Ukrajina chce moderní protivzdušnou obranu z USA

Americký protiletadlový a protiraketový systém MIM-104F Patriot (PAC-3); ilustrační foto, větší foto / Lockheed Martin

Podle ukrajinského velvyslance ve Washingtonu Valerije Čalyje Ukrajina oficiálně požádala Spojené státy o dodávku systémů protivzdušné obrany (PVO). Za jeden „systém“ (jednu baterii) je Ukrajina připravena zaplatit 750 milionů dolarů.

Valerij Čalyj o zájmu Ukrajiny nakoupit moderní americké komplexy PVO informoval na ukrajinské rozhlasové stanici Radio NV: 

„Nemůžu o tom hovořit. Je jasné, že jde o utajované informace, o které nyní žádáme Američany. Mohu jen říct, že taková žádost [dodávky PVO - pozn. red.] byla podána. A to na vysoké i nejvyšší úrovni. Mám na mysli setkání prezidentů Ukrajiny a Spojených států v Bruselu [12. července - pozn. red.], jakož i na ukrajinské straně setkání s poradcem pro národní bezpečnost Johnem Boltonem. Rozhovory pokračují. Američané jsou si vědomi naší žádosti.

Celá věc má dvě složky: zaprvé jsme schopni poskytnout nemalé finanční zdroje... 750 milionů za systém, ale nestačí jeden, potřebujeme tři. Naše potřeby do budoucna se z mého pohledu diplomata týkají vojensko-námořního prostoru a vzdušného prostoru. To je něco, bez čeho nemůžeme zajistit obranu země.“

Velvyslanec dále uvedl, že ukrajinská armáda potřebuje také bezpilotní letadla, dělostřelecké radiolokátory, prostředky lokalizace odstřelovačů a postavení nepřátelských minometů.

Čalyj se nezmíňoval o konkretním prostředku PVO, ale ukrajinští vojenští odborníci (a odpovídá tomu i cena) mluví o komplexech MIM-104 Patriot, které mohou v ukrajinské armádě doplnit (nebo nahradit) systémy S-300PT a vylepšený S-300PS/PM.

Ostatně v červnu letošního roku ukrajinský ministr obrany Stepan Poltorak na zasedání vlády navrhl nakoupit pět baterií Patriotů za čtyři miliardy dolarů. Podle Poltoraka pět baterií Patriotů dokáže zabezpečit vzdušný prostor na hranicích s Ruskem.

„Čtyři miliardy dolarů stačí k tomu, abychom koupili pět baterií systémů Patriot pro obranu a zcela pokryli hranici s Ruskem,“ řekl Poltorak.

Ukrajinské ozbrojené síly nedávno znovu aktivovaly 25. protileteckou brigádu (lvovská oblast) a 137. protileteckou brigádu (čerkaská oblast), které byly rozpuštěny v letech 2002 až 2012. Obě brigády jsou vyzbrojeny komplety S-300V1, který je určen k ničení balistických střel krátkého a středního doletu, ale i střel s plochou dráhou letu.

Spojené státy již Ukrajině poskytly několik zbraňových systémů ‒ taktická vozidla Humvee, malé dělostřelecké radiolokátory ANTPQ-36, AN/PQ-48 a AN/PQ-49, protitankové řízené střely Javelin, odstřelovací pušky M107A1 nebo granátomety RSRL-1 (americká verze sovětského RPG-7). Ukrajinské námořnictvo navíc získá darem dva vyřazené americké kutry pobřežní stráže třídy Island.

Americké dělostřelecké radiolokátory (dodané ještě vládou Baracka Obamy) jsou však nyní ve skladech, protože Ukrajina pro ně nemá využití (z politického i technického hlediska). Ukrajina získla asi 50 radiolokačních stanic, ale pouze šest výkonných ANTPQ-36 s dosahem 24 km. Verze AN/PQ-48 a AN/PQ-49 mají dosah pouze 10 km.

V současné době jsou navíc těžké zbraně podle dohody staženy z hranice a pokud jsou ukrajinští vojáci napadení, mohou se bránit pouze ručními palnými zbraněmi. Americké radiolokátory jsou navíc pouze monitorovací zařízení, protože Američané z radiolokátorů pro Ukrajinu odebrali funkce pro navádění vlastní dělostřelecké palby.

Názor Armádních novin
Ukrajinský zájem o americké prostředky PVO je očividně čistě politický, nikoliv vojenský. V případě Ukrajiny má ale takové počínání smysl. Nákup zbraňových systémů je v diplomacii a v mezinárodních vztazích zcela běžný způsob navazování a prohlubování zejména politických a vojenských vztahů mezi zeměmi. Ukrajina chce nákupem PVO, a jedná se o logický přístup, zvýšit svou důležitost a atraktivitu v očích Washingtonu a přimět Američany k větší angažovanosti v zemi.

Jak reálné jsou šance Ukrajiny získat moderní americké PVO není jasné. Problém Ukrajiny je, že Američané nemají na Ukrajině skutečně moc svých zájmů. V podstatě Američané „přišli“ do Ukrajiny jen proto, aby za výhodných podmínek s Rusy vyjednali svůj „odchod“. Ukrajinci se tak nyní snaží Američanům nabídnout více, než co mohou Američané svým odchodem získat od Rusů. 

Zdroj: MilmagDefense Express

Nahlásit chybu v článku


Související články

Komplety protivzdušné obrany Patriot pro Švédsko

Během několika příštích týdnů plánuje Stockholm s americkou firmou Raytheon podepsat smlouvu o ...

Zastaví protivzdušné síly Ukrajiny ruské letectvo? Část I.

V období let 2003 až 2013 byly na Ukrajině postupně stahovány protiletadlové komplety a ukládány do ...

Ukrajinská vojenská přehlídka: Vzestup ukrajinské armády

Ukrajina si minulý týden v pátek připoměla 27 let nezávislosti. Součástí oslav byla i historicky ...

Zastaví protivzdušné síly Ukrajiny ruské letectvo? Část II.

V dnešní poslední druhé části se detailněji podíváme na schopnosti ukrajinského komplexu ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • logik
  21:53 08.09.2018

  flanker:
  zkus prosím, než vymyslíš nějaký argument, si ho nejprve alespoň základně ověřit a spočítat. Takhle je evidentní, že fakta neznáš, a jen prostě nemůžeš uvěřit realitě.... ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker:
  zkus prosím, než vymyslíš nějaký argument, si ho nejprve alespoň základně ověřit a spočítat. Takhle je evidentní, že fakta neznáš, a jen prostě nemůžeš uvěřit realitě....

  1) Ono stačí srovnat velikost demonstrací PRO a PROTI "Rusku" v samotném Donbasu. Samotný fakt, že se počty příliš nelišily (provládní byly o něco menší, ale zas je třeba počítat fakt, že pro chodí demonstrovat vždy méně, než proti) jasně ukazuje, že za separatisty nestojí nějaká kvalifikovaná většina.

  Především ale:

  2) Donbas je oblast s poměrně velkou hustotou osídlení - větší než západ Ukrajiny
  https://kids.britannica.com/ki...
  Což jaksi znamená, že by tam na demonstrace mělo přijít o to více lidí....

  3) V Donbasu je osm milionů lidí. Vzhledem k tomu, že tam na největší demonstraci na Majdanu bylo 500.000+ lidí a na největší demonstraci v Donbasu 15.000, kolik by mělo tak být lidí na celé Ukrajině, by to bylo srovnatelné.....

  3) Donbas je plus mínus velký jako ČR, je tam +- podobně obyvatel. Chceš říci, že když v ČR někdo neposlechne 15tisícovou demonstraci, tak mají demonstranti právo na to začít páchat násilí, pokud je vláda hned neposlechne, protože jsou většina?
  Skrýt celý příspěvek

 • Tecka
  17:07 08.09.2018

  Przygraniczna współpraca : http://ukroboronprom.com.ua/uk...

  Przygraniczna współpraca : http://ukroboronprom.com.ua/uk...

 • theo
  09:51 05.09.2018

  Pre pohyby v spolocnosti su nutne aj objektivne problemy a priciny.

  Šimečka je z N ka , tak ho hadam za konšpiratora neoznačite ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pre pohyby v spolocnosti su nutne aj objektivne problemy a priciny.

  Šimečka je z N ka , tak ho hadam za konšpiratora neoznačite .

  https://www.mojevideo.sk/video...
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  18:49 04.09.2018

  theo

  Veľmi Vás prosím .... svoje primitívne konšpiračné teórie si nechajte niekde na konšpiračné stránky. Bol som na námestí v roku 1989, dobre si pamätám mečiarizmus a vytáčajú ...
  Zobrazit celý příspěvek

  theo

  Veľmi Vás prosím .... svoje primitívne konšpiračné teórie si nechajte niekde na konšpiračné stránky. Bol som na námestí v roku 1989, dobre si pamätám mečiarizmus a vytáčajú ma primitívne názory o tom "lebo Soros" .... na to, že mečiarizmus bol zlý som videl každý deň ... a nik ma neplatil ....

  flanker.jirka

  Ani na východe všetko nebolo pokľudné ... a "majdanisti" boli terčom násilia na tých proruských protestoch .. mimochodom značná časť "protestujúcich" vozili Rusi z Ruska ..... a i tak boli tie manifestácie len odvarom Majdanu. Mnohí "protestujúci" sa potom chválili vyvesovaním ruskej vlajky tam či onam ...
  Skrýt celý příspěvek

 • Slavoslav
  18:46 04.09.2018

  Theo

  A ty si skús prečítať diskusiu. Tých slávnych 5 mld a Nulandova tu bolo prebraté viac krát. Momentálne si len za blbca keď s tým pracuješ ďalej.

  Theo

  A ty si skús prečítať diskusiu. Tých slávnych 5 mld a Nulandova tu bolo prebraté viac krát. Momentálne si len za blbca keď s tým pracuješ ďalej.

 • flanker.jirka
  18:34 04.09.2018

  KOLT: když chcete porovnávat demnostrace, tak musíte brát v potaz i to, kolik obyvatel mají nebo spíše měly východní oblastní města a kolik žije lidí na západě Ukrajiny. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  KOLT: když chcete porovnávat demnostrace, tak musíte brát v potaz i to, kolik obyvatel mají nebo spíše měly východní oblastní města a kolik žije lidí na západě Ukrajiny. Nejmarkantnější rozdíl pak byl v logistickém zajištění takové akce jako majdan oproti antimajdanům ve městech, kam se západní politici ani neobtěžovali zajet zjistit skutečný stav věcí.
  Dalším zkreslujícím aspektem o přestavě a způsobu protestu přinášela média, nikoho moc nezajímají poklidné protesty a pochody, když v Kyjevě mají řádné porce násilí, provokací a krve v ulicích.
  Skrýt celý příspěvek

 • theo
  18:16 04.09.2018

  Skuste Victoriu Nuland , informacii je na nete dost . A napiste tej krave nech neklamme .

  Aj u nas Šimečka po x rokoch priznal , ako dobry ujo Soros pomohol zvrhnut zlého ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Skuste Victoriu Nuland , informacii je na nete dost . A napiste tej krave nech neklamme .

  Aj u nas Šimečka po x rokoch priznal , ako dobry ujo Soros pomohol zvrhnut zlého Meciara a investoval peniazky na dobru vec.
  Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  09:03 04.09.2018

  A opět tu máme slavných 5 miliard... Ne, nic takového nebylo, opět vytahujete mnohokrát prokázanou lež, tak se pak nedivte, že vám nikdo nebude věřit ani to ostatní!

  A opět tu máme slavných 5 miliard... Ne, nic takového nebylo, opět vytahujete mnohokrát prokázanou lež, tak se pak nedivte, že vám nikdo nebude věřit ani to ostatní!

 • theo
  05:43 04.09.2018

  Vinikajuce hovadiny : Azov a ostatné jednotky ,sa umravnili na fronte . No to iste
  niekolkokrát dokonca boli strety medzi nimi a Ukr armadou . Niektore si financovali
  sami ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vinikajuce hovadiny : Azov a ostatné jednotky ,sa umravnili na fronte . No to iste
  niekolkokrát dokonca boli strety medzi nimi a Ukr armadou . Niektore si financovali
  sami oligarchovia , aby si presadili vlastne zaujmy . Bežné osteľovanie z ukrajinskej
  strany je zvaľované na prvosekov. Boli pokusy o rozpustenie,
  ale po vyhrazkach , ze vezmú Kijev utokom a po kritike , výhradách EU sa rozhodli
  ich zaclenit pod oficialne zlozky . Tak ako maidan zorganizovala americká strana
  s využitím korupcnej situácie na Ukr . 5 mlrd. USD na demokratizáciu nevyšlo nadarmo . Tak aj druhá strana RF využila nespokojnosti a strachu ruskojazyčného
  obyvateľstva . Ak si niekto myslí , že bez podpory peňažnej a ľudskej by sa nieco takéto uskutočnilo je naivný . Za dobytie kompletného autobusu vracajúceho na
  Krym alebo grilovačku v Odese si vlastne môžu sami . O vlakooch , ktoré išli
  na Krym prevychovávať zlých rusov nič. Je pravda , že keď po neuspechu prvého
  sa dalsie uz nekonali . Niektoré veci sa nafukovali , ale aj tak tváte na tom , že v RF
  nemali mat obavu o svojich . Idiotske zdovodnenia na 2 strany , nič nezmenia na tom , že obyvatelia Ukr. boli zneužitý USA a aj RF pri presadzovaní svojich strategických záujmov. A tie kecy o nejakej demokracii a spásonosnej EU si tu môžeme písať koľko chceme . RF a Putin , sú vinný v tom , že od 91 tam liali
  miliardy , bez toho , aby vplývali na obyvateľstvo a nechali tento BANDERISTAN
  vyrásť v plnej kráse . Ľud Ukr. už vidí čo za hovadá mu vládnu , ale neviem
  či má silu a prostriedky to zmeniť . Bez slobodných volieb a slobodných médii to
  nebude možné . V krajine , kde je napádaný každý kritik režimu, a kde sú zatvárané
  a rušené nepohodlné médiá to nepojde .
  A čo bolo skôr vajce abo sliepka .
  No mjdan a zrušenie dohody z Janukovicom
  tusim z 21 februara, ktorej signatármii , boli aj z Nemecka (Frank-Walter Steinmeier), Poľska (Radosław Sikorski) a Francúzska (Eric Fournier).
  Ak by sa tieto veci neudiali ..........keby bolo keby .
  Mali rusi právo reagovať alebo nie nechám tak...... .
  Ani jedna velka revolucia sa neudiala bez podpory , ano využíva ralne problémy
  ludí , ale ak by ten čo drží kasu povedal nie , tak sa nič nekoná .
  Franc. , Bolsevicka , ako aj ta Ukrajinska by jednoducho neboli .
  No a kto , za všetko môže , no predsa Voloďa Putinovie .
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  23:47 03.09.2018

  flanker: Povstání se neuchytilo v podstatě nikde. Ono ani nikde nezačalo. Na Krymu šlo o čistou invazi: první ozbrojené akce tam dělala Ruská armáda.

  A v Donbasu zas první akce ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker: Povstání se neuchytilo v podstatě nikde. Ono ani nikde nezačalo. Na Krymu šlo o čistou invazi: první ozbrojené akce tam dělala Ruská armáda.

  A v Donbasu zas první akce vedli Strelkov a spol, tedy opět nešlo o povstání místních. Ti tam hráli druhé housle a roli užitečných idiotů....

  Zbytek hodně dobře napsal Kolt.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  23:44 03.09.2018

  Luky, nenudil. Protože jsem poctivej, tak jsem neskončil čtením hned na začátku, ale prolít to, vybral pár faktů, který šli alespoň nějakým způsobem verifikovat, prověřil co se o ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky, nenudil. Protože jsem poctivej, tak jsem neskončil čtením hned na začátku, ale prolít to, vybral pár faktů, který šli alespoň nějakým způsobem verifikovat, prověřil co se o tom dá najít jinde, prověřil jeho zdroje, našel dalších pár tvrzení, o kterých už vím, že nepravdivá jsou, a udělal si závěr.

  Že by mne to bavilo moc říci nemůžu, ale snažím se i u takovýdleho na první pohled odpadu nepřistupovat k tomu s předporozumněním. Ale od začátku se mi to zdálo jako s odpuštěním kravina a ty mě moc číst nebavěj.

  Ono by to mohla bejt legrace, kdyby takovýdle články nebrali některý lidi važně.... A kdyby za jejich šířením byla pouze "blbost" pisatelů, ale ne zneužívání té blbosti k prosazování konkrétních politických cílů, kterejm netleskám.
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  22:50 03.09.2018

  flanker.jirka

  Výcvik posádky AH-64 je extrémne náročný (človek musí mať určité vrodené predpoklady a tie často nemajú ani úspešní piloti "obyčajných" vrtuľníkov), extrémne drahý ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker.jirka

  Výcvik posádky AH-64 je extrémne náročný (človek musí mať určité vrodené predpoklady a tie často nemajú ani úspešní piloti "obyčajných" vrtuľníkov), extrémne drahý (milióny dolárov) a dosť dlhý - minimálne dva roky. Pričom sa posádka musí neustále udržiavať, dlhšia prestávka znamená stratu značnej časti draho vycvičených schopností (pozor-nie vedomostí). Skrátka to môže robiť len profesionál a kto tvrdí o nejakých "kontraktoroch" ... tak nevie o čom hovorí ...
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  22:08 03.09.2018

  Tak netvrďte mi, že jste se při čtení toho Kanaďana nudili.

  Já bych si například ortézy u Hillary a McCaina bez jeho blogu nikdy nevšiml :)

  Tak netvrďte mi, že jste se při čtení toho Kanaďana nudili.

  Já bych si například ortézy u Hillary a McCaina bez jeho blogu nikdy nevšiml :)

 • KOLT
  21:47 03.09.2018

  flanker.jirka, drobet problém těch "kontrademonstrací" je, že oproti Majdanu byly účastí o jeden až dva řády níže... A v těch samých městech probíhaly demonstrace na podporu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker.jirka, drobet problém těch "kontrademonstrací" je, že oproti Majdanu byly účastí o jeden až dva řády níže... A v těch samých městech probíhaly demonstrace na podporu Majdanu, které byly ve srovnatelných řádech jako proti-majdanovské (zpravidla menší, někdy i poloviční, ale ten rozdíl nebyl ani zdaleka tak velký, a to ani po přepočtení na procenta populace). Čímž neobhajuji ani prasárny Azovu a jemu podobných, ani nedodržování dohod. Tedy, ne že by zrovna Rusko a opoločenci měli co někomu vytýkat, ale to je zas jak s tím "a vy zase mlátíte černochy – chci-li férové jednání, sám musím být férový, o tom žádná.
  Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  21:41 03.09.2018

  flanker.jirka, to s těmi soukromými piloty AH-64 už tu tuším poměrně přesvědčivě vyvracel Starlight... Téměř jistě se nic takového neděje. Rozhodně nemá AH-64 s bojovou avionikou k ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker.jirka, to s těmi soukromými piloty AH-64 už tu tuším poměrně přesvědčivě vyvracel Starlight... Téměř jistě se nic takového neděje. Rozhodně nemá AH-64 s bojovou avionikou k dispozici kontraktorská firma. Ani pravděpodobnost, že by USAF najímala piloty "z vnějšku" není větší než minimální. Jaký by k tomu měla důvod, oni mají díky špičkovým pilotům z NG dost svých lidí.


  Slavoslav, víceméně souhlas. Osobně jsou mi takové jednotky dosti odporné a napáchají často neskutečná svinstva. Nicméně v situaci, v jaké Ukrajina byla, byl zvolený postup ještě vcelku umírněné řešení.


