KOMENTÁŘ: Stropnický opakovaně hlasoval proti vlastnímu návrhu

Ministr obrany Martin Stropnický a tehdejší americký ministr obrany Ashton Carter v sídle NATO (2016). / Volné dílo

Ministerstvo obrany (MO) by mohlo pod zavedenou zkratku MO v souvislosti s tím, jak postupuje jeho šéf Martin Stropnický, začít dosazovat "ministerstvo opatrnosti" či "ministerstvo odevzdanosti". Tak totiž vypadá přístup představitele resortu obrany nejen k nákupům armádní techniky, ale i k prosazování potřebných zákonů a novelizací. Včera ministr Stropnický hlasoval proti návrhu zákona rychlejšího schvalování zahraničních misí Armády ČR, ačkoli ho nejdříve sám podepsal!

Naše země dlouhodobě neplní závazky vůči NATO, což prezident Donald Trump nepřestal kritizovat ani po nástupu do funkce. Během projevu po 100 dnech v úřadu Trump navíc sklidil aplaus veřejnosti při zmínce, že se musí všechny členské země adekvátně podílet na společné obraně v rámci Aliance.

Ale neplnění závazků se neprojevuje jen nedostatečným finančním příspěvkem Alianci. Členství v Alianci znamená, že smluvní strany budou "jednotlivě i společně stálou a účinnou výpomocí udržovat a rozvíjet svoji individuální i kolektivní schopnost odolat ozbrojenému útoku" (z článku 3).

Ke zvyšování obranyschopnosti země a účinné pomoci spojenců je ale nutná ústavní novela na rychlejší schvalování zahraničních misí Armády ČR, která se do sněmovny dostala s podporou ministerstva obrany, jako poslanecký návrh Ivana Gabala, Jany Černochové i Martina Stropnického!

Stalo se tak po dlouhé přípravě včetně Ústavně-právního výboru i výboru pro obranu s tím, že byla dle vyjádření Ivana Gabala poslanecká sněmovna dlouhodobě upozorňována právě ministerstvem obrany na potřebu novelu projednat: Dali jsme totiž Nejvyššímu veliteil spojeneckých sil v Evropě SACUER (The Supreme Allied Commander Europe) k dispozici elitní jednotku k extrarychlému nasazení. Bez změny zákona ale není možný případný zásah komanda, např. kvůli vysvobození našich rukojmí.

Díky navrhované novele ústavy by vláda dostala širší právo rozhodnout o vyslání vojáků do zahraničí například k záchraně českých občanů v případě jejich ohrožení bez toho, že by takovou misi musely schvalovat obě parlamentní komory. ,,My bychom potřebovali být rychlejší v té reakci. Samozřejmě i nadále platí veškerá kontrola Parlamentem," popsal důvody předložení novely minulý rok v listopadu ministr Stropnický.

Takže přesto, že podnět ke změně zákona vyšel přímo z resortu pod vedením Stropnického a on sám návrh podepsal, hlasoval ve sněmovně proti němu, aniž by poslaneckým kolegům vysvětlil proč. Poslankyně Černochová uvádí, že dle hlasovacího řádu nelze při této příležitosti ministra interpelovat. Navíc už dříve, dle poslance Gabala, ministr Stropnický a poslanecký klub ANO třikrát bojkotoval zařazení tohoto bodu do programu.

"Ministr Stropnický to vůbec nezařadil do seznamu svých priorit, takže jsem to do programu navrhla já, protože tento týden byla poslední možnost návrh tohoto zákona projednat ve stávající sněmovně," říká poslankyně Černochová. Novela Ústavy měla i podle ní zjednodušit vysílání vojáků na zahraniční operace nebo v případech potřeby záchrany občanů České republiky z krizových oblastí.

