KOMENTÁŘ: Trump a jeho věrní mají na svědomí čtyři lidské životy

KOMENTÁŘ: Trump a jeho věrní mají na svědomí čtyři lidské životy
Příznivci Donalda Trumpa / Elvert Barnes, CC BY-SA 2.0 (Zvětšit)

Ve Spojených státech amerických, kde jsem byl bohužel zatím jen dvakrát, mám několik přátel českého původu. Jsou to přesvědčením a mentalitou Američané. Od nich již delší dobu vím, že naši krajané v USA, pokud ne všichni, tak určitě v drtivé většině jsou obvykle voliči Republikánů. Opakovaně mi to před časem potvrdil i hrdina protikomunistického odboje z 50. let Josef Mašín.

Ve stejném duchu se v roce 2003 o voličských preferencích kubánských exulantů vyjádřil rovněž Carlos A. Garcia-Perez, ředitel Radia a televize Martí, které vysílá z Miami na Floridě. Na Kubě má tento vysílač dlouhodobě vysokou sledovanost. Garcia-Perez, tento významný představitel proticastrovského exilu, mi během našeho téměř hodinového setkání ve své pracovně v Miami řekl, že exiloví Kubánci vidí v Republikánské straně větší šanci na obnovení svobody a demokracie na Kubě.

Z tohoto důvodu kubánský exil převážně dává ve volbách svůj hlas zástupcům republikánů. Zároveň se dá předpokládat, že i příslušníci dalších národů z bývalých či současných komunistických zemí, kteří žijí v USA, patří majoritně k voličům Republikánů.  

Střelba ve washingtonském Kapitolu

Po volebním vítězství demokratického kandidáta Joe Bidena na prezidenta Spojených států zažila tato země něco nebývalého. Na výzvu končícího prezidenta Donalda Trumpa se v americké metropoli ve středu 6. ledna 2021 shromáždily desetitisícové davy lidí, které daly hlučně najevo, že nesouhlasí s výsledky prezidentských voleb, jež byly údajně zfalšovány. Návod jim dal právě samotný Donald Trump, který již během samotného hlasování počátkem listopadu 2020 označil volby za zmanipulované či zfalšované.

Ve středu 6. ledna pak v projevu ke svým věrným kromě jiného zopakoval, že výsledky voleb neuznává. Bojovně naladěné skupiny protestujících poté vtrhly do budovy Kapitolu. Bilance bezprecedentního útoku je tragická. Ke čtyřem mrtvým patří také veteránka letectva. Ženu, o jejímž úmrtí média informovala s dodatkem, že podle nich patřila k podporovatelům prezidenta Trumpa, zastřelili policisté. Informace o incidentu podala ve čtvrtek Agentura AP s odvoláním na bezpečnostní složky. „Zdá se, že jedna dospělá žena a dva dospělí muži zemřeli kvůli náhlým zdravotním problémům, které vedly k jejich smrti. Každá smrt v Distriktu je tragická,“ zdůraznil policejní velitel Robert Contee k dalším obětem.

Prestižní americký deník The Washington Post dříve informoval, že na sociálních sítích koluje video, na němž je vidět žena s protrumpovským transparentem v davu protestujících v Kapitolu. V jednu chvíli se ozve výstřel a žena padne k zemi. Postřelenou následně reportéři viděli, když ji lékaři nakládali do sanitky se zakrvácenou horní polovinou těla. Měla postřelený hrudník. Touto obětí má být 35letá veteránka amerického letectva Ashli Babbittová, uvedl server Mint s odvoláním na širší rodinu a bývalého manžela Timothyho McEnteeho.

Po odchodu z letectva Babbittová pracovala jako ředitelka firmy na údržbu bazénů. Zasažena byla ve chvíli, když se vyšplhala k rozbitému oknu v budově Kapitolu. Postřelená upadla na zem. „Žena postřelená v Kapitolu byla v nemocnici prohlášena za mrtvou,“ řekl mluvčí policie Dustin Sternbeck.

Podle dalších informací bylo rovněž zraněno 14 strážců zákona, z nichž dva byli převezeni do nemocnice. Jeden pak utrpěl vážná zranění, když ho napadl dav. Na dvou místech v Kapitolu byly objeveny trubkové bomby. Policie potvrdila, že nálože byly funkční a byly zničeny při kontrolovaných výbuších. Jedna byla na místě využívaném Republikánským národním výborem, druhá v komplexu budov Kapitolu. Kvůli podezřelému balíčku byl evakuován i Demokratický národní výbor.

Poblíž jednoho z míst, kde byla objevena trubková bomba, zatkla policie podezřelého, který měl ve voze pušku a deset Molotovových koktejlů. Podle šéfa washingtonské policie Roberta Conteeho bylo v souvislosti s obsazením Kapitolu zatčeno 53 lidí. Téměř 50 osob bylo pak policií zadrženo kvůli porušení zákazu vycházení, který od 18 hodin večer zavedla starostka metropole Muriel Bowserová. Stav nouze byl v americké metropoli posléze prodloužen na následující dva týdny, to znamená až do doby, kdy se má prezidentského úřadu ujmout nový prezident Biden. „Prezident Trump i nadále rozdmýchává zuřivost a násilí,“ zdůvodnila své rozhodnutí Bowserová.

Konec Donalda Trumpa v politice

Řádění Trumpových „fanoušků“ okamžitě odsoudila řada současných i bývalých světových politiků, mezi nimi například německá kancléřka Angela Merkelová. Podle bývalého republikánského prezidenta George W. Bushe jde o chování hodné „banánové republiky“, ne USA.

„Sledujeme s Laurou ten chaos v sídle vlády s pocity zděšení. Je to nechutný a srdcervoucí pohled. Takto se výsledky voleb zpochybňují v banánové republice, ne v naší demokratické zemi,” uvedl Bush ve svém prohlášení. Útok na Kapitol podle něj spáchali lidé, jejichž cítění bylo ovlivněno lží a falešnými nadějemi. Je povinností každého vlastence ctít právo. „Naše země je mnohem důležitější než současná politická situace. Nechme zvolené představitele plnit jejich povinnosti a reprezentovat nás v míru,” konstatoval Bush.

Velmi tristní je pohled na muže, kteří míří střelnými zbraněmi na výtržníky v budově Kapitolu. Neskonale smutný je pohled na poraženého Donalda Trumpa, který odmítá uznat vlastní porážku. A mimořádně tristní bude pohled na Trumpa, který může snad být za svou spoluzodpovědnost za krveprolití ve Washingtonu dokonce pohnán před soud. I pokud k tomu nedojde, jeho poslední aktivity v každém případě znamenají Trumpův neslavný konec ve vysoké politice. Nebýt nedůstojného závěru, měl šanci být všeobecně považován za ne zcela špatného prezidenta. Ortel si ovšem svým nerozumným jednáním po volbách podepsal jedině on sám.

 

Nahlásit chybu v článku


Související články

Koronavirus Covid-19 a konec impéria Evropské unie

Pandemie koronaviru Covid-19 není pouze zdravotnický problém, ale může zcela změnit politické ...

Covid-19: Starý svět je pryč

Dnes volně navážeme na článek „Koronavirus Covid-19 a konec impéria Evropské unie“ a opět využijeme ...

Bartosiak: Hrozí gigantická konfrontace USA a Číny. Evropa váhá, ke komu se připojit

V polském diskusním pořadu Horyzont zpravodajské televize TVN24 vystoupil známý polský geopolitický ...

Michta, Bartosiak: Evropa je bezbranná a Spojené státy se chovaly jako šílenci

Polský geopolitický odborník doktor Jacek Bartosiak si do svého pořadu na Strategy&Future pozval ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Jan Padesátýpátý
  18:38 13.01.2021

  Facebook maže už dlouho a často bez důvodu nebo pro mnohem méně závažné důvody než jsou výzvy k "tvrdému boji", k "ukázání síly" a "vzetí si země zpět" spojené s výzvou aby ...Zobrazit celý příspěvek

  Facebook maže už dlouho a často bez důvodu nebo pro mnohem méně závažné důvody než jsou výzvy k "tvrdému boji", k "ukázání síly" a "vzetí si země zpět" spojené s výzvou aby demonstranti táhli na Kapitol.

  Příznačné je že když FB mazal jiné, Trumpovi ani jeho přívržencům to nevadilo a Trump si užíval toho, že má výsadní postavení a může si dovolit věci za které by jiní byli už dávno zabanováni.

  Směju se každému, kdo odsouhlasí podmínky facebooku, založí si svůj byznys/politiku na FB, a ignoruje že FB maže/banuje ostatní až do té doby, kdy se to stane jemu.

  (K tomu, proč FB odřízl Trumpa právě teď existuje tato hypotéza:
  https://www.seznamzpravy.cz/cl...
  )Skrýt celý příspěvek

  • Ján Paliga
   20:46 13.01.2021

   ... a paradoxne, niektoré nenávistné či lživé komenty nemazali, napriek súdnym príkazom...

   ... a paradoxne, niektoré nenávistné či lživé komenty nemazali, napriek súdnym príkazom...

   • Jan Padesátýpátý
    00:13 14.01.2021

    to bylo kde? byl by nějaký odkaz?

    to bylo kde? byl by nějaký odkaz?

    • Ján Paliga
     22:40 14.01.2021

     ... Jessikka Aro...

     ... Jessikka Aro...

  • Jirosi
   14:26 14.01.2021

   On se problém byznysu netýká jen FB. Pokud si založíte byznys na spekulacích, potřebujete publikum (svůj byznys) udržet. Jenže, to zákonitě vede k čím dal většímu popírání ...Zobrazit celý příspěvek

   On se problém byznysu netýká jen FB.
   Pokud si založíte byznys na spekulacích, potřebujete publikum (svůj byznys) udržet. Jenže, to zákonitě vede k čím dal většímu popírání reality. To je základ většiny sociálních bublin.Skrýt celý příspěvek

   • Shania
    15:18 14.01.2021

    Problem je, ze si vubec neuvedomujes nebezpeci jaky monopol tehle korporaci je... obzvlast s jasnym politickym biasem. Nicmene, myslim si, ze to co udelali a zejmena i vyhozeni z ...Zobrazit celý příspěvek

    Problem je, ze si vubec neuvedomujes nebezpeci jaky monopol tehle korporaci je... obzvlast s jasnym politickym biasem.

    Nicmene, myslim si, ze to co udelali a zejmena i vyhozeni z amazon cloudu prislo v posledni minute... takhle tu jeste sance, ze vznikne konkurence...
    Pokud by twitter s FB pokracovali jen s tim co bylo posledniho pul roku, shadowbanning, fakcheck a podobne blbosti, tak by odeslo jinam dalko min lidi...Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     15:54 14.01.2021

     Monopol je jistě nebezpečný, nikde ho nehájím! Pouze poukazuji na úskalí, které je problémem sociálních bublin. Právě tyhle společnosti ho umožňují a posilují. I ten tvůj ...Zobrazit celý příspěvek

     Monopol je jistě nebezpečný, nikde ho nehájím!

     Pouze poukazuji na úskalí, které je problémem sociálních bublin. Právě tyhle společnosti ho umožňují a posilují.
     I ten tvůj komentátor, je přímo závislý na svém publiku. Nemůže jít proti němu, protože by přišel o "živnost". Na tohle je potřeba myslet pokaždé, když tyhle informace sleduješ.Skrýt celý příspěvek

  • danny
   15:54 18.01.2021

   Jan Padesátýpátý: na diktaturu globálních Big Tech, porušování úplně všeho, co definuje svobodu, volný obchod, ochranu osobních údajů atd... ukazuji už dlouho. Manipulace s davy, ...Zobrazit celý příspěvek

   Jan Padesátýpátý: na diktaturu globálních Big Tech, porušování úplně všeho, co definuje svobodu, volný obchod, ochranu osobních údajů atd... ukazuji už dlouho. Manipulace s davy, vytváření a izolaci sociálních bublin, kterou pomocí algoritmů pro řazení příspěvků a filtrování obsahu praktikuje hlavně FB označuji už několik let za největší hrozbu pro lidskou společnost.
   Ale to, že si dovolí zasáhnout do politického boje ne někde v Libérii, ale v USA a to tak brutálně, že prostě odstřihnou prezidenta USA a 50ˇ% populace, to je masakr.

   Kecy o tom, jak je FB, Google a Twitter soukromá firma jsou úplně mimo. Co se týče společenské odpovědnosti za publikovaný obsah, tak dlouhá léta tlačí politiku (kodifikovanou), že jsou "Utility, nebo Platform. Nikoli Publisher". A v tomto případě jednoznačně vytlačují z monopolizovaného digitálního prostoru politický názor, se kterým nesouhlasí (o fyzické likvidaci konkurenčních platforem ani nemluvím). To je čistá diktatura.

   Opakovaně jsem se tady vymezoval proti řadě rozhodnutí Trumpovi administrativy. Nesouhlasím s odstřelením Sulejmáního, sankcema proti Íránu, snahou o zařazení Húsíjů na seznam teroristů, eskalaci konfliktu s Ruskem, ekonomickou válkou s Čínou a zařazováním čínských technologických společností na blacklisty. Nesnáším jeho styl projevu a silácké kecy. Ale přesto považuji za mnohem šílenější uzurpaci digitálního prostoruSkrýt celý příspěvek

   • Jan Padesátýpátý
    05:10 19.01.2021

    K uzurpaci dochází násilím, nebo aspoň nátlakem. Jenomže v případě velkých sociálních sítí tam nikdo nikoho neuzurpuje, ti lidé tam lezou dobrovolně, odklikávají podmínky aniž by ...Zobrazit celý příspěvek

    K uzurpaci dochází násilím, nebo aspoň nátlakem.
    Jenomže v případě velkých sociálních sítí tam nikdo nikoho neuzurpuje, ti lidé tam lezou dobrovolně, odklikávají podmínky aniž by si je četli, a zůstávají tam přestože sociální sítě mažou. Nevadí jim to, dokud nesmažou je samé nebo jejich favority.

    Takže jde o blbost uživatelů.
    A já v tomhle zastávám pravicové stanovisko: nevoďme ty uživatele za ručičku. Jsou dospělí a je třeba aby se naučili chovat se zodpovědně. Tahle situace přispěje k tomu, že dojde k rozdrobení moci velkých sociálních sítí a ukončení skoro-monopolů velkých sociálních sítí. Většina Trumpových příznivců z nich uteče.

    danny napsal: "A v tomto případě jednoznačně vytlačují z monopolizovaného digitálního prostoru politický názor, se kterým nesouhlasí (o fyzické likvidaci konkurenčních platforem ani nemluvím). To je čistá diktatura."

    To mi přide až trochu hysterické. V USA jsou tisíce hostingových služeb, kde Parler mohl fungovat. Jeho hloupost že si nedokáže přečíst smlouvy s Amazonem, nebo že si nepořídí vlastní servery.

    A hnacím motorem internetových gigantů určitě není prosazování politických názorů. Oni se chovají tržně a maximalizují zisk. A vybrali si řešení, které jim podle jejich názoru finančně nejméně ublíží.

