Výbuchy ve Vrběticích, Vladimír Putin a dezinformátoři

Výbuchy ve Vrběticích, Vladimír Putin a dezinformátoři
Igor Sergun byl šéfem GRU v letech 2011 až 2016 / Mil.ru, CC BY 4.0 (Zvětšit)

Česká republika prožívá od soboty události, na které nejsme vůbec zvyklí. Předseda vlády a ministr vnitra na mimořádné tiskové konferenci oznámili, že za dvěma výbuchy muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 stojí agenti ruských tajných služeb Alexandr Miškin a Anatolij Čepiga. Jedná se o stejné špiony, kteří se pokusili před třemi lety ve Velké Británii otrávit ruského defektora Sergeje Skripala a jeho dceru Julii.

Východní mocnost, která je následnickou zemí, jež nás v roce 1968 statisícovými armádami násilně okupovala, podnikla na území svrchované členské země NATO teroristický útok. Při něm zahynuly dvě osoby a České republice vznikla škoda ve výši kolem jedné miliardy korun. V neděli pro Novinky zastupující ministr zahraničních věcí Jan Hamáček uvedl, že plánovaná pondělní cesta do Moskvy byla jen zastírací manévr.

Dopředu podle svých slov totiž věděl, že nikam nepoletí. Řekl to DeníkuN a na Twitteru pak upřesnil, že celou akci s vyhoštěním 18 důstojníků ruských tajných služeb SVR a GRU z České republiky bylo nutné provést diskrétně a avizovaná cesta do Moskvy v tom hrála roli. „Vzhledem k rozsáhlosti a ojedinělosti celé akce i v rámci celého NATO a EU bylo nutné ji provést diskrétně, přičemž svou roli hrála i moje avizovaná cesta do Moskvy. Z pochopitelných důvodů nemohu veřejnosti sdělit všechny podrobnosti,” napsal Hamáček. Odveta na sebe nenechala dlouho čekat a za vyhoštění osmnácti pracovníků ruské ambasády v Praze vyhostilo v neděli Rusko z Moskvy dvacet pracovníků české diplomatické mise. 

Příprava cesty měla podle Hamáčkova vyjádření zastřít přípravy k vyhoštění Rusů z velvyslanectví v Praze. Bezpečnostní složky podle Hamáčka dosáhly fenomenálního úspěchu. Dodal, že vyhoštění 18 důstojníků tajných služeb SVR a GRU a rozbití dvou rezidentur ruských tajných služeb citelně oslabí nepřátelské aktivity ruských agentů nejen vůči České republice. Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka v souvislosti s naší okamžitou reakcí na případ Vrběticích a vyhoštění osmnácti ruských diplomatů z Prahy uvedl, že „takhle se chová sebevědomá a hrdá země“. 

Sobotka navrhoval v roce 2014 zmírnění sankcí proti Rusku 

Bývalý předseda vlády Bohuslav Sobotka výbuchy ve Vrběticích nazval teroristickým útokem. Podle jeho názoru se pravděpodobně jednalo o snahu destabilizovat tehdejší vládu. Expremiér Sobotka, který v roce 2014 stál v čele českého kabinetu, to prohlásil v rozhovoru pro Seznam zprávy.

V rozporu s tímto Sobotkovým tvrzením jsou ale informace z konce září 2014, které jasně hovoří o tom, že Sobotka v té době navrhoval zmírnění protiruských sankcí v případě, že podaří na východě Ukrajiny udržet příměří a před zimou obnovit dodávky plynu na Ukrajinu. Proti sankcím přitom Sobotka nevystupoval poprvé. „Pokud příměří bude trvat a bude pokračovat jednání mezi Ukrajinou a Ruskem, není žádný důvod, aby EU sankce zpřísňovala nebo zaváděla jakékoliv další,“ řekl tehdy Sobotka během návštěvy Plzně.

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v pondělí potvrdil, že vyšetřovatelé pracují s verzí, podle níž cílem útoku ve Vrběticích byl materiál určený k převozu do Bulharska. Exploze podle Zemana, který se v pondělí účastnil části vládního jednání, jež se incidentem z roku 2014 zabývalo, neměla nastat na území České republiky.

V tiskovém prohlášení zmíněná společnost EMCO ale odmítá, že by z ČR hodlala převézt munici do zahraničí. „V období měsíců před výbuchy v České republice, během nich a nejméně jeden rok po nich společnost EMCO neuskutečnila a ani neplánovala přepravit majetek z dotyčných skladů, ať už do Bulharska, nebo do jakékoli jiné země,“ uvádí se v prohlášení.

Vedení Ruska o akci muselo vědět

Současný vládce Ruské federace Vladimír Vladimirovič Putin patří bezesporu ke schopným politikům. Dokázal po dlouhých letech vzestupů a zejména pádů do jisté míry stabilizovat velkou multietnickou říši, která má dnes přibližně 146 000 000 obyvatel. Těžko zpochybnitelnou zásluhou bývalého poručíka KGB Putina je pak zejména skutečnost, že se svým týmem nepochybně přispěl ke zvýšení životní úrovně podstatné části obyvatel Ruské federace. O akci dvou agentů GRU ve Vrběticích byl nejvyšší ruský představitel určitě rovněž dobře informován.

Prezident Putin, který působí v tzv. velké politice již dvě desítky let, je první hlavou státu v ruských dějinách, která otevřeně mluví o stupni bídy i kriminality a o dalších svízelích své země. V knize Vladimír Putin – Kam kráčíš Rusko? od německého publicisty Borise Reitschustera, který dlouhodobě žije v Moskvě, se uvádí, že již to samo o sobě se v Rusku zdá být zázrakem.

Prezident Zeman mlčí, komunisté zase mlží

O bezprecedentním případu informovaly i některé ruské sdělovací prostředky. Pravděpodobně nejobsáhleji pak opoziční Novaja gazeta, jejímiž majiteli jsou milionář Alexandr Lebeděv a poslední sovětský prezident Michail Gorbačov. Tyto noviny citovaly především české zdroje. Stručnější informaci o případu přinesla v Ruské federaci také agentura TASS. Je třeba rovněž připomenout, že k případu s odhalením strůjců výbuchů ve Vrběticích dochází v době zvýšeného napětí mezi Ruskem a Ukrajinou, kdy podstatně silnější soused haraší zbraněmi a opět vyhrožuje vzpurné Ukrajině potrestáním. Rovněž vztahy Ruské federace a Spojených států amerických nejsou po nástupu administrativy prezidenta Joe Bidena do Bílého domu právě v nejlepší kondici.

Miloš Zeman, který je znám svou „slabostí“ pro Putinovo Rusko, se zatím k celému případu odmítl vyjádřit a ústy svého mluvčího vzkázal, že tak pravděpodobně učiní až koncem tohoto týdne. Zato KSČM se k činu ústy některých svých představitelů vyjádřila dle očekávání. Například poslanec Leo Luzar v nedělním pořadu televize Prima Nedělní partie mj. uvedl, že bychom si s Ruskem celou situaci ohledně výbuchu ve Vrběticích měli vyjasnit. Dodal, že ostrá vyjádření českých politiků mohou způsobit velké konflikty. Je potřeba, aby vláda poskytla více informací, podle něj totiž informace chybí. Luzar připomíná, že exploze muničních skladů se udála před sedmi lety a klade si otázky typu: „Stojí za tím nevyřízený účet mezi obchodníky se zbraněmi?“ „Měly to naše tajné služby zmonitorované?“ „Hraje se o Dukovany?“ Dále komunistický poslanec opakuje: „Než začneme vysílat silná tvrzení do médií, měli bychom takové informace získat.“ Všichni čeští politici se podle jeho slov snaží vyvolat nenávist vůči Rusku.    

Tomuto tradičnímu mlžení a lavírování komunistů se nelze příliš divit. V živé paměti jsou nedávná slova Luzarova stranického a poslaneckého kolegy Stanislava Grospiče, který desítky neozbrojených civilistů zavražděných v srpnu 1968 střelbou v ulicích našich měst sovětskými okupanty dokonce cynicky označil za oběti dopravních nehod.

Naši zpravodajci tradičně nejsou žádní „čučkaři“

Všeobecně je známo, že ruské tajné služby vždy patřily a stále patří ke světovým špičkám. Platí to od dob carského Ruska, přes celé období Sovětského svazu až po dnešek. Sovětské rozvědce se často dařilo proniknout přímo do „srdce“ nepřítele.

Totéž se ale traduje i o naší rozvědce, která po celou dobu první Československé republiky, během působení naší exilové vlády v Londýně, ale i za komunistů patřila k nejlepším ve světě. Totéž samozřejmě platí o současné Bezpečnostní informační službě, jejíž nynější ředitel Michal Koudelka se v roce 2019 sešel v sídle americké Central Intelligence Agency (CIA) v Langley s ředitelkou CIA Ginou Haspelovou a obdržel Tenetovu cenu za zahraniční spolupráci. Cena je pojmenovaná po Georgi Tenetovi, který byl ředitelem CIA v době útoků na New York v září 2001 a za války v Iráku.  

Koudelka k poctě, která mu byla udělena, tehdy uvedl: „Toto nejvýznamnější ocenění, které CIA dává, beru nejen jako ocenění své práce, ale především jako ocenění práce BIS.“ Překvapivé odhalení, týkající se výbuchů ve Vrběticích, je svědectvím o kvalitní činnosti BIS. V této souvislosti se bývalý šéf vojenské zpravodajské služby generál Andor Šándor v krátkém telefonickém rozhovoru se pro AN podivil nedávnému výroku prezidenta Zemana, který naše zpravodajce označil za „čučkaře“. Za zvláštní Šándor považuje zejména načasování – není jasné, kdy přesně se představitelé státu dozvěděli tuto šokující zprávu, „zvlášť když Hamáček říká, že to nevěděl, zatímco exministr Petříček říká, že to věděl,“ zamýšlí se generál.

K případu výbuchů ve Vrběticích se vyjádřili rovněž bývalí náčelníci generálního štábu Armády ČR generálové Jiří Šedivý a Petr Pavel, kteří uvedli, že se jednalo o teroristický čin, který nelze akceptovat. Většina významných představitelů dolní sněmovny i senátu, včetně jeho předsedy Vystrčila, se okamžitě v neděli po oznámení ze sobotního večera o zapojení ruských tajných služeb do výbuchů muničního skladu ve Vrběticích vyjádřila jednoznačně v tom smyslu, že je třeba tento akt odsoudit a označit ho jako „státní terorismus“. Miloš Vystrčil konstatoval, že se musíme „zbavit prorůstání ruského vlivu do českých, společenských a ekonomických struktur“. Předseda ODS Petr Fiala pak varoval, že ruské firmy „nesmí být žádným způsobem oslovovány v souvislosti s dostavbou Dukovan“.

Přes jistotu, s jakou hovoří premiér a místopředseda vlády o odůvodněnosti nové zprávy o Vrběticích, se brzy také vyrojily různé podivné dezinformační teorie a zpochybňující komentáře. Nejnověji se k nim v pondělí připojil i bývalý prezident Václav Klaus, který celou kauzu označil za „vykonstruovaného strašáka“. „Věřím, že kdyby v amerických prezidentských volbách znovu vyhrál Trump a byl dnes prezidentem, opožděná kauza Vrbětice by nenastala,“ napsal bývalý prezident na stránkách Institutu Václava Klause. K tomu, že se delší dobu nevysvětlené kauzy objasní, v historii novodobých dějin však dochází. Logicky se pak ale také stává, že překvapivá informace mnohé zaskočí a zdá se jim těžko uvěřitelná. V oblasti zpravodajských služeb, jak už z utajeného charakteru těchto složek vyplývá, mohou přetrvávat pochybnosti.

Příkladem je někdejší finský prezident Urho Kaleva Kekkonen. Málokdo věřil tomu, že Kekkonen byl dlouhá léta v důvěrném vztahu se sovětskou KGB. Teprve zběhnutí sovětského agenta Anatolije Golitsyna k americké CIA v roce 1961 přineslo do této věci více světla. Samotné motivy této spolupráce a její stupeň dosud stále zůstávají málo vysvětlenou a kontroverzní otázkou. Můžeme jen doufat, že v případu Vrbětic se česká veřejnost dozví, co bylo jeho pozadím a dostane se jí odpovědí na všemožné otázky. Hlavně je však třeba zajistit, aby na našem území již v budoucnu neoperovaly nezákonným způsobem cizí tajné služby a nepáchaly trestné činy s obětmi na životech občanů České republiky.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Rusko se obává anglosaské kolonizace Měsíce a Marsu

Z Ruska čím dál častěji a intezivněji přichází kritika americké společnosti SpaceX. Čelní ...

Současný stav tankového vojska Ruské federace

Aleksej Karpyčev, provozující ruský blog Kollekcioněr bajanov, napsal obsáhlý článek o stavu ...

Dodávky obrněné techniky do ruské armády za rok 2020

Aleksej Karpyčev, provozující ruský blog Kollekcioněr bajanov, pomocí volně dostupných ...

PREMIUM Dvacátá válka: Jak zlomit moc Ruska v nadcházejících časech chaosu

Polský think-tank Strategy & Future (S&F) spustil na začátku května prognostický výzkumný ...

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Jura99
  13:50 23.04.2021

  České MZ zřejmě přepsalo historii, ještě nikdy nebyl vypovězen tak velký počet diplomatů kvůli jedné akci, pravděpodobně celosvětově.

  České MZ zřejmě přepsalo historii, ještě nikdy nebyl vypovězen tak velký počet diplomatů kvůli jedné akci, pravděpodobně celosvětově.

  • Pepe81
   21:45 23.04.2021

   No konečně se pakují domů. I na seznamu teď trolí míň. Zberba putinovská.

   No konečně se pakují domů. I na seznamu teď trolí míň. Zberba putinovská.

  • Rase
   22:02 24.04.2021

   však jich taky u nás pracoval abnormální počet. Tedy začít s paritou je více než vhodné - mělo to tak být už cca 30 let...

   však jich taky u nás pracoval abnormální počet. Tedy začít s paritou je více než vhodné - mělo to tak být už cca 30 let...

  • flanker.jirka
   09:00 25.04.2021

   Jura99 Zatím se z EU a NATO přidalo k vyhoštění pouze minimum zemí. Ze západní Evropy, pokud jsem něco nepřehlédl, zatím nikdo. Pouhé vyjádření solidarity je spíše výsměch, ani si ...Zobrazit celý příspěvek

   Jura99
   Zatím se z EU a NATO přidalo k vyhoštění pouze minimum zemí. Ze západní Evropy, pokud jsem něco nepřehlédl, zatím nikdo. Pouhé vyjádření solidarity je spíše výsměch, ani si v těchto zemích nepředvolali ruské velvyslance.
   Asi by se naše vrchnost měla ptát co je s naším společným spojenectvím? A pokud už nějaká země někoho vyhostí, tak na jak dlouho? :-) (aby se jim tam po tiché dohodě po půlroce lidi na ambsády nevrátily)Skrýt celý příspěvek

   • HEKTOR
    10:14 25.04.2021

    flanker.jirka - presne ako píšete...to že čr podporilo slovensko a pobaltie je síce milé,ale váhu to má asi ako keby obce rákoš a snežnica podporili obec bešeňov proti ...Zobrazit celý příspěvek

    flanker.jirka - presne ako píšete...to že čr podporilo slovensko a pobaltie je síce milé,ale váhu to má asi ako keby obce rákoš a snežnica podporili obec bešeňov proti bratislave...
    smutné je,že krajiny ako nemecko a francúzko okrem nejakej "morálnej" podpore nespravili nič viac (ak sa nemýlim)...hold spoločný biznis nemecka s ruskom je asi viac ako eu/nato...
    bol by som celkom zvedavý na ich reakciu,keby sa niekedy nedajbože aktivoval článok 5...
    a keď toto v čr prehrmí,nech sa pokojne diplomati oboch krajín vrátia,ale nech sú počty v oboch krajinách rovnaké...Skrýt celý příspěvek

    • Jan Padesátýpátý
     13:02 25.04.2021

     Čekal bych, že země EU budou vyhošťovat Rusy samy od sebe, je to přeci v jejich zájmu aby Rusko nezabíjelo po Evropě (a tedy i u nich) lidi.

     Čekal bych, že země EU budou vyhošťovat Rusy samy od sebe, je to přeci v jejich zájmu aby Rusko nezabíjelo po Evropě (a tedy i u nich) lidi.

   • Ondra Mrklas
    14:13 25.04.2021

    Reakce na kauzu Skripal trvala kolem 12-14 dní od zjištění. My jsme v tomto případě o týden rychlejší s vyjádřeními a další kroky mohou dorazit po jednání EU začátkem příštího ...Zobrazit celý příspěvek

    Reakce na kauzu Skripal trvala kolem 12-14 dní od zjištění. My jsme v tomto případě o týden rychlejší s vyjádřeními a další kroky mohou dorazit po jednání EU začátkem příštího týdne. Já bych osobně Evropu ještě nezatracoval za pozdní reakci, ale naopak bych vyzvedl Slovensko o Pobaltí za až nadstandardně rychlou reakciSkrýt celý příspěvek

    • logik
     17:16 25.04.2021

     Btw. to právě vysvětluje, proč Zeman čekal s projevem týden. Věděl, že to do mezinárodní reakce hodí větší vidle, než kdyby své lži řekl hned a byly mu omláceny o hlavu hned, na ...Zobrazit celý příspěvek

     Btw. to právě vysvětluje, proč Zeman čekal s projevem týden.

     Věděl, že to do mezinárodní reakce hodí větší vidle, než kdyby své lži řekl hned a byly mu omláceny o hlavu hned, na to by se za ten týden už zapomnělo.....Skrýt celý příspěvek

 • Eagle
  13:42 23.04.2021

  Tak ti zmetci mají v Bulharsku na svědomí víc než jeden sklad. ...Zobrazit celý příspěvek

  Tak ti zmetci mají v Bulharsku na svědomí víc než jeden sklad.

  https://www.lidovky.cz/svet/da...
  Pokud se tohle prokáže s okamžitou platností zavést vízovou povinnost, všechny rusy s českým občanstvím prolustrovat a při sebemenším náznaku deportovat, okamžitě uzákonit zákaz vlastnictví půdy pro ruské občany. Tohle si fakt nemůžou dovolit.Skrýt celý příspěvek

  • logik
   13:46 23.04.2021

   Kampááááááňňň

   Kampááááááňňň

   • Pepe81
    21:13 23.04.2021

    Kampáááň.

    Kampáááň.

  • cejkis
   14:12 23.04.2021

   Bellingcat je webový portál založený Eliotem Higginsem. Využívá veřejně dostupné zdroje a publikuje investigativní příspěvky. Higgins ho založil jako nezaměstnaný otec v ...Zobrazit celý příspěvek

   Bellingcat je webový portál založený Eliotem Higginsem. Využívá veřejně dostupné zdroje a publikuje investigativní příspěvky. Higgins ho založil jako nezaměstnaný otec v domácnosti.Skrýt celý příspěvek

   • logik
    15:31 23.04.2021

    Ríká Ti něco argument ad hominem?

    A víš, že ho pravidelně používájí lidé, co lžou, protože korektní argument nemají?

    Ríká Ti něco argument ad hominem?

    A víš, že ho pravidelně používájí lidé, co lžou, protože korektní argument nemají?

    • Grugh
     21:29 23.04.2021

     @Logik Ano Logiku, právě jsi svou druhou větou použil klasický argumentační klam typu ad hominem. ;-) Cejkis uvedl fakt (volná citace z Wikipedie) a ty jsi ho nepřímo nazval ...Zobrazit celý příspěvek

     @Logik
     Ano Logiku, právě jsi svou druhou větou použil klasický argumentační klam typu ad hominem. ;-)
     Cejkis uvedl fakt (volná citace z Wikipedie) a ty jsi ho nepřímo nazval lhářem.
     Děkuji za názorný příklad.Skrýt celý příspěvek

     • Pavel1
      00:10 24.04.2021

      Jinými slovy, jsi nepochopil co znamená "argument ad hominem".

      Jinými slovy, jsi nepochopil co znamená "argument ad hominem".

     • Grugh
      10:03 24.04.2021

      "Argumentum ad hominem (lat. „argument k člověku“) je argument, kterým se diskutující snaží vyvrátit oponentovo tvrzení poukazováním na jeho názory či jednání, případně i na jeho ...Zobrazit celý příspěvek

      "Argumentum ad hominem (lat. „argument k člověku“) je argument, kterým se diskutující snaží vyvrátit oponentovo tvrzení poukazováním na jeho názory či jednání, případně i na jeho skutečné či domnělé nedostatky."

      Cejkis citoval wikipedii. Logik ho proto nepřímo nazval lhářem (domnělý nedostatek).Skrýt celý příspěvek

     • Pavel1
      12:17 24.04.2021

      Přesně tak, Cejkis nebyl a není schopen vyvrátit argumenty Bellingcatu a proto se trapně snaží otřít o jeho zakladatele pečlivě vypreparovanými výňatky z jeho života. Logik ho na ...Zobrazit celý příspěvek

      Přesně tak, Cejkis nebyl a není schopen vyvrátit argumenty Bellingcatu a proto se trapně snaží otřít o jeho zakladatele pečlivě vypreparovanými výňatky z jeho života. Logik ho na to upozorňuje.
      Jinými slovy i nadále nechápeš co je to "argument ad hominem".Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      23:51 24.04.2021

      Princip argumentačního klamu ad hominem je: "X má nějakou vlastnost*. Proto se X mýlí." (* skutečnou nebo domělou, ale hlavně špatnou) 1) Cejkis uvedl pravdu. Ale může se to brát ...Zobrazit celý příspěvek

      Princip argumentačního klamu ad hominem je:
      "X má nějakou vlastnost*. Proto se X mýlí." (* skutečnou nebo domělou, ale hlavně špatnou)
      1) Cejkis uvedl pravdu. Ale může se to brát jako první polovina argumentačního faulu ad hominem. Ale chyběla druhá polovina.
      2) Naopak Logik prohlásil, že Cejkis provedl (svojí jednoznačně pravdivou tezí) argumentační klam ad hominem. A proto je prý Cejkis (nepřímo) lhář. Jinými slovy: "Cejkis má nějakou vlastnost, proto se mýlí."
      Ale to byl skutečný KLAM. Cejkis řekl PRAVDU, ale na základě toho se měl MÝLIT. A toje už je jasná kontradikce.

