Výstava Future Forces 2016 ukáže nejnovější vojenské a bezpečnostní technologie

Future Forces Forum 2014; ilustrační foto / FFF

Špičkové technologie a novinky, které umožňují vojákům v poli získat výhodu nad nepřítelem nebo čelit nepříznivým přírodním podmínkám jsou jednou z důležitých částí nomenklatury výstavy Future Forces, jež proběhne ve dnech 19. - 21. října na výstavišti PVA EXPO PRAHA jako součást projektu Future Forces Forum - letošní nejvýznamnější mezinárodní akce v oblasti obrany a bezpečnosti konané v České republice. 

Vystavovatelé z 25 zemí

Účastní se jí přes 200 českých i zahraničních firem a na 1200 oficiálních delegátů a armádních odborníků ze šedesáti zemí. V rámci expertního programu vystoupí 240 přednášejících z celého světa. Oficiální zahájení proběhne za účasti generála Petra Pavla, předsedy vojenského výboru NATO.

Výstavy Future Forces se účastní firmy z celého světa a široké škály oborů obranného a bezpečnostního průmyslu. Mezi nimi např. Aclima AS ukáže nové funkční materiály, které již používají armády několika států, Airborne Systems přiveze do Prahy parašutistické systémy, jež má nově ve výbavě armáda USA, Brolis Photonics představí novou technologii, která dokáže udělat vojáka v poli neviditelným a Glomex Military Supplies předvede kompletní vybavení pro speciální jednotky, letectvo a policii.

Jednou z velkých výzev pro vývojáře, kteří pracují na projektech tzv. „vojáka budoucnosti" je snížit váhu a rozměry vybavení, se kterým se voják pohybuje v terénu a zajistit mu co nejdelší výdrž. Jednou ze stěžejních oblastí je kumulace a „přenositelnost" elektrické energie, tedy zejména výdrž, velikost a váha baterií.

Firma Bionic Power přiveze na Future Forces Forum 2016 novou generaci přenosných baterií "PowerWalk" , které se dobíjejí za chůze. Zařízení, jež si voják připevní k noze, generuje 10 – 12 wattů. V praxi to znamená, že průměrný chodec dokáže dobít za čtyři hodiny čtyři smartphony.

Velkým tématem letošního ročníku Future Forces Forum je také ochrana kritické infrastruktury a obrana proti kybernetickým útokům. Praktická řešení jak ochránit páteřní datové sítě bude na akci prezentovat hned několik firem. Prostředky obrany proti chemickým a bakteriologickým útokům ukáže francouzská společnost Ouvry nebo britská BBI Detection. Cristanini představí jednoduché řešení dekontaminace a detoxikace.


České firmy ukáží řadu novinek

Největším exponátem výstavy bude vrtulník Mi-171Š, který prošel modernizací ve státním podniku LOM PRAHA. Tatra Defence Industrial předvede poprvé v ČR speciální operační vozidlo T-KAT. K vidění bude také nejnovější generace dronů a samozřejmě palné zbraně např. od českého výrobce pistolí ČZ a pušek LA (M4) LUVO ze Strakonic či PROARMS ARMORY, jež má v programu útočné pušky PAR Mk3 s pístovým systémem.

Nebude chybět ani výrobce výbušnin Explosia. Robotické a autonomní systémy představí mimo jiné i VOP CZ. Jihlavan Airplanes a ČVUT ve výstavní premiéře představí unikátní společný projekt ultralehkého dvoumístného letadla. Další projekty, které vznikají na akademické půdě ve spolupráci s armádou, představí Technická univerzita Liberec, VŠCHT a další české vysoké školy.

Konference budou řešit kybernetickou obranu, vybavení vojáka 21. století i roboty

Hlavní program, na jehož přípravě se podílelo na 400 expertů z NATO a který přivede do Prahy armádní špičky a významné řečníky z celého světa, zahrnuje kongres, tři konference a šest workshopů. Na výstavišti proběhne řada kulatých stolů, bilaterálních jednání a meetingů pracovních skupin NATO.

Konference a workshopy jsou přístupné pro odbornou veřejnost a jsou zaměřeny na národní i alianční akviziční plány, využívání nejnovějších technologií především v oblasti systému vojáka budoucnosti, ochrany proti zbraním hromadného ničení, antiterorismu, ochrany kritické infrastruktury, kybernetické obrany, bezpilotních prostředků a robotiky, logistiky, polní medicíny či využívání geoprostorových informací, hydrometeorologie a GNSS.

Program pro širokou veřejnost

Součástí širokého programu jsou i venkovní dynamické ukázky armády , policie, hasičského záchranného sboru, zdravotnické záchranné služby a vězeňské služby. Venkovní statické i dynamické ukázky jsou volně přístupné široké veřejnosti, vnitřní části výstavy je možné navštívit na základě registrace.

FAKTA

1100+ oficiálních delegátů a VIP hostů
40+ generálů
240+ řečníků
350+ členů pracovních skupin NATO a EU
55+ zastoupených zemí
35+ národních a mezinárodních organizací
18+ pracovních skupin NATO a EU
11+ odborných akcí a zasedání (kongres, konference, workshopy, kulaté stoly)
200+ světových i domácích výrobců, výzkumných center, univerzit a institucí

Více informací na webových stránkách Future Forces Forum.
 

Nahlásit chybu v článku


Související články

Modernizace dělostřelectva Armády ČR. Jaký je plán?

Minulý týden proběhla médií informace o záměru Ministerstva obrany ČR (MO ČR) modernizovat samohybné ...

V-247 Vigilant: Bitevní dron pro americkou námořní pěchotu

Americká firma Bell minulý týden představila koncept bitevního dronu V-247 Vigilant. Koncept vznikl ...

Revoluce? Karabina pro teleskopickou 6,5mm munici

Americká firma Textron představila na výstavě Modern Day Marine 2016 novou karabinu komorovanou na ...

Zaujetí ostré hotovosti českých stíhaček na Islandu

Dne 5. října 2016 v 17.00 hodin místního času (19.00 hodin v ČR) zaujmou 4 letouny JAS-39 Gripen ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • annefmoreno
  08:27 10.01.2017

  A gun is a normally tubular weapon or other device designed to discharge projectiles or other material. The projectile may be solid, liquid, gas or energy and may be free, as with ...Zobrazit celý příspěvek

  A gun is a normally tubular weapon or other device designed to discharge projectiles or other material. The projectile may be solid, liquid, gas or energy and may be free, as with bullets and artillery shells, or captive as with Taser probes and whaling harpoons. Refer http://essaysorigin.com/... to get reviews of various online writers.Skrýt celý příspěvek

 • annefmoreno
  08:26 10.01.2017

  A gun is a normally tubular weapon or other device designed to discharge projectiles or other material. The projectile may be solid, liquid, gas or energy and may be free, as with ...Zobrazit celý příspěvek

  A gun is a normally tubular weapon or other device designed to discharge projectiles or other material. The projectile may be solid, liquid, gas or energy and may be free, as with bullets and artillery shells, or captive as with Taser probes and whaling harpoons. Refer essay writing reviews to get reviews of various online writers.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...