u nás.

   • Cajk
    11:10 27.04.2021

    Samozřejmě, že ne. Problém je, že zde není nastavený žádný mechanismus, který by zabraňoval takovým to lidem vstupovat do politiky aneb zastávat důležité státní funkce a rozhodovat ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Samozřejmě, že ne. Problém je, že zde není nastavený žádný mechanismus, který by zabraňoval takovým to lidem vstupovat do politiky aneb zastávat důležité státní funkce a rozhodovat jakýmkoliv způsobem o chodu státu.

    A sice pan Z. vyhrál volby přímou volbou, ale bez jeho předchozího politického angažmá, by je podle mě v životě nevyhrál. A pohádka o tom, že se může stát prezidentem kdokoliv je sice pěkná, ale v praktice skoro nereálná. V případě ČR tedy.

    Obávám se tedy, aby se příštím prezidentem zase nestal nějaký politický, proruský tajtrlík, který bude všechny občany iritovat, už jen tím, že si bude říkat prezident České republiky.
    Skrýt celý příspěvek

 • petres
  10:52 26.04.2021

  Netečnost admina na tu hromadu sprostoty co tu předvádí Razem mi přijde nepochopitelná. Razemův přínos k diskuzi je minimální, protože nemá argumenty, tak seuchyluje ke sprostotě. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Netečnost admina na tu hromadu sprostoty co tu předvádí Razem mi přijde nepochopitelná. Razemův přínos k diskuzi je minimální, protože nemá argumenty, tak seuchyluje ke sprostotě. Pokud zde platí nějaká pravidla měl mít již dávno ban.
  Byli tu lidé, kteří zdaleka nepřekročili hranice pravidel jako Razem a ban dostali (mrzí mne VlaLang, který jako insider měl k některým oblastem co říct a říkal).
  Je můj názor ojedinělý, že Razem nemá zde co pohledávat, pokud bude i nadále urážet ostatní diskutující, nebo není?
  Skrýt celý příspěvek

  • tctx
   11:34 26.04.2021

   Mne prijde pochopitelna, bohuzel - navstevnost stranek pravdepodobne raketove stoupa.

   Otazka je, jestli je to dobry pristup z dlouhodobeho hlediska, protoze neocekavam, ze by ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Mne prijde pochopitelna, bohuzel - navstevnost stranek pravdepodobne raketove stoupa.

   Otazka je, jestli je to dobry pristup z dlouhodobeho hlediska, protoze neocekavam, ze by diskutujici bavilo hrabat se v tech jeho hovnech donekonecna, a trollove jako on budou mit vzdycky vetsi vydrz. Navic kdyz jsou tu vydatne krmeni.
   Skrýt celý příspěvek

  • MeV6
   12:00 26.04.2021

   Ne, se svým názorem rozhodně nejste sám.
   Tu netečnost také nechápu.

   Ne, se svým názorem rozhodně nejste sám.
   Tu netečnost také nechápu.

  • Torong
   12:43 26.04.2021

   Opravdu nejsi sám. Proto sem teď ani nepíšu, abych ho nekrmil.

   Opravdu nejsi sám. Proto sem teď ani nepíšu, abych ho nekrmil.

  • Jan Padesátýpátý
   12:55 26.04.2021

   Mně by vadilo, pokud by sem Razem nemohl psát svou proruskou propagandu.
   Ale "zmrdi" apod., to by si měl admin ošetřit.

   Mně by vadilo, pokud by sem Razem nemohl psát svou proruskou propagandu.
   Ale "zmrdi" apod., to by si měl admin ošetřit.

 • Storm
  09:44 26.04.2021

  Cituji co zde nspsal RAZEM v 23:50 dne 25.04.2021...

  Ty jsi jen totalitní odpad. Chováš se jako komouš v 50. letech. Zmrdi jako seš ty mohou za to, že společnost v této zemi je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Cituji co zde nspsal RAZEM v 23:50 dne 25.04.2021...

  Ty jsi jen totalitní odpad. Chováš se jako komouš v 50. letech. Zmrdi jako seš ty mohou za to, že společnost v této zemi je fragmentovaná. Sleduj, co tady ta vaše marxistická farma rozjíždí. Nezaznamenal jsem v diskuzi jediný příspěvek, který by Rusko obhajoval či říkal, že celé je to lež. Je naprosto přirozené, že v demokratické zemi než se někdo obviní, tak se předloží důkazy. Vy se chováte úplně stejně jako komouši. Vy rudí blbci si ani neuvědomujete, že čím míň informací má společnost, tím víc vzniká nedůvěra. To, že si marxisti myslí, že vše protlačí násilím, že každej kdo doposud legitimně si žádá víc informací, tak je nepřítel (fakticky ne ČR, ale rudých) a ihned proruský troll, to je už ekvivalent třídního nepřítele.
  To, co tady předvádíte, je ekvivalent komunismu 50. let.

  A to tvoje kádrování na rusáky si nech na doma svazáku.
  Konec citátu...

  Je mi zle už jen z toho, že tenhle tvůj výše uvedený výkal musím vložit do svého příspěvku v diskuzi pod článkem, který jsem v žádném případě nechtěl komentovat a ani se nechtěl nijak zapojovat do zdejší diskuze... Ale po tom co jsi tu ze sebe vytlačil, něco co má konzistenci hezky smradlavého řídkého průjmu mi to nedá a zareaguju, vysloveně jen na tebe...

  Tak zaprvé, divím se, že po tom, jak tady sprostě urážíš lidi ( slovy zmrd a podobně ) s jiným názorem, si tu takovou veš v kožuchu jako jdi ty správce diskuze ještě trpí...

  Za druhé, jak tady okolo všechny obviňuješ z jistého politického směru a jistého politického učení mi velice chováním připomínáš nějskou nejmenovanou a blíže neurčenou ozbrojenou benzínku... Ta taky nikdy nepřipouští svou chybu, jejíž ( té chyby ) důsledek je jedině ten, že země okolo ní, tedy ty co ještě můžou se snaží dostat do jistého vojenského paktu kvůli své vlastní ochraně, která by se vstupem do toho paktu stala ochranou kolektivní... A ta benzínka pak stejně jako ty vyděšeně brečí nad agresivní rozpínavosti toho vojenského paktu a pouze předstírá že ji nedochází, že tam ty země okolo chtějí vstoupit dobrovolně samy jen kvůli ní a o rozpínavosti toho paktu zo není... Jen narozdíl od ní ( te benzínky ) všechny ty co s tebou nesouhlasí místo toho obviníš z jistého politickěho učení a třídního boje a přitom to vypadá že bojuješ spíše asi ty...

  Za třetí tady se dostáváme k podstatě... Ve své fanatické zaslepenosti si vůbec neuvědomuješ, že tady to už nefunguje ani jako před 89 rokem, ani jako na té benzínce kde všichni musí dělat co velký pumpař říká... Tady si každý může utvořit názor z toho co si kde zjistí sám... A jak píšeš že jsi nezaznamnal jediný příspěvek, který by někoho obhajoval... No tak asi si ti lidi z veřejně dostupných informací udělali obrázek a svůj názor takový, když někoho teda na tvé přání neobhajují, že to co se stalo prostě obhájit nejde...

  Za čtvrté. Proč by zrovna proboha zrovna tobě nějaká tajná služba, policie, vláda měla ukazovat nějaké důkazy...

  A konečně za páté jak tady všechny co nemají tvůj názor obvinůješ z jistého politického směru mi jak se říká připomínáš "zloděje co křičí chyťte zloděje"...

  Chtěl jsem ti položit pár otázek, ale víš co? Po zralé úvaze se bez toho obejdu...

  Pro ostatní... PROBOHA... KDYŽ UŽ HO ZA JEHO SPROSTÉ CHOVÁNÍ NEUMLČÍ SPRÁVCE... TAK MU ASPOŇ NEODPOVÍDEJTE... Pak ho to tady přestane bavit, protože nebude mít komu vtloukat do hlavy ty svoje moudra...
  Skrýt celý příspěvek

  • Razem
   10:09 26.04.2021

   Tak nazvat někoho , kdo ti nadává, lže a chová se jako komouš hanlivým výrazem je ještě lichotka.
   Mimochodem z hrubými nadávkami a křivými obviněními jsem tu nepřišel já, ale jiní. ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Tak nazvat někoho , kdo ti nadává, lže a chová se jako komouš hanlivým výrazem je ještě lichotka.
   Mimochodem z hrubými nadávkami a křivými obviněními jsem tu nepřišel já, ale jiní. Já se jen bráním, nikoho jsem jen tak nenapadl.

   To je přesně to totalitní chování, urážky jsou dovoleny, jen když se mi líbí, ale jakmile dotyčný se začne bránit a taky přiostří slovník, tak voláš po smazání.

   Přesně takto se chovají totalitní režimy, ty požadují, aby lidé poslouchali bez důkazů. Je přirozené, že když dostanete nějakou citlivou informaci, že se dožadujete důkazů a pokud nejsou, tak jste velmi opatrný.

   Nikde jsem tu nenapsal, že za to nemůže Rusko! Naopak kritizuju to, že výroky českých politiků, když melou páté přes deváté nás poškozují v zahraničí, nezveřejněné důkazy dávaj munici Rusku a spojenci nejsou moc z nás nadšený.

   Jen kvůli tomu, že toto je můj názor a nechovám se jako protiruská hysterka jsem za to napadán a lživě obviňován.
   Proto můj výrok o totalitních zmrdech je zcela na místě.
   Skrýt celý příspěvek

   • Storm
    10:26 26.04.2021

    Jak jsem psal výše... Nehodlám pod tímto článkem diskutovat ani komentovat... Nehodlám zde dokonce ani "laikovat" ani "dislaikovat" žádný článek či komentář... Pokud jsem tak ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Jak jsem psal výše... Nehodlám pod tímto článkem diskutovat ani komentovat... Nehodlám zde dokonce ani "laikovat" ani "dislaikovat" žádný článek či komentář... Pokud jsem tak učinil, tak konstatuji že pouze omylem... Jediný na koho jsem reagoval jsi byl ty a tvůj příspěvek do diskuze, který jsem citoval a tím to také končí...
    Budu poněkud konkrétnější... Diskuze nás dvou je tímto u konce...
    Skrýt celý příspěvek

    • Razem
     10:31 26.04.2021

     Diskuze ani nezačala, protože nejsou argumety, jen lživá obvinění.
     Naschle

     Diskuze ani nezačala, protože nejsou argumety, jen lživá obvinění.
     Naschle

     • Storm
      10:45 26.04.2021

      Evidentně jsi to nepochopil... Tak ještě jednou úplně polopatě aby to pochopil i takový myslitel jako jsi ty....

      Nevím sice od kud píšeš ty a kde bereš své názory a upřímně mě to ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Evidentně jsi to nepochopil... Tak ještě jednou úplně polopatě aby to pochopil i takový myslitel jako jsi ty....

      Nevím sice od kud píšeš ty a kde bereš své názory a upřímně mě to nezajímá... Ale já jsem SVOBODNÝ občan SVOBODNÉ země, s názory, které si utvořil SVOBODNĚ na základě faktů, které jsou mu dostupné... Který se dále SVOBODNĚ rozhohodl s tebou NEDISKUTOVAT... Svůj názor utvořený mám argumenty proč ho mám, mám taky...
      Jen jsem se SVOBODNĚ rozhodl je veřejně neprobírat a už vůbec né s tebou... Neb jsem se SVOBODNĚ rozhodl že mi za to nestojíš a pouze jsem ti chtěl dát vědět jak to co tu píšeš mohou vidět ostatní...
      Naschle...
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      10:48 26.04.2021

      Storme, nevím o jaké diskuzi mluvíš, ty jsi mě obvinil, já jsem věci uvedl na pravou míru.
      Tak mi neber moje svobody, buď tak hodnej.

      Storme, nevím o jaké diskuzi mluvíš, ty jsi mě obvinil, já jsem věci uvedl na pravou míru.
      Tak mi neber moje svobody, buď tak hodnej.

     • ruleta
      11:12 26.04.2021

      To jakoze fakt ma policie ted kdekoho zacit informovat z ziveho spisu? a nejlepe Rusko? :D a lziva obvineni....chapej, ty mas nejake ty dukazy na to, ze jsou lziva? :D ja vim, ze ...
      Zobrazit celý příspěvek

      To jakoze fakt ma policie ted kdekoho zacit informovat z ziveho spisu? a nejlepe Rusko? :D a lziva obvineni....chapej, ty mas nejake ty dukazy na to, ze jsou lziva? :D ja vim, ze neodpovis a diskuzi svedes jinak, jak to delas vlastne na tehle strance pokazde.
      Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   16:22 26.04.2021

   Problém je, že když tu necháme jen ty jeho lži. Může čtenář nabýt dojmu, že má pravdu.

   Problém je, že když tu necháme jen ty jeho lži. Může čtenář nabýt dojmu, že má pravdu.

 • gjiricek
  09:27 26.04.2021

  Spíš je tohle celé komedie. Jak je možné, že tajné informace se předávají novinářům. Když shrnu projev Zemana neřekl nic víc, než co zveřejnil Respekt. Nejdříve se píše o dvou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Spíš je tohle celé komedie. Jak je možné, že tajné informace se předávají novinářům. Když shrnu projev Zemana neřekl nic víc, než co zveřejnil Respekt. Nejdříve se píše o dvou agentech, pak o 6ti, doplní se to informací, že se tu pohyboval i jejich velitel v hodnosti generála. Spíš si myslím, že tady byli kvůli něčemu jinému, což potvrzuje reportáž Janka Kroupy v Českém rozhlase z října 2018, Je docela možné, že komando agentů sledovalo pohyb Skripala, který tu byl v roce 2012 a 2014.
  K Vrběticím, zajímalo by mě co se tam skladovalo, když podle záběrů zlínských hasičů nejdřív začalo hořet a pak to bouchlo.
  Už v roce 1990 měl stát jednat o snížení počtu diplomatů a nastavit stejnou paritu.
  Skrýt celý příspěvek

  • logik
   11:28 26.04.2021

   "Spíš si myslím, že tady byli kvůli něčemu jinému,"
   Jo, a jen tak posílali žádost o přístup do Vrbětického areálu, žejo?

   "když podle záběrů zlínských hasičů nejdřív začalo hořet a ...
   Zobrazit celý příspěvek

   "Spíš si myslím, že tady byli kvůli něčemu jinému,"
   Jo, a jen tak posílali žádost o přístup do Vrbětického areálu, žejo?

   "když podle záběrů zlínských hasičů nejdřív začalo hořet a pak to bouchlo. "
   A varianta, že to nejdřív bouchlo, pak to hořelo - a od toho požáru pak bouchlo ještě něco dalšího, ta Tě nenapadla, žejo.....
   Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  09:15 26.04.2021

  na Zemanově projevu a rozhovoru pro Primu mě zaujalo jak docela špatně chápe některé informace a také, že ten seznam agentů a operací proti Rusku si po BIS vyžádali jeho poradci. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  na Zemanově projevu a rozhovoru pro Primu mě zaujalo jak docela špatně chápe některé informace a také, že ten seznam agentů a operací proti Rusku si po BIS vyžádali jeho poradci. Poradci jsou Nejedlý a spol, kteří jsou v Rusku pečení vaření, takže doufám, že jim BIS neřekne vůbec nic. A k tomu špatnému chápaní některých informací, on tam cosi blábolil o soudu, který proběhl s IMEX ohledně výbuchu. Ten soud měl ale s výbuchem pramálo společného, protože rozhodoval o jiném skutku a sice jestli je obchod s delaborovanými pěchotními minami obchodem se zakázanou municí (rozsudek zněl, že není).
  Skrýt celý příspěvek

  • gjiricek
   09:29 26.04.2021

   Neblábolil ten soud byl v roce 2010, jednalo o o nezákonný vývoz zbraní, nic se neprokázalo, obvinění bylo staženo.

   Neblábolil ten soud byl v roce 2010, jednalo o o nezákonný vývoz zbraní, nic se neprokázalo, obvinění bylo staženo.

   • Jura99
    09:43 26.04.2021

    ale blábolil, že soud byl s majiteli IMEX kvůli výbuchu a že byli osvobozeni. Žádný takový soud se o výbuchu ve Vrběticích nekonal. Konal se soud o nakládání se zakázanými zbraněmi ...
    Zobrazit celý příspěvek

    ale blábolil, že soud byl s majiteli IMEX kvůli výbuchu a že byli osvobozeni. Žádný takový soud se o výbuchu ve Vrběticích nekonal. Konal se soud o nakládání se zakázanými zbraněmi (protipěchotními minami), které byly uloženy ve Vrběticích, ale tam se zjistilo, že šlo o delaborovaná těla min, která minami podle soudu nejsou. A myslím, že žalovaný byla spol. EA.
    Skrýt celý příspěvek

    • gjiricek
     09:58 26.04.2021

     Ostravský krajský soud se v roce 2009 zabýval osobami obou Bernatíků – otce i syna. Byli obžalováni z toho, že v letech 2005 a 2006 provedli několik transakcí, které se měly ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Ostravský krajský soud se v roce 2009 zabýval osobami obou Bernatíků – otce i syna. Byli obžalováni z toho, že v letech 2005 a 2006 provedli několik transakcí, které se měly uskutečnit bez patřičného povolení – licencí. Jednalo se o prodej samopalů a nábojů na Slovensko za více než čtvrt milionu korun. Mezi zbraněmi byly mimo jiné i samopaly Škorpion. Oba Bernatíkovi vinu popřeli, podle jejich právního zástupce Radka Ondruše všechny obchody proběhly v souladu se zákonem. Nakonec byli osvobozeni, údajně kvůli tomu, že pro obchod nebylo licence zapotřebí a stačily pouze takzvané průvodní listy.
     Skrýt celý příspěvek

    • gjiricek
     10:00 26.04.2021

     Hlavně čtěte co píšu, o výbuchu ve Vrběticích jsem nepsal.

     Hlavně čtěte co píšu, o výbuchu ve Vrběticích jsem nepsal.

     • Jura99
      10:04 26.04.2021

      a vy dokážete pochopit, že řeč je o Vrběticích, o Zemanově tvrzení a nikoliv o nějakých kauzách o 10let starších než ten výbuch ? Co to sem motáte ?

      a vy dokážete pochopit, že řeč je o Vrběticích, o Zemanově tvrzení a nikoliv o nějakých kauzách o 10let starších než ten výbuch ? Co to sem motáte ?

  • GlobeElement
   07:12 27.04.2021

   Zeman už dávno není žádný myslitel. Řadu informací nechápe, plete nebo ignoruje. Nikdy nebyl žádný génius, nechápu, kde se taková pověst vzala, vždycky to byl naopak omezený, ale ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Zeman už dávno není žádný myslitel. Řadu informací nechápe, plete nebo ignoruje. Nikdy nebyl žádný génius, nechápu, kde se taková pověst vzala, vždycky to byl naopak omezený, ale hodně sebestředný hulvát a to některým lidem imponuje.
   Skrýt celý příspěvek

   • Jan Padesátýpátý
    10:45 27.04.2021

    Zeman má (měl) výborné verbální schopnosti, ale to je všechno

    Zeman má (měl) výborné verbální schopnosti, ale to je všechno

    • GlobeElement
     15:00 27.04.2021

     Ano, občas udělal nějaký vtip a lidi to zaměnili za inteligenci. Ale ony i ty vtipy byly kolikrát hloupé - říct na oficiální návštěvě Slovenska, že slovenské pivo svou chutí ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Ano, občas udělal nějaký vtip a lidi to zaměnili za inteligenci. Ale ony i ty vtipy byly kolikrát hloupé - říct na oficiální návštěvě Slovenska, že slovenské pivo svou chutí připomíná vodičku na čištění zubních protéz je sice vtipné, ale není to pravda a navíc to lze říct kamarádovi v hospodě, když se vzájemně popichujete a ne hostiteli.

     Jinak podělal, na co sáhl. Výstavbu dálnice do Ostravy bez výběrového řízení zadal firmě, která nepostavila ani metr a smlouva byla napsána tak blbě, že její vypovězení stálo skoro miliardu. S advokátem Altmanem uzavřel tak pitomou smlouvo o právním zastoupení ve sporu o Lidový dům, že ČSSD dodnes dluží 300 milionů. Podepsal privatizaci MUS, za kterou šli její majitelé ve Švýcarsku před soud. Podepsal privatizaci OKD., která připravila tisíce lidí o právo koupit si tehdy státní nájemní byty.

     Co se armády týče, byla to vláda Miloše Zemana, která schválila nákup 24 Gripenů za 60 mld Kč, což později zrušil Špidla, protože o korupci v této kauze svědčilo vyšetřování naší i švédské policie.

     Zeman této zemi vždycky jen škodil a dělá to i nyní.
     Skrýt celý příspěvek

     • Ján Paliga
      22:50 27.04.2021

      "....říct na oficiální návštěvě Slovenska, že slovenské pivo svou chutí připomíná vodičku na čištění zubních protéz je sice vtipné, ale není to pravda..."

      Ono šlo o pivo Kamzík z ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "....říct na oficiální návštěvě Slovenska, že slovenské pivo svou chutí připomíná vodičku na čištění zubních protéz je sice vtipné, ale není to pravda..."

      Ono šlo o pivo Kamzík z popradského pivovaru. Kvalitou vtedy skutočne nevynikalo. Paradoxne v dnešnej dobe je kvalitatívne vynikajúce. Najhoršie slovenské pivo som koncom 90-tych rokov pil v Ilave - Konbier. To by mohla byť aj tá vodička na protézy....

      Ale s príspevkom súhlasím.

      Neviem, či niekto z ČR zachytil vyjadrenia bývalého premiéra SR Roberta Fica, mimochodom nositeľa Radu Bieleho leva I. triedy:
      „Chceme v strane Smer-SD postaviť otázku, ako sme týmto nezmyselným krokom pomohli Českej republike?“ uviedol Fico s tým, že SR ako jediná krajina poslala troch ruských diplomatov zo svojho územia preč. - https://www.cas.sk/clanok/1117...
      Skrýt celý příspěvek

 • Packal
  07:11 26.04.2021

  Pane jo. Jeden troll a jak to tu rázem zaplevelí. Jen by mě zajímalo, zda tomu skutečně věří nebo je za to placený? :-p

  Pane jo. Jeden troll a jak to tu rázem zaplevelí. Jen by mě zajímalo, zda tomu skutečně věří nebo je za to placený? :-p

  • Nesher
   10:00 26.04.2021

   Já bych řekl, že a je správně, on je tak mimo, že tomu věří.

   Já bych řekl, že a je správně, on je tak mimo, že tomu věří.

 • Razem
  15:19 25.04.2021

  Jako velmi zajímavou informaci vnímám to, že tajné služby neinformovali v neveřejných výročních zprávách o Vrběticích jako o možném útoku dvou agentů RF.

  To nepřímo potvrzuje ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jako velmi zajímavou informaci vnímám to, že tajné služby neinformovali v neveřejných výročních zprávách o Vrběticích jako o možném útoku dvou agentů RF.

  To nepřímo potvrzuje podezření, že tato informace k nám přišla ze zahraničního zdroje.
  Pokud tajná služba min. od roku 2018 nikoho neinformovala, že tu může být spojitost, tak se může jednat o její selhání.
  Pokud už o spojitosti věděla a nikoho v ČR neinformovala, tak je otázkou čí zájmy tajná služba hájí či prosazuje.
  Skrýt celý příspěvek

  • Nesher
   16:17 25.04.2021

   Tak to je slabé i na severoasijskou propagandu, byť ta nikdy důrazem na logiku netrpěla.
   BIS má podezření, že to byla GRU, celé to prověřuje, ale dle duševního giganta Razema to má ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Tak to je slabé i na severoasijskou propagandu, byť ta nikdy důrazem na logiku netrpěla.
   BIS má podezření, že to byla GRU, celé to prověřuje, ale dle duševního giganta Razema to má napsat do neveřejné části výroční zprávy, ke které má přístup kde kdo, mj. i Zemičok, jehož hlavní poradce je ruský agent. To to mohli rovnou oznámit na severoasijskou rezidenturu (pardon ambasádu) a nezdržovat to předáním skrze agenty na Hradě či v parlamentu (KSČM, SPD).
   Takovou pitomost snad nelze napsat ani po třech lahvích samohonky.
   Skrýt celý příspěvek

   • Razem
    17:05 25.04.2021

    Je vidět, že děláte přesčasy a kognitivní funkce přestávají sloužit.
    Kdyby jste četl celý můj příspěvek, tak by jste zjistil, že poslední bod +/- odpovídá vašemu výblitku.