      Jinak ad hominem nemusí být ve všech případech klam, např.:
      "Baron Prášil je notorický lhář, může si vymýšlet i tentokrát."
      Pokud je první čast pravda, ta druhá není vyloučená a rozhodně se nejedná o klam.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      13:03 25.04.2021

      "Ale může se to brát jako první polovina argumentačního faulu ad hominem. Ale chyběla druhá polovina." To si fakt hraješ na tak blbého? Cejkis to tady říkal že ho to jen tak ...Zobrazit celý příspěvek

      "Ale může se to brát jako první polovina argumentačního faulu ad hominem. Ale chyběla druhá polovina."
      To si fakt hraješ na tak blbého? Cejkis to tady říkal že ho to jen tak napadlo, žejo? Vůbec tím nechtěl snížit věrohodnost tvrzení předkládaných Bellingcatem. A teď tu o Karkůlce.

      Sorry - ale takovoudle argumentací jen ukazuješ, že Ti o žádnou pravdu nejde, že pro prosazení svého názoru se neštítíš použít argumentační fauly.

      "A proto je prý Cejkis (nepřímo) lhář. Jinými slovy: "Cejkis má nějakou vlastnost, proto se mýlí."
      V tomto opět lžeš. Já tvrdím: Cejkis používá takový způsob argumentace, který pravidelně používají LHÁŘI. Tedy nevyvozuji nic o platnosti Cejkisova konkrétního tvrzení. Netvrdil jsem, že z toho vyplývá, že Cejkisovo tvrzení o Bellingcatu je lež. Pouze taková argumentace by byla argumentem ad-hominem.

      Já vyvozuju z toho něco o Cejkisově věrohodnosti - a tam je argumentace tím, jaké argumentační fauly ve svém projevu Cejkis (nebo Ty) používá, zcela validní.

      ==

      Jediné, co bys mohl namítat, je, bavit se v diskusi o diskutérech není slušné.
      A tam částečně souhlasím. Jenže pokud někdo v diskusi začne používat takové argumentační fauly, jako použil Cejkis (nebo pak Ty) - tedy argumenty, které by slušný člověk prostě neměl vypustit z úst, tak IMHO upozornění, že tady šíří lživé argumenty je zcela na místě....Skrýt celý příspěvek

   • StandaBlabol
    16:38 23.04.2021

    Takhle jestli tohle je největší špína, co jsi na ně dokázal vyhrabat, tak je to dost slabé. Že využívají veřejně dostupné zdroje je obrovská výhoda, protože díky tomu jsou všechna ...Zobrazit celý příspěvek

    Takhle jestli tohle je největší špína, co jsi na ně dokázal vyhrabat, tak je to dost slabé. Že využívají veřejně dostupné zdroje je obrovská výhoda, protože díky tomu jsou všechna jejich zjištění ověřitelná.Skrýt celý příspěvek

    • Grugh
     00:11 25.04.2021

     Znamená veřejně dostupný zdroj pravdivý zdroj? Lze uveřejnit zfalšovanou informaci? A dále: Jak může Bellingcat potvrzovat věrohodnost vyšetřovací verze o o návštěvě falešných ...Zobrazit celý příspěvek

     Znamená veřejně dostupný zdroj pravdivý zdroj?
     Lze uveřejnit zfalšovanou informaci?

     A dále: Jak může Bellingcat potvrzovat věrohodnost vyšetřovací verze o o návštěvě falešných inspektorů ve Vrběticích a jejich účasti na výbuchu, když:
     1) Nemá přístup k žádankám o inspekci ve skladu.
     2) Interní komunikaci firmy Imex.
     3) Žádostem o vízum.
     4) Pobytovým kartám v hotelech.
     5) Informacím o bezhotovostních platbách.
     6) Údajům o klientech půjčoven aut.
     7) Údajům o pasažerech leteckých společností.
     ...
     K podobným údajům by se mohli dostat, jen pokud by tuto informaci někdo uveřejnil (nebo falešnou podstrčil a Bellingcat navedl na její stopu).

     Možná by se mohli zeptat zástupce firmy Imex:
     https://moravskoslezsky.denik....
     "Jak jsem již opakovaně uvedl, předmětní muži se nikdy ve společnosti Imex neohlásili. Pokud do areálu muničního skladu skutečně vstoupili, pak tak učinili bez vědomí společnosti Imex a bez doprovodu jejich zaměstnanců."
     Nebo by se mohli zeptat obchodníka se zbraněmi Gebreva:
     https://zahranicni.ihned.cz/c1...
     "Bulharský zbrojař zpochybňuje českou vyšetřovací verzi výbuchu ve Vrběticích. Odmítá, že by zde kupoval zbraně pro Ukrajinu"
     A tak by šlo pokračovat asi do nekonečna.Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      00:28 25.04.2021

      To, co tady předvádíte, jsou chabé pokusy zakrýt ruskou vinu. Ruští agenti se vůbec nemuseli do skladu fyzicky dostat, a mohl to nakonec udělat někdo jiný. Nebo tam mohli vlézt ...Zobrazit celý příspěvek

      To, co tady předvádíte, jsou chabé pokusy zakrýt ruskou vinu. Ruští agenti se vůbec nemuseli do skladu fyzicky dostat, a mohl to nakonec udělat někdo jiný. Nebo tam mohli vlézt přes plot.

      Stačí si uvědomit, že dva ruští agenti, kteří se pak účastnili útoku v Salisbury, poslali do Vrbětic kopii svých falešných pasů, a v den výbuchu spolu s dalšími agenty GRU opustili Česko. To je pro konstatování že ve výbuchu měli prsty zcela dostatečné.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      17:20 25.04.2021

      1) A jak otázky, které kladeš, souvisí s tím, kdo Bellingcat zazložil? Nijak. Takže teď jen poté, co nedokážeš udržet Vaše (s Cejkisem) tvrzení, se snažíš odvést hovor jinam 2) A ...Zobrazit celý příspěvek

      1) A jak otázky, které kladeš, souvisí s tím, kdo Bellingcat zazložil? Nijak.
      Takže teď jen poté, co nedokážeš udržet Vaše (s Cejkisem) tvrzení, se snažíš odvést hovor jinam

      2) A btw. máš staré noty, Gebrev už se přiznal, že obchodoval i s Ukrajinou.
      https://www.ceskenoviny.cz/zpr... Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      11:41 26.04.2021

      Popisoval jsem nedostatky "veřejně dostupných" zdrojů i to jak jsou Bellingcatem potvrzovány informace, ke kterým není veřejný přístup (pasy ve Vrběticích) a ignorována fakta ke ...Zobrazit celý příspěvek

      Popisoval jsem nedostatky "veřejně dostupných" zdrojů i to jak jsou Bellingcatem potvrzovány informace, ke kterým není veřejný přístup (pasy ve Vrběticích) a ignorována fakta ke kterým přístup je (svědectví Imexu a Gebreva).
      Pokud Imex (jako partner pro případné zbrojní inspektory) o pasech nic neví a Bellingcat ano, tak je rozhodně něco hodně špatně.

      Gebrev udělal dvě prohlášení, která se ale nevylučují. Záleží jen na čase (v roce 2014 vs. po roce 2014). Následují citace z našich médií:
      1) Gebrev v prohlášení odmítá, že by si V ROCE 2014 v Česku munici či zbraně pro Ukrajinu objednával. „Tvrzení, že munice zničená teroristickým činem v České republice v roce 2014 byla určena pro reexport EMKO na Ukrajinu, nejsou pravdivá. Společnost EMKO navíc nikdy nevyvážela na Ukrajinu střelivo pocházející z České republiky,“ tvrdí se v prohlášení.
      2) Společnost EMKO bulharského obchodníka se zbraněmi Emilijana Gebreva dodávala zbraně na Ukrajinu i PO ROCE 2014, kdy na východě země tamní separatisté podporovaní Ruskem začali bojovat proti ukrajinské armádě. Listu The New York Times to přiznal sám Gebrev, který původně vyzbrojování Ukrajiny popíral. Uvedl, že zbraně skladoval v muničním areálu v Česku.

      Ale každý (antilogik) tam vidí nebo cituje, co potřebuje.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      12:32 26.04.2021

      1) Ano, popisoval jsi údajné nedostatky Bellingcatu. Které ovšem nijak nesouvisí s Tvým původním tvrzení, kdo Bellingcat vlastní. A toto Tvé tvrzení jsme kritizovali a toto tvrzení ...Zobrazit celý příspěvek

      1) Ano, popisoval jsi údajné nedostatky Bellingcatu. Které ovšem nijak nesouvisí s Tvým původním tvrzení, kdo Bellingcat vlastní. A toto Tvé tvrzení jsme kritizovali a toto tvrzení bylo typickým argumentačním faulem.
      Tebou uvedené údajné nedostatky pak také byly argumentačním faulem, protože se Tvářili, že nějak podporují původní tvrzení, ač to není pravda. Šlo o evidentní argumentační faul typu red herring.
      https://bezfaulu.net/argumenta...

      2) Děkuju, že urážením ukazuješ, že skutečné argumenty nemáš. Tvoje konstrukce je pak postavená na překrucování reality: Gebrev původně popíral jakýkoli vývoz na Ukrajinu po roce 2014, nejen to, že by zbraně ve Vrběticích neměli jít na Ukrajinu, např. cituji:
      "a tvrdil, že veškerý vývoz zbraní na Ukrajinu zastavil na začátku bojů na východě země v roce 2014."
      https://www.novinky.cz/zahrani...

      Tedy Tvá konstrukce se Ti prostě rozsypala. Gebrevova první vyjádření k případu byly evidentně nepravdivé a Tvůj pokus s nimi argumentovat byla v lepším případě základní neinformovanost, v horším případě úmyslná lež.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      12:33 26.04.2021

      PS: Teda Tvým, Cejkisovým - nicméně Tys ho hájil, čímž se stalo i Tvé.

      PS: Teda Tvým, Cejkisovým - nicméně Tys ho hájil, čímž se stalo i Tvé.

     • Grugh
      20:54 26.04.2021

      Byla citace Gebreva opravdu moje úmyslná lež? V té době to bylo jediné veřejně dostupné vyjádření Gebreva ohledně události. A podobně jako Bellingcat, jsem pouzžil veřejně dostupné ...Zobrazit celý příspěvek

      Byla citace Gebreva opravdu moje úmyslná lež?
      V té době to bylo jediné veřejně dostupné vyjádření Gebreva ohledně události. A podobně jako Bellingcat, jsem pouzžil veřejně dostupné zdroje.
      To že následně Gebrev přidá další, kde zmíní že po roce 2014 do Ukrajiny dovážel zbraně i českého skladu, jsem rozhodně nemohl tušit.

      Navíc, když sledujete detaily oněch vyjádření, tak si dokonce v naprosté většině neodporují.
      V prvním mluví o munici v roce 2014 po vypuknutí revoluce. Ve druhém mluví o zbraních po roce 2014. Asi by se mělo zmínit, že po výbuchu byly sklady nějakou dobu nepřístupné (odklízení výbušnin a následné vyšetřování).

      Antilogika jako správného demagoga nepřesvědčím. Argumenty buď naprosto ignoruje, označí za lež, nebo v poslední době za argumentační klam (např. ten red herring nesprávná/nesouvisející fakta). Jediné přípustné argumenty jsou ty jeho a vše ostatní je lež. (Předpokládám, že nebude souhlasit ani s tímto tvrzením :-))
      Je to od něj podivně zvolená přezdívka, když logika je právě to, co jeho příspěvkům schází. Místo toho vytváří nesmyslné konstrukce, založené na spekulacích jinýl lidí. A všichní ostatní jsou lháři (v lepším případě).

      Mimochodem jak s danou kauzou nesouvisí zmínění nedostatků veřejně přístupných zdrojů? Bellingcat na jejich základě potvrzuje nějaký skutek, ale z veřejně dostupných zdrojů o něm žádné věrohodné informace mít nemůže.
      Ani žádanka, ani víza, ani seznamy pasažerů a hotelové pobytové karty, ani interní komunikace Imexu ... nejsou veřejné. Jen prohlášení několika politiků a státních ůředníků a spekulující mediální články (a podstrčené dezinformace).

      A další otazník: Proč byl v říjnu 2014 v ČR také Skripal? Nemohli ho ti agenti sem jen sledovat? (Logiku ne, to skutečně není to "red herring")
      https://www.idnes.cz/zpravy/do... Skrýt celý příspěvek

     • cejkis
      02:07 27.04.2021

      Logik je příklad člověka, který si svými úvahami vyrobí zaručenou pravdu a nikdy jinak. Prostě pro život nepoužitelný člověk. Naprostá ztráta času na jeho výlevy reagovat.

      Logik je příklad člověka, který si svými úvahami vyrobí zaručenou pravdu a nikdy jinak. Prostě pro život nepoužitelný člověk. Naprostá ztráta času na jeho výlevy reagovat.

   • Scotty
    20:40 23.04.2021

    Ono je úplně jedno kdo nebo kdy ho založil. Podstatné je že se dokáží dostat ke kvalitním informacím. Což se v minulosti několikrát potvrdilo.

    Ono je úplně jedno kdo nebo kdy ho založil. Podstatné je že se dokáží dostat ke kvalitním informacím. Což se v minulosti několikrát potvrdilo.

   • Pepe81
    21:11 23.04.2021

    bellingcat?
    Podívám se tam. Dík za tip.

    bellingcat?
    Podívám se tam. Dík za tip.

  • Pepe81
   21:46 23.04.2021

   Ti zmetci mají na výběr jen útok nebo hlad za 10 let.

   Ti zmetci mají na výběr jen útok nebo hlad za 10 let.

  • Rase
   22:12 24.04.2021

   Šest vybuchlých skladů v Bulharsku je už hodně velký nářez. Předpokládám, že vzhledem k historickým vazbám mezi Bulharskem a Ruskem, byla / je docela velká snaha celou věc ututlat. ...Zobrazit celý příspěvek

   Šest vybuchlých skladů v Bulharsku je už hodně velký nářez. Předpokládám, že vzhledem k historickým vazbám mezi Bulharskem a Ruskem, byla / je docela velká snaha celou věc ututlat. je dost úlet, co na Ruse vylézá za špínu. Jakoby nestačily ony hackerské útoky na tuzemské nemocnice z doby nedávné... fakt si nikdy neuměli dělat kamarády.Skrýt celý příspěvek

 • Tesil
  11:27 23.04.2021

  Možná to už níže v diskuzi proběhlo,v tom případě se omlouvám. Předpokládám,že nikoho nepřekvapí pobyt agentů spřátelených států na našem území. Pochybuji, že nezaznamenali pohyb ...Zobrazit celý příspěvek

  Možná to už níže v diskuzi proběhlo,v tom případě se omlouvám.
  Předpokládám,že nikoho nepřekvapí pobyt agentů spřátelených států na našem území.
  Pochybuji, že nezaznamenali pohyb dvou profláknutých ruských agentů bez diplomatického krytí.
  A nesnažili se zjistit co je k nám přivádí. Případně mohli jejich záměry odhalit a podělit se o výsledky s naší stranou,včas varovat,atd.Skrýt celý příspěvek

  • Jura99
   12:08 23.04.2021

   tomu nerozumím. Jakože spřátelení agenti sledují obličeje, které chodí u nás po chodnících nebo mají připojený kabel k pasové kontrole ? Turistů přijede do ČR (mimo pandemii) ročně ...Zobrazit celý příspěvek

   tomu nerozumím. Jakože spřátelení agenti sledují obličeje, které chodí u nás po chodnících nebo mají připojený kabel k pasové kontrole ? Turistů přijede do ČR (mimo pandemii) ročně přes dvacet milionů.Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    13:51 23.04.2021

    To je snad normální, že 70 agentů USA dokáže dokonale sledovat 140 diplomatů Ruska :)

    To je snad normální, že 70 agentů USA dokáže dokonale sledovat 140 diplomatů Ruska :)

    • Tesil
     19:36 23.04.2021

     Jirosi
     Možná ti uniklo,že spojenci nejsou pouze Spojené státy.

     Jirosi
     Možná ti uniklo,že spojenci nejsou pouze Spojené státy.

     • Scotty
      20:45 23.04.2021

      Zcela určitě nemají agenti různých rozvěděk nic lepšího na práci než u nás kontrolovat ruské turisty na ulicích.
      Navíc v roce 2014 jejich pravá identita nebyla patrně známá.

      Zcela určitě nemají agenti různých rozvěděk nic lepšího na práci než u nás kontrolovat ruské turisty na ulicích.
      Navíc v roce 2014 jejich pravá identita nebyla patrně známá.

     • Tesil
      22:24 23.04.2021

      Aha,tak proč tu vůbec jsou?
      Aby se kochali zdejší krajinou?

      Aha,tak proč tu vůbec jsou?
      Aby se kochali zdejší krajinou?

    • Pepe81
     21:15 23.04.2021

     Já jsem.jednoho sledoval jako obcan taky, smrdel u salamu v Tescu.

     Já jsem.jednoho sledoval jako obcan taky, smrdel u salamu v Tescu.

     • Pepe81
      21:16 23.04.2021

      Putinovec

      Putinovec

  • Ondra Mrklas
   12:12 23.04.2021

   Problém je, že oni jsou profláknutí až od roku 2018. V roce 2014, kdy došlo k výbuchu ve Vrběticích o Patovi a Matovi nikdo nevěděl. Samozřejmě poté, co se v kauze Skripal ...Zobrazit celý příspěvek

   Problém je, že oni jsou profláknutí až od roku 2018. V roce 2014, kdy došlo k výbuchu ve Vrběticích o Patovi a Matovi nikdo nevěděl. Samozřejmě poté, co se v kauze Skripal prozradili, tak na ně BIS byla upozorněna - tehdy začalo vyšetřování naplno, ale museli se dohledat všechny stopy. Také tomu nepomáhala nedostupnost areálu pro větší vyšetřování až do září 2020, tak bych zrovna v tomto případě časovou prodlevu docela chápalSkrýt celý příspěvek

   • Tesil
    12:50 23.04.2021

    Máš pravdu slovo profláknutý tedy škrtám ostatní zůstává
    Ti dva jsou pokládání za břídily.Tak předpokládám, že by pozornosti ujít neměli.

    Máš pravdu slovo profláknutý tedy škrtám ostatní zůstává
    Ti dva jsou pokládání za břídily.Tak předpokládám, že by pozornosti ujít neměli.

    • logik
     13:48 23.04.2021

     Považováni za břídili? Kým. Prostě během svých operací nechávali některé stopy, které se podařilo objevit. To, že někdy udělali pár větších chyb (v Salisbury) ještě neznamená, že ...Zobrazit celý příspěvek

     Považováni za břídili? Kým. Prostě během svých operací nechávali některé stopy, které se podařilo objevit. To, že někdy udělali pár větších chyb (v Salisbury) ještě neznamená, že ty chyby dělali dnes a denně.

     Z Tvé strany je to totálně demagogická argumentace.Skrýt celý příspěvek

     • Tesil
      20:29 23.04.2021

      Jsem rád,že zcela nedemagogicky hodnotíš kvality ruských agentů.
      Jako vždy si vše přizpůsobíš abys mohl nejapně oponovat.

      Jsem rád,že zcela nedemagogicky hodnotíš kvality ruských agentů.
      Jako vždy si vše přizpůsobíš abys mohl nejapně oponovat.

     • logik
      21:19 23.04.2021

      Co jsem si přizpůsobil? Konkrétně? Ten, kdo tady použil demagogii jsi ty, konkrétně jde o argumentační faul "apel na ...Zobrazit celý příspěvek

      Co jsem si přizpůsobil? Konkrétně?

      Ten, kdo tady použil demagogii jsi ty, konkrétně jde o argumentační faul "apel na lid"
      https://bezfaulu.net/argumenta...
      Kdy něco vyvozuješ z toho, že "lid" je považuje za břídily.Skrýt celý příspěvek

     • Pepe81
      21:27 23.04.2021

      To jako putinovští vrazi, MH17 letu, vrazi Skripalů a čechů jsou břídili? Asi jsou, bo víme.. Nejsou břídili, jsou putinohrdinové.

      To jako putinovští vrazi, MH17 letu, vrazi Skripalů a čechů jsou břídili? Asi jsou, bo víme.. Nejsou břídili, jsou putinohrdinové.

     • Grugh
      21:40 23.04.2021

      Břídil je člověk, který použije 3x (Gebrev, Skripal, Navalnyj) po sobě jed, který jasně vede k němu. Navíc je to údajně nejúčinější jed na světě a přitom všechny zamýšlené oběti ...Zobrazit celý příspěvek

      Břídil je člověk, který použije 3x (Gebrev, Skripal, Navalnyj) po sobě jed, který jasně vede k němu. Navíc je to údajně nejúčinější jed na světě a přitom všechny zamýšlené oběti přežijí (i když zorvna sedí v letadle bez možnosti adekvátní lékařské péče).
      K tomu už je potřeba notná dávka břídilství.

      Běžný tracič by maximálně po druhém selhání přešel na jinou metodu. Také by nepoužil něco, k čemu má údajně přístup jen on. A netrávil by někoho, kdo vlastně buď není důležitý nebo by ho mohl neutralizovat snadněji. Třeba podplatit, zdiskreditovat nebo na něj uvalit saknci.Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      21:49 23.04.2021

      @Logik: Další tvůj argumentační fault. Tesil napsal, že jsou pokládáni za břídily. Což je fakt. Až ty jsi provedl to propojení s klamem, že na základě názoru lidu z toho Tesil dělá ...Zobrazit celý příspěvek

      @Logik:
      Další tvůj argumentační fault.
      Tesil napsal, že jsou pokládáni za břídily. Což je fakt.
      Až ty jsi provedl to propojení s klamem, že na základě názoru lidu z toho Tesil dělá pravdu.
      Vždy druhou část tebou zmiňovaných argumentačních faulů doplníš až přímo ty (viz argumentace "ad hominem" o něco výše).
      Ale co bych od demagoga mohl jiného čekat (myslí si to lid i je to pravda)?Skrýt celý příspěvek

     • Tesil
      22:34 23.04.2021

      No jasně,když napíši, jsou to špičkoví agenti jsem troll.
      Když napíši,že jsou to břídilové vymyslíš si nějakou kravinu jenom abys mohl oponovat.

