Zaostřeno na války – premiéry každý čtvrtek 20:00 – 23:00 na Prima ZOOM

Zaostřeno na války
Foto: Zaostřete na války na Prima ZOOM, ilustrační foto  / Prima ZOOM, Armádní noviny

Zaostřeno na války je cyklus tři pořadů s vojenskou tématikou, které každý čtvrtek od 20:00 večer vysílá televize Prima ZOOM. Pokud si pořad nenecháte ujíst, dozvíte se něco o Hitlerových elitních válečnících a generálech, o elitních jednotkách druhé světové války nebo o nejnovějších strategiích a taktikách ve vedení moderní války.

 

Hitlerovi válečníci 20.00 hod

Rommel, Keitel, Paulus, Udet, Canaris, Manstein – to je šestice Hitlerových generálů, na niž se zaměřuje oceňovaný dokument z dílny Guida Knoppa, proslulého experta na problematiku Třetí říše. Každý z Hitlerových válečníků představoval odlišný typ osobnosti, každý se se zločinným režimem zapletl jinak.

28.2. – Stratég Manstein

Erich von Manstein, rodným jménem Fritz Erich von Lewinski, (24.listopad 1887 v Berlíně - 10. června 1973) byl německý polní maršál, považovaný za jednoho z nejlepších strategů druhé světové války.

Manstein se stal hlavním architektem německého útoku na Francii v roce 1940 (tzv. Fall Gelb), během invaze do SSSR dobyl v roce 1942 „pevnost“ Sevastopol a posléze vedl obléhání Leningradu.

n

Foto: Erich von Manstein / Wikipedia 

Další díly...

  • 7.3. – Zajatec Paulus
  • 14.3. – Letec Udet

Bojovníci 2. světové války 21.00 hod

Seriál detailně rozebírá elitní bojové jednotky, které se na různých stranách účastnily největšího obrojeného konfliktu v lidských dějinách. Dobové záběry i rozhovory s pamětníky divákům přiblíží např. německé Waffen-SS, japonské letce kamikaze, britské „pouštní krysy“ , speciální jednotky SAS, australské a novozélandské sbory ANZAC  bojující v Libyi. 13 dílný britský dokumentární seriál

28.2. – Krysy poušte

V průběhu obléhání Tobrúku se německá propaganda snažila demoralizovat obklíčené jednotky. Na obklíčené vojáky byla vysílána volání do éteru: "Vylezte, krysy!". Posměšný název však převzaly jak britské, tak československé jednotky a začaly si říkat "Pouštní krysy".

 

Krysy pouÅ¡tÄ› Foto: Australské krysy pouště / Wikipedia 

Další díly...

  • 7.3. – Svobodné polské síly
  • 14.3. – Stíhací velitelství RAF
  • 21.3. – Paras a komandos

Bitevní strategie a taktiky 22.00 hod

Jak se vyvíjely moderní válečné strategie v průběhu 20. století, v čem spočívají, jaké jsou jejich výhody a nevýhody, kde byly použity a s jakými výsledky? Od první světové války až po invazi do Iráku, od obojživelných operací po guerrilový boj. Špičkový seriál pro všechny, kdo se nespokojí s povrchním výkladem - po téhle bitvě může být opravdu každý generál. Seriál zdobí skvělé záběry z akce i přehledná vysvětlující grafika. 18 dílný britský dokumentární cyklus

28.2. – Útok z moře

V moderních válkách se používají různé taktiky a strategie. Představme si jejich vývoj a neustálé zdokonalování.

n  Foto: Vylodění v Normadnii / US Army

Další díly...

  • 7.3. – Protiútok
  • 14.3. – Blokáda
  • 21.3. – Obléhání 

Nahlásit chybu v článku


Související články

Zaostřeno na války – premiéry každý čtvrtek 20:00 – 23:00 na Prima ZOOM

Zaostřeno na války je cyklus tři pořadů s vojenskou tématikou, které každý čtvrtek od 20:00 večer ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!