    Je vidět, že děláte přesčasy a kognitivní funkce přestávají sloužit.
    Kdyby jste četl celý můj příspěvek, tak by jste zjistil, že poslední bod +/- odpovídá vašemu výblitku.

    • Nesher
     17:09 25.04.2021

     A jak víš, že nikoho neinformovala? Nevíš, jen tu šíříš rusácké lži, takže jsme zpět u logiky severoasijské propagandy a jejich šiřitelů z řad absolventů "Vysoké školy ...
     Zobrazit celý příspěvek

     A jak víš, že nikoho neinformovala? Nevíš, jen tu šíříš rusácké lži, takže jsme zpět u logiky severoasijské propagandy a jejich šiřitelů z řad absolventů "Vysoké školy života".
     Ale co chtít po lidech, kteří vidí spásu v orientální despocii.
     Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      17:17 25.04.2021

      A dementoval někdo jeho výrok? Nedementoval.
      A usvědčit Zemana z tak závažné lži, by bylo pro každého žrádlo.
      Co sem pořád podsouváš Rusko ty severoasijská Monkey ;)

      A dementoval někdo jeho výrok? Nedementoval.
      A usvědčit Zemana z tak závažné lži, by bylo pro každého žrádlo.
      Co sem pořád podsouváš Rusko ty severoasijská Monkey ;)

     • Razem
      17:22 25.04.2021

      Tuto informaci pronesl prezident v dnešním projevu.
      Už to chápeš vysokošlokáku :D Nord-Asian Monkey lidově Nešrová

      Tuto informaci pronesl prezident v dnešním projevu.
      Už to chápeš vysokošlokáku :D Nord-Asian Monkey lidově Nešrová

     • Jirosi
      17:26 25.04.2021

      Zrovna MZ byl usvědčen z několika lží, a vůbec nic si z toho nedělá.
      Nechceš nám raději povědět, kde je ten slibovaný článek? (offtopik)

      Zrovna MZ byl usvědčen z několika lží, a vůbec nic si z toho nedělá.
      Nechceš nám raději povědět, kde je ten slibovaný článek? (offtopik)

     • Razem
      17:28 25.04.2021

      Jirosi
      Víš hovno a jen bleješ jak kdo zavelí, jsi nula.

      Jirosi
      Víš hovno a jen bleješ jak kdo zavelí, jsi nula.

     • Scotty
      17:34 25.04.2021

      Razem
      O obsahu tajných zpráv se obecně informovat nedá. Překvapivě proto že je jejich obsah tajný. Už s tím co zeman řekl se dostal na dost tenký led. Nicméně to že se tam přímo o ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem
      O obsahu tajných zpráv se obecně informovat nedá. Překvapivě proto že je jejich obsah tajný. Už s tím co zeman řekl se dostal na dost tenký led. Nicméně to že se tam přímo o Vrběticích nepsalo je dost pravděpodobné i když na tom pracovali.
      Skrýt celý příspěvek

     • Nesher
      19:00 25.04.2021

      A kdo by ten výrok měl dementovat? Někdo kdo má přístup k utajovaným informacím, tedy o nich nemůže z podstaty vůbec mluvit? A tomu, že neinformovali Zemičoka a ruské agenty v jeho ...
      Zobrazit celý příspěvek

      A kdo by ten výrok měl dementovat? Někdo kdo má přístup k utajovaným informacím, tedy o nich nemůže z podstaty vůbec mluvit? A tomu, že neinformovali Zemičoka a ruské agenty v jeho nejbližším okolí, tak to myslím dává smysl. To je právě to co ty, díky své omezené inteligenci nemůžeš nikdy pochopit, Zeman poukazuje na něco co nelze ani potvrdit a ani vyvrátit, protože je to tajné. Při tomto vědomí může plácat co chce a omezení frustráti vidící svou budoucnost v orientální despocii mu to žerou.
      Mimochodem on v tom svém "projevu" lhal, třeba tím, že tvrdil, že pod něj spadá policie, nebo, že v případě kdy si sněmovna zákonem zkrátí volební období, ji prezident nemusí rozpustit. Oboje je lež, ale jeho podporovatelé nikdy ústavu ani nečetli a i kdyby ano, nemají kapacity, aby ji alespoň částečně pochopili. V opačném případě by nevoli Zemana a neadorovali Severní Asii.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      19:00 25.04.2021

      Scotty

      Je tu hodně otázek a málo odpovědí. Jak jsem výše psal, pokud BIS Vrbětice vyšetřovala a jedním z podezřelých byli agenti GU (populárně GRU), tak špičky ČR by o tom měli ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Scotty

      Je tu hodně otázek a málo odpovědí. Jak jsem výše psal, pokud BIS Vrbětice vyšetřovala a jedním z podezřelých byli agenti GU (populárně GRU), tak špičky ČR by o tom měli vědět. Protože ti dělají mezinárodní politiku.
      To, že Zeman se nechová jako protektor a nevystupuje agresivně proti žádné jiné zemi z něj automaticky nedělá ruského agenta :D Nesmíš té propagandě až tak moc věřit, přece nemáš na FB vysoká škola života, že ne.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      19:06 25.04.2021

      Monkey utajená zpráva neznamená, že musí být tajná na věky věků. No a zrovna únik informací, který mohl být i z BIS se nyní prošetřuje, tak ty tvoje postřehy se nějak vyzkratovali.
      Zobrazit celý příspěvek

      Monkey utajená zpráva neznamená, že musí být tajná na věky věků. No a zrovna únik informací, který mohl být i z BIS se nyní prošetřuje, tak ty tvoje postřehy se nějak vyzkratovali.
      Skrýt celý příspěvek

     • ruleta
      19:20 25.04.2021

      Mno a kde je tvoje "A dementoval někdo jeho výrok? Nedementoval." eh? Vyvrati se ti to a ty to zase posunes o level dal :D a tvoje v podstate nevyvratitelne vzkazky "Pokud už o ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Mno a kde je tvoje "A dementoval někdo jeho výrok? Nedementoval." eh? Vyvrati se ti to a ty to zase posunes o level dal :D a tvoje v podstate nevyvratitelne vzkazky "Pokud už o spojitosti věděla a nikoho v ČR neinformovala, tak je otázkou čí zájmy tajná služba hájí či prosazuje." , "lez ma kratke nohy" :D :D :D

      Ty mas neco k tomu, kdyz chces dukazy? jakoze mas neco k tomu, ze BIS vedela, ze neinformovala, ze nejake jine nez CR zajmy prosazuje? Ze lze? pojd popis to tu a nejlepe v duchu zemanovskych nevyvratitelnych dukazu. Diky :D
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      19:38 25.04.2021

      Razem
      Ze Zemana dělá ruského agenta jeho postoje i jeho činnost. Jeho kroky vypadají jako kdyby byl velvyslancem RF v Česku.

      Razem
      Ze Zemana dělá ruského agenta jeho postoje i jeho činnost. Jeho kroky vypadají jako kdyby byl velvyslancem RF v Česku.

     • Razem
      20:02 25.04.2021

      ruleta

      Opět, my jako veřejnost prakticky nemáme žádné relevantní informace. Ale téměř každej se tu chová, jako kdyby u toho byl. Komedie, švejkárna.

      V minulé diskuzi jsem psal, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      ruleta

      Opět, my jako veřejnost prakticky nemáme žádné relevantní informace. Ale téměř každej se tu chová, jako kdyby u toho byl. Komedie, švejkárna.

      V minulé diskuzi jsem psal, že pokud nebudou předloženy věrohodné důkazy, tak si Rusko začne s námi vytírat prdel a podpora spojenců bude jen na základě žádosti USA. Bohužel tak se nyní děje, podporu nám zatím dali jen při vší úctě málo významné státy a Rusko docela oprávněně již poukazuje, že jsme neukázali důkazy.
      Skrýt celý příspěvek

     • ruleta
      20:10 25.04.2021

      Pis o sobe, verejnost ma z otevrenych zdroju dostak informaci bellingact, respekt hodne podrobne vse zmapovaly. Ostatne i nase sluzby pustily dostatek informaci s tim, ze jde ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Pis o sobe, verejnost ma z otevrenych zdroju dostak informaci bellingact, respekt hodne podrobne vse zmapovaly. Ostatne i nase sluzby pustily dostatek informaci s tim, ze jde pekne zmapovat pohyb techto osob a jejich umysly.

      Rusko na nic opravnene neukazuje, ostatne pro Rusko neni nic dukazem...viz sestreleni MH17 a lzi o vojenskem letadle a dalsi, pripadne o pohybu jednotek Ruske Federace na Krymu anebo vychodni Ukrajine. Ostatne i toto Zeman popiral ... Mimochodem ted se resi, ze tam byly protipechotni miny ....RF to resi, ta ktera Otavskou umluvu neratifikovala :D

      Takze zpet k dotazum - jakoze mas neco k tomu, ze BIS vedela, ze neinformovala, ze nejake jine nez CR zajmy prosazuje? Ze lze?
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      20:22 25.04.2021

      Ne, důkazy opravdu předloženy nebyli.
      Důkazy předkládá vláda, nikoliv nějaké médium, které ani neručí za to, co píše.
      A důkazy stejně musí předložit, protože dlouhodobě je to ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ne, důkazy opravdu předloženy nebyli.
      Důkazy předkládá vláda, nikoliv nějaké médium, které ani neručí za to, co píše.
      A důkazy stejně musí předložit, protože dlouhodobě je to neudržitelné.

      Dotazy pokládáš mimo mísu, protože jsem napsal, co může znamenat, když BIS se v utajované zprávě o Vrbičanech nezmiňovala.
      Skrýt celý příspěvek

     • Pavel1
      22:09 25.04.2021

      A to sis razem vycucal z kterýho prstu, že "důkazy předkládá vláda"? Jestli někdo někomu "předkládá" nějaké "důkazy" tak leda bezpečnostní složky vládě, která následně musí přijmou ...
      Zobrazit celý příspěvek

      A to sis razem vycucal z kterýho prstu, že "důkazy předkládá vláda"? Jestli někdo někomu "předkládá" nějaké "důkazy" tak leda bezpečnostní složky vládě, která následně musí přijmou opatření a případně si o tom může taky popovídat s novináři, kteří o tom následně napíšou či natočí reportáže. Zrovna tobě opravdu ale opravdu nikdo nic předkládat nebude. Jinými slovy, důkazy předloženy bylY (když už) a jestli je něco neudržitelné tak leda tvoje hysterie.
      Skrýt celý příspěvek

    • Nesher
     19:19 25.04.2021

     Tak už je to dementované, NCOZ a SZ s žádnou druhou vyšetřovací verzí nepracují. Takže jsi tu opět za kašpara.
     Jinak teď si zaspekuluji já, ale na rozdíl od tebe nebudu myslím ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Tak už je to dementované, NCOZ a SZ s žádnou druhou vyšetřovací verzí nepracují. Takže jsi tu opět za kašpara.
     Jinak teď si zaspekuluji já, ale na rozdíl od tebe nebudu myslím daleko od pravdy, to že Zemen čekal týden (to co tam prohlásil, mohl udělat už před týdnem) je způsobeno jen tím, že to bylo nutné zkonzultovat s jeho ruskými pány.
     Ostatně, že ho podporují jen KSČM a SPD, tedy největší odpad české společnosti, myslím svědčí o všem.
     Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      20:24 25.04.2021

      Monkey ty pitomče, já tu píšu o tajné zprávě BIS z úst Zemana.

      Monkey ty pitomče, já tu píšu o tajné zprávě BIS z úst Zemana.

     • Pavel1
      22:10 25.04.2021

      .. s úst prolhané žumpy jsi chtěl říct.

      .. s úst prolhané žumpy jsi chtěl říct.

     • Nesher
      22:24 25.04.2021

      Razem
      A já jsem ti ty ruský ubožáku už několikrát vysvětlil, že neexistuje jediný důkaz, že o tom BIS neinformovala. To, že o tom neinformovala ve výroční zprávě, je možné (byť to ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem
      A já jsem ti ty ruský ubožáku už několikrát vysvětlil, že neexistuje jediný důkaz, že o tom BIS neinformovala. To, že o tom neinformovala ve výroční zprávě, je možné (byť to tvrdí jen Zeman, což není důkaz). Ale otevřené kauzy se do výroční zprávy vůbec nedávají. To ti měli rusáci při PŠM vysvětlit. Jinak ohánět se něčím co říká několikrát soudně uznaný lhář a těžký alkoholik (jen v tom rozhovoru lhal min. třikrát), je hodné jen někoho jako jsi ty, zoufalého frustráta.
      Takže abychom to shrnuli, BIS a VZ představily důkazy bezpečnostním výborům obou komor parlamentu, nikdo je nezpochybnil, nezpochybňuje je ani NCOZ a SZ. Jediný kdo tvrdí, že žádný důkaz není je Zeman, který zároveň ´tvrdí, že NCOZ pracuje s nějakou druhou vyšetřovací verzí, což je následně popřeno, čili Zeman lže. To jestli ho BIS o tom podezření informovala (pravděpodobně ne, vzhledem. k riziku jaké on a jeho lidé představují) je zcela irelevantní. Ostatně BIS mu není podřízena.
      Takže si zase za ruského užitečného idiota. Holt prostě na víc nemáš.
      ˇ
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      23:50 25.04.2021

      Ty jsi jen totalitní odpad. Chováš se jako komouš v 50. letech. Zmrdi jako seš ty mohou za to, že společnost v této zemi je fragmentovaná. Sleduj, co tady ta vaše marxistická farma ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ty jsi jen totalitní odpad. Chováš se jako komouš v 50. letech. Zmrdi jako seš ty mohou za to, že společnost v této zemi je fragmentovaná. Sleduj, co tady ta vaše marxistická farma rozjíždí. Nezaznamenal jsem v diskuzi jediný příspěvek, který by Rusko obhajoval či říkal, že celé je to lež. Je naprosto přirozené, že v demokratické zemi než se někdo obviní, tak se předloží důkazy. Vy se chováte úplně stejně jako komouši. Vy rudí blbci si ani neuvědomujete, že čím míň informací má společnost, tím víc vzniká nedůvěra. To, že si marxisti myslí, že vše protlačí násilím, že každej kdo doposud legitimně si žádá víc informací, tak je nepřítel (fakticky ne ČR, ale rudých) a ihned proruský troll, to je už ekvivalent třídního nepřítele.
      To, co tady předvádíte, je ekvivalent komunismu 50. let.

      A to tvoje kádrování na rusáky si nech na doma svazáku.
      Skrýt celý příspěvek

     • Nesher
      09:57 26.04.2021

      Razem
      Koukám děláš to správně po bolševicku, když nejsou argumenty (ne, že bys někdy nějaké měl), nastupuje vulgarita.
      Jinak jsi opět na omylu, společnost není fragmentovaná díky ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem
      Koukám děláš to správně po bolševicku, když nejsou argumenty (ne, že bys někdy nějaké měl), nastupuje vulgarita.
      Jinak jsi opět na omylu, společnost není fragmentovaná díky mně, ale spíše lidem jako ty, zoufalým, neúspěšným, nevzdělaným frustrátům, kteří z nenávisti a závisti volí ten největší odpad české politické scény, tj. Zemana (mnohokrát usvědčeného lháře a těžkého alkoholika), KSČM (bolševické pohrobky a ruské pohůnky) a SPD (malé české fašounky vedené japonským popelářem s přiléhavou přezdívkou Pitomio), vzpomínající na doby minulé kdy s páskou PS-VB mohli buzerovat sousedy. Protože ti výše jmenovaní jim říkají, že za jejich neschopnost může někdo jiný a v ruském světě bude lépe. Je mi vás líto.
      Skrýt celý příspěvek

    • otecko
     19:56 25.04.2021

     Razem- vy jste ruský špion, nebo jen Zemanova hlasná trouba ? To je neskutečné co obhajujete! To si myslíte, že na Výboru NATO zazněly nějaké kecy z hospody, nebo co?! A navíc ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Razem- vy jste ruský špion, nebo jen Zemanova hlasná trouba ? To je neskutečné co obhajujete! To si myslíte, že na Výboru NATO zazněly nějaké kecy z hospody, nebo co?! A navíc pro vaše info, stejným způsobem GRU zlikvidovalo 5 muničáků v Bulharsku během let 2014-2015! A zařvalo u toho 15 civilních zaměstnanců! Také Buhlaři netušili, co se děje do doby, než Britové ukázali a hlavně ztotožnili ty dva zmrdy ze Salisbury, pak začaly věci dávat smysl! A pokud vy cestujete na x falešných pasů jako ti šmejdi, a tady je i obhajujete, jste spolu se Zemanem, Nejdedlým a Mynářem šmejd sám!
     Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      20:25 25.04.2021

      Co obhajuju? Cituj mě a pak obviňuj.

      Co obhajuju? Cituj mě a pak obviňuj.

    • Ján Paliga
     23:10 25.04.2021

     Razem: "Pokud už o spojitosti věděla a nikoho v ČR neinformovala, tak je otázkou čí zájmy tajná služba hájí či prosazuje."

     A nepozbierajú a nepreverujú sa najprv všetky dostupné ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Razem: "Pokud už o spojitosti věděla a nikoho v ČR neinformovala, tak je otázkou čí zájmy tajná služba hájí či prosazuje."

     A nepozbierajú a nepreverujú sa najprv všetky dostupné dôkazy pred tým, ako sa zverejnia? Ty si myslíš, že vyšetrovanie tak závažného zločinu, kde je podozrivá iná krajina, teda obvinenie nie je žiadna taľafatka a všetko sa musí preveriť nie raz, ale niekoľkokrát, je ako špáranie sa v nose?

     Svojím spochybňovaním sa len snažíš o zníženie dôvery v inštitúcie ČR. Skutočný vlastenec to nerobí. Toto neustále spochybňovanie je totiž len dezinformačná vojna v najrýdzejšom motíve.... Cui bono tvoje spochybňovanie? Nezáleží ti na tvojich mŕtvych krajanoch? (Samozrejme len v prípade, že si občan ČR a nie si obyvateľ Pitěra).
     Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   16:49 25.04.2021

   Baví vás to lhaní?
   BIS pravidelně informuje o tom, že tu operují cizí( Ruští, Čínští) agenti z cílem poškozovat CR.
   MZ se jim k vůli tomu pravidelně vysmíval. A ejhle oni k tomu ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Baví vás to lhaní?
   BIS pravidelně informuje o tom, že tu operují cizí( Ruští, Čínští) agenti z cílem poškozovat CR.
   MZ se jim k vůli tomu pravidelně vysmíval. A ejhle oni k tomu mají i důkazy...

   Pouze hlupák přizná co opravdu dělá, aby mu to daný cíl mohl mařit.
   Skrýt celý příspěvek

   • Razem
    17:07 25.04.2021

    Myslím, že aktuálně zde operují agenti je docela nepoměr oproti Vrběticím.
    Lež má krátké nohy....

    Myslím, že aktuálně zde operují agenti je docela nepoměr oproti Vrběticím.
    Lež má krátké nohy....

    • Jirosi
     17:24 25.04.2021

     Jen na Ruské ambasádě bylo 18 špionů kteří se zveřejnily, k tomu ti co sem jezdí tajně.
     Vrbětice dle vyšetřovací verze udělali 2+4 akci zajišťovali.

     Jen na Ruské ambasádě bylo 18 špionů kteří se zveřejnily, k tomu ti co sem jezdí tajně.
     Vrbětice dle vyšetřovací verze udělali 2+4 akci zajišťovali.

     • Razem
      17:28 25.04.2021

      A?

      A?

    • Scotty
     17:30 25.04.2021

     Informovat Zemana o rozpracovaných případech týkajících se Ruska by bylo stejné jako poslat informace přímo na centrálu GRU.

     Informovat Zemana o rozpracovaných případech týkajících se Ruska by bylo stejné jako poslat informace přímo na centrálu GRU.

     • Razem
      19:02 25.04.2021

      Silné obvinění, takové skoro až vlastizrádné.
      To, že Zeman se nechová jako protektor a není agresivní vůči žádné jiné zemi z něj nedělá hned agenta.

      Silné obvinění, takové skoro až vlastizrádné.
      To, že Zeman se nechová jako protektor a není agresivní vůči žádné jiné zemi z něj nedělá hned agenta.

     • Nesher
      19:25 25.04.2021

      Pravda, jako protektor se nechová, jako gubernátor zcela jistě. To, že je šéf jeho poradců, jistý Nejedlý ruský agent, je zcela jasné.

      Pravda, jako protektor se nechová, jako gubernátor zcela jistě. To, že je šéf jeho poradců, jistý Nejedlý ruský agent, je zcela jasné.

     • Razem
      20:27 25.04.2021

      Tak předlož důkazy

      Tak předlož důkazy

     • Razem
      20:27 25.04.2021

      Já o tobě taky můžu říct, že jsi nebezpečný pedofil.

      Já o tobě taky můžu říct, že jsi nebezpečný pedofil.

     • padre
      21:21 25.04.2021

      To Razem Pane chováte se opravdu dětinsky. Podle vás tedy Hitler žije,protože k tvrzení o jeho sebevraždě není dostatek důkazů?

      To Razem Pane chováte se opravdu dětinsky. Podle vás tedy Hitler žije,protože k tvrzení o jeho sebevraždě není dostatek důkazů?

     • Razem
      21:36 25.04.2021

      Jako vtip dobrej :D

      Jako vtip dobrej :D

     • padre
      21:59 25.04.2021

      To Razem Jsi ruskej poskok,viď? :-)

      To Razem Jsi ruskej poskok,viď? :-)

     • Nesher
      22:26 25.04.2021

      Rázem
      Tak je předlož ty. Ty tvrdíš, že to bylo jinak, tak prosím, máš šanci.

      Padre
      On je především hlupák.

      Rázem
      Tak je předlož ty. Ty tvrdíš, že to bylo jinak, tak prosím, máš šanci.

      Padre
      On je především hlupák.

 • Razem
  15:19 25.04.2021

  Jako velmi zajímavou informaci vnímám to, že tajné služby neinformovali v neveřejných výročních zprávách o Vrběticích jako o možném útoku dvou agentů RF.

  To nepřímo potvrzuje ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jako velmi zajímavou informaci vnímám to, že tajné služby neinformovali v neveřejných výročních zprávách o Vrběticích jako o možném útoku dvou agentů RF.

