Test Armádních novin: Potravinové doplňky pro vojáky

SCI-MX
Přípravky Sci-MX mají vojáci v oblibě. / Sci-MX

Dnešní uspěchaná doba klade stále větší nároky na fyzické i psychické výkony. Zejména příslušníci ozbrojených složek jsou stále nucení zvyšovat svou fyzickou kondici. Cílem není jen „zvedat kila", ale skrze vynikající fyzickou kondici se připravit na budoucí psychickou zátěž – bojový stres.

Pravidlo č.1 – Kvalitní výrobce

Velkým pomocníkem ve zvyšování fyzické kondice jsou nejrůznější doplňky stravy. Kvalitní potravinové doplňky nejen znatelně dopomohou k lepším výsledkům, ale také dokáží částečně nahradit běžnou stravu.

Výrobců doplňků stravy je na současném trhu velké množství. Jak to tak bývá, některým výrobcům jde o kvalitu svých výrobků více, jiným méně. Pro test jsme si proto zvolili kombinaci produktů od výrobce Sci-MX Nutrition z Velké Británie, který nepoužívá syntetická barviva a jejich produkty vynikají velmi dobrou chutí i účinností.

Testeři jsou odborníci na slovo vzatí – členové 43. výsadkového praporu Chrudim. Testeři během tréninku zkoušeli kombinaci proteinového nápoje GRS-9 Hour Protein, komplexní směsi pro svalový objem a regeneraci Omni-MX Leancore a před-tréninkového anabolizéru X-Plode Hardcore.

Teď již dáme slovo vojákům:

GRS-9 Hour Protein

GRS-9 Hour Protein je nápoj s postupným vícefázovým uvolňováním bílkovin a aminokyselin. Tento protein bych doporučil převážně těm, kdo chtějí nabrat kvalitní svalovou hmotu, ale vhodný je také k udržení současné svalové hmoty.

Přípravek je významný především až devíti hodinovým postupným uvolňováním potřebných bílkovin a živin pro vaše tělo. To je velmi vhodné v době, kdy nemáte čas na pravidelný režim stravy. Právě tyto situace jsou u ozbrojených složek víceméně pravidlem.

Pokud jste na nějakém úkolu či patrole, jídlo je to poslední, co vás v tu dobu zajímá. Po použití tohoto přípravku víte, že jste zabezpečeni dalších 9 hodin a máte vnitřní klid.

Vaše svalová hmota se nestane potravou pro vaše tělo a to je pro vás zásadní. Nápoj se dá užívat před spaním, v běžný tréninkový den nebo v dny, kdy jste pod časovým tlakem.

„Proteiňák" GRS-9 Hour Protein má hutnou konzistenci, skvělou chuť, rozpustnost a pěknou barvu. Nejsou z něj cítit žádná umělá sladidla ani barviva. Osvědčilo se nám ho spíše míchat s vodou než s mlékem, protože jeho hustota je i tak velká.

Měl jsem možnost ochutnat jahodovou a čokoládovou příchuť, a byl jsem mile překvapen. Chutnalo to „tak nějak jinak" než podobné výrobky jiných výrobků. Nápoj je opravdu velmi chutný.

Je hrozně jednoduché si na něj navyknout, protože nemáte ráno příšerný hlad. To vše jen díky dvou odměrkám proteinového prášku. Během několika dní jsem si na něj tak zvykl, že již nechodím spát, aniž bych nevypil svůj koktejl. Ráno tak hned nevymetám lednici.

Použité složky vitamínů a minerálů v tomto přípravku navíc přes noc zcela jistě rychleji regenerují svalovou hmotu než jiné bílkoviny (tvaroh, vejce). Přesto, že by tělo mělo během spánku odpočívat, je schopno veškerý obsah v proteinu využít ke spalování tuků a tvorbě svalové hmoty. A hned po tréninkovém dni jste opět připraveni podat vysoký výkon.

X-Plode Hardcore

X-Plode Hardcore, jak již název napovídá, je před-tréninková formule (tzv. pumpu), která rozšíří vaše krevní řečiště na maximum a jste schopný podávat mnohem větší výkon. Je to díky většímu množství okysličené krve, které vám proudí tělem.

Popsaný efekt je způsoben množstvím guarany, ženšenu a kofeinu, které vám dokonale nakopnou organizmus k vyšším obrátkám. Plně tak vnímáte svůj maximální výkon.