  RiMr71, tak konspirace o Dvojčatech bych přecijen řadil na stupnici kravin níže než chemtrails ;-) V principu si umím představit, že by se o něco takového některé "zájmové skupiny" i mohly pokusit (že by se to neprokeclo, si naopak představit neumím). Technicky to také možné je. A některé z argumentů nejsou úplné kraviny. Oproti tomu jsou chemtrails jiná liga :-) Ty jsou blbostí i nad popíráním přistání na Měsíci. Nad nimi pak už je snad je Aštar Šeran :-))
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  20:22 03.09.2018

  rasto123

  Tak ako sme sa mi nestratili bez Čechov .. tak sa Ukrajinci nestratia bez Rusov ... to sú jednoducho komické názory, ktoré história x-krát vyvrátila.

  Po sebe čítam ...
  Zobrazit celý příspěvek

  rasto123

  Tak ako sme sa mi nestratili bez Čechov .. tak sa Ukrajinci nestratia bez Rusov ... to sú jednoducho komické názory, ktoré história x-krát vyvrátila.

  Po sebe čítam .. len Ty si nepochopil kontext.
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  16:51 03.09.2018

  ...tak Luky věří i konsp. teoriím o dvojčatech, chemtrails jsou na stejné úrovni, takže si ho tu hejčkejme pro přehled alternativní reality :)

  ...tak Luky věří i konsp. teoriím o dvojčatech, chemtrails jsou na stejné úrovni, takže si ho tu hejčkejme pro přehled alternativní reality :)

 • logik
  13:59 03.09.2018

  Luky: promiň, ale ten blog už je na mne prostě moc. To už je na úrovni chemtrails.... Ten blog se odvolává na naprosto klasický konspirační teorie, navíc přinejmenším některé z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky: promiň, ale ten blog už je na mne prostě moc. To už je na úrovni chemtrails.... Ten blog se odvolává na naprosto klasický konspirační teorie, navíc přinejmenším některé z nich vyvrácené či pocházející ze zdrojů, které prokazatelně lžou.

  Fakt to, že někdo něco napíše na nějakej obskurní, často Ruskem sponzorovanej web, nějakou s odpuštěním blbinu, to ještě neznamená, že je to pravda - a nekritičnost toho blogera při přejímání informací dělá z jeho článku totální odpad....
  Skrýt celý příspěvek

 • Slavoslav
  06:50 03.09.2018

  flanker

  iste mas pravdu a preto sa mi paci ako sa s nimi Ukrajinske vedenie vysporiadalo. Ak by sa ich vtedy pokusili zrusit zarobili by si len na dalsie problemy a mal by proti ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker

  iste mas pravdu a preto sa mi paci ako sa s nimi Ukrajinske vedenie vysporiadalo. Ak by sa ich vtedy pokusili zrusit zarobili by si len na dalsie problemy a mal by proti sebe dalsich ozbrojencov.

  A tak ich zaclenili pod armadne vedenie a poslali na frontu kde nerobili problemy a kde doslo k ich pretriedeniu. Tych ktorym sa na frontu nechcelo a robili v zazemi problemy poriesili tiez. Ako vravim o nejakych mimoriadnych excesoch i na fronte od tychto jednotiek nad ramec toho co robia aj regulerne jednotky inde po svete som sa nedopocul takze ich drzia na kratkej uzde.
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  01:49 03.09.2018

  logik - no možná se to bude měnit (seriózně na úvod):
  https://www.congress.gov/115/b...

  Jinak já raději diskutuju volně po paměti, ale ty vždycky ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik - no možná se to bude měnit (seriózně na úvod):
  https://www.congress.gov/115/b...

  Jinak já raději diskutuju volně po paměti, ale ty vždycky naléháš, abych něco dokládal. Často se jedná o věci, které jsem kdysi intenzivně řešil a až pak si udělal názor. Nemám ale čas po letech hledat zdroje (často i zameteny), tak pak člověk třeba přidá narychlo najité video se strašidelnou hudbou, nebo něco podobného. Kvůli tomu se na mě nemůžete zlobit a polemizovat s článkem nebo videem, jako by bylo moje.
  Spousta lidí navíc neumí anglicky.
  --------------
  Ale abych na tebe nebyl pořád morous, musím ti poděkovat. Díky naší poslední debatě jsem dnes narazil na tohoto blogera (vydává i knihy) a přečetl pár jeho článků. Je to celkem síla, ale naplňují mě optimismem (je tam i dost o Číně hmm):
  https://kauilapele.wordpress.c...
  Je zajímavé si to minimálně prolétnout a nezaseknout se pobouřením nad některými termíny (případně rozklíčovat proč je používá).
  Skrýt celý příspěvek

 • rasto123
  01:46 03.09.2018

  "Luky

  Vecne s tým "bordelom" i s excesmi polovojenských kadejakých jednotiek na východe Ukrajiny, ktoré sa dopustili súhlas ....nesúhlas s príčinami a následkami.

  Tie ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "Luky

  Vecne s tým "bordelom" i s excesmi polovojenských kadejakých jednotiek na východe Ukrajiny, ktoré sa dopustili súhlas ....nesúhlas s príčinami a následkami.

  Tie "bandy" tam nerobili "bordel" preto, že to Ukrajinci chceli, ale preto, že situáciu destabilizovali situáciu vývozom "opolčencov" Rusi ...
  Je to ako moralizovať nad masovým zabíjaním zo strany spojeneckého letectva počas II.SV... bez kontextu rozpútania vojny Nemeckom.
  Pred ruskou okupáciou určite nebola situácia ružová (kedy na Ukrajine bola?), ale vojnu a masové vraždenie tam exportovali Rusi ...
  Často sa vyťahujú udalosti v Odese ako to čo "rozpútalo vojnu" ... ale zaujímavé, že už bez kontextu, že v tom čase už ukrajinské úrady na východe Ukrajiny obsadili "zelení mužíci" a teda už Moskva naplno rozpútavala konflikt ... skrátka zas sa zamieňa príčina a následok.

  11
  "
  Duško, čítaš si po sebe ? Ty si trol ako z knižky.

  "Tie "bandy" tam nerobili "bordel" preto, že to Ukrajinci chceli, ale preto, že situáciu destabilizovali situáciu vývozom "opolčencov" Rusi ... "

  Tie bandy sú kto ? Tie faš..tie čo im je jedno za koho bojujú. U
  Skrýt celý příspěvek

 • rasto123
  01:36 03.09.2018

  "Ešte diskusia k Majdanu v čase Majdenu nezaťažená dnešnými pohľadmi a inváziou Ruska. Latta je proruskú a Duleba prozápadný. Myslím, že dáva dobrú predstavu o stave Ukrajiny na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "Ešte diskusia k Majdanu v čase Majdenu nezaťažená dnešnými pohľadmi a inváziou Ruska. Latta je proruskú a Duleba prozápadný. Myslím, že dáva dobrú predstavu o stave Ukrajiny na prelome rokov 2013/14. Vo väčšine faktom sa mimochodom títo páni zhodnú .... nebolo to na Ukrajine vôbec veselé ...
  "

  Dušan, kopec ľudí zo SR má skúsenosti s Ukrajinou pred, počas a po . Pohľady pána Dulebu sú tie kaviarenské. Ideme sa baviť o tom kto financuje OZ p. Dulebu? Ukrajina bez Ruska je stratené. Prečo sa tu hráme na zachráncov Ukrajiny ? Nejde nám o ich záchranu . USA niečo skúšajú , ale EU sa začína stavať pragmaticky .
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  00:39 03.09.2018

  dusan: když už zmiňujete kontext a souvislosti, tak nezapomeňte na to, že první protesty na východě ukrajiny a krymském poloostrově (kde měl janukovyč velkou podporu, logicky s tím ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan: když už zmiňujete kontext a souvislosti, tak nezapomeňte na to, že první protesty na východě ukrajiny a krymském poloostrově (kde měl janukovyč velkou podporu, logicky s tím jaké bylo kde procentické zastoupení rusů) začali již v průběhu majdanu v Kyjevě, více méně paralelně, jen s tím rozdílem, že se tam nestřílelo, jako v Kyjevě. K obsazování úřadů a násilnému převzetí docházelo po tom, co majdanisté porušili prakticky ihned to co si s EU, Janukovyčem a Ruskem dohodli. ..současně s tím do toho vstoupilo Rusko, které prohlásilo, že Kyjev ovládli fašisté a banderovci, kteří mají v plánu ohrozit ruské obyvatelstvo, což pak také Azov dokázal svými činy.
  Když tak mně opravte, ale paralelně s majdanem v Kyjevě probíhali protesty na podporu Janukovyče v Oděsské, Cherosnské, Mykolaiveské, Dněpropetrovské, Doněcké, Luhanské, Charkovské, oblasti a na krymském poloostrově.
  Pozdější anexe Krymu a posvtání za pomoci ruska se pak uchytilo pouze v Doněcku a Luhansku, jinde to nemělo větší podporu. K obsazení úřadů demonstranty došlo i v Charkově, kde se nakonec jednáním dohodli na ukončení protestů.
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  00:04 03.09.2018

  Slavoslav: beru to z principu, není dobré trpět soukromé militantní jednotky, aby se nám to jednou nevymstilo, až si nějaký zbohatlík u nás vzpomene a postaví si prapor žoldáků, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Slavoslav: beru to z principu, není dobré trpět soukromé militantní jednotky, aby se nám to jednou nevymstilo, až si nějaký zbohatlík u nás vzpomene a postaví si prapor žoldáků, kteří budou také po ruce a nebudou se ptát na nic zbytečného.
  Tyto tendence by se měly utnout dříve než bude pozdě, po celém světě nahrazují různé soukromé společnosti politicky nevhodnou přítomnost vojsk, v poslední době se mluví o vagnerovcích, ale týká se to i mafiánských jednotek ukrajiny, nebo nejrůznější praxe podobných společností jako blackwater, v AFG to dospělo za Obamy tak daleko, že tam privátní firmy mají piloty i na AH 64.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  18:19 02.09.2018

  Luky:
  1) Státní hranice není svatá. Je porušitelná. Je to jen prostě velká hodnota, protože historie učí, že nerespektování státní hranice vede k válkám. To ovšem neznamená, že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky:
  1) Státní hranice není svatá. Je porušitelná. Je to jen prostě velká hodnota, protože historie učí, že nerespektování státní hranice vede k válkám. To ovšem neznamená, že neexistují větší hodnoty. Kosovo je přesně ten případ, kdy byla nějaká větší hodnota, kvůli které ji bylo možno porušit: Srbská armáda vyháněla z domova obyvatele Kosova - v době intervence jich bylo na útěku více než polovina obyvatel tohoto území - a práva milionu obyvatel je podle mne více, než státní hranice.

  Kdyby Ukrajina dělala na Krymu nebo v Donbasu něco podobného, tak bych neřekl ani popel. Nic ani vzdáleně podobného se ale na těchto územích nedělo a proto paralela s Kosovem je mimo - v Kosovu byl důvod pro porušení suverenity Srbska, na Krymu ten důvod není a v Donbase už vůbec ne.

  1b) V případě Kosova na věci nic nemění přítomnost UČK. Protože intervence NATO nebyla zaměřena jako pomoc UČK. Byla zaměřena jako pomoc tomu milionu vyhnaných. Moc nebyla předána UČK, ale politické reprezentaci vzniklé z, jak jen to bylo možné, svobodných voleb (ano, výsledkem bylo, že se k moci dostalo dost lidí z UČK - ale to bylo podobné, jako když v ODS bylo také hodně komunistů, to je prostě problém nedokonalosti demokracie).
  Ano, je pravda, že se západ si v počátku nebyl vědom zločinů UČK a možná je nestíhal tak, jak by měl, to ale nemá žádný vztah k posouzení Srbského právního nároku na dané území. A k tomu, že tento právní nárok Srbsko na základě svých rozsáhlých válečných zločinů ztratilo.
  To, že na území Kosova působily teroristé zločiny Srbska a jejich snaha o likvidaci Albánské menšiny v Kosovu nijak neomlouvá. Většina z toho milionu vyhnaných lidí byly normální lidi. Ty za zločiny UČK nemohli.

  2) Ohledně 36 quantilionú :-) - ta věc má několik rovin, na kterých ji imho neinterpretuješ zcela zprávě.
  - první je politická, kde zaměňuješ politická rozhodnutí s korupcí. Jsou ekonomové, kteří tyto půjčky považují ve výsledku za nejmenší zlo. Jsou takoví, kteří je považují za špatné. To je ale nikoli otázka trestní, ale čistě otázka politického názoru. Tedy křik některých kritiků (a Tvůj) je podobně přehnanej, jako když si lidé stěžují, že Ti či Ti platí malé nebo velké daně, nebo že stát rozhodl o konkrétní dotační politice.
  Systém FEDu a jeho politika má evidentně v USA pořád většinovou podporu. Takže ač se Ti to líbí nebo ne, tak jediné, co se dá s tím dělat je přesvědčit americkou veřejnost, že máš nějaký lepší systém, nebo alespoň že v rámci stávajícího systému bude FED mít jiné ekonomické chování. Ty však děláš z "politického názoru" zločin.
  - druhá rovina je otázka skutečné korupce a trestní odpovědnosti. V ní ale audit žádný zločin nezjistil. Akorát zjistil to, že byla nedostatečná kontrola a že lidé, kteří o tom rozhodovali, tak mohou být na věci zainteresovaní, což by nemělo být. Prostě se stala podobná věc, jako když Faltýnek rozhodoval o zemědělských dotacích - věc, která se holt v každém systému nezřídka děje. To je důvod dané lidi odstavit od rozhodování, ale nikoli je trestně stíhat.
  Jediné, co z výsledku auditu plynem že by se měla nastavit pravidla, aby příště bylo rozhodování transparentnější. Jestli se tak stalo, nevím (odborník na politiku USA nejsem), ale je to zcela jiná rovina, než to, co z toho děláš - že automaticky předpokládáš tresné činy, a to ještě nikoli v konkrétním případě, ale děláš trestný čin z celého objemu půjček.
  - a poslední je rovina faktická. Přebíráš pouze ta "nejhorší vyjádření", aniž by sis je pořádně ověřil. Kritici, kterým jde především o kritiku, sčítají čísla, která je prostě nesmysl sčítat. (viz minulý post). Stejnětak defakto bez reálných důkazů předpokládáš, že tam, kde byl prostor ke korupci, že se i korupce stala.
  Je to možné, já to nevylučuji, ale pro to je třeba podstatně silnějších argumentů, než které jsi ty, či Sanders, přednesl. Takto je to trochu na úrovni: "máte nástroj, tak jste určitě znásilňoval".

  Mne osobně se ono rozhodnutí FEDu nelíbí a myslím si, že přístup ke "globálním korporacím" by měl být podstatně jiný. Ale jedno současnému systému nemohu upřít. Relativně funguje. Dost blbě, ale pořád řádově lépe, než systémy ve státech, kteří kritiku tohoto systému sponzorují - s cílem nikoli současný systém opravit či nahradit lepším, ale nabourat ho a tím ho oslabit.
  Proto jsem na tuto kritiku poměrně opatrný: považuji ji za velmi přínosnou, ale s dvěma ALE
  - musí být pravdivá. A to prostě ten článek na outsider media není. Byť má věc pravdivé jádro a upozorňuje na negativní věc, tak tam některé věci (viz výše) interpretuje (imho záměrně) špatně
  - měla by nabízet lepší alternativu. A ne kritiku současného systému používat pro prosazování něčích mocenských zájmů. Což zpravidla jde v ruku v ruce s prvním ale, protože "zájmy" v demokracii se nejlépe prosazují nabízením "jednoduchých řešení".

  Ono je lehké říci, FED to dělá blbě. O dost těžší je říci jak to má dělat jinak. Ne, že by těch názorů nebyl kopec. Je. Ale každej tvrdí něco jiného....


  3) Ano, na ukrajině byl "bordel". Platí pro Tebe však totéž - co je horší: když se dějí násilnosti na demonstracích a policie to není nebo nechce řešit, nebo když jeden stát napadne druhý a pomůže rozpoutat občasnkou válku s tisíci oběťmi? A proč plamenně kritizuješ malé zlo, a velké Tě nechává chladným?
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  18:18 02.09.2018

  Ešte diskusia k Majdanu v čase Majdenu nezaťažená dnešnými pohľadmi a inváziou Ruska. Latta je proruskú a Duleba prozápadný. Myslím, že dáva dobrú predstavu o stave Ukrajiny na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ešte diskusia k Majdanu v čase Majdenu nezaťažená dnešnými pohľadmi a inváziou Ruska. Latta je proruskú a Duleba prozápadný. Myslím, že dáva dobrú predstavu o stave Ukrajiny na prelome rokov 2013/14. Vo väčšine faktom sa mimochodom títo páni zhodnú .... nebolo to na Ukrajine vôbec veselé ...

  https://www.youtube.com/watch?...
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  18:09 02.09.2018

  Luky

  Vecne s tým "bordelom" i s excesmi polovojenských kadejakých jednotiek na východe Ukrajiny, ktoré sa dopustili súhlas ....nesúhlas s príčinami a následkami.

  Tie "bandy" ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky

  Vecne s tým "bordelom" i s excesmi polovojenských kadejakých jednotiek na východe Ukrajiny, ktoré sa dopustili súhlas ....nesúhlas s príčinami a následkami.

