Velmoci a multipolarita I

Foto: USA + EU / Archív autora
USA + EU / Archív autora

Velmoci patří mezi nejvýznamnějších hráče mezinárodního dění. Jsou schopné formovat své okolí, měnit poměry. Donedávna bipolární svět nakročil po rozpadu Sovětského svazu k jedinému globálnímu hegemonovi a svět se stal na chvíli unipolárním. Dnes, kdy Spojeným státům do určité míry dochází dech a jejich vyzyvatelům roste chuť, je na místě mluvit o multipolárním uspořádaní. Text vznikl původně pro blog On War | On Peace.

Hned na začátku odlišme dvě kategorie velmocí. K jedněm patří státy schopné do určité míry realizovat svůj vliv na globální úrovni: Čína, Rusko, Spojené státy, India a Evropská unie.

Druhou kategorii tvoří země, jejichž ambice a síly jsou zatím omezené a ovlivňují nejbližší sousedy a širší region. Tedy v současnosti Izrael, Brazílie, Mexiko, Irán, Německo, Japonsko, Francie, Turecko, Egypt či Jihoafrická republika. (Pozn. autora: Kritiku k uvedenému výpočtu krajin přijímám. Faktorů na zvážení je veliké množství, zahrnul jsem proto země, kterým věnují pozornost matadoři geopolitiky jako G. Friedman či R. D. Kaplan.)

Vedoucí mocenská pětka

Tu lze dělit na dva soupeřící bloky. V pravém rohu ringu stojí aktuální šampión Západ tvořený Spojenými státy a Evropskou unií. Vyzyvatele Čínu a Rusko pak podporuje vícero aspirujících velmocí. A do role rozhodčího se pravděpodobně postaví Indie. Pokud jí to bude vyhovovat. V tomto dějinném souboji přitom nejde o drobné. Aby si přišli na své i příznivci konspiračních teorií, cena pro vítěze je podoba nového světového pořádku.

Kde je chyba? Výše zmíněné je zjednodušený obrázek. Zjednodušenost nás posouvá ke zkreslení, a to zase k nesprávným úsudkům. Pak už vede cesta kamkoliv, ale hlavně do problémů. Podívejme se proto na vztahy a danosti velmocí blíže. Jak v rámci bloků i mezi nimi napříč.

Utahaný šampión

Západ. V očích svých kritiků hodnotově vyprázdněna entita čelící nevyhnutnému a zaslouženému úpadku. O jisté vnitřní krizi a vyčerpanosti vlastním úspěchem mluví také pro-euroatlantičtí komentátoři. Netřeba ale ještě házet bílý ručník do ringu. Stále se jedná o nejbohatší a nejrozvinutější kout světa schopný ostatním diktovat své standardy. Ve prospěch mu také systémově hrají mnohé pravidla.

Snad nejzásadnější faktem na Západě je vnitřní asymetričnost. Spojené státy jsou tradičně hlavou, hlasem i pěstmi Západu, těžištěm moci. Z ohromující převahy a potřeby udržet ji tak plyne důležitý imperativ. Zájmy a potřeby USA jsou zájmy a potřeby Západu.

Druhým pólem Západu, respektive jakýmsi minipólem, je Evropská unie. Ta představuje netypickou, zvláštní velmoc. Někteří přitom nebudou souhlasit s uznáním unie jako jednotného, funkčního celku, coby aktéra mezinárodní politiky.

Argumentů pro takový postoj není zrovna málo. V první řadě EU není stát. Do plnokrevné velmoci jí chybí reálná, tudíž nejen papírová, společná zahraniční a bezpečnostní politika. V rámci unie funguje několik mocenských pólů, které jsou různě orientované.

Kde bylo, tam bylo...

K zahození však potenciál EU není. Přibližně 500 miliónů obyvatel představuje třetí největší populaci světa a součet evropských ekonomik dává dohromady vůbec největší ekonomiku světa. K dispozici je víc než slušně rozvinutá infrastruktura a technologické zázemí.

S uvolněnou uzdou fantazie, jednotná EU by se například v podobě federativního superstátu stala velice rychle velmocí přirozeně dominující, a to minimálně ve východní Evropě, severní Africe a na Blízkém východě. Silné pozice by měla taktéž v rámci atlantického námořního obchodu a přístupu k Arktidě. Jinými slovy byla by zásadním soupeřem Spojených států.

V dohledné době a možná, že vůbec nikdy, se takové EU nedočkáme. Důvodů je mnoho. Zdůrazněme však to, že obdobný status by nebyl srdečně přán od velkého bratra zpoza Atlantiku. Odhlídnuto od občasných revolt evropských lídrů vůči politické lince Washingtonu (např. při otázce války v Iráku) si USA a EU vyvinuli zajímavý symbiotický vztah. EU často slouží Spojeným státům jako ochotný "wingman".

Kritik by mohl říct, že jde o výměnný obchod. Aktéři jedné strany dostávají svůj podíl vlivu výměnou za „dělaní křoví" a legitimizaci pochybnějších kroků partnera. Koordinace politik USA a EU někdy připomíná příslovečnou hru na dobrého a zlého policajta.

Světově bezkonkurenční "hard power" USA, doplňuje unie pohotově svými "soft power" schopnostmi. To v rámci daných podmínek ovšem vůbec není nelogická kombinace. Svou roli hraje také nepopiratelné historické, ideové a minimálně proklamované hodnotové spojení.

Zhuštěně je možné profil Západu popsat tahle: jedinec z nejlepší formy, avšak stále při síle. Trpí krizí identity, která značně znejasňuje jeho aktivity. Jeho osobnost má dvé stránky, přičemž ta agresívnější ale i schopnější zásadně převažuje. Se svým submisívnějším já sdílí občasné mesiášské popudy přesazováni hodnot, které jsou mu drahé. Jinak jeho seberealizaci nechává jen tolik prostoru, kolik neohrozí vedoucí část své osobnosti.

V dalším díle článku se podíváme na rusko-čínský profil a zhodnocení vztahů mezi bloky.

Nahlásit chybu v článku


Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Trener
  16:45 19.07.2015

  Já bych se chtěl ještě věnovat EU. Jak tady bylo řečeno EU je sice hospodářská velmoc, ale s rozdílnými zájmy jednotlivých států. Otázkou je, jak zájmy všech států nějak skloubit. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Já bych se chtěl ještě věnovat EU. Jak tady bylo řečeno EU je sice hospodářská velmoc, ale s rozdílnými zájmy jednotlivých států. Otázkou je, jak zájmy všech států nějak skloubit. Asi by jsme se měli hlavně bavit o EU v ekonomickým aspektu, ten vojenský EU zatím nijak moc neuplatňuje (mimo akce v Libyi), ostatně dnes se na území Evropy válčí především ekonomicky. Pak si ještě můžeme položit otázku, zda má EU smysl. Pro je uváděn hlavně velký společný trh, právní prostředí, sdílení společných hodnot, proti omezení suverenity jednotlivých zemí. Další otázkou, kdo na EU nejvíce vydělává. Pro nové členské státy je jistě výhoda štědrých dotací na infrastrukturu, společný trh (pokud se firmy v západní Evropě dokáží prosadit) a vliv kultivovaného právního prostředí ze strany EU. Za nevýhodu lze spatřovat nižší ekonomickou sílu nových členských zemí, kdy silné západoevropské firmy leckde s přispěním našich politiků zklikvidovaly konkurenci. Další nevýhodou je zdánlivě jednotný trh EU, při vývozu výrobků se východoevropské firmy musí potýkat s různými omezeními (zdlouhavé získávání různých certifikátů v jednotlivých zemí atd.) Pro západní Evropu bylo rozšíření EU jistě požehnáním = potlačení konkurence a rozšíření trhů na východ. Na trhy východní Evropy se často distribují méně kvalitní potraviny, viz. separáty místo masa, různé náhražky atd.. Např. různé potravinářské produkty jsou v Německu často kvalitnější a levnější. Podobná situace je i v bankovnictví, západoevropské banky u nás dobře vydělávají, viz. vysoké poplatky atd. Dále s přispěním našich politiků a zastupitelů západoevropské firmy získaly výhodné kšefty v distribuci vody. Spousta firem je u nás v držení cizího kapitálu (u nás relativně levná výroba, v cizině know how), kdy zisky mizí v zahraničí. Takže si můžeme klást otázku, co by bylo, kdyby EU neexistovala. Jestli by potom pozice malých států EU vůči velkým v EU i mimo nebyla podstatně horší.

  Pokud bych zde měl škatulkovat, jaká země v EU je menší, nebo větší velmoc, tak z mého pohledu bez pořadí:
  Německo: ekonomická jednička v EU, velký potenciál ve vojenské oblasti, samozřejmě, že za roky 1938-1945 má vůči naší zemi velký dluh,
  Francie: ekonomická síla, ale trochu jí teče do bot, v současnosti dobré schopnosti ve vojenské oblasti (v roce 1936-1940 velké selhání, za rok 1938 má vůči naší zemi velký dluh),
  Velká Británie: ekonomická síla, v současnosti dobré schopnosti ve vojenské oblasti (v roce politicky 1938 velké selhání, za rok 1938 má vůči naší zemi velký dluh),
  Itálie: relativní ekonomická síla, teče jí do bot, vojensky slabší než předešlé státy,
  Rusko: nebudu komentovat, není součásti EU.

  Na závěr ještě takový můj malý stesk. Škoda, že jsme po II. sv. válce nezůstali na západě. Válečným děním jsme byli relativně málo poškozeni, ostatní státy, co něco uměly, byly poškozeni válečným děním, tak jsme z toho mohli docela profitovat a dnes nebýt za chudé příbuzné. A taky se toho dost nepovedlo po "89". roce....
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  19:25 13.07.2015

  semtam:

  Norsko:

  Zahraniční ekonomické vztahy[editovat | editovat zdroj]
  Dalším zásadním problémem, s nímž se utkává norské hospodářství, je jeho vztah k Evropské unii. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam:

  Norsko:

  Zahraniční ekonomické vztahy[editovat | editovat zdroj]
  Dalším zásadním problémem, s nímž se utkává norské hospodářství, je jeho vztah k Evropské unii. Naposledy to bylo roku 1994, kdy Norové odmítli vstup do této organizace, kam do té doby vstoupili všichni jejich skandinávští sousedé. Přes dohodu o volném obchodu jsou teď norské hranice hranicemi Evropské unie i s příslušnými odvody. Proto se norští podnikatelé rázně dožadují masivních subvencí pro export, aby nepřišli o své dosavadní zákazníky ve skandinávských zemích a v ostatní Evropě. Přitom se hrozí také přesunem pracovních míst orientovaných na export do zemí EU.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  18:25 13.07.2015

  Shania

  Volný obchod a pohyb není závislý na EU. Copak takové Norsko, Island, Švýcarsko nebo Lichtenštejnsko trpí v nevýhodě bez Shengenu a volného obchodu? Vůbec ne.

  Shania

  Volný obchod a pohyb není závislý na EU. Copak takové Norsko, Island, Švýcarsko nebo Lichtenštejnsko trpí v nevýhodě bez Shengenu a volného obchodu? Vůbec ne.

 • ardz
  14:10 13.07.2015

  shania tak sme sa zhodli, že USA podporovali islamských fanatikov. Veď aj kissinger povedal, že to bol ich plán vtiahnuť ZSSR do afganistanu aby aj sovieti mali svoj vietnam.

  shania tak sme sa zhodli, že USA podporovali islamských fanatikov. Veď aj kissinger povedal, že to bol ich plán vtiahnuť ZSSR do afganistanu aby aj sovieti mali svoj vietnam.

 • Shania
  14:06 13.07.2015

  lorgarius: a to je špatně, ale řešení není vystoupit s EU, ale dotlačit ji s tím něco udělat. Mnoho lidí si ani neuvědomuje, co by to pro nás znamenalo ztratit zonu volného obchodu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  lorgarius: a to je špatně, ale řešení není vystoupit s EU, ale dotlačit ji s tím něco udělat. Mnoho lidí si ani neuvědomuje, co by to pro nás znamenalo ztratit zonu volného obchodu a pohybu... Hlavně když tu žádný problém nemáme... ale když slyší EU nám dává kvoty, afričani se mi nastěhují do baráku, tak šílí a hledají záchranu u populistů, kteří se takhle chtějí dostat k moci.


  Pozitivní je, že před pár lety tu byla jen malá skupina lidí, co poukazovali na problém s přistěhovalci, dnes je to naprosto něco jiného a je z toho veřejné téma. Čím víc bordelu afričani udělají, tím bude větší šance, že se s tím něco udělá.
  Skrýt celý příspěvek

 • lorgarius
  13:42 13.07.2015

  shania, mne to jasne je. ale zda sa ze Eu v tom jasno nema a frontex pri ochrane schengenu zlyhava.

  shania, mne to jasne je. ale zda sa ze Eu v tom jasno nema a frontex pri ochrane schengenu zlyhava.

 • Shania
  13:01 13.07.2015

  ardz: bez pochyby mají podíl na vzniku a to nejen tim že je podporovali proti SSSR, ale akcemi jinde na světě.

  ale je to uplně stejné jako Němci můžou za Lenina a vzik SSSR, byl ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: bez pochyby mají podíl na vzniku a to nejen tim že je podporovali proti SSSR, ale akcemi jinde na světě.

  ale je to uplně stejné jako Němci můžou za Lenina a vzik SSSR, byl to prostředek, jak zaměstnat protivníka a takových příkladů najdeš tísíce.

  Taky tenkrát mohli nechat Afgance, at si s tím poradí sami, možná měli nechat SSSR úplně na pokoji a nechat jim volné ruce v šíření jejich režimu po světě, pak by možná nedošlo ke kolapsu SSSR a my jsme nemuseli bez prolití krve bojovat za svobodu a místo toho žít v socialistickém ráji.

  Zeptej se dnes Korejců, jestli jsou radi, že USA podporovali zkorumpovaný režim v jižní korei. Zeptej se jich, proč tam ty americké okupanty dodnes mají?
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  12:49 13.07.2015

  lorgarius: pokud tu chtějí být na černo, tak je snad jasné, co se s nimi má udělat...

  lorgarius: pokud tu chtějí být na černo, tak je snad jasné, co se s nimi má udělat...

 • ardz
  12:42 13.07.2015

  shania napr. aj Clintonová ti potvrdí, že oni vytvorili al kajdu - https://www.youtube.com/watch?...

  Je až zábavné sledovať ako sa snažíš ospravedlniť to, že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  shania napr. aj Clintonová ti potvrdí, že oni vytvorili al kajdu - https://www.youtube.com/watch?...

  Je až zábavné sledovať ako sa snažíš ospravedlniť to, že podporovali radikálnych islamistov. Najskôr podporujú fanatikov ktorí sa neskôr proti nim obrátia tak ako aj v sýrii.
  Skrýt celý příspěvek

 • lorgarius
  11:56 13.07.2015

  shania, prevazna vacsina ale o politicky azyl neziada, lebo vedia ze nan nemaju narok. nemali by teda automaticky byt vracany do krajiny odkial prisli do priestoru eu?

  shania, prevazna vacsina ale o politicky azyl neziada, lebo vedia ze nan nemaju narok. nemali by teda automaticky byt vracany do krajiny odkial prisli do priestoru eu?

 • Shania
  10:08 13.07.2015

  ardz: Američane sponzorovali odpoj proti SSSR, ten by ale existoval i bez nich, i když by měli menší šance, zejména proti letectvu, tak si myslet, že mudžáhedíni by bez USA ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: Američane sponzorovali odpoj proti SSSR, ten by ale existoval i bez nich, i když by měli menší šance, zejména proti letectvu, tak si myslet, že mudžáhedíni by bez USA neexistovali je trochu mimo. Zeptej se Britů, nebo Alexandra V. jak vroucně jejich invazní vojska místní lid přijal.

  To že CIA měla prsty ve vytvoření spousty různých skupin na celém světě, které pak měli vlastní cile je pravda, to stejné můžeš říct o KGB a jiných tajných službách. To je prostě politika, ty frakce a staty můžou mít nějaký čas společné zájmy a pak se můžou rozejít, někdy i dost radikálně.

  Ale u tebe moc nečekám, že by jsi to dokázal pochopit, ty jsi někdo, kdo si myslí, že USA ovládá vojensko-průmyslový komplex a pro udržení jejich ekonomiky musí vest války:)) takový lidé jsou pak už žijí úplně mimo realitu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  09:54 13.07.2015

  Knaak: ano ty jsi rasista, stejně tak já a naprostá většina lidí na světě, není to nic za co by jsi se měl stydět, pro většinu lidí to jen znamená, že nemají radi změny a nevěří ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Knaak: ano ty jsi rasista, stejně tak já a naprostá většina lidí na světě, není to nic za co by jsi se měl stydět, pro většinu lidí to jen znamená, že nemají radi změny a nevěří cizím lidem, když náhodou mají jinou barvu, tak se s tebe automaticky stane rasista.

  Problém ale je, že ze situace s uprchlíky se udělala mediální záležitost, z které profitují extremistické strany nabízející jednoduché řešení jednoduchého problému, když ve skutečnosti je to několik hodně složitých problémů a jednoduché řešení na to není.
  Je velmi nebezpečné takové lidi podporovat. Navíc když tu skoro žádní přistěhovalci, které na těch videiich vidíme nejsou. Přesto tu je už teď hysterie na takové úrovni, že to snad ani není možné.

  Problém s určitými skupinami muslimů je v Evropě už dlouho, se všemi? ani náhodou. Většinu těch problémů má na svědomí 2-3 generace, která nemá budoucnost kvůli rasismu, sociálnímu vyloučení a svému okolí, pak je velmi snadné sklouznout k extremismu. Za to mohou obě strany.

  Představa že pravý muslim musí šířit svoji víru jakýmkoliv způsobem je sice pravda, ale těch pravých muslimů je naprosté minimum, stejně tak pravých křesťanů. Pro mnoho lidí je víra v čem vyrostli, ale málo kdo je ortodoxní. Házet je do jednoho pytle způsobí akorát to, že se nakonec doopravdy sjednotí, protože nebudou mít na výběr.

  Další věc co je naprosto neuvěřitelná je přístup některých úřadů, které zavírají oči, kvůli tomu, aby nebyli označeni za rasisty. To je prostě neuvěřitelné, pokud někdo, kdokoliv porušuje zákon, je třeba s ním zatočit. To co se děje v Calais, nechápu, že ty agresivní jedince už dávno nezavřeli a nedeportovali.

  Ekonomické uprchlíky z Afriky tu snad nikdo nechce, nechce je ani EU, problém je, že už tu jsou a utopit na moři je nikdo nenechá. Tihle lidé by ale neměli být propuštěni na svobodu, dokud se jim nevyřídí žádost o azyl, a už vůbec se jim nesmí tolerovat žádná trestná činnost. Jediný přestupek a deportace.

  Pak jim utnout sociální dávky, dostat max ubytování a lístky na jídlo a základní potřeby. To stejné pro všechny ostatní parazity, u dávek mít limit na 3 děti pro všechny občany, snížit sociální dávky celkové. Kdo je na minimu a nechce pracovat, dát mu ubytování a stravu. A můžu pokračovat.

  Ale tyhle moje skvělé rady jsou zase a jen a pouze jednoduché řešení přiliš složitých problémů a nejspíš nebudou fungovat.

  každopádně je dobře, že se o situaci s muslimy a uprchlíky mluví, jen je třeba si dát velký pozor, jak se ta situace bude řešit, protože extrémní řešení může víc ublížit než pomoc, hlavně už u stávající komunit muslimů, kteří pokud budou cíl.

  Jediná šance jak problém s menšinami je pokusit se aspoň o částečnou integraci jak muslimů, romu a jakékoliv jiné menšiny, nedávat jim práva navíc a pokusit se je rozdělit. Jakmile budou nuceni žít v getech jako teď, integrace bude nemožná.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  08:11 13.07.2015

  todo otvor oči. Al kajdu vytvorili USA čo ani netaja. Potom sa obrátili proti záujmom USA tak začali zasa proti nim bojovať. Islamisti v sýrii to isté. USA zvyknú podporovať ...
  Zobrazit celý příspěvek

  todo otvor oči. Al kajdu vytvorili USA čo ani netaja. Potom sa obrátili proti záujmom USA tak začali zasa proti nim bojovať. Islamisti v sýrii to isté. USA zvyknú podporovať radikálov pokiaľ bojujú za ich záujmy. Lenže je jasné že záujmy islamistov nie sú záujmami USA a skôr či neskôr sa obrátia proti záujmom USA čo potvrdzuje aj reálne dianie.

  tak tak takí ako todo až chorobne nenávidia rusko.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  07:53 13.07.2015

  Todomatch

  Koukám, že chcete opět zvrátit diskuzi na Rusko :). Co vše jste napsal, tak se bohužel opět mýlíte. Jednoduše vy chorobně nesnášíte Rusko a za Putina se neschováte. A ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch

  Koukám, že chcete opět zvrátit diskuzi na Rusko :). Co vše jste napsal, tak se bohužel opět mýlíte. Jednoduše vy chorobně nesnášíte Rusko a za Putina se neschováte. A mám velmi silný pocit, že Vaše nenávist vůči Rusku není jen ryze politická, ale přerostla již v nenávist v onen národ. Za takovou nenávist by se nemusel stydět straník NSDAP. Zamyslete se nad tím.

