KOMENTÁŘ: Trump a jeho věrní mají na svědomí čtyři lidské životy

KOMENTÁŘ: Trump a jeho věrní mají na svědomí čtyři lidské životy
Příznivci Donalda Trumpa / Elvert Barnes, CC BY-SA 2.0 (Zvětšit)

Ve Spojených státech amerických, kde jsem byl bohužel zatím jen dvakrát, mám několik přátel českého původu. Jsou to přesvědčením a mentalitou Američané. Od nich již delší dobu vím, že naši krajané v USA, pokud ne všichni, tak určitě v drtivé většině jsou obvykle voliči Republikánů. Opakovaně mi to před časem potvrdil i hrdina protikomunistického odboje z 50. let Josef Mašín.

Ve stejném duchu se v roce 2003 o voličských preferencích kubánských exulantů vyjádřil rovněž Carlos A. Garcia-Perez, ředitel Radia a televize Martí, které vysílá z Miami na Floridě. Na Kubě má tento vysílač dlouhodobě vysokou sledovanost. Garcia-Perez, tento významný představitel proticastrovského exilu, mi během našeho téměř hodinového setkání ve své pracovně v Miami řekl, že exiloví Kubánci vidí v Republikánské straně větší šanci na obnovení svobody a demokracie na Kubě.

Z tohoto důvodu kubánský exil převážně dává ve volbách svůj hlas zástupcům republikánů. Zároveň se dá předpokládat, že i příslušníci dalších národů z bývalých či současných komunistických zemí, kteří žijí v USA, patří majoritně k voličům Republikánů.  

Střelba ve washingtonském Kapitolu

Po volebním vítězství demokratického kandidáta Joe Bidena na prezidenta Spojených států zažila tato země něco nebývalého. Na výzvu končícího prezidenta Donalda Trumpa se v americké metropoli ve středu 6. ledna 2021 shromáždily desetitisícové davy lidí, které daly hlučně najevo, že nesouhlasí s výsledky prezidentských voleb, jež byly údajně zfalšovány. Návod jim dal právě samotný Donald Trump, který již během samotného hlasování počátkem listopadu 2020 označil volby za zmanipulované či zfalšované.

Ve středu 6. ledna pak v projevu ke svým věrným kromě jiného zopakoval, že výsledky voleb neuznává. Bojovně naladěné skupiny protestujících poté vtrhly do budovy Kapitolu. Bilance bezprecedentního útoku je tragická. Ke čtyřem mrtvým patří také veteránka letectva. Ženu, o jejímž úmrtí média informovala s dodatkem, že podle nich patřila k podporovatelům prezidenta Trumpa, zastřelili policisté. Informace o incidentu podala ve čtvrtek Agentura AP s odvoláním na bezpečnostní složky. „Zdá se, že jedna dospělá žena a dva dospělí muži zemřeli kvůli náhlým zdravotním problémům, které vedly k jejich smrti. Každá smrt v Distriktu je tragická,“ zdůraznil policejní velitel Robert Contee k dalším obětem.

Prestižní americký deník The Washington Post dříve informoval, že na sociálních sítích koluje video, na němž je vidět žena s protrumpovským transparentem v davu protestujících v Kapitolu. V jednu chvíli se ozve výstřel a žena padne k zemi. Postřelenou následně reportéři viděli, když ji lékaři nakládali do sanitky se zakrvácenou horní polovinou těla. Měla postřelený hrudník. Touto obětí má být 35letá veteránka amerického letectva Ashli Babbittová, uvedl server Mint s odvoláním na širší rodinu a bývalého manžela Timothyho McEnteeho.

Po odchodu z letectva Babbittová pracovala jako ředitelka firmy na údržbu bazénů. Zasažena byla ve chvíli, když se vyšplhala k rozbitému oknu v budově Kapitolu. Postřelená upadla na zem. „Žena postřelená v Kapitolu byla v nemocnici prohlášena za mrtvou,“ řekl mluvčí policie Dustin Sternbeck.

Podle dalších informací bylo rovněž zraněno 14 strážců zákona, z nichž dva byli převezeni do nemocnice. Jeden pak utrpěl vážná zranění, když ho napadl dav. Na dvou místech v Kapitolu byly objeveny trubkové bomby. Policie potvrdila, že nálože byly funkční a byly zničeny při kontrolovaných výbuších. Jedna byla na místě využívaném Republikánským národním výborem, druhá v komplexu budov Kapitolu. Kvůli podezřelému balíčku byl evakuován i Demokratický národní výbor.

Poblíž jednoho z míst, kde byla objevena trubková bomba, zatkla policie podezřelého, který měl ve voze pušku a deset Molotovových koktejlů. Podle šéfa washingtonské policie Roberta Conteeho bylo v souvislosti s obsazením Kapitolu zatčeno 53 lidí. Téměř 50 osob bylo pak policií zadrženo kvůli porušení zákazu vycházení, který od 18 hodin večer zavedla starostka metropole Muriel Bowserová. Stav nouze byl v americké metropoli posléze prodloužen na následující dva týdny, to znamená až do doby, kdy se má prezidentského úřadu ujmout nový prezident Biden. „Prezident Trump i nadále rozdmýchává zuřivost a násilí,“ zdůvodnila své rozhodnutí Bowserová.

Konec Donalda Trumpa v politice

Řádění Trumpových „fanoušků“ okamžitě odsoudila řada současných i bývalých světových politiků, mezi nimi například německá kancléřka Angela Merkelová. Podle bývalého republikánského prezidenta George W. Bushe jde o chování hodné „banánové republiky“, ne USA.

„Sledujeme s Laurou ten chaos v sídle vlády s pocity zděšení. Je to nechutný a srdcervoucí pohled. Takto se výsledky voleb zpochybňují v banánové republice, ne v naší demokratické zemi,” uvedl Bush ve svém prohlášení. Útok na Kapitol podle něj spáchali lidé, jejichž cítění bylo ovlivněno lží a falešnými nadějemi. Je povinností každého vlastence ctít právo. „Naše země je mnohem důležitější než současná politická situace. Nechme zvolené představitele plnit jejich povinnosti a reprezentovat nás v míru,” konstatoval Bush.

Velmi tristní je pohled na muže, kteří míří střelnými zbraněmi na výtržníky v budově Kapitolu. Neskonale smutný je pohled na poraženého Donalda Trumpa, který odmítá uznat vlastní porážku. A mimořádně tristní bude pohled na Trumpa, který může snad být za svou spoluzodpovědnost za krveprolití ve Washingtonu dokonce pohnán před soud. I pokud k tomu nedojde, jeho poslední aktivity v každém případě znamenají Trumpův neslavný konec ve vysoké politice. Nebýt nedůstojného závěru, měl šanci být všeobecně považován za ne zcela špatného prezidenta. Ortel si ovšem svým nerozumným jednáním po volbách podepsal jedině on sám.

 

Nahlásit chybu v článku


Související články

Koronavirus Covid-19 a konec impéria Evropské unie

Pandemie koronaviru Covid-19 není pouze zdravotnický problém, ale může zcela změnit politické ...

Covid-19: Starý svět je pryč

Dnes volně navážeme na článek „Koronavirus Covid-19 a konec impéria Evropské unie“ a opět využijeme ...

Bartosiak: Hrozí gigantická konfrontace USA a Číny. Evropa váhá, ke komu se připojit

V polském diskusním pořadu Horyzont zpravodajské televize TVN24 vystoupil známý polský geopolitický ...

Michta, Bartosiak: Evropa je bezbranná a Spojené státy se chovaly jako šílenci

Polský geopolitický odborník doktor Jacek Bartosiak si do svého pořadu na Strategy&Future pozval ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Jan Padesátýpátý
  18:38 13.01.2021

  Facebook maže už dlouho a často bez důvodu nebo pro mnohem méně závažné důvody než jsou výzvy k "tvrdému boji", k "ukázání síly" a "vzetí si země zpět" spojené s výzvou aby ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Facebook maže už dlouho a často bez důvodu nebo pro mnohem méně závažné důvody než jsou výzvy k "tvrdému boji", k "ukázání síly" a "vzetí si země zpět" spojené s výzvou aby demonstranti táhli na Kapitol.

  Příznačné je že když FB mazal jiné, Trumpovi ani jeho přívržencům to nevadilo a Trump si užíval toho, že má výsadní postavení a může si dovolit věci za které by jiní byli už dávno zabanováni.

  Směju se každému, kdo odsouhlasí podmínky facebooku, založí si svůj byznys/politiku na FB, a ignoruje že FB maže/banuje ostatní až do té doby, kdy se to stane jemu.

  (K tomu, proč FB odřízl Trumpa právě teď existuje tato hypotéza:
  https://www.seznamzpravy.cz/cl...
  )
  Skrýt celý příspěvek

  • Ján Paliga
   20:46 13.01.2021

   ... a paradoxne, niektoré nenávistné či lživé komenty nemazali, napriek súdnym príkazom...

   ... a paradoxne, niektoré nenávistné či lživé komenty nemazali, napriek súdnym príkazom...

   • Jan Padesátýpátý
    00:13 14.01.2021

    to bylo kde? byl by nějaký odkaz?

    to bylo kde? byl by nějaký odkaz?

    • Ján Paliga
     22:40 14.01.2021

     ... Jessikka Aro...

     ... Jessikka Aro...

  • Jirosi
   14:26 14.01.2021

   On se problém byznysu netýká jen FB.
   Pokud si založíte byznys na spekulacích, potřebujete publikum (svůj byznys) udržet. Jenže, to zákonitě vede k čím dal většímu popírání ...
   Zobrazit celý příspěvek

   On se problém byznysu netýká jen FB.
   Pokud si založíte byznys na spekulacích, potřebujete publikum (svůj byznys) udržet. Jenže, to zákonitě vede k čím dal většímu popírání reality. To je základ většiny sociálních bublin.
   Skrýt celý příspěvek

   • Shania
    15:18 14.01.2021

    Problem je, ze si vubec neuvedomujes nebezpeci jaky monopol tehle korporaci je... obzvlast s jasnym politickym biasem.

    Nicmene, myslim si, ze to co udelali a zejmena i vyhozeni z ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Problem je, ze si vubec neuvedomujes nebezpeci jaky monopol tehle korporaci je... obzvlast s jasnym politickym biasem.

    Nicmene, myslim si, ze to co udelali a zejmena i vyhozeni z amazon cloudu prislo v posledni minute... takhle tu jeste sance, ze vznikne konkurence...
    Pokud by twitter s FB pokracovali jen s tim co bylo posledniho pul roku, shadowbanning, fakcheck a podobne blbosti, tak by odeslo jinam dalko min lidi...
    Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     15:54 14.01.2021

     Monopol je jistě nebezpečný, nikde ho nehájím!

     Pouze poukazuji na úskalí, které je problémem sociálních bublin. Právě tyhle společnosti ho umožňují a posilují.
     I ten tvůj ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Monopol je jistě nebezpečný, nikde ho nehájím!

     Pouze poukazuji na úskalí, které je problémem sociálních bublin. Právě tyhle společnosti ho umožňují a posilují.
     I ten tvůj komentátor, je přímo závislý na svém publiku. Nemůže jít proti němu, protože by přišel o "živnost". Na tohle je potřeba myslet pokaždé, když tyhle informace sleduješ.
     Skrýt celý příspěvek

  • danny
   15:54 18.01.2021

   Jan Padesátýpátý: na diktaturu globálních Big Tech, porušování úplně všeho, co definuje svobodu, volný obchod, ochranu osobních údajů atd... ukazuji už dlouho. Manipulace s davy, ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Jan Padesátýpátý: na diktaturu globálních Big Tech, porušování úplně všeho, co definuje svobodu, volný obchod, ochranu osobních údajů atd... ukazuji už dlouho. Manipulace s davy, vytváření a izolaci sociálních bublin, kterou pomocí algoritmů pro řazení příspěvků a filtrování obsahu praktikuje hlavně FB označuji už několik let za největší hrozbu pro lidskou společnost.
   Ale to, že si dovolí zasáhnout do politického boje ne někde v Libérii, ale v USA a to tak brutálně, že prostě odstřihnou prezidenta USA a 50ˇ% populace, to je masakr.

   Kecy o tom, jak je FB, Google a Twitter soukromá firma jsou úplně mimo. Co se týče společenské odpovědnosti za publikovaný obsah, tak dlouhá léta tlačí politiku (kodifikovanou), že jsou "Utility, nebo Platform. Nikoli Publisher". A v tomto případě jednoznačně vytlačují z monopolizovaného digitálního prostoru politický názor, se kterým nesouhlasí (o fyzické likvidaci konkurenčních platforem ani nemluvím). To je čistá diktatura.

   Opakovaně jsem se tady vymezoval proti řadě rozhodnutí Trumpovi administrativy. Nesouhlasím s odstřelením Sulejmáního, sankcema proti Íránu, snahou o zařazení Húsíjů na seznam teroristů, eskalaci konfliktu s Ruskem, ekonomickou válkou s Čínou a zařazováním čínských technologických společností na blacklisty. Nesnáším jeho styl projevu a silácké kecy. Ale přesto považuji za mnohem šílenější uzurpaci digitálního prostoru
   Skrýt celý příspěvek

   • Jan Padesátýpátý
    05:10 19.01.2021

    K uzurpaci dochází násilím, nebo aspoň nátlakem.
    Jenomže v případě velkých sociálních sítí tam nikdo nikoho neuzurpuje, ti lidé tam lezou dobrovolně, odklikávají podmínky aniž by ...
    Zobrazit celý příspěvek

    K uzurpaci dochází násilím, nebo aspoň nátlakem.
    Jenomže v případě velkých sociálních sítí tam nikdo nikoho neuzurpuje, ti lidé tam lezou dobrovolně, odklikávají podmínky aniž by si je četli, a zůstávají tam přestože sociální sítě mažou. Nevadí jim to, dokud nesmažou je samé nebo jejich favority.

    Takže jde o blbost uživatelů.
    A já v tomhle zastávám pravicové stanovisko: nevoďme ty uživatele za ručičku. Jsou dospělí a je třeba aby se naučili chovat se zodpovědně. Tahle situace přispěje k tomu, že dojde k rozdrobení moci velkých sociálních sítí a ukončení skoro-monopolů velkých sociálních sítí. Většina Trumpových příznivců z nich uteče.

    danny napsal: "A v tomto případě jednoznačně vytlačují z monopolizovaného digitálního prostoru politický názor, se kterým nesouhlasí (o fyzické likvidaci konkurenčních platforem ani nemluvím). To je čistá diktatura."

    To mi přide až trochu hysterické. V USA jsou tisíce hostingových služeb, kde Parler mohl fungovat. Jeho hloupost že si nedokáže přečíst smlouvy s Amazonem, nebo že si nepořídí vlastní servery.

    A hnacím motorem internetových gigantů určitě není prosazování politických názorů. Oni se chovají tržně a maximalizují zisk. A vybrali si řešení, které jim podle jejich názoru finančně nejméně ublíží.

    Mimochodem, pokud by facebook nebo twitter chtěl ovlivňovat politiku, přistoupil by k mazání Trumpa už dávno před volbami. Naopak, oni mu jako politikovi velmi pomohli.
    Skrýt celý příspěvek

 • Alien
  09:22 13.01.2021

  Republikáni, hákoši a konzervativci pláčí nad vypínáním serverů. K pláči však není důvod, je to jen dočasná operativní záležitost vynucená národní bezpečností. Po 11. září se ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Republikáni, hákoši a konzervativci pláčí nad vypínáním serverů. K pláči však není důvod, je to jen dočasná operativní záležitost vynucená národní bezpečností. Po 11. září se muslimským džihádistům také vypínaly servery a narušovala komunikace. Teď se servery logicky vypínají džihádistům republikánským. Brání se tak možnosti domlouvat další útoky. FBI a ostatní bezpečnostní složky už zaznamenaly plány konzervativců na další útoky v den Bidenovi inaugurace, a to po celém území Spojených států. Níž někdo cituje Matyáše Zrna, tedy - pokud jde o účty čínských komunistů, íránských ajatolláhů, venezuelského diktátora nebo mluvčího Talibanu, ty fungují stejně jako za vlády Donalda Trumpa. Ani on nepožadoval jejich vypnutí a třeba s Talibanem normálně jednal. Všimněte si, že Zrno nezmiňuje Severní Koreu, je jasné proč. Kimovi Trump servery nejen nevypínal, Kimovi Trump otevřeně vyznával lásku. Obecně lze ale říct, že ani Venezuela, Čína či Írán útok na Kapitol nezorganizovali, to udělali američtí konzervativci na základě pobídek republikánského prezidenta Trumpa, proto tentokrát technologická opatření míří cíleně proti nim.
  Skrýt celý příspěvek

  • Torong
   10:41 13.01.2021

   A proč tedy nebyly z důvodů národní bezpečnosti cíleně vypínány servery a csnzurován obsah webu v době kdy se antifa domlouvala na vyvolávání pouličních nepokojů, které zasáhly ...
   Zobrazit celý příspěvek

   A proč tedy nebyly z důvodů národní bezpečnosti cíleně vypínány servery a csnzurován obsah webu v době kdy se antifa domlouvala na vyvolávání pouličních nepokojů, které zasáhly celá města, trvaly několik týdnů a byly při nich zabity dvě desítky osob a způsobeny milionové škody?
   Skrýt celý příspěvek

   • Alien
    11:34 13.01.2021

    Protože neútočili na vládní instituce, nesnažili se dobýt Kapitol a neplánovali svržení vlády včetně zabíjení politiků.

    Protože neútočili na vládní instituce, nesnažili se dobýt Kapitol a neplánovali svržení vlády včetně zabíjení politiků.

    • Torong
     11:53 13.01.2021

     Ale no táák... Trochu se uklidníme, jo? Ten "útok na samotnou podstatu demokracie" byl akorát tak vandalismus a výtržnictví. Takhle fakt nevypadá pokus o svržení vlády. Jako chápu, ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Ale no táák... Trochu se uklidníme, jo? Ten "útok na samotnou podstatu demokracie" byl akorát tak vandalismus a výtržnictví. Takhle fakt nevypadá pokus o svržení vlády. Jako chápu, že ultralevičáci jako antifa z toho chce vytřískat maximum, ale tohle je trochu okaté...
     Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  16:14 12.01.2021
  • Scotty
   17:57 12.01.2021

   Parler nemá vlastí servery? To je vzhledem k obsahu jaký jsou ochotní tolerovat zásadní chyba.

   Parler nemá vlastí servery? To je vzhledem k obsahu jaký jsou ochotní tolerovat zásadní chyba.

   • Jirosi
    18:44 12.01.2021

    Je to klasický alibismus. Pokud by je měl, musel by si je vypnout sám. Ale takhle se dá snáze obviňovat ostatní :)

    Je to klasický alibismus. Pokud by je měl, musel by si je vypnout sám. Ale takhle se dá snáze obviňovat ostatní :)

    • Shania
     19:23 12.01.2021

     Paradox je, ze si preju, aby jsi mel pravdu ty a ne ja, protoze tohle rozhodne vyhrat nechci. Pokud se ukaze, ze demokrati budou mit rozumnou politiku, bude to jedine dobre...

     Paradox je, ze si preju, aby jsi mel pravdu ty a ne ja, protoze tohle rozhodne vyhrat nechci. Pokud se ukaze, ze demokrati budou mit rozumnou politiku, bude to jedine dobre...

     • Shania
      19:24 12.01.2021

      sorry to melo byt nize..

      sorry to melo byt nize..

 • Superme
  10:22 12.01.2021

  Přijde mi smutné, kolik lidí zde toho blázna po tom všem ještě může obhajovat a hlavně věřit lžím o "volebním podvodu". Já ho, i zde, před volbami v roce 2016 dosti podporoval, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Přijde mi smutné, kolik lidí zde toho blázna po tom všem ještě může obhajovat a hlavně věřit lžím o "volebním podvodu". Já ho, i zde, před volbami v roce 2016 dosti podporoval, myslel jsem si, že jen vede tvrdou kampaň. To co ale ty 4 roky předváděl je doslova urážka konzervatismu a patriotismu tak, jak ho já vnímám a osobně se stydím, že jsem mu na to tenkrát taky skočil. V roce 2020 bylo jedno z mých největších přání prohra Trumpa ve volbách a jsem nesmírně rád, že se to povedlo. Trump prohrál o 7 milionů hlasů! A to Biden není žádný dobrý rétor. Nicméně je to dobrý politik, vyjednavač. Jeho silnou stránkou není kampaň, nýbrž to co následuje po ní. A pokud bude jeho politika smířlivá, klidná a ekonomika se vzpamatuje, tak aby se taky nestalo, že budou demokraté mít prezidenta nejenom další 4 roky, ale celkem 12 let, protože si myslím, že Biden za 4 roky opět kandidovat nebude a plody jeho politiky může sklidit někdo jiný. A to vše jen díky egu a buranství Trumpa a jeho bandy fanatiků.
  Skrýt celý příspěvek

  • Shania
   16:43 12.01.2021

   Ty to mas jak na houpace:D Takze si podporoval trumpa, kdyz se vedelo ze je to hovado, ale pak te najednou zklamal politikou, jakou vlastne? jmenuj

   BTW za tohle dostal trump ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Ty to mas jak na houpace:D Takze si podporoval trumpa, kdyz se vedelo ze je to hovado, ale pak te najednou zklamal politikou, jakou vlastne? jmenuj

   BTW za tohle dostal trump banana, teda dvoji metr...
   https://pbs.twimg.com/media/Ep...

   Tady mas tu jejich politiku:
   https://www.theaustralian.com....

   Jestli tohle neni rasismus a rovnou ilegalni, tak uz fakt nevim
   https://twitter.com/Not_the_Be...

   Mimochodem Not the Bee a Bee jsou skvele kanaly na twitru. satira je posledni realnejsi, nez zpravy na cnn.
   Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    18:39 12.01.2021

    Kydáním hnoje na demokraty, těžko ukážeš úspěchy Trumpa.

    Kydáním hnoje na demokraty, těžko ukážeš úspěchy Trumpa.

    • Shania
     19:27 12.01.2021

     Kydani hnoje spis jejich pokrytectvi a denodenni realita poslednich 4 let.

     Sam muzes odpoved, jaka trumpova politika byla spatna...

     Kydani hnoje spis jejich pokrytectvi a denodenni realita poslednich 4 let.