    Mimochodem, pokud by facebook nebo twitter chtěl ovlivňovat politiku, přistoupil by k mazání Trumpa už dávno před volbami. Naopak, oni mu jako politikovi velmi pomohli.Skrýt celý příspěvek

 • Alien
  09:22 13.01.2021

  Republikáni, hákoši a konzervativci pláčí nad vypínáním serverů. K pláči však není důvod, je to jen dočasná operativní záležitost vynucená národní bezpečností. Po 11. září se ...Zobrazit celý příspěvek

  Republikáni, hákoši a konzervativci pláčí nad vypínáním serverů. K pláči však není důvod, je to jen dočasná operativní záležitost vynucená národní bezpečností. Po 11. září se muslimským džihádistům také vypínaly servery a narušovala komunikace. Teď se servery logicky vypínají džihádistům republikánským. Brání se tak možnosti domlouvat další útoky. FBI a ostatní bezpečnostní složky už zaznamenaly plány konzervativců na další útoky v den Bidenovi inaugurace, a to po celém území Spojených států. Níž někdo cituje Matyáše Zrna, tedy - pokud jde o účty čínských komunistů, íránských ajatolláhů, venezuelského diktátora nebo mluvčího Talibanu, ty fungují stejně jako za vlády Donalda Trumpa. Ani on nepožadoval jejich vypnutí a třeba s Talibanem normálně jednal. Všimněte si, že Zrno nezmiňuje Severní Koreu, je jasné proč. Kimovi Trump servery nejen nevypínal, Kimovi Trump otevřeně vyznával lásku. Obecně lze ale říct, že ani Venezuela, Čína či Írán útok na Kapitol nezorganizovali, to udělali američtí konzervativci na základě pobídek republikánského prezidenta Trumpa, proto tentokrát technologická opatření míří cíleně proti nim.Skrýt celý příspěvek

  • Torong
   10:41 13.01.2021

   A proč tedy nebyly z důvodů národní bezpečnosti cíleně vypínány servery a csnzurován obsah webu v době kdy se antifa domlouvala na vyvolávání pouličních nepokojů, které zasáhly ...Zobrazit celý příspěvek

   A proč tedy nebyly z důvodů národní bezpečnosti cíleně vypínány servery a csnzurován obsah webu v době kdy se antifa domlouvala na vyvolávání pouličních nepokojů, které zasáhly celá města, trvaly několik týdnů a byly při nich zabity dvě desítky osob a způsobeny milionové škody?Skrýt celý příspěvek

   • Alien
    11:34 13.01.2021

    Protože neútočili na vládní instituce, nesnažili se dobýt Kapitol a neplánovali svržení vlády včetně zabíjení politiků.

    Protože neútočili na vládní instituce, nesnažili se dobýt Kapitol a neplánovali svržení vlády včetně zabíjení politiků.

    • Torong
     11:53 13.01.2021

     Ale no táák... Trochu se uklidníme, jo? Ten "útok na samotnou podstatu demokracie" byl akorát tak vandalismus a výtržnictví. Takhle fakt nevypadá pokus o svržení vlády. Jako chápu, ...Zobrazit celý příspěvek

     Ale no táák... Trochu se uklidníme, jo? Ten "útok na samotnou podstatu demokracie" byl akorát tak vandalismus a výtržnictví. Takhle fakt nevypadá pokus o svržení vlády. Jako chápu, že ultralevičáci jako antifa z toho chce vytřískat maximum, ale tohle je trochu okaté...Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  16:14 12.01.2021
  • Scotty
   17:57 12.01.2021

   Parler nemá vlastí servery? To je vzhledem k obsahu jaký jsou ochotní tolerovat zásadní chyba.

   Parler nemá vlastí servery? To je vzhledem k obsahu jaký jsou ochotní tolerovat zásadní chyba.

   • Jirosi
    18:44 12.01.2021

    Je to klasický alibismus. Pokud by je měl, musel by si je vypnout sám. Ale takhle se dá snáze obviňovat ostatní :)

    Je to klasický alibismus. Pokud by je měl, musel by si je vypnout sám. Ale takhle se dá snáze obviňovat ostatní :)

    • Shania
     19:23 12.01.2021

     Paradox je, ze si preju, aby jsi mel pravdu ty a ne ja, protoze tohle rozhodne vyhrat nechci. Pokud se ukaze, ze demokrati budou mit rozumnou politiku, bude to jedine dobre...

     Paradox je, ze si preju, aby jsi mel pravdu ty a ne ja, protoze tohle rozhodne vyhrat nechci. Pokud se ukaze, ze demokrati budou mit rozumnou politiku, bude to jedine dobre...

     • Shania
      19:24 12.01.2021

      sorry to melo byt nize..

      sorry to melo byt nize..

 • Superme
  10:22 12.01.2021

  Přijde mi smutné, kolik lidí zde toho blázna po tom všem ještě může obhajovat a hlavně věřit lžím o "volebním podvodu". Já ho, i zde, před volbami v roce 2016 dosti podporoval, ...Zobrazit celý příspěvek

  Přijde mi smutné, kolik lidí zde toho blázna po tom všem ještě může obhajovat a hlavně věřit lžím o "volebním podvodu". Já ho, i zde, před volbami v roce 2016 dosti podporoval, myslel jsem si, že jen vede tvrdou kampaň. To co ale ty 4 roky předváděl je doslova urážka konzervatismu a patriotismu tak, jak ho já vnímám a osobně se stydím, že jsem mu na to tenkrát taky skočil. V roce 2020 bylo jedno z mých největších přání prohra Trumpa ve volbách a jsem nesmírně rád, že se to povedlo. Trump prohrál o 7 milionů hlasů! A to Biden není žádný dobrý rétor. Nicméně je to dobrý politik, vyjednavač. Jeho silnou stránkou není kampaň, nýbrž to co následuje po ní. A pokud bude jeho politika smířlivá, klidná a ekonomika se vzpamatuje, tak aby se taky nestalo, že budou demokraté mít prezidenta nejenom další 4 roky, ale celkem 12 let, protože si myslím, že Biden za 4 roky opět kandidovat nebude a plody jeho politiky může sklidit někdo jiný. A to vše jen díky egu a buranství Trumpa a jeho bandy fanatiků.Skrýt celý příspěvek

  • Shania
   16:43 12.01.2021

   Ty to mas jak na houpace:D Takze si podporoval trumpa, kdyz se vedelo ze je to hovado, ale pak te najednou zklamal politikou, jakou vlastne? jmenuj BTW za tohle dostal trump ...Zobrazit celý příspěvek

   Ty to mas jak na houpace:D Takze si podporoval trumpa, kdyz se vedelo ze je to hovado, ale pak te najednou zklamal politikou, jakou vlastne? jmenuj

   BTW za tohle dostal trump banana, teda dvoji metr...
   https://pbs.twimg.com/media/Ep...

   Tady mas tu jejich politiku:
   https://www.theaustralian.com....

   Jestli tohle neni rasismus a rovnou ilegalni, tak uz fakt nevim
   https://twitter.com/Not_the_Be...

   Mimochodem Not the Bee a Bee jsou skvele kanaly na twitru. satira je posledni realnejsi, nez zpravy na cnn.Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    18:39 12.01.2021

    Kydáním hnoje na demokraty, těžko ukážeš úspěchy Trumpa.

    Kydáním hnoje na demokraty, těžko ukážeš úspěchy Trumpa.

    • Shania
     19:27 12.01.2021

     Kydani hnoje spis jejich pokrytectvi a denodenni realita poslednich 4 let.

     Sam muzes odpoved, jaka trumpova politika byla spatna...

     Kydani hnoje spis jejich pokrytectvi a denodenni realita poslednich 4 let.

     Sam muzes odpoved, jaka trumpova politika byla spatna...

    • Torong
     10:45 13.01.2021

     Ti ho na sebe nakydali spoustu sami během nepokojů v létě. Ale to nevadí protože ty a tobě podobní nám vysvětlíte, že tenhle hnůj krásně voní.

     Ti ho na sebe nakydali spoustu sami během nepokojů v létě. Ale to nevadí protože ty a tobě podobní nám vysvětlíte, že tenhle hnůj krásně voní.

     • Jirosi
      13:20 13.01.2021

      Bohužel, ale demonstrace z léta nemám důvod obhajovat. Pokud se někdo neumí chovat na výzvu ozbrojeného příslušníka je to jeho věc. Je mi celkem jedno zda je to černoch, nebo ...Zobrazit celý příspěvek

      Bohužel, ale demonstrace z léta nemám důvod obhajovat.
      Pokud se někdo neumí chovat na výzvu ozbrojeného příslušníka je to jeho věc. Je mi celkem jedno zda je to černoch, nebo válečná veteránka.Skrýt celý příspěvek

   • Superme
    09:09 13.01.2021

    To není jak na houpačce, jen slepě nefandím "vůdci" a dokážu sám sobě uznat, že sem se spletl. A nejenom sám sobě, ale i zde a jinde. Od prezidenta nejmocnější země světa čekám ...Zobrazit celý příspěvek

    To není jak na houpačce, jen slepě nefandím "vůdci" a dokážu sám sobě uznat, že sem se spletl. A nejenom sám sobě, ale i zde a jinde. Od prezidenta nejmocnější země světa čekám nějakou morální autoritu a odolnost proti kritice. Někoho, kdo ví, že není vševěd a dokáže dát na rady odborníků. Někoho, kdo není pomstychtivá svině. Někoho, kdo dokáže zemi spojit v době krize a ne i v takové situaci společnost rozdělovat dál! Ale asi toho chci moc.
    A co se politiky týče: kde je to úžasné zdravotní pojištění co sliboval? Kde je zeď zaplacená z mexických peněz (a i zeď jako taková)? Trump slíbil, že během 8 let zbaví USA dluhu - no to by měl co dělat, když při jeho prvních 4 letech měl obří deficity. A nesnaž se tu poukazovat na Obamu, který pracoval v době krize, zatímco Trump v době výrazného hospodářského, celosvětového, růstu! Nebo je to díky Trumpovi "The most beautiful deficit in human history"? Jeho podpora zákazu potratů asi taky nic. Ničení životního prostředí a drancování taky nic. Mám pokračovat?
    Jediným jeho relativním úspěchem je zahraniční politika, kterou ale nejspíš řídil někdo jiný.Skrýt celý příspěvek

    • Shania
     13:45 13.01.2021

     Ano pokracuj... BTW lidi jak Shapiro, by ti rekli, ze i kdyz se trump chova jako hovado, jeho politika je prijemne prekvapila... a proto ho podporuji pro dalsi obdobi... Mexiko ...Zobrazit celý příspěvek

     Ano pokracuj... BTW lidi jak Shapiro, by ti rekli, ze i kdyz se trump chova jako hovado, jeho politika je prijemne prekvapila... a proto ho podporuji pro dalsi obdobi...

     Mexiko zaplatilo zed z tarifu... dluh je problem... ale i pred covidem by to tezko slo bez nej, pokud vidis co vsechno se nabali jen na podporu lidi behem kovidu atd...
     Zakaz potratu je za me ok, opet jdes ale vse nebo nic, me se libi co mame my, v us jde ale o povoleni potratu bez omezeni...
     Niceni a drancovani jako ceho?
     Dat na rady odborniku? jako koho? Pri kovidu? Pri AGW? Lidi jako Fauci?
     Trum vyrazi lidi co nema rad, Obama nejen ze vyhodil lidi co sli proti nemu, tak se mstil i novinarum a podobne... Trumpovi trvalo sakra dlouho nez povyhazoval spoustu lidi, defakto vladni zamestnanci byli proti nemu.

     hodne toho co trump adm. udelala by pred 15-20 byla mainstreamova politika demokratu... a dnes jsou proti...

     A samozdrejme, ze Trump politiku nedela, na to ma lidi... a ti ho musi jen presvedcit, ze ta politika je ok...Skrýt celý příspěvek

     • Superme
      15:07 13.01.2021

      Ale mě nezajímaj lidi typu Shapiro, mě zajímá realita. Nemám sebemenší problém s republikány typu Susan Collins, Ben Sasse, apod. McCaina považuji za legendu republikánské strany ...Zobrazit celý příspěvek

      Ale mě nezajímaj lidi typu Shapiro, mě zajímá realita. Nemám sebemenší problém s republikány typu Susan Collins, Ben Sasse, apod. McCaina považuji za legendu republikánské strany a jednoho z nejlepších amerických politiků posledních desítek let - co udělal Trump jakmile si dovolil ho kritizovat? Ben Sasse byl také označen za zrádce a pseudorepublikána. A tak dál, a tak dál. Díky bohu, že vicepezident byl zrovna Pence! Jeho charakter a velikost proti Trumpovi se dnes ukazuje více než kdy dřív! Tak se chová totiž chlap. To Doník neumí.

      Zaplatilo z tarifu prdlačku. Nebo snad myslíš rekonstrukci stávající zdi? Ale jdi. To si Američani hezky zaplatili ze svého.
      Doník sliboval, že do 8 let budou USA bez dluhu! To je fakt. Dělal pravý opak. Zadlužoval velkolepě už před covidem.
      Povolení potratu bez omezení? Blbost. Akorát má Doník touhu kecat ženám do jejich života.
      Ano, myslím třeba Fauciho. A nejen jeho.
      Tongass nebo Alaska Arctic National Wildlife Refuge ti nic neříká? Jeho politika v oblasti ochrany přírody tě asi nezajímá. Mě ano.
      Komu a jak se Obama jakkoli mstil? To mě tedy zajímá.
      Amerika má obrovský deficit oproti Evropě ve školství nebo zdravotnictví. Co z toho dokázal zlepšit? Nic! Co se ti na jeho politice vlastně tak líbí? Imigrační politika, když i za Obamy se více deportovalo? Nebo co přesně? Můžeš mi to vysvětlit?

      Co konkrétně máš na mysli? Je toho hodně, tudiž nějaké příklady?Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      17:37 13.01.2021

      Zajima te realiata a pak vyjmenujes partu politiku:D Seznam uspechu zde: https://www.youtube.com/watch?... neco o obamove praktikach zde ...Zobrazit celý příspěvek

      Zajima te realiata a pak vyjmenujes partu politiku:D

      Seznam uspechu zde: https://www.youtube.com/watch?...

      neco o obamove praktikach zde
      https://www.washingtonpost.com...

      A to naprosta vetsina novinaru lezla obamovi do zadku a byl to pro ne buh...

      Problem americkeho skolstvi neni v penezich, ale ideologii... a statem zarucenymi pujckami.. a taky ze lidi maji pocit, ze musi jit na univerzitu..
      Zdravotnictvi ma naopak problem se zasahy statu, takze jsou odkazani na par velkych dodavatelu a podobne.. obamacare to opravdu nezlepsil.

      Fauci je to co prymula, urednicky hovado co kaze vodu a pije vino.

      Obama deportoval vic :D presne o tom to je, dvojity standart reportovani, co bylo ok za nej, neni ok za trumpa...Skrýt celý příspěvek

     • Superme
      12:40 14.01.2021

      Ekonomika rostla celosvětově, je to tedy úspěch čistě Trumpa? Já si to úplně nemyslím, stejně jako nepřisuzuji stav ekonomiky Babišovi v době, kdy ekonomicky rostl fakticky celý ...Zobrazit celý příspěvek

      Ekonomika rostla celosvětově, je to tedy úspěch čistě Trumpa? Já si to úplně nemyslím, stejně jako nepřisuzuji stav ekonomiky Babišovi v době, kdy ekonomicky rostl fakticky celý svět. Pokud by dokázal dostat ekonomiku z nějaké krize, pak oka, pak to beru. Snížil daně a začal rekordně zadlužovat stát. Asi mu ty prachy chyběli.
      Jediný úspěch je jeho politika ohledně Číny a usmíření Izraele se sunnitskými státy. Nic jiného za úspěch jeho politiky postě nepovažuji. Já rozhodně nejsem třeba "pro-life" člověk, protože potrat považuji za právo každé ženy.

      Ten článek je o únicích tajných informací novináři. Tohle bude trestat každý režim, protože to může ohrozit národní bezpečnost a samotné zájmy státu. Jen Obama neútočil na svobodu tisku a nevyháněl nepohodlné novináře z tiskovek, což?

      Školství - Trump byl u moci 4 roky. Ptám se znovu. Co v této oblasti změnil k lepšímu? Máš pocit, že tam mají lepší systém než je u nás a v Evropě? Protože on nezměnil vůbec nic! I když měl možnost!
      Zdravotnictví - Takže kdyby sis mohl vybrat, vyměnil bys ten náš jistém za ten jejich? Kde je to slibované "úžasné nové zdravotní pojištění"? Jako upřímně - zajímalo by mě, zda se člověk jako ty dokáže vžít do kůže chudších lidí. Asi ne. Opět - nezměnil vůbec nic i když měl možnost!

      Srovnávat Fauciho s Prymulou je asi jako srovnávat Reagana s Trumpem. Fauci je čistě odborník uznávaný celým světem.

      Ano, deportoval víc. Odpadá nám tedy to, že Trump zachraňuje Ameriku před imigranty, ne?Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      14:22 14.01.2021

      Na hodnocení středního východu bych si počkal, aby ty úžasné smlouvy neměli životnost té z Iránem.

      Na hodnocení středního východu bych si počkal, aby ty úžasné smlouvy neměli životnost té z Iránem.

     • Shania
      15:04 14.01.2021

      Superme: tvoje otakzy jsou zobpovezeny v tom videu... Nase skolstvi je lepsi nez na zapade, ale uz se to taky rychle hrouti... problem nejsou penize, ale ideologie ...Zobrazit celý příspěvek

      Superme: tvoje otakzy jsou zobpovezeny v tom videu...