  Píšete, že chcete aby o imigrantech rozhodla vláda. No, nikdo jiný to ani nebude. Vláda ovšem má mandát od občanů a ty musí zastupovat. Určitě jste si všiml, že proti imigraci o jaké je řeč nemá zájem většina veřejnosti. A důvody nejsou rasismus, jak se snažíte předestřít. Je to taková obehraná mantra, kde člověk či lidé s jiným názor se dehonestují lživým označením jako komunista, rasista, xenofob a nyní novinka přítel Ruska :D
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  01:18 13.07.2015

  No a co bys Knaaku musel teda ještě dělat, nebo říkat nad rámec toho, co děláš a říkáš, abys sám sebe považoval za rasistu? Zkus uvést tři věci, které by z tebe udělaly ve ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No a co bys Knaaku musel teda ještě dělat, nebo říkat nad rámec toho, co děláš a říkáš, abys sám sebe považoval za rasistu? Zkus uvést tři věci, které by z tebe udělaly ve vlastních očích rasistu, když jím teď teda nejsi.
  Skrýt celý příspěvek

 • Knaak
  00:14 13.07.2015

  Todomachu jen pro upřesnění já osobně na žádné demostrace ani schromáždení nechodím a už vůbec ne na neonacistické. Jediná demostrace kde jsem byl, byla proti americkému radaru v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomachu jen pro upřesnění já osobně na žádné demostrace ani schromáždení nechodím a už vůbec ne na neonacistické. Jediná demostrace kde jsem byl, byla proti americkému radaru v Brdech.

  Podle tebe jsem rasista, jak to víš? Je to proto, že nemám stejný podled jako ty? Nebo proto že mi vadí romský problém který se neřeší? Že se mi nelíbí černoši? Že mám obavu o náš národ a evropskou civilizaci? Nejsem dost mutikulti? Jsem běloch a jsem na to hrdý, jsem hrdý že jsem čech a miluji svoji vlast. Snažím se žít čestně a poctivě. A budu bránit svoji zem proti všem kdo sem přijdou, budou ji ohrožovat či ničit náš způsob života. Nikdy jsem nikoho nenapadl ani nikomu nevyhrožoval ani neurážel kvůli barvě jeho pleti. Ale nemám je prostě rád, jsou jiný, vypají jinak než mi, mají jinou mentalitu, nechtí žít jako mi. Jestli je toto podle tebe rasizmus, tak jsem asi rasista. Celý svůj život žiji podle určitých zásad a ty kvůli tobě měnit nebudu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  23:05 12.07.2015

  Mudžahedíni vznikli jako spontání odpor proti ruským agresorům. Západ je nezakládal. USA proti islamistům na rozdíl od Ruska bojují po celém světě. Ještě než vám dal váš oddílový ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Mudžahedíni vznikli jako spontání odpor proti ruským agresorům. Západ je nezakládal. USA proti islamistům na rozdíl od Ruska bojují po celém světě. Ještě než vám dal váš oddílový vedoucí nové noty, plakali jste nad nevinnými muslimy v Iráku a Afghanistánu. Na neonacistickém webu Národního odporu vyšel v roce 2006 článek s názvem: "Byl důsledným synem své kultury, byl hrdinou", celý byl věnová echt islamistickému teroristovy abú-Músovi Zarkávímu. Cituji: "Nehledat, co nás rozděluje, ale to, co nás spojuje. Například forma boje abú-Músi Zarkávího vůči současným bestiím světa. „Kýmsi“ řízená US-soldateska prostě nemá právo diktovat ani muslimům, ani Evropě, co si zamane." To ste celý vy, kam vítr tam plášť, jste krávy co zapomněly, že ještě v roce 2006 jste byli islamistickými telaty.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  22:55 12.07.2015

  Pseudohrdino Superme, analogicky já musím předpokládat, že bys ty neměl nejmenší problém říct to co píšeš tady do očí nažhavenému islamistovi. No? Tobě jsem cca před rokem řekl, že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pseudohrdino Superme, analogicky já musím předpokládat, že bys ty neměl nejmenší problém říct to co píšeš tady do očí nažhavenému islamistovi. No? Tobě jsem cca před rokem řekl, že jsi fašoun a ani to nevíš. Furt ses durdil. A už to z tebe leze generace identity, kámoš nácek, jó jó jó smrděls přes tři ulice. Apropó s chlápkama co maj svaly větší než ty hlavu se to dělá jinak, radit ti nebudu.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  22:54 12.07.2015

  todo veď ano. USA vytvorili al kajdu na boj proti sovietom v afganistane. Ešte aj za vznik IS obviň rusko. Keby USA, turecko a spol nepodporovali islamistov v sýrii už dávno tam ...
  Zobrazit celý příspěvek

  todo veď ano. USA vytvorili al kajdu na boj proti sovietom v afganistane. Ešte aj za vznik IS obviň rusko. Keby USA, turecko a spol nepodporovali islamistov v sýrii už dávno tam nie je vojna.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  22:52 12.07.2015

  Knaaku, to je ale váš problém, že máte názory jako neonacisti, mluvíte jako neonacisti, chodíte na demonstrace které pořádají neonacisti a ze záhadného důvodu si myslíte, že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Knaaku, to je ale váš problém, že máte názory jako neonacisti, mluvíte jako neonacisti, chodíte na demonstrace které pořádají neonacisti a ze záhadného důvodu si myslíte, že neonacisti nejste. Mluvíte jako rasisti, uvažujete jako rasisti a ze záhadného důvodu si myslíte, že rasisti nejste. Pověz - co bys musel říkat, psát a myslet si, abys sám sebe označil za rasistu? Co jiného, nového, zvláštního by to muselo být, než to co již říkáš, myslíš, píšeš? Co?
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  22:48 12.07.2015

  ardz: Kořen islamistického odboje (všechny alkajdy, talibany a vůbec mudžahedíni všeho druhu) mají společný důvod a datum vzniku. Sahá do roku do roku 1979 kdy Rusko napadlo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: Kořen islamistického odboje (všechny alkajdy, talibany a vůbec mudžahedíni všeho druhu) mají společný důvod a datum vzniku. Sahá do roku do roku 1979 kdy Rusko napadlo Afghanistán. Během desetileté ruské agrese se zformovaly všechny základní složky islamistických bojovníků. Děkujeme Rusko.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  19:49 12.07.2015

  todo píšeš - Dívej jak toho využívá Rusko, místo aby pomáhalo škodí a destabilizuje celej region, dívej co dělají islamisti, Čína cení zuby, všude samé napětí.

  Očividne sa ešte ...
  Zobrazit celý příspěvek

  todo píšeš - Dívej jak toho využívá Rusko, místo aby pomáhalo škodí a destabilizuje celej region, dívej co dělají islamisti, Čína cení zuby, všude samé napětí.

  Očividne sa ešte neliečiš z rusofóbie. To snáď vieš že Al kajdu vytvorili USA, islamistov v sýrii podporujú taktiež, ale pred tým zatváraš oči. Čína cení zuby? No americkí vojaci pobehujú po celom svete a dokonca konajú vojenské cvičenia pár km od ruských hraníc, takže je jasné kto vytvára napätie po celom svete aj v našom regióne.
  Skrýt celý příspěvek

 • Knaak
  19:23 12.07.2015

  Todomach opět jsi nezklamal. Takovou kupu kravin, jsem už dlouho nečetl. Svůj přispěvek jsem napsal protože jsem už neunest ty tvé bláboly co jsi tu zplodil. Schválně jsem napsal, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomach opět jsi nezklamal. Takovou kupu kravin, jsem už dlouho nečetl. Svůj přispěvek jsem napsal protože jsem už neunest ty tvé bláboly co jsi tu zplodil. Schválně jsem napsal, že jsem rasista a xenofof. Protože pomatenci jako ty tak nazívají každého kdo s nimi nesouhlasí. Viz jak se tu navážíš do Supermeho. Kdybys sis přečetl pořádně můj příspěvek tam bys pochopil, že žádnej nácek nejsem. Ale to bych chtěl po tobě moc, viď? Tak já ti to vysvětlím polopatě. Nejsem rasista ani nácek ani fotbalovej chuligán. Jsem normální pracující občan, kterému vadí co je za bordel ve světě a v naší zemi. Tvůj problém, že to nedokážeš pochopit. Všude vidíš extrémisty a nácky. Jdu na demostraci jsem rasista. To je logika jak stehno. Lidi chodí demonstrovat, protože jsou naštvaný a mají strach.Ty demonstrace pořádají neonacisté jak tvrdíš. No a co? Není to spíše chyba demokratických stran, že nedokáží lidem poslat jasný vzkaz a řešit problémy? Tak je na svoji stranu strhávají extremisté.

  Koukám jak jsi schválně vitáhl tu homosexualitu. Že ty budeš buzna? Mě je to jedno. Ale je to proti přírodě. S tím nic nenaděláš.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  18:57 12.07.2015

  Můj milý hrdino Todo. Pokud jsi takový hrdina, zcela jistě to dokážeš těm náckům říci i do očí. Takže... já tě chci vidět, jak půjdeš na chlápka, který má ruce větší jak tvá hlava ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Můj milý hrdino Todo. Pokud jsi takový hrdina, zcela jistě to dokážeš těm náckům říci i do očí. Takže... já tě chci vidět, jak půjdeš na chlápka, který má ruce větší jak tvá hlava (osobně jednoho takového znám - a nebojte, baví se s ním každý a ne pouze já - divné, že?). Řekl by jste to jednou, ale pak by jste skončil v nemocnici. To jen tak k těm tvým velkým řečem. Mnoho keců na netu dokáže mít každý, ale málokdo to těm lidem řekne z očí do očí.

  Muslimskou imigraci podporujete tím, že odmítáte jakékoliv řešení této situace. Pokud navrhujete řešení, je to řešení "přijímám".

  Já se řídím jedním krásným citátem Ronalda Reagana "Musíme jednat dnes, abychom zachránili zítřek." A my dnes musíme jednat! Ať se ti to líbí nebo ne!
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  18:33 12.07.2015

  to RiMr71: Jasně že se situace hrotí, je to odraz celosvětové krize no a zmrdi lezou z děr. Dívej jak toho využívá Rusko, místo aby pomáhalo škodí a destabilizuje celej region, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to RiMr71: Jasně že se situace hrotí, je to odraz celosvětové krize no a zmrdi lezou z děr. Dívej jak toho využívá Rusko, místo aby pomáhalo škodí a destabilizuje celej region, dívej co dělají islamisti, Čína cení zuby, všude samé napětí. No tak lezou z kanálů i náckovské krysy, větří šanci. Dycky to tak bylo. Problém nelegálních uprchlíků tu prostě je až teď, tak se až teď řeší. Bude se řešit v duchu evropských hodnot, to co navrhují lidé jako třeba Superme, Knaak a další, je řešení v duchu barbarských defacto islamistických metod, chtějí uprchlíky patrně zabíjet. Co jiného s nimi mohou dělat, když už tu jsou. Jsou tu proti vůli všech a neplánovaně, jak už nelegální uprchlíci bývají.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  18:26 12.07.2015

  Superme, já nevím kam na ta zjednodušení chodíš? Já nepodporuji muslimskou imigrací do Evropy. Kdes to vyčetl? Já odmítám aby se na jejím řešení zviditelňovala sebranka, která je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Superme, já nevím kam na ta zjednodušení chodíš? Já nepodporuji muslimskou imigrací do Evropy. Kdes to vyčetl? Já odmítám aby se na jejím řešení zviditelňovala sebranka, která je úplně stejná jako militantní muslimové tj. neonacisté, rasité, xenofobové. Mimochodem je k akci nevede žádnej zájem o evropské hodnoty (ani nevědí co to je), možná poprvé v životě je žene strach, tuší totiž že by to nebylo snadné jako zkopat ve třech někde v temné uličce študáka s dredama, zbít nějakého neduživého gaye, nebo popálit malou holku molotovem. Aby bylo tedy jasno trvám na vládě zákona a práva, na tom, aby situaci s uprchlíky řešila vláda, policie, armáda a příslušné instuituce a ne nějací holohlaví kokoti s iq mrtvé žáby. Nic míň a nic víc. Čemu furt nerozumíš? Mimochodem ono to bude přesně jak říkám, ale bylo by fajn, kdyby spolu s islamistama v kleci skončili i čeští kolaboranti a pohrobci Heydricha.
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  18:20 12.07.2015

  Ani, taky myslím že je, ale to nic nemění na tom, co jsem posléze napsal. Minulý týden jsem byl v Teplicích - no pěkné pěkné...

  Ani, taky myslím že je, ale to nic nemění na tom, co jsem posléze napsal. Minulý týden jsem byl v Teplicích - no pěkné pěkné...

 • Todomatch
  18:15 12.07.2015

  to Abdul (potažmo RiMr71): Jasně že je Trol Trolimovič Trolimov.

  to Abdul (potažmo RiMr71): Jasně že je Trol Trolimovič Trolimov.

 • RiMr71
  18:13 12.07.2015

  ...ještě jsem zapomněl dodat, že můj vzdálený příbuzný v Německu, třicet let tam žijící a pracující muslim Turek, se toho (viz příspěvek níže) bojí taky. Že, cituji "kvůli těm ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ...ještě jsem zapomněl dodat, že můj vzdálený příbuzný v Německu, třicet let tam žijící a pracující muslim Turek, se toho (viz příspěvek níže) bojí taky. Že, cituji "kvůli těm nafoukaným magorům a jejich zdejším podporovatelům popakuje zpátky".
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  18:09 12.07.2015

  Velmi zajímavé video i aktivita člověka, kterého nemůže nikdo nařknout z neonacismu apod. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Velmi zajímavé video i aktivita člověka, kterého nemůže nikdo nařknout z neonacismu apod.

  https://www.youtube.com/watch?...

  https://www.youtube.com/watch?...
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  18:07 12.07.2015

  Abdul: "
  Děkuji bratři todomach, logik, datix, a jini za podporu muslimu, mirovy islam je dominantni svetove nabozenstvi a budoucnost EU, a ta bude do 100 let muslimská krajina, a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Abdul: "
  Děkuji bratři todomach, logik, datix, a jini za podporu muslimu, mirovy islam je dominantni svetove nabozenstvi a budoucnost EU, a ta bude do 100 let muslimská krajina, a bude zde zavedeno svate muslimske pravo, at se to nevericim libi nebo ne, nic s tim nemuzou udelat."

  Pokud tedy Abdul není trol nastrčený bůhvíkým (těch stran by se našlo!) - tak tě Todo přímo oslovil, takže považuješ se za Abdulova bratra? Podporuješ muskimy v té podobě, jak si to zřejmě Abdul vysvětlil? Myslíš si, že mírový islám je budoucnost EU a pokud ano, souhlasíš s tím? Souhlasíš s tím, že zde bude zavedeno svaté islámské právo a souhlasíš s tím, že se nebude brát ohled na názor nevěřících?

  Mimochodem Abdul opět krásně ukázal jinou, podle našich mravů pokřivenou, podle jejich mravů naprosto normální logiku. V jedné krátké větě píše o hodném "mírovém islámu" a současně "at se to nevericim libi nebo ne, nic s tim nemuzou udelat."

  Taky vám to přijde tak nějak "divně mírové"?
  Třeba mě to přijde jako jedna z MNoHA DALŠÍCH hajzlovin, co mě utvrzují dál a dál v mém názoru.
  Bohužel, multikulti sluníčková politika a pocit bezmoci proti různým formám pozitivní diskriminace vytahuje v mnoha lidech na světlo to, co by jinak zůstalo skryto v jejich třinácté komnatě a už to začíná - začínají být sl\šitelné a volitelné strany, které by jinak neměly šanci na výsledek.

  Tedy Abdule - nebojím se vás, ani toho, že ovládnete celou Evropu, ale toho, jaké monstra tato situace vyprodukuje, jaké radikalisty ohrožená společnost vygeneruje na špinavou práci, jak těžké bude tyto zlé psy uklidit až bude po všem a vy se vrátíte do poušrí a je mi opravdu a upřímně předem líto obětí, kterých bude MNOHO. Mnohi na straně nemuslimů, ale ještě více na straně muslimů, včetně těch "hodných", kteří prostě budou strčeni do jednoho pytle s těmi "nehodnými" a vyvezeni zpátky tam, odkud přilezli.

  Ty to Abdule nechápeš. Ale v naší kultuře není normální vyhrožovat a pohrdavě se vyjadřovat o svých hostitelích. Stejně tak není oovažováno za dostatečné mlčení té "hodné" většiny.

  Tedy ano. Myslím, že při tomto vývoji budu v budoucnu vokit strany, o které bych si jinak ani kolo neopřel a s plným vědomím toho, že volím velké, ale pořád menší zlo. A tuším, že takových lidí bude spousta...
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  17:43 12.07.2015

  Todo, ale však ty na to spíše nemáš co odpovědět. Zločince chráníš - podporuješ imigraci z muslimských zemí do Evropy, a ty historické pseudohistorické bláboly si klidně dohledej. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todo, ale však ty na to spíše nemáš co odpovědět. Zločince chráníš - podporuješ imigraci z muslimských zemí do Evropy, a ty historické pseudohistorické bláboly si klidně dohledej.

  V roce 1899, v knize Říční válka, varoval Winston Churchill, že islám ohrožuje Evropu stejně, jako kdysi barbaři ohrožovali Řím. Cituji: "Islám je násilná a rozpínavá víra. V dnešním světě neexistuje mocnější zpátečnická síla …. Civilizace moderní Evropy může padnout stejně, jako kdysi padnul starý Řím“.

  Multikulturalismus nás (nebo spíše multikulturalisty) učinil tak tolerantními, že tolerujeme netoleranci.

  Islamisté si velice dobře uvědomují naši slabost. Uvědomují si, že vývoj, jaký způsobil pád Říma, probíhá i na současném Západě. A velmi dobře chápou význam Říma jako symbolu celého Západu. Znovu a znovu pád Říma připomínají.

  Bývalý turecký první ministr Erbakan - “Celá Evropa se stane islámskou. Dobudeme Řím”.
  Ali Al-Faqir, bývalý jordánský ministr pro náboženství - “Islám si podmaní Řím.”
  Šejch Muhammad al-Arifi, imám mešity při Saudské akademii ozbrojených sil - “Ovládneme Řím a uvedeme do něj islám.”

  Atd, atd.

  http://zahranicni.eurozpravy.c...

  Je dobré, že si to uvědomují i naši vůdci a v poslední době to někteří z nich chtějí i řešit.
  Nicolas Sarkozy: “Příliš jsme se zabývali identitou imigrantů a zapomněli jsme na identitu země, jež je přijala.”
  David Cameron: "Dovolili jsme oslabení naší kolektivní identity a vedeni doktrínou multikulturalismu jsme nabádali jiné kultury, aby žily mimo hlavní proud společnosti."

  I oni jsou neonacisté Todo?
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  17:30 12.07.2015

  Neonacisté svého času žádali Václava Klause, aby mohli bojovat po boku íránských muslimů proti Izraeli. Dneska už se k tomu nehlásí, nevíte někdo proč?

  Neonacisté svého času žádali Václava Klause, aby mohli bojovat po boku íránských muslimů proti Izraeli. Dneska už se k tomu nehlásí, nevíte někdo proč?

 • Todomatch
  17:29 12.07.2015

  V Evropě by měli žít jen lidé ctící evropské hodnoty. EU by měla deportovat všechny odpůrce demokracie, lhostejno zda neonacisty nebo militantní muslimy. Podle BISky je u nás cca ...
  Zobrazit celý příspěvek

  V Evropě by měli žít jen lidé ctící evropské hodnoty. EU by měla deportovat všechny odpůrce demokracie, lhostejno zda neonacisty nebo militantní muslimy. Podle BISky je u nás cca 5000 tvrdých neonacistů. To je dost.