  Tie "bandy" tam nerobili "bordel" preto, že to Ukrajinci chceli, ale preto, že situáciu destabilizovali situáciu vývozom "opolčencov" Rusi ...
  Je to ako moralizovať nad masovým zabíjaním zo strany spojeneckého letectva počas II.SV... bez kontextu rozpútania vojny Nemeckom.
  Pred ruskou okupáciou určite nebola situácia ružová (kedy na Ukrajine bola?), ale vojnu a masové vraždenie tam exportovali Rusi ...
  Často sa vyťahujú udalosti v Odese ako to čo "rozpútalo vojnu" ... ale zaujímavé, že už bez kontextu, že v tom čase už ukrajinské úrady na východe Ukrajiny obsadili "zelení mužíci" a teda už Moskva naplno rozpútavala konflikt ... skrátka zas sa zamieňa príčina a následok.
  Skrýt celý příspěvek

 • Tesil
  17:06 02.09.2018

  Luky
  Většinou dlouhé příspěvky nečtu,tvůj je vyjímkou .
  O rozdělení Ukrajiny se hovořilo od poloviny devadesátých let,takže pro zainteresované současné dění není nic ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky
  Většinou dlouhé příspěvky nečtu,tvůj je vyjímkou .
  O rozdělení Ukrajiny se hovořilo od poloviny devadesátých let,takže pro zainteresované současné dění není nic překvapivého.Jde o to,zda si samotní Ukrajinci
  uvědomují,že pro Rusko znamenají více než ostatní státy bývalého SSSR.
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  16:31 02.09.2018

  logiku, ty tvoje příspěvky jsou jen hrozná okecávka vychcaného užívání principů "státní hranice je svatá" a jindy "lidská práva jsou svatá"(dle potřeby).
  Píšeš co je a co není ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logiku, ty tvoje příspěvky jsou jen hrozná okecávka vychcaného užívání principů "státní hranice je svatá" a jindy "lidská práva jsou svatá"(dle potřeby).
  Píšeš co je a co není horší a že to bylo prvně v Evropě. Tak první bylo Kosovo a nebylo bez násilí.
  Když to bylo na Doněcku a Luhansku v plenách, sledoval jsem ta videa na Palbě i jinde a náckovské prapory vláda neměla pod kontrolou. Vůbec mi to nebylo volný, protože naše televize se k tomu stavěla naprosto jednostranně a já znal ten předešlý výsledek z rozpadající se Jugoslávie - hrozný prasárny, ale dle mého názoru větší na straně UČK, účelově využívané jako provokace, přesto výsledný efekt v médiích vyhraněně protisrbský, završený jmenováním válečného zločince UČK prezidentem Kosova (stačí trocha času).
  Takže jsem sledoval záznamy z doněckých a luhanských márnic, kde se vršily mrtvoly, do toho chuťovky ala dům odborů v Oděse a podobně. Na záběrech křehké 17tileté dívenky, jak si je jejich statnější chlapci bezelstně filmují při kopání lidí do hlavy a jiných kratochvílích. Heslo "Moskali na nože" bylo nejen tolerováno, ale administrativou paní Fakof Nuland podporováno. Na frontě to bylo ještě horší, protože rozebraného člověka z bojiště přeci nikdo nebude forenzně zkoumat, že.
  Já nebyl zpočátku konfliktu (vlastně ani doposud) nějak jednostranně vyhraněný, ale jako "VELKÉ ZLO" bych pociťoval, kdyby si to tam mohly trestné prapory vyčistit k obrazu svému. Pamtuji si ten večer z 12. na 13.8., kdy jsem po zcvrknutí opolčeneckého frontu očekával jeho nevyhnutelném rozetnutí - pil jsem večer pivo na předzahráce na našem náměstí. Všude hlahol, léto, lidé chlastají a baví se o dovolených, žrádle a tak. Mě bylo mizerně, říkal jsem si, kam až to může zajít. Jak se mi ulevilo, když jsem druhý den sledoval zprávy a celé se to obrátilo (pomoc z Ruska). Samozřejmě těžko říci jak dál.
  MH-17 bude neustále vytahován, když bude potřeba Rusko uvrhnout do blbého světla (jak novičok), ale na opravdové výsledky vyšetřování si budeme muset pár dekád počkat.
  -------
  Co se týče těch věcí, které jsme tu řešili předtím - tvoje a majorovy "vysvětlující" a "zahlazující" příspěvky z "vysvětlujících a zahlazujících" ofiko stránek, kde na tom pracují od toho placení lidé je někdy dobré přečíst celé nebo i s diskuzí pod nimi.
  Bojuješ tady za rádoby objektivitu, ale "tvoje" vysvětlení a vyžehlení té defraudace je, že Ron Paul se prý mýlí v tom, že se podle nich nejedná o 16bil. $ (jinak se nauč ang. číslovky), ale jakože o menší částku, avšak v závěru sami píšou, že vlastně nikdo neví a že to nejde zjistit (o to se vlastně opírá jejich argument, že "mostly false"). Takhle bych také mohl říci, že výrok býv. senátora Paula je spíš nepravdivý, protože ten druhý kritik prohlašoval, že bez vědomí kongresu vyvedli 26 bil. $., tedy o 10 více než uvádí Paul s tím, že audit byl stejně neúplný. Kolik je normální tisknout se můžeme jen dohadovat. Vzhledem k tomu, že nikoho nepotrestali, vyníci nadále stojí nad systémem.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  15:43 02.09.2018

  KOLT: Já vím, já jen zvolil pro Rusko ještě tu příznivější možnost..... :-) Jinak v podstatě 100% souhlas.

  KOLT: Já vím, já jen zvolil pro Rusko ještě tu příznivější možnost..... :-) Jinak v podstatě 100% souhlas.

 • Slavoslav
  15:41 02.09.2018

  flanker

  neviem co ti na tom pride podivne. Ukrajina bola vtedy v stadiu vnutorneho rozpadu a tieto jednotky boli motivovane a po ruke. Ako si sam povedal, vsade na svete ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker

  neviem co ti na tom pride podivne. Ukrajina bola vtedy v stadiu vnutorneho rozpadu a tieto jednotky boli motivovane a po ruke. Ako si sam povedal, vsade na svete pritahuju ozbrojene zlozky podobne individua a revolucie ci turbulentna doba ich vynasa do porpedia.

  Pre Ukrajinske vedenie bolo logickym krokom ich vzybrojit a poslat na frontu cim zabili dve muchy jednou ranou. Zamestnali najhorsich radikalov a opolcenci ich naviac trochu pretriedili. Co by som kvitoval, je ze Ukrajinske veenie vzdy dokazalo tieto jednotky dobre kontrolovat, nedalo im tazku vyzbroj a nedochadzalo k nejakym mimoriadnym excesom. A rovnako efektivne ich dokazali odstavit aj od moci v politickom zivote.
  Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  14:51 02.09.2018

  logik – stran MH17 bych byl opatrný svádět to na povstalce, minimálně mu veleli přímo ruští důstojníci, jestli i obsluha nebyla z ruských ozbrojených složek....

  Jinak snad ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik – stran MH17 bych byl opatrný svádět to na povstalce, minimálně mu veleli přímo ruští důstojníci, jestli i obsluha nebyla z ruských ozbrojených složek....

  Jinak snad každému je jasné, že Ukrajina je korupčistán, byla před Janukovyčem, byla za něj a bude i po něm. Někdy více a jindy méně, zatím ale stále hodně.
  Točit se na tom, že při revoluci se do popředí dostávají radikálové, je poněkud omezené. Bylo, je a bude to tak, je to normální. "Kvalitu" revoluce pak můžeme soudit podle toho, jak si s nimi poradí poté, co už "nejsou potřeba". Ukrajinci je snad stahli na míru únosnou. V Rusku, které přitom není přímo ohrožené a neprobíhá na jeho území válečný konflikt, jich mají také dost, čili z jejich strany je obviňování Ukrajiny z fašismu chucpe jaksfiňa (nehledě na to, že mocenskopolitický systém v Rusku připomíná fašismus (nikoliv nacismus!) poměrně výrazně...).
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  14:37 02.09.2018

  Spolupráca s USA sa evidentne rozširuje.

  https://defence-blog.com/army/...

  Keby tie radary boli nejaký ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Spolupráca s USA sa evidentne rozširuje.

  https://defence-blog.com/army/...

  Keby tie radary boli nejaký črep, amíci ich asi nechceli. Väčší význam má pre Ukrajinu politická spolupráca ako vojenská.

  flanker.jirka

  Preto, aká "divoká" Ukrajina stále je, tak ju zatiaľ nik do NATO ani EÚ nevolá ... len je to ako perspektíva, že raz tam môže ísť.... ak sa "umravní" ....
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  13:54 02.09.2018

  flanker - jistě - ale opět se ptám - kolikrát ses tu pozastavil nad tím zázračným vyzbrojením "opolčenců"? Měříš oběma stejným metrem?

  Nebo to chápu dobře, že když UA patří do ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker - jistě - ale opět se ptám - kolikrát ses tu pozastavil nad tím zázračným vyzbrojením "opolčenců"? Měříš oběma stejným metrem?

  Nebo to chápu dobře, že když UA patří do Asie či do Afriky, tak implicitně tvrdíš, že Rusko patří někam do středověké Afriky? Protože to, co udělalo Rusko je horší, než "vyzbrojení domobrany" - to vyzbrojilo narozdíl od Ukrajiny nelegální jednotky a navíc těžkými zbraněmi, s kterými ty jednotky neuměli zacházet (MH17....).
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  11:46 02.09.2018

  dusan: chápu Vás, ale i takové věci a způsoby, by měly odlišit hodnoty, které zastává EU od hodnot a metod na divokém východě.
  Zástupci UA více ukazují, že patří spíše do Asie ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan: chápu Vás, ale i takové věci a způsoby, by měly odlišit hodnoty, které zastává EU od hodnot a metod na divokém východě.
  Zástupci UA více ukazují, že patří spíše do Asie nebo Afriky. Viz případ Savčenovkové, Saakšviliho, způsoby hlasování v parlamentu a potírání tisku podobným způsobem jako v se to děje v Rusku.
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  09:17 02.09.2018

  flanker.jirka

  Asi by bolo trošku úsmevné žiadať vysvetlenie od Ukrajincov, kde sa zobrali ľahko vyzbrojené dobrovoľnícke oddiely, keď sa na druhej strane zjavili ťažko ozbrojené ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker.jirka

  Asi by bolo trošku úsmevné žiadať vysvetlenie od Ukrajincov, kde sa zobrali ľahko vyzbrojené dobrovoľnícke oddiely, keď sa na druhej strane zjavili ťažko ozbrojené "opolčenecké" jednotky vyzbrojené tankami, BMP-čkami s obrovskou podporou delostrelectva : )
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  20:34 01.09.2018

  flanker: Jistě, že nebezpečí nacismu je třeba připomínat všude.

  Pavel ale naráží na selektivitu jednoho typu diskutérů, kteří jak jen to je možné zmiňují "nácky" na jedné ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker: Jistě, že nebezpečí nacismu je třeba připomínat všude.

  Pavel ale naráží na selektivitu jednoho typu diskutérů, kteří jak jen to je možné zmiňují "nácky" na jedné straně fronty a brojí proti nacismu - ale o náckách na druhé straně fronty, kterých je tam také nemálo a co je horší na hlavních rozhodovacích pozicích, od nich není slyšet ani slovo....
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  20:19 01.09.2018

  Pavel1: neonacky je třeba připomínat stále a všude, ani bych se nedivil, že by pár těch ruských bylo na dovolené na Ukrajině. :-) oni mají všude na světě sklony v tom lézt do ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pavel1: neonacky je třeba připomínat stále a všude, ani bych se nedivil, že by pár těch ruských bylo na dovolené na Ukrajině. :-) oni mají všude na světě sklony v tom lézt do nejrůznějších ozbrojených složek.
  Bylo s podivem sledovat, že v pocatcich bojů na východě Ukrajiny byly nejakceschopnejsi "dobrovolnické" jednotky plně žoldáků - nacků a jiných pochybných existencí, oproti jednotkám pravidelné armády. Hodněle to tam dal někdo dohromady. Dodnes Ukrajina nedokázala vysvětlit kde se vzali, kdo je vyzbrojil a kdo je financoval. Což považuji za velkou ostudu pro zemi, která si chce hrát na Evropany.
  Skrýt celý příspěvek

 • Pavel1
  16:33 01.09.2018

  Vyčítat Ukrajincům neonácky, když v rusácku mají neonácků víc než v celé Evropě dohoromady, nemluvě o jejich zapojení do vládnoucích struktur, je zhovadilost.

  Vyčítat Ukrajincům neonácky, když v rusácku mají neonácků víc než v celé Evropě dohoromady, nemluvě o jejich zapojení do vládnoucích struktur, je zhovadilost.

 • logik
  16:22 01.09.2018

  givitz: Ale já nijak nepopírám, že v NG Ukrajiny jsou i neonacionalisté (koneckonců každé ozbrojené síly přitahují extrémisty, obzvlášť v takové historii). A?

  Ukrajina tyto ...
  Zobrazit celý příspěvek

  givitz: Ale já nijak nepopírám, že v NG Ukrajiny jsou i neonacionalisté (koneckonců každé ozbrojené síly přitahují extrémisty, obzvlášť v takové historii). A?

  Ukrajina tyto neonacisty v podstatě využívá. Což je poněkud kontroverzní, ale svým způsobem rozumné (obzvlášť na počátku války, kdy Ukrajinská armáda stála za houby, jim ani nic jinýho nezbylo) - lepší je nechat si je vybít agresivitu kontrolovaně, než aby dělali ve státě binec vlastní pěst.

  A pokud se pozastavuješ nad rolí té firmy ESA, tak je v tom článku jediný údaj o tom, že by byla nějak spojena s jakoukoli vládou? Já v rychlém průletu nic takového nenašel. Takže čistě soukromá iniciativa, kde na poptávku se objevila nabídka. A?

  Budeš mít stejnou odvahu přiznat, že ve VEDENÍ "separatistů" byli či jsou neonacisti a stalinisté?
  Skrýt celý příspěvek

 • givicz
  12:33 01.09.2018

  Tak vidím podle článku výše, že americké zbrojovky získávají dalšího zákazníka ve východní Evropě... ještě nějaký den zpátky tady byl článek jak se Ukrajincům daří daří dávat ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tak vidím podle článku výše, že americké zbrojovky získávají dalšího zákazníka ve východní Evropě... ještě nějaký den zpátky tady byl článek jak se Ukrajincům daří daří dávat dohromady Ruské systémy PVO, bez Ruské pomoci ... no nic zřejmě to tak hladce nejde..

  Jinak logik krásný článek o fašistech na Ukrajině od vašich oblíbených bellingcat :) :) doporučuji do podrobna nastudovat ...

  https://www.bellingcat.com/new...
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  11:50 01.09.2018

  flanker: ale to samozřejmě každý ví, že každá strana nějakým způsobem prosazuje své zájmy. Podstatné je ale to, JAK AŽ DALEKO jsou ochotni zajít.

  Takový přístup - podívejte se, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker: ale to samozřejmě každý ví, že každá strana nějakým způsobem prosazuje své zájmy. Podstatné je ale to, JAK AŽ DALEKO jsou ochotni zajít.

  Takový přístup - podívejte se, něco špatného dělá každý - je ve výsledku velmi nebezpečný. Protože vede k totální relativizaci jakýchkoli hodnot či principů. Když to dovedu do extrému, tak bys mohl říci - a podívejte se, spojenci za druhé světové se snažili zákeřně odstranit Heidricha - takže nacisti nebyli tak špatní?

  Nikdo rozumný nepopírá to, že některé akce Velké Británie za druhé světové války byly třeba diskutabilní - můžeme se bavit např. o Mnichovu, o náletech na civilní města atd.... Jistě. Měni to ale nějak fakt, že jak cíle, tak metody Britů byly oproti jak cílům tak metodám nacistů na daleko nižším levelu problematičnosti?

  Rozhodně teď NECHCI jakkoli přirovnávat opolčence či Rusko k nacistům. Jen na extrémním případě ukazuji, že i v případě, kdy se ani jedna strana nechová 100% jak Mirek Dušín, stejně lze naprosto jednoznačně určit: toto je viník - agresor, a toto je někdo, kdo se brání či brání jiného.
  A že v situaci, kdy někdo vraždí po milionech je třeba primárně pojmenovat to vraždění po milionech, a teprv pokud je jednoznačná shoda na tom, že vraždit po milionech je zlo, tak se může řešit problematičnost nikoli té druhé strany (objektivita), ale obecně dalšího "menšího zla", co se v té válce událo.

  ===

  Teď tady máme situace, kdy samozřejmě obě strany se zcela jistě snažili popostrčit dění na Ukrajině pro ně správným směrem. Můžeme vést debatu, co pro to obě strany dělaly (jestli někoho platili, nebo jen povzbuzovaly, jaký dělali mediální tlak atd....). Ale pak Rusko poslalo bojůvky a armádu na Ukrajinské území a dva kusy pomáhali Ukrajině ukrást. Jeden dal peníze neziskovce, druhý poslal do jiného státu armádu.

  V takovém okamžiku je opět třeba nejprve odsoudit to VELKÉ ZLO. To, že se někdo snaží (aniž by pro to měl relevantní důvod) si přivlastnit kus cizího území silou. Věc, která se v Evropě nestala od druhé světové. A teprv, až bude obecná shoda na tom, že toto je prostě nepřijatelné, pak je prostor řešit, jaká úroveň vlivových opatření je ještě přijatelná a jaká ne.

  ===

  Rusko se svojí propagandou ovšem právě cíleně snaží rozhořet debatu o těch podružných věcech - a to ještě přesně jako Ty neobjektivně, že připomíná jen "hříchy Ukrajiny (a jejich spojenců)", aniž by jakkoli zmiňovalo, že samo dělá totéž - a tím se snaží relativizovat ty různé úrovně zla.
  Defakto to vede k tomu, že pak lidé dávají rovnítko mezi: dal peníze neziskovce a poslal tam armádu a ukrad území.

  A to je hodně nebezpečné - protože asi nikdy nezabráníme, aby někdo dával peníze neziskovce - vlivové akce tu byly, jsou a budou. Nejsme ve Startreku, kde se všichni chovají jak Mirkové Dušínové. Ale pokud bychom přijali to rovnítko, jak se ruská propaganda snaží, tak tím defakto legalizujeme silovou změnu hranic. Protože to umožní každému použít armádu, protože každá má přeci právo se bránit těm vlivovým opatřením....

  Pokud nechceme - a to já rozhodně nechi - aby změna hranic silou byla akceptovatelnou metodou, pokud nechceme, aby jako v 19. století byly války o území běžné, pak prostě musíme jednoznačně říci: nezávisle na tom, jaké kdo používá vlivové opatření a kolik dává neziskovce, pokud někdo někam pošle vojáky (ať už označené nebo neoznačené) za účelem připravit souseda o území, je agresor. A do té doby, než takový konsensus ve společnosti jednoznačně bude, tak nemá smysl připomínat, menší zlo. Ne proto, že by se nedělo. Ne proto, že se na Ukrajině dějí věci dobře. Nedějí a všichni to vědí, je to tam jeden velký průšvih. Pořád ale to nejhorší a nejnebezpečnější pro celou evropskou kulturu,. co se tam stalo, bylo ruské napadení sousedního státu - a poukazování (bez patřičného komentáře) na z tohoto pohledu "minoritní" další problematické věci ho pomáhá rehabilitovat.
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  09:16 01.09.2018

  logik: z mé strany šlo zprvu o to poukázat na to, že ani jedna strana není pouze černá nebo bílá. Jelikož tu častěji připomínají pouze to, že rusové jsou šmejdi, tak si myslím, že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik: z mé strany šlo zprvu o to poukázat na to, že ani jedna strana není pouze černá nebo bílá. Jelikož tu častěji připomínají pouze to, že rusové jsou šmejdi, tak si myslím, že bylo nutné poukázat na to, že nejen oni jsou šmejdi.
  Zkoušet tu vždy rozepisovat vše na obě strany by bylo zdlouhavé.
  Však to tu známe, stejně tím nikomu nepomůžeme, zdravý rozum a pravda jsou vždy první oběti konfliktů.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  21:46 31.08.2018

  Olivav: To ovšem nic nemění na tom, že jsi ten záznam komentoval:
  "A tady ten slavný rozhovor, kde se ukazuje, že situaci ovlivňovali..."
  což už tu bylo dávno vyvráceno. Tak se z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Olivav: To ovšem nic nemění na tom, že jsi ten záznam komentoval:
  "A tady ten slavný rozhovor, kde se ukazuje, že situaci ovlivňovali..."
  což už tu bylo dávno vyvráceno. Tak se z toho nesnaž vykecat - sám jsi se koneckonců přiznal, žes diskusi předtím nečetl....

  flanker:
  Jasně, že jsi se to pak pokusil "uhladit". Já ale prostě poukazoval na ten Tvůj původní příspěvek, kterej evidentně chtěl znevěrohodnit jednu stranu, ač naprosto stejnej argument - či spíše ještě silnější, protože zatímco Achmetov pravděpodobně vyzval své zaměstnance k účasti a dal jim třeba volno, tak Strelkov a spol byly evidentně v dost silném kontaktu s ruskejma tajnejma službama a tak měli možnosti na ovlivňování podstatně větší - se hodí i na stranu druhou.
  Což mi prostě nepřišlo jako košér vedení diskuse.