      Nase skolstvi je lepsi nez na zapade, ale uz se to taky rychle hrouti... problem nejsou penize, ale ideologie ucitelu...

      Ekonomika by nejspis rostla, ale pokud nizsi dane a min redtape nemeli na ni vliv, tak uz pak nic... vyssi dane a vic red tape budou mic opecny vliv....

      Fauci je odbornik jak prase... jeslti nekdy byl, tak uz je to davna minulost, to jak likvidoval dkaz ia ruzne dalsi svinarny ani nemluve... ted uz jen roky politikari a nezpomene si ani na vlastni studie HCQ.

      Zdravotnictvi, mame zdaleka jedno z nejlepsich v evrope... nicmene kdyz pujdes na pohotovost, nechaji te tam par hodnin trcet... muzes mit stesti a nebo taky smulu na personal... osobne bych si radeji priplatil, nez nekde cekat

      US zdravotnictvi je nejdrazsi na svete, hlavne ale diky statnim regulacim a ze tam nexistuje volne trzni prostredi, nez se to zacalo regulovat, vetsina lidi si ho mohla dovolit... na druhou stranu ten jejich system umoznuje financovat vyvoj leku a procedur ve vetsim meritku, ale muzu se plest...

      Rozhodne je US zdravotnictvi lepsi, nez ma vetsina evropy... a pokud mas penize, vyrazne lepsi... Reformu tam kazdopadne udelat musi, jinak to US zbankrotuje.

      Obecne si myslim, ze plosne socialni programy nejsou nejlepsi reseni a vede to spiraly smrti pro stat. Viz podpora cernych svobodnych matek, ma za nasledek 70% rodin bez otcu... coz je sileny... skvely start do zivota pro deti...Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      16:03 14.01.2021

      Shania: Pokud chceš platit za zdravotnictví, pak očekávej US ceny, ale tvůj plat bude stále CZ.

      Shania: Pokud chceš platit za zdravotnictví, pak očekávej US ceny, ale tvůj plat bude stále CZ.

 • Alien
  11:29 11.01.2021

  Opět je zde zpochybňována regulérnost korespondenčního hlasování. Je dobré připomenout, že Trump se k moci v roce 2016 dostal pomocí úplně stejného volebního systému jako nyní ...Zobrazit celý příspěvek

  Opět je zde zpochybňována regulérnost korespondenčního hlasování. Je dobré připomenout, že Trump se k moci v roce 2016 dostal pomocí úplně stejného volebního systému jako nyní Biden. Nevzpomínám si, že by Obama někam volal, ať vyštrachají pro Hillary nějaké hlasy navíc. Ale k podvodům – ano letos se Trump skutečně pokusil podvádět, ale nevyšlo mu to. Poté co demokraté s ohledem na pandemii vyzývali své stoupence, aby volili korespondenčně, protože se obávali, že ze strachu o zdraví nepůjdou volit tak masově jako republikánští popírači Covidu, zavětřil Trump šanci. Korespondenčně – jak známo – znamená poštou. Pošta spadá pod pravomoc vlády, a tak začal Trump řádit. Jeho podvod měl několik fází. Nejprve omezil přísun peněz poště a otevřeně přiznal, že to dělá proto, aby omezil možnost (demokratů) hlasovat poštou. Poté urychleně dosadil do čela pošty svého člověka. Je jím Louise DeJoye velký sponzor republikánské strany. Člověk bez jakékoliv zkušenosti s řízením pošty nebo jiné větší firmy, ale muž věrný Trumpovi. Ten okamžitě zahájil reorganizaci a škrty vedoucí ke zpomalení chodu pošty a nařídil, aby doručování pošty, mimo obvyklé trasy bylo opožďováno. A teď to hlavní z republikánského podvodu! DeJoy nařídil vyřazení 10 % strojů na třídění pošty, které jinak odbaví desítky milionů zásilek za hodinu. Tím opět dosáhl zpožďování zásilek a přetížení pracovníků nucených třídit poštu ručně, současně však zakázal přesčasy. Neváhal dokonce snížit počet přepravních vozů americké pošty. Tuto svoji podvratnou činnost navíc cynicky nazval modernizací i když vedla i k několikadennímu zpoždění doručování zásilek. Lhostejno, že poštou v USA chodí i léky a peníze veteránům. To vše udělali Trumpovi lidé jako přípravu na volby. Někdy musel dokonce zasáhnou soud, jako třeba ve Washingtonu, kde okresní soudce Stanley Bastian zablokoval nařízení, aby pošta před volbami aplikovala opatření, které povedou ke zpomalení jejího chodu ve snaze ovlivnit volby. Můžeme tedy s čistým svědomím prohlásit – ano podvody se děly, ale byly republikánům prd platné, demokraté dokázali zvítězit i navzdory jim.Skrýt celý příspěvek

  • Torong
   11:51 11.01.2021

   To jsi vymyslel sám takhke z hlavy nebo ti radili kolegové v antifě?

   To jsi vymyslel sám takhke z hlavy nebo ti radili kolegové v antifě?

  • danny
   14:56 12.01.2021

   Alien: to, co píšeš, je jen dalším střípkem do skládačky, ze kterému se komukoliv, kdo vyznává demokratické principy, musí ježit chlupy na zádech. Prostě je to jen další článek v ...Zobrazit celý příspěvek

   Alien: to, co píšeš, je jen dalším střípkem do skládačky, ze kterému se komukoliv, kdo vyznává demokratické principy, musí ježit chlupy na zádech. Prostě je to jen další článek v řetězu slabin a možných manipulací s výsledky voleb. Je jedno, komu kdo fandí, podstatné je, že má celý systém řadu extrémně slabých míst, který umožňuje, aby výsledek voleb ovlivnil ten subjekt, který ovládá příslušné úřady nebo dokáže více či méně legálně odhalit a vytěžit tyto slabá místa.

   Gerrymandering, ballot harvesting, možnost úprav pravidel a termínů lokálními orgány, neakceptovatelná doba sčítání, proces registrace voliče a nezajištění soukromí při vložení hlasu do obálky při korespondenčním hlasování atd..., to jsou všechno střípky, které v atmosféře vzájemného osočování podkopávají důvěru minimálně těch voličů, jejichž kandidát prohrál. A pokud s tím USA něco neprovedou, budou se podobná podezření vynořovat s čím dál větší silou.Skrýt celý příspěvek

   • logik
    15:02 13.01.2021

    Danny, samozřejmě, jde proces zlepšit, ale to co tu předvádíš je na hranici konspiračních teorií. Navíc na spoustě míst úřady ovládali republikáni. Každej systém je teoreticky ...Zobrazit celý příspěvek

    Danny, samozřejmě, jde proces zlepšit, ale to co tu předvádíš je na hranici konspiračních teorií. Navíc na spoustě míst úřady ovládali republikáni.

    Každej systém je teoreticky zneužitelnej. Je samozřejmě dobře tuto zneuitelnost minimalizovat, ale samotný fakt, že je něco teoreticky zneužitelné ještě není argument pro to, že to bylo opravdu zneužito.

    To, proč se najednou vynořují takováto obvinění proti volbám není proto, že by ten systém byl "příliš špatný" - stejný systém fungoval desítky let. Ale je to proto, že lidé přestali kontrolovat, zdali tvrzení předkládaná jim médii jsou věrohodná - zdali mají nějaký reálný základ.

    Řešením není "utahovat kontrolu". 100% volby neuděláš. Řešením je, aby lidé opět začali vyžadovat pravdu. Dokud lidé akceptují politiky, kteří lžou, tak žádné sebebezpečnější volby nepomohou. Protože politik stejně řekne, že byly zmanipulované....Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     15:32 13.01.2021

     Tu máme lež co už není bezvýznamná, stejně jako u Brexitu. A někteří nemají problém ji tu ještě hájit :(

     Tu máme lež co už není bezvýznamná, stejně jako u Brexitu. A někteří nemají problém ji tu ještě hájit :(

    • danny
     16:56 13.01.2021

     logik: s konspirací, že změny v US Post prováděl Louise DeJoye za účelem ovlivnit volby a ne zefektivnit chod instituce, kterou řídí, přinesl Alien. Gerrymandering a ballot ...Zobrazit celý příspěvek

     logik: s konspirací, že změny v US Post prováděl Louise DeJoye za účelem ovlivnit volby a ne zefektivnit chod instituce, kterou řídí, přinesl Alien.
     Gerrymandering a ballot harvesting jsou "technologie", jejichž používání dlouhá léta kritizují lidskoprávky, právníci i zahraniční pozorovatelé.
     S žalobou na protiústavní uplatnění pravomocí při změně federálních zákonů lokálními vládami přišel Texas a přidalo se dalších 17 států. Vím dobře, že neúspěšně.
     Že se hlasy počítaly dva měsíce snad víš.
     Ale fakt mě chceš označovat za konspiračního teoretika, když na základě výše uvedených skutečností říkám, že americký volební systém potřebuje důkladnou rekonstrukci jako sůl? A že za nastalé konstelace prostě jinak důvěru obyvatelstva v rozdělené zemi získat nelze?Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      17:13 13.01.2021

      "říkám, že americký volební systém potřebuje důkladnou rekonstrukci jako sůl? A že za nastalé konstelace prostě jinak důvěru obyvatelstva v rozdělené zemi získat nelze?" Už jsem ...Zobrazit celý příspěvek

      "říkám, že americký volební systém potřebuje důkladnou rekonstrukci jako sůl? A že za nastalé konstelace prostě jinak důvěru obyvatelstva v rozdělené zemi získat nelze?"

      Už jsem to sem psal dvakrát.
      Pokud bude Trump tvrdit, že volby byly zfalšované, Trumpovi zfanatizovaní voliči to budou opakovat i kdyby předtím proběhlo deset rekonstrukcí volebního systému.

      Ti lidé prostě chtějí, aby volby byly ukradené. A vytěsní ze své mysli zdravý rozum, který by jim jinak řekl, že není možné aby demokrati dokázali uplatit 99% úředníků, volebních komisařů, soudců, guvernérů, a to všechno Trumpovi pod nosem, tj. během jeho vlády.Skrýt celý příspěvek

     • logik
      22:07 13.01.2021

      Odpověděl Ti Jan lépe, než bych to uměl já. Já jen poznámku k té poště: - Vzhledem k tomu, že aplikaci těch reforem pošty dokonce zakázaly v některých státech soudy, tak ...Zobrazit celý příspěvek

      Odpověděl Ti Jan lépe, než bych to uměl já.

      Já jen poznámku k té poště:
      - Vzhledem k tomu, že aplikaci těch reforem pošty dokonce zakázaly v některých státech soudy, tak evidentně nejde o konspiraci. Evidentně soud shledal, že to podstatné dopady na volby mělo.
      Chceš tvrdit, že Trump je tak neschopný, že do pošty dosadí člověka, co bude takovéto změny dělat náhodou??
      Toto není konspirace - to je doložený skutek, kde max můžeš tvrdit, že nešlo o úmysl... ha, ha....

      2) A je to jediná volební manipulace (ve větším měřítku), která byla alespoň nějak doložená. Přesto Trumpovci pořád řvou, že volby byli zmanipulované proti nim. To krásně dokládá to, že tu vůbec nejde o nějakou realitu o fakta, a tedy že by neprůstřelnější systém nějak pomohl.

      PS: A nedá mi - to, že technicky dobře uělaný volební systém není to, co zaručuje demokratičnost voleb, koneckonců vidíme třeba v Rusku.Skrýt celý příspěvek

 • Jan Padesátýpátý
  17:57 10.01.2021

  Objevil se tu požadavek, aby byly volby znovu prošetřeny podobně jako Muellerova komise prošetřovala ovlivňování voleb ze strany Ruska. Jenomže volby 2020 už prošetřeny byly ze ...Zobrazit celý příspěvek

  Objevil se tu požadavek, aby byly volby znovu prošetřeny podobně jako Muellerova komise prošetřovala ovlivňování voleb ze strany Ruska.

  Jenomže volby 2020 už prošetřeny byly ze všech stran,
  včetně Trumpova ministerstva spravedlnosti (ministr Barr složil funkci poté když prohlásil, že vyšetřování nezaznamenalo důkazy o rozsáhlých podvodech, které by mohly ovlivnit výsledek listopadových prezidentských voleb)
  a včetně Trumpovy vládní agentury pro kybernetickou bezpečnost která oznámila, že letošní prezidentské volby byly nejbezpečnější v dějinách země a k žádným manipulacím s hlasy nedošlo (šéf agentury byl následně Trumpem vyhozen)

  Ti, co věří, že volby byly Trumpovi ukradeny, tomu budou věřit i kdyby proběhlo sto dalších vyšetřování.

  ¨(Muellerovo vyšetřování mělo smysl protože úřady neměly přístup ke zpravodajským informacím.)Skrýt celý příspěvek

  • Shania
   18:22 10.01.2021

   Jak dlouho vysetreval Muller? 674 dni. Tady federalove v podstate jeste nic neudelali... Reknu ti to asi tak pres 30-40% americanu veri ze tu je problem, vcetne pres 15% ...Zobrazit celý příspěvek

   Jak dlouho vysetreval Muller? 674 dni. Tady federalove v podstate jeste nic neudelali...

   Reknu ti to asi tak pres 30-40% americanu veri ze tu je problem, vcetne pres 15% demokratu...

   O bezpecnosti voleb v US nemuze byt ani rec, na nase standary se ani nehrabou... a to tam nemusim pocitat masovou volbu postou...

   A problemu se samotnymi automaty bylo vic jak dost, snadno hacknutelne, data prevazeji na flasce atd...

   Pokud tohle vsechno co se stalo nepovede k reformam volebniho systemu, tak to bude priste daleko horsi nez ted... a vubec nezalezi na tom, jestli je to pravda a nebo ne, musi zistat zpet duveru ve volebni system.

   a BTW tim purgem tisicu lidi ze socialnich siti se ta paranoia jen zhorsila...Skrýt celý příspěvek

   • Jan Padesátýpátý
    18:32 10.01.2021

    "O bezpecnosti voleb v US nemuze byt ani rec"

    To znamená, že máš lepší informace než Trumpovo ministerstvo spravedlnosti a Trumpova kybernetická agentura?

    "O bezpecnosti voleb v US nemuze byt ani rec"

    To znamená, že máš lepší informace než Trumpovo ministerstvo spravedlnosti a Trumpova kybernetická agentura?

    • Shania
     20:08 10.01.2021

     ty moc o tom jak se voli v us nevis co? nase volby jsou asi tak milionkrat bezpecnejsi , nez jejich. nemusis mit na ID, v radech statu funguje ballot harvesting atd... To ze muzou ...Zobrazit celý příspěvek

     ty moc o tom jak se voli v us nevis co? nase volby jsou asi tak milionkrat bezpecnejsi , nez jejich. nemusis mit na ID, v radech statu funguje ballot harvesting atd...

     To ze muzou volit mrtvi lide a podobne ani nemluve. To ze to nedokazou podvod v takovem rozsahu, aby top melo vliv na volby je jedna vec, to ze tam byla spousta problemu a tisice vyhozenyh hlasu atd je druha.

     Min dokud se vysledek voleb bude menit tri dny po volbach, protoze se nasli nekde listky, tak tam ta neduvera bude.Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      22:20 10.01.2021

      Takže podvody prokázané nejsou, ale mohly by být. Super přístup. Když vyhrál Trump tak se taky podvádělo? Když se Trump rozhodl zpochybnit volby tak jsem se bál že nejdou několik ...Zobrazit celý příspěvek

      Takže podvody prokázané nejsou, ale mohly by být. Super přístup. Když vyhrál Trump tak se taky podvádělo?
      Když se Trump rozhodl zpochybnit volby tak jsem se bál že nejdou několik separátních pochybení a vyvodí s toho dalekosáhlé závěry. Ovšem oni nenašli a věrohodně neprokázali ani ta separátní pochybení. Do zpochybnění voleb nepochybně investovali mnoho energie a ještě víc peněz. A to že výsledek je tak žalostný mě naopak utvrzuje v tom že volby byly zvládnuté nad očekávání dobře.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      23:27 10.01.2021

      Výsledek se bude měnit vždy než skončí počítání, a následné soudní spory.... Ale tyhle hlasy ( mrtvý, přehmaty software) byli opraveny, pokud se našla chyba. Tedy normální systém ...Zobrazit celý příspěvek

      Výsledek se bude měnit vždy než skončí počítání, a následné soudní spory....
      Ale tyhle hlasy ( mrtvý, přehmaty software) byli opraveny, pokud se našla chyba. Tedy normální systém jako minulé volby, předminulé, atd.

