TEST: Hodinky Traser Officer Pro

Traser Officer Pro
Foto: Traser Officer Pro jsou ideální hodinky pro policisty. / Autor

Máte raději atmosféru důstojnického stanu, stojíte rádi zadumáni nad taktickou mapou nebo jste prostě rození stratégové? Pokud ano, bez správných hodinek se neobejdete. Právě pro vás jsou určeny „oficírské“ hodinky Traser Officer Pro.

 

Hlavním rysem hodinek Traser Officer Pro je maximální jednoduchost a skvělá přehlednost ciferníku. Zapomeňte tedy na „pozlátko“ v podobě dalších vložených malých ciferníků, nebo na nadbytečné zdobení těla hodinek. Zákonem těchto hodinek je funkčnost a čitelnost za všech podmínek.

 

Pro koho jsou hodinky Traser Officer Pro určeny? Jednoduše pro ty, kteří potřebují přesně zjistit čas za jakýchkoliv podmínek. Na první pohled trivium, ale ve skutečnosti to tak jednoduché není.

 

Významný počet lidí nosí hodinky pro určitý způsob sebevyjádření. Lidé si kupují hodinky často jako šperk - cení si vzhledu, smyslu pro zpracování a elegance. U takových hodinek je přehlednost často obětována patřičnému vzhledu.

 

Video: Předvedení hodinek Traser Officer Pro. / YouTube

 

Ciferníky elegantních hodinek jsou často posety dalšími budíky nebo ornamenty. Taktéž vzhled čísel ciferníku je podřízen eleganci, než funkčnosti. Uživatel tak musí v ciferníku doslova „lovit“, aby se dozvěděl kýžený čas.

 

Pokud hodinky nosíte jako doplněk, třeba při obchodním jednání nebo ve společnosti, elegantní hodinky jsou pro vás stvořené. Pokud však nosíte hodinky, aby jste kdykoliv, za jakýchkoliv podmínek zjistili přesně a rychle čas, je třeba porozhlédnout se po něčem jiném.

 

Traser Officer Pro

Foto: Pro Traser Officer Pro je typická jednoduchost a přehlednost. / Autor

 

Ukázkovým příkladem podobných hodinek jsou Traser Officer Pro. Hodinky si na nic nehrají, nemají na sobě žádné ozdoby, ani zbytečné konstrukční prvky. Ciferník je perfektně přehledný a zdobí ho jasná a velká čísla. Pro naprostou přehlednost je ciferník označen celou 24hodinovou stupnicí.

 

Samozřejmostí je u hodinek značky Traser dodržování přísné americké normy MIL-SPEC. Hodinky tak mohou nosit vojáci v situacích, kde bez nadsázky přesné s spolehlivé měření času rozhoduje o životě a smrti.

 

Jedním z největších kladů je použití patentované technologie H3, tedy použití tritia k osvětlení ručiček a ciferníku. Jak jsme se sami mohli přesvědčit, čitelnost je v noci naprosto dokonalá. Osvětlení má zelenou barvu, jen pozice „12“ je logicky označená červenou barvou.

 

Traser Officer Pro

Foto: Čitelnost v noci je dokonalá. / Autor

 

Ciferník je chráněn minerálním sklem k1. Minerální sklo není tak tvrdé jako safírové sklíčko, ale pro předpokládané použíti plně postačuje.

 

My jsme při měsíc trvajícím běžném nošení, včetně jízdy na kole, plavání, střelbě, turistice nebo běhu nezaznamenali žádné poškození sklíčka. Pokud se však chcete s hodinkami plazit, lézt po skalách nebo je vzít na polní výcvik, doporučujeme se porozhlédnout po „těžší váze“.

 

Firma Helveti nabízí k hodinkám hned trojici řemínků. Základním je „látkový“ řemínek NATO. Dále je možné objednat dva druhy silikonových řemínků značky Traser.

 

Traser Officer Pro Foto: Hodinky jsme zkoušli za všech typických situacích... / Autor

 

Látkový řemínek je pohodlný, ale tělo hodinek leží na pásku, což zvyšuje těžiště hodinek nad rukou. Ze začátku to bylo poněkud nezvyklé, až nepohodlné. Ale po čase jsme s nošením žádný problém neměli.

 

Nejméně oblíbeny se pro nás staly „plný“ silikonový řemínek Traser. Funkci sice plnil na výbornou, ale byl nejtěžší a na ruce jsme ho nejvíce cítili.

 

Favoritem pro nás se stal prošívaný odlehčený silikonový řemínek. Odlehčení mělo tvar několika otvorů, které snižovaly hmotnost řemínku a oddalovaly pocení ruky. Řemínek vypadal nejsolidněji a také se nejpohodlněji nosil.

 

Traser Officer Pro Foto: ... opravdu za všech. :) / Autor

 

Upřímně jsme si hodinky Traser Officer Pro oblíbili. Sympatický byl neutrální vzhled, který si na nic nehraje. Hodinky bez problému můžete nosit jak do společnosti, tak na tůry po horách. Svou funkci plní na výbornou.

 

Otázka je cena 7090 Kč za hodinky Traser Officer Pro. Je to hodně nebo málo? Nestačí mi obyčejné za pár stovek korun?

 

Záleží na použití. Traser Officer Pro nabízejí bytelnou konstrukci, odolnost, švýcarskou kvalitu a tudíž mnohem větší míru jistoty v měření času, potvrzenou normou MIL-TEC. V tom se s hodinkami za pár stovek prostě nedají moc srovnávat.

 

Díky hodinkám Traser Officer Pro vždy, za každé situace, bez stresu a za všech povětrnostních nebo světelných podmínek zjistíte okamžitě čas. Je jen na vás, jak důležité je pro vás měření času.

 

K testování zapůjčil: Helveti

 

Hodinky Traser Officer Pro můžete zakoupit za 7090 Kč na eshopu HodinkyTraser.cz

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Batohy Tactical Pro Tactical gen. II

Taktický batoh je vybavení, u kterého častým používáním přicházíte na stále nové nápady a ...

RECENZE: Svítilny NexTorch

Světlo člověk potřebuje od nepaměti. V noci, kdy se vše mění, je světlo neocenitelné. Každý, kdo je ...

Historie vojenských hodinek

Dějiny vojenských hodinek se píší už více než 200 let. Přesné měření času hrálo ve válkách zásadní ...

RECENZE: Pistolové pouzdro RHHolsters

Pokud voják nosí záložní zbraň, volí pro ní většinou stehenní nebo opaskové pouzdro. Pokud selže ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...