TATRA TRUCKS a Univerzita obrany podepsaly smlouvu o spolupráci

Podepsání smlouvy o vzájemné spolupráci. / TATRA TRUCKS

Dnes, 14. července 2016, podepsali zástupci společnosti TATRA TRUCKS a Univerzity obrany smlouvu o vzájemné spolupráci. Ta má oběma stranám přinést prospěch v oblasti vývoje i výzkumu a rovněž zkvalitnit výuku studentů i odbornou způsobilost specialistů.

Podepsání smlouvy mezi Univerzitou obrany a automobilkou Tatra je začátkem nové etapy spolupráce tradičního výrobce vojenských vozidel a Armády České republiky, která výrobky se značkou Tatra používá již desítky let. Pod smlouvou jsou podepsáni rektor Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl, za TATRA TRUCKS pak generální ředitel Martin Bednarz, technický ředitel Radomír Smolka a obchodní ředitel David Pipal.

 

Univerzita obrany i společnost TATRA TRUCKS si od nové smlouvy slibují zvýšení úrovně vědeckého, výzkumného a vývojového potenciálu a technického rozvoje obou smluvních stran, smlouva má ale také podpořit kvalitní výuku studentů univerzity i přispět k vyšší odbornosti specialistů společnosti TATRA TRUCKS.

V této souvislosti musíme zmínit, že koncem dubna obdobnou smlouvu Univerzita obrany uzavřela i se společností RETIA, předním českým výrobcem radarů a speciální elektroniky.

Univerzita obrany a TATRA TRUCKS chtějí ve vzájemně výhodné spolupráci využít svých vědecko-výzkumných i technologických možností a uplatnit je v konkrétních vývojových projektech, ale i v expertní činnosti.

Ke společným vědeckým studiím, výzkumu a vývoji v oblasti obranných a bezpečnostních technologií budou specialisté univerzity i společnosti TATRA TRUCKS využívat nejmodernějších pracovních postupů i technických prostředků a technologií, kterými disponují. To mimo jiné umožní i praktické ověřování výsledků teoretického výzkumu.

TATRA TRUCKS nabídne speciální přednášky z oblasti výzkumu a experimentálního vývoje pro vybrané studenty a zaměstnance Univerzity obrany. Dále pro ně zajistí exkurze a odborné stáže v konstrukční kanceláři, zkušební laboratoři a výrobním zařízení TATRA TRUCKS. Specialisté automobilky budou působit i jako vedoucí bakalářských a diplomových prací a školitelé-specialisté při zpracování disertačních prací i v roli oponentů závěrečných prací.

TATRA TRUCKS také navrhne témata závěrečných studentských prací v souladu s výzkumnými, vývojovými, inovačními a výrobními projekty společnosti. Stejně tak automobilka umožní ověření výsledků vědecké, výzkumné a inovační činnosti studentů a akademických pracovníků Univerzity obrany ve výrobě a podnikatelské praxi.

Naopak Univerzita obrany v rámci smlouvy přispěje k vzájemné spolupráci speciálními přednáškami o nových trendech rozvoje vybraných oborů a technologií společného zájmu. Stejně tak nabídne realizaci speciálních teoretických výpočtů, simulací, modelování a analýz při řešení projektů základního a aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje.

V neposlední řadě poskytne odborníkům automobilky výsledky vědecké, výzkumné a inovační činnosti akademických pracovníků Univerzity obrany i výsledky závěrečných prací studentů k ověření jejich komerčního využití v podmínkách společnosti TATRA TRUCKS.

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku a po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům klienta. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Ke konci roku 2015 zaměstnávala TATRA TRUCKS 900 kmenových zaměstnanců v mateřské společnosti a 610 ve dvou dceřiných společnostech zaměřených zejména na slévárenství a kovárenství. Na konci roku 2014 byl zahájen prodej nové generace vozů TATRA PHOENIX Euro 6. V roce 2015 společnost vyrobila 858 vozidel.

Nahlásit chybu v článku


Související články

IDET 2015: TITUS na podvozku TATRA 6x6

Blíží se jeden z nejvýznamnějších veletrhů obranných technologií – IDET 2015, který se bude konat ve ...

REPORTÁŽ: Nejnovější produkce TATRA TRUCKS

Na zkušebním polygonu v Kopřivnicích si vybraní zástupci médií prohlédli a vyzkoušeli nejnovější ...

TATRA TRUCKS opět dodává nákladní vozy indické armádě

Kopřivnické automobilce TATRA TRUCKS a.s. se po dvou a půl letech pod novým vedením daří stále lépe. ...

TATRA DEFENCE VEHICLE: Nová česká zbrojovka od roku 1993

V úterý 31. 5. 2016 proběhlo za účasti předsedy vlády ČR, ministra obrany ČR, hejtmana ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • pjek
  13:13 31.07.2016

  Zda je ve smlouvě též vývoj nestandardních inovativních řešení, se zpráva nezmiňuje. Přitom je to to nejdůležitější v oblasti technogického vývoje pro národní obranu.

  Zda je ve smlouvě též vývoj nestandardních inovativních řešení, se zpráva nezmiňuje. Přitom je to to nejdůležitější v oblasti technogického vývoje pro národní obranu.

 • Zdenoušek
  07:31 18.07.2016

  Jsem zvědav na výsledky!

  Jsem zvědav na výsledky!

Načítám diskuzi...