VÁLKA V IZRAELI

VÁLKA V IZRAELI
Izraelská vlajka / depositphotos.com (Zvětšit)

Speciální diskuze o válce v Izraeli.

Nahlásit chybu v článku


Stránka 57 z 67
Zvýraznit příspěvky za posledních:

Vyhledávání platí pro hlavní příspěvky, ale zobrazena jsou vždy celá vlákna. Hodnoty vyhledání jsou: Klíčové slovo, autor a časové období. Hodnoty lze kombinovat.


 • segal7
  14:39 14.10.2023

  Holokaust přežila, Hamas ne
  https://twitter.com/neubJan/st...

  Holokaust přežila, Hamas ne
  https://twitter.com/neubJan/st...

  • RiMr71
   15:19 14.10.2023

   Vinu na jejím konci nese IDF a Mossad, protože tomu nezabránili a na tom že skončila v koncentráku nesou její rodiče ze stejného důvodu (ironie založená na kulervoucí "logice" ...Zobrazit celý příspěvek

   Vinu na jejím konci nese IDF a Mossad, protože tomu nezabránili a na tom že skončila v koncentráku nesou její rodiče ze stejného důvodu (ironie založená na kulervoucí "logice" odporných fašoidních příspěvků níže).Skrýt celý příspěvek

   • Shania
    17:30 14.10.2023

    equivalent usnuti na hlidce, nasledky pro toho vojaka jsou jasne... nevidim duvod, proc by tedy nemelo nasledky vest politicke a vojenske vedeni.

    equivalent usnuti na hlidce, nasledky pro toho vojaka jsou jasne... nevidim duvod, proc by tedy nemelo nasledky vest politicke a vojenske vedeni.

    • segal7
     19:20 14.10.2023

     Bude, Bibi už je politická mrtvola

     Bude, Bibi už je politická mrtvola

 • Iruka
  14:25 14.10.2023

  Mini Gaza, výcvikové středisko izraelské armády pro boje v Gaze. --- Pozemní vojenská operace v Gaze je na spadnutí. Vojáky čeká jeden z nejnáročnějších vojenských zásahů ...Zobrazit celý příspěvek

  Mini Gaza, výcvikové středisko izraelské armády pro boje v Gaze.
  ---
  Pozemní vojenská operace v Gaze je na spadnutí. Vojáky čeká jeden z nejnáročnějších vojenských zásahů vůbec-boj v hustě obydlené zástavbě. Izraelští vojáci se na tento typ boje cvičí v tzv. mini-Gaze, městečku s 500 budovami vybudovaném za 45 mil. USD na jihu Izraele v roce 2005.

  Mini-Gaza má co nejvíce simulovat realitu, ve které budou brzy vojáci operovat - boj dům od domu, úzké uličky, tunely, otevřená prostranství.

  Jak upozornil David French v NYT, Izrael má před sebou podobný úkol jako irácká a americká armáda v Mosulu v roce 2016, kde šlo o to zničit ISIS. Jednalo se asi o největší bitvu v městské zástavbě od druhé světové války. Trvala 9. měsíců, zemřeli při ní tisíce členů ISIS, tisíce iráckých vojáků a přes snahy je ochránit, 11 tisíc civilistů. Na jejím konci za cenu obrovských ztrát byl ISIS v Mosulu poražen. Izraelská armáda je lépe vycvičena, ale i tak to bude v Gaze velmi náročná operace za vysokou cenu.

  https://twitter.com/IrenaKalho... Skrýt celý příspěvek

 • dapperdanman
  14:23 14.10.2023

  For Joe Biden, It’s All Downhill From Here https://nationalinterest.org/f... A to se ještě nezačala vyšetřovat ta půlroční ...Zobrazit celý příspěvek

  For Joe Biden, It’s All Downhill From Here

  https://nationalinterest.org/f...

  A to se ještě nezačala vyšetřovat ta půlroční destabilizace Izraele, ale i na to dojde.

  Jinak - první reakce administrativy v sobotu ráno:

  https://www.nationalreview.com...


  Washington Needs a New Approach to Qatar

  https://nationalinterest.org/f... Skrýt celý příspěvek

 • Lwtr
  14:10 14.10.2023

  Izrael nabídl Hamasu, že pokud propustí rukojmí obnoví dodávku vody a elektřiny. To se samozřejmě nestalo. To opět potvrzuje, že je to naprostý odpad. Zdroj CT24 14.10.2023 ...Zobrazit celý příspěvek

  Izrael nabídl Hamasu, že pokud propustí rukojmí obnoví dodávku vody a elektřiny.
  To se samozřejmě nestalo. To opět potvrzuje, že je to naprostý odpad.

  Zdroj
  CT24 14.10.2023 14:09Skrýt celý příspěvek

 • segal7
  13:17 14.10.2023

  Záběry z Kfar Aza https://twitter.com/GibisVB/st... Jakub Szántó a Pavel Novotný u Čestmíra ...Zobrazit celý příspěvek

  Záběry z Kfar Aza
  https://twitter.com/GibisVB/st...

  Jakub Szántó a Pavel Novotný u Čestmíra Strakatého
  https://twitter.com/cestmirstr... Skrýt celý příspěvek

 • Iruka
  13:06 14.10.2023

  Jeden z příběhů přeživších setkání s teroristy. Tentokrát k přežití přispěla Tesla Model 3 ... --- Toto je úžasný příběh o tom, jak Tesla zachránila život jednomu z prvních ...Zobrazit celý příspěvek

  Jeden z příběhů přeživších setkání s teroristy. Tentokrát k přežití přispěla Tesla Model 3 ...
  ---
  Toto je úžasný příběh o tom, jak Tesla zachránila život jednomu z prvních Izraelců, kteří se postavili Hamásu. Příběh se objevil na webu Walla (odkaz v komentářích):

  Takto C, obyvatel kibucu Mefalsim, neplánoval strávit poslední šabat. Ale několik minut poté, co síly Hamásu vtrhly do osady u Gazy, byl C, člen pohotovostního oddílu osady, přivolán k incidentu. Spěchal ke svému vozu Tesla Model 3 Performance a vydal se na cestu k místu shromáždění. Jeho hodinky Apple Watch zastavil v 6:50 střep.

  Fotografie, které se poprvé objevily na kanálu Tesla Israel Telegram, dokumentují, co se stalo poté. V rozhovoru z nemocnice Sheba, kde je hospitalizován po sérii operací hlavy a ruky, hovořil o jízdě, na kterou nikdy nezapomene.

  "Teroristé mě poznali na vzdálenost deseti metrů. Kromě svých kalašnikovů měli i samopal, který střílel náboje větší ráže. Neuvědomili si, že jde o elektromobil, a tak stříleli dopředu v naději, že zasáhnou motor, který tam nebyl, a dozadu ve snaze zapálit palivovou nádrž. Samozřejmě tam také žádná palivová nádrž nebyla. Prostřelili mi pneumatiky. Zmáčkl jsem plynový pedál a oni mě začali pronásledovat".


  V této bitvě se utkal kamion Toyota s jedním řidičem v osobním autě. Byla to ale také honička mezi dieselovým kamionem s výkonem kolem 150 koní proti elektrickému sedanu s výkonem přes 530 koní a dvojitým pohonem. Asi 15 dobře vyzbrojených teroristů proti zraněnému, ale odhodlanému řidiči, který se ocitl v boji o život stovky metrů od svého domova.

  "Prostřelili mi pneumatiky, ale zrychlení Tesly je i v této situaci úžasné a duální pohon mě dokázal udržet na silnici. Rychle jsem jim ujel, ale uvědomil jsem si, že se musím co nejdříve dostat do nemocnice, a jel jsem rychlostí 112 km/h s propíchnutými pneumatikami. Pneumatiky se začaly drolit, ale duální pohon vyvažoval kola, z nichž některá už byla na ráfcích. Podle aplikace jsem pokračoval v jízdě rychlostí kolem 110 km/h."

