Ukrajinský plukovník Vadym Anatolijovič: Vítězstvím je svobodná Ukrajina

Ukrajinský plukovník Vadym Anatolijovič: Vítězstvím je svobodná Ukrajina
Plukovník Vadym Anatolijovič (březen 2022) / Archiv plukovníka Vadyma Anatolijoviče (Zvětšit)

Ukrajinský plukovník justice Vadym Anatolijovič (příjmení z bezpečnostních důvodů nezveřejňujeme) byl před začátkem války vedoucí jednoho z oddělení ústředního aparátu Ministerstva obrany Ukrajiny; po jejím začátku velitel kombinované jednotky Pozemního vojska ozbrojených sil Ukrajiny vytvořené k obraně města Kyjeva. V ozbrojených silách Ukrajiny slouží od roku 2014, předtím působil v ukrajinských orgánech činných v trestním řízení.

Pane plukovníku, kdy a jak jste se dozvěděl o začátku ruské invaze na Ukrajinu? Vzpomenete si, kde jste se v době zahájení invaze dne 23. února 2022 zrovna nacházel a co Vám problesklo hlavou v okamžiku, kdy jste se dozvěděl, že Vladimír Putin zaútočil na Vaši zemi a rozpoutal tím v novodobé historii bezprecedentní válku?
Ráno 24. února 2022 jsem obdržel zprávu o ruské invazi a zahájení války. Hlavou mi blesklo totéž, co ostatním Ukrajincům: „Už to začalo.“ V posledních týdnech před válkou se všude v tisku i jinde diskutovalo o možnosti ruského útoku. A myslím, že nikdo do poslední chvíle nevěřil, že se to skutečně stane, nikdo nemohl uvěřit, že v centru Evropy v 21. století, navzdory všem zpravodajským informacím, navzdory osmi letům války v Donbasu, Rusko drze začne bombardovat Ukrajinu.

Kdybyste nyní měl před sebou Vladimíra Putina, co byste mu z očí do očí řekl?
S tímto „bunkrovým šílencem“ bych nemluvil. O čem je třeba mluvit? Vy i celý svět jste viděli snímky z Irpini, Buči a Mariupolu. Zde není co dodat. Formát války, který zvolil, neponechává žádný prostor pro rozhovory. Jsem hrdý na našeho prezidenta, který našel sílu ještě nabídnout diplomatická jednání, je velmi ušlechtilé, že se snaží využít všech možných způsobů, jak tuto válku ukončit a zachovat co nejvíce lidí naživu. Ale já nejsem prezident, já bych s ním nemluvil. Mluví se s lidmi a podle mého názoru v něm nezůstalo nic lidského. Pokusil bych se ho, pokud by to bylo možné, zastavit jiným způsobem, a to tak, aby to bylo definitivní.


Plukovník Vadym Anatolijovič (březen 2022) / Archiv plukovníka Vadyma Anatolijoviče

Pane plukovníku, vybavujete si, zda jste jako dítě slýchal vyprávění od lidí, kteří zažili 2. světovou válku a blízké poválečné období, a že Vám to tehdy připadalo jako něco již vzdáleného? Ale nyní jste si to vybavil, protože se to bohužel stalo opětovnou realitou?
Všichni jsme vyrůstali na příbězích, filmech a vyprávěních o 2. světové válce. Můj příběh je ale jiný. Jsem důstojník třetí generace. Můj pradědeček byl plukovníkem kozáckého vojska a dědeček prošel celou 2. světovou válkou, kterou začal v roce 1939 ve Finsku a skončil v roce 1947 v Chalchyn-Golu. Hrůzy válek, které postihly mé předky, jsou mi dobře známy. Na tyto příběhy však nyní nevzpomínám, protože na ně nemám čas; musím plnit vojenské úkoly, starat se o své lidi, chránit svou zemi a naši svobodu. Možná později, po vítězství, až budu mít čas přemýšlet, se k této otázce vrátím, protože se domnívám, že v současné době neznáme všechny hrůzy, kterých se rusko-fašistické síly dopustily na civilním obyvatelstvu.