     Sam muzes odpoved, jaka trumpova politika byla spatna...

    • Torong
     10:45 13.01.2021

     Ti ho na sebe nakydali spoustu sami během nepokojů v létě. Ale to nevadí protože ty a tobě podobní nám vysvětlíte, že tenhle hnůj krásně voní.

     Ti ho na sebe nakydali spoustu sami během nepokojů v létě. Ale to nevadí protože ty a tobě podobní nám vysvětlíte, že tenhle hnůj krásně voní.

     • Jirosi
      13:20 13.01.2021

      Bohužel, ale demonstrace z léta nemám důvod obhajovat.
      Pokud se někdo neumí chovat na výzvu ozbrojeného příslušníka je to jeho věc. Je mi celkem jedno zda je to černoch, nebo ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Bohužel, ale demonstrace z léta nemám důvod obhajovat.
      Pokud se někdo neumí chovat na výzvu ozbrojeného příslušníka je to jeho věc. Je mi celkem jedno zda je to černoch, nebo válečná veteránka.
      Skrýt celý příspěvek

   • Superme
    09:09 13.01.2021

    To není jak na houpačce, jen slepě nefandím "vůdci" a dokážu sám sobě uznat, že sem se spletl. A nejenom sám sobě, ale i zde a jinde. Od prezidenta nejmocnější země světa čekám ...
    Zobrazit celý příspěvek

    To není jak na houpačce, jen slepě nefandím "vůdci" a dokážu sám sobě uznat, že sem se spletl. A nejenom sám sobě, ale i zde a jinde. Od prezidenta nejmocnější země světa čekám nějakou morální autoritu a odolnost proti kritice. Někoho, kdo ví, že není vševěd a dokáže dát na rady odborníků. Někoho, kdo není pomstychtivá svině. Někoho, kdo dokáže zemi spojit v době krize a ne i v takové situaci společnost rozdělovat dál! Ale asi toho chci moc.
    A co se politiky týče: kde je to úžasné zdravotní pojištění co sliboval? Kde je zeď zaplacená z mexických peněz (a i zeď jako taková)? Trump slíbil, že během 8 let zbaví USA dluhu - no to by měl co dělat, když při jeho prvních 4 letech měl obří deficity. A nesnaž se tu poukazovat na Obamu, který pracoval v době krize, zatímco Trump v době výrazného hospodářského, celosvětového, růstu! Nebo je to díky Trumpovi "The most beautiful deficit in human history"? Jeho podpora zákazu potratů asi taky nic. Ničení životního prostředí a drancování taky nic. Mám pokračovat?
    Jediným jeho relativním úspěchem je zahraniční politika, kterou ale nejspíš řídil někdo jiný.
    Skrýt celý příspěvek

    • Shania
     13:45 13.01.2021

     Ano pokracuj... BTW lidi jak Shapiro, by ti rekli, ze i kdyz se trump chova jako hovado, jeho politika je prijemne prekvapila... a proto ho podporuji pro dalsi obdobi...

     Mexiko ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Ano pokracuj... BTW lidi jak Shapiro, by ti rekli, ze i kdyz se trump chova jako hovado, jeho politika je prijemne prekvapila... a proto ho podporuji pro dalsi obdobi...

     Mexiko zaplatilo zed z tarifu... dluh je problem... ale i pred covidem by to tezko slo bez nej, pokud vidis co vsechno se nabali jen na podporu lidi behem kovidu atd...
     Zakaz potratu je za me ok, opet jdes ale vse nebo nic, me se libi co mame my, v us jde ale o povoleni potratu bez omezeni...
     Niceni a drancovani jako ceho?
     Dat na rady odborniku? jako koho? Pri kovidu? Pri AGW? Lidi jako Fauci?
     Trum vyrazi lidi co nema rad, Obama nejen ze vyhodil lidi co sli proti nemu, tak se mstil i novinarum a podobne... Trumpovi trvalo sakra dlouho nez povyhazoval spoustu lidi, defakto vladni zamestnanci byli proti nemu.

     hodne toho co trump adm. udelala by pred 15-20 byla mainstreamova politika demokratu... a dnes jsou proti...

     A samozdrejme, ze Trump politiku nedela, na to ma lidi... a ti ho musi jen presvedcit, ze ta politika je ok...
     Skrýt celý příspěvek

     • Superme
      15:07 13.01.2021

      Ale mě nezajímaj lidi typu Shapiro, mě zajímá realita. Nemám sebemenší problém s republikány typu Susan Collins, Ben Sasse, apod. McCaina považuji za legendu republikánské strany ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ale mě nezajímaj lidi typu Shapiro, mě zajímá realita. Nemám sebemenší problém s republikány typu Susan Collins, Ben Sasse, apod. McCaina považuji za legendu republikánské strany a jednoho z nejlepších amerických politiků posledních desítek let - co udělal Trump jakmile si dovolil ho kritizovat? Ben Sasse byl také označen za zrádce a pseudorepublikána. A tak dál, a tak dál. Díky bohu, že vicepezident byl zrovna Pence! Jeho charakter a velikost proti Trumpovi se dnes ukazuje více než kdy dřív! Tak se chová totiž chlap. To Doník neumí.

      Zaplatilo z tarifu prdlačku. Nebo snad myslíš rekonstrukci stávající zdi? Ale jdi. To si Američani hezky zaplatili ze svého.
      Doník sliboval, že do 8 let budou USA bez dluhu! To je fakt. Dělal pravý opak. Zadlužoval velkolepě už před covidem.
      Povolení potratu bez omezení? Blbost. Akorát má Doník touhu kecat ženám do jejich života.
      Ano, myslím třeba Fauciho. A nejen jeho.
      Tongass nebo Alaska Arctic National Wildlife Refuge ti nic neříká? Jeho politika v oblasti ochrany přírody tě asi nezajímá. Mě ano.
      Komu a jak se Obama jakkoli mstil? To mě tedy zajímá.
      Amerika má obrovský deficit oproti Evropě ve školství nebo zdravotnictví. Co z toho dokázal zlepšit? Nic! Co se ti na jeho politice vlastně tak líbí? Imigrační politika, když i za Obamy se více deportovalo? Nebo co přesně? Můžeš mi to vysvětlit?

      Co konkrétně máš na mysli? Je toho hodně, tudiž nějaké příklady?
      Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      17:37 13.01.2021

      Zajima te realiata a pak vyjmenujes partu politiku:D

      Seznam uspechu zde: https://www.youtube.com/watch?...

      neco o obamove praktikach zde ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Zajima te realiata a pak vyjmenujes partu politiku:D

      Seznam uspechu zde: https://www.youtube.com/watch?...

      neco o obamove praktikach zde
      https://www.washingtonpost.com...

      A to naprosta vetsina novinaru lezla obamovi do zadku a byl to pro ne buh...

      Problem americkeho skolstvi neni v penezich, ale ideologii... a statem zarucenymi pujckami.. a taky ze lidi maji pocit, ze musi jit na univerzitu..
      Zdravotnictvi ma naopak problem se zasahy statu, takze jsou odkazani na par velkych dodavatelu a podobne.. obamacare to opravdu nezlepsil.

      Fauci je to co prymula, urednicky hovado co kaze vodu a pije vino.

      Obama deportoval vic :D presne o tom to je, dvojity standart reportovani, co bylo ok za nej, neni ok za trumpa...
      Skrýt celý příspěvek

     • Superme
      12:40 14.01.2021

      Ekonomika rostla celosvětově, je to tedy úspěch čistě Trumpa? Já si to úplně nemyslím, stejně jako nepřisuzuji stav ekonomiky Babišovi v době, kdy ekonomicky rostl fakticky celý ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ekonomika rostla celosvětově, je to tedy úspěch čistě Trumpa? Já si to úplně nemyslím, stejně jako nepřisuzuji stav ekonomiky Babišovi v době, kdy ekonomicky rostl fakticky celý svět. Pokud by dokázal dostat ekonomiku z nějaké krize, pak oka, pak to beru. Snížil daně a začal rekordně zadlužovat stát. Asi mu ty prachy chyběli.
      Jediný úspěch je jeho politika ohledně Číny a usmíření Izraele se sunnitskými státy. Nic jiného za úspěch jeho politiky postě nepovažuji. Já rozhodně nejsem třeba "pro-life" člověk, protože potrat považuji za právo každé ženy.

      Ten článek je o únicích tajných informací novináři. Tohle bude trestat každý režim, protože to může ohrozit národní bezpečnost a samotné zájmy státu. Jen Obama neútočil na svobodu tisku a nevyháněl nepohodlné novináře z tiskovek, což?

      Školství - Trump byl u moci 4 roky. Ptám se znovu. Co v této oblasti změnil k lepšímu? Máš pocit, že tam mají lepší systém než je u nás a v Evropě? Protože on nezměnil vůbec nic! I když měl možnost!
      Zdravotnictví - Takže kdyby sis mohl vybrat, vyměnil bys ten náš jistém za ten jejich? Kde je to slibované "úžasné nové zdravotní pojištění"? Jako upřímně - zajímalo by mě, zda se člověk jako ty dokáže vžít do kůže chudších lidí. Asi ne. Opět - nezměnil vůbec nic i když měl možnost!

      Srovnávat Fauciho s Prymulou je asi jako srovnávat Reagana s Trumpem. Fauci je čistě odborník uznávaný celým světem.

      Ano, deportoval víc. Odpadá nám tedy to, že Trump zachraňuje Ameriku před imigranty, ne?
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      14:22 14.01.2021

      Na hodnocení středního východu bych si počkal, aby ty úžasné smlouvy neměli životnost té z Iránem.

      Na hodnocení středního východu bych si počkal, aby ty úžasné smlouvy neměli životnost té z Iránem.

     • Shania
      15:04 14.01.2021

      Superme: tvoje otakzy jsou zobpovezeny v tom videu...

      Nase skolstvi je lepsi nez na zapade, ale uz se to taky rychle hrouti... problem nejsou penize, ale ideologie ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Superme: tvoje otakzy jsou zobpovezeny v tom videu...

      Nase skolstvi je lepsi nez na zapade, ale uz se to taky rychle hrouti... problem nejsou penize, ale ideologie ucitelu...

      Ekonomika by nejspis rostla, ale pokud nizsi dane a min redtape nemeli na ni vliv, tak uz pak nic... vyssi dane a vic red tape budou mic opecny vliv....

      Fauci je odbornik jak prase... jeslti nekdy byl, tak uz je to davna minulost, to jak likvidoval dkaz ia ruzne dalsi svinarny ani nemluve... ted uz jen roky politikari a nezpomene si ani na vlastni studie HCQ.

      Zdravotnictvi, mame zdaleka jedno z nejlepsich v evrope... nicmene kdyz pujdes na pohotovost, nechaji te tam par hodnin trcet... muzes mit stesti a nebo taky smulu na personal... osobne bych si radeji priplatil, nez nekde cekat

      US zdravotnictvi je nejdrazsi na svete, hlavne ale diky statnim regulacim a ze tam nexistuje volne trzni prostredi, nez se to zacalo regulovat, vetsina lidi si ho mohla dovolit... na druhou stranu ten jejich system umoznuje financovat vyvoj leku a procedur ve vetsim meritku, ale muzu se plest...

      Rozhodne je US zdravotnictvi lepsi, nez ma vetsina evropy... a pokud mas penize, vyrazne lepsi... Reformu tam kazdopadne udelat musi, jinak to US zbankrotuje.

      Obecne si myslim, ze plosne socialni programy nejsou nejlepsi reseni a vede to spiraly smrti pro stat. Viz podpora cernych svobodnych matek, ma za nasledek 70% rodin bez otcu... coz je sileny... skvely start do zivota pro deti...
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      16:03 14.01.2021

      Shania: Pokud chceš platit za zdravotnictví, pak očekávej US ceny, ale tvůj plat bude stále CZ.

      Shania: Pokud chceš platit za zdravotnictví, pak očekávej US ceny, ale tvůj plat bude stále CZ.

 • Alien
  11:29 11.01.2021

  Opět je zde zpochybňována regulérnost korespondenčního hlasování. Je dobré připomenout, že Trump se k moci v roce 2016 dostal pomocí úplně stejného volebního systému jako nyní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Opět je zde zpochybňována regulérnost korespondenčního hlasování. Je dobré připomenout, že Trump se k moci v roce 2016 dostal pomocí úplně stejného volebního systému jako nyní Biden. Nevzpomínám si, že by Obama někam volal, ať vyštrachají pro Hillary nějaké hlasy navíc. Ale k podvodům – ano letos se Trump skutečně pokusil podvádět, ale nevyšlo mu to. Poté co demokraté s ohledem na pandemii vyzývali své stoupence, aby volili korespondenčně, protože se obávali, že ze strachu o zdraví nepůjdou volit tak masově jako republikánští popírači Covidu, zavětřil Trump šanci. Korespondenčně – jak známo – znamená poštou. Pošta spadá pod pravomoc vlády, a tak začal Trump řádit. Jeho podvod měl několik fází. Nejprve omezil přísun peněz poště a otevřeně přiznal, že to dělá proto, aby omezil možnost (demokratů) hlasovat poštou. Poté urychleně dosadil do čela pošty svého člověka. Je jím Louise DeJoye velký sponzor republikánské strany. Člověk bez jakékoliv zkušenosti s řízením pošty nebo jiné větší firmy, ale muž věrný Trumpovi. Ten okamžitě zahájil reorganizaci a škrty vedoucí ke zpomalení chodu pošty a nařídil, aby doručování pošty, mimo obvyklé trasy bylo opožďováno. A teď to hlavní z republikánského podvodu! DeJoy nařídil vyřazení 10 % strojů na třídění pošty, které jinak odbaví desítky milionů zásilek za hodinu. Tím opět dosáhl zpožďování zásilek a přetížení pracovníků nucených třídit poštu ručně, současně však zakázal přesčasy. Neváhal dokonce snížit počet přepravních vozů americké pošty. Tuto svoji podvratnou činnost navíc cynicky nazval modernizací i když vedla i k několikadennímu zpoždění doručování zásilek. Lhostejno, že poštou v USA chodí i léky a peníze veteránům. To vše udělali Trumpovi lidé jako přípravu na volby. Někdy musel dokonce zasáhnou soud, jako třeba ve Washingtonu, kde okresní soudce Stanley Bastian zablokoval nařízení, aby pošta před volbami aplikovala opatření, které povedou ke zpomalení jejího chodu ve snaze ovlivnit volby. Můžeme tedy s čistým svědomím prohlásit – ano podvody se děly, ale byly republikánům prd platné, demokraté dokázali zvítězit i navzdory jim.
  Skrýt celý příspěvek

  • Torong
   11:51 11.01.2021

   To jsi vymyslel sám takhke z hlavy nebo ti radili kolegové v antifě?

   To jsi vymyslel sám takhke z hlavy nebo ti radili kolegové v antifě?

  • danny
   14:56 12.01.2021

   Alien: to, co píšeš, je jen dalším střípkem do skládačky, ze kterému se komukoliv, kdo vyznává demokratické principy, musí ježit chlupy na zádech. Prostě je to jen další článek v ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Alien: to, co píšeš, je jen dalším střípkem do skládačky, ze kterému se komukoliv, kdo vyznává demokratické principy, musí ježit chlupy na zádech. Prostě je to jen další článek v řetězu slabin a možných manipulací s výsledky voleb. Je jedno, komu kdo fandí, podstatné je, že má celý systém řadu extrémně slabých míst, který umožňuje, aby výsledek voleb ovlivnil ten subjekt, který ovládá příslušné úřady nebo dokáže více či méně legálně odhalit a vytěžit tyto slabá místa.

   Gerrymandering, ballot harvesting, možnost úprav pravidel a termínů lokálními orgány, neakceptovatelná doba sčítání, proces registrace voliče a nezajištění soukromí při vložení hlasu do obálky při korespondenčním hlasování atd..., to jsou všechno střípky, které v atmosféře vzájemného osočování podkopávají důvěru minimálně těch voličů, jejichž kandidát prohrál. A pokud s tím USA něco neprovedou, budou se podobná podezření vynořovat s čím dál větší silou.
   Skrýt celý příspěvek

   • logik
    15:02 13.01.2021

    Danny, samozřejmě, jde proces zlepšit, ale to co tu předvádíš je na hranici konspiračních teorií. Navíc na spoustě míst úřady ovládali republikáni.

    Každej systém je teoreticky ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Danny, samozřejmě, jde proces zlepšit, ale to co tu předvádíš je na hranici konspiračních teorií. Navíc na spoustě míst úřady ovládali republikáni.

    Každej systém je teoreticky zneužitelnej. Je samozřejmě dobře tuto zneuitelnost minimalizovat, ale samotný fakt, že je něco teoreticky zneužitelné ještě není argument pro to, že to bylo opravdu zneužito.

    To, proč se najednou vynořují takováto obvinění proti volbám není proto, že by ten systém byl "příliš špatný" - stejný systém fungoval desítky let. Ale je to proto, že lidé přestali kontrolovat, zdali tvrzení předkládaná jim médii jsou věrohodná - zdali mají nějaký reálný základ.

    Řešením není "utahovat kontrolu". 100% volby neuděláš. Řešením je, aby lidé opět začali vyžadovat pravdu. Dokud lidé akceptují politiky, kteří lžou, tak žádné sebebezpečnější volby nepomohou. Protože politik stejně řekne, že byly zmanipulované....
    Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     15:32 13.01.2021

     Tu máme lež co už není bezvýznamná, stejně jako u Brexitu. A někteří nemají problém ji tu ještě hájit :(

     Tu máme lež co už není bezvýznamná, stejně jako u Brexitu. A někteří nemají problém ji tu ještě hájit :(

    • danny
     16:56 13.01.2021

     logik: s konspirací, že změny v US Post prováděl Louise DeJoye za účelem ovlivnit volby a ne zefektivnit chod instituce, kterou řídí, přinesl Alien.
     Gerrymandering a ballot ...
     Zobrazit celý příspěvek

     logik: s konspirací, že změny v US Post prováděl Louise DeJoye za účelem ovlivnit volby a ne zefektivnit chod instituce, kterou řídí, přinesl Alien.
     Gerrymandering a ballot harvesting jsou "technologie", jejichž používání dlouhá léta kritizují lidskoprávky, právníci i zahraniční pozorovatelé.
     S žalobou na protiústavní uplatnění pravomocí při změně federálních zákonů lokálními vládami přišel Texas a přidalo se dalších 17 států. Vím dobře, že neúspěšně.
     Že se hlasy počítaly dva měsíce snad víš.
     Ale fakt mě chceš označovat za konspiračního teoretika, když na základě výše uvedených skutečností říkám, že americký volební systém potřebuje důkladnou rekonstrukci jako sůl? A že za nastalé konstelace prostě jinak důvěru obyvatelstva v rozdělené zemi získat nelze?
     Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      17:13 13.01.2021

      "říkám, že americký volební systém potřebuje důkladnou rekonstrukci jako sůl? A že za nastalé konstelace prostě jinak důvěru obyvatelstva v rozdělené zemi získat nelze?"

      Už jsem ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "říkám, že americký volební systém potřebuje důkladnou rekonstrukci jako sůl? A že za nastalé konstelace prostě jinak důvěru obyvatelstva v rozdělené zemi získat nelze?"

      Už jsem to sem psal dvakrát.
      Pokud bude Trump tvrdit, že volby byly zfalšované, Trumpovi zfanatizovaní voliči to budou opakovat i kdyby předtím proběhlo deset rekonstrukcí volebního systému.

      Ti lidé prostě chtějí, aby volby byly ukradené. A vytěsní ze své mysli zdravý rozum, který by jim jinak řekl, že není možné aby demokrati dokázali uplatit 99% úředníků, volebních komisařů, soudců, guvernérů, a to všechno Trumpovi pod nosem, tj. během jeho vlády.
      Skrýt celý příspěvek

     • logik
      22:07 13.01.2021

      Odpověděl Ti Jan lépe, než bych to uměl já.

      Já jen poznámku k té poště:
      - Vzhledem k tomu, že aplikaci těch reforem pošty dokonce zakázaly v některých státech soudy, tak ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Odpověděl Ti Jan lépe, než bych to uměl já.

      Já jen poznámku k té poště:
      - Vzhledem k tomu, že aplikaci těch reforem pošty dokonce zakázaly v některých státech soudy, tak evidentně nejde o konspiraci. Evidentně soud shledal, že to podstatné dopady na volby mělo.
      Chceš tvrdit, že Trump je tak neschopný, že do pošty dosadí člověka, co bude takovéto změny dělat náhodou??
      Toto není konspirace - to je doložený skutek, kde max můžeš tvrdit, že nešlo o úmysl... ha, ha....

      2) A je to jediná volební manipulace (ve větším měřítku), která byla alespoň nějak doložená. Přesto Trumpovci pořád řvou, že volby byli zmanipulované proti nim. To krásně dokládá to, že tu vůbec nejde o nějakou realitu o fakta, a tedy že by neprůstřelnější systém nějak pomohl.

      PS: A nedá mi - to, že technicky dobře uělaný volební systém není to, co zaručuje demokratičnost voleb, koneckonců vidíme třeba v Rusku.
      Skrýt celý příspěvek

 • Jan Padesátýpátý
  17:57 10.01.2021

  Objevil se tu požadavek, aby byly volby znovu prošetřeny podobně jako Muellerova komise prošetřovala ovlivňování voleb ze strany Ruska.

  Jenomže volby 2020 už prošetřeny byly ze ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Objevil se tu požadavek, aby byly volby znovu prošetřeny podobně jako Muellerova komise prošetřovala ovlivňování voleb ze strany Ruska.

  Jenomže volby 2020 už prošetřeny byly ze všech stran,
  včetně Trumpova ministerstva spravedlnosti (ministr Barr složil funkci poté když prohlásil, že vyšetřování nezaznamenalo důkazy o rozsáhlých podvodech, které by mohly ovlivnit výsledek listopadových prezidentských voleb)
  a včetně Trumpovy vládní agentury pro kybernetickou bezpečnost která oznámila, že letošní prezidentské volby byly nejbezpečnější v dějinách země a k žádným manipulacím s hlasy nedošlo (šéf agentury byl následně Trumpem vyhozen)

  Ti, co věří, že volby byly Trumpovi ukradeny, tomu budou věřit i kdyby proběhlo sto dalších vyšetřování.