  To nepřímo potvrzuje podezření, že tato informace k nám přišla ze zahraničního zdroje.
  Pokud tajná služba min. od roku 2018 nikoho neinformovala, že tu může být spojitost, tak se může jednat o její selhání.
  Pokud už o spojitosti věděla a nikoho v ČR neinformovala, tak je otázkou čí zájmy tajná služba hájí či prosazuje.
  Skrýt celý příspěvek

  • ruleta
   15:30 25.04.2021

   Ano, ta informace přišla ze zahraničního zdroje, ostatně tohle je už potvrzené. Pokud by kluci v roce 2018 nechodili na tourist trap, pak by se to pravděpodobně zjistilo později :D
   Zobrazit celý příspěvek

   Ano, ta informace přišla ze zahraničního zdroje, ostatně tohle je už potvrzené. Pokud by kluci v roce 2018 nechodili na tourist trap, pak by se to pravděpodobně zjistilo později :D
   Skrýt celý příspěvek

   • Razem
    15:42 25.04.2021

    Opravdu, je to potvrzené nebo to je opět JPP? Nevím, ptám se, děkuji.
    Pokud naše tajná služba neměla sebemenší podezření ani po Tourist Trap, tak by to znamenalo její vážné ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Opravdu, je to potvrzené nebo to je opět JPP? Nevím, ptám se, děkuji.
    Pokud naše tajná služba neměla sebemenší podezření ani po Tourist Trap, tak by to znamenalo její vážné selhání.
    Skrýt celý příspěvek

    • ruleta
     15:54 25.04.2021

     Za a) to nezjistíte (i když v tisku bylo, že se hned v roce 2014 pracovala s těma dvěma co se přihlásili na návštěvu muničního skladu) b) pracují s pravděpodobnostními scénáři a ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Za a) to nezjistíte (i když v tisku bylo, že se hned v roce 2014 pracovala s těma dvěma co se přihlásili na návštěvu muničního skladu) b) pracují s pravděpodobnostními scénáři a klasifikací informací. Takže je klidně možné, že informace nějaké měli, ale neměli je dostatečně podložené (viz "pravděpodobně", "je možné") a ta změna přišla po roce 2018 a z "je možné" se stalo "jsme si téměř jisti", že....
     Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      15:57 25.04.2021

      A jak to, že se to neobjevilo ve zprávě BIS i utajené.

      A jak to, že se to neobjevilo ve zprávě BIS i utajené.

     • ruleta
      16:08 25.04.2021

      To, že to tam nebylo zatím řekl jenom Zeman. Já neznám pravidla podle kterých se výroční zprávy dělají a jaké typy informací se tam objevují, mají objevovat a pro koho všechno jsou ...
      Zobrazit celý příspěvek

      To, že to tam nebylo zatím řekl jenom Zeman. Já neznám pravidla podle kterých se výroční zprávy dělají a jaké typy informací se tam objevují, mají objevovat a pro koho všechno jsou určeny (množství lidí).
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      17:09 25.04.2021

      ruleta

      To já také, ale určitě by to bylo již někdo dementoval. Navíc by to byla munice proti vládě i prezidentovi a to by si nenechal ujít nikdo z opozice ani pracovníci jiných ...
      Zobrazit celý příspěvek

      ruleta

      To já také, ale určitě by to bylo již někdo dementoval. Navíc by to byla munice proti vládě i prezidentovi a to by si nenechal ujít nikdo z opozice ani pracovníci jiných zemí.
      Skrýt celý příspěvek

     • ruleta
      17:26 25.04.2021

      Kdyby to někdo dementoval, tak poruší zákon tj. bude hovořit o tom co ve zprávě/zprávách je. Ale nevylučuji, že to tam není.

      Kdyby to někdo dementoval, tak poruší zákon tj. bude hovořit o tom co ve zprávě/zprávách je. Ale nevylučuji, že to tam není.

     • Scotty
      17:27 25.04.2021

      Razem
      Pokud by o rozpracování téhle stopy informovali ve výroční zprávě (i té tajné) mohli by to rovnou poslat do Moskvy. Důvodů proč by to měli držet v tajnosti je víc než ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem
      Pokud by o rozpracování téhle stopy informovali ve výroční zprávě (i té tajné) mohli by to rovnou poslat do Moskvy. Důvodů proč by to měli držet v tajnosti je víc než dost.
      Navíc o tom že na našem území provádějí různé akce agenti ruské rozvědky bylo obecně upozorňováno hned několikrát.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      17:29 25.04.2021

      Vzhledem k tomu o jak závažnou informaci se jedná už by se někdo ozval. Shoda je ta, že to přišlo až nyní.

      Vzhledem k tomu o jak závažnou informaci se jedná už by se někdo ozval. Shoda je ta, že to přišlo až nyní.

     • ruleta
      17:32 25.04.2021

      Jenomže to přeca pravda být nemusí sic BIS nekomunikuje jenom a výhradně via výroční zprávy.

      Jenomže to přeca pravda být nemusí sic BIS nekomunikuje jenom a výhradně via výroční zprávy.

     • Jirosi
      17:40 25.04.2021

      ruleta: O živých kauzách informuje jen ty, kteří to potřebují. Jako všechny vyšetřující složky.
      Zrovna tahle kauza přišla na stůl vlády, parlamentu, prezidenta mimo výroční zprávu. ...
      Zobrazit celý příspěvek

      ruleta: O živých kauzách informuje jen ty, kteří to potřebují. Jako všechny vyšetřující složky.
      Zrovna tahle kauza přišla na stůl vlády, parlamentu, prezidenta mimo výroční zprávu. Ale překvapivě, až když měla BIS něco v ruce o co se dá opřít.

      Pokud by to udělala už v průběhu vyšetřovaní, pak by to skutečně bylo její selhání na celé čáře. Jen ti co potřebují, aby to nepadlo na skutečné viníky se domáhají tohoto průběhu.
      Skrýt celý příspěvek

     • otecko
      20:01 25.04.2021

      Razem- pokud nemáte v hlavě sečku, tak Zeman chtěl informace o rozpracovaných případech v říjnu 2020 a nedostal je, s tím, že se na rozpracované případy nemá právo! Což je ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem- pokud nemáte v hlavě sečku, tak Zeman chtěl informace o rozpracovaných případech v říjnu 2020 a nedostal je, s tím, že se na rozpracované případy nemá právo! Což je jediné štěstí! Takže ani v tajných zprávách když jsou dodnes rozpracované nebude ani řádek! A Zeman se naštěstí může vzteknout a svému řídícímu důstojníkovi v Kremlu ať si to obhájí jak chce !
      Skrýt celý příspěvek

  • Jan Padesátýpátý
   15:41 25.04.2021

   Cyril Svoboda na tuto otázku reagoval před polednem na ČT24.

   Tajné služby normálně neinformují o jednotlivých rozpracovaných případech, pokud to tedy nemá přesah do jiných oblastí ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Cyril Svoboda na tuto otázku reagoval před polednem na ČT24.

   Tajné služby normálně neinformují o jednotlivých rozpracovaných případech, pokud to tedy nemá přesah do jiných oblastí (už se nepamatuju jak to přesně řekl).
   Skrýt celý příspěvek

   • Razem
    15:48 25.04.2021

    Tohle má přesah až až :D

    Tohle má přesah až až :D

    • Jirosi
     16:52 25.04.2021

     Však ve chvíli kdo to mělo, mít přesah ( výstavba JZ) informovali.
     Mezitím, měli každoroční náznaky ve své zprávě.

     Však ve chvíli kdo to mělo, mít přesah ( výstavba JZ) informovali.
     Mezitím, měli každoroční náznaky ve své zprávě.

     • Razem
      17:10 25.04.2021

      To je lež a dobře to víš.

      To je lež a dobře to víš.

     • Jirosi
      17:33 25.04.2021

      Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby za rok 2018 veřejná část, Strana 6.
      " S ohledem na skutečnost, že osoby podílející se na útoku se v minulosti mimo jiné pohybovaly i ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby za rok 2018 veřejná část, Strana 6.
      " S ohledem na skutečnost, že osoby podílející se na útoku se v minulosti mimo jiné pohybovaly i na území ČR, a v návaznosti na britskou žádost o kolektivní solidární postup spojenců zpracovala BIS příslušné podkladové informace, které byly následně využity v rámci procesu vedoucího k vyhoštění tří ruských nedeklarovaných zpravodajských důstojníků."

      https://www.bis.cz/vyrocni-zpr...

      I když hledání si informací z veřejných zdrojů není vaší silnou stránkou. Oni taky znalosti je nepřítelem manipulace, a dezinfromace.
      Skrýt celý příspěvek

     • ruleta
      17:38 25.04.2021

      Good catch jirosi, tohle jsem prehledl.

      Good catch jirosi, tohle jsem prehledl.

     • Razem
      18:53 25.04.2021

      To, že je záznam o tom, že oba agenti byli na území ČR proběhlo médii v roce 2018.

      To není žádná novinka.
      Proto je zarážející, že všechno je jakoby na začátku.

      To, že je záznam o tom, že oba agenti byli na území ČR proběhlo médii v roce 2018.

      To není žádná novinka.
      Proto je zarážející, že všechno je jakoby na začátku.

     • Jirosi
      22:13 25.04.2021

      Pro takové jako jste vy, bude vše na začátku i když se aktuální prezident RF veřejně omluví na základě otevřených ruských archivů.

      Pro takové jako jste vy, bude vše na začátku i když se aktuální prezident RF veřejně omluví na základě otevřených ruských archivů.

 • ruleta
  15:14 25.04.2021

  Zeman je v neudržitelné pozici, ten projev byl mentálně pro jeho fanoušky a pro úlitbu RF, tak, aby nebyla defacto žádná podpora ze strany západu (Co po nás chcete, když ani ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Zeman je v neudržitelné pozici, ten projev byl mentálně pro jeho fanoušky a pro úlitbu RF, tak, aby nebyla defacto žádná podpora ze strany západu (Co po nás chcete, když ani neumíte mluvit stejným jazykem?). Nemůže na jednu stranu zpochybňovat klíčové informace dodané BIS a současně "plně podporovat" vládu ve svých krocích, která jedná na základě informací právě z (velké)části BIS.
  Slovo podezření řekl asi 10x, převážně mluvil o policii...BIS defacto vynechal až na negativa.

  Dožadovat se jasných důkazů je sice pěkné, ale současně všichni ví, že a)takové důkazy se nezveřejní (i kdyby byly a mimochodem přítomnost na místě těch dvou taky není důkaz, že to udělali) b)takové důkazy by stejně nestačily (viz třeba MH17, viz přítomnost jednotek RF, které Zeman několikrát zpochybnil i když bylo prokázano, že na východě Ukrajiny jsou).

  Vtipné také je, že vlastně Zeman říkal, že pokud se prokáže, že to udělali, tak nedostanou šanci dostavět Dukovany. Takže trest bude to, že jim nedáme business, že jim nedáme naše peníze .... tak to je prima trest, takový Zemanovský :D

  Teze, že to neudělali je prostě neudržitelná. A´t už se vezme časová osa a délka (2014, 2018, ...) anebo geopolitická hra (Krym, východní Ukrajina, ...). Těch věcí je strašně hodně na to, aby to někdo před rokem 2014 vymýšlel.

  Počty agentu v ČR, jejich cesty, hotel v Ostravě, falešné pasy, falešné fcbk účty, akce v Bulharsku, otravy, Černá Hora, tabla, místa bydliště, svatby, fotky, autopůjčovny....prostě ta skládačka má jasné obrysy. Tohle všechno obejít tím, že "nejsou důkazy, že tam fyzicky byli" a ergo to neudělali - je prostě mentálně školka. Tohle prostě Zeman a jeho nohsledi musí vědět, takže pro mne je jediné vysvětlení...dělá to se záměrem mlžit a hájit své zajmy potažmo zájmy RF.
  Skrýt celý příspěvek

  • Jan Padesátýpátý
   16:06 25.04.2021

   Jedna věc jsou důkazy pro trestní řízení s jednotlivými agenty
   Druhá věc jsou důkazy, že to udělalo Rusko a GRU

   V tom prvním případě je třeba prokázat, který konkrétní člověk ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Jedna věc jsou důkazy pro trestní řízení s jednotlivými agenty
   Druhá věc jsou důkazy, že to udělalo Rusko a GRU

   V tom prvním případě je třeba prokázat, který konkrétní člověk rozmístil výbušniny a odpálil je, nebo že k tomu navedl někoho jiného.
   V druhém případě stačí jiný typ důkazů, jako že se v okolí několik dní pohybovala skupina agentů GRU, kteří se prokazovali falešnými pasy, a která v den výbuchu hromadně opustila Česko.
   Skrýt celý příspěvek

   • 3ngelchen
    16:59 25.04.2021

    Bohuzel, Zeman dobre vi, ze se v te dire co tam zustala , zadne dukazy nenajdou a na tom to bude on i rusaci cele tocit.
    No a na tech neprimych dukazech uz pracujou ruzny Razemove, ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Bohuzel, Zeman dobre vi, ze se v te dire co tam zustala , zadne dukazy nenajdou a na tom to bude on i rusaci cele tocit.
    No a na tech neprimych dukazech uz pracujou ruzny Razemove, Sputnik atd. vsak to dobre vsichni zname.

    Kdyz o tom tak premyslim, tak ty dva nestnastnici mozna ani nezemreli pri vybuchu, ale to uz taky nikdo nezjisti.
    Skrýt celý příspěvek

 • StandaBlabol
  13:56 25.04.2021

  Je skvělé, že pan prezident tolik stojí o důkladné vyšetření případu. To určitě využije svoje kontakty v Moskvě a přesvědčí Rusy, aby nám konečně řekli, co tu ti dva agenti dělali ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Je skvělé, že pan prezident tolik stojí o důkladné vyšetření případu. To určitě využije svoje kontakty v Moskvě a přesvědčí Rusy, aby nám konečně řekli, co tu ti dva agenti dělali (když teda nevyhazovali muničák). Určitě taky ukecá kamaráda Putina aby je oba nechal vyslechnout našimi vyšetřovateli. Díky, pane prezidente.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jan Padesátýpátý
  12:43 25.04.2021

  Hradní odbor bezpečnosti, který Milošovi radil, je zřejmě složen z kovaných odborníků: prý se díky e-mailu došlému do Vrbětic pozná, s kým si jeho autor posílal e-maily a tak to má ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Hradní odbor bezpečnosti, který Milošovi radil, je zřejmě složen z kovaných odborníků: prý se díky e-mailu došlému do Vrbětic pozná, s kým si jeho autor posílal e-maily a tak to má policie prověřit :)
  Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   12:55 25.04.2021

   Mě pobavil, že popřel existenci mailu ve kterém si objednali tu prohlídku. Přitom ten ten potvrzen.
   Ale sám přiznal, že pokud existuje je to značná indicie. Tudíž, i on chápe, že ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Mě pobavil, že popřel existenci mailu ve kterém si objednali tu prohlídku. Přitom ten ten potvrzen.
   Ale sám přiznal, že pokud existuje je to značná indicie. Tudíž, i on chápe, že tu není co rozporovat.

   Zbytek už byli jen náboje do dezinformační války.
   Skrýt celý příspěvek

   • Razem
    14:54 25.04.2021

    Kdo tu šíří dezinformace je myslím více než jasné.

    Kdo tu šíří dezinformace je myslím více než jasné.

    • Nesher
     16:21 25.04.2021

     Ano je, např. ty a tobě podobní "vlastenci širých plání Severní Asie".

     Ano je, např. ty a tobě podobní "vlastenci širých plání Severní Asie".

    • logik
     17:08 25.04.2021

     Ano, je. Ty.

     Ano, je. Ty.

 • ruleta
  11:28 25.04.2021

  Tak a hotovo. Po dnesnim prenosu se stava jednotny postup EU, NATO sci-fi.

  Tak a hotovo. Po dnesnim prenosu se stava jednotny postup EU, NATO sci-fi.

  • Jirosi
   11:40 25.04.2021

   Vzhledem k tomu, co zcela běžně vypouští. Tohle je v podstatě doznání viny.
   Už jen to, že si na to aby to pronesl musel vzít týden volno.

   Přitom všechny pochybnosti jsou mimo. ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Vzhledem k tomu, co zcela běžně vypouští. Tohle je v podstatě doznání viny.
   Už jen to, že si na to aby to pronesl musel vzít týden volno.

   Přitom všechny pochybnosti jsou mimo. Viz. vyjádření těch co viděli co byli předloženo.
   Skrýt celý příspěvek

  • Nesher
   11:56 25.04.2021

   Tak co čekat, když si lůza zvolí za prezidenta agenta Severní Asie. Nicméně doufám, že nejpozději po říjnových volbách bude následovat žaloba za velezradu k ÚS. A po jejím úspěchu ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Tak co čekat, když si lůza zvolí za prezidenta agenta Severní Asie. Nicméně doufám, že nejpozději po říjnových volbách bude následovat žaloba za velezradu k ÚS. A po jejím úspěchu vyvede Hradní stráž Zemana a ovci mimo areál Hradu a NCOZ doručí Mynáře a Nejedlého do vazební věznice.
   Skrýt celý příspěvek

   • Eagle
    12:37 25.04.2021

    Sdílím vaše rozhořčení. Ale v něčem má pravdu. Mě by třeba zajímalo, zda by všechno vyšlo tak rychle na povrch aniž by nedošlo k úniku informací. Sám premiér potvrdil,že s tím šli ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Sdílím vaše rozhořčení. Ale v něčem má pravdu. Mě by třeba zajímalo, zda by všechno vyšlo tak rychle na povrch aniž by nedošlo k úniku informací. Sám premiér potvrdil,že s tím šli předčasně ven protože to prosáklo k novinářům. On nemá potřebu šokovat veřejnost a odvádět pozornost od covidu a chtěl mít co nejvíce informací. Co je ale zarážející je to kopnutí do CIA což může mít fatální následky pro naše tajný služby. Na druhou stranu, po prozrazení identity po útocích v Salisbury 2018 a na základě totožné identity nemusím být ultrašpion aby mi tohle taky nedocvaklo. Nehledě na ten bordel cca 4 odbouchnuty muničáky v Bulharsku ve 2011 kde byla opět prokázána jejich přítomnost. A v neposlední řadě výsledek vyšetřování obou výbuchu jasně napovídá že vyšetřovatelé nevěděli kudy kam a prostě to hodily na ty mrtvé.
    Výmluvy že studoval materiály a nedokázal ani poděkovat je opravdu směšné a hlavně smutné. Tímto jednáním nás nechají příště na holičkách a budeme mít akorát zase všude ostudu. Takže závěr.... i přes některá jeho tvrzení se kterými souhlasím, jeho projev akorát poškodí ČR a vyvolá další pochybnosti u koaličních partnerů,zda nás někdy zase podpořit
    Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     12:49 25.04.2021

     "A v neposlední řadě výsledek vyšetřování obou výbuchu jasně napovídá že vyšetřovatelé nevěděli kudy kam a prostě to hodily na ty mrtvé."

     Tak tohle i celou tu druhou verzi ...
     Zobrazit celý příspěvek

     "A v neposlední řadě výsledek vyšetřování obou výbuchu jasně napovídá že vyšetřovatelé nevěděli kudy kam a prostě to hodily na ty mrtvé."

     Tak tohle i celou tu druhou verzi fakticky ukončil soud v 2017.
     Což, prezident musí vědět!
     Skrýt celý příspěvek

     • Nesher
      13:06 25.04.2021

      On ano, ale je podporovatelé, z větší části lidé řekněme "hůře informovaní" ne a těm a pak jako omluva Rusákům ve stylu, dělám co mohu, ale zpackali jste to vy, to bylo určeno

      On ano, ale je podporovatelé, z větší části lidé řekněme "hůře informovaní" ne a těm a pak jako omluva Rusákům ve stylu, dělám co mohu, ale zpackali jste to vy, to bylo určeno

     • Eagle
      13:13 25.04.2021

      Ano a závěr soudu je?

      Ano a závěr soudu je?

     • Jan Padesátýpátý
      14:28 25.04.2021

      Eagle:

      Jedna věc je, jestli je prokázána vina státu. O vině státu nepochybuje nikdo z těch, kdo měli možnost se seznámit s důkazy (kromě prezidenta, komunistů a SPD).
      Druhá věc ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Eagle:

      Jedna věc je, jestli je prokázána vina státu. O vině státu nepochybuje nikdo z těch, kdo měli možnost se seznámit s důkazy (kromě prezidenta, komunistů a SPD).
      Druhá věc je jestli v tuto chvíli existují nebo neexistují důkazy postačující pro odsouzení jednotlivých členů GRU.
      Ty dvě věci jsou na sobě nezávislé.

      Soud hledá vinu konkrétních jednotlivců, ne vinu státu. A pokud nebude možné ty jednotlivce ani vyslechnout, nebude zahájeno trestní stíhání, natož aby byl zahájen soud.
      Skrýt celý příspěvek

     • ruleta
      14:53 25.04.2021

      Ten soud v 2017 byl o necem jinem a tj. ze tam udajne meli skladovat protipechotni miny.

      Ten soud v 2017 byl o necem jinem a tj. ze tam udajne meli skladovat protipechotni miny.

    • Nesher
     12:56 25.04.2021

     Osobně se domnívám, že důvodem proč to prosáklo ven tímto způsobem, bylo to, že si bezpečnostní komunita (nejen BIS) uvědomila, že to vláda chce zamést pod koberec, viz. Hamáčkova ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Osobně se domnívám, že důvodem proč to prosáklo ven tímto způsobem, bylo to, že si bezpečnostní komunita (nejen BIS) uvědomila, že to vláda chce zamést pod koberec, viz. Hamáčkova plánovaná návštěva Ruska a dále zcela evidentní snaha dát, přes nesouhlas bezpečnostní komunity, Dukovany Rosatomu. Prostě upřednostnili svoji loajalitu státu před loajalitu k politické reprezentaci, ostatně tvořené z nemalé části zločinci (Zeman, Babiš.....) Takže to pustili do novin, aby vládu přinutili konat i navzdory snaze politiků. Což bylo ne úplně "košer", ale v danou chvíli jediné možné řešení.
     Skrýt celý příspěvek

    • Scotty
     13:24 25.04.2021

     Eagle
     Okolnosti zveřejnění jsou jistě zajímavou stránkou. Babiš s Hamáčkem údajně plánovali několik termínů zveřejnění, ale vždy ho z neznámého důvodu odložili. Dále je tu velice ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Eagle
     Okolnosti zveřejnění jsou jistě zajímavou stránkou. Babiš s Hamáčkem údajně plánovali několik termínů zveřejnění, ale vždy ho z neznámého důvodu odložili. Dále je tu velice podezřelá cesta Hamáčka do Moskvy. Unikla informace do médií právě proto aby k té cestě (a případnému vynesení informací Rusům) nedošlo?
     Skrýt celý příspěvek

     • ruleta
      15:42 25.04.2021

      Pokud se to dozvěděli (BIS) v roce 2018-2019 po útoku ve VB, tak je dle mého vyloučené, že by se to Hamáček s Babišem dozvěděli nedávno.

      Pokud se to dozvěděli (BIS) v roce 2018-2019 po útoku ve VB, tak je dle mého vyloučené, že by se to Hamáček s Babišem dozvěděli nedávno.

     • Jirosi
      16:07 25.04.2021

      V roce 2018-2019 se dozvěděli maximálně identitu. Na tu navazuje pátrání, a následné vyšetřovaní. Z rychlostí složek v CR je to techniky ještě rychlé.

      V roce 2018-2019 se dozvěděli maximálně identitu. Na tu navazuje pátrání, a následné vyšetřovaní. Z rychlostí složek v CR je to techniky ještě rychlé.

  • Jan Padesátýpátý
   12:45 25.04.2021

   Já myslím, že v EU a NATO chápou už delší dobu, že Zeman není český prezident ale ruský a čínský agent
   Takže bych to tak černě neviděl.

   Já myslím, že v EU a NATO chápou už delší dobu, že Zeman není český prezident ale ruský a čínský agent
   Takže bych to tak černě neviděl.

 • Christian
  10:36 25.04.2021

  Paní či pane Razem, rád se od Jana Feryny přiučím. Jeho články jsou skutečně zajímavé a kvalitní, pouze ten o státním terorismu ve Vrběticích je z mého pohledu trochu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Paní či pane Razem, rád se od Jana Feryny přiučím. Jeho články jsou skutečně zajímavé a kvalitní, pouze ten o státním terorismu ve Vrběticích je z mého pohledu trochu nesrozumitelný. Rovněž mne v něm zaujala slova kolegy Feryny, že "se začínají objevovat případy napadení rusky mluvících občanů na území ČR". Pokud tomu tak opravdu je, měl by uvést aspoň jeden konkrétní příklad. A poškození budov ruského diplomatického zastoupení v ČR kečupem? Tak tomu již vůbec nerozumím, protože trochu kečupu na zdi, který má symbolizovat krev a vražda dvou civilistů zahraničními zabijáky je nesrovnatelná věc. Anonymní pane nebo paní Razem, kolega Feryna píše na rozdíl od vás určitě velmi zajímavě a také výborně česky. Pokud jsem se ho nějak svou poznámkou o slohovém cvičení dotkl, rád se mu omluvím. Pokud bude mít o to zájem, klidně i osobně. To záleží ale jen a pouze na něm a nikoliv na vás.

