Zdeněk Kříž

     

PREMIUM Severní Korea a Rusko. Společné zájmy na pozadí paranoie a nedůvěry

V posledních dnech se do centra zájmu světových médií dostala návštěva Kim Čong-una v Rusku a jeho jednání s Vladimírem Putinem. Spekulovalo se zejména o tom, do jaké míry návštěva souvisí s „třídenní ...

PREMIUM Ukrajinská letní ofenzíva a její percepce českými experty. Díl 3.

V dnešním posledním díle třídílné série se o hodnocení ukrajinské ofenzívy pokusí autor tohoto textu.

Ukrajinská letní ofenzíva a její percepce českými experty. Díl 2.

Dnešní druhý díl třídílné série se znovu zaměří na percepci ukrajinské ofenzívy českými experty a její kritickou diskuzi. Závěrečný třetí díl bude věnován tomu, jak její dosavadní průběh hodnotí autor tohoto článku.

Ukrajinská letní ofenzíva a její percepce českými experty. Díl 1.

Tato třídílná série se zaměří na percepci ukrajinské ofenzívy českými experty a její kritickou diskuzi. Závěrečný třetí díl bude věnován tomu, jak její dosavadní průběh hodnotí autor tohoto článku.  

Letová hodina Gripenu 5000 až 8000 dolarů? Ani náhodou!

Cena letové hodiny CPFH (Costs per Flying Hour) je často používanou metrikou, se kterou standardně kalkuluje civilní letecký sektor. V něm je běžné kalkulovat náklady v plné výši, protože pouze tehdy ...

PREMIUM Výcvik ukrajinských vojáků rozhodne o výsledku války aneb jak může Západ Ukrajině nejvíce pomoci

Západní výcviková pomoc Ukrajině je pro výsledek války stejně důležitá, jako jsou dodávky zbraní. Důležitým rozhodnutím je zahájení výcviku ukrajinských praporů v kombinovaných operacích a celkové rozšíření západní výcvikové pomoci.