Pane plukovníku, jaká je aktuální válečná situace v oblasti, kde operuje jednotka, které velíte? S jakými útoky nepřítele se tam nyní potýkáte?
Současná vojenská situace odpovídá válečné realitě. Jakékoli nepřátelské útoky naši muži tvrdě potírají a dokazují nezničitelnost ukrajinských vojáků. Donedávna byla moje jednotka, stejně jako mnoho dalších, zodpovědná za obranu hlavního města Ukrajiny, Kyjeva. V současné době jsou marodéři, násilníci, opilci, duševně nemocné zrůdy (jinak armádu útočníků nazvat nemohu) zahnáni daleko od hlavního města Ukrajiny, takže v rámci dislokace mé jednotky neprobíhají žádné aktivní bojové operace. Taktika útočníků je však od počátku války stále stejná a primitivní – zničit těžkým dělostřelectvem, leteckými a raketovými údery infrastrukturu města, které hodlají obsadit. Je zřejmé, že spolu s infrastrukturou jsou zničeny i domy civilního obyvatelstva a administrativní budovy, přičemž zahynuly stovky, tisíce civilistů, kteří se nemohli evakuovat. Dále se používají mechanizovaná vozidla a pěchota. Od čečenské války se ruská armáda nenaučila vést bojové operace v obydlených oblastech a raději je jednoduše vymazává z mapy bojových operací.

V médiích vidíme hlavně akce ukrajinské lehké pěchoty vybavené protitankovými zbraněmi. Operace ukrajinských mechanizovaných jednotek příliš nevidíme. Jaká je realita? Který typ jednotek ukrajinské armády nese největší tíhu bojů – mechanizované jednotky nebo lehká pěchota?
Každá jednotka pracuje, kde má. Jak pěchota, „královna pole“, tak naši „bohové války“ spolupracují bok po boku při obraně naší země. Mechanizované jednotky hrají v bojových operacích obrovskou roli, ale jejich akce nejsou příliš medializovány, myslím, že je jasné proč.


Plukovník Vadym Anatolijovič a muži z jeho jednotky (březen 2022) / Archiv plukovníka Vadyma Anatolijoviče

Vím, že nemůžete z bezpečnostních důvodů popsat detaily, ale můžete aspoň zčásti přiblížit, jakým způsobem boje se utkává s ruskými jednotkami Vaše jednotka a aspoň částečně specifikovat, jaké primární zbraně jsou jeho doménou? Mediálně se často hovoří o pochvalách ukrajinské armády ve vztahu k dronům Bayraktar.
Ozbrojené síly Ukrajiny, stejně jako Síly územní obrany, jsou dostatečně vyzbrojeny různými zbraněmi, včetně zbraní zahraniční výroby, aby mohly plnit bojové úkoly. Mohu se jen připojit k chvále účinnosti Bayraktarů, je to opravdu nesmírně účinný bezpilotní letoun.

Co aktuálně dle Vašeho názoru potřebuje ukrajinská armáda doplnit a rozšířit v následujících týdnech či měsících? A co musí ukrajinská armáda vykonat a dosáhnout, aby v této válce porazila ruskou armádu a dosáhla vítězství? Co pro Vás osobně znamená, když se řekne slovo „vítězství“?
Myslím, že celý svět viděl, jakou máme armádu a jakého máme Vrchního velitele. Je zřejmé, že mnohé armády po celém světě se mají od ukrajinské armády co učit. Odvaha našich vojáků, inspirace, kreativita, obětavost a hrdinství. V naší armádě jsou všichni jeden pro druhého a pro naši zemi. V dovednostech předčíme rusy, potřebujeme jen více zbraní. Děkuji našim západním partnerům za vše, co nám poskytují, ale potřebujeme víc. Především se to týká letadel a systémů protivzdušné obrany.
Protože bráníme nejen naši zemi, ale celý západní svět před ruskou agresí v zájmu hodnot, které sdílíme a na kterých skutečně záleží. Podle mého názoru jde o jakýsi druh biblické bitvy, bitvy mezi dobrem a zlem, a dobro určitě zvítězí. Vítězstvím je pro mě svobodná země, kde se lidé vědomě rozhodují jako nyní, kdy je země plně sjednocená, kdy všichni chápou, co se děje, kdy lidé, někteří s holýma rukama, jiní se zbraněmi, všichni pracují pro vítězství. Bude trvat dlouho, než se naše země vzpamatuje z toho, co přineslo Rusko. Ale naše vítězství přijde, o tom nepochybuji, ostatně ani většina obyvatelstva. Nepamatuji si přesné číslo, ale asi 95 procent obyvatel je přesvědčeno o našem vítězství.