Dále je zde nezbytně důležitá látka Arginin. Ten zase výrazně oddaluje svalové selhání či tzv. vypnutí. Koneckonců tento přípravek je pro ty, kteří berou svůj trénink či výkon zcela zodpovědně a na plný výkon.

Je velmi dobře rozpustný ve vodě a má příjemnou, ovocnou svěží chuť. Po chvilce (řádově několika minutách) pociťujete mravenčení pokožky a pálení obličeje. To je přesně známka toho, že účinné látky naplno proudí vašim tělem a vaše žíly se roztahují na maximum.

Vy tak jste připraveni podat maximální výkon. X-Plode Hardcore je vhodný jak před během či klasickou posilovnou, tak i před jakoukoliv vysokou zátěží.

Omni-MX Leancore

Omni-MX Leancore je vhodný pro každý den, ať už tréninkový nebo odpočinkový, neboť složení tohoto přípravku využije vaše tělo vždy! Ideální je jeho užití před i po tréninku (před patrolou, výcvikem, ale i po patrole a výcviku).

Je to proto, že přípravek obsahuje bílkoviny s rychlým a pomalým uvolňováním po dobu 9 hodin i nezbytně potřebné sacharidy, které potřebujete celý den a vaše tělo si o ně víceméně říká. Omni MX Leancore je vhodný i místo běžného jídla. Nejedná se tu o klasické cukry, ale plnohodnotné sacharidy, které jsou pro vaše tělo nezbytné.

Tento přípravek se mi lépe osvědčil s vodou než s mlékem. Není tolik hustý a lépe se vstřebává. Také není tak těžký do žaludku a vy se tak dříve můžete věnovat další aktivitě. Jinak má výbornou chuť, konzistenci i rozpustnost.

Testoval jsem čokoládovou a jahodovou příchuť (jsou z mých nejoblíbenějších) a mohu potvrdit, že opět nezklamaly. Je sladší než proteinové nápoje, ale to je díky vyššímu obsahu sacharidů. Má krásnou barvu po použitých surovinách a nejsou z něj cítit umělá sladidla.

Přípravek dále obsahuje dvě formule kreatinu, které způsobují nárůst síly, výbušnosti a vytrvalosti. Dále je obsažen vitamín B6, který podporuje anabolický efekt, ZMA a zinek, které zase společně udržují správnou hladinu mužského hormonu testosteron.

Závěr vojáků

Pokud jste voják, aktivní sportovec, nebo člověk co musí vydávat špičkové a fyzické výkony, s výrobky Sci-MX Nutrition jistě chybu neuděláte. Především GRS-9 Hour Protein je naprostá špička a zřejmě nejlepší protein, který jsme kdy zkoušeli.

Po měsíci jsme byli s trojicí přípravků maximálně spokojení. Nepociťovali jsme únavu, síla i výkonost šla nahoru, a to v silovém i vytrvalostním cvičení.

Co se týče nárůstu svalové hmoty. I při hlídání složení stravy jsem osobně přibral po měsíce 4 kg, což považuji za velmi dobrý úspěch.

Příslušníci 43. výsadkového praporu Chrudim.

O výrobci

Sci-MX Nutrition provádí nejlepší vědecký výzkum sledující způsob, jak pomoci uživatelům, aby dosáhli nejlepší možné velikosti svalů a nejlepších výsledků v oblasti fyzického výkonu a fitness. Důkazy podávané od některých největších světových sportovních hvězd dělají z přípravku produkt, který aspiruje na nejvyšší nedocenitelnou hodnotu této značky.

Produkty řady Sci-MX Nutrition jsou založeny na nejnovějších vědeckých poznatcích nejprestižnějších světových univerzit a výzkumných institucí v oblasti sportu. Produkty jsou vyráběny za farmaceuticky precizních podmínek a za použití receptur vyvinutých vědci z výzkumného týmu.

Tato značka se zaměřuje na tři aspekty: Zlepšení sportovního výkonu, zlepšení fyzického vzhledu a pozitivní vliv na lidské zdraví a celkovou pohodu.