      Jediný rozdíl je v tom, že tentokrát se jedna strana zavřela do své sociální bubliny. O to smutnější je, že to je ta strana, která sama měla být garantem procesu!
      Trump spoléhal na svoje fandy, že mu dodají důkazy. Oni zase spoléhali na to, že on by bez důkazů tak silné prohlášení neopakoval :(Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      00:26 11.01.2021

      Ano, v USA občas volí mrtví lidé. U nás občas někdo rozdá každému stovku v hospodě, rozdá vyplněné hlasovací lístky a naveze voliče do volební místnosti. Já si podobným způsobem ...Zobrazit celý příspěvek

      Ano, v USA občas volí mrtví lidé.
      U nás občas někdo rozdá každému stovku v hospodě, rozdá vyplněné hlasovací lístky a naveze voliče do volební místnosti.
      Já si podobným způsobem vždycky ohlídám manželku, dceru a zetě - rozdám jim vyplněné lístky a jdeme volit všichni společně ;)

      Jde o to jestli jsou výše popsané podvody masové, což nejsou. (Věřím, že "nejmasovější" je ten třetí druh podvodu, kdy si hlava rodiny (nebo vedení domova důchodců) ohlídá své členy.)Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      09:02 11.01.2021

      nahaneni par romu k volbam se nerovna necemu jako je balot harvesting, kde defakto povoleno v nekterych statech objizdet lidi a listky podat za ne. Ocividne nemas zadnou ...Zobrazit celý příspěvek

      nahaneni par romu k volbam se nerovna necemu jako je balot harvesting, kde defakto povoleno v nekterych statech objizdet lidi a listky podat za ne.

      Ocividne nemas zadnou predstavu jak to unich fuguje...Skrýt celý příspěvek

     • major
      14:16 11.01.2021

      Shania: Drvivá väčšina štátov má na ballot harvesting omedzenia (musí to byť člen rodiny, maximálny počet hlasov a pod.). Podstatné ale je, že všetky Trumpove oficiálne protesty ...Zobrazit celý příspěvek

      Shania: Drvivá väčšina štátov má na ballot harvesting omedzenia (musí to byť člen rodiny, maximálny počet hlasov a pod.).

      Podstatné ale je, že všetky Trumpove oficiálne protesty (tuším 62 ich bolo) boli úradmi USA (resp. jednotlivých štátov) zmietnuté zo stola (a zmietli to aj republikáni, či Trumpovi podporovatelia a kamaráti - teraz už teda bývalí).

      Keď si spomeniem ako Najvyšší súd Gorovi zastavil prepočítavanie hlasov na Floride, tak aby som ťa parafrázoval - vtedy boli tie voľby asi tak milionkrát viac ukradnuté než tieto Trumpove, spochybňované na základe nepodložených rečí.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      14:17 11.01.2021

      Shania: "kde defakto povoleno v nekterych statech objizdet lidi a listky podat za ne."

      Tím sám přiznáš, že tu argumentuješ něčím co je legální...

      Shania: "kde defakto povoleno v nekterych statech objizdet lidi a listky podat za ne."

      Tím sám přiznáš, že tu argumentuješ něčím co je legální...

     • danny
      17:06 11.01.2021

      Shania: je docela zajímavé, jak poskočila účast speciálně ve vyloučených lokalitách. Zatímco ve většině volebních okrsků je pozorovatelný nárůst v desetinách procent, v oblastech s ...Zobrazit celý příspěvek

      Shania: je docela zajímavé, jak poskočila účast speciálně ve vyloučených lokalitách. Zatímco ve většině volebních okrsků je pozorovatelný nárůst v desetinách procent, v oblastech s tradičně nízkou účastí se najednou rozhodlo volit o desítky procent lidí více. Nenapadá mě co jiného, než balot harvesting by tomuto zázraku mohlo napomoct. Ledaže by v USA nějaký program k rozvoji občanské společnosti začal provozovat Člověk v tísni, tím by se zvýšení zájmu o uchopení občanských práv v ghetech dal pochopit.
      Na druhou stranu je pravda, že můžou být republikáni akorát tak naštvaní, že se této příležitosti nechopili sami. Pokud je ten proces správně uchopený, nemusí se jednat o nic nezákonného, byť z pohledu vyššího principu mravního je to trochu mimo.
      Navíc moc nepochybuji o tom, že si demokrati pojistí i další období rozšířením USA o Portoriko, případně Guam nebo Americké panenské ostrovy.Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      17:34 11.01.2021

      danny: "Ledaže by v USA nějaký program k rozvoji občanské společnosti začal provozovat Člověk v tísni" Přesně tak. Jestli se nepletu tak třeba mezi voliteli Georgie byla ...Zobrazit celý příspěvek

      danny:

      "Ledaže by v USA nějaký program k rozvoji občanské společnosti začal provozovat Člověk v tísni"

      Přesně tak. Jestli se nepletu tak třeba mezi voliteli Georgie byla aktivistka, která věnovala spoustu energie přesvědčování lidí ve vyloučených lokalitách aby šli volit. Taky jim pomáhala s tím, aby si dali do pořádku papíry.Skrýt celý příspěvek

     • major
      18:23 11.01.2021

      danny: No k spochybňovaniu výsledkov ešte pikoška: ľudia neoboznámení s procesom voľby (vrátane Trumpa) hovoria napr. o viacnásobnom započítaní jednotlivých lístkov. Pritom si ale ...Zobrazit celý příspěvek

      danny: No k spochybňovaniu výsledkov ešte pikoška: ľudia neoboznámení s procesom voľby (vrátane Trumpa) hovoria napr. o viacnásobnom započítaní jednotlivých lístkov. Pritom si ale neuvedomujú, že v takej Georgii (a nielen tam!) sa volí na jeden arch prezident, senát, tuším ešte sudcovia, úradníci a pod.

      Ak viackrát započítali lístok pre Bidena, tak ako je možné, že rovnaký problém nevznikol v senátnych voľbách (kde prvé kolo vyhrali republikáni)? Podobne pri "harvestingu" - prečo by pomohli len Bidenovi a nie demokratickým kandidátom do senátu?

      Čo sa týka US teritórií (vrátane Portorika, Guamu, ...), tak ich obyvatelia sú občania USA bez volebného práva federálnych inštitúcií (obyvatelia Washingtonu DC zas nemôžu voliť do Kongresu - prezidenta a senátora ale áno). Umožniť im voliť prezidenta štátu, ktorého sú občanmi, mi príde logické a naopak blokovanie tohto práva je politickým kalkulom.

      Rozuné by bolo zmeniť systém voľby prezidenta (a nielen prezidenta) na pomerný. Čo by ale republikánskym kandidátom definitívne zlomilo väz, keďže Gore aj Hillary na hlasy ľudí voľby vyhrali - naposledy vyhral na hlasy svoj druhý mandát Bush jr. proti Kerrymu v roku 2004.Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      10:08 12.01.2021

      Jirosi: ano je to legalni, ale neni to v poradku... jsme toho nazoru, ze maji mit volby min na stejne urovni jako my. Hlavni problem techto voleb bylo ale voleni postou v masovem ...Zobrazit celý příspěvek

      Jirosi: ano je to legalni, ale neni to v poradku... jsme toho nazoru, ze maji mit volby min na stejne urovni jako my.

      Hlavni problem techto voleb bylo ale voleni postou v masovem meritku, coz absolutne pod kontrolou nebylo...

      major: pak se te zeptam, proc tolik lidi volilo pouze prezidenta? Takze bud ta medialni masaz za ty cryri roky vytvorila ohromny TDS a lidi volili ciste proti nemu, nebo pak proc to nehodit demokratum vsude?Skrýt celý příspěvek

     • major
      14:29 12.01.2021

      Shania: Problém z hlasovania poštou spravil Trump. Nebolo to prvýkrát, no prvýkrát z toho bol problém, resp. rovno podvodné hlasy - absurdné. Pritom opakujem: žiadne systémové ...Zobrazit celý příspěvek

      Shania: Problém z hlasovania poštou spravil Trump. Nebolo to prvýkrát, no prvýkrát z toho bol problém, resp. rovno podvodné hlasy - absurdné. Pritom opakujem: žiadne systémové pochybenie nebolo zistené. Že by na to Trump rád upozornil je snáď jasné. Pre mňa je to dôkazom, že voľby boli absolútne v poriadku.

      Teraz sa masovo volilo poštou hlavne vinou COVID. Ja by som tipol, že miestami aj vinou zúfalo malého počtu vlebných miestností v tých "správnych" lokalitách (mimochodom ďalšia absurdita US volebného systému - víťaz kreslí volebné obvody pre ďalšie voľby). Kto z nás by chcel stáť 12 hodín (!) v rade, aby mohol odvoliť?

      Volilo sa len 35 senátorov zo 100, zvyšným ešte neskončilo volebné obdobie (je to podobné ako v ČR - každé 2 roky sa obmení tretina Senátu).Skrýt celý příspěvek

  • liberal shark
   09:00 11.01.2021

   Víte, v tuto chvíli už ani není tolik podstatné, zda proběhlo nějaké velké falšování nebo ne. Podstatný je fakt, že desítky milionů US voličů nevěří v regulérnost volebního ...Zobrazit celý příspěvek

   Víte, v tuto chvíli už ani není tolik podstatné, zda proběhlo nějaké velké falšování nebo ne. Podstatný je fakt, že desítky milionů US voličů nevěří v regulérnost volebního systému. A to je skutečná katastrofa americké demokracie. Takže na místo sprostého nadávání a nedemokratického umlčování oponentů a pochybovačů by všechny státy Unie měly provést radikální reformu svých volebních zákonů a systémů s cílem zajistit a jednoznačně prokázat 100% robustnost, spolehlivost a férovost voleb. Jinak se nikdy nepodaří obnovit důvěru občanů v politický systém a snížit napětí ve společnosti.Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    14:19 11.01.2021

    Jako změnit volební zákony tak, aby už nikdo jiný než Trump nevyhrál?
    Nebo kde je podle vás problém...

    Jako změnit volební zákony tak, aby už nikdo jiný než Trump nevyhrál?
    Nebo kde je podle vás problém...

   • Jan Padesátýpátý
    16:34 11.01.2021

    Ty nechápeš podstatu věci: Pokud bude Trump tvrdit, že volby byly zfalšované, Trumpovi zfanatizovaní voliči to budou opakovat i kdyby předtím proběhlo deset reforem voleb. Stejně ...Zobrazit celý příspěvek

    Ty nechápeš podstatu věci: Pokud bude Trump tvrdit, že volby byly zfalšované, Trumpovi zfanatizovaní voliči to budou opakovat i kdyby předtím proběhlo deset reforem voleb.

    Stejně tak jako jim nestačily přepočítávání hlasů, rozhodnutí soudů kde byli Trumpem dosazení soudci, výsledek vyšetřování Trumpova ministerstva spravedlnosti nebo vyšetřování Trumpova kybernetického úřadu.

    Problém je v tom, že ti lidé chtějí, aby volby byly ukradené. A vytěsní ze své mysli veškerou logiku, která by jim jinak řekla, že není možné aby demokrati dokázali uplatit 99% úředníků, soudců, guvernérů, a to ještě během Trumpovy vlády.
    Podobně jiní lidé chtějí, aby byla Země placatá. Myslíš, že by je cokoli přesvědčilo, že placatá není? Nikoli.Skrýt celý příspěvek

    • JirkaM
     11:35 12.01.2021

     To je právě problém s korespondenčím hlasováním. Lidé mu nevěří, protože prostor pro podvádění tam je ohromný. Nebýt korespondenčního hlasování, Trump by těžko mohl přesvědčivě ...Zobrazit celý příspěvek

     To je právě problém s korespondenčím hlasováním. Lidé mu nevěří, protože prostor pro podvádění tam je ohromný.

     Nebýt korespondenčního hlasování, Trump by těžko mohl přesvědčivě výsledek zpochybňovat.Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      13:30 12.01.2021

      Trump může a bude výsledky zpochybňovat pořád: Trump požádal ministra spravedlnosti Barra, aby ministerstvo údajné podvody prověřilo. Na konci vyšetřování Barr prohlásil, že ...Zobrazit celý příspěvek

      Trump může a bude výsledky zpochybňovat pořád:

      Trump požádal ministra spravedlnosti Barra, aby ministerstvo údajné podvody prověřilo. Na konci vyšetřování Barr prohlásil, že nedošlo k žádným podvodům, které by ovlivnily výsledky voleb. Přesto Trump volby zpochybňuje dál.Skrýt celý příspěvek

   • Ján Paliga
    20:41 11.01.2021

    "Podstatný je fakt, že desítky milionů US voličů nevěří v regulérnost volebního systému. " No ak sú voliči masírovaní konšpiračnými, tzv. "alternatívnymi" či "nemainstreemovými" ...Zobrazit celý příspěvek

    "Podstatný je fakt, že desítky milionů US voličů nevěří v regulérnost volebního systému. "

    No ak sú voliči masírovaní konšpiračnými, tzv. "alternatívnymi" či "nemainstreemovými" médiami, niet sa čo čudovať.... O tom už písali mnohí, aj taká slečna Jessikka Aro... A zaujímavé, že jej tvrdenia sedia....Skrýt celý příspěvek

    • skelet
     07:40 12.01.2021

     pokud se od roku 2016 neustále ve veřejném prostoru neustále masíruje populace o ovlivňování/manipulaci voleb prezidenta, tak se není čemu divit, že prostší lidi tomu pak podlehnou ...Zobrazit celý příspěvek

     pokud se od roku 2016 neustále ve veřejném prostoru neustále masíruje populace o ovlivňování/manipulaci voleb prezidenta, tak se není čemu divit, že prostší lidi tomu pak podlehnou a přestanou volbám věřit.
     Navíc USA mají pachu´t hořkosti ještě volby z roku 2000, které jsou často v popkultuře parodovány jako zfalšované.Skrýt celý příspěvek

  • Shania
   10:22 12.01.2021

   Reknu to asi tak, videl jsem dost nesrovnalosti nejen techto volbach + masova volba postou, ze verim ze k manipulaci doslo... Nicmene pokud se to legalne nedokaze, tak je ...Zobrazit celý příspěvek

   Reknu to asi tak, videl jsem dost nesrovnalosti nejen techto volbach + masova volba postou, ze verim ze k manipulaci doslo...

   Nicmene pokud se to legalne nedokaze, tak je Biden/Harris prezident

   To jeste neznamena, ze by to nemelo byt dukladne vysetrovano, stejne jako minule volby... a melo by dojit ke zmenam, pro lepsi transparentnost a bezpecnost...

   Dalsi problem je, ze spousta lidi zamenuji chovani Trumpa s jeho politikou a naopak, misto toho, aby se vic zajimalo o skutecnou politiku a toho co chce dosahnout druha strana...

   Pak je zcela zrejmy politicky bias big tech a mansteam medii, ktere velkou mirou ovlivnili volby, na to ovsem maji pravo...

   A jestli bude trumpuv odkaz jakykoliv, tak minimalne prispel k tomu, ze big tech a media ukazali svoje karty a vznikne tu konkurence... kdyby se tak stalo pozdeji, mohlo by byt uz prilis pozde.

   Uz jen samotny fakt, ze demokrati jako celek nedokazali 4 roky predstirat, ze jsou normalni, je pro me alarmujici... ale uvidime...Skrýt celý příspěvek

   • major
    14:48 12.01.2021

    Viera na spochybnenie volieb nestačí, ani Trumpovi. A tak je to správne. Pre väčšinu USA aj sveta je ohľadom US politiky alarmujúce niečo úplne iné - o tom je tento článok. Pre ...Zobrazit celý příspěvek

    Viera na spochybnenie volieb nestačí, ani Trumpovi. A tak je to správne.

    Pre väčšinu USA aj sveta je ohľadom US politiky alarmujúce niečo úplne iné - o tom je tento článok.