  ¨(Muellerovo vyšetřování mělo smysl protože úřady neměly přístup ke zpravodajským informacím.)
  Skrýt celý příspěvek

  • Shania
   18:22 10.01.2021

   Jak dlouho vysetreval Muller? 674 dni. Tady federalove v podstate jeste nic neudelali...

   Reknu ti to asi tak pres 30-40% americanu veri ze tu je problem, vcetne pres 15% ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Jak dlouho vysetreval Muller? 674 dni. Tady federalove v podstate jeste nic neudelali...

   Reknu ti to asi tak pres 30-40% americanu veri ze tu je problem, vcetne pres 15% demokratu...

   O bezpecnosti voleb v US nemuze byt ani rec, na nase standary se ani nehrabou... a to tam nemusim pocitat masovou volbu postou...

   A problemu se samotnymi automaty bylo vic jak dost, snadno hacknutelne, data prevazeji na flasce atd...

   Pokud tohle vsechno co se stalo nepovede k reformam volebniho systemu, tak to bude priste daleko horsi nez ted... a vubec nezalezi na tom, jestli je to pravda a nebo ne, musi zistat zpet duveru ve volebni system.

   a BTW tim purgem tisicu lidi ze socialnich siti se ta paranoia jen zhorsila...
   Skrýt celý příspěvek

   • Jan Padesátýpátý
    18:32 10.01.2021

    "O bezpecnosti voleb v US nemuze byt ani rec"

    To znamená, že máš lepší informace než Trumpovo ministerstvo spravedlnosti a Trumpova kybernetická agentura?

    "O bezpecnosti voleb v US nemuze byt ani rec"

    To znamená, že máš lepší informace než Trumpovo ministerstvo spravedlnosti a Trumpova kybernetická agentura?

    • Shania
     20:08 10.01.2021

     ty moc o tom jak se voli v us nevis co? nase volby jsou asi tak milionkrat bezpecnejsi , nez jejich. nemusis mit na ID, v radech statu funguje ballot harvesting atd...

     To ze muzou ...
     Zobrazit celý příspěvek

     ty moc o tom jak se voli v us nevis co? nase volby jsou asi tak milionkrat bezpecnejsi , nez jejich. nemusis mit na ID, v radech statu funguje ballot harvesting atd...

     To ze muzou volit mrtvi lide a podobne ani nemluve. To ze to nedokazou podvod v takovem rozsahu, aby top melo vliv na volby je jedna vec, to ze tam byla spousta problemu a tisice vyhozenyh hlasu atd je druha.

     Min dokud se vysledek voleb bude menit tri dny po volbach, protoze se nasli nekde listky, tak tam ta neduvera bude.
     Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      22:20 10.01.2021

      Takže podvody prokázané nejsou, ale mohly by být. Super přístup. Když vyhrál Trump tak se taky podvádělo?
      Když se Trump rozhodl zpochybnit volby tak jsem se bál že nejdou několik ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Takže podvody prokázané nejsou, ale mohly by být. Super přístup. Když vyhrál Trump tak se taky podvádělo?
      Když se Trump rozhodl zpochybnit volby tak jsem se bál že nejdou několik separátních pochybení a vyvodí s toho dalekosáhlé závěry. Ovšem oni nenašli a věrohodně neprokázali ani ta separátní pochybení. Do zpochybnění voleb nepochybně investovali mnoho energie a ještě víc peněz. A to že výsledek je tak žalostný mě naopak utvrzuje v tom že volby byly zvládnuté nad očekávání dobře.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      23:27 10.01.2021

      Výsledek se bude měnit vždy než skončí počítání, a následné soudní spory....
      Ale tyhle hlasy ( mrtvý, přehmaty software) byli opraveny, pokud se našla chyba. Tedy normální systém ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Výsledek se bude měnit vždy než skončí počítání, a následné soudní spory....
      Ale tyhle hlasy ( mrtvý, přehmaty software) byli opraveny, pokud se našla chyba. Tedy normální systém jako minulé volby, předminulé, atd.

      Jediný rozdíl je v tom, že tentokrát se jedna strana zavřela do své sociální bubliny. O to smutnější je, že to je ta strana, která sama měla být garantem procesu!
      Trump spoléhal na svoje fandy, že mu dodají důkazy. Oni zase spoléhali na to, že on by bez důkazů tak silné prohlášení neopakoval :(
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      00:26 11.01.2021

      Ano, v USA občas volí mrtví lidé.
      U nás občas někdo rozdá každému stovku v hospodě, rozdá vyplněné hlasovací lístky a naveze voliče do volební místnosti.
      Já si podobným způsobem ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ano, v USA občas volí mrtví lidé.
      U nás občas někdo rozdá každému stovku v hospodě, rozdá vyplněné hlasovací lístky a naveze voliče do volební místnosti.
      Já si podobným způsobem vždycky ohlídám manželku, dceru a zetě - rozdám jim vyplněné lístky a jdeme volit všichni společně ;)

      Jde o to jestli jsou výše popsané podvody masové, což nejsou. (Věřím, že "nejmasovější" je ten třetí druh podvodu, kdy si hlava rodiny (nebo vedení domova důchodců) ohlídá své členy.)
      Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      09:02 11.01.2021

      nahaneni par romu k volbam se nerovna necemu jako je balot harvesting, kde defakto povoleno v nekterych statech objizdet lidi a listky podat za ne.

      Ocividne nemas zadnou ...
      Zobrazit celý příspěvek

      nahaneni par romu k volbam se nerovna necemu jako je balot harvesting, kde defakto povoleno v nekterych statech objizdet lidi a listky podat za ne.

      Ocividne nemas zadnou predstavu jak to unich fuguje...
      Skrýt celý příspěvek

     • major
      14:16 11.01.2021

      Shania: Drvivá väčšina štátov má na ballot harvesting omedzenia (musí to byť člen rodiny, maximálny počet hlasov a pod.).

      Podstatné ale je, že všetky Trumpove oficiálne protesty ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Shania: Drvivá väčšina štátov má na ballot harvesting omedzenia (musí to byť člen rodiny, maximálny počet hlasov a pod.).

      Podstatné ale je, že všetky Trumpove oficiálne protesty (tuším 62 ich bolo) boli úradmi USA (resp. jednotlivých štátov) zmietnuté zo stola (a zmietli to aj republikáni, či Trumpovi podporovatelia a kamaráti - teraz už teda bývalí).

      Keď si spomeniem ako Najvyšší súd Gorovi zastavil prepočítavanie hlasov na Floride, tak aby som ťa parafrázoval - vtedy boli tie voľby asi tak milionkrát viac ukradnuté než tieto Trumpove, spochybňované na základe nepodložených rečí.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      14:17 11.01.2021

      Shania: "kde defakto povoleno v nekterych statech objizdet lidi a listky podat za ne."

      Tím sám přiznáš, že tu argumentuješ něčím co je legální...

      Shania: "kde defakto povoleno v nekterych statech objizdet lidi a listky podat za ne."

      Tím sám přiznáš, že tu argumentuješ něčím co je legální...

     • danny
      17:06 11.01.2021

      Shania: je docela zajímavé, jak poskočila účast speciálně ve vyloučených lokalitách. Zatímco ve většině volebních okrsků je pozorovatelný nárůst v desetinách procent, v oblastech s ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Shania: je docela zajímavé, jak poskočila účast speciálně ve vyloučených lokalitách. Zatímco ve většině volebních okrsků je pozorovatelný nárůst v desetinách procent, v oblastech s tradičně nízkou účastí se najednou rozhodlo volit o desítky procent lidí více. Nenapadá mě co jiného, než balot harvesting by tomuto zázraku mohlo napomoct. Ledaže by v USA nějaký program k rozvoji občanské společnosti začal provozovat Člověk v tísni, tím by se zvýšení zájmu o uchopení občanských práv v ghetech dal pochopit.
      Na druhou stranu je pravda, že můžou být republikáni akorát tak naštvaní, že se této příležitosti nechopili sami. Pokud je ten proces správně uchopený, nemusí se jednat o nic nezákonného, byť z pohledu vyššího principu mravního je to trochu mimo.
      Navíc moc nepochybuji o tom, že si demokrati pojistí i další období rozšířením USA o Portoriko, případně Guam nebo Americké panenské ostrovy.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      17:34 11.01.2021

      danny:

      "Ledaže by v USA nějaký program k rozvoji občanské společnosti začal provozovat Člověk v tísni"

      Přesně tak. Jestli se nepletu tak třeba mezi voliteli Georgie byla ...
      Zobrazit celý příspěvek

      danny:

      "Ledaže by v USA nějaký program k rozvoji občanské společnosti začal provozovat Člověk v tísni"

      Přesně tak. Jestli se nepletu tak třeba mezi voliteli Georgie byla aktivistka, která věnovala spoustu energie přesvědčování lidí ve vyloučených lokalitách aby šli volit. Taky jim pomáhala s tím, aby si dali do pořádku papíry.
      Skrýt celý příspěvek

     • major
      18:23 11.01.2021

      danny: No k spochybňovaniu výsledkov ešte pikoška: ľudia neoboznámení s procesom voľby (vrátane Trumpa) hovoria napr. o viacnásobnom započítaní jednotlivých lístkov. Pritom si ale ...
      Zobrazit celý příspěvek

      danny: No k spochybňovaniu výsledkov ešte pikoška: ľudia neoboznámení s procesom voľby (vrátane Trumpa) hovoria napr. o viacnásobnom započítaní jednotlivých lístkov. Pritom si ale neuvedomujú, že v takej Georgii (a nielen tam!) sa volí na jeden arch prezident, senát, tuším ešte sudcovia, úradníci a pod.

      Ak viackrát započítali lístok pre Bidena, tak ako je možné, že rovnaký problém nevznikol v senátnych voľbách (kde prvé kolo vyhrali republikáni)? Podobne pri "harvestingu" - prečo by pomohli len Bidenovi a nie demokratickým kandidátom do senátu?

      Čo sa týka US teritórií (vrátane Portorika, Guamu, ...), tak ich obyvatelia sú občania USA bez volebného práva federálnych inštitúcií (obyvatelia Washingtonu DC zas nemôžu voliť do Kongresu - prezidenta a senátora ale áno). Umožniť im voliť prezidenta štátu, ktorého sú občanmi, mi príde logické a naopak blokovanie tohto práva je politickým kalkulom.

      Rozuné by bolo zmeniť systém voľby prezidenta (a nielen prezidenta) na pomerný. Čo by ale republikánskym kandidátom definitívne zlomilo väz, keďže Gore aj Hillary na hlasy ľudí voľby vyhrali - naposledy vyhral na hlasy svoj druhý mandát Bush jr. proti Kerrymu v roku 2004.
      Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      10:08 12.01.2021

      Jirosi: ano je to legalni, ale neni to v poradku... jsme toho nazoru, ze maji mit volby min na stejne urovni jako my.

      Hlavni problem techto voleb bylo ale voleni postou v masovem ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jirosi: ano je to legalni, ale neni to v poradku... jsme toho nazoru, ze maji mit volby min na stejne urovni jako my.

      Hlavni problem techto voleb bylo ale voleni postou v masovem meritku, coz absolutne pod kontrolou nebylo...

      major: pak se te zeptam, proc tolik lidi volilo pouze prezidenta? Takze bud ta medialni masaz za ty cryri roky vytvorila ohromny TDS a lidi volili ciste proti nemu, nebo pak proc to nehodit demokratum vsude?
      Skrýt celý příspěvek

     • major
      14:29 12.01.2021

      Shania: Problém z hlasovania poštou spravil Trump. Nebolo to prvýkrát, no prvýkrát z toho bol problém, resp. rovno podvodné hlasy - absurdné. Pritom opakujem: žiadne systémové ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Shania: Problém z hlasovania poštou spravil Trump. Nebolo to prvýkrát, no prvýkrát z toho bol problém, resp. rovno podvodné hlasy - absurdné. Pritom opakujem: žiadne systémové pochybenie nebolo zistené. Že by na to Trump rád upozornil je snáď jasné. Pre mňa je to dôkazom, že voľby boli absolútne v poriadku.

      Teraz sa masovo volilo poštou hlavne vinou COVID. Ja by som tipol, že miestami aj vinou zúfalo malého počtu vlebných miestností v tých "správnych" lokalitách (mimochodom ďalšia absurdita US volebného systému - víťaz kreslí volebné obvody pre ďalšie voľby). Kto z nás by chcel stáť 12 hodín (!) v rade, aby mohol odvoliť?

      Volilo sa len 35 senátorov zo 100, zvyšným ešte neskončilo volebné obdobie (je to podobné ako v ČR - každé 2 roky sa obmení tretina Senátu).
      Skrýt celý příspěvek

  • liberal shark
   09:00 11.01.2021

   Víte, v tuto chvíli už ani není tolik podstatné, zda proběhlo nějaké velké falšování nebo ne. Podstatný je fakt, že desítky milionů US voličů nevěří v regulérnost volebního ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Víte, v tuto chvíli už ani není tolik podstatné, zda proběhlo nějaké velké falšování nebo ne. Podstatný je fakt, že desítky milionů US voličů nevěří v regulérnost volebního systému. A to je skutečná katastrofa americké demokracie. Takže na místo sprostého nadávání a nedemokratického umlčování oponentů a pochybovačů by všechny státy Unie měly provést radikální reformu svých volebních zákonů a systémů s cílem zajistit a jednoznačně prokázat 100% robustnost, spolehlivost a férovost voleb. Jinak se nikdy nepodaří obnovit důvěru občanů v politický systém a snížit napětí ve společnosti.
   Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    14:19 11.01.2021

    Jako změnit volební zákony tak, aby už nikdo jiný než Trump nevyhrál?
    Nebo kde je podle vás problém...

    Jako změnit volební zákony tak, aby už nikdo jiný než Trump nevyhrál?
    Nebo kde je podle vás problém...

   • Jan Padesátýpátý
    16:34 11.01.2021

    Ty nechápeš podstatu věci: Pokud bude Trump tvrdit, že volby byly zfalšované, Trumpovi zfanatizovaní voliči to budou opakovat i kdyby předtím proběhlo deset reforem voleb.

    Stejně ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Ty nechápeš podstatu věci: Pokud bude Trump tvrdit, že volby byly zfalšované, Trumpovi zfanatizovaní voliči to budou opakovat i kdyby předtím proběhlo deset reforem voleb.

    Stejně tak jako jim nestačily přepočítávání hlasů, rozhodnutí soudů kde byli Trumpem dosazení soudci, výsledek vyšetřování Trumpova ministerstva spravedlnosti nebo vyšetřování Trumpova kybernetického úřadu.

    Problém je v tom, že ti lidé chtějí, aby volby byly ukradené. A vytěsní ze své mysli veškerou logiku, která by jim jinak řekla, že není možné aby demokrati dokázali uplatit 99% úředníků, soudců, guvernérů, a to ještě během Trumpovy vlády.
    Podobně jiní lidé chtějí, aby byla Země placatá. Myslíš, že by je cokoli přesvědčilo, že placatá není? Nikoli.
    Skrýt celý příspěvek

    • JirkaM
     11:35 12.01.2021

     To je právě problém s korespondenčím hlasováním. Lidé mu nevěří, protože prostor pro podvádění tam je ohromný.

     Nebýt korespondenčního hlasování, Trump by těžko mohl přesvědčivě ...
     Zobrazit celý příspěvek

     To je právě problém s korespondenčím hlasováním. Lidé mu nevěří, protože prostor pro podvádění tam je ohromný.

     Nebýt korespondenčního hlasování, Trump by těžko mohl přesvědčivě výsledek zpochybňovat.
     Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      13:30 12.01.2021

      Trump může a bude výsledky zpochybňovat pořád:

      Trump požádal ministra spravedlnosti Barra, aby ministerstvo údajné podvody prověřilo. Na konci vyšetřování Barr prohlásil, že ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Trump může a bude výsledky zpochybňovat pořád:

      Trump požádal ministra spravedlnosti Barra, aby ministerstvo údajné podvody prověřilo. Na konci vyšetřování Barr prohlásil, že nedošlo k žádným podvodům, které by ovlivnily výsledky voleb. Přesto Trump volby zpochybňuje dál.
      Skrýt celý příspěvek

   • Ján Paliga
    20:41 11.01.2021

    "Podstatný je fakt, že desítky milionů US voličů nevěří v regulérnost volebního systému. "

    No ak sú voliči masírovaní konšpiračnými, tzv. "alternatívnymi" či "nemainstreemovými" ...
    Zobrazit celý příspěvek

    "Podstatný je fakt, že desítky milionů US voličů nevěří v regulérnost volebního systému. "

    No ak sú voliči masírovaní konšpiračnými, tzv. "alternatívnymi" či "nemainstreemovými" médiami, niet sa čo čudovať.... O tom už písali mnohí, aj taká slečna Jessikka Aro... A zaujímavé, že jej tvrdenia sedia....
    Skrýt celý příspěvek

    • skelet
     07:40 12.01.2021

     pokud se od roku 2016 neustále ve veřejném prostoru neustále masíruje populace o ovlivňování/manipulaci voleb prezidenta, tak se není čemu divit, že prostší lidi tomu pak podlehnou ...
     Zobrazit celý příspěvek

     pokud se od roku 2016 neustále ve veřejném prostoru neustále masíruje populace o ovlivňování/manipulaci voleb prezidenta, tak se není čemu divit, že prostší lidi tomu pak podlehnou a přestanou volbám věřit.
     Navíc USA mají pachu´t hořkosti ještě volby z roku 2000, které jsou často v popkultuře parodovány jako zfalšované.
     Skrýt celý příspěvek

  • Shania
   10:22 12.01.2021

   Reknu to asi tak, videl jsem dost nesrovnalosti nejen techto volbach + masova volba postou, ze verim ze k manipulaci doslo...

   Nicmene pokud se to legalne nedokaze, tak je ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Reknu to asi tak, videl jsem dost nesrovnalosti nejen techto volbach + masova volba postou, ze verim ze k manipulaci doslo...

   Nicmene pokud se to legalne nedokaze, tak je Biden/Harris prezident

   To jeste neznamena, ze by to nemelo byt dukladne vysetrovano, stejne jako minule volby... a melo by dojit ke zmenam, pro lepsi transparentnost a bezpecnost...

   Dalsi problem je, ze spousta lidi zamenuji chovani Trumpa s jeho politikou a naopak, misto toho, aby se vic zajimalo o skutecnou politiku a toho co chce dosahnout druha strana...

   Pak je zcela zrejmy politicky bias big tech a mansteam medii, ktere velkou mirou ovlivnili volby, na to ovsem maji pravo...

   A jestli bude trumpuv odkaz jakykoliv, tak minimalne prispel k tomu, ze big tech a media ukazali svoje karty a vznikne tu konkurence... kdyby se tak stalo pozdeji, mohlo by byt uz prilis pozde.

   Uz jen samotny fakt, ze demokrati jako celek nedokazali 4 roky predstirat, ze jsou normalni, je pro me alarmujici... ale uvidime...
   Skrýt celý příspěvek

   • major
    14:48 12.01.2021

    Viera na spochybnenie volieb nestačí, ani Trumpovi. A tak je to správne.

    Pre väčšinu USA aj sveta je ohľadom US politiky alarmujúce niečo úplne iné - o tom je tento článok.

    Pre ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Viera na spochybnenie volieb nestačí, ani Trumpovi. A tak je to správne.

    Pre väčšinu USA aj sveta je ohľadom US politiky alarmujúce niečo úplne iné - o tom je tento článok.

    Pre mňa je zaujímavé, že ešte niekto verí, že Trump disponoval niečím ako "politikou".
    Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    15:47 12.01.2021

    Shania: "To jeste neznamena, ze by to nemelo byt dukladne vysetrovano, stejne jako minule volby... a melo by dojit ke zmenam, pro lepsi transparentnost a bezpecnost..."

    Vyšetřeno ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Shania: "To jeste neznamena, ze by to nemelo byt dukladne vysetrovano, stejne jako minule volby... a melo by dojit ke zmenam, pro lepsi transparentnost a bezpecnost..."

    Vyšetřeno kým, kdo by rozhodoval o tom, zda to co zjistily mělo vliv. Případně jaký výsledek jste ochoten uznat?
    Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  17:04 10.01.2021

  PL je prvni stat co se zacina branit proti big tech korporacim (to je dusledek cenzury v poslednich nekolika mesicih, ne toho co se stalo vcera)

  A law is due to be passed in ...
  Zobrazit celý příspěvek

  PL je prvni stat co se zacina branit proti big tech korporacim (to je dusledek cenzury v poslednich nekolika mesicih, ne toho co se stalo vcera)

  A law is due to be passed in Poland that would fine Big Tech firms $2.2 million every time they unconstitutionally censor lawful speech online.

  Under its provisions, social media services will not be allowed to remove content or block accounts if they do not break Polish law.

  Dalsi staty budou nasledovat. A navic si daji vetsi pozor, aby US korporace nemohli tak snadno ovlivnovat volby v jinych zemich.
  Skrýt celý příspěvek

  • danny
   17:50 10.01.2021

   Shania: obávám se, že to je marná snaha. Pokud se nevytvoří nějaká větší aliance, je to celkem bez šance. Tihle giganti dokážou zemi střední velikosti vykostit jako kuře. Bez hráče ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Shania: obávám se, že to je marná snaha. Pokud se nevytvoří nějaká větší aliance, je to celkem bez šance. Tihle giganti dokážou zemi střední velikosti vykostit jako kuře. Bez hráče aspoň síly Německa, Francie nebo Velké Británie a tiché podpory pár dalších spojenců je to bezzubé. Navíc je obtížné to promyslet tak, aby ses nedostal do konfliktu s americkou administrativou. Bez ohledu na to, kdo sedí u vesla.
   Skrýt celý příspěvek

  • SYN_
   20:08 10.01.2021

   O jakém ovlivňování voleb se tu bavíme - o tom prokázaném přes Facebook–Cambridge Analytica v roce 2016 nebo o něčem co ještě ani neumíte pojmenovat, akorát věříte že se ...
   Zobrazit celý příspěvek

   O jakém ovlivňování voleb se tu bavíme - o tom prokázaném přes Facebook–Cambridge Analytica v roce 2016 nebo o něčem co ještě ani neumíte pojmenovat, akorát věříte že se stalo?

