Zloděj volá: „Chyťte zloděje“

Zloděj volá: „Chyťte zloděje“
Ruský prezident Vladimír Putin / Kremlin.ru (Zvětšit)

Již téměř celý týden se desetimilionová Česká republika „přetahuje“ se světovou jadernou mocností ve věci výbuchu skladu munice ve Vrběticích na Zlínsku, při kterém zahynuli dva civilisté, a našemu státu vznikla škoda ve výši minimálně jedné miliardy korun. V neděli se v mimořádném projevu k této otázce po týdenním mlčení konečně vyjádřil prezident Miloš Zeman, který své skalní příznivce určitě nezklamal.

V rozporu s fakty, která vzápětí odmítl ministr vnitra Jan Hamáček, hovořil Zeman o dvou vyšetřovacích verzích, z nichž ta první označuje za viníka zničujících výbuchů v roce 2014 neodbornou manipulaci s municí. Zkušený mluvčí moskevského Kremlu Dmitrij Peskov by to lépe neřekl. V pondělí se Putinův mluvčí Peskov osobně ‒ s odvoláním na Zemanova slova – nechal skutečně slyšet. Mimo jiné prohlásil, že Česká republika bez důkazů obvinila Rusko, a tím napáchala mimořádnou škodu ve vzájemných vztazích obou zemí. Díky iniciativě Polska vyjádřili nově solidaritu s Českou republikou kvůli ruskému zapojení do výbuchu v roce 2014 premiéři zemí visegrádské čtyřky (V4), kterou kromě Česka tvoří Slovensko, Polsko a Maďarsko. Odsoudili zároveň nepřiměřená ruská opatření, přijatá v odvetě za vyhoštění ruských diplomatů z České republiky.

„My, premiéři Polska, Maďarska a Slovenska vyjadřujeme naprostou solidaritu s Českem, naším blízkým partnerem a sousedem, v souvislosti s podílem agentů ruské vojenské rozvědky na akcích, které vedly k výbuchu v muničním skladu ve Vrběticích v roce 2014,“ praví se v prohlášení, zveřejněném kanceláří předsedy polské vlády. „Odsuzujeme tento další politováníhodný akt agrese a porušení mezinárodního práva, kterého se dopustilo Rusko na evropském státu, jakož i nepřiměřená opatření přijatá Ruskem v odpovědi na naprosto opodstatněné rozhodnutí České republiky vyhostit 18 ruských zpravodajských důstojníků z jejího území, a nabízíme Čechům naši diplomatickou a konzulární podporu,“ pokračuje zmíněné prohlášení, které inicioval polský premiér Mateusz Morawiecki.

 „Doufám, že NATO spustí společnou akci,“ uvedl v rozhovoru pro Hospodářské noviny bývalý generální tajemník Severoatlantické aliance Anders Fogh Rasmussen. Podle něj je útok ve Vrběticích tak vážný, že by Česko mohlo spustit článek 4 smlouvy o NATO. Ten opravňuje vyžadovat společné konzultace aliance vždy, když bude ohrožena územní celistvost, politická nezávislost nebo bezpečnost kteréhokoliv ze členů. „Aliance i EU by měly na Putina a jeho blízké spolupracovníky uvalit nové sankce,“ zdůraznil generální tajemník NATO Rasmussen.

Akce nebyla podle Randáka zpackaná

Bývalý důstojník Bezpečnostní a informační služby Vladimír Hučín během svého působení v BIS přišel do kontaktu i s ruskými agenty. Zdůraznil, že zná jejich výslechy a ví, co dovedou. Jak řekl, „jejich výslechy jsou výslechy se vším všudy. Rusové jsou v přípravách svých agentů lidí velmi zkušení a rafinovaní. Tito lidé umí dokonale improvizovat, dokážou měnit hlas, využívat dekódovací systémy, umí hrát zpravodajské hry.“ Podle jeho vyjádření jsou agenti ve svých schopnostech v podstatě nadlidé, kteří mají velkou motivaci. Ruské tajné služby mají v naší zemi své lidi, kteří jsou jim oddáni tělem a duší. Hučín se domnívá, že první výbuch ve Vrběticích nemusel být v souladu v původním plánem.

Bývalý šéf české rozvědky ÚZSI Karel Randák nepovažuje akci za zpackanou, na druhé straně se však podivuje načasování, týkající se informování veřejnosti o této akci. V rozhovoru pro Echo24 zároveň uvedl, že by Rusy z velvyslanectví v Praze „vyhodil všechny“.

Byla to nejen V4, ale jako jedna z prvních zemí se velmi solidárně zachovalo Slovensko. Ministr zahraničí Ivan Korčok konstatoval, že důrazně odsuzuje „podvratné aktivity proti bezpečnosti Česka – našemu nejbližšímu sousedovi a spojenci. Musíme dále posilovat naši spolupráci v zájmu zajištění bezpečnosti našich občanů“. Podporu vyjádřila i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slovensko, pobaltské země, Litva, Lotyšsko, Estonsko a nejnověji i Rumunsko symbolicky vyhostili ruské diplomaty ze svých území.

Bulharsko nabízí pomoc s vyšetřováním. Řada dalších zemí a vyjádřila v souvislosti s teroristickým činem České republice podporu, pohotově se ozvala americká ambasáda v Praze i britský ministr zahraničí. „Ministerstvo zahraničí odsuzuje bezohledné a nebezpečné akce ruských zpravodajských služeb v České republice,“ uvedla britská vláda na svých webových stránkách. Upozornila, že podle českých úřadů stojí za výbuchem ve Vrběticích dva agenti ruské vojenské tajné služby GRU, které Velká Británie viní z pokusu o vraždu bývalého ruského tajného agenta Sergeje Skripala v britském Salisbury z roku 2018. „Jsme nadále odhodláni pohnat osoby zodpovědné za útok v Salisbury před spravedlnost a chválíme snahu českých úřadů učinit totéž,“ konstatoval ministr Raab.

Tyto jasné výroky ostře kontrastují s mlhavými slovy prezidenta České republiky, který se týden připravoval na své vystoupení, jež mělo být určeno nejen české a světové veřejnosti, ale zejména uším Kremlu. Předsedkyni výboru pro obranu Poslanecké sněmovny ČR Janu Černochovou (ODS) zarazilo, „jak prezident nakládá s utajenými informacemi“ a jednoznačně označila některé výroky prezidenta za „manipulativní lži“. I místopředseda sněmovního zahraničního výboru Jaroslav Bžoch (ANO) reagoval na Zemanova slova takto: „Důkazy, které jsme dostali jako poslanci a senátoři, byly nezpochybnitelné.“ Prezidentským projevem byl evidentně zklamán i syn jedné ze dvou obětí ve Vrběticích, právník Ondřej Havránek, jenž byl hostem nedělních Otázek Václava Moravce. Havránek Zemanova slova, že by mohlo jít o nehodu z nedbalosti, odmítá. Zapojení ruských agentů do kauzy ho šokovalo.

Bojových úderek má Moskva podle ruského publicisty v zahraničí mnoho    

Nestranného pozorovatele může překvapit skutečnost, že obětí nezákonných rejdů ruských tajných služeb se v poslední době staly dvě země, ve kterých nikdy neexistovaly výraznější protiruské tendence. V Československu se až do srpnové okupace v roce 1968 neprojevovaly většinové protiruské nálady a Bulharsko vždy oceňovalo pomoc Ruska v boji proti někdejší Osmanské říši. Přesto se vedení Ruské federace rozhodlo trestat právě tyto dva státy se slovanským obyvatelstvem. Nyní dokonce Rusko zcela absurdně žádá po Česku omluvu a Putin se zcela oprostil od diplomatického vyjadřování, když Českou republiku nazval „štěkajícím psíkem”.

Z české strany můžeme jeho výroky interpretovat ve stylu – Zloděj volá: „Chyťte zloděje”.  Jeho podrážděná reakce napovídá, že obě malé země byly dosud spíše na okraji zájmu velkého Ruska, přestože samozřejmě diplomaté patrně vždycky plnili svou dvojakou úlohu. Česká republika a Bulharsko nejsou zdaleka jedinými zemněni, kde ruští agenti a ruská zpravodajská služba operují. Tento způsob působení ruských tajných služeb v cizích zemích je historický a tradiční a toto téma již dlouhou dobu fascinuje politology a historiky, a to nejen zahraniční. Mezi ruskými autory nalezneme řadu svědectví o této činnosti i zamyšlení nad příčinami a důsledky. 

„Když zazní ďábelský letopočet 1937, často se přistihnu při tom, že bych rád spatřil oči mužů v čekistických uniformách let třicátých, tváře těch, kteří to všechno vytvořili. Je to zvláštní přání srovnatelné snad jen s touhou pohlédnout do bezedna. Jenže dodnes nemáme jasnou odpověď na otázku: Kdo byli ti velcí i malí organizátoři teroru, kolečka a převodové páky krvavého ljubjanského mechanismu, kde se vzali, jak se stali těmi, jimiž se nakonec stali? Že je to jen malicherná zvědavost? Jenže jsou ty oči už opravdu minulostí?” Tuto řečnickou otázku si pokládá ruský novinář Vladimir Voronov na straně 18 ve své knize Sluhové lidu s podtitulem Příběhy ruské tajné služby od Dzeržinského po Putina (JOTA Brno, 2005).

Autor knihy, vystudovaný historik Voronov, se nijak nesnaží zakrývat svůj mimořádně záporný vztah ke komunistické minulosti své země. V citaci s narážkou na rok 1937 připomíná období největšího stalinského teroru, kdy podle odtajněných archivů zatkla NKVD v průběhu let 1937 a 1938 více než 1 548 000 osob. Z nich pak bylo téměř 700 000 zastřeleno. V průměru to představovalo kolem 1000 poprav denně. Voronov zároveň vyslovuje obavu, zda je to již opravdu jen minulost.

Další ruský žurnalista Artěmij Troickij, který mimo jiné spolupracuje s předním ruským opozičním deníkem Novaja gazeta, v rozhovoru pro týdeník Reflex (22. 4. 2021) ujišťuje čtenáře, že podobných „úderek”, jaká operovala ve Vrběticích, má Ruská federace za hranicemi mnoho. Tito agenti používají pasy bývalých postsovětských republik. Připomíná zároveň, že ve vrbětickém případě se jednalo o pasy moldavské s tádžické a dodává, že šlo o profesionály z Hlavní správy rozvědky (GU) generálního štábu Ozbrojených sil Ruské federace. Kromě resortu obrany podle jeho slov v cizině aktivně plní záškodnické útvary rovněž Federální služby bezpečnosti (FSB).

Pokud prezident Zeman volá po jasných důkazech v případu Vrbětice a připadá mu působení BIS pomalé, ač samotná kauza doznala dramatického zvratu až v roce 2018, měl by se zamyslet nad samotnou podstatou fungování zpravodajských služeb, které z vymezení předmětu jejich činnosti užívají tajných a nepublikovatelných informací a zdrojů, se kterými je nezbytné takto nakládat. Prezident je jedním z ústavních činitelů a představitelů státních orgánů, kteří mají právo být informováni. Nesmějí však vstupovat do „živých kauz”. K Vrběticím kromě Miloše Zemana všichni tito aktéři dosud přistupují jednotně.

Nahlásit chybu v článku


Související články

PREMIUM Dvacátá válka: Jak zlomit moc Ruska v nadcházejících časech chaosu

Polský think-tank Strategy & Future (S&F) spustil na začátku května prognostický výzkumný ...

Výbuchy ve Vrběticích, Vladimír Putin a dezinformátoři

Česká republika prožívá od soboty události, na které nejsme vůbec zvyklí. Předseda vlády a ministr ...

Státní terorismus ve Vrběticích? Važme slova, mají své důsledky

V souvislosti s víkendovou tiskovou konferencí premiéra Babiše a ministra vnitra Hamáčka se ve ...

PREMIUM Polský pohled na Vrbětice: Důležitější je Bělorusko a konec českého pacifismu

Mezi Českou republikou a Ruskou federací vzniklo silné diplomatické napětí ‒ objev ruské stopy ve ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • KOUMES123
  18:19 03.05.2021

  Po přehrání si příspěvků od A. Šandora a plk. J. Štefce jsem změnil názor, že to museli udělat Rusové. Kam se např. ztratili kamerové záznamy ze skladů a proč za to nebyl někdo ...Zobrazit celý příspěvek

  Po přehrání si příspěvků od A. Šandora a plk. J. Štefce jsem změnil názor, že to museli udělat Rusové. Kam se např. ztratili kamerové záznamy ze skladů a proč za to nebyl někdo potrestán??? Ukrajinci údajně chtěli nakupovat střelivo v České Republice, ale na dluh, takže se jin u nás vysmáli a poslali je pryč. BIS říká : máme důkazy, ale nemůžeme je zveřejnit ?!? Co se nezveřejní se pochopitelně nedá solidně prověřit, jestli to není zfalšované. Kdo tím co získá? BISka to, že se zbaví Ruského špionážního centra pro Evropu v Praze a konkurenti Rosatomu to, že zakázka za 200 - 300 miliard bude k mání. Když dáte 1/2000 z této částky na motivaci několika klíčových lidí, tak se to vyplatí. Doufám, že alespoň zvednou výkon do tendru pro Dukovany z 1200 na 1440 Megavat, aby byli ve hře Korejci, což bude mít dobrý vliv na cenu.Skrýt celý příspěvek

  • StandaBlabol
   19:20 03.05.2021

   Pokud si utváříš názory podle známých dezinformátorů jako Štefec, tak jsi ani k ničemu jinému dospět nemohl. A dost pochybuju, že jsi měl ze začátku jiný názor.

   Pokud si utváříš názory podle známých dezinformátorů jako Štefec, tak jsi ani k ničemu jinému dospět nemohl. A dost pochybuju, že jsi měl ze začátku jiný názor.

  • Tesil
   20:20 03.05.2021

   KOUMES BISka se zbavila špionů,které měla částečně pod kontrolou.Dříve nebo později dorazí jiní a bude trvat měsíce nebo i roky než budou odhaleni. Z tohoto pohledu to zas taková ...Zobrazit celý příspěvek

   KOUMES
   BISka se zbavila špionů,které měla částečně pod kontrolou.Dříve nebo později dorazí jiní a bude trvat měsíce nebo i roky než budou odhaleni.
   Z tohoto pohledu to zas taková výhra není.

   Jinak na co důkazy,přiletěli dva turisti,vetřeli se do hlídaného objektu,jeden hlídal zatím co druhý vytáhl z kapsy Zippo a vyhodil Vrbětice do luftu.Ne?Skrýt celý příspěvek

   • Ján Paliga
    19:01 04.05.2021

    ... a ako vieš, že VŠETCI boli špióni? Ono sa zvyknú miešať medzi skutočných špiónov aj nešpióni.... A v BIS to určite vedia veľmi dobre, nemyslíš? Taká malá perlička - z ČR ...Zobrazit celý příspěvek

    ... a ako vieš, že VŠETCI boli špióni? Ono sa zvyknú miešať medzi skutočných špiónov aj nešpióni.... A v BIS to určite vedia veľmi dobre, nemyslíš?

    Taká malá perlička - z ČR odchádzalo celkovo 62 ľudí z ambasády a celkovo mali 667 ks batožiny...Skrýt celý příspěvek

  • Olivav
   11:06 04.05.2021

   Výkon nemohou zvednout. Je limitován možnosti chladit apod. 1200 je maximum co se dá v dané lokalitě provozovat. Už to bylo několikrát vysvětleno.

   Výkon nemohou zvednout. Je limitován možnosti chladit apod. 1200 je maximum co se dá v dané lokalitě provozovat. Už to bylo několikrát vysvětleno.

  • GlobeElement
   11:35 04.05.2021

   Neustále se opakující požadavky ruských trollů na videozáběry bezpečnostních kamer o mnohém vypovídají. GU zřejmě neví, co všechno na ni BIS má a chce to zjistit.

   Neustále se opakující požadavky ruských trollů na videozáběry bezpečnostních kamer o mnohém vypovídají. GU zřejmě neví, co všechno na ni BIS má a chce to zjistit.

  • Jan Padesátýpátý
   13:50 04.05.2021

   KOUMES123 napsal: "BIS říká : máme důkazy, ale nemůžeme je zveřejnit ?!?" Proč to divení? To je zcela standardní postup. Důkazy byly předloženy omezenému okruhu lidí jako jsou ...Zobrazit celý příspěvek

   KOUMES123 napsal: "BIS říká : máme důkazy, ale nemůžeme je zveřejnit ?!?"

   Proč to divení? To je zcela standardní postup. Důkazy byly předloženy omezenému okruhu lidí jako jsou vláda nebo sněmovní bezpečnostní výbor.Skrýt celý příspěvek

  • Scotty
   14:03 04.05.2021

   Korejci nám nabídnou reaktor s požadovaným výkonem.

   Korejci nám nabídnou reaktor s požadovaným výkonem.

