T-90M: Nejnovější model ruských tanků T-90

Foto: Tank T-90M / UVZ
Tank T-90M / UVZ 

Ruský vojenský expert Alexej Chlopotov před několika dny na svém blogu ukázal nejnovější model ruského tanku T-90. Nový stroj T-90M vznikl v rámci vývojového programu Poryv-3. Na verzi T-90M budou s největší pravděpodobností vylepšeny všechny tanky T-90/T90A ve výzbroji ruské armády.

Páteř ruských tankových vojsk tvoří tanky T-72, resp. jejich hloubkově modernizovaná verze T-72B3. V ruské armádě vedle toho slouží na 400 tanků T-90/T-90A a dalších přibližně 200 tanků této řady je v rezervě.

Celkově ruská armáda provozuje 3200 tanků, ale více než 10 000 (leč v nejasném technickém stavu) je uloženo v rezervních skladech.

Tank T-90M přímo vychází z modelu T-90AM (projekt Proryv-2), resp. z jeho exportní verze T-90MS. Tanky T-90MS v počtu několika stovek kusů objednal Alžír a Indie.

V létě roku 2015 ruské ministerstvo obrany oznámilo záměr modernizovat celou flotilu tanků T-90. “Máme asi 400 tanků T-90 přijatých do výzbroje po roce 2000. Už je to skoro 12 až 15 roků. Musejí být modernizovány. Zvažujeme modernizovat celý vozový park,” uvedl v roce 2015 Jurij Borisov, náměstek ruského ministra obrany pro vyzbrojováni.

Výrobce T-90, ruská firma UralVagonZavod (UVZ), se chopil příležitostí a ruské armádě nabízí v rámci programu Poryv-3 nejnovější model T-90M. V záři minulého generálporučík Alexandr Ševčenko, šéf ruské Hlavní tankové a automobilové správy (GABTU), uvedl, že všechny tanky T-90 se budou modernizovat právě pod programem Poryv-3.

Podle ruských médií se T-90M v podstatě konstrukčně neliší od exportní verze T-90MS. Některé rozdíly v konstrukci jsou ale patrné. Navíc se dá očekávat, že elektronická/počítačová výzbroj T-90M bude na mnohem vyšší úrovni.

T-90M pohání stejně jako u T-90MS dieselový motor V-92S2F o výkonu 831 kW (1130 koní). T-90M je rovněž vybaven pomocnou pohonnou jednotkou (APU), která dokáže napájet elektronické systémy tanku bez zapnutého hlavního motoru.

Posádku T-90M tvoří tři muži a bojová hmotnost je 50 t. Interní nádrže umožňují na pevné cestě dojezd 550 km.

Nový tank T-90M nabízený ruské armádě vychází z exportní verze T-90MS. Dá se však očekávat, že kromě drobných konstrukčních úprav T-90M oproti T-90MS získá mnohem pokorčilejší elektronické, počítačové, navigační, střelecké a komunikační systémy.

T-90M, podobně jako T-90MS, má munici uloženou ve vnějším pancéřovém boxu v zadní části věže. Box je od prostoru posádky oddělen pancéřovou přepážkou, která při případném zasažení muničního prostoru chrání posádku před explozivním hořením munice.

T-90M získal modernizovaný kanón 2A46M-5 ráže 125 mm (délka 48 ráží) s novým elektronickým systémem řízení palby. Vedle děla je koaxiálně umístěn kulomet ráže 7,62 mm a další kulomet stejné ráže je umístěn v robotické věži na střeše tanku.

Na první pohled jsou na korbě i věži T-90M patrné nové bloky dynamické ochrany Relikt. Bloky chrání tank před kumulativní municí (protitankové řízené střely) a údajně snižují účinnost podkaliberní tankové munice o 50 %.