      No jasně,když napíši, jsou to špičkoví agenti jsem troll.
      Když napíši,že jsou to břídilové vymyslíš si nějakou kravinu jenom abys mohl oponovat.

     • Jan Padesátýpátý
      09:14 25.04.2021

      Grugh: co když ten "břídil" chce, aby to ukazovalo na něj? Proč Rusko po Salisbury popřelo, že v konkrétním letu Moskva-Londýn a zpět seděl "Boširov s Petrovem", tvrdilo že ti dva ...Zobrazit celý příspěvek

      Grugh: co když ten "břídil" chce, aby to ukazovalo na něj? Proč Rusko po Salisbury popřelo, že v konkrétním letu Moskva-Londýn a zpět seděl "Boširov s Petrovem", tvrdilo že ti dva vůbec neexistují, a teprve po týdnu Putin řekl "našli jsme je"?Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      11:47 26.04.2021

      Dobrá demagogie. ;-) A motiv proč by někdo chtěl aby to vždy ukazovalo na něj a aby se mu čin nepovedl? A proč u Vrbětic to na něj ukazuje až po skoro sedmi letech? Já si za to ...Zobrazit celý příspěvek

      Dobrá demagogie. ;-)
      A motiv proč by někdo chtěl aby to vždy ukazovalo na něj a aby se mu čin nepovedl? A proč u Vrbětic to na něj ukazuje až po skoro sedmi letech?
      Já si za to dokážu představit, že by někdo jiný chtěl, aby stopy vedly do Ruska a aby se činy staly a přitom vlastně nepovedly (oběti přežijí, nálože explodují předčasně, ...).
      "Cui bono, to je oč tu běží."Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    13:54 23.04.2021

    U tahle citlivé věci nestačí vědět, ale je potřeba se opřít o důkazy.
    Tudíž, ta časová prodleva není zase tak divná.

    U tahle citlivé věci nestačí vědět, ale je potřeba se opřít o důkazy.
    Tudíž, ta časová prodleva není zase tak divná.

    • Pepe81
     21:28 23.04.2021

     Vybouchlo to?

     Vybouchlo to?

 • memo
  10:38 23.04.2021

  Mimo tuto mimořádně zajímavou diskuzi bych uvítal na armádních novinách nějaký analytický článek k současné situaci na Ukrajině ve vztahu přesunům a rozmístění ruských sil v ...Zobrazit celý příspěvek

  Mimo tuto mimořádně zajímavou diskuzi bych uvítal na armádních novinách nějaký analytický článek k současné situaci na Ukrajině ve vztahu přesunům a rozmístění ruských sil v nástupištích poblíž rusko-ukrajinské hranice. Jestliže by Rusko rozhodlo Ukrajinu obsadit, jak by ruské síly postupovali. Přišel by první útok z Krymu, nebo ze severu? Nebo z Donbasu? Z Běloruska? Jednotlivě nebo ze všech stran současně ve stejnou dobu. Zdá se mi že Ukrajina je v bezvýchodné situaci, kdy Krym je jako kovadlina na které Ukrajina leží. Jaké jsou možnosti ukrajinské obrany zastavit či zpomalit invazi. Letectvo, dělostřelectvo nebo trend současné doby tedy drony.Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  08:00 23.04.2021

  Ještě chci dodat, že postup našeho MZ se zpočátku zdál takový nepřipravený, ale nutno říct, že ratlík to s medvědem zmáknul parádně na jedničku. Medvěd udělal chybu tou asymetrií ...Zobrazit celý příspěvek

  Ještě chci dodat, že postup našeho MZ se zpočátku zdál takový nepřipravený, ale nutno říct, že ratlík to s medvědem zmáknul parádně na jedničku. Medvěd udělal chybu tou asymetrií vypovězením více diplomatů, pokud by to neudělal, asi by se ratlík neodhodlal k dalšímu kroku. Ale ten další krok, tj. ultimátum (šance medvědovi na zpytování svědomí a nápravu chyby) to byla skvělá myšlenka. Rovněž závěr, tedy přátelské srovnání počtů na základě vídeňské úmluvy, nikoliv nepřátelské vypovězení konkrétních lidí, to je opět mistrovské dílo. V kontextu toho, jak to proběhlo, nutno říct, že i s medvědem může ratlík naložit, stačí se nebát. A ruskému prezidentovi ta slova o asymetriích, červených čárách a ratlících tedy moc nevyšla.Skrýt celý příspěvek

  • Pavel88
   10:41 23.04.2021

   Souhlasím, za ČR dobře zmáknuté, vyhostit hlavně agenty, po hysterické reakci Ruska, pár dní počkat a nakonec férový požadavek na paritu ambasád, bez nějakého vyhrožování/křičení. ...Zobrazit celý příspěvek

   Souhlasím, za ČR dobře zmáknuté, vyhostit hlavně agenty, po hysterické reakci Ruska, pár dní počkat a nakonec férový požadavek na paritu ambasád, bez nějakého vyhrožování/křičení.
   Pavel
   P.S. také oceňuji Slovensko za vyjádření solidarity jinak/silněji, než jen prohlášenímSkrýt celý příspěvek

  • Kfir
   00:54 23.04.2021

   Prisiel si to sem zasmradit? Staci mi vidiet meno v odkaze a viem, ze to ani nemusim otvarat. Len idiota dokaze ocarit clovek ako je Harabin. Nerob tu Slovakom hanbu ty mentalna ...Zobrazit celý příspěvek

   Prisiel si to sem zasmradit? Staci mi vidiet meno v odkaze a viem, ze to ani nemusim otvarat. Len idiota dokaze ocarit clovek ako je Harabin. Nerob tu Slovakom hanbu ty mentalna troska.Skrýt celý příspěvek

   • GlobeElement
    06:53 23.04.2021

    To nebude Slovák.

    To nebude Slovák.

   • Clavo
    10:49 23.04.2021

    A hneď nadávky a osočovanie to svedci o tvojej mentalite.

    A hneď nadávky a osočovanie to svedci o tvojej mentalite.

  • Sgt Murphy
   01:54 23.04.2021

   Že tento starý senilný dedo má poškodené určité mozgové funkcie po toľkých večeroch chlastania hektolitrov tvrdého alkoholu a šňupania rôznych návykových látok so svojim balkánskym ...Zobrazit celý příspěvek

   Že tento starý senilný dedo má poškodené určité mozgové funkcie po toľkých večeroch chlastania hektolitrov tvrdého alkoholu a šňupania rôznych návykových látok so svojim balkánskym kamarátom je celkom isté. Ale že týmto žvástom aj niekto verí, tak to je už mimo moje chápanie.Skrýt celý příspěvek

  • logik
   11:11 23.04.2021

   Ten pán prostě a jednoduše lže. Viz např. "Ak ide o podozrenie, či už dôvodné, alebo nepodložené, stále je to len a len podozrenie" Podezření je totiž v právnickém jazyce cokoli, ...Zobrazit celý příspěvek

   Ten pán prostě a jednoduše lže. Viz např.
   "Ak ide o podozrenie, či už dôvodné, alebo nepodložené, stále je to len a len podozrenie"
   Podezření je totiž v právnickém jazyce cokoli, co nepotvrdil soud.
   A je zcela normální, že v mezinárodních vztazích se na soud, který může trvat i několik let, nečeká.Skrýt celý příspěvek

   • Grugh
    21:57 23.04.2021

    @Logik: Další argmentační faul. Teze, že podezření je skutečně jen podezření, je jednoznačně a nezpochybnitelně pravda. A přesto jsi to uvedl jako příklad lži. A naopak jako ...Zobrazit celý příspěvek

    @Logik:
    Další argmentační faul.
    Teze, že podezření je skutečně jen podezření, je jednoznačně a nezpochybnitelně pravda.
    A přesto jsi to uvedl jako příklad lži.
    A naopak jako argument používáš tezi, že v mezinárodních vztazích se na soudy nečeká a tedy nepřímo, že vlastně na pravdě nezáleží. To je sice asi odporný fakt pravda, ale rozhodně to nedělá lež z té původní teze.
    Teď už ti opravdu tleskám "antilogiku". Můj hlas v ankětě Demagogo roku sis právě zasloužil.
    PS: Nejsi náhodou právník (nebo alespoň zběhlý student práv)?Skrýt celý příspěvek

    • logik
     13:07 25.04.2021

     "Teze, že podezření je skutečně jen podezření, je jednoznačně a nezpochybnitelně pravda." To, že je něco podezření - tedy že to nepotvrdil soud - NIC NEŘÍKÁ O TOM, JAK SILNÉ JSOU ...Zobrazit celý příspěvek

     "Teze, že podezření je skutečně jen podezření, je jednoznačně a nezpochybnitelně pravda."
     To, že je něco podezření - tedy že to nepotvrdil soud - NIC NEŘÍKÁ O TOM, JAK SILNÉ JSOU DŮKAZY a tedy jestli člověk (nikoli moc soudní) si může nebo nemůže být tím obviněním jistý.

     Tedy celá Tvá argumentace je postavena na naprosto mylné premise: že z toho, že jde podezření nutně plyne nejistota.Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      12:40 26.04.2021

      Nikoliv. Moje argumentace je postavená na tom, že jsi demagog, který pravdu považuje za lež. Spekulovat jestli existují nebo neexistují důkazy nemá smysl. Pro zjištění pravdivosti ...Zobrazit celý příspěvek

      Nikoliv. Moje argumentace je postavená na tom, že jsi demagog, který pravdu považuje za lež.

      Spekulovat jestli existují nebo neexistují důkazy nemá smysl. Pro zjištění pravdivosti výroku: "Podezření je jen podezření" to v čisté LOGICE nemá vliv.

      Mimochodem s jistotou již víme, že neexistují důkazy o přítomnosti agentů ve Vrběticích. Nemá je BIS a ani firma Imex s žádnými falešnými inspektory nejednala a nikoho tam nepustila. A přitom "údajná" žádost falešných inspektorů z Tádžikistánu má být důkazem o zapojení ruských agentů do výbuchu. To nedává logiku.Skrýt celý příspěvek

     • Ján Paliga
      21:10 26.04.2021

      @ Grugh "A přitom "údajná" žádost falešných inspektorů z Tádžikistánu má být důkazem o zapojení ruských agentů do výbuchu. To nedává logiku." Zabudol si ešte napísať, že žiadosť ...Zobrazit celý příspěvek

      @ Grugh

      "A přitom "údajná" žádost falešných inspektorů z Tádžikistánu má být důkazem o zapojení ruských agentů do výbuchu. To nedává logiku."

      Zabudol si ešte napísať, že žiadosť poslali s jednou verziou pasov a do ČR prišli s druhou verziou pasov...

      Vidím, že "makáš jako šroub...." Cui bono?Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      00:54 27.04.2021

      Komu tu žádost poslali? Firmě Imex to nebylo. Tak snad jedině Bellingcatu nebo "čučkařům" z naší BIS. ;-) Ví vlastně někdo, odkud se ta žádost po sedmi letech vynořila? Z hlubin ...Zobrazit celý příspěvek

      Komu tu žádost poslali?
      Firmě Imex to nebylo.
      Tak snad jedině Bellingcatu nebo "čučkařům" z naší BIS. ;-)

      Ví vlastně někdo, odkud se ta žádost po sedmi letech vynořila? Z hlubin internetu, kde jí "zcela náhodou" objevil uvědomělý agent BIS a souběžně s ním i všímavý novinář z Bellingcatu (bez přístupu k neveřejným informacím)? A teď si navzájem potvrzují pravost svých zdrojů.Skrýt celý příspěvek

  • Pepe81
   21:33 23.04.2021

   Ja som to ani nečítal. Videl som Harabin, dvakrat ma natiahlo, nozik sa mi vo vrecku otvoril. Bratia, tohoto zločinca počúvajte len cez mreže.

   Ja som to ani nečítal. Videl som Harabin, dvakrat ma natiahlo, nozik sa mi vo vrecku otvoril. Bratia, tohoto zločinca počúvajte len cez mreže.

  • Ján Paliga
   22:32 24.04.2021

   .... toho sudcu, ktorý rozvrátil celú justíciu Slovenska svojou nemorálnou činnosťou si tu naozaj dávať nemusel...

   On nemá morálne právo vyjadrovať sa ku ničomu.

   .... toho sudcu, ktorý rozvrátil celú justíciu Slovenska svojou nemorálnou činnosťou si tu naozaj dávať nemusel...

   On nemá morálne právo vyjadrovať sa ku ničomu.

   • HEKTOR
    10:15 25.04.2021

    ale veď všetko bolo podľa zá-ko-na :)

    ale veď všetko bolo podľa zá-ko-na :)

    • Ján Paliga
     23:02 25.04.2021

     Vy-hraj voľ-by pre-zi-den-ta a mô-žeš všet-ko!

     Vy-hraj voľ-by pre-zi-den-ta a mô-žeš všet-ko!

 • Ján Paliga
  21:56 22.04.2021

  .... tu to ale riadne fičí..... cca 174 príspevkov za 24 hodín....

  Hor sa čítať...!

  .... tu to ale riadne fičí..... cca 174 príspevkov za 24 hodín....

  Hor sa čítať...!

 • gjiricek
  18:55 22.04.2021

  O podílu GRU na výbuchách dvou skladů nelze pochybovat. Domnívám se, že tam měli komplice na české straně, protože není možné, aby bez dozoru procházeli muničním skladem a v klidu ...Zobrazit celý příspěvek

  O podílu GRU na výbuchách dvou skladů nelze pochybovat. Domnívám se, že tam měli komplice na české straně, protože není možné, aby bez dozoru procházeli muničním skladem a v klidu rozmísťovali časované nálože. Dále museli mít informace o kompletaci zásilek a způsobu transportu, datumu odeslání. Takže museli mít člověka ve firmě IMEX Group, který jim pomohla informace předal.Skrýt celý příspěvek

  • Eagle
   19:46 22.04.2021

   Ale no tak, to jsou pohádky co povídáte. Areál Vrbětice má hranici dlouhou 10 km. Oplocení bylo bez pohybových snímačů, psovodů, strážných jednotek, elektrotechnického zabezpečení. ...Zobrazit celý příspěvek

   Ale no tak, to jsou pohádky co povídáte. Areál Vrbětice má hranici dlouhou 10 km. Oplocení bylo bez pohybových snímačů, psovodů, strážných jednotek, elektrotechnického zabezpečení. Ostrahu zabezpečovala civilní firma, která měla pracovníky na hlavní bráně a ti prováděli nepravidelné objíždky skladu. Žádný informace o kompletaci mít nemuseli, stačilo mít agenta na bulharské straně ( vzhledem k jejich operacím v Bulharsku a také výbuchu dalšího skladu v Bulharsku ve 2011 je to velmi pravděpodobné) mohli získat informace o uskladnění a vyskladnění přímo z prostředí překupníka). Uvědomte si, že muniční sklady o takové rozloze, pokud patřili ČSLA běžně chránila rota strážáků a minimálně četa psovododů. Dnes se ve velké míře používají elektrotechnické zabezpečovací zařízení, pokud chceš příklad dám ti malou nápovědu, zbytek si najdi sám (Tři trubky, Reserva)
   Mě osobně spíš zaráží způsob iniciace, nevěřím, že rusové dokáží vyrobit kosmickou loď, ale nedokáží vyrobit spolehlivý časový iniciátor, mimochodem, při druhé výbuchu byl sklad opravdu velice dobře chráněn desítkami policistů a vojáků, pochybuji, že by se tam někdo pokoušel opět umístit iniciační zařízení, spíš se přikláním k tomu, že oba dva iniciátory byly umístěny po první návštěvě, proč ale " údajný předčasný výbuch" mi stále uniká, jak říkám, pochybuji, že by došlo ke selhání časovače, který jistě měli pojištěný na několik způsobů.Skrýt celý příspěvek

   • gjiricek
    20:10 22.04.2021

    Neodpověděl jste mi jak se tam dostali, předpokládám že vstupy do skladů byly monitorovány kamerami a bylo tam elektronické zabezpečení a trezorové dveře nebo vrata. Na zabezpečení ...Zobrazit celý příspěvek

    Neodpověděl jste mi jak se tam dostali, předpokládám že vstupy do skladů byly monitorovány kamerami a bylo tam elektronické zabezpečení a trezorové dveře nebo vrata. Na zabezpečení skladů se zbraněmi je upraveno v několika zákonech a nařízením vlády.
    Dále si zjistěte jakým způsobem se vydává povolení a licence na vývoz zbraní. Liší se to podle země vývozu, zda je v EU nebo mimo ni.Skrýt celý příspěvek

    • Eagle
     20:48 22.04.2021

     předpokládáte špatně. 50 samostatných muničních skladů s rozlohou 500 až 1000 metrů čtverečních. Jedná se o bývalé vojenské sklady, tj dle rozlohy samotného skladu se u těch ...Zobrazit celý příspěvek

     předpokládáte špatně. 50 samostatných muničních skladů s rozlohou 500 až 1000 metrů čtverečních. Jedná se o bývalé vojenské sklady, tj dle rozlohy samotného skladu se u těch největších může nacházet až několik jednotek samostatných nákladních ramp, kryté vyztuženými vraty, nikoliv pancéřovými ( postrádají smysl). Pokud vezmu v potaz 50 budov s průměrným počtem nákladových ramp cca 2, tak se pohybujeme v počtech cca 100 kamer tj 100 obrazovek. Uvědomte si, že tento sklad byl opuštěn AČR tuším že ve 2006, ve 2012 byl převeden na VTÚ a ten jej pronajímal velmi zajímavým klientům jako byl právě IMEX, STV GROUP a EXCALIBUR. Vzpomeňte se, jaké kamerové systémy byly v roce 2006 k dispozici, taktéž infrazávory a podobně. Pak do toho promítněte cca 6 let opuštěný objekt a pak správu VTU, to Vám může dát jistý náhled v jakém stavu bylo elektrotechnické zabezpečení budov. Z vlastní zkušenosti vím (netvrdím, že to je případ Vrbětic) že samotné sklady se zabezpečovaly pouze vstupním snímačem pohybu dvěří. Toto zabezpečení ale lze aplikovat pouze na sklady které jsou od sebe vzdáleny desítky metrů, vzhledem k úbytku napětí na kabeláži nelze tento systém zabezpečení aplikovat na takto rozlehlém objektu bez použití rádiotechnických pojítek, které by přenášely signál k ostraze. I kdyby byly tyto zabezpečovací systémy instalovány v roce 2006 tj když armáda opouštěla objekt, tak už v roce 2014 byly lehce překonatelné. Evidentně jste nikdy nebyl u překupníků a nikdy jste neviděl desítky či stovky odprodaných BVP, OT, T72 na dvoře, který hlídal jeden vrátný, takže to je asi tolik ke střežení těchto objektů.Skrýt celý příspěvek

     • gjiricek
      21:59 22.04.2021

      Díky za odpověď,nečekal jsem že to bude na tak chabé úrovni.

      Díky za odpověď,nečekal jsem že to bude na tak chabé úrovni.

    • Scotty
     20:51 22.04.2021

     Žádné takové zabezpečení tam nebylo. Ten sklad armáda definitivně opustila v roce 2006 a do jeho zabezpačení se před ani potom nijak neinvestovalo. Ostatně na slabé zabezpečení ...Zobrazit celý příspěvek

     Žádné takové zabezpečení tam nebylo. Ten sklad armáda definitivně opustila v roce 2006 a do jeho zabezpačení se před ani potom nijak neinvestovalo. Ostatně na slabé zabezpečení upozorňovali tajné služby už před expozí.Skrýt celý příspěvek

   • Jura99
    20:30 22.04.2021

    ja si to spis myslim opacne, ze selhal ten druhy detonator a spustil opozdene. Pokud chteli znicit vsechnu munici, tezko mohli na 100% spolehat, ze po odvozu z Vrbetic bude v ...Zobrazit celý příspěvek

    ja si to spis myslim opacne, ze selhal ten druhy detonator a spustil opozdene. Pokud chteli znicit vsechnu munici, tezko mohli na 100% spolehat, ze po odvozu z Vrbetic bude v nejake konkretni datum takto pekne pohromade. Vybuch skladu lze dobre naraficit jako nehodu i v nasich koncinach se prihodi (Explosia, Novaky, Policka). Oba akteri dostali vyznamenani, za zbabrany neuspech by jej asi nedostali. Takze spis tipuju, ze Vrbetice byly cil, ale je to jen nazor, nic o tom nevim.Skrýt celý příspěvek

    • Eagle
     21:06 22.04.2021

     těžko říct, každopádně vím, že jako elektrotechnický amatér bych sestrojil elektronické spouštěcí ústrojí s klidně dvojím či trojím jištěním, například za použití nejznámějšího ...Zobrazit celý příspěvek

     těžko říct, každopádně vím, že jako elektrotechnický amatér bych sestrojil elektronické spouštěcí ústrojí s klidně dvojím či trojím jištěním, například za použití nejznámějšího analogového časovacího obvodu 555 a popravdě je velmi malá pravděpodobnost, aby tento časový obvod i přes všechno jištění selhal. Pro jistotu bych do obvodu zařadil jako pojistku NOKIA 3110 se zesílenou baterií cca 10 000mAH což by stačilo na cca 2 až 3 týdny v režimu stand by.
     Jinak výbuch skladu není vůbec jednoduché narafičit, nezaměnovat se sklady Explozie a podobně. Vojenská munice obsahuje maskovou jistotu zapalovače, u reaktivních a dělostřeleckých granátů nejen že zapalovač není ve stejném objektu jako samotný granát ale i kdyby byl, tak díky výše popsanému systému jistoty dochází k odjištění a po vystřelení granátu z hlavně, kdy díky obrovskému přetížení při zrychlení dojde k odjištění tím způsobem, že se přestřihnou jistící kolíčky držící iniciační mechanismus. Je prakticky nemožné dosáhnout tohoto jevu například upuštěním střely přímo na zapalovač, hodem či nešikovnou běžnou manipulací. Právě proto, vyšetřovatelé od začátku pracovali i s jinou verzí, protože samotná uskladněná munice je velmi, velmi bezpečná.Skrýt celý příspěvek

     • Jura99
      21:12 22.04.2021

      tam to vypadalo na iniciaci pozarem, jako kdyby tam dali lahev s napalmem nebo necim podobnym. A casovac treba mohl byt chemicky, nebo elektronika selhat nemusela, mohla sepnout, ...Zobrazit celý příspěvek

      tam to vypadalo na iniciaci pozarem, jako kdyby tam dali lahev s napalmem nebo necim podobnym. A casovac treba mohl byt chemicky, nebo elektronika selhat nemusela, mohla sepnout, ale rozbuska si z nejakeho duvodu sepnuta pockala.Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      21:36 22.04.2021

      Eagle Hlavně nevíme co v těch skladech reálně bylo. Ta dělostřelecká minice se mohla jen "přidat". Rozhodně tam muselo dojít k prvotnímu výbuchu který okamžitě zabil oba ...Zobrazit celý příspěvek

      Eagle
      Hlavně nevíme co v těch skladech reálně bylo. Ta dělostřelecká minice se mohla jen "přidat".
      Rozhodně tam muselo dojít k prvotnímu výbuchu který okamžitě zabil oba zaměstnance Imexu a způsobil požár. To co k tomu bylo použito se pravděpodobně určit nepodaří a ani proč to selhalo. Ale třeba měli štěstí a něco našli, kdo ví.Skrýt celý příspěvek

 • Sgt Murphy
  18:54 22.04.2021

  Takto asi vidím koordináciu spoločných krokov NATO a ich postupnosť v kontraste aktuálneho diania v prípade invázie vojsk Ruska do štátov Pobaltia a Poľska... ... Rusko masívne ...Zobrazit celý příspěvek

  Takto asi vidím koordináciu spoločných krokov NATO a ich postupnosť v kontraste aktuálneho diania v prípade invázie vojsk Ruska do štátov Pobaltia a Poľska...