  Cestu z nemocnice Barzilai v Aškelonu už C absolvoval v sanitce poté, co se mu prostřílenou Teslu podařilo dovézt k branám nemocnice. Přestože v autě bylo napočítáno asi 100 děr po kulkách, přední okno zůstalo po celou cestu prasklé, ale nerozpadlo se. Okna dveří rozbili záchranáři, kteří spěchali, aby ho dostali ven a převezli k ošetření.


  "Kulky mě zasáhly do nohy a ruky, jednu jsem dostal do lebky a také mě zasáhly střepiny. Hlava ale funguje a motivace mě udržela na cestě a i teď v nemocnici. Auto jezdilo dál, baterie se nezahřála, ale dost se poškodilo. Neexistuje součástka, která by nedostala kulku. Když sešlápnete pedál, stále jezdí, ale zdá se mi, že už bych měl přemýšlet o své další Tesle."

  Fotografie Tesly pochází od rodiny. Ostatní fotografie jsou zveřejněny podle § 27 A autorského zákona.

  https://twitter.com/giladalper... Skrýt celý příspěvek

  • RiMr71
   15:16 14.10.2023

   ...trošku tam už chybí jen to, že se Tesla vznesla a opětovala palbu :) ale samozřejmě chvála bohu že těm kozomrdům ujel. A že měl nabito, protože oni evidentně nabito měli.

   ...trošku tam už chybí jen to, že se Tesla vznesla a opětovala palbu :) ale samozřejmě chvála bohu že těm kozomrdům ujel. A že měl nabito, protože oni evidentně nabito měli.

 • segal7
  11:48 14.10.2023

  Zneškodnění teroristického komanda potápěčů
  https://twitter.com/JakubSzant...

  Zneškodnění teroristického komanda potápěčů
  https://twitter.com/JakubSzant...

  • Lwtr
   12:51 14.10.2023

   Popřejme i do budoucna dobrý lov na teroristy.

   Popřejme i do budoucna dobrý lov na teroristy.

  • RiMr71
   15:11 14.10.2023

   ...parádně je kostí. Jestli si možná nějaký rusák na ukrajině co sténá v zákopu (možná!) zaslouží jakousi míru soucitu protože mezi narukovanými fakt bude spousta prostě blbů co ...Zobrazit celý příspěvek

   ...parádně je kostí. Jestli si možná nějaký rusák na ukrajině co sténá v zákopu (možná!) zaslouží jakousi míru soucitu protože mezi narukovanými fakt bude spousta prostě blbů co byli vrženi do mlýnku na maso, tady tito palestinci vycvičení za cílem zabít co nejvíc civilistů nezaslouží NIC. Maximálně uspokojení z jejich likvidace, porovnatelnou s likvidací nebezpečné vyrážky na kůži lidstva.Skrýt celý příspěvek

  • Wakantanka
   15:31 14.10.2023

   Dobre ich rozsekali, inu kto seje vietor ...

   Dobre ich rozsekali, inu kto seje vietor ...

 • segal7
  11:08 14.10.2023

  I mezi muslimy jsou jedinci, kteří Hamas prokoukli
  https://twitter.com/JakubSzant...

  I mezi muslimy jsou jedinci, kteří Hamas prokoukli
  https://twitter.com/JakubSzant...

  • dapperdanman
   13:05 14.10.2023

   Jde o známou věc, ale dávám to sem znovu, mohou tu být lidé, kteří o tomto příběhu nevědí: Mosab Hassan Yousef, syn zakladatele Hamasu, který se stal spolupracujícím agentem Shin ...Zobrazit celý příspěvek

   Jde o známou věc, ale dávám to sem znovu, mohou tu být lidé, kteří o tomto příběhu nevědí:

   Mosab Hassan Yousef, syn zakladatele Hamasu, který se stal spolupracujícím agentem Shin Betu, zachránil mimořádné množství lidských životů na obou stranách, dnes žije jako křesťan v Americe.

   https://www.youtube.com/watch?...

   Rozhovorů s ním je na YT mnoho.

   Vzpomínám na jeden, kde popisoval vyplňování žádosti o Zelenou kartu:

   "Víte, v žádosti o Zelenou kartu nesmíte zalhat, jinak o ni můžete přijít. Takže jsem musel odpovědět po pravdě.

   Byl jste někdy vyšetřován, souzen či odsouzen k nepodmíněnému trestu a vykonal trest ve vězení?

   Ano.

   Byl jste někdy vyšetřován, souzen či odsouzen pro trestný čin spáchaný za použití zbraní?

   Ano.

   Dopustil jste se někdy výše uvedených skutků coby člen organizované skupiny?

   Ano.

   Byl jste někdy členem skupin či hnutí, prosazujících politické cíle za použití násilí či ozbrojeného násilí?

   Ano.

   Byl jste někdy členem nějaké organizace, která byla Spojenými Státy či některým ze spojenců USA uvedených v přiloženém seznamu pod bodem 15 označena jako teroristická organizace?

   Ano.

   Byl jste někdy vyšetřován, souzen, odsouzen či vězněn za teroristický útok spáchaný proti USA či kterémukoliv ze spojenců USA uvedených v přiloženém seznamu pod bodem 15?

   Ano.

   Jsem jediný člověk v historii, který odpověděl na všechny tyto otázky kladně a dostal zelenou kartu."Skrýt celý příspěvek

  • Talvi
   15:05 14.10.2023

   A teď bych rád věděl, kdo si kliknul na červenou. A proč. Ozve se dotyčný ?

   A teď bych rád věděl, kdo si kliknul na červenou. A proč. Ozve se dotyčný ?

 • dapperdanman
  11:02 14.10.2023

  Útok jako selhání US tajných služeb: https://www.newsweek.com/how-u... Nové detaily ...Zobrazit celý příspěvek

  Útok jako selhání US tajných služeb:

  https://www.newsweek.com/how-u...

  Nové detaily útoku:

  https://www.ynetnews.com/artic...

  https://jstribune.com/frantzma... Skrýt celý příspěvek

  • conservative carp
   11:51 14.10.2023

   Tajné služby USA už pár let kladou důraz při náboru lidí i vlast. provozu na jiné věci, než rozvědnou činnost. A má to své důsledky.

   Tajné služby USA už pár let kladou důraz při náboru lidí i vlast. provozu na jiné věci, než rozvědnou činnost. A má to své důsledky.

   • Profesor
    16:48 14.10.2023

    Zdroj?

    Zdroj?

    • conservative carp
     19:48 14.10.2023

     Četl jsem již několik tistěných textů, kde se popisovala praxe u náboru do ozbrojených složek, vedení PR kampaně pro potenc. zaměstnance CIA, FBI, RAF atd., kde hlavní kriterium ...Zobrazit celý příspěvek

     Četl jsem již několik tistěných textů, kde se popisovala praxe u náboru do ozbrojených složek, vedení PR kampaně pro potenc. zaměstnance CIA, FBI, RAF atd., kde hlavní kriterium byla inkluze, transgender apod., ne schopnosti, odolnost apod.
     Bývalý agent CIA Bryan Wright:
     "Přinesou analytici, kteří jsou woke, nuance do svých analýz? Ovšemže ne, jsou to nyní aktivisté,“ dodává Wright. „Amerika je méně bezpečná s touto novou CIA a nebezpečně více politická,“ tvrdí.

     Z netu např.:
     https://www.idnes.cz/zpravy/za...
     https://www.idnes.cz/zpravy/za... Skrýt celý příspěvek

     • leir
      02:08 15.10.2023

      Jj, inkluze a transgender jsou viníci veškerého marasmu dnešního světa. Tak bacha, aby na vás nevyskočily i z pod postele. (Takovým lidem jako vy, se karma obvykle mstí ...Zobrazit celý příspěvek

      Jj, inkluze a transgender jsou viníci veškerého marasmu dnešního světa.

      Tak bacha, aby na vás nevyskočily i z pod postele.

      (Takovým lidem jako vy, se karma obvykle mstí transgender dítětem, tak se na to připravte.)Skrýt celý příspěvek

  • Poly
   13:45 14.10.2023

   Nemusí to být selhání USA. Tohle bude zajímavé sledovat v následujících letech. Ze Západu to není jen USA a Izrael, kdo se zajímá o tuto lokalitu, všemožné teroristické skupiny ...Zobrazit celý příspěvek

   Nemusí to být selhání USA. Tohle bude zajímavé sledovat v následujících letech. Ze Západu to není jen USA a Izrael, kdo se zajímá o tuto lokalitu, všemožné teroristické skupiny původem z Blízkého východu a nebo tam působící. Německo, Francie nebo Velká Británie tam mají své zájmy.

