Syrská protivzdušná obrana zničila izraelskou stíhačku F-16

Trosky F-16 vedle kibucu Harduf.  / Tasnim News Agency; CC BY 4.0

Dne 10. února syrská protivzdušná obrana (PVO) zasáhla pomoci střely země–vzduch izraelskou stíhačku F-16. V reakci na to izraelské letectvo (IAF) podniklo letecké údery na syrskou protivzdušnou obranu (PVO) a íránské cíle v Sýrii.

Nejnovější napětí mezi Sýrii a Izraelem začalo 10. února poté, co izraelský bitevní vrtulník AH-64 Apache nad Izraelem sestřelil cizí dron. Podle izraelského letectva (IAF) šlo o dron íránské výroby, který odstartoval ze syrské letecké základny Tijas (T-4) ve střední Sýrii a nad Izrael se dostal přes Golanské výšiny. IAF typ dronu neupřesnilo, ale soudě podle záběrů trosek i videa letícího dronu šlo o íránský dron Saegheh.

 


 

Saegheh je slavný íránský dron typu samokřídlo, který vznikl na základě „ukradeného“ amerického bezpilotního letounu RQ-170 Sentinel. Připomeňme, že v prosinci 2011 se íránským silám zřejmě za použití prostředků radiolektronického a kybernetického boje podařilo zmocnit RQ-170, který operoval kolem íránsko-afghánské hranice.
 

Saegheh se nalézá ve výzbroji Íránských revolučních gard. Oficiální technické údaje o dronu nejsou k dispozici. Hlavním úkolem íránského dronu jsou průzkumné a zpravodajské informace. Saegheh může ale údajně používat nějaký typ přesné munice vzduch–země.

 

Dle brigádního generála Tomera Bara, náčelníka štábu izraelského letectva, IAF sledovalo íránský dron hned od startu, a jakmile překročil hranice, byl sestřelen. „Jedná se o vážný íránský útok na izraelské území. Írán zatahuje region do situace, o které nikdo neví, jak skončí. Jsme připraveni na různé rušivé události – kdo je zodpovědný za tento incident, je ten, kdo za to bude pykat,“ komentoval událost brigádní generál Ronen Manelis, mluvčí izraelských obranných sil (IDF).
 

Íránská strana izraelské informace popřela. Bahram Qasemi, mluvčí íránského ministerstva zahraničí, uvedl, že izraelské zprávy jsou „směšné“ a že Írán provádí vojenské operace pouze v Sýrii.

 

V každém případě Izrael v reakci, jak se píše v tiskové zprávě IDF, zničil řídicí a velitelské vozidlo dronu Saegheh, které se nacházelo na základně, odkud Saegheh vzlétl. Vozidlo ale nezničilo izraelské letadlo, nýbrž izraelský   „kamikadze“ dron IAI Harop.  Dron Harop má dosah až 1000 km, vydrží ve vzduchu šest hodin a bojová hlavice má hmotnost 23 kg.
 

Dlužno dodat, že se rozhodně nejednalo o ojedinělý útok  IAF na cíle v Sýrii. Za poslední dva roky mělo IAF provést na sto leteckých úderů – v drtivé většině případů se však informace o úderech nedostaly na veřejnost. Cílem útoků jsou především vojenské pozice íránských revolučních gard v Sýrii, sklady a konvoje íránských zbraní v linii táhnoucí se přes Sýrii do jižního Libanonu a také pozice syrské PVO, která se snaží izraelským letadlům čelit.

 

Tentokrát se však syrské PVO podařilo pravděpodobně s komplety S-200 Vega zasáhnout izraelskou stíhačku F-16, zřejmě typ F-16I  „Sufa“. Stíhací letoun F-16 byl zasažen nad izraelským územím a následně spadl nedaleko kibucu Harduf. Izraelským pilotům se podařilo katapultovat, ale jeden z nich utrpěl těžká zranění (není jasné, zda při katapultáži, nebo při zásahu syrské rakety). Oba piloty transportoval do nemocnice záchranný vrtulník IAF.

 

Zachycení a zničení cizího dronu nad Izraelem.

 

Podle izraelských zpráv syrská PVO měla proti izraelskému letounu vypálit minimálně dvacet raket země–vzduch. Jako nejpravděpodobnější se jeví sestřel raketou kompletu S-200, která je sice zastaralá, ale má mohutnou 200 kg těžkou bojovou hlavici. Vzhledem k mohutné hlavici nemusí být střela příliš přesná.