 • fotr
  08:54 03.05.2021

  GlobeElement Tvůj příspěk považuji za pokus odvést debatu od podstaty - útok ruského státu na území ČR - k technickým margináliím. xxxxx No to si snad děláš srandu, ne? Rusáci ...Zobrazit celý příspěvek

  GlobeElement
  Tvůj příspěk považuji za pokus odvést debatu od podstaty - útok ruského státu na území ČR - k technickým margináliím.
  xxxxx
  No to si snad děláš srandu, ne? Rusáci nám tu spáchají teroristický útok a my se jako nemáme starat, jak se jim to povedlo, jestli se to nebude opakovat, kdo by měl zjednat nápravu, nebo kdo je třeba zodpovědný, za to, že to vůbec mohli udělat?
  Skutečně se podle tebe máme omezit na konstatování že se to stalo a kdo to udělal a neřešit jak a a neudělat protiopatření? To jsi tedy skutečně ,,element,,
  Jak vůbec můžeš takovou hloupost napsat?Skrýt celý příspěvek

  • GlobeElement
   09:01 03.05.2021

   O to, jak se to stalo a jak tomu zabránit se má starat policie či armáda. Není to otázka mezinárodní politiky. Vytáhnout tyto technické detaily v debatě o mezinárodně politických ...Zobrazit celý příspěvek

   O to, jak se to stalo a jak tomu zabránit se má starat policie či armáda. Není to otázka mezinárodní politiky. Vytáhnout tyto technické detaily v debatě o mezinárodně politických dopadech sabotáže ruských agentů v ČR znamená rozmělnit téma.

   Asi jako kdyby se ti někdo vloupal do domu, znásilnil manželku a ukradl šperky po babičce a někdo by chtěl namísto odpovědnosti pachatele řešit otázku, zdali byl ve dveřích vhodný zámek.Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  17:33 29.04.2021

  Nemám důvod nevěřit BIS a vládě, ale poučíme se z toho co se stalo, bude nějaká pořádná zpětná vazba do systému bezpečnosti v samotné ČR? Na druhou stranu, toto téma se v této ...Zobrazit celý příspěvek

  Nemám důvod nevěřit BIS a vládě, ale poučíme se z toho co se stalo, bude nějaká pořádná zpětná vazba do systému bezpečnosti v samotné ČR?
  Na druhou stranu, toto téma se v této době hodí k rozvíření i Babišovi, najednou se nikde nepíše o Faltýnkově deníku a když je potřeba odvést pozornost, tak i s Covidem media uberou a skočí po jiném tématu.Skrýt celý příspěvek

  • Scotty
   19:06 29.04.2021

   Jako třeba vytvořit novou Malou dohodu? :) Na to by bylo třeba získat ještě minimálně Polsko a Rumunsko.

   Jako třeba vytvořit novou Malou dohodu? :) Na to by bylo třeba získat ještě minimálně Polsko a Rumunsko.

   • flanker.jirka
    19:48 29.04.2021

    Myslím to opravdu pouze do vnitřních složek ČR. Efektivněji zamezit tomu, aby se u nás takové elementy vyskytovaly. Podobně to musí mít zpětnou vazbu do systémů ostrahy objektů, ...Zobrazit celý příspěvek

    Myslím to opravdu pouze do vnitřních složek ČR. Efektivněji zamezit tomu, aby se u nás takové elementy vyskytovaly. Podobně to musí mít zpětnou vazbu do systémů ostrahy objektů, prověřování osob (nechce se mi nevěřir, že to udělali bez někoho zevnitř).
    Například i to, že pokud už BIS odhalí problematickou osobu v diplomacii nebo nelegála z ciziny, tak to nebude silážovat ve skladu x let, ale zařídí, aby je poslali ihned pryč. To co tu rusové předváděli bylo propracované využívání výhod shengenského prostoru.

    Chce to mít více pod kontrolou vlastní státní hranice a nespoléhat se na ležérnost EU. Jestli jsme ekonomicky provázání s Německem a to se za nás nyní prakticky nepostavilo, tak je to dost mrzuté.

    Byly doby, kdy jsme si pořádek uměli sjednat :-) jeden příklad z doby nedávno minulé. Když spojenci nebyli spojenci.
    https://cs.wikipedia.org/wiki/... Skrýt celý příspěvek

  • Ján Paliga
   22:06 29.04.2021

   @ Flanker Jirka "Nemám důvod nevěřit BIS a vládě, ale poučíme se z toho co se stalo, bude nějaká pořádná zpětná vazba do systému bezpečnosti v samotné ČR? " A to Vás ešte čakajú ...Zobrazit celý příspěvek

   @ Flanker Jirka

   "Nemám důvod nevěřit BIS a vládě, ale poučíme se z toho co se stalo, bude nějaká pořádná zpětná vazba do systému bezpečnosti v samotné ČR? "

   A to Vás ešte čakajú na jeseň voľby.... To si môžte byť istí pomstou od jedného drobčeka....Skrýt celý příspěvek

 • martinko68
  16:04 29.04.2021

  Nechtěl bych radši vidět reakci České republiky kdyby se totéž stalo jinde třeba v Pobaltí či Rumunsku . Bohužel spousta lidí v ČR nechápe že ona ta svrchovanost rozhodnutí stojí ...Zobrazit celý příspěvek

  Nechtěl bych radši vidět reakci České republiky kdyby se totéž stalo jinde třeba v Pobaltí či Rumunsku . Bohužel spousta lidí v ČR nechápe že ona ta svrchovanost rozhodnutí stojí prostě peníze . Bohužel RF ale i ta Lidová Čína by měly slyšet rozhodné reakce jak NATO tak EU .Skrýt celý příspěvek

 • Jan Grohmann
  11:58 29.04.2021

  V nouzi poznáš skutečné přátele. Skutečnými přáteli České republiky je Slovensko, Estonsko, Litva, Lotyšsko a Rumunsko. Ostatním jsme nestali za námahu. Důležité vědět. Ale není ...Zobrazit celý příspěvek

  V nouzi poznáš skutečné přátele. Skutečnými přáteli České republiky je Slovensko, Estonsko, Litva, Lotyšsko a Rumunsko. Ostatním jsme nestali za námahu. Důležité vědět.
  Ale není to tak špatné, jmenované země mají dohromady 40 milionů obyvatel.Skrýt celý příspěvek

  • logik
   12:00 29.04.2021

   Tak připočetl bych k tomu Evropský parlament. A IMHO Bulharsko se také brzo přidá a doufám, že i nějaká "západní země".

   Tak připočetl bych k tomu Evropský parlament. A IMHO Bulharsko se také brzo přidá a doufám, že i nějaká "západní země".

   • Jan Grohmann
    13:04 29.04.2021

    EP? Ježíši. Co udělal? Rozohnil se a vydal opravdu důrazné prohlášení? No, jde z toho strach - možná později nasadí alegorické vozy, letákové kampaně a možná trička s nápisem ...Zobrazit celý příspěvek

    EP? Ježíši. Co udělal? Rozohnil se a vydal opravdu důrazné prohlášení? No, jde z toho strach - možná později nasadí alegorické vozy, letákové kampaně a možná trička s nápisem "Rusové ven".Skrýt celý příspěvek

    • logik
     14:21 29.04.2021

     No a co může EP udělat jiného, než vydat silné prohlášení? EP není exekutiva, ten žádné silnější nástroje prostě nemá. Je to úplně stejný "jazyk symbolů", jako když nějaký stát ...Zobrazit celý příspěvek

     No a co může EP udělat jiného, než vydat silné prohlášení? EP není exekutiva, ten žádné silnější nástroje prostě nemá.

     Je to úplně stejný "jazyk symbolů", jako když nějaký stát vyhostí ze solidarity pár lidí z ambasády. To také žádný reálný dopad nemá, ale je to jasný signál.Skrýt celý příspěvek

    • Scotty
     17:57 29.04.2021

     Evropský parlament dnes přijal velkou většinou rezoluci vyznívající členské země EU ke koordinovanému vyhoštění ruských ...Zobrazit celý příspěvek

     Evropský parlament dnes přijal velkou většinou rezoluci vyznívající členské země EU ke koordinovanému vyhoštění ruských diplomatů.
     https://www.idnes.cz/zpravy/za... Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      18:15 29.04.2021

      Pro text dokumentu nehlasovali pouze členové klubů nacionalistické pravice a krajní levice.
      To také o mnohém vypovídá....

      Pro text dokumentu nehlasovali pouze členové klubů nacionalistické pravice a krajní levice.
      To také o mnohém vypovídá....

     • GlobeElement
      18:19 29.04.2021

      Ještěže o tom nehlasoval náš parlament. To by byla zase ostuda.

      Ještěže o tom nehlasoval náš parlament. To by byla zase ostuda.

     • Pavel1
      18:38 29.04.2021

      V českém vydání ta "nacionalistická pravice a krajní levice" představuje eurounijní pitomiovu podržtaku Davida a komunistku Konečníkovou.

      V českém vydání ta "nacionalistická pravice a krajní levice" představuje eurounijní pitomiovu podržtaku Davida a komunistku Konečníkovou.

  • GlobeElement
   13:37 29.04.2021

   Po tom, co předvedl ruský kolaborant na hradě je neuvěřitelné, že nás podpořil vůbec někdo.

   Po tom, co předvedl ruský kolaborant na hradě je neuvěřitelné, že nás podpořil vůbec někdo.

  • theo
   17:00 29.04.2021

   Len si veľmi nefandite , túto rozprávku CIA podporili presne tie štáty , ktoré visia na obojku štátnej elity USA . A to viete , že aj Bulharsko sa pridá . Nesklame predsa ...Zobrazit celý příspěvek

   Len si veľmi nefandite , túto rozprávku CIA podporili presne tie štáty , ktoré visia na obojku štátnej elity USA . A to viete , že aj Bulharsko sa pridá . Nesklame predsa pánička .
   Všetci sa potľapkáte po pleciach a zanadávate si na Zemana . Naposledy , keď nejak´ý politik , chcel robiť business s RF tak sa vynorila kauza aaa Nečas musel ísť , ale tá naša westinghouse predsa len neuspela , ale poučili sme sa a teraz nám to určite vyjde a tú elektráreň postavia naši kluci americký . No vyšlo najavo , že sme pomáhali vyzbrojiť teroristov a čo -- no a nič pokiaľ to bolo v záujme CIA , tak sme predsa konali dobro a boli sme na tej správnej strane .Skrýt celý příspěvek

   • GlobeElement
    17:17 29.04.2021

    Regulérní armáda Ukrajiny jsou podle tebe teroristi ty ruský kolaborante?

    Regulérní armáda Ukrajiny jsou podle tebe teroristi ty ruský kolaborante?

   • pavel rampir
    21:50 29.04.2021

    Palo Satko

    Palo Satko

    • pavel rampir
     12:26 30.04.2021

     ale tajný :-)

     ale tajný :-)

   • Ján Paliga
    22:11 29.04.2021

    @ Theo Tvoji predchodcovia neuspeli, tak vytiahli zo zásuvky stola teba? Ak ti záleží na Slovensku, tak nám tu nerob hanbu.... Medzi svojimi budeš na Armádnom magazíne, hlásnej to ...Zobrazit celý příspěvek

    @ Theo

    Tvoji predchodcovia neuspeli, tak vytiahli zo zásuvky stola teba? Ak ti záleží na Slovensku, tak nám tu nerob hanbu.... Medzi svojimi budeš na Armádnom magazíne, hlásnej to trúbe Sputniku....Skrýt celý příspěvek

  • flanker.jirka
   17:28 29.04.2021

   Jan Grohman
   Tesat do kamene a ukazovat všem, kteří mají před volbami plnou hubu spojenectví kde s kým.

   Jan Grohman
   Tesat do kamene a ukazovat všem, kteří mají před volbami plnou hubu spojenectví kde s kým.

  • Scotty
   18:01 29.04.2021

   Dlužno podotknout že například z USA a Polska vyhostili větší počet Ruských diplomatů už před naší akcí.

   Dlužno podotknout že například z USA a Polska vyhostili větší počet Ruských diplomatů už před naší akcí.

  • Falko
   10:50 30.04.2021

   Poľsko dalo dokopy V4 a keby nebolo proruskrho Maďarska bola by reakcia oveľa ostrejšia.

   Poľsko dalo dokopy V4 a keby nebolo proruskrho Maďarska bola by reakcia oveľa ostrejšia.

 • 3180
  11:58 29.04.2021

  A naposledy, jak byl sklad vojenského materiálu střežen a zabezpečen? To mě zajímá jako první... Nebo u nás skladujeme munici a zbraně jako brambory?

  A naposledy, jak byl sklad vojenského materiálu střežen a zabezpečen? To mě zajímá jako první... Nebo u nás skladujeme munici a zbraně jako brambory?

  • logik
   12:01 29.04.2021

   Jak byl střežen sklad soukromé firmy? Jak to souvisí s tím, že tu Ruská rozvědka vraždila? A jestli se ptáš, co by tím Rusové získali - tak to jsi tak blbej, že si nedokážeš ...Zobrazit celý příspěvek

   Jak byl střežen sklad soukromé firmy? Jak to souvisí s tím, že tu Ruská rozvědka vraždila?

   A jestli se ptáš, co by tím Rusové získali - tak to jsi tak blbej, že si nedokážeš přečíst o tématu ani základní informace? Anebo tu úmyslně lžeš, že Rusové neměli motiv? Motiv je vcelku jasný - byly tam zbraně zbrojaře, kterej dodával zbraně Ukrajině.Skrýt celý příspěvek

  • Jan Padesátýpátý
   14:32 29.04.2021

   "rozlehlý areál ve Vrběticích na Zlínsku ve vlastnictví státu sice měl děravé oplocení a mohl se do něj kdokoli snadno dostat, ale přímo ke skladům, kde měly zbraně a střelivo ...Zobrazit celý příspěvek

   "rozlehlý areál ve Vrběticích na Zlínsku ve vlastnictví státu sice měl děravé oplocení a mohl se do něj kdokoli snadno dostat, ale přímo ke skladům, kde měly zbraně a střelivo uloženy soukromé firmy, se návštěvník dostal jen za přísných bezpečnostních opatření.
   Standardem byla kontrola dokladů a prohlídka automobilu – navíc vše zachycovaly kamery státního Vojenského technického ústavu, který areál vlastní. Takže by ke skladům těžko mohl někdo nepozorovaně přijít a nainstalovat tam například časované výbušné zařízení."

   https://www.seznamzpravy.cz/cl... Skrýt celý příspěvek

  • fotr
   09:41 30.04.2021

   Mě by také zajímalo, jak se tam ti zmetci dostali. Máme to skutečně tak málo zabezpečené, nebo jim opravdu pomohl někdo zevnitř? Může se něco podobného zopakovat? To jsou přeci ...Zobrazit celý příspěvek

   Mě by také zajímalo, jak se tam ti zmetci dostali. Máme to skutečně tak málo zabezpečené, nebo jim opravdu pomohl někdo zevnitř? Může se něco podobného zopakovat?
   To jsou přeci docela legitimní a logické dotazy, když se něco takového stane. To přeci musí napadnout každého normálního člověka.
   Nejsem také určitě sám, koho zneklidnil fakt, jak snadno se po Evropě pohybuje na falešné pasy teroristicko/vražedná úderka nepřátelské země?Skrýt celý příspěvek

   • GlobeElement
    15:16 30.04.2021

    To je ovšem technická otázka, kterou se má zabývat policie a nikoli politici. I kdyby to bylo zabezpečeno špatně, vinu Ruska to nijak nesnižuje.

    To je ovšem technická otázka, kterou se má zabývat policie a nikoli politici. I kdyby to bylo zabezpečeno špatně, vinu Ruska to nijak nesnižuje.

    • fotr
     11:00 02.05.2021

     Jasně že nesnižuje ale nesouhlasím, že je to věcí policie. Zabezpečení podobných objektů určitě nebude její problém, podle mě to je na ministru obrany, když to spadá pod armádu a ...Zobrazit celý příspěvek

     Jasně že nesnižuje ale nesouhlasím, že je to věcí policie. Zabezpečení podobných objektů určitě nebude její problém, podle mě to je na ministru obrany, když to spadá pod armádu a ministr je člen vlády. Nota bene, obranná politika je také věcí vlády.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      13:51 02.05.2021

      Tvůj příspěk považuji za pokus odvést debatu od podstaty - útok ruského státu na území ČR - k technickým margináliím.

      Tvůj příspěk považuji za pokus odvést debatu od podstaty - útok ruského státu na území ČR - k technickým margináliím.

 • 3180
  11:54 29.04.2021

  1. Firma IMEX vyčíslila škodu na 100 milionů Kč.
  2. Co tím Rusové získali?
  3. Cui bono?
  4. Politická agitace v armádě je snad už za námi nebo ne pane redaktore?

  1. Firma IMEX vyčíslila škodu na 100 milionů Kč.
  2. Co tím Rusové získali?
  3. Cui bono?
  4. Politická agitace v armádě je snad už za námi nebo ne pane redaktore?

  • Klimesov
   12:57 29.04.2021

   A jééééje. Další buditel :D :D :D :D

   A jééééje. Další buditel :D :D :D :D

  • GlobeElement
   13:39 29.04.2021

   To už vám v Moskvě došla krycí jména, že musíte používat číslice?

   To už vám v Moskvě došla krycí jména, že musíte používat číslice?

 • 3180
  11:49 29.04.2021

  Za takový článek by se nemusel stydět žádný politruk... A to jsem si myslel, že ty časy jsou dávno pryč... O komentářích nemluvě... Bože můj...

