Svět v roce 2035 a 2050

Foto: Postupný rozpad Ruska očima jednoho z blogerů. / YouTube
Postupný rozpad Ruska očima jednoho z blogerů. / Print Screen YouTube 

V lidských dějinách se vyskytuje množství magických dat, s kterými jsou spojená různá očekávání. Pro G. Orwella to bylo např. 1984; pro Microsoft a Brontosaurus zase 2000. Pro Ministerstvo obrany ČR to jsou zase roky 2008, 2015 a 2025. Článek vyšel původně na blogu On War | On Peace

V roce 2008 byla zadána k vypracování Koncepce rozvoje Armády České republiky (KVAČR), později přejmenovaná na Koncepci výstavby Armády České republiky (KVAČR). Letos (2015) by měl být podle programového prohlášení Sobotkovi vlády KVAČR dokončen, aby alespoň ovlivnil poslední rok její vlády a neopakovala se (opakovaná) výtka NKÚ o tom, že Ministerstvo obrany ČR postupuje ve svých akvizicích nekoncepčně.

Toto dílo tří náčelníků Generálního štábu AČR, dvou ministryní a pěti ministrů obrany (z nichž jeden vykonával funkci z pozice předsedy vlády) a pěti vlád by mělo řešit období 2015-2020 a sahat až k časovému horizontu 2025.

Očekávání některých poslanců vůči výslednému dokumentu jsou přitom veliká. V posledních pěti letech se totiž překvapivě ukázalo, že na Ministerstvu obrany se také zatýká, a není to přitom Vojenská policie, která měla vývoj v resortu pod kontrolou od jeho vzniku.

Rusko 2050 – pohled neznámeho blogera (2012)

Aktuálními zajímavými letopočtem pro budoucí vývoj západního světa jsou ovšem roky 2035 a 2050. Na přelomu prvního a druhého desetiletí druhého tisíciletí po Kristu předpověděli američtí odborníci, že evropský svět, v hranicích, jak je známe z map, atlasů a globusů, se může v následujících 30-40 letech změnit.

V roce 2009 se Youtube objevila animace předvídající mj. převzetí Krymu pod ruskou správu a pro další podrobnosti odkazující na adresu future-europe.blogspot.com. Tato předpověď zbudila ohlas zejména na Balkáně, který stále žije nadějemi na přepisování hranic.

Představy expertů z CIA vyvolaly (očekávanou) reakci na straně Ruska, které v roce 2013 nabídlo alternativu k americkému pohledu v kratším časovým horizontem, než byl rok 2035. Snad to byla reakce na opakované (2012) věštění ruské budoucnosti v kybernetickém prostoru YouTube.

Rusko 2050 – oficiální pohled Ruska (2014)

Tato mapa byla česko-slovenskými sdělovacími prostředky zařazena do kategorie zajímavostí. V České republice o ní informoval Blesk a Nova. Pozornost si však tradičně získala na Balkáně, a to v Bosně a Hercegovině rozdělené na entity: Republika Srbska a Federace Bosny a Hercegoviny. Představa existence Bosny a Hercegoviny v podobě útvaru s názvem Herceg-Bosna byla hodně fantastická a oživila myšlenky jak na Velké Srbsko, tak na Velké Chorvatsko.

První světová ideologická internetová válka však dále pokračuje. Na videoblogerské výpady reaguje každá z globálních mocností po svém. Ruská vyjádření jsou díky zvolenému jazyku sdělení, kterým je ruština, namířena k rusky mluvícímu obyvatelstvu, čemuž odpovídá i sledovanost videí.

Neznámý bloger naopak sází jen na obrazovou informaci bez potřeby komentáře, často jen s hudebním pozadím. Pokud si někdo myslí, že informační válka teprve přijde, asi se mýlí. Bude zajímavé se dovědět, jak na tento probíhající konflikt odpoví KVAČR.