Připomeňme, že to byl právě ministr Stropnický, který se minulý měsíc sešel v Pentagonu se svým americkým protějškem Jimem Mattisem, který podle něj potvrdil, že "česká armáda má dobrou pověst, co se týče nasazení v zahraničních misích a spolehlivostí v nich." Otázkou je, co by říkal Mattis, přezdívanému Mad Dog (Vzteklý pes), který během pouštní bouře velel námořním jednotkám v Iráku, na úterní Stropnického představení ve sněmovně.

Ministr obrany je podle Černochové nekompetentní nejen v oblasti obranných akvizic, ale i v oblasti nezbytných legislativních změn, které naše armáda urychleně potřebuje. Na jednání sněmovny Černochová navrhla i pevné zařazení poslanecké novely branného zákona, které má naplnit slib MO na zlepšení podmínek služby příslušníků Aktivní zálohy Armády ČR.

K projednání novely dojde tento pátek, ale Černochová považuje za tristní, že by tento klíčový zákon, na který čekají tisíce příslušníků Aktivní zálohy, by spadl pod stůl bez iniciativy opozice. Dočkají se alespoň srdcaři z Aktivní zálohy, kteří jsou na rozdíl od různých paramilitantních skupin odhodlání hájit zájmy země v souladu s jejími zákonnými ustaveními odpovídajícího zájmu sněmovny a zejména ministra obrany?

Redakce Armádních novin dostala po zveřejnění článku vyjádření od Jana Pejška, ředitele Odboru komunikace Ministerstva obrany ČR, a také od paní poslankyně Jany Černochové.

Jan Pejšek

Martin Stropnický nikdy nehlasoval proti návrhu, jehož je spolupředkladatelem. Úterní hlasování se týkalo pouze toho, kdy se má novelou Sněmovna zabývat. Z navrhovaných tří variant podpořil ministr Stropnický možnost třetí, tedy zařazení návrhu jako pevný bod na páteční jednání. Více na FaceBooku Martina Stropnického.  

 Jana Černochová

Ministr Stropnický ten bod vůbec nenavrhl na organizačním výboru do svých priorit k projednání na této schůzi. Neudělal to ani na začátku schůze, když se navrhuje změna programu. Měl vstát a navrhnout to s celou vahou postu MO, který zastává. Hlasovalo se pouze o mém návrhu na zařazení a to celkem ve třech termínech. Úterý, středa a pátek. To, že "podpořil" jenom pátek, je alibismus pana ministra. Ví, že schůze v pátek končí ve 14 h a že by k tomu byla dlouhá rozprava, takže by na hlasování vůbec nedošlo. Nemluvě o tom, že on je ministrem vládní koalice, disponující 116 hlasy, takže když by tak moc chtěl, aby to prošlo (byť v ten pátek), vyjednal by si v rámci koalice, že budou PRO zařazení do programu hlasovat všichni. Což se nestalo ani omylem, takže je to jenom čirý alibismus pana ministra a výmluvy.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Jim Mattis: České speciální síly bojují velmi udatně

V úterý 2. května se ve Washingtonu sešel český ministr obrany Martin Stropnický se svým americkým ...

Letoun C-295M ve vzdušných silách Armády ČR

V květnu 2009 podepsalo Ministerstvo obrany ČR (MO ČR) smlouvu na dodávku čtyř transportních letounů ...

Inspirace pro AČR: Minomety a rakety pro lehkou brigádu

Ministerstvo obrany ČR plánuje výstavbu třetí bojové brigády. Jedním ze zvažovaných konceptů je ...