   Zcela určitě se něco vědělo, protože Egypt varoval Izrael předem "velké hrozbě" a potvrdily to i USA.

   Takže to celé mohl podcenit Izrael.

   https://www.ndtv.com/world-new... Skrýt celý příspěvek

   • conservative carp
    14:46 14.10.2023

    Reagoval jsem tim jen na téma US tajných služeb. Že to především podcenil doma Izrael, je zjevné. Dapperdan. zde uvedl možné důvody (indoktrinace ShinBetu atd.), které mi dávaji ...Zobrazit celý příspěvek

    Reagoval jsem tim jen na téma US tajných služeb.
    Že to především podcenil doma Izrael, je zjevné. Dapperdan. zde uvedl možné důvody (indoktrinace ShinBetu atd.), které mi dávaji logiku, byť takový detailní vhled do vnitroizr. věcí nemám.
    Pro mě je ta mira podcenění na izraelské poměry, tj. schopný obranný aparát zkalibrovaný desetiletími ataků okolí, velmi překvapující. Nicméně věřím, že Izraelci jako schopný národ se z toho průšvihu poučí propříště. I jomkippur. váku začali neslavně a nakonec to i tak zvládli.Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     15:06 14.10.2023

     Izrael nic nepodcenil.
     Izrael dosahl toho co chtěl. Jeho cílem byla operace v Gaze. Ta operace, která přechází z letecké přípravy do pozemní operace.

     Izrael nic nepodcenil.
     Izrael dosahl toho co chtěl. Jeho cílem byla operace v Gaze. Ta operace, která přechází z letecké přípravy do pozemní operace.

     • Poly
      15:14 14.10.2023

      Všechno je možný. Nicméně by to byl dost hloupý a krátkozraký důvod, protože tohle otevře další frontu a existuji nekonečné zástupy natěšených mohamedánů z celého světa jít do boje ...Zobrazit celý příspěvek

      Všechno je možný. Nicméně by to byl dost hloupý a krátkozraký důvod, protože tohle otevře další frontu a existuji nekonečné zástupy natěšených mohamedánů z celého světa jít do boje proti Izraeli. A teď dostali příležitost.
      Nebo naopak Izrael nepodcenil nic a ví mnohem víc než my a tohle byla jediná možnost před ještě větším průšvihem.
      Je moc brzo vynášet tyhle soudy a kdo co podcenil.Skrýt celý příspěvek

     • conservative carp
      15:45 14.10.2023

      Samozřejmě. Izrael naplánoval zmasakrování tisíců svých občanů vč. nemluvňat a plán jim vyšel. A Hamas se na to naivně chytil a naběhl si na tento rafinovaný úskok. A teď konečně ...Zobrazit celý příspěvek

      Samozřejmě. Izrael naplánoval zmasakrování tisíců svých občanů vč. nemluvňat a plán jim vyšel. A Hamas se na to naivně chytil a naběhl si na tento rafinovaný úskok.
      A teď konečně mohou izr. pěšáci s chutí zahájit osvobozování rukojmích v zástavbě Gazy za potlesku a podpory proletářů všech zemí.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      12:01 15.10.2023

      conservative carp: Oni neznaly neznaly ani rozsah, ani efektivitu obrany/útoku. Ale reálně neudělaly nic proti, spíše podpořili jeho hladký průběh. Zajímavé, že obratem neměli ...Zobrazit celý příspěvek

      conservative carp: Oni neznaly neznaly ani rozsah, ani efektivitu obrany/útoku.
      Ale reálně neudělaly nic proti, spíše podpořili jeho hladký průběh. Zajímavé, že obratem neměli problém mobilizovat 360 tis lidí.
      Možná vás zklamu, ale IDF nejde do Gazy pro rukojmi.

      Ale třeba vám to jednou dojde.Skrýt celý příspěvek

 • PavolR
  10:33 14.10.2023

  Mierumilovné Rusko chystá rezolúciu na zastavenie paľby: https://twitter.com/IranObserv... ... a popri tom môže ticho závidieť, že sa proti Izraelu ...Zobrazit celý příspěvek

  Mierumilovné Rusko chystá rezolúciu na zastavenie paľby:
  https://twitter.com/IranObserv...
  ... a popri tom môže ticho závidieť, že sa proti Izraelu hlási údajne 1M iránskych dobrovoľníkov (pozor, je to údaj od Hamasu):
  https://twitter.com/IranObserv...
  IDF vyjadrilo poľutovanie nad tým, že v Libanone včera zabili jedného novinára a ďalších šiestich zranili:
  https://twitter.com/clashrepor...
  https://twitter.com/dannmuts/s... Skrýt celý příspěvek

 • ruleta
  10:15 14.10.2023

  Spousta lidi neumi pochopit, ze nekdo muze mit vetsi naroky na IDF a Izrael jako stat nez na nejakou teckovou organizaci a pritom stat a konani statu Izrael podporovat. Nejde jim ...Zobrazit celý příspěvek

  Spousta lidi neumi pochopit, ze nekdo muze mit vetsi naroky na IDF a Izrael jako stat nez na nejakou teckovou organizaci a pritom stat a konani statu Izrael podporovat. Nejde jim do hlavy, ze to, ze ma clovek vetsi naroky je vlastne pozitivni a maximalizace hledani dobreho a snaha byt lepsi. Hamas a dalsi teckove organizace jsou z tohohle pohledu odpad, ktery proste nesplnuje kriteria, aby do teto kategorie vubec byl zarazen. Proste se nepocita. Je to kategorie sama pro sebe - kdesi v suterenu.

  Takze to, ze tu nekdo napise kritickej text automaticky neznamena, ze podporuje Hamas, ze podporuje vrazdeni, ktere se stalo minulej tyden a ze je "antisemita" anebo salonni levicak, ktery se prave probudil do noveho sveta. Je to BS.

  Hamas zadne zaklady valecneho prava nedodrzuje, vime to vsichni, drony pousti ze strech civilnich budov, rakety odpaluje z namesti a ulic v civilnich ctvrtich, v mesitach ma zbrane, sklady zbrani. Jejich prislusnici jsou z logiky veci rozptyleni v civilni zastavbe. O to vice to ma IDF slozitejsi zasahnout bez civilnich obeti . Prislusnici vojenskeho kridla jsou casto v civilnich satech - takze nejdou rozeznat od beznych civilistu. Navic rodinne vztahy funguji na BV trosku jinak nez v Evrope.

  V kazde valce je porusovane valecne pravo, masivne. Je to principialni vec a je to vzdy. V sebe-spravedlivejsi valce tomu tak je. Vzdy je otazka na jake velitelske/politicke urovni se toto stava:

  - Putin a jeho proslovy, ze UA vlastne neexistuje, narod neexistuje, vsichni jsou fasisti/nacisti - politicka/strategicka rovina;
  - Viz utok RF na UA (Buca, seznamy UA uredniku, dobrovolniku atp.) - operacne/takticka rovina, vedeni armady;
  - zlociny jednotlivcu - strileni ad hoc POWs atp.

  Klast slozite otazky Izraeli a chtit odpovedi je naprosto normalni, taky je naprosto v poradku vyzadovat po Izraeli, aby dodrzoval zaklady valecneho prava a aby minimalizoval sve valecne zlociny na vsech urovnich, ktere jsem zminil.

  To, ze IAF srovnava cele ctvrte v Gaze se zemi, muze mit nejaky vojensky smysl. Mozna tam odpalovali rakety, pohybovaly se jednotky Hamasu, nevim. Ale minimalne fotky co prezentuje IAF:

  https://twitter.com/IAFsite/st...

  pripadne fotky ukazujici, ze Gazu bombarduje hloupyma bombama (M117), ktere budou mit CEP (imho) ve vyssich desitkach nebo stovkach metru tyto otazky vznasi a Izrael by mel odpovedet.