  Kristián Chalupa
  Skrýt celý příspěvek

  • Razem
   14:49 25.04.2021

   Nevím, která část tohoto článku je pro vás nesrozumitelná natolik, že vás motivovala k tomu, aby jste Jana Ferynu níže urazil.
   A nemusíte kolem sebe neustále kopat, myslete i na ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Nevím, která část tohoto článku je pro vás nesrozumitelná natolik, že vás motivovala k tomu, aby jste Jana Ferynu níže urazil.
   A nemusíte kolem sebe neustále kopat, myslete i na sebe. Jste už starý člověk a nikdo neví co je či není na druhém břehu. Ta zloba z vás jenom čiší a moc velkou radost sv. Petrovi neuděláte.
   Skrýt celý příspěvek

   • Ján Paliga
    23:32 25.04.2021

    Radosť sv. Petrovi neurobíš ty sám. Obhajuješ zlo a to sa ku sv. Petrovi nenosí.... Zlo končí u Nosiča Svetla.... To ti v Pitěri nepovedali?

    Radosť sv. Petrovi neurobíš ty sám. Obhajuješ zlo a to sa ku sv. Petrovi nenosí.... Zlo končí u Nosiča Svetla.... To ti v Pitěri nepovedali?

  • Jan Feryna
   18:51 25.04.2021

   Dobrý den,

   Vzhledem k tomu, že se pochybnosti o napadení ruských občanů už několikrát v diskuzi objevily, nabízím vysvětlení. Vycházím např. z tohoto tweetu: ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Dobrý den,

   Vzhledem k tomu, že se pochybnosti o napadení ruských občanů už několikrát v diskuzi objevily, nabízím vysvětlení. Vycházím např. z tohoto tweetu: https://twitter.com/Swecu/stat... a ze zkušeností mých blízkých přátel, kteří se provinili tím, že na veřejnosti mluvili rusky. Co se týče kečupu na zdi, rozumím Vaší argumentaci a částečně ji i chápu, nicméně smyslem bylo poukázat na fakt, že ruská propaganda dokáže využít cokoliv, i kečup na fasádě ambasády. Dle mého názoru se jedná o naprosto zbytečné přilévání oleje do ohně. Bohužel zde od politické reprezentace nevidím snahu krotit tyto nálady a nedávat tak zbytečně munici Rusku.

   Pane Chalupo, příspěvek, kde nazýváte můj článek "slohovým cvičením" jsem v diskuzi nenašel, aˇč jsem ji přečetl téměř celou. Tím bych považoval celou věc za uzavřenou.

   Jan Feryna
   Skrýt celý příspěvek

   • Jura99
    09:21 26.04.2021

    Napadení má většina z nás spojeno s fyzickou agresí a nikoliv s verbální. Pokud nějaký Rus dostal v posledních dnech nakládačku kvůli tomu, že je Rus, tak sem s tím. Pochybuju, že ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Napadení má většina z nás spojeno s fyzickou agresí a nikoliv s verbální. Pokud nějaký Rus dostal v posledních dnech nakládačku kvůli tomu, že je Rus, tak sem s tím. Pochybuju, že by se něco takového stalo. A kečup ? Vždyť to je naprosto férové připomenutí, že Rusové mají na rukou krev a to nejen těch dvou zaměstnanců skladu. O žádné přilévaní oleje se nejedná, to co Rusové provedli, by si zasloužilo tu dvousettícovou demonstraci milionu chvilek na Letné.
    Skrýt celý příspěvek

   • Jan Padesátýpátý
    18:20 26.04.2021

    Ten útok byl slovní nebo fyzický? To je totiž zásadní rozdíl.

    Ten útok byl slovní nebo fyzický? To je totiž zásadní rozdíl.

 • Razem
  23:58 24.04.2021

  To, že se tady aktivisté nedokáží smířit s fakty, které jsou napsané v článku se dalo očekávat a místy to v diskuzi připomíná exorcismus.

  Co ale vidím poprvé je to, že v rámci ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To, že se tady aktivisté nedokáží smířit s fakty, které jsou napsané v článku se dalo očekávat a místy to v diskuzi připomíná exorcismus.

  Co ale vidím poprvé je to, že v rámci jednoho média (AN) pomlouvá jeden autor druhého.

  Pane Chalupo, pan Feryna má články tak kvalitní, že jsou primárně uveřejněny jako prémiové. Feryna nepíše koho potkal v Lidlu, apod., ale informace si ověřuje a vy by jste udělal lépe, kdyby jste se od něho něco naučil, než se pokoušet ho teatrálně dehonestovat.
  A hlavně by jste se měl omluvit.
  Skrýt celý příspěvek

  • Razem
   00:00 25.04.2021

   oprava: pokoušel, ne pokoušet
   Kdyby jste náhodou opět nebyl schopný rozeznat překlep a byl ztracen jako minule.

   oprava: pokoušel, ne pokoušet
   Kdyby jste náhodou opět nebyl schopný rozeznat překlep a byl ztracen jako minule.

  • Jirosi
   11:14 25.04.2021

   "To, že se tady aktivisté nedokáží smířit s fakty"

   Otázkou je co s tím, že se s fakty nedokážeš smířit budeš dělat?

   "To, že se tady aktivisté nedokáží smířit s fakty"

   Otázkou je co s tím, že se s fakty nedokážeš smířit budeš dělat?

  • logik
   12:31 25.04.2021

   Víš, jen dokazuješ, že jsi demagog: Viz např.

   "nedokáží smířit s fakty" - tím jen dehonestuješ každého, kdo nesdílí názor napsaný v článku. Ve skutečnosti polemika s uveřejněným ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Víš, jen dokazuješ, že jsi demagog: Viz např.

   "nedokáží smířit s fakty" - tím jen dehonestuješ každého, kdo nesdílí názor napsaný v článku. Ve skutečnosti polemika s uveřejněným názorem je zcela legální a korektní, a Tvůj postoj - kdy to chceš "zakázat" - je demagogie a argumentační faul.

   ", že jsou primárně uveřejněny jako prémiové."
   Klasický argumentační faul. Jednak to, že prémiové jsou ty nejkvalitěnjší články z jičeho neplyne, jednak jejich výběr dělá jeden člověk, tedy to fakt záruka kvality není. Toto je z Tvé strany naprosto klasický argumentační faul "odvolávání se na autoritu" - (která navíc ani žádná autorita prostě není).
   Skrýt celý příspěvek

   • Razem
    15:06 25.04.2021

    bla bla bla

    bla bla bla

    • logik
     17:14 25.04.2021

     Děkuju, že na moji argumentaci reaguješ takto primitivním způsobem.

     Kdybys třeba mlčel, tak by si třeba někdo mohl myslet, že jsi moji odpověď nečetl. Takhle každý vidí, že jsi to ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Děkuju, že na moji argumentaci reaguješ takto primitivním způsobem.

     Kdybys třeba mlčel, tak by si třeba někdo mohl myslet, že jsi moji odpověď nečetl. Takhle každý vidí, že jsi to četl a neumíš předloženou argumentaci jakkoli vyvrátit, tak saháš k primitivní verbální agresi.
     Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      17:30 25.04.2021

      Jaké argumenty, žádné tam nevidím

      Jaké argumenty, žádné tam nevidím

     • logik
      10:58 26.04.2021

      Na to se dá říct už leda: "kup si brejle, strejdo".

      Sorry: kdybys prohlásil, To cos napsal je špatně, protože..... tak by šlo o korektní přístup k diskusi. To, co tu předvádíš ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Na to se dá říct už leda: "kup si brejle, strejdo".

      Sorry: kdybys prohlásil, To cos napsal je špatně, protože..... tak by šlo o korektní přístup k diskusi. To, co tu předvádíš není nic jiného, než sebestředný a arogantní nerespektování názorů druhého. Slušný člověk totiž, když si myslí, že se druhý mýlí, tak napíše proč.

      Jak je vidět např. z reakce Storma, tak to tak evidentně nevnímám jen já: Tvůj postoj už je na rovině: "všichni jsou blázni, jen já jsem beruška"....
      Skrýt celý příspěvek

 • Jan Padesátýpátý
  23:30 24.04.2021

  Pořád tu vidím snahu zpochybnit že to udělali Rusové, jednou se tu někdo podivuje proč trvalo vyšetřování tak dlouho, jinde se spekuluje o množství munice potřebné k výbuchu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pořád tu vidím snahu zpochybnit že to udělali Rusové, jednou se tu někdo podivuje proč trvalo vyšetřování tak dlouho, jinde se spekuluje o množství munice potřebné k výbuchu ...

  Když dám dohromady nezpochybnitelná fakta, ke kterým se může běžný občan dostat, vyjde mi toto:

  To, že "Boširov a Petrov" se v Salisbury účastnili útoku na Skripalovy je jasné - jinak by Rusko (přesněji ministerstvo zahraničí) týden nepopíralo že tito lidé seděli v příslušných letadlech z Moskvy do Londýna a zpět a netvrdilo by že tato dvojice neexistuje.
  Jestliže tato dvojice poslala do Vrbětic falešné pasy a pak právě v den výbuchu spolu s dalšími členy GRU opustila Česko, není co dál řešit: výbuch je evidentně práce Ruska a GRU.

  A dále, Babišova vláda se dlouhodobě snažila udržovat dobré vztahy s Ruskem a hlavně se snažila za každou cenu udržet Rosatom v tendru na Dukovany. Jestliže taková vláda otočila a vyhostila Rusku 18 diplomatů, znamená to, že důkazy které má v ruce jsou natolik průkazné, že nic jiného dělat nemohla.
  Skrýt celý příspěvek

  • Falko
   06:45 25.04.2021

   Ako vidím medzi riadkami reagujete aj na môj komentár.Nevedel som, že pýtať sa konkrétne otázky na tomto fóre je problém.Jednoducho som sa posledných 7 rokov o nejaký sklad na ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Ako vidím medzi riadkami reagujete aj na môj komentár.Nevedel som, že pýtať sa konkrétne otázky na tomto fóre je problém.Jednoducho som sa posledných 7 rokov o nejaký sklad na Morave nezaujímal.
   Ubezpečujem Vás, že som posledný, kto bude obhajovať Rusov.O tom, že to urobili nemám pochýb, o tom že je nutný odvetný krok nepochybujem. Nutný je na celej úrovni NATO a EÚ, aby to malo váhu.

   Prirovnanie k MH 17,je trefné Holanďanom trvalo vyšetrovanie 5 rokov. Jasne beriem to, český vyšetrovatelia nemali na túto udalosť taký veľký tým preto trvalo dlhšie. Aby nedošlo k ďalšiemu spochybňovaniu kvalitu ľudí v týme vyšetrovateľov nespochybňujem.

   Inak prečo je také strašné nadhodiť to, že doteraz vlastne Čechom vyhovovalo čušať, kvôli Dukovanom a iným zaujmom.

   Poznám jedno porekadlo: kam vítr, tam plášť.
   Skrýt celý příspěvek

   • Jan Padesátýpátý
    09:26 25.04.2021

    Nejste první kdo položil otázku "proč to trvalo 7 let", to je oblíbená otázka proruských trollů.

    Vláda přiznala, že informaci o GRU ve Vrběticích měla o 11 dní dřív než vystoupila ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Nejste první kdo položil otázku "proč to trvalo 7 let", to je oblíbená otázka proruských trollů.

    Vláda přiznala, že informaci o GRU ve Vrběticích měla o 11 dní dřív než vystoupila na sobotní tiskovce před týdnem. Možná ji měla ještě déle. A přijde mi celkem pravděpodobné, že se tuto informaci snažili kvůli Dukovanům nějakou dobu ututlat, a že ta tiskovka přišla v okamžiku, kdy Respekt hrozil, že vše zveřejní sám (rozsáhlý článek v Respektu přišel hned po tiskovce, ten musel být připraven předem).
    https://www.respekt.cz/agenda/...

    Ale nechce se mi věřít, že by vláda tu informaci tajila roky.
    Skrýt celý příspěvek

    • Falko
     11:15 25.04.2021

     Ďakujem, za link nemusím si pracne,, googliť'' a hľadať informácie kde kade na webe. Viete ja nesledujem správy a popravde AN sú jedny z mála,,periodík" čo čítam.

     Ďakujem, za link nemusím si pracne,, googliť'' a hľadať informácie kde kade na webe. Viete ja nesledujem správy a popravde AN sú jedny z mála,,periodík" čo čítam.

    • Jirosi
     11:17 25.04.2021

     Tak roky to mohla tajit leda BIS. Čistě z důvodů, že neměla dost důkazů o které by svoje tvrzení mohla opřít.
     Ale to je to jak má mají pracovat. Pokud si nejsou jisti.

     Tak roky to mohla tajit leda BIS. Čistě z důvodů, že neměla dost důkazů o které by svoje tvrzení mohla opřít.
     Ale to je to jak má mají pracovat. Pokud si nejsou jisti.

 • Falko
  21:03 24.04.2021

  Prečo sa tento výbuch začal riešiť až 7 rokov potom, ako sa stal? Tak dlho trvá vyšetrenie takéhoto činu?
  A prečo sa to rieši práve teraz?

  Normálne mám konšpiračné chute. Prečo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Prečo sa tento výbuch začal riešiť až 7 rokov potom, ako sa stal? Tak dlho trvá vyšetrenie takéhoto činu?
  A prečo sa to rieši práve teraz?

  Normálne mám konšpiračné chute. Prečo sa vytiahli veci, ktoré sa predtým zamietli pod koberec, tolerovali sa. Mám pocit, že toto je odpoveď Rusku, na jeho stavanie vojakov k ukrajinským hraniciam. Poukázanie na to, že sa na nich striehne. Aby vedeli, kde je ich miesto, aby nerobili široké ramená s ekonomikou talianska. Jediné prečo Rusi vyskakuju sú jadrové zbrane, tie im kryjú chrbát.

  V podstate je to tichá podpora Ukrajiny strednou Európou okrem Maďarska.
  Skrýt celý příspěvek

  • Jan Padesátýpátý
   21:42 24.04.2021

   Jak dlouho mezinárodní komise vyšetřovala sestřelení letu MH-17 ruským Bukem? 5 let?
   Je pravda, že Rusové měli svoje vyšetřování uzavřené okamžitě, a využili toho k propagandě. ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Jak dlouho mezinárodní komise vyšetřovala sestřelení letu MH-17 ruským Bukem? 5 let?
   Je pravda, že Rusové měli svoje vyšetřování uzavřené okamžitě, a využili toho k propagandě. Mezinárodní vyšetřovací komisi ale nešlo o propagandu, ale o skutečné vyšetření, a proto to trvalo 5 let.

   Vrbětice by se asi nikdy nepodařilo vyšetřit, pokud by se neobjevily fotky "Boširova a Petrova" po Salisbury. Takže to vyšetřování fakticky trvalo 3 roky.
   Skrýt celý příspěvek

  • Scotty
   22:00 24.04.2021

   vyšetřování se řeší tak dlouho dokud je potřeba. Respektive než vyšetřovatelé přijdou se smysluplným vysvětlením událostí které budou schopni podepřít důkazy.
   Navíc vždycky se dá ...
   Zobrazit celý příspěvek

   vyšetřování se řeší tak dlouho dokud je potřeba. Respektive než vyšetřovatelé přijdou se smysluplným vysvětlením událostí které budou schopni podepřít důkazy.
   Navíc vždycky se dá říct proč právě teď. Pořád se něco děje....
   Skrýt celý příspěvek

   • Falko
    06:51 25.04.2021

    Scott túto formulu poznám, chcel som vedieť nejaké podrobnosti.

    Bohužiaľ odpoveď od človeka s kritickým myslením prišla len jedna a to od Vás.

    Len škoda, že som nedostal nejaké ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Scott túto formulu poznám, chcel som vedieť nejaké podrobnosti.

    Bohužiaľ odpoveď od človeka s kritickým myslením prišla len jedna a to od Vás.

    Len škoda, že som nedostal nejaké info o vyšetrovaní, ktoré by mi osvetlilo, čo ako sa stalo.
    Skrýt celý příspěvek

    • Falko
     07:03 25.04.2021

     Pardon, prečítal som si aj doplňujúci príspevok od Ján päťdesiatypiaty. Takú odpoveď som chcel detail, ktorý dá dĺžke vyšetrovania a vyšetrovaniu zmysel. To, že sa objavili fotky ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Pardon, prečítal som si aj doplňujúci príspevok od Ján päťdesiatypiaty. Takú odpoveď som chcel detail, ktorý dá dĺžke vyšetrovania a vyšetrovaniu zmysel. To, že sa objavili fotky ich dvoch po nejakom čase je to čo som si chcel prečítať.
     Skrýt celý příspěvek

 • xstandis
  12:41 24.04.2021

  Ono by to chtělo spíše naordinovat Rusům stejnou medicínu, jakou dávají ostatním. Jak to svého času prosadil "Zbig" v USA.

  Ono by to chtělo spíše naordinovat Rusům stejnou medicínu, jakou dávají ostatním. Jak to svého času prosadil "Zbig" v USA.

 • KOUMES123
  11:22 24.04.2021

  Sice na to nejsou důkazy, ale na 99% to Rusové udělali. Když se bojuje, tak nejen na frontě, ale ničí se i zásobovací kolony, fabriky co vyrábějí zbraně a munici. Myslet si, že se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Sice na to nejsou důkazy, ale na 99% to Rusové udělali. Když se bojuje, tak nejen na frontě, ale ničí se i zásobovací kolony, fabriky co vyrábějí zbraně a munici. Myslet si, že se nás boje na Ukrajině netýkají, že jenom obchodujeme, to by platilo, kdybychom zbraně dodávali do země na druhým konci světa a ta s tím nemohla nic dělat. Problém je, že Evropa je tlačena do konfrontace s Ruskem, aby spolu s ním krvácela, zatímco USA na druhém konci světa krvácet nebudou protože za sebe nastrčili užitečné idioty. Doufám, že nakonec nebudeme muset kupovat ruský plyn od Němců a budeme mít jak idioti nejdražší plyn v Evropě. Co s tím?!? Omezit počet "diplomatů" v Praze, aby nebyli tolik "akční" a smířit se s tím, že mocenské hry velmocí jiné nebudou.
  Skrýt celý příspěvek

  • Jura99
   11:38 24.04.2021

   zasobovaci kolony a fabriky at si bojujici strany nici, ale nikoliv na uzemi nezucastneneho statu. Pak je to bezmala valecny akt vuci nezucastnenemu statu.

   zasobovaci kolony a fabriky at si bojujici strany nici, ale nikoliv na uzemi nezucastneneho statu. Pak je to bezmala valecny akt vuci nezucastnenemu statu.

  • StandaBlabol
   12:03 24.04.2021

   Všichni, kdo materiály tajných služeb viděli, se shodli, že důkazy jsou. A musela to být síla, když i Ovar je radši potichu. Proč tvrdíš, že nejsou? Nákupy "drahého plynu od Němců" ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Všichni, kdo materiály tajných služeb viděli, se shodli, že důkazy jsou. A musela to být síla, když i Ovar je radši potichu. Proč tvrdíš, že nejsou? Nákupy "drahého plynu od Němců" jsou nesmyslem, plyn se obchoduje na burze v Rotterdamu, nemáme na něj smlouvy s Ruskem nebo kterýmkoliv jiným státem. Takže Rusové nemají jak nás omezit. Museli by zastavit tok plynu do celé Evropy.
   Skrýt celý příspěvek

  • Ján Paliga
   22:54 24.04.2021

   @ Koumes

   "...Evropa je tlačena do konfrontace s Ruskem, aby spolu s ním krvácela, zatímco USA na druhém konci světa krvácet nebudou protože za sebe nastrčili užitečné ...
   Zobrazit celý příspěvek

   @ Koumes

   "...Evropa je tlačena do konfrontace s Ruskem, aby spolu s ním krvácela, zatímco USA na druhém konci světa krvácet nebudou protože za sebe nastrčili užitečné idioty..."

   Európa je tak tlačená do konfliktu, že agresorom bola RF, nie Ukrajina či EÚ a už vôbec nie Spokojné štáty....

   "Doufám, že nakonec nebudeme muset kupovat ruský plyn od Němců a budeme mít jak idioti nejdražší plyn v Evropě. Co s tím?!? "

   Odporúčam zistiť si, kto neustále torpéduje výstavbu alternatívnych plynovodov z inej oblasti ako je RF.... To skutočne nevidíte?
   Skrýt celý příspěvek

 • StandaBlabol
  09:09 24.04.2021

  Je fajn, že se někdo snaží vnést od tématu racionálnost a upřesnit pojmy. Ale autor mě ztratil v odstavci, kde uvádí definice státního terorismu, které používá CIA a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Je fajn, že se někdo snaží vnést od tématu racionálnost a upřesnit pojmy. Ale autor mě ztratil v odstavci, kde uvádí definice státního terorismu, které používá CIA a FBI:
  "„násilné, kriminální skutky spáchané jednotlivci nebo skupinami inspirovanými nebo navázanými na zahraniční teroristické organizace nebo národy (poté se jedná o státem sponzorovaný terorismus)" a "úmyslné, politicky motivované násilí páchané na civilních cílech subnárodními skupinami“.
  Podle mě obě tyto definice útok ve Vrběticích perfektně splňuje. Proč tedy dodává větu "Šermování pojmy se tedy věru nevyplácí." Nepopírá citace, které použil?
  A že jsme si v ČR nevšimli, že se GRU přejmenovalo na GU? Relevance tohoto bodu je nula. Proč to vůbec zmiňuje? Nechápu. Proč bychom měli být experti na zkratky ruských tajných služeb. Všichni víme, že se bavíme o ruské vojenské rozvědce.

  Ano, označit útok ve Vrběticích jako státní terorismus je jen jedna z možností. Přitom takové označení přilévá oleje do ohně. A podle mě je to dobře, protože při odvaze našich politiků by se jinak mohlo stát, že by celý incident odsoudili a tím by to skončilo.
  Skrýt celý příspěvek

  • StandaBlabol
   09:22 24.04.2021

   "V souvislosti s velmi vyhrocenou rétorikou také často zapadá fakt, že se začínají objevovat případy napadení rusky mluvících občanů na území ČR."
   Tohle by možná stálo za ...
   Zobrazit celý příspěvek

   "V souvislosti s velmi vyhrocenou rétorikou také často zapadá fakt, že se začínají objevovat případy napadení rusky mluvících občanů na území ČR."
   Tohle by možná stálo za vysvětlení a doložení. Osobně jsem ve zpravodajství nic podobného nezaznamenal. Taky mám pár známých z Ruska a nikdy z nich nezmínil, že by se tu teď cítil ohrožený.
   Skrýt celý příspěvek

  • Jan Padesátýpátý
   10:44 24.04.2021

   Přesně tak, te´ď je přesně ten okamžik kdy je třeba pomalu přilévat olej do ohně, dokud si Rusko neuvědomí, že u nás nemůže beztrestně zabíjet lidi a že pokud to Rusko někdy ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Přesně tak, te´ď je přesně ten okamžik kdy je třeba pomalu přilévat olej do ohně, dokud si Rusko neuvědomí, že u nás nemůže beztrestně zabíjet lidi a že pokud to Rusko někdy zopakuje, jeho ztráty mnohonásobně převáží zisky.
   Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  08:54 24.04.2021

  Rase
  Naprostá pravda, stále tu rusům někdo to Eldorádo trpí. Co na tomto případě nechápu, je chvála směrem k BIS. BIS snad nemáme od toho, aby nám po 7 letech něco pomohla ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Rase
  Naprostá pravda, stále tu rusům někdo to Eldorádo trpí. Co na tomto případě nechápu, je chvála směrem k BIS. BIS snad nemáme od toho, aby nám po 7 letech něco pomohla vyšetřit, když gró všeho odvedli Britové a Bellingcat v roce 2018. BIS by tu měla být od toho, abyr takové Eldorádo neexistovalo, nebo aby ho měli pod kontrolou a nebezpečné osoby ihned nechali sebrat a vyhostit.
  Jak to, že v říjnu 2014, tedy půl roku po obsazení krymu ruskem a ruských operacích na východě ukrajiny někdo to Eldorádo v Česku neměl pod kontrolou?
  A ten někdo měla být zcela určitě BIS.
  Skrýt celý příspěvek

  • Jura99
   09:02 24.04.2021

   BIS je informacni sluzba a pokud si vzpominam, upozornovala na ruskou agenturni sit. Preventivne za ruku Pata a Mata nechytla, ale nevim jestli to mela v popisu prace. Za ruku je ...
   Zobrazit celý příspěvek

   BIS je informacni sluzba a pokud si vzpominam, upozornovala na ruskou agenturni sit. Preventivne za ruku Pata a Mata nechytla, ale nevim jestli to mela v popisu prace. Za ruku je nechytli ani v Britanii. Jeste chci dodat, ze se zpravou BIS si obvykle kazdy vytapetoval, s prezidentem v cele, ktery je jak znamo zesmesnoval.
   Skrýt celý příspěvek

   • flanker.jirka
    12:14 24.04.2021

    Jura99
    V popisu práce má mimo jiné i konstrašpionáž.
    https://www.bis.cz/kontraspion...