  Nazi und Islamist raus!
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  17:26 12.07.2015

  Jejda Knaaku máš tam fatal error - "dělaj bordel, smrdí, nechodí do práce, kradou a chodí pro dávky a to všechno se platí z mých - vašich peněz" - dyť to jsou náckové! Neznám ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jejda Knaaku máš tam fatal error - "dělaj bordel, smrdí, nechodí do práce, kradou a chodí pro dávky a to všechno se platí z mých - vašich peněz" - dyť to jsou náckové! Neznám regulérního nácka, kterej by makal, všichni na dávkách max. brigáda v ochrance u fotbalu, herny, nebo bordelu. Pracující neonacista je vzácnější než hejkal a vodník. Ty mi dáváš!
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  17:22 12.07.2015

  Hele Knaaku, jestli ti tak strašně vadí homosexualita, tak prostě s těma chlapama nespi. Uvidíš, že tě za to nikdo pronásledovat nebude. A užil sis ukrajinský fašounky v Oboře? ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Hele Knaaku, jestli ti tak strašně vadí homosexualita, tak prostě s těma chlapama nespi. Uvidíš, že tě za to nikdo pronásledovat nebude. A užil sis ukrajinský fašounky v Oboře? Nebolí tě pravačka?
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  17:16 12.07.2015

  Superme, stačí mi první odstavec. Odpovím ti jednoduše. Nikoho takového nechráním. Dál číst nemusím, to už jsou pseudohistorické bláboly.

  Superme, stačí mi první odstavec. Odpovím ti jednoduše. Nikoho takového nechráním. Dál číst nemusím, to už jsou pseudohistorické bláboly.

 • Knaak
  17:11 12.07.2015

  Abdule já bych to tak optimisticky neviděl. Sice to může vypadat, že nás tlačíte do kouta a prosazujete své zájmy, ale až dojde na nejhorší, tak se naše bílá rasa vzchopí a zažene ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Abdule já bych to tak optimisticky neviděl. Sice to může vypadat, že nás tlačíte do kouta a prosazujete své zájmy, ale až dojde na nejhorší, tak se naše bílá rasa vzchopí a zažene vás čmoudy zpět do vašich zemí. Stejně jako naši stateční předci v minulosti!

  Tak a je to venku, jsem rasista, xenofob a nácek. Projel jsem teď pár rocko/metalových festivalů a úplně jsem si to užíval. Všude samí pohodoví bíli lidi, nikde žádnej asiat, rom nebo muslim.

  Nemám rád homosexuály, nepřispůsobivý občany, multikulturní sluníčkáře, romy, asiaty, černochy, muslimy a přeji si rozpad EU! A víte proč?

  Homosexuálové: jsou jich plná média, jak jsou tu utiskovaný skoro jako bychom je vraždily na ulicích, pořádají samé pochody, demostrace, nakonec to vede k tomu, že začínají vadit bežným lidem jako já, kteří s nimi nikdy neměli problém, protože začínají mít pocit, že se skoro musí stidět, že jsou heterosexuálové!

  Nepřispůsobivý: dělaj bordel, smrdí, nechodí do práce, kradou a chodí pro dávky a to všechno se platí z mých - vašich peněz

  Multikulturní sluníčkaři: banda pomatenej lidí, kteří by chtěli zaplevelit naši vlast a celou evropu jinými etniky, kteří sice většinou nic neumí, ale mi jim podáme ruce, dáme jim kitičku a budem s nimi zpívat. Kdo to nechce a rád by žil na stejných tradicích a hodnotách jako jeho předkové, tak je označen za rasistu a patří do vězení. To jsem slyšel v Plzni od jedné aktivistky. :-)

  Romové: jsou tu několik staletí a začlenili se do naší společnosti? Ne! Pracují? Drtivá většina NE! Dělají bordel? ANO! Chodí pro dávky a smějí se nám? ANO! Bojí se policie zasahovat ze strachu že je obviní z rasizmu? ANO!! Řesí se jejich problém? NE! Až stát nebude platit trapné humanitární organizace a začne pořádně řešit jejich situaci a samotní romové budou mýt snahu se začlenit. Pak mi přestanou vadit.

  Asiate: pěstují drogi a pravděpodobně velká část jejich obchodů slouží k praní špinavých peněz. Jinak nic proti, zajímavé jak se začlenily do naší společnosti narozdíl od romů!

  Černoši: nedá se nic dělat jsou to prostě opice. Většinou neumí pracovat, jejich mentalita je jak ze středověku. Stačí se podívat na videa na internetu, kde pálí lidi z jejich vesnice protože jsou čarodějové. Zabíjí albíny - z jejich těl vyrábějí léčivé přípravky. Znásilnění a ukamenování je unich normální běžná činost. Nezačlení se do společnosti, viz jejich výtržnictví ve Francii a nedávno v USA. Prostě jsou jiný a když se nechtí přizpůsobit nemají tu co dělat. A už vůbec ne bordel a znásilňovat naše bílé ženy!

  Muslimové: stejní jak černoši. Střílet lidi umí, vykopat studnu ne! Ješte horší mentalita jak černoši. Proboha muslim uřeže hlavu své dceři protože ji jinej muslim znásilnil a tím ho ona uneuctila. I zvířata chrání své potomky! Stačí co se děje v Evropě kde jsou. Duchovní kážou v mešitách o nenávisti k evropanům. Zákaz vepřevového ve školních jídelnách, zákaz vánočního stromu, zákaz vodění psů na ulicich, muslimi to uráží. Pronikání jejich práva do zákonů zemích kde žijou. Lidé v anglii a švédsku se bojí nahlásit znásilnění muslimem a by nebyly označeni za rasisty a i policie se bojí vyšetřovat! Je to normální? Chtí se začlenit a změnit trochu své zvyky? NE! Oni chtí zničit naší civilizacia vůbec se tim netají. Proti takové svoloči je třeba síla! Té rozumí, naši křesťanskou dobrotu považují za slabost a pohrdají námi! Muslimi v ČR a Evropě nechci! Naši předci prolévali svou krev a by se sem ta chátra nedostala!

  Evropa a USA udělali východě pěkný bordel. Těm lidem musíme pomoci. Ale u nich. Ne je brát sem! Evropské armády by tam měli vletět, postřílet všechny islamisty a udělat něco na způsob kolonijí, jen s tím rozdílem, že by tam jen udržovaly pořádek a naučili místní lidi pracovat, vybudovat továrny, infrastruktůru a pomáhat jim vybudovat lepší život.

  Evropská unie: projek německa jak hospodářsky ovládnou evropu. Spolek birokratů, kteří se mám snaží vnutit svůj diktát, svůj pohled na svět. A omezit moc parlamentu v členských zemích! Proto je třeba aby se unie rozpadla a na jejích troskách vybudovat nový spolek které bude řežit zásadní věci: migrace, obrana a ochrany evropy, přestat lést do zadku USA, energetická soběstačnost a hlavně obchod. Prostě řešit jendoduše důležité věci a ne nějaké pomazánkové máslo nebo přidávání obilniv do benzínu a podobné kraviny. Bez toho unie nikdy nebude silná a dominantní mocnost.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  16:00 12.07.2015

  Víš co Todo, teď nám pověz další pohádky.

  Stále se zde označuješ za bojovníka za demokracii, ale chráníš ty, pro které je demokracie systém, proti kterému budou vždy bojovat. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Víš co Todo, teď nám pověz další pohádky.

  Stále se zde označuješ za bojovníka za demokracii, ale chráníš ty, pro které je demokracie systém, proti kterému budou vždy bojovat. Obhajuješ ty, kteří znásilňují naše (bílé) děti a ženy. Chráníš ty, kteří nás - ano, včetně tebe - chtějí vyhladit. Chráníš ty, kteří zde chtějí zavádět největší diktaturu v historii lidstva - Šaríu.

  Existuje prastaré příslov: "Jdeš-li do Říma, staň se Římanem“. Je to velmi moudré přísloví: Pokud se někam stěhujeme, musíme se přizpůsobit zákonům a zvykům dané země. Multikulturní jedinci (třeba Vy) ale nabádají cizince, přicházející do našich měst a obcí: "Klidně se chovejte v rozporu s našimi pravidly a hodnotami. Vždyť vaše pravidla a hodnoty jsou stejně dobré, a možná dokonce lepší, než ty naše“.

  Will Durant, známý americký historik 20. století, řekl jeden velice krásný a hlavně pravdivý citát: "Velkou civilizaci nelze zničit zvenčí, pokud se předtím sama nezničila zevnitř“. Zamyslete se, jestli se zde neděje přesně toto.

  V 5. století Římská říše padla do rukou germánských barbarů. Není přitom sporu, že Římská civilizace byla vyspělejší, než ta barbarská. A přece Řím padl. Padl, protože přestal sám sobě věřit. Ztratil vůli se pozvednout a bít se za své přežití. Nepadl přitom ze dne na den. Rozkládal se postupně. Římané té doby si sotva všimli, co se kolem nich dělo. V imigraci barbarů neviděli hrozbu, dokud nebylo příliš pozdě. Desítky let před pádem Říma do země přicházeli germánští imigranti, lákáni hmotnou prosperitou Impéria.

  Zpočátku mohla být přitažlivost Impéria vnímána jako důkaz jeho kulturní, politické a ekonomické síly. Ti lidé přicházeli za lepším životem, jaký jim jejich vlastní kultura nemohla poskytnout. Jenže pak, 31. prosince roku 406, zamrzl Rýn, který germánští barbaři překročili v desítkách tisíc, zaplavili zemi a začali ji plenit, přičemž zničili každé město, na které narazili. A roku 410 vyplenili samotný Řím.

  Jednoduše kráčíme ve stopách Římské říše. A zatím tím stylem, že dopadneme přesně jako ona.
  Skrýt celý příspěvek

 • Abdul
  15:14 12.07.2015

  Děkuji bratři todomach, logik, datix, a jini za podporu muslimu, mirovy islam je dominantni svetove nabozenstvi a budoucnost EU, a ta bude do 100 let muslimská krajina, a bude zde ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Děkuji bratři todomach, logik, datix, a jini za podporu muslimu, mirovy islam je dominantni svetove nabozenstvi a budoucnost EU, a ta bude do 100 let muslimská krajina, a bude zde zavedeno svate muslimske pravo, at se to nevericim libi nebo ne, nic s tim nemuzou udelat.
  www.muslimskaunie.cz/...
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  14:02 12.07.2015

  Myslím, že není potřeba číst článek celý ani diskuzi - autor totiž vyvrací něco, co lidé kteří odmítají nenávist k uprchlíkům vůbec nečiní. Hned v úvodu druhého odstavce Morávek ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Myslím, že není potřeba číst článek celý ani diskuzi - autor totiž vyvrací něco, co lidé kteří odmítají nenávist k uprchlíkům vůbec nečiní. Hned v úvodu druhého odstavce Morávek napsal tezi, kterou předpokládá, že odpůrci rasistických demonstrací zastávají:

  "Ptáte se, proč vás nazývají vlastizrádci? Protože se svým bezmezným prosazováním pomoci uprchlíkům, dopouštíte něčeho, co povede ke ztížení životní úrovně domácího obyvatelstva."

  A to je lež! Nikdo totiž "bezmezně neprosazuje pomoc uprchlíkům". To je podstata propagandy xenofobů, vytvořit dojem že je zde skupina vlastizrádců - vláda + EU + aktivisté + normální občané, kteří se spolčili v tajném spiknutí pro zničení evropské kultury a chtějí toho dosáhnout záměrným nastěhováním muslimů do evropských zemí. Nic není vzdálenějšího pravdě. Jsou to prostě bohapusté lži.

  Problém s uprchlíky vznikl bez jakékoliv přičinění naší vlády, EU natož aktivistů a ostatních občanů. Problém je přirozeným vyústěním nesnesitelného života a válek na blízkém východě. Důsledkem je vlna uprchlíků, která dorazila do Evropy. Jako problém uprchlíky vnímá vláda, vnímá ho tak EU, vnímají ho tak aktivisté i normální občané. A řeší ho. Řeší ho způsobem, který stojí víte na jakých základech? Třeba se poserte, ale stojí na křesťanských základech! Můžu z kůže vyletět, když si nějaká náckovská tlama bere do huby křesťanské hodnoty, křesťanské Evropy (a to ani netuší, nebo nechtějí vědět že Bible je židovská, Ježíš byl po matce Žid a všech 12 apoštolů byli Židé). Co si myslíte že hlásá křesťanství, které dělá Evropu Evropou? Čím si myslíte, že se křesťanství liší od ostatních náboženstvím? Péčí o děti a rodinu? Kdepak, to činí i pohani, budhisté, hinduisté, muslimové a dokonce i satanisti. Odporem k jiným náboženstvím, kdepak to mají zmáknutý všichni. Síla křesťanství stojí v něčem, co většina lidí nedokáže ani slyšet, natož vykonat - je to: "LÁSKA K BLIŽNÍMU JAKO K SOBĚ SAMÉMU". A pokud se někdo ptá, kdo je můj bližní? Tak ať si přečte Kristova slova v Lukášově evangeliu Luk 24,25-37. Bibli snad ochránci křesťanské Evropy doma mají, nebo ne?
  Skrýt celý příspěvek

 • daxik
  13:31 12.07.2015

  Poznám veľa ľudí, čo na demonštrácii v Blave bolo, ja som nebol a som na to hrdý. To už skôr by som šiel na tú protidemonštráciu. Problém tam bol ten, že ľudia sa zbláznili, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Poznám veľa ľudí, čo na demonštrácii v Blave bolo, ja som nebol a som na to hrdý. To už skôr by som šiel na tú protidemonštráciu. Problém tam bol ten, že ľudia sa zbláznili, pretože dostali strach. Strach z neznámeho. Sociálne stránky na ľudí chrlili fejkové články a znásilňovaní a upaľovaní kresťanov. Fejk veci o tom, že utečenci sú 24 hodín od Bratislave. A ľudia týmto trollom naleteli. Pričom ako bolo spomenuté EU nemá mandát na to aby nám prikázala kohokoľvek a v akomkoľvek počte prijať. Ja Fica nemôžem, ale v tomto s ním musím súhlasiť. Dá demonštrácia bol pokus vykopávať otvorené dvere.
  A nie, nemyslím si, že tam bolo 10 000 neonacistov. Náckov tam bola tak desatina. Ostatní vo svojej naivite podporili predvolebnú kampaň šialencov ako Kotleba, Magát, Švec. Antisemita, nácek, hrdý Slovák. Jeden vedľa druhého, najväčší hejslováci neovládajúci ani gramatiku. Z takých hovien je mi zle. Dodnes majú učitelia na univerzite v Trnave výčitky svedomia, že Šveca nechali zoštátnicovať. Tá demonštrácia bola o strachu z neexistujúcej hrozby, ľudia naleteli. Ja sa len teším na voľby 2016, kedy opäť tie najväčšie hovná našej spoločnosti dostanú 1,5 percenta a bude pokoj.
  Skrýt celý příspěvek

 • daxik
  13:09 12.07.2015

  Stačí si pozrieť poradie svetových univerzít s čím nevyhnutne súvisí technologická úroveň. USA sú a minimálne budú absolútny hegemón prvej polovice 20. storočia. V závese je Čína, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Stačí si pozrieť poradie svetových univerzít s čím nevyhnutne súvisí technologická úroveň. USA sú a minimálne budú absolútny hegemón prvej polovice 20. storočia. V závese je Čína, ktorá čaká na šancu. Rusko je regionálna veľmoc, ale na svetovú nemá šancu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  13:07 12.07.2015

  Ještě bych zde rád přidal něco k té imigraci, je to trošku k zamyšlení:

  Zde si to opravdu doporučuji přečíst Todovi a jistě i logikovy (včetně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ještě bych zde rád přidal něco k té imigraci, je to trošku k zamyšlení:

  Zde si to opravdu doporučuji přečíst Todovi a jistě i logikovy (včetně diskuze):
  http://marekmoravek.blog.idnes...

  Zrovna dnes vyšla zpráva na idnesu, že v Bavorsku je !45 000! uprchlíků o kterých nic nevíme. Je toto vůbec normální?
  http://zpravy.idnes.cz/bavorsk...

  Mnozí - a hlavně Todo s logikem - neustále dáváte za příklad USA. Je zajímavé, že v tomto již tolik ne, ačkoliv je to jedna z mála věcí, které USA přímo závidím.
  http://zpravy.idnes.cz/v-usa-p...

  cituji z článku: "Podle nich totiž výstavba plotů a fyzických bariér funguje. Stačí se podívat na příhraniční oblast u San Diega. V devadesátých letech se zde ročně pokusilo překročit hranice na 600 tisíc lidí. Po vybudování plotu však v roce 2007 pohraniční stráž odchytila „pouhých“ 153 běženců."

  Navíc jim funguje ochrana hranic... EU si je pro jistotu vozí z afrických břehů sama.

  https://www.youtube.com/watch?...
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  10:56 12.07.2015

  Superme, zjevně tvá národní hrdost, co se s ní vodíš po parku za ruku, spí i s jinejma. Na mě se kvůli tomu nezlob.

  Superme, zjevně tvá národní hrdost, co se s ní vodíš po parku za ruku, spí i s jinejma. Na mě se kvůli tomu nezlob.

 • ardz
  10:04 12.07.2015

  Na území Ruska možno vidieť zvláštnu pyramídu:
  Je to radar DON 2N. Nadzemné rozmery neúplnej pyramídy/ radaru sú 140x140 a výška 35 metrov. Táto rádiolokačná stanica má unikátne ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Na území Ruska možno vidieť zvláštnu pyramídu:
  Je to radar DON 2N. Nadzemné rozmery neúplnej pyramídy/ radaru sú 140x140 a výška 35 metrov. Táto rádiolokačná stanica má unikátne možnosti na identifikáciu vzdušných a pozemných cieľov aj za horizontom. Má dokopy 60 000 rôznych antén a možno ju prirovnať ku gigantickému mravenisku, v ktorom je všetko presne a účelne usporiadané. Obsahuje kilometre tunelov a chodieb. Na ôsmom podzemnom poschodí je veliteľská centrála. Radar je schopný nachádzať ciele vo Vesmíre do vzdialenosti 10 000 km od Zeme. Môže zachytávať napríklad ciele letiace rýchlosťou 7 km/s. Všetko riadi automatizovaný systém riadenia, ľudia majú – vzhľadom na vysoký objem a rýchlosť spracovania dát – iba kontrolnú funkciu.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  08:23 12.07.2015

  Když už je řeč o uprchlících, tak přihodím svůj názor. Problém přijímání uprchlíků ať s kvótami a nebo bez je vadný už v samotném základu. Pokud budu uprchlík a budu chtít ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Když už je řeč o uprchlících, tak přihodím svůj názor. Problém přijímání uprchlíků ať s kvótami a nebo bez je vadný už v samotném základu. Pokud budu uprchlík a budu chtít emigrovat třeba do Francie, ale evropská byrokracie mě pošle do ČR nebo Estonska, tak má vůle se přizpůsobit se o poznání sníží. Uprchlíci a jak vidíme ekonomičtí budou mít tudíž v zemích do kterých ani nesměřovali, žádnou vůli se přizpůsobit. Do teď ani nefunguje (nevím o něm) nějaký ověřený postup, jak imigranty řádně asimilovat. To je další problém. V záp. Evropě tzv. multikultularismus selhal (hovořila o tom Merkelová).
  Jsem zastáncem toho, že by se mělo pomáhat, ale všeho s mírou. Nemůžeme spasit svět. Ohrožené skupiny obyvatelstva velmi dobře známe. Jsou to převážně křesťané a různé odnože islámu jako třeba aláwité, apod.
  Když už se rozhodneme a naše vlády rozhodli, že tu uprchlíci budou. Tak musíme jednat spravedlivě a pomoci, tam kde je opravdu třeba a ať naše pomoc má smysl a nám neškodí.
  Nejvíc kdo potřebuje pomoc, jsou ti, kteří nyní vězí v uprchlickém táboře, nic nemají, protože museli prchnout před jistou smrtí (křesťané, alawité, apod.) Tyto lidé nemají prostředky aby mohli cestovat na blint do EU. Tudíž "uprchlíci s mobily" kteří čekají v Itálii a Řecku není naše cílová skupina pro pomoc.
  Radši bych dovezl do ČR lidi nejvíc potencionálně ohrožené a předem vybrané z tamějších zemí, kteří by měli zájem o normální život v ČR. Zprvu by to bylo nákladnější, ale do budoucna určitě ekonomičtější.
  Navíc bychom mohli mít čisté svědomí, že jsme pomohli opravdu těm co to potřebovali. Když pomůžem těm, "s mobily" tak naše pomoc už není pomoc potřebným. Pomůžeme vlastně těm, kteří ze všech uprchlíků potřebují pomoc nejméně. Je to to samé, jako kdyby jsme u dopravní nehody ošetřili pacienta s oděrky a toho s vnitřním krvácením nechali osudu.