Představu o postupném rozpadu Velkého Ruska přinesla 1. 8. 2015 příloha časopisu The Economist The World If v článku nazvaném If Russia breaks up The peril beyond Putin.

Nahlásit chybu v článku

Doporučte článek svým přátelům na sociálních sítích

Související články

Ruské zapojení do syrské občanské války

V posledních týdnech se začaly v médiích množit spekulace o možném nasazení ruských ozbrojených sil ...

Centrum 2015: Ruská armáda předvedla svou sílu

Největší letošní cvičení ruské armády Centrum 2015 skončilo. Poslední manévry proběhly v neděli. V ...

Rusko v Sýrii: Nedůvěra mezi Západem a Ruskem vítězí

Rusko posiluje svou vojenskou přítomnost v Sýrii. Rusko do země dopravilo bojová letadla a systémy ...

Ruské bojové vozidlo pěchoty BMP-3 pro Saudskou Arábii a Irák

Saudská Arábie plánuje nakoupit 950 ruských bojových vozidel pěchoty BMP-3 a Irák 500 vozidel BMP-3. ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit zeleně příspěvky za posledních:
 • jobr23
  15:50 14.10.2015

  To VRATA: já jsem to tam napsal špatně je podporovatel a dá se říci, že oživovatel. Psal jsem to ve vztahu tomu VW. Také je tady: http://www.rahnsinger.com/co-j... Pochopitelně, že se o tomto hnutí toho najde hodně, po zadání do vyhledávače.

 • Vrata
  14:49 14.10.2015

  Jobr23:
  citace z WIKI (uvodni odstavec):

  Muslimské bratrstvo (arabsky الإخوان المسلمون, al-Ichwán al-Muslimún) je jedno z největších islámských hnutí se znaky panislamismu a islámského fundamentalismu, které požaduje návrat ke kořenům islámu a ovládnutí světa muslimy[1]. Tuto organizaci založil v Egyptě roku 1928 šajch Hasan al-Banná (1906–1949), jehož cílem bylo sjednotit muslimské národy do tzv. Organizace islámských národů, která by koordinovala veškerou jejich politickou činnost. V Egyptě, Bahrajnu a Jordánsku je hnutí zastoupeno v parlamentu. Činnost bratrstva v dalších arabských státech patří mezi významné opoziční skupiny.

  Takze zadny pred ropnym boomem chudy Katar ale Egypt a jedna se o organizaci a ideologii starou prakticky 90 let.
  .

  Od muslimskeho bratrstva zrejme necerpa jenom IS ale i rada dalsich - prinejmensim Al Kajda. I kdyz kazda odnoz Islamistu si tam zrejme pridava sve.

 • skelet
  11:59 14.10.2015

  Občany ČR nikdo proti Rusku očkovat nemusí. Jsou proti němu naočkováni od roku 1968. :)
  Ohánět se seriály je celkem úsměvné.. ty americké nejdříve bojovaly s ruskou a kolumbijskou mafií, pak s islámskými teroristy, a teď se do toho připletli Číňané. A takový MacGyver dosti často bojoval s StB. A v novém seriálu Atentát bylo zmíněno vše co obyvatelstvo ČR bere jako hrozbu .. političtí extrémisté, islamisté a Rusové.
  Ostatně koho jiného tam dát, aby to bylo aspoň trochu uvěřitelné? Rakušáky? ;)

 • otecko
  11:01 14.10.2015

  To: RiMr71- tady je to hezky a logicky uspořádáno, kdo měl zájem na pomstě , Libye to ani náhodou nebyla, ale Irán měl na USA pifku .
  http://ceskapozice.lidovky.cz/...