    Jura99
    V popisu práce má mimo jiné i konstrašpionáž.
    https://www.bis.cz/kontraspion...

    • ruleta
     17:47 24.04.2021

     Souhlas s uvodni tezi az na to, ze my nevime jestli BIS neco vedela a dala to do svych zprav. Osobne bych cekal, ze by BIS mela mit info o pohybu tolika agentu v Ceske Republice ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Souhlas s uvodni tezi az na to, ze my nevime jestli BIS neco vedela a dala to do svych zprav. Osobne bych cekal, ze by BIS mela mit info o pohybu tolika agentu v Ceske Republice (jakoze vedela, ze se "neco deje"). V ani jedne zprave (verejne) z roku 2014, 2015, 2016 neni ani naznak, ze by neco vedela. Otazka je co je v "neverejnych" castech Koudelka mel byt povysen 6x, Zeman roky do nej tepe....tohle jsou moje indicie, ze BIS neco mela a vedela a davala statu informace.
     Skrýt celý příspěvek

     • flanker.jirka
      10:18 25.04.2021

      ruleta
      Obavám se, že díky tomu, že jsme uprostřed shengenu se pohyb cizinců na našem území hodně špatně monitoruje. Mohou přijet do jiné země EU a pak přejíždět podle potřeb bez ...
      Zobrazit celý příspěvek

      ruleta
      Obavám se, že díky tomu, že jsme uprostřed shengenu se pohyb cizinců na našem území hodně špatně monitoruje. Mohou přijet do jiné země EU a pak přejíždět podle potřeb bez jakýchkoliv kontrol.
      Skrýt celý příspěvek

 • Sidon
  23:26 23.04.2021

  Ja si myslim, ze ten pan, co to tady tak hezky sepsal, ma pravdu. Kreml by se mohl rozlobit a jeho zamestnanci by od nas treba odvezli sochu Koneva, prestali by financovat nase ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ja si myslim, ze ten pan, co to tady tak hezky sepsal, ma pravdu. Kreml by se mohl rozlobit a jeho zamestnanci by od nas treba odvezli sochu Koneva, prestali by financovat nase politiky, zacali by se starat o vsechny nase vojenske hroby na svem uzemi, prestali by nas zasobovat kvalitnimi zpravami na nejruznejsich serverech, zanechali by dorucovani zabavne pyrotechniky do municnich skladu a tak dal. Vam by se po tom vsem nestyskalo, kdyby nas proste uz jednou nechali na pokoji?
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  19:15 23.04.2021

  Trestní zákonník praví:
  "Kdo v úmyslu poškodit ústavní zřízení nebo obranyschopnost České republiky, narušit nebo zničit základní politickou, hospodářskou nebo sociální strukturu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Trestní zákonník praví:
  "Kdo v úmyslu poškodit ústavní zřízení nebo obranyschopnost České republiky, narušit nebo zničit základní politickou, hospodářskou nebo sociální strukturu České republiky nebo mezinárodní organizace, závažným způsobem zastrašit obyvatelstvo nebo protiprávně přinutit vládu nebo jiný orgán veřejné moci nebo mezinárodní organizaci, aby něco konala, opominula nebo trpěla, ..."

  "g) vydá lidi v obecné nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví nebo cizí majetek v nebezpečí škody velkého rozsahu tím, že způsobí požár nebo povodeň nebo škodlivý účinek výbušnin, plynu, elektřiny nebo jiných podobně nebezpečných látek nebo sil nebo se dopustí jiného podobného nebezpečného jednání, nebo takové obecné nebezpečí zvýší nebo ztíží jeho odvrácení nebo zmírnění,"

  To g zcela jasně splněno bylo. Teď jde jen o to, jestli je splněna úvodní klausule, což pro ČR asi spíše nebyla. Ovšem jestli bylo cílem narušit dodávky zbraní vůči Ukrajině, tak byl úmysl narušit obranyschopnost Ukrajiny. Tedy

  a) šlo jednoznačně o sabotáž a vojenský útok vůči ČR
  b) asi, v definici trestního zákoníku, nešlo o teroristický útok - nicméně v politické mluvě je tento pojem vykládán volněji (a to i Ruskem)
  c) s největší pravděpodobností šlo o teroristický útok vůči Ukrajině, spáchaný na území ČR
  Skrýt celý příspěvek

  • Jan Padesátýpátý
   19:28 23.04.2021

   o kus níž jsi napsal:
   "Soudy několikrát jasně prohlásili, že vědomá činnost, která může mít s nějakou pravdědpodobností jako následek zabití, je vraždou. Takže to, že primárním ...
   Zobrazit celý příspěvek

   o kus níž jsi napsal:
   "Soudy několikrát jasně prohlásili, že vědomá činnost, která může mít s nějakou pravdědpodobností jako následek zabití, je vraždou. Takže to, že primárním úmyslem zde nebylo zabití těch obětí, na právní klasifikaci tohoto činu nic nemění."

   Proč si myslíš, že se totéž nevztahuje na výbuch muničního skladu? Ti agenti museli vědět, že dojde ke snížení obranyschopnosti ČR, a je celkem jedno jestli primární cíl byl nebo nebyl jiný.
   Skrýt celý příspěvek

   • logik
    19:37 23.04.2021

    Já sem měl za to, že v tom skladu neměla armáda nic uloženého, že šlo o "soukromé" věci, které ani nebyly určeny pro AČR.

    Pokud tam bylo něco určeného pro AČR, pak máš pravdu, pak ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Já sem měl za to, že v tom skladu neměla armáda nic uloženého, že šlo o "soukromé" věci, které ani nebyly určeny pro AČR.

    Pokud tam bylo něco určeného pro AČR, pak máš pravdu, pak je Tvůj závěr správný, že i podle českého zákoníku to je teroristický útok. Pokud ne, tak tam to narušení obranyschopnosti úplně nevidím. Byť na druhou stranu šlo furt o sklad AČR, byť pronajatý, takže vlastně máš pravdu, že šlo o poškození majetku armády, což by šikovný právník tak klasifikovat i mohl.

    Nicméně IMHO to, že jestli šlo o snahu nedoručit zbraně na Ukrajinu, tak že šlo o teroristický útok na Ukrajinu úplně stačí a tam to okecatelné není - byť pravda trollové zas tvrdí, že to byly zbraně do Sýrie (což u letecké munice dává smysl, že?).


    PS: Paradoxně, ono tím došlo k zvýšení obranyschopnosti ČR, protože jsme se zbavili těch Ruskejch .... Ale nevím, jestli by Rusko použilo takovouto argumentaci na obranu svých agentů :-)
    Skrýt celý příspěvek

    • Jan Padesátýpátý
     20:01 23.04.2021

     přijde mi že ten sklad má význam pro obranyschopnost ČR i tehdy pokud jsou zbraně zrovna v soukromém vlastnictví
     v případě potřeby totiž může armáda ty zbraně odkoupit a použít

     přijde mi že ten sklad má význam pro obranyschopnost ČR i tehdy pokud jsou zbraně zrovna v soukromém vlastnictví
     v případě potřeby totiž může armáda ty zbraně odkoupit a použít

     • Grugh
      00:26 24.04.2021

      A mně přijde, že máte příliš bujnou fanztazii (aneb butterfly effect v praxi).

      Navic asi nejde zakládat důkaz motivu na jedné verzi (zbraně přes Bulharsko na Ukrajinu) a trestní ...
      Zobrazit celý příspěvek

      A mně přijde, že máte příliš bujnou fanztazii (aneb butterfly effect v praxi).

      Navic asi nejde zakládat důkaz motivu na jedné verzi (zbraně přes Bulharsko na Ukrajinu) a trestní kvalifikaci na jiné (zbraně přes odkup k obraně ČR).

      Navíc tímhle způsobem nelze efektivně soudit. to by potom krádež rohlíku mohla být podle fantazie soudce:
      a) trestným čínem terorismu.
      Rohlík si mohl chtít koupit zpravodajský analytik. Ale protože se mu žádný jiný nemusel líbit, tak by mohl do práce odjet hladový a kvůli hladu se nesoustředit na zjištění teroristické hrozby, které by pak nikdo případně nezabránil.
      b) hrdinským činem
      Bylo zabráněno koupi rohlíku teroristou, kterému by potom nezbyly síly a od svého činu by opustil.

      Mimochodem s tím prohlášením ohledně soudů a vraždy se nemohlo jednat o české soudy nebo jste situaci velmi zjednodušil. Jsou celkem jasné podmínky pro trestný čin vraždy. Jako hlavní je "úmysl" zabít:
      § 140 Vražda
      -------------
      (1) Kdo jiného úmyslně usmrtí, bude potrestán odnětím svobody na deset až osmnáct let.
      (2) Kdo jiného úmyslně usmrtí s rozmyslem nebo po předchozím uvážení, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let.
      (3) Odnětím svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečným trestem bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2
      ...
      (4) Příprava je trestná.

      Když někoho hodíte do studny a necháte ho utopit, tak je to vražda. Nezabijeteho přímo, ale je velmi vysoká pravděpodobnost, že dotyčný zemře.

      Pokud pojedete autem jako prase a zdrogovaný, tak je také pravděpodobnost, že někoho zabijete. Ale za vraždu (ve stadiu pokusu) vás policista, který vás zastaví, neobviní.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jura99
      09:13 24.04.2021

      Grugh: ve Vrbeticich slo o obecne ohrozeni, pachatele si museli byt vedomi, ze zpusobi i smrt, ale patrne nemeli umysl to zpusobit konkretnimu jim predem znamemu cloveku. Za obecne ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Grugh: ve Vrbeticich slo o obecne ohrozeni, pachatele si museli byt vedomi, ze zpusobi i smrt, ale patrne nemeli umysl to zpusobit konkretnimu jim predem znamemu cloveku. Za obecne ohrozeni tohoto rozsahu a s temito nasledky je dozivotni trest.
      Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      09:43 24.04.2021

      Ad Jura99:
      O obecené ohrožení by teoreticky mohlo jít (kdyby se čin stal způsobem, který teď popisují média).
      Ale určitě nešlo o vraždu (jak jsem vysvětlil předtím) a určitě ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ad Jura99:
      O obecené ohrožení by teoreticky mohlo jít (kdyby se čin stal způsobem, který teď popisují média).
      Ale určitě nešlo o vraždu (jak jsem vysvětlil předtím) a určitě trestem nemůže být doživotí (budeme-li se držet zákona), viz § 272 Obecné ohrožení.
      A pak taky existuje "presumpce neviny". Ale je asi zbytečné to tady vysvětlovat, když už se rozdávají tresty.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jura99
      11:46 24.04.2021

      Grugh: to se pochopitelne pletete. Za obecne ohrozeni samozrejme hrozi nejvyssi trest, kterym je momentalne dozivoti. Tento trest dostali za tuto pravni kvalifikaci napr. nekteri ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Grugh: to se pochopitelne pletete. Za obecne ohrozeni samozrejme hrozi nejvyssi trest, kterym je momentalne dozivoti. Tento trest dostali za tuto pravni kvalifikaci napr. nekteri akteri metanolove kauzy.
      Obecne ohrozeni Vrbetice jednoznacne byly (krome dalsich tč) a pikantni je, ze vyhledavani a zatceni by meli byt i organizatori, tj. patrne hlavni postavy Ruska. Asi by se divili, kdyby jim na nejakem summitu cesti lovci lebek nasadili klepeta.
      Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      22:39 24.04.2021

      @Jura99
      Aktéři metanolové aféry úmyslně podávali obrovskému množství lidí jed, který vedl k vážnému poškození zdraví a často i smrti. Zemřelo nejméně 50 lidí. Minimálně stovky ...
      Zobrazit celý příspěvek

      @Jura99
      Aktéři metanolové aféry úmyslně podávali obrovskému množství lidí jed, který vedl k vážnému poškození zdraví a často i smrti. Zemřelo nejméně 50 lidí. Minimálně stovky dalších mají trvale poškozené zdraví, včetně naprosté slepoty. 2 lidé z 61 obžalovaných byli odsouzeni na doživotí.
      Podle §54 Výjimečný trest, lze doživotí udělit za obecné ohrožení jen za určitých podmínek a jen pro ty, kteří naplní skutkovou podstatu § 272 odst. 3):
      (3) Odnětím svobody na dvanáct až dvacet let nebo výjimečným trestem bude pachatel potrestán,
      a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 úmyslně smrt, nebo
      b) spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu.
      A ani jeden z těchto bodů nebyl naplněn, natož ještě přísnější podmínky pro vyjímečný trest.

      Pokud máte jiný názor, uvěďte konkrétní paragraf a skutek, který ho naplňuje.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      16:16 25.04.2021

      § 54Výjimečný trest

      (3) ..... nebo který při spáchání zvlášť závažného zločinu obecného ohrožení podle § 272 odst. 3, vlastizrady (§ 309), teroristického útoku podle § 311 odst. ...
      Zobrazit celý příspěvek

      § 54Výjimečný trest

      (3) ..... nebo který při spáchání zvlášť závažného zločinu obecného ohrožení podle § 272 odst. 3, vlastizrady (§ 309), teroristického útoku podle § 311 odst. 3, teroru (§ 312), ...

      Tady máte hned 2 paragrafy co na to jdou aplikovat.
      Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      11:17 26.04.2021

      Já chci přímo citaci paragrafu a odstavce a příklad činu, který ho naplnil.
      Nelze prohlásit, že za zločin může následovat až trest smrt a proto si každý (i údajný) zločinec ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Já chci přímo citaci paragrafu a odstavce a příklad činu, který ho naplnil.
      Nelze prohlásit, že za zločin může následovat až trest smrt a proto si každý (i údajný) zločinec zaslouží trest smrti. Záleží jestli splnil VŠECHNY podmínky (např. spáchal zločin v zemi, která vykonává trest smrti).

      § 272 (Obecné ohrožení) odst. 3 jsem již odcitoval, spolu s mým názorem, že naplněn nebyl (úmyslná smrt, nebo vyjímečný stav).
      Ohledně naplnění skutkové podstaty § 311 (Teroristický útok) panují také neshody. Politici tvrdí, že k naplnění došlo, odborníci, že nikoliv. Tak jak to tedy je?
      Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      12:52 26.04.2021

      V roce 1985 francouzští agenti nastražili nálože a potopili loď Greenpeace s názvem Rainbow Warrior. Následkem výbuchu zahynul portugalský fotograf.
      Odsouzení bylo za "neúmyslné ...
      Zobrazit celý příspěvek

      V roce 1985 francouzští agenti nastražili nálože a potopili loď Greenpeace s názvem Rainbow Warrior. Následkem výbuchu zahynul portugalský fotograf.
      Odsouzení bylo za "neúmyslné zabití" a poškození majetku. Dva pachatelé dostali 10 let vězení. Po převezení do vlasti byli propuštěni, přibližně po 3 letech od zatčení.
      https://www.novinky.cz/zahrani...
      Skrýt celý příspěvek

  • Grugh
   23:58 23.04.2021

   @(Anti)Logik
   1) V zákoníku to není, ale někdo by to tak mohl brát Tak to musí být pravda...
   To je fakt vtipná argumentace :-)
   2) Jak byla poškozena Ukrajina výbuchem ve ...
   Zobrazit celý příspěvek

   @(Anti)Logik
   1) V zákoníku to není, ale někdo by to tak mohl brát Tak to musí být pravda...
   To je fakt vtipná argumentace :-)
   2) Jak byla poškozena Ukrajina výbuchem ve Vrběticích?
   Materiál byl český, část možná určená pro bulharskou firmu. Na Ukrajinu se vztahovalo zbrojní embargo, takže legálně by ho nešlo Ukrajině poskytnout ani na teoretické úrovni.
   Ale možná by ho šlo ilegálně poskytnout nějaké militantní anebo zločinecké organizaci, třeba k právě k teroristickému útoku ;-). Jen si myslím, že by to bylo spíše v Sýrii než na Ukrajině ...
   Skrýt celý příspěvek

   • Jura99
    09:20 24.04.2021

    Grugh: o zbrojnim embargu vuci UA slysim poprve, mozna se pletu, ale zadne tam nebylo. Ukrajina pochopitelne poskozena byla, kvuli tomu take Pat s Matem vazili cestu. (beru ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Grugh: o zbrojnim embargu vuci UA slysim poprve, mozna se pletu, ale zadne tam nebylo. Ukrajina pochopitelne poskozena byla, kvuli tomu take Pat s Matem vazili cestu. (beru informace BIS za fakt, polemizovat, ze k vybuchu doslo jinak, kvuli necemu jinemu, by rozbilo tema)
    Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      10:39 24.04.2021

      Embargo bylo vyhlášeno proti Janukovyčovi a skončilo v polovině července. K prvnímu výbuchu došlo až v říjnu

      Embargo bylo vyhlášeno proti Janukovyčovi a skončilo v polovině července. K prvnímu výbuchu došlo až v říjnu

     • Grugh
      22:54 24.04.2021

      OK. přiznávám, že embargo Evropské unie skončilo dříve než jsem myslel.
      Alespoň jsem o nějakém embargu věděl, narozdíl od některých.
      I tak si myslím, že by údajné "bulharské" ...
      Zobrazit celý příspěvek

      OK. přiznávám, že embargo Evropské unie skončilo dříve než jsem myslel.
      Alespoň jsem o nějakém embargu věděl, narozdíl od některých.
      I tak si myslím, že by údajné "bulharské" zbraně spíš měly namířeno přes Turecko do Sýrie. Ukrajinská armáda měla sovětských zbraní dost.
      @Pavel1
      Teď jsi mě odhalil. A to se mi to dařilo tak dlouho tajit.
      Možná byste si měli přečíst toto:
      https://zahranicni.ihned.cz/c1...
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      16:22 25.04.2021

      Není lepší používat aktuální ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Není lepší používat aktuální informace?
      https://www.idnes.cz/zpravy/za...

      Je zvláštní, že tuhle část potvrdil v nedělním projetu MZ. Normálního člověka by trklo, že stále jen skáče na dezinformace.
      Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      11:26 26.04.2021

      V době, kdy jsem psal příspěvek, byly "aktuální" informace jiné.
      Kdo ví, kam dál se "pravda" posune v příštích dnech.

      Navíc může být pravda oboje, důležitá je časová linka (v roce ...
      Zobrazit celý příspěvek

      V době, kdy jsem psal příspěvek, byly "aktuální" informace jiné.
      Kdo ví, kam dál se "pravda" posune v příštích dnech.

      Navíc může být pravda oboje, důležitá je časová linka (v roce 2014 vs. po roce 2014):
      1) Gebrev v prohlášení odmítá, že by si V ROCE 2014 v Česku munici či zbraně pro Ukrajinu objednával. „Tvrzení, že munice zničená teroristickým činem v České republice v roce 2014 byla určena pro reexport EMKO na Ukrajinu, nejsou pravdivá. Společnost EMKO navíc nikdy nevyvážela na Ukrajinu střelivo pocházející z České republiky,“ tvrdí se v prohlášení. „V měsících před, během a nejméně jeden rok po výbuších v České republice společnost EMKO neplánovala přepravit majetek z dotyčných skladů do Bulharska ani do žádné jiné země,“ tvrdí Gebrev s tím, že dosud žádný vyšetřovací orgán se na něj ani na jeho firmu v této souvislosti neobrátil.
      2) Společnost EMKO bulharského obchodníka se zbraněmi Emilijana Gebreva dodávala zbraně na Ukrajinu i PO ROCE 2014, kdy na východě země tamní separatisté podporovaní Ruskem začali bojovat proti ukrajinské armádě. Listu The New York Times to přiznal sám Gebrev, který původně vyzbrojování Ukrajiny popíral.
      Skrýt celý příspěvek

   • Pavel1
    14:46 24.04.2021

    ad 1) Takže ani neumíš číst.

    ad 1) Takže ani neumíš číst.

 • Jan Padesátýpátý
  19:12 23.04.2021

  § 311 Teroristický útok
  (1) Kdo v úmyslu poškodit ústavní zřízení nebo obranyschopnost České republiky ...
  a) provede útok ohrožující život nebo zdraví člověka s cílem způsobit ...
  Zobrazit celý příspěvek

  § 311 Teroristický útok
  (1) Kdo v úmyslu poškodit ústavní zřízení nebo obranyschopnost České republiky ...
  a) provede útok ohrožující život nebo zdraví člověka s cílem způsobit smrt nebo těžkou újmu na zdraví,
  ...
  g) vydá lidi v obecné nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví nebo cizí majetek v nebezpečí škody velkého rozsahu tím, že způsobí požár nebo povodeň nebo škodlivý účinek výbušnin ...
  bude potrestán odnětím svobody na pět až patnáct let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku.
  Skrýt celý příspěvek

  • kar.lib
   20:45 23.04.2021

   Nechci být urypany, ale zase se píše o úmyslu. A jejich úmyslem nebylo to bouchnutí u nás.
   A to se nebavíme o tom, že podle mě je Rusko ve válce s Ukrajinou. A vojáci chtěli ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Nechci být urypany, ale zase se píše o úmyslu. A jejich úmyslem nebylo to bouchnutí u nás.
   A to se nebavíme o tom, že podle mě je Rusko ve válce s Ukrajinou. A vojáci chtěli zlikvidovat obchodníka se zbraněmi, který dodává druhé straně. Takže z myho pohledu válečný akt.
   To samý dělají i Izraelci. A jestli jestli Izraelci zlikviduje být omylem nebo technickou závadu nevinnyho není to terorismus a pac jim fandím, tak ani kriminální čin.
   A teď nechci řešit že Izrael na to má právo v rámci sebeobrany a Rusové napadli suverénní stát.
   Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    11:06 24.04.2021

    Sice chápu, že to je proti východní logice. Ale Ukrajina Rusko nenapadla, ani mu nevyhrožovala vyhlazením z mapy. Případně neprovedla záškodnickou, teroristickou akci na území RF, ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Sice chápu, že to je proti východní logice. Ale Ukrajina Rusko nenapadla, ani mu nevyhrožovala vyhlazením z mapy. Případně neprovedla záškodnickou, teroristickou akci na území RF, nebo její občany.