 

V reakci pak IAF zaútočilo na 12 cílů v Sýrii, mimo jiné na tři postavení syrské PVO a čtyři „íránské cíle“ v Sýrii. Zasažena byla mimo jiné kontrolní věž na syrské základně T-4 a stanoviště íránských raket země-vzduch Mersad (kopie amerického systému MIM-23B I-HAWK).

 

V případě syrské PVO IAF zaútočilo na pozice kompletů PVO S-125 Něva, S-200 Vega a Buk-M2E. Podle blogu BMPD se jedná pravděpodobně o ty systémy, o kterých je IAF přesvědčeno, že proti izraelským letounům vedly palbu.

 

Brigádní generál Bar médiím uvedl, že izraelský letecký úder proti syrským cílům je největší leteckou kampaní proti Sýrii od roku 1982.

 

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu o incidentu také hovořil s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Netanjahu měl ruskému prezidentovi vyjasnit, že Izrael se bude  veškerým útokům ze Sýrie bránit.
 

„Naše politika je jasná. Izrael se bude bránit jakékoliv agresí a pokusům o porušení své svrchovanosti,“ řekl Netanjahu. „Irák se dnes pokusil o narušení naší suverenity a pronikl ze Sýrie do izraelského vzdušného prostoru.

 

Izraelská F-16 padá kolmo k zemi.

 

Podle tiskové agentury Interfax Netanjahu řekl Putinovi, že Izrael má „právo a povinnost bránit se proti útokům ze Sýrie“. Putin pak naléhal na Netanjahua, aby se vyhnul krokům, které by vedly k nové konfrontaci v regionu. V každém případě, jak si všímá izraelský deník Haaretz, po tomto telefonátu IAF nepodniklo řádné další útoky.

 

„Vyzýváme všechny strany, aby zůstaly zdrženlivé a vyhýbaly se jakýmkoli činnostem, které by mohly komplikovat situaci,“ uvedlo ruské ministerstvo zahraničí. „Je nezbytné bezpodmínečně respektovat svrchovanost a územní celistvost Sýrie a dalších zemí v regionu.“

 

Netanjahu po událostech v Sýrii také hovořil s ministrem zahraničí USA Rexem Tillersonem. Očekává se, že Tillerson tento víkend vyrazí na pětileté turné po Blízkém východě, kde navštíví Egypt, Turecko, Kuvajt, Jordánsko a Libanon. Spojené státy samozřejmě podpořily Izrael. „Spojené státy silně podporují suverénní právo Izraele na sebeobranu,“ uvedla Heather Nauertová, tisková mluvčí amerického ministerstva zahraničí.

 

Sestřel izraelské F-16 jen dokazuje nepřehlednost situace. Ostatně na severu turecká armáda provádí pozemní operaci proti kurdským bojovníkům, které podporují Spojené státy. Syrská armáda dokonce uzavřela s kurdskými bojovníky dočasné příměří, aby mohli přesunout svoji brannou hotovost do střetu s Turky.

 

Ruský prezident Sergej Lavrov označil tureckou ofenzivu za „šílenou“. Avšak zda to nějak ovlivní prodej ruských prostředků PVO S-400 do Turecka, není jasné.

Zdroj: HaaretzIsrael Defense; IDF

Nahlásit chybu v článku


Související články

Turecké vykoupení: Ruské S-400 za 2,5 miliardy dolarů

Ruská firma Almaz-Antěj dodá turecké armádě čtyři baterie protiletadlového a protiraketového systému ...

Válka dronů: Pancir-S1 na ruské základně Hmejmin v Sýrii

Pár dní po minometném útoku na základnu Hmejmin došlo ke koordinovanému útoku pomocí dronů, které ...

Izraelské stíhačky F-16 pro chorvatské letectvo?

Ve švýcarském Davosu diskutoval chorvatský premiér Andrej Plenković s izraelským premiérem ...

Izrael zavádí do výzbroje taktické rakety země-země

Podle izraelského deníku Jedi'ot achronot izraelské obranné síly (IDF) zavedou do výzbroje taktické ...