    Pre mňa je zaujímavé, že ešte niekto verí, že Trump disponoval niečím ako "politikou".Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    15:47 12.01.2021

    Shania: "To jeste neznamena, ze by to nemelo byt dukladne vysetrovano, stejne jako minule volby... a melo by dojit ke zmenam, pro lepsi transparentnost a bezpecnost..." Vyšetřeno ...Zobrazit celý příspěvek

    Shania: "To jeste neznamena, ze by to nemelo byt dukladne vysetrovano, stejne jako minule volby... a melo by dojit ke zmenam, pro lepsi transparentnost a bezpecnost..."

    Vyšetřeno kým, kdo by rozhodoval o tom, zda to co zjistily mělo vliv. Případně jaký výsledek jste ochoten uznat?Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  17:04 10.01.2021

  PL je prvni stat co se zacina branit proti big tech korporacim (to je dusledek cenzury v poslednich nekolika mesicih, ne toho co se stalo vcera) A law is due to be passed in ...Zobrazit celý příspěvek

  PL je prvni stat co se zacina branit proti big tech korporacim (to je dusledek cenzury v poslednich nekolika mesicih, ne toho co se stalo vcera)

  A law is due to be passed in Poland that would fine Big Tech firms $2.2 million every time they unconstitutionally censor lawful speech online.

  Under its provisions, social media services will not be allowed to remove content or block accounts if they do not break Polish law.

  Dalsi staty budou nasledovat. A navic si daji vetsi pozor, aby US korporace nemohli tak snadno ovlivnovat volby v jinych zemich.Skrýt celý příspěvek

  • danny
   17:50 10.01.2021

   Shania: obávám se, že to je marná snaha. Pokud se nevytvoří nějaká větší aliance, je to celkem bez šance. Tihle giganti dokážou zemi střední velikosti vykostit jako kuře. Bez hráče ...Zobrazit celý příspěvek

   Shania: obávám se, že to je marná snaha. Pokud se nevytvoří nějaká větší aliance, je to celkem bez šance. Tihle giganti dokážou zemi střední velikosti vykostit jako kuře. Bez hráče aspoň síly Německa, Francie nebo Velké Británie a tiché podpory pár dalších spojenců je to bezzubé. Navíc je obtížné to promyslet tak, aby ses nedostal do konfliktu s americkou administrativou. Bez ohledu na to, kdo sedí u vesla.Skrýt celý příspěvek

  • SYN_
   20:08 10.01.2021

   O jakém ovlivňování voleb se tu bavíme - o tom prokázaném přes Facebook–Cambridge Analytica v roce 2016 nebo o něčem co ještě ani neumíte pojmenovat, akorát věříte že se ...Zobrazit celý příspěvek

   O jakém ovlivňování voleb se tu bavíme - o tom prokázaném přes Facebook–Cambridge Analytica v roce 2016 nebo o něčem co ještě ani neumíte pojmenovat, akorát věříte že se stalo?

   Obecně, pokud si nebudou (ale totéž platí/bude platit i u nás!) navzájem věřit ani natolik aby si bez výraznějších přehmatů (nějaké maličkosti byly a budou vždycky, jde o to aby to nepřesáhlo limity za kterými by toto rozhodlo o výsledku voleb... čili max. o řád níž než je rozdíl mezi prvním-druhým) pohlídali sčítání papírků kde jsou už předem nejrůznějšími stranami (ani v US nejsou jen dva kandidáti) najmenovány davy zástupců do volebních komisí kde si celý den koukají navzájem pod prsty... tak to se mají (máme) na co těšit. Ideální situace pro novou občanskou válku...Skrýt celý příspěvek

   • Shania
    21:45 10.01.2021
   • danny
    16:47 13.01.2021

    SYN_: můžeš mi říct jedinou věc, která by byla na konání Facebooku nebo Cambridge Analytica nezákoná? Všiml sis zajímavého jevu, jak se o CA (a její mamince SCL Group a Emerdata ...Zobrazit celý příspěvek

    SYN_: můžeš mi říct jedinou věc, která by byla na konání Facebooku nebo Cambridge Analytica nezákoná?

    Všiml sis zajímavého jevu, jak se o CA (a její mamince SCL Group a Emerdata Ltd.) přestalo mluvit, když vylezlo na světlo boží, že se mimo jiné podílela na udělání voleb v JAR, Nigérii, Keni, SAE, Indii, kampani proti Kataru, Brexit, kandidaturu Teda Cruze atd...? A že ty volby dělá min. od roku 1994, tedy v dobách, kdy byla Trumpeta politicky na houbách?Skrýt celý příspěvek

  • liberal shark
   09:03 11.01.2021

   Začínám chápat, proč si ˇČína a Rusko vytvořilo své vlastní internetové platformy. Určitě je také zneužívají ke špehování uživatelů a kšeftování s jejich osobními údaji, ale tím se ...Zobrazit celý příspěvek

   Začínám chápat, proč si ˇČína a Rusko vytvořilo své vlastní internetové platformy. Určitě je také zneužívají ke špehování uživatelů a kšeftování s jejich osobními údaji, ale tím se od US korporací nijak neliší :-(.Skrýt celý příspěvek

   • Ján Paliga
    20:44 11.01.2021

    ... ale líšia.... Miznú im tam ľudia, alebo vypadávajú z okien....

    ... ale líšia.... Miznú im tam ľudia, alebo vypadávajú z okien....

 • bubamara
  16:28 10.01.2021

  Trump a přinejmenším část těch výržníků patří za mříže. Doufejme, že to bude podrobně vyšetřeno. Někteří se předem domlouvali na sítích. Hovořilo se třeba o pověšení zrádce ...Zobrazit celý příspěvek

  Trump a přinejmenším část těch výržníků patří za mříže. Doufejme, že to bude podrobně vyšetřeno.

  Někteří se předem domlouvali na sítích. Hovořilo se třeba o pověšení zrádce Pence. Do Kapitolu si někteří přinesli paralyzéry, stahovací pouta, provazy, trubkové bomby, venku byly nalezeny molotovovy koktejly... Část lidí se uvnitř chovala násilně, výásledkem je pět mrtvých.

  Byla by to i super akce pro jakoukoliv zpravodajskou službu, v kancelářích se dalo dostat ke korespondenci, počítačům aj.

  https://www.msnbc.com/all-in/w... Skrýt celý příspěvek

  • Shania
   16:58 10.01.2021

   Trumpa nemas zavrit za co a on nic protipravnoho neudelal...
   Ti co se ucastnili toho vniknuti, obzvlas ta cas co to zincenavala a pripravila se na to musi jit sedet.

   Trumpa nemas zavrit za co a on nic protipravnoho neudelal...
   Ti co se ucastnili toho vniknuti, obzvlas ta cas co to zincenavala a pripravila se na to musi jit sedet.

  • danny
   18:04 10.01.2021

   bubamara: chceš zavřít každého, kdo u nás svolává demošku na staromák a pak odtud táhne před Strakovku nebo na Hrad? Fakt jako? Pročti si komentáře na FB, na Twitteru, jak je ...Zobrazit celý příspěvek

   bubamara: chceš zavřít každého, kdo u nás svolává demošku na staromák a pak odtud táhne před Strakovku nebo na Hrad? Fakt jako? Pročti si komentáře na FB, na Twitteru, jak je potřeba ABéčko vymést, zatočit s hradním vlastizrádcem? Ne, fakt. To není trestné. A pokud by se naše policie chovala obdobně, tak se ti aktivisti různých názorů promenádují po úřadu vlády nebo Vladislavském sále dvakrát do měsíce.
   To, co se odehrávalo před Kapitolem by měla zvládnout bez ublížení na zdraví průměrná pořádková služba přítomná na libovolném fotbalovém utkání.
   Nevím, jestli je v USA trestné mít v autě naskládané moloťáky, nebo až jejich použití. A u té ostatní výbavičky, je celkem rutina, jak se k takové věci staví soudy. Opět. Je sakra rozdíl mít v autě lešenářskou trubku. Mít trubku v ruce při zatčení. Přetáhnout před zatčením trubkou policajta. Způsobit policajtovi zranění, lehké, těžké, s následkem smrti.
   A buď si jistý, že orgány činné v trestním řízení znají velmi přesně definice nabádání ke zločinu, organizovaná skupina, vyhrožování, stalking, zločin ve fázi přípravy. A uvidíš, že to nakonec nebude tak horké, jak momentálně blouzní různí komentátoři.Skrýt celý příspěvek

   • Scotty
    22:01 10.01.2021

    danny Trestné je přikročit od slov k činům. Případně pokud je důvodné podezření že se na něco takového chystáš. /To, co se odehrávalo před Kapitolem by měla zvládnout bez ...Zobrazit celý příspěvek

    danny
    Trestné je přikročit od slov k činům. Případně pokud je důvodné podezření že se na něco takového chystáš.

    /To, co se odehrávalo před Kapitolem by měla zvládnout bez ublížení na zdraví průměrná pořádková služba přítomná na libovolném fotbalovém utkání. /
    Doporučuji se podívat na pár záznamů. Těch lidí tem rozhodně pár nebylo. Ovšem i kdyby tam nebyl žádnej policajt nebyl, tak nikdo nemá právo udělat to co udělali.

    /Způsobit policajtovi zranění, lehké, těžké, s následkem smrti./
    Je to v zásadě jedno. V tom posledním případě vás tedy budou soudit i za vraždu/zabití.

    Jaké trestněprávní důsledky to bude mít se ještě uvidí, ale nepochybně budou.
    https://www.idnes.cz/zpravy/za... Skrýt celý příspěvek

    • danny
     11:17 11.01.2021

     Scotty: ale já jinými slovy řekl to samé, co ty. Nemůžeš někoho trestat za to, že se baví o tom, že by už bylo potřeba toho Babiše defenestrovat a vyzívá lidi na fejsbůku k ...Zobrazit celý příspěvek

     Scotty: ale já jinými slovy řekl to samé, co ty. Nemůžeš někoho trestat za to, že se baví o tom, že by už bylo potřeba toho Babiše defenestrovat a vyzívá lidi na fejsbůku k demošce a pochodu ke strakovce. Policie, orgány činné v trestním řízení a soudy jsou schopny odlišit silácké kecy nebo nekorektní tlachy od trestného činu, případně trestného činu ve stádiu přípravy.

     Americké orgány měly přesně zmapováno, kolik lidí je na cestě, kolik se jich tam shromáždit může, a kolik se jich nakonec sešlo. Dokonce omezovaly dopravu a rušily spojení, aby se účast regulovala. Mezi začátkem demonstrace a vniknutím do Kapitolu uběhly hodiny. To, že tvrdím, že zabránit vstupu davu do chráněné budovy by měla zvládnout jakákoli ochranná služba nijak neimplikuje tvrzení, že to, co část davu učinila, není nezákonné. Samozřejmě je. Bylo to trestné, a odsouzeníhodné.

     Ano, v případě zranění policisty bude souzen ten, kdo policistu napadl. Nikdy organizátor libovolného eventu. Celá konstrukce "Trump je odpovědný za smrt policisty, protože podněcoval" je ujetá. Ne, odpovědný je jen a jen ten magor, který sundal hasičák ze zdi a někoho ním mlátil do hlavy.Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      15:58 11.01.2021

      Rozhodně má morální odpovědnost. Jaké další následky ponese se teprve uvidí.

      Rozhodně má morální odpovědnost. Jaké další následky ponese se teprve uvidí.

     • danny
      17:10 11.01.2021

      Scotty: souhlas. Morální, s reálnými dopady politickou. Tohle vlákno vzniklo mým vymezením proti tvrzení "Trump patří za mříže". Můžeme se bavit o tom, jestli patří na politické ...Zobrazit celý příspěvek

      Scotty: souhlas. Morální, s reálnými dopady politickou. Tohle vlákno vzniklo mým vymezením proti tvrzení "Trump patří za mříže". Můžeme se bavit o tom, jestli patří na politické hnojiště, ale to je jiná diskuse.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      07:11 12.01.2021

      Zapomínáte na to, že existují zákony proti mafii. Kde boss jde sedět za vraždu! Přitom vlastně podle vás nic neudělal, protože je přece svoboda slova.

      Zapomínáte na to, že existují zákony proti mafii. Kde boss jde sedět za vraždu! Přitom vlastně podle vás nic neudělal, protože je přece svoboda slova.

     • danny
      13:44 12.01.2021

      Jirosi: ale no taak, trochu soudnosti...

      Jirosi: ale no taak, trochu soudnosti...

     • Jirosi
      18:51 12.01.2021

      Danny: Říkat si to můžete, než se to stane. Tady je výzva, i následné provedení výzvy.

      Danny: Říkat si to můžete, než se to stane. Tady je výzva, i následné provedení výzvy.

     • Torong
      08:13 13.01.2021

      Víš Jirosi, v té tvé mafii, je onen boss v jistém smyslu nadřízeným. Mafie je organizace a boss je přímo zodpovědný za činy svých "podřízených". Kdežto demonstrace je shromáždění, ...Zobrazit celý příspěvek

      Víš Jirosi, v té tvé mafii, je onen boss v jistém smyslu nadřízeným. Mafie je organizace a boss je přímo zodpovědný za činy svých "podřízených". Kdežto demonstrace je shromáždění, kde účastníci nemají povinnost vykonat to co říká ten s megafonem a naopak ten s megafonem nenese odpovědnost (trestnou) za to co dělají účastníci. Jinýmibslovy, každý je sám za sebe.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      13:03 13.01.2021

      Pokud vyzíváš k nižším daním, a tví posluchači zdemolují obchod. Pak máš pravdu. Pokud, ale vyzíváš k narušení demokratického procesu, a tví posluchači se o to pokusí. Pak máš ...Zobrazit celý příspěvek

      Pokud vyzíváš k nižším daním, a tví posluchači zdemolují obchod. Pak máš pravdu.
      Pokud, ale vyzíváš k narušení demokratického procesu, a tví posluchači se o to pokusí. Pak máš odpovědnost, jako ten mafián.
      Stále o tom rozhoduje soud. Ten může na základě důkazů o podvodech uznat, že jste byli v právu. Problém je, že tady už se soud vyjádřil. Důkazy nestojí ani za zahájení procesu...Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  14:09 10.01.2021

  Škoda, že Arnold nemůže kandidovat.
  https://www.facebook.com/92697...

  Škoda, že Arnold nemůže kandidovat.
  https://www.facebook.com/92697...

  • Scotty
   18:34 10.01.2021

   Pěkně řečeno. Škoda že ti co vtrhli do Kapitolu a jejich sympatizanti to nikdy nepochopí.

   Pěkně řečeno. Škoda že ti co vtrhli do Kapitolu a jejich sympatizanti to nikdy nepochopí.

 • vaclavslovacek
  10:27 10.01.2021

  Myslím, že autor asi kvůli emocím slívá několik věcí dohromady. Trochu bych to rozložil na tyhle části: 1) Selhání ochrany Kapitolu je absolutně nepochopitelné. Mělo by být ...Zobrazit celý příspěvek

  Myslím, že autor asi kvůli emocím slívá několik věcí dohromady. Trochu bych to rozložil na tyhle části:

  1) Selhání ochrany Kapitolu je absolutně nepochopitelné. Mělo by být pořádně vyšetřeno. Vždy budou existovat radikálové v mnoha různých spektrech politického spektra a nemůže se stát, že si budou běhat po Kapitolu nebo jiné instituci.

  2) Ti, co pronikli do Kapitolu, nebo k tomu nabádali ostatní spáchali trestný čin. Měli by být postrestáni a uhradit škodu.

  3) Svolat demonstraci ke Kapitolu, ani říkat že volby neproběhli korektně trestný čin není. Trump za to může nést politickou zodpovědnost, ale to je tak všechno. Vzpomínáte si na ty časy, kdy jsme obvňovali ostatní země z manipulace voleb, když neměly volební výsledky dostupné pár hodin po uzavření místností?

  4) Srovnání s násilím při BLM protestech je docela na místě. Obě události mají politické pozadí a vážou se ke stejným volbám, ale velmi rozdílnou reakci v médiích. BLM má daleko větší materiální škody a tuším, že obětí je tuším 15+. Přesto se k výtržníkům (eufemismus) mohli politici přihlásit - například sponzorováním kaucí, klekáním, apod. K násilníkům v Kapitolu se nikdo hlásit nechce. Z toho mi plyne strašidelný výstup. U jedné časti společnosti vadí násilí, ať ho páchá kdokoliv. Ale u druhé vadí, jen když ho páchá protistrana.