    Tudíž, není nic co by opravňovalo RF Ukrajině jakkoliv škodit.
    Zatím co to samé se nedá říct v případech, kdy útočí Izrael na svoje cíle.
    Skrýt celý příspěvek

   • Pavel1
    14:43 24.04.2021

    To je výklad, který by u soudu neprošel. "Úmysl" se z hlediska trestního práva posuzuje jen z toho pohledu, zda podezřelý CHTĚL spáchat trestný čin či nikoliv (k trestnému činu ...
    Zobrazit celý příspěvek

    To je výklad, který by u soudu neprošel. "Úmysl" se z hlediska trestního práva posuzuje jen z toho pohledu, zda podezřelý CHTĚL spáchat trestný čin či nikoliv (k trestnému činu tedy k výbuchu došlo nehodou či z blbosti). Z tohoto pohledu je úplně irelevantní, zda agenti GRU chtěli, aby k výbuchu došlo v ČR, Bulharsku nebo na Ukrajině. Pokud chtěli, aby k výbuchu došlo a došlo k němu na území ČR, tak splnili skutkovou podstatu § 311 trestního zákoníku.
    Skrýt celý příspěvek

    • Grugh
     22:57 24.04.2021

     Který odstavec a proč? Prosím konkrétně rozvést a bez spekulací.

     Který odstavec a proč? Prosím konkrétně rozvést a bez spekulací.

     • Pavel1
      11:19 25.04.2021

      Trestnost nějaké činu může být a velmi často je dána nejen jedním paragrafem a jedním odstavcem trestního zákona. "Proč" zcela zjevně vyplývá z toho co agenti GRU spáchali a z ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Trestnost nějaké činu může být a velmi často je dána nejen jedním paragrafem a jedním odstavcem trestního zákona. "Proč" zcela zjevně vyplývá z toho co agenti GRU spáchali a z formulace příslušného odstavce zákona, kde si to každý, kdo umí číst, může přečíst. Umíš číst?
      Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      16:32 26.04.2021

      Proč když chci konkrétní odstavce a konkrétní skutky, které je naplňují, tak vy začnete mlžit? A když je uvádím já, tak mlžíte také? Že by náhoda? ;-)

      U vraždy je nutný úmysl ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Proč když chci konkrétní odstavce a konkrétní skutky, které je naplňují, tak vy začnete mlžit? A když je uvádím já, tak mlžíte také? Že by náhoda? ;-)

      U vraždy je nutný úmysl zabít člověka.
      U obecného ohrožení, odstavec 3 a pro (možnost výjimečného trestu) je podmínkou buď úmysl zabít člověka nebo spáchat čin ve výjimečném/válečném stavu.

      Váš výklad úmyslu je také mylný. Pokud někdo úmyslně ukradne rohlík (a spáchá úmyslný přestupek) a někdo jiný se pro to tak rozvášní, že dostane infarkt a zemře, tak to také není vražda, přestože tam úmysl byl.
      Ostatně i znění těch paragrafů to přímo obsahují:
      § 140 - Vražda
      (1) Kdo jiného úmyslně usmrtí, bude potrestán odnětím svobody na deset až osmnáct let.
      ...
      § 272 - Obecné ohrožení
      (3) ...
      a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 úmyslně smrt, nebo
      b) spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu.
      § 54 - Výjimečný trest
      ... zavinil úmyslně smrt jiného člověka...
      Trestnost je dána paragrafy (někdy i kombinací). Rozhodně není dána tím, co si nějaký Pavel1 myslí. To bychom pak žádné zákony nepotřebovali a stačila by nám tvoje vůle a přání.
      Skrýt celý příspěvek

   • Ján Paliga
    23:10 24.04.2021

    ... a ako vieš, že to nemalo vybuchnúť v ČR? Máš na to dôkazy?

    Rusko či Ukrajina sú vo vojnovom stave, že im museli vyhodiť do povetria zásielku?

    Izraelci nerobia to isté. Oni ...
    Zobrazit celý příspěvek

    ... a ako vieš, že to nemalo vybuchnúť v ČR? Máš na to dôkazy?

    Rusko či Ukrajina sú vo vojnovom stave, že im museli vyhodiť do povetria zásielku?

    Izraelci nerobia to isté. Oni vyzvali napríklad Iráncov v Sýrii verejne..... Iránci teda vedia, že budú ich sklady pre teroristov cieľom útoku....
    Skrýt celý příspěvek

 • IS-3
  18:02 23.04.2021

  Upřímně řečeno, těchto připosraných ukňučených řečí, ala "nechtějme probudit medvěda ze zimního spánku", mám po krk. Chápu, že díky té karikatuře prezidenta mají někteří lidé ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Upřímně řečeno, těchto připosraných ukňučených řečí, ala "nechtějme probudit medvěda ze zimního spánku", mám po krk. Chápu, že díky té karikatuře prezidenta mají někteří lidé problémy pochopit, že již nejsme bolševická gubernie a můžeme jednat sebevědomě vůči neomluvitelným činům jiného státu, ale i tak se mi z toho dělá zle. Nevím, jestli je to víc strach, nebo normální kolaboranství zakořeněno v DNA.
  Skrýt celý příspěvek

  • skelet
   18:29 23.04.2021

   vesměs nostalgie..

   vesměs nostalgie..

   • Jirosi
    19:12 23.04.2021

    Bohužel, nostalgie z volebním právem.

    Bohužel, nostalgie z volebním právem.

  • Jan Padesátýpátý
   18:48 23.04.2021

   Na mě to působí dojmem že jde o kolaboranty co se vědomě snaží vyvolat strach v ostatních lidech.

   Jestli jsou placení nebo to dělají z nadšení, resp. v jakém poměru jsou tyto dvě ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Na mě to působí dojmem že jde o kolaboranty co se vědomě snaží vyvolat strach v ostatních lidech.

   Jestli jsou placení nebo to dělají z nadšení, resp. v jakém poměru jsou tyto dvě skupiny, to netuším.
   Skrýt celý příspěvek

   • tctx
    19:18 23.04.2021

    Spis se jim nedostavalo pozornosti od rodicu, nebo je fotr mlatil, tak maji potrebu si to kompenzovat zvysovanim vlastniho pocitu dulezitosti lisanim se k mocnym, resp. zdanlive ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Spis se jim nedostavalo pozornosti od rodicu, nebo je fotr mlatil, tak maji potrebu si to kompenzovat zvysovanim vlastniho pocitu dulezitosti lisanim se k mocnym, resp. zdanlive mocnym, ve snaze aby trocha toho lesku, moci a prestize ulpela i na nich.

    Co na tom, ze ostatnim prijde, ze se misto toho valeji v hovnech.
    Skrýt celý příspěvek

   • padre
    19:28 23.04.2021

    U mizivého procenta těchto našich spoluobčanů se zřejmě jedná o jakýsi atavismus ještě z doby ,kdy jejich praprapředci běhali s bederní rouškou a pazourkem v oblasti povodí Volhy ...
    Zobrazit celý příspěvek

    U mizivého procenta těchto našich spoluobčanů se zřejmě jedná o jakýsi atavismus ještě z doby ,kdy jejich praprapředci běhali s bederní rouškou a pazourkem v oblasti povodí Volhy .A zbytek jsou vyčuránkové ,kteří za ruského protektorátu mohli buzerovat své spoluobčany a teď se slzou v oku vzpomínají .
    Skrýt celý příspěvek

  • Grugh
   23:01 23.04.2021

   V tom to je. Nejsme ničí gubernie. ani zprava ani zleva.
   Řeči typu, že jsme příliš malí a musíme se bát útoku A a že tím pádem musíme lézt do zadnice B. A když už jsme v zadnici B, ...
   Zobrazit celý příspěvek

   V tom to je. Nejsme ničí gubernie. ani zprava ani zleva.
   Řeči typu, že jsme příliš malí a musíme se bát útoku A a že tím pádem musíme lézt do zadnice B. A když už jsme v zadnici B, že musíme jit příkladem a zasloužit si to teplé místo a proto aktivně bojovat proti hrozbě A, se stále opakuji. Jen jména/strany se mění.
   Dříve to bylo se Sovětským svazem proti imperialistickým vrahům z Wallstreetu.
   Dnes je to se západními spojenci (myšleno hlavně USA) proti Rudému teroru.
   Přístě to bude Eurasie, Oceánie nebo Eastasie (Orwell - 1984)?
   Evropské státy jsou dostatečně silné aby sami o sobě mohly fungovat a nemuseli nikomu někam lézt nebo s ním mít konflikt, protože si to přeje třetí strana.

   Vrbětice jsou jen běžná dezinformace (pardon, "vyšetřovací verze"), která popírů zjištěné důkazy.
   Teď, po skoro sedmi letech se vynoří informace, že výbuch provedl někdo, koho ta firma používající sklady nikdy neviděla. Provedl, v rámci údajné krátké falešné návštěvy inspektorů (z Tádžikystánu? ;-), něco, k čemu jsou potřeba desítky kilogramů výbušnin, hodiny práce a znalost terénu, výbušnin i přesného umístění "bulharské" zásilky.
   Přestože by to znamenalo vážné narušení bezpečnosti našeho státu, tak o tom naši nejvyšší představitelé ví pouze maximálně pár týdnů. Nebylo to ve výročních zprávách BIS ani nikde jinde. Ministr zahraničí (bývalý) tvrdí, že o tom věděl dříve než to tvrdí ministr vnitra, pod kterého BIS i NCOZ spadá.
   Cílem mělo být něco, co by možná někdo mohl někdy dodat ilegálně na Ukrajinu maximálně tak nějakým neoficiálním milicím (možná i těm proruským?).
   A uniklé střípky tajných infomací potvrzuje organizace Belingcat, která nemá přístup k neveřejným informacím ani k českým reáliím.
   Všichni hned v mrtvých vidějí jen nevinné oběti a nikdo nezjišťuje, co na místě právě dělali. Ignorován je i zcela fakt, že sklady byly rabovány kriminálními živly.
   A to všechno po téměř sedmi letech, kdy je ve v USA nový prezident (a nové protiruské sankce) a ve hře třeba Sputnik V nebo Dukovany.
   A trochu zvláštně je prezident Zeman v několika médiích nezávisle na sobě ve stejný den (včera) nakřknut ze své "antiamerikanosti", proruskosti a vlastizrady, poté, co si povolá na hrad policejního prezidenta kvůli ověření informací před možností se k tomu vyjádřit.

   Cui bono? To je oč tu běží...
   Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    11:08 24.04.2021

    Jak je vidět, tak nic jako pomezí neexistuje. Dokonce nestačí být ani na druhé straně, aby to tu první zastavilo v jejím chování zde.

    Zbytek je snůška polopravd o tom co už se ví.
    Zobrazit celý příspěvek

    Jak je vidět, tak nic jako pomezí neexistuje. Dokonce nestačí být ani na druhé straně, aby to tu první zastavilo v jejím chování zde.

    Zbytek je snůška polopravd o tom co už se ví.
    Skrýt celý příspěvek

    • Grugh
     23:06 24.04.2021

     Polopravdy?
     Např. vyjádření právního zástupce fimy Imex v rozhovoru s novináři:
     "Je možné, že do areálu vstoupili agenti bez vědomí Imexu?
     Jak jsem již opakovaně uvedl, předmětní ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Polopravdy?
     Např. vyjádření právního zástupce fimy Imex v rozhovoru s novináři:
     "Je možné, že do areálu vstoupili agenti bez vědomí Imexu?
     Jak jsem již opakovaně uvedl, předmětní muži se nikdy ve společnosti Imex neohlásili. Pokud do areálu muničního skladu skutečně vstoupili, pak tak učinili bez vědomí společnosti Imex a bez doprovodu jejich zaměstnanců."
     Zdroj: https://moravskoslezsky.denik....

     Rozhovor s armádním pyrotechnikem:
     "K úspěšnému vyhození do povětří desítek tun uskladněné munice je podle něj třeba čas - tři až čtyři hodiny -, desítky kilogramů vysoce výbušné trhaviny, roznětek i časovačů. "Tohle si nemohli jen tak přinést v batohu a dokonce ani osobním autem, kterým měl Čepiga s Miškinem pod identitou inspektorů sklad navštívit," míní expert."
     Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/dom...

     Samotný bulharský zbrojař Gebrev odmítá vyšetřovací verzi:
     https://zahranicni.ihned.cz/c1...

     Kde je ta polopravda...?
     Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      11:44 25.04.2021

      "Samotný bulharský zbrojař Gebrev odmítá vyšetřovací verzi:"

      Zbrojař se přiznal, MZ potvrdil jeho zapojení. A podobné je to z tím ostatním.
      Prostě skáčeš na tu nejednoduší ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Samotný bulharský zbrojař Gebrev odmítá vyšetřovací verzi:"

      Zbrojař se přiznal, MZ potvrdil jeho zapojení. A podobné je to z tím ostatním.
      Prostě skáčeš na tu nejednoduší manipulaci Ruska.
      Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      16:41 26.04.2021

      Už jsem to zde psal. Gebrev nesouhlasí s verzí, že by v roce 2014 měl ve Vrběticích zásilku munice pro Ukrajinu.
      A zároveň napsal emailem listu New York Times, že i po roce 2014 ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Už jsem to zde psal. Gebrev nesouhlasí s verzí, že by v roce 2014 měl ve Vrběticích zásilku munice pro Ukrajinu.
      A zároveň napsal emailem listu New York Times, že i po roce 2014 dodával zbraně na Ukrajinu.
      A to se samozřejmě nevylučuje. Důležité jsou detaily a forma jakou se informace sdělí, viz titulek: "Gebrev poprvé přiznal, že dodával zbraně na Ukrajinu".

      Proč jsi přešel to svědectví firmy Imex o tom že nikdy žádnými falešnými inspektory nebyli kontaktováni?
      Skrýt celý příspěvek

   • Ján Paliga
    23:15 24.04.2021

    .... že ťa to vôbec baví rozširovať tvoje dezinformácie, ktoré boli vyše 1000x vyvrátené...

    Cui bono?

    .... že ťa to vôbec baví rozširovať tvoje dezinformácie, ktoré boli vyše 1000x vyvrátené...

    Cui bono?

 • Razem
  17:05 23.04.2021

  DĚKUJU!

  Děkuji Janu Grohmannovi, že otiskl článek Jana Feryny, který vysvětluje definice.
  Bohužel dezinformačně pojatý článek Kristiána Chalupy, opět útočí na nízké pudy, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  DĚKUJU!

  Děkuji Janu Grohmannovi, že otiskl článek Jana Feryny, který vysvětluje definice.
  Bohužel dezinformačně pojatý článek Kristiána Chalupy, opět útočí na nízké pudy, vyvolává neoprávněnou agresi, burcuje ty hloupější a dává munici politickým aktivistům, kteří používají lži a dezinformace.

  Pokud česká politická reprezentace neumí pojmenovat čin z kterého viní jiný stát, tak aby se ihned nedopustila plácáním pojmů, de-facto lží, které se nestali, neumí ani pojmenovat rozvětku, která čin měla spáchat jistě vzbuzuje důvěru u našich spojenců, pokud důkazy jsou taky tak kvalitně pojaty, tak vlažnost podpory, které se dostává ČR je již plně pochopitelná.

  Ani bych se nedivil, kdyby jako v minulé diskuzi jistý pošetilec označil Jana Ferynu či lidi jako jsem, já, kteří hned neskáčou na lep dezinformacím jako pátou kolonu :D.

  Vláda ČR a představitelé ČR se zachovali, jako kdyby vyšetřování vedl Petr Cibulka a důkazy ukázalo siderické kyvadlo a všude jsou agenti GRU a KGB.
  Skrýt celý příspěvek

  • Jan Padesátýpátý
   18:53 23.04.2021

   Děkuju ti, že jsi poslal přípěvek na který můžu dát s gustem minus a ještě u toho pociťovat mravní převahu Čecha co ukazuje imperiálnímu Rusku prostředníček.

   Děkuju ti, že jsi poslal přípěvek na který můžu dát s gustem minus a ještě u toho pociťovat mravní převahu Čecha co ukazuje imperiálnímu Rusku prostředníček.

  • Jirosi
   19:12 23.04.2021

   Česká politická reprezentace tu není od toho, aby někoho soudila. Od toho tu máme soudy, a zastoupení státu v podobě nejvyššího státního zástupce!

   "pátou kolonu"

   To je ještě ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Česká politická reprezentace tu není od toho, aby někoho soudila. Od toho tu máme soudy, a zastoupení státu v podobě nejvyššího státního zástupce!

   "pátou kolonu"

   To je ještě sranda, fakticky by vám měla přijít obsílka za zlehčovaní, schvalování trestného činu.

   O Cibulkovy bych se tu nevyjadřoval být zástupcem strany, která za vším vidí USA, a CIA. Zajímavé, že i za vlastním akcemi.
   Skrýt celý příspěvek

   • Grugh
    23:25 23.04.2021

    Ať žije cancel culture.
    1) Zlehčování trestného činu není trestné.
    2) Schvalování trestného činu se zcela jistě nedopustil, resp. já to tam nevidím.
    Pokud vy ano, tak kde?
    3) ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Ať žije cancel culture.
    1) Zlehčování trestného činu není trestné.
    2) Schvalování trestného činu se zcela jistě nedopustil, resp. já to tam nevidím.
    Pokud vy ano, tak kde?
    3) Pomluva trestná je (jeho, vaše i moje ;-)).

    Na soudy nedojde. Co politici chtějí, provedou i bez nich (např. eskalaci na ambasádách, vyloučení Rosatomu z jaderných tendrů, ...).

    Za novou "informací" vedoucí k ruské stopě budou informace od některé "spřátelené" zahraniční zpravodajské služby. O tom opravdu není pochyb. Už proto, že to přišlo přes BIS a ne přímo od Pociie, kterou to předhodili jako "vyšetřovací verzi", jíž se až teď mají zabývat.
    Věnujte detailní pozornost vyjádřením a hlavně kokrétním formulacím policejních představitelů a naopak méně prohlášením např. opozičních politiků, kteří si přihřívají polívku.
    Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     11:23 24.04.2021

     "1) Zlehčování trestného činu není trestné.
     2) Schvalování trestného činu se zcela jistě nedopustil, resp. já to tam nevidím."

     Není podstatné co tam vidíte, o tom rozhoduje soud. ...
     Zobrazit celý příspěvek

     "1) Zlehčování trestného činu není trestné.
     2) Schvalování trestného činu se zcela jistě nedopustil, resp. já to tam nevidím."

     Není podstatné co tam vidíte, o tom rozhoduje soud.
     Pokud to chcete urát na zlehčování, měl by jste mít důkazy pro svoje tvrzení.
     Označit ¨Bis za 5. kolonu se vám bude těžko dokazovat.
     Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      23:20 24.04.2021

      1) Důkazy musí mít obžaloba. V opačném případě platí preumpce neviny.
      2) Neexistující trestný čin zlehčování trestného činu jste vytáhl vy.
      3) Místo toho abyste napsal, kde je ...
      Zobrazit celý příspěvek

      1) Důkazy musí mít obžaloba. V opačném případě platí preumpce neviny.
      2) Neexistující trestný čin zlehčování trestného činu jste vytáhl vy.
      3) Místo toho abyste napsal, kde je údajné schvalování trestného činu, jak jsem po vás chtěl, tak vy po mě chcete abych dokázal, že tam schvalování trestného činu není? Trpíte poruchou koncentrace? Pokud ne tak zpět na bod 1). To vy tvrdíte, že to tam je, tak napište kde. Jinak vás nebudu brát vážně.
      4) Proč bych měl dokazovat, že je BIS 5. kolonou?
      Já jsem tvrdil, že s informací přišla BIS a ona ani vláda se tím netají:
      https://www.irozhlas.cz/zpravy...
      BIS na to nepřišla výslechy svědků nebo analýzou stop na místě výbuchu. To je v kompetenci policie. Tudíž BIS získala tuto informaci z externího zdroje.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      11:55 25.04.2021

      1) Pokud důkazy o tom, že je BIS 5. kolona musí mít "Razem". Kde se to liší, od toho co jsem napsal?
      2) § 311 mluví jasně, takže trestný čin máte.
      3) BIS je 5.kolonou, je snaha ...
      Zobrazit celý příspěvek

      1) Pokud důkazy o tom, že je BIS 5. kolona musí mít "Razem". Kde se to liší, od toho co jsem napsal?
      2) § 311 mluví jasně, takže trestný čin máte.
      3) BIS je 5.kolonou, je snaha zlehčovat, případně popřít trestný čin dle § 311. Pokud nedodáte, žádný důkaz o tom, že BIS jednala proti státu. Pak se jen snaží zlehčit to co se stalo. Jediný racionální důvod je, že vám nejde o CR, a s činem souhlasíte. Nebo je to lidská hloupost, ale ta bohužel před zákone neomlouvá.
      4) Viz. výše.

      5) Opět se tu něco tvrdí, ale důkazy nikde.

      Celkem přemýšlím, co očekáváte, že by na místě mohlo být nalezeno, aby to vedlo k nezvratnému důkazu? (zbytky výbušnin?)
      https://www.blesk.cz/galerie/z...
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      15:38 25.04.2021

      Jirosi, ty palice medvědí, co to meleš.
      Jaké zlehčování? Naopak, to, že kritizuju politiky za to, že melou páté přes deváté a tím jak píšu, to může ovlivnit podporu ČR v zahraničí, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jirosi, ty palice medvědí, co to meleš.
      Jaké zlehčování? Naopak, to, že kritizuju politiky za to, že melou páté přes deváté a tím jak píšu, to může ovlivnit podporu ČR v zahraničí, tak situaci naopak beru vážněji, nezlehčuju to.

      Kdybysi mlel tyhle sračky na konkrétní osobu, tak by si k soudu mazal ty!
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      16:37 25.04.2021

      Razem: Vy jste, ale nekritizoval politiky. Ale naznačoval, že BIS šíří konspirace proti Rusku. Tohle jste udělal, až to co na základě ji předložených důkazů politici obvinily Rusko ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Razem: Vy jste, ale nekritizoval politiky. Ale naznačoval, že BIS šíří konspirace proti Rusku. Tohle jste udělal, až to co na základě ji předložených důkazů politici obvinily Rusko z útoku na území CR.
      Politici, žádné důkazy nezajišťují ani neověřují.

      Jaký máte zájem na tom, aby Rusko nebylo z tohoto činu obviněno?
      a) schvalujete ho
      b) popíráte CR jako samostatný stát
      c) pokud důkazy nemáte, jste to vy kdo šíří dezinformace
      Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      17:02 26.04.2021

      Trochu ztrácíš koncentraci a odpovídáš na něco jiného, než o čem píšu já
      Ad 1) Na vaše obvinění, že Razer je trestně odpovědný za "Zlehčování trestného činu" jsem od tebe požadoval ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Trochu ztrácíš koncentraci a odpovídáš na něco jiného, než o čem píšu já
      Ad 1) Na vaše obvinění, že Razer je trestně odpovědný za "Zlehčování trestného činu" jsem od tebe požadoval důkazy nebo presumci neviny. Ty mi odpovídáš, že Razer musí mít důkazy proti BIS?
      Ad 2) Ještě jednou: NEEXISTUJE trestný čin "Zlehčování trestného činu".
      Paragraf § 311 hovoří o teroristickém činu a ne o zlehčování trestného činu. Proč ho tady zmiňuješ?
      Ad 3) Ve kterém odstavci a bodě § 311 je to "zlehčování"? Protože to tam samozřejmě vůbec není.
      Ad 4) Ano, BIS přišla s informací, že ruští agenti si podali falešnou žádanku o inspekci ve skladu. Ale přitom firma Imex o žádné žádance nic neví a BIS jín ani nikdy neoslovila aby si ověřila svou informaci z "utajeného" zdroje (pravděpodobně zahraniční zpravodajské služby). O 5. koloně jsem nic nikdy netvrdil.
      Pokud existují důkazy, které spojují podezřelého s místem činu (např. biologické stopy nebo otisky) a jiné, které to vylučují (např. nevyvratitelné alibi), tak je závěr soudu jednoznačný: NEVINA.
      Zde je žádanka po sedmi letech z neznámého zdroje a proti ní svědectví Imexu a Gebreva (tedy poškozeného a údajného poškozeného).
      Nabízené svědectví anonymního ukrajinského armádního představitele o existenci smlouvy na dělostřeleckou munici neberu vážně. 1) anonym, 2) časový nesoulad, 3) ani samotná existence takové smlouvy by vlastně nic neměnila.
      Skrýt celý příspěvek

    • Ján Paliga
     23:22 24.04.2021

     .... hmmm, ten tender ťa ako vidím poriadne bolí.....