Po stranách jsou také vidět přídavné balistické pláty. Zajímavým konstrukčním prvek jsou “slat” mříže chránící spojnici mezi věží a korbou. Slat mříže mají za úkol vyzkratovat zapalovač hlavice nepřátelských reaktivních granátů a zabránit tak vytvoření kumulativního paprsku.

Velitel tanku má k dispozici panoramatický pozorovací přístroj PK PAN Sokolinyj glaz (Sokolí oko) od běloruské firmy Peleng. Pozorovací přístroj v sobě kombinuje denní/termovizní kameru a dálkoměr s dosahem 7500 m s přesností +- 10 m. Přístroj Sokolinyj glaz najdeme také na tancích T-72B3.

Střelec využívá nový zaměřovač s denní/termovizní kamerou a laserovým dálkoměr - ten zároveň slouží k ozařování cílů pro navádění řízených raket vypouštěných z děla tanku.

Ač ruské ministerstvo obrany oznámilo záměr modernizovat tanky T-90 podle programu Poryv-3, zatím není jasné, kdy se k modernizaci přistoupí. 

Zdroj: Defence24

Nahlásit chybu v článku


Související články

Tanky jsou na bojišti 21. století zbytečné

Poctivá polemika může být velice přínosným mentálním cvičením. Vybíráme pro čtenáře z 51 tezí ...

Systém řízení palby T-14 Armata pro tanky T-72 a T-90

Ruské ministerstvo obrany plánuje část svých tanků T-72 a T-90 vybavit pokročilými prostředky řízení ...

Americká armáda posílá tanky do Polska

V těchto dnech do Polska přijíždí první američtí vojáci s těžkou obrněnou technikou. Američtí vojáci ...

Ruská armáda v roce 2016: Bojová připravenost vzrostla

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu 22. prosince na setkání vedoucích představitelů ruského ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • Slavoslav
  06:53 19.02.2017

  Preco by som to nemal priznat. Lenze tym vobec netvrdim, ze neobjektivne. Ale dokazoval staci sa pozruet na to co si bol schopny popisat a s cim to porovnávať. A co by tomu ...Zobrazit celý příspěvek

  Preco by som to nemal priznat. Lenze tym vobec netvrdim, ze neobjektivne.

  Ale dokazoval staci sa pozruet na to co si bol schopny popisat a s cim to porovnávať.

  A co by tomu atgm malo zabranit v zasahu? Aktivna ochrana tam nieje tu ma zapad (izrael) vyriesenu a zavedenú. Stora je proti novym navadzacim sustavam neucinna. V diakusiach bol poisany spôsob a zboku aj tak nefunguje tak ako?

  Ano a kvalitu ruskych PVO tu nik nespochybnoval. Ostatne zapadna filozofia zabezpecenia PVO je vzdusna prevaha vlastneho letectva na co reagoval ZSSR mohutnou koncentraciou a vyvojom prave PVO. Rusko objektivne zaostava v mnohych modernych oblastiach a je to normalne. Po rozpade zssr stratili vela rokov v tom marazme kde boli a co sa tyka elektroniky zaostavali uz predtym. A ako sa ukazuje pre modernw zbrane je ta dolezitejsia ako hrubka pancieraSkrýt celý příspěvek

 • Polemik
  00:13 19.02.2017

  logik, jedným zo styčných bodov tejto debaty bolo okrem iného aj to, že sa tu zaznáva voj.technika východu a prehnane velebí tá západná ... takže nemáš pravdu ;-)

  logik, jedným zo styčných bodov tejto debaty bolo okrem iného aj to, že sa tu zaznáva voj.technika východu a prehnane velebí tá západná ... takže nemáš pravdu ;-)

 • logik
  23:15 18.02.2017

  Aneb jak vhodně odvést debatu jinam, když se ta o tancích nedaří....

  Aneb jak vhodně odvést debatu jinam, když se ta o tancích nedaří....