  Muj pohled je takovej, ze Izrael ma pravo zasahnout v Gaze, ma pravo mimosoudne zabijet (vrazdit) prislusniky Hamasu a to vsech kridel vcetne politickeho vedeni, ktere nesedi v Gaze(!) ale v luxusnich rezidencich v Kataru a dalsich zemi. A mel by se vyvarovat aktum, ktere vedou ke kolektivni vine a mel by dodrzovat valecne pravo (hlavne v procesu rozhodovani a vyhodnocovani co se bude bombardovat, na co se bude utocit).Skrýt celý příspěvek

 • danny
  09:47 14.10.2023

  Sever Gazy opustilo 430 tis lidí, 700 tis. zbývá. IDF vyhlásilo mezi 10-16 hodinou dva humanitární koridory. ...Zobrazit celý příspěvek

  Sever Gazy opustilo 430 tis lidí, 700 tis. zbývá. IDF vyhlásilo mezi 10-16 hodinou dva humanitární koridory. https://twitter.com/JakubSzant...

  Zároveň se objevují videa (těžko ověřit pravost) o dost komplikované situaci v Jordánsku. Armáda zatím drží tlak na hranici i v centrech moci, ale vypadá to, že volání po podpoře Palestinců roste.Skrýt celý příspěvek

 • IvnB
  09:32 14.10.2023

  Zmysel diskusie: prinášať aktuálne informácie o konflikte. Na filozofické diskusie o hľadaní prapôvodného vinníka konfliktu bežte niekam na FB. Berte si príklad z Brava, poctivé ...Zobrazit celý příspěvek

  Zmysel diskusie: prinášať aktuálne informácie o konflikte. Na filozofické diskusie o hľadaní prapôvodného vinníka konfliktu bežte niekam na FB. Berte si príklad z Brava, poctivé pelmely bez oblohy.
  Díky!Skrýt celý příspěvek

  • ruleta
   10:31 14.10.2023

   Soucast kazdeho konfliktu je historie a mytologie kolem historickych udalosti/osobnosti a jejich intepretace. Nejde to z toho vyjmout a ignorovat. Tedy konkretne v tomto pripade je ...Zobrazit celý příspěvek

   Soucast kazdeho konfliktu je historie a mytologie kolem historickych udalosti/osobnosti a jejich intepretace. Nejde to z toho vyjmout a ignorovat. Tedy konkretne v tomto pripade je historie a serie krivd na vsech stranach jeden z hybnych motoru soucasneho deni. Ignorovat to je hloupe. Navic nikde neni psano, ze tato diskuze ma "prinášať aktuálne informácie o konflikte".Skrýt celý příspěvek

  • Talvi
   15:25 14.10.2023

   Vidím to přesně opačně. Na tohle zpravodajství typu bitka tam a tam, bombardování tam a tam je přesně FB, skupiny Válka se nikdy nemění atd. to dělají denně a dobře. Tady mě zajímá ...Zobrazit celý příspěvek

   Vidím to přesně opačně. Na tohle zpravodajství typu bitka tam a tam, bombardování tam a tam je přesně FB, skupiny Válka se nikdy nemění atd. to dělají denně a dobře. Tady mě zajímá pozadí, historie, názory ostatních. Aby bylo úplně jasno: https://cs.wikipedia.org/wiki/... Skrýt celý příspěvek

   • Filur
    17:06 14.10.2023

    to jsem rad, ze to rikate ! naprosto souhlasim.

    to jsem rad, ze to rikate ! naprosto souhlasim.

 • dapperdanman
  09:20 14.10.2023

  The Face of Absolute Evil

  https://www.youtube.com/watch?...

  The Face of Absolute Evil

  https://www.youtube.com/watch?...

 • Západňan
  08:58 14.10.2023

  "Jestli si musíme vybrat mezi tím, že budeme mrtvi a litováni, a tím, že budeme naživu se špatnou reputací, budeme raději naživu a mít špatnou reputaci." Golda Meirová ...Zobrazit celý příspěvek

  "Jestli si musíme vybrat mezi tím, že budeme mrtvi a litováni, a tím, že budeme naživu se špatnou reputací, budeme raději naživu a mít špatnou reputaci."
  Golda Meirová

  https://t.me/beholdisraelchann... Skrýt celý příspěvek

  • Shania
   12:00 14.10.2023

   Izrael nestoji pred existencni hrozbou minimalne od 1968..

   Izrael nestoji pred existencni hrozbou minimalne od 1968..

   • Riiiederner
    12:06 14.10.2023

    Pokud by se nechali takto vyvražďovat tak brzo budou.

    Pokud by se nechali takto vyvražďovat tak brzo budou.

    • flanker.jirka
     13:13 14.10.2023

     Poněkud přehlížíte, že stále okupují spoustu území, které jim nenáleží. Slovákům by se také nelíbilo, kdybychom jim okupovali třeba Nitru.

     Poněkud přehlížíte, že stále okupují spoustu území, které jim nenáleží. Slovákům by se také nelíbilo, kdybychom jim okupovali třeba Nitru.

     • Západňan
      15:31 14.10.2023

      Izrael byl ochoten opustit prakticky celý Západní břeh (Gazu opustil a vidíte, jak to dopadlo - stala se hnízdem zmijí), pokud Palestinci přistoupí na mír. Palestinci odmítli. Tak ...Zobrazit celý příspěvek

      Izrael byl ochoten opustit prakticky celý Západní břeh (Gazu opustil a vidíte, jak to dopadlo - stala se hnízdem zmijí), pokud Palestinci přistoupí na mír. Palestinci odmítli. Tak ať si nestěžují na okupaci.Skrýt celý příspěvek

     • pjaro77
      17:32 14.10.2023

      Ak by slováci z malých karpát a považia na ČR ustavične útočili raketami, tak by ste nás možno anektovali.

      Ak by slováci z malých karpát a považia na ČR ustavične útočili raketami, tak by ste nás možno anektovali.

   • Lwtr
    12:54 14.10.2023

    Izrael stojí před existenční hrozbou každý den.

    Izrael stojí před existenční hrozbou každý den.

    • Shania
     13:05 14.10.2023

     A to je jaka hrozba? maji absolutni prevahu v regionu a pres US kontroluji Egypt. Syrie je na dlouhou dobu mimo hru, irak mimo. Takze kdo pro ne predstavuje existencni hrozbu? ...Zobrazit celý příspěvek

     A to je jaka hrozba? maji absolutni prevahu v regionu a pres US kontroluji Egypt. Syrie je na dlouhou dobu mimo hru, irak mimo.

     Takze kdo pro ne predstavuje existencni hrozbu? Iran? Katar? Tomu cemu celi jsou teroristi/guerrilla a ti nejsou existencni hrozba, pouze otravny hmyz.. a oni celou dobu uspesne pracuji na jeho mnozeni...Skrýt celý příspěvek

     • salatnik
      13:56 14.10.2023

      Povedz to obetiam pravidelných teroristických útokov, že nečelia existenčnej hrozbe, že majú ako štát prevahu v regióne a nemôžu zomrieť, oh pardón, sú už mŕtvi, ich existencia ...Zobrazit celý příspěvek

      Povedz to obetiam pravidelných teroristických útokov, že nečelia existenčnej hrozbe, že majú ako štát prevahu v regióne a nemôžu zomrieť, oh pardón, sú už mŕtvi, ich existencia skončila na zemi.Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      15:08 14.10.2023

      salatnik: to si bez vykladat zkorumpovane Izraelske vlade.... jsou proste obeti vlastniho uspechu, arogance a bezohledne brutality... a stejne jako palestinci si to dobrovolne ...Zobrazit celý příspěvek

      salatnik: to si bez vykladat zkorumpovane Izraelske vlade.... jsou proste obeti vlastniho uspechu, arogance a bezohledne brutality... a stejne jako palestinci si to dobrovolne zvolili.

      Strategie palebne prevehavy a mnohonasobne odvety funguje pouze pokud ti proti kterym to vedete maji co ztratit (napr. donutit bombardovanim Srby vyjednavat). Pokud je to teroristum jedno a nebo jeste lip, presne takovou reakci chteji, tak to asi fungovat dobre nebude...