  Ale stejně je podle mne nejpodstatnější to, že evidentně ani jedna strana (ať už manipulovala více či méně) nedokázala dostat v Donbasu do ulic nějaké významnější množství lidí. Což značí, že místním to byla putna (alespoň do té míry, že do toho nechtěli zasahovat, natož tedy válčit) a je to tedy evidentně především válka mezi Ukrajinskou vládou a proruskými bojůvkami podporovanými ruskou rozvědkou a následně i armádou.
  Skrýt celý příspěvek

 • Arthur
  21:39 31.08.2018

  Šéf doněckých separatistů Zacharčenko přišel o život při výbuchu. Rusové mluví o terorismu
  Zdroj: ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Šéf doněckých separatistů Zacharčenko přišel o život při výbuchu. Rusové mluví o terorismu
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/sef-don...
  Skrýt celý příspěvek

 • Olivav
  21:23 31.08.2018

  Logiku,

  na rozdíl od toho co bylo před mým postem, kde se jen přemílá a max je uveden sekundární zdroj. Tak jestli ti to došlo, tak to youtube je přesně přehrávka celých ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Logiku,

  na rozdíl od toho co bylo před mým postem, kde se jen přemílá a max je uveden sekundární zdroj. Tak jestli ti to došlo, tak to youtube je přesně přehrávka celých rozhovorů.

  To je dosti podstatný rozdíl. Pokud ti chybí elementární chápání, tak netroluj pane předsedo třídy.

  Primární zdroj není povíání z lidovek. Výměna názorů ano, ale taky uvádění primárního zdroje je dosti podstatné, pokud víš o čem vůbec mluvím. Myslím, že nikoliv.

  Měj se hezky a z tebou už nebudu strácet čas, i kdybys mi odpověděl sebevětší hovadinu. Slovy klasika - Nudíš me.
  Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  21:04 31.08.2018

  Ta automatická korektura textu je fakt sfiňa, princezny by mohly vyprávět :-D

  Ta automatická korektura textu je fakt sfiňa, princezny by mohly vyprávět :-D

 • flanker.jirka
  20:11 31.08.2018

  logik: v minulém příspěvku jsem psal "což ovšem platí princezny strany" Tím bylo myšleno, že jistou míru spontánnosti se dá přisoudit všem. Jen se bohužel do všeho pak vloží ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik: v minulém příspěvku jsem psal "což ovšem platí princezny strany" Tím bylo myšleno, že jistou míru spontánnosti se dá přisoudit všem. Jen se bohužel do všeho pak vloží extremisté všeho druhu, o kterých za normálního života neslyšíme. Pak se to začlo mlít.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  19:41 31.08.2018

  olivav: proč se tedy mícháš do diskuse, když nemáš zájem vědět o tom, co se v ní píše a nečteš ji?
  Diskuse neslouží k tomu, abys všem o hlavu omlátil svoji pravdu. Slouží k VÝMĚNĚ ...
  Zobrazit celý příspěvek

  olivav: proč se tedy mícháš do diskuse, když nemáš zájem vědět o tom, co se v ní píše a nečteš ji?
  Diskuse neslouží k tomu, abys všem o hlavu omlátil svoji pravdu. Slouží k VÝMĚNĚ NÁZORŮ. Pokud nemáš zájem si názory VYMĚŇOVAT a chceš je jen dávat, tak prosím jinde. Zbytečně totiž diskusi kazí, když se tam opakovaně vyvrací to samé....
  Jinak Tvé tvrzení bylo vyvráceno nikoli 88 postů dozadu, ale 8 postů dozadu - a následná diskuse je o tom vyvrácení. Bylo to hlavní téma předchozí diskuse. Tak se nediv, žes tu za trolla.

  flanker: A proč jsi napadal spontánost pouze na jedné straně, když podle Tebe není na obou? Jaký má smysl tu nespontánost vůbec zmiňovat? Co dokazuje, nebo jak ten fakt situaci mění, když jsou podle tebe nespontání všechny demonstrace?
  Skrýt celý příspěvek

 • Olivav
  18:48 31.08.2018

  Logiku,

  ty musíš za každou cenu dělat třídního šprta, že?

  Tady bylo myslím 88 komentů, které fajt všechny nebudu číst. Řešilo se, kdo kdy jak řekl. Tak jsem doplnil reference ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Logiku,

  ty musíš za každou cenu dělat třídního šprta, že?

  Tady bylo myslím 88 komentů, které fajt všechny nebudu číst. Řešilo se, kdo kdy jak řekl. Tak jsem doplnil reference nic víc nic míň a pro jistotu uvedl, že tomu nedávám žádný politický kontext. Jen tu dávám fakta. A co logik? No musí chytře plknout.

  Jinak Ukrajina je jak to říci jako třídní štětka u které všichni smočí, ale děljaí, že oni nic.

  Mějte se a bavte se o tom, jestli je lepší Petr nebo Pavel.

  Debaty teď už spíše jen čtu a přispíváním neztrácím čas. No, moc se tu nezměnilo. Stejné týmy a stejná kvalita.
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  18:35 31.08.2018

  logik: dvojí metr určitě ne, o účasti ruských občanů si iluze nedělám, spontánnost jsem tu napadal na jedné straně, což ovšem platí pro všechny strany.

  logik: dvojí metr určitě ne, o účasti ruských občanů si iluze nedělám, spontánnost jsem tu napadal na jedné straně, což ovšem platí pro všechny strany.

 • Slavoslav
  18:29 31.08.2018

  flanker

  tvojou logikou u nas naposledy organizovali puc vysoke a stredne skolu co uvolnili studakov na protesty proti Ficovi. Samozrejme aj xy dalsich firiem kde sa vynimaju ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker

  tvojou logikou u nas naposledy organizovali puc vysoke a stredne skolu co uvolnili studakov na protesty proti Ficovi. Samozrejme aj xy dalsich firiem kde sa vynimaju take podvratne zivly ako knihkupectva a podobne :)

  btw aspon vidis, ze to americania vedia. Tam kde im staci poslat par zelenych papierikov a tisice ludi idu do ulic riskovat zivot (na majdane realita) musi Rusko poslat tanky :D

  svata prostoto
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  17:00 31.08.2018

  Jinak ještě k těm protestům - ono asi největší argument je, že na ani jedněch protestech v podstatě nikdo nebyl. Pár tisíc lidí (největší měl něco přes deset) v Donbasu fakt ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jinak ještě k těm protestům - ono asi největší argument je, že na ani jedněch protestech v podstatě nikdo nebyl. Pár tisíc lidí (největší měl něco přes deset) v Donbasu fakt nereprezentuje ani náhodou většinu....
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  17:00 31.08.2018

  olivav: je krásné, jak se vždycky lidi o něčem půl dne baví a ty s tím pak příjdeš jako s nějakou novinkou....

  flanker: klasickej dvojí metr. Protesty PRO byly zcela spontání, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  olivav: je krásné, jak se vždycky lidi o něčem půl dne baví a ty s tím pak příjdeš jako s nějakou novinkou....

  flanker: klasickej dvojí metr. Protesty PRO byly zcela spontání, vůbec je neorganizovali proruské síly (či přímo Rusko). Ale protesty PROTI organizované byly, že.... Prosím trochu objektivity a kritického myšlení.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  16:58 31.08.2018

  flanker: s tím hlasováním jen si sedl na ruskou propagandu. Ty fotky totiž pocházej z Janukovičovy doby, ne z "pomajdanový", původ fotografií a videa se dá dohledat. Je to prostě ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker: s tím hlasováním jen si sedl na ruskou propagandu. Ty fotky totiž pocházej z Janukovičovy doby, ne z "pomajdanový", původ fotografií a videa se dá dohledat. Je to prostě "Ukrajinský respekt k pravidlům", kdy poslance nebaví sedět v lavicích a tak pověřej jednoho poslance, aby hlasoval za něj. A někdo si pořídil záběry, aby je ve vhodné chvíli použil k diskreditování opozice...

  To, že je to jen je jasně vidět z toho, že neexistuje co vím žádné svědectví libovolného poslance, co by říkal, že jeho hlas byl v nějakém klíčovějším hlasování zfalšován...

  Ohledně terorismu - proč to je terorismus jsem vysvětlil a ničím si to nevyvrátil. Pokud někdo prosazuje svoje požadavky silou - a to tak, že si bere jako rukojmí civilisty, jde o terorismus.
  Normální a zcela legální je, že když někdo obsadí úřady, tak proti němu zakročit silou. Pokud důvod proč proti němu nezkročit silou je to, že by přišli k úhoně civilisté, jde o terorismus. Ty jsi tvrdil, že proti tomu neměla ukrajina zakročovat silou, aby nedošli k úhoně civilisté. Tedy jsi to pasoval na terorismus.

  "Jaký mandát měli ozbrojenci s AK 47 v Kyjevě k obsazení parlamentu a k odebrání hlasovacích karet řádně zvolené opozici? Nebyl to také terorismus? "
  Zaprve terorismus to nebyl, protože obsazení parlamentu si nebralo jako rukojmí civilisty, což je nutná podmínka terorismu. Šlo o ozbrojené převzetí moci a můžeme se bavit, zdali bylo nebo nebylo legitimní.

  Vzhledem k tomu, že předtím státní moc dosti popřela demokratické principy: silou opakovaně odebírala lidem základní lidská práva (např. právo shromažďovací) a to použití síly bylo poměrně dosti brutální, tak převrat určitou legitimitu měl. Můžeme se samozřejmě bavit o tom, zdali ta legitimita byla dostatečná, nicméně rozhodně alespoň nějaká tam byla.

  Naproti tomu ozbrojenci v Donbase jednak nebyli místní (Strelkov fakt nepochází z Donbasu), v tomto prosím uprav své uvažování, jednak narozdíl od Majdanovců ani trochu nevyčerpali nenásilné formy prosazení svého názoru, ani vůči nim státní moc nepoužívala neoprávněně sílu. Tedy povstání v Donbasu legitimitu nemělo, i kdyby tam povstali Donbasané. Ale oni to Donbasané nebyli, hlavní slovo tam měly bojůvky z Krymu.

  btw. To, že je první měsíce vedli neonacisté, mluví také za sebe....
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  16:35 31.08.2018

  Slavoslav: na východě probíhaly i protesty proti povstalcům, pěkně spontánně je organizoval Achmetov, ...není nad to dát zaměstnancům volno a vlaječky a hurá do města a na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Slavoslav: na východě probíhaly i protesty proti povstalcům, pěkně spontánně je organizoval Achmetov, ...není nad to dát zaměstnancům volno a vlaječky a hurá do města a na stadec
  https://www.youtube.com/watch?...
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  16:33 31.08.2018

  aviatik: blokovali vstup opozičním poslancům do parlamentu a vzali si od nich jejich hlasovací karty, moc jsem k tomu na netu už nenašel, text bych bral s rezervou, když je to v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  aviatik: blokovali vstup opozičním poslancům do parlamentu a vzali si od nich jejich hlasovací karty, moc jsem k tomu na netu už nenašel, text bych bral s rezervou, když je to v ruštině, ale fotografie s manipulací karet a sám Jacenuk je tam vidět jak snadné pak bylo si něco odhlasovat.
  Ostatně, na videu níže pak uvidíte aférku z dalších podobných hlasování v ukrajinském parlamentu na cestě vstříc EU :-D
  https://redrat.livejournal.com...

  https://www.youtube.com/watch?...

  https://www.youtube.com/watch?...

  list=UUt3bpcEkpibEqITN8RuGkEw&index=5
  Skrýt celý příspěvek

 • Olivav
  15:14 31.08.2018

  5miliard a Ukraina - zmíněn je i účel peněz

  https://www.youtube.com/watch?...

  A tady ten slavný rozhovor, kde se ukazuje, že situaci ovlivňovali, ale kdo to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  5miliard a Ukraina - zmíněn je i účel peněz

  https://www.youtube.com/watch?...

  A tady ten slavný rozhovor, kde se ukazuje, že situaci ovlivňovali, ale kdo to nedělal. Tímto je neobhajuji jen tu dávám ty notorické záznamy:

  https://www.youtube.com/watch?...
  Skrýt celý příspěvek

 • Kozlus
  15:06 31.08.2018

  Aviatik: Ale no tak, to mas tak selektivni pamet? To si z te doby nepamatujes videa zakuklencu s automaty behem hlasovani? Ulicky hanby pred parlamentem? Mlaceni a hazeni lidi z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Aviatik: Ale no tak, to mas tak selektivni pamet? To si z te doby nepamatujes videa zakuklencu s automaty behem hlasovani? Ulicky hanby pred parlamentem? Mlaceni a hazeni lidi z opozice do kontejneru? 20+ lidi jak nabehne do nejake kancelare a mlati urednika dokud nepodepise, ze odstupuje? No jo, to se tady do zprav moc nedostalo, to by totiz moc neodpovidalo tomu demokratickymu prevzeti, ktery tam EU politici tak hlasite podporovali, co?
  Skrýt celý příspěvek

 • Aviatik
  14:25 31.08.2018

  flanker: O událostech v Kyjevě jsem četl mnohé, ale žádný rozumný zdroj se nezmiňuje o obsazení parlamentu. Demonstranti obsadili ministerstva a prezidentský palác, parlament ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker: O událostech v Kyjevě jsem četl mnohé, ale žádný rozumný zdroj se nezmiňuje o obsazení parlamentu. Demonstranti obsadili ministerstva a prezidentský palác, parlament uveden nebyl. Ten naopak obsadili neoznačení Rusové v Simferopolu. Podle výzbroje a výstroje na fotografiích to na domorodce opravdu nevypadalo. Ti muži byli v akci a prováděli operaci s cílem anektovat území cizího státu, to mi přijde jako sakra problém.
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  13:01 31.08.2018

  logik: legalizace terorismu? To bych si nedovolil. Nehledal bych za vším slovo terorismus, to by potom museli být franouzští revolucionáři teroristé taky, šli proti tehdy platným ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik: legalizace terorismu? To bych si nedovolil. Nehledal bych za vším slovo terorismus, to by potom museli být franouzští revolucionáři teroristé taky, šli proti tehdy platným zákonům té země.
  Jaký mandát měli ozbrojenci s AK 47 v Kyjevě k obsazení parlamentu a k odebrání hlasovacích karet řádně zvolené opozici? Nebyl to také terorismus?
  Že na východě někdo z domorodců obsadil úřady v době, kdy se podobné věci odehrály i v hlavním městě je terorismus? Ohrozili ti vzbouřenci někoho jiného než úředníky? Vzali zbraně a vytáhli na Kyjev? Nebo měli čekat na to až je někdo v domě podpálí, pro jejich politický názor, tak jako v Oděsse? Vůbec nebere v potaz, to že se v Kyjevě v průběhu majdanu veřejně padala slova, že "moskalům podřežou krky" Demonstrovalo se tam s vlajkami se znaky spojené s fašouny a nacismem, to byl jako projev spontánní demokracie?
  ..."sorry jako" ale pokud by v Praze padaly slova typu: uřežeme hlavy chacharům z Ostravy, tak v Ostravě jistě bude klid :-)
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  11:51 31.08.2018

  flanker:
  "Pokud se politici v Kyjevě rozhodli proti vlastním lidem na východ poslat armádu, tak je to opakování chyb z Jugoslávie, nikdo s lidmi na východě nezkoušel nic ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker:
  "Pokud se politici v Kyjevě rozhodli proti vlastním lidem na východ poslat armádu, tak je to opakování chyb z Jugoslávie, nikdo s lidmi na východě nezkoušel nic projednat, "

  1) Nebylo to proti vlastním lidem. To "povstání" vedli lidíé jako Strelkov atd.... - přesně Ti, co se účastnili na Krymu. Povstání zařídili a vedli lidé zaplacení či zneužití Ruskem, nikoli místní. Z velikostí demonstrací před "povstáním" je vidět, že
  a) to společnost moc nezajímalo, demonstrace byly malé. Řádově deset tisíc lidí v osmimilionovém Donbasu - to protibabišovské demonstrace v milionové Praze byly větší - a evidentně má Babiš pořád asi většinovou podporu...
  b) počet příznivců a odpůrců vlády se nijak diametrálně nelišil (odpůrců na největší demonstrací bylo více, ale nijak podstatně více - a to zpravidla demonstrace PROTI přitahují více lidí, než demonstrace PRO).

  2) To, co tvrdíš, defakto legalizuje terorismus. Říkáš, že když kdokoli někde začne - bez jakéhokoli mandátu - obsazovat státní úřady, tak že proti tomu nemá ozbrojená moc státu zasáhnout, protože z toho může vzniknout válka, která poškodí civilisty.
  Tedy defakto tvrdíš, že si Ti "povstalci" pod hrozbou poškození civilistů vynucovali jednání a že na tu hrozbu měla Ukrajina přistoupit. Vynucování požadavků pod hrozbou ublížení civilistům je terorismus.
  Tedy tvrdíš, že terorismus je legitimní a že se s teroristy má jednat.
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  11:47 31.08.2018

  Slavoslav: inteligentních bytostí je všude dost, problém je v konzumu a rychlosti, málo kdo má dnes čas se zastavit a zkoušet hledat ve více zdrojích.

  Majdan jako takový ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Slavoslav: inteligentních bytostí je všude dost, problém je v konzumu a rychlosti, málo kdo má dnes čas se zastavit a zkoušet hledat ve více zdrojích.

  Majdan jako takový dokázaly z části zdiskerditovat svou návštěvou potentáti ze západu, včetně Nulandové. To za normální prostě nepovažuji a nevěřím tomu, že za tím nebylo více. To už by bylo moc náhod. Pokud by mělo jít o nestranné pochopení věci, tak by ty samé osoby měly dát prostor i tehdejší opozici Ukrajiny a netvářit se, že žádná reálná neexistuje, jenom protože byla spojena s Janukovyčem.
  Zkuste pak rusákům vysvětlit, že to nebylo namířeno proti jejich zájmům u svého souseda.
  Skrýt celý příspěvek

 • Slavoslav
  11:20 31.08.2018

  flanker

  OK to beriem, preto si davam pracu s prispevkami pre teba o kritickom mysleni co by som inak nerobil.

  Problem vidim najma v tom, ze inak inteligentny ludia vobec nad ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker

  OK to beriem, preto si davam pracu s prispevkami pre teba o kritickom mysleni co by som inak nerobil.

  Problem vidim najma v tom, ze inak inteligentny ludia vobec nad niecim takym uvazuju ako o niecom realnom bez toho aby to pdorobili kritike. A o tom bol moj prispevok celkovo.
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  11:13 31.08.2018

  Slavoslav: však jsem Ti za korekci poděkoval, chápu, že jsem si ty výroky zle zapamatoval.

  Slavoslav: však jsem Ti za korekci poděkoval, chápu, že jsem si ty výroky zle zapamatoval.

 • Slavoslav
  08:10 31.08.2018

  flanker

  sice dlha, ale bezobsazna odpoved ktora sa teme ktoru si otvoril oblukom vyhyba. Ja moralizovat o pohnutkach Ruska a spravnosti ich krokov nemienim.

  A ak mas problem ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker

  sice dlha, ale bezobsazna odpoved ktora sa teme ktoru si otvoril oblukom vyhyba. Ja moralizovat o pohnutkach Ruska a spravnosti ich krokov nemienim.

  A ak mas problem s kritickym myslenim tak je to zle. Ale minimalne by ta mohlo trknut, ze ak mi niekto tvrdi:

  "vysoka USA predstavitelka verejne tvrdi, ze naliali miliardy do pucu na Ukrajine"

  tak tu nieco nesedi, ze by sa takto priznali. A kedze je to verejny prejav tak si to za 5 minut dohladam a nesirim potom dalej blbosti po nete robiac zo seba slovami klasika zo ZSSR uzitocneho idiota.

