Velitelský rozhodovací proces 101, část 1.

Velitelský rozhodovací proces 101, část 1.
Kurz MCCC 17-04, Fort Benning USA / Archiv autora (kpt. Petr Homola) (Zvětšit)

Nadporučík Ing. Petr Homola – v současné době velitel nově vzniklého 4. komanda (dříve roty) 43. výsadkového pluku. Studoval obor „Velitel průzkumných jednotek“ na Univerzitě obrany v Brně (2008-2013), v roce 2013 vyhlášen a oceněn jako nejlepší student ročníku. Během studia příslušník a instruktor „Skupiny Commandos“, pod velením pplk. v. v. Z. Flasara. Od roku 2013 příslušník 43. výsadkového praporu v Chrudimi, nasazen v ZO 6. SR BAF jako VČ/BTCP a v 13. SR BAF jako ZVR. Absolvoval kurz CEFE cizinecké legie, v roce 2014 nejlepší absolvent kurzu Komando, střelecký instruktor AČR a v roce 2017 graduoval s vyznamenáním kapitánský kurz US ARMY MCCC ve Fort Benning.

Předmluva:

Seriál článků s názvem „Velitelský rozhodovací proces 101“ je určen pro odbornou veřejnost se základním povědomím o fungování ozbrojených složek, pro velitele jednotek o velikosti družstvo-četa-rota a také pro studenty vojenských vysokých škol. Odborné veřejnosti a studentům bude prakticky vysvětlovat jejich teoretické znalosti a dávat je do patřičného kontextu. Velitelům jednotek může tento seriál poskytnout jiný úhel pohledu na vlastní zažitou praxi a případně nabídnout další postupy a metody k vylepšení vlastní práce.

Z důvodu dodržení utajení budou použity hlavně obecně a volně dostupné materiály z internetu, jinými slovy to, co naleznete při vyhledávání například na Googlu. Bude se jednat veskrze o americké či NATO standardy, které jsou velice podobné zavedeným standardům AČR. Jak již ale bylo řečeno, nečekejte skandální odhalení tajných postupů, spíše rozbor určitých taktických procedur při plánování na nejmenších jednotkách (družstvo, četa, rota).

Tento článek je součástí exkluzivního obsahu Armádních novin! Chci PREMIUM účet

Související články

Kulomety v praxi Armády ČR

V poslední době projela internetem zpráva o dalším nákupu kulometů do AČR. Po předešlých ...

Network-Centric Warfare vs. Multi-Domain Operations

S rozvojem informačních technologií (jak softwaru, tak hardwaru) došlo a dochází ke změnám a ...

Mosaic Warfare: Nový koncept válčení

Americká agentura DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) v rámci svého výzkumu pracuje ...

PREMIUM NPNTV 2017: Nový nosič plátů Armády ČR

Jedním z nejsledovanějších odvětví AČR je zavádění nových výstrojních součástek. Z největších ...

Do diskuze PREMIUM článku mohou přispívat jen uživatelé s premium účtem.