  5) Myslím, že současná diskuze cenzura/necenzura je hodně složitá. Obecně si myslím, že argumenty "soukromá společnost" si může dělat, co chce je velmi silný. Argument, že cenzura se týká jen státu na druhou sranu je podle mě velmmi slabý a ignoruje technologický vývoj za posledních 10 let. Kdy se technologické firmy staly v oblasti šíření informací (ovlivňování názorů) mocnější než státy. A jen bych připomněl, že ty co dělají rozhodnutí o "šíření informací" v těch firmách, voliči určitě nevolili. Na druhou stranu si nedokážu představit robustní řešení.

  6) Myslím, že musí proběhnout opravdu důkladné a věrohodné prošetření průběhu voleb. Smetení ze stolu je extrémně riskantní. Množství lidí, které bude věřit, že byly sfalšované bude extrémně vysoké. Čím důkladnější a věrohodnější vyšetřování bude, tím více lidí bude mít důvěru. Radikály nepřesvědší nikdo nikdy. Ale o to nejde. To je minium lidí. V uplynulém volebním období strávila média 3 roky pumpováním "ruských" konspiračních teorií o ukradených vobách až do výsledků Mullerova vyšetřování. Tak proč si to teď nezopakovat?Skrýt celý příspěvek

  • Shania
   10:36 10.01.2021

   4. Antifa po mesice delala bordel v Portlandu, pres 1000 zatcenych... vsichni okamzite propusteni a 90% stihani uz je zastaveno mistni prokuraturou...

   4. Antifa po mesice delala bordel v Portlandu, pres 1000 zatcenych... vsichni okamzite propusteni a 90% stihani uz je zastaveno mistni prokuraturou...

   • Alien
    12:28 10.01.2021

    To je při pouličních nepokojích běžný postup. Brání se tak eskalaci napětí. Seberou všechny, ale zadržení zůstanou jen skuteční pachatelé trestných činů – tedy těch vašich zbylých ...Zobrazit celý příspěvek

    To je při pouličních nepokojích běžný postup. Brání se tak eskalaci napětí. Seberou všechny, ale zadržení zůstanou jen skuteční pachatelé trestných činů – tedy těch vašich zbylých 10%. Ostatní co tam šaškovali se propustí. Je to tak při fotbalových výtržnostech, při akcích zpovykaných antirouškařů apod. Vám asi vadí spíš jakási obecná společenská tolerance. Ovšem pokud je dnes Antifa jedinou silou, která neváhá konfrontovat neonacisty osobně a přímo na ulici a nikdo jiný vč. policie to nedělá – nemáme na výběr. Nepřestane mě, udivovat že v našem civilizačním okruhu jsou schopni lidé stát na straně neonacistů a ostouzet antifašisty. Nejčastěji k tomu ostouzení používají poukaz na to, že je Antifa levicová a v dálce tahá za provázky někdo mocný. Obvykle třeba Žid Soros. Je to jen pokračování nacistické propagandy, která tvrdila, že skutečným nepřítelem nacionálního socialismu a Německa je "židobolševik". Tenhle termín se už dnes konzervativci neodváží použít, napíšou spíš Sorosem placení levičáci. To je ale totéž.Skrýt celý příspěvek

    • skelet
     12:37 10.01.2021

     Antifa a nackove. Stejná verbež jen z opačné strany fronty.

     Antifa a nackove. Stejná verbež jen z opačné strany fronty.

     • Alien
      14:21 10.01.2021

      Napsal byste stejně lehce i Rudá armáda a Whermacht, stejná verbež jen z opačné strany fronty?

      Napsal byste stejně lehce i Rudá armáda a Whermacht, stejná verbež jen z opačné strany fronty?

     • skelet
      14:28 10.01.2021

      Ale to jsi nenapsal.

      Ale to jsi nenapsal.

     • Alien
      14:30 10.01.2021

      to skelet:

      Ale vy jo.

      to skelet:

      Ale vy jo.

     • skelet
      14:37 10.01.2021

      Já ne. Já žádné srovnání RA vs Wehrmacht nepsal. Já psal srovnání Antifa vs neonackove. Chcesli přirovnání je to jako výběr mezi gestapem a NKVD. Stejná verbež. Chápu, že tě to ...Zobrazit celý příspěvek

      Já ne. Já žádné srovnání RA vs Wehrmacht nepsal. Já psal srovnání Antifa vs neonackove. Chcesli přirovnání je to jako výběr mezi gestapem a NKVD. Stejná verbež.
      Chápu, že tě to jako člena Antify uráží, ale to je tvůj problém.Skrýt celý příspěvek

    • Shania
     13:04 10.01.2021

     No Soros financuje kampane tehle navladnich a politiku, ngo atd, aby je dostal kam potrebuje a ti je pak nechaji delat bordel... Jaka je jeho dalsi agenda nevim, ale tohle rozhodne ...Zobrazit celý příspěvek

     No Soros financuje kampane tehle navladnich a politiku, ngo atd, aby je dostal kam potrebuje a ti je pak nechaji delat bordel... Jaka je jeho dalsi agenda nevim, ale tohle rozhodne neni zadna konspirace, ale fakt... problem lidi jako ty je, ze jen slysi soros a hned cokoliv s tim souvysi jde do stejne skatulky jako ta nejdivocejsi konspiracni teorie... a uz vubec nechapu, to ze je on 'zid' ma vliv na cokoliv.

     Anfifa tam mesic utocila na federalni soud mimochodem a snazili se ho zapalit, pouzivali lasery pro oslepeni atd. nevim co by se na tom melo tolerovat? Myslim, ze je v zajmu vsech stran, aby tohle nikdo delat nemohl, obzvlast tech co chteji pokojne demonstrovat proti cemukoliv.Skrýt celý příspěvek

     • Alien
      14:19 10.01.2021

      Nic se na tom netoleruje. Antifu nechal Trump zařadit mezi teroristické organizace. Její členové jsou zatýkáni a vězněni v USA stejně jako třeba v Rusku. Navíc Antifa je velmi úzká ...Zobrazit celý příspěvek

      Nic se na tom netoleruje. Antifu nechal Trump zařadit mezi teroristické organizace. Její členové jsou zatýkáni a vězněni v USA stejně jako třeba v Rusku. Navíc Antifa je velmi úzká organizace a pracuje v utajení. Nebo ty snad znáš "předsedu" americké Antify? Davy demonstrantů, které vidíš na ulicích je mix všemožných naštvaných lidí s Antifou možná sympatizujících, ovšem nikdo z nich členem Antify není. To je velký omyl.Skrýt celý příspěvek

     • Dzin
      22:36 10.01.2021

      Alien Aniž bych se chtěl nějak zastávat Trumpa, tak pokud vím jeho administrativa sice dostal petici, aby Antifa byla zařazena mezi teroristické skupiny, ale odmítla to s poukazem, ...Zobrazit celý příspěvek

      Alien
      Aniž bych se chtěl nějak zastávat Trumpa, tak pokud vím jeho administrativa sice dostal petici, aby Antifa byla zařazena mezi teroristické skupiny, ale odmítla to s poukazem, že dle federálního zákona to není možné.

      Trump sám sice prohlašoval, že ji tam zařadí, ale neudělal to a to proto, že k tomu nemá dostatečné pravomoci. Tudíž pokud jsou členové Antifa zatýkáni a vězněni v USA, nemá to s tímto žádnou spojitost.Skrýt celý příspěvek

     • danny
      11:26 11.01.2021

      Dzin: k několika zatčením došlo, ale na základě konkrétních trestných činů. ...Zobrazit celý příspěvek

      Dzin: k několika zatčením došlo, ale na základě konkrétních trestných činů. https://www.idnes.cz/zpravy/za...
      Ale obecně ani ze statistik nevyplývá, že by i v průběhu demonstrací docházelo k přednostnímu zatýkání členů Antify. https://www.nytimes.com/2020/0... Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   18:23 10.01.2021

   "3) Svolat demonstraci ke Kapitolu, ani říkat že volby neproběhli korektně trestný čin není. Trump za to může nést politickou zodpovědnost, ale to je tak všechno. Vzpomínáte si na ...Zobrazit celý příspěvek

   "3) Svolat demonstraci ke Kapitolu, ani říkat že volby neproběhli korektně trestný čin není. Trump za to může nést politickou zodpovědnost, ale to je tak všechno. Vzpomínáte si na ty časy, kdy jsme obvňovali ostatní země z manipulace voleb, když neměly volební výsledky dostupné pár hodin po uzavření místností?"

   Trestné to není, jen do doby kdy k tomu nemáte vyjádření soudu. Pokud neakceptujte ani to, jako představitel výkonné moci. Pak je něco hodně špatně.Skrýt celý příspěvek

   • vaclavslovacek
    10:18 11.01.2021

    Nevím, ale naposledy, co jsem slyšel se soudy řídí zákony a americkou ústavou. Navíc jsem nezachytil, že by novináři, facebook, Twitter a spol. byli soudci. I když se tak teď ...Zobrazit celý příspěvek

    Nevím, ale naposledy, co jsem slyšel se soudy řídí zákony a americkou ústavou. Navíc jsem nezachytil, že by novináři, facebook, Twitter a spol. byli soudci. I když se tak teď chovají.Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   18:32 10.01.2021

   5) Názor společnosti ovlivňují technologické firmy jen tím, že dávají v podstatě neomezený prostor spekulacím všeho druhu. Výsledky této každodenní masáže ve vlastní sociální ...Zobrazit celý příspěvek

   5) Názor společnosti ovlivňují technologické firmy jen tím, že dávají v podstatě neomezený prostor spekulacím všeho druhu. Výsledky této každodenní masáže ve vlastní sociální bublině byl vidět u Kapitolu i jinde.

   6) Tady zapomínáte na jednu historickou paralelu, kdy soudní proces se změnil spíše v propagaci hnutí (NSDAP). Právě proto, je potřeba pokud ty důkazy nedávají smysl je rovnou odmítnout a vůbec nedat možnost ke spekulacím.
   Stejně jako lidí neuznávají výsledky vyšetřování 11/09/01, stejně tak by neuznali jakékoliv důkazy co by potvrdily regulérnost výsledku pro Biden. Díky každodenní masáži, je těžké si udržet odstup.Skrýt celý příspěvek

   • vaclavslovacek
    19:12 10.01.2021

    5) To není pravda. Ovlivňují ji mnoha jinými věcmi včetně cílové reklamy. Což byl například i způsob, jak dokázal Trump s menším rozpočte věst daleko efektivnější kampaň v roce ...Zobrazit celý příspěvek

    5) To není pravda. Ovlivňují ji mnoha jinými věcmi včetně cílové reklamy. Což byl například i způsob, jak dokázal Trump s menším rozpočte věst daleko efektivnější kampaň v roce 2016.

    Kdo bude rozhodovat o tom, jakým speklacím se bude dávat prostor? Co třeba spekulace o tim, že NSA porušuje americkou ústavu sledováním vlastních občanů? Nebo třeba spekulace, že například Irák nemá zbraně hromadného ničení před našim útokem na něj? Co třeba spekuklace o tom, že Putin zařídíl Trumpovi vítězství v 2016?

    Doporučuju vždy jednoduchou představu. Nastavte pravidla. Dejte je do ruky svému největšímu nepříteli. Když budete mít dobrý pocit, jak s vámi podle vašich pravidel bude zacházet, máte rozumná pravidla.

    6) Takže si myslíte, že kvalita vyšetřování by v dnešních spojených státech byla srovnatelná s meziválečný Německem? Nechcete si od srovnávání všeho s nacisty odpočinout? Hitler a NSDAP je pěkné strašení, ale s trochou představivosti takovou paralelu najdete ke všemu.

    Jaké procento lidí nevěří takovým vyšetřováním? Jak jsem psal, nejde, o to přesvědčit radikály. Ty nepřesvědčí nikdy nikdo a vzhledem k jejich počtu o to ani nejde. Ano jsou lidi, co neuznávají oficiální průběh 9/11. Jsou lidé, kteří i po Mullerově vyšetřování věří, že Rusko zajistilo zvolení Trumpa.

    Pokud důkazy nedávají smysl, tak je právě nejlepší je ukázat na světlo světa. Podle mě je to nejjednodušší cesta ke smíření a měl by to být první krok Bidena, kterým by získal důvěru mnoha lidí.Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     21:41 10.01.2021

     Těm lidem je jedno jaká se jim zobrazuje "reklama", oni čtou jen to co odpovídá jejich světonázoru. I když jim bude každý den zobrazovat 10 článků o tom, že jejich strana lže. Oni ...Zobrazit celý příspěvek

     Těm lidem je jedno jaká se jim zobrazuje "reklama", oni čtou jen to co odpovídá jejich světonázoru. I když jim bude každý den zobrazovat 10 článků o tom, že jejich strana lže. Oni dostanou od kamarádů 20-100x vice odkazů, kterým věří.

     Na tyhle má vliv čistě jejich sociální bublina.

     Ale vy důkazy byli vyvráceny, jen byli tak snadno vyvratitelné, že k tomu nebylo potřebovat zahajovat soudní proces. To, že to druhá strana odmítá uznat je také fakt. Místo toho, stále vymýšlela jakou kličku použít k tomu, aby dosáhla svého.

     Sice je paralela z NDSAP často zneužívaná, ale zrovna tady došlo k ke skutečnému útoku na zákonodárné shromáždění s cílem změnit jeho usnesení!Skrýt celý příspěvek

     • vaclavslovacek
      10:30 11.01.2021

      A co myslíte, že živí Facebook? To bude asi ta vysoce cílená reklama, co tam Facebook nezobrazue, ne? Sám CEO Cambridge Analytiky ma super prezentaci, kde to ukazuje. Ještě před ...Zobrazit celý příspěvek

      A co myslíte, že živí Facebook? To bude asi ta vysoce cílená reklama, co tam Facebook nezobrazue, ne? Sám CEO Cambridge Analytiky ma super prezentaci, kde to ukazuje. Ještě před vítězstvím Trumpa, pro kterého tehdy pracovali.

      Samozřejmě, že část toho, co se vám zobrazuje je obsah, který vás tam udrží. Pak je samozřejmě ta druhá část, kdy si někdo koupí reklamu selektivně pro cílenou demografii. A nebo stejné mechanismy použijete přímo jako Facebook. Pokud má Facebook například velmi silnou morální motivaci konat dobro (jak většinou velké korporace, které z vás těží každý dolar, mají).

      Viz velmi jednoduché věci, které jsou prakticky neprokazatelné, protože nikdo samozřejmě do algoritmu určující podobu feedu-výsledku hledání nevidí - zobrazení výzvy volit jen cílené demografii, posunutí některých příspěvků odkazů na druhou stránku výsledků na Google apod.

      Nevěřím politikům bez transparentnosti. Nechápu proč bych měl věřit korporacím bez transparentnosti.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      14:33 11.01.2021

      Ale účinnost, té cílené reklamy je mizivá. Nevím jak vy, ale v životě jsem si nekoupil nic díky reklamě na internetu. Pokud by fungovala, pak tu máme stáda ovcí. Ty tu sice máme, ...Zobrazit celý příspěvek

      Ale účinnost, té cílené reklamy je mizivá. Nevím jak vy, ale v životě jsem si nekoupil nic díky reklamě na internetu.
      Pokud by fungovala, pak tu máme stáda ovcí. Ty tu sice máme, ale neslouží korporacím! Slouží k rozkládání společnosti právě pomocí uzavřených sociálních bublin. Výsledkem toho je Trump, Brexit, atd,..Skrýt celý příspěvek

    • Jan Padesátýpátý
     00:36 11.01.2021

     "Kdo bude rozhodovat o tom, jakým speklacím se bude dávat prostor?" O tom rozhoduje už dnes facebook. Zobrazuje témata lidem tak, aby strávili co nejvíce času na facebooku. Pokud ...Zobrazit celý příspěvek

     "Kdo bude rozhodovat o tom, jakým speklacím se bude dávat prostor?"