Jaká je nálada vojáků ve Vaší jednotce? Předpokládám, že převládá vztek a intenzivní odhodlání bránit svoji vlast proti ruským agresorům.
Všichni jsou v bojové náladě. Bojovníci se budou důrazně bránit všem pokusům nepřítele o změnu situace. Je v nich hněv, odhodlání a pochopení, že chrání své lidi, své blízké, takže budou nemilosrdní, zejména po hrůze, kterou jsme všichni viděli v osvobozené Irpini, Buči, Gostomelu a Borodjance. A kromě emocí a pocitů nezapomínejme, že Ukrajinská armáda je velmi profesionální a obětavá, protože je důstojným potomkem slavných záporožských kozáků.


Plukovník Vadym Anatolijovič a muži z jeho jednotky (březen 2022) / Archiv plukovníka Vadyma Anatolijoviče

Ukrajinci se brání statečně, spojenci Ukrajinu materiálně podporují, zatím ovšem bez přímého zapojení jakýchkoliv vojenských jednotek. Jak hodnotíte Vy osobně, jako voják přímo z terénu fronty, podporu a pomoc, které se Vám od spojenců dostává?
Zdá se mi, že jde o čistě politickou záležitost. Jako voják jsem velmi vděčný za podporu a pomoc zahraničních partnerů. A také děkuji naší vládě za to, že se pomoc rychle dostává na místa, kde je jí nejvíce zapotřebí. Co se týče podpory zbraněmi a vybavením, vyjádřil jsem se k tomu v předchozích odpovědích.

Váš prezident Volodymyr Zelenskyj v prvních dnech války dostal od západních spojenců nabídku, že mu zařídí evakuaci z Kyjeva. On tuto nabídku důrazně odmítl. Co jste si o této nabídce myslel Vy – a to jak z pohledu vojáka-velitele jednotky, tak i z pohledu ukrajinského občana
Jako občan jsem na svého prezidenta, Vrchního velitele, velmi hrdý. Nebudu hodnotit nabídku, kterou dostal, aby se evakuoval, ale jeho odmítnutí opustit zemi je jediným možným řešením jako Vrchního velitele. Přeji mu sílu. Protože už teď má hodně odvahy, slušnosti, porozumění a vlastenectví. Z pohledu vojáka ozbrojených sil Ukrajiny (a na pozici a důstojnické hodnosti zde nezáleží) odpovím, že s takovým člověkem (Volodymyrem Zelenským) „bych šel na rozvědku“, myslím, že to mluví za vše.

Český premiér nedávno přijel osobně do Kyjeva s dalšími státníky Polska a Slovinska podpořit Ukrajince v jejich boji a setkat se s Vaším prezidentem. Nebyla to však první ani poslední návštěva zahraničních politiků v Kyjevě. Jaké ohlasy mají tyto politické zahraniční návštěvy u ukrajinských vojáků?
Domnívám se, že takové návštěvy jsou určitým druhem podpory jak pro zemi, tak pro naše bojovníky. Ale nemohu říci, že bychom o tom s našimi spolubojovníky příliš mluvili, na diskusi o politických aspektech současné Ukrajiny nebylo mnoho času. Vždy je příjemné vědět, že jste důležití, že děláte dobrou a správnou věc, že jste důstojní. A všechny tyto pocity máme od našich spoluobčanů z celého světa. Ještě příjemnější je, když se nám takové podpory dostane od občanů jiných zemí.


