TATRA TRUCKS splnila dodávku pro AČR tři měsíce před termínem

Valník TATRA TACTIC (T810) / TATRA TRUCKS

Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS dokázala splnit zakázku pro Armádu ČR více než tři měsíce před plánovaným termínem. Jedná se o dodávku 26 kusů valníků typové řady TATRA TACTIC (dříve T810).

Přejímka zákazníkem v armádním logistickém centru ve Štěpánově byla dokončena 28. prosince 2016 a slavnostní předání vozidel za účasti ministra obrany Martina Stropnického proběhlo 3. ledna 2017. Původní termín dodání podle kontraktu byl 31. března 2017.

Nová vozidla TATRA TACTIC byla armádě dodána v provedení valník na podvozku 6x6 se zadním zvedacím čelem a jsou určena pro přepravu zbraní i materiálu. Pro potřeby Armády ČR jsou rovněž vybavena pancéřovou podlahou kabiny, lafetací pro kulomet na střeše kabiny či systémem centrálního dohušťování pneumatik za jízdy.

Subdodavatelem pancéřování pro automobilku TATRA TRUCKS je v minulém roce nově otevřený podnik TATRA DEFENCE VEHICLE. I díky dodávkám pro Armádu ČR automobilka TATRA TRUCKS vyrobila za rok 2016 více než 1300 vozidel a meziročně její výroba vzrostla o 56 procent.

David Pipal, obchodní ředitel TATRA TRUCKS, uvádí: „Armáda ČR je velmi důležitý a referenční zákazník, kterého si vysoce vážíme. Proto jsme odběrateli vyšli vstříc nejen ve značném urychlení dodávky, ale i v otázce dřívějšího zúčtování záloh poskytnutých na tento projekt."

První vozidla TATRA TACTIC byla Armádě ČR dodána v dubnu 2008 (na základě objednávky z roku 2006 na 556 kusů) a od té doby postupně nahrazují nejstarší typ pozemní techniky ve výbavě Armády ČR, legendární Pragu V3S. Vozidla TATRA TACTIC používají kromě české armády také ozbrojené síly Saúdskoarabského království.

Automobilka TATRA TRUCKS představila zcela nový typ T810 6x6 ATS v roce 2004, od minulého roku nese nově obchodní název TACTIC. Jde o středně těžký nákladní vůz se žebřinovým rámem podvozku a originálními portálovými nápravami TATRA RIGID, jenž se vyrábí se znakem náprav 6x6 a 4x4.

Nakládací jednotka je schopna pracovat s kontejnery o délce až do 4 900 mm a hmotnosti 8 000 kg. Může převážet skříně nebo standardní kontejnery. / TATRA TRUCKS

Celková hmotnost vozidla činí 15,5 t (v konfiguraci 6x6), resp. 13 t (v konfiguraci 4x4). Vozidla TATRA TACTIC jsou určena především pro vojenské použití, tomu odpovídá i označení vycházející z armádní terminologie, ovšem své uplatnění nacházejí i v civilním sektoru.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu.

Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává 1300 kmenových zaměstnanců a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. Obrat TATRA TRUCKS za rok 2015 byl 3,7 miliardy Kč, zisk před zdaněním byl 400 miliónů Kč. Za rok 2016 TATRA TRUCKS vyrobila více než 1300 vozidel, meziročně vzrostla výroba o 30 procent.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Český bezpilotní letoun CANTAS

Excalibur International, dceřiná společnost holdingu Czechoslovak Group (CSG), vyvíjí v rámci ...

Češi dodají do Indonésie Pandury a Tatry

Významným úspěchem skončila účast holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) na sedmém ročníku mezinárodního ...

Polsko-český projekt končí? Poláci chtějí vlastní BVP Borsuk

Polské ministerstvo obrany podle informací Defence24 uvolnilo další finance na vývoj domácího ...

CZ 807 BREN: Stovky tisíc českých útočných pušek pro Pákistán?

Česká útočná puška CZ 807 BREN je jedním z hlavních kandidátů na kompletní přezbrojení pákistánské ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Maximus
  12:55 10.01.2017

  Zde musím souhlasit se skeletem, SUV je opravdu ideální na "české cesty", případně na lepší polní cesty. Samozřejmě že SUV toho zvládne mnohem více, ale za cenu velmi nadměrného ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Zde musím souhlasit se skeletem, SUV je opravdu ideální na "české cesty", případně na lepší polní cesty. Samozřejmě že SUV toho zvládne mnohem více, ale za cenu velmi nadměrného opotřebení a limitů daných konstrukcí. Zkušenost s tím má osobně i PČR, která SUV Hyundai "slavně" vyslala na zahraniční mise do Maďarska i Slovinska, a pak urychleně na následující misi do Makedonie nakupovala skutečné terénní vozy Toyota Land Cruiser.