      Jedine co delaji je, ze vyrabi dalsi deti a muze bez rodin...

      Ty se asi taky budes chovat uplne jinak, pokud budes mit zivot, rodinu, praci a budes vedet, ze ti to muzou vse sebrat, kdyz se nedohodnes. Nez kdyz nebudes mit nic, jen touhu po pomste...Skrýt celý příspěvek

     • salatnik
      16:54 14.10.2023

      Shania nereaguješ na nič, čo som napísal, hovoríš o niečom inom.

      Shania nereaguješ na nič, čo som napísal, hovoríš o niečom inom.

     • pjaro77
      17:36 14.10.2023

      shania , zareagujem na toto: Strategie palebne prevehavy a mnohonasobne odvety funguje pouze pokud ti proti kterym to vedete maji co ztratit (napr. donutit bombardovanim Srby ...Zobrazit celý příspěvek

      shania , zareagujem na toto:
      Strategie palebne prevehavy a mnohonasobne odvety funguje pouze pokud ti proti kterym to vedete maji co ztratit (napr. donutit bombardovanim Srby vyjednavat). Pokud je to teroristum jedno a nebo jeste lip, presne takovou reakci chteji, tak to asi fungovat dobre nebude...

      Možno práve o to šlo teroristom - vyvolať veľkú vojnu arabského sveta voči izraelcom. Ak by k tomu došlo , tak pravdepodobne zafunguje kompletný presun obyvateľstva do "kamsi" a zrovnanie gazy so zemou.
      Budem veľmi nešťastný, ak to dôjde tak ďaleko.Skrýt celý příspěvek

   • pjaro77
    17:30 14.10.2023

    Ale žije pod teroristickými útokmi. Koľkokrát sa má nechať ostreľovať ?

    Ale žije pod teroristickými útokmi. Koľkokrát sa má nechať ostreľovať ?

 • StandaBlabol
  07:46 14.10.2023

  I když tu se spoustou lidí nesouhlasím v postupu proti civilistům v Gaze, tak tohle video je strašné. Teroristi jsou "hodní" na unesené izraelské děti potom, co nejspíš zavraždili ...Zobrazit celý příspěvek

  I když tu se spoustou lidí nesouhlasím v postupu proti civilistům v Gaze, tak tohle video je strašné. Teroristi jsou "hodní" na unesené izraelské děti potom, co nejspíš zavraždili jejich rodiče. Doufám, že je IDF všechny najde a zlikviduje.

  https://www.novinky.cz/clanek/... Skrýt celý příspěvek

  • conservative carp
   08:51 14.10.2023

   Na tahle videa, s dětma specialně, se nejsem schopen ani ochoten koukat. Někdo to tu už psal: archivovat vše a až se rozjede vyvažovací světový palestinský PR marketing (což už ...Zobrazit celý příspěvek

   Na tahle videa, s dětma specialně, se nejsem schopen ani ochoten koukat.
   Někdo to tu už psal: archivovat vše a až se rozjede vyvažovací světový palestinský PR marketing (což už se, zatím opatrně, začina dít), zveřejňovat to jako reakci na něj, stále a dokola.
   Aby se hovada , vč. evropských salonních , alespoň musela červenat.Skrýt celý příspěvek

  • Mortles
   09:11 14.10.2023

   To se určitě líbí v Rusku, kde jejich vláda vytváří úplně stejná videa...

   To se určitě líbí v Rusku, kde jejich vláda vytváří úplně stejná videa...

  • Západňan
   09:17 14.10.2023

   Různí lidé mají samozřejmě různou hranici toho, co jsou ještě ochotni skousnout, můžeme se však shodnout, že útok na cíl vojenské povahy obklopený civilní infrastrukturou je ...Zobrazit celý příspěvek

   Různí lidé mají samozřejmě různou hranici toho, co jsou ještě ochotni skousnout, můžeme se však shodnout, že útok na cíl vojenské povahy obklopený civilní infrastrukturou je legální (dům, v němž je skladiště zbraní, kancelář Hamásu atd.)?

   Myslím, že jsme si příliš zvykli na americký způsob vedení války po roce 1990 (od Války v Zálivu), kdy Američané kladli mimořádný důraz na omezení civilních obětí nad rámec toho, co požaduje válečné právo, s cílem získat sympatie civilního obyvatelstva. Američané v těchto válkách (na rozdíl od současného Izraele) necítili bezprostřední ohrožení existence vlastního národa, a tak byli blahosklonní, mnohdy i za cenu vyšších obětí ve vlastních řadách.Skrýt celý příspěvek

   • greenBelt
    09:37 14.10.2023

    Ja bych si to neidealizoval. Vpad do Iraku a nasledni okupace si vyzadala cca 461 000 civilnich obeti.

    https://cs.m.wikipedia.org/wik...

    Ja bych si to neidealizoval. Vpad do Iraku a nasledni okupace si vyzadala cca 461 000 civilnich obeti.

    https://cs.m.wikipedia.org/wik...

    • Vrata
     12:29 14.10.2023

     Ja jsem ten wiki clank necetl. Muzete mi rici, kolik z tech 461 000 mrtvych jde na vrub vzajemnemu vyvrazdovani Irackych muslimu mezi sebou? Nebo to tam neni uvedeno?

     Ja jsem ten wiki clank necetl. Muzete mi rici, kolik z tech 461 000 mrtvych jde na vrub vzajemnemu vyvrazdovani Irackych muslimu mezi sebou? Nebo to tam neni uvedeno?

     • greenBelt
      13:49 14.10.2023

      Tady konzervativnejsi odhad z jineho zdroje: Podle hodnocení Johna Slobody, ředitele organizace Iraq Body Count, z roku 2010 bylo ve válce v Iráku zabito 150 000 lidí včetně 122 ...Zobrazit celý příspěvek

      Tady konzervativnejsi odhad z jineho zdroje:

      Podle hodnocení Johna Slobody, ředitele organizace Iraq Body Count, z roku 2010 bylo ve válce v Iráku zabito 150 000 lidí včetně 122 000 civilistů, přičemž americké a koaliční síly jsou zodpovědné za nejméně 22 668 povstalců a 13 807 civilistů, zbytek civilistů zabili povstalci, milice nebo teroristé.

      Zdroj 89.
      https://en.m.wikipedia.org/wik... Skrýt celý příspěvek

    • Matus1993
     12:53 14.10.2023

     Vacsina su obete teroristickych utokov. Raz som si to vyhladaval, samotne teror ytoky si vyziadali obrovske cisla

     Vacsina su obete teroristickych utokov. Raz som si to vyhladaval, samotne teror ytoky si vyziadali obrovske cisla

   • StandaBlabol
    09:47 14.10.2023

    Irzeal nikdy neratifikoval Ženevské protokoly z roku 1977 (kromě něj už jen 5 dalších států), které definují práva civilistů v bojových zónách. Takže z jejich pohledu je každý útok ...Zobrazit celý příspěvek

    Irzeal nikdy neratifikoval Ženevské protokoly z roku 1977 (kromě něj už jen 5 dalších států), které definují práva civilistů v bojových zónách. Takže z jejich pohledu je každý útok na civilisty legální - k ničemu se nezavázali, žádné úmluvy neporušují.
    Druhá věc je, jestli je to v pořádku. A to záleží na okolnostech. Dali těm civilistům před útokem šanci utéct? Použili munici, která zbytečně nezničí dalších deset domů okolo? Pak ano, naprosto s takovým útokem souhlasím.Skrýt celý příspěvek

    • ruleta
     10:22 14.10.2023

     Neratifikoval je, ale bezne ve svych dokumentech uziva terminy jako "civilista", "combatant" a dalsi. Takze formalne je neprijal, ale neformalne v ramci cele struktury toto uziva - ...Zobrazit celý příspěvek

     Neratifikoval je, ale bezne ve svych dokumentech uziva terminy jako "civilista", "combatant" a dalsi. Takze formalne je neprijal, ale neformalne v ramci cele struktury toto uziva - pointa je, ze kdyz nejake pravo formalne neprijmete, ale vyuzivate ho (to dela Izrael), tak vlastne jsou soucast pravniho ramce vcetne konsekvenci. Nejsem v tom nejak kovanej, ale vim, ze to resil izraelsky soud, vcetne "mimosoudniho zabijeni" a dle Iz prava je toto legalni.Skrýt celý příspěvek

   • Shania
    12:43 14.10.2023

    no ten americky zpusob byl taky dost brutalni s tezkymi vedlejsimi ztratami... a s absenci funkci politiky to vedlo vime kam... US prakticky zlikvidovali povstalce v Iraku, ale ...Zobrazit celý příspěvek

    no ten americky zpusob byl taky dost brutalni s tezkymi vedlejsimi ztratami... a s absenci funkci politiky to vedlo vime kam...