Plukovník Vadym Anatolijovič a muži z jeho jednotky (březen 2022) / Archiv plukovníka Vadyma Anatolijoviče

Jak probíhá v místech, kde působíte, spolupráce profesionální armády s domobranou? Jaká je motivace ukrajinských mužů bránit svou vlast? Co ukrajinský národ motivuje ke statečnému boji, jaký nyní předvádí?
Muži brání svou vlast, to je motivace. Vlast je vaše země, váš domov, vaši milovaní, vaše děti a rodiče, vaši přátelé a vše, co máte tak rádi. Jsou to vaše milé vzpomínky, ulice vašeho města, kavárna na rohu a pochopení, že nikdo nemůže jen tak přijít a vzít si, co je vaše. Není to fér, je to instinkt nenechat si vzít to své. Je to velmi lidské, velmi ukrajinské!
Pokud jde o Síly územní obrany Ukrajiny, je třeba se před jejich horlivostí poklonit a poděkovat jim. Jsou to muži a ženy, kteří nemohli stát stranou, když nepřítel vstoupil na naši zem. Vědomě se chopili zbraní a prokázali fenomenální vlastenectví a obětavost při obraně Ukrajiny. Jako profesionální důstojníci ukrajinských ozbrojených sil s nimi sdílíme své zkušenosti z bojových operací a aktivně při nich spolupracujeme.

Jaká je Vaše osobní motivace pro boj proti ruským agresorům? Vnímáte, že Vás tento válečný konflikt, jehož vypuknutí do jisté míry zaskočilo celý demokratický svět, nějakým způsobem změnil – například ve Vašich životních hodnotách, životních cílech?
Moje motivace se neliší od motivace jakéhokoli Ukrajince. Toto je moje země a já ji budu bránit. Mé hodnoty jsou téměř stejné a mé cíle také. Nyní je jeden společný cíl – vítězství. A pak budu myslet na ostatní. Možná jsem si více uvědomil, že nejdůležitější v životě je rodina, rodiče, děti, přátelé, jejich život a bezpečí.


Plukovník Vadym Anatolijovič (březen 2022) / Archiv plukovníka Vadyma Anatolijoviče

Jak Vy osobně vnímáte Rusy? Změnil se Váš pohled na ruský národ po vypuknutí aktuální války? A jak Rusy vnímají Vaši podřízení? Domníváte se, že bude vůbec kdy možné, aby ukrajinský národ Rusku, jehož vojáci na Ukrajině zabíjejí nevinné civilisty a snaží se zničit identitu ukrajinského národa, odpustil?
Jak mohu vnímat rusy – více než 80 procent ruských civilistů podporuje válku v mé zemi, jejich zrůdy – takzvaní „vojáci“ zabíjejí civilisty, znásilňují, mučí, vysmívají se, drancují, nechávají své raněné a zabité na bojištích, lžou. Nyní se pokusím jemně odpovědět na vaši otázku. Víte, že je možné respektovat nepřítele. Rusů si tedy nevážíme. Myslím, že každý si za to může sám, že už se nelze schovávat za neutrální postoj a říkat „a já se o politiku vůbec nezajímám“ a podobně. Pokud nejste s námi, jste proti nám.

Zeptám se tvrdě a přímo – přišel jste v důsledku této války o hodně svých blízkých kolegů a přátel?
Ne mnoho, ale dost na to, aby se to nikdy neodpustilo!

Pane plukovníku, jménem redakce Armádních novin, které plně stojí za ukrajinským národem, Vám děkuji za poskytnutý rozhovor. Jménem této redakce zároveň vyjadřuji velké poděkování Ukrajincům za jejich statečný spravedlivý boj. Máte-li zájem, tak Vám tímto dáváme závěrečný prostor pro Vaše osobní poselství.
Jsem Vám vděčný za možnost vzájemné komunikace, za podporu české vlády a Vašich občanů všem Ukrajincům. Osobně chci poděkovat velvyslanci České republiky na Ukrajině za jeho rychlou pomoc.

Za Ukrajinu, za její svobodu!

S ohledem na průběh válečného konfliktu vznikal rozhovor mezi 30. březnem a 13. dubnem 2022. Na rozhovoru spolupracovala osobní překladatelka – tlumočnice ukrajinského jazyka Oxana Rishko.
Originální rozhovor v Ukrajinštině

Nahlásit chybu v článku


Související články

Jiří Omaník: Zakladatel dobrovolného pátracího týmu

Zakladatel Dobrovolného pátracího týmu ČR, z.s., rotmistr Jiří Omaník, zástupce velitele čety ...

Lubomír Metnar: Výzvou je stabilní rozpočet a pružnější legislativa

„Kdokoliv bude v příští vládě ministrem obrany, měl by především zodpovědně a s maximální ...