  A co se týče Itálie a Řecka, tak jejich uprchlíky řádně prověřit a pokud jejich situace není závažná (což bude hádám u velké většiny) tak poslat zpátky.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  23:58 11.07.2015

  Výborně Todo, konečně jste dohledal článek na antifa.cz? Gratuluji :)

  Jenže.. já jsem s Vámi skončil. Bye, bye :)

  Výborně Todo, konečně jste dohledal článek na antifa.cz? Gratuluji :)

  Jenže.. já jsem s Vámi skončil. Bye, bye :)

 • Superme
  23:53 11.07.2015

  logik - Za mě ano, Šiíté jsou lepší než Sunité. Jak už jsem řekl, snad nikdy jsem neslyšel, že by v Evropě Šiíté dělali jakékoliv problémy. Sunité naopak ano a to ve velmi velké ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik - Za mě ano, Šiíté jsou lepší než Sunité. Jak už jsem řekl, snad nikdy jsem neslyšel, že by v Evropě Šiíté dělali jakékoliv problémy. Sunité naopak ano a to ve velmi velké míře.

  Assad je zločinec pro Vás, ale ne pro mě. Sýrie za něj alespoň fungovala a byl to právě on, který chránil syrské křesťany - a chrání je dodnes. Byl to on, kdo nenutil ženám nosit na hlavě hidžáb. Stačí si přečíst některé články z doby před válkou, jak Sýrii hodnotily lidé z ČR - bohužel nemohu najít jeden, který to krásně popisoval.

  Ano v Íránu proběhla revoluce. Na druhou stranu... existuje hnutí "My Stealthy Freedom", které bojuje za ženská práva v Íránu. Ženy na jejich Fb stránky posílají fotky, kde mají volné vlasy, džíny, no prostě moderní věci typické pro nás. Četl jsem také, že v Íránu je to i celkem běžně, že ženy chodí v normálních věcech a policie to nijak neřeší. A to je přesně ten rozdíl... Šiíté ani zdaleka nejsou tak radikální jako Sunité.

  Jinak, přečetl jste si ten článek?
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  23:48 11.07.2015

  to Superme: No tak to jsem tvůj protipól - ty se oblíkáš jako lesba a kvůli vaně nevyjdeš ani jezdící schody, že jo? Ale protože těkáš od tématu k tématu a kloužeš po povrchu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Superme: No tak to jsem tvůj protipól - ty se oblíkáš jako lesba a kvůli vaně nevyjdeš ani jezdící schody, že jo? Ale protože těkáš od tématu k tématu a kloužeš po povrchu věcí, sbíráš líbivá hesla a nikdy nic skutečně neprohrabeš do hloubky zastavím se u dvou věcí, třeba to bude poučné i pro ostatní. Odkázal jsi zde na stránky "generace identity", asi ty stránky znáš a chodíš na ně, asi ti nejsou ničím nápadné. Tak dívej. Na jejich stránkách je projev Adama Berčíka o multikulturalismu (Berčík je jejich aktivistou na severu Čech). Text je přesně takovej jakej máš rád. Možná jsi ho i četl. Tady je http://generace-identity.cz/ar... v záhlaví článku má jeho autor fotku. Vypadá hloubavě, že? Tak tady je jiná jeho fotka (je to ten vpravo) http://1url.cz/FbbW... Jak ti jde dohromady český vlastenec s pozdravem vrahů českých lidí? A takovejm zobeš z ruky a durdíš se, že tě označím za nácka. Možná to jen prostě nepoznáš, sežereš cokoliv a nepoznáš, že čteš spisky nácků. Druhá věc, strašně ses divil co vidím na vlajce Poláků bojujících proti Ukrajině neonacistického. Nuž neonacisté dnes své symboly umně skrývají - musí - ty otevřeně vyobrazené jsou stíhatelné. Takže nápověda - jeden z oblíbených zástupných symbolů dnešních neonacistů je tzv. Oregon http://1url.cz/kb9K... nebo-li triskele, znak jihoafrických rasistů. Předpokládám, že znáš tradiční neonacistickou organizaci Blood and Honour (Krev a čest) působí i u nás, tak ta ho má přímo v logu http://1url.cz/yb9L... No a teď se podívej znovu na fotku, co jsi odkazoval a mrkni do středu kde se protínají ty trojúhelníky, copak tam vidíš ... http://1url.cz/wb9r...
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  23:28 11.07.2015

  logik kto je tá umiernená opozícia? S tým možno súhlasiť že kresťanská kultúra je lepšia ako islamská v ľudských právach i s tým že v oboch kultúrach sa nájdu dobrí i zlí.

  logik kto je tá umiernená opozícia? S tým možno súhlasiť že kresťanská kultúra je lepšia ako islamská v ľudských právach i s tým že v oboch kultúrach sa nájdu dobrí i zlí.

 • logik
  23:21 11.07.2015

  ardz: ne, lepší bylo podpořit umírněnou opozici (k čemuž nedošlo v Sýrii) a zároveň ji pomoci následně i proti radikálním islamistům (k čemuž nedošlo v Libyi).

  Právě to, že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: ne, lepší bylo podpořit umírněnou opozici (k čemuž nedošlo v Sýrii) a zároveň ji pomoci následně i proti radikálním islamistům (k čemuž nedošlo v Libyi).

  Právě to, že máme mezi Evropany takové zločince, jako Tebou zmiňovaný Leopold, nebo např. Stalin (křesťan nebyl, ale pochází z křesťanské kultury - stejně jako dost muslimů nepovažuje ISIL za muslimy) , tak bych se nad muslimy tak nepovyšoval.

  Jsem přesvědčen, že křesťanská kultura je v lidských právech lepší než islám, ale na druhou stranu v obou kulturách se najdou skvělí lidé, stejně jako masový vrazi.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  22:50 11.07.2015

  logik je lepšie ako asada podporovať islamistov, ktorý najskôr bojovali proti asadovi a neskôr začali obsadzovať ropné polia, územia? Stalin bol kresťanom? Holokaust? A vieš, že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik je lepšie ako asada podporovať islamistov, ktorý najskôr bojovali proti asadovi a neskôr začali obsadzovať ropné polia, územia? Stalin bol kresťanom? Holokaust? A vieš, že boli viaceré holokausty, ale o nich sa nehovorí?
  Napr. začiatkom 20 st. kolonizoval belgický kráľ Leopold II Kongo. Belgičania rabovali prírodné zdroje a k tomuto účelu belgická armáda terorizovala obyvateľstvo Konga. Masakrovali ho a vyvraždili polovicu obyvateľov Konga okolo 10 miliónov ľudí. Tento holokaust prekonal holokaust židov.
  Veľa ľudí nevie, že bohatstvo západu je vykúpené obrovským utrpením rozvojového sveta.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  21:17 11.07.2015

  superme:
  Ty si myslíš, že šiité jsou lepší než sunité? tak co 25letá podpora režimu Asada? Nebo íránská revoluce (doporučuji film Persepolis). A koneckonců si myslíš, že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  superme:
  Ty si myslíš, že šiité jsou lepší než sunité? tak co 25letá podpora režimu Asada? Nebo íránská revoluce (doporučuji film Persepolis). A koneckonců si myslíš, že "křesťané" jsou lepší než sunité? Co stalinská zvěrstva? Co holokaust?

  To co tady předvádíš je naprosto ukázkové aplikování principu kolektivní viny. Stejně jako bylo za druhé světové spousta němců, co byli proti Hitlerovi, tak je nemálo slušných sunitů. Navíc další spousta z nich je jen zblblá propagandou.

  PS: Upřímně, osobně si myslím, že křesťanská kultura je lepší, to zas jo. Ale nikoli natolik, aby se dalo prohlásit, že každý sunita je hajzlík a tedy žádný sunita nezaslouží pomoci.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  19:21 11.07.2015

  Todo, Todo...já bych strašně rád věděl, co ty jsi za exota ve skutečnosti. Můj tip: 50 kg vážící, homo styl oblékající se chlápek, který tvrdí "Kdo nejde s námi, jde proti nám", ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todo, Todo...já bych strašně rád věděl, co ty jsi za exota ve skutečnosti. Můj tip: 50 kg vážící, homo styl oblékající se chlápek, který tvrdí "Kdo nejde s námi, jde proti nám", respektive jinak "kdo nejde semnou, jde proti mě a je to nácek, rusofil či xenofob".

  A světe div se, Todíku, já mám jako jednoho z nejlepších přátel.... napůl cikána. Ano, cikán, né Rom, protože on je slušný! Jeho táta je cikán jak poleno, všichni ho berou naprosto normálně. To Vy jen melete tyhle kecy o rasismu (Zelení, TOPka, atd.) :)

  logik - Dobře, s Vámi se alespoň dá vést nějaká debata.

  Podívejte. Vím, že se neshodneme na tom, kdo zavinil válku v Sýrii.

  Ale, dokud tam ta válka nebyla, nikdo sem ze Sýrie nechodil. Byla to krásná země a i na územích ovládaném Syrskou vládou se dá dnes žít - je válka, proto ani tam to není nic extra. Jenže IS je Sunitský, proto se ho Sunité nemusí bát tak jako křesťané, Šiítové nebo Kurdové. Pokud to tedy budou rodiny a né pouze muži, pak je v mé zemi rád uvítám. Podotýkám, že tyto 3. skupiny. Proč Sunity ne? Protože to byli oni, kdo dovolil IS se takto rozšířit tím, že nic neudělali a naopak tam měl IS dost velkou podporu obyvatelstva.. bohužel. Ale tím největším problémem je to, že jsou to právě Sunité, kteří provádí teroristické útoky a kteří páchají kriminalitu na Západ od nás. Věřím, že máte dostatečný rozum a dokážete pochopit, že tohle je vlastně velké ohrožení pro obyvatelstvo této země. Jsou skupiny, které bychom měli přijmout a kterým je potřeba pomoci. A přesně to udělala Kanada - pomůže hlavně minoritám.

  Ty, které zde já nechci jsou ti mladí muži z Afriky. Má to mobily, má to na cestu přes moře, ale nevezme to s sebou ženu a děti? Co zde pak budou dělat? No páchat kriminalitu! Vyhánět Židy z Evropy! Všimněte si, že odsuzuji jednu obnož islámu - sunitskou, která stále není civilizovaná a kompatibilní s naší kulturou.

  A tohle je důvod, proč se těchto lidí tak děsím!
  http://rogozov.bigbloger.lidov...

  Opravdu doufám, že tohle je jeden z důvodů, proč ve skutečnosti chce Cameron pryč z EU. Pak se to bude třeba moci opravdu začít řešit - konec konců, Cameron slíbil, že ti imigranti, co rok nebudou mít práci budou okamžitě vyhoštěni. Jenže pokud UK bude v EU, asi to nebude možné.

  Nevím jak Vám, ale mě se chtělo fakt brečet, když jsem to četl...
  Skrýt celý příspěvek

 • Echo
  18:43 11.07.2015

  logik: "Osobne si myslim, ze najefektivnejsim by bolo odoberanie deti a ich umiestnovanie do internatnych skol, masivne rozdavanie antikoncepcie ( pripadne sterilizacie ) ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik: "Osobne si myslim, ze najefektivnejsim by bolo odoberanie deti a ich umiestnovanie do internatnych skol, masivne rozdavanie antikoncepcie ( pripadne sterilizacie ) neprisposobivym" .... kde som pisal o plosnom opatreni? Nie kazdy Rom je neprisposobivy. Dokonca by nebolo odveci takto riesit aj inych neprisposobivych.

  hurvo: "Internatne skoly pre cigancata z osad, na dobrovolnom zaklade." ... toto nie je velmi realne. Lebo prispevky na deti. A davat prispevky na decka co by boli v internatnej skole by znamenalo len dalsie plodenie deti. Je to hnusne, no pravdive, drviva vacsina Romov povazuje svoje decka len za zdroj prijmov.

  A zdoraznujem nemam absolutne nic voci nejakemu etniku. Je mi jedno akej farby je dany clovek, nemusi byt ani raketovy inzinier. Uplne mi staci ak sa prikladne stara o svoje deti a snazi sa o to aby z nich nieco bolo!
  Skrýt celý příspěvek

 • hurvo
  18:28 11.07.2015

  Internatne skoly pre cigancata z osad, na dobrovolnom zaklade. Aj z cigana moze vyrast osobnost vid priklad anglicky policajt cigan zo slovenska ktoreho ocenila britska kralovna. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Internatne skoly pre cigancata z osad, na dobrovolnom zaklade. Aj z cigana moze vyrast osobnost vid priklad anglicky policajt cigan zo slovenska ktoreho ocenila britska kralovna. Proste dat sancu tym ktori sa snazia a potrestat tych ktori sa previnia.
  Napravit pokriveny socialny system ked socialisti rozdavaju cudzie prachy za nic.

  A nie kurva fyzicka likvidacia, sterilizacia a odoberanie deti - to robili len socialisti.

  Na vychode v jednom meste zakazali predaj toluenu ciganom, okamzite priamo do osady prisla dodavka z michaloviec a predaval toluen priamo z auta. Tak kto tu je kurva co si zasluzi ist do basy.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  18:25 11.07.2015

  Echo: víš, u tédle jedné rodiny může být opravdu nejlepší varianta odebrání dětí. Nevím - od stolu se toto zhodnotit nedá.

  V každém případě ty jsi předtím mluvil o plošných ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Echo: víš, u tédle jedné rodiny může být opravdu nejlepší varianta odebrání dětí. Nevím - od stolu se toto zhodnotit nedá.

  V každém případě ty jsi předtím mluvil o plošných opatřeních, což je trochu něco jiného. A i velmi selektivní systém, který se snaží řešit jen ty největší průšvihy se velmi snadno zvrhne - podívej se na Norsko.

  Na jednu stranu tady hlasitě křičíte, že "mainstream" ubíjí jakýkoli alternativní názor. Na druhou stranu tady chcete silou vnucovat svůj způsob života lidem, kteří žijí jinak.
  Já neříkám, že je pro ně správné žít tak jak žijí - jen ukazuji na rozpor ve Vašich slovech: v oblasti, kde zastáváte minoritní názor hrozně nadáváte, že nemá dost prostoru - a zároveň chcete jiným lidem násilím svůj názor (na to jak je správné žít) vnucujete....
  Skrýt celý příspěvek

 • Echo
  18:14 11.07.2015

  Presne ako som napisal predtym. HNED som dostal nalepku rasista a nacista. Skutocne mili humanisti zdvihnite zadky od PC a skuste aspon polroka nieco robit pre romske komunitne ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Presne ako som napisal predtym. HNED som dostal nalepku rasista a nacista. Skutocne mili humanisti zdvihnite zadky od PC a skuste aspon polroka nieco robit pre romske komunitne centrum! A potom mi napiste ako riesit problem napriklad s 28 rocnou Romkou, ktora ma 12 !!! deti a dalsie 2 zomreli, jedno na utopenie, dalsie na infekciu. Ani nevie presne kto je otcom jej deti a ani nevie ich datumy narodenia. Podla vsetkeho uz bude dokonca babickou. Socialka zatvara oci, problem neriesi. Co z tych deciek bude? 4 najstarsie su uz zrejme strateny pripad, zaujem o skolu ziadny. Je zbytocna a oni vzdelanie nepotrebuju. S jej mladsimi detmi sa da este ako tak pracovat a su ozaj sikovne, ale podpora zo strany matky a starsich surodencov je NULOVA. Dokonca by som povedal, ze nasu snahu o to aby z tych deciek nieco bolo sabotuje. A takychto pripadov je viac. Samozrejme, ze plosne odoberanie deti a sterilizacia by bolo uz asi prilis, ale aspon tie najkritickejsie pripady zrejme nejake ine riesenie nemaju. Alebo mili logik a Todomatch mate nejake ine skutocne ucinne riesenie pre tie decka? Asi nie.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  18:04 11.07.2015

  ardz - nepamatuju už kdo, ale už tu několikrát zazněli slova jako 99%je proti migrantům, 90%je proti migrantům atd... Hájíte všichni podobnej názor, tak je možné, že jsem v tomto ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz - nepamatuju už kdo, ale už tu několikrát zazněli slova jako 99%je proti migrantům, 90%je proti migrantům atd... Hájíte všichni podobnej názor, tak je možné, že jsem v tomto přiřkl slova některého z Vašich kolegů Vám.

  Teď jsem se podíval do historie a vy jste se do diskuse vložil s tím, že jen pro Váš názor na uprchlíky Vás někdo označuje za extrémistu. Tak doufám, že jsme si již vyjasnili, že to není kvůli samotnému názoru na extrémisty, ale např. tím, že se oháníte demonstrací, na které se skanduje "oběsit".

  Ad mainstream
  1) nic takového neexistuje. Když si srovnáte články např. v reflexu a v právu, tak jdou názorama často proti sobě.

  2) nedávno jste tu hrozně kritizoval mainstream, že označuje Bratislavskou demonstraci za extrémistickou. Když jsme si ji rozebrali, zjistili jsme, že extrémistická byla.... Že by tem mainstream měl někdy pravdu?
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  17:47 11.07.2015

  logik zasa mi podsúvate niečo čo som nenapísal? Kde som napísal že všetci sú proti imigrantom? To, že mediálne štvanie vytvára strach z povedania názoru, ktorý nie je v súlade s ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik zasa mi podsúvate niečo čo som nenapísal? Kde som napísal že všetci sú proti imigrantom? To, že mediálne štvanie vytvára strach z povedania názoru, ktorý nie je v súlade s tým ktorý propaguje mainstream? Hovorí sa tomu politická korektnosť. Ľudia nechcú mať problémy a byť mediálne kameňovaní.
  Za médiami a tzv. mimovládkami je oligarchia. Opýtajte sa ich prečo propagujú multi kulti
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  17:31 11.07.2015

  Echo: sterilizace, antikoncepce, odebírání dětí. Jinak řečeno pozvolná likvidace etnika. Rozumím vám dobře? Čím se lišíte od rasistů nebo neonacistů? V tom, že byste nepužil plyn, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Echo: sterilizace, antikoncepce, odebírání dětí. Jinak řečeno pozvolná likvidace etnika. Rozumím vám dobře? Čím se lišíte od rasistů nebo neonacistů? V tom, že byste nepužil plyn, ale modernější formu postupného snižování jejich populace až po jejich zánik?
  Skrýt celý příspěvek

 • hurvo
  17:25 11.07.2015

  ECHO: toto nie je riesenie problemu to je jeho likvidacia a nebezpecna blbost.
  Super, cely narod sa zhodne ze ciganov treba sterilizovat a odoberat im deti. Proces zacne , dokoci ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ECHO: toto nie je riesenie problemu to je jeho likvidacia a nebezpecna blbost.
  Super, cely narod sa zhodne ze ciganov treba sterilizovat a odoberat im deti. Proces zacne , dokoci sa a co dalej? Zacnu sa odoberat deti a sterilizovat ludia ktori nevolili smer? Rysavi? Grekokatolici? Hnedooki? Taki uz tu boli co chceli niekoho likvidovat, nacionalni socialisti a potom internacionalni socialisti, teraz zeleni socialisti a v rusku pravoslavni nacionalisti. Fuj tajbl zberba hnusna.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  17:22 11.07.2015

  Echo - odebírání dětí? To tu už někdy bylo: za Hitlera.
  Jinak přímo v romských komunitách jsem nepracoval, ale mám několik známých, kteří se tím již mnoho let profesně zabývají ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Echo - odebírání dětí? To tu už někdy bylo: za Hitlera.
  Jinak přímo v romských komunitách jsem nepracoval, ale mám několik známých, kteří se tím již mnoho let profesně zabývají (např. v agentuře pro sociální začleňování) a na hodně místech je situace jiná a i v těch místech, kde je to fakt průšvih, se daří pokroky i jinými než nacistickými metodami....


  Ardz: Takže důkaz, že všichni (dobře většina) jsou striktně protimuslimští
  je ten, že nikdo seriozní proti nim nevystupuje, protože se bojí médií. Hezké nevyvratitelné tvrzení. Jen by chtělo alespoň nějaký důkaz. Poslední důkaz demonstrací se moc nepovedl (doufám že nechcete tvrdit, že všichni chtějí poslance oběsit). A btw. proč ta média jsou promuslimská, když jsou všichni proti?


  Superme: Ano, Kanada bude přijímat hlavně ty, kteří jsou na tom v Sýrii nejhůř. To je úplně jiné tvrzení, než že nebude přijímat muslimy. Klidně mezi přijatýma bude znásilněná sunitka (oni si Ti isiláci nevybíraj), nebo sunita, který např. neposlechl nějaké nařízení ISILu.