    US prakticky zlikvidovali povstalce v Iraku, ale stacilo par mesicu a vznik z toho ISIS a progres 20 let sel dohajzlu a jeste jim Irak prebral Iran... o afganistanu ani nemluve, jediny vysledek byl radikalizace Pakistanu...

    A to rikam jako nekdo, kdo je nekriticky 30let obhajoval...

    Izraelci taky ocividne zadnou funkcni dlouhodobou politiku nemaji, takze tezko jim pomuze vetsi brutalita...

    Takze fine, urcita ukazka sily je akceptovatelna, ale musi to byt v prvni rade pro podporu nejake funkcni politiky a nejak si neumim predstavit, ze 2mil lidi co budou zit v ruinach povede k necemu takovemu...Skrýt celý příspěvek

    • ruleta
     13:59 14.10.2023

     Ja jsem vzdy podporoval vpad do Iraku. Hlavne z duvodu minulosti, 70 leta, prelom 80-90 let. Kdy mistni sekularni diktator udelal nevidana jatka na kurdskem a siitskem ...Zobrazit celý příspěvek

     Ja jsem vzdy podporoval vpad do Iraku. Hlavne z duvodu minulosti, 70 leta, prelom 80-90 let. Kdy mistni sekularni diktator udelal nevidana jatka na kurdskem a siitskem obyvatelstvu. Lidice se tam opakovaly tisickrat, hlavne v operaci Al-Anfal -> vyvrazdene vesnice, zbourane vesnice. Plynovane vesnice (Halabja byla jenom medialne znama a popsana napriklad ve zpravach HRW). Krvave potlacene siitske povstani, etnicke cistky - masove presouvane obyvatelstvo, ekologicke katastrofy ve forme vysouseni mokradu ... a milion dalsich veci.

     Ale to co tam vytvorili amici, to podhoubi - je neskutecna hruza. Nezvladli transformaci, chovali se casto jako sloni v porcelanu, vytvorili predispozice pro sektarske nasili, ktere koncilo krveprolitim. Masivne porusovali obcanske prava mistnich lidi, doupusteli se valecnych zlocinu (Hadisa, Faluja, Abu Grajb ...a to jsou jenom nejznamejsi) a to vsechno prispelo k transformaci extremnich hnuti do podob islamskeho statu.

     V dobe "surge" dokonce koalice spolupracovala s mistnimi sunnitskymi extremisty/partyzany, kteri jeste nedavno zabijeli americke a koalicni vojaky - tak strasne se proto-islamsky stat choval.

     Dneska si myslim, ze to byla chyba.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement007
      18:55 14.10.2023

      Patrně situaci v Iráku nechápeš. V Iráku vládl Hussain, což byl sunnita, ale sunnité tam byli v menšině. USA požadovaly a nakonec uspořádaly volby, protože my na západě si ...Zobrazit celý příspěvek

      Patrně situaci v Iráku nechápeš.

      V Iráku vládl Hussain, což byl sunnita, ale sunnité tam byli v menšině. USA požadovaly a nakonec uspořádaly volby, protože my na západě si myslíme, že volby vedou k demokracii (blbost) a ve volbách vyhrává většina. Sunnité to věděli a věděli taky, že volby projedou, tak je bojkotovali. Výsledkem bylo, že šíité nejen že vyhráli, ale vyhráli drtivě. A po letech útlaku ze strany sunnitů jim to chtěli dát sežrat. Tady se Američanům vymstilo, že tolik let tolerovali Sadra v Basře. Šíité začali sunnity vytlačovat ze všech státních pozic a různě je šikanovat a tohle vedlo ke vzniku ISIS, jehož zárodkem byly původní Saddámovy revoluční gardy. ISIS rychle ovládl oblasti obývané sunnity, protože ti v něm viděli ochránce před šíity.
      A aby to bylo veselejší, šíité v Iráku byli dlouhodobě podporováni šíitským Iránem. Takže se do Iráku dostaly iránské bojůvky.

      Američany dohnala nedůslednost a snaha po ohledech vůči místním duchovním. Saddám je masil, ale oni ho respektovali, protože byl důsledný. Američany nerespektovali, protože viděli, že spousta věcí, které by Saddám nikdy netoleroval, projde bez následků. Tohle je podstata problému. Když už někde pošlu armádu, pak tam musím zavést okupační správu a kdo si začne vyskakovat, musí dostat přes prsty. Ne že mu vyklidím silnici, aby mohl beztrestně demonstrovat a volat smrt Americe.

      To nikdy nevede k úspěchu - a v regionu, kde lidé nejsou zvyklí na nějaká práva a jediné, co znají je tvrdá ruka diktátora už tuplem ne.Skrýt celý příspěvek

     • ruleta
      20:45 14.10.2023

      Muzes mi napsat co te vede k tomu, ze pises ze neco nechapu? Co je v mem prispevku spatne?

      Muzes mi napsat co te vede k tomu, ze pises ze neco nechapu? Co je v mem prispevku spatne?

 • liberal shark
  06:35 14.10.2023

  Pokud Hammasu vadí civilní oběti v Gaze, může přesunout svá vojenská zařízení mimo obydlená místa, školy, nemocnice a mešity. Kdo mu v tom brání?

  Pokud Hammasu vadí civilní oběti v Gaze, může přesunout svá vojenská zařízení mimo obydlená místa, školy, nemocnice a mešity. Kdo mu v tom brání?

  • Peacemaker
   08:23 14.10.2023

   Asi pud sebezáchovy.

   Asi pud sebezáchovy.

   • conservative carp
    08:31 14.10.2023

    Správně

    Správně

  • Jirosi
   08:53 14.10.2023

   Čistě stejná logika... Pokdu je Hammás vinik, za oběti díky umístění základen (tady se snad shodneme všichni). Proč to samé neplatí pro Izrael? To, že Izrael opustil obrané ...Zobrazit celý příspěvek

   Čistě stejná logika...

   Pokdu je Hammás vinik, za oběti díky umístění základen (tady se snad shodneme všichni).
   Proč to samé neplatí pro Izrael?
   To, že Izrael opustil obrané pozice u Gazy není vina Hammásu. Přesto je za hlavního viníka označačen Hammas?

   Masakr civilistů, je terorismus. Ale i ten Hammas prvně útočil na bojové cíle, jednotky, základny IDF.
   Hammas nema špickova letadla, aby mohl házet bomby na Izrael. Protože, házeni bomb evidetně terorismus není! (Rakety pro změnu terorismus jsou)
   Bohužel, mají jen bandu pošujú co pro jeho věc neváhají položit život.Skrýt celý příspěvek

   • IvnB
    09:16 14.10.2023

    Pri tých vašich porovnávaniach zabúdate na zásadný moment: KTO ZAČAL vraždiť, unášať a znásilňovať. Všetci sa tu snažia dialekticky vymluvit z toho základného faktu. Palestínski ...Zobrazit celý příspěvek

    Pri tých vašich porovnávaniach zabúdate na zásadný moment: KTO ZAČAL vraždiť, unášať a znásilňovať. Všetci sa tu snažia dialekticky vymluvit z toho základného faktu. Palestínski teroristi zorganizovali a realizovali masívny útok na civilnú populáciu!!!Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     09:56 14.10.2023

     Ta válka tam trvá víc jak 100.let. Tvrdit, že tohle byl "začatek" je dost mimo. Z pohledu Hammasu to byla jen odveta za provokace, útoky. Stejně jako dnes pro změnu vidíme ...Zobrazit celý příspěvek

     Ta válka tam trvá víc jak 100.let.
     Tvrdit, že tohle byl "začatek" je dost mimo.