Čeští stíhači na mezinárodním cvičení NATO Tiger Meet 2017

V termínu od 5. června do 16. června 2017 se ve francouzském Landivisiau koná prestižní mezinárodní ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Olaf
  21:58 29.06.2017

  Pan Stropnický je ministrem země, která už dávno předstírá aktivní členství v NATO, přestírá upřímnou snahu o navyšování výdajů. Pan Stropnický předstírá, že bojuje za naše ...Zobrazit celý příspěvek

  Pan Stropnický je ministrem země, která už dávno předstírá aktivní členství v NATO, přestírá upřímnou snahu o navyšování výdajů. Pan Stropnický předstírá, že bojuje za naše zakotvení na Západě i když vesel toká se svým zcela proruským šéfem Zemanem. Úspěšné splnění toho všeho chce pořádného herce a z tohoto pohledu se jedná a vynikajícího ministra.Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  19:08 29.06.2017

  Jděte laskavě s debatou o Sýrii pod článek o ní. Nebo rovnou už do zadele, nedá se to už vážně číst. Stropnický je tragédie, stejně jako celé ANO. Ale národ, který si v rámci ...Zobrazit celý příspěvek

  Jděte laskavě s debatou o Sýrii pod článek o ní. Nebo rovnou už do zadele, nedá se to už vážně číst.

  Stropnický je tragédie, stejně jako celé ANO. Ale národ, který si v rámci protikorupční kampaně zvolí jednoho z největších korupčníků, kterého má, do čela vlády, si nic jiného nezaslouží.

  Larry, omlouvám se za výrazivo, ale blábolíte nesmysly. Hlavní dva státy, které s teroristy skutečně nevyjednávají a výkupné neplatí, jsou USA a VB. Zároveň jsou to státy, které s klidem pošlou svoje speciální síly bez jakéhokoliv uzardění na cizí území své občany zachránit. A povšechně jim to jde dobře. Také to spoustu jejich občanů stálo život; včetně toho, že byli zabiti, aniž by k nějakému vyjednávání došlo. Únosci unesou pět cizinců, z toho Američana, Britku a tři z EU – rovnou ty první dva zastřelí, protože z nich nekoukají žádné peníze, zato velmi hrozí riziko úspěšné vysvobozovací akce.
  Naproti tomu o vysvobozovacích akcích rukojmí z rukou teroristů by mohl vyprávět nejeden občan RF. Kdyby ovšem neležel na hřbitově. Ale je pravda, že se už poučili a dneska jsou už jinde.

  Souhlasit by se do jisté míry dalo s tím, že by stát deklaroval, jaké oblasti považuje za natolik nebezpečné, že nebude zasahovat ve prospěch civilistům tam unesených. Jenže v případě našeho státu bych se obával značného alibismu, takže by tam za chvíli skončily i relativně bezpečné státy jako Keňa ap. On je obecně problém u takových věcí najít míru – to bychom klidně mohli neplatit léčbu sportovcům, protože si za úraz mohou sami (o kuřácích ap. nemluvě).


  A ohledně Hany Humpálové píšete už úplné kraviny. Nikam se nevracela, jela na dovolenou, i s rodiči. Vaše děkování Turkům jen dokazuje váš "přehled" – víte o tom prd, ale o to raději se vyjadřujete :-/ Měl jste spíš napsat Respektu a Miloši Zemanovi, že jsou úplní koko*i, když zveřejnili tu částku. U MZ to ani nepřekvapuje, to je známý tlučhuba. Ale v Respektu by za to někdo zasloužil nakopat do koulí, mají mít dost rozumu, aby věděli, že tohle se nedělá. A z dobrých důvodů.Skrýt celý příspěvek

 • Kozlus
  16:30 29.06.2017

  Stabilizace Syrie zastavi uprchlickou vlnu? To jako vazne? Syranu je mezi uprchliky okolo 25% a to se za ne vydava kdo muze. Mimo jine umirneni rezaci hlav zabavili tiskarnu ...Zobrazit celý příspěvek

  Stabilizace Syrie zastavi uprchlickou vlnu? To jako vazne? Syranu je mezi uprchliky okolo 25% a to se za ne vydava kdo muze. Mimo jine umirneni rezaci hlav zabavili tiskarnu syrskych pasu a odvezli do Turecka... A jak to zastavi paseraky lidi, jako je Frontex a dalsi slunickovy zradci? Frontex dokazal dovezt 10k lidi jen za 3 dny!

