Strategické partnerství EXCALIBUR ARMY a RAFAEL

Foto: RAFAEL Advanced Defense Systems Ltd. Dodává dálkově ovládané zbraňové stanice pro česká kolová bojová vozidla pěchoty Pabdur II. / RAFAEL Advanced Defense Systems Ltd.
RAFAEL Advanced Defense Systems Ltd. Dodává dálkově ovládané zbraňové stanice pro česká kolová bojová vozidla pěchoty Pabdur II. / RAFAEL Advanced Defense Systems Ltd.

Společnost EXCALIBUR ARMY, přední český výrobce pozemní obrněné techniky, a společnost RAFAEL Advanced Defense Systems Ltd., uzavřou strategické partnerství. Smlouva o spolupráci bude slavnostně podepsána 20. května 2015 v rámci brněnského veletrhu IDET. Synergickým efektem vzájemné spolupráce bude i zefektivnění servisních služeb u vozidel Pandur ve výzbroji Armády ČR, které jsou vyzbrojeny dálkově ovládanými věžemi tohoto výrobce.

Rafael vyvíjí, vyrábí a dodává celou řadu pokročilých obranných systémů pro pozemní síly, námořnictvo a také pro kosmický průmysl. Mezi ně patří i dálkově ovládané věže pro obrněnou techniku RCWS-30 z typové rodiny SAMSON, kterými je osazena většina kolových obrněných vozidel Pandur II 8x8 CZ ve výzbroji Armády ČR.

Partnerství mezi společnostmi EXCALIBUR ARMY a RAFAEL zlepší přístup a zlevní cenu servisu a údržby pro Armádu ČRK a umožní integraci systémů RAFAEL do bojových vozidel PANDUR, BVP a ASCOD s využitím výrobních kapacit EXCALIBUR ARMY, zejména klíčového závodu ve Šternberku.

Smlouva o spolupráci zajišťuje dlouhodobou excelentní podporu a dostupnost služeb pro flotilu Pandurů ve výzbroji Armády ČR vyzbrojených zbraňovou stanicí SAMSON s 30mm kanónem.

Petr Kratochvíl, ředitel EXCALIBUR ARMY, k tomu uvádí: „Partnerství se společností RAFAEL logicky navazuje na již existující spolupráci se společností GENERAL DYNAMICS EUROPEAN LAND SYSTEMS (GDELS), která je výrobcem kolového podvozku PANDUR a pásového podvozku ASCOD. Rozšíření spolupráce s firmou Rafael je výhodné nejen pro budoucí výrobní a exportní aktivity naší společnosti, ale také pro Armádu ČR, které se tím usnadní přístup k servisním službám a bezesporu sníží i náklady na servis."

Giora Katz, výkonný viceprezident společnosti RAFAEL řídící divizi pozemních a námořních systémů, uvádí: „Excalibur je ideální lokální a strategický partner pro Rafael. Toto partnerství umožní Armádě ČR snažší přístup ke schopnostem a zkušenostem Rafaelu a rozšíří obchodní možností obou společností v ČR."

O EXCALIBUR ARMY spol. s r.o.

Společnost EXCALIBUR ARMY spol. s r.o. byla založená v roce 1995 a zaměřuje se na obchod s nepotřebnou vojenskou technikou a materiálem, které jsou vyřazovány z Armády ČR a dalších armád středoevropských států. Na rozdíl od jiných firem působících v oboru se nezaměřuje na jeho přeprodej, ale na opravy, repase a modernizace včetně zásadních upgradů vojenské techniky bývalé Varšavské smlouvy na současné standardy NATO.

V areálu bývalého vojenského opravárenského podniku ve Šternberku a na dalších místech ČR zaměstnává okolo 400 pracovníků. Tržby za rok 2013 dosáhly výše 1,1 miliardy korun.

Díky partnerství s nadnárodním holdingem obranného průmyslu General Dynamics Land Systems Europe uzavřeného počátkem roku 2015 EXCALIBUR ARMY získala schopnost výroby a údržby moderních západních pozemních vozidel na podvozku Pandur 8x8 II CZ.

Jako člen holdingu EXCALIBUR GROUP, který zaměstnává vice než 2100 osob, EXCALIBUR ARMY kooperuje s dalšími dceřinými společnostmi holdingu v České republice i na Slovensku, mimo jiné též se známým výrobcem nákladních vozidel Tatra.

Nahlásit chybu v článku


Související články

IDET 2015: TITUS na podvozku TATRA 6x6

Blíží se jeden z nejvýznamnějších veletrhů obranných technologií – IDET 2015, který se bude konat ve ...

CAMEL: Demonstrátor budoucího obrněného vozidla

Americká armáda (U.S. Army) na výstavě Labs Day 2015 představila veřejnosti více než 100 ...

IDET - veletrh technologií pro kvalitnější obranu a vyšší bezpečnost

V úterý 19. května se v Brně otevírají brány 13. mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní ...