     Z pohledu Hammasu to byla jen odveta za provokace, útoky.
     Stejně jako dnes pro změnu vidíme odvetu Izraele. Tomu se říká kolotoč násilý.

     Hammas prvně neutočil na civilisty, ale na vojáky IDF. Následně udeřil na civilisty. Takže, pokud by Izrael neoslabil obranu Gazy. Nejspíše by danný útok dokazal eliminovat, respektive silně ho oslabit.
     To je dost rozdíl proti vyhození třeba autobusu uprostřed města. Samozdřejmě to co procedly je odsouzení hodné.

     Ale jaka je cena lidského života?
     1 obyvatel Izraele = 10-20 Palestinců?Skrýt celý příspěvek

     • darkstyle
      10:10 14.10.2023

      Ste mimo..

      Ste mimo..

     • J4KU8
      12:33 14.10.2023

      Co je tohle za logiku... Nemám proti sobě nepřítele v uniformě, tak jdu vraždit bezbranné civilisty a děti? Tohle opravdu srovnavate s tím, že Hamás si udělá skladiště zbraní ve ...Zobrazit celý příspěvek

      Co je tohle za logiku...
      Nemám proti sobě nepřítele v uniformě, tak jdu vraždit bezbranné civilisty a děti? Tohle opravdu srovnavate s tím, že Hamás si udělá skladiště zbraní ve výškové budově, atd, a kvůli tomu pak v té budově zemře mraky lidí?
      Fakt si nemyslíte, že tam je rozdíl???Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     13:11 14.10.2023

     J4KU8: Když proti sobě nemám členy Hammasu mužu srovnat se zemí obytné domy? Nebo tím, že to je obytný dům není předpoklad jeho obyváni civilisty? Podud požadujeme, aby Hammas ...Zobrazit celý příspěvek

     J4KU8: Když proti sobě nemám členy Hammasu mužu srovnat se zemí obytné domy?
     Nebo tím, že to je obytný dům není předpoklad jeho obyváni civilisty?

     Podud požadujeme, aby Hammas utočil jen na vojenské cile v Izraely. Proč, pro Izrael neplatí to stejné?Skrýt celý příspěvek

     • Badysak
      18:36 14.10.2023

      Izraelští vojáci se schovávají za maminčinu sukni?

      Izraelští vojáci se schovávají za maminčinu sukni?

     • Jirosi
      21:30 14.10.2023

      Babysak: Zrovna ted jsou na své straně hranice, a do Gazy posílaji svoje letadla/bomby.

      Babysak: Zrovna ted jsou na své straně hranice, a do Gazy posílaji svoje letadla/bomby.

     • Badysak
      00:20 15.10.2023

      Jako, že Hamasáci nepouštějí rakety z civilních budov na Izraelská města, ale Izraelští vojáci se schovávají ve školce a se smíchem odpalují rakety na chudáky palestince. Vaše ...Zobrazit celý příspěvek

      Jako, že Hamasáci nepouštějí rakety z civilních budov na Izraelská města, ale Izraelští vojáci se schovávají ve školce a se smíchem odpalují rakety na chudáky palestince. Vaše kontra odpovědí jsou čím dál směšnější jěště chvíli a zařadím vás na místo chytřejší troll co mu došel dech jako u Fremena.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      12:10 15.10.2023

      Oni nemusí sedět ve školkách, protože jsou zcela mimo dosah zbraní Hammasu. Presně z toho samého duvodu jsou Izraelci stále na své straně hranice. Ano, je to hnus. Ale každý ...Zobrazit celý příspěvek

      Oni nemusí sedět ve školkách, protože jsou zcela mimo dosah zbraní Hammasu.

      Presně z toho samého duvodu jsou Izraelci stále na své straně hranice. Ano, je to hnus. Ale každý jedná dle svých možností. Válka se nehraje "fér".Skrýt celý příspěvek

   • RiMr71
    09:50 14.10.2023

    "To, že Izrael opustil obrané pozice u Gazy není vina Hammásu. Přesto je za hlavního viníka označačen Hammas?" ...takže podle tebe pokud se napadený dostatečně účinně nebrání ...Zobrazit celý příspěvek

    "To, že Izrael opustil obrané pozice u Gazy není vina Hammásu. Přesto je za hlavního viníka označačen Hammas?"

    ...takže podle tebe pokud se napadený dostatečně účinně nebrání útoku agresora, nebo útok předem neodstraší, tak se stává viníkem? Ty jsi normální blázen Jirosi! Resp. "zastánce militantních palestinců" - viz diskuze níže jaké synonymum mám ve skutečnosti na mysli.Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     10:12 14.10.2023

     Ne. Hranice Izrael/Gaza není normální uzemí. To prostě neni ulice kde ma "slečna" kratkou sukni. To je normální bojová zóna, kde se střílí ostrými náboji. Pokdu, záměrně snížím ...Zobrazit celý příspěvek

     Ne.
     Hranice Izrael/Gaza není normální uzemí. To prostě neni ulice kde ma "slečna" kratkou sukni.
     To je normální bojová zóna, kde se střílí ostrými náboji.
     Pokdu, záměrně snížím počet obránců. Tak nepřítel reaguje.

     Vlada Izraele záměrně oslabila obranu Gazy. To není výmysl, ale fakt. Ve prospěch dalších provokací k Palestincům.
     Hammás provedl jen to co dělá vždy.

     Nebo proč je tam podle vás plot, kolem toho jezdi tanky z ostrou munci, atd?

     Klidně urážejte, ale tím se jen snižujete na uroveň Hammasu. Ikdyž ve našem případě se spíše povyšujete na jeho úroveň.Skrýt celý příspěvek

    • Shania
     12:09 14.10.2023

     nasledek neschopnosti izraelskeho vedeni , co se nechalo presvedcit, ze jejich kamosi z hamasu nic neudelaji a nechaji jim volnou ruku delat etnicke cistky na vychode...

     nasledek neschopnosti izraelskeho vedeni , co se nechalo presvedcit, ze jejich kamosi z hamasu nic neudelaji a nechaji jim volnou ruku delat etnicke cistky na vychode...

   • conservative carp
    12:09 14.10.2023

    Jirosi: větší argumentační volovinu jsem tu snad ještě nikdy nečetl. A zapracujte aspoň na gramatice, násilí s y je peklo i pro 1.stupeň ZŠ. Neurážite jen lidi, ale i jazyk český, ...Zobrazit celý příspěvek

    Jirosi: větší argumentační volovinu jsem tu snad ještě nikdy nečetl.
    A zapracujte aspoň na gramatice, násilí s y je peklo i pro 1.stupeň ZŠ. Neurážite jen lidi, ale i jazyk český, čoveče...Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     14:40 14.10.2023

     Buď začnete vnímat svět okolo, nebo jen vyrábíte další teroristy. Ti opět budou dělat jen další podobné činny. Jasně, můžete udělat genocidu v Gaze. Není Gaza není problém. Ach ta ...Zobrazit celý příspěvek

     Buď začnete vnímat svět okolo, nebo jen vyrábíte další teroristy. Ti opět budou dělat jen další podobné činny.

     Jasně, můžete udělat genocidu v Gaze. Není Gaza není problém. Ach ta dětská naivita.Skrýt celý příspěvek

     • Badysak
      18:42 14.10.2023

      Jo židi v německu se taky nebránily, nebránili se ani při převozu do koncentráků, nebránili se ani při cestě do sprch a pak už nebylo co bránit.

      Jo židi v německu se taky nebránily, nebránili se ani při převozu do koncentráků, nebránili se ani při cestě do sprch a pak už nebylo co bránit.