     Eskalácia na ambasádach? Kto vylúčil viac pracovníkov ako 18? Tomu sa nehovorí eskalácia?

     "Rusko môže obmedziť počty svojich ...
     Zobrazit celý příspěvek

     .... hmmm, ten tender ťa ako vidím poriadne bolí.....

     Eskalácia na ambasádach? Kto vylúčil viac pracovníkov ako 18? Tomu sa nehovorí eskalácia?

     "Rusko môže obmedziť počty svojich občanov zamestnaných na ambasádach krajín, ktorých konanie považuje za nepriateľské, prípadne môže ich zamestnávanie na týchto zastupiteľstvách úplne zakázať. Vyplýva to z dekrétu, ktorý podpísal v piatok ruský prezident Vladimir Putin. Opatrenie sa netýka len veľvyslanectiev, ale aj konzulárnych úradov či zastúpení inštitúcií cudzích štátov." - https://svet.sme.sk/c/22645548...

     A koho tým viac poškodí? Len svojich občanov, ktorí si zarábajú na chlieb.... Ale čo sa čudujeme, však? O občana v RF ide až v poslednom rade....
     Skrýt celý příspěvek

  • Christian
   21:41 23.04.2021

   Dobrý den!
   Také já děkuji panu Grohmannovi za otištění článku Jana Feryny, který připomíná delší slohové cvičení středoškoláka na téma definice. Především mne ale pobavila reakce ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Dobrý den!
   Také já děkuji panu Grohmannovi za otištění článku Jana Feryny, který připomíná delší slohové cvičení středoškoláka na téma definice. Především mne ale pobavila reakce anonyma se zkratkou Razem. V tomto druhém případě bych však doporučoval kvalitního lektora češtiny. V krátkém komentáři je totiž několik hrubých chyb, například: ... neumí ani pojmenovat rozvětku, která čin měla spáchat... Zde není zcela jasné, zda značka Razem má na mysli roznětku či rozvědku. Problematická čeština je pak překážkou pro pochopení toho, co chtěl autor vlastně říci. Čeština je velmi těžký jazyk. Kromě jiných mi to někdy před patnácti lety v jedné petrohradské restauraci potvrdil přední ruský bohemista Oleg Malevič, který excelentně ovládal můj mateřský jazyk. S podobným hodnocením češtiny jsem se setkal při debatách s herci Divadla satiry v Moskvě již v roce 1987 nebo o několik let později v sídle Federální antimonopolní služby (FAS) s předsedou Igorem Artěmjevem Rovněž někdejší generální konzul Ruské federace v Brně Viktor Sibiljev, se kterým jsem se dobře znal, označoval češtinu za mimořádně náročný jazyk. Česky přitom hovořil skvěle.
   Kristián Chalupa
   Skrýt celý příspěvek

   • Grugh
    23:37 23.04.2021

    Děkuji za naprosto off-topic (překlad do češtny: mimo téma) blábol, který nikoho nezajímá.
    Je pro článek/příspěvek důležitější gramatická nebo faktická přesnost? Jinými slovy ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Děkuji za naprosto off-topic (překlad do češtny: mimo téma) blábol, který nikoho nezajímá.
    Je pro článek/příspěvek důležitější gramatická nebo faktická přesnost? Jinými slovy "forma nebo obsah"?
    Mimochodem, pokud skutečně souhlasíte s náročností češtiny, proč jste vůči Razerovi tolik kriticky nekompromisní? Neprotimluvíte si trochu?
    PS: Vážně jste si myslel, že jde o roznětku? Nebo jen (velmi věrohodně) předstíráte blbce?
    Skrýt celý příspěvek

    • Razem
     03:06 24.04.2021

     Grugh
     To je v pořádku, takhle reagují lidé přistižení při lži.

     Grugh
     To je v pořádku, takhle reagují lidé přistižení při lži.

 • Razem
  17:05 23.04.2021

  DĚKUJU!

  Děkuji Janu Grohmannovi, že otiskl článek Jana Feryny, který vysvětluje definice.
  Bohužel dezinformačně pojatý článek Kristiána Chalupy, opět útočí na nízké pudy, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  DĚKUJU!

  Děkuji Janu Grohmannovi, že otiskl článek Jana Feryny, který vysvětluje definice.
  Bohužel dezinformačně pojatý článek Kristiána Chalupy, opět útočí na nízké pudy, vyvolává neoprávněnou agresi, burcuje ty hloupější a dává munici politickým aktivistům, kteří používají lži a dezinformace.

  Pokud česká politická reprezentace neumí pojmenovat čin z kterého viní jiný stát, tak aby se ihned nedopustila plácáním pojmů, de-facto lží, které se nestali, neumí ani pojmenovat rozvětku, která čin měla spáchat jistě vzbuzuje důvěru u našich spojenců, pokud důkazy jsou taky tak kvalitně pojaty, tak vlažnost podpory, které se dostává ČR je již plně pochopitelná.

  Ani bych se nedivil, kdyby jako v minulé diskuzi jistý pošetilec označil Jana Ferynu či lidi jako jsem, já, kteří hned neskáčou na lep dezinformacím jako pátou kolonu :D.

  Vláda ČR a představitelé ČR se zachovali, jako kdyby vyšetřování vedl Petr Cibulka a důkazy ukázalo siderické kyvadlo a všude jsou agenti GRU a KGB.
  Skrýt celý příspěvek

 • Upgrade
  16:43 23.04.2021

  Pokial je GRU vojenska tajna sluzba, tak sa jedna o vojensky utok na clena NATO a je to vojensky utok, lebo je jedno, ci prileti lietadlo a zbombrduje ho alebo dvaja pesiaci a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pokial je GRU vojenska tajna sluzba, tak sa jedna o vojensky utok na clena NATO a je to vojensky utok, lebo je jedno, ci prileti lietadlo a zbombrduje ho alebo dvaja pesiaci a umiestnia tam naloze. No a ak ho vykonali neoznacene jednotky, tak sa jedna o terorizmus. Mylim sa?
  Skrýt celý příspěvek

 • Nagato
  16:37 23.04.2021

  Terorismus to nebyl, to je případ neuniformovaných skupin co se snaží dosáhnout strachu či politických cílů. Tohle byla regulérní sabotáž.

  Terorismus to nebyl, to je případ neuniformovaných skupin co se snaží dosáhnout strachu či politických cílů. Tohle byla regulérní sabotáž.

  • Jirosi
   17:26 23.04.2021

   Pokud jsem přijeli tajně, akci provedli tajně ( bez uniformy), a cílem bylo zastavit, nebo zastrašit prodejce( civilní osoba). Pak to ani jinak nazvat nelze.

   Pokud jsem přijeli tajně, akci provedli tajně ( bez uniformy), a cílem bylo zastavit, nebo zastrašit prodejce( civilní osoba). Pak to ani jinak nazvat nelze.

  • Jan Padesátýpátý
   19:14 23.04.2021

   Byla to sabotáž i teroristický útok. Viz trestní zákoník

   Byla to sabotáž i teroristický útok. Viz trestní zákoník

 • infi
  16:24 23.04.2021

  "Terorismus je násilná forma prosazování politických zájmů stoupenců určité radikální ideologie (politické, náboženské, nacionalistické, separatistické, ekologické a jiné), cílem ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "Terorismus je násilná forma prosazování politických zájmů stoupenců určité radikální ideologie (politické, náboženské, nacionalistické, separatistické, ekologické a jiné), cílem násilností je zpravidla civilní obyvatelstvo."
  - https://www.bis.cz/terorismus/...

  To co se stalo je spíše skutečně válečným/nepřátelským aktem. Tady zase chápu že takhle to pojmenovat také nešlo, neboť bychom asi museli RF vyhlásit válku :-)

  Pojem státní terorismus neexistuje, a asi nikoho nepřekvapí, že naši zákonodárci vydají prohlášení o něčem, co vlastně ani není jasně definováno.
  Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   19:22 23.04.2021

   Jsou jasně definované pojmy sabotáž, a terorismus. Terorismus muže vykonávat i státní složka. Pak se dle paragrafů stále hovoří o terorismu, ale fakticky je to terorismus dělaný ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Jsou jasně definované pojmy sabotáž, a terorismus. Terorismus muže vykonávat i státní složka. Pak se dle paragrafů stále hovoří o terorismu, ale fakticky je to terorismus dělaný státem.

   Sabotáž: "Kdo v úmyslu poškodit ústavní zřízení nebo obranyschopnost České republiky anebo poškodit mezinárodní organizaci zneužije svého zaměstnání, povolání, postavení nebo své funkce nebo se dopustí jiného jednání k tomu, aby a) mařil nebo ztěžoval plnění důležitého úkolu mezinárodní organizace, orgánu veřejné moci, ozbrojených sil nebo bezpečnostního sboru, hospodářské organizace nebo jiné instituce,"

   Prvotní škodu způsobily civilní firmě co pronajímala ten sklad, a jejím zaměstnanců. Teprve na odklízení následku vznikla škoda státu, a jeho institucím. Ale to fakticky vznikne vždy.
   Útok na civilní struktury = terorismus
   Útok na civilní struktury složkou cizího státu = Válečná akt, nebo státní terorismus. To, zda je zadavatelem "organizace", nebo stát nehraje roli.
   Skrýt celý příspěvek

 • ruleta
  15:57 23.04.2021

  "V souvislosti s velmi vyhrocenou rétorikou také často zapadá fakt, že se začínají objevovat případy napadení rusky mluvících občanů na území ČR. Jak lze také chápat incidenty ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "V souvislosti s velmi vyhrocenou rétorikou také často zapadá fakt, že se začínají objevovat případy napadení rusky mluvících občanů na území ČR. Jak lze také chápat incidenty související s poškozením budov ruského diplomatického zastoupení v ČR kečupem? Nepřilévají politici a různí experti olej do ohně?"


  LOL! tady dva typci s poverenim RF vyhodi municak do vzduchu, pravdepodobne zabijou 2 zamestnance, porusi 150 dalsich nasich zakonu a autor kecup na fasade nazyva prilevanim oleje do ohne :D
  Skrýt celý příspěvek

 • tctx
  15:54 23.04.2021

  Stejna priposranost jako "utok na zbozi".

  Stejna priposranost jako "utok na zbozi".

  • Jan Padesátýpátý
   19:15 23.04.2021

   "pojistná událost" zní ještě líp

   "pojistná událost" zní ještě líp

 • Echo
  15:51 23.04.2021

  https://www.youtube.com/watch?...
  Vybuch municnych skladov na vychode Ukrajiny. Rok 2017. V tomto mal Rus prsty takmer isto, vraj dron, ale bojaschopnost UA armady to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  https://www.youtube.com/watch?...
  Vybuch municnych skladov na vychode Ukrajiny. Rok 2017. V tomto mal Rus prsty takmer isto, vraj dron, ale bojaschopnost UA armady to neovplyvnilo. Takychto megaskladov ma Ukrajina niekolko. Takze mi nejde do hlavy preco by bola potreba trepat tam nieco v 2014 z Ceska. Dodavat zbrane z cias socializmu na Ukrajinu je ako nosit drevo do lesa. Na druhej strane v Syrii sa nasli original bedne s vz.58 a RPG + navody v cestine k tomu.
  Skrýt celý příspěvek

  • Sgt Murphy
   16:34 23.04.2021

   Česko: Oficiálne pošle zbrane Kurdom na boj voči IS. Sú toho plné správy, nič tajné.

   O pár rokov neskôr...

   Rusko-slovenská úderka: Odhalenie! Sprisahanie západu voči Rusku: ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Česko: Oficiálne pošle zbrane Kurdom na boj voči IS. Sú toho plné správy, nič tajné.

   O pár rokov neskôr...

   Rusko-slovenská úderka: Odhalenie! Sprisahanie západu voči Rusku: Česko si tajne za pomoci agentov z USA vyhodilo do povetria muničný sklad, aby zakrylo dodávky zbraní teroristom v Sýrii!

   ... Kámo, ty to nemáš v hlave celkom pokope :D
   Skrýt celý příspěvek

   • Miroslav
    17:26 23.04.2021

    Ja som sa dnes na jednom fóre dočítal, že Rusi zničili sklad lebo tie zbrane boli určené pre Islamský štát a Al-kajdu takže v podstate vykonali hrdinský čin :-)

    Ja som sa dnes na jednom fóre dočítal, že Rusi zničili sklad lebo tie zbrane boli určené pre Islamský štát a Al-kajdu takže v podstate vykonali hrdinský čin :-)

   • Echo
    18:13 23.04.2021

    :D a to som kde napisal? Problem s chapanim textu? To, ze so zbranami povodom z Ceskoslovenska sa obchoduje hore dole je proste fakt. Minule som videl fotku z Jemenu, borec so ...
    Zobrazit celý příspěvek

    :D a to som kde napisal? Problem s chapanim textu? To, ze so zbranami povodom z Ceskoslovenska sa obchoduje hore dole je proste fakt. Minule som videl fotku z Jemenu, borec so sklopkou vz.58, nova, ako zo skatulky ;)
    Skrýt celý příspěvek

    • Sgt Murphy
     19:16 23.04.2021

     Tak to máš pravdu. Za minulej vlády, ktorej hlavná postavička dnes tliacha že aktuálny vládny predstavitelia sú americký tajný agenti, MO SR odpredalo za pár drobných tisíce kusov ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Tak to máš pravdu. Za minulej vlády, ktorej hlavná postavička dnes tliacha že aktuálny vládny predstavitelia sú americký tajný agenti, MO SR odpredalo za pár drobných tisíce kusov vz. 58, rpg-7 a 75, tisíce protitankových rakiet, ťažkých guľometov ale aj obrnenej techniky z mobilizačných skladov a putovali bohvie kam na blízky východ a do afriky. Pričom sa mi bývalý minister snažil vysvetliť, že tie zbrane a milióny nábojov boli všetky zhrdzavené a nefunkčné.

     Čo mi na to vie povedať Rusko-Slovenská úderka?
     Skrýt celý příspěvek

     • Echo
      19:26 23.04.2021

      Tak sa ich opytaj. Pre mna je Rus rovnaky curak ako American, Brit, Nemec ci Francuz ..... kazdemu ide v prvom rade o ich zaujmy

      Tak sa ich opytaj. Pre mna je Rus rovnaky curak ako American, Brit, Nemec ci Francuz ..... kazdemu ide v prvom rade o ich zaujmy

  • Ján Paliga
   23:31 24.04.2021

   Mojo, a počul si už o tom, že do Sýrie okrem 58-ek Československo dodávalo aj iné zbrane a techniku? Napríklad T-148 a 815, tanky, PV3Sky.... alebo také chuťovky ako T-34/85, ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Mojo, a počul si už o tom, že do Sýrie okrem 58-ek Československo dodávalo aj iné zbrane a techniku? Napríklad T-148 a 815, tanky, PV3Sky.... alebo také chuťovky ako T-34/85, Pzkpfw.IV či STUG III....
   Skrýt celý příspěvek

 • damra
  14:28 23.04.2021

  Statni terorismus lze vlastne vnimat jako napadeni jednoho statu druhym. To znamena aktivace clanku 5. Minimalne by se to melo zacit zminovat, aby se rusklo zreklo podobnych akci ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Statni terorismus lze vlastne vnimat jako napadeni jednoho statu druhym. To znamena aktivace clanku 5. Minimalne by se to melo zacit zminovat, aby se rusklo zreklo podobnych akci a chytilo se za nos.
  Skrýt celý příspěvek

  • Aja1984
   14:50 23.04.2021

   Vezmu to z té druhé strany, ale napadení je napadení. A terorismus je strašení (třeba právě strašení tím napadením).

   Vezmu to z té druhé strany, ale napadení je napadení. A terorismus je strašení (třeba právě strašení tím napadením).

 • cejkis
  14:20 23.04.2021

  Akce Vrbětice ve volebním roce, studeně a věcně aneb, když se potkají zájmy americké ambasády lobující za Westighouse s domácí politickou scénou.

  1) Někdo ze složek vynesl ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Akce Vrbětice ve volebním roce, studeně a věcně aneb, když se potkají zájmy americké ambasády lobující za Westighouse s domácí politickou scénou.

  1) Někdo ze složek vynesl informace Respektu. (běžný způsob odpalování zpravodajských her)
  2) Respekt připravil munici na vládu a prezidenta, čehož by využila opozice k útoku.
  3) Vláda předběhne Respekt i opozici, udělá mimořádnou víkendovou tiskovou konferenci a během pár dní svými kroky vypálí opozici rybník.
  4) Opozice chválí vládu za postup. Nemůže jinak, protože vláda postupuje v souladu s vystupováním opozice. Vláda se stává akceptovatelnější i pro voliče, naladěné proti Rusku.
  5) Zeman vystoupí až po týdnu, kdy už je vše jasné, emoce vychladly a karty na stole už jsou vyložené.
  Game over.
  Skrýt celý příspěvek

  • logik
   19:03 23.04.2021

   Hmmm. Vynesl informace? Takže potvrzuješ, že ty informace nejsou vymyšlené.

   Aneb jak se snažit převést debatu na blbiny, abychom se nebavili o jádru věci: že Rusko podniklo ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Hmmm. Vynesl informace? Takže potvrzuješ, že ty informace nejsou vymyšlené.

   Aneb jak se snažit převést debatu na blbiny, abychom se nebavili o jádru věci: že Rusko podniklo vojenský útok na náš stát.
   Skrýt celý příspěvek

 • kar.lib
  14:05 23.04.2021

  Nejvyšší státní zástupce řekl, že to není státní terorismus. Je tady někdo právník, který s ním chce polemizovat.
  Podle zákona to nebyla vražda, tam musí být úmysl.
  Pokud ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nejvyšší státní zástupce řekl, že to není státní terorismus. Je tady někdo právník, který s ním chce polemizovat.
  Podle zákona to nebyla vražda, tam musí být úmysl.
  Pokud řekněme státní terorismus, tak bysme neměli srovnat počty velvyslancu , ale přerušit styky a vyhlásit válku....
  Precedent : Izraelci omylem úmyslně někoho zabili v Lillehamru a státní terorismus to nebyl. Polivanihodny omyl.
  Pokud to má být diskuse na úrovni, tak bych to malinko sklidnil
  Skrýt celý příspěvek

  • Miroslav
   14:21 23.04.2021

   Vražda nie ale zabitie áno a to je tiež trestný čin ako keď naramcaný niekoho zrazíš autom.

   Vražda nie ale zabitie áno a to je tiež trestný čin ako keď naramcaný niekoho zrazíš autom.

   • kar.lib
    14:35 23.04.2021

    Úplně přesně, takže podle zákona někoho nacamrani srazili autem....
    Válku bych asi nevyhlasil

    Úplně přesně, takže podle zákona někoho nacamrani srazili autem....
    Válku bych asi nevyhlasil

    • Miroslav
     15:04 23.04.2021

     Lenže to je len jedna rovina problému, že pri tom niekoho zabili, aj keď neúmyselne. 0veľa závažnejšie je, že pri čom ich zabili. To už nie nehoda z nedbanlivosti. Aj u nás v ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Lenže to je len jedna rovina problému, že pri tom niekoho zabili, aj keď neúmyselne. 0veľa závažnejšie je, že pri čom ich zabili. To už nie nehoda z nedbanlivosti. Aj u nás v 90-tych sa stali prípady keď chceli zabiť mafiána tak podmínovali telefónnu búdku lebo si mysleli, že ho tam dostanú a tá vyletela do povetria s úplne cudzím človekom a zomreli pri tom ďalší dvaja ľudia. Tam padali tiež tvrdé tresty okolo 15 rokov natvrdo
     Skrýt celý příspěvek

  • Jura99
   14:46 23.04.2021

   nejvyšší státní zástupce pouze řekl, že pojem "státní terorismus" jako právní kvalifikaci právo nezná, že to je politický pojem a že on je právník, takže bude používat pojmy ...
   Zobrazit celý příspěvek

   nejvyšší státní zástupce pouze řekl, že pojem "státní terorismus" jako právní kvalifikaci právo nezná, že to je politický pojem a že on je právník, takže bude používat pojmy definované v zákonech, politické pojmy nechá politikům.
   Obsah skutku je nicméně ten, že vojenská diverzní jednotka cizího státu provedla na rozkaz cizího státu na našem území diverzi se způsobenou škodou více než 1mld. Kč a s usmrcením dvou lidí. Právní kvalifikace skutku bude vícečetná (sabotáž, obecné ohrožení, zabití či vražda, poškození cizí věci a další) a politická kvalifikace může být úplně klidně státní terorismus.
   Skrýt celý příspěvek

   • kar.lib
    14:55 23.04.2021

    Opět souhlas. Ale na válku to taky není. Nic co by se nestalo třeba Amikum při útoku z dronu.
    Mimochodem souhlasím s tvrdším opatřením, ale branil bych se příliš silným slovům. ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Opět souhlas. Ale na válku to taky není. Nic co by se nestalo třeba Amikum při útoku z dronu.
    Mimochodem souhlasím s tvrdším opatřením, ale branil bych se příliš silným slovům. Nemůžeme
    říct státní terorismus a pak vyhostit jenom 18 diplomatů.
    Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   14:58 23.04.2021

   To si trošku pletete! Pouze se vyjádřil, že v zákonech není termín statní terorismus definován. Jenže to platí, jen v případě doslovného držení se termínů.
   Tady se jednalo o ...
   Zobrazit celý příspěvek

   To si trošku pletete! Pouze se vyjádřil, že v zákonech není termín statní terorismus definován. Jenže to platí, jen v případě doslovného držení se termínů.
   Tady se jednalo o organizovanou skupinu, co provedla útok na civilní objekt. Což, přesně odpovídá tomu co je definováno v zákonu. To, že tu skupinu zřídil a organizuje cizí mocnost, je vedlejší.
   Skrýt celý příspěvek

  • skelet
   17:57 23.04.2021

   pokud někdo někoho zabije neúmyslně, tak je to určitě zabití. Nicméně nikdo se asi nemůže tvářit, že když chce do vzduchu vyhodit výbušniny, tak neví o tom, že to někoho může ...
   Zobrazit celý příspěvek

   pokud někdo někoho zabije neúmyslně, tak je to určitě zabití. Nicméně nikdo se asi nemůže tvářit, že když chce do vzduchu vyhodit výbušniny, tak neví o tom, že to někoho může zabit. Tedy jasná vražda.
   Skrýt celý příspěvek

 • Radovan
  13:51 23.04.2021

  Zírám. Chtěl jsem pár věcí a protimluv vypíchnout, ale čtu to znovu a fakt to nejde.. Takhle zmatený a "voničem" článek tu snad ještě nebyl.. Bravo pane Feryna, jste na trůně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Zírám. Chtěl jsem pár věcí a protimluv vypíchnout, ale čtu to znovu a fakt to nejde.. Takhle zmatený a "voničem" článek tu snad ještě nebyl.. Bravo pane Feryna, jste na trůně nejpitomnějších článků na AN
  Skrýt celý příspěvek

 • Jirosi
  13:49 23.04.2021

  "Pokud se však podíváme na definici terorismu jako takového, vidíme, že například podle FBI se jedná o „násilné, kriminální skutky spáchané jednotlivci nebo skupinami inspirovanými ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "Pokud se však podíváme na definici terorismu jako takového, vidíme, že například podle FBI se jedná o „násilné, kriminální skutky spáchané jednotlivci nebo skupinami inspirovanými nebo navázanými na zahraniční teroristické organizace nebo národy (poté se jedná o státem sponzorovaný terorismus)“. CIA definuje terorismus jako „úmyslné, politicky motivované násilí páchané na civilních cílech subnárodními skupinami“."

  Tohle byla skupina zřízená, přesně k takovým operacím na území cizího státu.
  O vojenský cíl s nejednalo, munice i sklad byli v majetku, pronájmu soukromé osoby = civilisty.