  Ale všimněte si, že jsem Vás už donutil ustoupit od tvrzení: nebude příjimat muslimy k alespoň nebude přijímat moc sunitů, především těch radikálních. A to je přesně to co tvrdím, že celou dobu děláte špatně, hážete všechny muslimy do jednoho pytle. Ve skutečnosti jsou desítky procent, možná majorita, muslimů chudácil, který trpěj díky tomu, že i u nich kvete extrémismus, radikalismus a řešení problémů stylem "oběsit".

  Ano, je velkej problém v tom, že kdybychom přijali všechny syřany, co to potřebujou, tak naše společnost zkolabuje. Ano, je velkej problém v tom, že mezi nima se schovávaj ti, kteří se nechtějí integrovat, popř. chtějí tu přímo páchat zločiny - a není jak je poznat. Z těchto důvodů je integrace a pomoc uprchlíkům značně problematická a koncept integrace možná špatný.

  Pokud ale říkáte, že támdle Jarda se musí fakt ohánět, aby mohl koupit každýmu svýmu dítěti tablet, a proto by bylo lepší snížit daně, než pomoci uprchlíkům, kteří často umírají hlady, tak se nad sebou zamyslete.

  A pokud je chcete vyhostit zpět do sýrie (kam jinam) - tak jim často podepisujete rozsudek smrti. Nebo je chcete vyhostit někam jinam a jen přehodit problém na někoho jiného?
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  17:11 11.07.2015

  Superme ... a je to tady - Generace identity. Končím s vykáním. Ty jsi prostě blb. To se nedá. Tebe utáhnou na vařený nudli. Určitě si myslíš, že generace identitiy jsou něco jako ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Superme ... a je to tady - Generace identity. Končím s vykáním. Ty jsi prostě blb. To se nedá. Tebe utáhnou na vařený nudli. Určitě si myslíš, že generace identitiy jsou něco jako skauti. Na tebe sedí slogan - Neví co je to strach, neví co je to nebezpečí, neví totiž vůbec nic. A na humanisty si dej bacha, dostali i Heydricha.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  17:04 11.07.2015

  Oni generální štáby před útoky kontaktují humanisty, aby mohli adekvátně zareagovat? A jsou pseudohumanisté také ti, co za druhé světové neprotestovali proti bombardování ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Oni generální štáby před útoky kontaktují humanisty, aby mohli adekvátně zareagovat? A jsou pseudohumanisté také ti, co za druhé světové neprotestovali proti bombardování nacistického Německa? Tam také umírali lidé.
  Skrýt celý příspěvek

 • Echo
  16:51 11.07.2015

  Todomatch: Pracovali ste niekedy s Romskou komunitou? Ja s tym mam bohate skusenosti. Ludia, ktori nemaju realny kontakt s touto komunitou maju plnu hubu krasnych reciciek o ich ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch: Pracovali ste niekedy s Romskou komunitou? Ja s tym mam bohate skusenosti. Ludia, ktori nemaju realny kontakt s touto komunitou maju plnu hubu krasnych reciciek o ich integracii a rasizme majoritnej spolocnosti voci nim. Vymyslaju kopec opatreni a nariadeni, ktore, ale v realite nebudu nikdy fungovat, pripadne s minimalnym uspechom. A ludia, ktori s touto komunitou realne pracuju a su s nimi v kazdodennom kontakte radsej drzia *icu a krok, pretoze ak povedia nahlas svoj nazor a navrhnu riesenia, ktore budu fungovat tak su OKAMZITE oznaceni za rasistov a zvacsa su donuteni svoju pracu opustit. Mozete romskemu decku niekolko hodin denne tlacit do hlavy ake je vzdelanie dolezite, ale co z toho ak doma vidi presny opak a vie, ze stat sa o nich postara. Osobne si myslim, ze najefektivnejsim by bolo odoberanie deti a ich umiestnovanie do internatnych skol, masivne rozdavanie antikoncepcie ( pripadne sterilizacie ) neprisposobivym. Ak by stat tlacil takuto politiku aspon 1-2 generacie, tak "romsky" problem prestane existovat. Jednoducho ak sa tie deti nezbavia skodliveho vplyvu svojho okolia v osadach, tak z nich vyrastu len dalsi poberaci davok. Ale na toto sa nikdy nenajde dost odvahy a hlavne cez Brusel to nikdy neprejde. Samozrejme existuju vynimky, ale decko z romskej osady nech je neviem ako nadane skonci ako dalsi neprisposobivy poberac davok.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  16:14 11.07.2015

  logik - 1) Kanada - Pokud se nemýlím, budou přijímat HLAVNĚ křesťany nebo muslimky, které byli znásilněny. Pochybuji, že budou přijímat SUNITY, kteří jsou ten muslimský PROBLÉM. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik - 1) Kanada - Pokud se nemýlím, budou přijímat HLAVNĚ křesťany nebo muslimky, které byli znásilněny. Pochybuji, že budou přijímat SUNITY, kteří jsou ten muslimský PROBLÉM. Šiítové se dost často dokáží přizpůsobit, Kurdové také.

  2) Chránit hranice - (tedy žádný Schengen), posílit policii a povolit jim vyhledávat po celý rok takovéto imigranty a v případě nalezení NELEGÁLNÍHO uprchlíka ho okamžitě ze země vyhostit. Pokud zde již imigrant dostane povolení u nás být, musí dodržovat naše zákony - pokud tedy bude páchat kriminalitu, tak ho prostě vyhostit.

  Máme zde nemocné děti o které se náš velkodemokratický stát- jak by to nazval zdejší případ Todo - nedokáže postarat a lidé musí vybírat víčka, aby měli jejich rodiče dostatek peněz na léčku, máme zde důchodce, kteří dají všechny peníze na léky a nájem, máme zde studenty, kteří platí nehorázné prachy za učivo a mnohdy na to rodiče ani nemají dostatek peněz, máme zde problém v porodnosti, protože když si pořídíte dítě, musíte mít sakra dobré výplaty, aby jste se o něj dostatečně postarali atd, atd! Kdyby se ty peníze, co se dávájí romům (cikáni je nepotřebují) a právě imigrantům dávali do těchto problémů, hned by se zde žilo lépe.

  Mě je úplně u zádele, že si mě humanisté označí za nácka nebo rasistu. Věřte mi, já jsem na HRDÝ! A budu podporovat ty, kteří této zkáze evropské kultury chtějí zabránit.

  A zde bych rád použil citát Aristotelése: "Tolerance a apatie jsou poslední ctnosti umírající společnosti"

  http://generace-identity.cz/ar...
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  15:59 11.07.2015

  todo mainstream hovoril, že žiadne takéto stretnutia sa nekonajú. Pričom sa konali od r. 1954. A tí čo o tom hovorili boli označovaní za konšpirátorov. A to že ani nepriznali že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  todo mainstream hovoril, že žiadne takéto stretnutia sa nekonajú. Pričom sa konali od r. 1954. A tí čo o tom hovorili boli označovaní za konšpirátorov. A to že ani nepriznali že ľudí zavádzali? Veď to robia stále. Tak ako keď šírili propagandu o zbraniach hromadného ničenia v iraku ktorý je nebezpečný pre svet a musíme ho zastaviť. Teraz už niektorí priznávajú že nebol žiaden dôvod na útok na irak. Ale rozvrat ktorý západ spôsobil v iraku pred tým klasika zatvárajú oči.

  Tak tak títo pseudohumanisti neboli proti útoku na afganistan, irak, líbyu. Oni a problém s mŕtvymi, ranenými? Veď keď sa pýtali Albrightovej či stálo za to smrť 500 000 detí v iraku odpovedala - stálo to za to
  Skrýt celý příspěvek

 • Petr M
  15:42 11.07.2015

  O těchto rádobi humanistech vůbec nebylo slyšet před útokem na Afghanistán, Irák, Libyi, že by byli proti, že by měli nějaké námitky, to jim nevadilo, že budou spousty mrtvých ...
  Zobrazit celý příspěvek

  O těchto rádobi humanistech vůbec nebylo slyšet před útokem na Afghanistán, Irák, Libyi, že by byli proti, že by měli nějaké námitky, to jim nevadilo, že budou spousty mrtvých raněných..
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  15:30 11.07.2015

  to ardz: Schůzky Bilderbergu nikdo nezpochybňoval, zpochybňováno bylo pouze, že na nich neo-ještěří humanoidi obcují se samotným ďáblem. Důkazy o tom měly být zveřejněny 11. 9. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to ardz: Schůzky Bilderbergu nikdo nezpochybňoval, zpochybňováno bylo pouze, že na nich neo-ještěří humanoidi obcují se samotným ďáblem. Důkazy o tom měly být zveřejněny 11. 9. 2001 na schůzce s novináři konané ve dvojčatech a záložní kopie nasnímaného obřadu byla uložena na usb disku, který cestoval na plaubě zmizelého malajsijského Boeingu 777 letu MH370 ...

  ... že to bylo takhle nějak?
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  15:24 11.07.2015

  Petr M, použil jste výraz "rádoby humanisté", Pekuc a Superme používají zase výraz "pseudohumanisté". Mohli by zmínění vysvětlit, jaký je rozdíl mezi rádobyhumanistou, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Petr M, použil jste výraz "rádoby humanisté", Pekuc a Superme používají zase výraz "pseudohumanisté". Mohli by zmínění vysvětlit, jaký je rozdíl mezi rádobyhumanistou, pseudohumanistou a skutečným humanistou?
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  15:20 11.07.2015

  todo si kvalitný demagóg.

  Čo sa týka bilderbergu mainstream desaťročia tvrdil, že stretnutia bilderberg sa nekonajú, že sú to konšpirácie a keď už tieto klamstvá boli ...
  Zobrazit celý příspěvek

  todo si kvalitný demagóg.

  Čo sa týka bilderbergu mainstream desaťročia tvrdil, že stretnutia bilderberg sa nekonajú, že sú to konšpirácie a keď už tieto klamstvá boli neudržateľné díky novinárom ktorí mali odvahu o bilderbergu písať aj keď ich mediálne kameňovali tak už teraz hovoria veď ano konajú sa a nemajú chrbtovú kosť aby priznali že ľudí zavádzali.
  Skrýt celý příspěvek

 • Petr M
  15:16 11.07.2015

  Asi tak, islamisty tu nechce nikdo, ani drtivá většina politiků, veřejně známých osobností, bohužel jen málo odvážných se proti tomu ohrazuje, přece je to není politicky korektní, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Asi tak, islamisty tu nechce nikdo, ani drtivá většina politiků, veřejně známých osobností, bohužel jen málo odvážných se proti tomu ohrazuje, přece je to není politicky korektní, stejně jako mluvit špatně o nepřizpůsobivých, mají obavy, že by je rádoby humanisté, ochránci lidských práv, obvinili z rasismu, xenofobie apod. Bohužel jen málo statečných politiků se postaví proti diktátu EU a otevřeně řeknou NE kvótám na imigranty většina poslušně drží hubu a krok.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  15:08 11.07.2015

  Situaci uprchlíků řeší vláda a příslušné k tomu určené instituce. Zcela jistě nebude stát k řešení využívat spolupráci s neonacisty, rasisty, fotbalovými chuligány a podobnými ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Situaci uprchlíků řeší vláda a příslušné k tomu určené instituce. Zcela jistě nebude stát k řešení využívat spolupráci s neonacisty, rasisty, fotbalovými chuligány a podobnými skupinami usilujícími o destabilizaci společnosti. Mimochodem tihle lidé jsou svou mentalitou a agresivní povahou ze všeho nejvíc podobní bojovníkům z Islámského státu. Ono - kdyby se takový Superme nebo ardz narodili někde v Iráku, tak mají tutově největší turbany ve vsi a Alláhu Akbar křičí i ze sna. To je prostě mentalita radikálů. Pokud někdo chodí na demonstrace pořádané neonacisty a dušuje se, že sám neonacista není, pak je prostě ignorant, který si nedokáže zjistit pozadí takové akce a je lhostejno, zda je to matka s kočárkem nebo dědeček o holi. Uskupení které za tím stojí a podobné akce svolávají, nebo na nich převezmou iniciativu, vždy vyhledávají společensky kontroverzní témata a snaží se na nich zviditelnit. Dřív extrémisté mleli o Bilderbergu a jak se blíží Nový světový řád (vzpomenete si na to ještě?), sepisovali seznamy Židů. Demonstrace proti uprchlíkům v Bratislavě, Brně a jinde pořádají stejní lidé, kteří pořádali třeba pochod Židovským městem v Praze. Tam to bylo tak do očí bijící, že dostali do držky a postavili se proti nim úplně všichni. Nosná se pro extremisty ukazují pouze ta témata, kvůli kterým se dají rozpoutat pouliční násilnosti a strhnout na sebe pozornost. Dříve např. Romové a nyní Muslimové. Za téma muslimů se ale lépe skryjí skutečné cíle, tak se nyní proti Romům neprotestuje. Asi už je s Romy vše v pořádku. S Romy i uprchlíky je to v určitém ohledu podobné - celá společnost si uvědomuje veškerou související problematiku a rizika. Nikdo - ani prorómští a prouprchličtí aktivisté - nezpochybňuje romskou nezaměstnanost, kriminalitu, drogovou problematiku nebo nebezpečí infiltrace islamistů do ČR. Tyhle věci nikdo (slovy N I K D O) nezpochybňuje, všichni o nich ví a pokoušejí se ji řešit milionem způsobů, od prevence po represi, od zabezpečení hranic a zvýšené aktivity armády a policie až po akce na mezinárodní úrovni. Neonacisté se situaci nijak řešit nepokoušejí, pouze pořádají zastrašovací pochody na nichž skandují "Cikáni do plynu" nebo ukazují šibenice pro vládu. To je totiž ve skutečnosti řešení, které si přejí. Nepřejí si integraci Romů, nepřejí si romské firmy, romskou zaměstnanost, nepřejí si, aby Romové pracovali a studovali, přejí si aby šli do plynu. Nepřejí si pomoc vybrané skupině uprchlíků - třeba syrským nebo iráckým křesťanům, kdepak chtějí aby prostě čmoudi chcípli. Nikoliv v označení problému, ale v řešení se liší slušní lidé od extrémistů.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  14:48 11.07.2015

  logik kde som písal že všetci? Určite tí čo sa zúčastnili na demonštrácii boli proti prijímaniu imigrantov.

  To, že verejne známy ľudia sa boja verejne prihlásiť k tomu že sú ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik kde som písal že všetci? Určite tí čo sa zúčastnili na demonštrácii boli proti prijímaniu imigrantov.

  To, že verejne známy ľudia sa boja verejne prihlásiť k tomu že sú proti imigrantom je preto lebo tzv. mimovládky a mainstream reflektujúci ich agendu by ich mediálne kameňoval s rétorikou ktorú používate aj vy - rasisti, nacisti ...
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  14:33 11.07.2015

  ardz:
  Ne, někdo je extrémista, pokud na náměstí řve "oběsit".

  Vy jste své myšlenky ohledně migrantů obhajoval tím, že je "chtějí všichni" a dokládal jste to tou demonstrací. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz:
  Ne, někdo je extrémista, pokud na náměstí řve "oběsit".

  Vy jste své myšlenky ohledně migrantů obhajoval tím, že je "chtějí všichni" a dokládal jste to tou demonstrací. Tak jsem Vám prostě ukázal, že "ti všichni" byla ve skutečnosti extrémistická demonstrace - extrémistická ne proto, že je proti migrantům, ale proto, že její účastníci řvou "oběsit" a tleskají rasistickým řečem.

  A že byste se měl zamyslet, jestli jsou Vaše názory opravdu správné, když je zdaleka nejvíce vyřvávají extrémisté. A znovu podesáté, extrémisté to jsou ne proto, že nechtějí migranty, ale proto, že chtějí někoho věšet, že jsou rasisti (pěkný bílý den) atd.....
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  14:18 11.07.2015

  logik keď niekto nechce imigrantov nie je automaticky rasista, nacista a neviem čo ešte

  logik keď niekto nechce imigrantov nie je automaticky rasista, nacista a neviem čo ešte

 • logik
  14:10 11.07.2015

  Pokud jsou na nějaké demonstraci jsou extrémističtí řečníci (Kotleba nebyl jediný, DSSS je také extrémistická), říkají extrémistické kecy a demonstrující těm extrémistickým kecům ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pokud jsou na nějaké demonstraci jsou extrémističtí řečníci (Kotleba nebyl jediný, DSSS je také extrémistická), říkají extrémistické kecy a demonstrující těm extrémistickým kecům navíc tleskají a vyjadřují verbální násilí (a v menší míře i neverbální), tak je to prostě extrémistická demonstrace.

  Co jiného byste potřeboval, aby byla demonstrace byla označena za extrémistickou?

  Ano, na té demonstraci byly vyjadřovány i myšlenky neextrémistické, žádný extrémista není "dokonalý". Ale to nic nemění na tom, že tam prostě zaznívaly extrémistické názory a že demonstrující jim tleskali a tedy to byla demonstrace extrémistická.

  A to by Vás mělo přivést k zamyšlení, zdali ty myšlenky které tu hájíte jsou správné, když za ně nejvíce kopají extrémisté, pro které je pokřik "oběsit" normálním vyjadřovacím prostředkem.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  12:54 11.07.2015

  logik kotlebov výrok ano, ale vy zovšeobecňujete a strkáte hlavu do piesku aj s mainstreamom pred dôvodom kvôli ktorému tam väčšina ľudí prišla - a to že nechcú aby sme prijímali ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik kotlebov výrok ano, ale vy zovšeobecňujete a strkáte hlavu do piesku aj s mainstreamom pred dôvodom kvôli ktorému tam väčšina ľudí prišla - a to že nechcú aby sme prijímali imigrantov. To je základná vec a nie pár rasistov
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  12:01 11.07.2015

  ardz: Váš monolog s odpuštěním radši komentovat nebudu.

  Vám pozdrav "Dovolte, abych vám popřál krásný a pěkný bílý den" nepřijde rasistický?

  Vám nepřijde, že dav, který křičí ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: Váš monolog s odpuštěním radši komentovat nebudu.

  Vám pozdrav "Dovolte, abych vám popřál krásný a pěkný bílý den" nepřijde rasistický?

  Vám nepřijde, že dav, který křičí "oběsit" na adresu parlamentu a vlády je dav extrémistů?

  Nebo chcete tvrdit, že tato slova na demonstraci nezazněla?
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  11:55 11.07.2015

  Superme:
  1) Ano, to jsem četl a z toho nikterak nevyplývá, že budou přijímat pouze křesťany. Naopak - pokud např. narazí na znásilněnou muslimku, tak ji podle tohoto klíče budou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Superme:
  1) Ano, to jsem četl a z toho nikterak nevyplývá, že budou přijímat pouze křesťany. Naopak - pokud např. narazí na znásilněnou muslimku, tak ji podle tohoto klíče budou preferovat, stejně jako mohou preferovat některé muslimské sekty, které nejsou dle sunitského ISILu pravověrné atd...

  2) "Jenže pokud zde budou islamisté, tak v bezpečí prostě nebudou!"
  Jenže oni tu budou tak jako tak. Přijetím nebo nepřijetím pár stovek uprchlíků nijak nezměníte ten fakt, že do Evropy jich každoročně přijdou nelegálně desítky tisíc (a Schengen....).

  Navíc, pokud necháme řešení uprchlíků pouze na itálii a řecku, tak kromě toho, že je tu budem mít také, ale nelegálně (se všemi problémy s tím spojenými, jako např. nárůst kriminality, protože se budou chtít uživit, prorůstání převaděčské mafie atd....), tak to povede k velké destabilizaci jihu evropy a tím k zhoršení bezpečnostní situace v celé Evropě.