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Olivav
  19:22 17.02.2018

  Logiku, ty nemáš jediný důkaz i přes ty top cool zdroje, že těch Wágnerovců či jiných Ruských bojovníků tam zařvalo více jak 8. Já tvrdil jen, že zatím potvrdili max 8 a že se ...Zobrazit celý příspěvek

  Logiku,

  ty nemáš jediný důkaz i přes ty top cool zdroje, že těch Wágnerovců či jiných Ruských bojovníků tam zařvalo více jak 8. Já tvrdil jen, že zatím potvrdili max 8 a že se uvidí co bude a ty hned musíš být za každou cenu v opozici.

  Jinak kde máš tu drzost určovat, které zdroje mám brát vážně a které ne. Ty máš patent na rozum. To smrdí totalitou. A pokud neumíš Rusky, tak bohužel máš sakra omezené možnosti. Tvůj ne můj problém.

  Já chtěl vidě tvé zdroje, takže řeči o slušnosti si nech od cesty. Asi došly argumenty, že?

  A to s těmi černochy apod. je jako bych tvrdil, že S-200 sestřelila F-35. Zajímavá zpráva, ale důkazy nikde jen prohlášení plno a přesto bez důkazu nevěřím této "senzaci". Prostě Hoax sorry. Ty totiž pořád požaduješ důkaz, že tam nezařvali a to má být jako jak - jména adrey Glonas záznam pohybu všech Rusů v Sýrii. Nemyslíš, že opačně je to asi reálnější, že ukážeš letadlo s raněnými. Seženeš důkazy z nemocnic apod. Takže myslím, že tvé úvajy jsou mimo mísu. Ale s tebou fakt ztrácet čas nehodlám. A klidně si tu od teď mel svou, že nemám argumenty utíkám z diskuse apod... Na dohadování se s nekým zaslepený jen svým egem nehodlám.Skrýt celý příspěvek

 • logik
  18:18 17.02.2018

  PS: a btw. - pokud máš pocit, že nějaké tvrzení, které druhý člověk v diskusi řekl, je nepodložené, tak slušnost je se na zdroj zeptat - obzlášť, pokud ten druhý o těch zdrojích ...Zobrazit celý příspěvek

  PS: a btw. - pokud máš pocit, že nějaké tvrzení, které druhý člověk v diskusi řekl, je nepodložené, tak slušnost je se na zdroj zeptat - obzlášť, pokud ten druhý o těch zdrojích mluví.
  A ne automaticky tvrdit, že to podložené nemá....Skrýt celý příspěvek

 • logik
  18:06 17.02.2018

  Olivav: Vždyť píšu, že neumíš pracovat se zdroji a) odkaz někam (a obzvlášť na obskurní servery typu hlavnizpravy) není sám o sobě důkazem. Jde o to, co je to za server (hlavni ...Zobrazit celý příspěvek

  Olivav: Vždyť píšu, že neumíš pracovat se zdroji
  a) odkaz někam (a obzvlášť na obskurní servery typu hlavnizpravy) není sám o sobě důkazem. Jde o to, co je to za server (hlavni zpravy má kreditibilitu skoro nula), jaké povahy a úrovně je ten článek (článek, který ignoruje dosud známá fakta má kreditibilitu nula) atd...

  Práce se zdroji znamená mimo jiné právě to umět vyfiltrovat zdroje podle jejich důvěryhodnosti (např. podle toho, jak pravdivě informovali v minulosti, podle jejich práce se zdroji atd. atd.) a podle úrovně a konzistence samotného článku.

  To, že na nějakém obskurním serveru publikují blbinu založenou na nepravdivých předpokladech (viz ony 4 hodiny vrtulníků ve vzduchu) nemá k případu relevanci - a to, že to sem tu blbinu linkuješ k diskusi nepřispívá, naopak ji ničí.
  Obzvlášť, pokud ji sem linkuješ nekriticky bez upozornění na slabé body toho odkazu.

  b) btw., kdybys místo plkání a hledání zpráv na obskuritách typu hlavní zprávy atd... pořádně pročetl zdroje, které zde byly postovány a zdroje, na které se ty zdroje odkazují, tak bys našel - stejně jako já - zdroje, které tvrdí větší počet mrtvých rusů. Ano, nejsou to zdroje natolik důvěryhodné, aby šlo brát věc jako prokázanou, ale jaksi to vyvrací Tvé tvrzení, že se o zdroje neopírám.
  Naopak, vzhledem k tomu, že tyto zdroje trvale ignoruješ, tak to svědčí o tom, že pracuješ se zdroji špatně, neboť je buďto nečteš, nebo si vybíráš k "věření" pouze Ty zdroje, které tvrdí to, co se Ti hodí do krámu.