  SUV pro armádu má smysl jen opravdu jako normální služební vozidla pro cesty po zpevněných komunikacích (jejich stav není zrovna ideální nejen na některých cestách ve VVP), a která by se měla do skutečného terénu dostat pouze v "sebeobraně" :-).
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  11:35 10.01.2017

  Rase uvědom si co ti s mokrou polní cestou udělá jeden traktor. A teď si tam představ, že touhle cestou projede kolona těžkých vozidel. A co ti nepřítel udělá se zpevněnými ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Rase uvědom si co ti s mokrou polní cestou udělá jeden traktor. A teď si tam představ, že touhle cestou projede kolona těžkých vozidel. A co ti nepřítel udělá se zpevněnými cestami? Mosty fuč, rozmašírované spojovací uzly, narychlo zasypané díry po explozích. Ještě furt tam budeš honit SUV?
  SUV jsou fajn, ale rozhodně z nich nedělejme náhradu za všechny UAZ a Defíky co máme. SUV se hodí jen na určitou část úkolů, a ty povětšinou civilní vozy plní už dnes.
  Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  13:05 09.01.2017

  Fábii jsem pochopitelně myslel na ježdění mezi posádkami, maximálně někam po zpevněné cestě (nerozježděné Pandury) na cvičák ap. Takže když budu hodně hodný, povolil bych jim ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Fábii jsem pochopitelně myslel na ježdění mezi posádkami, maximálně někam po zpevněné cestě (nerozježděné Pandury) na cvičák ap. Takže když budu hodně hodný, povolil bych jim Octávku 4x4, nic dražšího nemá význam ;-)

  Rase, LVM-SF furt váží před 4 t, to je na většinu věcí zbytečně moc. Čímž netvrdím, že by se nemohlo k něčemu používat (třeba jako neobrněné nekapotované HMMWV), rozhodně lepší než zavádět nějakou novou platformu. Výsadkáři, Šestka a průzkum by ale potřebovali spíš něco jako Flyer. No a pak je otázka, k čemu se dneska hlavně používají "nebojové" UAZy a Defendry, podle toho bych hledal jejich náhradu. Třeba bychom zjistili, že je skutečně lepší spoustu z nich nahradit civilními auty a druhou spoustu LVM.
  Skrýt celý příspěvek

 • Rase
  12:46 09.01.2017

  Vzhledem k tomu, že se nejčastěj bojuje v dosahu zpevněných silnic, tak po nich protivník stejně přijede i bez pozvání

  Vzhledem k tomu, že se nejčastěj bojuje v dosahu zpevněných silnic, tak po nich protivník stejně přijede i bez pozvání

 • skelet
  11:22 09.01.2017

  rase a taky bychom si s protivníkem mohli domluvit čas a místo bitvy. Nejlépe v dosahu zpevněných silnic..

  rase a taky bychom si s protivníkem mohli domluvit čas a místo bitvy. Nejlépe v dosahu zpevněných silnic..

 • Rase
  11:21 09.01.2017

  Pardon, jmenuje se to Iveco LMV-SF (Special Forces)

  Pardon, jmenuje se to Iveco LMV-SF (Special Forces)

 • Rase
  11:04 09.01.2017

  Vzhledem k hustotě dálnic, silnic a i těch polňaček v ČR, tak bych se těch SUV nebál. Těch cca 200 teréních speciálů, co by byly potřeba (hlavně na mise) může být třeba Iveco LMV ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vzhledem k hustotě dálnic, silnic a i těch polňaček v ČR, tak bych se těch SUV nebál. Těch cca 200 teréních speciálů, co by byly potřeba (hlavně na mise) může být třeba Iveco LMV Lince:

  http://www.defense.gouv.fr/var...
  Skrýt celý příspěvek

 • stirling
  16:15 08.01.2017

  skelet: určitě je to stále suv, tak nikdo od toho nečeká nahrazení defenderu, určitě je škoda, že zrovna defender museli přestat vyrábět, protože to bylo dobré řešení, ale určitě ...
  Zobrazit celý příspěvek

  skelet: určitě je to stále suv, tak nikdo od toho nečeká nahrazení defenderu, určitě je škoda, že zrovna defender museli přestat vyrábět, protože to bylo dobré řešení, ale určitě se něco najde a ani to nepovažuji za něco prioritního.
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  15:59 08.01.2017

  Pánové SUV je prostě SUV. To se hodí tak na polní cestu, jinak brzo skončí v kovošrotu. Takže maximálně strážní služba a papalášomobil. Nevymýšlejme nevymyšlené a držme se starých ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pánové SUV je prostě SUV. To se hodí tak na polní cestu, jinak brzo skončí v kovošrotu. Takže maximálně strážní služba a papalášomobil. Nevymýšlejme nevymyšlené a držme se starých dobrých pracovních strojů ;)

  stirling: ta "fabie" 4x4 se zvýšeným podvozkem může být cokoliv - Yeti, Duster, Vitara apod.
  RASE: Iveco už svou verzi Defíku zvanou Massif nedělá a LMV i v odlehčené verzi je fest těžké.
  Skrýt celý příspěvek