   Obecně, pokud si nebudou (ale totéž platí/bude platit i u nás!) navzájem věřit ani natolik aby si bez výraznějších přehmatů (nějaké maličkosti byly a budou vždycky, jde o to aby to nepřesáhlo limity za kterými by toto rozhodlo o výsledku voleb... čili max. o řád níž než je rozdíl mezi prvním-druhým) pohlídali sčítání papírků kde jsou už předem nejrůznějšími stranami (ani v US nejsou jen dva kandidáti) najmenovány davy zástupců do volebních komisí kde si celý den koukají navzájem pod prsty... tak to se mají (máme) na co těšit. Ideální situace pro novou občanskou válku...
   Skrýt celý příspěvek

   • Shania
    21:45 10.01.2021
   • danny
    16:47 13.01.2021

    SYN_: můžeš mi říct jedinou věc, která by byla na konání Facebooku nebo Cambridge Analytica nezákoná?

    Všiml sis zajímavého jevu, jak se o CA (a její mamince SCL Group a Emerdata ...
    Zobrazit celý příspěvek

    SYN_: můžeš mi říct jedinou věc, která by byla na konání Facebooku nebo Cambridge Analytica nezákoná?

    Všiml sis zajímavého jevu, jak se o CA (a její mamince SCL Group a Emerdata Ltd.) přestalo mluvit, když vylezlo na světlo boží, že se mimo jiné podílela na udělání voleb v JAR, Nigérii, Keni, SAE, Indii, kampani proti Kataru, Brexit, kandidaturu Teda Cruze atd...? A že ty volby dělá min. od roku 1994, tedy v dobách, kdy byla Trumpeta politicky na houbách?
    Skrýt celý příspěvek

  • liberal shark
   09:03 11.01.2021

   Začínám chápat, proč si ˇČína a Rusko vytvořilo své vlastní internetové platformy. Určitě je také zneužívají ke špehování uživatelů a kšeftování s jejich osobními údaji, ale tím se ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Začínám chápat, proč si ˇČína a Rusko vytvořilo své vlastní internetové platformy. Určitě je také zneužívají ke špehování uživatelů a kšeftování s jejich osobními údaji, ale tím se od US korporací nijak neliší :-(.
   Skrýt celý příspěvek

   • Ján Paliga
    20:44 11.01.2021

    ... ale líšia.... Miznú im tam ľudia, alebo vypadávajú z okien....

    ... ale líšia.... Miznú im tam ľudia, alebo vypadávajú z okien....

 • bubamara
  16:28 10.01.2021

  Trump a přinejmenším část těch výržníků patří za mříže. Doufejme, že to bude podrobně vyšetřeno.

  Někteří se předem domlouvali na sítích. Hovořilo se třeba o pověšení zrádce ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Trump a přinejmenším část těch výržníků patří za mříže. Doufejme, že to bude podrobně vyšetřeno.

  Někteří se předem domlouvali na sítích. Hovořilo se třeba o pověšení zrádce Pence. Do Kapitolu si někteří přinesli paralyzéry, stahovací pouta, provazy, trubkové bomby, venku byly nalezeny molotovovy koktejly... Část lidí se uvnitř chovala násilně, výásledkem je pět mrtvých.

  Byla by to i super akce pro jakoukoliv zpravodajskou službu, v kancelářích se dalo dostat ke korespondenci, počítačům aj.

  https://www.msnbc.com/all-in/w...
  Skrýt celý příspěvek

  • Shania
   16:58 10.01.2021

   Trumpa nemas zavrit za co a on nic protipravnoho neudelal...
   Ti co se ucastnili toho vniknuti, obzvlas ta cas co to zincenavala a pripravila se na to musi jit sedet.

   Trumpa nemas zavrit za co a on nic protipravnoho neudelal...
   Ti co se ucastnili toho vniknuti, obzvlas ta cas co to zincenavala a pripravila se na to musi jit sedet.

  • danny
   18:04 10.01.2021

   bubamara: chceš zavřít každého, kdo u nás svolává demošku na staromák a pak odtud táhne před Strakovku nebo na Hrad? Fakt jako? Pročti si komentáře na FB, na Twitteru, jak je ...
   Zobrazit celý příspěvek

   bubamara: chceš zavřít každého, kdo u nás svolává demošku na staromák a pak odtud táhne před Strakovku nebo na Hrad? Fakt jako? Pročti si komentáře na FB, na Twitteru, jak je potřeba ABéčko vymést, zatočit s hradním vlastizrádcem? Ne, fakt. To není trestné. A pokud by se naše policie chovala obdobně, tak se ti aktivisti různých názorů promenádují po úřadu vlády nebo Vladislavském sále dvakrát do měsíce.
   To, co se odehrávalo před Kapitolem by měla zvládnout bez ublížení na zdraví průměrná pořádková služba přítomná na libovolném fotbalovém utkání.
   Nevím, jestli je v USA trestné mít v autě naskládané moloťáky, nebo až jejich použití. A u té ostatní výbavičky, je celkem rutina, jak se k takové věci staví soudy. Opět. Je sakra rozdíl mít v autě lešenářskou trubku. Mít trubku v ruce při zatčení. Přetáhnout před zatčením trubkou policajta. Způsobit policajtovi zranění, lehké, těžké, s následkem smrti.
   A buď si jistý, že orgány činné v trestním řízení znají velmi přesně definice nabádání ke zločinu, organizovaná skupina, vyhrožování, stalking, zločin ve fázi přípravy. A uvidíš, že to nakonec nebude tak horké, jak momentálně blouzní různí komentátoři.
   Skrýt celý příspěvek

   • Scotty
    22:01 10.01.2021

    danny
    Trestné je přikročit od slov k činům. Případně pokud je důvodné podezření že se na něco takového chystáš.

    /To, co se odehrávalo před Kapitolem by měla zvládnout bez ...
    Zobrazit celý příspěvek

    danny
    Trestné je přikročit od slov k činům. Případně pokud je důvodné podezření že se na něco takového chystáš.

    /To, co se odehrávalo před Kapitolem by měla zvládnout bez ublížení na zdraví průměrná pořádková služba přítomná na libovolném fotbalovém utkání. /
    Doporučuji se podívat na pár záznamů. Těch lidí tem rozhodně pár nebylo. Ovšem i kdyby tam nebyl žádnej policajt nebyl, tak nikdo nemá právo udělat to co udělali.

    /Způsobit policajtovi zranění, lehké, těžké, s následkem smrti./
    Je to v zásadě jedno. V tom posledním případě vás tedy budou soudit i za vraždu/zabití.

    Jaké trestněprávní důsledky to bude mít se ještě uvidí, ale nepochybně budou.
    https://www.idnes.cz/zpravy/za...
    Skrýt celý příspěvek

    • danny
     11:17 11.01.2021

     Scotty: ale já jinými slovy řekl to samé, co ty. Nemůžeš někoho trestat za to, že se baví o tom, že by už bylo potřeba toho Babiše defenestrovat a vyzívá lidi na fejsbůku k ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Scotty: ale já jinými slovy řekl to samé, co ty. Nemůžeš někoho trestat za to, že se baví o tom, že by už bylo potřeba toho Babiše defenestrovat a vyzívá lidi na fejsbůku k demošce a pochodu ke strakovce. Policie, orgány činné v trestním řízení a soudy jsou schopny odlišit silácké kecy nebo nekorektní tlachy od trestného činu, případně trestného činu ve stádiu přípravy.

     Americké orgány měly přesně zmapováno, kolik lidí je na cestě, kolik se jich tam shromáždit může, a kolik se jich nakonec sešlo. Dokonce omezovaly dopravu a rušily spojení, aby se účast regulovala. Mezi začátkem demonstrace a vniknutím do Kapitolu uběhly hodiny. To, že tvrdím, že zabránit vstupu davu do chráněné budovy by měla zvládnout jakákoli ochranná služba nijak neimplikuje tvrzení, že to, co část davu učinila, není nezákonné. Samozřejmě je. Bylo to trestné, a odsouzeníhodné.

     Ano, v případě zranění policisty bude souzen ten, kdo policistu napadl. Nikdy organizátor libovolného eventu. Celá konstrukce "Trump je odpovědný za smrt policisty, protože podněcoval" je ujetá. Ne, odpovědný je jen a jen ten magor, který sundal hasičák ze zdi a někoho ním mlátil do hlavy.
     Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      15:58 11.01.2021

      Rozhodně má morální odpovědnost. Jaké další následky ponese se teprve uvidí.

      Rozhodně má morální odpovědnost. Jaké další následky ponese se teprve uvidí.

     • danny
      17:10 11.01.2021

      Scotty: souhlas. Morální, s reálnými dopady politickou. Tohle vlákno vzniklo mým vymezením proti tvrzení "Trump patří za mříže". Můžeme se bavit o tom, jestli patří na politické ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Scotty: souhlas. Morální, s reálnými dopady politickou. Tohle vlákno vzniklo mým vymezením proti tvrzení "Trump patří za mříže". Můžeme se bavit o tom, jestli patří na politické hnojiště, ale to je jiná diskuse.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      07:11 12.01.2021

      Zapomínáte na to, že existují zákony proti mafii. Kde boss jde sedět za vraždu! Přitom vlastně podle vás nic neudělal, protože je přece svoboda slova.

      Zapomínáte na to, že existují zákony proti mafii. Kde boss jde sedět za vraždu! Přitom vlastně podle vás nic neudělal, protože je přece svoboda slova.

     • danny
      13:44 12.01.2021

      Jirosi: ale no taak, trochu soudnosti...

      Jirosi: ale no taak, trochu soudnosti...

     • Jirosi
      18:51 12.01.2021

      Danny: Říkat si to můžete, než se to stane. Tady je výzva, i následné provedení výzvy.

      Danny: Říkat si to můžete, než se to stane. Tady je výzva, i následné provedení výzvy.

     • Torong
      08:13 13.01.2021

      Víš Jirosi, v té tvé mafii, je onen boss v jistém smyslu nadřízeným. Mafie je organizace a boss je přímo zodpovědný za činy svých "podřízených". Kdežto demonstrace je shromáždění, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Víš Jirosi, v té tvé mafii, je onen boss v jistém smyslu nadřízeným. Mafie je organizace a boss je přímo zodpovědný za činy svých "podřízených". Kdežto demonstrace je shromáždění, kde účastníci nemají povinnost vykonat to co říká ten s megafonem a naopak ten s megafonem nenese odpovědnost (trestnou) za to co dělají účastníci. Jinýmibslovy, každý je sám za sebe.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      13:03 13.01.2021

      Pokud vyzíváš k nižším daním, a tví posluchači zdemolují obchod. Pak máš pravdu.
      Pokud, ale vyzíváš k narušení demokratického procesu, a tví posluchači se o to pokusí. Pak máš ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Pokud vyzíváš k nižším daním, a tví posluchači zdemolují obchod. Pak máš pravdu.
      Pokud, ale vyzíváš k narušení demokratického procesu, a tví posluchači se o to pokusí. Pak máš odpovědnost, jako ten mafián.
      Stále o tom rozhoduje soud. Ten může na základě důkazů o podvodech uznat, že jste byli v právu. Problém je, že tady už se soud vyjádřil. Důkazy nestojí ani za zahájení procesu...
      Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  14:09 10.01.2021

  Škoda, že Arnold nemůže kandidovat.
  https://www.facebook.com/92697...

  Škoda, že Arnold nemůže kandidovat.
  https://www.facebook.com/92697...

  • Scotty
   18:34 10.01.2021

   Pěkně řečeno. Škoda že ti co vtrhli do Kapitolu a jejich sympatizanti to nikdy nepochopí.

   Pěkně řečeno. Škoda že ti co vtrhli do Kapitolu a jejich sympatizanti to nikdy nepochopí.

 • vaclavslovacek
  10:27 10.01.2021

  Myslím, že autor asi kvůli emocím slívá několik věcí dohromady. Trochu bych to rozložil na tyhle části:

  1) Selhání ochrany Kapitolu je absolutně nepochopitelné. Mělo by být ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Myslím, že autor asi kvůli emocím slívá několik věcí dohromady. Trochu bych to rozložil na tyhle části:

  1) Selhání ochrany Kapitolu je absolutně nepochopitelné. Mělo by být pořádně vyšetřeno. Vždy budou existovat radikálové v mnoha různých spektrech politického spektra a nemůže se stát, že si budou běhat po Kapitolu nebo jiné instituci.

  2) Ti, co pronikli do Kapitolu, nebo k tomu nabádali ostatní spáchali trestný čin. Měli by být postrestáni a uhradit škodu.

  3) Svolat demonstraci ke Kapitolu, ani říkat že volby neproběhli korektně trestný čin není. Trump za to může nést politickou zodpovědnost, ale to je tak všechno. Vzpomínáte si na ty časy, kdy jsme obvňovali ostatní země z manipulace voleb, když neměly volební výsledky dostupné pár hodin po uzavření místností?

  4) Srovnání s násilím při BLM protestech je docela na místě. Obě události mají politické pozadí a vážou se ke stejným volbám, ale velmi rozdílnou reakci v médiích. BLM má daleko větší materiální škody a tuším, že obětí je tuším 15+. Přesto se k výtržníkům (eufemismus) mohli politici přihlásit - například sponzorováním kaucí, klekáním, apod. K násilníkům v Kapitolu se nikdo hlásit nechce. Z toho mi plyne strašidelný výstup. U jedné časti společnosti vadí násilí, ať ho páchá kdokoliv. Ale u druhé vadí, jen když ho páchá protistrana.

  5) Myslím, že současná diskuze cenzura/necenzura je hodně složitá. Obecně si myslím, že argumenty "soukromá společnost" si může dělat, co chce je velmi silný. Argument, že cenzura se týká jen státu na druhou sranu je podle mě velmmi slabý a ignoruje technologický vývoj za posledních 10 let. Kdy se technologické firmy staly v oblasti šíření informací (ovlivňování názorů) mocnější než státy. A jen bych připomněl, že ty co dělají rozhodnutí o "šíření informací" v těch firmách, voliči určitě nevolili. Na druhou stranu si nedokážu představit robustní řešení.

  6) Myslím, že musí proběhnout opravdu důkladné a věrohodné prošetření průběhu voleb. Smetení ze stolu je extrémně riskantní. Množství lidí, které bude věřit, že byly sfalšované bude extrémně vysoké. Čím důkladnější a věrohodnější vyšetřování bude, tím více lidí bude mít důvěru. Radikály nepřesvědší nikdo nikdy. Ale o to nejde. To je minium lidí. V uplynulém volebním období strávila média 3 roky pumpováním "ruských" konspiračních teorií o ukradených vobách až do výsledků Mullerova vyšetřování. Tak proč si to teď nezopakovat?
  Skrýt celý příspěvek

  • Shania
   10:36 10.01.2021

   4. Antifa po mesice delala bordel v Portlandu, pres 1000 zatcenych... vsichni okamzite propusteni a 90% stihani uz je zastaveno mistni prokuraturou...

   4. Antifa po mesice delala bordel v Portlandu, pres 1000 zatcenych... vsichni okamzite propusteni a 90% stihani uz je zastaveno mistni prokuraturou...

   • Alien
    12:28 10.01.2021

    To je při pouličních nepokojích běžný postup. Brání se tak eskalaci napětí. Seberou všechny, ale zadržení zůstanou jen skuteční pachatelé trestných činů – tedy těch vašich zbylých ...
    Zobrazit celý příspěvek

    To je při pouličních nepokojích běžný postup. Brání se tak eskalaci napětí. Seberou všechny, ale zadržení zůstanou jen skuteční pachatelé trestných činů – tedy těch vašich zbylých 10%. Ostatní co tam šaškovali se propustí. Je to tak při fotbalových výtržnostech, při akcích zpovykaných antirouškařů apod. Vám asi vadí spíš jakási obecná společenská tolerance. Ovšem pokud je dnes Antifa jedinou silou, která neváhá konfrontovat neonacisty osobně a přímo na ulici a nikdo jiný vč. policie to nedělá – nemáme na výběr. Nepřestane mě, udivovat že v našem civilizačním okruhu jsou schopni lidé stát na straně neonacistů a ostouzet antifašisty. Nejčastěji k tomu ostouzení používají poukaz na to, že je Antifa levicová a v dálce tahá za provázky někdo mocný. Obvykle třeba Žid Soros. Je to jen pokračování nacistické propagandy, která tvrdila, že skutečným nepřítelem nacionálního socialismu a Německa je "židobolševik". Tenhle termín se už dnes konzervativci neodváží použít, napíšou spíš Sorosem placení levičáci. To je ale totéž.
    Skrýt celý příspěvek

    • skelet
     12:37 10.01.2021

     Antifa a nackove. Stejná verbež jen z opačné strany fronty.

     Antifa a nackove. Stejná verbež jen z opačné strany fronty.

     • Alien
      14:21 10.01.2021

      Napsal byste stejně lehce i Rudá armáda a Whermacht, stejná verbež jen z opačné strany fronty?

      Napsal byste stejně lehce i Rudá armáda a Whermacht, stejná verbež jen z opačné strany fronty?

     • skelet
      14:28 10.01.2021

      Ale to jsi nenapsal.

      Ale to jsi nenapsal.

     • Alien
      14:30 10.01.2021

      to skelet:

      Ale vy jo.

      to skelet:

      Ale vy jo.

     • skelet
      14:37 10.01.2021

      Já ne. Já žádné srovnání RA vs Wehrmacht nepsal. Já psal srovnání Antifa vs neonackove. Chcesli přirovnání je to jako výběr mezi gestapem a NKVD. Stejná verbež.
      Chápu, že tě to ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Já ne. Já žádné srovnání RA vs Wehrmacht nepsal. Já psal srovnání Antifa vs neonackove. Chcesli přirovnání je to jako výběr mezi gestapem a NKVD. Stejná verbež.
      Chápu, že tě to jako člena Antify uráží, ale to je tvůj problém.
      Skrýt celý příspěvek

    • Shania
     13:04 10.01.2021

     No Soros financuje kampane tehle navladnich a politiku, ngo atd, aby je dostal kam potrebuje a ti je pak nechaji delat bordel... Jaka je jeho dalsi agenda nevim, ale tohle rozhodne ...
     Zobrazit celý příspěvek

     No Soros financuje kampane tehle navladnich a politiku, ngo atd, aby je dostal kam potrebuje a ti je pak nechaji delat bordel... Jaka je jeho dalsi agenda nevim, ale tohle rozhodne neni zadna konspirace, ale fakt... problem lidi jako ty je, ze jen slysi soros a hned cokoliv s tim souvysi jde do stejne skatulky jako ta nejdivocejsi konspiracni teorie... a uz vubec nechapu, to ze je on 'zid' ma vliv na cokoliv.

     Anfifa tam mesic utocila na federalni soud mimochodem a snazili se ho zapalit, pouzivali lasery pro oslepeni atd. nevim co by se na tom melo tolerovat? Myslim, ze je v zajmu vsech stran, aby tohle nikdo delat nemohl, obzvlast tech co chteji pokojne demonstrovat proti cemukoliv.
     Skrýt celý příspěvek

     • Alien
      14:19 10.01.2021

      Nic se na tom netoleruje. Antifu nechal Trump zařadit mezi teroristické organizace. Její členové jsou zatýkáni a vězněni v USA stejně jako třeba v Rusku. Navíc Antifa je velmi úzká ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Nic se na tom netoleruje. Antifu nechal Trump zařadit mezi teroristické organizace. Její členové jsou zatýkáni a vězněni v USA stejně jako třeba v Rusku. Navíc Antifa je velmi úzká organizace a pracuje v utajení. Nebo ty snad znáš "předsedu" americké Antify? Davy demonstrantů, které vidíš na ulicích je mix všemožných naštvaných lidí s Antifou možná sympatizujících, ovšem nikdo z nich členem Antify není. To je velký omyl.
      Skrýt celý příspěvek

     • Dzin
      22:36 10.01.2021

      Alien
      Aniž bych se chtěl nějak zastávat Trumpa, tak pokud vím jeho administrativa sice dostal petici, aby Antifa byla zařazena mezi teroristické skupiny, ale odmítla to s poukazem, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Alien
      Aniž bych se chtěl nějak zastávat Trumpa, tak pokud vím jeho administrativa sice dostal petici, aby Antifa byla zařazena mezi teroristické skupiny, ale odmítla to s poukazem, že dle federálního zákona to není možné.

      Trump sám sice prohlašoval, že ji tam zařadí, ale neudělal to a to proto, že k tomu nemá dostatečné pravomoci. Tudíž pokud jsou členové Antifa zatýkáni a vězněni v USA, nemá to s tímto žádnou spojitost.
      Skrýt celý příspěvek

     • danny
      11:26 11.01.2021

      Dzin: k několika zatčením došlo, ale na základě konkrétních trestných činů. ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Dzin: k několika zatčením došlo, ale na základě konkrétních trestných činů. https://www.idnes.cz/zpravy/za...
      Ale obecně ani ze statistik nevyplývá, že by i v průběhu demonstrací docházelo k přednostnímu zatýkání členů Antify. https://www.nytimes.com/2020/0...
      Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   18:23 10.01.2021

   "3) Svolat demonstraci ke Kapitolu, ani říkat že volby neproběhli korektně trestný čin není. Trump za to může nést politickou zodpovědnost, ale to je tak všechno. Vzpomínáte si na ...
   Zobrazit celý příspěvek

   "3) Svolat demonstraci ke Kapitolu, ani říkat že volby neproběhli korektně trestný čin není. Trump za to může nést politickou zodpovědnost, ale to je tak všechno. Vzpomínáte si na ty časy, kdy jsme obvňovali ostatní země z manipulace voleb, když neměly volební výsledky dostupné pár hodin po uzavření místností?"

   Trestné to není, jen do doby kdy k tomu nemáte vyjádření soudu. Pokud neakceptujte ani to, jako představitel výkonné moci. Pak je něco hodně špatně.
   Skrýt celý příspěvek

   • vaclavslovacek
    10:18 11.01.2021

    Nevím, ale naposledy, co jsem slyšel se soudy řídí zákony a americkou ústavou. Navíc jsem nezachytil, že by novináři, facebook, Twitter a spol. byli soudci. I když se tak teď ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Nevím, ale naposledy, co jsem slyšel se soudy řídí zákony a americkou ústavou. Navíc jsem nezachytil, že by novináři, facebook, Twitter a spol. byli soudci. I když se tak teď chovají.
    Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   18:32 10.01.2021

   5) Názor společnosti ovlivňují technologické firmy jen tím, že dávají v podstatě neomezený prostor spekulacím všeho druhu. Výsledky této každodenní masáže ve vlastní sociální ...
   Zobrazit celý příspěvek

   5) Názor společnosti ovlivňují technologické firmy jen tím, že dávají v podstatě neomezený prostor spekulacím všeho druhu. Výsledky této každodenní masáže ve vlastní sociální bublině byl vidět u Kapitolu i jinde.