 • martinius
  08:30 14.10.2015

  Jen tak pro zpestření si projděte tento dokument. Netvrdím, že je tam vše podle pravdy a ani netvrdím, že není třeba propagandisticky dezinformační, ale kdo to z nás rozezná. Všichni zde vycházíme z veřejně dostupných informací. Takže můžete se na to podívat a prohlásit, že to je celé smyšlené a může mít pravdu. Ovšem stejně tak se tomu můžete postavit opačně. Já osobně se o tento dokument příliš neopírám, ale také ho nepopírám. Také upozorňuji, není to můj zdroj informací k tomu, co jsem zde psal. Dávám to sem jen jako orientační náhled na vícestrannost toho co vlastně víme.
  https://www.youtube.com/watch?...

 • martinius
  08:23 14.10.2015

  Pane GAVL a jobr23 podstatné informace, na základě kterých lze usoudit jak a kde je ten vliv znát, nejsou dosažitelné z veřejně dostupných informací. Tím netvrdím, že je to tajné. Lidé,kteří se pohybují ve stavebnictví, finančnictví a i dokonce v automobilovém průmyslu ví, kde je zakopaný pes. Vaše otázka pane jobr23 zněla Proč se nepodíváte do registru, komu patří to či ono ve vašem okolí? Tyto zdroje neobsahují informace o tom, kdo má na takovéto subjekty vliv a v čí prospěch je její činnost vedena. To obsahují informace BIS a UOOZ. Ovšem v současné době, jak jsem již uvedl, to jsou známé skutečnosti i širší odborné veřejnosti. Pánové, já zde sdělil informaci, kterou vím a není tajná. To, zda tomu budete věřit, či ne, je na vás. Diskutovat o tom nemá smysl do té doby, než si je sami ověříte. Nemusíte to komentovat tím, kde žiju, že nevidím v registrech to či ono. Stačí, říct, děkuji, nevěřím, nashle. Také nechápu, co má společného má informace s podstatou rozložení výrobních sil pro německý koncern. Když už bych zamýšlel, komu lezeme do zadku, tak samozřejmě do toho správného. Protože Ruský vliv na Německo je více než zřejmý, tak vlastně v domnění, že lezeme do zadku Němcům, prodíráme se v hovnech těch Ruských. Nic není jak vypadá a tak to má být.

 • RiMr71
  23:44 13.10.2015

  Luky aJobr - OK - a jaký máte názor na 11.9., amíky na Měsíci, HAARP a Chemtrails?

 • Muž, co zírá na kozy
  22:22 13.10.2015

  Připadne mi, že autoři těch videí to přehnali s hraním Command&Conquer :)

 • KazdiceOpice
  22:03 13.10.2015

  Ostuda tenhle clanek

 • jobr23
  19:51 13.10.2015

  GAVL: na wikipedia najdete, kdo vlastní VW. Je to rodina Porsche, Zemská vláda, Stát Katar aj.. Od 26.09. 2015 je to trochu jinak, protože Porsche kupil podíl od Suzuki. Porsche není ta automobilka, ale ta část rodu, která třeba vlastní koncernové prodejny VW. Jinak firma VW je registrována v Nizozemí - Amsterodam. Jako nás Kelner. Stát Katar je zakladatel Muslimského bratrstva a jeho podporovatel. Muslimské bratrstvo je zakladatel Islámského státu. To všechno se dočtete v našich časopisech a novinách. Tředa Týden a podobně.

 • jobr23
  19:45 13.10.2015

  martinius: Víte, že je u nás registrováno přes 16 tis. Ruských podnikatelských subjektů. Z toho jenom něco přes 12 tis. v Praze. Úplně mě zaráží, jaké vlastní továrny. Skoupili i většinové podíly v některých, které podléhali vývozovému embargu do Ruska. Zaměstnávají tam i Ukrajince a ti jsou jim za to vděčni. V jakém městě žijete, že se nedíváte kolem sebe? Proč se nepodíváte do registru, komu patří to či ono ve vašem okolí?