  A to, že jsem ty zdroje nelinkoval já? To jako každej, kdo v diskusi chce něco napsat, tak podle Tebe má opakovat veškeré odkazy, které v diskusi zazněly?

  c) "Zatím je to 4-8 lde zdrojů Vágnerovců, kteří byli asi jako poradci, "
  Pokud někde umře sto lidí, a z toho identifikováno pět lidí, kteří byly běloši, z toho podle Tebe nějak plyne, že všichni ostatní jsou černoši?
  Snažíš se uhájit neuhájitelné. Prostě víme, že tam zemřela řádově stovka lidí, víme, že v skoro jistě přinejmenším 5-8 z nich byly Rusové. A dále existují neověřené zprávy (byť ta reportáž Reuters dosti věrohodně vypadá, ale také to může být výmysl) že tam bylo mrtvých Rusů podstatně více. To je vše.

  Žádný hodnověrný zdroj zatím nijak nevyvrátil to, že by tam těch rusů nemohlo být podstatně více, přitom existují důvody se domnívat, že jich tam podstatně více být mohlo. Tedy tvoje vývody, že zatím je tam jen pár mrtvých rusů - poradců je prostě vaření z vody a chybná interpretace zdrojů.Skrýt celý příspěvek

 • Olivav
  16:00 17.02.2018

  Jinak tady zajímavé články. Docela je v nich náznak toho co se tam mohlo ...Zobrazit celý příspěvek

  Jinak tady zajímavé články. Docela je v nich náznak toho co se tam mohlo stát:

  https://www.al-monitor.com/pul... Tady je hezky popsáno, že Rusové nemají vše pod kontrolou

  http://www.pravdareport.com/ho... Tady zase, že Asad zase nerespektuje zónu deeskalace, která pro ně nic neznamená

  Asi tak.Skrýt celý příspěvek

 • Olivav
  15:47 17.02.2018

  Jinak tady např je jedna z prvních zpráv na toto téma: Docela to tam popisují jinak i Asadovci potvrdili dost mrtvých ...Zobrazit celý příspěvek

  Jinak tady např je jedna z prvních zpráv na toto téma: Docela to tam popisují jinak i Asadovci potvrdili dost mrtvých https://www.novinky.cz/zahrani... Skrýt celý příspěvek

 • Olivav
  15:32 17.02.2018

  logiku, zásadní rozdíl mezi námi je, že já tam dal odkaz a ty nic a jen pindáš a pindáš. Když dáš odkaz, který bude alespoň nějak relevantně pracovat s důkazy atd.. tak nemám ...Zobrazit celý příspěvek

  logiku,

  zásadní rozdíl mezi námi je, že já tam dal odkaz a ty nic a jen pindáš a pindáš. Když dáš odkaz, který bude alespoň nějak relevantně pracovat s důkazy atd.. tak nemám problém uznat, že hold tam bylo více mrtvých Rusů. Zatím je to 4-8 lde zdrojů Vágnerovců, kteří byli asi jako poradci, což je jejich dosti běžná role.

  No a když něčí názor opřený o nějaký zdroj vyvracíš vlastními doměnkami a nakonec to zakončíš stejným konstatování jako ten koho vyvracíš tak jen pindáš a přeber si to jak chceš takových týpků jsem potka kupu a potkám ještě více. Prostě jen konstatuji fakta.

  No a vytipávat z kontextu větu tam větu onde to není diskuse ;-)

  Tvé tvrzení:
  Tedy si nevyvozoval z toho, že se potvrdilo, že tam bylo (ALESPOŇ) 5 až 8 Vágnerovců, že tam bylo MAXIMÁLNĚ 5 až 8 Vágnerovců?

  Ne já konstatoval dle zdrojů, kterí jsem citoval, že zatím potvrdili 8 nebo dle jiných 4 či 5 Vágnerovců nic víc nic míň a že ty si domýšlíš jako blondýna to je tvůj problém. Nikde jsem tenvrdil že jich nemůže přibýt jen že zatím dle dostupných informací je to 8 potvrzených jmen.

  Já argumenty mám a nikoho neurážím ty člověče jsi vztahovačný a přeháníš. 6e pindáš není urážka jen konstatování faktů, protže mlít něco bez zdrojů je jako co. Jinak o těch 4 hodinách byl zdroj hlavnespravy.sk a tam jsem napsal, že věrohodnost zdroje je diskutabilní tak si to dohledej.

