Fyzická ostraha objektů a náskok před hrozbami za pomocí perimetrického zabezpečení!

Fyzická ostraha objektů a náskok před hrozbami za pomocí perimetrického zabezpečení!
Mobilní patrola / PRO SECURITY (Zvětšit)

Fyzická ostraha objektů má za úkol vytvářet, dodržovat a dohlížet na bezpečnostní opatření, která efektivně slouží k prevenci a eliminaci rizik nežádoucích bezpečnostních stavů. Tím chrání zejména zdraví osob a brání škodám na majetku. Aby mohla tento úkol provádět spolehlivě a na 100 %, neobejde se bez zabezpečovacího a kamerového systému, přičemž oba musí dokonale znát a ovládat. Včasný a přesný zásah je bez vhodně navržených bezpečnostních systémů prakticky vyloučen. Zejména u rozsáhlých areálů a větších objektů je ideálním řešením perimetrický systém ostrahy objektů, pomocí kterého lze dosáhnout lepšího zabezpečení a získat tak náskok před hrozbami.

Fyzická ostraha objektů a její možnosti – bez mrknutí oka na druhé straně areálu?

Klienti, kteří poptávají fyzickou ostrahu objektů, mnohdy ani netuší, že jsou moderní bezpečnostní technologie natolik daleko, že mohou v mnoha případech nahradit přítomnost strážných. Správně navržený perimetrický systém pomůže dosáhnout lepšího zabezpečení a ve výsledku ještě významně ušetřit.

U rozsáhlých areálů a staveb platí klienti denní i noční fyzickou ostrahu a spoléhají na to, že pracovník ostrahy zvládne sám ohlídat celý objekt bez mrknutí oka. To je však velký omyl. Tito klienti si bohužel neuvědomují, co vše obnáší práce strážného během dne, kdy musí evidovat návštěvy, obsluhovat telefonní ústřednu, ale stejně tak v noci, kdy si také musí někdy dojít na záchod nebo udělat jídlo. 

Tyto, byť i malé chvilky mohou ale vytvořit až nedozírný prostor pro nelegální jednání ze strany narušitelů objektu a zlodějů. Stejně tak je nutné počítat s tím, že během nočních pochůzek, které jsou např. v intervalu 1× za hodinu, nemůže být strážný „všude“. 

Při samotné pochůzce není v silách ani toho nejlepšího strážného dohlédnout na druhou stranu areálu a chránit všechny přístupové body najednou. Bohužel u takto složitých areálů není ani kamerový systém stoprocentní. A spočítáme-li si navíc, že klient za fyzickou ostrahu zaplatí více než 50 000 Kč měsíčně, je na místě zauvažovat o jiném, ještě efektivnějším řešením.

Pro přesnou definici fyzické ostrahy objektů si přečtete článek na Wikipedie.


Fyzická ostraha; větší foto / PRO SECURITY

Proč zvolit perimetrickou ostrahu objektů?

Efektivnějším řešením může být perimetrická ostraha objektu, která v kombinaci s fyzickou ostrahou může zajistit naprosto perfektní řešení v oblasti zabezpečení. Do perimetrických systémů můžeme zahrnout termální kamery, radary, síťové reproduktory, a to vše integrované do kamerového systému a napojené na vzdálené dohledové centrum a zásahovou službu.

Bezpečnostní agentura PRO SECURITY provádí návrh, instalaci, pronájem i servis komplexních technických systémů ostrahy objektů i přilehlých areálů, které integruje do stávajících systémů infrastruktury objektu. Využívá nejmodernějších dostupných technologií, jež zajišťují 100% efektivitu střežení. 

Agentura PRO SECURITY však také upozorňuje, že komplexní řešení perimetrických systémů obnáší poměrně vysokou počáteční investici na pořízení technologie. Z toho důvodu se vedení agentury rozhodlo umožnit klientům i pronájem této technologie, kdy klient neplatí instalaci ani údržbu, a ještě oproti klasické ostraze ušetří měsíčně desítky tisíc korun za hlídání objektu. Objekt je navíc nesrovnatelně lépe zabezpečen.

Jak perimetrický systém ostrahy objektu funguje? S přesností na několik metrů a ihned!

Perimetrický systém upozorní na narušitele fyzickou ostrahu objektů a dohledové centrum. Fyzická ostraha objektů tak může efektivně provést zásah. 

Tento perimetrický systém je navržen zcela do detailů a vhodně tak, aby dokázal s přesností na několik metrů určit, kde k narušení objektu došlo, otočit tam kamery a vyhlásit poplach.

Typy perimetrických systémů

  • Moderní perimetrické systémy – radary, termální kamery, PTZ kamery, síťové sirény a reproduktory
  • Klasické perimetrické systémy – infrazávory, průmyslové pohybové detektory (PIR) či plotové systémy


Ostraha se psem; větší foto / PRO SECURITY

Vzdálený dohled na inteligentní kamery – ty v černé bundě, opusť prostor!

Jsou-li na objektu instalované chytré kamery s video analýzou obrazu, je možné jejich dohled a ostrahu budov nebo hlídání objektu řešit vzdáleně, z dohledového centra bezpečnostní agentury, která disponuje video pultem PCO. 