  ... Rusko masívne premiestňuje vojská k hraniciam NATO...
  - Vedenie NATO situáciu plne vníma a spoločne pozorne monitoruje.
  ... Rusko spúšťa neohlásené cvičenie bez medzinárodných pozorovateľov, najväčšie v svojej novodobej histórii...
  - Vedenie NATO vyjadruje hlboké znepokojenie.
  ... Rusko ukončuje cvičenie, ale nesťahuje vojská z hraníc NATO.
  - Vedenie NATO zvoláva mimoriadnu schôdzu.
  ... Spravodajské služby informujú o možnej zásterke cvičenia ako o chystanej invázii do krajín Pobaltia a Poľska. Napätie eskaluje...
  - Vedenie NATO vyjadruje, že jednoznačne stojí za svojimi členmi.
  ... Ruské vojská prekračujú hranice Pobaltia a Poľska...
  - Vedenie NATO je zdrvené a volá po solidarite.
  ... Ruské vojská pokračujú hlboko do vnútrozemia krajín NATO...
  - NATO spoločne vymedzuje svoje postoje voči Rusku.
  ... Ruské vojsko umlčalo posledné ohniská odporu v Pobaltí...
  - NATO spoločne odsúdilo agresívne kroky Ruska.
  ... Varšava padla...
  - NATO vyjadruje jednoznačnú plnú podporu napadnutým štátom.
  ... Ruské vojsko sa blíži k poslednej obrannej línii Poľska
  - NATO bude rokovať o možnom spoločnom postupe.
  ... Poľsko prestalo existovať...
  - NATO sa na rokovaní dohodlo o možných nasledovných krokoch.
  ... Ruské vojská smerujú na Berlín a Prahu...
  - NATO čaká na vyjadrenie svojich členských krajín o spoločnom postupe voči Rusku.Skrýt celý příspěvek

  • Lukas
   21:31 22.04.2021

   Pro Sgt Murphy To jest argument za tym byśmy się sami "dogadali" w kwestii bezpieczeństwa regionu. Niezależnie od tego że wszyscy jesteśmy członkami NATO. Trzeba po prostu pogadać ...Zobrazit celý příspěvek

   Pro Sgt Murphy
   To jest argument za tym byśmy się sami "dogadali" w kwestii bezpieczeństwa regionu.
   Niezależnie od tego że wszyscy jesteśmy członkami NATO.
   Trzeba po prostu pogadać o różnych scenariuszach.
   Co jeśli...Skrýt celý příspěvek

  • Klimesov
   08:15 23.04.2021

   To je docela schizoidní vidění světa :D :D Já vám nechci kazit toto vidění, ale ony Pobaltské země a Polsko jsou součástí NATO, takže ve chvíli, kdy by podle toho co píšete Ruské ...Zobrazit celý příspěvek

   To je docela schizoidní vidění světa :D :D
   Já vám nechci kazit toto vidění, ale ony Pobaltské země a Polsko jsou součástí NATO, takže ve chvíli, kdy by podle toho co píšete Ruské jednotky zaútočili tak by bojovali s NATO.
   Další věcí je to, že my máme vojáky v Pobaltí, takže vámi popisované teoretické akce Ruska by nejspíše vedli ke smrti Českých občanů a občanů jiných sátů jak EU tak NATO. To znamená, že by v tu danou chvíli začali bojovat i s námi a se zbytky NATO.
   Takže ten váš nástin jen vychází z neznalosti aktuálního stavu věcí a toho co vůbec NATO je a jak funguje :-)Skrýt celý příspěvek

   • Sgt Murphy
    11:52 23.04.2021

    Ďakujem za upozornenie :D v Pobaltí som bol tiež, škoda tej mojej "neznalosti"...

    Ďakujem za upozornenie :D v Pobaltí som bol tiež, škoda tej mojej "neznalosti"...

   • Pepe81
    21:37 23.04.2021

    Nebud posrany rus. Si posrany?

    Nebud posrany rus. Si posrany?

    • Pepe81
     21:39 23.04.2021

     Tak tu neplac, dneska som ta videl v zachode.

     Tak tu neplac, dneska som ta videl v zachode.

 • cejkis
  18:49 22.04.2021

  Líbí se mi, jak nikdo nespojuje aktuální události se záměrem vyřazení Ruska z tendru :-) To spolu vůbec nesouvisí :-)))

  Líbí se mi, jak nikdo nespojuje aktuální události se záměrem vyřazení Ruska z tendru :-) To spolu vůbec nesouvisí :-)))

  • Jura99
   19:06 22.04.2021

   JE je beh na dlouhou trat, nejdriv pristi vlada, mozna jeste pozdeji. A k neosloveni Rusu zadna zaminka neni zapotrebi.

   JE je beh na dlouhou trat, nejdriv pristi vlada, mozna jeste pozdeji. A k neosloveni Rusu zadna zaminka neni zapotrebi.

  • gjiricek
   19:16 22.04.2021

   Tam jde hlavně o to, jak výkonný reaktor potřebujeme a kdo ho může s kompletní technologií dodat. Z tohoto důvodu byly tanečky kolem Rozatomu, protože jak Korejci, tak Francouzi ...Zobrazit celý příspěvek

   Tam jde hlavně o to, jak výkonný reaktor potřebujeme a kdo ho může s kompletní technologií dodat. Z tohoto důvodu byly tanečky kolem Rozatomu, protože jak Korejci, tak Francouzi mají výkonnější reaktory, které neuchladíme. Požadujeme tlakovodní reaktory PWR. Westinghouse se dostal do problému v USA při stavbě několika bloků JE, údajně cena stoupla o 125% a stále není hotovo. Podle mě žádný tendr již nebude.Skrýt celý příspěvek

   • Scotty
    20:53 22.04.2021

    Minimálně ještě Korejci mají vyjovující reaktor. Francouzi také deklarují že upraví jejich reaktor na nižší výkon.

    Minimálně ještě Korejci mají vyjovující reaktor. Francouzi také deklarují že upraví jejich reaktor na nižší výkon.

   • Jirosi
    22:56 22.04.2021

    Limit oblasti jsou cca 2GW, do toho se vleze skoro cokoliv.

    Limit oblasti jsou cca 2GW, do toho se vleze skoro cokoliv.

  • cejkis
   19:31 22.04.2021

   Zase vám demoblok zapomněl sdělit, že problém je český jaderný průmysl. Vlastní jej Rusové. Vyřazení Ruska znamená odstřelení českého průmyslu. Teď si jen držme palce ať Škodu JS ...Zobrazit celý příspěvek

   Zase vám demoblok zapomněl sdělit, že problém je český jaderný průmysl. Vlastní jej Rusové. Vyřazení Ruska znamená odstřelení českého průmyslu. Teď si jen držme palce ať Škodu JS koupí Francouzi.Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    22:58 22.04.2021

    Těžko, všichni budou muset značnou část realizovat tu. Je to jen o smlouvě.

    Těžko, všichni budou muset značnou část realizovat tu. Je to jen o smlouvě.

  • logik
   20:09 22.04.2021

   Ten tendr se připavuje několik let a ještě nějakou dobu poběží. Takže to je asi tak pitomej argument, jako když Babiš u každé své kauzy řve, že je před volbama. Nemůže náhodou za ...Zobrazit celý příspěvek

   Ten tendr se připavuje několik let a ještě nějakou dobu poběží. Takže to je asi tak pitomej argument, jako když Babiš u každé své kauzy řve, že je před volbama.

   Nemůže náhodou za ty výbuchy Kalousek?Skrýt celý příspěvek

  • Klimesov
   08:35 23.04.2021

   Jo jo taky se tomu divím, že ještě nikoho nenapadlo dát si 2 a 2 dohromady. Vždyť ze všeho jasně vyplívá, že CIA v roce 2014 spáchala tento čin za podpory českých bezpečnostních ...Zobrazit celý příspěvek

   Jo jo taky se tomu divím, že ještě nikoho nenapadlo dát si 2 a 2 dohromady. Vždyť ze všeho jasně vyplívá, že CIA v roce 2014 spáchala tento čin za podpory českých bezpečnostních složek, protože věděli, že o 7 let později v roce 2021 bude velice napjatá situace kolem dostavby jaderné elektrárny Dukovany. Stále lidé nechápou, že nic se neděje jen tak a vše je naplánováno na 100 let dopředu, i počasí. Stále lidé nechtějí pochopit, že nás ovládají Krabí lidi ze satanského lože 666, kterému předsedá Král bramborových lidí a náměstkem je létající špagetové monstrum.
   A jediný Putin je obrana proti tomuto zlu a kacířství, protože byl vyvolen samotným Bohem, ne vlastně on je ztělesnění Boha na zemi. :-)Skrýt celý příspěvek

   • cejkis
    14:15 23.04.2021

    :-))) Myslíte, že ironií oddiskutujete naprosto jasné zneužití výbuchů pro jaderný tendr ?

    :-))) Myslíte, že ironií oddiskutujete naprosto jasné zneužití výbuchů pro jaderný tendr ?

    • Klimesov
     15:06 23.04.2021

     Tendru, který nebyl ani odstartovaný? A který má vypsat až příští vláda, o které se neví jaká bude? :D :D :D Ano oddiskutuje. :) Zahájení stavby se totiž plánuje až na rok 2029, ...Zobrazit celý příspěvek

     Tendru, který nebyl ani odstartovaný? A který má vypsat až příští vláda, o které se neví jaká bude? :D :D :D

     Ano oddiskutuje. :)

     Zahájení stavby se totiž plánuje až na rok 2029, takže do té doby se situace, tendr a vše kolem dostavby může bambilionkrát změnit. :-)Skrýt celý příspěvek

 • J.Kolousek@post.cz
  18:37 22.04.2021

  Všem kdo požadují důkazy, by mělo stačit, že Zeman mlčí a nekomentuje ani informace, že s kroky vlády souhlasí.
  Důkazy o vině Rusů, které viděl, musí být jasné.

  Všem kdo požadují důkazy, by mělo stačit, že Zeman mlčí a nekomentuje ani informace, že s kroky vlády souhlasí.
  Důkazy o vině Rusů, které viděl, musí být jasné.

 • Jan Grohmann
  17:17 22.04.2021

  Díky Slovensko, v nouzi poznáš skutečné přátele. Jsem rád, že Slovensko je první. ...Zobrazit celý příspěvek

  Díky Slovensko, v nouzi poznáš skutečné přátele. Jsem rád, že Slovensko je první.
  https://www.idnes.cz/zpravy/za... Skrýt celý příspěvek

  • StandaBlabol
   17:34 22.04.2021

   Ano, symbolika je důležitá. Proto jsem rád, že Slovensko reagovalo jako první. A bude zajímavé sledovat kolik spojenců má Rusko. A kolik zemí začne vyhošťovat české diplomaty. ...Zobrazit celý příspěvek

   Ano, symbolika je důležitá. Proto jsem rád, že Slovensko reagovalo jako první. A bude zajímavé sledovat kolik spojenců má Rusko. A kolik zemí začne vyhošťovat české diplomaty. Tipuju, že nikdo...Skrýt celý příspěvek

   • Sgt Murphy
    19:51 22.04.2021

    Čítam že Rusko by malo mať na Slovensku "takmer" 30 "diplomatov", z toho 3 vyhostí. To je pre mňa čisto len smiešne gesto a symbolika. Tipujem že náš minister zahraničných vecí ...Zobrazit celý příspěvek

    Čítam že Rusko by malo mať na Slovensku "takmer" 30 "diplomatov", z toho 3 vyhostí. To je pre mňa čisto len smiešne gesto a symbolika. Tipujem že náš minister zahraničných vecí zavolal na Ruskú ambasádu alebo do Kremľa, koľko "diplomatov" nemá na Slovensku už do čoho štuchnúť a koľko si ich môžeme dovoliť "symbolicky" vyhostiť, tak aspoň tých troch pošlú domov. A o týždeň by ich tu mohlo dôjsť trebárs päť na výmenu, ale to sa už nebude písať v novinách. Rusko tu má v strednej EU stále neskutočne silný vplyv, čo dokazujú aj veľmi skromné a opatrné kroky ČR. A o neschopnosti celej EU a NATO niečo vážne podniknúť, okrem pár smiešnych vyjadrení o "solidarite" sa ťažko vyjadrovať. Predstav si že by Rusko odbachlo muničný sklad v USA čo by to bolo za humbuk. Ale v ČR? Taká správa sa nedostane ani na titulku popredných zahraničných novín. Európska únia a EU časť NATO nevie viesť svoju vlastnú, spoločnú obrannú politiku. Nemáme sa na koho spoliehať.Skrýt celý příspěvek

    • Jura99
     20:02 22.04.2021

     gesto je to od vas pekne a mile ze jste prvni. Pocet 3 je v poradku, konec koncu se to nestalo u vas.

     gesto je to od vas pekne a mile ze jste prvni. Pocet 3 je v poradku, konec koncu se to nestalo u vas.

     • StandaBlabol
      20:04 22.04.2021

      Když v Británii zkusili otrávit Skripalovi, taky jsme vyhostili tři Rusy.

      Když v Británii zkusili otrávit Skripalovi, taky jsme vyhostili tři Rusy.

     • Ján Paliga
      22:07 22.04.2021

      @ Standa Blabol

      A Slovensko vtedy "až" 0....

      @ Standa Blabol

      A Slovensko vtedy "až" 0....

    • Double
     01:04 23.04.2021

     Nas minister zahranicnych veci skor zavolal na americku ambasadu, kedze roky pracoval na SK ambasade v USA.

     Nas minister zahranicnych veci skor zavolal na americku ambasadu, kedze roky pracoval na SK ambasade v USA.

     • Sgt Murphy
      01:33 23.04.2021

      Double, myslím že keby minister zahraničných vecí volal na americkú ambasádu tak teraz je všetkých "skoro 30" ruských "diplomatov" na ceste domov, pretože Američania sa s Rusmi ...Zobrazit celý příspěvek

      Double, myslím že keby minister zahraničných vecí volal na americkú ambasádu tak teraz je všetkých "skoro 30" ruských "diplomatov" na ceste domov, pretože Američania sa s Rusmi neserú a nestvárajú podobné divadielka ako my.Skrýt celý příspěvek

   • Ján Paliga
    22:08 22.04.2021

    Škoda, že naši nežiadali paritné zastúpenie diplomatov.... To by bol mazec....

    Škoda, že naši nežiadali paritné zastúpenie diplomatov.... To by bol mazec....

    • Sgt Murphy
     01:39 23.04.2021

     ... A jediné správne riešenie suverénneho štátu.

     ... A jediné správne riešenie suverénneho štátu.

     • Ján Paliga
      22:40 24.04.2021

      Jednoznačne. Spravodlivosť musí byť.

      Jednoznačne. Spravodlivosť musí byť.

  • Tesil
   18:00 22.04.2021

   Gesto které nic nestojí.

   Gesto které nic nestojí.

   • Jura99
    18:20 22.04.2021

    jak nic nestoji ? Patri jim dik, dali najevo, ze maji stejny nazor na vec. Bude zajimave sledovat, ktery jiny stat udela totez. Predevsim Bulhari, ti uz meli byt hodne ...Zobrazit celý příspěvek

    jak nic nestoji ? Patri jim dik, dali najevo, ze maji stejny nazor na vec. Bude zajimave sledovat, ktery jiny stat udela totez. Predevsim Bulhari, ti uz meli byt hodne nastartovani, vzdyt jim otravili obcana a bouchnout to melo udajne u nich.Skrýt celý příspěvek

    • Tesil
     18:35 22.04.2021

     Tak stojí nebo nestojí?

     Tak stojí nebo nestojí?

     • StandaBlabol
      20:06 22.04.2021

      Ne, nic to nestojí. Proto čekám, kdy ruští spojenci začnou vyhošťovat české diplomaty. Přece není možné, že by Rusko, takové skvělé země s přáteli všude ve světě, neměla jediného ...Zobrazit celý příspěvek

      Ne, nic to nestojí. Proto čekám, kdy ruští spojenci začnou vyhošťovat české diplomaty. Přece není možné, že by Rusko, takové skvělé země s přáteli všude ve světě, neměla jediného spojence, který pro ni udělá gesto solidarity, které přece nic nestojí...Skrýt celý příspěvek

   • achi67
    18:37 22.04.2021

    Gesto, které nic nestojí? Při tradiční ruské mstivosti určitě bude následovat reakce z ruské strany, aby veliká Rus ukázala nicotnému Slovensku, zač je toho loket... Za mne před ...Zobrazit celý příspěvek

    Gesto, které nic nestojí? Při tradiční ruské mstivosti určitě bude následovat reakce z ruské strany, aby veliká Rus ukázala nicotnému Slovensku, zač je toho loket... Za mne před Slováky smekám, díky!Skrýt celý příspěvek

   • J.Kolousek@post.cz
    18:39 22.04.2021

    K.H.Borovský na okraj chystaného setkání ruského cara, pruského krále a rakouského císaře v říjnu 1850. To se přesněji snad ani říci nedá, a je přitom jedno, zda se car jmenuje ...Zobrazit celý příspěvek

    K.H.Borovský na okraj chystaného setkání ruského cara, pruského krále a rakouského císaře v říjnu 1850. To se přesněji snad ani říci nedá, a je přitom jedno, zda se car jmenuje zrovna Nikolaj I, J.V.Stalin, Nikita Chruščov nebo Vladimír Putin.
    „Kdo chce o politice ruského cára dobré ponětí míti, musí si především jiným pomyslit, že ještě jak živ nikdo z ní nic dobrého nezakusil, že tato politika u sebe začíná a u sebe končí a při všem jen sebe na zřeteli má, a že komu pomáhá, o toho také již smýšlí.“Skrýt celý příspěvek

   • logik
    18:49 22.04.2021

    Takže pro nás je strašné vyhošťovat diplomaty, protože nám Rusko odpoví stejně, ale Slováky to nic nestojí.... Aha.

    Teda pokus nic moc.

    Takže pro nás je strašné vyhošťovat diplomaty, protože nám Rusko odpoví stejně, ale Slováky to nic nestojí.... Aha.

    Teda pokus nic moc.

    • Tesil
     19:21 22.04.2021

     No tak pošlou tři Slováky domů.Až pomine všeobecná hysterie vše se vrátí do vyjetých kolejí.
     Pro mně za mně ať se všichni vyhostí navzájem.

     No tak pošlou tři Slováky domů.Až pomine všeobecná hysterie vše se vrátí do vyjetých kolejí.
     Pro mně za mně ať se všichni vyhostí navzájem.

     • logik
      20:59 22.04.2021

      A proč teda Rusové kvůli 18 diplomatům tak šíleli? 6*nic je přece furt nic.....

      A proč teda Rusové kvůli 18 diplomatům tak šíleli? 6*nic je přece furt nic.....

     • Ján Paliga
      22:11 22.04.2021

      Tesil, určite pošlú domov viac ako 3, podobne ako u diplomatov z ČR...

      Potom na mieste ministra by som vyslovil požiadavku paritného zastúpenia diplomatov....

      Tesil, určite pošlú domov viac ako 3, podobne ako u diplomatov z ČR...

      Potom na mieste ministra by som vyslovil požiadavku paritného zastúpenia diplomatov....

