CSG kupuje italskou rodinou firmu Armi Perazzi, prestižní značku luxusních zbraní pro lovce a sportovce

CSG kupuje italskou rodinou firmu Armi Perazzi, prestižní značku luxusních zbraní pro lovce a sportovce
Brokovnice Armi Perazzi / Armi Perazzi (Zvětšit)

Globální průmyslově-technologická skupina CSG vlastněná českým podnikatelem Michalem Strnadem kupuje většinový podíl v italské rodinné společnost Armi Perazzi, která je renomovaným výrobcem brokovnic nejvyšší kvality pro sportovní střelce a elitní lovce. Majiteli jedinečných zbraní, kterých Perazzi vyrobí pouze okolo 1500 za rok, je mnoho olympijských medailistů a úspěšných sportovních střelců. Mezi nimi je i český držitel zlaté olympijské medaile v trapu z OH v Pekingu David Kostelecký.

Zakladatelem společnosti byl Daniele Perazzi, italský puškař, který si splnil sen vyrábět nejdokonalejší a nejkvalitnější brokovnice na světě, když v roce 1957 založil firmu Armi Perazzi. V současné době stojí v čele společnosti potomci zakladatele, Mauro a Roberta Perazzi. CSG získává ve společnosti 80procentní akciový podíl, sourozenci Perazziovi se dělí rovným dílem o zbylých 20 procent akcií. Podnik nadále povede rodina Perazzi a její současný manažerský tým. Akvizičnímu procesu asistovala na straně prodávajícího milánská poradenská a investiční společnost FAI, právní poradenství poskytovala právní kancelář Gianni&Origoni.

Pro CSG se jedná již o druhou významnou akvizici na teritoriu Itálie. Loni získala většinový podíl ve výrobci malorážové munice Fiocchi Munizioni, který má své výrobní pobočky i ve Velké Británii a USA. Nedávno CSG také oznámila uzavření smlouvy s americkou společnosti Vista Outdoor na odkup její divize Sporting Products, která vyrábí malorážovou munici globálních značek jako Federal a Remington. Akvizice Armi Perazzi dokazuje, že CSG systematicky pracuje na strategickém plánu stát se lídrem na světovém trhu munice pro sportovní střelbu a lovu.

Mauro Perazzi uvádí: „Rozhodnutí najít strategického partnera, kterému bychom prodali většinový podíl ve firmě, bylo motivováno naším přáním zajistit firmě bezpečnou budoucnost, udržitelný růst a posílit její unikátní pozici na světovém trhu luxusních zbraní. Rozhodli jsme se pro partnerství s CSG, která má rovněž kořeny rodinné firmy, protože chápe naši historii a podnikatelskou filozofii.“

Roberta Perazzi dodává: „Od vstupu CSG do Armi Perazzi očekáváme posílení naší konkurenceschopnosti. Vnímáme CSG jako silnou, úspěšnou nadnárodní společnost. Budeme nadále vyrábět prestižní lovecké a sportovní zbraně. CSG nám svými zkušenostmi pomůže obstát na trhu a otevře nové obchodní příležitosti.“

Michal Strnad, majitel CSG, k akvizici Armi Perazzi uvedl: „Armi Perazzi je prestižní značka v oboru střelných zraní pro sportovní střelce a elitní lovce. Zároveň se jedná o stabilní a prosperující firmu, kterou skvěle vede rodina Perazzi. Naše motivace pro akvizici nebyla jen finanční. Účelem této akvizice je i posílení mezinárodní prestiže a známosti CSG jako globální a inovativní průmyslové skupiny expandující v Evropě i USA.

Manažerem CSG zodpovědným za akvizici Armi Perazzi a její další úspěšný rozvoj je investiční ředitel CSG Stanislav Kuba, který shrnuje cíle pro další rozvoj firmy: „Chceme udržet excelentnost a exkluzivitu výrobků Armi Perazzi, přinést firmě nové zákazníky a také využít její silnou značku, zejména ve spojení se střeleckým sportem, k propagaci CSG. Armi Perazzi bude hrát podobnou úlohu, jakou má ve skupině společnost ELTON hodinářská, výrobce hodinek značky PRIM. I zde se jedná o manufakturní výrobu luxusního produktu pro specifickou cílovou skupinu.“

