RECENZE: Hodinky Suunto Traverse Alpha

Suunto Traverse Alpha / SOLDATO Team

S určitostí se nedá říci, které hodinky jsou nejlepší ze všech. Můžeme však objektivně zhodnotit, které se hodí více či méně pro konkrétní skupinu lidí, úkol, nebo použití. Spousta vojáků vyznává “oldschool” styl hodinek ukazujících čas a maximálně datum. Pak tu máme vojáky nedající dopustit na moderní multifunkční styl. Přesto se setkáváme s tím, že i skalní zastánci klasiky cítí, že jim u hodinek něco chybí.

Častokrát jsem při plnění úkolu zažil situaci, kdy jsem měl na jedné ruce hodinky, na druhé "džípko", v kapse buzolu nebo kompas a v batohu mobil s nastaveným budíkem.Vědět jaký je den a kolik je hodin, to je v téhle době naprostý základ. Určitě nejen pro vojáky. Divili byste se, jak málo stačí a člověk začíná ztrácet přehled o čase. Při nasazení se pár dní pořádně nevyspíte, neodpočinete si, a už se začínají množit otázky typu: „Hele, kolikátýho vlastně je?", a „V kolik tam máme vůbec bejt?"

No, a jelikož pan Murphy vojáky přímo zbožňuje, tak se nacházíte ve stavu, kdy jste promočení, zmrzlí, nebo se potíte jak dveře od chlíva. Přidejte k tomu práci s buzolou, mapou a džípkem, vše pod časovým tlakem. V takové situaci je jen přirozené, že může docházet k chybám.

Určitě se shodneme na tom, že používat jen jedno zařízení může být v takovémto okamžiku jednodušší a efektivnější. Máte-li možnost několik kusů výbavy skloubit do jednoho, které můžete navíc pohodlně nosit na ruce, tak se zdá život hned lehčí. V mém případě se toto zařízení jmenuje Suunto Traverse Aplha Foliage, a tak nějak jsem doufal, že mi nahradí jak mé klasické hodinky, tak i GPS přístroj, buzolu a budík. 

Seveřané to umí

Finská firma SUUNTO je velmi dobře známá jak mezi příslušníky ozbrojených složek, tak mezi sportovci či outdoorovými nadšenci. Na trhu působí již od roku 1936, kdy byla založena finským vynálezcem a zeměměřičem Tuomasem Vohlonenem.

Když slyším pojem „severské země", tak se mi, stejně jako asi většině z vás, vybaví zima a drsná příroda. Možná proto je z výrobků pocházejících z těchto končin cítit kvalita zpracování, smysl pro detail, a hlavně důraz na co největší jednoduchost, spolehlivost a trvanlivost. Ono v drsném podnebí, kde i na běžném vybavení denní potřeby může záviset vaše přežití, je to vcelku pochopitelné.

Suunto Traverse Alpha

Traversy nám k testování dorazily do Afghanistánu přímo z českého Marines-shopu. Když se totiž kluci z tohoto pražského "armiku" dozvěděli o možnosti otestovat hodinky jinde než v Čechách, neváhali ani chvíli a jeden kus k nám vypravili na výlet.

Po vybalení z originální krabice jsem začal hodinky podrobně zkoumat. Na první pohled působí Traversy robustně, a ve zbarvení foliage green i dost drsně. Zdatně tomu přispívá originální textilní řemínek podobný stylu zulu strap a zdrsněný povrch lunety... celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN.

Celý článek si přečtete na RECENZE ARMÁDNÍCH NOVIN

 

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Boty Lowa Innox

Pomalu se zdá, že velkým těžkým bagančatům, tedy vojenským botám jak je pamatujeme, odzvonilo. Mezi ...

RECENZE: Batoh Eberlestock X4 Hispeed

Máte rádi klasickou komínovou konstrukci, ale štve vás, že se v ní musíte tak přehrabávat? Říkáte ...

RECENZE: Skládací láhve Hydrapak

Nějakou vodu jsme u sebe museli mít vždy. Začalo to československými hliníkovými čutorami s korkovým ...

RECENZE: Boty Salomon Quest 4D GTX

Obuv je pro vojáky stále ožehavé téma. Chtějí pro svoje nohy to nejlepší a neváhají si vhodnou ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...