  K clanku se radsi vyjadrovat nebudu, protoze bych byl smazan a v soucasnem Evropskem Svazu Socialistickych Republik i zalovan a odsouzen.Skrýt celý příspěvek

 • D.i.p
  02:05 29.06.2017

  To je vážně blb. ANO je jen leporelo známých hloupých ksichtů. Herců, lidí co se šikovně přiživují na dotacích a přisátých úředníků.

  To je vážně blb. ANO je jen leporelo známých hloupých ksichtů. Herců, lidí co se šikovně přiživují na dotacích a přisátých úředníků.

 • Luky
  21:59 28.06.2017

  jo, ale když si Kadáfí ty vodovody konečně udělal, skočila mu po nich (Veolia? nebo kdo to teď spravuje?) a část byla taky cíleně poškozena...

  jo, ale když si Kadáfí ty vodovody konečně udělal, skočila mu po nich (Veolia? nebo kdo to teď spravuje?) a část byla taky cíleně poškozena...

 • divous
  21:49 28.06.2017

  GAVL Zjednodušujete to. Počet obyvatel Sýrie pře válkou asi 22,5mil. Počet uprchlíků z Iráku : 1,5 mil. Takže nikoliv dvojnásobek obyvatel. Ale vliv to mělo určitě, protože se ten ...Zobrazit celý příspěvek

  GAVL Zjednodušujete to. Počet obyvatel Sýrie pře válkou asi 22,5mil. Počet uprchlíků z Iráku : 1,5 mil. Takže nikoliv dvojnásobek obyvatel. Ale vliv to mělo určitě, protože se ten počet znásobil hlavně ve velkých městech a tam taky začaly nepokoje. Do měst totiž navíc přibyl velký počet obyvatel z venkova, který byl sužován suchem. Dohromady s nemožností sebeuplatnění ve městech a s určitou nespokojeností s protekcionistickou politikou dost výbušná směs. Co si pamatuji, už dávno, dávno se hovořilo o tom, že hlavním zdrojem potíží a konfliktů v budoucnosti bude : voda. Ale skoro nic se v tomto směru neudělalo. Co se od té doby jen všechno událo ve zbrojení...kdyby jen třetina těch zdrojů šla na smysluplný boj se suchem a vzdělání obyvatel, možná by to vypadalo jinak. V blízké době to bude velký problém Afriky i blízkého východu. Momentální problémy s migrací jsou vlastně pouze lehkým cvičením. A nikdo z nás díl odpovědnosti nesejme. Pokud sem ty lidi pustíme, zanikne naše kultura, pokud ne a nic neuděláme pro pomoc jim, bude to mít také vážné důsledky. Jsme na jedné lodi-planetě a ne že ne. Pro mě karma není žádná fikce.Skrýt celý příspěvek

 • GAVL
  21:21 28.06.2017

  Pozor, zaznělo zde stabilizovat Sýrii aby se zastavil příliv uprchlíků. Jenže vyslat někam vojáky je snadný, ale proti komu mají zasáhnout? Kdo je původcem nestability Sýrie? ...Zobrazit celý příspěvek

  Pozor, zaznělo zde stabilizovat Sýrii aby se zastavil příliv uprchlíků. Jenže vyslat někam vojáky je snadný, ale proti komu mají zasáhnout? Kdo je původcem nestability Sýrie?
  Pokud chci něco stabilizovat tak nejprv musím určit původce nestability. Pokud budeme vycházet z reality věcí tak Sýrii destabilizovala opozice proti Asadovi. Opozice vznikla po obrovském přílivu běženců z Iráku, který zdvojnásobil populaci Sýrie. Takovou zátěž by bez pomoci neunesla žádná vláda ani v Evropě ani jinde. Takže bychom měli hodně rychle zlikvidovat asi tu ozbrojenou opozici a pomoci humanitárně Asadovi řešit vzniklou situaci. Jenže kde vzala opozice prostředky? Pokud budem vycházet z předpokladu, že třeba od Saudů, tak bychom měli vlítnout i tam, neboť i to je původce problémů. Pokud to přes Saudy jen teče z USA , tak bychom měli vlítnou na USA.

