VIDEO: Testování stíhačky F-35 Lightning II úspěšné pokračuje

F-35

Výroba a vývoj stíhačky F-35 Lightning II úspěšné pokračuje. Právě před pár dny Pentagon uzavřel s firmou Lockheed Martin kontrakt za 4 miliardy dolarů na dodávku první série 30 stíhaček F-35. Pro americké letectvo US Air Force je určeno 23 letounu typu F-35A a americké námořnictvo US Navy získá 6 letounů F-35C. Zbylé tři jsou určeny pro americké mariňáky. Půjde o letouny s krátkým vzletem a kolmým přistáním F-35C. Pojďme se nyní k této příležitosti podívat na nejnovější videa z testování letounu. Neváhejte, videa stojí za to!

 

První video záznam je ze 4. prosince letošního roku a ukazuje úspěšné testování letounu F-35 Lightning II. Letoun za celý letošní rok provedl již 837 úspěšných zkušebních letů, přičemž od posledního oficiálního reportu z 20. září provedl 185 letů.

F-35 Lightning II je lehká stíhačka 5. generace kombinující pokročilou technologii "stealth", vynikající výkonové parametry, skvělé manévrovací schopnosti, pokročilé senzory propojené do ucelené informační sítě, schopnost měnit úkoly za letu (např. stíhací/bitevní mód) a vysokou schopnost přežití na moderním bojišti.

Foto: Testování letounu F-35 je v plném proudu / US Air Force

Zde naopak můžeme shlédnout stíhačku F-35 ve verzi s krátkým vzletem a kolmým přistáním. Testování probíhalo na letadlové lodi USS WASP (LHD-1) u pobřeží amerického státu Virginie v říjnu 2011. Testovací letouny provedly celkově 72 úspěšných krátkých vzletů a stejný počet kolmých přistání.

Foto: Testování letounu F-35B na letadlové lodi USS WASP / US Navy

 

Zdroj: YouTube, Defense Tech

Nahlásit chybu v článku


Související články

VIDEO: F-35B Lightning II přistává na letadlové lodi

Pár dní nazpátek se udál významný milník v programu nového lehkého stíhače F-35 Lightning II. Verze ...

VIDEO: F-22 opět v akci!

Před čtyřmi měsíci byla na dobu neurčitou uzemněna celá flotila stíhaček F-22A Raptor. Impulzem k ...

NATO nad Libyi - technická rekapitulace

Společně se závěrem (doufejme) libyjské občanské války je téměř u konce také vojenská intervence ...

Evropský úspěch v Indii

Největší obchod s vojenskými stíhačkami za poslední dvě desetiletí. Tímto tvrzením se honosí indický ...