  Já na rozdíl od tebe nějaké zdroje uvedl a po tobě chci, abys mi odzdrojoval nějaké rlevantní informace, že nemá prvadu místo prázdných řečí. Jinak jsem psal, že tam bylo kde co. Někde dokonce psali o B-52. Ten Australský článek cituje velitele US Air Force pro danou oblast, který říká, že tam poslal co měl a neuvažoval kdo tam je. Myšleno jaké národnosti jsou útočníci.

  No a k tomu opětování palby je v textu z Reuter tohle: He said once the strikes began, the contractors did not return fire because they believed that would provoke even more strikes from the U.S.-led coalition.

  Prosím, kde je tam něco o obraně? Asi neumím číst. Ty si člověče pořád jen něco domýšlíš.

  Jinak zdroje sem znovu dávat nebudu jen čekám na argumenty z tvoji strany a zatím marně.

  Tak mimochodem, kdyby jich bylo tolik, tak to ututlat bude dosti problém, kde jsou fotky těch tří letadel, kde je slyšet hlas matek těch mrtvých. Tohle se ozývá vždy, když se jim něco podělá. Tady proběhla zpráva už dávno a najednou se z Asadovců udělají Rusi a titulky hlásají, že to je největší masakr Rusů od 2.sv. apod. Ty "přesné" západní zdroje taky dobře přehánějí.

  Já bych si počkal na důkazy, alespoň nějaké. A ty se nerozčiluj nebo ti praskne žilka a to fakt nechci.Skrýt celý příspěvek

 • logik
  15:02 17.02.2018

  "To je jako nechám se zabít protože když se budu bránit tak mě zabijou." Vzhledem k převaze, kterou údajně měli mít US ve vzduchu, tak rozhodnutí nestřílet a snažit se zdekovat, ...Zobrazit celý příspěvek

  "To je jako nechám se zabít protože když se budu bránit tak mě zabijou."
  Vzhledem k převaze, kterou údajně měli mít US ve vzduchu, tak rozhodnutí nestřílet a snažit se zdekovat, že třeba bude obráncům stačit, že útok odrazily, poměrně racionální - aspoň trochu zkušenýmu vojákovi v takoví situaci muselo bejt jasný, že jsou v pozici hejna kachen na rybníku a že jejich možnosti aktivní obrany jsou stejně mizivý.

  Navíc, nikde se v tom článku neříká, že poté, co viděli, že to nezafungovalo, tak se nezačali bránit.

  ===

  A to, že nejsou ani stopy - to jako si fakt myslíš, že v nemocnici nejsou schopni vyčlenit jedno oddělení, na které nebudou mít ostatní pacienti přístup? A to byla jedna ze tří nemocnic - do dalších dvou reportéry nepustili. Kdyby tam nikdo nebyl, proč by je tam nepustili?

  Opět přistupuješ k informacím stylem: "vím jak to bylo a chytám se každého i pětkrát přelomeného stébla, které mi můj názor potvrdí".

  PS: Já tím netvrdím, že ta stovka zraněných je v Rusku. Jen tvrdím, že tvoje argumenty proč tam nejsou nic nedokazují ani nevyvrací, že na faktech, které zmiňuješ, by nic divného nebylo, i kdyby v Rusku Ti zranění byli.Skrýt celý příspěvek

 • logik
  14:40 17.02.2018

  olivav: Ty jsi nepsal: "Takže to možná bude spíše pár poradců, kteří byli od Wagnerovců?." Tedy si nevyvozoval z toho, že se potvrdilo, že tam bylo (ALESPOŇ) 5 až 8 Vágnerovců, ...Zobrazit celý příspěvek

  olivav: Ty jsi nepsal:
  "Takže to možná bude spíše pár poradců, kteří byli od Wagnerovců?."
  Tedy si nevyvozoval z toho, že se potvrdilo, že tam bylo (ALESPOŇ) 5 až 8 Vágnerovců, že tam bylo MAXIMÁLNĚ 5 až 8 Vágnerovců?
  A pokud jsi to vyvozoval, tak kde jsem prosím tvrdil totéž, když tvrdíš, že jsem psal totéž, co Ty?

  Jinak když už jsme u práce se zdroji, tak už tu několikrát zaznělo, že na místě byla i C130, která vydrží ve vzduchu cca 6 hodin. Tedy opírat se ve svých názorech o článek (navíc z hlavníchzpráv, že....) kde se snažej tvrdit, že to tak bejt nemohlo, protože vrtulníky 4 hodiny ve vzduchu nevydržej, je také poměrně dosti selektivní práce s informacemi.
  A to jak od těch hlavních zpráv, tak i od Tebe, pokud jim to žereš....