   6) Tady zapomínáte na jednu historickou paralelu, kdy soudní proces se změnil spíše v propagaci hnutí (NSDAP). Právě proto, je potřeba pokud ty důkazy nedávají smysl je rovnou odmítnout a vůbec nedat možnost ke spekulacím.
   Stejně jako lidí neuznávají výsledky vyšetřování 11/09/01, stejně tak by neuznali jakékoliv důkazy co by potvrdily regulérnost výsledku pro Biden. Díky každodenní masáži, je těžké si udržet odstup.
   Skrýt celý příspěvek

   • vaclavslovacek
    19:12 10.01.2021

    5) To není pravda. Ovlivňují ji mnoha jinými věcmi včetně cílové reklamy. Což byl například i způsob, jak dokázal Trump s menším rozpočte věst daleko efektivnější kampaň v roce ...
    Zobrazit celý příspěvek

    5) To není pravda. Ovlivňují ji mnoha jinými věcmi včetně cílové reklamy. Což byl například i způsob, jak dokázal Trump s menším rozpočte věst daleko efektivnější kampaň v roce 2016.

    Kdo bude rozhodovat o tom, jakým speklacím se bude dávat prostor? Co třeba spekulace o tim, že NSA porušuje americkou ústavu sledováním vlastních občanů? Nebo třeba spekulace, že například Irák nemá zbraně hromadného ničení před našim útokem na něj? Co třeba spekuklace o tom, že Putin zařídíl Trumpovi vítězství v 2016?

    Doporučuju vždy jednoduchou představu. Nastavte pravidla. Dejte je do ruky svému největšímu nepříteli. Když budete mít dobrý pocit, jak s vámi podle vašich pravidel bude zacházet, máte rozumná pravidla.

    6) Takže si myslíte, že kvalita vyšetřování by v dnešních spojených státech byla srovnatelná s meziválečný Německem? Nechcete si od srovnávání všeho s nacisty odpočinout? Hitler a NSDAP je pěkné strašení, ale s trochou představivosti takovou paralelu najdete ke všemu.

    Jaké procento lidí nevěří takovým vyšetřováním? Jak jsem psal, nejde, o to přesvědčit radikály. Ty nepřesvědčí nikdy nikdo a vzhledem k jejich počtu o to ani nejde. Ano jsou lidi, co neuznávají oficiální průběh 9/11. Jsou lidé, kteří i po Mullerově vyšetřování věří, že Rusko zajistilo zvolení Trumpa.

    Pokud důkazy nedávají smysl, tak je právě nejlepší je ukázat na světlo světa. Podle mě je to nejjednodušší cesta ke smíření a měl by to být první krok Bidena, kterým by získal důvěru mnoha lidí.
    Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     21:41 10.01.2021

     Těm lidem je jedno jaká se jim zobrazuje "reklama", oni čtou jen to co odpovídá jejich světonázoru. I když jim bude každý den zobrazovat 10 článků o tom, že jejich strana lže. Oni ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Těm lidem je jedno jaká se jim zobrazuje "reklama", oni čtou jen to co odpovídá jejich světonázoru. I když jim bude každý den zobrazovat 10 článků o tom, že jejich strana lže. Oni dostanou od kamarádů 20-100x vice odkazů, kterým věří.

     Na tyhle má vliv čistě jejich sociální bublina.

     Ale vy důkazy byli vyvráceny, jen byli tak snadno vyvratitelné, že k tomu nebylo potřebovat zahajovat soudní proces. To, že to druhá strana odmítá uznat je také fakt. Místo toho, stále vymýšlela jakou kličku použít k tomu, aby dosáhla svého.

     Sice je paralela z NDSAP často zneužívaná, ale zrovna tady došlo k ke skutečnému útoku na zákonodárné shromáždění s cílem změnit jeho usnesení!
     Skrýt celý příspěvek

     • vaclavslovacek
      10:30 11.01.2021

      A co myslíte, že živí Facebook? To bude asi ta vysoce cílená reklama, co tam Facebook nezobrazue, ne? Sám CEO Cambridge Analytiky ma super prezentaci, kde to ukazuje. Ještě před ...
      Zobrazit celý příspěvek

      A co myslíte, že živí Facebook? To bude asi ta vysoce cílená reklama, co tam Facebook nezobrazue, ne? Sám CEO Cambridge Analytiky ma super prezentaci, kde to ukazuje. Ještě před vítězstvím Trumpa, pro kterého tehdy pracovali.

      Samozřejmě, že část toho, co se vám zobrazuje je obsah, který vás tam udrží. Pak je samozřejmě ta druhá část, kdy si někdo koupí reklamu selektivně pro cílenou demografii. A nebo stejné mechanismy použijete přímo jako Facebook. Pokud má Facebook například velmi silnou morální motivaci konat dobro (jak většinou velké korporace, které z vás těží každý dolar, mají).

      Viz velmi jednoduché věci, které jsou prakticky neprokazatelné, protože nikdo samozřejmě do algoritmu určující podobu feedu-výsledku hledání nevidí - zobrazení výzvy volit jen cílené demografii, posunutí některých příspěvků odkazů na druhou stránku výsledků na Google apod.

      Nevěřím politikům bez transparentnosti. Nechápu proč bych měl věřit korporacím bez transparentnosti.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      14:33 11.01.2021

      Ale účinnost, té cílené reklamy je mizivá. Nevím jak vy, ale v životě jsem si nekoupil nic díky reklamě na internetu.
      Pokud by fungovala, pak tu máme stáda ovcí. Ty tu sice máme, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ale účinnost, té cílené reklamy je mizivá. Nevím jak vy, ale v životě jsem si nekoupil nic díky reklamě na internetu.
      Pokud by fungovala, pak tu máme stáda ovcí. Ty tu sice máme, ale neslouží korporacím! Slouží k rozkládání společnosti právě pomocí uzavřených sociálních bublin. Výsledkem toho je Trump, Brexit, atd,..
      Skrýt celý příspěvek

    • Jan Padesátýpátý
     00:36 11.01.2021

     "Kdo bude rozhodovat o tom, jakým speklacím se bude dávat prostor?"

     O tom rozhoduje už dnes facebook. Zobrazuje témata lidem tak, aby strávili co nejvíce času na facebooku.
     Pokud ...
     Zobrazit celý příspěvek

     "Kdo bude rozhodovat o tom, jakým speklacím se bude dávat prostor?"

     O tom rozhoduje už dnes facebook. Zobrazuje témata lidem tak, aby strávili co nejvíce času na facebooku.
     Pokud milujete videa o tom, že země je placatá, bude vám zobrazovat taková videa.
     Pokud klikáte na příspěvky o ukradených volbách, bude zobrazovat ty. A rozhodně vám NEUKÁŽE informaci, že Trumpovo ministerstvo řeklo že vyšetřování voleb nenašlo žádná závažná pochybení, která by zvrátila výsledky voleb.
     Skrýt celý příspěvek

     • vaclavslovacek
      10:38 11.01.2021

      Asi jsem tu otázku nepoložil jasně. Ale otázka byla, kdo bude rozhodovat, šíření jakého názoru je trestné. Aka, kdo bude rozhodovat, co je pravda. Protože teď se rozhodně nečeká na ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Asi jsem tu otázku nepoložil jasně. Ale otázka byla, kdo bude rozhodovat, šíření jakého názoru je trestné. Aka, kdo bude rozhodovat, co je pravda. Protože teď se rozhodně nečeká na soudy a cenzuruje se více než pomluva a vyzývání k násilí.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      14:35 11.01.2021

      Vždy rozhodují soudy!
      I zde se můžete soudit, pokud se cítíte, že vaše práva byla dotčena. Ale stejně, tak může někdo podat trestní oznámení na váš text.

      Vždy rozhodují soudy!
      I zde se můžete soudit, pokud se cítíte, že vaše práva byla dotčena. Ale stejně, tak může někdo podat trestní oznámení na váš text.

     • Jan Padesátýpátý
      16:44 11.01.2021

      vaclavslovacek:

      Ano, rozhodovat by o tom měly soudy.
      Jenomže na soudy se nečeká, protože současné zákony poskytovatele obsahu nutí, aby zastupovaly soudy a samy mazaly "závadné" ...
      Zobrazit celý příspěvek

      vaclavslovacek:

      Ano, rozhodovat by o tom měly soudy.
      Jenomže na soudy se nečeká, protože současné zákony poskytovatele obsahu nutí, aby zastupovaly soudy a samy mazaly "závadné" příspěvky. A protože facebook nevidí soudci do hlavy, je logické, že toho raději smaže víc než míň.

      Já ten zákon trochu chápu, protože je těžké najít anonyma, který vyzýval ke zplynování Židů.

      Řešením by možná bylo, pokud by se uživatel mohl přihlásit 1) jako anonym nebo 2) s ověřenou identitou. V tom druhém případě by facebook neměl zodpovědnost za jeho příspěvky.
      Skrýt celý příspěvek

   • cejkis
    21:28 10.01.2021

    A když máte jiný názor označí to jako dezinformaci. Když se masa lidí zvedne a přesune se na jinou sociální síť, tak ji google a apple zablokují.

    Ale jinak vůbec nic špatného ...
    Zobrazit celý příspěvek

    A když máte jiný názor označí to jako dezinformaci. Když se masa lidí zvedne a přesune se na jinou sociální síť, tak ji google a apple zablokují.

    Ale jinak vůbec nic špatného nedělají. TVL, to už nemyslíte vážně.
    Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     21:58 10.01.2021

     Můžeme diskutovat, kdo má pravdu ve spoustě oblastí. Klidně to můžeme dotáhnou až k soudu. Ale pokud žijeme v normální demokracii, pak ten soud je konečný rozhodcem.
     Tady rozhodl, ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Můžeme diskutovat, kdo má pravdu ve spoustě oblastí. Klidně to můžeme dotáhnou až k soudu. Ale pokud žijeme v normální demokracii, pak ten soud je konečný rozhodcem.
     Tady rozhodl, i přesto stále nedošlo k omezení!
     To nastalo, daná osoba podněcovala jednání proti rozhodnutí soudu. Tady můžete sociální sítě vinit, právě a pouze jen ze sociální bubliny. Nikoliv z cenzury názorů!

     Jinými slovy, si stěžujete na to, že vám sociální sít umožňuje dělat to co děláte. Tedy sdílet alternativní pohled....
     Skrýt celý příspěvek

     • vaclavslovacek
      11:15 11.01.2021

      "Tady můžete sociální sítě vinit, právě a pouze jen ze sociální bubliny. Nikoliv z cenzury názorů!" ... A to víte proto, že jste díky trasparentnosti velkých společností, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Tady můžete sociální sítě vinit, právě a pouze jen ze sociální bubliny. Nikoliv z cenzury názorů!" ... A to víte proto, že jste díky trasparentnosti velkých společností, vyhodnotil, jaké faktory ovlivňují zobrazování výsledků a jejich pořadí?

      Šíření názoru na férovost voleb vám můžou zakázat v diktatuře. V US by to bylo bezprecendentní. To budeme zakazovat i šíření konspirační teorie o tom, jak zajistil Trumpovi vítězství Putin?

      Mimo diktatury to většinou funguje tak, že zabráníte v násilí malé skupině lidí (cca tisíce) než abyste museli ohrozit svobodu projevu desítek milionů. Pochybnosti odstraňujete maximalizací transparentnosti (a tím odstraňování možností k pochybám) místo umlčování.

      Ale chápu, že je to náročnější, jak na realizaci, tak na pochopení.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      14:47 11.01.2021

      Uvědomte si, že pokud by Trump dal ty Sociální media k soudu, a oni prohráli. Klidně by mohli pro změnu zakázat je!

      Tudíž, oni každou akci zvažují podstatně více než vy si ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Uvědomte si, že pokud by Trump dal ty Sociální media k soudu, a oni prohráli. Klidně by mohli pro změnu zakázat je!

      Tudíž, oni každou akci zvažují podstatně více než vy si myslíte.
      Skrýt celý příspěvek

     • Ján Paliga
      20:55 11.01.2021

      @ vaclavslovacek

      "To budeme zakazovat i šíření konspirační teorie o tom, jak zajistil Trumpovi vítězství Putin?"

      Keď sa to tak vezme, ešte si pamätám fotografie ruských občanov, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      @ vaclavslovacek

      "To budeme zakazovat i šíření konspirační teorie o tom, jak zajistil Trumpovi vítězství Putin?"

      Keď sa to tak vezme, ešte si pamätám fotografie ruských občanov, kde držali transparenty v azbuke - "Trump naš"....
      A o štvavých kampaniach vedených GRU a "trolou farmou" počas predvolebnej kampane je tiež zbytočné písať.... "Len tak" to určite nebolo.... Rovnako ako rozoštvávanie pred týmito voľbami.... ani to "nebola náhoda".... A to rozoštvávanie neprebieha len v Spokojných štátoch, ale aj u nás, v Európe....
      Skrýt celý příspěvek

    • Ján Paliga
     20:50 11.01.2021

     Dezinformácia, čiže lož nie je iný názor....

     Dezinformácia, čiže lož nie je iný názor....

  • liberal shark
   09:10 11.01.2021

   Ad 5) Internetové platformy jsou vlastně komunikační služba, srovnatelná třeba s telefonem nebo poštou. Jak by se někomu líbilo, kdyby Česká pošta nebo O2 cenzurovala zásilky a ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Ad 5) Internetové platformy jsou vlastně komunikační služba, srovnatelná třeba s telefonem nebo poštou. Jak by se někomu líbilo, kdyby Česká pošta nebo O2 cenzurovala zásilky a odstřihla nepohodlné zákazníky od svých služeb ? To, co momentálně prováději Big-Tech v USA je vlastně státní převrat. Amazon přes noc vyhazuje službu Parler ze svých serverů, protože neprovádí cenzuru. CNN vydírá kabelovky, aby vyhodily Fox News. Takhle nějak funguje fašismus v praxi !
   Skrýt celý příspěvek

   • vaclavslovacek
    10:55 11.01.2021

    S tím obecně souhlasím. Ale není to úplně tak jednoduché. USA mají úpravu, která sprošťuje Google a podobné služby zodpovědnosti za cizí obsah a odkazy, které zobrazují. To je ...
    Zobrazit celý příspěvek

    S tím obecně souhlasím. Ale není to úplně tak jednoduché. USA mají úpravu, která sprošťuje Google a podobné služby zodpovědnosti za cizí obsah a odkazy, které zobrazují. To je přesně z důvodu, který píšete. A v podstatě jim dává "neuralitu" aka pošta, O2 apod. jak píšete. Tam si myslím, že především krok Amazonu je absolutně nepřijatelný.

    Myslím, že v US byl návrh, aby si firma musela vybrat mezi neutralitou - neručí za obsah třetích stran na své platformě, ale nemůže bez soudního příkazu dělat, co předvedly tech firmy v uplynulých letech. Druhá volba pro firmu by byl opak neurality - můžete mazat tento obsah a vybírat si podle obsahu, komu nabídnete služby. Ale v tomto případě ručíte za všechen obsah třetích stran na své platformě. Stáváte se de fakto vydavatelem.

    To je podle mě docela rozumný krok, který dává firmám možnost si vybrat mezi oběma modely. Tady by to bylo docela zajímavé právě pro ten Amazon. Musel by si vybrat jestli bude ručit za vše, co na jeho serverech běží - jakýkoliv web, databáze apod.

    Kde je extrémní problém je viditelnost do algoritmů, které ovlivňují viditelnost obsahu daleko sofistikovanějším (personifikovaným) způsobem. Včetně mechanismů jako je shadow-banning. Pokud to technologická firma udělá dobře/chytře prakticky není možnost tohle identifikovat.

    Navíc k tomu nahoře. Jsou absolutně legitimní způsoby, jak řadit výsledky, co nejlépe pro uživatele (z pohledu přínosu pro uživatele, ne firmu).
    Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    14:58 11.01.2021

    Překvapivě i Pošta má pravidla pro zasílání zásilek. Stejně tak provádí jejich kontrolu.
    Funkční bombu vám fakt nedoručí...
    Operátoři musí všechny hovory+polohu uchovávat.... ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Překvapivě i Pošta má pravidla pro zasílání zásilek. Stejně tak provádí jejich kontrolu.
    Funkční bombu vám fakt nedoručí...
    Operátoři musí všechny hovory+polohu uchovávat.... Zablokování čísla je standartní procedura!
    Skrýt celý příspěvek

   • Jan Padesátýpátý
    16:50 11.01.2021

    Telefon a pošta obstarává komunikaci 1-1. Ano, takový je mesenger facebooku. Tweetování jebo zveřejňování videí je ale něco úplně jiného.

    pošta a telefon jsou veřejné služby a ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Telefon a pošta obstarává komunikaci 1-1. Ano, takový je mesenger facebooku. Tweetování jebo zveřejňování videí je ale něco úplně jiného.

    pošta a telefon jsou veřejné služby a řídí se zákonem
    naopak facebook je v pozici soukromého klubu. Mesenger se řídí podmínkami toho klubu.
    Skrýt celý příspěvek

 • Kamil
  09:52 10.01.2021

  Rovněž i já si myslím, že je to definitivní konec Donalda Trumpa ve vysoké politice. Naštěstí !

  Rovněž i já si myslím, že je to definitivní konec Donalda Trumpa ve vysoké politice. Naštěstí !

 • cejkis
  23:33 09.01.2021

  K diskutované svobodě slova na socialních sítích a blokování aplikací. Argument, že soukromé společnosti mohou tvořit své vlastní pravidla mimo rámec zákona je lichý. Nemohou ovšem ...
  Zobrazit celý příspěvek

  K diskutované svobodě slova na socialních sítích a blokování aplikací. Argument, že soukromé společnosti mohou tvořit své vlastní pravidla mimo rámec zákona je lichý. Nemohou ovšem dělají to. A budou to dělat do doby než vlády začnou vynucovat respektování zákonů. Pokud Zuckenberg nebude respektovat zákony ČR, bude aplikovat cenzuru a ovlivňovat zdejší politiku či obcházet daně, je na čase jeho doménu na národní úrovni blokovat do doby než sjedná nápravu.
  Skrýt celý příspěvek

  • Jan Padesátýpátý
   00:33 10.01.2021

   Jaký konkrétní zákon ČR zakazuje facebooku mazat příspěvky? Jaký zákon ČR určuje podobu vnitřních pravidel facebooku?

   Jaký konkrétní zákon ČR zakazuje facebooku mazat příspěvky? Jaký zákon ČR určuje podobu vnitřních pravidel facebooku?

   • cejkis
    17:43 10.01.2021

    Filtrování obsahu politických názorů a filtrování osob omezuje svobodu slova.

    Filtrování obsahu politických názorů a filtrování osob omezuje svobodu slova.

    • Jan Padesátýpátý
     18:10 10.01.2021

     Svoboda slova není zaručená na jakémkoli místě a v jakémkoli čase.
     Já nemůžu přijít do parlamentu a začít tam řečnit dle libosti, Zuckerberg nemůže přijít do Bílého domu a začít ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Svoboda slova není zaručená na jakémkoli místě a v jakémkoli čase.
     Já nemůžu přijít do parlamentu a začít tam řečnit dle libosti, Zuckerberg nemůže přijít do Bílého domu a začít tam řečnit dle libosti, a Trump nemůže řečnit dle libosti na facebooku.
     Všechna ta řečnění si reguluje parlament, Bílý dům a facebook. Protože jde o jejich soukromý prostor.

     Příznivcům Trumpa nebo Trumpovi nikdo nebrání, aby si říkali co chtějí na ulici nebo na svých webech. To je svoboda slova.
     Ale i ta je omezená zákony a ti lidé mají za své výroky právní zodpovědnost. Když ale píší na facebook, tu zodpovědnost má i facebook, proto není divu že nepodložené osočování z volebních podvodů smaže.

     Zákon o kterém mluvíš se u nás pokusil prosadit Václav Klaus ml., jenomže ten zákon neprošel. (Smyslem toho zákona bylo, že Václav Klaus by na svých stránkách mazat mohl, ale facebook nikoli.)
     Skrýt celý příspěvek

     • cejkis
      00:43 12.01.2021

      Američtí provozovatelé sociálních sítí v současnosti nenesou právní zodpovědnost za obsah, který na jejich platformy nahrají uživatelé. Tuto ochranu jim poskytuje část 230 zákona z ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Američtí provozovatelé sociálních sítí v současnosti nenesou právní zodpovědnost za obsah, který na jejich platformy nahrají uživatelé. Tuto ochranu jim poskytuje část 230 zákona z roku 1996, která podle expertů umožnila vznik internetových platforem v podobě, v jaké jsou dnes známé.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      02:57 12.01.2021

      ČR je jedním ze států USA? Ptám se znovu:
      Jaký konkrétní zákon ČR zakazuje facebooku mazat příspěvky? Jaký zákon ČR určuje podobu vnitřních pravidel facebooku?

      Co se týká zákonů ...
      Zobrazit celý příspěvek

      ČR je jedním ze států USA? Ptám se znovu:
      Jaký konkrétní zákon ČR zakazuje facebooku mazat příspěvky? Jaký zákon ČR určuje podobu vnitřních pravidel facebooku?

      Co se týká zákonů USA, odpovím níže na tvůj text 00:45 12.01.2021
      Skrýt celý příspěvek

    • SYN_
     20:22 10.01.2021

     Svoboda slova je zaručená mj. tím že se můžete jít postavit na Václavák (pozor, nezavazet dopravě) a řečnit o svých názorech do aleluja. Dokonce i online platforem je takové ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Svoboda slova je zaručená mj. tím že se můžete jít postavit na Václavák (pozor, nezavazet dopravě) a řečnit o svých názorech do aleluja. Dokonce i online platforem je takové obrovské množství že je absolutně nepředstavitelné že by vám někdy smazali příspěvky na všech. Pokud za službu nic neplatíte tak je to na úrovni jako byste se dožadoval aby váš článek zveřejnili v NYT... tam taky píšou co uznají za vhodné, pokud nepřekročí zákon.
     Skrýt celý příspěvek

     • cejkis
      21:33 10.01.2021

      Facebook nemůže rozhodovat co je a není dezinformace.
      Facebook nemůže cílit cenzuru na jednoho vybraného člověka.