Produkty řady Sci-MX Nutrition jsou pro svoji vysokou funkčnost v oblibě jak profesionálních sportovců, tak například elitních jednotek armády Velké Británie - RAF Regiment.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Boj s obezitou v armádě

Představa laika o americkém vojákovi je na základě filmů nebo televizních zpráv následující: ...

Posilujte jako elitní vojáci

Od vojáka se očekává špičková fyzická kondice. Zapomeňte na kila svalů, který odebírají drahocenný ...

Výběrové řízení k 43. výsadkovému praporu

Všude ve světě je nepsaným pravidlem, že k armádním jednotkám, které jsou určitým způsobem ...

ROZHOVOR: Marek Vinárek o fyzické kondici vojáka

Bc. Marek Vinárek je trenér sportovního, kondičního a funkčního tréninku, instruktor TRX Suspension ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • sochap
  17:55 03.11.2014

  konečně kvalitní výživa na trhu a taky poznatek, že pokud je vysoký výdej, musí být i dostatečný a kvalitní příjem. Na útvaru nás tuto značku používá několik kluků, včetně mě a ...Zobrazit celý příspěvek

  konečně kvalitní výživa na trhu a taky poznatek, že pokud je vysoký výdej, musí být i dostatečný a kvalitní příjem. Na útvaru nás tuto značku používá několik kluků, včetně mě a rozdíl od jiných výrobců dosti výrazný... Fyzické zlepšení citelné v řádu 2 týdnů:Skrýt celý příspěvek

 • luger
  16:54 17.10.2014

  Poridil jsem si na test x-plode hardcore a grs-9. Oba jsou zatim lepsi nez jsem ocekaval. hlavne x-plode je naprosta bomba a asi nejlepsi NO co jsem kdy mel. skvele nakopne a mam ...Zobrazit celý příspěvek

  Poridil jsem si na test x-plode hardcore a grs-9. Oba jsou zatim lepsi nez jsem ocekaval. hlavne x-plode je naprosta bomba a asi nejlepsi NO co jsem kdy mel. skvele nakopne a mam dost energie na cely den, hodne me prekvapil. U grs-9 stravitelnost v pohode, chut i rozpustnost super bez klasicke umele pachuti.Skrýt celý příspěvek

 • MARV
  20:14 10.10.2014

  Kam se kvalitou hrabe Nutrend nebo USA uměliny od BSN a MuscleTech. V objemové fázi jsem měl Omni, ale verzi Hardcore kde jsem za měsíc nabral přes 4kg čisté hmoty. Teď se jen ...Zobrazit celý příspěvek

  Kam se kvalitou hrabe Nutrend nebo USA uměliny od BSN a MuscleTech. V objemové fázi jsem měl Omni, ale verzi Hardcore kde jsem za měsíc nabral přes 4kg čisté hmoty. Teď se jen udržuji proteinem, většinou GRS-9. Chuť výživy vážně luxus a znatelně to potlačuje i svalovou bolest.Skrýt celý příspěvek

 • GAVL
  17:39 10.10.2014

  Akční název pro anabolika co jiného. :D

  Akční název pro anabolika co jiného. :D

 • Tejkr
  13:05 10.10.2014

  Tohle mně moc nezajímá, ale rád bych viděl něco o BDP, starších verzích, případně srovnání s jinýma MRE, tohle téma mně už skutečně zajímá :D To jen tak pro inspiraci :D

  Tohle mně moc nezajímá, ale rád bych viděl něco o BDP, starších verzích, případně srovnání s jinýma MRE, tohle téma mně už skutečně zajímá :D To jen tak pro inspiraci :D

 • JosefSvec
  09:57 10.10.2014

  Super článek a jako celkem dlouholetý "sypač" nemůžu než souhlasit že sci-mx je TOP mezi sportovní výživou. Mel jsem od nich už několik produktů a pokaždé velká spokojenost jak po ...Zobrazit celý příspěvek

  Super článek a jako celkem dlouholetý "sypač" nemůžu než souhlasit že sci-mx je TOP mezi sportovní výživou. Mel jsem od nich už několik produktů a pokaždé velká spokojenost jak po stránce chuťové tak po stránce samotné účinnosti. Naposled jsem mě kombinaci kreatinu Creaplex Hardcore s Ultra Whey Proteinem a výsledky opravdu vynikající. Hlavně ten protein je chuťová pohádka, takže kdo dává velkou prioritu chuti tak jej určitě testněte.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...