  Strkat hlavu do písku před problémem je primitivní řešení a jako každé primitivní řešení neúčinné. Problém přistěhovalectví se musí nějak řešit - a jedině Evropa jako celek má dostatek síly na to ho vyřešit. A tím netvrdím, že správné řešení je uprchlíky příjímat celými hrstmi, jen že apriori odmítání participace na řešení (které musí zahrnovat i nějaké příjimání, bez toho to IMHO nepůjde) je velmi krátkozraké.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  11:10 11.07.2015

  logik zasa zavádzate a zovšeobecňujete. V BA kto vykrikoval aké rasistické heslá? Ano mainstream niečo povedal a vy to bezmyšlienkovito opakujete. Že v BA na demonštrácii boli samí ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik zasa zavádzate a zovšeobecňujete. V BA kto vykrikoval aké rasistické heslá? Ano mainstream niečo povedal a vy to bezmyšlienkovito opakujete. Že v BA na demonštrácii boli samí extrémisti nie je pravda.
  Ja som nepísal že mainstream všetko čo napíše nie je pravda len to že bežne zavádza, klame a preto našou úlohou je oddeľovať zrno od pliev.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  11:03 11.07.2015

  Včera v Ufe slávnostne vstúpila India a Pakistan do SCO. Momentálne je tak v SCO 8 krajín v ktorých žije 3 miliardy ľudí. Je to väčšia vojenská sila ako NATO. Šanghajská ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Včera v Ufe slávnostne vstúpila India a Pakistan do SCO. Momentálne je tak v SCO 8 krajín v ktorých žije 3 miliardy ľudí. Je to väčšia vojenská sila ako NATO. Šanghajská organizácia pre spoluprácu síce nie je priamo definovaná ako vojenský pakt, ale sa hovorí ako o protiváhe západným alianciám. Ďalšie 4 krajiny sú pozorovateľmi.
  Skrýt celý příspěvek

 • Anton
  10:53 11.07.2015

  Uťahaný šampión
  Áno to sa môže nastať. Krajiny BRICS žačali stavať prieplav v Nikargui odhad dostavby je do 4 rokov. Znamena to straty čiastočnej nadvlády nad oceánmi o ktorej rád ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Uťahaný šampión
  Áno to sa môže nastať. Krajiny BRICS žačali stavať prieplav v Nikargui odhad dostavby je do 4 rokov. Znamena to straty čiastočnej nadvlády nad oceánmi o ktorej rád hovorí G Friedman napriklad na linku: Mistem války Europa?
  https://www.youtube.com/watch?...
  Na ktorý sa budem často odvolávať.
  Znamená to aj budúce možné problémy v Latinskej Amerike a Južnej Amerike pre vodcu Západu USA. BRICS založili aj svoju Rozvojovú banku konkurenciu Svetovej banky a MMF ktorú ovláda svorka štátov Západu.
  BRISC znamenajú aj 3 miliárdovy trh a lacnú pracovnu silu. Jadrove a vesmírne veľmoci ako Rusi, Čína, India. V Ekonike podľa HDP predbehla vlani prvý krat USA a stala sa hospodarska veľmoc.
  Ano EU je možna konkurencia USA a naopak, ale na Západe sa vie svorka vlčích štátov a veľmoci rýchlo zjednotiť, alebo dobre pozná hry na rozdeľ a panuj. Stále ma technický a technologický náskok. Najme vo výpočtovych technikach, špehovani, konvečných zbrania, jadrové slúžia ako odstašenie s nimi sa nedá príliš počítať.
  Ďalej USA ovládaju NATO ako vojenskí líder. V NATO je aj mnoho štátov EU.
  G. Friedman popisuje ilustračne, že USA sa nespoliehajú až tak veľmi na NATO. Také Turecko to bude vetovať len tak pre zábavu"... Im služi NATO viac menej na presadzovanie svojich záujmov v EU. V Europe nieje ani veľká chuť niektorých štátov presadzovať EU armádu Však sme su predsa v NATO? Načo ďaľšie výdavky?" Friedman uviedol" Avšak idea" Europskej vynimočnosti bude myslím prvou obeťou. Už tu bol konflikt v Juhoslávii. A teď tu máme na další na Ukrajine.
  Pokud jde o vztah k USA. My už teď nemáme žádny vztah s Europov. Máme vztahy s Rumunskom máme vztah s Francií atd, áno aj Německem. Neexistuje jednotná Europa se kterou by sme mohli mít nějaký vztah...
  Tým nazanči budúcu strategiu proti EU. Nerešpektovať ju ako celok. Presadzovať zaujmy USA v EU cez jednotlivé štáty, NATO, cez hospadarsku alebo vojensku pomoc. Zatiaľ ale USA veľmi potrebujú EU v rysujúcich sa budúcich súpereniach s duom Rusko,Čína. Aj pomocou superšpehovania NSA a prinajmenej 5 miliárd $ na Ukrajine oficiálne priznanych rozpútali nepokoje na Ukrajine. Kto už verí rozprávkam, že chceli tak rozšíriť EU o Ukrajinu, alebo rozširiť NATO ďalej na Východ. Rusi museli reagovať a pekne to vyjadril aj Český prezident...Urobili čo urobiť museli. EU skočila na tieto hry a stala sa vlastne sanitárnym koridorom okolo Ruska.
  Áno ako oslabiť BRICS no možno cez Rusko, ktoré je ohromný priestor, nerasty, energie, vojenska superveľmoc. Pridaju sa aj také Japonsko kvôli sporom o Kuriské ostrovy a kvôli Čínskej hrozbe. Pridá sa aj Južna Kórea, kvôli ostrovným sporom s Čínou, kvôli narastajúcej obchodnej územnej a vojenskej hrozby Číny a potrebujú ešte USA kvôli demonáži Severnej Kórey.
  V takej Brazilii, Južnej Afrike ide zmeniť systemy aj volebne.
  Friedman na konci naznačuje že najväčši strach mali s paktu Nemecka a Ruska. To spojenectvo ich po stáročia straši.
  (Áno aj predošla superveľmoc Briti zradili ČSR lebo chceli viacmenej nalákať Hitlera teda aj Nemecko na Rusko. Paraoidny Stalin neveril príliš Západu, lebo dobre vedel od tajných že USA korporácie vyzbrojujú Nemecko. V koncetrákov mali lacnú pracovnú silu. Neskôr ich aj Rusvelt napomínal a po vojne niektoré korporacie dokonca odškodnili za spojenecké bombardovanie. Nemci by neboli schopní viesť bleskové vojny bez pomoci USA. Briti a Francúzi príliš nechceli znovu koaliciu s Ruskom proti Nemcom, lebo čakali že Hitler pôjde ďalej na Rusko. A tak Stalin s núdze nečakane uzavrel preto pakt Molotov-Ribentrop o neutočení aby Rusko získalo čas. Rozdelili si potom Poľsko a iné sfery vplyvu. Hitler to diplomatický využil, donutil Tisa k vyháseniu samostatnosti aby odvelil 40 dovízii na Západ a po Poľsku obratil na Západ. Vzdorovali mu akurát tak ostrovní Briti. Ale ten chrobak v hlave choď si napadnuť Rusko už ostal v hlave čo bola jeho osudová chyba hrať na viacerých frontoch. Skamali ho aj Japonci ktorí nezautočíli na Rusko cez Čínu. V Japonsku prevládli vízie námornych invázii.)
  Fridman asi nechel dobre dopovedať, že ich straší vzťah EU Ruska. Zásahy v Srbsku boli vlastne zásahy proti spojencom Ruska v Európe a občianska vojna v Sýrii zasa zasah proti spojencovi Ruska ktoré tam má vojenská základňu.
  Dosť som bol prekvapený aj spojenectvo Saudou v ropnej hre najmä na oslabenie Ruska. To sa aj v celku dá pochopiť. EU to aspoň čiastočne pomohlo v zlacnených nákupov ropy a ekonomický sa pomaly spamätava, zotavuje. V USA mali lepšie spočítané na tých superpočítačov a cez superšpehovanie novu studenú vojnu. Povstalci musia aj pašovať ropu hlboko pod cenu čo tiež stlačuje svetové ceny ropy.
  Rozbehnú sa nové kola zbrojenia a strašenia. V USA vždy vedeli zarábať na vojnách zbrojení. Ospravedlni sa aj svetové špehovanie a špehovanie svojho obyvateľstva, spojencov a podobne.
  Friedman konči že ...Len to nepodarené Nemecko je stále divoká karta Európy.
  Stále nie su celkom istí ani s prepukajúcich odpočuvani NSA ako sa to Nemecko zachová? Friedman končí v štýle... ten kto spozná budúce vzťahy Nemcov a Rusov ten spozna budúce rozloženie síl veľmoci na 30 rokov dopredu!
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  00:45 11.07.2015

  logik - 1) "The Harper government says the priority for refugees will be persecuted groups, specifically religious minorities – which would include Christians – sexual minorities ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik - 1) "The Harper government says the priority for refugees will be persecuted groups, specifically religious minorities – which would include Christians – sexual minorities and victims of rape. This has prompted concern among some refugee advocates that Muslims, a majority in the region, would get short shrift in selection."

  2) No jo no, tak jsme Náckové, rasisté a xenofobové. Hlavní je, aby má rodina a přátelé byli v bezpečí. Jenže pokud zde budou islamisté, tak v bezpečí prostě nebudou!
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  23:49 10.07.2015

  ardz: Takže cokoli co řekne mainstream je nepravdivé? Takže se země netočí kolem slunce, ale ve skutečnosti je na hřbetě čtyř slonů, že?

  Používáte naprosto nesmyslné argumenty. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: Takže cokoli co řekne mainstream je nepravdivé? Takže se země netočí kolem slunce, ale ve skutečnosti je na hřbetě čtyř slonů, že?

  Používáte naprosto nesmyslné argumenty. To, že se o někom nějak vyjádří média přeci neznamená, že to určitě není. Max. to může nebýt silný argument proto, že je. Pokud ale je někdo členem DSSS, která je evidentně inspirovaná NSDAP, tak prostě extrémista je, ať už se o něm mainstream vyjadřuje jak chce.

  Považovat cokoli, co je uveřejněno v mainstreamu za nepravdu je úplně stejná hloupost, jako tomu bezvýhrad věřit.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  23:45 10.07.2015

  superme:

  1) ve vámi odkazovaném článku
  http://www.theglobeandmail.com...
  nikde není, že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  superme:

  1) ve vámi odkazovaném článku
  http://www.theglobeandmail.com...
  nikde není, že kanada bude přijímat pouze křesťanské uprchlíky.

  2) Jak už píšu asi počtvrté, extrémisty "z Vás" nedělá samotný fakt, že odmítáte přistěhovalce, ale způsob, jakým je odmítáte, s kým se přitom spojujete atd... Pokud někdo vykřikuje rasistická hesla (jako např. na Ardzem hájené demonstraci), tak je prostě extrémista a rasista.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  23:42 10.07.2015

  logik to že mnoho ľudí je manipulovateľných? Čo im povie mainstream to opakujú ako roboti, A ten im povedal že v BA na demonštrácii boli extrémisti

  logik to že mnoho ľudí je manipulovateľných? Čo im povie mainstream to opakujú ako roboti, A ten im povedal že v BA na demonštrácii boli extrémisti

 • logik
  23:32 10.07.2015

  Petr M: A kolik muslimů znáš, že takhle paušalizuješ? Ono mezi muslimama je úplně stejný "nározový rozpětí", jako mezi svědkama jehovovejma či americkejma kreacionistama na jedný ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Petr M: A kolik muslimů znáš, že takhle paušalizuješ? Ono mezi muslimama je úplně stejný "nározový rozpětí", jako mezi svědkama jehovovejma či americkejma kreacionistama na jedný straně, a např. některejma českejma husitama (co jsou v církvi jen z tradice, jako např. svého času Paroubek) na druhé straně. Mluvit o muslimech paušálně je nesmysl.

  Todle téma, který je značně složitý a nemá jednoduchý řešení - už proto, že ty přistěhovalci tady prostě jsou, ať se nám to líbí nebo ne - a přicházejí a budou přicházet (dokud je nebudeme střílet na potkání, což doufám nechceš)...

  Můžeme se mu klidně věnovat, jen by nemělo zapadnout kdo a proč ho vytáhnul - ardz a superme, kteří tím obhajovali své názory. A můj protiargument nezněl, že uprchlíky máme přijímat plným i hrstmi - to opravdu by mohlo nadělat více škody než užitku. Můj protiargument zněl, že extrémistu extrémistou nedělá samotný názor na to, jestli příjmat či nepříjmat, ale jakým způsobem se o té otázce člověk vyjadřuje a koho na demonstracích podporuje - a že dokud bude Ardz o extrémistické demonstraci tvrdit, že je Ok, tak se na něj prostě jako na extrémistu lidi budou koukat - a oprávněně.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  23:26 10.07.2015

  Překlep.. Mladé Boleslavi*

  Překlep.. Mladé Boleslavi*

 • Superme
  23:25 10.07.2015

  Echo, Pekuc - Chlapi, myslíte si, že oni si tu situaci uvědomují? Vylezli tito pseudohumanisté (Zelení, TOP 09 apod.) za hranice našeho státu? Stačí překročit hranice do Bavorska a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Echo, Pekuc - Chlapi, myslíte si, že oni si tu situaci uvědomují? Vylezli tito pseudohumanisté (Zelení, TOP 09 apod.) za hranice našeho státu? Stačí překročit hranice do Bavorska a hned na Slimáky narazíte. A bohužel né jen u našich západních sousedů, už jsou i u nás. Je šílené, že už je člověk vidí v Mladé Boleslavy, Liberci a jiných středně velkých městech. Bohužel, Sobotka a spol. lezou Bruselu do zádele... proto také přijmeme imigranty a je nám přeci jedno, jaké mají náboženství. Poláci a Slováci to vyřešily naprosto luxusně. Budou brát křesťany ze Sýrie a to já podporuji.

  Maďaři budou stavět plot, Bulhaři ho již mají a navíc ho budou prodlužovat
  http://www.parlamentnilisty.cz...

  Rakušané přestali vydávat žádosti o azyl osobám z africko-arabských zemí.
  http://zahranicni.ihned.cz/evr...

  Dánové poté, co Dánská lidová strana skončila 2. začali dělat radikální změny ve své imigrační politice a plánují další zpřísnění.
  http://zahranicni.eurozpravy.c...

  Norové mnohonásobně zvýšily deportace muslimu (Strana Pokroku).
  http://toprightnews.com/heres-...

  Kanada přijme pouze křesťanské uprchlíky.
  http://www.theglobeandmail.com...

  Švýcarsko s Austrálií je vůbec poslali někam... to jen my jsme ti Náckové, to jen my je přeci musíme přijímat, aby jsme se někomu zavděčily.
  Skrýt celý příspěvek

 • Petr M
  23:13 10.07.2015

  Logic. imigranty tu nechce nikdo, koho znám, pokud sem půjdou uprchlické rodiny z Ukrajiny, eventuálně křestané z jiných zemí v malém počtu, tak budiš, ale muslimy rozhodně NE. A ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Logic. imigranty tu nechce nikdo, koho znám, pokud sem půjdou uprchlické rodiny z Ukrajiny, eventuálně křestané z jiných zemí v malém počtu, tak budiš, ale muslimy rozhodně NE. A to co nám se chce EU poslat jsou všechno chlapi, muslimové, vesměs černoši z Afriky, stačí se podívat na videa z Itálie a Řecka. Ti nám tu nebudou nijak prospěšní, naopak budou vysávat sociální systém, páchat kriminální činy a šířit islám a až se tu zabydlí, dojede za nimi spousta příbuzných.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  22:39 10.07.2015

  pekuc: Tobě fakt nedochází, že ty policajti nejsou kvůli "legálním migrantům" - ale kvůli nelegálním? A že Ti budou chodit, ať už budeš mít azylovou politiku jakou chceš?

  To, že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  pekuc: Tobě fakt nedochází, že ty policajti nejsou kvůli "legálním migrantům" - ale kvůli nelegálním? A že Ti budou chodit, ať už budeš mít azylovou politiku jakou chceš?

  To, že proti je 99% občanů ČR jsem již také vyvracel.

  A nejkrásnější na tom je, že všichni dokola tady brojíte proti něčemu, co tu nikdo nehájí. Nikdo tady netvrdil nic o tom, jestli je příjimání migrantů věc dobrá nebo špatná (ono to ani takto jednoduše paušalizovat nelze), jen jsem tvrdil, že hlasití odpůrci příjmání jakýchkoli migrantů jsou především extrémisté. A složení pořadatelů protimigračních demonstrací je toho jasným důkazem.
  Skrýt celý příspěvek

 • Pekuc
  22:04 10.07.2015

  Echo. Když si člověk poslechne názory fanatických pseudohumanistů, jak učitel Kohout co učí externě na VŠ v Plzni, který jednou byl v TV u Jílkové, a jeho výroky do každé rodiny ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Echo. Když si člověk poslechne názory fanatických pseudohumanistů, jak učitel Kohout co učí externě na VŠ v Plzni, který jednou byl v TV u Jílkové, a jeho výroky do každé rodiny jeden imigrant. Je celkem jasné, že ti, co podporují přijetí černochu islamistů, skrytých teroristů k nám, tak mají v hlavě lečo.
  Sobotka včera ozunámil, ža během následujících let kvůli imigratům přijmě dalších 5000 policajtů, tak invazi do čr nejspíš schválí na nátlak EU i přes to, že 99% národa je proti.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  21:48 10.07.2015

  ardz: když dojdou argumenty, vždy jde oponentův názor označit za propagandu, že?

  echo: a co takto diskutovat korektně. V předchozích postech jsem uvedl důvody, proč jsem tu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: když dojdou argumenty, vždy jde oponentův názor označit za propagandu, že?

  echo: a co takto diskutovat korektně. V předchozích postech jsem uvedl důvody, proč jsem tu demonstraci označil za extrémistickou - a o tom, zdali budou migranti přínosem jsem nepsal ani slovo.

  Psal jsem že DSSS je extrémistická strana (např. kvůli svým vazbám na neonacismus). Psal jsem, že ten, kdo zdraví "přeji bílý den" je rasista a tedy extrémista. A psal jsem, že kdo chodí na demonstrace pořádané takovými lidmi, tak sympatizuje s extrémismem a podporuje ho..... anebo je blbej a neví co dělá (anebo obojí).
  Skrýt celý příspěvek

 • Echo
  21:21 10.07.2015

  logik, todomatch: Takze kto nesuhlasi s importom spickovych vedcov, inzinierov, odbornych pracovnikov so znalostou jazykov, v perfektnom zdravotnom stave, vo veku cca 25 rokov z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik, todomatch: Takze kto nesuhlasi s importom spickovych vedcov, inzinierov, odbornych pracovnikov so znalostou jazykov, v perfektnom zdravotnom stave, vo veku cca 25 rokov z byvalej Libye, Sirie a dalsich statov severnej Afriky a blizkeho vychodu je automaticky extremista, cize rasista a vo vysledku je to vlastne nacista. Ja normalne zasnem nad tymto systemom nalepkovania.

  Otvorte oci. Mozno tak 1/100 z tychto utecencov bude pre EU prinosom. Zvysok bude robit len problemy. K tomu treba zaratat uz existujuce milionove komunity v niektorych statoch EU. U nas sa velmi nepise o nepokojoch, ktore tieto komunity sem tam vyvolavaju. A bude sa to len zhorsovat. Na vychode SR pred cca 10 rokmi "povstali" Romovia kvoli zmenam v socialnych davkach. Doslo k rabovaniu obchodov, stretom s policiou. Nasadene boli vodne dela a strielalo sa do vzduchu. V pohotovosti bola aj armada a na vychod SR bolo presunutych asi 2000 policajtov. A taky bordel dokazalo spravit len asi 3 000 Romov. A to Romovia nemaju potrebu rozsirovat a umierat pre nejake nabozenstvo! Co sa stane ak sa Parizom, Marseille, Londynom, Rimom, .... pohrnie tak 50-100 000 nespokojnych? Co bude ak sucasne povstanu tie komunity v roznych mestach a statoch? Vtedy uz bude na nejake rozumne riesenia neskoro. Ja len dufam, ze o 20-50 rokov nebude musiet CR a SR riesit co s krestanskymi utecencami zo Zapadoeuropskeho kalifatu a stavat na hraniciach ochranne mury ako niekde v Gaze. Je to mozno katastroficky scenar, ale pri tejto prehnane humanistickej politike EU vobec nie nerealny.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  20:49 10.07.2015

  logik to čo tu robíš je obyčajná propaganda

  logik to čo tu robíš je obyčajná propaganda

 • logik
  20:12 10.07.2015

  Nezjednodušuji. Pokud někdo participuje na demonstracích s extrémisty hlásajícími extrémistické myšlenky, tak je prostě extrémista, ač třeba tvrdí opak.

  Nezjednodušuji. Pokud někdo participuje na demonstracích s extrémisty hlásajícími extrémistické myšlenky, tak je prostě extrémista, ač třeba tvrdí opak.

 • ardz
  20:04 10.07.2015

  logik zjednodušujete. Vystúpila tam napr. aj staršia žena ktorá hovorila, že médiá tvrdili, že sa tam zúčastnia nacisti a že ona nie je nacistka atď.

  logik zjednodušujete. Vystúpila tam napr. aj staršia žena ktorá hovorila, že médiá tvrdili, že sa tam zúčastnia nacisti a že ona nie je nacistka atď.

