VIDEO: Střelba z elektromagnetického kanónu

elektromagnetický kanón
Foto: Takhle výpada energie 32MJ / US Navy

Jak jsme vás informovali v jednom z předešlých článků, na základně amerického námořnictva NSWC (Naval Surface Warfare Center) v americkém státě Virginie bylo naistalováno první průmyslově vyráběné elektromagnetické dělo na světě. Vlastní zbraň vyrobil a dodal britský gigant BAE Systems, který zbraň umístil na základnu teprve před měsícem.

 

Po provedení řady nízkoenergetických výstřelů, je nyní EM kanón testován na plný výkon, a to mezi energiemi 20 MJ a 32 MJ. Jeden megajoule je ekvivalent energie objektu vážicího 1 tunu pohybující se rychlosti 161 km/h. Podle vzorce pro kinetickou energii je pak energie 32 MJ rovná objektu vážicího 1 tunu a pohybující se rychlostí 907 km/h.

Kromě samotného elektromagnetického děla je součásti zbraňového systému také celá řada senzorů, měřicích přístrojů a vysokorychlostních kamer pro snímání letícího projektilu. Právě pomocí instalované superrychlé kamery byl zaznamenán let projektilu vystřelený z elektromagnetického kanónu.

 

Na přiloženém záznamu vidíme, jak technik vkládá do EM děla speciálně tvarovaný projektil o váze cca 10 kg. Zbraň je nastavená na plný výkon, takže letící projektil se na videu záznamu pohybuje rychlostí přes 9000 km/h. Americké námořnictvo doufá, že zkoušky povedou k vývoji použitelného EM námořního děla, schopného střílet dělové projektily až do vzdálenosti 160 kilometrů.

Video: Objekt o váze 10 kg letící rychlostí 9000 km/h / YouTube, US Navy

 

Zdroj: US Navy

Nahlásit chybu v článku


Související články

MOP - královna všech bomb

Spojené státy a celý „západní“ svět čím dál více zneklidňuje íránský jaderný program. Ať už Irán ...

Mezikontinentální raketa Bulava - ocelová pěst Ruska

Rusko vstupuje do nové éry jaderného odstrašování. V pátek rusové udělali pomyslnou tečku ve vývoji ...

Prompt Global Strike – zbraň globálního úderu

V americkém obranném rozpočtu USA pro rok 2013 se počítá s obnovením vývoje zbraně schopné udeřit ...

Elektromagnetické zbraně o krok blíže reálnému nasazení

Vývoj elektromagnetických (EM) zbraní má v americkém námořnictvu US Navy stále nejvyšší prioritu. ...

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
  • allennicol
    12:39 04.08.2017

    Wow!Well written post.Looks so good and effective post.You have a very good and informative blog that contain plenty of information about different things. I found some good ...Zobrazit celý příspěvek

    Wow!Well written post.Looks so good and effective post.You have a very good and informative blog that contain plenty of information about different things. I found some good resources to the websites here.Your opinion about is really very useful as user point of view. Please keep sharing some more information.Please takes helps from authorized services that are available on web for your essay works. Visit best essay writing service if you want more writing tips and guidelines.Visit https://www.essayguardian.com/... Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...