 • Rase
  15:23 08.01.2017

  Tak vždycky se dá pořídit několik stovek militarizovaných vozidel Yeti, právě na takové to normální ježdění (místo Fábií atd.) pro potřeby divočejší jízdy v terénu, by se mohlo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tak vždycky se dá pořídit několik stovek militarizovaných vozidel Yeti, právě na takové to normální ježdění (místo Fábií atd.) pro potřeby divočejší jízdy v terénu, by se mohlo hodit "odstrojené Iveco" ne nepodobné Defenderu, na trhu už je. Nevím, kolik provozujeme defenderů, ale rozhodně to nebude velké číslo. Hodně by se tím snížila náročnost na zázemí, pokud by těžkým speciálem bylo Iveco LMV v různých vaiantách + Škoda Yeti jako tahoun na každodenní službu.
  Skrýt celý příspěvek

 • stirling
  15:02 08.01.2017

  Také moc nevím proč by převodovka od pragy udělala z 810 víc tatru. Na jednu stranu každý poukazuje ať nevymýšlíme vymyšlené a pak tohle... T810 je podle mě povedený stroj právě ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Také moc nevím proč by převodovka od pragy udělala z 810 víc tatru. Na jednu stranu každý poukazuje ať nevymýšlíme vymyšlené a pak tohle... T810 je podle mě povedený stroj právě díky podvozku, armáda potřebuje kusově hodně náklaďáku, ale zdaleka nepotřebuje všude tu nejtěžší variantu. Takže T815-7 a T810 je ideální kombinace.
  Ta vaše fabia 4x4 se zvýšeným podvozek vlastně existuje, jmenuje se to yeti a souhlas, že na náhradu spoustu uazů to stačí, tak proč neudělat pár set co nejjednodušších kusů pro armádu a na silnice a polňačky to stačí bohatě, navíc škodovky už armáda využívá.
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  14:17 08.01.2017

  Kolt: možnosti skládaček je hodně a hodně. Myslím, že to není nic, co by Tatra, Zetor, Bureko a Škoda nedokázaly. A k těm Fabiím.. asi se shodneme, že ta "Fabie" by měla mít ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Kolt: možnosti skládaček je hodně a hodně. Myslím, že to není nic, co by Tatra, Zetor, Bureko a Škoda nedokázaly. A k těm Fabiím.. asi se shodneme, že ta "Fabie" by měla mít minimálně 4x4 a zvýšený podvozek :)
  Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  13:29 08.01.2017

  Než budeme vymýšlet jaké auto, je třeba si říct, k čemu ho potřebujem! Defender totiž plnil úlohu několika kategorií. Tudíž je otázkou, zda by nebylo lepší zvolit, byť za cenu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Než budeme vymýšlet jaké auto, je třeba si říct, k čemu ho potřebujem! Defender totiž plnil úlohu několika kategorií. Tudíž je otázkou, zda by nebylo lepší zvolit, byť za cenu tříštění vozového parku, nákup dvou či dokonce více typů. Kupříkladu výsadkáři by vám za Amarok asi nepoděkovali :-) S ohledem na počet aut, které jsou pro jeden výsadkový prapor potřeba, bych se nebál jim koupit nějaká specializovanější auta, optimalizovaná pro daný typ operací (váha, velikost vhodná do standardních přepravních prostředků, lafetace zbraní atd.). To samé pak pořídit lehké rotě průzkumného praporu, případně dalším průzkumným jednotkám u brigád (otázkou je, zda tam už ale nejít raději po unifikaci se zbytkem brigády).

  Na nějaké pancéřování bych se obecně vykašlal, většina těch aut (právě až na zmíněné výjimky), by se pokud možno neměla k frontě moc přibližovat. Pro takové účely máme LVM a budeme mít Tituse.

  Část práce, kterou dneska dělají UAZy a některé Defendery, pak zvládnou i Fábie ;-)
  Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  13:16 08.01.2017

  Mě by docela zajímalo, za kolik by se dal Defender vyrábět, kdyby "někdo" koupil licenci, provedl nějakou rozumnou modernizaci a začal to práskat v ČR, kde je zázemí pro ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Mě by docela zajímalo, za kolik by se dal Defender vyrábět, kdyby "někdo" koupil licenci, provedl nějakou rozumnou modernizaci a začal to práskat v ČR, kde je zázemí pro automobilový průmysl jak málokde na světě. Pokud by se auto povedlo, mohlo by se i rozumně prodávat ve světě. Jen bych se divil, kdyby to Indové prodali, když chtějí dělat nástupce.
  Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  13:11 08.01.2017

  Zase lepší, než když k Astonu Martin dostanete klíč se znakem Volva ;-) A to nic proti Volvu, jsem fanoušek těch starých hranatých krabic!