 • logik
  19:54 10.07.2015

  ardz: Jó, ty myslíš tudle demonstraci, kde účastníci byli agresevní a na pódiu řečnili lidé jako Jiří Froněk z polonáckovské DSSS nebo Marián Kotleba, který byl několikrát ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ardz: Jó, ty myslíš tudle demonstraci, kde účastníci byli agresevní a na pódiu řečnili lidé jako Jiří Froněk z polonáckovské DSSS nebo Marián Kotleba, který byl několikrát obžalován a nosí nacistické uniformy?
  Myslíte tu demonstraci, kde řečníci požadovali vyhlášení výjimečného stavu? Kde řečníci přáli "bílý den"? Nebo kde řečníci chtěli pálit vlajku EU?

  Vy fakt něco takového hájíte? A snažíte se tvrdit, že nejde o extrémisty?
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  19:22 10.07.2015

  logik hovorím o demonštrácii v BA ktorú spomína todo.

  todo o demonštrácii v brne nič neviem. A na zjednodušené zavádzania ktoré tu aj s logikom prezentujete vám možno niekto ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik hovorím o demonštrácii v BA ktorú spomína todo.

  todo o demonštrácii v brne nič neviem. A na zjednodušené zavádzania ktoré tu aj s logikom prezentujete vám možno niekto skočí.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  19:16 10.07.2015

  to ardz: A v Brně jich bylo sotva 700 a radikálů z nich byla naprostá většina. Navíc negramoti, kteří ani nenapíšou transparent bez pravopisné chyby. Sice jsem doufal, že s váma v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to ardz: A v Brně jich bylo sotva 700 a radikálů z nich byla naprostá většina. Navíc negramoti, kteří ani nenapíšou transparent bez pravopisné chyby. Sice jsem doufal, že s váma v Bratislavě veřejnost vybabrá, jako při referendu na ochranu "tradiční rodiny", ale přece jen sjednocení hooligans, kotlebovců, fašos a klérofašos všech druhů ze Slovenska, Maďarska, Polska i od nás z ČR už nějaký počet dalo. Udělejte to znovu a přijde desetina, protože ti "normální" už zjistili, čeho že se to zůčastnili a kdo to celé organizoval.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  19:16 10.07.2015

  superme:
  1) Ono je podmínkou demokracie odvolatelnost politiků během mandátu? Odkdy? Jak odvoláte třeba takového prezidenta ČR?

  2) On Vám někdo zakazuje volit euroskeptické ...
  Zobrazit celý příspěvek

  superme:
  1) Ono je podmínkou demokracie odvolatelnost politiků během mandátu? Odkdy? Jak odvoláte třeba takového prezidenta ČR?

  2) On Vám někdo zakazuje volit euroskeptické strany? Nebo Vás proto perzekuuje? Hrajete si na ublíženého - ale jste to ve skutečnosti Vy, kdo urážíte druhé pro jejich odlišný názor (viz "zrádci národa atd...)

  ardz:
  Kterou demonstraci myslíte? Třeba tu na které u nás měli oprátky - a nikomu z ostatních účastníků to nevadilo? Pokud se paktujete s extrémistama, jste holt sami za extrémisty...
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  18:41 10.07.2015

  todo takto sa zavádza ako predvádzate. Na demonštrácie proti imigrantom chodia snáď len futbaloví chuligáni a bezmoci? Spomínate BA. Tam bolo okolo 10 000 ľudí a to že sa tam našlo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  todo takto sa zavádza ako predvádzate. Na demonštrácie proti imigrantom chodia snáď len futbaloví chuligáni a bezmoci? Spomínate BA. Tam bolo okolo 10 000 ľudí a to že sa tam našlo okolo 200 radikálov zovšeobecňujete že takí boli všetci. Keď niekto nechce imigrantov tak ho onálepkujete ako fašistu.

  Utečencov zo sýrie by mali prijať USA, turecko – aspoň oni nejakých majú, saudská arábia, katar, hlavní vinníci rozvrátenej sýrie.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  18:29 10.07.2015

  Milý pánové, oba.

  Už kvůli Vám dvěma doufám, že se EU co nejrychleji rozpadne. Čím více imigrantů, tím rychlejší konec. Jestli si můj milý Todo myslíte, že já nemůžu žít s ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Milý pánové, oba.

  Už kvůli Vám dvěma doufám, že se EU co nejrychleji rozpadne. Čím více imigrantů, tím rychlejší konec. Jestli si můj milý Todo myslíte, že já nemůžu žít s tím, že mě nazvete "Náckem", tak se pletete, protože od Vás je to pro mě poklona a alespoň vím, že ty názory které mám jsou ty správné.

  Kdo nesouhlasí s EU, je Nácek, xenofob a bla, bla, bla. Své zástupce jsem volil (Svobodné) a nikdy se současnou podobou EU nebudu souhlasit. Vládne tam rudo-zelená sebranka, podobná Vám. Budu volit strany podle svých myšlenek, né podle Vašich multi-rudo-zelených názorů. Já věřím, že konec EU je blízko. Doufám, že Řecko odejde nejenom z Eurozony, ale i celé EU a následovat budou UK, Dánsko nebo Maďarsko. Věřte mi, že stačí jedna země a dominový efekt se spustí a můžete si křičet, jací jsou lidé náckové jak chcete.

  Nikdy jsem neříkal, že já sám jsem vystudoval VŠ. Jsem studentem stále.

  Jak odvoláte Juckera a jiné by mě opravdu zajímalo. Ale to Vám zřejmě starost nedělá, Vy demokrate.

  https://www.youtube.com/watch?...

  https://www.youtube.com/watch?...

  https://www.youtube.com/watch?...

  Takže tak. Buď reformovanou EU, nebo žádnou EU!
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  17:42 10.07.2015

  to Superme: Logik píše rychleji a vlastně to už všechno napsal. Ale já vám to vyjádřím o chlup explixitněji:

  Superme, Vy jste strašnej blabla. Já nevěřím že jste dodělal tu VŠ, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Superme: Logik píše rychleji a vlastně to už všechno napsal. Ale já vám to vyjádřím o chlup explixitněji:

  Superme, Vy jste strašnej blabla. Já nevěřím že jste dodělal tu VŠ, kterou se tu opakovaně oháníte. Pokud ano, něco je ve školství špatně. Ale protože rád převedu starého člověka přes přechod pomohu i vám. Patříte totiž jednoznačně k nejpotřebnějším na tomto fóru a to nelze ignorovat.

  1. Pomazánkové máslo & ekologické žárovky
  Na úrovni EU nelze podvádět tak snadno, jak by si lidé jako vy přáli. Potraviny tam mají dané názvy a jim musí odpovídat určitý obsah. Ono české, že vezmu hroudu čehokoliv a napíšu na to "Máslo" prostě není možné. Byl by to podvod. Název máslo se smí psát jen na máslo. Budeme přesní. Tzv. "Nařízení o režimech jakosti zemědělských produktů a potravin neumožňuje členskému státu obcházet pravidla pro obchodní označení stanovená jednotným nařízením o společné organizaci trhů..." Podle zmíněného nařízení mohou být pod názvem "máslo" uváděny na trh pouze výrobky s obsahem mléčného tuku nejméně 80 %, avšak méně než 90 %, s obsahem vody nejvýše 16 % a s obsahem tukuprosté mléčné sušiny nejvýše 2 %. Onen levný tuk, jež si dal do svého názvu slovní spojení "Pomazánkové máslo" nic z uvedených parametrů nesplňuje. Ochrana spotřebitele je prostě v EU tvrdá. Tečka. K žárovkám, pominu-li fakt, že jsou šetrné, tak Vám nic nebrání koupit si ty "nacionálně správné" tj. obyčejné. Jsou stále běžně v prodeji. Ekofašismus se nekoná.

  2. Kdo volí Schulze nebo Junckera
  Mé ubohé dítě. Vy opravdu nevíte vůbec, ale vůbec nic! Tak jako je u nás zastupitelská demokracie, je i v EU. Vy si volíte lidi do Evropského parlamentu. Věděl jste to? Byl jste volit? Našel jste urnu? Voleb do EU se zúčastnilo v ČR 31,2 % voličů. Nuž a poslanci Evropského parlamentu zase volí předsedu Evropské komise. Věděl jste to? A 422 poslanců z 792 Jeana-Claude Junckera zvolilo za předsedu. Je to maličko jasnější? Analogicky pak u předsedy EP Martina Schulze. Většina hlasů potřebná ke zvolení byla 307. Dostal 612 hlasů.

  3. Uvědomte si vy laskavě, že vaše fašounský názory nikoho nezajímají. Na demonstrace proti islámu chodí fotbaloví chuligáni a jiní bezmozci - viděl jste Bratislavu? To bylo slávy! Mlátili i cyklisty. Ale oni tu Bratislavu viděli díky TV všichni a tak v Brně, kde nacionální lobotomici čekali 10 tisíc lidí, kromě pár stovek plešek a jinejch mentálů nepřišel nikdo. Nějakýho Konvičku nikdo nepotřebuje o tom bude rozhodovat vláda a parlament a ne nějací blbečci s hákošem přelepeným leukoplastí. Vím, že potřebujete všechno zjednodušit - takže žádné tisíce a tisíce uprchlíku do ČR EU nevozí a nedodává, prostě tu nejsou. Problém se týká těch zemí, kde jim vylézají na břeh, tomu se prostě nedá nijak normálně zabránit. Všechny uprchlíky např. ze Sýrie by si měl navíc převzít přítel syrského lidu V. Putin. I ty z Iráku a Libye. My jsme přece ti zlí, jež jejich země bombardují a ničí jejich ráje, kde bylo vše zadarmo. Proč chtějí sem? No oni do ČR ani nechtějí. Takže žádné hordy Afričanů tu nejsou a ani nebudou s Konvičkou i bez něj. Nic takového ČR nehrozí, jsou to vaše výmysly! V EU si každá země problém s uprchlíky vyřeší sama. Vás a podobné k tomu nepotřebujeme. To je jak poslouchat rady pedofilů pokud jde o výchovu dětí, páč oni se prej v dětech vyznají.

  A že je ve stavu nouze možno přijmout výjimečná opatření? No to si pište! Náckové v pětačtyřicátým lítali z mostů a houpali se na lampách, tak se moc netěšte bastardi hnědý! To vy sami kolaborujete s tím nejhorším, co doposud proti českému lidu stálo - s fašismem, nacismem i komunismem když se to hodí. Neschovávejte se za muslimy!
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  16:48 10.07.2015

  1) Ano, každá "autorita" (ať už stát, městské zastupitelstvo,....) někdy vymyslí pitomost. A?

  2) Říká Vám něco pojem zastupitelská demokracie? To co píšete je úplně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  1) Ano, každá "autorita" (ať už stát, městské zastupitelstvo,....) někdy vymyslí pitomost. A?

  2) Říká Vám něco pojem zastupitelská demokracie? To co píšete je úplně mimo.
  Např. Schulze zvolil evropský parlament, do kterého jste mohl volit svého zástupce (pokud jste tu možnost nevyužil, tak je to Vaše chyba). Stejnětak EK se skládá z lidí, kteří jsou delegováni vládami - ty jmenuje parlament, který je volený. Co je na tom nedemokratického???

  3) Znáte ten vtip, jak maj zavřít chlapa za znásilnění, protože má s sebou nástroj? Vaše argumentace je úplně stejná - zatím EU nic takového co vím nepoužila, ale vy na základě toho, že může EU obviňujete...

  Navíc i kdyby to opravdu odsouhlasila EK oproti vůli EP, tak EK je demokraticky ustavená instituce, takže na tom opět není nic nedemokratického. To, že přímo volený parlament má oproti nepřímo jmenované EK malou siílu je nestandardní, ale jelikož i složení EK je dáno výsledkem voleb, tak na tom nic nedemokratického není

  3b) I kdyby proti uprchlíkům bylo těch 90% občanů ČR, jak tvrdíte (pravda to IMHO není, např. http://archiv.ihned.cz/c1-6419... tak to nic nemění na tom, že uprchlíci tu jsou a dokud bude jednotný Schengenský prostor, tak tu budou.

  3c) Je krásné, že v jednom příspěvku máte plnou pusu demokracie a zároveň používáte rétoriku typu: "Zrádci národa", což je rétorika typická pro propagandu totalitních režimů.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  16:29 10.07.2015

  Todomatch - Takže to vezměme popořádku.

  1) To, že EU vymýšlí kraviny je skutečnost. A není to tak, jak tvrdíte, tedy, že všechny smázne ze stolu. Aneb Pomazánkové máslo nebo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch - Takže to vezměme popořádku.

  1) To, že EU vymýšlí kraviny je skutečnost. A není to tak, jak tvrdíte, tedy, že všechny smázne ze stolu. Aneb Pomazánkové máslo nebo žárovky.

  2) EU se stala totalitní, když se přijala Lisabonská smlouva. Protože když byla tato smlouva přijata, ocitli jsme se vlastně v novém politickém systému. Jak tedy já, jakožto občan ČR, která je součástí EU můžu ovlivnit politiku toho subjektu? Vždyť, kdo volí Schulze nebo Juckera? Pokud se nemýlím, občané EU to nejsou!

  3) Uvědomte si laskavě, že v ČR 90% obyvatel imigranty z afrických a ještě k tomu muslimských zemí nechce! Proč brát ohled na Vás a 10% zrádců tohoto národa? Na těch lodích jsou skoro pouze muži okolo 25. let! Ženy nechali doma, děti také, nic to neumí kromě znásilňování, vraždění a jiných zločinů. Chudý to taky moc nebude, když to má iphony, samsungy i rychlí internet a ještě to dokáže dát neuvěřitelné prachy na cestu. Ano, přijměme Syrské křesťany, jako to udělalo Polsko a Slovensko. Přijměme Kurdy. Přijměme Ukrajince. Ale ne tyhle zločince! A aby jste se milý Todomatchu nemýlil, tak ta demokratická EU nám právě může mluvit do naší imigrační politiky. A jsme zase u Lisabonské smlouvy.

  Komise totiž může využí čl. 78, odst. 3 Smlouvy o fungování EU (SFEU), který umožňuje ve stavu nouze, v němž se ocitly některé členské státy v důsledku „přívalu“ uprchlíků ze třetích zemí, přijmout na pomoc těmto členským státům „dočasná“ opatření. Bylo tak (zne)užito jedno z nejmocnějších ustanovení primárního práva, které mají unijní orgány k dispozici.

  Článek 78, odst. 3 SFEU sice hovoří o tom, že dané opatření Unie musí být jen „dočasné“, tomu lze jen však jen stěží věřit. I zde platí pořekadlo, že „jednotkou dočasnosti je jeden furt“. V minulosti bylo totiž v čl. 64, odst. 2 SES stanoveno, že opatření Unie musí být dočasné, v délce maximálně 6 měsíců. To však Lisabonská smlouva změnila, když lhůtu 6 měsíců zcela odstranila! „Dočasná“ opatření, která by byla přijata na základě tohoto ustanovení, tedy nově nejsou určitým způsobem časově omezena.

  Pokud se podíváme na nynější situaci, tak tím, že Evropská komise celou situaci posoudila jako nouzovou, tak obejde i Evropský parlament. Zatímco podle čl. 78, odst. 2 SFEU Rada spolurozhoduje s Evropským parlamentem (návrh podává Komise), tak podle čl. 78, odst. 3 SFEU, pro který se Komise rozhodla, rozhoduje sama Rada, která přijímané opatření s Evropským parlamentem pouze konzultuje. I pokud tedy s přerozdělováním uprchlíků nebude Evropský parlament souhlasit, Rada si může na návrh Komise v zásadě schválit, co chce. To je ta unijní demokracie! Lisabonská smlouva navíc přinesla s účinností od podzimu 2014 změnu při posuzování kvalifikované většiny, která oslabuje naši pozici v Radě.
  Skrýt celý příspěvek

 • Takeda
  12:26 10.07.2015

  Todomach: Velmi trefně.

  Čína má taky velkou inflaci, která "žere" značnou část růstu. Ten boj o udržení akciového trhu imho ještě zdaleka neskončil.

  Todomach: Velmi trefně.

  Čína má taky velkou inflaci, která "žere" značnou část růstu. Ten boj o udržení akciového trhu imho ještě zdaleka neskončil.

 • pet.rok
  12:21 10.07.2015

  Todomatch: palce (hore) nezvyknem rozdavat ale tu som spravil vynimku.

  Todomatch: palce (hore) nezvyknem rozdavat ale tu som spravil vynimku.

 • Shania
  12:09 10.07.2015

  Superme: a zjisti si kolik miliard narvala čína do ekonomiky kvůli tomu málemu problému:)

  Uvědom si, že je jejich ekonomika stojí na stavbách infrastruktury a měst, kde nikdo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Superme: a zjisti si kolik miliard narvala čína do ekonomiky kvůli tomu málemu problému:)

  Uvědom si, že je jejich ekonomika stojí na stavbách infrastruktury a měst, kde nikdo nežije, uměle drží růst, tohle je jen první příznak.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  12:06 10.07.2015

  Todomatch: paradně napsano.

  Slyšel jsem bohužel pár projevu Okamury a je mi z toho smutno, ne že by neměl v něčem pravdu, ale pustit takového populistu k moci by byt strasny ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch: paradně napsano.

  Slyšel jsem bohužel pár projevu Okamury a je mi z toho smutno, ne že by neměl v něčem pravdu, ale pustit takového populistu k moci by byt strasny omyl.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  10:36 10.07.2015

  Pokud jde o velmoc EU, její kritici projevují udivující schizofrenii. Samozřejmě netuší nic o fungování EU a tak se jim představa o unii smrskne na bajky o správně zakřivených ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pokud jde o velmoc EU, její kritici projevují udivující schizofrenii. Samozřejmě netuší nic o fungování EU a tak se jim představa o unii smrskne na bajky o správně zakřivených banánech (tedy případ, kdy EU naopak proti takové hovadině zasáhla), trvají na tom, aby kapalina vyrobená z brambor mohla i nadále parazitovat na značce "Rum", tedy na alkoholu jež má garantovanou technologii výroby a výběr surovin (a brambory v ní opravdu nefigurují) a další zástupné problémy, které hlásá tu Pitomio Okamura, tu jiní dovedové. V čem je ta schizofrenie? EU je v očích kritiků střídavě totalitní moloch bez plurality názorů a střídavě slabá a rozhádaná organizace, kde každý táhne za jiný provaz. Jinak řečeno chtějí aby byla demokratická (tedy ne totalitní) a zároveň jednomyslná (tedy totalitní). Kritici vůbec nechápou, že síla EU tkví právě v demokratickém rozhodování tj. připuštění diskuze o různých názorech a pohledech, tuhle přednost však odpůrci EU ihned nazvou "rozhádaností" a "slabostí". Když ale náhodou EU dojde ke konsensu a přijme finální rozhodnutí a projeví se tedy "jednomyslně" a "silně", ihned kritici křičí něco o totalitě a evropském diktátu. Blbost vždycky pramení z neznalosti. Typickým příkladem je věc uprchlíků. EU nám je prý "nutí", "posílá" a "vnucuje". Opravdu? Nic takového se ani v nejmenším nestalo. EU řeší fakt, že se v Evropě uprchlíci vylodili - prostě připluli a vylezli na břeh. To není akt EU, to je realita. A EU reaguje. Protože je EU demokratická instituce, padnou na její platformě různé návrhy - od přidělovacích kvót, přes radikální odmítnutí až po zásah armády a potápění lodí jež uprchlíky vozí. Žádný Okamura nebo Konvička nejsou tím důvodem, který zabrání vstupu uprchlíků na naše území. Okamura a Konvička nikoho nezajímají – tedy kromě vyděšenců, nácků a xenofobů. Všimli jste si vůbec, že návrh kvót neprošel? Všimli jste si, že tento návrh nebyl žádná direktiva, že to byl jen jeden z návrhů, který díky demokratickému rozhodování na půdě EU neprošel a diskutují se úplně jiné návrhy? A proč? Protože otázka uprchlíků a přistěhovalců prostě NEPATŘÍ do pravomoci EU. A nikdy nepatřila. Ach, vy jste to nevěděli, že? Vy jste si mysleli, že ano? To je ale vaše potíž že nic nevíte. Tyhle věci řeší národní parlamenty. Radši ještě jednou - tyhle věci si řeší každý stát sám na úrovni národních parlamentů. U nás tedy rozhodl Sobotka a vláda. To, že se diskutují kvóty má jediný důvod, bohaté země Anglie, Francie, Německo a další, které jsou z hlediska síly v EU nejvýznamnější jsou naštvané, že země jako my pouze z EU berou desítky a stovky miliard dotací, za které si vylepšují infrastrukturu (silnice, mosty, kanalizace, čističky, rekultivace krajiny apod.) nebo je rovnou rozkrádají, ale jakmile mají řešit nějaký problém s chutí ho hodí na ty silné státy a tváří se, že s EU nemají nic společného. Ale mají a rádi mají, např. velký trh, stabilní ekonomické prostředí, volný pohyb na západ, možnost pracovat kdekoliv v Evropě, být v bezpečí . Starosti ale ať si dělá někdo jiný. Takže znovu, když je to potřeba, řekneme o EU, že je to totalitní komunistický či fašistický (podle typu vlastní debility) superstát, který nás drtí, utlačuje, okupuje. A když se to nehodí tak titíž dementi vyhlásí, že EU je slabošská, sluníčkovská, multikulturní, rozhádaná a neschopná krachující organizace. Chápete? Asi není možné být totalitní rudohnědý superstát jež všechny ovládá a řídí a současně nefunkční slepenec, kde nikdo nic neřídí, vše se rozpadá a každý si hraje na vlastním písečku.
  Skrýt celý příspěvek

 • nyibelunger
  03:36 10.07.2015

  semtam: máte na mysli absolutní blok vývozu demokracie, ci blok parcialni? K nam ji take dovezli pomerne nedavno.

  semtam: máte na mysli absolutní blok vývozu demokracie, ci blok parcialni? K nam ji take dovezli pomerne nedavno.