   • HEKTOR
    09:21 24.04.2021

    Tesil - treba to chápať v širších súvislostiach...slovenskú vládu podpora česka vyhostením svätých ruských agentov môže stáť veľa...a hlavne teraz keď sa na slovensku opäť zmáhajú ...Zobrazit celý příspěvek

    Tesil - treba to chápať v širších súvislostiach...slovenskú vládu podpora česka vyhostením svätých ruských agentov môže stáť veľa...a hlavne teraz keď sa na slovensku opäť zmáhajú provýchodné "sociálno demokratické" sily ktoré chcú predčasné voľby a túto aktivitu amerických agentov v slovenskej vláde patrične využijú...netreba zabúdať že na slovensku je oveľa viac ľudí ktorí vnímajú rusko/putina ako raj a mesiáša predrokujúceho len lásku,mier a prosperitu...
    preto to bolo gesto,ktoré môže stáť slovensko na domácej scéne všetko...
    osobne som ale rád že to vláda urobila...Skrýt celý příspěvek

  • ruleta
   18:05 22.04.2021

   Tohle jde jako totalni fail na vrub vlade a prezidenta. Hamacek neni diplomat neumi vyjednavat viz EU, prezident se nevyjadruje k tak zasadni veci (jak to asi pusobi v zahranici?), ...Zobrazit celý příspěvek

   Tohle jde jako totalni fail na vrub vlade a prezidenta. Hamacek neni diplomat neumi vyjednavat viz EU, prezident se nevyjadruje k tak zasadni veci (jak to asi pusobi v zahranici?), Babis to zlehcoval - aleson se vratil dnes na tiskovce k puvodni sile vyjadreni. Zatim mame slovni stanoviska EU, NATO a Slovensko jedine udelalo konkretni krok .... vlastne bez pozadani.Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   18:31 22.04.2021

   Bohužel, pokud něco očekáváme od zahraničí musíme si o to taky říct.
   Neobsazená pozice MZ v této době, byla velkým fiaskem této vlády.

   Bohužel, pokud něco očekáváme od zahraničí musíme si o to taky říct.
   Neobsazená pozice MZ v této době, byla velkým fiaskem této vlády.

   • cejkis
    18:51 22.04.2021

    :-)))
    Připustíte si představu, že Petříčka vyhodili v snaze oddálit Američany připravený diplomatický střet s Ruskem?

    :-)))
    Připustíte si představu, že Petříčka vyhodili v snaze oddálit Američany připravený diplomatický střet s Ruskem?

    • GlobeElement
     19:53 22.04.2021

     Jinými slovy aby zametli ruskou sviňárnu pod koberec? Jo, to si představit dovedu.

     Jinými slovy aby zametli ruskou sviňárnu pod koberec? Jo, to si představit dovedu.

  • Hajo
   18:38 22.04.2021

   Stále si pamätám československú hymnu. Mala 2 slohy. Teraz zaznela naša časť "Nad Tatrou sa blýska". Sme s Vami bratia.

   Stále si pamätám československú hymnu. Mala 2 slohy. Teraz zaznela naša časť "Nad Tatrou sa blýska". Sme s Vami bratia.

   • GlobeElement
    19:54 22.04.2021

    Ne nadarmo ta naše začíná: Kde domov můj?
    Spoustě lidí to dodnes není jasné.

    Ne nadarmo ta naše začíná: Kde domov můj?
    Spoustě lidí to dodnes není jasné.

    • Ján Paliga
     22:13 22.04.2021

     Pre Slovensko to platí dvojnásobne....

     Pre Slovensko to platí dvojnásobne....

  • cejkis
   18:56 22.04.2021

   Jelikož jsem bytostně přesvědčen, že jde o záměrnou scénku pana Koudelky s cílem vyřadit Rusko z tendru, přijde mi jakékoliv zapojení okolních zemí jako naprostá hloupost. Německo, ...Zobrazit celý příspěvek

   Jelikož jsem bytostně přesvědčen, že jde o záměrnou scénku pana Koudelky s cílem vyřadit Rusko z tendru, přijde mi jakékoliv zapojení okolních zemí jako naprostá hloupost. Německo, které stojí za námi ve skutečnosti spíše před námi dnes oznámilo záměr nakoupit 30mil dávek vakcíny Sputnik a dokonce, považte do Moskvy přiletěla německá delegace. To by se v ČR nestalo, tfuj aby někdo létal do Ruska....Skrýt celý příspěvek

   • padre
    19:20 22.04.2021

    Člověče cejkisi ty jsi se do toho botulinem napumpovaného kagebackého panáka ,který toho času sídlí v Kremlu snad zamiloval.Existuje vůbec nějaký fakt ohledně ruských lumpáren ,na ...Zobrazit celý příspěvek

    Člověče cejkisi ty jsi se do toho botulinem napumpovaného kagebackého panáka ,který toho času sídlí v Kremlu snad zamiloval.Existuje vůbec nějaký fakt ohledně ruských lumpáren ,na který by jsi neměl připravenou nějakou legendu?:-)Skrýt celý příspěvek

   • Klimesov
    09:23 23.04.2021

    No tak jsem si tu informaci našel. Tohle prohlásil Kretschmer: „Chceme koupit třikrát deset milionů dávek Sputniku V, a to v červnu, v červenci a v srpnu,“ řekl Kretschmer. ...Zobrazit celý příspěvek

    No tak jsem si tu informaci našel.
    Tohle prohlásil Kretschmer:
    „Chceme koupit třikrát deset milionů dávek Sputniku V, a to v červnu, v červenci a v srpnu,“ řekl Kretschmer. „Podmínkou je schválení evropskou lékovou agenturou,“ dodal."

    Také za to sklidil velkou kritiku.

    Každopádně pokud bude vakcína Sputnik V v rámci Evropské legislativy registrovaná a schválena, tak není potřeba se tvářit, že neexistuje. bude splňovat námi stanovené parametry. Ovšem s nějakým prosazováním vakcíny v Evropě a hlavně v ČR mimo naší legislativu mají už Rusáci útrum.
    Ať hezky splní naše podmínky.Skrýt celý příspěvek

  • Eagle
   19:49 22.04.2021

   uvidíme jestli jsme v očích koaličních partnerů stejně váženi jako Británie. Osobně očekávám ještě větší odpověď spojenců než v Salisbury. Pokud ne, je to jen ukázka, jak celé ...Zobrazit celý příspěvek

   uvidíme jestli jsme v očích koaličních partnerů stejně váženi jako Británie. Osobně očekávám ještě větší odpověď spojenců než v Salisbury. Pokud ne, je to jen ukázka, jak celé společenství je prohnilé. Jinak slováci palec nahoruSkrýt celý příspěvek

 • Jirosi
  17:04 22.04.2021

  Česko vyhostilo 18 diplomatů, měli na to 48h. Rusko vyhostilo 20 diplomatů, měli na to 24h. Česko dorovnalo počty, mají na to 39dní... Jsem jediný komu ta lhůta přijde trošku ...Zobrazit celý příspěvek

  Česko vyhostilo 18 diplomatů, měli na to 48h.
  Rusko vyhostilo 20 diplomatů, měli na to 24h.
  Česko dorovnalo počty, mají na to 39dní...

  Jsem jediný komu ta lhůta přijde trošku mimo.
  Ti už tady dneska ve 13h, měli sedět v terminálu na Ruzyni.Skrýt celý příspěvek

  • ruleta
   18:02 22.04.2021

   Ta lhuta je vstricne gesto a navic umoznuje mit manevrovaci prostor pro pripadne reakce - jakmile RF bude reagovat - zatim to vypada, ze RF reagovat nebude. Takze to byl dobry ...Zobrazit celý příspěvek

   Ta lhuta je vstricne gesto a navic umoznuje mit manevrovaci prostor pro pripadne reakce - jakmile RF bude reagovat - zatim to vypada, ze RF reagovat nebude. Takze to byl dobry krok. Tvrdy, ale furt vstricny.Skrýt celý příspěvek

   • Jan Padesátýpátý
    14:16 23.04.2021

    Neřekl bych, že vzhledem k situaci to byl krok tvrdý. Spíš to bylo úplné minimum.

    Neřekl bych, že vzhledem k situaci to byl krok tvrdý. Spíš to bylo úplné minimum.

  • kaboom
   09:01 25.04.2021

   To je fuk. Ukol splnen. Munice se k ukropum nedostala.

   To je fuk. Ukol splnen. Munice se k ukropum nedostala.

 • achi67
  15:33 22.04.2021

  Tohle je z Aktualne.cz a určitě to není nic neznámého: Kontrarozvědka si v tomto ohledu všímá i aktivistů, kteří ve veřejné diskusi šíří proruský narativ. Vždycky mě zajímalo, ...Zobrazit celý příspěvek

  Tohle je z Aktualne.cz a určitě to není nic neznámého: Kontrarozvědka si v tomto ohledu všímá i aktivistů, kteří ve veřejné diskusi šíří proruský narativ.
  Vždycky mě zajímalo, zda si zdejší podporovatelé a obdivovatelé Severoasijského svazu uvědomují, že jsou pod dohledem kontrarozvědky, že díky nim a jejich aktivitám probíhá trasování na zdroje a osoby, podnikající nepřátelské akce vůči naší republice. Na internetu anonymita neexistuje, ani když se použije anonymní mobil, nepomůže VPN, šifrování, milión účtů... BIS o nich ví všechno, kdo jsou, kde bydlí, pracují, kdo jsou jejich rodiny, kamarádi, na jaké stránky chodí, s kým si píšou... To je standardní práce, kdy se získávají data a propojení. Zcela přirozeně jsou vedení jako potencionální nepřátelské živly a jako takoví jsou pod dohledem. A je to opravdu jednoduché je sledovat.Skrýt celý příspěvek

  • Tesil
   16:03 22.04.2021

   Chlapče zlatý pod dohledem jsme všichni.Snowden,ale i jiní to popsali celkem srozumitelně.

   Chlapče zlatý pod dohledem jsme všichni.Snowden,ale i jiní to popsali celkem srozumitelně.

   • achi67
    18:47 22.04.2021

    S tím, že si lidé z proruských kruhů dělají seznamy těch, kteří s nimi nesouhlasí a snaží se na ně získat další osobní informace, s tím jsem se před časem osobně setkal a bylo to ...Zobrazit celý příspěvek

    S tím, že si lidé z proruských kruhů dělají seznamy těch, kteří s nimi nesouhlasí a snaží se na ně získat další osobní informace, s tím jsem se před časem osobně setkal a bylo to hodně nepříjemné. Proč si tyto seznamy dělají, zda z vlastní iniciativy a k čemu je potřebují, to je k diskuzi. Takže si iluze nedělám. Pro mne je důležité to morální hledisko, zda tak činím pro zájmy Ruska nebo své vlasti. V tom je veliký rozdíl!Skrýt celý příspěvek

    • cejkis
     18:52 22.04.2021

     Skupina Čeští elfové, nejspíše zastřešená nějakou službou dělá identickou práci v obráceném duchu. Cancel culture na plný plyn.

     Skupina Čeští elfové, nejspíše zastřešená nějakou službou dělá identickou práci v obráceném duchu. Cancel culture na plný plyn.

  • Echo
   16:29 22.04.2021

   Co raz das na internet, tak to uz tam navzdy zostane. A neboj sa, prehlad maju alebo si ho rychlo urobia. Ak si pre stat bezvyznamna nula ako ja a nejako extremne to neprehanas tak ...Zobrazit celý příspěvek

   Co raz das na internet, tak to uz tam navzdy zostane. A neboj sa, prehlad maju alebo si ho rychlo urobia. Ak si pre stat bezvyznamna nula ako ja a nejako extremne to neprehanas tak si v pohode. Ak sa chystas do politiky tak si 3x rozmysli co zavesis na web, aby ta potom niekto takpovediac nedrzal za gule :)Skrýt celý příspěvek

 • alexa123
  13:21 22.04.2021

  Na túto tému tu bolo 343 komentárov takže medzi nimi bol možno aj taký názor ako má tento môj 344 komentár. Chcem tým povedať, že občania ČR si teraz konečne uvedomia, že asi je ...Zobrazit celý příspěvek

  Na túto tému tu bolo 343 komentárov takže medzi nimi bol možno aj taký názor ako má tento môj 344 komentár. Chcem tým povedať, že občania ČR si teraz konečne uvedomia, že asi je treba konečne reálne (nie alibisticky slovne) zvýšiť výdavky na obranu na cca 2% HDP - "samozrejme to platí aj pre Slovensko". Celý tento PRUSER možno konečne naštartuje nielen reálne zvýšenie rozpočtu na obranu, ale hlavne urýchlenie "NIEKONEČNÝCHHHHH" výberových konaní na TOALETNÝ PAPIER PRE ARMÁDU ČR ale aj BVP. To isté sa samozrejme týka aj armády SR.Skrýt celý příspěvek

  • Jura99
   13:24 22.04.2021

   Presne tak. Kdybychom v roce 38 mohli valcit se zbranemi teprve objednanymi, nejspis bychom vyhrali.

   Presne tak. Kdybychom v roce 38 mohli valcit se zbranemi teprve objednanymi, nejspis bychom vyhrali.

   • Razem
    13:26 22.04.2021

    Ale zálohy odmítáte...

    Ale zálohy odmítáte...

    • Scotty
     13:36 22.04.2021

     Doporučuji přečíst.
     https://www.czdefence.cz/clane...

     Doporučuji přečíst.
     https://www.czdefence.cz/clane...

     • Razem
      13:49 22.04.2021

      Článek potvrzuje to co jsem psal. Docela mě to těší :D

      Článek potvrzuje to co jsem psal. Docela mě to těší :D

     • logik
      14:09 22.04.2021

      Opět lžeš. Tvrdil jsi, že ZVS je ekonomicky méně náročná, než profesionální armáda, přitom mj. s tímto článek právě polemizuje.

      Opět lžeš. Tvrdil jsi, že ZVS je ekonomicky méně náročná, než profesionální armáda, přitom mj. s tímto článek právě polemizuje.

     • Razem
      14:20 22.04.2021

      trololo prosímtě, psal jsem něco jiného, tak dej odkaz co jsem psal :D

      trololo prosímtě, psal jsem něco jiného, tak dej odkaz co jsem psal :D

     • Tesil
      15:34 22.04.2021

      To jako že řidič za dva roky nezvládne dokonale ovládat Pandura?To nemáš valné mínění o svých vrstevnících.

      To jako že řidič za dva roky nezvládne dokonale ovládat Pandura?To nemáš valné mínění o svých vrstevnících.

     • Scotty
      16:10 22.04.2021

      Razem
      Dokonale to potvrzuje co? Že zavedení sysluplné ZVS bude extrémně drahé nebo to že masové zavedení pěších jednotek je zbytečné? Myslím že to jsem to odzačátku říkal já.

      Razem
      Dokonale to potvrzuje co? Že zavedení sysluplné ZVS bude extrémně drahé nebo to že masové zavedení pěších jednotek je zbytečné? Myslím že to jsem to odzačátku říkal já.

     • Razem
      16:57 22.04.2021

      Scotty Dobře budu se citovat: K diskuzi níže ohledně znovu obnovení ZVS. Plošné znovuobnovení ZVS není možné a způsobilo by víc škody než užitku. Co ale reálné je utvořit menší ...Zobrazit celý příspěvek

      Scotty
      Dobře budu se citovat:
      K diskuzi níže ohledně znovu obnovení ZVS.
      Plošné znovuobnovení ZVS není možné a způsobilo by víc škody než užitku. Co ale reálné je utvořit menší celek skládající se z vojáků ZVS. Jeho velikost by mohla odpovídat pluku až brigády (výhledově). Vzhledem k celkové výši ročníků tj. 100 až 120 tisíc mužů a žen je naplnění velmi pravděpodobné. Výběr vojáků bude na základě jejich chutě sloužit v armádě a samozřejmě také dle zdravotního stavu. Vzhledem k velmi nízkému počtu vojáků ZVS bude s dobrou PR o službu zájem víc, než bude schopna armáda pojmout.

      Co tím získáme? Další manévrový prvek. AČR je jedna z nejmenších armád NATO v poměru k počtu obyvatel. AČR spolu s AZ bude mít zdroj lidí a bude si moct vybírat vojáky pro profesionální službu. To samé AZ, bude mít vyšší a kvalitnější přísun lidí. Zároveň s tím bude vznikat neaktivní záloha, která prodělala vojenský výcvik.

      Pluk případně brigáda skládající se z vojáků ZVS by měla pěší charakter, tj. vybavena max. Titusy, Iveco, apod. Z výzbroje, mimomety. atd.

      Takto by profesionální armáda získala tolik potřebné zálohy v případě krize, vybudování a provoz by byl ze všech armádních celků nejmíň nákladný.
      Navíc by více došlo k provázání společnosti s armádou.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      19:20 22.04.2021

      "Takto by profesionální armáda získala tolik potřebné zálohy" Už jen toto je blbost. Záloha znamená něco, co se dá nasadit místo prvosledové jednotky. Tebou navrhovaná pěší ...Zobrazit celý příspěvek

      "Takto by profesionální armáda získala tolik potřebné zálohy"
      Už jen toto je blbost. Záloha znamená něco, co se dá nasadit místo prvosledové jednotky. Tebou navrhovaná pěší jednotka prostě toto nesplňuje: nasazení pěší jednotky je možné v podstatně omezenějším množství scénářů, než naše motorizované či obrněné jednotky, a takové jednotky tvoří a budou tvořit jádro naší armády.

      Ve skutečnosti by jako podstatně funkčnější zálohy fungovala byť třeba personálně menší, ale lépe (ideálně stejně jako prvosledové jednotky, přinejmenším co se týče kategorie zbraní) vyzbrojená jednotka (ať již profi, nebo AZ), která by opravdu mohla ZASTOUPIT či EFEKTIVNĚ PODPOŘIT naše prvosledové jednotky na bojišti, nejen na papíře.

      Dále pak jsou zálohy třeba na náhradu ztrát (kdy se technika opraví, ale vycvičený voják schází). Opět zde by vojáci cvičení s jiným typem techniky nebyly dobrou zálohou.

      Tak vyzbrojené jednotky, jak navrhuješ, mají dnes na bojišti speciální místo (např. jako součást jednotek rychlého nasazení). Jako zálohy na běžném bojišti jsou velmi špatně použitelné.Skrýt celý příspěvek

     • flanker.jirka
      19:37 22.04.2021

      Scotty Autor článku na czdefence podává velmi zkreslené informace. Zkuste se podívat na to jak to vypadalo s rozpočtem AČR v době ZVS, počtem útvarů všeho druhu, počty používané ...Zobrazit celý příspěvek

      Scotty
      Autor článku na czdefence podává velmi zkreslené informace. Zkuste se podívat na to jak to vypadalo s rozpočtem AČR v době ZVS, počtem útvarů všeho druhu, počty používané techniky, počty provozovaných objektů. Už jen v případě objektů lže, AČR měla původní kapacitu existovat v 50 000 stavech na základnách a objektech budovaných v 80. leteh, ale mnohdy se lobbingem tyto objekty opustily a dislokační místa se posunula do mnohem starších objektů. Prostě, když někdo přeemýšlí moc tendenčně, tak je asi zaslepený. Vůbec nebere v potaz, že povinná služba pro může dokázala ušetřit hodně nákladů i ve zdravotnictví a kultuře díky náhradní službě. Právě zdravotnictví od ukončení náhradní služby jede na přesčasy.
      Není to tak černobílé jak to autor líčí, stačí se podívat do Rakouska, Švédska nebo Finska.
      Složitost techniky se dnes dostává do jiné fáze, kdy chyby operátora jsou eliminovány právě modernější výzbrojí, je velký rozdíl v tom například naučit používat operátora Maljutku než když má odpálit střel kategorie vystřel a zapomeň, kde velkou část zátěže nese automatika a nezáleží tolik na hodinách výcviku. A není třeba z lidí dělat tupce, za komára lidé neměli před vojnou moc příležitostí používat sofistikovanou techniku, dnes je tomu naopak, každý školák má v kapse leší výbavu než to co fasuje profi voják.Skrýt celý příspěvek

     • flanker.jirka
      19:41 22.04.2021

      Scotty Tohle je další vizitka kvality profi armády. V případě Spyderu je to opravdu jemná "niance" v rozdílu 50% původně předpokládané ceny. Je toto opravdu práce ...Zobrazit celý příspěvek

      Scotty
      Tohle je další vizitka kvality profi armády. V případě Spyderu je to opravdu jemná "niance" v rozdílu 50% původně předpokládané ceny. Je toto opravdu práce profesionálů?
      https://cnn.iprima.cz/vojsko-m... Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      19:58 22.04.2021

      flanker.jirka Ovšem v době VZS žila armáda z materiálu, výzbroje a nemovitostí které v drtivé většině zbyli po ČSLA. Do keteré šlo mnohem víc než 2% HDP. To že ZVS může něco ...Zobrazit celý příspěvek

      flanker.jirka
      Ovšem v době VZS žila armáda z materiálu, výzbroje a nemovitostí které v drtivé většině zbyli po ČSLA. Do keteré šlo mnohem víc než 2% HDP.
      To že ZVS může něco ušetřit mimo rezort obrany je snad španý vtip.Vemte si koli bude stát už jen to že VZS nebudou ekonomicky aktivní. Zdravotnictví se prostě bude muset bez otrocké práce obejít.
      Právě ta dnešní složitá technika je mnohem dražší a ta se bude muset ve velkém množství nakoupit. Teď je pro obranu problém to že nabízená cena techniky překročila očekávání o pár miliard. Přitom to je naprosto nic proti tomu kolik peněz by se muselo vydat v celkem krátkém čase.
      Mimochodem s vyjednáváním a plánovánám cen techniky nemá profi armáda mnoho společného.Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      20:03 22.04.2021

      Razem
      Četli jsme oba stejný článek?

      Razem
      Četli jsme oba stejný článek?

     • flanker.jirka
      21:27 22.04.2021

      Scotty Připadá Vám, že Rakousko, Švédsko, Finsko ekonomicky strádá? Vážně si myslíte, že když o rok odložíte absolventy po střední škole zapojení se do ekonomiky, tak to bude ...Zobrazit celý příspěvek

      Scotty
      Připadá Vám, že Rakousko, Švédsko, Finsko ekonomicky strádá? Vážně si myslíte, že když o rok odložíte absolventy po střední škole zapojení se do ekonomiky, tak to bude tragické?
      Zkuste se podívat co vše se muselo začít ukončením ZVS platit předraženému outsourcingu v oblastech, kde armáda byla dříve soběstačná. Z resortu se stala dojná kráva pro firmy přisáté na armádu.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      22:07 22.04.2021

      flanker: Co se týče Rakouska, tak na začátku 90tých jsme měli 4-6x menší HDP. V roce 2000 3x. Teď máme 2x. Takže ano, Rakousko oproti nám stále ztrácí. "Zkuste se podívat co vše ...Zobrazit celý příspěvek

      flanker: Co se týče Rakouska, tak na začátku 90tých jsme měli 4-6x menší HDP. V roce 2000 3x. Teď máme 2x. Takže ano, Rakousko oproti nám stále ztrácí.