  Za takový článek by se nemusel stydět žádný politruk... A to jsem si myslel, že ty časy jsou dávno pryč... O komentářích nemluvě... Bože můj...

  • Sgt Murphy
   12:47 29.04.2021

   Politruk prišiel na armadninoviny.cz a kričí: "chyťte politruka..." A to som si myslel, že tie časy sú už dávno preč... :D

   Politruk prišiel na armadninoviny.cz a kričí: "chyťte politruka..." A to som si myslel, že tie časy sú už dávno preč... :D

 • skelet
  10:07 29.04.2021

  grugh: u nás je sovětský podíl na osvobození našeho státu, tak potlačován tak moc, že Česká televize včera vysílala dokument k Ostravské operaci. Dokument byl natočen v roce 2019 ...Zobrazit celý příspěvek

  grugh: u nás je sovětský podíl na osvobození našeho státu, tak potlačován tak moc, že Česká televize včera vysílala dokument k Ostravské operaci. Dokument byl natočen v roce 2019 ;) Holt se to tady potlačuje, jak se dá..
  https://www.csfd.cz/film/72431... Skrýt celý příspěvek

  • GlobeElement
   10:56 29.04.2021

   Někdy je omezení vysílání oslavných prosovětských děl spíše projevem úcty. Kupříkladu slavná sovětská filmová série Osvobození možná ruským trollům připadá super, ale syn se při ...Zobrazit celý příspěvek

   Někdy je omezení vysílání oslavných prosovětských děl spíše projevem úcty. Kupříkladu slavná sovětská filmová série Osvobození možná ruským trollům připadá super, ale syn se při sledování tohoto velkodíla válel smíchy a soused, který prožil reálný socialismus v emigraci a tuto sérii nikdy předtím neviděl mi dodnes nevěří, že to není parodie, jejímž účelem je posmívat se Rudé armádě.Skrýt celý příspěvek

 • flanker.jirka
  09:29 29.04.2021

  Jak by na tom světě bylo krásně, pokud by nás velmoci nechali volně dýchat.

  Jak by na tom světě bylo krásně, pokud by nás velmoci nechali volně dýchat.

  • logik
   10:02 29.04.2021

   VelmoCI? On nám tady běhá a vraždí lidi někdo jiný, než Rusko?

   VelmoCI? On nám tady běhá a vraždí lidi někdo jiný, než Rusko?

 • fotr
  03:15 29.04.2021

  Přemýšlel někdo o tom, že ve Vrběticích mohlo jít i o třetí variantu, o které se kupodivu vůbec nehovořilo. Myslím tím závod Bochemie na zpracování/recyklaci raketového paliva. ...Zobrazit celý příspěvek

  Přemýšlel někdo o tom, že ve Vrběticích mohlo jít i o třetí variantu, o které se kupodivu vůbec nehovořilo. Myslím tím závod Bochemie na zpracování/recyklaci raketového paliva. Závod byl v okamžiku exploze ve fázi rozběhu výroby a z důvodu uzavření celé oblasti se v něm pochopitelně nemohlo pracovat. Závod tak nemohl navážet staré palivo ani expedovat nové, nedodržel smlouvy, přišel o zakázky a v současné době je jeho budoucnost nazírána dost černě. Upřímně řečeno, těch ,,pár,, tun munice by na bojišti nebylo ani znát a stálo by to za takové riziko? Vyřadit ale ten závod, který stál miliardy a měl dodávat palivo do USA a několika dalších států, už je ale slušné sousto a ta munice k tomu jako nádavek.
  Co si o tom myslíte? A co na to pan Grohman? Nemáte nějaké lepší informace?Skrýt celý příspěvek

  • logik
   10:04 29.04.2021

   Ne, nepřemejšlel. Protože Ruští agenti, kteří se do skladu prokazatelně snažiili dostat, neměli důvod likvidovat nějakou malou českou firmičku.... A co myslíme? Že si na člověka, ...Zobrazit celý příspěvek

   Ne, nepřemejšlel. Protože Ruští agenti, kteří se do skladu prokazatelně snažiili dostat, neměli důvod likvidovat nějakou malou českou firmičku....

   A co myslíme? Že si na člověka, který "objektivně hledá informace", hraješ poněkud průhledně.... :-)Skrýt celý příspěvek

   • fotr
    13:28 29.04.2021

    Na to, že se podepisuješ ,,logik,, jsi v reakci na můj příspěvek moc logiky neprokázal. 1) nikde nerozporuji účast GRU. 2) ta malá firmička, jak jí označuješ, stála několik miliard ...Zobrazit celý příspěvek

    Na to, že se podepisuješ ,,logik,, jsi v reakci na můj příspěvek moc logiky neprokázal.
    1) nikde nerozporuji účast GRU.
    2) ta malá firmička, jak jí označuješ, stála několik miliard a měla recyklovat raketové palivo, zcela novou, unikátní, Českou technologií, která je navíc maximálně ekologická.
    3) palivo měla dodávat do USA a dalším členům NATO. Přesto o jejím vyřazení z provozu nikde nebyla ani zmínka, což mě u takového projektu docela LOGICKY překvapilo.

    Proto jsem to sem napsal a ty, který mluvíš asi za všechny (A co myslíme,....) blábolíš cosi o ,,objektivním hledáním informací, poněkud průhledně hraným způsobem,,
    Logicky ti nedošlo, že se tu jen ostatních ptám na jejich názor a vážně nejsem zvědav, na tvoje hloupé komentáře. Ostatně mám ještě kliku, jiným dokonce nadáváš, takže jsem dopadl ještě dobře.Skrýt celý příspěvek

   • fotr
    13:43 29.04.2021

    Ještě dodám ,,logiku, jak jsi dospěl k tomu nezvratnému přesvědčení, že Ruští agenti neměli důvod likvidovat nějakou malou českou firmičku? Radili se s tebou? Stále je tu ještě ...Zobrazit celý příspěvek

    Ještě dodám ,,logiku, jak jsi dospěl k tomu nezvratnému přesvědčení, že Ruští agenti neměli důvod likvidovat nějakou malou českou firmičku? Radili se s tebou?
    Stále je tu ještě mnoho nevyjasněných okolností, nebo minimálně nezveřejněných ale silně pochybuji, že zrovna ty by si patřil do okruhu několika málo zasvěcených a informovaných, aby si tu mohl vynášet tak rozhodná stanoviska.Skrýt celý příspěvek

    • GlobeElement
     15:18 30.04.2021

     Tyhle úhybné manévry jsou zbytečné, na to ti neskočím.

     Tyhle úhybné manévry jsou zbytečné, na to ti neskočím.

 • logik
  23:34 28.04.2021

  Zauvažujte, zdali nepodepsat:

  https://www.petice.com/signatu...

  Zauvažujte, zdali nepodepsat:

  https://www.petice.com/signatu...

  • logik
   23:35 28.04.2021

   Link na text petice je tady:
   https://www.petice.com/komu_sl...

   Link na text petice je tady:
   https://www.petice.com/komu_sl...

   • Grugh
    11:35 29.04.2021

    Aha, tak pravda je věcí petice. Že mě to hned nenapadlo.

    Komu bych podle petice sloužil já? No možná to raději ani nechci vědět...

    Aha, tak pravda je věcí petice. Že mě to hned nenapadlo.

    Komu bych podle petice sloužil já? No možná to raději ani nechci vědět...

    • logik
     12:05 29.04.2021

     Ne není. Petice je reakce na to, když vrcholný představitel našeho státu začne poškozovat ČR.

     Ne není. Petice je reakce na to, když vrcholný představitel našeho státu začne poškozovat ČR.

    • Jirosi
     16:20 29.04.2021

     Grugh: Možná vás to překvapuje, ale petice ani žaloba nerozhoduje. Rozhoduje soud, ale k soudu se to nedostane, pokud nebude podána obžaloba. U toho soudu, může pan prezident ...Zobrazit celý příspěvek

     Grugh: Možná vás to překvapuje, ale petice ani žaloba nerozhoduje. Rozhoduje soud, ale k soudu se to nedostane, pokud nebude podána obžaloba.
     U toho soudu, může pan prezident přednést svoje důkazy. Tedy pokud je má, nebo je do té doby stihnou vyrobit.Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      19:03 29.04.2021

      Pachatele je nutné usvědčit pomocí důkazů. Tedy obžaloba musí přednést / vyrobit důkazy. Zeman nic vyrábět nemusí. ;-) Stejně to je všechno jen hypotetické. Zde se jedná o ...Zobrazit celý příspěvek

      Pachatele je nutné usvědčit pomocí důkazů. Tedy obžaloba musí přednést / vyrobit důkazy. Zeman nic vyrábět nemusí. ;-)

      Stejně to je všechno jen hypotetické. Zde se jedná o výsledek příštích voleb a krorytech. A ne o nějakých žalobách, soudech nebo, nedej bože, spravedlnosti nebo pravdě.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      15:20 30.04.2021

      To platí o trestním právu a nikoli o mezinárodních vztazích. Když Rusko vtrhlo do Gruzie, to napřed proběhl nějaký soud?

      Takže tyhle triky si strč za klobouk.

      To platí o trestním právu a nikoli o mezinárodních vztazích. Když Rusko vtrhlo do Gruzie, to napřed proběhl nějaký soud?

      Takže tyhle triky si strč za klobouk.

     • Jirosi
      19:56 30.04.2021

      Grugh: "Pachatele je nutné usvědčit pomocí důkazů. Tedy obžaloba musí přednést / vyrobit důkazy. Zeman nic vyrábět nemusí. ;-)" Jste trošku mimo. Ta petice není o tím výbuchu. Ale ...Zobrazit celý příspěvek

      Grugh: "Pachatele je nutné usvědčit pomocí důkazů. Tedy obžaloba musí přednést / vyrobit důkazy. Zeman nic vyrábět nemusí. ;-)"

      Jste trošku mimo. Ta petice není o tím výbuchu. Ale o tom co prezident pronesl, ten projev vysílalo několik TV živě.
      Tudíž, pokud je v rozporu ze všemi ostatními co četli tu samou zprávu, tak tu zprávu bude muset zfalšovat. Aby v ní bylo něco co tam nikdo jiný nečetl.Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      10:04 02.05.2021

      @Jirosi: Někdo tu mimo opravdu je. Malá citace z Wikipedie na téma presumpce neviny (doporučuji přečíst poslední větu): https://cs.wikipedia.org/wiki/... "Presumpce ...Zobrazit celý příspěvek

      @Jirosi:
      Někdo tu mimo opravdu je. Malá citace z Wikipedie na téma presumpce neviny (doporučuji přečíst poslední větu):
      https://cs.wikipedia.org/wiki/...
      "Presumpce neviny je právní domněnka spočívající v tom, že je na obviněného v rámci trestního nebo přestupkového řízení nahlíženo jako na nevinného, pokud není pravomocně rozhodnuto o jeho vině. Je jedním z principů právního státu. Odpovědnost za dokazování viny leží na orgánech veřejné moci, obžalovaný svou nevinu dokazovat nemusí."

      @GlobeElement
      Je mi líto, ale verdikt v případě žaloby na vlastního prezidenta nepodléhá "mezinárodním vztahům".
      I mezinárodních vztazích existují soudy:
      https://cs.wikipedia.org/wiki/...
      https://cs.wikipedia.org/wiki/...
      Chápu, že vy byste jen raději každého trestal bez soudu, ale naštěští žijeme (nebo si to alespoň namlouváme) v právním státě. Vám doporučuji si založit vlastní mikro-totalitu (třeba u vás doma), když tak obhajujete bezpráví.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      13:53 02.05.2021

      Marná snaha, továryšč Grugh, na to ti neskočíme.

      Marná snaha, továryšč Grugh, na to ti neskočíme.

 • Tesil
  20:47 28.04.2021

  V jiné diskusi vyzdvihovaný Bellingcat nevylučuje ani to, že se Gebrev mohl stát obětí boje oligarchů v Bulharsku. Samotný Gebrev má problémy s bulharskou vládou a je tedy otázkou ...Zobrazit celý příspěvek

  V jiné diskusi vyzdvihovaný Bellingcat nevylučuje ani to, že se Gebrev mohl stát obětí boje oligarchů v Bulharsku.
  Samotný Gebrev má problémy s bulharskou vládou a je tedy otázkou proč takový člověk působí na našem území.A kdo mu to umožnil.Skrýt celý příspěvek

  • logik
   20:51 28.04.2021

   Bla bla bla bla bla. Kolik platěj? To, že tam mohl být i motiv konkurenčního boje (a tedy že někdo z konkurence Ruské rozvědce pomohl) nic nemění na tom, že je evidentně dobře ...Zobrazit celý příspěvek

   Bla bla bla bla bla. Kolik platěj?

   To, že tam mohl být i motiv konkurenčního boje (a tedy že někdo z konkurence Ruské rozvědce pomohl) nic nemění na tom, že je evidentně dobře doložené, že výbuch zařídili členové GRU.

   A kdo mu to umožnil? Víš, v ČR jaksi narozdíl od Ruska platěj zákony. Dokud Gebrev nějaké neporušil, tak nemůže někdo jen tak rozhodnout a něco někomu zakázat.Skrýt celý příspěvek

   • Tesil
    21:19 28.04.2021

    Gebrevova společnost EMCO uvedla v novém oficiálním prohlášení, že ve vrbětickém skladu měla v roce 2014 něco uloženého. Znovu ale popřela, že by to jakkoliv souviselo s ...Zobrazit celý příspěvek

    Gebrevova společnost EMCO uvedla v novém oficiálním prohlášení, že ve vrbětickém skladu měla v roce 2014 něco uloženého. Znovu ale popřela, že by to jakkoliv souviselo s Ukrajinou.

    "Potvrdili, že něco ve Vrběticích měli. Říkají tomu oficiálně 'materiál', nezmiňují se výslovně o munici nebo určitých typech zbraní,"

    Ví někdo co tam vlastně skladovali,určitě by to mělo zajímat třeba pojišťovnu.Předpokládám,že nějaké peníze vyplaceny byly.
    Ano v ČR zákony platí ovšem jak pro koho.Skrýt celý příspěvek

    • padre
     21:46 28.04.2021

     A začínáme mlžit....:-)

     A začínáme mlžit....:-)

     • Tesil
      22:10 28.04.2021

      Tebe nezajímá co Bulhar skladoval na našem území?

      Tebe nezajímá co Bulhar skladoval na našem území?

     • Ján Paliga
      22:28 28.04.2021

      @ Tesil

      Vraj šlo o nacistické lietajúce taniere nájdené v objektoch Dora.....

      @ Tesil

      Vraj šlo o nacistické lietajúce taniere nájdené v objektoch Dora.....

     • logik
      23:31 28.04.2021

      1) Oproti tomu, že nám tu Ruská vojenská rozvědka zabíjí lidi je to není tak zajímavá informace 2) Tapetuješ to tady starejma informacema, který následně Gebrev popřel. Vzhledem ...Zobrazit celý příspěvek

      1) Oproti tomu, že nám tu Ruská vojenská rozvědka zabíjí lidi je to není tak zajímavá informace

      2) Tapetuješ to tady starejma informacema, který následně Gebrev popřel. Vzhledem k tomu, že to prošlo všema médiama v ČR, tak
      a) buďto o věci nevíš základní fakta, ale děláš tady chytrého
      b) úmyslně lžeš...
      Co z toho je prosím pravda?Skrýt celý příspěvek

     • Tesil
      23:47 28.04.2021

      Ján Paliga
      No páni tobě to pálí.

      Ján Paliga
      No páni tobě to pálí.

     • Tesil
      23:50 28.04.2021

      logik
      No právě,že Bulhar říká každý den něco jiného.
      To asi bude stejný pohádkář jako ty.Proto ty sympatie.

      logik
      No právě,že Bulhar říká každý den něco jiného.
      To asi bude stejný pohádkář jako ty.Proto ty sympatie.

