VIDEO: Jak se staví torpédoborec nové generace USS Zumwalt

Zumwalt
Foto: Přeprava 4500 tun vážícího kolosu vyžaduje dokonalou přípravu / YouTube

Stavba velké oceánské lodě není žádný med. Když se navíc jedná o nejnovější torpédoborec USS Zumwalt, přestává jakákoliv legrace.  Při stavbě tak pokročilé lodě je nutné všechny jednotlivé díly zpracovávat ve specializovaných montážních halách a pak teprve dopravit na místo, kde se bude loď sestavovat dohromady. Zde však vyvstává oříšek, jak všechny několik tisíc tun vážicí díly dopravit na místo určení a následně sestavit.Na dnešním přiloženém video záznamu uvidíte, jak technici přesouvají obří střední část lodě o váze 4500 tun do montážního doku. Připomeňme, že video bylo pořízeno ve slavných loděnicích Bath Iron Works Corp.

Při této příležitosti také nezapomene zmínit, že již byly vybrány jména pro všechny tři plánované torpedoborce třídy Zumwalt. První loď, podle níž je také pojmenovaná cela třída, ponese jméno po Admirálovi Elmo Zumwaltovi, veliteli amerického loďstva ve vietnamské válce.

Druhá loď ponese jméno USS Michael Monsoor, po příslušníkovi Navy SEAL, který svým vlastním tělem zalehl nepřátelský granát, a tak zachránil životy svým kolegům. Monsoor byl za svůj hrdinský čin posmrtně vyznamenán Medaili cti (Medal of Honor).

Před pár dny bylo vybráno také poslední jméno USS Lyndon B. Johnson . Ctí se dostalo americkému 36. presidentovi Johnsonovi, jenž také sloužil jako námořní důstojník ve druhé světové válce.

Nyní však již k samotnému logistickému koncertu:

Video: Doprava obří středové části z haly „Ultra Hall“ do montážního doku, kde už čekají další lodní sekce / YouTubeZdroj: MilitaryTimes

Nahlásit chybu v článku


Související články

Laserové zbraně nastupují k námořnictvu

Laser má oproti projektilovým zbraním řadu výhod. Dokáže střílet velmi rychle, přesně a na obrovské ...

Výroba torpédoborce DDG-1000 Zumwalt úspěšně pokračuje

Torpédoborce třídy Zumwalt (DDG-1000) budou za pár let nejpokrokovější válčené lodě amerického ...

Atmosféra kolem Íránu dále houstne

Události kolem íránského jaderného programu se začínají čím dál více dramatizovat. Nejnověji přidal ...

Uzavře Írán Hormuzský průliv pro ropné tankery?

Americká letadlová loď USS Abraham Lincoln opět demonstrovala americkou vojenskou přítomnost v ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...