O vojenské studium je vzrůstající zájem, z uchazečů si můžeme vybírat, říká Zuzana Kročová, rektorka Univerzity obrany

„Jsem hodně otevřený a přímý člověk a vše říkám na rovinu. Kroky, které dělám, musím mít ve svém ...

Jana Černochová: Polsko je nejen blízkým spojencem, ale hlavně sousedem

Výrazná tvář Fialovy vlády i Občanské demokratické strany Jana Černochová před nedávnem prohlásila, ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • J.Kolousek@post.cz
  16:22 03.08.2022

  Krakonoš,další komunista"Chudý na duchu"Krakonoši,vzpomeňte třeba sestřelenímalajského boeinku v červenci 2014 nad Dobbasem,kde se vystřídalo hned několik naprosto rozdílných ...Zobrazit celý příspěvek

  Krakonoš,další komunista"Chudý na duchu"Krakonoši,vzpomeňte třeba sestřelenímalajského boeinku v červenci 2014 nad Dobbasem,kde se vystřídalo hned několik naprosto rozdílných verzí.Současná valka se takovými veletoči jen hemží a samotnou její podstatu v Kremlu oddůvodňují serii lží.V sedumdesátých letech,když jsem vojákoval na Slovensku,tak mi řekl jeden bývalý partyzán toto:""Mezi komunisty a fašisty je rozdíl jen v barvě.Fašisti jsou hnědí a komunisti rudí"Přesně tak jako Vy.Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  09:35 22.04.2022

  Když se tu píše o skutečných hrdinech je škoda, že se v diskusi objeví mentální gigant Krakonoš a sviní tu své nesmysly. Ten má především velké štěstí, že se za svou stranu skřetů ...Zobrazit celý příspěvek

  Když se tu píše o skutečných hrdinech je škoda, že se v diskusi objeví mentální gigant Krakonoš a sviní tu své nesmysly. Ten má především velké štěstí, že se za svou stranu skřetů nemusí potkat s ukrajinskými borci na frontě.Skrýt celý příspěvek

 • Krakonoš
  10:41 21.04.2022

  Milý Vadyme, chceš-li hrdino Vadyme, je velice smutné, kam vás politika nejen vaší země zatáhla. Chápu, že nyní bojovat za "Ukrajinu" je zakrývat oči před pravdou. Každý, kdo se ...Zobrazit celý příspěvek

  Milý Vadyme, chceš-li hrdino Vadyme, je velice smutné, kam vás politika nejen vaší země zatáhla. Chápu, že nyní bojovat za "Ukrajinu" je zakrývat oči před pravdou. Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o geopolitiku tak ví, že tato válka je zástupná válka USA proti Rusku.

  Do roku 2014 Ukrajina neměla s Ruskem problém a Rusko s ní. Frustrace obyvatel Ukrajiny z ekonomické stagnace byla příčinou Majdanu, který paradoxně prosazoval pro Ukrajinu nevýhodnou smlouvu, která by jí mohla víc ublížit než pomoci. Proto ji Janukovič odmítl a Majdan svrhl demokraticky zvoleného prezidenta.
  Celé divoké dění na Majdanu vyvolalo reakci Ruska na Krymu a povstání v Donbasu.
  Celých 8 let měla Ukrajina na to, aby urovnala tento konflikt. Proto byl zvolen Porošenko a když neuspěl, tak Zelenský, který urovnání konfliktu mírovou cestou prakticky odmítl.

  Skuteční hrdinové Ukrajiny jsou ti, kteří nepodlehli lacinému dogmatismu, nesouhlasili s odříznutím vlastních občanů na Krymu od vody, jako pomstu, za to, že nesouhlasili s novými vládci v Kyjevě a chtěli urovnat konflikt mírovou cestou v Donbasu, třeba vznikem autonomních republik, jak pravil Minsk.

  Vývoj Ukrajiny od roku 2014 je velmi smutný, Ukrajině jen a jen strádá, v očích Ruska se stala ať právem či neprávem velmi rizikovou zemí a proto je nyní válka, která spolu s následky Covidu a globálnímu růstu cen energií postihne nejen silně Ukrajinu, ale i Evropu. Evropa v rámci sankčního šílenství se může stát do budoucna nekonkurenceschopná vůči USA, Číně, Indii a dalším včera ještě rozvojovým zemím.
  Tuhle válku prohrává Ukrajina, Rusko a Evropa společně.