  A btw., to, že místo argumentace saháš k urážkám, to je nejlepší důkaz toho, že argumenty už nemáš...Skrýt celý příspěvek

 • Olivav
  14:18 17.02.2018

  Belde, zajímavý text. Trochu mi nesedí tohle. He said once the strikes began, the contractors did not return fire because they believed that would provoke even more strikes ...Zobrazit celý příspěvek

  Belde,

  zajímavý text. Trochu mi nesedí tohle.
  He said once the strikes began, the contractors did not return fire because they believed that would provoke even more strikes from the U.S.-led coalition. To je jako nechám se zabít protože když se budu bránit tak mě zabijou. Trochu divné.

  Pak je tam zajímavé, že v některých nemocnicích ani stopa po převezených ze Sýrie. Nakonec tam alespoň zmínili, že musely odletět 3 letadla se zraněnými atd. což odpovídá tomu co tvrdil ten Vágnerovec v hlavných správách. najednou těch letadel potřebují docela dost. Fotky ovšem nejsou a to si myslím by byla pro anti-Asadovskou opozici senzace. Takže to že nejsou fotky je dosti divné. Např. Šííé se mohou radostí zbláznit po sestřelu Izraelské F-16 a druhá strana taktně mlčí? Obzvlášť když i ta informační válka je v plném proudu. Dík za odkaz, ale mám trochu pochybnosti. Ono se to možná nakonec sejde někde mezi těmi 8-80. Uvidíme.Skrýt celý příspěvek

 • Olivav
  14:01 17.02.2018

  KOLTE, taky pindalista co neumí číst a nerozumí psanému textu? CITUJI LOGIKA: Olivav, Kozlus: co takhle pracovat se zdroji korektně? Ten článek na novinkách, stejně jako i ...Zobrazit celý příspěvek

  KOLTE,

  taky pindalista co neumí číst a nerozumí psanému textu?

  CITUJI LOGIKA:
  Olivav, Kozlus: co takhle pracovat se zdroji korektně? Ten článek na novinkách, stejně jako i jiné, se odvolává především na vyjádření Ruska. Tedy potvrzeno je 5-8 mrtvých rusů.
  Nijak to - vzhledem k tomu, že Rusko pravdomluvností zrovna neoplývá - nedokazuje, že jich nebylo více. Nic zatím ani nedokazuje, že jich bylo více - prostě zatím nevíme.

  Jinými slovy, NJPRVE logik reaguje na můj příspěvek a hodnotí "důvěryhodnost" zdrojů a asi myslel i ten Austrlsky, že? No a aby nebyl za troubu, tak nakonec raději dodá, že nevíme.

  Tudíž: Co ho vede nejprve k tomu, že relativizuje tvrzení druhých, když sám nic dokazujícího jeho první doměnky asi nemá, když se s námi o to nepodělil a nakoec si jako berličku nahodí větu, že nevíme. To je znak pindalisty a ty milý Kolte se k němu hrdě přidáš. Sorryjako pánové s tímhle se setkávám dnes a denné a čas od času na to s chutí upozorním a čím víc se ten či onen ozve bez nějakých faktů, tak jen dokazuje, že mlátí prázdnou slámu. A to s těmi letadly jsem tam dal jako nepřímý důkaz, že už tu jednou západní hoax byl a zatím jsem zničenou alespoň tu SU-35 nikde neviděl. Takže Sorry jako.

  Jinak logik jen opakuje co jsem psal před ním. Což jen dokazuje špatný stav jeho duševního zdraví, když nejdříve nekoho poučuje a pak jen zopakuje to co ten dotyčný sám už dříve řekl. Přeber si to jak chceš.

  Klidně si zajdo v diskuzi dál dozadu a najdeš tam dost odkazů, kde říkám, že je težké odhadnout kdo tam byl v jaké roli atd...