  Myslím si , že za účelem bezpečnosti ČR je třeba si jakoukoli intervenci vůči USA dobře rozmyslet a rozhodně nic neurychlovat.

  Příliv běženců z Iráku do Sýrie způsobila intervence USA do Iráku a likvidace funkčního režimu. Pokud je příliv uprchlíků do Evropy ze Sýrie či přes Sýrii způsoben jednáním USA, tak pak je jednání USA hlavním ohrožením naší bezpečnosti. Jestliže považujeme příliv uprchlíků za ohrožení ČR.Skrýt celý příspěvek

 • cejkis
  19:18 28.06.2017

  Armáda EU bude vyjíždět kam loutka globalistů Juncker ukáže a kdy řekne.

  Češi odevzdají velení a neexistuje, aby si sami něco rozhodovali.

  K tomu nám dopomáhej Stropnický.

  Armáda EU bude vyjíždět kam loutka globalistů Juncker ukáže a kdy řekne.

  Češi odevzdají velení a neexistuje, aby si sami něco rozhodovali.

  K tomu nám dopomáhej Stropnický.

 • JirkaP
  18:51 28.06.2017

  Pan Stropnický hazarduje s bezpečností ČR. To bylo plánů před třemi lety, jak se bude modernizovat a co koupil? Skoro nic. A to žijeme v době, kdy se ekonomice ČR velice daří a ...Zobrazit celý příspěvek

  Pan Stropnický hazarduje s bezpečností ČR. To bylo plánů před třemi lety, jak se bude modernizovat a co koupil? Skoro nic. A to žijeme v době, kdy se ekonomice ČR velice daří a peníze by se našly i na něco víc, než je v tom komickém modernizačním projektu, který se stejně nesplní. Musíme jen doufat, že k žádnému válečnému konfliktu, poblíž našich hranic, nedojde.Skrýt celý příspěvek

 • Larry
  18:47 28.06.2017

  Zdůvodnění dost "na vodě" "Novela Ústavy měla i podle ní zjednodušit vysílání vojáků na zahraniční operace nebo v případech potřeby záchrany občanů České republiky z krizových ...Zobrazit celý příspěvek

  Zdůvodnění dost "na vodě"
  "Novela Ústavy měla i podle ní zjednodušit vysílání vojáků na zahraniční operace nebo v případech potřeby záchrany občanů České republiky z krizových oblastí."

  a dále...

  "Bez změny zákona ale není možný případný zásah komanda, např. kvůli vysvobození našich rukojmí."
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Hned se mě asociovala vzpomínka na pana prezidenta kdy veřejně prohlásil " S teroristy se nevyjednává, s teroristy se bojuje...."

  A v zápětí vyplavalo na povrch trochu utajovaných skutečností, že ČR stejně jako všechny země NATO a EU nejen že vyjednávají, ale i rádi zaplatí. viz případ H+T kteréžto nás přišli na bratru 150Mega CZK, jak se provalilo.....
  Sám za sebe bych je nechal shnít v té díře, absolutně by mě to bylo jedno...
  navíc když se "provalilo" díky informacím z Turecka, že jedna z dotyčných se pokusila zpět dostat ke svým "únoscům" načež byla zadržena tureckými úřady ( za což jsem panu velvyslanci Turecké republiky písemně poděkoval )
  Na kolik peněz daňové poplatníky přišlo "vysvobození 5ti Čechů, přičemž jeden byl vojenský zpravodajec" v akci "Ali Fajad" ????
  To je dodnes utajované a pod jakou položkou rozpočtu se "výkupné" ukrývá nelze zjistit.
  xxxxxxxxxxxxxxxx
  Takové poraženecké chování a vyjednávání považují islamisté za naši slabost. a budou této taktiky do budoucna hojně využívat.