 • GAVL
  19:45 13.10.2015

  martinius
  No nevím kdo vlastní VW , ale faktem je , že celý náš průmysl je defakto závyslý na práci pro koncern VW. Kvůli tomu lezeme do zadku Němcům. To mi chcete tvrdit , že od revoluce lezeme do špatný prdele?

 • martinius
  19:25 13.10.2015

  jobr23 : Podle dosavadních zkušeností z oboru a informací s tím získanými za posledních 16 let, je strašení Ruskem bohužel na místě. Politická sféra u nás není nějak moc vidět a ideologisticky je to celkem zanedbatelné. Jsme významně v zájmu ekonomické sféry, kterou většinou neovládá ta politická sféra. Ruský vliv jak v organizovaném zločinu, tak i v tom ekonomickém zaměření, které tedy k sobě nemají daleko, je u nás bohužel až velice výrazný. Pokud jsme tedy strašeni ruským vlivem, tak to prostě odráží skutečnost, že tomu tak bohužel je. Mnoho energetických i obchodních gigantů v našem měřítku je dost výrazně pod kontrolou Rusů. Tohle mi bohužel nevymluvíte, protože se tím zabývám z části profesně. Jen vás o tom informuji.

 • jobr23
  19:23 13.10.2015

  A ještě bych chtěl dodat. Víte kdy a hlavně proč začala II. SV? Teda co se oficiálně uvádí. Taková triviálnost, že?

 • Luky
  19:20 13.10.2015

  tak jobr byl rychlejší...to bude asi ono

 • Luky
  19:20 13.10.2015

  nechce se mi to hledat, ale i na i-dnes technetu bylo před pár lety, že se tuším přiznal ten chlápek, co do vraku na požádání podstrčil to zařízení (roznětku?), kterou čórnul v nějaký švýcarský fabrice...a která byla tím zásadním důkazem proti Libyjcům...nebo tak nějak, doporučuji vygooglit

 • jobr23
  19:19 13.10.2015

  K tomu MH17: https://www.youtube.com/watch?...

  Pro RiMr71 - stačí napsat do vyhledávače, je tam toho spousta. Třeba: http://zpravy.idnes.cz/video-p...

  A je úplně jedno jestli to byli ti židovští zednáři z CIA. Jinak ti dávají seriál " Ve službách CIA. Americký seriál. Někde na COOL. Dívej se na to a věř mi, že po několika dílech budeš dostávat záchvaty smíchu.

 • RiMr71
  19:07 13.10.2015

  To Jobr23 - no tak počkéééj, to mě zajímá to Lockerbie!
  Tak jak je to tedy ve skutečnosti? Kdo to zosnoval? Američani, židi nebo zednáři.
  Hlavně aby to nebyli židovští zednáři ze CIA, ti mají prsty úplně nejdelší a úplně ve všem! :)

 • jobr23
  18:47 13.10.2015

  Strašení Ruskem. Moderní fenomén. Včera začala TV Nova dávat seriál Atentát, podle scénáře J. Kroupy a I Klímy. Čekal jsem na to, co to bude. Na konci 1. dílu jsem se dočkal toho, že to je zase srajda, která straší Ruskem. Ruskými tajemnými silami, které chtějí spáchat atentát na Českého prezidenta.

  Již několik let jsou zaplaveny naše TV kanály většinou Americkými filmy a seriály, zejména z prostředí US tajných služeb. Strašení Ruském a jejich agenty, je tam téměř běžné. To není jeden den, aby tomu tak nebylo. Už mi to připadá jako ideologická masáž mozků. A ona to ve skutečnosti je. Američan z toho musí být tak zmagořený, že snad ani ničemu jinému nemůže věřit. A teď se čeká na zbytek Evropy. Podle diskuzí je jasné, že to nese ovoce i u nás.

  Teď už jenom jasná zpráva o zkáze letu MH17 a vše je jasné. Rusko je na cestě viníka, jako byla zkáza Boeingu 747 nad Lockerbie a obžalovaným aktérem Libye. Jak to bylo ve skutečnosti je jiné, ale účel to splnilo. Naplnila se i slova M. Kadáfiho, že po jeho smrti Evropa zčerná. A měl pravdu?!

