Sumka 1xSA58 Open Laser

Foto: Sumka 1xSA58 Open Laser / FENIX Protector

Firma FENIX Protextor uvádí natrh novou sumku 1xSA58 Open Laser, která se vyznačuje unikátním zajištěním zásobníku pružným lankem. Přestože se zdá naše sumka na zásobníky „rohlíkového“ typu být subtilní, zásobník do ní lehce vsunete a zajistíte. Lanko nikde nesklouzává a zásobník je dostatečně zajištěn.

Sumka je určena pro uložení zásobníku typu AK-47 nebo SA 58 (7,62×39 mm), a to jak plastových, tak kovových. Na zadní straně sumky je přišit odlehčený plastový rám veli odolného polyetylénu.

V horní přečnívající části rámu jsou otvory pro protažení kulaté pruženky s poutkem sloužící k zajištění zásobníku, toto řešení zajistí, že pruženka nesklouzne z horní hrany zásobníku a nemůže tak dojít k uvolnění zásobníku a jeho vypadnutí ze sumky. V rámu jsou vyřezány otvory pro protažení popruhů vazby MOLLE.

Díky střihu dna sumky do tvaru V je umožněno vložení zásobníku oběma směry. Tedy nejste ničím omezováni. Ve spodní části sumky je kruhový otvor, který zajišťuje odvod vlhkosti a vody v případě nepříznivého počasí. Na zadní straně jsou popruhy, které se po provlečení vazbou zajišťují novým systémem „Back-Flip", tedy sumku pevně a bezpečně připnete na určené místo.

Přední strana sumky je opatřena řezanou vazbou MOLLE, toto řešení zachovává maskovací vlastnosti sumky a umožňuje přichycení dalšího materiálu. Řezanou vazbu zhotovujeme velmi přesně pomocí laseru.

Pokud někdo nemá dosud důvěru k této vazbě a obává se roztržení výrobku, máme zhotoven test v laboratoři, kdy v trhu vazba vydrží 420 kg. Někteří dobrodruzi zkusili sumku dát na plot a zahákli za auto. Sumka i vazba vydržely, plot nikoli.  

Foto: Sumka 1xSA58 Open Laser ze zadní strany / FENIX Protector

Hlavní přednosti sumky na zásobník Fenix Protector ® SA58 Open Laser:

 • určena na plastové i kovové zásobníky typu AK 47 nebo SA 58 (7,62×39 mm)

 • dno sumky střiženo do tvaru písmene V umožňuje vložení zásobníku oběma směry

 • drenážní otvor ve spodní části sumky pro odvod vody a vlhkosti

 • odlehčený plastový rám na zadní straně z polyetylenu

 • kulatá pruženka na zajištění zásobníku

 • otvory pro protažení upevňovacích popruhů v rámu

 • popruhy se zajišťují systémem Back-Flip

 • štěrbiny laser-cut na přední straně sumky pro přichycení dalšího materiálu

 • údržba šamponováním

Sumka je v současné době vyráběna v maskování české armády vz. 95, slovenské armády digital les , v Multicamu a v černé barvě.

Víc informací u výrobce FENIX Protector.

 

Představení a test sumky 1xSA58 Open Laser / YouTube

Zdroj: FENIX Protector

 
 

Nahlásit chybu v článku


Zvýraznit příspěvky za posledních:

  Načítám diskuzi...