Systém ERIS od české firmy ERA je mezi vítězi prestižní soutěže agentury NATO o nejlepší technologickou inovaci

-
11. 11. 2020
-
5 komentářů
-
Tisková zpráva
Pardubická společnost ERA uspěla v mezinárodní soutěži Defence Innovation Challenge, kterou vyhlásila agentura Severoatlantické aliance NCIA (NATO Communication and Information Agency). Včera byl její systém pro řízení letového provozu ERIS vyhlášen jako jeden ze tří vítězů.
Ve čtvrtek 5. listopadu zástupci firmy ERA prezentovali systém ERIS v online vystoupení pro tisícovku expertů a následně porota složená ze zástupců alianční agentury a amerického letectva vybrala vítěze. Kromě ERA jsou to společnosti Aselsan z Turecka a Reticle Ventures Canada Incorporated ve spolupráci s Lemay.ai z Kanady. Vítězům byl nabídnut pilotní placený projekt v oblasti jejich specializace.
„Náš prezentující Tomáš Lipták odvedl perfektní práci. Byli jsme vybráni spolu s jinými dvěma firmami, abychom představit svoje další vize a mohli pracovat na pilotním projektu, na reálných NATO datech,“ uvedl obchodní ředitel ERA Ondřej Chlost.
Cílem technologické výzvy agentury NCIA adresovaným špičkovým světovým výrobcům je najít nejmodernější, a přitom cenově dostupná řešení v oblasti zpracování radarových a senzorových dat. Uplatnění by mohly najít při leteckých operacích NATO, případně v civilním provozu.
Prezentace společnosti ERA; větší foto / ERA
„ERIS je inovativní ATC systém, který fúzuje přehledová data z jednotlivých senzorů a poskytuje jednotný obraz vzdušné a pozemní situace v zájmové oblasti. Jeho ambicí je být ideálním řešením pro zvýšení bezpečnosti provozu nejen ve vzduchu, ale také na pozemních plochách malých a středních letišť,“ popsal vítězný systém Tomáš Lipták, produktový manažer ERA.
Více informací o udělování cen NCIA
O systému ERIS
Systém ERIS byl české veřejnosti představen letos v září na airshow Dny NATO. Jeden z jeho modulů se v současnosti testuje na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě – Mošnově, další na letišti v Bratislavě. Systém zvyšuje bezpečnost letiště tím, že ‚hlídá‘ potenciální rizika kolizí mezi stroji na zemi a automaticky generuje výstražná hlášení pro řídící letového provozu. Jako cenově dostupná alternativa pro regionální letiště ERIS rovněž sbírá mezinárodní reference: funguje například na Ukrajině, na Srí Lance a v irácké Sulejmánii.
Související články
Reportáž z ERA Pardubice
Přinášíme vám reportáž z ERA Pardubice, výrobce pasivních radiolokátorů pro civilní i vojenské ...
-
11.02.2013
-
8 komentářů
-
Michal Voska
ERA představila obranné technologie studentům vojenské akademie z Velké Británie
Pardubickou firmu ERA navštívila minulý týden skupina padesáti studentů britské Defence Academy ze ...
-
19.02.2013
-
0 komentářů
-
Tisková zpráva
ERA připravuje letiště v Soči na olympijské hry
Před několika dny uvedla pardubická firma ERA do provozu svůj systém pro sledování letového provozu ...
-
29.11.2013
-
0 komentářů
-
Tisková zpráva
ERA podepsala smlouvu s NATO na dodávku dvou vojenských systémů VERA-NG
Dnes 12. května byla v sídle Severoatlantické aliance v Bruselu slavnostně podepsána smlouva mezi ...
-
13.05.2014
-
3 komentářů
-
Redakce AN
Komentáře
Též gratuluji k velkému úspěchu firmy ERA, která je v oboru pasivního sledování cílů světová jednička. Ocenil bych zde podrobnější článek o jejich produktech, speciálně o VERA-NG, ...
Zobrazit celý příspěvekTéž gratuluji k velkému úspěchu firmy ERA, která je v oboru pasivního sledování cílů světová jednička. Ocenil bych zde podrobnější článek o jejich produktech, speciálně o VERA-NG, přeci jen je to již pár let, co zde byla poslední reportáž z této skvělé společnosti. A kdyby se přeci jen někdo k tomu odhodlal, velmi by mě zajímal údaj o množství vyrobených kompletů VERA-NG, nemusí jít o přesné číslo, ale řád by bohatě stačil.
Skrýt celý příspěvek