 • RiMr71
  17:53 13.10.2015
  Oblíbený příspěvek

  No já nevím... ten fekál co tu dnes předvádí Siggy je myslel jsem zcela mimo úroveň tohoto serveru... Není to tak dávno, co tady kdosi dostal ban za "provokace a odvádění od tématu", ale blít tady ty primitivní bolševické vývržky z nestrávených levných buřtů ve vytahaných teplákách zřejmě nevadí...
  To si vysvětluju jedině tak, že admin prostě není "v práci".

 • Luky
  16:55 13.10.2015

  to je jako když Dick Čejný řekne všem Američanům, že do deseti let přijde na USA horší útok, než ten jedenáctého a že bude pravděpodobně nukleární:
  https://www.youtube.com/watch?...

  se pak nemůžete divit, že tam mají tolik preperů v mobilhajmech...když jim nejmocnější muž v zemi toto předpoví

 • Argonaut.CZ
  16:45 13.10.2015

  Někdy tyto příspěvky mají charakter samonaplňujícího se proroctví, zejména, když to udělá nějaká významnější zájmová skupina.

  Lidé mají tendenci přijímat tyto informace a po čase je považovat za dané a pak se podle toho i chovat. Něco jako "psali to v novinách, musí to být pravda".

  Takže to není nic jiného, než součást informační války....

 • Luky
  16:35 13.10.2015
  Oblíbený příspěvek

  Je to směšné, ale patří to k místnímu folklóru. Co naděláš. Každý tu ale nespí ve vlajce z hvězd a pruhů...
  ---------
  Já se jednou za čas na tyhle youtube kanály s barvícími se státy ze srandy dívám a často se pobavím. Je toho spousta. Většina je totálně amatérská bez vhledu a hlubšího zamyšlení, občas to ale má hlavu a patu. Někdy jsou zajímavější reakce, než vlastní animace.
  Co si tak z minulosti pamatuji, často nás do budoucna spojovali se Slováky, ještě častěji s Němci a Rakušáky. Hrozně mě pobavila jedna prognóza, kde se všechno kolem mlelo, spojovalo v superstáty a rozpojovalo, jen my seděli v prostřed a na všechno házeli bobek (nedělal to Čech :).
  Někdo čerpá z historie, někdo z národních mentalit, jiní to berou tak nějak politicky nebo promítají obavy a noční můry.
  Není problém předpovědět Americe do 2-5ti let občanskou válku a kolaps, vybarvit to ve freeware GISu a udělat animovaný GIF. Bude z toho ale někoho v Pentagonu bolet hlava?

 • (-.(-.-).-)
  16:10 13.10.2015

  dost směšné tady ta věčná hysterie vuči rusku nejsem nějaky rusofil ale taky nemusím američany a poskoky a ovečky v EU a zejmená v čr kteří propagují ameriku a nepřestanou protože jsou zato placení, takovej člověk by se měl léčit a rovnout jít skočit z mostu protože je to vlastizrádce a zbytečnej člověk. Nicméně to video je dost srač.. takhle bude vypadat spíš amerika než rusko, které momentálně ukázalo v syrii kdo je pán a že američani už nic nezmužou ale je smutny jak tu všeci píšou o rusku blbosti a o americe nic jde vidět že je to tu podobné jak na nově čt apod.. proste klasické massmedia vymývání mozku je mi zvás všech k pláči srovnejte si to prosím v hlavě :)