  Smutne je, ze tato strata kritcikeho myslenia postihuje aj inteligentnych ludi. Ako minule som cumel ked im od byvaleho spoluziaka z vysky prisiel mail s odkazom na clanok ako Gates planuje sterilizovat prostrednictvom vakcin Afriku co povedal na verejnom kongrese. Tak som si nasiel original prejavu a ejhla, zo streilizacie je zrazu prirodzene znizovanie porodnosti podobne tomu co sa udialo v Europe vdaka tomu, ze sa nasobne viac deti dozije dospelosti vdaka vakcinam. Lenze tento inak inteligentny clovek so znalostou anglictiny radsej uveri parlamentnim listum a podobne ako by si nieco tak lachko overitelne zistil
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  08:04 31.08.2018

  major: o nasazení Ruské armády na východě UA si iluze nedělám, bylo toho zdokumentováno více než dost. To pořád neřeší to jak se sami politici UA z Kyjeva postavili k problému na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  major: o nasazení Ruské armády na východě UA si iluze nedělám, bylo toho zdokumentováno více než dost. To pořád neřeší to jak se sami politici UA z Kyjeva postavili k problému na výhodě, tj. že proti vlastním lidem poslali armádu a začali ostřelovat města.
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  08:00 31.08.2018

  Slavoslav: s kritickým myšlením mám problém, od doby, kdy demokrati EU mlčky přešli porušení dohody spojené s návratem starší ústavy a vypsáním nových voleb a to že řádně zvoleným ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Slavoslav: s kritickým myšlením mám problém, od doby, kdy demokrati EU mlčky přešli porušení dohody spojené s návratem starší ústavy a vypsáním nových voleb a to že řádně zvoleným opozičním poslancům v Kyjevě lidi se samopaly zabavili hlasovací karty a pak si "demokraticky" odhlasovali, co sami chtěli. Od té doby se na "řešení" situace vrhli rusové, a ti mají hold jiné metody, bohužel EU je bezzubá. Vůbec se rusům nedivím, že si chtějí dělat pořádky okolo svých hranic, za ty roky do bezedné UA také nalili peníze, byli s UA ekonomicky i lidsky a kulturně provázáni.
  Pokud se politici v Kyjevě rozhodli proti vlastním lidem na východ poslat armádu, tak je to opakování chyb z Jugoslávie, nikdo s lidmi na východě nezkoušel nic projednat, prohlásili je za teroristy, přitom v počátku šlo pouze o lidi trvale žijící na východě UA a ne nastrčené dovolenkáře z Ruska. Tu šanci Kyjev, buď hloupostí, a nebo dobrými radami odjinud promarnil. Jen se podívejte jak dopadla například Savčenková nebo, Saakšvili, který chtěl také pomoci, nejdříve hrdinové a jen co se postavili juntě, tak jsou smáznuti mimo. A nic se ze strany EU a USA neděje, porušování lidských práv máte na denním pořádku, přesně jako v Rusku.
  Chyby se prostě staly na obou stranách, a to bez vyjímek. To že olej do ohně USA vždy neváhá přidat bývá už zvykem, velmoci to zkrátka dělají, když vidí příležitost.
  Skrýt celý příspěvek

 • Larry
  07:00 31.08.2018

  To major:
  On jirka flanker má pravdu. U Dukovan nebo Temlínu v neděli dopoledne stáli ekologičtí aktivisté placení z účtů rakouských rádoby zelených organizací.
  Protestovali ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To major:
  On jirka flanker má pravdu. U Dukovan nebo Temlínu v neděli dopoledne stáli ekologičtí aktivisté placení z účtů rakouských rádoby zelených organizací.
  Protestovali proti "jádru" v poledne byli doma a na el. energii vyrobené z "jádra za čarou" si uvařili oběd..... :-))) má to politický podtext. Rakouská energetika kromě pár vodních elektráren v Alpách, což je sezonní záležitost =0000 nic.
  Nakonec K. Schwarzenberg toho času ministr zahraničí prohlásil na adresu těchto stávkujících eko-teroristů "To jsou takoví magoři, já je tak trochu znám..."
  Jejich drápy sahají i dále. Blokují výstavby dálnic (D11) s poukazem na výskyt jakýchsi chráněných žab.Zařízli zplavnění Labe od Chvaletic do Pardubic s poukazem na nějaké obskurní dvě kupy hlíny a bahna uprostřed Labe, vybagrování otázka 3 dnů...

  Z druhé strany nás kontrolovali a hlídali zakázanou zónu na Dukovanami.
  To je z Rakouska kousek na dohled jejich radarů.
  Na dohled od Dukovan zároveň LKNA a když "lízli" Su-22 zónu už rakouští bonzáci psali protestní nóty.
  Skrýt celý příspěvek

 • Slavoslav
  06:51 31.08.2018

  Flanker

  http://ceskapozice.lidovky.cz/...

  Nabudúce skús Google a kritické ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Flanker

  http://ceskapozice.lidovky.cz/...

  Nabudúce skús Google a kritické myslenie. Lenže ono to asi bude tak ako niekto spominal. Ak sa protestuje proti môjmu svetonázoru sú za tým hnusné mimovládky a doláre. Ak sa protestuje za niečo čomu verím je to spontánne hnutie. Podobne sú médiá zapredane štetky a zem a vek s Rostasom žobrajúcim na ruskom veľvyslanectve o podporu nezávislé médium
  Skrýt celý příspěvek

 • major
  01:10 31.08.2018

  flanker: To netvrdím, ale citát, čo si sem dal prosto neobstojí. To by som mohol za dôkaz prítomnosti Rusov na Ukrajine považovať aj dajme tomu Putinove prehlásenie, že ruskí ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker: To netvrdím, ale citát, čo si sem dal prosto neobstojí. To by som mohol za dôkaz prítomnosti Rusov na Ukrajine považovať aj dajme tomu Putinove prehlásenie, že ruskí vojaci sú len na cvičení v Rostove - priznal, že ich poslal k hraniciam, nuž a snáď neveríš, že by ich neprekročili... Našťastie imperátor vypustil aj lepšie hlášky.

  Problém je, ak za zaplatené označíš len demonštrácie, ktoré sú proti tvojmu svetonázoru.

  Druhý problém je, ak majú akési demonštrácie (hoci aj zaplatené, čo je ale totálna kravina - zvlášť pokiaľ by to vyplácanie tisícok ľudí - a nielen v Kyjeve - malo trvať mesiace) legitimizovať agresiu iného štátu.

  Pozn:: Protestujúci pred Temelínom platení neboli. Príspevky z Rakúska dostávala napr. organizácia Jihočeské matky. Ak by v tom nemal byť rozdiel, tak potom môžeme smelo tvrdiť, že fanúšikov Zemena s mávatkami platí Kremeľ. (Tomu zas neverím ja - prosto sú len totálne zblbnutí a za každým kríkom vidia černošského imperialistu, navyše z Afriky a veria, že Zeman na vozíku ich svojimi "bonmotmi" spasí.)
  Skrýt celý příspěvek

 • nvkl
  00:52 31.08.2018

  Americka zahranicni politika me sere cim dal tim vic. Jejich komplex vladcu sveta je jeste horsi nez u rusu. O to horsi o kolik jsou mocnejsi nez oni. Metoda rozdel a panuj, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Americka zahranicni politika me sere cim dal tim vic. Jejich komplex vladcu sveta je jeste horsi nez u rusu. O to horsi o kolik jsou mocnejsi nez oni. Metoda rozdel a panuj, idealne prodej oboum stranam zbrane na dluh a pak vse co zbyde lacino kup. To vse s moralkou urku - bit jen beztrestne. A po nas potopa..
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  23:51 30.08.2018

  major: tak určitě je dobré, že alespoň jedna velmoc nám v ničem nelže. Můžeme klidně spát. Takovou naivitu nesdilim. Účast a podpora majdan z venku byla. Několika měsíční ...
  Zobrazit celý příspěvek

  major: tak určitě je dobré, že alespoň jedna velmoc nám v ničem nelže. Můžeme klidně spát. Takovou naivitu nesdilim. Účast a podpora majdan z venku byla. Několika měsíční spontánní protesty něco stojí,
  V Čechách jsme to zažili při spouštění jaderné elektrárny Temelín, protestující u elektrárny byli placení z účtů neziskovém napojených na Rakousko, vše ze státních peněz Rakouska.
  Příhraniční rakouské školy dostávaly příslib investic za účast studentů na akcích u hraničních přechodů.
  Zapomeňte na spontánnost, vše je vždy řádně organizované.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  23:42 30.08.2018

  Luky:
  1) Tvůj odkaz mluví o klasické korupci: že o půjčkách rozhodovali Ti lidé, kteří na nich měli zájem a (o tom teda už nemluví Tvůj odkaz, ale je to asi to nejhorší, co se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky:
  1) Tvůj odkaz mluví o klasické korupci: že o půjčkách rozhodovali Ti lidé, kteří na nich měli zájem a (o tom teda už nemluví Tvůj odkaz, ale je to asi to nejhorší, co se stalo) a zneužití zákonů pro vyvádění peněz z FEDU.
  Na tom není nic nadsystémové. Prostě klasický případ nedostatečné kontroly a korupce, který se děje všude. V ČR se teď děje naprosto to samé (Babišovy dotace) a to, jak je prorostlý bussines a stát např. v Rusku snad také nemusím říkat.

  2) Naopak to, že se na to přišlo - a to dokonce nikoli jen v nějakých politických prohlášeních, ale v oficiálním autidu - a je to kritizováno, je hodně pozitivní. Zaznamenal si např. v ČR, že by nějaká státní instituce udělala audit a řekla, že Babiš vysává stát na dotacích?

  3) outsider media je velmi nekorektní zdroj a jak tomu tak bývá, situaci poněkud překrucuje (tedy v tomto případě není sám). Souhrnná reálná velikost té pomoci, o které se mluví, byla o řád menší (k těch 16trilionům se došlo tak, že se počítaly některé peníze vícekrát), nešla zahraničním korporacím a bankám po celém světě, ale americkým (byť některé měli zahraniční vlastníky) atd...
  (viz např.
  https://www.politifact.com/tru...
  )

  4) Tvůj odkaz v podstatě vůbec nic nemá společného se zbrojními firmami. Tedy v podstatě jen podporuje to, co celou dobu tvrdím, že zbrojařské firmy nejsou ani zdaleka ty, které mají hlavní vliv v ovlivňování zahraniční politiky
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  23:40 30.08.2018

  nvkl: svět je plny hyen nachystaných na každé zakolísání potenciální oběti. Proto má stále smysl investovat do vlastní obrany a zahraniční politiky. Lidi, bohužel, nemají nejmenší ...
  Zobrazit celý příspěvek

  nvkl: svět je plny hyen nachystaných na každé zakolísání potenciální oběti. Proto má stále smysl investovat do vlastní obrany a zahraniční politiky. Lidi, bohužel, nemají nejmenší potuchu o tom jaké hry se kde hrají.
  Skrýt celý příspěvek

 • nvkl
  23:23 30.08.2018

  Je mi ukrajinskych lidi uprimne lito. 2 velmoci drancujici nefunkcni stat. Bohuzel nic co bychom videli prvne nebo naposled.

  Je mi ukrajinskych lidi uprimne lito. 2 velmoci drancujici nefunkcni stat. Bohuzel nic co bychom videli prvne nebo naposled.

 • Kozlus
  23:18 30.08.2018

  "V současné době jsou navíc těžké zbraně podle dohody staženy z hranice a pokud jsou ukrajinští vojáci napadení, mohou se bránit pouze ručními palnými zbraněmi."

  Tohle bylo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "V současné době jsou navíc těžké zbraně podle dohody staženy z hranice a pokud jsou ukrajinští vojáci napadení, mohou se bránit pouze ručními palnými zbraněmi."

  Tohle bylo mysleno vazne? Takovej peknej clanek a na zaver to zkazit vylozenym lhanim. No fuj.
  Skrýt celý příspěvek

 • major
  23:13 30.08.2018

  flanker:

  Z článku:

  Diplomatka však poznamenala: "Samozrejme, neminuli sme peniaze na podporu Majdanu. To bolo spontánne hnutie, ktoré sa výrazne odlišuje od toho, čo robí v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker:

  Z článku:

  Diplomatka však poznamenala: "Samozrejme, neminuli sme peniaze na podporu Majdanu. To bolo spontánne hnutie, ktoré sa výrazne odlišuje od toho, čo robí v súčasnosti Rusko na východe Ukrajiny."

  Inými slovami si z toho vyjadrenia vytiahol 5 miliárd a Majdan a spojil to dohromady, aj keď to ten citát vylučuje.

  k Černobyľu a USA:

  As of November 2015, the Chernobyl fund received close to $1.5 billion from more than 40 countries, including members of the fund:

  Austria, Belgium, Canada, China, the Czech Republic, Denmark, the European Community, Finland, France, Germany, Greece, Ireland, Italy, Japan, Kazakhstan, Kuwait, Luxembourg, the Netherlands, Norway, Poland, Russia, Spain, Saudi Arabia, Sweden, Switzerland, Ukraine, the United Kingdom, and the United States.

  https://www.theatlantic.com/in...
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  22:52 30.08.2018

  Slavoslav: děkuji za korekci a odkaz, ale najdete v této citaci něco o očkování?
  "Tieto peniaze boli vynaložené na podporu úsilia ukrajinského ľudu, túžiaceho po silnej ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Slavoslav: děkuji za korekci a odkaz, ale najdete v této citaci něco o očkování?
  "Tieto peniaze boli vynaložené na podporu úsilia ukrajinského ľudu, túžiaceho po silnej demokratickej vláde, ktorá zastupuje jeho záujmy," povedala Nulandová.

  Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/7177571/...

  Sanaci Černobylu a náhradu starého sarkofágu financuje EU, resi to francouzská firma Novarka.

  Je jasné, že vám nikdo neřekne co a jak kde financuje mimo oficiální "pomoc"
  Otázkou je, komu vlastně USA celou dobu od 91. roku ty peníze na Ukrajině dávali? Touhy po demokracii v podobě očkování? Takové rozprávky máme v EU na denním pořádku.
  Skrýt celý příspěvek

 • major
  21:54 30.08.2018

  tom75: Pekná rozprávka o tom ako všetko ovládajú Rothschildovci, pred FEDom to bolo také krásne slniečkové a dnes sa majú v USA horšie než v roku 1950 (veď vtedy bol taký lacný ...
  Zobrazit celý příspěvek

  tom75: Pekná rozprávka o tom ako všetko ovládajú Rothschildovci, pred FEDom to bolo také krásne slniečkové a dnes sa majú v USA horšie než v roku 1950 (veď vtedy bol taký lacný benzín a veľké fára). K tomu len:

  http://visualizingeconomics.co...

  Záver grafu:
  https://data.worldbank.org/ind...
  Skrýt celý příspěvek

 • major
  21:45 30.08.2018

  Luky: Super, hlavne tá temná hudba...

  Až na to, že hovorí o zastaraných ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky: Super, hlavne tá temná hudba...

  Až na to, že hovorí o zastaraných systémoch.

  https://www.metabunk.org/debun...

  To si naozaj myslíš, že to malo nejaký súvis s nárazom lietadla do Pentagonu?
  Skrýt celý příspěvek

 • BarryGold
  21:40 30.08.2018

  Luky: Korupci lze opravdu nalézt všude. V demokratických zemích o ní píše tisk a orgány činné v trestním řízení proti ní bojují. V autokratických systémech a diktaturách se o ní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky: Korupci lze opravdu nalézt všude. V demokratických zemích o ní píše tisk a orgány činné v trestním řízení proti ní bojují. V autokratických systémech a diktaturách se o ní lidé šeptem baví, pokud se o ní vůbec dozvědí.
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  21:37 30.08.2018

  jinak tady je lepší video, jak se kroutí, že má pocit, že to najde, že se to vysvětlí (vtipnej chlap, prostě řízek):
  https://www.youtube.com/watch?...

  jinak tady je lepší video, jak se kroutí, že má pocit, že to najde, že se to vysvětlí (vtipnej chlap, prostě řízek):
  https://www.youtube.com/watch?...

 • Luky
  21:33 30.08.2018

  Já vycházím z oficiálních faktů a v Americe zcela veřejně přiznali, že audit FEDu odhalil astronomické machinace uskutečněné bez vědomí vlády i kongresu. Najít si to můžeš sám, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Já vycházím z oficiálních faktů a v Americe zcela veřejně přiznali, že audit FEDu odhalil astronomické machinace uskutečněné bez vědomí vlády i kongresu. Najít si to můžeš sám, není to nic tajného. Za auditem i jeho zveřejněním stáli američtí senátoři a ne Sputnik.

  tady máš např. něco v češtině i s odkazy pod článkem:
  http://outsidermedia.cz/Audit-...

  Co se týče konspiračních teorií, zdá se mi, že jim propadáš, když v každým druhým postu píšeš o iluminátech.

  Mimochodem korupcí či defraudací na pomezí systému a nadsystému bych např. označil ztracených 2,3 miliardy dolarů z MO Donalda Ramsfelda, jejichž ztracení oznámil 10.11. 2001. Bohužel se druhý den ztratili všechny papíry, které by umožnily jejich dohledání, včetně 39 zaměstnanců 40ti členného auditorského týmu v jednom nešťastném křídle Pentagonu

  https://www.youtube.com/watch?...

  a dalo by se pokračovat....já si s tebou ale už povídat nebudu, hledej si sám a konečně třeba něco k věci howg
  Skrýt celý příspěvek

 • Lukas
  21:23 30.08.2018

  Myślę, że cała ta deklaracja ma charakter polityczny.

  Amerykanie nie sprzedadzą Ukrainie systemów Patriot ponieważ:
  1. Kijów nie ma pieniędzy - a to są kosztowne systemy (nawet ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Myślę, że cała ta deklaracja ma charakter polityczny.

  Amerykanie nie sprzedadzą Ukrainie systemów Patriot ponieważ:
  1. Kijów nie ma pieniędzy - a to są kosztowne systemy (nawet w starej konfiguracji / używane )

  2. Sprzedaż wiązałaby się z przekazaniem sprzętu który jest traktowany jako kluczowy dla bezpieczeństwa (chodzi przede wszystkim o systemy łączności i dowodzenia). Amerykanie nie są głupi i wiedza ze infiltracja rosyjskich służb jest ogromna.
  Musieliby przekazać Ukraińcom "specjalną" wersje systemów - tyle że to nie arabscy Szejkowie - i nie mają pieniędzy...

  3. Sprzedaż takiego systemu to nie tylko dostarczenie wyrzutni - to także serwis i wsparcie słowem setki obywateli amerykańskich którzy pracowaliby wokół "wsparcia i zabezpieczenia eksploatacji" systemów na Ukrainie. To oznacza tylko tyle że Kijów wymusiłby większe zaangażowanie USA na Ukrainie (ochrona kontrwywiadowcza systemów, ochrona kluczowych specjalistów itd )

  Nie, Amerykanie grzecznie dadzą do zrozumienia że "nie życzą sobie" takich "testów" ze strony Kijowa...
  Skrýt celý příspěvek

 • tom75
  21:07 30.08.2018

  Luky myslíš tohle?
  https://youtu.be/TKurU_7zV8k...

  Luky myslíš tohle?
  https://youtu.be/TKurU_7zV8k...

 • logik
  21:03 30.08.2018

  A máš jediný argument či důkaz pro to, že někdo tiskne dolary bez vědomí kongresu? Mohl bys je sem dát?
  Aby to byla diskuse a ne šíření konspiračních teorií?

  PS: Jinak to, co ...
  Zobrazit celý příspěvek

  A máš jediný argument či důkaz pro to, že někdo tiskne dolary bez vědomí kongresu? Mohl bys je sem dát?
  Aby to byla diskuse a ne šíření konspiračních teorií?