      "Zkuste se podívat co vše se muselo začít ukončením ZVS platit předraženému outsourcingu v oblastech"
      Jsou dvě možnosti. Buďto rekrutuješ vojáky kvůli vojenské službě. Pak je to otázka nesouvisející s tím, co píšeš. Anebo je rekrutuješ, abys měl levné otroky. Pak ale opravdu je v dlouhodobém horizontu levnější je nechat vydělávat a platit si to z daní.Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      22:58 22.04.2021

      flanker.jirka
      Zpochybňuji to že stát na zavedení ZVS jakkoli vydělá. Nevydělá.
      Armáda nebyla soběstačná ale závislá na oné otrocké práci.

      flanker.jirka
      Zpochybňuji to že stát na zavedení ZVS jakkoli vydělá. Nevydělá.
      Armáda nebyla soběstačná ale závislá na oné otrocké práci.

     • flanker.jirka
      06:21 23.04.2021

      Scotty
      Vše není jen aktuálních financích, více připravených záloh dava lepší šance zvládat krizové stavy.

      Scotty
      Vše není jen aktuálních financích, více připravených záloh dava lepší šance zvládat krizové stavy.

     • flanker.jirka
      06:24 23.04.2021

      logik
      Vaší logikou by za námi zaoszavalo i Německo, nejen Rakousko.
      Vy si vážně myslíte, že ten poměr HDP je tím, že má někdo profi armádu a někdo i brance?

      logik
      Vaší logikou by za námi zaoszavalo i Německo, nejen Rakousko.
      Vy si vážně myslíte, že ten poměr HDP je tím, že má někdo profi armádu a někdo i brance?

     • logik
      11:21 23.04.2021

      "že ten poměr HDP je tím, že má někdo profi armádu a někdo i brance?" Ne, tvrdím, že výdaje na armádu jsou v řádu %HDP - branecká armáda v Rakousku je opět v řádu % z těchto ...Zobrazit celý příspěvek

      "že ten poměr HDP je tím, že má někdo profi armádu a někdo i brance?"

      Ne, tvrdím, že výdaje na armádu jsou v řádu %HDP - branecká armáda v Rakousku je opět v řádu % z těchto výdajů, náklady "ušlý zisk" bude řádově v podobných číslech. Tedy - jak zde sám tvrdíš - tento efekt překryjí jiné vlivy na HDP.

      To ovšem znamená, že pokud ZVS ty země stojí víc, než stojí naše profi armáda, se na jejich HDP a tedy na jejich "zaostávání" neprojeví tak, aby to bylo měřitelné (ale nikoli kvůli tomu, že by ten efekt byl zanedbatelně malý, ale protože nejde očistit od statisticky větších vlivů). Proto Tvá námitka, (parafrázuji) že "kdyby to bylo drahé, tak by ty země zaostávaly" není správná.

      Může to být drahé (tj. jiná forma armády může být levnější) a přesto to nebude vidět na zaostávání země.Skrýt celý příspěvek

    • StandaBlabol
     13:38 22.04.2021

     Já třeba ne. Myslím, že mít vycvičené zálohy a výzbroj pro ně je dobré. Odmítám jen tvou naivní představu dobrovolné základní služby na tři měsíce. Která by byla k ničemu a stejně ...Zobrazit celý příspěvek

     Já třeba ne. Myslím, že mít vycvičené zálohy a výzbroj pro ně je dobré. Odmítám jen tvou naivní představu dobrovolné základní služby na tři měsíce. Která by byla k ničemu a stejně by o ni nebyl zájem. A hlavně tvoje vidění, že každý, kdo s takovým modelem nesouhlasí a navrhuje jiný je "protičeská propaganda".Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      13:57 22.04.2021

      Lépe číst lépe číst lépe číst Protičeská propaganda je ta propaganda, která tvrdí, že občané státu nemají zájem o službu v armádě a jsou v armádě jen z důvodů finančních. Což je ...Zobrazit celý příspěvek

      Lépe číst lépe číst lépe číst
      Protičeská propaganda je ta propaganda, která tvrdí, že občané státu nemají zájem o službu v armádě a jsou v armádě jen z důvodů finančních. Což je faktická blbost. Už jsem ti to psal.

      Ohledně délky výcviku jsem psal, že 3 měsíční délka je minimum, pro mě je ideální 6 měsíců, ale může být třeba i 4 měsíční a kdo chce i 9 nebo 12 měsíců. Tak to mají třeba v Dánsku. Diskuzi o délce služby jsem naopak otevřen a vítám ji. Prosím, klidně dejte své návrhy.
      Zde jsme off-topic, více jsem psal v diskuzi pod Okamurou :). Dosud čekám na opdovědi, jak tedy řešit zálohy, to je achylova pata naší armády a 3000 nebo 5000 nebo možná někdy 7000 AZ to bohužel neřeší.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      14:07 22.04.2021

      " která tvrdí, že občané státu nemají zájem o službu v armádě a jsou v armádě jen z důvodů finančních" Opět lžeš. To tu totiž nikdo netvrdil. To, co jsme tvrdili je, že lidé, co by ...Zobrazit celý příspěvek

      " která tvrdí, že občané státu nemají zájem o službu v armádě a jsou v armádě jen z důvodů finančních"
      Opět lžeš. To tu totiž nikdo netvrdil. To, co jsme tvrdili je, že lidé, co by šli dobrovolně do ZVS, tak by šli i do AZ nebo do profesionální armády. A že tyto složky - i podstatně navýšené (tedy je další Tvá lež, když se nás snažíš vmanipulovat do toho, že tvrdíme, že AZ bude 7000) by měli znatelně lepší poměr cena/výkon, než ZVS.Skrýt celý příspěvek

    • logik
     13:41 22.04.2021

     Protože je nepovažujeme za finančně efektivní nárůst obranyschopnosti státu, jak jsme Ti už asi padesátkrát napsali. Nikdo nepopírá, že zavedení ZVS by obranyschopnost zvedlo. Jen ...Zobrazit celý příspěvek

     Protože je nepovažujeme za finančně efektivní nárůst obranyschopnosti státu, jak jsme Ti už asi padesátkrát napsali. Nikdo nepopírá, že zavedení ZVS by obranyschopnost zvedlo. Jen tvrdíme, že za stejné peníze lze obranyschopnost zvednout více.Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      13:50 22.04.2021

      ty si fakt mimo :D já vim, ty lhát můžeš, tobě se nic nestane.

      ty si fakt mimo :D já vim, ty lhát můžeš, tobě se nic nestane.

     • logik
      14:03 22.04.2021

      Děkuju, že ukazuješ, že argumenty nemáš. A také děkuju za to, že ukazuješ, že lidé, co hájí Tvé názory, se neštítí urážet, když jim argumenty dojdou - to také vypovídá o tom, co ...Zobrazit celý příspěvek

      Děkuju, že ukazuješ, že argumenty nemáš.

      A také děkuju za to, že ukazuješ, že lidé, co hájí Tvé názory, se neštítí urážet, když jim argumenty dojdou - to také vypovídá o tom, co je to za lidi, jestli jsou schopni upravit svůj názor, když se setkají s protiargumentem - a tedy jak věrohodné jejich názory jsou....Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      14:16 22.04.2021

      Tak místo neustálé konfrontace sem hoď jak zvednout bojeschopnost více za stejné náklady jak by stála ZVS s ročním odvodem cca 3000 lidí. Můžeš mluvit, nemusíš jen trolit, buď ...Zobrazit celý příspěvek

      Tak místo neustálé konfrontace sem hoď jak zvednout bojeschopnost více za stejné náklady jak by stála ZVS s ročním odvodem cca 3000 lidí. Můžeš mluvit, nemusíš jen trolit, buď konstruktivní ne jen destruktivní.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      14:23 22.04.2021

      Již jsem to psal v původní debatě. Nemůžu za to, že jedeš svoje a původní nečteš. To, co tvrdím je, že armáda nyní potřebuje: 1) dořešit výzbroj (tanky, dělostřelectvo, raketomety ...Zobrazit celý příspěvek

      Již jsem to psal v původní debatě. Nemůžu za to, že jedeš svoje a původní nečteš.
      To, co tvrdím je, že armáda nyní potřebuje:
      1) dořešit výzbroj (tanky, dělostřelectvo, raketomety BVP, letectvo, PVO, drony, ....) - nemáme nic. A bez toho nám budou lidi k ničemu.
      2) vybudovat nové profesionální jednotky obsluhující tyto zbraně
      3) vybudovat AZ k existujícím (současných AZ je málo) i novým jednotkám

      Tyto kroky by zvedli obranyschopnost ČR podstatně více, než Tvé zavedení branecké armády a nové pěchotní divize bez patříčné výzbroje.
      Přičemž tvrdím, že kdybys zavedl braneckou divizi, patřičně vyzbrojenou a vycvičenou, pak už ani náhodou nebude levnější než stejně silná profesionální armáda.

      A dále tvrdím, že uvažovat o branecké armádě má smysl v situaci, kdy už není možné potřeby armády doplnit dobrovolnou službou. A že taková situace je v současném stavu AČR natolik vzdálená, že to je fantasmagorie a vzdušné zámky - a že jakékoli řešení v tomto směru by jen spolklo peníze a čas, který by bylo třeba vydávat na skutečné posílení obranyschopnosti ČR.Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      14:34 22.04.2021

      Blbče, když nemáš argumenty radši drž hubu. Ptal jsem se na výši nákladů ročního modelu 3000 ZVS. To, že naše armáda potřebuje tanky, dělostřelectvo atd. ví každej debil!!! Armáda ...Zobrazit celý příspěvek

      Blbče, když nemáš argumenty radši drž hubu.
      Ptal jsem se na výši nákladů ročního modelu 3000 ZVS. To, že naše armáda potřebuje tanky, dělostřelectvo atd. ví každej debil!!!

      Armáda se modernizuje komplexně. To znamená, že nemůžeš nalít peníze do letectva a pozemní síly budou tažené koňmo a naopak.

      Pokud neumíš odpovědět, tak mlč, pokud armádu chceš modernizovat salámovou metodou zruš si účet.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      19:07 22.04.2021

      Razem: odpověděl jsem Ti, že té odpovědi nerozumíš, to fakt není můj problém. "To, že naše armáda potřebuje tanky, dělostřelectvo atd. ví každej debil!!!" Docházejí Ti argumenty, ...Zobrazit celý příspěvek

      Razem: odpověděl jsem Ti, že té odpovědi nerozumíš, to fakt není můj problém.

      "To, že naše armáda potřebuje tanky, dělostřelectvo atd. ví každej debil!!!"
      Docházejí Ti argumenty, co, tak vyšiluješ... I kdyby AČR zvedla okamžitě výdaje na 2%HDP, tak nebude mít na všechno, co jsem vypsal.
      Tedy pokud tvrdíš, že by se mělo udělat všechno to a navíc ZVS, tak jsi naprosto mimo ekonomickou realitu. Maluješ vzdušné zámky bez opory v realitě.

      "pokud armádu chceš modernizovat salámovou metodou zruš si účet."
      Zaprve, je vidět, že jsi nikdy nepřičichl k řízení čehokoli většího. Zarpve jen zařídit ty kroky v horizontu by byl i při dostatečném přísunu peněz byla věc, která by se nedala zvládnout ani za nemálo let.
      Současné zavádění ZVS by pak tento proces zdrželo: AČR má jen omezené kapacity a nejdou písknutím na píšťalku zvětšit. V případě takto velkých změn je podstatně efektivnější je dělat postupně, než všechny najednou.

      A zadruhé, pokud by se vše povedlo, tak by znamenalo, že se AČR podstatným způsobem promění a podstatným způsobem změní její schopnosti A JEJÍ POTŘEBY.
      To, jestli by po zavedení např. druhé mechanizované brigády bylo lepší zavést např. Tebou navrhovanou pěší brigádu ze ZVS, nebo např. další profesionální mechanizovanou brigádu, nebo např. rozšířit letectvo - to je věc, na kterou by bylo nebylo zcela snadné odpovědět ani po plné analýze následného stavu.

      A ty tvrdíš, že víš předem, co by bylo nejlepší, a arogantně se navážíš do každého, kdo má jiný názor. Ale tím jen dokazuješ, že o složitosti té problematiky vůbec nic netušíš.Skrýt celý příspěvek

    • Klimesov
     14:00 22.04.2021

     Razem nikdo zálohy neodmítá. Jen nejsme naivní a nevidíme v znovuzavedení ZVS v tuto chvíli žádné řešení. Protože by nevyřešilo nic. Bez zvýšených výdajů na obranu a armádu je nám ...Zobrazit celý příspěvek

     Razem nikdo zálohy neodmítá.
     Jen nejsme naivní a nevidíme v znovuzavedení ZVS v tuto chvíli žádné řešení. Protože by nevyřešilo nic. Bez zvýšených výdajů na obranu a armádu je nám i ZVS k ničemu, protože ty muže a ženy by jste neměl čím vyzbrojit, vybavit a tak podobně.
     A pokud by se nyní rozhodlo skokově navýšit finance pro armádu tak by bylo rozumnější je nejprve nasměřovat na profesionály a dokončit profesionalizaci AČR a dovybavit je vším potřebným, nemyslíte?
     V druhé řadě by byly Aktivní zálohy a nějaké směřování zdrojů na ZVS by bylo až na 3 místě :-) Protože voják VZS bez řádného a opakujícího se výcviku, řádného vybavení, řádné výzbroje a techniky, není nic jiného než potrava pro děla, která by navíc stála zbytečné zdroje, které by se daleko více uplatnili u profíků, kteří už teď dřou bídu s nouzí.Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      14:08 22.04.2021

      Mnoho lidí zde zálohy odmítá, viz diskuze https://www.armadninoviny.cz/o...

      Mnozí zálohy opravdu nechtějí

      Mnoho lidí zde zálohy odmítá, viz diskuze https://www.armadninoviny.cz/o...

      Mnozí zálohy opravdu nechtějí

     • logik
      14:28 22.04.2021

      Opět lžeš. Nikdo neodmítá zálohy. Akorát tvrdíme, že A) zálohy pro současnou i podstatně větší armádu jde vybudovat efektivněji na základě aktivních záloh B) že takové zálohy, ...Zobrazit celý příspěvek

      Opět lžeš. Nikdo neodmítá zálohy. Akorát tvrdíme, že
      A) zálohy pro současnou i podstatně větší armádu jde vybudovat efektivněji na základě aktivních záloh
      B) že takové zálohy, které způsobem A vybudovat nejde, jsou už natolik drahé, že je nesmysl je při současném stavu financování armády vůbec řešit.

      Tedy, že zálohy je jedna z mnoha potřeb současné armády, a že Tvoje plány, které je nadřazují nade vše ostatní, je neekonomické využití peněz. Zálohy je třeba budovat proporciálně k jiným složkám armády. Armádě bez pořádné výzbroje jsou zálohy k ničemu (a i naopak, výzbroj bez lidí je také k ničemu).Skrýt celý příspěvek

     • Klimesov
      09:38 23.04.2021

      Razem: Představte si, že do doby než se ta konverzace zacyklila do nesmyslů, tak jsem jí přečetl celou, představte si, že dokonce chápu vaše myšlenky a to co chcete říct, a dokonce ...Zobrazit celý příspěvek

      Razem:
      Představte si, že do doby než se ta konverzace zacyklila do nesmyslů, tak jsem jí přečetl celou, představte si, že dokonce chápu vaše myšlenky a to co chcete říct, a dokonce si představte, že v zásadě s vámi souhlasím a ono inspirovat se co se týče ZVS u Finů nemusí být k zahození. Jenže celá myšlenka má tolik trhlin, že je neproveditelná a znovuzavedení ZVS v AČR by nevyřešilo problémy AČR, které jsou totiž úplně někde jinde.
      1) Finský model je založen na základní povinné službě v rozmezí 6 nebo 12 měsíců a pak dále na dobrovolném dalším výcviku, který se cyklicky opakuje každý rok. Tedy v případě AČR, kde samotný vstup do ZVS by byl dobrovolný by to znamenalo vytvoření aktivních záloh, protože bez pokračujícího a opakujícího se výcviku by ZVS neměla smysl. Jednak za 6 nebo 12 měsíců se toho moc nenaučíte, jednak to rychle zapomenete, a jednak branci podléhající mobilizaci by stejně tak jako tak po nástupu do armády museli projít minimálně 3 - 6 měsíčním základním výcvikem, kdy během této doby by profíci bojovali, AZ by tvořili první vlnu zálohy a branci tu poslední podle ročníků.
      2)Daleko závažnější problémy v rámci AČR je naprostý nedostatek zdrojů a financí. AČR má obrovský vnitřní dluh. S bídou dokáže vybavit aspoň něčím adekvátním své profíky natož aktivní zálohy. Technika je v dezolátním stavu a samotné brigády jsou modernizované maximálně napůl některé ani to ne.
      A v tom je ten základní problém, který vy nechápete a který se vám ostatní snažili vysvětlit.
      AČR má nedostatek mužstva a aktivních záloh ne proto, že by nebyl zájem v AČR nebo v aktivních zálohách sloužit, ale protože AČR nemá zdroje na to uživit, vybavit větší množství mužů a žen v armádě než je teď. Prostě chybí zdroje, chybí finance, chybí vybavení, chybí technika na skokové navýšení počtu jak profesionálů, tak i členů aktivních záloh. A jelikož AČR se nepřidává a spíš se jí jen bere, tak je nesmysl zavádět další prvek, který by jen odčerpával už tak kritický nedostatek zdrojů.
      3) Pokud by ovšem náhodou ke skokovému navýšení zdrojů a financí, tak je daleko rozumnější je nyní investovat do profíků a rozšiřování aktivních záloh.

      Takže znovu. Ne nikdo tady není proti zvyšování záloh v rámci AČR. Jen jsou zde lidé co si uvědomují špatnou situaci AČR a ví, že naivní a populistické žvásty o ZVS tuto situaci nevyřeší.Skrýt celý příspěvek

    • PetrTechnik
     16:18 22.04.2021

     Dokud nebude řádně vybavena profesionální armáda, nemá cenu se bavit o ZVS. Přece z řad poddůstojníků profesionální armády, by se tvořil systém vycviku záklaďáků. Ten musí být ...Zobrazit celý příspěvek

     Dokud nebude řádně vybavena profesionální armáda, nemá cenu se bavit o ZVS. Přece z řad poddůstojníků profesionální armády, by se tvořil systém vycviku záklaďáků. Ten musí být zároveň i obecnější a dlouhodobě zapamatovatelný. Dokud to tak nebude , nelze ani odhadnot , jaká by byla efektivita výcviku vojáků ZVS a kolik by to reálně stálo, aby se vytvořily funkční AZ.Skrýt celý příspěvek

 • danny
  11:59 22.04.2021

  Moc nerozumím, proč byla nyní vydána žádost o pomoc při pátrání. https://www.policie.cz/clanek/... Její smysl bych chápal někdy v ...Zobrazit celý příspěvek

  Moc nerozumím, proč byla nyní vydána žádost o pomoc při pátrání. https://www.policie.cz/clanek/...
  Její smysl bych chápal někdy v listopadu/prosinci 2014, kdy policie prověřovala zfalšovanou žádost o návštěvu ve skladech vystavenou na falešné doklady dvou občanů z území bývalého SNS.Skrýt celý příspěvek

  • logik
   13:26 22.04.2021

   Protože si nebyli jisti, jestli za to Ti dva návštěvníci mohou - věděli, že tam byli, ale nevěděli kdo, proč, jaký měli motiv atd.....? A nebo protože třeba tehdy nechtěli ...Zobrazit celý příspěvek

   Protože si nebyli jisti, jestli za to Ti dva návštěvníci mohou - věděli, že tam byli, ale nevěděli kdo, proč, jaký měli motiv atd.....? A nebo protože třeba tehdy nechtěli upozornit na to, že znají identitu těch dvou, protože doufali, že se nějak někde ještě objeví?

   Teď, když je vše venku, tak s tím ven jít mohou?Skrýt celý příspěvek

   • danny
    13:32 22.04.2021

    O to víc dává smysl žádat o informace a usilovat o zmapování jejich pohybu. A to se tak nějak dělá začerstva a ne s odstupem sedmi let, když už si nikdo nepamatuje nic. Pokud si ...Zobrazit celý příspěvek

    O to víc dává smysl žádat o informace a usilovat o zmapování jejich pohybu. A to se tak nějak dělá začerstva a ne s odstupem sedmi let, když už si nikdo nepamatuje nic.
    Pokud si myslíš, že policie pracuje tak, že po podezřelých osobách nevyhlašuje pátrání a doufá, že se s několikaletým odstupem možná někde objeví, tak teda fakt nevím, co ti k tomu říct.Skrýt celý příspěvek

    • logik
     13:38 22.04.2021

     Jenže oni tehdy nevěděli, podle čeho by měli mapovat. Protože neměli ztotožněné ty dva ve skladu s těmi dvěma, co přijeli na falšené pasy přes hranice. A jo, je klidně možné, že ...Zobrazit celý příspěvek

     Jenže oni tehdy nevěděli, podle čeho by měli mapovat. Protože neměli ztotožněné ty dva ve skladu s těmi dvěma, co přijeli na falšené pasy přes hranice.

     A jo, je klidně možné, že se tehdy něco zanedbalo. Bezchybná není evidentně ani GRU, proč by měli být bezchybní naši vyšetřovatelé. Na tom bych nic divného nehledal.