 • siggi
  16:09 13.10.2015

  Dle mínusování začínám mít silný názor, že server OVLÁDLI čehúnští neoccon, placení usraelskou ambasádou.......nic proti názoru - ale v kontextu s meinsteamem a oficiální žumpopropagandou lze VYJÁDŘIT přesvědčení, že fašouni a neoccon pakáž začíná v Čechistánu šířit nenávist, válečnickou rétoriku a falsum....a co na to admin? Kampak on se postaví? Ha? :) Doposud to bylo vcelku +-, bylo to především jeho rozhodnutí, ačkoliv s ním kdekdo nesouhlasil...někdy ani já.....ale to je PŘEDEVŠÍM volba jeho, nikoliv moje, a už vůbec ne nějakých fašisticko-neonacionalisticko-antimírových elementů....pamatujte, VÁLKA JE VŮL, ale doba přeje připraveným.....což místní kriplové repliklují tak, že žvaní a žvaní...:):) Více onanie - to je vaše modlitba.

 • siggi
  15:54 13.10.2015

  ....a pro idioty místního serveru prohlašuji - nekouřím již 35 let, a NIKDY JSEM NEOKUSIL HAVLISTICKÉ BOMPARÉÉÉÉÉ....:) asi tak, pražská kolaborantská žumpo.

 • siggi
  15:51 13.10.2015

  Děkuji soudruzi havlisti za váš názor - i to je "názor"....takže více humanárních bomb, páč ty jediné jsou SPRÁVNÉ, jak by ehmmmmm zadřístal Vendelín Bombardér, řečený Chrchloň...:):)

 • Deortc
  15:14 13.10.2015

  Hmmm, popravdě řečeno, i mě se mě zdá, že hlavním smyslem článku zřejmě bylo experimentální zjištění po kolika příspěvcích "siggi" dostane infarkt. :D

 • RiMr71
  15:13 13.10.2015

  ...SIggi tywo změň dealera. Tenhle matroš ti dělý hrozný věci...
  Za tohle je těch dávek fakt škoda...

  Osobně si myslím, že USA mají svých oblastí dost a dost, kam "kynout". Proč by proboha lezli do SIbiře? Kdy jim asi přestane stačit Kanada/Aljaška?

 • MacGyver
  14:58 13.10.2015
  Oblíbený příspěvek

  Informační hodnota je záporná. Přečetl jsem si jej dvakrát, abych objevil hlavní myšlenku podloženou fakty. I po druhém přečtení vidím jen kompilaci volně asociovaných myšlenek doplněnou střípky faktu a bulváru. Co nám chtěl autor sdělit? Proč jste tento článek převzali a otiskli?

 • Vrata
  14:42 13.10.2015

  Rekl bych, ze informacni hodnota tohoto clanku se blizi k nule. Je dobry leda k tomu, aby rozpalil siggiho dobela.

 • Takeda
  14:39 13.10.2015

  Ban pro siggiho?

  Zajímal by mě názor ostatních racionálně uvažujících diskutujících na podobu KVAČR. Co myslíte?

 • siggi
  14:34 13.10.2015

  Je vidět, že 3 havlističtí bastardi negující moje příspěvky mají stejné noty - patrně jim teplomet Šapiroóó dal i nějaké $ navíc....:)

 • siggi
  13:45 13.10.2015

  ....ale jinak, "náš"komediant" a kolaborant Stropnický ví už dnes, o co těm RUSÁKŮM JDE - zkrátka ZNIČIT EU uprchlíkama.......Stropnický, vezmi si na sebe uniformu aspoň na 1. rok a táhni do Afghanistánu - tam tě naučí, ty havlistický šmejde, co TO JE VÁLKA !!! Ale taky by klidně onen ONAN Stropnický křičet - "na Bělehráááád, na Bělehráááád"....u něj bude jedno, kam zavelí - stejně to bude pitomost a šlápnutí vedle, jako jeho angažmá do této funkce.....takže starý alkoholiku Žilko - kam tedy??? :):)

 • siggi
  13:38 13.10.2015

  Za 35 let svět BUDE ZCELA JINÝ, než místní propagandisté a podobní prresstituti si přejí.....:)

 • siggi
  13:37 13.10.2015

  Pernica - více myslet a předpokládat, než žvanit a blekotat....

