RECENZE: Powerbanka OutdoorTech Kodiak Plus

Powerbanka OutdoorTech Kodiak Plus 10000 / SOLDATO Team  

Bez energie to nejde. Energii v akci potřebuje vaše tělo. Něčím se naládujete a fungujete dál. Energii však potřebuje i vaše vybavení. Zkuste se teď zamyslet. Spočítejte si, co vše taháte na akci a potřebuje to nabíjet. Ne, zbraň teď nemám na mysli. Jinak toho ale není málo, co? S energií pro toto vybavení je to horší. Prodlužku za sebou netáhnete, zásuvky se po lesích také moc nevyskytují. Co je tedy řešením? 

Do města i do přírody

Odpověď v této době není nijak složitá. Řešením je externí zdroj energie neboli powerbanka. Zkusme se teď znovu společně zamyslet nad tím, co vše by mohl voják potřebovat nabíjet.

Přeskočme mobil i tablet. Co voják u sebe ještě tahá? Osobně mám nabíjecí hodinky a taktickou svítilnu. Jo, a ještě foťák. To jsou věci, které se dají nabíjet přímo přes USB. Pak tu ale máme spoustu vybavení, do kterého se dávají baterie. Kolimátor, noční vidění, D-Ball, GPS, střelecká sluchátka, čelovka...

Pokud máte baterie nabíjecí, k tomu vhodnou nabíječku, tak powerbanka je dalším logickým kouskem skládačky.

Powerbanku využijete všude. V akci, na cvičení, ve městě i v přírodě. Poslední dvě jmenované destinace jsou i v úvodním obrázku shopu, který nám testovanou powerbanku zapůjčil. Jedná se o začínající e-shop Nejen do přírody. Již z názvu vyplývá, že specializací tohoto obchůdku je drobné vybavení, které je fajn mít neustále u sebe, ať už jdete kamkoliv. 

Kdysi jsem si na našem FB posteskl, že těch elektronických vychytávek je už nějak moc. Že by to chtělo k testu nějakou tu powerbanku. No, a majitel shopu Nejen do přírody hned přispěchal na pomoc. K testu nám poskytl powerbanku, o které se domníval, že by nám mohla vyhovovat. Tak nějak tušil, že naše požadavky budou (jak jinak...) trochu specifické. Proto nám zapůjčil Kodiaka. Strefil se? 

Medvěd z Ameriky

Ne, nebojte se. Medvěda nám neposlal. Kodiak je totiž název řady powerbank amerického výrobce Outdoor Tech. Tato kalifornská partička se zaměřuje na propojení moderních technologií a přírody. I oni si uvědomují, že "moderní" člověk chce fungovat v přírodě. Zároveň ale nechce přijít o své oblíbené technologie. Powerbanky jsou, zdá se, právě tím propojením. 

Než se ale podíváme na Kodiaka z blízka, je třeba si říci jednu věc. Tohle není technická recenze. Tohle je recenze z pohledu běžného uživatele. Ten má (to beru podle sebe...) jen základní představu o tom, co znamená mAh, V nebo A. Co je to vstupní a výstupní proud, kapacita atd.

A jen málo tuší něco o ztrátách při nabíjení, či o vztahu mezi kapacitou a napětím. Přesto je fajn o tom mít alespoň nějaké povědomí. Takže pokud vás to zajímá více do hloubky, hledejte na netu. Je tam toho více než dost. Zatím nám bude stačit vědět, že je dobré mít u powerbanky velkou kapacitu, dostatečné napětí na výstupu a přijatelnou hmotnost... celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN.

Celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN

 

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Boty Lowa Innox

Pomalu se zdá, že velkým těžkým bagančatům, tedy vojenským botám jak je pamatujeme, odzvonilo. Mezi ...

RECENZE: Batoh Eberlestock X4 Hispeed

Máte rádi klasickou komínovou konstrukci, ale štve vás, že se v ní musíte tak přehrabávat? Říkáte ...

RECENZE: Skládací láhve Hydrapak

Nějakou vodu jsme u sebe museli mít vždy. Začalo to československými hliníkovými čutorami s korkovým ...

RECENZE: Boty Salomon Quest 4D GTX

Obuv je pro vojáky stále ožehavé téma. Chtějí pro svoje nohy to nejlepší a neváhají si vhodnou ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...