  Zase lepší, než když k Astonu Martin dostanete klíč se znakem Volva ;-) A to nic proti Volvu, jsem fanoušek těch starých hranatých krabic!

 • skelet
  09:52 07.01.2017

  A co má být?

  A co má být?

 • flanker.jirka
  23:28 06.01.2017

  Skelet: u náprav šlo o úpravy z důvodu použití kotoučových brzd, původní převodovku z české produkce nahradila zahraniční, to souviselo s tehdejším vlastníkem Tatry.
  ... je to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Skelet: u náprav šlo o úpravy z důvodu použití kotoučových brzd, původní převodovku z české produkce nahradila zahraniční, to souviselo s tehdejším vlastníkem Tatry.
  ... je to jediný typ vozidla Tatra od kterého dostanete klíč se znakem Renaultu, vojáci na dnech NATO nám to ukazovali jako perličku, když chtěli vozy pochválit.
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  22:44 06.01.2017

  T810 je postavená na základě R210, která byla zavedená do AČR jako náhrada za V3S. Díky liknavosti ministerstva obrany se dodalo jen pár kusů a Ross díky tomu zkrachoval. AČR byla ...
  Zobrazit celý příspěvek

  T810 je postavená na základě R210, která byla zavedená do AČR jako náhrada za V3S. Díky liknavosti ministerstva obrany se dodalo jen pár kusů a Ross díky tomu zkrachoval. AČR byla tedy postavena před otázku čím nahradí V3S. Tatra nabídla vlastní řešení, a to T815-7 4x4. AČR ji odmítla jako příliš těžkou a požadovala automobil a lá V3S. AČR, Tatra a správce konkursní podstaty se dohodly na odkupu technické dokumentace R210, přičemž subdodavatelem náprav se měla stejně jako u R210 stát Praga. Tatra koncepci R210 lehce pozměnila a po roztržce s Pragou vyvinula vlastní nápravy. Mezitím i u Renaultu došlo k modernizaci výrobního programu, a tak ANTS se změnila na T810 s novou kabinou a motorem Midlum. A to je tak vše co má T810 a R210 společného s renaultem. Proč? Ross totiž již za totáče vyráběl rámy pro V3S a od něj pak odvozoval své konstrukce. Dokonce i původní nápravy R210 vycházely z V3S. Sumasumárum je T810 pravnukem V3S
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  21:42 06.01.2017

  Je pěkné, že ty nepovedené Renaulty dostane armáda dříve, hlavně aby to měl kdo řídit. Proč Renault? Tady jeden odkaz, najdete 10 ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Je pěkné, že ty nepovedené Renaulty dostane armáda dříve, hlavně aby to měl kdo řídit. Proč Renault? Tady jeden odkaz, najdete 10 rozdílů.
  http://dopravni-technika.armyb...

  Je to v tatrovce montované, není to Tatra. Původně to vozidlo vyráběly roudnické strojírny, ale tehdy armáda "neměla zájem"

  Je tu pěkná diskuse k pick upum, lepší parametry má Toyota Hilux než Amarok, ale pěkná verze Amaroku byla k vidění během olympiády v Soči.
  http://gearpatrol.com/2014/01/...

  A tady jedna zajímavá verze Hiluxu
  http://truckyeah.jalopnik.com/...
  Skrýt celý příspěvek

 • Rase
  12:37 05.01.2017

  Myslím, že nákupem několika stovek (třeba 500) Amaroků, by se nic nepokazilo. Přeci jen, je to evropské auto (nemusíme platit clo) a vybrali si ho i jiné armády. Holanďané, jich ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Myslím, že nákupem několika stovek (třeba 500) Amaroků, by se nic nepokazilo. Přeci jen, je to evropské auto (nemusíme platit clo) a vybrali si ho i jiné armády. Holanďané, jich objednali 1 667 jako náhrada za Mercedesy G (!) Za mě rozhodně VW Amarok
  http://www.military-today.com/...
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  08:30 05.01.2017

  nad Defenderem bych ještě nelámal hůl, v 2018 má být nástupce, pokud z toho neudělají SUV, bude opět ve hře.

  nad Defenderem bych ještě nelámal hůl, v 2018 má být nástupce, pokud z toho neudělají SUV, bude opět ve hře.