  PS: Jinak to, co nazýváš nadsystémovou korupcí není vůbec korupce, ale to je jen otázka termínu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  20:53 30.08.2018

  Korupce uvnitř systému je, když zbrojař pošle provizi na nějaký účet a ta se potom více či méně složitě vypere nebo když si někdo vezme prachy v krabici od vína, korupce nad ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Korupce uvnitř systému je, když zbrojař pošle provizi na nějaký účet a ta se potom více či méně složitě vypere nebo když si někdo vezme prachy v krabici od vína, korupce nad systémem je, když si nepostižitelný mafiánský kartel tiskne tisíce miliard bez vědomí vlády i kongresu a s nimi si hospodaří jak se mu umane.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  20:43 30.08.2018

  Luky: Promiň, ale fakt nerozumím, čím se liší korupce nad systémem a korupce v systému? To jako myslíš, že celou USA ovláda nějaká tajemná skupina? Nějací ilumináti? Nebo co dělá ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky: Promiň, ale fakt nerozumím, čím se liší korupce nad systémem a korupce v systému? To jako myslíš, že celou USA ovláda nějaká tajemná skupina? Nějací ilumináti? Nebo co dělá tu korupci nadsystémovou, že se furt snažíš popírat, že jde prostě o peníze?

  To nadsystémová korupce je jen buzzword, kterými se zakrývá podstata: to, že tvrdíš něco, pro co nemáš žádný relevantní argument - a co vlastně nechceš vyjádřit přesně a exaktně, protože by argumentační nedotatečnost Tvého názoru ukázala příliš na světle.

  To co celou dobu tvrdím je, že zbrojařské firmy v USA nemají ani náhodou hlavní podíl na velkých penězích v USA. A tedy, pokud někdo ovlivňuje zahraniční politiku USA, či spíše ten, kdo ovlivňuje politiku USA (protože ji zcela jistě "peníze" ovlivňují, je jen otázka kolik) nejsou primárně zbrojařské firmy. Protože ty na to ani náhodou nemají potřebný budget.

  Přičemž je úplně jedno, jestli tu korupci nazveš systémovou, podsystémovou nebo nadsystémovou, na principu mého argumentu to nic nemění.

  A také tvrdím, že snaha vysvětlovat zahraniční politiku USA na základě primitivního "zbrojaři chtěj prodávat zbraně" je klasické "jednoduché řešení složité situace", typické pro konspirační teorie.
  Skrýt celý příspěvek

 • BarryGold
  20:31 30.08.2018

  Armádní noviny:V podstatě Američané „přišli“ do Ukrajiny jen proto, aby za výhodných podmínek s Rusy vyjednali svůj „odchod“.
  Názor NATO: Tvrdě kritický postoj vůči Rusku přijalo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Armádní noviny:V podstatě Američané „přišli“ do Ukrajiny jen proto, aby za výhodných podmínek s Rusy vyjednali svůj „odchod“.
  Názor NATO: Tvrdě kritický postoj vůči Rusku přijalo jednotně NATO na svém summitu v Bruselu. Závěrečné komuniké, se kterým souhlasila česká strana pod vedením prezidenta Miloše Zemana, odsuzuje Rusko za "nezákonnou anexi Krymu a destabilizaci východní Ukrajiny". Členské státy aliance podpořily územní celistvost Ukrajiny a opět vyzvaly Rusko, aby zvrátilo obsazení Krymského poloostrova.
  "Euroatlantické bezpečnostní prostředí je méně stabilní a méně předvídatelné v důsledku nezákonné a nelegitimní anexe Krymu a pokračující destabilizaci východní Ukrajiny."
  "Agresivní akce Ruska, včetně hrozby silou a použití síly pro dosažení politických cílů, ohrožují alianci, podrývají euroatlantickou bezpečnost a na pravidlech založený mezinárodní pořádek," říká pak dokument obecně o ruské zahraniční politice.
  "Je to jednotná pozice všech spojenců," potvrdil Stoltenberg na tiskové konferenci postoj NATO vůči Rusku.
  Zdroj: https://eurozpravy.cz/zahranic...
  Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  20:07 30.08.2018

  KOLT, Slavoslav

  Je naozaj zaujímavé, že "odhalitelia sprisahania na Majdane" diskutujú o každom doláre pre Ukrajinu, ale si nevšimli, že v tom istom čase išli miliardy zo západu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  KOLT, Slavoslav

  Je naozaj zaujímavé, že "odhalitelia sprisahania na Majdane" diskutujú o každom doláre pre Ukrajinu, ale si nevšimli, že v tom istom čase išli miliardy zo západu i do Ruska ... likvidácia jadrového odpadu, zabezpečenie jadrových zbraní, likvidácia chemických zbraní, enviromentálne projekty. Tak isto účasť v projekte ISS bol skôr o politike ....Amíci sa báli, že sa ruskí raketoví odborníci rozutekajú po svete, ak prídu o prácu a pod. ...
  Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  19:55 30.08.2018

  Slavo, díky, zase jsem byl pomalý :-)

  Slavo, díky, zase jsem byl pomalý :-)

 • KOLT
  19:54 30.08.2018

  flanker.jirka, jenže žádný politik netvrdil, že USA nalily (tuším to měly být 4) miliardy do Majdanu! Šlo o celkovou částku, kterou USA formou pobídek, investicí a grantů poskytly ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker.jirka, jenže žádný politik netvrdil, že USA nalily (tuším to měly být 4) miliardy do Majdanu! Šlo o celkovou částku, kterou USA formou pobídek, investicí a grantů poskytly Ukrajině za snad deset let. Čili ten argument je stejně dementní, jako ten se stavbou americké základny na Krymu, ze které se vyloupla rekonstrukce školy placená z grantu tuším USMC... prostě hovadina, ale politicky se hodí, no.
  Skrýt celý příspěvek

 • Slavoslav
  19:53 30.08.2018

  flanker

  tusis nespravne. Bola to Nulandova. Samozrejme kazdy si to vysvetlil po ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker

  tusis nespravne. Bola to Nulandova. Samozrejme kazdy si to vysvetlil po svojom.

  https://svet.sme.sk/c/7177571/...

  ako vravim su v tom rozne peniaze. 150 mil rocne dostavali napr Ukrajinci na ockovania. Nieco islo na likvidaciu Cernoblu. Nieco islo ako kompenzacia, za to, ze sa v prospech Ruska (ano toho Ruska ktore teraz vedie vojnu na Ukrajine) vzdali jadrovych zbrani atd.
  Skrýt celý příspěvek

 • Czertik
  19:34 30.08.2018

  python
  Co je dneska ve vojenkem prumyslu levne ? vsimls sis za kolik chteji cesi koupit tatrovky s uzitecnou nastavbou ? a kolik to vychazi na kus ?

  python
  Co je dneska ve vojenkem prumyslu levne ? vsimls sis za kolik chteji cesi koupit tatrovky s uzitecnou nastavbou ? a kolik to vychazi na kus ?

 • cernakus
  19:00 30.08.2018

  Opět jen takový výkřik do tmy ode mne, tentokráte k té korupci

  Kdybyste věděli, na jaké úrovni je rozvinutá intrafiremní a interfiremní korupce a to VŠUDE, včetně toho vašeho ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Opět jen takový výkřik do tmy ode mne, tentokráte k té korupci

  Kdybyste věděli, na jaké úrovni je rozvinutá intrafiremní a interfiremní korupce a to VŠUDE, včetně toho vašeho adorovaného a vybájeného Západu, tak byste:

  a) Blinkali i to, co jste sežrali před rokem
  b) Začali považovat nějakou běžnou úřednickou a politickou korupci za bezvýznamný čajíček

  A je docela buřt jestli je to akciovka a nebo privát. Záleží spíše na celkové velikosti firmy. A jedou v tom i ti majitelé, mimochodem.
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  18:38 30.08.2018

  nehraj si na hloupého - snad je jasné, že mluvím o korupci vysoko nad vlastním systémem, kterému jsou podřízení normální lidé a firmy...opravdu nežiji v představě, že jsou v USA ...
  Zobrazit celý příspěvek

  nehraj si na hloupého - snad je jasné, že mluvím o korupci vysoko nad vlastním systémem, kterému jsou podřízení normální lidé a firmy...opravdu nežiji v představě, že jsou v USA dvacátá a třicátá léta (tam udělali pokrok, hlavní problém ale bohužel přetrvává)

  Já nechci řešit dál tvoji imaginární úlohu a ladit se na konstrukt, jak cukrohora uplácí kongresmena, je mi to volný, sorry. Pla-menovi jsem hned na začátku řekl, že existuje větší byznys. Nicméně ano, pro USA je zbrojní výroba důležitý byznys, ano to je. Ale i ta Pla-menova věta nemusí implikovat co tu celou dobu řešíš. Vlastně jsem si teď uvědomil, jak moc se tu hádáš sám se sebou. Pa

  Rád bych napsal něco k Patriotům na Ukrajině, ale vůbec nic mě nenapadá.
  Snad jen díky za zajímavý názor v dovětku.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  18:23 30.08.2018

  luky: debata začala od toho, že plamen tvrdil v rámci debaty o geopolitce, že zbraně a drogy jsou NEJVĚTŠÍ byznys. Tomu jsem oponoval svými čísly a ty jsi začal můj názor vyvracet ...
  Zobrazit celý příspěvek

  luky: debata začala od toho, že plamen tvrdil v rámci debaty o geopolitce, že zbraně a drogy jsou NEJVĚTŠÍ byznys. Tomu jsem oponoval svými čísly a ty jsi začal můj názor vyvracet a celou dobu tady razíš, jak velký význam mají v USA zbraně... Ale ne vůbec si tím nemyslel, že mají vliv na geopolitku. Aha.... Co jsi teda tím vlastně myslel?

  Jinak k Tvému:
  "Google by musel od nuly, tradiční vazby jsou sviňa, ale jak říkám, řešíš umělý problém, protože je to postavený jinak."
  o pár řádek níž máš
  " oni mají s korupčním prostředím větší tradici než Rusko a zbytek světa, jen to obratně zakrývají tím, že hodnotí ostatní."
  Jistě, celá amerika je prolezlá korupcí, ale když se tam objeví nová společnost s miliardovými zisky, tak není schopna uplatit politiky, ač má k tomu naprosto neuvěřitelný balík peněz.
  Asi sis nevšiml, jak rychle v ČR prolezla korupce "nové" politické strany. Natož v tom strašlivě korupčním USA
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  17:37 30.08.2018

  barrygold: pokud mně paměť neklame, mělo jít o tehdejší guvernérku Sarah Palin.

  barrygold: pokud mně paměť neklame, mělo jít o tehdejší guvernérku Sarah Palin.

 • Luky
  17:25 30.08.2018

  Kde jsem psal, že zbrojaři hýbou státem ? Prosím citaci s datumem a hodinou.
  Podle mě jsou tam větší zvířata (zeptej se pana Willsona)
  --------
  Ovšem kdyby byli na vrcholu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Kde jsem psal, že zbrojaři hýbou státem ? Prosím citaci s datumem a hodinou.
  Podle mě jsou tam větší zvířata (zeptej se pana Willsona)
  --------
  Ovšem kdyby byli na vrcholu potravní pyramidy, tak by mohli.
  Stát koupí zbrojní systém (stát to ve výsledku musí koupit), zbrojař nadsadí cenu o provizi pro politickou stranu, strana schrábne provizi a na oplátku pomůže zbrojařům (i venku). Ruka ruku myje, na tom není nic neproveditelného, nechápu co řešíš.
  Stát neustále podporuje i ty ostatní korporace - od tlaku na implementaci jejich práva, zákony o ochraně investic a podobně. Těch nástrojů je celá řada.
  ---------
  Já tě moc nechápu, ale přečetl jsem si tvůj poslední příspěvek ještě jednou.
  Když pominu to co si opravdu myslím a naladím se, že zastávám názor se kterým se hádáš a který jsi mi vecpal do úst - dobře, píšeš, že pokud bude Lockheed ve sporu Googlem, tak Lockheed už uplácel, Google by musel od nuly, tradiční vazby jsou sviňa, ale jak říkám, řešíš umělý problém, protože je to postavený jinak.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  17:12 30.08.2018

  Luky: Kdo může nejvíce uplácet je jasné. Ten, kdo má nejvíce peněz. Nikoli ten, kdo má největší státní zakázky. Ten kdo má největší státní zakázky má akorát největší motiv ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky: Kdo může nejvíce uplácet je jasné. Ten, kdo má nejvíce peněz. Nikoli ten, kdo má největší státní zakázky. Ten kdo má největší státní zakázky má akorát největší motiv manipulovat STÁTÍ ZAKÁZKY.

  My se však celou dobu bavíme o vlivu na ZAHRANIČNÍ POLITIKU. A tam není důvod, aby zbrojaři upláceli více než jiná odvětví průmyslu, když ze změny zahraniční politiky mají ta jiný odvětví průmyslu daleko větší zisk - a tedy se jim vyplatí alokovat i daleko větší objemy peněz na korupci zahraniční politiky.

  To, že google neleje peníze do toho, kolik USA koupí F-35 (ono zas ty výdaje na přímé zbrojení zdaleka nedělají celý vojenský rozpočet, podstatná část jde na "nemateriální" věci jako např. platy) nijak nemění to, že když bude mít Google a Raytheon či Lockheed rozdílné zájmy v zahraničí, tak že Google má řádově větší finanční možnosti uplatit vládu USA než Raytheon, takže není důvod si myslet, že to je Raytheon schopen uplatit, a Google se těm Raytheoním snahám nijak nebrání a nechá se vesele poškozovat.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  17:02 30.08.2018

  luky:
  "Navíc zbrojní výroba má pro státy jinou prioritu než kolotočářství a zábava. Jedná se o strategické odvětví. "
  To ovšem znamená přesný opak toho, co tvrdíš. Pokud je pro ...
  Zobrazit celý příspěvek

  luky:
  "Navíc zbrojní výroba má pro státy jinou prioritu než kolotočářství a zábava. Jedná se o strategické odvětví. "
  To ovšem znamená přesný opak toho, co tvrdíš. Pokud je pro stát zbrojní výroba prioritou, pak to neznamená, že zbrojaři hýbou státem, ale naopak, že stát řídí zbrojaře. Nijak z toho ještě neplyne, že by zbrojaři měli na chod státu vliv.

  "Nevím, kolik filmů si americké ministerstvo kultury objedná v Hollywoodu. "
  A to jako chceš tvrdit, že lidé, co si vydělali miliardy, v tom neumějí chodit? Že když maj k dispozici řádově více peněz než ty zbrojaři, že si od nich nepřetáhnou klíčový "lobisty", aby vydělali ještě víc? A jaktože u nás má nejvíce peněz Kellner a Babiš a ne Strnad?

  "Nicméně prozradím ti jedno tajemství. Konkrétně v USA jsou zbrojaři vedle bankéřů naprostí šupáci"
  Pokud jsi to myslel vážně, tak to jen podporuje moje stanovisko. A pokud jsi to (předpokládám) myslel ironicky, tak se bohužel mýlíš. Tady máš seznam deseti nejbohatších američanů:
  http://time.com/money/5095574/...
  kdo z nich je zbrojař?
  Nebo kolik zbrojařů najdeš tady:
  https://en.wikipedia.org/wiki/...

  To jsou Ti zbrojaři nějací ilumináti, že sice nejsou ani zdaleka nejbohatší, ale nějakou mystickou temnou silou ovládají politiku?

  ====

  K zbytku vlastně nevím co napsat, protože z toho nejsem schopen dekódovat, co vlastně přesně tvrdíš, jestli tedy furt podporuješ to, že zahraniční politika USA je určována či podstatně ovlivňována zbrojaři, či tvrdíš něco jiného.

  Jen bych Tě znovu požádal o tu odpověď na otázku, které ses vyhnul: tvrdíš, že výrobci zbraní v Rusku podstatně ovlivňují politiku?
  A souhlasíš s tím, že pokud ji ovlivňují v USA, pak v Rusku je podstatně více, protože tam mají podstatně silnější postavení v rámci průmyslu (a navíc sektor služeb v Rusku je oproti tomu v USA malinký)?
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  16:54 30.08.2018

  přeci odpověď už máš v tom mým příspěvku - kolik filmů koupí vláda, kolik civilních letadel koupí vláda, kolik nevím co(reklamu?) prodává google koupí vláda ???
  ----
  ale jak ...
  Zobrazit celý příspěvek

  přeci odpověď už máš v tom mým příspěvku - kolik filmů koupí vláda, kolik civilních letadel koupí vláda, kolik nevím co(reklamu?) prodává google koupí vláda ???
  ----
  ale jak říkám, stejně jsou to šupáci

  US gov - rozpočet 3,5 bilionu (z toho na zbraně XXX)
  Banksteři - 26 bilionů bokem na dva roky (pak nikdo neví a ani nezveřejnili vše)

  kdo může nejvíc uplácet je jasný
  ----
  je třeba si uvědomit, že v dobách, kdy my tu měli demokracii, tak v Americe vládla úzká oligarchie (najděte slova Willsona), americká města taky vlastnila italská, irská a místní mafie (to časem vymýtili).... oni mají s korupčním prostředím větší tradici než Rusko a zbytek světa, jen to obratně zakrývají tím, že hodnotí ostatní.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  16:40 30.08.2018

  cernakus:
  1) To jako checš tvrdit, že někdo ve vrcholnym byznysu řeší, odkud získává peníze? A že neinvestuje do toho, co je v dané chvíli nejvýnosnější? Na základě čeho to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  cernakus:
  1) To jako checš tvrdit, že někdo ve vrcholnym byznysu řeší, odkud získává peníze? A že neinvestuje do toho, co je v dané chvíli nejvýnosnější? Na základě čeho to tvrdíš?

  2) Vzhledem k tomu, že daleko více než zbrojní průmysl vydělává spousta a to i tradičních odvětví (on i ten Hollywood se ziskem 10miliard už je dávno mezi "tradičním americkým průmyslem") a že veškeré nové "technologické firmy" jsou na burze, kde do nich samozřejmě investují Ti, kdo mají peníze, tedy především opět "tradiční hráči", tak tento argument jaksi postrádá opodstatnění.....

  2b) Navíc toto tvoje tvrzení je opět jen o Tvoje víra, neuvedl jsi nic, proč by tomu mělo být zrovna tak, jak píšeš, a ne třeba naopak (že tradiční rodiny jsou vyšoupnuté technologickými firmami s daleko většími zisky). Přitom pro tuto možnost existuje spousta indikátorů, např. že se v USA podařilo prolomit tzn. síťovou neutralitu, což právě na vliv firem točících se kolem internetu ukazuje.

  ad0
  "Proto taky s tzv. Technologickymi firmami government cvici, zatimcio chudsi zbrojari a olejari cvici s governmentem"
  A pro toto tvrzení máš nějaký důkaz? Nebo to je jen Tvá víra? Proč s USA necvičí např. výrobci osobních aut, plynových turbín nebo např. výrobci civilních letadel, kteří jsou v americké elitě často delší dobu, než výrobci zbraní a každí exportují zboží za podobné množství peněz jako zbrojaři, ale cíle mají přesně opačné: zachovávat s exportními destinacemi co nejlepší styky?

  Proč všichni zastánci takových názorů jen tvrdí: je to tak, tak a tak, nadávají nositelům jiného názoru, ale nedovedou pro to přinést jediný relevantní argument?
  Skrýt celý příspěvek

 • Pla-men
  16:40 30.08.2018

  By mě zajímalo kdo vlastně určuje zahraničí politiku Usa. Protože jestli to je Google a podle množství peněz oficiálně utracených za lobbing ano. Tak se střílejí do vlastní nohy, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  By mě zajímalo kdo vlastně určuje zahraničí politiku Usa. Protože jestli to je Google a podle množství peněz oficiálně utracených za lobbing ano. Tak se střílejí do vlastní nohy, současnou obchodní válkou Trumpa se zbytkem světa. Přeci globalizace je to co googlu umožnilo tak vyrůst
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  16:32 30.08.2018

  A zase mi neco podsouváš. Já reagoval na tento příspěvek:
  Pla-men Datum: 30.08.2018 Čas: 13:42
  "Zbraně a drogy jsou největší byznys a drogy budou státy těžko prodávat ...
  Zobrazit celý příspěvek

  A zase mi neco podsouváš. Já reagoval na tento příspěvek:
  Pla-men Datum: 30.08.2018 Čas: 13:42
  "Zbraně a drogy jsou největší byznys a drogy budou státy těžko prodávat :-)"

  Pla-menovi jsem vysvětlil, že i drogy jdou určitě prodávat na vysoké úrovni.

