Zažijte dobrodružství v Thajsku pod vodou i na souši

Arrowana resort nabízí kurzy potapění. / Christophe Rouziou

Za dobrodružstvím i exotikou se můžete vypravit na druhou stranu světa do cizokrajného Thajska. Díky čím dál silnější konkurenci leteckých společností klesají nyní letenky na velmi příjemnou cenu. Dovolte, abychom vám představili českou základnu Arowana resort, kde můžete mimo jiné absolvovat potápěčský kurz podle jednotek US Navy SEAL.

"Ráj na zemi", jak se Thajsku mezi jeho milovníky přezdívá, se stává stále dostupnější a vyhledávannější destinací. Jazykových překážek nebo skoku do neznáma se přitom bát nemusíte. Na ostrově Ko Lanta v provincii Krabi, jejíž břehy omývá Andamanské moře, působí již 8 let česká základna Arowana resort.

Díky tomu můžete strávit svou dovolenou v resortu s thajským duchem, evropským standardem a českým personálem. To vše navíc jen necelých 150 metrů od moře, na nejkrásnější pláži na ostrově. Nechte se zlákat vůní exotiky a využijte potenciálu zdejší základny k úžasnému dobrodružství.

Ko Lanta, jeden z posledních rájů na zemi. / Google Maps

Potápění i šnorchlováni v Andamanském moři

V resortu působí mnoho let potápěčská základna Arowana Divers. Z Čech sem každým rokem míří desítky potápěčů, aby obdivovali krásy zdejšího podmořského života. Ostrov Ko Lanta má strategickou polohu, která umožňuje každý den navštívit jinou úžasnou lokalitu vhodnou pro potápění.

Na své si přijdou ale i ti, kteří jen rádi šnorchlují a prohlížejí si svět těsně pod hladinou v úžasných lagunách u zdejších ostrůvků. V letošní sezoně navíc nabízíme možnost využít nové celoobličejové masky, která umožňuje šnorchlistům pod vodou dýchat naprosto bezpečně nosem.

Tím je tento unikátní zážitek dostupný i naprostým laikům a dětem. Mořský život v lagunách reprezentují ropušnice, perutýni, netopýří ryby a býložraví zřaloci. V jeskynních průzorech našlo útočiště nepřeberné množství barakud, kranasů, tuňáků, zubatců, pomců a klipek.

Daleko častěji se však pouštějí potápěči do větších hloubek a obdivují podmořské zahrady s nespočetným množstvím tvrdých i měkkých korálů, které poskytují domov nejen rybám, ale i krevetám, murénám či chobotnicím.

Můžeme se zde také setkat s leopardími, či útesovými žraloky, kteří nejsou nebezpeční. Pravidelně zde potkáte i želvy, mořské koníky a lulanky. Pokud máte štěstí tak si můžete vychutnat i setkání s majestátními a nádhernými mantami či žralokem obrovským, živícím se výhradně planktonem.Dovolená v Thajsku.

Kurz potápění, jenž absolvují i jednotky US Navy SEALS

Po mnoho let se na základnu na ostrově Ko Lanta jezdí potápěči z Čech učit potápět. Po absolvování kurzu obdrží certifikát, jenž je opravňuje potápět se kdekoliv na světě. Mnoho z nich si zde zvyšuje i kvalifikaci na instruktory, nebo divemastery.

Od letošního roku se základna Arowana Divers může pyšnit i zastoupením jedné z nejstarších potápěčských organizací na světě a to NAUI (National Association of Underwater Instructors), která vznikla v roce 1961 v USA. Ve Spojených státech se podle standardů NAUI školí i US Navy SEALs, záchranáři potápěči pobřežní hlídky a další speciální vojenské síly. Jedná se o kvalitnější školení, než běžné turistické PADI (Professional Association of Diving Instructors), jenž základna ovšem také poskytuje.

Arowana Divers disponuje kvalitním profesionálním personálem vycvičeným v systému NAUI, kde základním předpokladem k tomu, aby se jedinec mohl stát instruktorem NAUI je, že ti, kteří ho instruktorem jmenují, by mu svěřili k vyškolení své nejbližší rodinné příslušníky.

I vy si můžete vyzkoušet jaké to je absolvovat výcvik potápění, který preferují americká vojenská elita. Přitom instruktoři zaručují, že naučí potápět se každého, kdo se do kurzu přihlásí. Nově v této sezóně nabízíme možnost absolvovat teorii kurzu tzv. elarningem už zde v Čechách a v Thajsku pak s vámi instruktor teorii jen projde a máte více času pro relax.

Setkání se žralokem obrovským (8 m). / Arowana Travel 

Ochutnávka potápění pro čtenáře Armádních novin

Pokud přeci jen stále váháte, zda se do úžasného exotického světa vydat, můžete využít exklusivní nabídku, kterou vám Armádní noviny ve spolupráci s Arowana Divers připravili. Při objednávce ubytování delší než 5 dní od nás obdržíte malý dárek ve formě ochutnávky potápění zdarma. Jedná se o poznávací minikurz, kde si pod dohledem zkušeného instruktora vyzkoušíte pocity, které na vás pod vodou čekají.

Minikurz se skládá z jedné teoretické přednášky a 30 min. ponoru na blízké pláži s kompletním zapůjčením potápěčské výstroje a pod přímým dohledem potápěčského instruktora, který vás bude v případě zájmu držet celou dobu za ruku.