 • semtam
  20:09 09.07.2015

  Pánové pánové, tento článek moc nesedí pro opětovné řešení Ruska. Opravdu mi připadá, že někteří bez Ruska nemohou ani žít.

  Ohledně EU jako velmoci. EU je spíš velmoc ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pánové pánové, tento článek moc nesedí pro opětovné řešení Ruska. Opravdu mi připadá, že někteří bez Ruska nemohou ani žít.

  Ohledně EU jako velmoci. EU je spíš velmoc regionální. A tuto úlohu plní více než dobře. Pro uchování síly a perspektivního růstu a nebudu nyní vzhlížet k ekonomice a technice. Protože ekonomika není jediný ukazatel společnosti. Si EU musí pěstovat zdravou demokracii bez dvojího metru. EU by i prospělo, kdyby se zřekla tzv. vývozu demokracie. Protože tento projekt, pokud byl opravdu takhle zamýšlen absolutně ztroskotal a dotčené země se změnili přímo v hororové.

  Velmi pozitivní by i bylo, kdyby EU rozhodovala o mimoevropských věcech více samostatněji. To ale obnáší dostatečně jednotný hlas mezi zeměmi EU...
  Nyní je EU velmi odkázaná na postoj USA. I když v mnoha věcech může být postoj společný, tak v některých případech může být i rozdílný. Co se už i stalo. USA se rozhodují podle uvážení co je pro ně nejlepší, jako jakákoli jiná země. Proto ne každé rozhodnutí USA musí být zákonitě výhodné pro EU.
  Skrýt celý příspěvek

 • belkin
  16:02 09.07.2015

  Rusko není ekonomická velmoc (viz.statistiky) USA je ekonomická ale hlavně technologická velmoc. Čína: velmi rozdílná mentalita těžká komunikace (vlastní zkušenost) zatím to je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Rusko není ekonomická velmoc (viz.statistiky) USA je ekonomická ale hlavně technologická velmoc. Čína: velmi rozdílná mentalita těžká komunikace (vlastní zkušenost) zatím to je pouze montovna.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  15:23 09.07.2015

  Shania - Myslíte tuto bublinu? :)

  http://zpravy.aktualne.cz/ekon...

  Shania - Myslíte tuto bublinu? :)

  http://zpravy.aktualne.cz/ekon...

 • Clanek
  15:23 09.07.2015

  Rusko velmoc bezesporu je, stejne jako Italie, Francie, UK atd., na stejne urovni. S temi se muze rovnat cca ekonomickou silou. USA si jede vlastni ligu a vyhledove ji pojede s ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Rusko velmoc bezesporu je, stejne jako Italie, Francie, UK atd., na stejne urovni. S temi se muze rovnat cca ekonomickou silou. USA si jede vlastni ligu a vyhledove ji pojede s Cinou (mozna). Ve srovnani s temato je Rusko obr na hlinenych nohach.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  15:13 09.07.2015

  Jura99 - Pokud se podívám na Rusko, zjistím toto:

  1) Ruská ekonomika ani zdaleka není absolutně žádný trpaslík a například v roce 2012 ji Financial Times ohodnotil jako druhou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jura99 - Pokud se podívám na Rusko, zjistím toto:

  1) Ruská ekonomika ani zdaleka není absolutně žádný trpaslík a například v roce 2012 ji Financial Times ohodnotil jako druhou finančně nejstabilnější ekonomiku mezi G20.

  2) Chcete nám zde namluvit, že Rusko má jen ZHN a nic jiného? Že Ruská armáda jinak nemá sílu a schopnosti na to zastrašit svého nepřítele? Dobrý materiál.

  3) Politickou sílu má dostačující. Příkladem budiž Sýrie.

  4) Rozlohu má dostačující - nebo i zde se chcete hádat?

  Jednoduše řečeno. Ruská ekonomika je dostatečně silná, armáda je jedna z nejlepších na světě, politiky mají schopné a silné a území obrovské.

  Suma sumárum, Rusko velmoc je!

  No, ale je krásné, jak pod článek o "Západu" mícháte Rusko. Njn, klasika :)
  Skrýt celý příspěvek

 • pajo
  11:17 09.07.2015

  Vela ludi na EU nadava a vidi len nedostatky, ale EU zarucuje mier v (zapadnej) Europe, napriektomu ze EU je predovstekym ekonomicka unia a nie vojenska. Vdaka prepojenosti ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vela ludi na EU nadava a vidi len nedostatky, ale EU zarucuje mier v (zapadnej) Europe, napriektomu ze EU je predovstekym ekonomicka unia a nie vojenska. Vdaka prepojenosti ekonomik, volneho pohybu osob a kapitalu, jednotnej mene je nemyslitelne aby bola znovu vojna medzi Francuzskom a Nemeckom, co sa dialo po minule storocia (len namatkovo: Napoleonske vojny 1800-1815, Francuzsko-Pruske 1870-1871, prva 1914-1918 a druha svetova vojna 1939-1945).

  V novodobej historii zohrala EU velku pomoc pri transformacii byvalych krajin vychodneho bloku, vratane Slovenska. Nebyt tlaku EU v dobe Meciara, mozno by nam vladol doteraz ako vladne Lukasenko v Bielorosku. Samozrejme nic nie je dokonale a idealisticke predstavy obcanov ako sa budu mat za par rokov ako na zapade sa nemohli samozrejme naplnit, robilo sa mnostvo chyb, napriek tomu zijeme asi v najlepsej dobe pre obycajnych ludi v celej historii ludstva! Uvedomte si, aky mame komfortny zivot, ako a kolko pracujeme, aku mame zdravotnu staroslivost ... Samozrjeme treba sa rozvijat dalej, ale netreba byt vobec tak pesimisticky ako to vykresluju media.

  Co sa tyka sucastnosti, EU reaguje velmi pomaly, ale nakoniec riesenia najde.

  Ako pozitivny priklad sily jednotnej EU uvediem ceny plynu od Gazpromu. Po novom sa dohodlo, ze bude jednotna cena pre vsetkych odberatelov v EU. Doteraz to bolo individualne a tak napr. Polsko platilo viac ako Nemecko, co bolo cisto na zaklade politickeho rozhodnutia Kremlu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Clanek
  08:20 09.07.2015

  Obecne k tem predpovedim o budoucnosti Eura a EU mi to prijde jako "davam bolsevikovi rok, maximalne dva". A tak tu od roku 2008 s zeleznou pravidelnosti cteme jak uz to Euro ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Obecne k tem predpovedim o budoucnosti Eura a EU mi to prijde jako "davam bolsevikovi rok, maximalne dva". A tak tu od roku 2008 s zeleznou pravidelnosti cteme jak uz to Euro konci, jak uz ta EU krachuje a ja si rikam jak dlouho tyhle plane predpovedi jeste budou kolovat internetem. EU i Euro jsou politicke projekty, dokud bude politicka vule je podporovat, do te doby tu budou a vule tu zatim je.

  Ad EU jako velmoc. Tim neni ani omylem, jak uz tu napsali jini tak EU je kdeco jen ne schopna se na cemkoliv domluvit a jednat rychle a kdyz je potreba i tvrde. Je to takova OSN v malem, pokud jde o to skutecne neco udelat tak se neudela nic. A kdyz si EU rozebereme tak tu mame velmoci 3, Francii a UK vojenske ktere maji i sfery vplivu rozesete po svete, a jedinou ekonomickou: Nemecko. Jelikoz se ani tihle tri nedokazi v spouste vecech domluvit tak nejen ze EU velmoc neni, ale ani ji nikdy nebude. Pro nas smutne.

  Jinak zebricek podle me vypada takto:
  1) USA, ktere je doted jasnou vojenskou, technologickou i ekonomickou velmoci cislo jedna, ktera ale postupne oslabuje prave na postu ekonomicke velmoci.
  2) Cina, ktera je ale velmoci zatim jen na papire (velmoci se stane az zacne prosazovat sve zajmy i vojensky, klidne i za cenu ztrat, az armada nebude jen na papire, ale bude schopna bojovat, planovat a provadet operace i za cenu obeti, zatim to o sobe Cina jen tvrdi ale skusenosti zadne).
  3) Rusko je neradno podcenovat, regionalne to velmoc urcite je, ale svetove je to velmoc tak max poctem jadernych zbrani. Vyhled spis napovida ze svou jiz tak osekanou pozici bude oslabovat i do budoucna protoze drzet vojenskou pozici bez toho hrat prim i v ekonomice dlouhodobe nelze.
  Skrýt celý příspěvek

 • ardz
  08:18 09.07.2015

  jura svet má strach z ruska? To nanajvýš tvrdí západná propaganda.

  Teraz sa koná summit BRICS a Šanghajskej organizácie pre spoluprácu. Médiá na slovensku o tom neinformujú, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  jura svet má strach z ruska? To nanajvýš tvrdí západná propaganda.

  Teraz sa koná summit BRICS a Šanghajskej organizácie pre spoluprácu. Médiá na slovensku o tom neinformujú, ale klamstvá o medzinárodnej izolácii ruska nemajú problém zverejňovať. Len štáty BRICS tvoria 27 % svetového HDP.

  Formuje sa opozičný blok voči USA a ich vazalom. Čína spustila projekt ázijskej banky pre investície, BRICS zasa projekt rozvojovej banky. Obe tieto banky majú byť konkurenciou amerických bánk MMF a Svetovej banky. Karty sú rozdané a americké elity chcú si udržať svetovú hegemóniu. V číne, rusku a i indii je silná protiváha. Po desaťročiach spejeme k multipolárnemu svetu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  07:48 09.07.2015

  Jedna věc je velmocenská pozice z titulu ekonomické síly, druhá věc z titulu vojenské či politické síly a třetí např. z titulu geografické polohy a rozlohy. Zatímco USA disponuje ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jedna věc je velmocenská pozice z titulu ekonomické síly, druhá věc z titulu vojenské či politické síly a třetí např. z titulu geografické polohy a rozlohy. Zatímco USA disponuje vším, např. Rusko je pouhý ekonomický trpaslík a vojensky spíš umí strašit svými ZHN. Jinými slovy ekonomika Ruska většinu svět vůbec nezajímá, ale z čeho svět strach má, který opilec zrovna drží v ruce ruský jaderný kufřík. Zajímavostí je Izrael. Nepochybně je regionální mocností s dosahem i do zbytku světa a přitom disponuje územím velikosti Moravy a počtem obyvatel Slovenska.
  Muhaha: Nevím kde se vám vzalo v žebříčku Polsko, to je spíš polské zbožné přání tam být, ale jinak nehraje ani úlohu regionální mocnosti, kterou by co do rozlohy a počtu obyvatel teoreticky hrát mohlo.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  20:17 08.07.2015

  No vypadá to, že čínská ekonomická bublina splaskla a to hodně, jednou se to stát muselo... Více na vašem oblíbeném zpravodajském serveru.

  No vypadá to, že čínská ekonomická bublina splaskla a to hodně, jednou se to stát muselo... Více na vašem oblíbeném zpravodajském serveru.

 • semtam
  18:16 08.07.2015

  Kvalitní článek, na AN tohle chybělo.
  Jen možná bych prvních TOP 5 zemí malinko upravil. Ač EU je jakousi velmocí, je velmocí spíše na papíře a jak i v článku zaznělo mozek a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Kvalitní článek, na AN tohle chybělo.
  Jen možná bych prvních TOP 5 zemí malinko upravil. Ač EU je jakousi velmocí, je velmocí spíše na papíře a jak i v článku zaznělo mozek a pěsti jsou USA, který navíc mají v EU podstatný vliv. Tudíž EU jaksi ztrácí na velmocenském postavení a je v současné době "jen" jakýmsi ekonomickým a technologickým centrem.
  Uvolněné místo v TOP 5 pokud nebudu počítat s zeměmi EU (zde je opět velká návaznost na USA), tak velké šance se do TOP 5 dostat má Saúdská Arábie. Tato země je ve světovém dění takový tichý hráč, ale její aktivity si nezadají s jinými velmocemi. Ostatní regionální velmoci nedosahují vlivu Saúdské Arábie.

  Dle mého názoru USA vyhovuje současná situace v EU. EU nyní nemá potenciál k růstu v supervelmoc a tím vyřadit USA. Ani bych se nedivil, kdyby v USA neprobírali, jak zabránit to mu, aby se něco takového někdy v budoucnu nestalo. A zde se setkáváme ze závažným střetem se zájmy USA. Pokud by se EU teoreticky sjednotila, tak ze dne na den má hned velkého rivala (USA). A pak se sama nabízí otázka jestli jsou zájmy EU a USA opravdu stejné.
  Když vezmem v potaz války v Iráku, Afghanistánu, Libye (ano angažovala se nejvíc EU, ale bez patronátu USA by do toho samotna EU nešla), podpora tehdy SSA v Sýrii. Tak nevím, která válka byla pro Evropu přínosná. Spíš v důsledku posledních dní vyplývá, že pro EU tyto války přináší problémy, které můžou mít v budoucnu i existenční charakter!
  Skrýt celý příspěvek

 • xStiX
  18:09 08.07.2015

  Nepodceňoval bych Francii jako velmoc. Oni se ve velké míře zachovali vliv v Africe. Jestli je nějaká země v Evropě velmoc, tak to jsou oni a Britové. Doufám, že EU se nerozpadne, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nepodceňoval bych Francii jako velmoc. Oni se ve velké míře zachovali vliv v Africe. Jestli je nějaká země v Evropě velmoc, tak to jsou oni a Britové. Doufám, že EU se nerozpadne, byla by to neskutečná škoda. Jistě, má své problémy, ale pokud se budou řešit, tak má budoucnost. Doufám, že Německá snaha udržet EU za každou cenu se vydaří. I když pro Řecko by bylo nejlepší odejít, alespoň dočasně z Eurozony.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  17:47 08.07.2015

  Nejprve bych rád pochválil autora za velice dobrý a řekl bych i objektivní článek. Jen tak dále :)

  Více méně souhlasím s dante1. Budoucí velmoc číslo 1 je jednoznačně Čína. On ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nejprve bych rád pochválil autora za velice dobrý a řekl bych i objektivní článek. Jen tak dále :)

  Více méně souhlasím s dante1. Budoucí velmoc číslo 1 je jednoznačně Čína. On ostatně kontinent 21. století bude Asie.

  Jinak se mi velice líbí definice současného "Západu", který je v článku, tedy spíše USA: "Jedinec z nejlepší formy, avšak stále při síle. Trpí krizí identity, která značně znejasňuje jeho aktivity. Jeho osobnost má dvé stránky, přičemž ta agresívnější ale i schopnější zásadně převažuje."
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  17:19 08.07.2015

  Tak to abyste se poohlédnul po novém avatárovi :)

  Jinak ono se už delší dobu hovoří o severní a jižní části Evropy s případnou svojí měnou, nemuselo by se to tu všechno úplně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tak to abyste se poohlédnul po novém avatárovi :)

  Jinak ono se už delší dobu hovoří o severní a jižní části Evropy s případnou svojí měnou, nemuselo by se to tu všechno úplně rozsypat. Uvidíme.
  Skrýt celý příspěvek

 • dante1
  17:09 08.07.2015

  Tak USA podle mne bude velmocí vždy, jen její vliv už nebude v budoucnu tak velký jako je tomu dnes a v čele světového žebříčku ji vystřídá Čína.Té podle mně k dosažení tohoto cíle ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tak USA podle mne bude velmocí vždy, jen její vliv už nebude v budoucnu tak velký jako je tomu dnes a v čele světového žebříčku ji vystřídá Čína.Té podle mně k dosažení tohoto cíle chybí poze to že není technicky zatím tak vyspělá jako např. Rusko nebo USA ale myslím že je jen otázkou času než ostatní dožene a stane se tak bezkonkurenční supervelmocí.Jinak co se týká EU tak ta se dříve nebo později nakonec asi stejně rozpadne a veškeré snahy o jeí zachování jen oddalují nevyhnutelné.
  Skrýt celý příspěvek

 • Petr M
  16:55 08.07.2015

  V současnosti jsou největší mocností USA ekonomickou i vojenskou, na paty jim šlape zejména Čína. Dominance USA a jejich vliv pomalu klesá, státy opouštějí i dolar jako rezervní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  V současnosti jsou největší mocností USA ekonomickou i vojenskou, na paty jim šlape zejména Čína. Dominance USA a jejich vliv pomalu klesá, státy opouštějí i dolar jako rezervní měnu a mezinárodní platidlo.
  EU za velmoc nepovažuji, to je politicko-byrokratické uskupení, jehož obliba mezi veřejností rychle klesá, zejména kvůli nesmyslným směrnicím, nařízením, kvótám na imigranty apod. EU je často nejednotná, bez armády, je pravda, že politici EU skáčou, jak USA pískají, Euro je sice silná konkurence dolaru, ovšem jeho budoucnost je nejistá, je pravděpodobné, že bankrotující Řecko budou následovat další ztráty, Španělsko, Itálie, Irsko, jakmile padne euro, skončí i EU jako taková, jak říkala Merklová.

  Dále mezi státy s velkým vlivem bych zahunul i Saudskou Arábii, Pákistán, Velkou Británii, Polsko.
  Skrýt celý příspěvek

 • Muhaha
  15:05 08.07.2015

  Moje výhrady k obsahu článku asi nejvýstižněji vyjeví můj vlastní aktuální žebříček mocností:

  I. Spojené státy americké
  II. Rusko, Čína
  III. Japonsko, Indie, Německo
  IV. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Moje výhrady k obsahu článku asi nejvýstižněji vyjeví můj vlastní aktuální žebříček mocností:

  I. Spojené státy americké
  II. Rusko, Čína
  III. Japonsko, Indie, Německo
  IV. Brazílie, Velká Británie
  V. Francie, Pákistán, Indonésie, Izrael
  VI. Turecko, Austrálie, Irán, Polsko
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  13:33 08.07.2015

  Dobrý článek. Seriál vypadá slibně, už se těším na pokračování.

  Dobrý článek. Seriál vypadá slibně, už se těším na pokračování.

 • GAVL
  07:50 08.07.2015

  Evropská unie dle mého názoru není ani z daleka mocností jako jsou USA, Rusko, Indie a Čína. I z tohoto důvodu jsou Německo a Francie ve výčtu druhořadých na VB se asi jen ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Evropská unie dle mého názoru není ani z daleka mocností jako jsou USA, Rusko, Indie a Čína. I z tohoto důvodu jsou Německo a Francie ve výčtu druhořadých na VB se asi jen zapomnělo.
  Především proto, že Německo, Francie a Velká Británie jakožto tempaři EU mají mnohdy rozličné zájmy a i např. v Libii jejich tajné služby upřednostňovali zájmy svých zemí nikoli zájem EU jako celku. Díky nejednotnosti zemí EU v zahraniční politice vznikají jen polovičaté rozhodnutí, které mají samozřejmě příliš krátký dech.

  Nakonec je toto tak nějak i v článku.
  Nesouhlasím však , že je problém v tom , že by EU nebyl jednotný stát. Je to jen o základech neupřímnosti silných členů a degenerace EU jako takové.
  Neschopnost chránit své hranice proti obsazení území cizími etniky. Něco podobného udělali severoameričtí indiáni vůči evropským kolonizátorům a jak dopadli. Měli bychom se nad tím zamyslet. To je i jedna věc co ovlivňuje schopnost být velmocí a to především převzetí zodpovědnosti za svá rozhodnutí a to chybí všem členům EU.
  Skrýt celý příspěvek