  Opět: § 311Teroristický útok
  g) g) vydá lidi v obecné nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví nebo cizí majetek v nebezpečí škody velkého rozsahu tím, že způsobí požár nebo povodeň nebo škodlivý účinek výbušnin,...

  Tady bych spíše očekával, že tu bude článek vyjadřující se k tomu, aby si lidé uvědomily, že schvalování (omlouvání, zlehčování) toho činu je trestné.
  Skrýt celý příspěvek

 • Nesher
  13:36 23.04.2021

  Přidávají se další konkrétní gesta solidarity s ČR, po slovenském vyhoštění 3 ruských špionů se přidaly všechny tři baltské státy a jako gesto solidarity pošlou zpět do Severní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Přidávají se další konkrétní gesta solidarity s ČR, po slovenském vyhoštění 3 ruských špionů se přidaly všechny tři baltské státy a jako gesto solidarity pošlou zpět do Severní Asie další 4.
  Skrýt celý příspěvek

 • Rase
  12:56 23.04.2021

  Jasně, všechno je v klidu, k ničemu nedošlo atd. Jen tak přehlédneme miliardové škody i ty dva zabité lidi, kterých mohlo být mnohem víc (bouchnout při převozu). Rusové si tady z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jasně, všechno je v klidu, k ničemu nedošlo atd. Jen tak přehlédneme miliardové škody i ty dva zabité lidi, kterých mohlo být mnohem víc (bouchnout při převozu). Rusové si tady z toho státu udělali Eldorádo a čekali že jim všechno projde. Jedna věc je snažit se mírnit napětí a druhá nechat si kálet na hlavu. Servilita v jednání s Ruskem nikdy nic nevyřešila.

  Je sranda, jak se rusofilové vždycky sichrují tím, že nejsou rusofilové a nechtějí tak být označování.
  Skrýt celý příspěvek

 • Packal
  12:56 23.04.2021

  Nebránil bych se jak sabotáži, tak i státnímu terorismu. Samozřejmě terorismus zní úderněji. Nicméně, pokud si budu různé definice terorismu vykládat kreativně, dokážu na ně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nebránil bych se jak sabotáži, tak i státnímu terorismu. Samozřejmě terorismus zní úderněji. Nicméně, pokud si budu různé definice terorismu vykládat kreativně, dokážu na ně naroubovat i tuto událost. Nově se objevují informace ohledně spojitosti Vrbětic a dalších výbuchů v muničních skladech. Tedy snaha sabotovat vývoz zbraní (na Ukrajinu? Do Sýrie? Vcelku jedno). Ovšem dotčeným osobám / organizacím tímto mělo být dáno najevo, aby v podobných aktivitách nepokračovali. Pokud si dobře pamatuji, hrozba použití násilí nebo použití násilí za účelem prosazení požadavků je jedním z rysů terorismu. Výbuch muničního skladu násilím je.
  Pozn. na okraj - nemyslím si, že výbuch ve Vrběticích byl náhodný a ruští agenti to zvrtali, tj. že selhalo časovací zařízení. Při výbuchu byli zabiti dva pracovníci, kteří (údajně) bedny určené k vývozu označovali správnými dokumenty. Pokud nálož nalezli, mohlo k výbuchu dojít při pokusu zjistit, o co se jedná. Buď náhodně nebo autodestrukční funkcí samotné nálože...
  Jen soukromá spekulace, ale rozhodně bych dotyčné agenty neoznačoval za Pata a Mata, amatéry apod. Z hlediska GRU (GU) to byl úspěch - k vývozu nedošlo, agenti nebyli chyceni a 7 let bylo ticho. Určitě v centrále doufali, že se to podaří utajit déle, ale i tak museli být spokojeni...
  Skrýt celý příspěvek

  • Aja1984
   15:08 23.04.2021

   Za mne je teda označení "sabotáž" mnohem údernější. Terorismem se dnes označuje kde co a jako takové má to slovo docela devalvovaný význam. Navíc určitě nešlo o to vzbudit strach. ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Za mne je teda označení "sabotáž" mnohem údernější. Terorismem se dnes označuje kde co a jako takové má to slovo docela devalvovaný význam. Navíc určitě nešlo o to vzbudit strach. P.S. Já bych se tomu označení Pat a Mat nebránil, po*rali co mohli a asi by bylo lépe (při zpětném pohledu), kdyby na to ani nešahali a raději u odběratele na celou zásilku hodili klasickou pumu.
   Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  12:04 23.04.2021

  Autorovi článku se z jeho analýzy úplně vytratily ty dvě civilní oběti. Takže určitě měl připsat ještě pár odstavců, aby kvalifikoval i skutek usmrcení dvou nevinných občanů ČR. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Autorovi článku se z jeho analýzy úplně vytratily ty dvě civilní oběti. Takže určitě měl připsat ještě pár odstavců, aby kvalifikoval i skutek usmrcení dvou nevinných občanů ČR. Pak by se ale bohužel blížil tam, kam zjevně nechtěl, tedy k onomu terorismu, který zorganizoval cizí stát, tedy by se blížil k politickému pojmu státním terorismus. Ve Vrběticích šlo o sabotáž a současně o obecné ohrožení, obojí zorganizované cizím státem. Diverzantům zjevně bylo celkem jedno, kdo u toho zahyne a v jakém počtu. Také mohli vyhladit zasahující hasiče nebo pokud by nálože vybuchly jindy, třeba na přesunu do Bulharska, mohlo to explodovat prakticky kdekoliv, v jakkoliv osídlené/neosídlené oblasti. Zkrátka obecné ohrožení nejhrubšího zrna, organizované cizím státem.
  Skrýt celý příspěvek

  • Migi
   12:32 23.04.2021

   Ještě bych dodal že Češi, kteří odjeli bojovat za Rusko na Donbas teroristi jsou. Několikrát o tom rozhodl pravomocně soud. Takže ono evidentně dost záleží jak ty zákony kdo ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Ještě bych dodal že Češi, kteří odjeli bojovat za Rusko na Donbas teroristi jsou. Několikrát o tom rozhodl pravomocně soud. Takže ono evidentně dost záleží jak ty zákony kdo vykládá.

   Nemluvě o tom že posuzovat činy Ruska jakožto státu podle českého trestního zákoníku je docela svérázný přístup.....
   Skrýt celý příspěvek

   • Scotty
    13:37 23.04.2021

    Z terorismu obvinili i tech pět šašků od mírových ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Z terorismu obvinili i tech pět šašků od mírových záložáků.
    https://www.novinky.cz/krimi/c...
    Skrýt celý příspěvek

    • Razem
     17:08 23.04.2021

     Jak by jste pojmenovali čin, kdy Ukrajina odstřihla Krym od zdroj vody? Kdyby chtěl nějaký troll útočit, tak se jedná o legitimní dotaz.

     Jak by jste pojmenovali čin, kdy Ukrajina odstřihla Krym od zdroj vody? Kdyby chtěl nějaký troll útočit, tak se jedná o legitimní dotaz.

     • madrabbit
      17:42 23.04.2021

      Krym pod Ukrajinou - OK, Krym pod Ruskem - proč by Ukrajina měla zásobovat ruské území???? Rusko si vzalo Krym - přebírá odpovědnost za bezpečnost, zásobování, lékařskou péči, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Krym pod Ukrajinou - OK, Krym pod Ruskem - proč by Ukrajina měla zásobovat ruské území???? Rusko si vzalo Krym - přebírá odpovědnost za bezpečnost, zásobování, lékařskou péči, ...

      Nechápu to rozhořčení, že Ukrajina přestala zásobovat infrastrukturu. Není jejich.
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      21:11 23.04.2021

      Nazval bych to zastavením zásobování okupovaného území.

      Nazval bych to zastavením zásobování okupovaného území.

     • Razem
      07:36 24.04.2021

      Ukrajina považuje Krym za své území.
      Krym je (byl) závislý na vodním kanálu z Dněpru.
      Voda je prvek nutný pro život, pokud Ukrajina odřízne své území a své občany za které je ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ukrajina považuje Krym za své území.
      Krym je (byl) závislý na vodním kanálu z Dněpru.
      Voda je prvek nutný pro život, pokud Ukrajina odřízne své území a své občany za které je považuje od zdroje vody jen proto, že je podle ní okupován je teroristický akt vůči civilnímu obyvatelstvu?
      Tento čin má a bude mít za následek jen jedno a to, že obyvatelé Krymu budou více loajální Rusku, než Kyjevu.
      Skrýt celý příspěvek

     • Ján Paliga
      23:40 24.04.2021

      "Voda je prvek nutný pro život, pokud Ukrajina odřízne své území a své občany za které je považuje od zdroje vody jen proto, že je podle ní okupován je teroristický akt vůči ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Voda je prvek nutný pro život, pokud Ukrajina odřízne své území a své občany za které je považuje od zdroje vody jen proto, že je podle ní okupován je teroristický akt vůči civilnímu obyvatelstvu?"
      Existujú aj také zariadenia, nadáva sa im odsoľovacie, takže problém s vodou tam mať nemali. Aj most dokázali postaviť expresne, ke´d sa im nepodarilo dobyť pozemné spojenie na okupovaný Krym. Cez most stačí vybudovať potrubie a dodávky budú zabezpečené. Rusko nasľubovalo a Ukrajina má plniť sľuby Moskvy? Kto to kedy videl....

      "Tento čin má a bude mít za následek jen jedno a to, že obyvatelé Krymu budou více loajální Rusku, než Kyjevu."
      Veď oni podľa Moskvy aj sú a preto odsúhlasili svoje pripojene ku RF, ke´ďže mali podľa Moskvy právo na samostatnosť.... Moskva im slúbila niečo, čo im teraz nedokáže zaistiť....
      Skrýt celý příspěvek

  • TC82
   13:34 23.04.2021

   Collateral damage.. musím souhlasit s článkem že pokud cílem nebyli civilní nebo jiné osoby těžko lze mluvit o terorismu.
   Myslím že současná silní slova našich představitelů ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Collateral damage.. musím souhlasit s článkem že pokud cílem nebyli civilní nebo jiné osoby těžko lze mluvit o terorismu.
   Myslím že současná silní slova našich představitelů pramení předevsím z uvědomění že agenti defacto nepřátelského státu jsou schopni proniknout na naše území a provádět zde diverzní akce takového rozsahu a že potencionální škody pokud by se zaměřili na kritickou infrastrukturu by mohly být násobně větší.

   Osobně by mě zajímalo kolik civilních obětí by těch 150t ? munice napachalo kdyby se dostalo na místo určení. Takové, nejspíše státem organizované, nasilí je OK? To není justifikace pouze úvaha..
   Skrýt celý příspěvek

   • Jura99
    13:46 23.04.2021

    Aniž bychom zabředli do diskuse na téma dobra a zla v UA-RUS konfliktu, kde bychom se odhaduji vůbec neshodli, tak žádný stát bez ohledu na svou motivaci nesmí posílat na naše ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Aniž bychom zabředli do diskuse na téma dobra a zla v UA-RUS konfliktu, kde bychom se odhaduji vůbec neshodli, tak žádný stát bez ohledu na svou motivaci nesmí posílat na naše území diverzanty, ničit majetek v miliardových řádech a zabíjet nezúčastněné občany jako ty vaše "vedlejší škody". Nepochybuji, že jsme právní stát, takže diverzanti jsou kandidáty na nejvyšší trest a rovněž ti, kteří je k nám poslali.
    Skrýt celý příspěvek

    • TC82
     14:25 23.04.2021

     Svět není černobílý, takže by jsme se nejspíše nechodli.

     ".. žádný stát bez ohledu na svou motivaci nesmí posílat na naše území diverzanty, ničit majetek v miliardových řádech a ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Svět není černobílý, takže by jsme se nejspíše nechodli.

     ".. žádný stát bez ohledu na svou motivaci nesmí posílat na naše území diverzanty, ničit majetek v miliardových řádech a zabíjet nezúčastněné občany jako ty vaše "vedlejší škody"."

     A přesto to dělají, bylo by trochu pokrytecké se netvářit že ta "dobrá" strana zeměkoule nikdy nevraždila cizí státní představitele, nebo nebombardovala nukleární zařízení na území cizích suveréních států, nebo nevraždila vědce pracující na nevhodných projektech. Samozřejmě v zájmu vyššího "dobra".
     Skrýt celý příspěvek

     • Jura99
      14:52 23.04.2021

      nechci to psát znovu, ale sem nepatří, koho odpraví např. Izrael. V našem státě jsou občané a jejich majetek pod ochranou našich zákonů a diverzanti s koženou brašnou prostě ...
      Zobrazit celý příspěvek

      nechci to psát znovu, ale sem nepatří, koho odpraví např. Izrael. V našem státě jsou občané a jejich majetek pod ochranou našich zákonů a diverzanti s koženou brašnou prostě neprojdou.
      Skrýt celý příspěvek

     • Fiagy
      14:53 23.04.2021

      " A přesto to dělají, bylo by trochu pokrytecké se netvářit že ta "dobrá" strana zeměkoule nikdy nevraždila cizí státní představitele, nebo nebombardovala nukleární zařízení na ...
      Zobrazit celý příspěvek

      " A přesto to dělají, bylo by trochu pokrytecké se netvářit že ta "dobrá" strana zeměkoule nikdy nevraždila cizí státní představitele, nebo nebombardovala nukleární zařízení na území cizích suveréních států, nebo nevraždila vědce pracující na nevhodných projektech. Samozřejmě v zájmu vyššího "dobra"

      A proto se budeme tvářit , že se nic nestalo ???!!! Pochováme mrtvé, zaplatíme likvidaci škod a půjdeme si dát na ruskou ambasádu s velvyslancem stakan vodky ??
      Skrýt celý příspěvek

     • Ondra Mrklas
      15:20 23.04.2021

      Můžu se zeptat, proč tímto whataboutismem, že to ostatní dělají taky, bagatelizujete naši situaci?

      Když budeme hodně cyničtí, tak můžeme říct, že nám může být jedno, že se to ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Můžu se zeptat, proč tímto whataboutismem, že to ostatní dělají taky, bagatelizujete naši situaci?

      Když budeme hodně cyničtí, tak můžeme říct, že nám může být jedno, že se to děje jinde, ale prostě se to nesmí dít u nás (tohle si o tom rozhodně nemyslím). Pokud se na to budeme dívat z pohledu pacifisty, tak je každé násilí špatné, ALE TO PÁCHANÉ U NÁS JE VŽDY O LEVEL HORŠÍ. Já osobně to vnímám tak, že pokud stát není součástí nějaké aliance, nebo neuznává Západní hodnoty, tak se podobné činy dají omluvit, ale nijak je to nelegitimizuje. Pokud se to ale děje proti NATO, EU a státům se Západními hodnotami, tak je to neomluvitelné, už jen z důvodu, že tyto jmenované státy uznávají hodnoty, které jim podobné činy nedovolují konat ve velkém.

      Důležité je, že pokud by to nebylo oznámeno 7 let od doby, kdy se to stalo, tak by se i o článku 5 dalo v tomto případě bavit. Teď bych doporučil zástupcům při NATO, aby zažádali o akutní zrychlenou vojenskou pomoc v podobě urychlené náhrady techniky závislé na součástkách z RF jako jsou např. T-72M1, BVP-2, KUB a Mi-24V za podobnou techniku Západní provenience než dojde k plnohodnotné modernizaci (M60A3TTS/Leo 2A3-4/M1A1, BVP Bradley/Marder, MIM-72 Chaparral a Kiowa Warrior do příchodu vrtulníků H-1)
      Skrýt celý příspěvek

     • TC82
      01:25 24.04.2021

      Jura99 - evidentně prošli a to nejen u nás ale i Bulharsku a jinde

      Fiagy - Něco takového jsem psal ?
      Pro začátek by jsme se mohli zamyslet jetli EU hranice nejsou příliš ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jura99 - evidentně prošli a to nejen u nás ale i Bulharsku a jinde

      Fiagy - Něco takového jsem psal ?
      Pro začátek by jsme se mohli zamyslet jetli EU hranice nejsou příliš děravé.

      Ondra Mrklas - Nevím co si z toho vašehp příspěvku vzít, že lidské životy si nejsou rovny ? že vraždění vejménu západních hodnot se dá omluvit ?

      Neměli by nejprve radši vyzbrojit Slovensko/ Madarsko, nebo očekáváte masivni aeromobilní výsadek ?
      Skrýt celý příspěvek

     • Ondra Mrklas
      15:30 24.04.2021

      TC82
      Zastavení dodávek náhradních dílů z Ruska nám může vyřadit veškeré mechanizované jednotky a to je i v době míru špatné. Pokud by jsme je nahradili minimálně stejně dobrou ...
      Zobrazit celý příspěvek

      TC82
      Zastavení dodávek náhradních dílů z Ruska nám může vyřadit veškeré mechanizované jednotky a to je i v době míru špatné. Pokud by jsme je nahradili minimálně stejně dobrou Západní technikou, tak by to minimalizovala závislost AČR na Rusku, které je už oficiálně naším nepřítelem. Naše Východní technika by pak mohla posloužit jako pomoc Ukrajině
      Skrýt celý příspěvek

   • Jan Padesátýpátý
    13:51 23.04.2021

    Takže jak budeme kvalifikovat situaci, kdy se stane cílem Ruska zničit českou energetiku a Rusko vyhodí do vzduchu Dukovany, a zemře přitom sto tisíc lidí? Nepůjde o terorismus, ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Takže jak budeme kvalifikovat situaci, kdy se stane cílem Ruska zničit českou energetiku a Rusko vyhodí do vzduchu Dukovany, a zemře přitom sto tisíc lidí? Nepůjde o terorismus, protože smrt těch lidí nebyla primárním cílem?

    Státem organizované násilí je považované za OK. Říká se tomu armáda a policie.
    A 150t klasické munice je zrnko v moři ve sronání s tím, jaké objemy munice se nacházejí v Evropě a ve světě. A jaderná munice, to je kapitola sama o sobě.
    Skrýt celý příspěvek

    • TC82
     14:44 23.04.2021

     Válečný akt ?

     "Státem organizované násilí je považované za OK. Říká se tomu armáda a policie."
     GRU je armádní rozvědka, tak je to tedy OK ? Přejíždění demonstrantů tanky .. ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Válečný akt ?

     "Státem organizované násilí je považované za OK. Říká se tomu armáda a policie."
     GRU je armádní rozvědka, tak je to tedy OK ? Přejíždění demonstrantů tanky .. Schazování napalmu na civilní vesnice.. pouzívání nervového plynu na civilní obyvatelstvo.. holocaust.. nuklearní pumy na civilní města.. OK?
     Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      15:05 23.04.2021

      Válečný akt nevylučuje terorismus. Bude útok na Dukovany terorismus nebo nebude?

      Holocaust byl podle nacistických úřadů OK, akce GRU ve Vrběticích proběhla OK z pohledu Ruska. Z ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Válečný akt nevylučuje terorismus. Bude útok na Dukovany terorismus nebo nebude?

      Holocaust byl podle nacistických úřadů OK, akce GRU ve Vrběticích proběhla OK z pohledu Ruska. Z pohledu jiných zemí to už OK nemusí být.
      Skladování munice je ovšem považováno za OK mnohem konsensuálněji.
      Skrýt celý příspěvek

     • Ján Paliga
      23:46 24.04.2021

      .... som rád, že si nezabudol na tieto udalosti organizované Moskvou na svojich občanoch....

      .... som rád, že si nezabudol na tieto udalosti organizované Moskvou na svojich občanoch....

    • Aja1984
     14:59 23.04.2021

     Pokud je cílem ochromit energetickou infrastrukturu, tak to není terorismus. Ale pokud je cílem ukázat, že jste schopni vyhodit do vzduchu elektrárnu a můžete to kdykoli opakovat, ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Pokud je cílem ochromit energetickou infrastrukturu, tak to není terorismus. Ale pokud je cílem ukázat, že jste schopni vyhodit do vzduchu elektrárnu a můžete to kdykoli opakovat, tak je to terorismus. Stejně tak je terorismus rozhoz letáků se vzkazem, že vyhodíte do vzduchu elektrárnu, ale neřeknete kterou. Důležité je to slovo "teror", neboli strach. Stejně tak když se odpálí nějaký ručníkář, tak není cílem zabít pár nebožáků, ale ukázat jak jednoduché to je a že za kopcem čeká dalších milión mu podobných a pokud se mu politicky nepodvolíte, tak budete žít ve strachu.
     Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      19:21 23.04.2021

      trestní zákoník má na to jiný názor
      http://zakony.centrum.cz/trest...

      Kdo v úmyslu poškodit ... obranyschopnost České republiky, narušit ...
      Zobrazit celý příspěvek

      trestní zákoník má na to jiný názor
      http://zakony.centrum.cz/trest...

      Kdo v úmyslu poškodit ... obranyschopnost České republiky, narušit nebo zničit základní ... hospodářskou ... strukturu České republiky ...
      c) zničí nebo poškodí ve větší míře .... energetické ... zařízení, s cílem ohrozit tím ... bezpečnost uvedeného zařízení, systému ...
      Skrýt celý příspěvek

   • logik
    19:08 23.04.2021

    "Collateral damage..."
    Je vidět, že jsi právní analfabet, sorry.

    Soudy několikrát jasně prohlásili, že vědomá činnost, která může mít s nějakou pravdědpodobností jako následek ...
    Zobrazit celý příspěvek

    "Collateral damage..."
    Je vidět, že jsi právní analfabet, sorry.

    Soudy několikrát jasně prohlásili, že vědomá činnost, která může mít s nějakou pravdědpodobností jako následek zabití, je vraždou. Takže to, že primárním úmyslem zde nebylo zabití těch obětí, na právní klasifikaci tohoto činu nic nemění.
    Skrýt celý příspěvek

    • TC82
     01:01 24.04.2021

     Collateral damage ja právní klasifikace trestného činu ?
     Fakt nevím o co se tu snažíš.

     Collateral damage ja právní klasifikace trestného činu ?
     Fakt nevím o co se tu snažíš.

    • Grugh
     23:30 24.04.2021

     Asi se budu opakovat.
     1) Hodite někoho do studny, aby se tam utopil -> vražda.
     2) Vykopete studnu, kterou nedostatečně označite a někdo se tam utopí -> žádná vražda (asi ublížení ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Asi se budu opakovat.
     1) Hodite někoho do studny, aby se tam utopil -> vražda.
     2) Vykopete studnu, kterou nedostatečně označite a někdo se tam utopí -> žádná vražda (asi ublížení na zdraví z nedbalosti).
     Přitom v obou případech je nějaká pravděpodobnost smrti utopením. A ptát se demagoga antilogika na jeho názor je zbytečné.
     Předpokládám, že pokud by za výbuchem stáli špioni, tak by se snažili aby nikdo nezemřel a tím pádem aby vyšetřování nebylo tak důkladné. To je přesně proti definici vraždy (úmysl).
     Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      11:44 25.04.2021

      Vykopat studnu --- nastražit výbušninu
      Já mezi těmi dvěma případy vidím zásadní rozdíl
      Primární účel nastražené výbušniny a studny se totiž zásadně liší.

      Vykopat studnu --- nastražit výbušninu
      Já mezi těmi dvěma případy vidím zásadní rozdíl
      Primární účel nastražené výbušniny a studny se totiž zásadně liší.

     • Grugh
      12:57 26.04.2021

      Kauza Rainbow warrior z roku 1985.
      Čin: Nastražení náloží.
      Následek: Potopení lodi Greenpeace a smrt jednoho z členů posádky (fotografa).
      Verdikt: Neúmyslné zabití a poškození ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Kauza Rainbow warrior z roku 1985.
      Čin: Nastražení náloží.
      Následek: Potopení lodi Greenpeace a smrt jednoho z členů posádky (fotografa).
      Verdikt: Neúmyslné zabití a poškození majetku (10 let).
      Propuštění: po 3 letech.
      Skrýt celý příspěvek