  Ukrajina jako spojnice mezi Evropou a Ruskem mohla, kdyby měla šikovné lidi ve svém čele, profitovat jako tranzitní země v dodávkách energií a těžit a vybírat si nabídky, jak Ruska, tak Evropy i USA a Číny. Samozřejmě rozumně tak, aby se nestávala hrozbou ani pro jednoho, potažmo nástrojem jiného.

  Proto boj o Ukrajinu Ukrajina již prohrála, stala se nástrojem jiné země a své zájmy a rizika ignorovala. Proto bojovat nyní za Ukrajinu ve válce s Ruskem musí být velmi trpký.Skrýt celý příspěvek

  • Pirat49
   10:49 21.04.2022

   Chod do pi.. !!!

   Chod do pi.. !!!

  • Klimesov
   11:24 21.04.2022

   Tolik lží od člověka, který tady před cca dvěma měsíci arogantně vypisoval, že k žádné válce nedojde, že vše je jen geopolitická hra a zesměšňoval každého kdo upozorňoval, že ...Zobrazit celý příspěvek

   Tolik lží od člověka, který tady před cca dvěma měsíci arogantně vypisoval, že k žádné válce nedojde, že vše je jen geopolitická hra a zesměšňoval každého kdo upozorňoval, že konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem je víc než pravděpodobný :-) :-)
   Ale jo chápu je to vaše práce šířit tyhle informace, takže v pohodě :-)Skrýt celý příspěvek

  • Sergej7490
   11:34 21.04.2022

   A o umucenom ruskojazycnom obyvatelstve, trpiacich rusoch pod hrozovladou Ukrainy, Azovu tentoraz nic ? 15 tisic zabitych rusov na uzemi Ukrainy sa uz nerata ? Napisete este, ako ...Zobrazit celý příspěvek

   A o umucenom ruskojazycnom obyvatelstve, trpiacich rusoch pod hrozovladou Ukrainy, Azovu tentoraz nic ? 15 tisic zabitych rusov na uzemi Ukrainy sa uz nerata ?
   Napisete este, ako bolo ruskojazycne obyvatelstvo oslobodene hrdinskou ruskou armadou, ako ich vsade vitali kvetinami…. Konecne oslobodeny od Ukrainskej hrozovlady.
   Nabuduce trochu doslednejsie prosim….Skrýt celý příspěvek

  • apache
   11:54 21.04.2022

   Aneb pohádka od samotného Krakonoše o tom, jak vlastně nebýt zlých USA, tak všichni milují Rusko a Rusko miluje všechny...

   Aneb pohádka od samotného Krakonoše o tom, jak vlastně nebýt zlých USA, tak všichni milují Rusko a Rusko miluje všechny...

  • Falky78
   12:43 21.04.2022

   Chtělo se mi na tvoji adresu napsat něco velmi sprostého, ale budu hodný. Všechno tohle by se nedělo, kdyby se Rusko nezačalo do dění na Ukrajině v roce 2014 plést. Nic a nikdo ...Zobrazit celý příspěvek

   Chtělo se mi na tvoji adresu napsat něco velmi sprostého, ale budu hodný. Všechno tohle by se nedělo, kdyby se Rusko nezačalo do dění na Ukrajině v roce 2014 plést. Nic a nikdo nedal Rusku právo na Ukrajinu zaútočit. A čím víc peněz, techniky a životů bude Rusy tohle Putinovo dobrodružství stát, tím líp.Skrýt celý příspěvek

  • liberal shark
   14:34 21.04.2022

   Zajímavý pohled. A jak do toho zapadá oficiální ruská doktrína úplného zničení Ukrajiny jako státu a ukrajinského národa ? Putin jasně vyhlásil své cíle - třetinu ukrajinských ...Zobrazit celý příspěvek

   Zajímavý pohled. A jak do toho zapadá oficiální ruská doktrína úplného zničení Ukrajiny jako státu a ukrajinského národa ? Putin jasně vyhlásil své cíle - třetinu ukrajinských občanů povraždit, třetinu deportovat a třetinu odukrajinizovat. A ruská vojska postupují přesně podle této doktríny. Není to tedy Rusko, kdo porušuje veškeré mezinárodní právo a vede na ukrajinském území svoji vlastní proxy válku s NATO ?Skrýt celý příspěvek

   • LAMP
    16:19 25.04.2022

    Nějaký zdroj k těm "třetinám"? Ještě jsem nikde neviděl odhalené plány zabití třetiny Ukrajinců.