     • Torong
      08:05 29.04.2021

      Tesil Já s tebou naprosto souhlasím. A předpokládám, že i policie na tomhle pracuje, možná i s pomocí Bulharských kolegů. Jenže tohle je sice okrajově související, ale samostatný ...Zobrazit celý příspěvek

      Tesil
      Já s tebou naprosto souhlasím. A předpokládám, že i policie na tomhle pracuje, možná i s pomocí Bulharských kolegů. Jenže tohle je sice okrajově související, ale samostatný případ. Na to, že Ruský stát provedl diverzní akci, jejímž výsledkem jsou dva mrtví občané ČR a miliardová škoda to nemá nejmenší vliv. Samozřejmě je ale možné to použít jako pokus o odvedení pozornosti, tak jak jsi to právě předvedl.Skrýt celý příspěvek

     • padre
      09:32 29.04.2021

      No ať tam skladoval kdokoliv cokoliv,podstatné je ,že se okolo muničního skladu zrovna v té době potulovali ti dva ruští chasníci z GRU ,kteří si o pár let později jeli s takovým ...Zobrazit celý příspěvek

      No ať tam skladoval kdokoliv cokoliv,podstatné je ,že se okolo muničního skladu zrovna v té době potulovali ti dva ruští chasníci z GRU ,kteří si o pár let později jeli s takovým nevšedním zájmem prohlédnout i katedrálu v Salisbury .Je to podobné,jako když už podruhé načapáte při návratu ze služební cesty o půlnoci ve své ložnici nahatého chlapa a manželka vám pořád tvrdí ,že to je odborník ,který tam zrovna instaluje žaluzie.Prostě někdo věří,někdo ne a někdo si vytvoří dvě verze....:-)Skrýt celý příspěvek

     • logik
      14:38 29.04.2021

      "No právě,že Bulhar říká každý den něco jiného." Tedy 1) argumentovat jeho tvrzeními je tedy zjevná demagogie, když je evidentně nedůvěryhodný 2) a demagogie na druhou je pak ...Zobrazit celý příspěvek

      "No právě,že Bulhar říká každý den něco jiného."
      Tedy
      1) argumentovat jeho tvrzeními je tedy zjevná demagogie, když je evidentně nedůvěryhodný
      2) a demagogie na druhou je pak vybrat z jeho protichůdných tvrzení jen ta, která se Ti hodí do krámu

      "To asi bude stejný pohádkář jako ty.Proto ty sympatie."
      Au. Když už se snažíš druhého urazit, tak si nejdřív trochu rozmysli jak a co tím vlastně říkáš.... :-)

      Ten, kdo tady vydával Gebreva za věrohodného a argumentoval s ním, tedy ten, kdo k němu "má sympatie" jsi tu Ty. Já jsem Tě jen upozornil, že ten Tvůj "věrohodný zdroj" už dávno tvrdí něco jiného.
      Takže děkuji, že jsi přiznal, že jsi stejný pohádkář jako Gebrev.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      15:21 30.04.2021

      Mne tedy nezajímá, co kdo skladoval. Zajímá mne, že Rusko zavraždilo dva naše lidi a způsobilo miliardové škody.

      Mne tedy nezajímá, co kdo skladoval. Zajímá mne, že Rusko zavraždilo dva naše lidi a způsobilo miliardové škody.

     • Jirosi
      10:18 01.05.2021

      GE: Snad neočekáváte, že člověk co se tu ohnání používání více zdrojů, udělání si vlastního obrázku o situaci, by mohl použit vyhledávač, a přečíst si prvních pár odkazů?

      GE: Snad neočekáváte, že člověk co se tu ohnání používání více zdrojů, udělání si vlastního obrázku o situaci, by mohl použit vyhledávač, a přečíst si prvních pár odkazů?

    • GlobeElement
     07:43 29.04.2021

     Co měl kdo kde uskladněno je úplně jedno. I kdyby to byly drogy nesmí to zahraniční agenti vyhodit do vzduchu.

     Co měl kdo kde uskladněno je úplně jedno. I kdyby to byly drogy nesmí to zahraniční agenti vyhodit do vzduchu.

     • Tesil
      18:35 29.04.2021

      No já ti nevím.Čistě teoreticky,pokud se někde ve světě objeví sklad drog určených pro americký trh nemůže taková situace nastat? Spekulovalo se o skladování zakázané munice,v tom ...Zobrazit celý příspěvek

      No já ti nevím.Čistě teoreticky,pokud se někde ve světě objeví sklad drog určených pro americký trh nemůže taková situace nastat?
      Spekulovalo se o skladování zakázané munice,v tom případě by snad stát měl mít přehled a reagovat.
      Jinak vyhodit do vzduchu zabezpečený sklad munice není zas tak jednoduché,jak si asi někdo myslí.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      15:24 30.04.2021

      Nemůže.

      Nemůže.

     • Jirosi
      19:57 30.04.2021

      Tesil: Agenti DEA, pokud vypalují plantáže drogových kartelů, tak jen se souhlasem místní vlády.

      Tesil: Agenti DEA, pokud vypalují plantáže drogových kartelů, tak jen se souhlasem místní vlády.

 • Torong
  13:12 28.04.2021

  Všimli jste si, jak pohotově tady tovaryšč Grugh nahodil off topic témata k odvedení pozornosti? Použil klasickou směs: témata použil taková, aby jednak zdánlivě nebyla až tak ...Zobrazit celý příspěvek

  Všimli jste si, jak pohotově tady tovaryšč Grugh nahodil off topic témata k odvedení pozornosti? Použil klasickou směs: témata použil taková, aby jednak zdánlivě nebyla až tak úplně mimo, a aby byla dostatečně emocionální. V tématech pak použil klasickou směs faktů polopravd a lží. Zkusme mu na to neskočit a připomenout mu základní téma a to, že Rusko provedlo diverzní akci proti České republice, která způsobila smrt dvou českých občanů a miliardovou škodu na majetku.Skrýt celý příspěvek

  • RiMr71
   14:22 28.04.2021

   Jj, píše se to i ve článku "Ruské tajné služby mají v naší zemi své lidi, kteří jsou jim oddáni tělem a duší.". Jestli to dělají za kopějky, nebo z vlastních komplexů a zloby a ...Zobrazit celý příspěvek

   Jj, píše se to i ve článku "Ruské tajné služby mají v naší zemi své lidi, kteří jsou jim oddáni tělem a duší.".

   Jestli to dělají za kopějky, nebo z vlastních komplexů a zloby a touhy ublížit, nebo prostě oddaně a často i vědomě plní roli užitečných idiotů ví jen oni sami a ti co je motivují a/nebo tahají za vodící lanka..Skrýt celý příspěvek

   • Grugh
    10:56 29.04.2021

    Richarde? Neemailovali jsme si spolu shodou okolností náhodou na začátku tohoto týdne? Tedy pokud jsi RiMr zabývající se RC modely a 3D tiskem na youtube. Rusky neumím, v životě ...Zobrazit celý příspěvek

    Richarde? Neemailovali jsme si spolu shodou okolností náhodou na začátku tohoto týdne? Tedy pokud jsi RiMr zabývající se RC modely a 3D tiskem na youtube.

    Rusky neumím, v životě jsem tam nebyl a jediným Rusem v mém okolí je jedna kolegyně, o které jsem si dlouho myslel, že je Ukrajinka. Zjistil jsem to až když mi kolega řekl, že před ní pronesl: "do Ruska jedině v bombardéru" a ona se skoro rozbrečela.

    Jaká off-topic témata konkrétně?
    1) Útok na Vrbětice
    Je to téměř ústřední téma tohoto článku. Vadí mi vyzdvihování jedněch "důkazů" a ignorování jiných.
    2) Údajná vděčnost Rusům
    Pouze reakce na jiné příspěvky. Sám jsem proti přílišné vděčnosti. Ale i proti zlehčování nebo zveličování činů minulosti.
    3) Podkarpatská Rus
    Reakce na předchozí příspěvek.

    Je jednoduché dávat mínusy nebo někoho lynčovat jako společného nepřítele. Ale já nejsem pro ruský ani proti ruský. Jen mi vadí demagogie, překrucování a spoléhání se na nespolehlivé zdroje. A totální absence presumpce neviny.

    Mimochodem i invaze v roce 1968 začala podobně. Politické špičky států Varšavské smlouvy (včele se SSSR) namluvili vojákům, že se zde koná protisocialistická násilná revoluce a vojáci většiny těchto zemí (mimo Albánie a Rumunska) v rámci "spravedlivého hněvu" nás jeli osvobodit v tancích.

    A co je lepší? Zamýšlet se nad motivy, možnostmi a schopnostmi zúčastněných nebo slepě věřit médiím, BIS, Babišovi, Hamáčkovi a anti-logikovi? Upřímně si každý odpovězte sám.Skrýt celý příspěvek

    • Torong
     11:20 29.04.2021

     Tovaryšč Grugh "Ale já nejsem pro ruský ani proti ruský." Tak to je vtip týdne. Víš je velmi zvláštní, že se v diskuzích objevuješ prakticky výhradně pod články o Rusku, nebo o ...Zobrazit celý příspěvek

     Tovaryšč Grugh
     "Ale já nejsem pro ruský ani proti ruský."
     Tak to je vtip týdne. Víš je velmi zvláštní, že se v diskuzích objevuješ prakticky výhradně pod články o Rusku, nebo o tématech, které Rusko řeší. A VŽDY obhajuješ Rusko. Pravda neděláš to přímo, ale pomocí relativizace důkazů proti Rusku, argumentací ve stylu "v Americe bijou černochy", snahou snížit věrohodnost těch kdo argjmetují proti Rusku, odváděním od tématu atp. Opět jsi většinu z toho předvedl v tomto komentáři...Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      14:08 29.04.2021

      Vyskytuji se jen pod tématy, která mě zajímají. Např. ...Zobrazit celý příspěvek

      Vyskytuji se jen pod tématy, která mě zajímají. Např.
      https://www.armadninoviny.cz/d...
      https://www.armadninoviny.cz/r...
      Většinou se vyjadřují, ke věcem, které podle mě buď jsou milné nebo alespoň nejsou tak jasné, jak je někdo příliš zjednodušeně popisuje.
      Zde se zajímám o Vrbětice a ne o Rusy, kteří mi jsou vlastně ukradení.
      Chci po lidech aby se zmýšleli na motivací, schopnostmi a možnostmi lidí a nad riziky nebo důsledky jednotlivých činů. (A aby nedali na anti-logikovi názory. ;-))

      RiMr71 může potvrdit mojí identitu z reálného života (i když si to do teď nejspíš nespojil). Chápu, že nemůže vědět, jestli nejsem zaplacený ruský špion. Zas tak dobře se neznáme. Ale doufám, že může potvrdit, že nejsem jen falešná trollí identita.Skrýt celý příspěvek

    • RiMr71
     16:19 29.04.2021

     Jestli jsme si mailovali nevim, kazdopadne se zakazniky ani s kamarady ani s rodinou politiku neprobiram a nehledim na ni, pokud si nejsem jisty, ze ma kamarad stejny nazor jako ...Zobrazit celý příspěvek

     Jestli jsme si mailovali nevim, kazdopadne se zakazniky ani s kamarady ani s rodinou politiku neprobiram a nehledim na ni, pokud si nejsem jisty, ze ma kamarad stejny nazor jako ja, stejne je to jen takove to blafkani na mesicek :)
     Na lity politicky boj mam AN :)
     Jinak znam lidi kteri maji naprosto opacny politicky nazor nez ja a jsou to bezvadni kamaradi a zlati lide. A znam i lidi kteri jsou se mnou politicky naprosto kompatibilni a jsou to naprosti ko*oti... :)
     Proto na to tolik nedam.Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      19:11 29.04.2021

      V ponděli jsem ti psal o ložiscích a hřideli v 3D tisknuté T-34. Jsem Petr... Osobně jsme se setkali jen jednou v roce 2017, když jsem uvažoval nad koupí vysílačky. Poznámka pro ...Zobrazit celý příspěvek

      V ponděli jsem ti psal o ložiscích a hřideli v 3D tisknuté T-34. Jsem Petr...
      Osobně jsme se setkali jen jednou v roce 2017, když jsem uvažoval nad koupí vysílačky.
      Poznámka pro Anti-logika a GlobeElementa: Nejednalo se o vysílačku na odsposlouchávání cizích agentů. Takže prosím žádné odvážné konstrukce na toto téma.Skrýt celý příspěvek

  • Ján Paliga
   22:31 28.04.2021

   On si ide presne v duchu KGB - dlhoročných to expertov na dezinformácie....

   Spôsob akým píše, je možné nájsť aj v knihe Iona Pacepu - Dezinformace....

   On si ide presne v duchu KGB - dlhoročných to expertov na dezinformácie....

   Spôsob akým píše, je možné nájsť aj v knihe Iona Pacepu - Dezinformace....

   • Grugh
    11:33 29.04.2021

    "Spôsob akým píše, je možné nájsť aj v knihe Iona Pacepu - Dezinformace...." Myslíte jako zleva doprava? ;-) Tak píše většina z nás. Uveďte prosím konkrétní případ mé vědomé ...Zobrazit celý příspěvek

    "Spôsob akým píše, je možné nájsť aj v knihe Iona Pacepu - Dezinformace...."
    Myslíte jako zleva doprava? ;-)
    Tak píše většina z nás.

    Uveďte prosím konkrétní případ mé vědomé dezinformace nebo něčeho, co je popisováno v dané knížce, nejlépe spolu s krátkou citací z knihy. Navíc to musí být vlastnost, kterou má dezinformátor a jiný člověk nikoliv.
    Jinak stejně podobně bych já mohl tvrdit, že máte podobné rysy třeba jako jezdci z apokalypsy popisovaní v Bibli (Knize knih): jste humanoidní postava a pravděpodobně byste zvládl jízdu na koni.

    Mimochodem na KGB nejsem dost starý.Skrýt celý příspěvek

    • Ján Paliga
     22:35 29.04.2021

     To už kolega Torong napísal: "Použil klasickou směs: témata použil taková, aby jednak zdánlivě nebyla až tak úplně mimo, a aby byla dostatečně emocionální. V tématech pak použil ...Zobrazit celý příspěvek

     To už kolega Torong napísal:
     "Použil klasickou směs: témata použil taková, aby jednak zdánlivě nebyla až tak úplně mimo, a aby byla dostatečně emocionální. V tématech pak použil klasickou směs faktů polopravd a lží. "

     A na podrobnejšie stačí prečítať Pacepovu knihu...

     KGB existuje aj dnes, len o kúsok na západ od Severnej Ázie.... Je to len premaľovaná fasáda pôvodnej KGB....Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      09:31 30.04.2021

      A konkrétně? Témata byla v drtivé většině reakcí na jiné příspěvky. Pokud máte pocit, že nějaké nebylo, explicitně ho uveďte. Pro Toronga byla "off-topic", pro vás "ne až tak ...Zobrazit celý příspěvek

      A konkrétně?

      Témata byla v drtivé většině reakcí na jiné příspěvky. Pokud máte pocit, že nějaké nebylo, explicitně ho uveďte. Pro Toronga byla "off-topic", pro vás "ne až tak mimo". Hodnocení je často velmi subjektivní.

      Emocionální směs faktů, polopravd a lží? To lze aplikovat skoro na každý příspěvek. Nebo třeba na hlavní článek. Důležitá jsou jen kritéria podle čeho (resp. podle koho) to jsou polopravdy nebo lži.
      Uveďte příklad mé vědomé lži.

      A konkrétní citace z knihy nikde?
      Normálně by byla zmínka o nějaké knize zbytečná. Ale jejím uvedením jste mimoděk použil argumentační faul. Věřím, že to třeba nebylo úmyslné. Ale téměř každé běžné vyjádření obsahuje "znaky propagandy". Kdo správně hledá, tak si to tam prostě najde.
      https://bezfaulu.net/argumenta... Skrýt celý příspěvek

 • zdeno
  11:11 28.04.2021

  od začátku se zřejmě pracovalo na vyšetřování s mnoha variantami, zbyla tahle poslední intenzivně prošetřovaná asi 3 roky, je za tím značný kus práce všech vyšetřovatelů a ...Zobrazit celý příspěvek

  od začátku se zřejmě pracovalo na vyšetřování s mnoha variantami, zbyla tahle poslední intenzivně prošetřovaná asi 3 roky, je za tím značný kus práce všech vyšetřovatelů a zpravodajců, ale pro pachatele hraje čas a možnost zahlazovat stopy, stále doufám že to není konec vyšetřování a podaří se získat další důkazy, ono totiž zpravodajské poznatky a indicie lze použít v diplomatické přestřelce, ale exaktní důkazy a svědectví projednávané na půdě OSN je silné kafe i pro Putina, teť GRU hoří koudelka v Bulharsku a zřejmě tam intenzivně makaj, takže času moc nezbývá...Skrýt celý příspěvek

  • logik
   16:14 28.04.2021

   zdeno: Ty důkazy, které jsou teď, jsou dostatečně průkazné. Možná ne natolik, aby šlo v trestní rovině obvinit konkrétní lidi. Ale to, že v tom má prsty ruská rozvědka, to je ...Zobrazit celý příspěvek

   zdeno:
   Ty důkazy, které jsou teď, jsou dostatečně průkazné. Možná ne natolik, aby šlo v trestní rovině obvinit konkrétní lidi. Ale to, že v tom má prsty ruská rozvědka, to je nepochybné.

   Projednávání v OSN pak žádné silné kafe není. Plénum OSN už mnohokrát projednávalo závažné věci (např. potvrzené chemické útoky). Dokud ale bude mít hlavní slovo RB OSN s Ruským a Čínským vetem, tak je OSN bezzubá.Skrýt celý příspěvek

   • Grugh
    11:47 29.04.2021

    Neexistují "dostatečně průkazné" důkazy, podle kterých nejde obvinit konkrétní lidi. To by byl protimluv (s výjimkou důkazů pro soud nepřípustných). Zvlášť je zbytečné o existenci ...Zobrazit celý příspěvek

    Neexistují "dostatečně průkazné" důkazy, podle kterých nejde obvinit konkrétní lidi. To by byl protimluv (s výjimkou důkazů pro soud nepřípustných).