Dlouholetým uživatelem brokovnic Perazzi je sportovní střelec a úspěšný reprezentant ČR v trapu David Kostelecký, který na adresu toho, že firmu získává český vlastník, poznamenal: „S Armi Perazzi mám vynikající partnerství trvající už přes dvacet let. Poskytují mi nejen svou skvělou zbraň, ale i soustavný servis a podporu. Maura a Robertu dobře znám a v jejich lombardské továrně trávím hodně času. Jsou to skvělí lidé i odpovědní podnikatelé. Mám velkou radost, že se tato výjimečná italská firma stává součástí CSG a těším se na pokračování naší spolupráce.“

O firmě Armi Perazzi

Armi Perazzi S.p.A. je společnost vyrábějící střelné zbraně, která se specializuje na segment brokovnic pro sportovní disciplínu trap (střelba na asfaltové či hliněné terče) a pro lov. Zbraně od Perazzi pomohly špičkovým střelcům z různých zemí získat 62 olympijských medailí na 11 olympiádách. Společnost má pobočky v Itálii a americké Kalifornii a exportuje své výrobky do 50 zemí.

Zakladatelem společnosti je italský puškař Daniele Perazzi, který v roce 1956 podal první patent na brokovnici vlastní výroby a otevřel si malou dílnu. Rok nato založil továrnu a začal přijímat zaměstnance. Daniele se osobně věnoval výrobě zbraní ve své firmě až do své smrti v roce 2012, kdy mu bylo 80 let. Firmu v současnosti řídí jeho potomci: Roberta Perazzi má na starosti finance a administrativu, Mauro Perazzi je zodpovědný za výrobu. Podnik Perazzi se nachází v městečku Botticino v italské Lombardii. Výrobní závod zabírá plochu 9000 m2, na dalších 11000 m2 se rozkládá sousední střelnice.

Armi Perazzi vyrobí v průměru 1500 zbraní za rok. Klíčovým byznysem, který představuje 80 procent prodeje, jsou modely pro sportovní střelbu. Každá brokovnice je vyráběná na míru podle požadavků zákazníka a její výroba od opracování součástek až po testování trvá 6 měsíců. Přestože společnost používá při výrobě moderní technologie, významný podíl má ruční práce zkušených puškařů. Všichni zákazníci mají možnost nastřelit si zbraň ve střeleckém tunelu předtím, než dojde k finálnímu testování. Pažby a podpažbí jsou vyráběny z ořechového dřeva staletých stromů. Podle přání zákazníka jsou kovové součásti zbraně opatřeny rytinami od mistrů ryteckého řemesla.

Tržby společnosti za rok 2021 činily 14,3 miliónu EUR a společnost je vysoce zisková.

O skupině CSG

Globální průmyslově-technologická skupina CSG vlastněná českým podnikatelem Michalem Strnadem má klíčové výrobní podniky v České republice, na Slovensku, ve Španělsku, v Itálii, Velké Británii, Indii a USA a své výrobky exportuje do celého světa. CSG soustavně investuje do rozvoje svých společností a zároveň expanduje v hlavních oborech svého podnikání. Součástí skupiny jsou například česká automobilka Tatra Trucks, významný světový výrobce malorážové munice Fiocchi nebo český výrobce radarů Eldis. V podnicích začleněných do skupiny CSG a v propojených firmách pracuje více než 10 000 zaměstnanců. V roce 2022 dosáhly konsolidované tržby skupiny hodnoty 25 mld. korun. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl, obranný průmysl a výroba malorážové munice. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci setkat na všech kontinentech.

 

Nahlásit chybu v článku


Související články

Czechoslovak Group a Tatra Trucks budou mít největší expozici na veletrhu IDET 2023

Na brněnském výstavišti bude ve dnech 24. až 26. května probíhat veletrh IDET, který oslaví 30 let ...

Expozice Czechoslovak Group a Tatra Trucks na veletrhu IDET 2023 přinesla celou řadu premiér

Veletrh IDET si letos připomínal 30 let od uskutečnění svého prvního ročníku. Od té doby prošel ...

MSPO 2023: Firmy holdingu Czechoslovak Group a automobilka Tatra Trucks míří na největší obranný veletrh ve střední Evropě

Každoročně se začátkem září výrobci obranné a bezpečnostní techniky z celého světa sjíždějí do ...

Firmy holdingu Czechoslovak Group na Dnech NATO představí tatrovky, TITUSy a radarové systémy

Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky jsou jednou z největších akcí svého druhu ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • Laguna
  21:46 15.12.2023

  Nevím , jak koho, ale mne tyto zprávy těší.
  A to nemám žádné akcie CSG, bohužel.

  Nevím , jak koho, ale mne tyto zprávy těší.
  A to nemám žádné akcie CSG, bohužel.

Načítám diskuzi...