Videostěna v dohledovém centru zobrazuje, upozorňuje a zvětšuje náhled pouze na záběry, na kterých je v danou chvíli podezřelý pohyb. Díky tomu nejsou pracovníci dohledového centra zahlceni zbytečnými daty, neztrácejí pozornost a efektivně tak mohou dohlížet na stovky kamer. Vyhodnotí-li takový pracovník situaci na některé z kamer jako rizikovou, může kontaktovat tým fyzické ostrahy objektů, aby zajistil zásah.

Dalším efektivním řešením je funkce síťového reproduktoru, která umožňuje adresovat konkrétního narušitele (např.: „Ty v té černé bundě s kapucí, opusť prostor! Volám policii!“) vzdáleně pracovníkem dohledového centra. 

Ze statistik bezpečnostní agentury PRO SECURITY vyplívá, že ve chvíli, kdy je osloven síťovým reproduktorem, si z 99,43 % útočník uvědomí, že je jeho identita již známá a vezme v tu chvíli tzv. nohy na ramena. Narušitele, který se nenechá odradit ani upozorněním, a v objektu i přesto zůstane, odchytí zásahová služba nebo policie – a to opět naprosto bez problému, díky přesnému popisu pachatele i místa, kde se pachatel nachází. 

Není tedy potřeba, aby na místě po celou dobu někdo byl, ale je možné tyto rizikové situace řešit tímto vysoce efektivním a ve výsledku výrazně levnějším způsobem.

Současně je o celém problému také informován klient bezpečnostní agentury.


Mobilní patrola; větší foto / PRO SECURITY

Jaké jsou výhody perimetrického systému ostrahy objektů?

S perimetrickým systémem získává fyzická ostraha objektů (nebo příp. dohledové centrum) obrovský náskok před hrozbami a může tak efektivně a ihned reagovat na jakékoliv narušení objektu. Poplach je spuštěn dříve, než vzniknou samotné škody. V porovnání s plášťovým zabezpečením objektu klasickým elektronickým zabezpečovacím systémem (EZS) vyhlásí perimetrický systém poplach ještě dříve, než se narušitel vůbec přiblíží, a stihne napáchat škody na plášti objektu při pokusu o průnik do objektu.

Perimetrická ochrana je navíc vysoce efektivní, pokud je správně navržena a zvolena moderní technologie. Je téměř nemožné ji překonat, aniž by nebyl vyhlášen poplach. Fyzická ostraha objektů tak získá náskok před narušiteli a cenný čas pro zásah.

Moderní perimetrický systém navíc funguje na základě kamerové video analýzy, nebo je možné jej s kamerovým systémem přímo integrovat. Přesně lokalizuje místo narušení a kamerový systém na něj otočí kamery, které narušitele objektu automaticky sledují. Díky tomu získává fyzická ostraha objektu i dohledové centrum dokonalý přehled a může lépe směřovat zásah proti narušiteli.

Klienti s kvalitně navrženým perimetrickým systémem mohou výrazně ušetřit na vnitřním zabezpečovacím systému samotného objektu, který může být omezen na naprostý základ.

Závěrečnou výhodou je také fakt, že moderní perimetrické systémy negenerují žádné falešné poplachy, díky klasifikaci snímaných objektů na základě umělé inteligence (člověk, zvíře). Navíc nejsou náchylné na počasí.

Má perimetrické zabezpečení i nějaké nevýhody?

Nevýhodou je nemožnost využití perimetrického zabezpečení pro objekty bez perimetru (pozemku), tedy například v husté městské zástavbě. Toto řešení navíc patří k dražším způsobům zabezpečení objektů. V kombinaci s fyzickou ostrahou se však toto řešení stává nejefektivnější možnou volbou (je-li správně navrženo) a ve výsledku pomůže klientům ušetřit statisíce až miliony ročně, v závislosti na počtu pracovníků fyzické ostrahy na objektu. 

Pokud navíc bezpečnostní agentura nabízí mobilní perimetrický systém do pronájmu, s bezplatnou instalací, servisem i dohledovým centrem, a navíc za zlomek ceny klasické fyzické ostrahy, může být toto zabezpečení v rozsáhlých areálech a stavbách tím nejlepším řešením s nulovou počáteční investicí.

 

Nahlásit chybu v článku


Související články

Česká zbrojovka investuje na Slovensku

Česká Zbrojovka (ČZ) rozšíří na Slovensku své vývojové a výrobní kapacity. Informaci přinesl deník ...

TATRA DEFENCE VEHICLE: Nová česká zbrojovka od roku 1993

V úterý 31. 5. 2016 proběhlo za účasti předsedy vlády ČR, ministra obrany ČR, hejtmana ...

Záložníky na letecké základně v Čáslavi přijel pozdravit velitel vzdušných sil

V termínu od 3. do 30. dubna 2018 probíhá největší cvičení aktivní zálohy v historii Armády České ...

Strategická polsko-americká deklarace a americká základna v Polsku

Polský prezident Andrzej Duda se v útery sešel ve Washingtonu s americkým prezidentem Donaldem ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...