    Zvlášť je zbytečné o existenci takových důkazů spekulovat, když jediná informace z médií je, že NEEXISTUJÍ důkazy pro přítomnost ruských agentů ve Vrběticích.
    A takové důkazy nevzniknou ani projednáváním v OSN (nebo na půdě našeho parlamentu). Tam si budou jen jednotlivé státy (nebo politické strany) přihřívat polívčičku, ale pravda bude irelevantní.Skrýt celý příspěvek

    • logik
     12:08 29.04.2021

     " když jediná informace z médií je, že NEEXISTUJÍ důkazy pro přítomnost ruských agentů ve Vrběticích." Opět lžeš. Existuje např. zpráva o existenci kamerového záznamu. Dále pak ...Zobrazit celý příspěvek

     " když jediná informace z médií je, že NEEXISTUJÍ důkazy pro přítomnost ruských agentů ve Vrběticích."
     Opět lžeš. Existuje např. zpráva o existenci kamerového záznamu. Dále pak existuje zpráva o jejich žádosti, že chtějí Vrbětice navštívit, což je sice nepřímý, ale jinak velmi silný důkaz.

     Že to jsou agenti víme 100% ze Salisbury a následného vyšetřování (viz např. fotka Čepigy v "rozvědčícké škole"). Pokud Ruský agent vyjádří vůli navštívit sklad zbraní, a následně ten sklad vybouchne, už jen toto by jako silný důkaz nebral jen Ruský troll.Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      15:41 29.04.2021

      Prosím o odkaz na tuto zprávu o kamerových záznamech (existující pouze ve vaší hlavě). V opačném případě beru za skutečnost informaci, kterou odtajnil Zeman, během svého projevu. ...Zobrazit celý příspěvek

      Prosím o odkaz na tuto zprávu o kamerových záznamech (existující pouze ve vaší hlavě).
      V opačném případě beru za skutečnost informaci, kterou odtajnil Zeman, během svého projevu. Všichni mu vyčítají, že informaci odhalil, ne že by se mýlil.

      Nezpochybňuji přítomnost ruských agentů v ČR. Ale vzhledem k tomu, že ve stejné době tu byl i Skripal, tak pochybuji, že by si během jeho sledování jen tak odskočili vyhodit Vrbětice do povětří. Pro naplánování infiltrace a sabotáže by potřebovali podle mě více času. A pokud se o Vrbětice opravdu zajímali, tak to mohlo mít souvislost právě se Skripalem.
      Je to jen spekulace, ale to je i obvinění těch agentů z výbuchu.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      15:26 30.04.2021

      Klasické ruské relativizování. Snažíš se marně.

      Klasické ruské relativizování. Snažíš se marně.

     • Jan Padesátýpátý
      20:48 30.04.2021

      Grugh

      stačí zadat do vyhledávače "vrbětice kamery gru"

      Grugh

      stačí zadat do vyhledávače "vrbětice kamery gru"

     • Jirosi
      10:18 01.05.2021

      GE: Snad neočekáváte, že člověk co se tu ohnání používání více zdrojů, udělání si vlastního obrázku o situaci, by mohl použit vyhledávač, a přečíst si prvních pár odkazů?

      GE: Snad neočekáváte, že člověk co se tu ohnání používání více zdrojů, udělání si vlastního obrázku o situaci, by mohl použit vyhledávač, a přečíst si prvních pár odkazů?

     • Grugh
      10:37 02.05.2021

      A co je jednodušího, než zde uvést odkaz, místo plkání o tom, že já neumím hledat? To by se pak mohlo ukázat, že s těmi "kamerovými záznami" je to zcela ...Zobrazit celý příspěvek

      A co je jednodušího, než zde uvést odkaz, místo plkání o tom, že já neumím hledat?
      To by se pak mohlo ukázat, že s těmi "kamerovými záznami" je to zcela jinak.
      https://www.lidovky.cz/domov/p...
      1) Anonymní bezpečnostní expert sděluje detaily z vyšetřování
      Když je nutné aby se informace dostala ve správné fomě do médií, tak je potřeba jít štěstíčku naproti.
      2) Porovnání kamerových záznamů s fotografiemi ze žádanky
      Mluví expert skutečně o kamerových záznamech z ČR? Nikoliv.
      Ve skutečnosti mluví o kamerových záznamech z Velké Británie 2018, na kterých byly stejné tváře jako na inspekční žádance.
      Část informace je (možná nechtěně, možná záměrně) vynechaná. Demagogovi anti-logikovi a podobným "myslitelům" to v takovém případě umožní prostor k vytvoření další ze svých šílených hypotéz. Ale jinak na to neskočí ani naše opozice.

      Pro úplnost uvádím původní a jedinou citaci o kamerových záznamech:
      „Žádost o vstup těch dvou osob máme už od roku 2014, ale to, že jsou to oni hledaní, jsme si dali dohromady až po prověrce spisu. Objevil se záběr z kamer a někdo šikovný si loni řekl, že už dvojici někde viděl,“ popsal pro Lidovky.cz důstojník s bohatou zkušeností z české bezpečnostní komunity."
      Z ní mimochodem vyplývá, že až v roce 2020 začali prověřovat ruskou stopu při prověrce spisu.Skrýt celý příspěvek

 • jozo
  22:50 27.04.2021

  Je divné ako sú Česi ticho o dvoch hlavných témach: 1. Ak bolo na Ruskej ambasáde v Prahe 140 ľudí asi už mnoho rokov, čo robilo dajme tomu tých 100 čo tam boli navyše??? Ako to, ...Zobrazit celý příspěvek

  Je divné ako sú Česi ticho o dvoch hlavných témach:
  1. Ak bolo na Ruskej ambasáde v Prahe 140 ľudí asi už mnoho rokov, čo robilo dajme tomu tých 100 čo tam boli navyše??? Ako to, že Česká republika toto roky ignorovala? Kto dal príslušným orgánom ako ministerstvo zahraničných vecí českej republiky alebo BIS náhubok na tak dlhý čas??? Nikto to nepovie priamo, ale stačí mať trochu zdravého rozumu a je zjavné, že Ruská ambasáda v Prahe bola operačným centrom/zázemím pre Ruské služby v rámci EU. Jasné že Rusi majú viac takých centrál ale koľko je ich tak veľkých???

  a druhá téma: Prečo teraz sa prevalila tá kauza keď sa o nej zjavne roky vedelo. Kto dal dole náhubok príslušným orgánom?
  Keby som sa nechal uniesť špekuláciami, nie je to dôsledok smrti istého podnikateľa, ktorý mal hlavné podnikanie v Rusku? Čím platil Rusom za to, že mohol u nich zarábať miliardy vo finančných službách čo je u nich prísne sledovaný a ovládaný sektor? A nehovorte, že mal kontakty. Kontakty má v Rusku kde kto z vonku. Musel mať niečo navyše. Nebol teda za tým dlhodobým mlčaním Českej republiky len obyčajný ekonomický záujem?Skrýt celý příspěvek

  • Jan Padesátýpátý
   02:57 28.04.2021

   Já si nemyslím, že se o ruském útoku ve Vrběticích vědělo roky. Ano, vláda to chvíli držela pod pokličkou, ale byly to týdny, možná měsíce. Někde jsem četl, že důležitý posun ve ...Zobrazit celý příspěvek

   Já si nemyslím, že se o ruském útoku ve Vrběticích vědělo roky. Ano, vláda to chvíli držela pod pokličkou, ale byly to týdny, možná měsíce. Někde jsem četl, že důležitý posun ve vyšetřování byl na konci roku 2020, když našli Čepigu s Myškinem na nějakém kamerovém záznamu.

   Co se týká Kellnera, přijde mi fantaskní, že by měl takovou moc.
   A Kellner zemřel 27.3., a vláda to tutlala ještě po jeho smrti.Skrýt celý příspěvek

  • Poly
   08:30 28.04.2021

   Roky to ignorovala, protože tady má Rusko velký vliv. Víceméně vlastně nebyl žádný důvod je poslat do háje. I v případě aktuální kauzy, na základě které osazenstvo značně ...Zobrazit celý příspěvek

   Roky to ignorovala, protože tady má Rusko velký vliv. Víceméně vlastně nebyl žádný důvod je poslat do háje. I v případě aktuální kauzy, na základě které osazenstvo značně okleštíme, udělá dost velký vítr ve vztazích a ve společnosti. Nezapomeňte na to, že polovina národu tomu nevěří, protože je dlouhodobě masírována ruskou propagandou. Kdyby jste na ruské ambasádě v Bratislavě měli stejný počet "zaměstnanců", tak uděláte co? Vyhodíte je protože......? Nás si Rusko prostě vybralo, protože ČR pro jejich levoty ideální.
   Omezení zaměstnanců má takový haló efekt, ale Rusko tu má nespočet loajálních Rusů - podnikatelů, majetných pseudooligarchů, apod. Nic moc se nezmění. Putinovi to možná i pomohlo, protože svým hloupým ovečkám ukáže, jací jsou chudáci, jak jsou všichni proti tomu skvělému Rusku a aby viděli, že to tak nenechá, tak si nás dá do krabičky "10 zlých a nepřátelských států". To jim bude stačit, hodí vodku a půjdou k volbám.

   Jak dlouho o kauze někdo něco věděl, to jsou jen dohady. BIS to neroztrubuje do světa. Nikdy se to ani nedozvíme. Je třeba i možné, že se to ví i rok a Babiš si to téma nechával na podzim, aby odstřelil Zemana natotata. Ale jelikož Zeman zlobil a s ním i komoušská havěť, tak musel vystřílet munici předčasně.Skrýt celý příspěvek

  • demografie
   13:41 28.04.2021

   Proc tolik minusu? Kellner vydelaval hodne penez v Cine nebo Rusku. Urcite tomu bylo kvuli tomu, ze jako jediny umel nabizet drobne uvery na spotrebni zbozi s urokovou mirou ...Zobrazit celý příspěvek

   Proc tolik minusu? Kellner vydelaval hodne penez v Cine nebo Rusku. Urcite tomu bylo kvuli tomu, ze jako jediny umel nabizet drobne uvery na spotrebni zbozi s urokovou mirou >30%:-)
   Jinak o spojeni Vrbetic a Ruska se psalo uz v roce 2018 v Ceskych mediich. Hodne lidi to jednoduse nechce videt, ze.
   https://domaci.ihned.cz/c1-662...
   Zastanci Ruska rikaji, ze cela kauza je absurdni. Ze Ruske tajne sluzby preci nejsou takovy bridilove. Ruske tajne sluzby zaznamenali velky upadek v poslednich letech. Na ilustraci bych ukazal tento majstrstyk:
   https://esnoticia.co/noticia-2... Skrýt celý příspěvek

 • Lukas
  20:46 27.04.2021

  Takie pytanie
  Kto to nagrał (wyprodukował)
  https://www.youtube.com/watch?...
  Wasi?
  Czy może pracownicy pewnej ambasady?

  Takie pytanie
  Kto to nagrał (wyprodukował)
  https://www.youtube.com/watch?...
  Wasi?
  Czy może pracownicy pewnej ambasady?

  • Nesher
   22:04 27.04.2021

   Lukas to je skeč z roku 2014, ta skupina si říká/říkala (nevím zda stále existují) Dobře pečený bobr, v ČT (veřejnoprávní televize) před několika lety měli dokonce vlastní pořad ...Zobrazit celý příspěvek

   Lukas to je skeč z roku 2014, ta skupina si říká/říkala (nevím zda stále existují) Dobře pečený bobr, v ČT (veřejnoprávní televize) před několika lety měli dokonce vlastní pořad založený na černém, nekorektním a absurdním humoru, jmenoval se Pečený sněhulák. Někteří z účinkujících, jsou celkem známí čeští herci.
   To s jistou ambasádou nemá nic společného. Chápu, že pro Poláka to může být matoucí, ale černý, sebeironizující humor, který nemá žádná "tabu" je jedním z projevů naší kulturní tradice.
   Když budeš mít čas, najdi si někdy na youtube scénky z pořadu Česká soda, to je ještě drsnější.Skrýt celý příspěvek

   • Lukas
    08:42 28.04.2021

    Rozumiem. Zapytałem bo wyświetliło mi to na stronie głównej na Youtube. I nie wiedziałem czy to nowe czy stare. Rosjanie też potrafią takie "satyryczne" materiały nagrać - ...Zobrazit celý příspěvek

    Rozumiem.
    Zapytałem bo wyświetliło mi to na stronie głównej na Youtube. I nie wiedziałem czy to nowe czy stare.
    Rosjanie też potrafią takie "satyryczne" materiały nagrać - pamiętasz historie z raportem o nieprzygotowani armii szwedzkiej do obrony (i rosyjskich symulowanych atakach atomowych nad morzem Bałtyckim)
    Wówczas nagrali i opublikowali taki klip.
    https://www.youtube.com/watch?...

    A co do "absurdalnego, czarnego humoru" - my też to znamy...
    I Rosję też "atakowaliśmy" ;)
    https://www.youtube.com/watch?... Skrýt celý příspěvek

 • Miroslav
  18:49 27.04.2021

  Trochu mimo tému... V dnešnom článku AN sa píše, že Ukrajina chce budovať raketové schopnosti tak, aby odstrašila potenciálneho útočníka (zrejme sa tým myslí Rusko) nejadrovými ...Zobrazit celý příspěvek

  Trochu mimo tému...

  V dnešnom článku AN sa píše, že Ukrajina chce budovať raketové schopnosti tak, aby odstrašila potenciálneho útočníka (zrejme sa tým myslí Rusko) nejadrovými raketami schopné zasiahnuť Moskvu. A teraz otázka...

  V Budapešti bolo v roku 1994 podpísané tzv Budapeštianske memorandum kde sa Rusko výmenou za stiahnutie jadrových zbraní z Ukrajiny zaväzuje chrániť zvrchovanosť, integritu a nezávislosť Ukrajiny v rámci jej platných hraníc. To sa nejak nestalo. A teraz otázka na zamyslenie:

  Ak absolventi Vysokej školy života z katedry Alternatívnej histórie a pracovníci politických vied a medzinárodného práva z inštitútu na Facebooku tvrdia, že memorandum je neplatné, tak nemá Ukrajina právo uvažovať o statuse jadrovej mocnosti?Skrýt celý příspěvek

  • GlobeElement
   18:51 27.04.2021

   Pokud podepsala smlouvu o nešíření jaderných zbraní, pak ne.

   Pokud podepsala smlouvu o nešíření jaderných zbraní, pak ne.

  • StandaBlabol
   19:30 27.04.2021

   Hlavně to pro ni není výhodné. O další státy s jadernými zbraněmi nikdo zájem nemá a takový krok by proti ní obrátil i státy, o které stojí jako o spojence: USA, NATO, EU. Nejspíš ...Zobrazit celý příspěvek

   Hlavně to pro ni není výhodné. O další státy s jadernými zbraněmi nikdo zájem nemá a takový krok by proti ní obrátil i státy, o které stojí jako o spojence: USA, NATO, EU.
   Nejspíš by to jen rozpoutalo další jaderné závody, protože pak by nejspíš svoje jaderné arzenály chtěli další silní hráči v regionu - Polsko a hlavně Turecko.Skrýt celý příspěvek

  • Jan Grohmann
   13:28 28.04.2021

   No, pokud ji nic nezbude a každý se na Ukrajinu vykašle, tak co jim i zbývá? Zaznívají hlasy, že i V4 by měla tímto směrem uvažovat.

   No, pokud ji nic nezbude a každý se na Ukrajinu vykašle, tak co jim i zbývá? Zaznívají hlasy, že i V4 by měla tímto směrem uvažovat.

  • Jan Padesátýpátý
   13:55 28.04.2021

   Smlouva o nešíření jaderných zbraní má význam jedině tehdy, pokud členové jaderného klubu nebudou využívat svých jaderných zbraní k nátlaku a vyhrožování. Což Rusko dělá.

   Smlouva o nešíření jaderných zbraní má význam jedině tehdy, pokud členové jaderného klubu nebudou využívat svých jaderných zbraní k nátlaku a vyhrožování. Což Rusko dělá.

  • SYN_
   21:39 28.04.2021

   Bohužel, stačilo 25 let a z memoranda je téměř bezcenný cár papíru. Nějaká výmluva se vždycky najde... Proč tehdy ruský kur*y neřekly hned že nemůžou žít bez Krymu? Proč se napřed ...Zobrazit celý příspěvek

   Bohužel, stačilo 25 let a z memoranda je téměř bezcenný cár papíru. Nějaká výmluva se vždycky najde...
   Proč tehdy ruský kur*y neřekly hned že nemůžou žít bez Krymu? Proč se napřed 10 let tvářili jako že všechno v pohodě? Tohle mi neleze do hlavy... A samozřejmě že neřekli napřed že odstupují, to by pak ztratili moment překvapení žeáno?
   Velmoci jsou křivý kdykoliv si usmyslí že "je to potřeba" ale ta rudá mluví pravdu jen když se splete...Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    16:40 29.04.2021

    Protože, potřebovali z Ukrajiny dostat 8000ks ¨hlavic. Ani Rus není tak hloupý, aby začal válku ze státem co má 3. největší jaderný arzenál na světě.

    Protože, potřebovali z Ukrajiny dostat 8000ks ¨hlavic. Ani Rus není tak hloupý, aby začal válku ze státem co má 3. největší jaderný arzenál na světě.