     Ale varianta, že nechtěli říct, že znají podobu těch dvou agentů, takže tehdy nevyhlásili veřejné pátrání, mi nepřijde nijak nepravděpodobná.Skrýt celý příspěvek

 • ruleta
  10:26 22.04.2021

  Stejne to udelala CIA. Takova operace je neprustrelna. Proste neverending operace minimalne od roku 2014 az doted. Ta logistika, zazemi, penize, rozsah spolupracovniku....jen si to ...Zobrazit celý příspěvek

  Stejne to udelala CIA. Takova operace je neprustrelna. Proste neverending operace minimalne od roku 2014 az doted. Ta logistika, zazemi, penize, rozsah spolupracovniku....jen si to predstavte, ze tohle delate od 2014 v ramci jedne operace a jste furt do detailu konzistntni...stejni lide, metody, tym, fotky atp. :D tuhle dokonalost zvladne jenom CIA. :DSkrýt celý příspěvek

 • cejkis
  09:06 22.04.2021

  Díky bohu za normální lidi...


  https://echo24.cz/a/SGRAM/deni...

  Díky bohu za normální lidi...


  https://echo24.cz/a/SGRAM/deni...

  • Jura99
   09:26 22.04.2021

   Problém je, že pánovi se zdají bizarní prokázaná fakta, třeba mu přijde bizarní, že agenti cestovali dvakrát na stejné falešné pasy (dvakrát tj. Salisbury a ČR). Bizarní mu to ...Zobrazit celý příspěvek

   Problém je, že pánovi se zdají bizarní prokázaná fakta, třeba mu přijde bizarní, že agenti cestovali dvakrát na stejné falešné pasy (dvakrát tj. Salisbury a ČR). Bizarní mu to přijít může, ale co s tím nadělá, když se to tak opravdu stalo a ty pasy jsou asi jednou z těch nezpochybnitelných věci v tom případu ? Nebo chce obvinit BIS, že zfalšovala informaci o použití stejných pasů v ČR a Salisbury ? Jestliže pán pochybuje nad poměrně snadno ověřitelnými fakty, tak je jeho názor celkem bezpředmětný. Nepochybuji, že např. prezident Zeman jako známý pro-ruský fanda by se nechal ošálit případně nepravdivým tvrzením, že tu ti agenti vůbec byli.Skrýt celý příspěvek

   • Razem
    09:50 22.04.2021

    Pokud se dají vyrobit falešné pasy (to bez pochyby), tak se dají falšovat fotky pasů (to mnohem snadněji) a nebo se rovnou falešné pasy zase vyrobit. Pokud se tak opravdu stalo, ...Zobrazit celý příspěvek

    Pokud se dají vyrobit falešné pasy (to bez pochyby), tak se dají falšovat fotky pasů (to mnohem snadněji) a nebo se rovnou falešné pasy zase vyrobit.

    Pokud se tak opravdu stalo, tak služba o tom musela minimálně vědět od roku 2018 (Salisbury). viz. https://twitter.com/FLutonsky/...

    Pokud budeme teda vycházet z toho, že je to pravda, tak proč služba čekala 3 roky, než to sdělí politikum. Další věc je ta. proč česká strana to neřešila s Ruskem a mohla z toho něco získat, když přetrháme vztahy, tak nic nezískáme a ani nebude prostor pro odškodnění, když nebude komunikace. "Důkaz" toho, že česká strana s Ruskem předtím nekomunikovala o problému je to, že nic zvláštního se v česko-ruských vztazích neodehrávalo.
    Vzhledem k tomu, že informace šla ven v době, kdy se to hodí nejvíc USA, tak je velmi pravděpodobné a téměř jisté, že služba čekala na vyšší pokyn. Takže české zájmy zase upozaděny.

    Pokud se jedná ovšem o lež a důkazy jsou zfalšované či nepřesvědčivé, na situaci to vlastně nic nemění. Opět české zájmy jsou upozaděny a jde se na ruku USA nebo spíše jednáme na jejich pokyn a jsme v roli štěkacího psa a zároveň fackovacího panáka.Skrýt celý příspěvek

    • logik
     10:07 22.04.2021

     "a nebo se rovnou falešné pasy zase vyrobit. " Jako chápu, že pro Tebe je úplně nepředstavitelné, že by Rusové něco nedělali dobře. Nu, evidentně si umí i vyvrtat díru do vlastní ...Zobrazit celý příspěvek

     "a nebo se rovnou falešné pasy zase vyrobit. "
     Jako chápu, že pro Tebe je úplně nepředstavitelné, že by Rusové něco nedělali dobře. Nu, evidentně si umí i vyvrtat díru do vlastní rakety (i když Ty určitě věříš, že to udělali Ti zlí amerikáni, žejo).

     "tak služba o tom musela minimálně vědět od roku 2018 (Salisbury). viz"
     Nepravda. V době útoku Salisbury vůbec nemuseli mít spojené ty pasy, s kterými Ti agenti překročili hranice, s těma, s kterejma se hlásili ve Vrběticích. Takže i kdyby objevili ty pasy "na hranicích", ještě je někdo musel vůbec spojit s těma Vrběticema.

     "tak proč služba čekala 3 roky, "
     Nečekala, vyšetřovala. Ratha chytili "při činu" a jak dlouho trvalo, než někoho obvinily?
     Klasické kdo chce psa bít: kdyby s tím vylezli hned, tak řveš jak tur, že nemají důkazy. Když nejdřív shání důkazy, tak řveš, že s tím měli vylézt hned.

     "Další věc je ta. proč česká strana to neřešila s Ruskem a mohla z toho něco získat, "
     Jako že jsme měli Rusko vydírat?

     "Vzhledem k tomu, že informace šla ven v době, kdy se to hodí nejvíc USA,"
     Kdybys sledoval média, tak bys věděl, že
     a) ty informace vznikly v součinnosti se zahraničními rozvědkami
     b) naše vláda zveřenění těch informací zdržovala
     Takže na tom, co tvrdíš, je zřejmě kus pravdy: někomu venku došla trpělivost a zatlačil na ČR, ať takovou věc už konečně zveřejní. Ale ČR měla ty informace dávno před tím, než USA tlačila na ČR, tedy ve zbytku lžeš.
     Pokud tomu tak bylo, pak ovšem je ostuda nikoli to, že na nás někdo tlačil, ale to, že se to snažila vláda zastřít.

     "Pokud se jedná ovšem o lež a důkazy jsou zfalšované či nepřesvědčivé, na situaci to vlastně nic nemění"
     Jako že je vlastně jedno, že nám tady Rusové vraždí lidi????? Možná Tobě a další Ruské páté koloně.....Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      10:32 22.04.2021

      Zase místní bavič :D Ale tak jo, dobře, ale na chvilku jo, nebudu si tu s tebou hrát dlouhé hodiny na to nemam čas, ty sice ano, ale pochop mě prosím. Falešné pasy, falešné ...Zobrazit celý příspěvek

      Zase místní bavič :D
      Ale tak jo, dobře, ale na chvilku jo, nebudu si tu s tebou hrát dlouhé hodiny na to nemam čas, ty sice ano, ale pochop mě prosím.

      Falešné pasy, falešné důkazy, infiltrace je jen jednou z pestré řady činností tajných služeb. Pokud si myslíš, že tohle dělají jen tajné služby Ruska a jiné si nedovolí ani nelagální odposlech, natož se někomu nabourat do systému, tak dál číst nemusíš, ale ty budeš co :).

      Ohledně identity, pokud ti nejvyšší státní zástupce na otázku, od kdy tyto dvě osoby spojují s výbuchem a zástupce odpoví po Salisbury, tak tvá následující pohádka je bezpředmětná. Aby si byl obeznámen, již dávno existují programy, které jsou schopny s děsivě velkou jistotou identifikovat osobu jen ze záznamu z kamer. Zjistit osobu dle pasové fotky, je procházka růžovým sadem.

      Vzhledem k tomu, že Rusko nebylo na mezinárodní scéně usvědčeno, že toto provedlo a prozatím se do světa jen vykřikují hesla a důkazy nikdo nepředložil, které by Rusko usvědčilo a místo důkazů, které by Rusku zavřelo hubu, se jen štěká.
      A důkazy jsou potřeba, protože bez nich vzniká problémek a to ten, že si potom může každý cokoliv vymyslet.

      Proč mě obviňujete ze lži, když politici tvrdí, že to věděli jen pár dní před zveřejněním.

      Kde máte důkaz, že to vláda chtěla zastřít? To je pokus o lež?

      Jakým právem mě urážíš?Skrýt celý příspěvek

     • ruleta
      10:36 22.04.2021

      "Vzhledem k tomu, že Rusko nebylo na mezinárodní scéně usvědčeno, že toto provedlo a prozatím se do světa jen vykřikují hesla a důkazy nikdo nepředložil," Stacila by zprava ...Zobrazit celý příspěvek

      "Vzhledem k tomu, že Rusko nebylo na mezinárodní scéně usvědčeno, že toto provedlo a prozatím se do světa jen vykřikují hesla a důkazy nikdo nepředložil,"

      Stacila by zprava obdobne zprave k MH17? anebo to neni tez "dostatecne"?

      jak by mel vypadat dukaz, tak at ho noname diskutujici vezmou jako "opravdovy" dukaz?Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      10:54 22.04.2021

      ruleta Důkazy takové, aby Rusko mělo co nejmenší manévrovací prostor. Samozřejmě čím vodotěsnější, tím líp. Pokud ale takové důkazy nejsou a navíc to vypadá, že jsme byli ...Zobrazit celý příspěvek

      ruleta

      Důkazy takové, aby Rusko mělo co nejmenší manévrovací prostor. Samozřejmě čím vodotěsnější, tím líp.
      Pokud ale takové důkazy nejsou a navíc to vypadá, že jsme byli skutečně dotlačeni, aby to šlo ven, ať už je pravda jakákoliv, tak ČR je pouze nástrojem geopolitiky velkých hráčů.Skrýt celý příspěvek

     • ruleta
      11:53 22.04.2021

      Takze muzes byt konkretni? Stacila by obdoba report ohledne MH17? Anebo dukazy ohledne vojaku RF na uzemi Krymu pripadne vychodni Ukrajiny? Mimochodem u vojaku byly dukazy ...Zobrazit celý příspěvek

      Takze muzes byt konkretni?

      Stacila by obdoba report ohledne MH17? Anebo dukazy ohledne vojaku RF na uzemi Krymu pripadne vychodni Ukrajiny?

      Mimochodem u vojaku byly dukazy zdrcujici a presto RF lhala a vlastne lze dodnes.

      Tim take pada konstrukce "Důkazy takové, aby Rusko mělo co nejmenší manévrovací prostor. Samozřejmě čím vodotěsnější, tím líp." ...protoze at jsou dukazy jakekoliv RF lze.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      12:06 22.04.2021

      Razem: " falešné důkazy," Ano, ovšem slušný člověk druhého obviňuje z podvodu, jen pokud má nějaký důkaz. " a zástupce odpoví po Salisbury, " Ano, PO. To může být jak den po, tak ...Zobrazit celý příspěvek

      Razem:

      " falešné důkazy,"
      Ano, ovšem slušný člověk druhého obviňuje z podvodu, jen pokud má nějaký důkaz.

      " a zástupce odpoví po Salisbury, "
      Ano, PO. To může být jak den po, tak rok po.

      "Vzhledem k tomu, že Rusko nebylo na mezinárodní scéně usvědčeno, že toto provedlo"
      Bylo evidentně usvědčeno tak, že se to i velmi proruský prezident Zeman nesnaží popřít. Takže pokud tvrdíš, že důkazy nikdo nepředložil, tak lžeš.

      "Kde máte důkaz, že to vláda chtěla zastřít? To je pokus o lež?"
      Vzhledem k tomu, že Hamáček plánoval cestu do Moskvy v době, kdy to prokazatelně věděl, tak co asi chtěl v té Moskvě dělat. To fakt si myslíš, že je tak pitomej, že tam jel vyjednávat o lécích?

      Dále pak Babiš nejdříve tvrdil, že to věděl v pátek, pak až pod tíhou důkazů připustil, že to věděl dříve. Přitom reakce vlády byla vše, jen ne připravená: tedy evidentně důvod zdržení této informace nebyla "příprava k vypuštění". Evidentně ji nechtěli vypustit dříve, i když mohli: tedy zdržovali.

      "jakým právem Tě urážím"
      Já Tě neurážím. Ty tu prokazatelně hájíš Ruské zájmy a poškozuješ České. Možná to děláš neúmyslně, ale to nic nemění na tom, že to děláš.Skrýt celý příspěvek

     • StandaBlabol
      12:07 22.04.2021

      ruleta, fotky, satelitní snímky, výpovědi svědků, záznamy rozhovorů, analýzy dat, nic z toho jako důkazy pro tyhle lidi nestačí. V podstatě jediné, co berou za nezvratný důkaz je ...Zobrazit celý příspěvek

      ruleta,

      fotky, satelitní snímky, výpovědi svědků, záznamy rozhovorů, analýzy dat, nic z toho jako důkazy pro tyhle lidi nestačí. V podstatě jediné, co berou za nezvratný důkaz je prohlášení ruského ministerstva zahraničí, případně Putinův projev. Aneb, co Rusko nepřizná, to se nikdy nestalo a jakékoliv důkazy jsou slabé nebo podvržené.Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      12:14 22.04.2021

      Nedokážu být konkrétní, protože let MH17 nemam dobře prostudovanej. Vím jen, že důkazy předložili oba zainteresovaní. Navíc jsou tam dlouhé tahanice a přestalo mě to bavit. Důkazy ...Zobrazit celý příspěvek

      Nedokážu být konkrétní, protože let MH17 nemam dobře prostudovanej. Vím jen, že důkazy předložili oba zainteresovaní. Navíc jsou tam dlouhé tahanice a přestalo mě to bavit. Důkazy by to chtělo asi lepší, ale z podstaty věci by být i mohli.
      Jak jsem již napsal, důkazy takové, aby protistrana měla co nejmenší manévrový prostor. Čím větší díry, tím větší pochybnosti a mnohdy i legitimní a oprávněné.

      Věcně vzato, to, že byl let MH17 může Ukrajina. Nevěřim tomu, že by Rusko chtělo a vědomě spáchalo to, že by let MH17 sestřelilo. To je totální blbost. Naopak protistraně se to náramně hodilo a jen doufám, že se tak nestalo účelně.
      Dle mého názoru to nechtěla ani samotná obsluha PVO a jednalo se o nešťastnou náhodu.
      A proč za to může Ukrajina? Protože poslala civilní let do válečné zóny, kde byla přítomna PVO v ostrém nasazení. Separatisté se chlubili Bukem, Buk tam dotáhla i Ukrajina.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      12:31 22.04.2021

      "Vím jen, že důkazy předložili oba zainteresovaní. " Jako myslíš např. těch několik sad radarových snímků - autorizovaných MO Ruska - které si navzájem odporovali? "Navíc jsou tam ...Zobrazit celý příspěvek

      "Vím jen, že důkazy předložili oba zainteresovaní. "
      Jako myslíš např. těch několik sad radarových snímků - autorizovaných MO Ruska - které si navzájem odporovali?

      "Navíc jsou tam dlouhé tahanice a přestalo mě to bavit. "
      Přesně: protože kdyby Tě to nepřestalo bavit, tak bys musel uznat pravdu, a to nechceš....

      "Věcně vzato, to, že byl let MH17 může Ukrajina. "
      Děkuju, že dokazuješ, že jsi ruský troll. Protože todle normální člověk tvrdit nemůže. Ukrajina bojovala se "strécama z Donbasu", tedy nebyl důvod tam nepouštět letadla. Stejnětak létala letadla nad Irákem, Afgánistánem atd..... Kde by strécové z Donbasu vzali tak výkonný PVO?

      To, že Rusko dodávalo na Ukrajinu zbraně i s obsluhou, a že navíc ta obsluha byla nekompetentní, za to fakt Ukrajina nemůže.Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      12:31 22.04.2021

      logik Žádné proruské názory zde nezastávám, ani Rusko nehájím. Jinde by tě už dávno vykopli, to, že tady druhým podsouváš blbosti, kádruješ je, urážíš je, jen proto, že na něco ...Zobrazit celý příspěvek

      logik

      Žádné proruské názory zde nezastávám, ani Rusko nehájím.

      Jinde by tě už dávno vykopli, to, že tady druhým podsouváš blbosti, kádruješ je, urážíš je, jen proto, že na něco mají jiný názor či si někoho vybereš a ho hejtuješ a máš tolik času, že je to pomalu na denním pořádku. Pak, se má tady řešit geopolitika, když tady na diskutující útočí nějakej sociopat.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      12:42 22.04.2021

      Razem: Pokud tvrdíš, že MH17 je vina Ukrajiny, pak popíráš celý postoj NATO, i postoj EU, i oficiální postoj České vlády - a podporuješ postoj Ruské vlády. Tedy prokazatelně ...Zobrazit celý příspěvek

      Razem: Pokud tvrdíš, že MH17 je vina Ukrajiny, pak popíráš celý postoj NATO, i postoj EU, i oficiální postoj České vlády - a podporuješ postoj Ruské vlády.

      Tedy prokazatelně zastáváš proruské postoje a názory a mé tvrzení tedy není urážka, ale fakt.Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      12:54 22.04.2021

      Znovu, já neříkám kdo zmáčknul knoflík. Protože dle mého názoru se jednalo o nešťastnou náhodu. Ukrajina ovládala a ručila za svůj vzdušný prostor. Proto primárně ona nese ...Zobrazit celý příspěvek

      Znovu, já neříkám kdo zmáčknul knoflík. Protože dle mého názoru se jednalo o nešťastnou náhodu.
      Ukrajina ovládala a ručila za svůj vzdušný prostor. Proto primárně ona nese odpovědnost. Ten nešťastník, co to zmáčknul, ať už to byl kdokoliv byl jen část z celé řady nezodpovědných kroků.
      Pokud nechám školku proběhnout po střelnici, kde se střílí, tak já jsem za něj zodpovědný, a ten kdo si nedej bože splete cíl je důsledek mého nezodpovědného chování.

      A znovu tě vyzývám, aby se mě přestal nadále urážet a tupě obviňovat.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      13:18 22.04.2021

      "Ukrajina ovládala a ručila za svůj vzdušný prostor. Proto primárně ona nese odpovědnost. " 1) To je stejný blábol, jako bys říkal, že ČR ručí za omezování kriminality na svém ...Zobrazit celý příspěvek

      "Ukrajina ovládala a ručila za svůj vzdušný prostor. Proto primárně ona nese odpovědnost. "
      1) To je stejný blábol, jako bys říkal, že ČR ručí za omezování kriminality na svém území, tedy že za vraždy primárně může policie ČR, a ne vrazi.

      2) Zadruhé, nikdo nenechal běhat školku po střelnici. Nad lokálními občanskými válkami se běžně létá i jinde. Jak měla Ukrajina vědět, že je Rusko takový agresor, že dodává na Donbas i tak vražedné zbraně VČETNĚ OBSLUHY?

      3) A i kdybys měl v tom celém pravdu - jako že nemáš, viz výš - tak to, co jsi napsal nijak nevyvrací to, co tvrdím. Že jak ČR, tak EU i NATO má v tomto za viníka Rusko, zatímco Rusko má za viníka Ukrajinu.

      Tedy zde zastáváš a propaguješ oficiální Ruské postoje a oponuješ postojům ČR a postojům NATO. Toto tvrzení se nijak nevyjadřuje o tom, která strana má pravdu a já Tě nijak neurážím. Konstatuji zjevný fakt.Skrýt celý příspěvek

     • StandaBlabol
      13:19 22.04.2021

      to Razem, Rusko hájíš skoro každou větou, kterou řekneš. A k tomu nesmyslu o vině Ukrajiny. 1) Ukrajina uzavřela vzdušný prostor nad Donbasem do výšky 6 km. To je dosah z ramene ...Zobrazit celý příspěvek

      to Razem,

      Rusko hájíš skoro každou větou, kterou řekneš. A k tomu nesmyslu o vině Ukrajiny.
      1) Ukrajina uzavřela vzdušný prostor nad Donbasem do výšky 6 km. To je dosah z ramene odpalovaných protivzdušných systémů, které mohli mít povstalci z vyrabovaných armádních skladů. Buky by museli dostat z Ruska, to ale jasně řeklo, že jim zbraně nedodává. Tak proč odklánět lety, když nehrozí nebezpečí?
      2) Povstalci Buk v oblasti měli a je to prokázáno fotkami, výpověďmi a nakonec i sestřely ukrajinských letadel. O Ukrajině to tvrdí jen ruská propaganda a navíc to nedává smysl, povstalci letadla ani vrtulníky nepoužívali, proč tam tahat PVO?
      3) Takže když někdo nezamkne vchod do paneláku, v noci se tam dostane zloděj a vykrade mi dům, tak to není primárně vina toho, kdo kradl, ale toho, kdo nezamknul? Okatě hájíš Rusko (to je fakt, ne urážka) tím, že dáváš hlavní vinu na někoho, kdo se na situaci podílí z mnohem menší části.Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      13:24 22.04.2021

      kolik máš profilů?

      kolik máš profilů?

     • StandaBlabol
      13:29 22.04.2021

      to Razem,

      jeden. To si vážně myslíš, že Logik je jediný, kdo vidí, jak tu slepě hájíš Rusko proti vlastnímu státu?

      to Razem,

      jeden. To si vážně myslíš, že Logik je jediný, kdo vidí, jak tu slepě hájíš Rusko proti vlastnímu státu?

     • logik
      13:43 22.04.2021

      Razem:
      To už je na úrovni: "všichni jsou blázni, jen já jsem beruška".
      Koukám, že jediné, co Ti zbylo, jsou argumenty ad hominem.

      Razem:
      To už je na úrovni: "všichni jsou blázni, jen já jsem beruška".
      Koukám, že jediné, co Ti zbylo, jsou argumenty ad hominem.

     • logik
      13:47 22.04.2021

      Snaha se primitivně vyhnout argumentaci urážením druhého vcelku jasně ukazuje, že argumenty nemáš. Pokud stojíš o další diskusi, tak prosím odpověz na otázku, jestli tvrdíš, že ...Zobrazit celý příspěvek

      Snaha se primitivně vyhnout argumentaci urážením druhého vcelku jasně ukazuje, že argumenty nemáš.