 • Polemik
  22:55 18.02.2017

  no, ešteže priznáš, že je to tu väčšinovo prozápadne orientované :-) a ešte raz - žiadnu úžasnosť T-90 som nedokazoval. Iba že v dôsledku očividnej prozapadnej orientácie ...Zobrazit celý příspěvek

  no, ešteže priznáš, že je to tu väčšinovo prozápadne orientované :-)

  a ešte raz - žiadnu úžasnosť T-90 som nedokazoval. Iba že v dôsledku očividnej prozapadnej orientácie väčšiny tunajších diskutujúcich to tu mnohokrát vyznieva tak, že ruská ale aj východná voj. technika všeobecne je málocenná a západná pomaly neporaziteľná.

  T-90M Proryv-3 by mohol prežiť preto, lebo by tá TOP ATTACK ATGM do neho možno ani neudrela vďaka obranným systémom.

  Rusi možno v tých tankoch majú niečo licenčné, ale trebárs PVO-systémy majú svoje, portfólio je nenormálne široké a sú najlepšie na svete. S-400 Triumf je špička a S-500 Prometheus bude detto.Skrýt celý příspěvek

 • Slavoslav
  21:03 18.02.2017

  a dal som myslim doveryhodny link ktory to vysvetloval 1 niekde som tvrdil nieco ine? Dokonca ani nik na fore netvrdil, ze T-90 je zly ci podradny tank no ani nik nebol paf z ...Zobrazit celý příspěvek

  a dal som myslim doveryhodny link ktory to vysvetloval

  1 niekde som tvrdil nieco ine? Dokonca ani nik na fore netvrdil, ze T-90 je zly ci podradny tank no ani nik nebol paf z toho, ze prezil celny zasah ATGM ktora mala problem prekonat i T72B s kontaktom

  Alebo?. Nechces hadam tvrdit, ze T90 M prezije utok ATGM z akejkolvek strany? Pretoze porovnavat celny zasah voci T90 s bocnym ci zadnym zasahom Lea ci Abramsu to chce silnu davku naivity. Pozri si prierez veze co som dal link a zbadas aky je to rozdiel

  2 No je to tu viac prozapadne orientovane le zase objektivne rusko v mnohom zaostava. Elektronicky vybavu ich najmodernejsich tankov tvori licencna zapadna technika. Lietadala piatej generacie nemaju dokoncene este ani jedno atd.

  k poslednemu odstavcu necakane rozumne zhrnutie po tej kope nezmyslov ked si dokazoval uzastnost T90 na zaklade jedneho videaSkrýt celý příspěvek

 • Polemik
  20:47 18.02.2017

  ja ti nemám čo dokazovať k tým T-72 ... to si sem vytiahol ty. ale to je aj tak vedľajšie, pretože bol si to práve ty kto rozdrobil celú debatu na nepodstatné veci aby si možno ...Zobrazit celý příspěvek

  ja ti nemám čo dokazovať k tým T-72 ... to si sem vytiahol ty.

  ale to je aj tak vedľajšie, pretože bol si to práve ty kto rozdrobil celú debatu na nepodstatné veci aby si možno odpútal pozornosť čo bolo úmyslom môjho 1.príspevku sem. Ako som ti už viackrát prizvukoval a čo žiaľbohu ty stále ignoruješ a ideš si svoje - podstatou nebolo prechvalovať T-90 ale poukázať na 2 fakty:

  1. že keď T-90 nie najnovšej špecifikácie sa osvedčila v boji, tak že najnovšie verzie špecifikácie T-90MS a T-90M Proryv-3 o ktorej pojednáva článok hore by sa osvedčili detto. A tu doplním len toľko - že u týchto 2 špecifikáciách by sme vek či modernosť ATGM riešiť nemuseli... pretože by prežili útok akejkoľvek súčasnej ATGM, s výnimkou možno na TOP ATTACK ATGM - ktorej útok by ale neprežil zrejme ani žiadny západný tank.
  2. že ruská voj. technika je aj na tunajšom diskus. fóre zaznávaná, zhadzovaná a západná voj. technika prechvalovná a vždy obhajovaná pomaly ako neporaziteľná, čož je blud.