     O tom rozhoduje už dnes facebook. Zobrazuje témata lidem tak, aby strávili co nejvíce času na facebooku.
     Pokud milujete videa o tom, že země je placatá, bude vám zobrazovat taková videa.
     Pokud klikáte na příspěvky o ukradených volbách, bude zobrazovat ty. A rozhodně vám NEUKÁŽE informaci, že Trumpovo ministerstvo řeklo že vyšetřování voleb nenašlo žádná závažná pochybení, která by zvrátila výsledky voleb.Skrýt celý příspěvek

     • vaclavslovacek
      10:38 11.01.2021

      Asi jsem tu otázku nepoložil jasně. Ale otázka byla, kdo bude rozhodovat, šíření jakého názoru je trestné. Aka, kdo bude rozhodovat, co je pravda. Protože teď se rozhodně nečeká na ...Zobrazit celý příspěvek

      Asi jsem tu otázku nepoložil jasně. Ale otázka byla, kdo bude rozhodovat, šíření jakého názoru je trestné. Aka, kdo bude rozhodovat, co je pravda. Protože teď se rozhodně nečeká na soudy a cenzuruje se více než pomluva a vyzývání k násilí.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      14:35 11.01.2021

      Vždy rozhodují soudy!
      I zde se můžete soudit, pokud se cítíte, že vaše práva byla dotčena. Ale stejně, tak může někdo podat trestní oznámení na váš text.

      Vždy rozhodují soudy!
      I zde se můžete soudit, pokud se cítíte, že vaše práva byla dotčena. Ale stejně, tak může někdo podat trestní oznámení na váš text.

     • Jan Padesátýpátý
      16:44 11.01.2021

      vaclavslovacek: Ano, rozhodovat by o tom měly soudy. Jenomže na soudy se nečeká, protože současné zákony poskytovatele obsahu nutí, aby zastupovaly soudy a samy mazaly "závadné" ...Zobrazit celý příspěvek

      vaclavslovacek:

      Ano, rozhodovat by o tom měly soudy.
      Jenomže na soudy se nečeká, protože současné zákony poskytovatele obsahu nutí, aby zastupovaly soudy a samy mazaly "závadné" příspěvky. A protože facebook nevidí soudci do hlavy, je logické, že toho raději smaže víc než míň.

      Já ten zákon trochu chápu, protože je těžké najít anonyma, který vyzýval ke zplynování Židů.

      Řešením by možná bylo, pokud by se uživatel mohl přihlásit 1) jako anonym nebo 2) s ověřenou identitou. V tom druhém případě by facebook neměl zodpovědnost za jeho příspěvky.Skrýt celý příspěvek

   • cejkis
    21:28 10.01.2021

    A když máte jiný názor označí to jako dezinformaci. Když se masa lidí zvedne a přesune se na jinou sociální síť, tak ji google a apple zablokují. Ale jinak vůbec nic špatného ...Zobrazit celý příspěvek

    A když máte jiný názor označí to jako dezinformaci. Když se masa lidí zvedne a přesune se na jinou sociální síť, tak ji google a apple zablokují.

    Ale jinak vůbec nic špatného nedělají. TVL, to už nemyslíte vážně.Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     21:58 10.01.2021

     Můžeme diskutovat, kdo má pravdu ve spoustě oblastí. Klidně to můžeme dotáhnou až k soudu. Ale pokud žijeme v normální demokracii, pak ten soud je konečný rozhodcem. Tady rozhodl, ...Zobrazit celý příspěvek

     Můžeme diskutovat, kdo má pravdu ve spoustě oblastí. Klidně to můžeme dotáhnou až k soudu. Ale pokud žijeme v normální demokracii, pak ten soud je konečný rozhodcem.
     Tady rozhodl, i přesto stále nedošlo k omezení!
     To nastalo, daná osoba podněcovala jednání proti rozhodnutí soudu. Tady můžete sociální sítě vinit, právě a pouze jen ze sociální bubliny. Nikoliv z cenzury názorů!

     Jinými slovy, si stěžujete na to, že vám sociální sít umožňuje dělat to co děláte. Tedy sdílet alternativní pohled....Skrýt celý příspěvek

     • vaclavslovacek
      11:15 11.01.2021

      "Tady můžete sociální sítě vinit, právě a pouze jen ze sociální bubliny. Nikoliv z cenzury názorů!" ... A to víte proto, že jste díky trasparentnosti velkých společností, ...Zobrazit celý příspěvek

      "Tady můžete sociální sítě vinit, právě a pouze jen ze sociální bubliny. Nikoliv z cenzury názorů!" ... A to víte proto, že jste díky trasparentnosti velkých společností, vyhodnotil, jaké faktory ovlivňují zobrazování výsledků a jejich pořadí?

      Šíření názoru na férovost voleb vám můžou zakázat v diktatuře. V US by to bylo bezprecendentní. To budeme zakazovat i šíření konspirační teorie o tom, jak zajistil Trumpovi vítězství Putin?

      Mimo diktatury to většinou funguje tak, že zabráníte v násilí malé skupině lidí (cca tisíce) než abyste museli ohrozit svobodu projevu desítek milionů. Pochybnosti odstraňujete maximalizací transparentnosti (a tím odstraňování možností k pochybám) místo umlčování.

      Ale chápu, že je to náročnější, jak na realizaci, tak na pochopení.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      14:47 11.01.2021

      Uvědomte si, že pokud by Trump dal ty Sociální media k soudu, a oni prohráli. Klidně by mohli pro změnu zakázat je! Tudíž, oni každou akci zvažují podstatně více než vy si ...Zobrazit celý příspěvek

      Uvědomte si, že pokud by Trump dal ty Sociální media k soudu, a oni prohráli. Klidně by mohli pro změnu zakázat je!

      Tudíž, oni každou akci zvažují podstatně více než vy si myslíte.Skrýt celý příspěvek

     • Ján Paliga
      20:55 11.01.2021

      @ vaclavslovacek "To budeme zakazovat i šíření konspirační teorie o tom, jak zajistil Trumpovi vítězství Putin?" Keď sa to tak vezme, ešte si pamätám fotografie ruských občanov, ...Zobrazit celý příspěvek

      @ vaclavslovacek

      "To budeme zakazovat i šíření konspirační teorie o tom, jak zajistil Trumpovi vítězství Putin?"

      Keď sa to tak vezme, ešte si pamätám fotografie ruských občanov, kde držali transparenty v azbuke - "Trump naš"....
      A o štvavých kampaniach vedených GRU a "trolou farmou" počas predvolebnej kampane je tiež zbytočné písať.... "Len tak" to určite nebolo.... Rovnako ako rozoštvávanie pred týmito voľbami.... ani to "nebola náhoda".... A to rozoštvávanie neprebieha len v Spokojných štátoch, ale aj u nás, v Európe....Skrýt celý příspěvek

    • Ján Paliga
     20:50 11.01.2021

     Dezinformácia, čiže lož nie je iný názor....

     Dezinformácia, čiže lož nie je iný názor....

  • liberal shark
   09:10 11.01.2021

   Ad 5) Internetové platformy jsou vlastně komunikační služba, srovnatelná třeba s telefonem nebo poštou. Jak by se někomu líbilo, kdyby Česká pošta nebo O2 cenzurovala zásilky a ...Zobrazit celý příspěvek

   Ad 5) Internetové platformy jsou vlastně komunikační služba, srovnatelná třeba s telefonem nebo poštou. Jak by se někomu líbilo, kdyby Česká pošta nebo O2 cenzurovala zásilky a odstřihla nepohodlné zákazníky od svých služeb ? To, co momentálně prováději Big-Tech v USA je vlastně státní převrat. Amazon přes noc vyhazuje službu Parler ze svých serverů, protože neprovádí cenzuru. CNN vydírá kabelovky, aby vyhodily Fox News. Takhle nějak funguje fašismus v praxi !Skrýt celý příspěvek

   • vaclavslovacek
    10:55 11.01.2021

    S tím obecně souhlasím. Ale není to úplně tak jednoduché. USA mají úpravu, která sprošťuje Google a podobné služby zodpovědnosti za cizí obsah a odkazy, které zobrazují. To je ...Zobrazit celý příspěvek

    S tím obecně souhlasím. Ale není to úplně tak jednoduché. USA mají úpravu, která sprošťuje Google a podobné služby zodpovědnosti za cizí obsah a odkazy, které zobrazují. To je přesně z důvodu, který píšete. A v podstatě jim dává "neuralitu" aka pošta, O2 apod. jak píšete. Tam si myslím, že především krok Amazonu je absolutně nepřijatelný.

    Myslím, že v US byl návrh, aby si firma musela vybrat mezi neutralitou - neručí za obsah třetích stran na své platformě, ale nemůže bez soudního příkazu dělat, co předvedly tech firmy v uplynulých letech. Druhá volba pro firmu by byl opak neurality - můžete mazat tento obsah a vybírat si podle obsahu, komu nabídnete služby. Ale v tomto případě ručíte za všechen obsah třetích stran na své platformě. Stáváte se de fakto vydavatelem.

    To je podle mě docela rozumný krok, který dává firmám možnost si vybrat mezi oběma modely. Tady by to bylo docela zajímavé právě pro ten Amazon. Musel by si vybrat jestli bude ručit za vše, co na jeho serverech běží - jakýkoliv web, databáze apod.

    Kde je extrémní problém je viditelnost do algoritmů, které ovlivňují viditelnost obsahu daleko sofistikovanějším (personifikovaným) způsobem. Včetně mechanismů jako je shadow-banning. Pokud to technologická firma udělá dobře/chytře prakticky není možnost tohle identifikovat.

    Navíc k tomu nahoře. Jsou absolutně legitimní způsoby, jak řadit výsledky, co nejlépe pro uživatele (z pohledu přínosu pro uživatele, ne firmu).Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    14:58 11.01.2021

    Překvapivě i Pošta má pravidla pro zasílání zásilek. Stejně tak provádí jejich kontrolu. Funkční bombu vám fakt nedoručí... Operátoři musí všechny hovory+polohu uchovávat.... ...Zobrazit celý příspěvek

    Překvapivě i Pošta má pravidla pro zasílání zásilek. Stejně tak provádí jejich kontrolu.
    Funkční bombu vám fakt nedoručí...
    Operátoři musí všechny hovory+polohu uchovávat.... Zablokování čísla je standartní procedura!Skrýt celý příspěvek

   • Jan Padesátýpátý
    16:50 11.01.2021

    Telefon a pošta obstarává komunikaci 1-1. Ano, takový je mesenger facebooku. Tweetování jebo zveřejňování videí je ale něco úplně jiného. pošta a telefon jsou veřejné služby a ...Zobrazit celý příspěvek

    Telefon a pošta obstarává komunikaci 1-1. Ano, takový je mesenger facebooku. Tweetování jebo zveřejňování videí je ale něco úplně jiného.

    pošta a telefon jsou veřejné služby a řídí se zákonem
    naopak facebook je v pozici soukromého klubu. Mesenger se řídí podmínkami toho klubu.Skrýt celý příspěvek

 • Kamil
  09:52 10.01.2021

  Rovněž i já si myslím, že je to definitivní konec Donalda Trumpa ve vysoké politice. Naštěstí !

  Rovněž i já si myslím, že je to definitivní konec Donalda Trumpa ve vysoké politice. Naštěstí !

 • cejkis
  23:33 09.01.2021

  K diskutované svobodě slova na socialních sítích a blokování aplikací. Argument, že soukromé společnosti mohou tvořit své vlastní pravidla mimo rámec zákona je lichý. Nemohou ovšem ...Zobrazit celý příspěvek

  K diskutované svobodě slova na socialních sítích a blokování aplikací. Argument, že soukromé společnosti mohou tvořit své vlastní pravidla mimo rámec zákona je lichý. Nemohou ovšem dělají to. A budou to dělat do doby než vlády začnou vynucovat respektování zákonů. Pokud Zuckenberg nebude respektovat zákony ČR, bude aplikovat cenzuru a ovlivňovat zdejší politiku či obcházet daně, je na čase jeho doménu na národní úrovni blokovat do doby než sjedná nápravu.Skrýt celý příspěvek

  • Jan Padesátýpátý
   00:33 10.01.2021

   Jaký konkrétní zákon ČR zakazuje facebooku mazat příspěvky? Jaký zákon ČR určuje podobu vnitřních pravidel facebooku?

   Jaký konkrétní zákon ČR zakazuje facebooku mazat příspěvky? Jaký zákon ČR určuje podobu vnitřních pravidel facebooku?

   • cejkis
    17:43 10.01.2021

    Filtrování obsahu politických názorů a filtrování osob omezuje svobodu slova.

    Filtrování obsahu politických názorů a filtrování osob omezuje svobodu slova.

    • Jan Padesátýpátý
     18:10 10.01.2021

     Svoboda slova není zaručená na jakémkoli místě a v jakémkoli čase. Já nemůžu přijít do parlamentu a začít tam řečnit dle libosti, Zuckerberg nemůže přijít do Bílého domu a začít ...Zobrazit celý příspěvek

     Svoboda slova není zaručená na jakémkoli místě a v jakémkoli čase.
     Já nemůžu přijít do parlamentu a začít tam řečnit dle libosti, Zuckerberg nemůže přijít do Bílého domu a začít tam řečnit dle libosti, a Trump nemůže řečnit dle libosti na facebooku.
     Všechna ta řečnění si reguluje parlament, Bílý dům a facebook. Protože jde o jejich soukromý prostor.

     Příznivcům Trumpa nebo Trumpovi nikdo nebrání, aby si říkali co chtějí na ulici nebo na svých webech. To je svoboda slova.
     Ale i ta je omezená zákony a ti lidé mají za své výroky právní zodpovědnost. Když ale píší na facebook, tu zodpovědnost má i facebook, proto není divu že nepodložené osočování z volebních podvodů smaže.

     Zákon o kterém mluvíš se u nás pokusil prosadit Václav Klaus ml., jenomže ten zákon neprošel. (Smyslem toho zákona bylo, že Václav Klaus by na svých stránkách mazat mohl, ale facebook nikoli.)Skrýt celý příspěvek

     • cejkis
      00:43 12.01.2021

      Američtí provozovatelé sociálních sítí v současnosti nenesou právní zodpovědnost za obsah, který na jejich platformy nahrají uživatelé. Tuto ochranu jim poskytuje část 230 zákona z ...Zobrazit celý příspěvek

      Američtí provozovatelé sociálních sítí v současnosti nenesou právní zodpovědnost za obsah, který na jejich platformy nahrají uživatelé. Tuto ochranu jim poskytuje část 230 zákona z roku 1996, která podle expertů umožnila vznik internetových platforem v podobě, v jaké jsou dnes známé.Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      02:57 12.01.2021

      ČR je jedním ze států USA? Ptám se znovu: Jaký konkrétní zákon ČR zakazuje facebooku mazat příspěvky? Jaký zákon ČR určuje podobu vnitřních pravidel facebooku? Co se týká zákonů ...Zobrazit celý příspěvek

      ČR je jedním ze států USA? Ptám se znovu:
      Jaký konkrétní zákon ČR zakazuje facebooku mazat příspěvky? Jaký zákon ČR určuje podobu vnitřních pravidel facebooku?

      Co se týká zákonů USA, odpovím níže na tvůj text 00:45 12.01.2021Skrýt celý příspěvek

    • SYN_
     20:22 10.01.2021

     Svoboda slova je zaručená mj. tím že se můžete jít postavit na Václavák (pozor, nezavazet dopravě) a řečnit o svých názorech do aleluja. Dokonce i online platforem je takové ...Zobrazit celý příspěvek

     Svoboda slova je zaručená mj. tím že se můžete jít postavit na Václavák (pozor, nezavazet dopravě) a řečnit o svých názorech do aleluja. Dokonce i online platforem je takové obrovské množství že je absolutně nepředstavitelné že by vám někdy smazali příspěvky na všech. Pokud za službu nic neplatíte tak je to na úrovni jako byste se dožadoval aby váš článek zveřejnili v NYT... tam taky píšou co uznají za vhodné, pokud nepřekročí zákon.Skrýt celý příspěvek

     • cejkis
      21:33 10.01.2021

      Facebook nemůže rozhodovat co je a není dezinformace.
      Facebook nemůže cílit cenzuru na jednoho vybraného člověka.

      Facebook nemůže rozhodovat co je a není dezinformace.
      Facebook nemůže cílit cenzuru na jednoho vybraného člověka.