  V kontrastu s tím RF je jediná země, která skutečně s teroristy nevyjednává.
  Od toho si cvičí speciální jednotky. Pokud se řadový občan RF vydá do rizikové oblasti, kam není doporučeno vycestovat, nemůže počítat s jakoukoliv záchrannou aktivitou ze strany státu a govermentu.
  V jiné pozici jsou ovšem příslušníci silových složek a bezpečnostních struktur. Pro jejich záchranu jsou nasazovány speciální jednotky
  Viz spolupráce s Iránem při záchraně sestřeleného pilota SU-24.
  xxxxxxxxxxxxx
  Protože "neznalost neomlouvá" nejlépe pokud by české MZV aktualizovalo pravidelně seznam rizikových oblastí, kam se nedoporučuje občanům (civilistům) vycestovat.
  S tím, že pokud vycestují a dostanou se do problémů, s vědomím, že vláda a stát nebudou vyvíjet jakékoliv aktivity a snahy na jejich záchranu. A´t si příbuzní sbírají víčka od PET lahví na výkupné.Skrýt celý příspěvek

 • Akiro
  16:08 28.06.2017

  @madrabbit> S tím já nemám problém. Potíž je v tom, že nejsou výjimkou případy, kdy legislativa je dezinterpretována (nebo zcela opomíjena a veřejnosti jsou prezentovány účelové ...Zobrazit celý příspěvek

  @madrabbit> S tím já nemám problém.
  Potíž je v tom, že nejsou výjimkou případy, kdy legislativa je dezinterpretována (nebo zcela opomíjena a veřejnosti jsou prezentovány účelové informace - ačkoliv si skutečně myslím, že některé informace by veřejné neměly být vůbec, ale to by musely příslušné organizace skutečně jednat na rovinu, viz aféra výkupné, apod.), a nebo se účastníci diskuze s některými dokumenty prostě vůbec neobtěžovali seznámit. Zejména se tak děje v případech mezinárodních konvencí a dohod - což celkem chápu... :-)
  Druhý a větší problém je snadná zneužitelnost podobných zákonů, a vzhledem ke stávající politické kultuře a zúčastněným osobám, nemluvě o neznámé budoucnosti politického vedení, tak možnost zneužití hraničí s jistotou.... :-(Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  16:05 28.06.2017

  ...a tohle má v průzkumech přes 30 %... neuvěřitelné...

  ...a tohle má v průzkumech přes 30 %... neuvěřitelné...

 • jsk1
  15:54 28.06.2017

  Když je jeho šéfem ruský agent Bureš, tak holt musí poslouchat...

  Když je jeho šéfem ruský agent Bureš, tak holt musí poslouchat...

 • stirling
  15:52 28.06.2017

  Někdy si říkám, že by pro armádu a obranyschopnost ČR tam byl lepší nějakej korupčník, kterej by si nahrabal, ale s tím by aspoň něco investoval. Stropnický je parodie viz dvtv ...Zobrazit celý příspěvek

  Někdy si říkám, že by pro armádu a obranyschopnost ČR tam byl lepší nějakej korupčník, kterej by si nahrabal, ale s tím by aspoň něco investoval. Stropnický je parodie viz dvtv https://video.aktualne.cz/dvtv...
  kdo neviděl stojí to za to...Skrýt celý příspěvek

 • madrabbit
  15:45 28.06.2017

  Akiro, ono zájem státu může být i to uklidnění situace. Vem si, že by jednotky EU stabilizovali Sýrii (hypoteticky, prosím bez flamewar) - zastavil by se příliv uprchlíků - to v ...Zobrazit celý příspěvek