RETIA s Eltou představí špičkové technologie radaru MADR

Vedoucí česká společnost v oblasti vývoje a výroby radiolokačních technologií, vojenské elektroniky ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Ludra
  11:29 20.05.2015

  Tak s těmito zprávami (EA+ASCOD, EA+RAFAEL) už to začíná vypadat s novým strojem pro AČR jednoznačně. Rozsáhlé offsety tuze často rozhodují o vítězi v tendru. Jak říkají skeptici, ...Zobrazit celý příspěvek

  Tak s těmito zprávami (EA+ASCOD, EA+RAFAEL) už to začíná vypadat s novým strojem pro AČR jednoznačně. Rozsáhlé offsety tuze často rozhodují o vítězi v tendru. Jak říkají skeptici, největší montovna střední Evropy opět potvrzuje své postavení :-)

  Co mě těší je, že vystavovaný ASCOD (podle fotky) vypadá na novější variantu. Není to sice SV, resp. prototyp PMRS, ale podobnost (pokud člověk odmyslí tu přídavnou boční ochranu+optické/el.vybavení) tam je, rozhodně se jedná o něco jiného, než původní Ulan/Pizzaro...

  Srovnání s PMRS např. zde:
  http://cs.wikipedia.org/wiki/A... Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  10:44 20.05.2015

  Taky bych raději novou versi, otázkou je, jestli bychom ji zaplatili. Hlavně ale nesmí MO celý případný kontrakt podělat jako většinu dosavadních velkých armádních zakázek. Co ...Zobrazit celý příspěvek

  Taky bych raději novou versi, otázkou je, jestli bychom ji zaplatili. Hlavně ale nesmí MO celý případný kontrakt podělat jako většinu dosavadních velkých armádních zakázek. Co nejvíc transparentnosti, žádná na míru napsaná soutěž atd. Klidně ať na tom EA nebo někdo jiný slušně vydělá, ale nesmí to při tom samým blahem až mlaskat...Skrýt celý příspěvek

 • stirling
  09:49 20.05.2015

  Mě to také dělá radost a držím palce ať to nepodělají. Ne vždy se vyplatí za každou cenu bastlit něco "svého", když je tu výborný partner ochoten spolupracovat. Jinak ascod i v ...Zobrazit celý příspěvek

  Mě to také dělá radost a držím palce ať to nepodělají. Ne vždy se vyplatí za každou cenu bastlit něco "svého", když je tu výborný partner ochoten spolupracovat.
  Jinak ascod i v původní verzi s věží od rafael a doplněn například o naši aktivní ochranu bude super stroj na x let dopředu se servisem a výrobou pod nosem.Skrýt celý příspěvek

 • juhelak
  09:38 20.05.2015

  Deutschmann: podle fotek to spis vypada na původní verzi což mě taky mrzí. Snad brzo zjistí parametry toho co budou konkrétně nabízet, hlavně mě zajímá stupeň ochrany. Aby to ...Zobrazit celý příspěvek

  Deutschmann: podle fotek to spis vypada na původní verzi což mě taky mrzí. Snad brzo zjistí parametry toho co budou konkrétně nabízet, hlavně mě zajímá stupeň ochrany. Aby to nemělo stějně jak ten titus.
  http://postimg.org/image/7a2gn... Skrýt celý příspěvek

 • Deutschmann
  08:27 20.05.2015

  Tak se mi zdá že Excalibur group uzavírá samá výhodná spojenectví. Už má licenci na Pandur 8x8x II CZ a Ascod, teď uzavřel spojenectví se společností Rafael. Takže se dá ...Zobrazit celý příspěvek

  Tak se mi zdá že Excalibur group uzavírá samá výhodná spojenectví.
  Už má licenci na Pandur 8x8x II CZ a Ascod, teď uzavřel spojenectví se společností Rafael.
  Takže se dá předpokládat že do výzbroje AČR bude zaveden ASCOD s věží Rafael.
  Doufám že to bude Ascod 2 SV + věž od Rafaelu druhé generace.

  Ale já jim fandím, pokud to je slušný stroj za slušnou cenu, tak proč ne.Skrýt celý příspěvek

 • GAVL
  20:59 19.05.2015

  No pokud bude zaveden ASCOD i v naší armádě, tak by to chtělo vymyslet nějaké pěkné pojmenování.

  No pokud bude zaveden ASCOD i v naší armádě, tak by to chtělo vymyslet nějaké pěkné pojmenování.

 • Laci
  19:59 19.05.2015

  Evidentně se tu dělá cestička ASCODu do AČR :) To je rozhodně dobrá zpráva a překvapivě koncepční řešení náhrady BVPček.

  Evidentně se tu dělá cestička ASCODu do AČR :) To je rozhodně dobrá zpráva a překvapivě koncepční řešení náhrady BVPček.

Načítám diskuzi...

Stránka 2 z 2