  A nakonec, pokud porozumíte tomu co jsem napsal, tak pochopíte, že logik tak možná ztrapňuje sebe a vy pokud vám to nedošlo taky.Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  12:16 17.02.2018

  Olivav, pindálista jste vy (a dlouhodobě, sorryjako). Kde logik co píše o tom, že bylo zabito víc jak 8 Rusů. Píše, že mrtvých bylo rozhodně víc než 8, což je téměř jisté s ohledem ...Zobrazit celý příspěvek

  Olivav, pindálista jste vy (a dlouhodobě, sorryjako). Kde logik co píše o tom, že bylo zabito víc jak 8 Rusů. Píše, že mrtvých bylo rozhodně víc než 8, což je téměř jisté s ohledem na to, kolik techniky jelo do bitvy na jedné a letělo na druhé straně. A píše, že není zatím jasné, z jakých jednotek. Mohli to být SyAA, Íráncům podřízené jednotky, Vagnerovci, nebo leckdo další. Takže příště, než budete chtít někoho ztrapňovat (což vám zjevně dělá dobře), se ujistěte, že neztrapňujete sám sebe.

  Mezitím se zdá být čím dál tím jistější, že ztráty se na útočící straně pohybovaly minimálně ve vysokých desítkách, spíše nízkých stovkách. S ohledem na charakter střetu a velikost sil (nakolik se dá těm zprávám věřit), je 100 mrtvých a 300 celkových ztrát vcelku snadno uvěřitelné číslo.Skrýt celý příspěvek

 • Beld
  11:42 17.02.2018

  ...Zobrazit celý příspěvek

  https://www.reuters.com/articl...

  Jsou tam zajimave informace , ale je to reuters , cili jim prilis verit nejde .Skrýt celý příspěvek

 • Olivav
  09:15 17.02.2018

  Logiku, tys to zase dokázal! To nemá chybu, tak se předveď a najdi nám nějaké lepší zdroje než třeba ten poslední, co jsem tu dal ten není z Ruského webu. Víš ono to není jen ...Zobrazit celý příspěvek

  Logiku,

  tys to zase dokázal! To nemá chybu, tak se předveď a najdi nám nějaké lepší zdroje než třeba ten poslední, co jsem tu dal ten není z Ruského webu.

  Víš ono to není jen o pindání ono to chce i protiargumet se zdrojem. DOKAŽ, že netlacháš do větru, což ty umíš dokonale. Čekám na zdroj, který dokáže, že tam bylo více než těch 8 Wágnerovců - fotky, jména atd... ne jen plky a můeš k tomu přidat i fotky rozstřílených letadel VVS po minometné palbě. Ty už snad někde jsou ne? Myslím ale ty počty, které byly na úrovni, těch pomalu stovek mrtvých Rusů.

  Dokud tohle neukážeš a nedokážeš, že nemluvíme pravdu, tak jsi jen tlachal. Já osobně se rád poučím, ale pindálistu jsem v životě potkal a viděl kupy a v praxi skutek utek. Zatím tě mám v této kategorii.

  Sorryjako.Skrýt celý příspěvek

 • logik
  21:11 16.02.2018

  Olivav, Kozlus: co takhle pracovat se zdroji korektně? Ten článek na novinkách, stejně jako i jiné, se odvolává především na vyjádření Ruska. Tedy potvrzeno je 5-8 mrtvých rusů. ...Zobrazit celý příspěvek

  Olivav, Kozlus: co takhle pracovat se zdroji korektně? Ten článek na novinkách, stejně jako i jiné, se odvolává především na vyjádření Ruska. Tedy potvrzeno je 5-8 mrtvých rusů.
  Nijak to - vzhledem k tomu, že Rusko pravdomluvností zrovna neoplývá - nedokazuje, že jich nebylo více. Nic zatím ani nedokazuje, že jich bylo více - prostě zatím nevíme.

  Kolt: To, že tam bylo řádově přinejmenším nemálo desítek mrtvých (osobně bych odhadoval ze zpráv že to bude přes stovku), to myslím, nezpochybňuje nikdo. Otázka je, z kterých jednotek.Skrýt celý příspěvek

 • Olivav
  20:26 16.02.2018

  KOLTE, těch 8 je myšleno Rusů, kteří působili jako poradci u SAA či Asada podporující bojůvky. Nejspíše to byli příslušníci Wagnerovy skupiny. Někde se uvádí 5, což je ...Zobrazit celý příspěvek

  KOLTE,

  těch 8 je myšleno Rusů, kteří působili jako poradci u SAA či Asada podporující bojůvky. Nejspíše to byli příslušníci Wagnerovy skupiny.

  Někde se uvádí 5, což je detail. Mrtvý celkem mnohem (otázka co je mnohem) více, ale těch Rusů ne z RA bylo prý 4-8.

