RECENZE: Batoh Tactical 75

Foto: Tactical 75 od TacticalPro / SOLDATO Team
Foto: Tactical 75 od TacticalPro / SOLDATO Team

Královská třída. Tak je většinou výrobci označována nejvyšší kategorie výrobků. Kategorie, ve které očekáváte jen nekompromisní TOP modely, kterými se firma prezentuje. Mezi batohy lze za tuto kategorii považovat patrolovací, chcete-li expediční batohy o objemu 60-100litrů.

Taktické batohy

Tyto batohy si pořizují lidé na ty nejnáročnější akce. A je jedno, jestli civilní nebo vojenské. Protože se jedná o nejpropracovanější a největší modely, odpovídá tomu i cena, která se v drtivé většině případů pohybuje nad 5000,-kč. Takový batoh si tak pravděpodobně pořídí jen člověk, který přesně ví, co hledá a co od takového batohu požaduje.

Co tedy od této třídy bezpodmínečně požadovat? Zcela určitě kvalitní zpracování. V tak velkém batohu budete pravděpodobně nosit i velkou zátěž, podle druhu úkolu i hodně přes 30 kg. A určitě nebudete chtít, aby se vám batoh začal párat v ten nejnevhodnější okamžik. Je tedy jasné, že patrolovací batoh musí být v tom nejlepším dílenském zpracování a z těch nejlepších materiálů.

Druhým nezbytným předpokladem je pohodlí při nošení, k čemuž nejvíce přispívá kvalitní zádový systém. Jak už bylo řečeno, nesená zátěž bývá velká, a nic vás spolehlivěji neodrovná tak, jako špatné ramení popruhy, nekvalitní bederní pás nebo nemožnost přizpůsobení batohu právě vaší postavě.

Další požadavky, jako tvar, barva, celková konstrukce či vnitřní uspořádání jsou už více individuální, a proto budou u každého trochu jiné. Někomu bude vyhovovat batoh se spoustou venkovních kapes, nebo alespoň s možností tyto kapsy na batoh uchytit. Jiný bude preferovat jen čistý design a raději vše uloží uvnitř batohu. Zde je bezpodmínečně nutné vědět, k čemu batoh budete využívat. Teprve poté můžete začít hledat vhodné kandidáty.

Celou recenzi najdete na stránkách Recenze Armádní noviny.

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Rukavice Oakley SI Assault Gloves

Kromě nohou jsou především ruce hlavní pracovním nástrojem vojáka. Ruce potřebujeme k většině našich ...

RECENZE: EVOLVEO Gladiátor

Odolný telefon EVOLVEO Gladiátor jsem s kolegou zkoušel v náročných podmínkách Afghánistánu. Dnes ...

RECENZE: Maxpedition Sitka Gearslinger

Batoh Sitka Gearslinger mě provázel Afghánistánem, ale i džunglí pražské metropole. Jak se nosí, ...

RECENZE: Batoh Tactical 45

I přes veškerý pokrok a neustálé inovace v konstrukci batohů se na trhu stále drží i základní, léty ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • mart (SOLDATO team)
  20:10 19.06.2013

  To je spíše otázka na výrobce/prodejce, tedy na firmu TacticalPro. Nicméně podle našich informací T75 je už pouze gen.II., u ostatních nevíme přesně.

  To je spíše otázka na výrobce/prodejce, tedy na firmu TacticalPro. Nicméně podle našich informací T75 je už pouze gen.II., u ostatních nevíme přesně.

 • Ondřej Lacina
  15:32 18.06.2013

  Chápu to tedy správně, že pokud si koupím jakýkoliv batoh řady Tactical Pro, tak bude už II. generace? Nebo se nejdříve musí vyprodat první verze, než budou k dostání tyto ...Zobrazit celý příspěvek

  Chápu to tedy správně, že pokud si koupím jakýkoliv batoh řady Tactical Pro, tak bude už II. generace? Nebo se nejdříve musí vyprodat první verze, než budou k dostání tyto modernizované?Skrýt celý příspěvek

 • Vojtěch Sokol
  08:49 17.06.2013

  spatny link na racenzi http://recenze.armadninoviny.c...
  Opraveno. Link odkazoval zpět na tento článek. Admin

  spatny link na racenzi http://recenze.armadninoviny.c...
  Opraveno. Link odkazoval zpět na tento článek. Admin

Načítám diskuzi...