V centru Arowana se budete cítit jako doma - doslova. / Arowana Travel

Výlet na choperu a adrenalin na střelnici

Na ostrově Ko Lanta si každý návštěvník najde to své. Tím je Lanta nádherná. Kdo touží po klidu, najde si místo, kde ho nikde nebude rušit. Stejně tak můžete ale poznat thajský noční život, thajský box, hadí show, projížďky a koupaní na slonech, kohoutí zápasy a mnoho dalšího.

V nabídce Arowana resortu je i řada zajímavých výletů. Ať už jsou to ty tradiční, jako je cesta objevující krásy a taje zdejšího ostrova, cesta na sousední ostrov Phi Phi, který proslavil film Pláž nebo návštěva provincie Krabi, Chrámu zlatého Budhy a Smaragdového jezírka. Velmi oblíbená je vyjížďka a koupání se slony, bez kterého prostě není dovolená v Thajsku kompletní.

Do nabídky zařazujeme nyní i netradiční novinky, jako třeba "Pánský výlet", což je projížďka na Chopperu (na který zde nemusíte mít řidičský průkaz) mezi skalami provincie Ao Nang, které byli předlohou Jamesovi Cameronovi pro jeho film Avatar.

Dojedete přitom s námi až na zdejší střelnici do Krabi, kde je možnost si zastřílet z různých typů zbraní. I duše vojáka si tak v exotickém Thajsku přijde na své.

Ubytování je pouze 150 metrů od moře. / Arowana Travel

Ubytování v Arowaně resort

Ubytování si můžete vybrat mezi dvěma typy bungalovů. Zvolit si můžete vzdušný dřevěný bungalov Wood, který nepotřebuje klimatizaci. Stačí zde jen větrák, který zpříjemní pobyt ve zdejším teplém počasí. Bungalov je menší a má samostatnou koupelnu se sprchou a WC.

Kdo cestuje s dětmi, volí raději prostornější bungalov Concrette, který je zděný a je vybaven klimatizací, samostatnou koupelnou se sprchou a WC. Výhodou je, že je odtud několik desítek metrů na pláž i do kilometru vzdáleného města Saladan, které je jediné na 27 kilometrů dlouhém ostrově.

Každý večer tak můžete vyrazit za zdejší zábavou, nebo jen navštívit restaurace a ochutnávat úžasnou thajskou kuchyni, která patří k nejvyhlášenější a nejzdravější na světě. Mnozí si každý večer dávají jídlo v jiné restauraci, aby ochutnali celou škálu zdejších chutí a receptů.

Stejně tak, ale můžete s přáteli posedět v Arowana dive & grill baru a nechat se rozmazlovat unikátními koktejlíčky, které tuto sezónu připravuje přední český barman Jan Urban. Dokonalost večera báječně doladí chuťovky a speciality naší kuchyně.

Více na webu Arowana Resort nebo FaceBooku Arowana Resort.

Hlavní sezóna na Ko Lantě 2015/2016 začíná již od přelomu října a listopadu.

Po návštěvně v březnu 2015, osobně doporučuji. Nádherný ostrov a nádherné pláže. Vhodné pro aktivní dovolenou (posilování, lekce thajského boxu, běhání, jízda na kole, plavání, jóga, atd.) i dovolenou s rodinou. Jan Grohmann

Nahlásit chybu v článku


Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • niko
  09:14 27.08.2015

  Ahaa, jasne. Dik za info. Ja som este vygooglil, ze maju trochu ine postupy pri technickom, dekompresnom potapani. Vraj kvoli tomu ich preferuje SEAL pri tom ich 8-tyzdnovom ...Zobrazit celý příspěvek

  Ahaa, jasne. Dik za info. Ja som este vygooglil, ze maju trochu ine postupy pri technickom, dekompresnom potapani. Vraj kvoli tomu ich preferuje SEAL pri tom ich 8-tyzdnovom rychlovykrme. Ale asi to bude vsetko zhruba jaky prast, taky uhod. :)Skrýt celý příspěvek

 • Kratas
  17:07 25.08.2015

  to niko: povětšinou jde o konfiguraci výstroje, a s tím spojené některé postupy. Fyzika totiž funguje pořád stejně, takže tam je to pro všechny stejné. Ale například PADI systém ...Zobrazit celý příspěvek

  to niko: povětšinou jde o konfiguraci výstroje, a s tím spojené některé postupy. Fyzika totiž funguje pořád stejně, takže tam je to pro všechny stejné. Ale například PADI systém preferuje Jacket jako kompenzátor vztlaku a některé jiné systémy například křídlo. Dále pak je rozdíl v délkách hadic a určení hlavní a záložní automatiky atd.Skrýt celý příspěvek

 • niko
  15:04 25.08.2015

  Celkom by ma zaujimalo aky je rozdiel medzi klasickym PADI Open water diverom a NAUI Scuba Diverom. Podla toho videa, co je na stranke mi to prislo dost rovnake. Inak zaujimave, ze ...Zobrazit celý příspěvek

  Celkom by ma zaujimalo aky je rozdiel medzi klasickym PADI Open water diverom a NAUI Scuba Diverom. Podla toho videa, co je na stranke mi to prislo dost rovnake. Inak zaujimave, ze SEAL ide podla NAUI. Nasi vojaci (OSSR) a PZ pokial viem maju vlastne smernice vycvyku.
  Ale inak pekne. Super viditelnost ako pozeram tam maju. Potapat tam musi byt fakt velmi pekne.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...