RECENZE: Hydrovak Source US1/3l

Source US1/3l
Foto: Source US1/3l v Afghánistánu / SOLDATO Team

Žízeň. Pokud máte fyzicky náročnou práci, která je navíc ve venkovním prostředí a ještě k tomu v letních měsících, tak jste ji už určitě poznali. Jenže žízeň je jen jedním z příznaků něčeho mnohem horšího. Žízní to začíná, poté máte suché rty, málo močíte, přijde závrať a bolest hlavy. Zrychlí se vám puls. Nakonec následuje smrt. Říká se tomu dehydratace.

Abyste dehydrataci předešli, je nezbytné dodržovat pitný režim. Problém je v tom, že pro určité profese to může být vcelku nesnadný úkol. Jsou chvíle, kdy prostě nemáte čas ze zad sundat batoh, vytáhnout z něj láhev a v klidu se napít. Dokonce nemusíte mít ani čas vytáhnout z opasku čutoru. Příkladů je mnoho a určitě každého z vás nějaké napadnou. Přesto potřebujete pít, strašák dehydratace nad vámi neustále visí.

Článek: Medicína Extrémních Prostředí - HORKO

 

Řešení není až tak složité. Stačí použít hydrovak. O co jde? Jedná se o plastový rezervoár na vodu, ze kterého ústí hadička na pití. Hydrovak si umístíte do batohu, na batoh nebo přímo na záda, hadičku připevníte v blízkosti úst, a již vám nic nebrání pít v téměř jakékoliv situaci. Zřejmou výhodou jsou volné ruce a možnost pití při téměř jakékoliv situaci.  

Hydrovaky se vyrábí s různým obsahem. Nejtypičtější jsou dvou a třílitrové, sehnat se však dají i půllitrové nebo dvacetilitrové. Vybere si tak určitě každý. Mezi nejznámější a také nejpoužívanější značky patří Camelbak a Source. Dalo by se říci, že Camelbak se stal pro mnohé synonymem pro hydrovaky. Tato značka je známá nejen vojákům, ale i mnohým sportovcům. My se však dnes zaměříme na značku Source.

Celou recenzi najdete na stránkách Recenze Armádní noviny.

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Rukavice Oakley SI Assault Gloves

Kromě nohou jsou především ruce hlavní pracovním nástrojem vojáka. Ruce potřebujeme k většině našich ...

RECENZE: Maxpedition Sitka Gearslinger

Batoh Sitka Gearslinger mě provázel Afghánistánem, ale i džunglí pražské metropole. Jak se nosí, ...

RECENZE: Batoh Tactical 45

I přes veškerý pokrok a neustálé inovace v konstrukci batohů se na trhu stále drží i základní, léty ...

RECENZE: Batoh Tactical 75

Královská třída. Tak je většinou výrobci označována nejvyšší kategorie výrobků. Kategorie, ve které ...