 • skelet
  22:03 04.01.2017

  Zemak: sorry, nevím proč myslel jsem na Amarok a napsal Touareg :D

  Zemak: sorry, nevím proč myslel jsem na Amarok a napsal Touareg :D

 • Zemak
  21:49 04.01.2017

  Touarega si Skelete škrtni, nemá rám, spíše než Off Road to je SUV. Snad Amarok. V současnosti je začali dělat s šestiválcovým třílitrem, to už jde. Lepší jak 2,0 biturbo. Osobně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Touarega si Skelete škrtni, nemá rám, spíše než Off Road to je SUV. Snad Amarok. V současnosti je začali dělat s šestiválcovým třílitrem, to už jde. Lepší jak 2,0 biturbo. Osobně bych, ale preferoval Géčko. V BW jsou zavedeny již desítky let jako Wolf, svého času jsem o něm přemýšlel, ale dát za r.v. 84 s nájezdem do kila cca 8 -9 000 éček, vojenskou mašinu, se mi zdálo kur.a dost.
  Skrýt celý příspěvek

 • Rošťák
  16:30 04.01.2017

  juhelak: Tak jediné vozidla které by čiste teoreticky mohl nahradit Titus jsou sanitní defy a i na to by to bylo dost předimenzované.

  juhelak: Tak jediné vozidla které by čiste teoreticky mohl nahradit Titus jsou sanitní defy a i na to by to bylo dost předimenzované.

 • skelet
  15:25 04.01.2017

  juhelák: Lada se ti v těžkém terénu rozpadne. Přeci jen vojcli potřebují víc předimensovanou konstrukci. Jinak s tou civilní konstrukcí jsi uhodil hřebíček na hlavičku. Nejspíše je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  juhelák: Lada se ti v těžkém terénu rozpadne. Přeci jen vojcli potřebují víc předimensovanou konstrukci. Jinak s tou civilní konstrukcí jsi uhodil hřebíček na hlavičku. Nejspíše je bude nahrazovat Mercedes G, Toyota LC70, VW Touareg apod.
  Skrýt celý příspěvek

 • juhelak
  15:22 04.01.2017

  btw: levná náhrada za uazy mě napadla Lada kterou používají v LČR :)))

  btw: levná náhrada za uazy mě napadla Lada kterou používají v LČR :)))

 • juhelak
  15:21 04.01.2017

  Rošťák : tak to je opravdu o řád výše než sem si původně myslel..v takových počtech asi není potřeba mít nejaké extra velké težké vozidlo..alespoň za část tech vozů. Některé možná ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Rošťák : tak to je opravdu o řád výše než sem si původně myslel..v takových počtech asi není potřeba mít nejaké extra velké težké vozidlo..alespoň za část tech vozů. Některé možná nahradí Titus. Nekteré by nmohla nahradit i nejaká civilní offroad auta.
  Skrýt celý příspěvek

 • Rošťák
  14:57 04.01.2017

  Juhelak: Někde byl článek s počty, bohužel jsem nenašel a co jsem si vypsal jde o cca 600 UAZ ( průměrné stáří 28 let) a cca 700 Defendrech ( stáří průměrně 12 let)

  Jinak mi ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Juhelak: Někde byl článek s počty, bohužel jsem nenašel a co jsem si vypsal jde o cca 600 UAZ ( průměrné stáří 28 let) a cca 700 Defendrech ( stáří průměrně 12 let)

  Jinak mi příjde dost komická tato hláška o defendrech z webu army.cz :
  Postupně v AČR nahradí osobní terénní automobily ruské výroby UAZ-462 a UAZ-462B. Vozidlo je možno použít i pro potřeby spojovacího a chemického vojska. Konstrukčně je uzpůsobeno k letecké přepravě včetně výsadku padákem.
  http://www.acr.army.cz/technik...
  Skrýt celý příspěvek

 • juhelak
  14:38 04.01.2017

  aha, tak to jsem myslel ze jich je potřeba mnohem méně..v tom pripade by to smysl dávalo..pokud se tak v budoucnu stane tak budu se zájmem sledovat na kolik vyjde cena jednoho ...
  Zobrazit celý příspěvek

  aha, tak to jsem myslel ze jich je potřeba mnohem méně..v tom pripade by to smysl dávalo..pokud se tak v budoucnu stane tak budu se zájmem sledovat na kolik vyjde cena jednoho kusu..aby nakonec opravdu nebylo levnejsi auto z ciziny s radove lepsi ochranou a nosnosti.
  Skrýt celý příspěvek

 • Rase
  14:16 04.01.2017

  Oshkosh váží 6,4 t, Iweco LMV váží 7 t, T-KAT skoro 9 t, přičemž Defender váží 2 tuny, tak nový stroj by měl být o dost lehčí než tyhle moderní stroje. Pokud by měl mít nějaký ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Oshkosh váží 6,4 t, Iweco LMV váží 7 t, T-KAT skoro 9 t, přičemž Defender váží 2 tuny, tak nový stroj by měl být o dost lehčí než tyhle moderní stroje. Pokud by měl mít nějaký pancíř, tak by se to mohlo vměstnat někam mezi 3-4 t, bez pancéřování někam nad 2 t
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  14:08 04.01.2017

