TITUS a tatrovky se předvedou návštěvníkům akce Bahna 2022

TITUS a tatrovky se předvedou návštěvníkům akce Bahna 2022
Titus / TATRA DEFENCE VEHICLE (Zvětšit)

Společnosti TATRA TRUCKS a TATRA DEFENCE VEHICLE se zúčastní největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky s názvem Den pozemního vojska – Bahna 2022. Už 32. ročník se uskuteční v sobotu 25. června od 9 hodin v bývalém vojenském výcvikovém prostoru v lokalitě Bahna u Strašic nedaleko Rokycan.

Letos na tradičních Bahnech představí svou techniku dvě firmy z holdingu CZECHOSLOVAK GROUP – TATRA TRUCKS, která je generálním partnerem akce, a TATRA DEFENCE VEHICLE, jež je jedním z hlavních partnerů. Kopřivnická automobilka ve statické ukázce návštěvníkům předvede těžké vojenské nákladní automobily osvědčené řady Tatra Force, a to v provedení 4x4 a 6x6. Tato modelová řada slouží v různých provedeních v české armádě i v ozbrojených silách v zahraničí, její podvozková platforma navíc tvoří základ řady speciálních a obrněných vozidel různých výrobců.

Sesterská společnost TATRA DEFENCE VEHICLE divákům rovněž ve statické expozici představí obrněné vozidlo TITUS v provedení KOVS (Kolové Obrněné Vozidlo Spojovací). Půjde o jeden z prototypů vozidla TITUS určených pro Armádu České republiky, který právě prochází předepsanými zkouškami. Začátek sériové výroby obrněnců TITUS pro českou armádu je plánován na příští rok. Návštěvníci Bahen tak budou mít možnost prohlédnout si stroj, který bude brzy zařazen jako novinka do výzbroje české armády.


Vojenská nákladní vozidla Tatra Force; větší foto / TATRA TRUCKS​

Akci Bahna pořádá Velení pozemních sil a Nadace pozemního vojska AČR a má demonstrovat všem zájemcům o současnou vojenskou techniku profesní připravenost příslušníků AČR a spojeneckých armád NATO. Společnosti patřící do holdingu CSG i TATRA TRUCKS jsou tradičními partnery událostí tohoto druhu a podporují akce, které přibližují široké veřejnosti činnost ozbrojených složek, jež chrání bezpečnost státu i jeho obyvatel a umožňují prezentaci nejnovějších výrobků českého obranného průmyslu.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Armáda ČR pořídí šest desítek obrněných vozidel TITUS na podvozku TATRA

Vláda České republiky v pondělí 24. 7. 2017 schválila zakázku na pořízení obrněných vozidel TITUS ...

Vojáci na Dni s Armádou ČR předvedli obrněný TITUS

V sobotu 23. září se v parku na pražské Letenské pláni konal Den s Armádou ČR a Ministerstvem obrany ...

Holding CZECHOSLOVAK GROUP, EXCALIBUR ARMY a TATRA TRUCKS se představí na tradiční vojenské akci Bahna

Společnost EXCALIBUR ARMY spolu s firmou TATRA TRUCKS, obě patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP ...

V Kopřivnici pracují na prvních prototypech vozidel TITUS pro českou armádu

Minulý rok v Tatra Defence Vehicle (TDV) vyvrcholily práce na speciálních velitelsko-štábních a ...