  Aj ruská aj západná tanková konštrukčná škola majú svoje výhody a nevýhody a nedá sa povedať že tá západná je najlepšia a tá ruská odpad. Vždy ide aj o okolnosti za akých je použitá a iné faktory. Keby to tak nebolo, tak dnes už dávno nie je T-72 jedným z najpoužívanejších tankov po celom svete a z neho vychádzajúcu T-90 nik nekupuje. A nie, nejde tu len o nízku cenu či tradíciu s používaním sovietskej/ruskej tank.techniky, tie tanky museli nesporne preukázať aj značné kvality.Skrýt celý příspěvek

 • Slavoslav
  18:26 18.02.2017

  zeby preto experte ze po 91om vyrabane verzie pouzivaju TOP ATTACK a vybuchom tvarovany projektil? Takze najmodernejsie co to zo systemu TOW mohlo byt je BGM-71E TOW-2A z roku ...Zobrazit celý příspěvek

  zeby preto experte ze po 91om vyrabane verzie pouzivaju TOP ATTACK a vybuchom tvarovany projektil? Takze najmodernejsie co to zo systemu TOW mohlo byt je BGM-71E TOW-2A z roku 1987

  apropo idealne podmienky. Co ma postavenie na horizonte, alebo akekolvek ine spolocne s odolnostou tanku? Vypoveda to o vsetko inom, ale vobec nie o kvalite tanku ako takeho tak nemiesaj hrusky s jablkami


  a skus sa pozriet na tento obrazok aby si pochopil aky je rozdiel v odolnosti z cela a zboku ked to davas na rovnaku vahu

  odlievana veza pre t72/90

  http://i50.tinypic.com/2q2k29e...

  "odkiaľ vieš, že T-72A ani T-72B by to prežili ?? - ani to nemôžeš dokázať. "

  a ty mozes dokazat opak? Ja som ti k tomuto tvrdeniu poskytol link ktory sa tymto zaobera.Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  18:18 18.02.2017

  Polemik: v první řadě by jsi ale musel dokázet, že utržená věž a další masivní poškození Leopardů mají na svědomí ATGM... a ne dělostřelectvo nebo letectvo, připadaně sapeři či ...Zobrazit celý příspěvek

  Polemik: v první řadě by jsi ale musel dokázet, že utržená věž a další masivní poškození Leopardů mají na svědomí ATGM... a ne dělostřelectvo nebo letectvo, připadaně sapeři či VBIED

  http://below-the-turret-ring.b... Skrýt celý příspěvek

 • Polemik
  17:53 18.02.2017

  síce prešlapuješ na mieste jak vojín Šlapetka, ale ešte skúsim... kde je dôkaz že ten TOW bol stará verzia a nie novšia ?? - nemáš ho a ani ho nemôžeš mať. odkiaľ vieš, že ...Zobrazit celý příspěvek

  síce prešlapuješ na mieste jak vojín Šlapetka, ale ešte skúsim...

  kde je dôkaz že ten TOW bol stará verzia a nie novšia ?? - nemáš ho a ani ho nemôžeš mať.

  odkiaľ vieš, že T-72A ani T-72B by to prežili ?? - ani to nemôžeš dokázať.

  tie turecké LEO2A4 sú pravdepodobne z polovice 90.rokov, nie z konca ... to som sa preklepol v poslednom príspevku pretože ti tu musím furt dokola vypisovať to isté. Predtým som viackrát napísal, že z polovice 90.rokov.

  tými nie ideálnymi podmienkami som vôbec nemyslel zásah do čela korby ale fakt, že tank stál na horizonte jak na strelnici s otvorenými poklopmi a s vypnutou Štorou ! Ale aj to som už predtým napísal a keby si čítal s porozumením pozorne tak to vieš a nepodsúvaš mi teraz bludy.