  Rase: na A11 zapomeň, i kdyby měli nakrásno technickou dokumentaci, tak je to třicet let co spatřilo světlo světa jeho předloha - Auverland A3. Prostě zastaralý kus.
  btw. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Rase: na A11 zapomeň, i kdyby měli nakrásno technickou dokumentaci, tak je to třicet let co spatřilo světlo světa jeho předloha - Auverland A3. Prostě zastaralý kus.
  btw. kapacity Avie jsou v současnosti neznámé, neb se stěhuje z Letňan do Přelouče ;)
  Juhelak: ve hře je pár set kusů vozidel..
  Skrýt celý příspěvek

 • Rošťák
  13:51 04.01.2017

  juhelak: No oni ani deffendry nevydrží věčně a dost už jich je k 15 letům a UAZů jsou ještě stovky všude možně, takže se nejedná o pár kousků ..........

  juhelak: No oni ani deffendry nevydrží věčně a dost už jich je k 15 letům a UAZů jsou ještě stovky všude možně, takže se nejedná o pár kousků ..........

 • juhelak
  13:40 04.01.2017

  zas berme v potaz, je potencionální odbed by byl max v desítkách kusu..tak jestli by se vůbec vyplatilo aby tatra vymyslela nejake vlastní prototypy..Je velká šance že mimo AČR by ...
  Zobrazit celý příspěvek

  zas berme v potaz, je potencionální odbed by byl max v desítkách kusu..tak jestli by se vůbec vyplatilo aby tatra vymyslela nejake vlastní prototypy..Je velká šance že mimo AČR by už nic neprodala..V tohmel případě bych myslel ze se to š=íš ani nevyplati a bylo by lepší vzít něco z venku nez predrazený vůz domací výroby..a že by předražený byl se dá očekávat..pokud má vývoj zaplatit objednávky do 100 vozů..
  Možná i ten oshkosh nebo hawkey by vyšli lépe.
  Skrýt celý příspěvek

 • Rase
  13:14 04.01.2017

  Koukám, že těch AVIA A11 bylo vyrobeno celkem 250 kusů, to není zrovna málo. Čekal jsem jen jeden prototyp. Sice pochybuju, že zůstaly v Avii kapacity pro obnovení výroby, ale bylo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Koukám, že těch AVIA A11 bylo vyrobeno celkem 250 kusů, to není zrovna málo. Čekal jsem jen jeden prototyp. Sice pochybuju, že zůstaly v Avii kapacity pro obnovení výroby, ale bylo by zajimavé, kdyby si ten projekt vzal pan Strnad za svůj a ukuchtil něco na podvozku A11 (Auverland A3) s karoserií jako T-KAT. Přeci jen CSG má kontakty jak na izraelce, tak i na francouze. Auverland je nyní součástí skupiny Panhard. Zkrátka něco jako hezčí Auverland A4 AVL (váha 4,4 t)
  Skrýt celý příspěvek

 • stirling
  11:24 04.01.2017

  Rase: to je právě na podvozku 810, dávat to na 815-7 nedává smysl na ten má tatra vlastní kabinu. Problém kabin avia je v tom, že se tuším hlavní dílce musí dovážet z Indie, takže ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Rase: to je právě na podvozku 810, dávat to na 815-7 nedává smysl na ten má tatra vlastní kabinu. Problém kabin avia je v tom, že se tuším hlavní dílce musí dovážet z Indie, takže asi bude záležet jak se chytne avia a pokud ano tak určitě strnad časem nakoupí zařízení pro výrobu v ČR a pak aby asi přišla na řadu i modernizace 810.
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  11:23 04.01.2017

  Rase to je fotomontáž Avie D s podvozkem T810 ;)
  o svařovaných budkách určených pro modernizaci starých T815 slyším prvně

  Rase to je fotomontáž Avie D s podvozkem T810 ;)
  o svařovaných budkách určených pro modernizaci starých T815 slyším prvně

 • lalalik
  11:11 04.01.2017

  Ano, Avia měla vyrábět konkurenta defenderu, byla to AVIA A11, což byla licenční verze Auverlandu A3. Licenci koupili v 90. letech a šli s tím autem do výběrového řízení armády ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ano, Avia měla vyrábět konkurenta defenderu, byla to AVIA A11, což byla licenční verze Auverlandu A3. Licenci koupili v 90. letech a šli s tím autem do výběrového řízení armády proti defenderu a neuspěli. Projekt A11 tedy vyšumněl.
  Skrýt celý příspěvek