     • Jirosi
      12:13 15.10.2023

      Hammasu se provedl úder právě proto, že vláda omezila kapacity obrany u Gazy. Tedy židé se opět nebránily. Přitom zastřelit těch pár útočníků uprostřed ničeho by nebyl problém. ...Zobrazit celý příspěvek

      Hammasu se provedl úder právě proto, že vláda omezila kapacity obrany u Gazy. Tedy židé se opět nebránily.
      Přitom zastřelit těch pár útočníků uprostřed ničeho by nebyl problém. Jenže, to nebyl cíl.Skrýt celý příspěvek

  • danny
   09:15 14.10.2023

   Stupidní argumentace, sorry. Hamás, tedy jeho vojenské křídlo, je teroristická organizace. Jeho členové jsou připraveni zemřít, obětováno civilistů je součástí jeho strategie. Čím ...Zobrazit celý příspěvek

   Stupidní argumentace, sorry. Hamás, tedy jeho vojenské křídlo, je teroristická organizace. Jeho členové jsou připraveni zemřít, obětováno civilistů je součástí jeho strategie. Čím víc civilistů zemře rukou nepřítele, tím lépe se naplní strategie Hamásu. Hamás touží ukazovat těla mrtvých dětí zabitých Izraelci víc, než zabité izraelské vojáky.Skrýt celý příspěvek

 • Bravo78
  04:58 14.10.2023

  Pel mel ko, Medinat Jisra'el - Selhání pana Benjamina N. (čl.) ... : https://www.washingtonpost.com... - Vyplutí druhého ...Zobrazit celý příspěvek

  Pel mel ko, Medinat Jisra'el
  - Selhání pana Benjamina N. (čl.) ... : https://www.washingtonpost.com...
  - Vyplutí druhého operačního svazu v čele s USS Dwight D. Eisenhower (CVN-69) bylo odloženo kvůli přípravám... : https://twitter.com/sentdefend...
  - Izraelská pozemní invaze do Gazy je na spadnutí (čl.): https://www.politico.com/news/...
  - obrněná technika IDF, jih. https://twitter.com/i/status/1... https://twitter.com/i/status/1...
  - ztráty na Iz. straně: https://twitter.com/IDF/status...
  -- CH-53D: https://twitter.com/front_ukra...
  - Iz. Air Force: https://twitter.com/i/status/1...
  - fragment Iron Dome (?): https://twitter.com/sentdefend...
  -- Iron Dome rabota: https://twitter.com/i/status/1...
  - Davidův prak (David's Sling): https://twitter.com/sentdefend...
  - Hamas, raketa Ayyash 250: https://twitter.com/i/status/1...
  -- další rakety z Gazy (31.5503303N, 34.4703036E): https://twitter.com/i/status/1...
  -- údajné exploze raket ukrytých v tunelu pod Gazou: https://twitter.com/i/status/1...
  - Haifa pod palbou ... : https://twitter.com/i/status/1...
  -- Tel Aviv ... : https://twitter.com/i/status/1...
  -- Gaza ... : https://twitter.com/WarMonitor...
  - masivní letáková kampaň ... : https://twitter.com/i/status/1... Skrýt celý příspěvek

  • Lwtr
   12:56 14.10.2023

   Díky za tyto shrnutí, je to fakt super tady i v druhé diskuzi.

   Díky za tyto shrnutí, je to fakt super tady i v druhé diskuzi.

 • RiMr71
  02:39 14.10.2023

  "Oficiální tisková zpráva Hamásu: "Vyjadřujeme vděčnost a uznání za podpůrný postoj ruského prezidenta, který odmítá agresi a blokádu uvalenou na Gazu. Vítáme pokračující úsilí ...Zobrazit celý příspěvek

  "Oficiální tisková zpráva Hamásu:

  "Vyjadřujeme vděčnost a uznání za podpůrný postoj ruského prezidenta, který odmítá agresi a blokádu uvalenou na Gazu. Vítáme pokračující úsilí Ruska o zastavení agrese.

  V Hnutí islámského odporu (Hamás) si velmi vážíme odmítavého postoje prezidenta Vladimira Putina k pokračující izraelské agresi proti našemu lidu, blokádě Gazy, bránění humanitární pomoci a útokům na civilisty. Vyjadřujeme rovněž uznání za upřímné úsilí Ruska o zastavení bezohledné izraelské agrese proti palestinskému lidu v pásmu Gazy."

  Zdroj: Oficiální stránky Hamásu"
  https://t.me/beholdisraelchann...

  ... no prostě zlatíčka! Stejně jako jejich zdejší kolaborantíčci. Je zvláštní vidět, jak si (ZASE!) "kultivovaný" západní levicový antisemitismus notuje s primitivním rusáckým buranským násilím.
  ...furt dokola.

  ...no, snad Hammasu ty chmury vyženou sionistické GBU z hlavy!

  _________

  "Statistika/graf největších teroristických útoků na světě s poměrem počtu zavražděných k počtu obyvatel. Všimněte si výrazného rozdílu! To, co Hamás provedl minulou sobotu v Izraeli, je nejhorší teroristický útok na světě!!!"
  https://t.me/beholdisraelchann... Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   09:21 14.10.2023

   To jako všechny ty ostatní útoky z velkým podilem mtrvých civilistů nestojí za zmínku? Vedle takových 400 tis mrtvých v Tokiu by Hammás vypadal jako totalní neschopna banda. On ...Zobrazit celý příspěvek

   To jako všechny ty ostatní útoky z velkým podilem mtrvých civilistů nestojí za zmínku?
   Vedle takových 400 tis mrtvých v Tokiu by Hammás vypadal jako totalní neschopna banda. On nejspíše bude vypadat i vedle počtu mrtvých Izraelské odvety.

   Ano, není to útok, ale odveta.... trošku zaslepený pohled.Skrýt celý příspěvek

 • mexir
  01:56 14.10.2023

  Tak jo za včerejšek Grohmane měl Desrtfremen 17 příspěvků. Máte rád slovenšinu nebo je za tím něco jiného? Web kterému jsem věřil. Co čekat. Novinář.

  Tak jo za včerejšek Grohmane měl Desrtfremen 17 příspěvků. Máte rád slovenšinu nebo je za tím něco jiného? Web kterému jsem věřil. Co čekat. Novinář.

  • StandaBlabol
   07:35 14.10.2023

   Dotaz. ..."diskuse kde existují pravidla pro slušný"... Ty se považuješ za slušného potom festivalu urážek a sprostoty, který jsi tu předvedl. Theokotos ti slušně odpověděl a ty na ...Zobrazit celý příspěvek

   Dotaz. ..."diskuse kde existují pravidla pro slušný"... Ty se považuješ za slušného potom festivalu urážek a sprostoty, který jsi tu předvedl. Theokotos ti slušně odpověděl a ty na něj s Hitlerem?
   Nenapadlo tě, že Desertfremen třeba používá dva podobné nicky, např. jeden s mezerou na konci? Nebo že správa nicků má chybu, unikátní identifikátor je mailovka a ke dvěma různým mailům/účtům můžeš založit stejně znějící nick?Skrýt celý příspěvek

  • GlobeElement007
   07:45 14.10.2023

   Není limit 2x10 ve skutečnosti 20? Takže můžeš mít 20 příspěvků v jedné diskusi, když je 0 v druhé?

   Není limit 2x10 ve skutečnosti 20? Takže můžeš mít 20 příspěvků v jedné diskusi, když je 0 v druhé?

   • StandaBlabol
    07:49 14.10.2023

    V každém případě nejspíš existuje logičtější vysvětlení, než je spiknutí Jana Grohmanna s DesertFremenem.

    V každém případě nejspíš existuje logičtější vysvětlení, než je spiknutí Jana Grohmanna s DesertFremenem.

  • Jan Grohmann
   09:22 14.10.2023

   Deset je Ukrajina, deset Izrael. Co k tomu říct. Už jsem tady před pár dny, chybně zablokoval člověka, jenom protože se mi zdál jeho pohled na věc odporný. Byla to chyba. Ale jo, ...Zobrazit celý příspěvek

   Deset je Ukrajina, deset Izrael.
   Co k tomu říct. Už jsem tady před pár dny, chybně zablokoval člověka, jenom protože se mi zdál jeho pohled na věc odporný. Byla to chyba.
   Ale jo, na pár dní ho nechám odpočinout. Jde mi víc o vás, než o něho.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 57 z 67