  že o nejaké T-90 už prišli len to nie je sfilmované ... :-D Aha, takže jedna pani povedala a na základe toho sa máme baviť :-) Prišli o T-90 tak že im asi 1 kus ukradol ISIS a 1 kus zhorel.

  Každopádne, nevidel som tie odtrhnuté a 30ˇmetrov ďaleko odhodené veže v dôsledku zásahu ATGM alebo výbuchu vo vnútri veže alebo v karusely uloženej munície - čo vy nekritickí fanúškovci západu zvyknete omieľať ako hlavnú slabinu ruskej tankovej konštrukčnej školy :-) Tak kde sú tie veže a ugrilované posádky, hmm ??? :-D Možno tak v tom obrázkovom leporele od Disneyho čo vám posielajú zo západu namiesto šlabikára :-DDD
  Ešte raz a naposledy - nemýl si T-90 s irackými T-72M/M1, čoho sa žiaľbihu aj 20 rokov po válke v Iraku dopúšťajú Američania a ich fanúškovci.

  naproti tomu, je kopa foto odtrhnutých veží tureckých LEO2A4 v Sýrii ktoré im odfúkli 40 rokov staré FAGOTY, METISY apd. z rúk Kurdov, ISIS apd.... k tomu sa jaksik ale nechceš vyjadriť - čož je ale pochopiteľné, pretože to narušuje dogmu o nadradenej západnej UBERTECHNIKE :-)

  Nuž, nechám ťa teda tíško snívať svoj západný ružový sen, realita je ale inde... :-)Skrýt celý příspěvek

 • Blake
  11:15 17.02.2017

  Leo 2 ma aj prepazku, aj blow-out panely vo vezi, prepazka je vidiet tu https://www.youtube.com/watch?...

  ako je to s hull compartmentom, to neviem povedat.

  Leo 2 ma aj prepazku, aj blow-out panely vo vezi, prepazka je vidiet tu https://www.youtube.com/watch?...

  ako je to s hull compartmentom, to neviem povedat.

 • Slavoslav
  21:06 16.02.2017

  asdf Leopard ma dve oddelenia. Jedno je vo vezi podobne ako abrams oddelene od posadky a druhe v trupe ako zaloha. Ale priznam sa, ze tu si niesom isty ako je riesena ...Zobrazit celý příspěvek

  asdf

  Leopard ma dve oddelenia. Jedno je vo vezi podobne ako abrams oddelene od posadky a druhe v trupe ako zaloha.

  Ale priznam sa, ze tu si niesom isty ako je riesena ochrana posadky v pripade zasahu a ci ma aj tato schranka rieseny nejaky riadeny odfukSkrýt celý příspěvek

 • asdf
  20:01 16.02.2017

  Slavoslav > Take technicka. Ktory zapadny tank okrem M1 ma oddeleny municny priestor od posadky ? Napr. u leopard2 to nevyzera, ze by ju mal oddelenu od ...Zobrazit celý příspěvek

  Slavoslav > Take technicka. Ktory zapadny tank okrem M1 ma oddeleny municny priestor od posadky ? Napr. u leopard2 to nevyzera, ze by ju mal oddelenu od posadky
  http://www.warrelics.eu/forum/... Skrýt celý příspěvek

 • Slavoslav
  19:40 16.02.2017

  ach jaj no este ti odpoviem ja reagujem k napisanym faktom, ty naopak reagujes emotivne ale podme pekne po poriadku vies preco nikto nepada na rit z toho, ze T90 prestala ...Zobrazit celý příspěvek

  ach jaj no este ti odpoviem

  ja reagujem k napisanym faktom, ty naopak reagujes emotivne ale podme pekne po poriadku

  vies preco nikto nepada na rit z toho, ze T90 prestala zasah strelou z 80tych do najlepsie chraneneho miesta bez straty kyticky?