 • Rase
  11:06 04.01.2017

  Tady je fotomontáže kabiny z Avie na podvozku T815-7:
  http://www.shrani.si/f/2L/cy/2...
  Ještě si vzpomínám, že se o nových svařovaných kabinách, mluvilo ve spojistosti ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tady je fotomontáže kabiny z Avie na podvozku T815-7:
  http://www.shrani.si/f/2L/cy/2...
  Ještě si vzpomínám, že se o nových svařovaných kabinách, mluvilo ve spojistosti modernizace starých T815, co měla, nebo má, Tatra modernizovat pro AČR. To by bylo docela logické.
  Nevyráběla Avia i nějaký malý podvozek, který by šel použít na náhradu UAZ a LR ?
  Pancéřová nástavba by patrně byla od izraelců, tak jako u T-KAT
  Skrýt celý příspěvek

 • lalalik
  10:59 04.01.2017

  předpis o umisťování kokard se nezměnil, prostě to asi v Tatře někomu nedošlo a na dveře to dali ze setrvačnosti... Co se týče pancéřovaných prvků kabin, to už nedodává SVOS, ale ...
  Zobrazit celý příspěvek

  předpis o umisťování kokard se nezměnil, prostě to asi v Tatře někomu nedošlo a na dveře to dali ze setrvačnosti... Co se týče pancéřovaných prvků kabin, to už nedodává SVOS, ale Tatra Defence Vehicle. Co vím, tak unifikace kabin Tactiku a Avie řady D zatím nebude, Avie se začnou vyrábět s faceliftovanou původní kabinou. Co se týče T-KAT, chystá se verze s tatrováckým podvozkem. A co se týče náhrady UAZů a defenderů, tak tam moc na výběr není, vlastně jen modifikace Toyoty Land Cruiser řady 70 alias FOX. Ostatně minulý rok už si je pořídili Belgičani a dokonce i Britové, a sedmdesátkové Land Cruisery a FOX se objevily i na několika prezentacích pro armádu.
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  10:32 04.01.2017

  Rase: S kabinama to není zvláštní, protože to zkrátka jsou jiné vozy. Váhový rozdíl mezi T810 6x6 a T815-7 4x4 je 6 tun na celkové hmotnosti, respektive 4,3tuny na nosnosti. U ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Rase: S kabinama to není zvláštní, protože to zkrátka jsou jiné vozy. Váhový rozdíl mezi T810 6x6 a T815-7 4x4 je 6 tun na celkové hmotnosti, respektive 4,3tuny na nosnosti. U hmotnosti soupravy, pak dokonce 12tun.
  Juhelak: Tatra určitě něco chystá, už to v éteru párkrát zaznělo bez upřesnění. IMHO předpokládám, že dojde k unifikaci T810 a Avia řady D, kterou rovněž vlastní CSG. Takže T810 s budkou od Avie?
  Skrýt celý příspěvek

 • stirling
  10:11 04.01.2017

  No také by mě zajímalo cenové porovnání 815-7 a 810, tady píšou, že stojí 5,7 mega kus, ale nevím zda je to málo či hodně za upravenou 810. Určitě jsem rád za každý kus nové ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No také by mě zajímalo cenové porovnání 815-7 a 810, tady píšou, že stojí 5,7 mega kus, ale nevím zda je to málo či hodně za upravenou 810. Určitě jsem rád za každý kus nové techniky. Bohužel toho je málo.
  Skrýt celý příspěvek

 • juhelak
  10:03 04.01.2017

  Ono u těhle nákladních aut by byla svařovaná kabina zbytečný luxus..to sou auta na rozvoz proviantu, materialu mezi posádkami atd..nejsou to voz y na dovoz munice k frontě. Alespon ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ono u těhle nákladních aut by byla svařovaná kabina zbytečný luxus..to sou auta na rozvoz proviantu, materialu mezi posádkami atd..nejsou to voz y na dovoz munice k frontě. Alespon tohle má ACR na celkem moderní urovni.
  V článku bylo uvedeno info o tatra defence, tak sem chvíli přemýšlel jestli je nejáká ochrana i na těhle náklaďácích, ale asi 0.
  Taky docela zajímavé že s tímto autem přišli už 2004. docela..docela čas na to příjít s něčím dalším.
  Za uazy bych bral oshkoshe :)
  Skrýt celý příspěvek

 • Rase
  09:33 04.01.2017

  S těma kabinama je to takové zvláštní, přeci jen nedávno zjednodušili výrobní pustup svařovaných kabin pro řadu T815-7, tak by to bylo docela logické řešení (když je můžou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  S těma kabinama je to takové zvláštní, přeci jen nedávno zjednodušili výrobní pustup svařovaných kabin pro řadu T815-7, tak by to bylo docela logické řešení (když je můžou provozovat kdejací hasiči, tak proč ne i armáda že). Ale chápu, že T810 jsou asi neporovnatelně levnější (levnější rám, kabina atd.) a pro jezdění na silnici je dost jedno, jaký mají rám nebo kabinu. Docela mě zarazilo, že těch T810 armáda provozuje tolik (náklaďáků není nikdy dost).
  K té pancéřové kabině k T810 - u SVOS zkrátka neumí dělat pěkné věci :D
  skelet:
  myslím že poskládat menšího a lehčího brášku od vozidla T-KAT, na nějakém podvozku, by asi nebyl problém. Záleží na zájmu armády.
  Skrýt celý příspěvek