      Facebook nemůže rozhodovat co je a není dezinformace.
      Facebook nemůže cílit cenzuru na jednoho vybraného člověka.

     • Scotty
      22:09 10.01.2021

      cejkis
      Proč nemůže rozhodovat co je a není dezinformace? Případně kdo jiný než vlastník platformy by to měl dělat? Snad soud aby se měsíce projednávalo odstranění až do doby něž ...
      Zobrazit celý příspěvek

      cejkis
      Proč nemůže rozhodovat co je a není dezinformace? Případně kdo jiný než vlastník platformy by to měl dělat? Snad soud aby se měsíce projednávalo odstranění až do doby něž bude dezinformace irelevantní protože jich od té doby dotyčný vychrlí další stovky? Nebo státní instituce aby dotyční mohli volat státní cenzura a ministerstvo pravdy?
      Kdy by měl být arbitr?
      Skrýt celý příspěvek

     • stepan
      22:42 10.01.2021

      Tohle je naprostý double edge sword, většina diskutérů si to neuvědomuje a ještě schvajue jakoukoliv cenzuru ve prospěch jediného dobra.

      Stejnou logikou by mohl soukromý mobilní ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Tohle je naprostý double edge sword, většina diskutérů si to neuvědomuje a ještě schvajue jakoukoliv cenzuru ve prospěch jediného dobra.

      Stejnou logikou by mohl soukromý mobilní operátor mazat a cenzurovat SMS zprávy nebo přerušovat volání.
      Stejnou logikou by mohla soukromá pošta nebo přepravce rozbalovat obsahy balíků, dopisů a zkartovat je.
      Stejnou logikou by mohl poskytovatel připojení regulovat a filtrovat tvůj obsah na internetu.

      A nemusí to být jenom kvůli dezinformacím.
      Jsem zvědavý na vaše názory, až se bude cenzurovat přístup, protože člověk je homosexuál, katolík nebo pravičák?

      Tohle je prostě cenzura.
      Kdyby velký čínský bratr zprivatizoval velký čínský firewall, potom by v Číně snad nebyla cenzura?
      Jsi v 21. století, kde korporace mají mnohdy větší vliv než státní útvary.
      Svoboda slova se musí aplikovat i na ně, přičemž provozovatel nesmí být zodpovědný za "svůj" obsah.
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      23:09 10.01.2021

      /Stejnou logikou by mohl soukromý mobilní operátor mazat a cenzurovat SMS zprávy nebo přerušovat volání.
      Stejnou logikou by mohla soukromá pošta nebo přepravce rozbalovat obsahy ...
      Zobrazit celý příspěvek

      /Stejnou logikou by mohl soukromý mobilní operátor mazat a cenzurovat SMS zprávy nebo přerušovat volání.
      Stejnou logikou by mohla soukromá pošta nebo přepravce rozbalovat obsahy balíků, dopisů a zkartovat je./
      V případě ohrožení bezpečnosti státu by se to patrně dělo. Vytváření dezinformací nepochybně ohrožení bezpečnosti je. Někdo tomu dokonce říká informační válka.

      /Stejnou logikou by mohl poskytovatel připojení regulovat a filtrovat tvůj obsah na internetu./
      To se už dnes omezeně děje. Jsou mazány stránky které porušují zákony.

      /Kdyby velký čínský bratr zprivatizoval velký čínský firewall, potom by v Číně snad nebyla cenzura?/
      Pokud by si mohl každý Číňan zvolit jestli ho jako soukromou službu bude používat nebo ne, tak potom by mi to nevadilo.

      /Svoboda slova se musí aplikovat i na ně, přičemž provozovatel nesmí být zodpovědný za "svůj" obsah./
      Co když se vlastník rozhodně že u sebe některý obsah nechce? Bude donucen ho strpět?
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      00:45 11.01.2021

      cejkis napsal:
      "Facebook nemůže rozhodovat co je a není dezinformace."

      Promiň ale já už to řeknu natvrdo: jsi právní negramot.

      Facebook je dokonce nucen rozhodovat o tom, co je ...
      Zobrazit celý příspěvek

      cejkis napsal:
      "Facebook nemůže rozhodovat co je a není dezinformace."

      Promiň ale já už to řeknu natvrdo: jsi právní negramot.

      Facebook je dokonce nucen rozhodovat o tom, co je co není porušením zákona. U nás jde např. o č. 480/2004 Sb. §5. Ale bude možná ještě hůř: viz případ Delfi vs Estonsko.
      A v USA mají obdobné zákony.
      Skrýt celý příspěvek

     • cejkis
      00:45 12.01.2021

      Američtí provozovatelé sociálních sítí v současnosti nenesou právní zodpovědnost za obsah, který na jejich platformy nahrají uživatelé. Tuto ochranu jim poskytuje část 230 zákona z ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Američtí provozovatelé sociálních sítí v současnosti nenesou právní zodpovědnost za obsah, který na jejich platformy nahrají uživatelé. Tuto ochranu jim poskytuje část 230 zákona z roku 1996, která podle expertů umožnila vznik internetových platforem v podobě, v jaké jsou dnes známé.
      Skrýt celý příspěvek

     • cejkis
      00:48 12.01.2021

      Jestli jsem negramot, tak ty jsi debil.

      Píšu tady o tom, kdo rozhoduje o obsahu co je a není dezinformace. Píšu tady o blokování lidí, kteří jen napsali jméno Tommy Robinson.

      A ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jestli jsem negramot, tak ty jsi debil.

      Píšu tady o tom, kdo rozhoduje o obsahu co je a není dezinformace. Píšu tady o blokování lidí, kteří jen napsali jméno Tommy Robinson.

      A ty tady něco meleš o porušování zákona. Dezinformace není porušování zákona. Nebavíme se tady o schvalování násilí či organizaci trestných činů. Kurva je to tak těžké pochopit ?
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      03:19 12.01.2021

      ;-) mně nevadí když mě negramot nazve debilem

      cejkis napsal: "Američtí provozovatelé sociálních sítí v současnosti nenesou právní zodpovědnost za obsah, který na jejich platformy ...
      Zobrazit celý příspěvek

      ;-) mně nevadí když mě negramot nazve debilem

      cejkis napsal: "Američtí provozovatelé sociálních sítí v současnosti nenesou právní zodpovědnost za obsah, který na jejich platformy nahrají uživatelé."

      Pokud by to bylo pravda, na základě čeho by byl odsouzen Kim Dotcom?

      V USA platí více zákonů. Kromě Communication Decency Act z roku 1996, o kterém mluvíš, platí také Digital Millenium Copyright Act z roku 1998.
      Doporučuju přečíst si
      https://itpravo.cz/index.shtml...

      cejkis napsal: "A ty tady něco meleš o porušování zákona. Dezinformace není porušování zákona."

      Dezinformace nemusí ale může být porušením zákona. Pokud např. napíšeš že ti demokrati za pomoci podvodů ukradli volby, je to porušení zzákona (pokud nemáš v ruce důkazy.)

      cejkis napsal: "Kurva je to tak těžké pochopit ?"

      :) Doufám, že teď už to pro tebe tak těžké není.
      :) Respect!
      Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   07:09 10.01.2021

   Problém je, že ty příspěvky z většiny porušují zákony daných zemí. Ona svoboda slova není neomezená ani u nás, natož jinde.
   To, že se v CR spousta dle uživatelů "Běžných" ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Problém je, že ty příspěvky z většiny porušují zákony daných zemí. Ona svoboda slova není neomezená ani u nás, natož jinde.
   To, že se v CR spousta dle uživatelů "Běžných" přestoupení zákona nevymáhá. Neznamená, že to nejsou trestné činy! Schvalování, tedy z pohledu sítě nesmazání, je také trestný čin!
   Skrýt celý příspěvek

   • cejkis
    17:42 10.01.2021

    Nebavíme se o podněcování násilí. Bavíme se o filtrování obsahu označovaném jako dezinformace. Za dezinformace jsou často označovány i jiné politické názory.

    Stejně tak není ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Nebavíme se o podněcování násilí. Bavíme se o filtrování obsahu označovaném jako dezinformace. Za dezinformace jsou často označovány i jiné politické názory.

    Stejně tak není normální napsat “Tommy Robinson”a dostat ban 3 měsíce.
    Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     18:04 10.01.2021

     Protože, spousta lidí si plete politický názor "chci nižší daně" z volby byli zfalšované, ale důkazy snad někdo dodá...

     Protože, spousta lidí si plete politický názor "chci nižší daně" z volby byli zfalšované, ale důkazy snad někdo dodá...

    • Scotty
     22:04 10.01.2021

     Co je jiný politický názor označený jako dezinformace?

     Co je jiný politický názor označený jako dezinformace?

   • liberal shark
    09:14 11.01.2021

    O porušení zákona rozhoduje v demokratickém právním státě jedině soud.

    O porušení zákona rozhoduje v demokratickém právním státě jedině soud.

    • Jan Padesátýpátý
     16:53 11.01.2021

     to je určitě pravda. Facebook nikoho do vězení nepošle.

     jenomže zákony přenášejí odpovědnost za příspěvky uživatelů i na poskytovatele obsahu
     nutí tedy firmy jako facebook aby ...
     Zobrazit celý příspěvek

     to je určitě pravda. Facebook nikoho do vězení nepošle.

     jenomže zákony přenášejí odpovědnost za příspěvky uživatelů i na poskytovatele obsahu
     nutí tedy firmy jako facebook aby soudy svým způsobem zastupovaly, a mazaly závadný obsah
     Skrýt celý příspěvek

     • Dzin
      18:49 11.01.2021

      Takhle to ale funguje i v jiných médiích. Odpovědnost za zveřejněný obsah má vždy provozovatel médi a ne přispěvatel. Proto také zde mají redakční systém a ten třídí a vydává jen ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Takhle to ale funguje i v jiných médiích. Odpovědnost za zveřejněný obsah má vždy provozovatel médi a ne přispěvatel. Proto také zde mají redakční systém a ten třídí a vydává jen to, co vyhodnotí jako možné vydání a zbytek nezveřejní. A kupodivu to nikomu nevadí, alespoň jsem nikdy nezaznamenal stížnosti, že by stát měl zakročit třeba proti nakladatelům, aby umožnili vytisknout vše, co od lidí dostanou.

      Pokud tedy akceptujeme redakční systém u jiných médií, proč potom ne u FB a dalších elektronických platforem poskytující lidem prostor k vyjádření svých názorů a sdílení faktů a informací?
      Skrýt celý příspěvek

     • Torong
      12:48 12.01.2021

      Protože FB má defakto monopol. Stejně tak Google. Jen by mě zajímalo, jestli by ti, kdo dneska postup FB zuřivě brání (protože maže a cenzuruje názory pouze jejich oponentů a ne ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Protože FB má defakto monopol. Stejně tak Google. Jen by mě zajímalo, jestli by ti, kdo dneska postup FB zuřivě brání (protože maže a cenzuruje názory pouze jejich oponentů a ne jejich) ho bránili i v případě, že by postupoval opačně...
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      13:47 12.01.2021

      FB maže příspěvky / banuje už dávno a často ve zcela nevinných situacích. Zajímavé je, že když nešlo o ně, Trumpovi a jeho příznivcům to nevadilo. Já když na FB nemusím, tak tam ...
      Zobrazit celý příspěvek

      FB maže příspěvky / banuje už dávno a často ve zcela nevinných situacích. Zajímavé je, že když nešlo o ně, Trumpovi a jeho příznivcům to nevadilo. Já když na FB nemusím, tak tam nechodím a rozhodně bych si z něj nedělal platformu pro sebeprezentaci. Právě proto, že jsem odsouhlasil podmínky, podle kterých mě můžou kdykoli odstřihnout.

      Takže já FB a jeho politiku rád nemám, na druhou stranu uznávám že FB má na mazání plné právo.

      Fakt je legrační jak lidi odklikávají bez čte¨ní všelijaké podmínky, a pak se diví že třeba Microsoft má právo ve Windows 10 číst jejich soubory a dokonce je předávat třetím stranám.
      Skrýt celý příspěvek

 • Christian
  21:08 09.01.2021

  Dobrý den,
  jako sympatizanta USA mne velmi potěšila rozsáhlá výměna názorů pod mým článkem na téma Donald Trump a nepochopitelný útok na Kapitol ve Washingtonu. Mnohem méně mne ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Dobrý den,
  jako sympatizanta USA mne velmi potěšila rozsáhlá výměna názorů pod mým článkem na téma Donald Trump a nepochopitelný útok na Kapitol ve Washingtonu. Mnohem méně mne ale potěšila skutečnost, že mezitím přibyla další oběť útoku zfanatizovaných stoupenců prezidenta Trumpa, kterou je policista a bývalý válečný veterán z Afghánistánu. Útočník ho měl zabít údery hasícího přístroje do hlavy. Souhlasím s názorem značky memo, že mezi nejlepší prezidenty USA ve 20. století patřili Jimmy Carter a Ronald Reagan. V žádném případě ale nemohu souhlasit s názorem, že mezi účastníky pouličních kraválů organizovaných hnutím Black Lives Matter a neuvěřitelným útokem zdivočelých hord na sídlo Kongresu USA, tedy na symbol americké demokracie, není rozdíl. Je to nesrovnatelná záležitost a odcházející prezident Donald Trump může jen v tichosti zpytovat svědomí, jakou fatální chybu svými výzvami udělal.
  Kristián Chalupa
  Skrýt celý příspěvek

  • liberal shark
   09:15 11.01.2021

   "oběť útoku zfanatizovaných stoupenců prezidenta Trumpa" - prokažte pravdivost tohoto hodnotícího výroku.

   "oběť útoku zfanatizovaných stoupenců prezidenta Trumpa" - prokažte pravdivost tohoto hodnotícího výroku.

 • memo
  19:20 09.01.2021

  Nejlepší prezident za Demokratickou stranu asi byl Jimmy Carter.
  Nejlepší prezident za Republikánskou stranu zase Ronald Reagan.
  Poté následoval volný pád.
  Všichni kdo v USA ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nejlepší prezident za Demokratickou stranu asi byl Jimmy Carter.
  Nejlepší prezident za Republikánskou stranu zase Ronald Reagan.
  Poté následoval volný pád.
  Všichni kdo v USA byli v úřadu prezidenta po Reaganovi byli vždy již horší volba.
  Osobně si myslím že Jimmy Carter byl lepší než Reagan.
  Stejně tak tehdejší Demokratická strany byla zcela něco jiného než ta současná.
  Ano Trump je velice špatný prezident.
  Bude Biden lepší? Jak v čem. Vzhledem k jeho věku to bude pouze jedno prezidentské období.
  Otázkou kdo bude prezidentem po Bidenovi.
  Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   19:33 09.01.2021

   Už jen tím, že nebude bourat 70.let budované vztahy ze zahraničními partnery.

   Už jen tím, že nebude bourat 70.let budované vztahy ze zahraničními partnery.

   • liberal shark
    09:16 11.01.2021

    Trump boural nějaké vztahy se zahraničními partnery ? Kdy, kde a jak ?

    Trump boural nějaké vztahy se zahraničními partnery ? Kdy, kde a jak ?

  • Ján Paliga
   21:58 09.01.2021

   Po Bidenovi nastúpi Kamala....

   Po Bidenovi nastúpi Kamala....

  • Pavel1
   01:29 10.01.2021

   A proč by Carter měl být lepší než Truman?

   A proč by Carter měl být lepší než Truman?

 • Jirosi
  18:21 09.01.2021

  Je smutné, že se vás tu spousta ohání "svobodou slova".
  Ale nikdo se neohání nesením zodpovědnosti za následky svých činů.

  Od 15.let máte občanku, trestní odpovědnost v CR. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Je smutné, že se vás tu spousta ohání "svobodou slova".
  Ale nikdo se neohání nesením zodpovědnosti za následky svých činů.

  Od 15.let máte občanku, trestní odpovědnost v CR. Neznalost zákonů neomlouvá. Web není prostor nad zákony, jak se někteří stále tváří.

  Pokud si dříve chtěl novinář něco napsat, musel pro to mít zdroje, důkazy, o které se opíral. Dnes si každý může napsat co chce, bez důkazů, odpovědnosti k čemu to povede. ( Nemyslím, za totality). A vždy se najde někdo kdo bude hájit jeho názor :(.
  Skrýt celý příspěvek

 • Alien
  15:22 09.01.2021

  Joe Biden opakovaně zmínil, že ho ani ve snu nenapadlo, že by ve svém věku ještě kandidoval na prezidenta. Když ale viděl v srpnu 2017 podporovatele republikánů a Donalda Trumpa na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Joe Biden opakovaně zmínil, že ho ani ve snu nenapadlo, že by ve svém věku ještě kandidoval na prezidenta. Když ale viděl v srpnu 2017 podporovatele republikánů a Donalda Trumpa na Unite the Right Rally v Charltonsvillu s vlajkami s hákovými kříži, kde skandovali hesla jako "Židé nás nenahradí" a "Rusko je náš přítel", když viděl 20letého republikánského teroristu, který najel do pokojné demonstrace a zabil 19letou dívku a zranil 19 lidí, pochopil, že kandidovat musí. Biden nad Donaldem Trumpem získal, stejně jako Hillary Clinton v roce 2016, miliony hlasů navíc. Letos se ale tato opakovaná převaha demokratů v lidovém hlasování přetavila ve specifickém volebním systému v jedno z nejvýraznějších vítězství v historii amerických voleb. Šéfredaktor tohoto serveru pan Grohmann tady v diskuzi napsal paušálně o BLM, že jsou lůza a své pohoršení z útoku na Kapitol vyjádřil jako zklamání „ze svých“. Zjevně je tedy diskuze otevřena takovým vyhraněným osobním a pejorativním komentářům. Proto si dovolím napsat, že po shlédnutí videí z Kapitolu, si o bílých konzervativcích myslím, že jsou prachsprostá špína.
  Skrýt celý příspěvek

  • Shania
   15:41 09.01.2021

   70milionu lidi obsadilo kapitol, nebo par desitek/stovek? Dobry vedet, ze staci fakt malo:D

   70milionu lidi obsadilo kapitol, nebo par desitek/stovek? Dobry vedet, ze staci fakt malo:D

   • Jan Padesátýpátý
    17:58 09.01.2021

    45% voličů republikánů souhlasí s obsazením kapitolu

    to neznamená, že bych řekl, že ti lidé jsou prachsprostá špína. Ale sedí na ně to co jsem napsal níže:
    "Zajímavé je, kolik ...
    Zobrazit celý příspěvek

    45% voličů republikánů souhlasí s obsazením kapitolu

    to neznamená, že bych řekl, že ti lidé jsou prachsprostá špína. Ale sedí na ně to co jsem napsal níže:
    "Zajímavé je, kolik lidí nebo i politiků (a to jinak velmi rozumných) je ochotno podporovat amorálního psychopata jenom proto, že jim konvenují jeho politické názory. "

    A přidal bych: zajímavé je, kolik lidí podporuje řádění chuligánů pokud jim konvenují jejich politické názory. A obávám se, že mezi voliči demokratů jich bude taky hodně.
    Skrýt celý příspěvek

    • liberal shark
     09:20 11.01.2021

     Já jsem viděl na záběrech z demonstrace BLM těžce ozbrojenou komunistickou bojůvku. Podle Vaší logiky jsou všichni voliči Bidena prachsprostá špína, banda teroristů a podporují ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Já jsem viděl na záběrech z demonstrace BLM těžce ozbrojenou komunistickou bojůvku. Podle Vaší logiky jsou všichni voliči Bidena prachsprostá špína, banda teroristů a podporují všeho schopného psychopata. Nebo snad vaše logika nemá obecnou platnost ?
     Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      16:54 11.01.2021

      přečtěte si ještě jednou co jsem napsal:
      "to NEznamená, že bych řekl, že ti lidé jsou prachsprostá špína"

      přečtěte si ještě jednou co jsem napsal:
      "to NEznamená, že bych řekl, že ti lidé jsou prachsprostá špína"

  • skelet
   17:35 09.01.2021

   To sis myslel vždy, herečko

   To sis myslel vždy, herečko

 • memo
  14:18 09.01.2021

  Ano bude lépe. Bude lépe když se Evropané začnou spoléhat sami na sebe. USA je ve společenském rozkladu. Trump nebo Biden nejsou žádní nadstraničtí andílci. Pouze rozdělují ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ano bude lépe. Bude lépe když se Evropané začnou spoléhat sami na sebe. USA je ve společenském rozkladu. Trump nebo Biden nejsou žádní nadstraničtí andílci. Pouze rozdělují společnost. To je zásadní nedostatek republiky oproti monarchii. Najednou stranu je možnost volit hlavu státu pokrok oproti nepotistické monarchii. Otázkou jestli by prezident měl být členem nějaké politické strany nebo hnutí. Asi ne. Možná by bylo dobré kdyby existoval nějaká jiná možnost pro osoby které chtějí kandidovat na hlavu státu. Myslím něco jako před volební Prezidentský klub, kde by mohli prezentovat své politické schopnosti bez nutnosti být členem či být pod vlivem některé z politických stran toho či ono zaměření. Prezident by měl být nezávislý, nadstranický, měl by společnost sjednocovat nikoliv rozdělovat. Rozdělovat společnost mohou pouze politické strany nebo hnutí.
  Skrýt celý příspěvek

  • Jan Padesátýpátý
   17:12 09.01.2021

   Společnost rozděluje jedině Trump. A co je možná ještě horší, rozkládá republikánskou stranu.

   Republikáni by na tom byli dneska mnohem líp, pokud by se před rokem Trumpa zbavili ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Společnost rozděluje jedině Trump. A co je možná ještě horší, rozkládá republikánskou stranu.

   Republikáni by na tom byli dneska mnohem líp, pokud by se před rokem Trumpa zbavili impeachmentem a dovládl Pence.
   Teď mají druhou šanci, distancovat se od Trumpa po útoku na kapitol, nálada republikánské veřejnosti na to lepší nebude, protože trump už následující 4 roky nebude mít k podobným průšvihům prostor.
   Skrýt celý příspěvek

   • Shania
    11:10 10.01.2021

    to ze trum je jediny kdo rozdeluje spolecnost musi byt naprosty ignorant pomeru v us...
    Tehle neni nic co zcalo pred 4 lety, ale trva min 10-12 let...