  Pretoze tento zasah by dost mozne ustala aj T72A a takmer urcite T72B z 85teho s KONTAKTOM 1 ak bola pouzita BGM-71D co pravdepodobne aj bola.

  Pre teba mozno prekvapujuco sa skor rata so strelbou do menej chranenych miest a nie priamo do cela korby.

  http://www.armadninoviny.cz/ta...

  Dalej o tvojich vedomostiach dost svedci, ze o tureckych leopardoch hovoris ako o strojoch vyrobenych koncom 90tych, ale 2A4 sa prestal vyrabat v 92hom.

  A este raz. Naozaj chces porovnavat zasah do cela ktory oznacis za nie celkom idealne podmienky vs zasah zboku ci zozadu kde je kolko? 60-80 mm panciera. Nebud smiesny tym len ukazujes aky si zaslepeny ked porovnavas neporovnatelne.

  Dalej chces odomna dalsie zasahy T90. A prave o to ide a to ti hovori od zaciatku dalsie sfilmovane zasahy nemas tak na zaklade coho hodnotis tu odolnost? Na zaklade jedneho jedineho pripadu kde trafili do najlespie chraneneho miesta tanku tu ides robit zavery?

  Nebud smiesny a ked sme pri tom o nejake T90 uz prisli len to nieje sfilmovane takze mozeme len hadat ako.

  BTW: oznacit za vyborny tank ktory bud nesie polovicnu zasoby municie ako jeho protivnik, alebo je nou oblozena posadka ktora je tym padom pri kazdom zasahu ktory sa dostane dnu ufrilovana za vynikajuci? sorry este som zabudol na posledne riesenie ulozenie dodatocnych zasob mimo posadky. Proste staci vyliezt vona nasukat nahradne strelivo dovnutra LOL

  Pristrojovym vybavenim este stale nedohnali zapad atd. proste pancier samotny tank nerobiSkrýt celý příspěvek

 • Polemik
  03:16 16.02.2017

  REDAKCIA, SPRAVTE SI LÁSKAVO PORIADKY !!!! :-((((( NENI NORMÁLNE ABY NEVLOŽILO CELÝ PRÍSPEVOK ALE VŽDY LEN 1 ODSEK A ČLOVEK HO POTOM MUSEL NANOVO PÍSAŤ A VKLADAŤ NA VIACKRÁT PO ...Zobrazit celý příspěvek

  REDAKCIA, SPRAVTE SI LÁSKAVO PORIADKY !!!! :-(((((
  NENI NORMÁLNE ABY NEVLOŽILO CELÝ PRÍSPEVOK ALE VŽDY LEN 1 ODSEK A ČLOVEK HO POTOM MUSEL NANOVO PÍSAŤ A VKLADAŤ NA VIACKRÁT PO ODSEKOCH !!!! :-(((((Skrýt celý příspěvek

 • Polemik
  03:10 16.02.2017

  Ja viem, priznat to by bolo popretim podstaty seba (teba) resp. priznanim, ze zapadna neporazitelna UBERTECHNIKA je len precenovany a predrazeny sunt, ktory v skutocnosti nie je ...Zobrazit celý příspěvek

  Ja viem, priznat to by bolo popretim podstaty seba (teba) resp. priznanim, ze zapadna neporazitelna UBERTECHNIKA je len precenovany a predrazeny sunt, ktory v skutocnosti nie je lepsi nez ta ruska voj.technika :-/
  Nie ja robim zo seba hlupaka, skor ty. Reaguj k napisanym faktom, nevyberaj si z nich len co ti pasuje do kariet, neprekrucuj fakty a nevkladaj mi do ust veci, ktore su tvojim zboznym zelanim ale ktore som tu nikdy netvrdil ! :-/Skrýt celý příspěvek