    Nějaký zdroj k těm "třetinám"? Ještě jsem nikde neviděl odhalené plány zabití třetiny Ukrajinců.

    • LAMP
     18:04 26.04.2022

     Dostal jsem 4 červené, ale stále žádný zdroj této informace. Beru to tedy jako fake news.

     Dostal jsem 4 červené, ale stále žádný zdroj této informace. Beru to tedy jako fake news.

  • ZDKO
   14:57 21.04.2022

   Njn. To se dalo bohužel čekat tyhle "výklady" :-P Odpovědí tedy budiž text níže. Citace z iDNES z 19.04.2022 : "České tajné služby varují: ruští špioni mezi uprchlíky zaútočí: ...Zobrazit celý příspěvek

   Njn. To se dalo bohužel čekat tyhle "výklady" :-P

   Odpovědí tedy budiž text níže.

   Citace z iDNES z 19.04.2022 : "České tajné služby varují: ruští špioni mezi uprchlíky zaútočí: DEZINFORMACE, sabotáže, likvidace. Rusko se bude snažit dostat do Česka a dalších států mezi ukrajinskými uprchlíky své špiony. Pravděpodobně na falešné doklady. Zároveň se bude snažit vytvořit v Česku skupiny lidí, kteří budou vystupovat proti přijímání uprchlíků nebo ZPOCHYBŇOVAT VÁLKU na Ukrajině. Tajné služby mají obavy o narušení fungování země zevnitř."Skrýt celý příspěvek

  • Jura99
   00:29 22.04.2022

   jsi zde uz znamy primitiv a nedouk, vlastne me zaujala jen posledni veta, kterou bych ovsem zcela prevratil, - bojovat nyni za Ukrajinu je opravdu velka čest, a je to znat, bit ...Zobrazit celý příspěvek

   jsi zde uz znamy primitiv a nedouk, vlastne me zaujala jen posledni veta, kterou bych ovsem zcela prevratil, - bojovat nyni za Ukrajinu je opravdu velka čest, a je to znat, bit ruske vrahy se Ukrajincum skutecne daří.Skrýt celý příspěvek

  • RiMr71
   19:12 22.04.2022

   ...můžeš psát co chceš, vždycky budeš utrápený bolševický loser, co si zlepšuje komplex méněcennosti beztrestným anonymním kydáním hnoje na webu. Prostě... nikdo...

   ...můžeš psát co chceš, vždycky budeš utrápený bolševický loser, co si zlepšuje komplex méněcennosti beztrestným anonymním kydáním hnoje na webu. Prostě... nikdo...

   • Krakonoš
    20:48 22.04.2022

    Ríšo, teda, ty se ale umíš na netu rozohnit. Přitom v reálu jsi docela pohodovej pupkatej strejda. Trochu víc ukecanej, až z tebe bolí hlava, ale tak drsnej jako tady fakt nejseš ...Zobrazit celý příspěvek

    Ríšo, teda, ty se ale umíš na netu rozohnit. Přitom v reálu jsi docela pohodovej pupkatej strejda. Trochu víc ukecanej, až z tebe bolí hlava, ale tak drsnej jako tady fakt nejseš ;)Skrýt celý příspěvek

  • TF_HU
   20:51 22.04.2022

   Škoda, že ohýbáte realitu...

   Škoda, že ohýbáte realitu...

  • LAMP
   16:25 25.04.2022

   I kdyby všechno, co jsi řekl, byla pravda, tak pořád Rusko:
   1) nemá co vyzbrojovat separatisty
   2) nemá co útočit na Ukrajinu

   Je to jednoduché.