  Co se týká korupce zbrojařů.
  Zbrojaři mají pro korupci vlohy, protože se jedná o kontinuální státní zakázky. Zbraně a související služby státy vždy pořizovaly a pořizovat budou.
  Nevím, kolik filmů si americké ministerstvo kultury objedná v Hollywoodu.

  Krz státní zakázky lze dofinancovávat hlavní politické strany. Nic nového.

  Navíc zbrojní výroba má pro státy jinou prioritu než kolotočářství a zábava. Jedná se o strategické odvětví.
  Nicméně prozradím ti jedno tajemství. Konkrétně v USA jsou zbrojaři vedle bankéřů naprostí šupáci (když pominu fakt, že ti bankéři určitě vlastní i ty zbrojní firmy :)

  Ano, věřím, že vliv zbrojařů a jejich provázání na vládnoucí vrstvy je v Rusku velmi silné.

  Nevěř tomu, že ve FMS jsou všechny zbraně, co odejdou za hranice a nevěř všem datům, co ti na internetech připraví. Lze doložit, že oficiální data rády lžou, manipuluje se s nimi.
  Skrýt celý příspěvek

 • Vrata
  16:29 30.08.2018

  cernakus: ano, vladnete tou spravnou dialektikou lektora marxistickeho politickeho skoleni.

  cernakus: ano, vladnete tou spravnou dialektikou lektora marxistickeho politickeho skoleni.

 • dusan
  16:25 30.08.2018

  Ešte trochu k chápaniu sveta z USA ...

  Pre priemerného Amíka sú zaujímavé správy z jeho mesta, prípadne regiónu, potom dlho nič .. potom je jeho domovský štát ... následne celé ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ešte trochu k chápaniu sveta z USA ...

  Pre priemerného Amíka sú zaujímavé správy z jeho mesta, prípadne regiónu, potom dlho nič .. potom je jeho domovský štát ... následne celé USA ... potom dlho nič ... a až potom je ostatný svet - t.j. Európa (západná), Japonsko, Čína a pod. ... nejaká východná Európa či Rusko sú až niekde v suteréne ... Ukrajinu v USA nik na mape ani nenájde : )

  Podobne sú "odstupňované" i priority politikov, najskôr domáci štát, potom USA ... potom veľmi dlho nič .. a potom dôležití obchodní partneri (Čína, Japonsko, EÚ) ... a ostatné je až na konci ... že sem tam "zažiari" Rusko či KLDR na tom v zásade nemení nič.

  Preto sú predstavy, že USA tu riešia Majdan, nestabilitu Ruka a čo ja viem čo ešte úplne smiešne ... politici USA to riešia len nepriamo, ako bezpečnostné riziko spojencov, bežným Amíkom sú všetky naše "vážne" témy úplne ukradnuté ... nikoho nezaujímajú ....nik ani nechce od svojich politikov aby to riešili ...
  Skrýt celý příspěvek

 • cernakus
  16:23 30.08.2018

  Logik:

  Neznam sice cele pozadi debaty a mas pravdu, ze sluzby generuji vetsi marze, ale mylis se ve dvou faktorech.

  1. Vysoce inteligentni lide, kteri jsou soucasti ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Logik:

  Neznam sice cele pozadi debaty a mas pravdu, ze sluzby generuji vetsi marze, ale mylis se ve dvou faktorech.

  1. Vysoce inteligentni lide, kteri jsou soucasti vladnoucich elit rozlisuji dolar a dolar. Dolar nejakyho uhrovityho zmrda s kvetakem na hlavě, kterej ten dolar vytahne z jineho uhroviteho zmrda, ktery ma nekonecne nutkani se exhibovat pred svetem, ma pro ne nesrovnatelně nizsi hodnotu. A je to tak spravne. Kdyz dojde na lamani chleba, tak jim biliarda Lajků bude mene platna nez tisic naboju.

  2. Americke elitokracie k sobě nepouští kazdou spinu z ulice, co nahodou nasla novy zpusob jak odrbat plebs. Je to podobne, jako v Jiste pane ministre "neni jeden z nas". To je proc americkou politiku ovladaji rodinne klany. To je proc ma Trump u republikanu takove problemy a zda se, ze tito pujdou radeji od valu, nežli by Trumpa pustili mezi sebe.

  Chapu, ze se vyse napsane neshodne s tvym naivni kapitalistickou cistotou, ale je to proste fakt.
  Proto taky s tzv. Technologickymi firmami government cvici, zatimcio chudsi zbrojari a olejari cvici s governmentem. A tak to bylo, je a bude.

  Lhani si do ideokapitalisticke kapsy na tom NIC nezmění.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  16:20 30.08.2018

  Luky: Ano, je normální, že když něco tvrdíš, že po Tobě chci cokoli verifikovatelného, co Tvůj názor podpoří.Pokud toto považuješ za směšné, tak si prosím zjisti zásady korektní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky: Ano, je normální, že když něco tvrdíš, že po Tobě chci cokoli verifikovatelného, co Tvůj názor podpoří.Pokud toto považuješ za směšné, tak si prosím zjisti zásady korektní diskuse.

  Samozřejmě množství peněz přímo jdoucí na korupci neznáme. Pokud to tedy sám tvrdíš, tak na základě čeho tvrdíš, že zrovna zbrojaři jich vynakládají nejvíce a tedy jsou neslilnějším korupčním činitelem?
  Uvědom si, že ty tvrdíš nějaké (pozitivní tvrzení) - že zbrojaři hýbou politikou USA - a tedy TY MÁŠ PRO TO PŘINÉST NĚJAKÝ VĚROHODNÝ DŮKAZ. Jinak je tvé tvrzení na úrovni tvrzení o chemtrails - víra bez důkazu.

  Navíc - Ty nejenže si nepřinesl žádný důkaz svého tvrzení. Ty ani neumíš odpovědět na jeho byť nepřímé vyvrácení: na argument, že v jiných odvětvích, které často mají opačné zájmy než zbrojaři, je daleko více peněz, takže je v podstatě vyloučené, že by zbrojaři byli schopni svojí korupcí konkurovat korupci těchto jiných odvětví.
  Anebo chceš tvrdit, že zbrojaři korumpují, a ostatní ne? Nebo že to zbrojaři umí nějak lépe než jiná odvětví? Proč by tomu tak mělo být?

  A dále prosím odpověz na otázku: je podle Tebe vliv zbrojařů v Rusku také tak silný, jak tvrdíš, že je silný v USA? Tedy samozřejmě v poměru toho, jak velkou část průmyslu a exportu dělá ten zbrojní v USA a jak velkou dělá v Rusku?
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  16:08 30.08.2018

  Jsi směšný, když chceš pdložit míru korupce veřejnými daty a ještě ze zdrojů, které uznáváš.

  Jsi směšný, když chceš pdložit míru korupce veřejnými daty a ještě ze zdrojů, které uznáváš.

 • Pla-men
  16:03 30.08.2018

  to logik,: Jsem rád , že kopeš za náš (můj) modrotrenkářský tým, ale mohl by jsi si každou konverzaci vždycky přečíst vícekrát a pořádně ;-)

  to logik,: Jsem rád , že kopeš za náš (můj) modrotrenkářský tým, ale mohl by jsi si každou konverzaci vždycky přečíst vícekrát a pořádně ;-)

 • logik
  16:03 30.08.2018

  Luky: Ta podpora jaksi jde také přes FMS, anžto zahrnuje náhradní díly, takže je zcela jistě v těch číslech zahrnuta.

  A to, že internet je bublina sice krásně můžeš tvrdit, ale ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky: Ta podpora jaksi jde také přes FMS, anžto zahrnuje náhradní díly, takže je zcela jistě v těch číslech zahrnuta.

  A to, že internet je bublina sice krásně můžeš tvrdit, ale nic to nemění na tom, že jen z odvětví služeb aktuálně získává USA ze zahraničí více peněz, než z oblasti prodeje zbraní.
  A navíc. že v odvětví služeb jsou i daleko větší marže - např. facebook: tržby 10 miliard, zisk skoro 5 mliiard. Takové marže nejsou u zbrojních zakázek ani náhodou.

  Proč by měli být zbrojaři schopní více ovlivňovat stát než služby, když mají k dispozici méně peněz? Proč by měli mít takové výsadní postavení?

  Tvrzení, že zbrojaři ovlivňují politiku více, než např. zmíněné služby není podložené žádnými daty. Jen ničím nepodloženými dojmy, které neobstojí konfrontaci s fakty.
  Skrýt celý příspěvek

 • Vrata
  16:02 30.08.2018

  Logik: jenom se pripojim k vasemu poslednimu odstavci.

  Tvrzeni, ze imperialisticke staty zapadni Evropy v cele s USA zbroji a valci hlavne kvuli podpore a lobingu zbrojaru byl ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Logik: jenom se pripojim k vasemu poslednimu odstavci.

  Tvrzeni, ze imperialisticke staty zapadni Evropy v cele s USA zbroji a valci hlavne kvuli podpore a lobingu zbrojaru byl evergreen povinneho komunistickeho politickeho skoleni od zakladni po vysokou skolu za minuleho rezimu. Je trochu s podivem, ze se drzi dodnes, ale rade lidi toho spravneho presvedceni se hodi. Takze tomu budou v ramci sve bubliny skalopevne verit.

  Je to podobne jako predstava, ze USA a EU chce vojensky (nebo jinak) obsadit Rusko kvuli nerostnym surovinam. Pritom v te hlavni surovine - nafte - je Rusko v overenych zasobach cca 5 na svete. Pred Ruskem jsou se zhruba 3x vetsimi zasobami Venezuela a Saudska Arabie + dalsi staty. Logika techto predstav mi opet mi to pripomina dialektiku lektoru marxistickeho politickeho skoleni.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  15:56 30.08.2018

  Debata byla o USA, takže pokud jsi mluvil o voze..... :-)
  Nicméně, ani v Rusku, u kterého dělá prodej zbraní řádově větší podíl exportu, než u USA, ovlivňuje zahraniční politiku ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Debata byla o USA, takže pokud jsi mluvil o voze..... :-)
  Nicméně, ani v Rusku, u kterého dělá prodej zbraní řádově větší podíl exportu, než u USA, ovlivňuje zahraniční politiku podstatně více prodej surovin a další, s prodejem zbraní nesouvisející motivy (snaha o velmocenské postavení atd...), než to, kolik prodá do zahraničí zbraní.
  Mluvím teď o Rusku, protože žádná jiná země, u které by dělal export zbraní tak velký podíl zahraničního exportu, tu není.... A ani v Rusku to, že by zahraniční politiku určovali zbrojaři, neplatí....
  (Zajímavé ale je, že v debatách o Rusku toto nikdy nepadne, zatímco o USA je to slyšet furt....)

  Dál pak zaměňuješ nástroje a hybatele zahraniční politiky. Ano, armáda i peníze jsou NÁSTROJE zahraniční politiky. To ovšem jaksi neznamená, že armáda je ten, kdo zahraniční politiku určuje. Ani to, že ji určují zbrojařské firmy, jak se tady lidé snažili tvrdit.
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  15:55 30.08.2018

  Navíc ty zbraně potom vydělají spoustu ustálených peněz na podpoře. Internety jsou bubliny, každou chvíli něco vyletí a splaskne. Když přituhne, z Hollywoodu bude mrtvá kulisárna a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Navíc ty zbraně potom vydělají spoustu ustálených peněz na podpoře. Internety jsou bubliny, každou chvíli něco vyletí a splaskne. Když přituhne, z Hollywoodu bude mrtvá kulisárna a Facebook omrzí. Kvér a zásobník se nikam nevypaří.
  U těch firem navíc Amíci lžou, jak když tiskne ($). Stejně tak rating, to je spíš nástroj nátlaku. Není nad to, dělat si co chci (mít násobně větší bordel) a kontrolovat ostatní.
  Prostě celý ten tvůj dlouhý odstavec je jen canc, Pla-men si může srovnávat co chce google negoogle, protože US politika samozřejmě vytváří podporu i US korporacím.
  Skrýt celý příspěvek

 • Pla-men
  15:43 30.08.2018

  To logik,: 1.Mluvil jsem obecně ne jen o Usa. Za 2. Realnou zahraniční politiku STÁTU dělají peníze a Armáda. Těžko můžeš donutit třeba Čínu aby se vzdala Tchajvanu, tím že jí to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To logik,: 1.Mluvil jsem obecně ne jen o Usa. Za 2. Realnou zahraniční politiku STÁTU dělají peníze a Armáda. Těžko můžeš donutit třeba Čínu aby se vzdala Tchajvanu, tím že jí to vyGooglíš ;-)
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  15:30 30.08.2018

  Luky: A? To, že USA je největší exportér zbraní nějak mění fakt, že podíl zbraní na exportu USA je marginální?

  Odkaz na export přímo zbraní jsem ve svém postu dával, tak nevím, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky: A? To, že USA je největší exportér zbraní nějak mění fakt, že podíl zbraní na exportu USA je marginální?

  Odkaz na export přímo zbraní jsem ve svém postu dával, tak nevím, proč se snažíš věštit z exportu aut to, kolik z nich je vojenských?

  Pravda, že předchozí data nejsou přímo ekonomická, jsou přepočtená na reálnou cenu zbraní, a teda se dají najít i jiná čísla, asi nejlepší bude to z FMS, které tvrdí 33,6 miliard
  https://www.defensenews.com/pe...
  tedy cca 2,5% (toto číslo ale možná zahrnuje i některé "nevojenské" části kontraktů, které šli přes FMS, detaily bych musel pohledat) - ale ať najdeš jakékoli číslo, tak vždy bude dělat jen zlomek exportu USA.

  Btw., ono stačí použít i zdravý rozum. USA sice exportuje nejvíce zbraní, ale Rusko je za ním poměrně v závěsu. Kdyby dělali zbraně u USA podstatnou část exportu, jakou část exportu by dělaly u Ruska, který má celkový export násobně menší?

  A to se celou dobu bavíme o podílu na exportu, tedy čistě průmysl a zemědělství. Pokud započítáme i služby, které v tom čísle započítané nejsou - takové "droběčky" jako např. Google, Facebook, Hollywood atd. - tak objem peněz, které USA firmy získávají přes export zbraní bude z celkově získaných peněz v zahraničí ještě podstatně menší.

  ===

  Pla-men: Marže, nemarže, pokud nějaká věc dělá jen procenta z byznysu v dané zemi, těžko bude ovlivňovat zahraniční politiku dané země. Kdybys tvrdil, že se tu politiku snaží ovlivňovat např. Google, Facebook a podobné firmy, tak by to mohlo mít rozumný základ. Ale tvrdit o výrobcích zbraní, kde se v zahraničním obchodě točí podstatně menší peníze, než u ostatního průmyslu a služeb v USA, že dělají "válečné štváče" a tím zhoršují byznys prostředí pro nějakých 9x procent amerických firem v zahraničí, to je podle mne prostě nesmysl.....

  Jen samotný google měl v roce 2016 tržbu přes 20 miliard dolarů. Tedy jedna firma vydělala skoro tolik, co celý USA vojenský export do zahraničí. Naprosto nechápu, na základě čeho přikládáš zbrojařům takovou magickou moc, že narozdíl od ostatních firem se jim tak daří ovlivňovat zahraniční politiku USA, ač jim jde o zlomek peněz, co se protočí v zahraničních obchodech jiných firem.

  Když vezmu Tvoji paralelu s ČR, ano, Strnad si nahrabal. Ale nevšiml jsem si, že by byl bohatší než Kellner, nebo že by ovlivňoval zahraniční politiku více, než Babiš.... Jeho odhadovaný majetek je cca jedna 40cetina Kellnerova.....

  Kdybyste aspoň kritizovali USA, že je to zdroj globalizace se všema nevýhodama, co globalizace nese, tak bych to ještě chápal. Ale kritizovat USA že je "válečnej štváč" co chce prodávat zbraně, to je fakt jak vystřižený z učebnice VUMLu - a asi tak podobně založeno na faktech.
  Skrýt celý příspěvek

 • Pla-men
  15:28 30.08.2018

  Zrovna včera jsem četl, že MO změnilo dodavatele na Titusy tak, se to snad konečně pohne...

  Zrovna včera jsem četl, že MO změnilo dodavatele na Titusy tak, se to snad konečně pohne...

 • Luky
  15:24 30.08.2018

  Gripenů máme čtrnáct Jaro a pěchota tak špatná není. A náklaďáky už máme moderní. Ale to ty nevidíš. Nevím, jakou máš profesi, ale šílet po 4% na obranu mi připadá trochu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Gripenů máme čtrnáct Jaro a pěchota tak špatná není. A náklaďáky už máme moderní. Ale to ty nevidíš. Nevím, jakou máš profesi, ale šílet po 4% na obranu mi připadá trochu zastřené.