 • Polemik
  03:08 16.02.2017

  Ale je velice zaujimave a komicke zaroven, ze tu dokola vypichujes ze islo o novsi rusky tank vs. starsiu zapadnu ATGM...pricom ale odmietas pripustit, ze cast zo znicenych ...Zobrazit celý příspěvek

  Ale je velice zaujimave a komicke zaroven, ze tu dokola vypichujes ze islo o novsi rusky tank vs. starsiu zapadnu ATGM...pricom ale odmietas pripustit, ze cast zo znicenych tureckych Leo2A4 v Syrii vyrobenych koncom 90.rokov odhodilo klobuky po zasahu starymi sovietskymi ATGM zo 70.rokov Skrýt celý příspěvek

 • Polemik
  03:08 16.02.2017

  Furt tu vytahujes ze T-90 z 90.rokov prezila celny zasah ATGM starsieho data...a co ako?? Tak mi ukaz iny priklad zasahu T-90 ATGM z ineho smeru. Nie je taky. Pointa vobec nebola ...Zobrazit celý příspěvek

  Furt tu vytahujes ze T-90 z 90.rokov prezila celny zasah ATGM starsieho data...a co ako?? Tak mi ukaz iny priklad zasahu T-90 ATGM z ineho smeru. Nie je taky. Pointa vobec nebola vychvalit T-90 ale dat na zamyslenie ze ked to prezila starsia verzia T-90 za nie idealnych podmienok, tak ze potom by najnovsie verzie T-90MS a T-90M Proryv-3 museli excelovat. Prave pod clankom o T-90M Proryv-3 je tato diskusia, vieme !?? Ach jaj..Skrýt celý příspěvek

 • Polemik
  03:07 16.02.2017

  tak ešte raz ... T-90 je podla teba LEN "slusny tank" - a prave v tom je hlavny problem. Tym znova potvrdzujes to, ze vy nekriticki obdivovatelia zapadu neodovodnene zhadzujete ...Zobrazit celý příspěvek

  tak ešte raz ...

  T-90 je podla teba LEN "slusny tank" - a prave v tom je hlavny problem. Tym znova potvrdzujes to, ze vy nekriticki obdivovatelia zapadu neodovodnene zhadzujete rusku vojensku techniku v prospech zapadnej. A to bola aj jedna z point mojho 1.prispevku. Pretoze nie, T-90 nie je vobec ziadny "slusny tank", ale je to vyborny tank !! To ze ci ide o mobilizacny masovo vyrabany tank je odveci a mimo, pretoze to o kvalite tanku moze ale nemusi nic hovorit. Beriem to od teba ako chytanie sa stebla topiacim a dalsi pokus zhodit rusku voj. techniku Skrýt celý příspěvek

 • Polemik
  02:51 16.02.2017

  nechapem preco mi vlozi vzdy len cast prispevku a nie cely redakcia !!!

  nechapem preco mi vlozi vzdy len cast prispevku a nie cely redakcia !!!

 • Polemik
  02:48 16.02.2017

  T-90 je podla teba LEN "slusny tank" - a prave v tom je hlavny problem. Tym znova potvrdzujes to, ze vy nekriticki obdivovatelia zapadu neodovodnene zhadzujete rusku vojensku ...Zobrazit celý příspěvek

  T-90 je podla teba LEN "slusny tank" - a prave v tom je hlavny problem. Tym znova potvrdzujes to, ze vy nekriticki obdivovatelia zapadu neodovodnene zhadzujete rusku vojensku techniku v prospech zapadnej. A to bola aj jedna z point mojho 1.prispevku. Pretoze nie, T-90 nie je vobec ziadny "slusny tank", ale je to vyborny tank !! To ze ci ide o mobilizacny masovo vyrabany tank je odveci a mimo, pretoze to o kvalite tanku moze ale nemusi nic hovorit. Beriem to od teba ako chytanie sa stebla topiacim a dalsi pokus zhodit rusku voj. techmiku Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 1 z 4