 • otecko
  08:43 04.01.2017

  Lalalík: -nevím ,ale na stránkách Tatry jsem z předání našel fotky, kde je kokarda u jednoho z aut na dveřích-viz foto č. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Lalalík: -nevím ,ale na stránkách Tatry jsem z předání našel fotky, kde je kokarda u jednoho z aut na dveřích-viz foto č. 3

  http://www.tatra.cz/o-spolecno...
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  08:29 04.01.2017

  lalalik: dík za vysvětlení, myslel jsem si, že to není náhoda, protože kokardy jsou na autech viditelně odstraněné. Ovšem ten předpis asi zase změnili, protože na těchto nových ...
  Zobrazit celý příspěvek

  lalalik: dík za vysvětlení, myslel jsem si, že to není náhoda, protože kokardy jsou na autech viditelně odstraněné. Ovšem ten předpis asi zase změnili, protože na těchto nových autech kokardy na dveřích jsou, je to vidět na fotkách uveřejněných třeba na idnesu.
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  07:37 04.01.2017

  jak V3S, tak UAZ ještě ve službě jsou. Dost zvědav jsem na nástupce UAZů, když Defíky se přestaly vyrábět. S čím asi přijde Tatra Defence :)

  jak V3S, tak UAZ ještě ve službě jsou. Dost zvědav jsem na nástupce UAZů, když Defíky se přestaly vyrábět. S čím asi přijde Tatra Defence :)

 • juhelak
  06:36 04.01.2017

  když jsou peníze, tak obnova logistiky je rychla a nekomplikovana naročností výběrek..je dobře že pokračují v obnově vozového parku..100 nových nákladáku už je znát..k tomu mají ...
  Zobrazit celý příspěvek

  když jsou peníze, tak obnova logistiky je rychla a nekomplikovana naročností výběrek..je dobře že pokračují v obnově vozového parku..100 nových nákladáku už je znát..k tomu mají být letos ještě Titusy tak uvidíme.. V3S snad už moc ve službě není.to same nejake UAZ atd. Ješby by to chtělo nejaka takticka vozidla pro mise.
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  18:46 03.01.2017

  na T810 alias Tactic je jen akvárko od SVOS Přelouč a tahle renaulto-volvovská kabina.

  na T810 alias Tactic je jen akvárko od SVOS Přelouč a tahle renaulto-volvovská kabina.

 • lalalik
  17:56 03.01.2017

  to RASE: Tactiky byly dodány s nejnovějšími kabinami:
  http://www.ceskenoviny.cz/inde...

  to RASE: Tactiky byly dodány s nejnovějšími kabinami:
  http://www.ceskenoviny.cz/inde...

 • RiMr71
  17:42 03.01.2017

  ...Tatra bez centrální roury zná bratra...

  ...Tatra bez centrální roury zná bratra...

 • lalalik
  17:40 03.01.2017

  to Jura99, podle armádních předpisů, které platí už několik let, musí být české kokardy pouze a jen na předním a zadním nárazníku. Nikde jinde. Proto nová auta nemají kokardy na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Jura99, podle armádních předpisů, které platí už několik let, musí být české kokardy pouze a jen na předním a zadním nárazníku. Nikde jinde. Proto nová auta nemají kokardy na dveřích a u starších jsou odstraněné (pokud uvidíš auto nebo vozidlo se znaky na bocích či dveřích, jedná se o šlendrián na posádce a porušení předpisů)
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  17:35 03.01.2017

  ví někdo proč se na některých autech na dveřích vyskytuje vlajka a na některých nikoliv nebo je dokonce viditelně odstraněná? Na fotkách těchto nových aut symboly jsou.

  ví někdo proč se na některých autech na dveřích vyskytuje vlajka a na některých nikoliv nebo je dokonce viditelně odstraněná? Na fotkách těchto nových aut symboly jsou.

 • Rase
  16:50 03.01.2017

  Tak trochu jsem doufal, ze budou mit svarovanou kabinu, ktera je hezci a da se osadit pridavnym pancirem. Jinak ale dobra zprava - kvalitni zazemi je zaklad vojska.

  Tak trochu jsem doufal, ze budou mit svarovanou kabinu, ktera je hezci a da se osadit pridavnym pancirem. Jinak ale dobra zprava - kvalitni zazemi je zaklad vojska.