   I kdyby všechno, co jsi řekl, byla pravda, tak pořád Rusko:
   1) nemá co vyzbrojovat separatisty
   2) nemá co útočit na Ukrajinu

   Je to jednoduché.

 • Pirat49
  09:46 21.04.2022

  Z ineho sudka. Vie niekto cenu za ktoru ponukali PANDUR 2 v tendri na SVK. Zverejnili asi vsetko, okrem ceny, nikde som sa nedopatral.
  PATRIA cca 4,2 miliona€/ks ,uz z vezou.

  Z ineho sudka. Vie niekto cenu za ktoru ponukali PANDUR 2 v tendri na SVK. Zverejnili asi vsetko, okrem ceny, nikde som sa nedopatral.
  PATRIA cca 4,2 miliona€/ks ,uz z vezou.

 • TF_HU
  12:46 20.04.2022

  Tihle lidé se stanou součástí historie Ukrajiny, budou o nich točit filmy, vyprávět příběhy, stanou se hrdiny a idoly pro mnoha dalších generací obyvatel Ukrajiny. Budou inspirací ...Zobrazit celý příspěvek

  Tihle lidé se stanou součástí historie Ukrajiny, budou o nich točit filmy, vyprávět příběhy, stanou se hrdiny a idoly pro mnoha dalších generací obyvatel Ukrajiny. Budou inspirací i nám, ostatním obyvatelům Evropy. Po vojenské stránce případná spolupráce získá nový rozměr...

  Respekt příslušníkům ukrajinské armády je zcela oprávněný.Skrýt celý příspěvek

  • Roger
   18:35 20.04.2022

   Tak doufám že to nebude točit Netflix. Jinak se pan asi nepozná. (Bude to lesbička, snědá...)

   Tak doufám že to nebude točit Netflix. Jinak se pan asi nepozná. (Bude to lesbička, snědá...)

   • RiMr71
    19:09 22.04.2022

    ...a že ne... :)

    ...a že ne... :)

   • LAMP
    16:23 25.04.2022

    Však to jsou tzv. západní hodnoty, mimojiné za něž Ukrajina bojuje. :) Určitě by pán byl rád.

    Však to jsou tzv. západní hodnoty, mimojiné za něž Ukrajina bojuje. :) Určitě by pán byl rád.

 • Jura99
  12:44 20.04.2022

  Take bych s Putinem nejednal, protoze jednani s ulhanou krysou nikam nevede a navic jej to v ocich verejnosti civilizuje. On ale do civilizace nepatri, je to cynicky a sprosty vrah ...Zobrazit celý příspěvek

  Take bych s Putinem nejednal, protoze jednani s ulhanou krysou nikam nevede a navic jej to v ocich verejnosti civilizuje. On ale do civilizace nepatri, je to cynicky a sprosty vrah dětí, jedinou moznost promluvit bude mit u soudu. Neumim si vubec predstavit, ze valka nejak skonci a svetovi politici zase budou s tim odpadem komunikovat jako s hlavou statu.Skrýt celý příspěvek

 • cejkis
  12:39 20.04.2022

  Rukopis PR agentury je moc okatý.

  Rukopis PR agentury je moc okatý.

  • TF_HU
   12:46 20.04.2022

   :-)

   :-)

  • padre
   14:58 20.04.2022

   to cejkis. Rukopis vaší agentury je ještě okatější….:-))

   to cejkis. Rukopis vaší agentury je ještě okatější….:-))

  • Ján Paliga
   20:44 20.04.2022

   Môžeš ísť spraviť rozhovor podľa svojich predstáv ... :)

   PS: Ukrajina ďakuje za finančný príspevok, ktorý si im opäť láskavo zaslal.

   Môžeš ísť spraviť rozhovor podľa svojich predstáv ... :)

   PS: Ukrajina ďakuje za finančný príspevok, ktorý si im opäť láskavo zaslal.

  • LAMP
   16:21 25.04.2022

   Je to rozhovor s jednou zúčastněnou stranou konfliktu. Samozřejmě, že to bude poněkud subjektivně zabarveno. Jak by to mohlo být jinak?

   Je to rozhovor s jednou zúčastněnou stranou konfliktu. Samozřejmě, že to bude poněkud subjektivně zabarveno. Jak by to mohlo být jinak?

Načítám diskuzi...