  Akiro, ono zájem státu může být i to uklidnění situace. Vem si, že by jednotky EU stabilizovali Sýrii (hypoteticky, prosím bez flamewar) - zastavil by se příliv uprchlíků - to v zájmu ČR je. Stejně tak v článku zmiňované osvobození rukojmí mimo území ČR - to není státní zájem?Skrýt celý příspěvek

 • Akiro
  15:12 28.06.2017

  Pokud je tím míněno hlasování o zařazení hlasování ke sněmovnímu tisku 956, který koalice nechala zařadit "až" na pátek 30.6. Pak se domnívám že by to vydrželo i do roku 2099. ...Zobrazit celý příspěvek

  Pokud je tím míněno hlasování o zařazení hlasování ke sněmovnímu tisku 956, který koalice nechala zařadit "až" na pátek 30.6. Pak se domnívám že by to vydrželo i do roku 2099. Protože, nezlobte se na mne, ale - budu raději jen citovat náhodný extrakt z důvodové zprávy:

  "Návrh změny článku 43 Ústavy ČR, mj. v reakci na zásadní změny bezpečnostního prostředí spočívající v návratu k širokospektrálnímu chápání způsobů ovlivňování bezpečnosti, kdy je kombinace diplomatických, ekonomických, zpravodajských a vojenských nástrojů, populárně nazývaná jako hybridní válečnictví, návratem k méně rozlišitelnému užívání všech efektivních nástrojů k prosazení zájmů státu."
  Co to ku... kam jdeme prosazovat?

  "Rychlé vyslání ozbrojených sil ČR však může být žádoucí i v jiných případech, konkrétně lze zmínit mnohonárodní operace ke stabilizaci tzv. zhroucených států, které nemají vládu, jež by s takovou operací vyslovila souhlas." atd. atd.
  Vše pro obranu ČR...

  A to nemluvím o mnoha dalších věcech, které tato veřejná důvodová zpráva obsahuje. Zdůrazňuji slovo veřejná, protože ty nezveřejnitelné důvody jsou mimo chápání lidí, a voličů. ...to jen tak na úvodSkrýt celý příspěvek

 • CerVus
  15:09 28.06.2017

  Vždyť bylo úplně jasné že jediným úkolem, který Stropnický od Bureše dostal bylo za každou cenu šetřit. Když se odečtou nevyužité prostředky vrácené do rozpočtu, tak do armády loni ...Zobrazit celý příspěvek

  Vždyť bylo úplně jasné že jediným úkolem, který Stropnický od Bureše dostal bylo za každou cenu šetřit. Když se odečtou nevyužité prostředky vrácené do rozpočtu, tak do armády loni šlo méně peněz než za krize. Klidně mohou přiklenout na příští rok 2%, on stejně 1,1% vrátí.
  Ale to není jen vina ministra, on celý Generální štáb a MO žije v nějaké bublině odtržené od reality. A nedá se stále jen vymlouvat na špatný zákon o veřejných zakázkách. V prvé řadě je třeba správně specifikovat danou zakázku a náležitě ji zpracovat.
  Každopádně až vyhrají volby, tak bude asi pro armádu lepší že odejde na Ministerstvo zahraničí.Skrýt celý příspěvek

 • Nesher
  14:18 28.06.2017

  To není zase tak překvapivé, Anofert v oblasti zbrojní výroby nepodniká, tedy z toho pohledu není pro Babiše MO jakýmkoli způsobem zajímavé. Ministr Stropnický má pak od svého ...Zobrazit celý příspěvek

  To není zase tak překvapivé, Anofert v oblasti zbrojní výroby nepodniká, tedy z toho pohledu není pro Babiše MO jakýmkoli způsobem zajímavé. Ministr Stropnický má pak od svého zaměstnavatele (kterým není český stát) jediný úkol, neudělat žádný skandál, což pro volební rok platí obzvláště. A ten to úkol plní Stropnický dokonale, kdo nic nedělá, nic nezkazí a ještě je oblíben u voličů.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...