    Uz samotna tato udalost ...
    Zobrazit celý příspěvek

    to ze trum je jediny kdo rozdeluje spolecnost musi byt naprosty ignorant pomeru v us...
    Tehle neni nic co zcalo pred 4 lety, ale trva min 10-12 let...

    Uz samotna tato udalost jasne ukazuje, ze tu neni zadny vule pro usmireni... misto odsouzeni tech par lidi, co se dopustili vytrznosti/povstani... tak se obvini vsichni kdo trumpa podporuji... v okamziku, kdy bude trump pryc, tak to neskonci a bude tu nekdo jinej kdo 'rozdeluje spolecnost' a hon na carodejnice bude pokracovat.
    Skrýt celý příspěvek

    • Shania
     11:22 10.01.2021

     Napr. davno pred trumpem, lidi jako Jordan Peterson (levicak) a mnoho dlasich taky rozdelovali spolecnost... zakazovalo se jim mluvit na univerzitach a podobne... Pritom jeho ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Napr. davno pred trumpem, lidi jako Jordan Peterson (levicak) a mnoho dlasich taky rozdelovali spolecnost... zakazovalo se jim mluvit na univerzitach a podobne... Pritom jeho nazory a moralni zasady jsou stejne jako mainstram v CR...

     A ted dokonce zamestnanci vydavatelsvi vynucuji zruseni vydani jeho knihy, protoze e pro ne toxicka ideologie...

     Stejny muzes aplikovat na kohokoliv, kdo ma nejakou moc/sledovanost a neodpovida te spravne ideologii... hned je tu snaha ho umlcet...

     I pokud se jedna o puvodne jejich milacka, staci rict neco co nesedi do jejich aktualni gender ideologie jako rowlingova a doslova te pak ukrizuji....

     Takze pokud cekas, ze tohle skonci s Trumpem, jsi naivka, bude to jen horsi...
     Skrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     18:18 10.01.2021

     Protože si lidé vytvořili svoje sociální bubliny, kde se jen utvrzují ve svém názoru, bez ohledu na to, že je totálně mylný.
     Tohle se týká obecně společnosti. Lidé mají právo se ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Protože si lidé vytvořili svoje sociální bubliny, kde se jen utvrzují ve svém názoru, bez ohledu na to, že je totálně mylný.
     Tohle se týká obecně společnosti. Lidé mají právo se mýlit, ale i z důsledky. Jenže, to se nehodí...
     Skrýt celý příspěvek

    • SYN_
     20:34 10.01.2021

     Ale před 4mi lety došlo najednou k prudkému nárůstu frekvence agresivních vystoupení zpoza prezidentského pultíku, občas dosahujících úrovně stupidity že se nanabízelo jiné ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Ale před 4mi lety došlo najednou k prudkému nárůstu frekvence agresivních vystoupení zpoza prezidentského pultíku, občas dosahujících úrovně stupidity že se nanabízelo jiné hodnocení než "teda to tu ještě nebylo". Ať byli jací byli, všichni před ním byli v porovnání hvězdy na vysoké úrovni kultury. Co se dělo na pozadí to fakt těžko říct, ale vyhřezlo to v naprosto jasný okamžik. O tom se snad hádat nebudeme, či ano?
     Skrýt celý příspěvek

 • Jan Padesátýpátý
  12:44 09.01.2021

  Líbí se mi, jak místní pseudopravičáci horují za to, aby měl každý člověk právo dělat si v cizím soukromém prostoru co se mu zamane.

  Líbí se mi, jak místní pseudopravičáci horují za to, aby měl každý člověk právo dělat si v cizím soukromém prostoru co se mu zamane.

  • Lukash
   13:17 09.01.2021

   No oni to niesu ani pseudo ani pravicaci, su to vacsinou ludia co nepochopili sucasny system a nevedia si v nom najst svoje stabilne miesto a preto si v nom nasli virtualneho ...
   Zobrazit celý příspěvek

   No oni to niesu ani pseudo ani pravicaci, su to vacsinou ludia co nepochopili sucasny system a nevedia si v nom najst svoje stabilne miesto a preto si v nom nasli virtualneho protivnika a bojuju proti veternym mlynom, tvrdia ze bojuju za tradicne hodnoty, ktore ani nevedia definovat. Skoda debaty tymto ku povazujem z mojej strany za uzavretu ;)
   Skrýt celý příspěvek

   • VlaLang
    13:21 09.01.2021

    Ha ha, začali jsme (nezávisle na sobě) stejnou větou :-)

    Ha ha, začali jsme (nezávisle na sobě) stejnou větou :-)

  • VlaLang
   13:21 09.01.2021

   Oni to nejsou ani "pseudo" ani "pravičáci", to je furt stejná skupina životních chudáků (lůza), kteří mají společná témata: a) máme rádi Putina (a Zemana), b) máme rádi Trumpa (a ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Oni to nejsou ani "pseudo" ani "pravičáci", to je furt stejná skupina životních chudáků (lůza), kteří mají společná témata: a) máme rádi Putina (a Zemana), b) máme rádi Trumpa (a Le Penovou), c) nemáme rádi EU a NATO, d) vadí nám roušky a Covidu nevěříme že existuje (a chceme mít otevřené hospody), d) zato věříme konspiračním teoriím, e) globální oteplování neexistuje, f) benzínový motor si brát nenecháme, emisní limity jsou zlo, elektromobilita nefunguje, g) vlastnit zbraň je mé ústavní právo, h) imigraci nechceme (aka "češi čechům"), i) a spousta dalších vzájemně nesouvisejících témat...
   V ČR je vedou "osobnosti" typu paní Bobošíkové, Václava Klause ml., Okamury, možná toho Konvičky a podobných osob.
   Smutné je na tom jen to, že mají tolik místa ve veřejném prostoru (a médiích) a tím pádem se občas stane, že se někdo z takhle smýšlejícíh lidí dostane do vedení státu nebo nějaké důležité instituce.
   Skrýt celý příspěvek

   • memo
    14:43 09.01.2021

    Zapomněl jsi zmínit jméno PhDr. Miroslav Sládek. SPR-RSČ. Ten dokonce kandidoval na prezidenta a přitom Dáša hvízdala. Je to tedy už pár let. Tedy.

    Zapomněl jsi zmínit jméno PhDr. Miroslav Sládek. SPR-RSČ. Ten dokonce kandidoval na prezidenta a přitom Dáša hvízdala. Je to tedy už pár let. Tedy.

   • Shania
    15:52 09.01.2021

    Abych patril mezi tuhle skupinu lidi, musim splnovat vsechno a nebo staci jen cast?

    Abych patril mezi tuhle skupinu lidi, musim splnovat vsechno a nebo staci jen cast?

    • Razem
     16:02 09.01.2021

     Musíš souhlasit se vším, takže stačí jen část s kterou nesouhlasíš. Tím ostatním tě budou poté nálepkovat.

     Musíš souhlasit se vším, takže stačí jen část s kterou nesouhlasíš. Tím ostatním tě budou poté nálepkovat.

    • apache
     17:11 09.01.2021

     Na tom nezáleží, prostě jakmile se v čemkoliv s panem Langem neshodneš, jseš automaticky životní chudák a měl by si být odklizen z veřejného prostoru, hádám tedy i z této diskuze. ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Na tom nezáleží, prostě jakmile se v čemkoliv s panem Langem neshodneš, jseš automaticky životní chudák a měl by si být odklizen z veřejného prostoru, hádám tedy i z této diskuze. Neboť jak pan Lang píše: "Smutné je na tom jen to, že mají tolik místa ve veřejném prostoru"
     Skrýt celý příspěvek

     • Jan Grohmann
      18:17 09.01.2021

      Za urážky, hloupost a aroganci byl VlaLangovi udělen dočasný ban.

      Za urážky, hloupost a aroganci byl VlaLangovi udělen dočasný ban.

     • Shania
      18:18 09.01.2021

      kazdopadne radsi budu s luzrama nez s Langem, uz ten jeho seznam je jak nejaka politicka agitka.

      kazdopadne radsi budu s luzrama nez s Langem, uz ten jeho seznam je jak nejaka politicka agitka.

     • apache
      19:09 09.01.2021

      Nemyslím, že banovat ho je správné. Jak řekl Voltaire: „Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat.“ Konec konců, slova pana Langa jsou jeho ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Nemyslím, že banovat ho je správné. Jak řekl Voltaire: „Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat.“ Konec konců, slova pana Langa jsou jeho vlastní vizitkou.

      A abych nemlátil jen hubou prázdnou slámu, solidárně na 24 hodin (hádám, že to je délka dočasného banu) opouštím tuto diskuzi. Slušně diskutujícím děkuji, včetně těch se kterými se tu přu. A omlouvám se, jestli tedy nebudu reagovat někde ve vláknech na rozjetou konverzaci.

      Howgh.
      Skrýt celý příspěvek

     • petres
      20:03 09.01.2021

      Pane Grohmane pokud VlaLanga banujete za "urážky, hloupost a aroganci", proč stejné nebo ještě větší urážky, hloupost a aroganci (které ale konvenují vašemu názoru) nebanujete v ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Pane Grohmane pokud VlaLanga banujete za "urážky, hloupost a aroganci", proč stejné nebo ještě větší urážky, hloupost a aroganci (které ale konvenují vašemu názoru) nebanujete v zajmu korektní diskuze také? Mnoho příspěvků v této diskuzi je stejné kategorie "přes čáru". Dost jste klesnul (a tím klesá za poslední měsíce úroveň AN) o objektivitě bohužel ve vašem případě nelze mluvit. Pokud by jste mně chtěl odpovědět, svou obvyklou odpověď nespokojencům s úrovní AN že je nemusím číst, tak se ani nenamáhejte odpovídat.
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      07:42 10.01.2021

      Jan Grohmann

      I když VlaLangovi komentáře stejně jako vy považuji za hloupé, urážlivé a arogantní, tak jeho dočasný ban myslím není adekvátní.

      Obdobně arogantně, hloupě a ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jan Grohmann

      I když VlaLangovi komentáře stejně jako vy považuji za hloupé, urážlivé a arogantní, tak jeho dočasný ban myslím není adekvátní.

      Obdobně arogantně, hloupě a urážlivě se ve svých článcích vyjadřuje Kristián Chalupa, když třeba pojmenoval ty, kteří mají jisté pochybnosti o činnosti Mašínů jako komunistické pohrobky...

      Proč ten dvojí metr, jeden je za urážlivý názor zabanován a druhý si své urážky může psát do článku...
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      00:58 11.01.2021

      @Jan Grohmann

      Facebook banuje v situacích, kdy mu hrozí pokuty nebo nové zákony zaměřené proti facebooku. Ale vy banujete úplně zbytečně.

      banovat "za blbost"? To je pěkná ...
      Zobrazit celý příspěvek

      @Jan Grohmann

      Facebook banuje v situacích, kdy mu hrozí pokuty nebo nové zákony zaměřené proti facebooku. Ale vy banujete úplně zbytečně.

      banovat "za blbost"? To je pěkná blbost.
      Aroganci tam nevidím
      Urážky taky ne, to že autor slil více názorů na jednu hromadu není urážka, to tady dělá každý druhý. Nebo ne druhý , ale každý pátý.
      Skrýt celý příspěvek

   • apache
    16:47 09.01.2021

    To je vtipné. Vy, JanPadesátýpátý a Lukash. Všichni jste zde v diskuzi moji názoroví oponenti. A přitom:

    a) nesnáším Putina (a Zemana taky ne)
    b) nemám rád Trumpa (a Le Penovou ...
    Zobrazit celý příspěvek

    To je vtipné. Vy, JanPadesátýpátý a Lukash. Všichni jste zde v diskuzi moji názoroví oponenti. A přitom:

    a) nesnáším Putina (a Zemana taky ne)
    b) nemám rád Trumpa (a Le Penovou taky ne)
    c) jsem pro EU i NATO
    d) jsem pro roušky a věřím, že covid existuje (ani nebazíruju na otevřených hospodách)
    d) (máte dvakrát) konspiračním teoriím moc nefandím
    e) globální oteplování nepopírám
    f) ZDE V JEDINÉM BODĚ JSTE SE TREFIL ÚPLNĚ
    g) zde jste se trefil částečně (žadatel musí splňovat zákonné podmínky)
    h) zde jste se trefil částečně (legální migrace mi nevadí)
    i) jinými slovy cokoli na co máte jiný názor?

    TO VAŠE ŠKATULKOVÁNÍ JE VÁŽNĚ UBOHÉ A HLOUPÉ. Jen nedokážete pochopit, že i někdo s podobnými názory jako vy a politickou orientací může mít trochu sebereflexe a netouží po cenzuře a po upírání svobod těm, které nemá rád nebo s jejichž názory nesouhlasí. Ale vy si pořád pojedete to svoje, bez špetky sebereflexe budete každého kdo nesdílí, ale dokonce i toho kdo sdílí, jen ne tak radikálně jako vy, vaše postoje a názory označovat za životní chudáky, pseudopravičáky atd.

    Bobošíková, Václav Klaus ml., Okamura, Konvička... to fakt né, k těmhle lidem radši ani říkat nic nebudu...

    "Smutné je na tom jen to, že mají tolik místa ve veřejném prostoru (a médiích) a tím pádem se občas stane, že se někdo z takhle smýšlejícíh lidí dostane do vedení státu nebo nějaké důležité instituce." GRATULUJI. Teď jste jasně předvedl, že když někdo zastává názor jiný než vy, tak byste ho nejraději omezoval. Styďte se. Krom toho, lidé jako Bobo či Pitomio, Klaus atd, ti vážně nejsou pravidelnými hosty mainstreamových médiích, takže prosím nelžete. A tím "mají tolik místa ve veřejném prostoru" tím jako myslíte co? Vážně se nestačím divit, jak naprosto bezstarostně tu někteří rádoby liberálové pofňukávají nad tím, že někdo může svobodně vyjadřovat své názory, jakkoliv hloupé.
    Skrýt celý příspěvek

    • Lukash
     17:09 09.01.2021

     Apache uz som nechcel reagovat ale musim. Vyjadrujem sa v zmysle ze opacny nazor ano ale nie evidentne klamstvo a zavadzanie. Ako ze krym ke rusky, ruska armada nebola na kryme ani ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Apache uz som nechcel reagovat ale musim. Vyjadrujem sa v zmysle ze opacny nazor ano ale nie evidentne klamstvo a zavadzanie. Ako ze krym ke rusky, ruska armada nebola na kryme ani v donbase, covid neexistuje, vakciny obsahuju nanocipy, trump vyhral ale mu vitazstvo ukradli... toto chcem aby sa cenzurovalo lebo klamstvo nieje iny nazor ;)
     Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      17:28 09.01.2021

      V tomhle bych nesouhlasil. Nechci aby někdo určoval, kde je pravda
      - jestli Rusko anektovalo Krym,
      - nebo jestli ho nejprve anektovali Američani a Putin Krym jenom osvobodil ...
      Zobrazit celý příspěvek

      V tomhle bych nesouhlasil. Nechci aby někdo určoval, kde je pravda
      - jestli Rusko anektovalo Krym,
      - nebo jestli ho nejprve anektovali Američani a Putin Krym jenom osvobodil ...
      ... apod (těch fake verzí se objevilo spoustu)

      Ale Trump má právo nenechat Zuckerberga přijít do Bílého právo a říkat tam cokoli. To není cenzura.
      A stejně, Zuckerberg má plné právo nenechat Trumpa mluvit na facebooku. To taky není cenzura.

      Zuckerberg i Trump ovšem mají možnost vyjádřit se na svém webu nebo chodit se svým transparentem na veřejnosti. To je svoboda slova.
      Skrýt celý příspěvek

     • apache
      17:39 09.01.2021

      Takže jsi pro cenzuru. A teď kdo bude rozhodovat, co je pravda a co lež?

      A nezlob se, ale nevěřím ti když teď říkáš, že chceš aby se cenzurovalo "klamstvo". Níže jsi totiž hájil ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Takže jsi pro cenzuru. A teď kdo bude rozhodovat, co je pravda a co lež?

      A nezlob se, ale nevěřím ti když teď říkáš, že chceš aby se cenzurovalo "klamstvo". Níže jsi totiž hájil smazání videa Jakuba Kubáska na youtube, a v něm žádné lži nezazněly. Vyzval jsem tě, abys mi citoval konkrétní pasáž, kde lže nebo šíří nenávist. Tys to nedokázal.
      Skrýt celý příspěvek

     • Lukash
      17:58 09.01.2021

      Mazanie klamstiev je cenzura? Akoze covid neexistuje a vakciny obahuju cipy??? Ok potom zvysit tresty za sirenie podobnych klamstiev a netreba mazat. A to tvoje video bolo tendecne ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Mazanie klamstiev je cenzura? Akoze covid neexistuje a vakciny obahuju cipy??? Ok potom zvysit tresty za sirenie podobnych klamstiev a netreba mazat. A to tvoje video bolo tendecne a ucelovo natocene tak aby sirilo nenavist tak kde malo bolo to jemne cez ciaru to musis sam vediet, lebo hlupy niesi podla toho co pises aj ked sme oponenti dokazem prijat tvoje argumenty a vazim si ich ;)
      Skrýt celý příspěvek

     • Knaak
      18:24 09.01.2021

      To je ale právě podstata problému. Lež! Jak ji v dnešní odhalit? Pokud to není vysloveně do očí bijící lež, jak poznáš co je lež a co ne? Na člověka jde deně tolik informací, že se ...
      Zobrazit celý příspěvek

      To je ale právě podstata problému. Lež! Jak ji v dnešní odhalit? Pokud to není vysloveně do očí bijící lež, jak poznáš co je lež a co ne? Na člověka jde deně tolik informací, že se v nich strácí. Jak píšeš názory ano, ale než ne. V pořádku stím souhlasím na 100%. Viz tvůj příklad americké volby. V historii nebyly kontroverznější volby. Vyrojilo se dost pochyb, Trumpovo výroky o volbách atd. Chci věřit, že volby spravedlivé a Trump prohrál poctivě. Protože opak by byl kolosální průser. Nicméně nějaké pochybnosti mám. Spátky ke lži. Ty věříš tomu co říká Trump je lež a chceš ostatní cenzurovat. Americký volič (příklad) bude věřit, že co říkáš je lež a pravdu má Trump a bude chtít tvé názory cenzurovat. Kdo má pravdu, kdo říká lež? Jak to poznat, když je každý přesvěčen o své pravdě? A může mýt v dnešní konfrotační době někdo opravdu pravdu?
      Skrýt celý příspěvek

     • apache
      18:27 09.01.2021

      Jako první definuj klamstvo. Abychom se mohli bavit o tom, jestli jeho smazání je nebo není cenzura, tak musíme nejdřív definovat, co je to to klamstvo, které se maže. Kdo ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jako první definuj klamstvo. Abychom se mohli bavit o tom, jestli jeho smazání je nebo není cenzura, tak musíme nejdřív definovat, co je to to klamstvo, které se maže. Kdo rozhodne, co je a co není pravda? Samozřejmě - ty i já si můžeme udělat názor. Ty ale žádáš, abychom toho byli ušetřeni, aby se k nám něco takového vůbec nedostalo. Tím pádem ale musí být někdo, kdo vůbec rozhodne o tom, že to něco je klamstvo. Kdo to bude? A jak zajistíš, že nebude jako klamstvo označovat pouze to, co uzná za vhodné na základě svých subjektivních dojmů, nebo hůř politických či ideových preferencí? A jelikož svět není černobílý, existuje i mnoho polopravd, ty bys chtěl řešit jak?

      Já prostě nechci, aby nějaký cenzor rozhodoval o tom, co se ke mně (a i k tobě)
      dostane za informace. Ty i já to přece umíme posoudit sami. To riziko zneužití je zde totiž ohromné, moc kterou cenzor získá nad veřejným mínění také. Obětí pak nebudu jen já, ale i ty.
      Skrýt celý příspěvek

     • apache
      18:39 09.01.2021

      A ještě k tomu videu Jakuba Kubáska. Počkej příteli, jak můžeš říct, že bylo natočeno aby šířilo nenávist? Tím, že v něm říká pravdu? Podle toho co píšeš, tak i ty evidentně ...
      Zobrazit celý příspěvek

      A ještě k tomu videu Jakuba Kubáska. Počkej příteli, jak můžeš říct, že bylo natočeno aby šířilo nenávist? Tím, že v něm říká pravdu? Podle toho co píšeš, tak i ty evidentně neshledáváš, že by v něm jakkoli lhal. Takže najednou už ke smazání není potřeba ani lhát. Prostě stačí říkat pravdu, která se nehodí. Tou formulkou, že šíří nenávist potom ale můžeš označit naprosto cokoliv co budeš chtít. To je jako když třeba tady níž někdo dával video s Trumpem, jak odstrčil jiného politika. To bych potom někdo zas mohl říct, že tím videem šíří nenávist proti Trumpovi, a mělo by být smazáno. To je přeci nepřijatelné a zcela absurdní.
      Skrýt celý příspěvek

    • Knaak
     17:26 09.01.2021

     Přesně jste to napsal! Díky tomu co předvádí VlaLang a jemu podobní jsme tam kde jsme. Neuznávají jiné názory, nemůžete s nimi vést dialog, oni jediní mají pravdu. Když neuznáte ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Přesně jste to napsal! Díky tomu co předvádí VlaLang a jemu podobní jsme tam kde jsme. Neuznávají jiné názory, nemůžete s nimi vést dialog, oni jediní mají pravdu. Když neuznáte jejich hodnoty nejraději by se vás zavřeli. Kvůli takovým je rozdělení společnosti. A nyní jsou úplně vedle z toho, že ostatní lidé už toho mají dost a začínají proti tomu bojovat. Vydíme to zde, kam podle mě chodí rozumní a přemýšlivý lidé. Spojuje vás zájem o armádu a přesto v této diskuzi pamují enormní názorové rozdíly. Jak pak vést dialog s někým koho vůbec neznáte a jehož názory jdou proti všemu čemu věříte?
     Skrýt celý příspěvek

     • Lukash
      17:30 09.01.2021

      https://www.google.com/amp/s/w... tu je priklad, toto ludom ako som ja vadi nie ...
      Zobrazit celý příspěvek

      https://www.google.com/amp/s/w... tu je priklad, toto ludom ako som ja vadi nie opacny nazor pokial je zalozeny na realnych vedeckych poznatkoch, ale klamstvo ktore potom menej chapavy clovek ktory respektuje autoritu ktora ho siri ako pravdu ;)
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      18:02 09.01.2021

      Já beru Putina nebo Trumpa jako očkování společnosti. Je třeba aby se lidé sami naučili myslet a rozlišovat pravdu od lži.