 • GlobeElement
  18:37 27.04.2021

  Vydržte ještě dva týdny, bude výročí konce II. světové války, to přijde smršť výčitek, jaká jsme nevděčná pakáž, když svému nezištnému osvoboditeli vyčítáme pár výbuchů ve skladu ...Zobrazit celý příspěvek

  Vydržte ještě dva týdny, bude výročí konce II. světové války, to přijde smršť výčitek, jaká jsme nevděčná pakáž, když svému nezištnému osvoboditeli vyčítáme pár výbuchů ve skladu munice a mizerné dva mrtvé. Co je to proti tisícům statečných rudoarmějců, kteří za naši komunistickou svobodu položili své životy?Skrýt celý příspěvek

  • Miroslav
   18:39 27.04.2021

   Som zvedavý ako dlho ešte budú ukazovať na prehliadke falošných veteránov

   Som zvedavý ako dlho ešte budú ukazovať na prehliadke falošných veteránov

   • GlobeElement
    18:52 27.04.2021

    Vzhledem k podobnosti jmen Czechia a Chechnya mají dostatečnou zásobu čerstvých veteránů.

    Vzhledem k podobnosti jmen Czechia a Chechnya mají dostatečnou zásobu čerstvých veteránů.

    • GlobeElement
     18:52 27.04.2021

     Navíc tam mohou pochodovat veteráni z roku 1968, to nás přece taky osvobodili.

     Navíc tam mohou pochodovat veteráni z roku 1968, to nás přece taky osvobodili.

   • Falko
    19:26 27.04.2021

    Dokým sa nerozpadnú hrdzou. Vždy to len pred 9.majom pretrú ani sa neunúvajú zbrúsiť starú farbu.

    Dokým sa nerozpadnú hrdzou. Vždy to len pred 9.majom pretrú ani sa neunúvajú zbrúsiť starú farbu.

  • PavolR
   18:44 27.04.2021

   Zobrali si za to predsa Podkarpatskú Rus. ;-)

   Zobrali si za to predsa Podkarpatskú Rus. ;-)

   • Grugh
    23:16 27.04.2021

    To je dost zjednodušeno. Podkarpatská Rus byla součástí Československa pouze mezi lety 1919-1939. Předtím to byla Uherská Rus, dnes Ukrajina. V minulosti zde byla Velká Morava, ...Zobrazit celý příspěvek

    To je dost zjednodušeno.
    Podkarpatská Rus byla součástí Československa pouze mezi lety 1919-1939.
    Předtím to byla Uherská Rus, dnes Ukrajina.
    V minulosti zde byla Velká Morava, Kyjevská Rus, Uherské království apod.
    Národ, který v oblasti žije jsou Rusínové.Skrýt celý příspěvek

    • logik
     16:28 28.04.2021

     1) A? Mění to něco na tom, že to bylo území ČSR - a že Rusko nelegálními nátlakovými akcemi nás přinutila se toho území vzdát? 2) Ano, jak píšeš, území obýval samostatný národ ...Zobrazit celý příspěvek

     1) A? Mění to něco na tom, že to bylo území ČSR - a že Rusko nelegálními nátlakovými akcemi nás přinutila se toho území vzdát?

     2) Ano, jak píšeš, území obýval samostatný národ Rusínů, tedy na základě národnosti nemělo Rusko na to území žádné právo. Co se státní historie, tak to bylo dlouhá léta součástí Uher, tedy Slovensko, jakožto nástupnický stát měl na to území podstatně větší právo, než Rusko či SSSR.
     Tedy nic z toho, co jsi napsal, neopravňovalo SSSR v krádeži tohoto území ani trošičku.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      18:09 28.04.2021

      V době, o které se bavíme byla Zakarpatská Rus součástí ČSR stejně dlouho, jako Slovensko.

      V době, o které se bavíme byla Zakarpatská Rus součástí ČSR stejně dlouho, jako Slovensko.

     • Grugh
      10:08 29.04.2021

      Podkarpatská Rus byla součást Rakouska Uherska. Proto byla po konci první světové války přičleněna k jednomu ze států, které vznikly rozpadem tohoto císařství. I když trochu jako ...Zobrazit celý příspěvek

      Podkarpatská Rus byla součást Rakouska Uherska. Proto byla po konci první světové války přičleněna k jednomu ze států, které vznikly rozpadem tohoto císařství. I když trochu jako znouzecnost.
      Po druhé světová válce se dělala revize hranic, nevím jak moc spravedlivá. Ale nakonec Podkarpatská Rus připadla Ukrajině, kam podle mého názoru také patřila.
      ad 1) "Rusko" nás nikdy nepřinutilo se tohoto území vzdát.
      V té době to byl Sovětský svaz v čele se Stalinem (Gruzíncem) a touha Rusínců po autonomii.
      https://cs.wikipedia.org/wiki/...
      ad 2) Jak mohlo mít Slovensko větší právo na území Rusínů, jen proto, že ho kdysi dobyli Uhři? Další tvoje anti-logika?Skrýt celý příspěvek

     • Torong
      10:25 29.04.2021

      Tovaryšč Grugh
      LŽEŠ
      https://www.mocr.army.cz/infor...

      Tovaryšč Grugh
      LŽEŠ
      https://www.mocr.army.cz/infor...

     • GlobeElement
      10:40 29.04.2021

      Slovensko bylo před rokem 1918 součástí Rakousko-Uherska. Proto byla po konci první světové války přičleněna k jednomu ze států, které vznikly rozpadem tohoto císařství. Nějaký ...Zobrazit celý příspěvek

      Slovensko bylo před rokem 1918 součástí Rakousko-Uherska. Proto byla po konci první světové války přičleněna k jednomu ze států, které vznikly rozpadem tohoto císařství.

      Nějaký rozdíl oproti zakarpatské Rusi?

      Kdy byla zakarpatská Rus součástí Ruska? K Ukrajině byl připojen i Krym. Jak to s ním dneska vypadá?

      Zakarpatská Rus patřila kdysi k Velkomoravské říši, ta o toto území přišla už v 9. století a od té doby to bylo Uherské území s krátkou pauzou kdy je ovládala Kyjevská Rus.
      Po I. světové válce se v plebiscitu 67% delegátů vyslovilo pro připojení k ČSR, 28% k Ukrajině (ta ale zanedlouho zanikla po útoku Ruské armády) a 1% pro připojení k Rusku.. Ale byly i proudy požadující setrvání v Uhrách, ovšem s autonomií. To by se možná nakonec i stalo, ale v Maďarsku vypukla bolševická revoluce, vznikla Maďarská republika rad a lidem na zakarpatské Rusi se nechtělo stát se otroky bolševiků.

      Po obsazení zakarpatské Rusi rudou armádou byly sovětskými úřady násilím vyklizeny nově zřízené československé státní úřady, vyhnáni představitelé čs. vlády a byla nastolena sovětská správa. Sovětská armáda vybudovala šest koncentračních táborů a do nich umístila Maďary, Němce a nekomunistické veřejné představitele. Většina z nich zahynula na nucených pracích na Donbasu, jednalo se o desítky tisíc osob.

      Dohodu o odstoupení zakarpatské Rusii SSSR podepsali v červnu 1945 Fierlinger a Clementis, tedy komunisti, s Miolotovem. Rusínů se nikdo na nic neptal, neměli ani možnost ponechat si čs. občanství.

      Rusko se zachovalo jako vždy - jako imperialistický agresor.Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      16:34 29.04.2021

      @Torong: Teď už to začíná přecházet v demagogii a bezdůvodného obviňování ze lži. Pokud máte pocit, že lžu, napište konkrétní větu a proč si myslíte, že to je lež. A pozor, česká ...Zobrazit celý příspěvek

      @Torong:
      Teď už to začíná přecházet v demagogii a bezdůvodného obviňování ze lži.
      Pokud máte pocit, že lžu, napište konkrétní větu a proč si myslíte, že to je lež.
      A pozor, česká obsluha jedné radiostanice neodráží vůli místního lidu. (viz bod 2) níže).

      @GlobeElement:
      1) Podkarpatská Rus skutečně někdy mezi lety 871 a 906 spadala pod Velkou Moravu. Tedy dejme tomu 20-30 let. S obdobím 1919-1939 je to dohromady méně než 50 let za dobu minimálně 1000let. To je méně než 5%.

      2) Po první světové byla připojená k nám. Po druhé k Sovětskému svazu, resp. Ukrajinské republice. Vždy se SOUHLASEM místních, resp. jejich zástupců. I když na konci druhé světové války mohla být volba zástupců zmanipulovaná místními "komunisty". Citace z Wikipedie:
      "12. listopadu 1944 se konaly na Podkarpatské Rusi „veřejné“ schůze, na nichž se souhlasilo s připojením k Sovětskému svazu. O týden později se vytvořila samostatná komunistická strana, do té doby součást Komunistické strany Československa, a schválila připojení země k Ukrajině."

      3) "Rusko" se jako imperialistický agresor nezachovalo, byl to tak maximálně Sovětský svaz. A ten "imperialismus" vám tam zůstal asi z doby, kdy jste sám bojoval proti "imperialistickým vrahům z Wallstreetu" s rudou knížkou v kapse (a kterou jsem já naštěstí už nezažil).Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      17:21 29.04.2021

      Grugh - Jakmile jsem došel k větě, že připojení k SSSR bylo se souhlasem místních, přestal jsem ten kýbl hnoje číst.

      Jasný ruský troll, lže, lže, lže a když ho chytí, lže.

      Grugh - Jakmile jsem došel k větě, že připojení k SSSR bylo se souhlasem místních, přestal jsem ten kýbl hnoje číst.

      Jasný ruský troll, lže, lže, lže a když ho chytí, lže.

     • Torong
      18:05 29.04.2021

      Tovaryšč Grugh Tato věta je lež: "Rusko" nás nikdy nepřinutilo se tohoto území vzdát. V té době to byl Sovětský svaz v čele se Stalinem (Gruzíncem) a touha Rusínců po ...Zobrazit celý příspěvek

      Tovaryšč Grugh
      Tato věta je lež:
      "Rusko" nás nikdy nepřinutilo se tohoto území vzdát.
      V té době to byl Sovětský svaz v čele se Stalinem (Gruzíncem) a touha Rusínců po autonomii."
      Dokazuji to odkazem na článek vojenského historického archivu, který dokládá, že Rusové po " osvobození" Podkarpatské Rusi systematicky bránili Českým zmocněncům (gen. A. Hasal) ve správě území a terorizovali obyvatelstvo - zastrašování, likvidace nepohodlných osob jako inteligence, církev atd.
      To, že si nějakým způsobem vynutili souhlas s připojením k SSSR je možné. Už jsem si stihl všimnout, že u vás v Rusku neděláte rozdíl mezi tím, jestli je souhlas dobrovolný nebo s pistolí u hlavy. Hlavní je výsledek...
      Jo a to, že to nebylo Rusko, ale SSSR s gruzíncem Brežněvem.... Tak v tom případě nechápu tvoje fňukán> nad tím, že Rusku nejsme vděční za osvobození, když s tím Rusko nemá nic společného. Mimochodem pak jistě souhlasíš, že Německo za 2sv.naprosto nemůže, protože Hitler byl rakušan...Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      18:22 29.04.2021

      Torong - fakt, že v květnu 1945 nás Gruzie, tedy de facto dnes ruský nepřítel osvobodila od Rakouska vrhá na celou věc nové světlo....

      Torong - fakt, že v květnu 1945 nás Gruzie, tedy de facto dnes ruský nepřítel osvobodila od Rakouska vrhá na celou věc nové světlo....

     • Grugh
      20:20 29.04.2021

      @Torong: 1) Rusko vs. Sovětský svaz. Kolikrát je ve vašem odkazu zmíněné Rusko? Ani jednou ! ;-) Není to trochu málo k potvrzení mé "lži"? 2) Souhlas většiny Netvrdím, že to byl ...Zobrazit celý příspěvek

      @Torong:
      1) Rusko vs. Sovětský svaz.
      Kolikrát je ve vašem odkazu zmíněné Rusko? Ani jednou ! ;-)
      Není to trochu málo k potvrzení mé "lži"?

      2) Souhlas většiny
      Netvrdím, že to byl zcela "svobodný a demokratický" souhlas. Ale byl to souhlas zástupců většiny, i když asi ovlivněn sovětským komunismem.
      K této většině česká obsluha radiostanice (výsadkář/technik + diplomat/zpravodajec) rozhodně nepatřila. Sama ale ve své depeši uvádí, že v nějakém okrese "jen" 13 obcí z 28 podepsalo manifest k připojení k SSSR. Podepsal někdo manifest proti připojení?
      A souhlas nebyl jen v populaci samotné Podkarpatské Rusi, ale i v našem prozatímním parlamentu.
      "Dne 22. listopadu (1945) pak pod nátlakem Moskvy schválilo prozatímní národní shromáždění za pomoci komunistických poslanců smlouvu o odstoupení Podkarpatské Rusi SSSR." (Zdroj: Wikipedie)
      Určitě byla i spousta lidí, kteří s tím nesouhlasili. Ale to na souhlasu většiny nic nemění.

      3) Likvidace osob (inteligence, církev)
      Ve vašem odkazu je historikem zmíněné riziko smrti při odhalení radiostanice. Ale v žádné zveřejněné depeši není zmíněna smrt, inteligence ani církev. Pouze nátlak.

      4) Země původu vs země činu, aneb Stalin nebo Brežněv?
      Asi to trochu zrekapituluji, zdá se že v tom plavete:
      Stalin byl Gruzínec, zemřel 1953.
      Chruščov byl Ukrajinec, u moci 1958-1964.
      Brežněv byl zřejmě skutečně Rus, i když narozený na Ukrajině, u moci 1964-1982
      Berija (Abcházie/Gruzie), jeden z nejhorších kom. zločinců své doby a šéf NKVD
      Všichni to byli představitelé SOVĚTSK0HO SVAZU a ne Ruska, Ukrajiny nebo Gruzie.
      Stejně tak Hitler, i přes rakouský původ, byl vůdce NĚMECKA a ne Rakouska.

      Tak ještě jednou: Kde jsou ty moje lži a důkazy, které je vyvracejí?

      @GlobeMaster
      Přesně tak, proč něco číst, když si stejně svojí pravdu vycucáte z prstu? Ještě by vám to někdo mohl svým názorem nebo zveřejněným odkazem rozporovat.Skrýt celý příspěvek

     • Ján Paliga
      22:45 29.04.2021

      @ Grugh

      "Chruščov byl Ukrajinec..."

      To ťažko, odkedy sa etnickým Rusom rodia Ukrajinci? Jeho rodičia totiž etnickí Rusi boli, rovnako ako Brežnevovi....

      @ Grugh

      "Chruščov byl Ukrajinec..."

      To ťažko, odkedy sa etnickým Rusom rodia Ukrajinci? Jeho rodičia totiž etnickí Rusi boli, rovnako ako Brežnevovi....

     • GlobeElement
      15:29 30.04.2021

      Kateřína veliká byla Němka. Ergo Krym by měl patřit Němcům, ne?

      Je srdečně jedno, jaké národnosti je vládce, důležité je, jakou říši buduje.

      Kateřína veliká byla Němka. Ergo Krym by měl patřit Němcům, ne?

      Je srdečně jedno, jaké národnosti je vládce, důležité je, jakou říši buduje.

     • Grugh
      10:45 02.05.2021

      @GlobeElement Četls vůbec můj příspěvek, že nezáleží na původu, národnosti apod. daného vůdce, ale na tom jaký náror nebo zemi vedl? Konkrétní citace: "Všichni to byli ...Zobrazit celý příspěvek

      @GlobeElement
      Četls vůbec můj příspěvek, že nezáleží na původu, národnosti apod. daného vůdce, ale na tom jaký náror nebo zemi vedl?
      Konkrétní citace: "Všichni to byli představitelé SOVĚTSK0HO SVAZU a ne Ruska, Ukrajiny nebo Gruzie.
      Stejně tak Hitler, i přes rakouský původ, byl vůdce NĚMECKA a ne Rakouska."
      Zajímavé, že k mým ostatním argumentům se nevyjadřuješ.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      07:53 03.05.2021

      Jenomže SSSR nebyl nic jiného, než ruská říše. Jenom se přejmenoval. Rusko ovládalo většinu území předtím, než změnilo svůj název na SSSR. A, konec konců, Rusko je právním ...Zobrazit celý příspěvek

      Jenomže SSSR nebyl nic jiného, než ruská říše. Jenom se přejmenoval. Rusko ovládalo většinu území předtím, než změnilo svůj název na SSSR.

      A, konec konců, Rusko je právním nástupcem SSSR. Zatímco například ČR musela po rozdělení ČSFR žádat o členství v OSN, Rusko zdědilo členství SSSR včetně křesla v radě bezpečnosti.Skrýt celý příspěvek

   • SYN_
    21:41 28.04.2021

    Ech, ta přece chtěla sama od sebe, že...

    Ech, ta přece chtěla sama od sebe, že...