  Jen 8 mrtvých je blbost. navíc tam asi Asadovci zblbli jak už zaznívá komunikaci s Rusy, kteří nic asi nevěděli a tak Američanům dali volnou ruku a ti to smetli jako nic. To co tam nasadili je dosti silná směs. Snad prý vše co měli k dospozici od dronů po F-22 plus dělostřeloctvo atd. To musel být hukot. Prostě nechtěli nic nechat náhodě.

  https://www.google.cz/url?sa=t... Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  19:17 16.02.2018

  Pět mrtvých a nejsou to vojáci? To v těch obrňácích jeli učitelé nebo co? Jestli je tím myšleno, že to nebyli příslušníci RA, tak to vcelku nikdo nezpochybňoval, že se jednalo o ...Zobrazit celý příspěvek

  Pět mrtvých a nejsou to vojáci? To v těch obrňácích jeli učitelé nebo co? Jestli je tím myšleno, že to nebyli příslušníci RA, tak to vcelku nikdo nezpochybňoval, že se jednalo o žoldnéře. A k počtům vizte, co píše PavolR. Pokud je pravda, že se jednalo o dva nezávislé útoky obrněnou technikou (psalo se o síle praporu v každém útoku, ale ona je dost otázka, co v tamní situaci je prapor), přičemž jeden byl zlikvidován, aniž se stačil rozvinout, a druhý byl odražen, tak snad nikdo nevěří tomu, že by tam bylo 8 mrtvých.... Na druhou stranu, nikdo snad nevěří ani těm šesti stovkám, protože to by byla likvidace celé brigády.Skrýt celý příspěvek

 • PavolR
  19:04 16.02.2018

  Začína sa vyjasňovať, že čísla neraz interpretované ako maximálny počet mŕtvych sú vlastne zhruba údaje o počte zúčastnených. Ten prvotný údaj o asi stovke mŕtvych z čias, kedy ...Zobrazit celý příspěvek

  Začína sa vyjasňovať, že čísla neraz interpretované ako maximálny počet mŕtvych sú vlastne zhruba údaje o počte zúčastnených. Ten prvotný údaj o asi stovke mŕtvych z čias, kedy ešte nebola reč o prítomnosti Rusov, bude asi najbližší pravde:
  https://svet.sme.sk/c/20762481... Skrýt celý příspěvek

 • Olivav
  20:38 15.02.2018

  Kozlus, jo docela mi to, co odkazuješ sedí s tím, co jsem tak nějak našel. Jen v tom článku na Novinkách je něco o internetových novinách s názvem znak. Pokud je to tohle ...Zobrazit celý příspěvek

  Kozlus,

  jo docela mi to, co odkazuješ sedí s tím, co jsem tak nějak našel. Jen v tom článku na Novinkách je něco o internetových novinách s názvem znak. Pokud je to tohle https://www.znak.com/2018-02-1... Tak tam myslím píší, že identifikovali 8 mrtvých, ale je pravda, že spekulují o možných 217, ale potvrdili údajně 8.

  No i tak to spíše vypadá na 4-5 alespoň zatím. To je jako zničení XY letadel minometnou palbou a zatím nic.Skrýt celý příspěvek

 • Kozlus
  18:53 15.02.2018

  BTW k tomu identifikovani mrtvych - Jestli stavite svoje teorie na reportazi nekoho, kdo dojde k pozustalym a pousti jim tam zabery utoku na kolonu z nejake hry, tak uz chapu, proc ...Zobrazit celý příspěvek

  BTW k tomu identifikovani mrtvych - Jestli stavite svoje teorie na reportazi nekoho, kdo dojde k pozustalym a pousti jim tam zabery utoku na kolonu z nejake hry, tak uz chapu, proc tady melete, co melete.Skrýt celý příspěvek

 • Kozlus
  18:50 15.02.2018

  Toľko známe fakty. Muhehehe. Jake fakty? Tyhle? Stovky mrtvých Rusů při americkém náletu se nepotvrdily, mrtvých je pět a nejde o ...Zobrazit celý příspěvek

  Toľko známe fakty.
  Muhehehe. Jake fakty? Tyhle?
  Stovky mrtvých Rusů při americkém náletu se nepotvrdily, mrtvých je pět a nejde o vojáky
  https://www.novinky.cz/zahrani...
  Nejak se ty stovky mrtvych rusaku zacinaji hroutit, co?Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 2 z 11