 • siggi
  13:35 13.10.2015

  Rase....Sibiř byla vždycky ruská(nepočítaje do toho tamní národy a kmeny, které byly kolonizovány a civilizovány), ale NIKDY NEBYLA americká, víme?

 • Rase
  13:30 13.10.2015

  Trochu mi to připomíná období Ruské občanské války. Pokud nebudeme počítat české legionáře, tak na Východě, na sibiři, byli jak američtí vojáci tak i japonští. Úplně mimo to tedy není. Nikdo netvrdí že by na americké sibiři bylo něco jiného než vojenské základy, těžební oblasti a překladiště (taková Alijaška). O životní prostor by šlo jen Číňanům a možná Japoncům.

 • Eiffelos
  13:26 13.10.2015
  Oblíbený příspěvek

  Todle radši smažte to je hroznéj počin omg.....

 • siggi
  13:23 13.10.2015

  Opravdu VELICE, ale VELICE sofistikovaný příspěvek, tak se zdá, že VŠE OKOLO je pouhý balast, ačkoliv již nyní odbíjí patrně pár posledních vteřin před dvanáctou, kdy začne padat sníh....ne ten skutečný, ale radioaktívní.....takže neoccon onanisti a ideologické prasatá - veselou zimní nadílku !!! A děkovat nemusíte - svými válečnými štěky jste k tomu přispěli !!! Tfůůůj !!! Doufám jenom, že se budete smažit na Loži Vyvrhelově spolu s Vendelínem Bombardérem a jemu podobnými...

 • Vestly
  12:47 13.10.2015
  Oblíbený příspěvek

  Takyto clanok by som ocakaval skor na topkach ako na AN.

 • Deortc
  12:46 13.10.2015

  USA v Rusku. Logiku by to nepochybně mělo.

  1. Rusko je obrovské území plné nerostných surovin a vysoce úrodné půdy.
  zároveň
  2. Má velmi nízkou porodnost a nebýt islámských ruských občanů, tak by Rusko celkem solidním tempem vymíralo.
  navíc
  navíc, z také i z bodů 1 i 2 vyplývá další fakt, že Rusko má velmi nízkou hustotu zalidnění.
  Dále také, dle toho, co jsem se mohl dočíst, USA celkem solidně vysdychá a rozsáhlá území se mění v pouště.

  Ani moc bych se teda nedivil, kdyby v následujících desetiletích nenásilným a v podstatě přirozeným způsobem Rusko začalo rozpadat a postupovat svoje území nejen USA, ale samozřejmě také i Číně.
  Pokud by se nejednalo o vojenskou okupaci, ale o přirozený proces, který by měl podporu místních obyvatel, protože USA i Čína by jim dokázaly zajistit lepší životní podmínky ve srovnání s tím, co dokáže Moskva, tak bych na takovém procesu osobně neviděl nic špatného.

 • Muhaha
  11:40 13.10.2015

  Analýzy expertů nikdy nezklamou; tak 2035 a 2050?

  Ale narazil jsem dnes také na článek, který mne naplnil snobským sebeuspokojením, neb překvapivě zdá se, že jeden expert vidí ruské reformy a současnou doktrínu podobně, jako já.

  Sice jen jeden, ale i to potěší - viz. http://blisty.cz/art/79420.htm...

  Nezničitelné Armatě zdar :-)

 • 11:32 13.10.2015

  USA v Rusku? O tom osobne pochybujem a veľmi pochybujem aj o tom, že by sa Rusko s USA ocitlo vo vojenskom konflikte, aj keď to vylúčené nie je, ale ja si to osobne nemyslím. To skôr očakávam nejaké menšie šarvátky medzi Čínou a Ruskom, prípadne USA a inými krajinami. Aj tak, človek nikdy nevie, čo a ako bude.