  • DuPo
   19:53 27.04.2021

   Myslím, že za tých 44 rokov poroby, z toho 21 rokov pod priamou vojenskou okupáciou, sme už dlh bohato preplatili a aby by nám mal putinistan ako dedič impéria splatiť všetky ...Zobrazit celý příspěvek

   Myslím, že za tých 44 rokov poroby, z toho 21 rokov pod priamou vojenskou okupáciou, sme už dlh bohato preplatili a aby by nám mal putinistan ako dedič impéria splatiť všetky škody, mali by sme ropu a plyn pekných pár rokov zadarmo.Skrýt celý příspěvek

   • padre
    21:50 27.04.2021

    Nevím za co bychom měli být té bandě moskevských oligarchických zlodějů a mafiánů vedené dražďanskym subalterním referentem KGB vděčni? Ti mají s vojáky Rudé armády z 2 .světové ...Zobrazit celý příspěvek

    Nevím za co bychom měli být té bandě moskevských oligarchických zlodějů a mafiánů vedené dražďanskym subalterním referentem KGB vděčni? Ti mají s vojáky Rudé armády z 2 .světové války společné jenom to ,že také píšou azbukou.Skrýt celý příspěvek

  • Grugh
   23:51 27.04.2021

   Výbuch ve Vrběticích spojuje s Ruskem pouze zpráva BIS, potvrzená Bellingcatem a falešná žádanka o inspekci, kterou ale firma Imex podnikající ve Vrběticích nikdy ani neviděla. V ...Zobrazit celý příspěvek

   Výbuch ve Vrběticích spojuje s Ruskem pouze zpráva BIS, potvrzená Bellingcatem a falešná žádanka o inspekci, kterou ale firma Imex podnikající ve Vrběticích nikdy ani neviděla.

   V říjnu 2014 v ČR pobýval i Skripal. A pochybuju, že dvojice agentů, která ho zde měla sledovat si odskočila udělat bokovku a vyhodila do povětří Vrbětice.

   Bellingcat mimochodem potvrdil i přítomnost ruského agentace v ČR s ricinem v aktovce a všichni víme, jak to dopadlo.

   Hlavně mě udivuje jak v roce 2018 Bellingcat zpětně potvrdil přítomnost ruských agentů v ČR v roce 2014.
   1) Neměl přístup k seznamu leteckých pasažerů (a vzhledem k falešným jménům v pasech by mu to ani nepomohlo).
   2) Fotografie pasažerů leteckých společností nikde ani nearchivují.
   3) Do databáze (falešných) pasů také neměl přístup.
   4) Prohledat 4+ let zpětně tváře všech leteckých pasažerů ze všech letů z celé Evropy (cca 1mld tváří), aby se mezi nimi našly ty správné, není podle mě reálně možné ani pro běžnou zpravodajskou agenturu. Natož pro organizaci několika novinářů a dobrovolníků bez přístupu do státních a leteckých databází.
   Ale potvrdit podstrčené informace už tak těžké není.

   Trochu odbočím:
   Mimochodem přímo při ovobozování Českoslovenka padlo asi 140000 Sovětů, 30000 Rumunů a 102 příslušníků Americké armády (včetně nehod a střeby do vlastních). Američané samozřejmě měli větší ztráty, převážně členy posádek bombardérů. Dohromady asi 400.
   Ale když dojde na výročí konce války, tak jsou jako první oslavování Američani, pak popliváni Sověti, a o Rumunech vyjde jen malý článek "vlevo dole".
   Chápu, že vliv a ztráty USA byly v širším kontextu mnohem větší (materiální podpora Sovětského svazu, těžké boje při vylodění v Normandii apod). Ale také způsobili větší oběti v civilním obyvatelstvu (nálety Plzeň, Praha, Drážďany, Hirošima,...).Skrýt celý příspěvek

   • Jura99
    07:59 28.04.2021

    U Rudoarmějců na Olšanech je na webu dostupná příčina smrti a spíš to vypadá zcela opačně, že tam jsou pohřbeny oběti nehod, alkoholu, přečinů, nemocí a střelby do vlastních a že ...Zobrazit celý příspěvek

    U Rudoarmějců na Olšanech je na webu dostupná příčina smrti a spíš to vypadá zcela opačně, že tam jsou pohřbeny oběti nehod, alkoholu, přečinů, nemocí a střelby do vlastních a že do závorky patří "včetně ztrát v boji". Z 437 pohřbených je 50 obětí bojů, ale také 47 obětí otravy alkoholem, tedy zhruba stejný počet. Američani osvobodili odhadem 10% ČSR za cenu asi 500 padlých, zřejmě tedy měli osvobodit 100% a byl by klid, menší počet obětí a zřejmě by republice nešlohli Podkarpatskou Rus. Pokud jde o civilní oběti bombardování, na to byli specialisté Sověti, zabíjet lidi ze vzduchu už po osvobození, stačí si najít informace o náletech na Velké Meziříčí, M. Boleslav, Kralupy, Ústí atp. Ty se udály kolem 9.5.45 a zahynuly stovky civilistů už po německé kapitulaci.Skrýt celý příspěvek

    • Znaim
     10:51 28.04.2021

     Těch 500 jsou celkové ztráty (tedy včetně zraněných), z toho padlých bylo 116.

     Těch 500 jsou celkové ztráty (tedy včetně zraněných), z toho padlých bylo 116.

    • Grugh
     12:07 28.04.2021

     Nijak nechci obhajovat nálety na Mladou boleslav a pod. Ale civilních obětí při amerických náletech bylo mnohonásobně více než při sovětských. Včetně mé pratety na Pankráci a málem ...Zobrazit celý příspěvek

     Nijak nechci obhajovat nálety na Mladou boleslav a pod. Ale civilních obětí při amerických náletech bylo mnohonásobně více než při sovětských. Včetně mé pratety na Pankráci a málem i mojí babičky a 2-letého otce ve Kbelích. Schovali se při kazetovém náletu do odvodňovací trubky pod silnicí. Jiná paní, co tam byla s nimi, takové štěstí neměla a po zasažení střepinou vykrvácela.

     Při pražské ofenzívě měli Sověti téměř 50000 ztrát. Údaj o stejném počtu obětí boje a alkoholu je dost zavádějící a ne zrovna korektní.
     https://cs.wikipedia.org/wiki/... Skrýt celý příspěvek

     • Jura99
      12:34 28.04.2021

      nekorektní je údaj o počtu 50tis. ztrát v tzv. pražské operaci. Rusů v Praze padlo maximálně 10 a cestou od Drážďan prakticky nenarazili na větší odpor, kde by se asi tak vzaly ...Zobrazit celý příspěvek

      nekorektní je údaj o počtu 50tis. ztrát v tzv. pražské operaci. Rusů v Praze padlo maximálně 10 a cestou od Drážďan prakticky nenarazili na větší odpor, kde by se asi tak vzaly ztráty bezmála takové jako na Dukle ??! Prahu si osvobodili sami povstalci. Pro rýpaly samozřejmě dodávám, že podobně jako každé jiné povstání, i to Pražské vzniklo teprve když to umožnila situace na okolních frontách.Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      14:12 28.04.2021

      Jura99 mluví o rudoarmějcích pohřbených na Olšanech. "Pražská operace" je obrovské tažení od Drážďan, Ostravy, Bratislavy, Vídně, kde bojovaly víc než 2 miliony sovětských ...Zobrazit celý příspěvek

      Jura99 mluví o rudoarmějcích pohřbených na Olšanech.

      "Pražská operace" je obrovské tažení od Drážďan, Ostravy, Bratislavy, Vídně, kde bojovaly víc než 2 miliony sovětských vojáků.Skrýt celý příspěvek

     • Jura99
      14:52 28.04.2021

      Jan Padesátýpátý: v tom případě říkejme vylodění v Normandii třeba Plzeňská operace. Prahu si osvobodili sami povstalci s pomocí Vlasovců, od žádného ze spojenců nedostali ani ...Zobrazit celý příspěvek

      Jan Padesátýpátý: v tom případě říkejme vylodění v Normandii třeba Plzeňská operace. Prahu si osvobodili sami povstalci s pomocí Vlasovců, od žádného ze spojenců nedostali ani patronu. Sověti a západní spojenci Prahu osvobodili pouze nepřímo a sice tím, že posunuli vývoj války v neprospěch Němců. Sověti přijeli do Prahy pozdě, už byla osvobozená. Bohužel se sami už 75let krmíme lží a stavíme pomníky těm, kdo Prahu neosvobodili, aniž bychom měli důstojný pomník těm, kdo ji osvobodili ve skutečnosti. Ta dlouhá ulice s názvem Koněvova by se správně měla jmenovat Kutlvašrova.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      18:12 28.04.2021

      Jenomže ty americké nálety se nekonaly po kapitulaci Německa. Rusové bombardovali i 9. 5. 1945.

      Jenomže ty americké nálety se nekonaly po kapitulaci Německa. Rusové bombardovali i 9. 5. 1945.

     • GlobeElement
      18:17 28.04.2021

      Většina Čech nebyla do 8.5.1945 osvobozena vůbec nikým. Rudá armáda obsadila Moravu, Američani západní a částečně jižní Čechy, ale střed státu byl v německých rukou. RA na severu ...Zobrazit celý příspěvek

      Většina Čech nebyla do 8.5.1945 osvobozena vůbec nikým. Rudá armáda obsadila Moravu, Američani západní a částečně jižní Čechy, ale střed státu byl v německých rukou. RA na severu spěchala k Berlínu přes polské a severoněmecké roviny a území Čech se vyhla.Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      10:25 29.04.2021

      Výborně, Československo se vlastně osvobodilo samo tím, že Němci v poklidu prostě náš stát opustili. A co těch 140 tisíc sovětských, 30 tisíc Rumunských, 10 tisíc československých, ...Zobrazit celý příspěvek

      Výborně, Československo se vlastně osvobodilo samo tím, že Němci v poklidu prostě náš stát opustili.
      A co těch 140 tisíc sovětských, 30 tisíc Rumunských, 10 tisíc československých, polských, .... a 400 amerických, ztrát? A na druhé straně 850 tisíc zabitých, zraněných a zajatých Němců.
      https://cs.wikipedia.org/wiki/...
      Ti všichni se upili k smrti methanolem?
      Z necelých padesáti mrtvých na Olšanech nelze dělat statistiku pro statisíce až miliony. Mohlo jít jen o jednu nepovedenou oslavu, kam někdo přitlačil sud (nebo několik) methanolu.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      11:08 29.04.2021

      Československo se neosvobodilo. Německo kapitulovalo a němečtí vojáci odešli. Tak to bylo. Ano, odešli, protože všude jinde prohráli a už neměli šanci zvítězit. To ovšem nic nemění ...Zobrazit celý příspěvek

      Československo se neosvobodilo. Německo kapitulovalo a němečtí vojáci odešli. Tak to bylo. Ano, odešli, protože všude jinde prohráli a už neměli šanci zvítězit. To ovšem nic nemění na faktu, že většina území ČR nebyla na konci války obsazena spojeneckými vojsky, nýbrž německými.

      Velký počet sovětských ztrát byl na Slovensku, což bylo ovšem způsobeno neúctou sovětských velitelů k lidským životům. Dříve glorifikované akce jako byla Dukelská operace byly ve své podstatě sebevražedným obětováním vojáků z politických důvodů. Nehledě na fakt, že ani sami Slováci si nejsou jistí, do jaké míry se jednalo o osvobození, de jure se pořád jednalo o Slovenský štát, ale budiž. Ovšem jelikož Slovensko je dnes nezávislým státem, měli by si ruští nostalgici jezdit za pochvalou do Bratislavy a ne do Prahy.

      Podstatné ovšem je, že RA k nám nepřinesla svobodu. Ukončila okupaci německými vojsky, to ano. Ale přivezla jinou diktaturu a jiný teror. A aby si nadvládu pojistila, v roce 1968 provedla čistou agresi. Napadla naši zemi, střílela naše lidi, vynutila si ultimátem kapitulaci naší vlády.

      To, že mne někdo zachrání před zlodějem neznamená, že mi může vrazit nůž do zad.Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      13:43 29.04.2021

      Komunistický teror u nás byl bohužel hlavně v naší vlastní režii. SSSR vytvořilo podmínky ve kterých vyklíčili lidé jako Gottwald a spol. Byli to lidé, kterým bylo hned vše jasné. ...Zobrazit celý příspěvek

      Komunistický teror u nás byl bohužel hlavně v naší vlastní režii.
      SSSR vytvořilo podmínky ve kterých vyklíčili lidé jako Gottwald a spol. Byli to lidé, kterým bylo hned vše jasné. Hned věděli, kdo je imperialista a nepřítel socialismu. Hodnověrné důkazy a spravedlivý soud nebyl potřeba.
      Nepřipomíná vám to něco?

      Souhlasím s tím, že invaze v 1968 byla invaze. Ale "pozvání" podepsala většina našich zkorumpovaných politických špiček a útočili téměř všechny státy Varšavské smlouvy.
      I tak nelze srovnávat počty obětí během 2. světové války a v roce 1968 (137 mrtvých a 500 těžce zraněných). Je to o 3 řády jinde (340000+ vs 137).
      https://cs.wikipedia.org/wiki/...
      https://www.ustrcr.cz/uvod/srp...
      Ale každý asi dává větší význam tomu, co se mu hodí.

      S tím zachráněním před zlodějem a kudlou do zad souhlasím. Teď jde o to, kdo do těch zad tu kudlu vrazil. Zpráva BIS a potvrzení Bellingcatem je trochu málo.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      14:24 29.04.2021

      Tou kudlou v zádech je agrese v roce 1968. Vrbický atentát je proti ní jen odvar. Komunistický teror by zde bez SSSR nebyl. Bez poradců z NKVD, bez odvlečení tisíců lidí na Sibiř, ...Zobrazit celý příspěvek

      Tou kudlou v zádech je agrese v roce 1968. Vrbický atentát je proti ní jen odvar.

      Komunistický teror by zde bez SSSR nebyl. Bez poradců z NKVD, bez odvlečení tisíců lidí na Sibiř, bez přímého Stalinova požadavku na monstrprocesy (sám Gottwald se bál, že je odposloucháván NKVD a že ho oběsí).

      Víš, asi vás v Rusku neškolili v českých dějinách, ale byly doby, kdy bylo naším spojencem Německo, například ve válce proti Osmanům nebo později proti Napoleonovi. Měli bychom tedy dodnes děkovat Němcům za pomoc a přehlížet okupaci z let 1939-1945?

      Ano, Rusko nám pomohlo proti nacistickému Německu. Ale přineslo teror, diktaturu a nakonec nás samo okupovalo. Tajtrlíci z dalších zemí VS zde byli jenom jako stafáž a neměli tady ani jednu okupační posádku..
      Rusko není naším přítelem a není osvoboditelem. Je to dobyvatel a okupant.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      17:06 29.04.2021

      Grugh: Ty si spadl někde na hlavu? Drtivá většina Komunistických organizátorů poválečného vývoje v tom jela už od 30.let. Pokud, by neuposlechly příkazy z Moskvy, jejich kolegové ...Zobrazit celý příspěvek

      Grugh: Ty si spadl někde na hlavu?
      Drtivá většina Komunistických organizátorů poválečného vývoje v tom jela už od 30.let. Pokud, by neuposlechly příkazy z Moskvy, jejich kolegové by je jistě rádi nahradili.
      Dit, vy sám jedete na podobné vlně omlouvání Ruských zločinů ještě dnes.
      Jak, to bylo z možností změnit kurz vývoje na vzdory přání SSSR i z veřejnou podporou lidu vidíme na invazích do ¨Maďarska, CR,...
      "Ale "pozvání" podepsala většina našich zkorumpovaných politických špiček"

      Oni tu snad byli svobodné volby, abychom si mohli zvolit svoje špičky?
      Trošku zapomínáte, že ty špičky byli stále kovaní komunisti.

      GE: Rusko zcela jistě nezachraňovalo CSR, ale pouze přes ni přešlo, když bylo nuceno se bránit po zrádné invazi od svého přítele Nacistického Německa.
      Rusové se do žádného velkého osvobozovaní nehnali, pouze se jim naskytla příležitost získat poslušné kolonie, a eliminovat hrozbu silného Německa.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      17:26 29.04.2021

      Jirosi - přesně tak, Rusko území neosvobozovalo, ono ho dobývalo, jen to místní lidé hned nepochopili. Po II. světové válce rozšířilo své území (tedy formálně území SSSR, ale ...Zobrazit celý příspěvek

      Jirosi - přesně tak, Rusko území neosvobozovalo, ono ho dobývalo, jen to místní lidé hned nepochopili. Po II. světové válce rozšířilo své území (tedy formálně území SSSR, ale všichni víme, že SSSR byl jen jiný název pro ruskou říši) o území Rumunska, Polska, Finska, Litvy, Lotyška, Estonska a vazalsky na sebe navázalo všechny země, na které se dostala rudá armáda, s malou výjimkou Rakouska, kterému se podařilo zůstat neutrálním.

      Rusko bylo vždycky agresivní, rozpínavý imperialistický stát a je jím i dnes.Skrýt celý příspěvek

   • Poly
    08:12 28.04.2021

    A já čumím, jak maj brouci pytlíci jasno, jak celá kauza vznikla. Kde si můžu zajít pro horké informace přímo od BIS, které jsou tajné, abych taky mohl tahat rozumy z rukávu?

    A já čumím, jak maj brouci pytlíci jasno, jak celá kauza vznikla. Kde si můžu zajít pro horké informace přímo od BIS, které jsou tajné, abych taky mohl tahat rozumy z rukávu?