      Pokud stojíš o další diskusi, tak prosím odpověz na otázku, jestli tvrdíš, že email z roku 2014 obsahující fotky "údajných agentů" je
      - zfalšován "někdy teď"
      - byl zfalšován někým v roce 2014 před výbuchem
      - byl zfalšován někým v roce 2014 po výbuchu
      - byl odeslán těmi dvěma lidmy v roce 2014
      a popř. upřesni, jestli byl podle tebe zfalšován BIS popř. při vědomí BIS.

      Až na tuto otázku odpovíš, tak Ti dokážu, v čem obviňuješ BIS ze lži, popř. v čem tu šíříš nepravdy sám.Skrýt celý příspěvek

     • padre
      17:36 22.04.2021

      To Razem. Řeknu ti to zjednodušeně.Prostě už po letech zkušeností víme ,co jsou Putin a jeho junta za svině a všechny ty vytáčky a výmluvy přesně odpovídají jejich naturelu.I kdyby ...Zobrazit celý příspěvek

      To Razem. Řeknu ti to zjednodušeně.Prostě už po letech zkušeností víme ,co jsou Putin a jeho junta za svině a všechny ty vytáčky a výmluvy přesně odpovídají jejich naturelu.I kdyby člověk položil milion důkazu ,tak je zpochybní a vysmějou se do očí.Případ zavraždění Němcova je zářným příkladem jednání zločinců z Kremlu.Hlavním viníkem ostrakizace Ruska v mezinárodním společenstvi je současný ruský establishment.Skrýt celý příspěvek

    • Klimesov
     10:09 22.04.2021

     Je naivní myslet si, že od roku 2018 české bezpečnostní složky měli 100% důkazy, že za výbuchem stáli agenti GRU. V roce 2018 mohli tak maximálně změnit směr vyšetřování směrem, že ...Zobrazit celý příspěvek

     Je naivní myslet si, že od roku 2018 české bezpečnostní složky měli 100% důkazy, že za výbuchem stáli agenti GRU. V roce 2018 mohli tak maximálně změnit směr vyšetřování směrem, že ve výbuchu mají prsty agenti GRU.
     Jako nevím jak si tady někteří lidé představují vyšetřování nějaké události, ale oni vyšetřovatelé opravdu nemají tlačítko jak v "Zaklínači" které zmáčknou a všechny důkazy jim vyjedou na povrch. Jakékoli vyšetřování je zdlouhavé, protože důkazy musí být průkazné. Když mého kolegu v práci srazilo autu, tak měn jako svědka si předvolali k soudu až po skoro třičtvrtě roku. Během toho jsem byl asi 3 na výslechu a několikrát jsem řešil svojí výpověď s právníkem.
     A tady jde o daleko daleko daleko závažnější přečin. Takže závažnosti činu odpovídá a délka vyšetřování. Spis s důkazy nebude obsahovat jen jedenu fotku a jednu A4 tak jak se předkládá veřejnosti. Lidem co mají co dočinění s bezpečnostní situaci ČR byl nejspíše předložen spis se stovkami až tisíci stránek.

     Takže ano ptát se můžeme, ale pokud samotní politici, členové bezpečnostních výboru, lidé kterým byl celý spis předložen k prostudování nepokládají takové otázky tak je nesmysl aby jsme je pokládali my.Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      11:12 22.04.2021

      Ale tady je problém v tom, že se chováme, jako kdyby to bylo na začátku.

      Ale tady je problém v tom, že se chováme, jako kdyby to bylo na začátku.

     • Klimesov
      14:03 22.04.2021

      Razem: Ne nechováme. Tak to vnímáte akorát vy. A k tomu co píšete výše ohledně neprůstřelných důkazů, které by nedaly Rusům prostor k manévrování. Problém je v tom, že Rusko nijak ...Zobrazit celý příspěvek

      Razem:
      Ne nechováme. Tak to vnímáte akorát vy.
      A k tomu co píšete výše ohledně neprůstřelných důkazů, které by nedaly Rusům prostor k manévrování.
      Problém je v tom, že Rusko nijak nemanévruje. Na jediní na co se zatím zmohli, jsou výhružky, urážky a konspirace základního typu, že je to všechno kampaň :-)Skrýt celý příspěvek

    • Scotty
     10:10 22.04.2021

     V roce 2018 mohli odhalit kdo u tech skladů byl a sledovat tuhle stopu. To je přece naprostý začátek rozhodně ne konec vyšetřování. Co jsme z toho mohli získat jako stát? Mnozí ...Zobrazit celý příspěvek

     V roce 2018 mohli odhalit kdo u tech skladů byl a sledovat tuhle stopu. To je přece naprostý začátek rozhodně ne konec vyšetřování.
     Co jsme z toho mohli získat jako stát? Mnozí jednotlivci by na předání takové zprávy jistě vydělali, ale stát by jen poškodilo. Naopak to jestli se to k Rusům opravdu nedostalo dřív než z té tiskovky, tak je to fenomenální úspěch.Skrýt celý příspěvek

    • ruleta
     10:11 22.04.2021

     Ti panove z GRU jsou vlastne chudaci, protoze ten retezec neprimych dukazu je tak dlouhy od pasu, fotek, vlastnich fotek na fcbku, vyznamenani, skoly, tabla, hotelovych zaznamu, ...Zobrazit celý příspěvek

     Ti panove z GRU jsou vlastne chudaci, protoze ten retezec neprimych dukazu je tak dlouhy od pasu, fotek, vlastnich fotek na fcbku, vyznamenani, skoly, tabla, hotelovych zaznamu, zaznamu z autopujcoven, pojistoven a dalsich....ze jinak nez smulou se to neda vysvetlit, ze se vzdy vyskytuji na takovych mistech a v takovy cas.....Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      10:48 22.04.2021

      A právě v tom může být zakopanej pes, zaměstnanci skladu osoby nepoznali a aby tajné složky, které v ČR mají prý síť agentů se k sabotáži dostavili tak, že pošlou mail bez metadat ...Zobrazit celý příspěvek

      A právě v tom může být zakopanej pes, zaměstnanci skladu osoby nepoznali a aby tajné složky, které v ČR mají prý síť agentů se k sabotáži dostavili tak, že pošlou mail bez metadat o zájem se do skladu dostat je divné a síť agentů jim ani nezajistí auto. Škoda, že nejsou důkazy. Bez důkazů může vznikat xy verzí jak to bylo a nebylo.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      12:08 22.04.2021

      "li tak, že pošlou mail bez metadat o zájem se do skladu dostat je" Víš, zkus trochu přemešlet nad svejma námitkama. Tak ten mail podle Tebe někdo zfalšoval? Někdo v roce 2014 ...Zobrazit celý příspěvek

      "li tak, že pošlou mail bez metadat o zájem se do skladu dostat je"
      Víš, zkus trochu přemešlet nad svejma námitkama. Tak ten mail podle Tebe někdo zfalšoval? Někdo v roce 2014 vyrobil mail, který odkazoval na agenty zjištěné v roce 2018???Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      12:56 22.04.2021

      Když nemá metadata? Jak víš, že je z roku 2014?

      Když nemá metadata? Jak víš, že je z roku 2014?

     • Scotty
      13:06 22.04.2021

      U příjemce se nepochybně datum doručení zjistit dalo.

      U příjemce se nepochybně datum doručení zjistit dalo.

     • Razem
      13:11 22.04.2021

      problém je v tom, že takových mailů můžeš nasekat xy a pokud vytáhneš mail po 7 letech, tak každý ví prd. Proto to chce mít důkazy. A od poskytnutých důkazů se bude (dlouhodobě) ...Zobrazit celý příspěvek

      problém je v tom, že takových mailů můžeš nasekat xy a pokud vytáhneš mail po 7 letech, tak každý ví prd. Proto to chce mít důkazy. A od poskytnutých důkazů se bude (dlouhodobě) odvíjet podpora ČR ze zahraničí.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      13:22 22.04.2021

      "Když nemá metadata? Jak víš, že je z roku 2014?" Co jsou to prosím metadata mailu? Konkrétně? Prosím použij terminologii z konkrétní RFC. Kdyby ses aspoň vyjadřoval k něčemu, čemu ...Zobrazit celý příspěvek

      "Když nemá metadata? Jak víš, že je z roku 2014?"
      Co jsou to prosím metadata mailu? Konkrétně? Prosím použij terminologii z konkrétní RFC. Kdyby ses aspoň vyjadřoval k něčemu, čemu trochu rozumíš....

      Ty jsi tvrdil, že někdo poslal email bez metadat. Teď tedy měníš výpověď a tvrdíš, že ten email tehdy tedy nikdo neposlal, že je zfalšovaný?

      Jinými slovy - bez jakéhokoli důkazu obviňuješ české tajné služby ze lži, a tím hájíš ruské tajné služby. A ještě máš tu drzost tvrdit, že nezastáváš protičeské a proruské postoje.Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      13:33 22.04.2021

      Ze lži obviňuju jenom tebe, protože tu lžeš urážíš jak na běžícím pásu.

      Ze lži obviňuju jenom tebe, protože tu lžeš urážíš jak na běžícím pásu.

     • logik
      13:48 22.04.2021

      Snaha se primitivně vyhnout argumentaci urážením druhého vcelku jasně ukazuje, že argumenty nemáš. Pokud stojíš o další diskusi, tak prosím odpověz na otázku, jestli tvrdíš, že ...Zobrazit celý příspěvek

      Snaha se primitivně vyhnout argumentaci urážením druhého vcelku jasně ukazuje, že argumenty nemáš.

      Pokud stojíš o další diskusi, tak prosím odpověz na otázku, jestli tvrdíš, že email z roku 2014 obsahující fotky "údajných agentů" je
      - zfalšován "někdy teď"
      - byl zfalšován někým v roce 2014 před výbuchem
      - byl zfalšován někým v roce 2014 po výbuchu
      - byl odeslán těmi dvěma lidmy v roce 2014
      a popř. upřesni, jestli byl podle tebe zfalšován BIS popř. při vědomí BIS.

      Až na tuto otázku odpovíš, tak Ti dokážu, v čem obviňuješ BIS ze lži, popř. v čem tu šíříš nepravdy sám.Skrýt celý příspěvek

    • StandaBlabol
     13:28 22.04.2021

     Tvoje argumentace má jedno slabé místo. A to, že Rusové vůbec nevyvracejí, že tu ti dva agenti byly. Oni vlastně nevyvracejí nic. Kdyby zveřejnili "svou" verzi, tak se dá bavit o ...Zobrazit celý příspěvek

     Tvoje argumentace má jedno slabé místo. A to, že Rusové vůbec nevyvracejí, že tu ti dva agenti byly. Oni vlastně nevyvracejí nic. Kdyby zveřejnili "svou" verzi, tak se dá bavit o tom, nakolik je věrohodná. Ale to už po Sallisburry neudělají. Tam se spálili, když ty dva prohlásili za turisty a pak se ukázalo, že patří k rozvědce a mají vyznamenání. Oni se k té situaci nevyjadřují vůbec, jen na nás házejí špínu. Protož už pochopili, že když budou lhát, rychle se to ukáže.

     Jinak ano, naše tajná služba by teoreticky mohla zfalšovat ruské pasy. Ale k tomu by musela ještě najít dvojníky, kteří by na ty pasy přicestovali z Ruska a odletěli zpět. Nebo zfalšovat záznamy leteckých společností (což bude nejspíš ruský Aeroflot). A pořád by hrozilo, že ti dva budou na tu dobu mít jasné alibi - mohli v tu dobu cestovat letadlem někam úplně jinam, mohli být na události s hromadnou svědků - svatba, apod. A pořád - Rusové doteď nepopřeli, že tu ti dva byli.Skrýt celý příspěvek

  • Scotty
   09:35 22.04.2021

   Pán má evidentně špatné informace. Sled událostí by naprosto jiný než popisuje (alespoň podle toho co uniklo).

   Pán má evidentně špatné informace. Sled událostí by naprosto jiný než popisuje (alespoň podle toho co uniklo).

  • Klimesov
   09:51 22.04.2021

   "Já musím před závorkou říct, že opravdu nevím víc než vy než kdokoliv, kdo žije v této zemi, mimo ty, kteří tu informaci podali. Takže je třeba brát tento můj názor s tímto ...Zobrazit celý příspěvek

   "Já musím před závorkou říct, že opravdu nevím víc než vy než kdokoliv, kdo žije v této zemi, mimo ty, kteří tu informaci podali. Takže je třeba brát tento můj názor s tímto upozorněním."

   Toto je první věta, kterou pronesl.
   Takže celý rozhovor je pouze a jenom o názoru jednoho člověka. A jak víme názor není směrodatný. Jsou lidé, kteří mají názor, že je země placatá.Skrýt celý příspěvek

  • ruleta
   09:53 22.04.2021

   Mne vzdy fascinovalo, ze se nekdo divi "neprofesionalite", tim nemyslim to jestli ten tym byl fakticky po cele Evrope neprofesionalni anebo ne. Jsou to lidi a v dnesni dobe kdy ...Zobrazit celý příspěvek

   Mne vzdy fascinovalo, ze se nekdo divi "neprofesionalite", tim nemyslim to jestli ten tym byl fakticky po cele Evrope neprofesionalni anebo ne. Jsou to lidi a v dnesni dobe kdy mate digitalni stopu vsude, tak je mega tezke udelat neco bez toho aniz by neexistoval nekde zaznam. Oni udelali x akci pravdepodobne uspesnych a ted jsou doma za hrdiny. Neco nevyslo - ale to je riziko. Jde mi o to, ze ta definovana ocekavana profesionalita je jenom knizni vec....robot, ktery nedela chyby, ktery nema digitalni stopu, neni nikde na kamere, nema osobni zivot....a imho je to prave naopak, naivkove jsou dle meho...prave tito "stari" co udajne do toho vidi a v zivote takovou akci nedelali. A samozrejme nezname vsechny zdroje Bellingactu, ale taky nejsem naivka, takze pocitam s tim, ze dostavaji informace nejen z otevrenych zdroju.

   Cely ten rozhovor se da obratit a rict - kdyby to vsechno nebyla pravda, proc to neni neprustrelne? proc by nekdo delal takove chyby a jeste vedome?

   A to ze neco nevi anebo nechape....neznamena, ze to neexistuje, nestalo se.

   Posledni vec, ten chlap by si mel poskladat casovou osu a priciny a nasledky, normalne to tam micha, jak se mu hodi.Skrýt celý příspěvek

  • logik
   09:57 22.04.2021

   Pán, který sdílí články s větama typu: "Lukašenko zajistil klid a splnil většinu toho, o čem jsme my snili v roce 1968." https://www.facebook.com/ruzic... - v situaci, kdy ...Zobrazit celý příspěvek

   Pán, který sdílí články s větama typu:
   "Lukašenko zajistil klid a splnil většinu toho, o čem jsme my snili v roce 1968."
   https://www.facebook.com/ruzic...
   - v situaci, kdy mlátičky v Bělorusku se chovaj jak naše lidové milice 17. listopadu je vše, jen ne normální.

   Holt prostě to je podporovatel SPD, Bobošíkové a Lipovské - ano, i takoví jsou. Naštěstí jich tu není zas tolik.Skrýt celý příspěvek

   • Razem
    11:42 22.04.2021

    LEŽ Naopak pán má velice dobré znalosti a není to primitiv co plácá jednoduchá hesla či útočí na nejnižší emoce. Doporučuju přečíst tento článek (to nepíšu logikovy a jiným ...Zobrazit celý příspěvek

    LEŽ
    Naopak pán má velice dobré znalosti a není to primitiv co plácá jednoduchá hesla či útočí na nejnižší emoce.

    Doporučuju přečíst tento článek (to nepíšu logikovy a jiným politickým aktivistům, kteří dělají kádrové posudky jak z 50. let, ale lidem, co se o problematiku zajímají)

    https://neviditelnypes.lidovky... Skrýt celý příspěvek

    • logik
     12:21 22.04.2021

     Jasně, když už nejde pravda odargumentovat, tak jde aspoň přeřvat a přeurížet, že? Ty popíráš, že daná věta v tom článku je? Prostě pan Růžička propagauje článek, který ...Zobrazit celý příspěvek

     Jasně, když už nejde pravda odargumentovat, tak jde aspoň přeřvat a přeurížet, že? Ty popíráš, že daná věta v tom článku je?

     Prostě pan Růžička propagauje článek, který relativizuje současné Lukašenkovi zločiny tím, že poukazuje na to, jak se pod ním "měli lidé dobře" - a že prý kdovíjak by tam vládl někdo jiný. To je přesně způsob, kterými se hájí každá totalita.

     Btw. v tom článku jsou i další lži, např. o občanské válce na Ukrajině. Na Ukrajině není občanská válka, která teď hrozí v Bělorusku. Realita je taková, že na Ukrajině by žádná občanská válka nebyla, kdyby ji nenapadlo Rusko: takový "drobný detail", že?

     Stejnětak tam šíří lži o pobaltí: ano Pobaltí na tom není nějak skvěle. Ale ve srovnání s Běloruskem řádově lépe (srovnej např. GDP per capita). To, že odtamtud odcházejí lidé: jasně, více než z Běloruska - protože z Běloruska jaksi nikdo tolik lidí nepustí.
     Tedy evidentně diktatura není nejlepší způsob vlády v postsovětských státech, jak se snaží tento článek podprahově (na plnou hubu to neřekne, jako každá dovedná propaganda) sdělit.

     ===

     Anebo lžu, že podporuje SPD a Bobošíkovou? Chceš popřít, že linkoval článek uveřejněný boboinstitutem? A že se v linkovaných příspěvcích dá najít podpora SPD?

     ===

     Sorry Razeme - ale pravdu zastřít nejde. Jediné, co tím dokážeš, je to, že každý uvidí, že Ti ve skutečnosti o žádnou pravdu nejde.Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      13:14 22.04.2021

      Jen fabulace a lži.
      Pokud někoho zajímají fakta, ať si prosím přečte článek na který odkazuju já i logik. Tam leží důkaz i toho, že logik tady vědomě lže.

      Jen fabulace a lži.
      Pokud někoho zajímají fakta, ať si prosím přečte článek na který odkazuju já i logik. Tam leží důkaz i toho, že logik tady vědomě lže.

     • logik
      13:53 22.04.2021

      Víš, slušný člověk, když někoho obviní ze lži, tak napíše: co konkrétně je lež a proč. Tebou zvolenou strategii: označovat něco za lež, aniž by se vlastně řeklo co a proč - tu ...Zobrazit celý příspěvek

      Víš, slušný člověk, když někoho obviní ze lži, tak napíše: co konkrétně je lež a proč.

      Tebou zvolenou strategii: označovat něco za lež, aniž by se vlastně řeklo co a proč - tu volí jen lidé, kteří hájí lži. Protože pravdivý argument nemají a lživý by jim byl okamžitě vyvrácen.Skrýt celý příspěvek

    • Ján Paliga
     23:02 22.04.2021

     @ Razem "... není to primitiv co plácá jednoduchá hesla či útočí na nejnižší emoce. ..." Zatiaľ namiesto faktov nám tu predvádzaš útok na najnižšie emócie.... "Nedokážu být ...Zobrazit celý příspěvek

     @ Razem

     "... není to primitiv co plácá jednoduchá hesla či útočí na nejnižší emoce. ..."

     Zatiaľ namiesto faktov nám tu predvádzaš útok na najnižšie emócie....

     "Nedokážu být konkrétní, protože let MH17 nemam dobře prostudovanej. Vím jen, že důkazy předložili oba zainteresovaní. Navíc jsou tam dlouhé tahanice a přestalo mě to bavit. "

     Ja by som skôr tvrdil, že nedokážeš zverejnenú časovú os zostrelu a následné postupné správy vôbec vyvrátiť. Zostrelom lietadla sa pochválili sami Girkinovci. Príspevky zmizli po tom, ako sa prevalila pravda o lietadle.... To je dôkaz č. 1 a dôkaz č. 2 máš napríklad vo vyšetrovaní Bellingcatu. Vyvráť dôkazy....Skrýt celý příspěvek

  • achi67
   11:10 22.04.2021

   První věta z článku: Já musím před závorkou říct, že opravdu nevím víc než vy než kdokoliv, kdo žije v této zemi, mimo ty, kteří tu informaci podali...

   První věta z článku: Já musím před závorkou říct, že opravdu nevím víc než vy než kdokoliv, kdo žije v této zemi, mimo ty, kteří tu informaci podali...

  • Cajk
   11:25 22.04.2021

   Pan Růžička podle dostupných informací na běžném internetu vždy obhajoval různé akce Ruska, takže jeho názor má stejnou váhu jako ten Váš i když je to veřejně známá osoba.

   Pan Růžička podle dostupných informací na běžném internetu vždy obhajoval různé akce Ruska, takže jeho názor má stejnou váhu jako ten Váš i když je to veřejně známá osoba.

 • Pepe81
  22:20 21.04.2021

  Kdyby bylo za každý putinovský komentář tady euro, nemusel bych tu zavírat reklamy.

  Kdyby bylo za každý putinovský komentář tady euro, nemusel bych tu zavírat reklamy.

  • achi67
   06:36 22.04.2021

   No to je pravda, pane Grohmanne, neměly by vám GRU, SVR, SPD, trollí farmy a další ruské a proruské organizace platit za poskytování prostoru pro jejich činnost? Bylo by to férové ...Zobrazit celý příspěvek

   No to je pravda, pane Grohmanne, neměly by vám GRU, SVR, SPD, trollí farmy a další ruské a proruské organizace platit za poskytování prostoru pro jejich činnost? Bylo by to férové a spravedlivé, i když si myslím že tato dvě slova v jejich slovníku nejsou...Skrýt celý příspěvek

 • Pepe81
  22:19 21.04.2021

  Kdyby bylo za každý putinovský komentář tady euro, nemusel bych tu zavírat reklamy.

  Kdyby bylo za každý putinovský komentář tady euro, nemusel bych tu zavírat reklamy.

Načítám diskuzi...

Stránka 1 z 3