     • Scotty
      22:09 10.01.2021

      cejkis Proč nemůže rozhodovat co je a není dezinformace? Případně kdo jiný než vlastník platformy by to měl dělat? Snad soud aby se měsíce projednávalo odstranění až do doby něž ...Zobrazit celý příspěvek

      cejkis
      Proč nemůže rozhodovat co je a není dezinformace? Případně kdo jiný než vlastník platformy by to měl dělat? Snad soud aby se měsíce projednávalo odstranění až do doby něž bude dezinformace irelevantní protože jich od té doby dotyčný vychrlí další stovky? Nebo státní instituce aby dotyční mohli volat státní cenzura a ministerstvo pravdy?
      Kdy by měl být arbitr?Skrýt celý příspěvek

     • stepan
      22:42 10.01.2021

      Tohle je naprostý double edge sword, většina diskutérů si to neuvědomuje a ještě schvajue jakoukoliv cenzuru ve prospěch jediného dobra. Stejnou logikou by mohl soukromý mobilní ...Zobrazit celý příspěvek

      Tohle je naprostý double edge sword, většina diskutérů si to neuvědomuje a ještě schvajue jakoukoliv cenzuru ve prospěch jediného dobra.

      Stejnou logikou by mohl soukromý mobilní operátor mazat a cenzurovat SMS zprávy nebo přerušovat volání.
      Stejnou logikou by mohla soukromá pošta nebo přepravce rozbalovat obsahy balíků, dopisů a zkartovat je.
      Stejnou logikou by mohl poskytovatel připojení regulovat a filtrovat tvůj obsah na internetu.

      A nemusí to být jenom kvůli dezinformacím.
      Jsem zvědavý na vaše názory, až se bude cenzurovat přístup, protože člověk je homosexuál, katolík nebo pravičák?

      Tohle je prostě cenzura.
      Kdyby velký čínský bratr zprivatizoval velký čínský firewall, potom by v Číně snad nebyla cenzura?
      Jsi v 21. století, kde korporace mají mnohdy větší vliv než státní útvary.
      Svoboda slova se musí aplikovat i na ně, přičemž provozovatel nesmí být zodpovědný za "svůj" obsah.Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      23:09 10.01.2021

      /Stejnou logikou by mohl soukromý mobilní operátor mazat a cenzurovat SMS zprávy nebo přerušovat volání. Stejnou logikou by mohla soukromá pošta nebo přepravce rozbalovat obsahy ...Zobrazit celý příspěvek

      /Stejnou logikou by mohl soukromý mobilní operátor mazat a cenzurovat SMS zprávy nebo přerušovat volání.
      Stejnou logikou by mohla soukromá pošta nebo přepravce rozbalovat obsahy balíků, dopisů a zkartovat je./
      V případě ohrožení bezpečnosti státu by se to patrně dělo. Vytváření dezinformací nepochybně ohrožení bezpečnosti je. Někdo tomu dokonce říká informační válka.

      /Stejnou logikou by mohl poskytovatel připojení regulovat a filtrovat tvůj obsah na internetu./
      To se už dnes omezeně děje. Jsou mazány stránky které porušují zákony.

      /Kdyby velký čínský bratr zprivatizoval velký čínský firewall, potom by v Číně snad nebyla cenzura?/
      Pokud by si mohl každý Číňan zvolit jestli ho jako soukromou službu bude používat nebo ne, tak potom by mi to nevadilo.

      /Svoboda slova se musí aplikovat i na ně, přičemž provozovatel nesmí být zodpovědný za "svůj" obsah./
      Co když se vlastník rozhodně že u sebe některý obsah nechce? Bude donucen ho strpět?Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      00:45 11.01.2021

      cejkis napsal: "Facebook nemůže rozhodovat co je a není dezinformace." Promiň ale já už to řeknu natvrdo: jsi právní negramot. Facebook je dokonce nucen rozhodovat o tom, co je ...Zobrazit celý příspěvek

      cejkis napsal:
      "Facebook nemůže rozhodovat co je a není dezinformace."

      Promiň ale já už to řeknu natvrdo: jsi právní negramot.

      Facebook je dokonce nucen rozhodovat o tom, co je co není porušením zákona. U nás jde např. o č. 480/2004 Sb. §5. Ale bude možná ještě hůř: viz případ Delfi vs Estonsko.
      A v USA mají obdobné zákony.Skrýt celý příspěvek

     • cejkis
      00:45 12.01.2021

      Američtí provozovatelé sociálních sítí v současnosti nenesou právní zodpovědnost za obsah, který na jejich platformy nahrají uživatelé. Tuto ochranu jim poskytuje část 230 zákona z ...Zobrazit celý příspěvek

      Američtí provozovatelé sociálních sítí v současnosti nenesou právní zodpovědnost za obsah, který na jejich platformy nahrají uživatelé. Tuto ochranu jim poskytuje část 230 zákona z roku 1996, která podle expertů umožnila vznik internetových platforem v podobě, v jaké jsou dnes známé.Skrýt celý příspěvek

     • cejkis
      00:48 12.01.2021

      Jestli jsem negramot, tak ty jsi debil. Píšu tady o tom, kdo rozhoduje o obsahu co je a není dezinformace. Píšu tady o blokování lidí, kteří jen napsali jméno Tommy Robinson. A ...Zobrazit celý příspěvek

      Jestli jsem negramot, tak ty jsi debil.

      Píšu tady o tom, kdo rozhoduje o obsahu co je a není dezinformace. Píšu tady o blokování lidí, kteří jen napsali jméno Tommy Robinson.

      A ty tady něco meleš o porušování zákona. Dezinformace není porušování zákona. Nebavíme se tady o schvalování násilí či organizaci trestných činů. Kurva je to tak těžké pochopit ?Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      03:19 12.01.2021

      ;-) mně nevadí když mě negramot nazve debilem cejkis napsal: "Američtí provozovatelé sociálních sítí v současnosti nenesou právní zodpovědnost za obsah, který na jejich platformy ...Zobrazit celý příspěvek

      ;-) mně nevadí když mě negramot nazve debilem

      cejkis napsal: "Američtí provozovatelé sociálních sítí v současnosti nenesou právní zodpovědnost za obsah, který na jejich platformy nahrají uživatelé."

      Pokud by to bylo pravda, na základě čeho by byl odsouzen Kim Dotcom?

      V USA platí více zákonů. Kromě Communication Decency Act z roku 1996, o kterém mluvíš, platí také Digital Millenium Copyright Act z roku 1998.
      Doporučuju přečíst si
      https://itpravo.cz/index.shtml...

      cejkis napsal: "A ty tady něco meleš o porušování zákona. Dezinformace není porušování zákona."

      Dezinformace nemusí ale může být porušením zákona. Pokud např. napíšeš že ti demokrati za pomoci podvodů ukradli volby, je to porušení zzákona (pokud nemáš v ruce důkazy.)

      cejkis napsal: "Kurva je to tak těžké pochopit ?"

      :) Doufám, že teď už to pro tebe tak těžké není.
      :) Respect!Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   07:09 10.01.2021

   Problém je, že ty příspěvky z většiny porušují zákony daných zemí. Ona svoboda slova není neomezená ani u nás, natož jinde. To, že se v CR spousta dle uživatelů "Běžných" ...Zobrazit celý příspěvek

   Problém je, že ty příspěvky z většiny porušují zákony daných zemí. Ona svoboda slova není neomezená ani u nás, natož jinde.
   To, že se v CR spousta dle uživatelů "Běžných" přestoupení zákona nevymáhá. Neznamená, že to nejsou trestné činy! Schvalování, tedy z pohledu sítě nesmazání, je také trestný čin!Skrýt celý příspěvek

   • cejkis
    17:42 10.01.2021

    Nebavíme se o podněcování násilí. Bavíme se o filtrování obsahu označovaném jako dezinformace. Za dezinformace jsou často označovány i jiné politické názory. Stejně tak není ...Zobrazit celý příspěvek

    Nebavíme se o podněcování násilí. Bavíme se o filtrování obsahu označovaném jako dezinformace. Za dezinformace jsou často označovány i jiné politické názory.

    Stejně tak není normální napsat “Tommy Robinson”a dostat ban 3 měsíce.Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     18:04 10.01.2021

     Protože, spousta lidí si plete politický názor "chci nižší daně" z volby byli zfalšované, ale důkazy snad někdo dodá...

     Protože, spousta lidí si plete politický názor "chci nižší daně" z volby byli zfalšované, ale důkazy snad někdo dodá...

    • Scotty
     22:04 10.01.2021

     Co je jiný politický názor označený jako dezinformace?

     Co je jiný politický názor označený jako dezinformace?

   • liberal shark
    09:14 11.01.2021

    O porušení zákona rozhoduje v demokratickém právním státě jedině soud.

    O porušení zákona rozhoduje v demokratickém právním státě jedině soud.

    • Jan Padesátýpátý
     16:53 11.01.2021

     to je určitě pravda. Facebook nikoho do vězení nepošle. jenomže zákony přenášejí odpovědnost za příspěvky uživatelů i na poskytovatele obsahu nutí tedy firmy jako facebook aby ...Zobrazit celý příspěvek

     to je určitě pravda. Facebook nikoho do vězení nepošle.

     jenomže zákony přenášejí odpovědnost za příspěvky uživatelů i na poskytovatele obsahu
     nutí tedy firmy jako facebook aby soudy svým způsobem zastupovaly, a mazaly závadný obsahSkrýt celý příspěvek

     • Dzin
      18:49 11.01.2021

      Takhle to ale funguje i v jiných médiích. Odpovědnost za zveřejněný obsah má vždy provozovatel médi a ne přispěvatel. Proto také zde mají redakční systém a ten třídí a vydává jen ...Zobrazit celý příspěvek

      Takhle to ale funguje i v jiných médiích. Odpovědnost za zveřejněný obsah má vždy provozovatel médi a ne přispěvatel. Proto také zde mají redakční systém a ten třídí a vydává jen to, co vyhodnotí jako možné vydání a zbytek nezveřejní. A kupodivu to nikomu nevadí, alespoň jsem nikdy nezaznamenal stížnosti, že by stát měl zakročit třeba proti nakladatelům, aby umožnili vytisknout vše, co od lidí dostanou.

      Pokud tedy akceptujeme redakční systém u jiných médií, proč potom ne u FB a dalších elektronických platforem poskytující lidem prostor k vyjádření svých názorů a sdílení faktů a informací?Skrýt celý příspěvek

     • Torong
      12:48 12.01.2021

      Protože FB má defakto monopol. Stejně tak Google. Jen by mě zajímalo, jestli by ti, kdo dneska postup FB zuřivě brání (protože maže a cenzuruje názory pouze jejich oponentů a ne ...Zobrazit celý příspěvek

      Protože FB má defakto monopol. Stejně tak Google. Jen by mě zajímalo, jestli by ti, kdo dneska postup FB zuřivě brání (protože maže a cenzuruje názory pouze jejich oponentů a ne jejich) ho bránili i v případě, že by postupoval opačně...Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      13:47 12.01.2021

      FB maže příspěvky / banuje už dávno a často ve zcela nevinných situacích. Zajímavé je, že když nešlo o ně, Trumpovi a jeho příznivcům to nevadilo. Já když na FB nemusím, tak tam ...Zobrazit celý příspěvek

      FB maže příspěvky / banuje už dávno a často ve zcela nevinných situacích. Zajímavé je, že když nešlo o ně, Trumpovi a jeho příznivcům to nevadilo. Já když na FB nemusím, tak tam nechodím a rozhodně bych si z něj nedělal platformu pro sebeprezentaci. Právě proto, že jsem odsouhlasil podmínky, podle kterých mě můžou kdykoli odstřihnout.

      Takže já FB a jeho politiku rád nemám, na druhou stranu uznávám že FB má na mazání plné právo.

      Fakt je legrační jak lidi odklikávají bez čte¨ní všelijaké podmínky, a pak se diví že třeba Microsoft má právo ve Windows 10 číst jejich soubory a dokonce je předávat třetím stranám.Skrýt celý příspěvek

 • Christian
  21:08 09.01.2021

  Dobrý den, jako sympatizanta USA mne velmi potěšila rozsáhlá výměna názorů pod mým článkem na téma Donald Trump a nepochopitelný útok na Kapitol ve Washingtonu. Mnohem méně mne ...Zobrazit celý příspěvek

  Dobrý den,
  jako sympatizanta USA mne velmi potěšila rozsáhlá výměna názorů pod mým článkem na téma Donald Trump a nepochopitelný útok na Kapitol ve Washingtonu. Mnohem méně mne ale potěšila skutečnost, že mezitím přibyla další oběť útoku zfanatizovaných stoupenců prezidenta Trumpa, kterou je policista a bývalý válečný veterán z Afghánistánu. Útočník ho měl zabít údery hasícího přístroje do hlavy. Souhlasím s názorem značky memo, že mezi nejlepší prezidenty USA ve 20. století patřili Jimmy Carter a Ronald Reagan. V žádném případě ale nemohu souhlasit s názorem, že mezi účastníky pouličních kraválů organizovaných hnutím Black Lives Matter a neuvěřitelným útokem zdivočelých hord na sídlo Kongresu USA, tedy na symbol americké demokracie, není rozdíl. Je to nesrovnatelná záležitost a odcházející prezident Donald Trump může jen v tichosti zpytovat svědomí, jakou fatální chybu svými výzvami udělal.
  Kristián ChalupaSkrýt celý příspěvek

  • liberal shark
   09:15 11.01.2021

   "oběť útoku zfanatizovaných stoupenců prezidenta Trumpa" - prokažte pravdivost tohoto hodnotícího výroku.

   "oběť útoku zfanatizovaných stoupenců prezidenta Trumpa" - prokažte pravdivost tohoto hodnotícího výroku.

 • memo
  19:20 09.01.2021

  Nejlepší prezident za Demokratickou stranu asi byl Jimmy Carter. Nejlepší prezident za Republikánskou stranu zase Ronald Reagan. Poté následoval volný pád. Všichni kdo v USA ...Zobrazit celý příspěvek

  Nejlepší prezident za Demokratickou stranu asi byl Jimmy Carter.
  Nejlepší prezident za Republikánskou stranu zase Ronald Reagan.
  Poté následoval volný pád.
  Všichni kdo v USA byli v úřadu prezidenta po Reaganovi byli vždy již horší volba.
  Osobně si myslím že Jimmy Carter byl lepší než Reagan.
  Stejně tak tehdejší Demokratická strany byla zcela něco jiného než ta současná.
  Ano Trump je velice špatný prezident.
  Bude Biden lepší? Jak v čem. Vzhledem k jeho věku to bude pouze jedno prezidentské období.
  Otázkou kdo bude prezidentem po Bidenovi.Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   19:33 09.01.2021

   Už jen tím, že nebude bourat 70.let budované vztahy ze zahraničními partnery.

   Už jen tím, že nebude bourat 70.let budované vztahy ze zahraničními partnery.

   • liberal shark
    09:16 11.01.2021

    Trump boural nějaké vztahy se zahraničními partnery ? Kdy, kde a jak ?

    Trump boural nějaké vztahy se zahraničními partnery ? Kdy, kde a jak ?

  • Ján Paliga
   21:58 09.01.2021

   Po Bidenovi nastúpi Kamala....

   Po Bidenovi nastúpi Kamala....

  • Pavel1
   01:29 10.01.2021

   A proč by Carter měl být lepší než Truman?

   A proč by Carter měl být lepší než Truman?

 • Jirosi
  18:21 09.01.2021

  Je smutné, že se vás tu spousta ohání "svobodou slova". Ale nikdo se neohání nesením zodpovědnosti za následky svých činů. Od 15.let máte občanku, trestní odpovědnost v CR. ...Zobrazit celý příspěvek

  Je smutné, že se vás tu spousta ohání "svobodou slova".
  Ale nikdo se neohání nesením zodpovědnosti za následky svých činů.

  Od 15.let máte občanku, trestní odpovědnost v CR. Neznalost zákonů neomlouvá. Web není prostor nad zákony, jak se někteří stále tváří.

  Pokud si dříve chtěl novinář něco napsat, musel pro to mít zdroje, důkazy, o které se opíral. Dnes si každý může napsat co chce, bez důkazů, odpovědnosti k čemu to povede. ( Nemyslím, za totality). A vždy se najde někdo kdo bude hájit jeho názor :(.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 1 z 5