Šternberská společnost Excalibur Army získala ocenění za exportní transakci roku

Šternberská společnost Excalibur Army získala ocenění za exportní transakci roku
Excalibur Army - Exportér roku 2023 / DP (Zvětšit)

V úterý 12. prosince byly vyhlášeny výsledky 29. ročníku soutěže Exportér roku. V kategorii Nejlepší exportní transakce podpořená státem – cena ČEB a EGAP byla nejvýše oceněna společnost Excalibur Army patřící do Czechoslovak Group (CSG), a to za kontrakt na výrobu a dodávky vozidel na podvozcích Tatra podepsaný s firmou Resource Industries ze Spojených arabských emirátů. Uzavření smlouvy oznámila společnost Excalibur Army na začátku roku 2023.

Soutěž Exportér roku, kterou pořádá Hospodářská komora ČR ve spolupráci se Středním podnikatelským stavem, Asociací pro podporu podnikání a partnery, mezioborově porovnává schopnosti a výkonnost českých společností v několika kategoriích. Záštitu nad ní převzal prezident České republiky, předseda vlády ČR, předseda Senátu Parlamentu ČR, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a primátor hlavního města Prahy.

Vyhlášení vítězů letošního ročníku se konalo včera večer v Rezidenci primátora hlavního města Prahy. V kategorii Nejlepší exportní transakce podpořená státem – cena ČEB a EGAP získala nejvyšší ocenění společnost Excalibur Army sídlící v moravském Šternberku, která se zaměřuje na vývoj a výrobu moderních pozemních vojenských a speciálních vozidel. Na ocenění společnost nominovala Česká exportní banka. Excalibur Army ocenění získala na základě kontraktu v hodnotě 47 milionů eur uzavřeném s firmou Resource Industries ze Spojených arabských emirátů (SAE), který v únoru tohoto roku oznámila na veletrhu IDEX 2023. Kontrakt znamená výrobu a dodávky více než dvou set vozidel s podvozky Tatra na vojenské i civilní účely pro trh v SAE. Kontrakt po započítání nákladů partnera v SAE může dosáhnout hodnoty až 77 milionů eur.

„Naši společnost Excalibur Army i skupinu CSG, do které patří, živí exportní zakázky s vysokou přidanou hodnotou, které pomáhají nejen našemu podnikání, ale celé české ekonomice. Vážíme si toho, že s financováním této zakázky pomohla Česká exportní banka, která je naším významným partnerem. I díky této spolupráci jsme se stali silným hráčem, který vyvíjí a vyrábí skvělé produkty a dokáže svoje know-how úspěšně přenášet i do zahraničí,“ řekl při přebírání ocenění David Střešinka, manažer rozvoje obchodu společnosti Excalibur Army, který má projekt na starosti.

Resource Industries v rámci projektu postavila produkční kapacity na montáž vozů a také testovací i servisní centrum. Excalibur Army zajistila transfer potřebných výrobních technologií a partnerovi dodává vozidla v CKD/SKD sadách a konstrukční podsestavy, ze kterých se v SAE vozidla kompletují. Excalibur Army také zajistila dodávky vybavení, technickou podporu i školení a výuku personálu. Kontrakt navíc zahrnuje dodávku vyprošťovacích a odsunových vozidel Treva-30 z produkce Excalibur Army a pancéřovaných vozidel TITUS od společnosti Tatra Defence Vehicle, rovněž spadající do Czechoslovak Group.

Excalibur Army a Resource Industries do budoucna počítají s další úzkou spoluprací. Obě společnosti v tomto smyslu podepsali letter of authorization, na jehož základě je Resource Industries držitelem exkluzivních práv na výrobu, distribuci a prezentaci vozidel na podvozcích Tatra Force pro SAE, včetně zajišťování servisních služeb a náhradních dílů.

O Excalibur Army

Společnost Excalibur Army patřící do skupiny CSG je českým výrobcem a prodejcem těžkých vojenských vozidel, náhradních dílů, zbraní, munice a dalšího vojenského vybavení. Zaměřuje se na vývoj, výrobu moderních pozemních pancéřovaných a speciálních vozidel, a dále na servis a modernizace pozemní vojenské techniky. Firma má zákazníky po celém světě a spolupracuje s renomovanými světovými producenty bezpečnostních technologií.

O skupině CSG

Globální průmyslově-technologická skupina CSG vlastněná českým podnikatelem Michalem Strnadem má klíčové výrobní podniky v České republice, na Slovensku, ve Španělsku, v Itálii, Indii, Velké Británii a USA a své výrobky exportuje do celého světa. CSG soustavně investuje do rozvoje svých společností a zároveň expanduje v hlavních oborech svého podnikání. Součástí skupiny jsou například česká automobilka Tatra Trucks, významný světový výrobce malorážové munice Fiocchi nebo český výrobce radarů Eldis. V podnicích začleněných do skupiny CSG a v propojených firmách pracuje více než 10 000 zaměstnanců. V roce 2022 dosáhly konsolidované tržby skupiny hodnoty 25 mld. korun. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl, obranný průmysl a výroba malorážové munice. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci setkat na všech kontinentech.

Galerie

Excalibur Army - Exportér roku 2023 / DP Excalibur Army - Exportér roku 2023 / DP Excalibur Army - Exportér roku 2023 / DP

Nahlásit chybu v článku


Související články

TREVA-15 – nový taktický vyprošťovací a odsunový automobil od Excalibur Army

Na letošním veletrhu IDET české podniky představily několik zajímavých novinek. Jednou z nich je i ...

Řecká armáda úspěšně otestovala český raketomet RM-70 Vampire z Excalibur Army

Armáda Řecka již nějaký čas plánuje rozsáhlou modernizaci svého dělostřelectva, aby se zvýšily jeho ...

Excalibur Army – přední výrobce vojenské a speciální techniky v České republice

Šternberská společnost Excalibur Army (EA) patřící do holdingu Czechoslovak Group (CSG) je českým ...

Česká společnost Excalibur International vystavuje na veletrhu IDEF 2023 raketový systém středního dosahu

Veletrh IDEF 2023, který se koná v tureckém Istanbulu ve dnech 25. až 28. července, patří ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...