  Hrdý můžeš být, to je o tvým osobním postoji.
  Já třeba věřím, že ta bevka + varianty relativně brzy budou. Až budou (uteče to), budeš se cítit více hrdým Čechem?
  Skrýt celý příspěvek

 • Pla-men
  15:22 30.08.2018

  No nemá, bo nebylo za co

  No nemá, bo nebylo za co

 • Jara
  15:18 30.08.2018

  Ten tlak na obrané 2procenta je správný a ČR by měla dávat dle mého 4ři ne protože to chtějí amíci, měli by jsme sami chtít být hrdým národem

  Ten tlak na obrané 2procenta je správný a ČR by měla dávat dle mého 4ři ne protože to chtějí amíci, měli by jsme sami chtít být hrdým národem

 • Jara
  15:14 30.08.2018

  Plamen
  No a co se nám povedlo zmodernizovat? Zatím se jen mluví, ale nic reálného mame jen 12 gripenů..... žádné PVO a vůbec struktura naší PVO je směšná a páteří pozemních sil je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Plamen
  No a co se nám povedlo zmodernizovat? Zatím se jen mluví, ale nic reálného mame jen 12 gripenů..... žádné PVO a vůbec struktura naší PVO je směšná a páteří pozemních sil je bvp2 žádné dělostřelectvo ani raketové vojsko.
  A naše armáda nemá žádnou vlastnost moderních vojsk.....
  Skrýt celý příspěvek

 • Pla-men
  15:08 30.08.2018

  Myslel jsem to trochu v nadsázce. Ale vemte si situaci před 5ti lety a dnes. Armády nejen v eu zralé na zrušení. No a stačil jeden dobře umístěny lokální konflikt a už to jede. Už ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Myslel jsem to trochu v nadsázce. Ale vemte si situaci před 5ti lety a dnes. Armády nejen v eu zralé na zrušení. No a stačil jeden dobře umístěny lokální konflikt a už to jede. Už je to "politicky" průchodné;-) Já jsem samozřejmě rád za (zbrojení) modernizaci AČR. Protože stát , který se není schopen bránit , většinou nemá nárok na samostatnou existenci. Aspoň ne z dlouhodobého hlediska.
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  14:38 30.08.2018

  Pla-men
  produkce drog v Afgánu se stále zvyšuje, Kosovo je perfektní překladiště pro Evropu a je pod dozorem. Prezidentem je řezač hlav a válečný zločinec, na kterého mají Amíci ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pla-men
  produkce drog v Afgánu se stále zvyšuje, Kosovo je perfektní překladiště pro Evropu a je pod dozorem. Prezidentem je řezač hlav a válečný zločinec, na kterého mají Amíci takovou složku, že ho můžou dát pověsit ve spravedlivém monstrprocesu do týdne...ten jim musí zobat z ruky a je vyměnitelný.
  Takže máš pravdu - zbraně a drogy jsou super byznys. Největší byznys je ale penězokazectví. V konjunkci s nejvyšší produkcí zbraní je to nedostižný byznys pro pár banksterů.
  Skrýt celý příspěvek

 • Pla-men
  14:37 30.08.2018

  To logik: Nejde jen o export , ale i import. A hlavne jde o marži! Jen se podívej na pány Strnady kam to dotáhli ;-)

  To logik: Nejde jen o export , ale i import. A hlavne jde o marži! Jen se podívej na pány Strnady kam to dotáhli ;-)

 • Luky
  14:23 30.08.2018

  Nevím, kam na ta data logiku chodíš, ale USA má třetinu světového exportu zbraní (spíš to roste). K tomu pak jsou největším domácím odběratelem na světě a jejich rozpočet na zbraně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nevím, kam na ta data logiku chodíš, ale USA má třetinu světového exportu zbraní (spíš to roste). K tomu pak jsou největším domácím odběratelem na světě a jejich rozpočet na zbraně je větší, než zbytek světa dohromady.
  Jen do Saudské Arábie v roce 2017 vyvezli za skoro 2 miliardy, pak do pár zemí po skoro miliardě atd.
  Určitě by šlo najít, kolik z celkového exportu země dělají zbraně, ale nechce se mi to hledat a oni se tím asi tolik nechlubí. V nějakým narychlo najitým obrázku - auta 4,2%, "vehicles" 2,6%, části letadel 1,6%, letadla, heli, space 3,7%, náklaďáky 1% a pak to jede dál, prostě třeba 8,9,10% jsou tyhle strojírenský výrobky a třeba půlka z toho můžou být zbraně, když to dělá víc, než třetinu světového exportu. Hledat se mi to nechce, ale klidně mě poučte.
  Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  13:59 30.08.2018

  danny, hlava mi to nebere ve chvíli, kdy je to pro toho "někoho" zjevně nevýhodné. USA měly zájem se z Evropy vojensky co nejvíce stahnout. A proto podpořily revoluci na Ukrajině, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  danny, hlava mi to nebere ve chvíli, kdy je to pro toho "někoho" zjevně nevýhodné. USA měly zájem se z Evropy vojensky co nejvíce stahnout. A proto podpořily revoluci na Ukrajině, aby musely do Evropy naopak co nejvíc vojenských sil poslat. Vám to přijde logické?
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  13:49 30.08.2018

  Oprava - ten export co jsem linkoval je v dolarech z 1990, takže jsem trochu kecal, v dnešních dolarech to to procento přeleze (bude to někde pod dvěma). Na jádru argumentu to ale ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Oprava - ten export co jsem linkoval je v dolarech z 1990, takže jsem trochu kecal, v dnešních dolarech to to procento přeleze (bude to někde pod dvěma). Na jádru argumentu to ale nic nemění.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  13:48 30.08.2018

  Pla-men: Obávám se, že Tvé tvrzení je pouze tradované klišé, které se příliš nezakládá na realitě. Zbraně jsou velký byznys max pro Rusko, u něj opravdu dělají zbraně významnou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pla-men: Obávám se, že Tvé tvrzení je pouze tradované klišé, které se příliš nezakládá na realitě. Zbraně jsou velký byznys max pro Rusko, u něj opravdu dělají zbraně významnou část exportu. Pro běžné země tomu tak není ani zdaleka a ani USA se tomu nevymikají: celkový export USA je 1.32 bilionů.
  https://atlas.media.mit.edu/en...
  a export zbraní dělá cca 12 miliard
  https://www.statista.com/stati...
  tedy ani ne 1% exportu USA.....
  Skrýt celý příspěvek

 • Pla-men
  13:42 30.08.2018

  Zbraně a drogy jsou největší byznys a drogy budou státy těžko prodávat :-)

  Zbraně a drogy jsou největší byznys a drogy budou státy těžko prodávat :-)

 • danny
  13:37 30.08.2018

  KOLT: co ti hlava nebere na úvaze, že někdo podpoří revoluci u vazala regionálního konkurenta a podpoří přesměrování jeho geopolitické orientace?

  KOLT: co ti hlava nebere na úvaze, že někdo podpoří revoluci u vazala regionálního konkurenta a podpoří přesměrování jeho geopolitické orientace?

 • danny
  13:33 30.08.2018

  Gibon: ale neboj, pochopil jsem, o čem článek píše. A že se jedná o politické gesto nijak nezpochybňuji. Ale i v případě politického gesta si vybereš nákup něčeho, co ti chybí, ne ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Gibon: ale neboj, pochopil jsem, o čem článek píše. A že se jedná o politické gesto nijak nezpochybňuji. Ale i v případě politického gesta si vybereš nákup něčeho, co ti chybí, ne ne toho, co si doma umíš v dostatečné kvalitě udělat sám. A co si Ukrajina umí v současné době vyrobit dost výmluvně demonstruje nákup amerických RPG-7. Nekupuje tanky, protože v těch si věří. V PVO to zjevně žádná sláva nebude.
  Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  13:24 30.08.2018

  Tak Slavoslav a BarryGold byli rychlejší :-)
  USA se z Evropy stahovaly už za Obamy, proto také tento zmáčkl tlačítko restart u vztahů s Ruskem – USA byly finančně dost vyčerpávány ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tak Slavoslav a BarryGold byli rychlejší :-)
  USA se z Evropy stahovaly už za Obamy, proto také tento zmáčkl tlačítko restart u vztahů s Ruskem – USA byly finančně dost vyčerpávány válkami v Iráku a Astánu, byly ve finanční krizi a bylo jim jasné, že jejich zájmy se víc a víc přesouvají do Tichomoří. A jelikož jim bylo jasné, že v Evropě se jim každý na zbrojení vykašle, chtěly mít klid od Ruska, aby mohly stahnout z Evropy většinu svých sil a soustředit se na druhý konec planety. Pak přišla Ukrajina, načež USA musely (ano musely, protože jinak by NATO už nikdo nevěřil) demonstrativně posílit své vojenské schopnosti v Evropě, což je ročně stojí pěkných pár miliard dolarů (celý náš rozpočet MO se tomu ani neblíží...). Sice tlačí na své evropské spojence, aby začali zbrojit, ale s výjimkou několika málo států (a to ještě spíše těch chudších z bývalého sovětského bloku) na to všichni dost kašlou. Takže USA musí držet v Evropě mnohem větší síly, než by jim bylo milo.

  Ale jasně, zařídily Majdan kvůli svojí strategii v Tichomoří. Sorry, ale tohle mi hlava fakt nebere...
  Skrýt celý příspěvek

 • BarryGold
  13:15 30.08.2018

  flanker.jirka: Asijský pacifický region se oficiálně stal hlavním zájmem americké zahraniční politiky v roce 2011, za prezident Obamy a ministryně zahraničních věcí Hillary ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker.jirka: Asijský pacifický region se oficiálně stal hlavním zájmem americké zahraniční politiky v roce 2011, za prezident Obamy a ministryně zahraničních věcí Hillary Clinton.
  Mohl bych poprosit o jméno té "jisté americké političky", který řekla, že USA do Majdanu vložily značné prostředky, a o zdroj té zprávy?
  Skrýt celý příspěvek

 • Slavoslav
  13:15 30.08.2018

  flanker

  preboha nezacinaj zase s tymi investiciami do "prevratu". Uz to bolo X krat vysvetlene ibaze by si ty stale pokladal napr investicie do ockovania a ko prirpavu na puc. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  flanker

  preboha nezacinaj zase s tymi investiciami do "prevratu". Uz to bolo X krat vysvetlene ibaze by si ty stale pokladal napr investicie do ockovania a ko prirpavu na puc. Posledne roky pred majdanom dostali ukrajinske bezpecnostne zlozky ako napr berkut zo zapadu viac penazi ako mimovladky.

  A k tomu tichomoriu. Oznamenie o stahovani a restruktualizacii vojenskych zakladni bolo oznamene uz za Busha v 2004 a zacalo okolo roku 2006. Nazad sa tie vojska vratili az po 2014 a presne ako pise Dusan to sposobilo skrt cez rozpocet americanom ktory s tymito vydavkami neratali. Preto teraz Trump tak tlaci na spojencov, aby si obranu zabezpecili sami bud platenim americkej pritomnosti, alebo investiciami do vlastnej armady.
  Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  12:48 30.08.2018

  dusan: myslím si, že pár věcí máte nepřesně, geopolitika ano, ale v roce 2013, když začal majdan a jistá americká politička prohlásila, že do toho vložili značné prostředky, a ani ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan: myslím si, že pár věcí máte nepřesně, geopolitika ano, ale v roce 2013, když začal majdan a jistá americká politička prohlásila, že do toho vložili značné prostředky, a ani v roce 2014 po povstání na východě, by jste tu něco o USA a tichomoří nenapsal.
  Zájmy v tichomoří vnesl do popředí až Trump v roce 2017 svou vizí mezinárodního obchodu, dle hesla America first.
  USA hodně záleží i na tom oslabit pozici jak Ruska, tak EU, tak Číny, tak i všech ostatních, přesně podle Kissingera, který říkává, že Amerika nemá přátele, má pouze zájmy.
  Byznys je byznys, uhlí a plyn se z USA na Ukrajinu vozí na dluh a na druhou stranu bude Ukrajina schopna dát tak velké peníze na Patriot? (počítám v ořezané konfiguraci, aby se nenastal problém v možném úniku informací do Ruska)
  Mají dost systémů PVO k tomu, aby si rus rozmyslel cokoliv začít. Ty peníze by měli dávat do hospodářství, EU je takhle dlouho sponzorovat nebude, a jak píšete, USA nyní posouvají těžiště zájmů také jinam, už teď se dostávají do situace, že jim nepatří značná část úrodné půdy pod nohama, protože ji pronajímají Číně, tyto čínské investice se realizují ve všech regionech, mimo ty povstalecké.
  Skrýt celý příspěvek

 • Pla-men
  12:19 30.08.2018

  Geopolitika to je, ale kde by mohli něco nakoupit? Rusové jim nic neprodají, Izrael spolupracuje s Ruskem (neoficiálně). Eu má přes všechny řeči, zájmy hlavně v Rusku (nerostné ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Geopolitika to je, ale kde by mohli něco nakoupit? Rusové jim nic neprodají, Izrael spolupracuje s Ruskem (neoficiálně). Eu má přes všechny řeči, zájmy hlavně v Rusku (nerostné zdroje), stejně tak China. Sami toho moc nevymyslí, tak zbývá Usa a to ještě možná...No nemají to jednoduché a ukousli si příliš velké sousto. Možná by to chtělo nejprve si přečíst "Umění války" od Sun-c a pak se do něčeho pouštět
  Skrýt celý příspěvek

 • PavolR
  12:17 30.08.2018

  niko: Jj, už som si to vyhľadal, bude ich používať aj Národná garda a Pohraničná stráž: ...
  Zobrazit celý příspěvek

  niko: Jj, už som si to vyhľadal, bude ich používať aj Národná garda a Pohraničná stráž: https://www.kmu.gov.ua/ua/news...

  danny: Keby tie systémy tak strašne potrebovali, objednajú si ich už prv, nakoniec, dodacie doby nie sú najkratšie, keď budú stáť v poradí za Rumunmi, Poliakmi, Švédmi atď.. Skôr by som to videl ako reakciu na stretnutie Trump-Putin.
  Skrýt celý příspěvek

 • Gibon
  12:04 30.08.2018

  danny: asi ste moc nepochopili co sa v clanku pise a preco chcu Ukrajinci nakupit patrioty.

  danny: asi ste moc nepochopili co sa v clanku pise a preco chcu Ukrajinci nakupit patrioty.

 • Argonaut.CZ
  12:04 30.08.2018

  Jako politické gesto je ta žádost jasná - odebereme vaše zbraně, získáme vaši přízeň.

  Z praktického hlediska si nemyslím, že by USA poskytly nějakou opravdu moderní zbraň za ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jako politické gesto je ta žádost jasná - odebereme vaše zbraně, získáme vaši přízeň.

  Z praktického hlediska si nemyslím, že by USA poskytly nějakou opravdu moderní zbraň za situace, kdy by se vzorky mohly snadno dostat do Ruska. Pokud dodají ořezanou verzi, nemusí to zase naplnit očekávání Ukrajiny, protože přízeň je záležitost přelétavá a nejistá.
  Skrýt celý příspěvek

 • pYth9n
  11:55 30.08.2018

  Čtyři miliardy dolarů stačí k tomu, abychom koupili pět baterií systémů Patriot“ ten patriot je tak drahy? Ked to porovnam tak za trochu nizsiu sumu ideme kupit 14ks F-16 ... alebo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Čtyři miliardy dolarů stačí k tomu, abychom koupili pět baterií systémů Patriot“ ten patriot je tak drahy? Ked to porovnam tak za trochu nizsiu sumu ideme kupit 14ks F-16 ... alebo sa pletiem?
  Skrýt celý příspěvek

 • danny
  11:20 30.08.2018

  Jinak mi tento článek podporuje podezření, že optimistické vize stavu ukrajinské PVO jsou spíš zbožným přáním a že modernizační kapacity postačují tak ke zprovoznění na přehlídku. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jinak mi tento článek podporuje podezření, že optimistické vize stavu ukrajinské PVO jsou spíš zbožným přáním a že modernizační kapacity postačují tak ke zprovoznění na přehlídku. Ale s reálnými výkony to nebude nic slavného.
  Skrýt celý příspěvek

 • danny
  11:18 30.08.2018

  dusan: máš absolutní pravdu v tom, že jde o čistou geopolitiku. I v tom, že se těžiště amerických zájmů postupně přesunuje do Tichomoří. A k tomu se právě "provokace" s Ukrajinou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dusan: máš absolutní pravdu v tom, že jde o čistou geopolitiku. I v tom, že se těžiště amerických zájmů postupně přesunuje do Tichomoří. A k tomu se právě "provokace" s Ukrajinou báječně hodil. Nečekané vyzobnutí Ukrajiny ze sféry vlivu Rusko donutilo zareagovat. Na základě agresivní reakce bylo možné aktivizovat spojence v Evropě, vyvinout na Rusko ekonomický tlak a zpřetrhat dodavatelsko-odběratelské vztahy, které začaly narůstat do nebezpečné intenzity. Vítaným benefitem bylo rozsekání subdodavatelského řetězce z firem sídlících převážně na východní Ukrajině, což nabouralo modernizační proces ruské armády na aspoň deset let.
  Osobně použití ukrajinské karty vidím jako chytrý strategický tah, který byl nedílnou podmínkou pro možnost přesunu pozornosti do Tichomoří.
  Skrýt celý příspěvek

 • niko
  10:54 30.08.2018

  PavolR: Kontrakt je uz podpisany a prve 4 z celkoveho poctu 55 vrtulnikov by mali byt dodane este tento rok. Nakupuje ale ukrajinske Ministerstvo vnutra, nie obrany a stroje by ...
  Zobrazit celý příspěvek

  PavolR: Kontrakt je uz podpisany a prve 4 z celkoveho poctu 55 vrtulnikov by mali byt dodane este tento rok. Nakupuje ale ukrajinske Ministerstvo vnutra, nie obrany a stroje by mali byt v SAR variante a variante leteckych zachranarov. No minimalne v pripade H-225 je dost pravdepodobne, ze ich bude vyuzivat Narodna Garda.
  Skrýt celý příspěvek

 • PavolR
  10:43 30.08.2018

  niko: Iba som si nebol istý, v akej je to fáze - tak na pol oka som zachytil info od Raseho.

  niko: Iba som si nebol istý, v akej je to fáze - tak na pol oka som zachytil info od Raseho.

 • niko
  10:25 30.08.2018

  PavolR: preco pripadnom nakupe ? Ved tusim uz podpisali aj zmluvu. Podla mna je to hotova vec. Ci sa nieco aktualne menilo ?

  PavolR: preco pripadnom nakupe ? Ved tusim uz podpisali aj zmluvu. Podla mna je to hotova vec. Ci sa nieco aktualne menilo ?

 • dusan
  10:17 30.08.2018

  petr.svetr

  Ide o geopolitiku. USA as už dávno orientujú na svoje záujmy v Tichomorí. Blekotanie proruských trolkov o tom, že USA chcú "základne na Kryme", "robili Majdan" je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  petr.svetr

  Ide o geopolitiku. USA as už dávno orientujú na svoje záujmy v Tichomorí. Blekotanie proruských trolkov o tom, že USA chcú "základne na Kryme", "robili Majdan" je mimo reality. Amíci berú Ukrajinu len ako "komplikáciu" ktorá ich rozptyľuje od ich hlavných záujmov v Tichomorí. Ak by sa problém Ukrajiny nejako vyriešil, tak tento svoj problém odstránia a môžu naň zabudnúť. Toho sa bojí Ukrajina a chce viac vtiahnuť USA do svojich záujmov. A ak budú Amíci robiť biznis s Ukrajinou, tak problémy Ukrajiny sú i ich problémy a politicky budú tlačení Ukrajincom pomôcť.

  Preto je modernizácia nezaujímavá. Vojensky Ukrajincom nepomôže ani keby mali armádu v 100 % stave - na čo i tak nemajú. Ale politicky mať za sebou USA je omnoho silnejšia karta. Stačí pozrieť na USA - Izrael. Síce sa často spomínajú zbrane, ale najväčším benefitom pre Izrael je, že majú vždy USA za chrbtom, nie tie samotné zbrane či vojenská pomoc.

  Nákup US zbraní je najjeduchšou cestou ako spojiť ukrajinské záujmy s americkými, okrem toho z toho môže byť značný profit i vo vojenskom priemysle, lebo ak už Amíci rozšíria spoluprácu, tak určite i do vojenskej oblasti, kde má Ukrajina svoje silné "esá", ktoré však podporujú partnerov na dlhodobú spoluprácu.
  Skrýt celý příspěvek

 • PavolR
  10:06 30.08.2018

  Tiež my tá myšlienka príde divná, lebo Rusi mimo vlastnej kapitulácie nemajú čo ponúknuť ako protiváhu. Skôr išlo o získanie účinného nástroja do ďalšieho zápasu, lebo z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tiež my tá myšlienka príde divná, lebo Rusi mimo vlastnej kapitulácie nemajú čo ponúknuť ako protiváhu. Skôr išlo o získanie účinného nástroja do ďalšieho zápasu, lebo z Gruzinského príkladu bolo možné vyvodiť istý model ich reakcie.

  Každopádne by sa v kontexte Ukrajinských politických nákupov bolo dobré zmieniť aj o prípadnom nákupe francúzskych vrtuľníkov.
  Skrýt celý příspěvek

 • petr.svetr
  09:38 30.08.2018

  V podstatě Američané „přišli“ do Ukrajiny jen proto, aby za výhodných podmínek s Rusy vyjednali svůj „odchod“.

  Můžete to prosím více rozvinout ? děkuji


  Dost pochybuji,že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  V podstatě Američané „přišli“ do Ukrajiny jen proto, aby za výhodných podmínek s Rusy vyjednali svůj „odchod“.

  Můžete to prosím více rozvinout ? děkuji


  Dost pochybuji,že by jim prodali z USA patrioty. Nebylo by lepší vypsat soutěž na modernizaci ex-ruské/ex-sovětské PVO techniky? Zahraniční podniky kteří se věnují PVO by jim jistě modernizyci ráda udělala,takový Izrael by to třeba vzal.
  Skrýt celý příspěvek