RECENZE: Bunda MFH Scorpion vz. 95

MFH Scorpion vz. 95 / SOLDATO Team 

Kvalitní oblečení je pro vojáky, zvláště v nepříznivém počasí, životně důležité. Vojáci vědí, že pokud mají správně splnit úkol, musí mít nejen kvalitní zbraň, vestu a další taktické vybavení, ale také to správné oblečení. Naštěstí je toho k mání v posledních letech více než dost. Moderní i klasické materiály si už našly svoje místo ve vojenském šatníku, vojáci se naučili je správně vrstvit. Ideální stav, chtělo by se říci. Ale je tu jeden problém. Tušíte jaký?

Nejde o spodní vrstvy oblečení. Tam si každý vybere to, co mu sedí a vyhovuje. Problém je s poslední, svrchní vrstvou. Ne že by nebylo z čeho vybírat, různých membránových a softshellových bund v různé cenové relaci je přehršel. Ale vybrat si svrchní bundu v tom správném potisku, tedy v potisku vz. 95, to už je oříšek. Takových už příliš není. A přesto je jak hardshell (Gore-tex či podobná membrána), tak i softshell bunda na určitý typ práce pro vojáky více než vhodná volba. Faktem je, že oba typy bund čeští vojáci fasují. Ale víte, jak to chodí...

Snad v každé armádě světa, a ta naše není výjimkou, nevyhovuje všechno všem. Vždy se najde něco, co je lepší, hezčí, novější... Pokud je vaším národním vzorem třeba multicam, máte z čeho vybírat.

Pokud se ale potřebujete maskovat ve vz. 95, máte více méně smůlu. Naši i zahraniční výrobci prostě svrchní moderní bundu v našem potisku tak trochu ignorují. Až donedávna... 

Super zpráva z Military Range

To mi takhle jednou přišel mail z českého armyshopu Military-Range, a v něm jen krátká větička: „Dobrý den, rád bych se domluvil na recenzi bundy softshell Scorpion vz. 95". Military Range znám jako solidní podnik, který na našem trhu už nějaký ten pátek funguje. Navíc jsme s nimi už v minulosti spolupracovali. Takže o vtípek očividně nešlo. Apríl taky nebyl. Takže opravdu? Opravdu konečně existuje softšelka v pětadevítce? Tu prostě musím mít. 

A začal jsem se pídit po podrobnostech. Výrobce? MFH. Sakra. Mé prvotní nadšení rázem opadlo. Tato německá firma je v kategorii firem, které jsem nikdy nechtěl testovat. Ale to bylo před 5 lety, kdy SOLDATO team vznikl. Třeba se za tu dobu něco změnilo... celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN.

Celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN

MFH Scorpion v reálném testu profíků
Jo, je to vz. 95, o tom není pochyb / SOLDATO Team

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Powerbanka OutdoorTech Kodiak Plus

Bez energie to nejde. Energii v akci potřebuje vaše tělo. Něčím se naládujete a fungujete dál. ...

RECENZE: Akční střelba na střelnici Trigger Servis

Brněnská střelnice Trigger Service nabízí nejen střelbu ze stanovišť, ale i výcvik taktické střelby. ...

RECENZE: Pozor, přichází Démon: Nosič plátů od Fenix Protector

Již nějakou dobu se u taktického vybavení prosazuje minimalismus. Nejvíce se to asi projevuje v ...

RECENZE: Lopatka Gerber E-Tool

Každý chce být esefko. Dělat čistou prácičku, moc se nezašpinit. Špinavá práce, chcete-li „záděr", ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...