   • Klimesov
    08:38 28.04.2021

    No tak vzhledem k tomu, že jsou to právě České bezpečnostní služby, které vedou vyšetřování, tak je tak nějak pochopitelné, že výbuch ve Vrběticích s Ruskem budou spojovat právě ...Zobrazit celý příspěvek

    No tak vzhledem k tomu, že jsou to právě České bezpečnostní služby, které vedou vyšetřování, tak je tak nějak pochopitelné, že výbuch ve Vrběticích s Ruskem budou spojovat právě vyšetřovatelé. Na tomhle není nic co by šlo zpochybnit. A to, že verzi vyšetřovatelů, kterou vy jste nečetl, ale četli ji námi volení zástupci ve všech bezpečnostních orgánech a výborech, které ČR má a ve všech se shodli, že důkazy jsou prokazující, podporuje i nějaké investigativní vyšetřování je naprosto bezpředmětné. To jak Bellingcat došel ke svým závěrům je jen a jen jejich věc a pokud chcete přijít na to jak k nim došli, kontaktujte přímo je.
    Každopádně tím, že zpochybňujete Bellingcat neznamená, že zpochybňujete oficiální závěry vyšetřovacích orgánů :-)
    Vyšetřovatelé prostě postupují nezávisle na novinářích atd. a pouze mohli nějaké informace novinářům poskytnout :-)
    Takhle to chodí, takže to co píšete není nic jiného než názor, který ovšem není směrodatný :-)
    Co se týče firmy Imex a jejich vyjádření. Opět naprosto bezpředmětné.
    Jednak samotná firma je stále v hledáčku podezřelých, takže je nesmysl aby měla přístup ke všemu co vyšetřovatelé našli. Dále firma Imex si neplatí vlastní vyšetřování ani žádné nevede. Takže nemá žádné reálné závěry.
    Jediné co z firmy Imax se šíří jsou slova jejich právníka, či právníků, kteří ovšem nedělají nic než jen svou práci a v tuto chvíli hájí svého klienta.
    Takže to co tvrdí Imex je bezpředmětné a nic neříkající. :-)

    Teď druhý odstavec.
    Je zajímavé, že z výčtu padlých se vám vytratili samotní Čechoslováci, (tankisté, samopalníci, letci). :)
    Dále to, že tu padlo 140 000 Sovětů, nám nijak nenařizuje aby jsme velebili bolševiky, Sovětský režim, a už vůbec ne aby jsme velebily nynější Ruskou federaci a její politický systém (ten nás neosvobodil a nynější Ruská federace nemá zásluhu na osvobození Československa)
    Úctu si zaslouží ti padlí a ti co bojovali, a né režimy, co tyto činy zneužívají k obrazu svému a skrze oběť těchto lidí si vynucuje respekt.
    Každopádně vaše závěry, že jsou oslavování jako první Američané a až pak ten zbytek je zcela scestná. Já jako člověk, který asi 15 let dělá reenacting, vím že tomu tak není.
    Pieta, pokládání věnců a uctívání se děje napříč celou republikou a to jak Sovětům, tak i Američanům, tak i Čechoslováků, tak i Rumunům. Státní představitelé, představitelé měst a obcí pokládají věnce k pomníkům atd. atd. Mluví se o tom v celostátních i regionálních sdělovacích prostředcích a to jak internetových, tak tištěných, nebo televizních :-)
    Takže vaše závěry nejsou nic jiného než váš osobní názor, který je navíc zcestný a nekoresponduje s realitou :-)

    Jediné v čem je rozdíl je to, že oslavy osvobození Plzně jdou daleko více vidět, protože se jedná o opravdu monstrózní akci, která trvá skoro týden, jsou do ní zapojení lidé ze zahraničí, obrovské množství techniky atd. atd.
    A tahle situace není dána tím, že by Američané byly nějaký způsobem politicky protlačování, ale tím, že kluci kteří tuto akci pořádají jsou mimořádně šikovní a pracovití. Mají velké známosti napříč světem, dokáží si vyřídit povolení na úřadech, najít finance, najít ty kteří by jim tam ochotně přijeli a udělali tuto šou. Pracují na tom skoro rok, investují do toho obrovské množství svého osobního volna a času a financí. Já ty kluky znám, takže vím že oni jsou velice schopní, a díky tomu že tato akce má už cca 10. letou tradici tak jim i mnoho kvalitních klubů rády výjde vstříc.
    Naproti tomu mnoho KVH kluby, které dělají Sověty, nejsou schopni něco takového uskutečnit. A my by jsme se měli ptát pro? Já to bohužel vím. Protože mnozí z těchto klubů jsou líní něco takového uspořádat. Čekají, že to za ně vyřeší někdo jiný, že onijen přijedou se svou předraženou technikou, odjedou si svoje a šmitec. Dokonce to došlo do takové úrovně, že mnohdy nějakou pietní akci nebo připomínku organizují kluby, které dělají Německou armádu v rámci KVH. Taková je situace. Ti co nějakým způsobem velebí Rusko nebo SSSR jsou líní ovšem udělat větší pietní, či připomínkovou akci, mnohdy jim tyto akce slouží jen jako peněženka a biznis na kterém můžou něco trhnout. A tuto svojí lenost schovávají zato, že stát a společnost protěžuje USA :-)
    Není tomu tak, jen ty kluby které dělají USA jsou jednoduše schopnější a pracovitější.
    Samozřejmě čest výjimkám. Znám dost lidí, kteří jsou velice schopní a dělají pro tuto otázku hodně, jako třeba kluby, které ztvárňují Svobodovce.

    Takže má rada vždy zní. Nejste spokojen s nynější situací? Tak se seberte a vytvořte něco sám. Obětujte během roku mnoho času, svého osobního volna, financí a dalších věcí aby jste zorganizoval připomínkovou akci na motivy osvobození Plzně. :-)Skrýt celý příspěvek

   • Rase
    08:40 28.04.2021

    V Prostějově se dne osvobození tradičně účastní i reneactoři rumunské královské armády (někdy i s rumunským tančíkem od Pragovky). Fotky se dostaly i do Rumunska, kde vzbudily údiv ...Zobrazit celý příspěvek

    V Prostějově se dne osvobození tradičně účastní i reneactoři rumunské královské armády (někdy i s rumunským tančíkem od Pragovky). Fotky se dostaly i do Rumunska, kde vzbudily údiv .))
    https://prostejovsky.denik.cz/... Skrýt celý příspěvek

   • skelet
    10:34 28.04.2021

    to že zde padlo mnoho Sovětů nikdo nepopírá, ale to že budu mít úctu k padlým neznamená, že se k Ruské federaci budu chovat úslužně až podřízeně. Je poměrně legrační jak tuhle ...Zobrazit celý příspěvek

    to že zde padlo mnoho Sovětů nikdo nepopírá, ale to že budu mít úctu k padlým neznamená, že se k Ruské federaci budu chovat úslužně až podřízeně. Je poměrně legrační jak tuhle kartu každý rusko-českých vztahů vytahuje. Máme se cítit provinile?Skrýt celý příspěvek

   • Torong
    10:47 28.04.2021

    Tovaryšč Grugh Jenom doplním Klimešova. V Darkovičkách u Ostravy se každoročně pořádá akce k výročí Ostravské operace. Je to poměrně hodně velká akce. Ale chápu, že z Pitěru je to ...Zobrazit celý příspěvek

    Tovaryšč Grugh
    Jenom doplním Klimešova. V Darkovičkách u Ostravy se každoročně pořádá akce k výročí Ostravské operace. Je to poměrně hodně velká akce. Ale chápu, že z Pitěru je to daleko...Skrýt celý příspěvek

    • skelet
     11:21 28.04.2021

     nemluvě o megapřipomínce v roce 2015, odhalení pomníku sovětskému letci v Klimkovicích (tuším téhož roku) apod.

     nemluvě o megapřipomínce v roce 2015, odhalení pomníku sovětskému letci v Klimkovicích (tuším téhož roku) apod.

     • Grugh
      13:06 28.04.2021

      Pardon, ale vůbec netuším, kde jsou Darkovičky ani Klimkovice. S Ostravou mám z posledních let z médií spojené pouze Dny NATO. Tam se oslavuje Ostravská operace? Se sovětskými ...Zobrazit celý příspěvek

      Pardon, ale vůbec netuším, kde jsou Darkovičky ani Klimkovice.
      S Ostravou mám z posledních let z médií spojené pouze Dny NATO. Tam se oslavuje Ostravská operace?
      Se sovětskými pomníky zase spíš jejich "preventivní" odstraňování z centra Prahy.
      Článek o sovětském pilotovi se mi podařilo najít "vlevo dole" a nezdá se mi to jako mega-akce. Nebo si každý pod mega-akcí představujeme něco jiného.
      https://ostrava.rozhlas.cz/sov... Skrýt celý příspěvek

     • Torong
      13:35 28.04.2021

      Jistě, že nevíš tovaryšč Grugh. Tak podrobný zeměpis jsi určitě v Rusku neměl...

      Jistě, že nevíš tovaryšč Grugh. Tak podrobný zeměpis jsi určitě v Rusku neměl...

     • padre
      15:09 28.04.2021

      Grugh Kdy začnou v Ruské federaci celonárodní lidové oslavy vzniku Československych legií a jejich průjezdu Ruskem ze západu na východ? Nezdá se mi že by současná ruskà ...Zobrazit celý příspěvek

      Grugh Kdy začnou v Ruské federaci celonárodní lidové oslavy vzniku Československych legií a jejich průjezdu Ruskem ze západu na východ? Nezdá se mi že by současná ruskà administrativa organizovala k tomuto výročí nějaké megaakce....Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      18:24 28.04.2021

      Já zažil sovětské vojáky jako okupanty. Invazi do ČSSR připravil ministr obrany SSSR Grečko, který v květnu 1945 velel tankové armádě, která dorazila do Prahy. V srpnu 1968 se z ...Zobrazit celý příspěvek

      Já zažil sovětské vojáky jako okupanty. Invazi do ČSSR připravil ministr obrany SSSR Grečko, který v květnu 1945 velel tankové armádě, která dorazila do Prahy.
      V srpnu 1968 se z někdejšího osvoboditele stal nepřítel a okupant a žádnou úctu ani vděk si nezaslouží.Skrýt celý příspěvek

     • skelet
      20:53 28.04.2021

      Grugh: jinými slovy o dění v republice víš prd, ale o to větší jasno o tom dění máš :)) A ne při příležitosti odhalení pomníku nebyla provedena mega akce. Ta byla provedena při ...Zobrazit celý příspěvek

      Grugh: jinými slovy o dění v republice víš prd, ale o to větší jasno o tom dění máš :))
      A ne při příležitosti odhalení pomníku nebyla provedena mega akce. Ta byla provedena při příležitosti výročí Ostravské operace. Která začala dennodenními informacemo co se událo ten konkretni den v roce 1945 a vyvrcholila velkou bitvou o Sýkorův most.
      Ostrava jako taková dělá připomínku každý rok ;)Skrýt celý příspěvek

     • Grugh
      11:59 29.04.2021

      Upřímně, kdo z vás věděl před týdnem, že existují nějaké Darkovičky nebo Klimkovice? A kdo slyšel o Dnech NATO v Ostravě? Jestli oslava v Klimkovicích v roce 2015 byla mega-akce, ...Zobrazit celý příspěvek

      Upřímně, kdo z vás věděl před týdnem, že existují nějaké Darkovičky nebo Klimkovice?
      A kdo slyšel o Dnech NATO v Ostravě?

      Jestli oslava v Klimkovicích v roce 2015 byla mega-akce, tak se omlouvám.
      Máte nějaké odkazy na články s fotkami nebo videem?Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      13:46 29.04.2021

      Já jsem ze severní Moravy, takže do Darkoviček i Klimkovic trefím bez problémů A taky do Hrabyně, kde je obří betonový památník ostravské operace. Vám to na školení v Petrohradě ...Zobrazit celý příspěvek

      Já jsem ze severní Moravy, takže do Darkoviček i Klimkovic trefím bez problémů A taky do Hrabyně, kde je obří betonový památník ostravské operace.

      Vám to na školení v Petrohradě neřekli?

      Na dnech NATO jsem nikdy nebyl, Ty se ostatně konají v září ne v květnu, nějak nevidím souvislost s ukončením II. světové války. Ostrava byla osvobozena 30. dubna, Německo kapitulovalo 8. května. To ti píšu, protože je mi jasné, že o dějinách naší země nic nevíš.Skrýt celý příspěvek

    • Klimesov
     12:28 28.04.2021

     Tak těch připomínkových akcí je strašně hodně a konají se prakticky po celý rok nebo spíše léto. Ještě třeba Milostovice, ale tam už se více soustředí na 1. Republiku. Hold už se ...Zobrazit celý příspěvek

     Tak těch připomínkových akcí je strašně hodně a konají se prakticky po celý rok nebo spíše léto. Ještě třeba Milostovice, ale tam už se více soustředí na 1. Republiku.
     Hold už se akorát při nich nemává rudým hadrem a pyjonýři nepějí oslavné ódy na toho kdo zrovna vládne, kdysi v SSSR, dnes v Rusku.
     A těch připomínek dělá ve skutečnosti hodně lidí a hodně organizací v celé ČR. Jen prostě se k nim lidé musí nějakým způsobem dostat a vyvinout taky trochu svojí energie a zjistit si něco o tom, když už je to zajímá. Lístek s povinnou účastí už jim nikdo nehodí do schránky.Skrýt celý příspěvek

   • RiMr71
    14:15 28.04.2021

    Grughu a jaký je mezi kolaboranty a vlastizrádci současný názor na "osumašedesátý"?

    Grughu a jaký je mezi kolaboranty a vlastizrádci současný názor na "osumašedesátý"?

   • logik
    16:35 28.04.2021

    Grugh: Povahu Tvého příspěvku vystihuje už první věta: "a falešná žádanka o inspekci," Máš jediný důkaz, že byla falešná? Nemáš. Tedy lžeš. A co se týče vděčnosti SSSR: V ...Zobrazit celý příspěvek

    Grugh:
    Povahu Tvého příspěvku vystihuje už první věta: "a falešná žádanka o inspekci,"
    Máš jediný důkaz, že byla falešná? Nemáš. Tedy lžeš.

    A co se týče vděčnosti SSSR:
    V Kurském oblouku, ač mělo SSSR převahu v počtu lidí i v počtu techniky, byli obránci, takže měli výhodu - a navíc znaly plány útoku, přesto byly ztráty 9:1.

    To, že Sovětů během IIWW zemřelo tolik, to není důsledkem Sovětského hrdinství. Ale je to důsledkem totálního diletantismu vedení sovětské armády a naprosté neúcty k životům vojáků.
    To, že se občané SSSR stali obětí zločinné komunistické totality je smutné. Ale není to důvod, proč bychom jim měli být o to více vděční.

    Zadalší pak: Američanů během osvobozování konkrétně ČR zemřelo málo, protože
    1) útočily na jiné části Hitlerovského Německa. To, kdo zemřel konkrétně na našem území je irelevantní.
    2) útočily na jiné části Hitlerovského Německa, protože jim Stalin zakázal osvobodit větší část území ČR a USA Stalinovi ustopili v obavě z další války. Tedy Stalin pod hrozbou agrese a pro své mocenské plány způsobil, že v ČR zbytečně umírali tisíce lidí. To fakt není nic, za co bychom měli být SSSR jakkoli vděční.Skrýt celý příspěvek

    • logik
     16:38 28.04.2021

     PS: Aby bylo dobře pochopeno. Vděčni máme být těm konkrétním vojákům, kteří pro nás položili životy. Ale není jediného důvodu, proč být vděčný SSSR - ta se jen u nás snažila ...Zobrazit celý příspěvek

     PS: Aby bylo dobře pochopeno. Vděčni máme být těm konkrétním vojákům, kteří pro nás položili životy. Ale není jediného důvodu, proč být vděčný SSSR - ta se jen u nás snažila nahradit jednu totalitu druhou a nekoukala na to, kolik to bude stát českých životů.....Skrýt celý příspěvek

    • Grugh
     12:17 29.04.2021

     Jednalo se snad o skutečnou žádanku skutečných inspektorů? A mimochodem nemít důkaz, neznamená lhaní. Např.: "Anti-Logik nenapsal žádanku o inspekční návštěvu ve Vrběticích." Také ...Zobrazit celý příspěvek

     Jednalo se snad o skutečnou žádanku skutečných inspektorů?

     A mimochodem nemít důkaz, neznamená lhaní.
     Např.: "Anti-Logik nenapsal žádanku o inspekční návštěvu ve Vrběticích."
     Také nemám důkaz, ale to neznamená, že je to lež. Je to jen těžko ověřitelný výrok s velkou pravděpodobností pravdivosti.
     Lež by to mohla být pouze pro demagoga Anti-Logika. Ale to by se pak měl jít přihlásit na nejbližší oddělení policie, kvůli podání vysvětlení. ;-)Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      13:49 29.04.2021

      Marně se snažíš motáním se okolo nepodstatných prkotin odvést téma od faktu, že ruští agenti spáchali na území ČR atentát, jehož výsledkem byli dva mrtví občané, zničené muniční ...Zobrazit celý příspěvek

      Marně se snažíš motáním se okolo nepodstatných prkotin odvést téma od faktu, že ruští agenti spáchali na území ČR atentát, jehož výsledkem byli dva mrtví občané, zničené muniční sklady a evakuace vesnic. Plus náklady na sanace ve výši miliardy Kč.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...