      Jinak nás čeká další diktatura, a zákony typu "tohle je ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Já beru Putina nebo Trumpa jako očkování společnosti. Je třeba aby se lidé sami naučili myslet a rozlišovat pravdu od lži.

      Jinak nás čeká další diktatura, a zákony typu "tohle je pravda a ti co tvrdí něco jiného patří do basy" tomu v konečném důsledku jenom pomohou
      Skrýt celý příspěvek

     • apache
      18:03 09.01.2021

      Lukashi, to co jsi teď uvedl ale nevadí jenom tobě, to vadí i mně a dalším. Přesto jsem však toho názoru, že cenzura je špatná. Většina lidí je dost inteligentní, aby zcela zjevné ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Lukashi, to co jsi teď uvedl ale nevadí jenom tobě, to vadí i mně a dalším. Přesto jsem však toho názoru, že cenzura je špatná. Většina lidí je dost inteligentní, aby zcela zjevné lži rozpoznala, tím že se jim budeš snažit filtrovat to co se k nim dostane, právě tím z nich uděláš ovce, které se musí spoléhat na tebe jako na arbitra pravdy. A to je mnohem nebezpečnější, než ulhanej hlupák jako Trump nebo Putin.

      A do teď jsi mi nepředložil jediný konkrétní citát z videa Jakuba Kubáska, které bylo smazáno. Přitom jeho smazání si obhajoval.
      Skrýt celý příspěvek

  • stepan
   13:23 09.01.2021

   Nastuduj si: https://stopcenzure.cz/...

   To jsou taky místní pseudopravičáci?
   Podporovatelé Putina?

   Jestli míníš takhle nálepkovat, tak tě klidně budu nazívat komoušem. Je mi to ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Nastuduj si: https://stopcenzure.cz/...

   To jsou taky místní pseudopravičáci?
   Podporovatelé Putina?

   Jestli míníš takhle nálepkovat, tak tě klidně budu nazívat komoušem. Je mi to jedno.
   Skrýt celý příspěvek

   • stepan
    13:26 09.01.2021

    s/nazívat/nazývat/

    s/nazívat/nazývat/

   • stepan
    13:33 09.01.2021

    Vybraní signatáři:
    - Karel Janeček
    - Daniel Landa
    - Zuzana Majerová
    - Miroslava Němcová
    - Miroslav Singer
    - Alexandr Vondra

    To je taky pseudopravičácká lůza, to jsou podporovatelé ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Vybraní signatáři:
    - Karel Janeček
    - Daniel Landa
    - Zuzana Majerová
    - Miroslava Němcová
    - Miroslav Singer
    - Alexandr Vondra

    To je taky pseudopravičácká lůza, to jsou podporovatelé Putina, nepřátelé NATO?

    To, že odmítáme cenzuru na platformě, která je sice soukromá, ale na druhou stranu slouží jako veřejnoprávní médium, z nás dělá komouše?

    Jseš deb*l?
    Skrýt celý příspěvek

    • VlaLang
     13:35 09.01.2021

     Jj. Landa a Vávra - ti tam přesně patří.
     Vondra už je ztracenej pár let.
     Janečka, Němcovou a Singera tam moc nechápu.

     Jj. Landa a Vávra - ti tam přesně patří.
     Vondra už je ztracenej pár let.
     Janečka, Němcovou a Singera tam moc nechápu.

     • stepan
      13:39 09.01.2021

      Tak se podívej na další signatáře.

      Tak se podívej na další signatáře.

     • apache
      16:49 09.01.2021

      Vy nechápete evidentně nikoho, kdo je proti cenzuře.

      Vy nechápete evidentně nikoho, kdo je proti cenzuře.

     • Scotty
      16:58 09.01.2021

      Vávra je svou tezí že organizovaná dezinformační scéna neexistuje a dezinformátoři mají minimální vliv naprosto mimo realitu. Navíc to že FB bude nucen své platformě snášet v ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Vávra je svou tezí že organizovaná dezinformační scéna neexistuje a dezinformátoři mají minimální vliv naprosto mimo realitu. Navíc to že FB bude nucen své platformě snášet v podstatě kohokoli jde naprosto proti svobodě podnikání. Kterou se jinak signatáři rádi ohánějí.
      Zdaleka nejlepší na celé iniciativě je to že zrovna Vávra své názorové odpůrce neváhá na své FB stránce banovat.
      Skrýt celý příspěvek

    • Jan Padesátýpátý
     17:19 09.01.2021

     Na Alexandra Vondru jsem myslel, když jsem psal níže svůj text
     "Zajímavé je, kolik lidí nebo i politiků (a to jinak velmi rozumných) je ochotno podporovat amorálního psychopata ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Na Alexandra Vondru jsem myslel, když jsem psal níže svůj text
     "Zajímavé je, kolik lidí nebo i politiků (a to jinak velmi rozumných) je ochotno podporovat amorálního psychopata jenom proto, že jim konvenují jeho politické názory."

     Ještě v den voleb jsem poslouchal na Info.cz jak Vondra jásá že Trump bude zvolen. Naštěstí za ty dva měsíce už Vondrovi došlo, co je Trump zač. Došlo mu to, co mi bylo jasné už v roce 2016.

     Až do nástupu Trumpa jsem Hillary považoval za nejodpornějšího amerického politika. Pak jsem jí fandil, aby vyhrála volby.
     Skrýt celý příspěvek

     • SYN_
      21:23 10.01.2021

      To bude asi otázka zda panu Vondrovi došlo že Trump je fuj anebo že přecejen nevyhraje :)

      To bude asi otázka zda panu Vondrovi došlo že Trump je fuj anebo že přecejen nevyhraje :)

    • liberal shark
     09:24 11.01.2021

     Jestli toto není šíření nenávisti, tak už nevím, co bu jím mohlo být.

     Jestli toto není šíření nenávisti, tak už nevím, co bu jím mohlo být.

   • Jan Padesátýpátý
    16:54 09.01.2021

    Já bych tu petici rád podepsal, pokud by tam nepsali
    "porušují právo na svobodu projevu a ustanovení o nepřípustnosti cenzury, základní kameny ústavního pořádku ČR"

    Protože ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Já bych tu petici rád podepsal, pokud by tam nepsali
    "porušují právo na svobodu projevu a ustanovení o nepřípustnosti cenzury, základní kameny ústavního pořádku ČR"

    Protože nechci, abych se dožil toho, že mi trumpisti/komunisti/kdokoli budou lepit na barák plakáty nebo cpát obsah na můj web.
    Skrýt celý příspěvek

    • stepan
     17:08 09.01.2021

     Váš barák je snad veřejnoprávní médium s monopolem na trhu?

     Váš barák je snad veřejnoprávní médium s monopolem na trhu?

     • stepan
      17:10 09.01.2021

      Teda pardon, spíš bych to nazval veřejnou službou.

      Teda pardon, spíš bych to nazval veřejnou službou.

     • Jan Padesátýpátý
      17:39 09.01.2021

      Neexistuje žádný zákon o povinnosti "veřejnoprávních médií s monopolem na trhu" publikovat lidem veškeré texty. Chápu ovšem, že levice by uvítala cokoli co se aspoň trochu podobá ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Neexistuje žádný zákon o povinnosti "veřejnoprávních médií s monopolem na trhu" publikovat lidem veškeré texty. Chápu ovšem, že levice by uvítala cokoli co se aspoň trochu podobá znárodnění.

      Pokud je můj barák nejvyšší ve vesnici tak mám podle vás povinnost nechat na něj lepit plakáty?
      Skrýt celý příspěvek

  • Knaak
   13:36 09.01.2021

   Jenže sociální sítě nejsou cizí soukromý prostor. Jsou to služby. Generují zisk, ale slouží veřejnosti a podléhají pravidlům. Pokud budeš vlastnit restauraci, tak ze zákona sám ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Jenže sociální sítě nejsou cizí soukromý prostor. Jsou to služby. Generují zisk, ale slouží veřejnosti a podléhají pravidlům. Pokud budeš vlastnit restauraci, tak ze zákona sám nemůžeš určovat koho do ní pustíš a koho ne. Restaurace je tvoje, ale zároveň je to veřejná služba. Když máš problém s hostem, zavoláš policii. Stejný přístup platí pro sociální sítě. Měli pravidla s kterými musíš souhlasit při registraci. Ano nebo ne, je to na tobě. Pokud začneš měnit pravidla za běhu, rušit příspěvky a účty podle svého politické názoru porušuješ zákon o veřejných službách. Nikdo o tom nemluví poněvaž teď se tepe do té správné sorty lidí. Představ si kdyby Facebook a Twitter vykonávaly službu podle zákona a stejně nestraně mazaly příspěvky neomarxistické levice, BLM, či muslimů co osvavují teroristy. Hlavně na Twitteru je toho mraky. To by byl pane řev a hon na čarodějnice. Zuckerberg by si vživotě již nikde neškrtl.
   Skrýt celý příspěvek

   • Razem
    15:33 09.01.2021

    Napsal jste to velmi dobře a srozumitelně.
    Svoboda projevu na veřejnosti (tj. i sociální sítě, atd.) je dokladem a indikátorem svobody a demokracie v dané zemi. Samozřejmě pokud ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Napsal jste to velmi dobře a srozumitelně.
    Svoboda projevu na veřejnosti (tj. i sociální sítě, atd.) je dokladem a indikátorem svobody a demokracie v dané zemi. Samozřejmě pokud projev musí být v mezích všeobecných pravidel.

    To, že komouši, chcete-li marxisté a jejich podržtašky chtějí ostrou cenzuru pro svůj prospěch, nejspíš po vzoru Číny i když proti ní se tak úzkostlivě vymezují je největší ohrožení svobody a demokracie, které tu nyní máme.
    Skrýt celý příspěvek

   • Jan Padesátýpátý
    17:01 09.01.2021

    Pro restaurace byla omezující zákonná pravidla napsána. A když mám jako vlastník restaurace problém s hostem, který dělá něco proti pravidlům, mám právo jej vykázat sám, nejsem ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Pro restaurace byla omezující zákonná pravidla napsána. A když mám jako vlastník restaurace problém s hostem, který dělá něco proti pravidlům, mám právo jej vykázat sám, nejsem povinen volat policii.

    Pro weby také existují zákonná pravidla, ale jsou opačná než si myslíš: nezaručují uživateli psát cokoli, ale naopak nutí vlastníka mazat protizákonný obsah (podle mě je tento zákon špatný, ale to je na jinou debatu).
    Skrýt celý příspěvek

    • Razem
     17:20 09.01.2021

     Nelži, nikdo tady netvrdí, že můžeš psát cokoli.

     Nelži, nikdo tady netvrdí, že můžeš psát cokoli.

     • Jan Padesátýpátý
      17:53 09.01.2021

      nelži, já jsem nenapsal že tu někdo tvrdil , že lidé mají právo psát cokoli, stejně jako jsem nepsal že někdo explicitně tvrdí že pro weby není povinnost mazat nezákoný ...
      Zobrazit celý příspěvek

      nelži, já jsem nenapsal že tu někdo tvrdil , že lidé mají právo psát cokoli, stejně jako jsem nepsal že někdo explicitně tvrdí že pro weby není povinnost mazat nezákoný obsah.

      zkus se ale vyjádřit k věci. Teď ti argumentovat nikdo nebrání, proč mlčíš?
      Skrýt celý příspěvek

     • Razem
      18:17 09.01.2021

      "Pro weby také existují zákonná pravidla, ale jsou opačná než si myslíš: nezaručují uživateli psát cokoli"

      Tím si se snažil podsunout, že tu píšem o tom, že se smí psát ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Pro weby také existují zákonná pravidla, ale jsou opačná než si myslíš: nezaručují uživateli psát cokoli"

      Tím si se snažil podsunout, že tu píšem o tom, že se smí psát cokoliv.

      A teď to kroutíš jako had. Je mi z tebe špatně.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      18:46 09.01.2021

      Razem: Z mé citace jsi úmyslně vyjmul část věty. Pěkná manipulace.

      Proč se ale nevyjádříš k mým argumentům? Máš svobodu slova, proč ji nevyužiješ?

      Razem: Z mé citace jsi úmyslně vyjmul část věty. Pěkná manipulace.

      Proč se ale nevyjádříš k mým argumentům? Máš svobodu slova, proč ji nevyužiješ?

 • stepan
  11:05 09.01.2021

  Trump zablokován na Twitteru.
  Alternativa Parler byla na Apple Store a Google Play zablokována na 24 hodin a hrozí jím odstavení od Amazon cloud, dokud neimplementují pravidla pro ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Trump zablokován na Twitteru.
  Alternativa Parler byla na Apple Store a Google Play zablokována na 24 hodin a hrozí jím odstavení od Amazon cloud, dokud neimplementují pravidla pro mazání příspěvků.

  Ne, sorry, tohle není svoboda slova.
  Ne, takhle opravdu nebudete spojovat lidi.

  Tohle jenom umocní u běžných američanů pocit, že není něco v pořádku a bude přiživovat nálady, že se mocní proti nim spiknuli.
  Skrýt celý příspěvek

  • Lukash
   11:21 09.01.2021

   Sloboda slova konci tam kde zacina sirenie nenavisti voci inym, kde zacina sirenie klamstiev a polopravd, organizovanie nasilnosti atd. Normalny american to pochopi. Obmedzeny a ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Sloboda slova konci tam kde zacina sirenie nenavisti voci inym, kde zacina sirenie klamstiev a polopravd, organizovanie nasilnosti atd. Normalny american to pochopi. Obmedzeny a sebestredny asi nie. To ze sa stalo sirenie svojich casto nepravdivych a skreslenych nazorov dostupnym neznamena ze je to novym pravom a normou. Kazdy poskytovatel takychto sluzieb ma pravo tieto toky regulovat. Mozes samozrejme pouzit toky ine to je zase tvoje pravo.
   Skrýt celý příspěvek

   • stepan
    11:46 09.01.2021

    Nikde jsem neviděl, že by se regulovalo BLM, Antifa.
    Jejich prohlášení, svolávání demonstrací, které pak vyústily rozbitými ulicemi, shořelými auty, napadenými státními/federálními ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Nikde jsem neviděl, že by se regulovalo BLM, Antifa.
    Jejich prohlášení, svolávání demonstrací, které pak vyústily rozbitými ulicemi, shořelými auty, napadenými státními/federálními osobami.

    Facebook taktéž suspendoval Trumpa. Nevidím tam ani jeden příspěvek, který by podněcoval násilí.
    Skrýt celý příspěvek

    • Lukash
     12:03 09.01.2021

     Nevidel si ich blokovanie lebo si to vidiet nechcel a nesiel si do hlbky. Samozrejme nema vyznam blokovat nimanda co ma par sledovatelov ale cloveka co vedome klame a podnecuje ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Nevidel si ich blokovanie lebo si to vidiet nechcel a nesiel si do hlbky. Samozrejme nema vyznam blokovat nimanda co ma par sledovatelov ale cloveka co vedome klame a podnecuje nepokoje a rozbroje a ma cez 80mil sledovatelov uz ano. Je to tazke usledovat a prekontrolovat vsetky taketo prispevky je to skoro nemozne, ale tie najvaznejsie samozrejme ano. Aj u nas je oddelenie ktore sa tomu venuje a nieje to zavideniahodna praca aj ked Ti pridu uz len nejakym algoritmom vyselektovane veci.
     Skrýt celý příspěvek

     • stepan
      12:16 09.01.2021

      Ne opravdu NIKDE nevidím blokování organizátorů protestů Antify a BLM.
      Nikde se to nedělo a naopak, tito lidé dostávali poměrně velký mediální prostor.

      Ne opravdu NIKDE nevidím blokování organizátorů protestů Antify a BLM.
      Nikde se to nedělo a naopak, tito lidé dostávali poměrně velký mediální prostor.

     • Lukash
      12:20 09.01.2021

      Bavime sa o konkretnych prispevkoch nie osobach...a pokial je tych nevhodnych prispevkov viac tak aj osobach. Trumpove prispevky boli v 70% klamstva, polopravdy a nenavist.

      Bavime sa o konkretnych prispevkoch nie osobach...a pokial je tych nevhodnych prispevkov viac tak aj osobach. Trumpove prispevky boli v 70% klamstva, polopravdy a nenavist.

     • stepan
      12:28 09.01.2021

      > Trumpove prispevky boli v 70% klamstva, polopravdy a nenavist.

      Na základě čeho jsi vyřknul tento výrok? Tvé blbosti vycucané z prstu?

      Lukashovi příspěvky jsou z 50% lži. Tvrdím ...
      Zobrazit celý příspěvek

      > Trumpove prispevky boli v 70% klamstva, polopravdy a nenavist.

      Na základě čeho jsi vyřknul tento výrok? Tvé blbosti vycucané z prstu?

      Lukashovi příspěvky jsou z 50% lži. Tvrdím já.
      Skrýt celý příspěvek

     • Lukash
      12:56 09.01.2021

      Stepane chlapce tie prispevky su verejne dostupne a kontrolovane mnohymi analizami ci uz zavislymi alebo nezavislymi ;) a keby si nebol slepy a hluchy voci realite tak tie vysledky ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Stepane chlapce tie prispevky su verejne dostupne a kontrolovane mnohymi analizami ci uz zavislymi alebo nezavislymi ;) a keby si nebol slepy a hluchy voci realite tak tie vysledky vies aj ty, niesu to moje zavery na to som prilis bezvyznamny pesiak. A ty si samozrejme mozes mysliet a pisat voci mojim komentarom co chces si slobodny clovek v slobodnej zemi ;)
      Skrýt celý příspěvek

     • stepan
      13:24 09.01.2021

      Takže jsi mi opět pořádně neodpověděl.

      Co čekat od místního pseudokomouše.

      Takže jsi mi opět pořádně neodpověděl.

      Co čekat od místního pseudokomouše.

   • stepan
    11:58 09.01.2021

    > Mozes samozrejme pouzit toky ine to je zase tvoje pravo.

    Ano, můžeš, ale my vám k nim zablokujeme přístup, viz Parler.

    > Mozes samozrejme pouzit toky ine to je zase tvoje pravo.

    Ano, můžeš, ale my vám k nim zablokujeme přístup, viz Parler.

    • Lukash
     12:06 09.01.2021

     Tak si moze zalozit siet vlastnu alebo casopis ci noviny a ponukat ich ;)

     Tak si moze zalozit siet vlastnu alebo casopis ci noviny a ponukat ich ;)

     • stepan
      12:11 09.01.2021

      Ano, a k tomu operační systém, mobilní telefon, že?

      Ano, a k tomu operační systém, mobilní telefon, že?

     • apache
      12:12 09.01.2021

      Parler právě že ukázal, že nemůžeš. Ale ty to pořád nevidíš.

      Parler právě že ukázal, že nemůžeš. Ale ty to pořád nevidíš.

     • Scotty
      17:03 09.01.2021

      apache
      Jediné co bylo ukázáno je že svoboda podnikání funguje. Nebo vy snad chcete přikazovat soukromým firmám co musí přes své distribuční sítě nabízet? Pokud ano, jste ...
      Zobrazit celý příspěvek

      apache
      Jediné co bylo ukázáno je že svoboda podnikání funguje. Nebo vy snad chcete přikazovat soukromým firmám co musí přes své distribuční sítě nabízet? Pokud ano, jste socialista nebo hůř přímo komunista.
      Skrýt celý příspěvek

     • apache
      17:20 09.01.2021

      Soukromé firmy poskytující veřejné služby nesmí nikoho diskriminovat na základě rasy, pohlaví či politické a nebo náboženské příslušnosti.

      Co ty na to, liberále?

      Soukromé firmy poskytující veřejné služby nesmí nikoho diskriminovat na základě rasy, pohlaví či politické a nebo náboženské příslušnosti.

      Co ty na to, liberále?

     • Scotty
      18:47 09.01.2021

      Parler nebyl odstraněn na základě rasy, pohlaví či politické a nebo náboženské příslušnosti.
      Jinak je takové omezení samozřejmě komunistický fašizmus.

      Parler nebyl odstraněn na základě rasy, pohlaví či politické a nebo náboženské příslušnosti.
      Jinak je takové omezení samozřejmě komunistický fašizmus.

    • Jan Padesátýpátý
     12:15 09.01.2021

     nikomu nezablokovali přístup, parler je i na webu, a ten nikdo neblokuje

     (zablokovali aplikace; mají to v podmínkách, a mají právo blokovat aplikace)

     nikomu nezablokovali přístup, parler je i na webu, a ten nikdo neblokuje

     (zablokovali aplikace; mají to v podmínkách, a mají právo blokovat aplikace)

     • Lukash
      12:22 09.01.2021

      Skoda snahy Jan oni maju svoju pravdu a realita im nepasuje :)

      Skoda snahy Jan oni maju svoju pravdu a realita im nepasuje :)

     • SYN_
      07:15 11.01.2021

      "Parler believes that people are entitled to security, privacy, and freedom of expression. All personal data is kept confidential, and never sold to third parties. Our concise ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Parler believes that people are entitled to security, privacy, and freedom of expression. All personal data is kept confidential, and never sold to third parties. Our concise Community Guidelines are based on fair and just legal precedent, and are enforced by a Community Jury"

      Teda, já si nějak nemůžu pomoct ale jak se tohle liší od nějakého DarkWebu? Jako netvrdím že to nemůže existovat, ale dožadovat se toho aby se tam člověk mohl dostat neomezeně a pohodlně odevšud, aby to bylo dostupně v app shopech a tak?? Co všechno ještě prohlásíte za veřejnou službu, já bych navrhovalo iOS a pěkně zveřejnit zdrojové kódy, abysme si mohli každý zkontrolovat jestli tam není špionování nebo cenzura :)
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      16:57 11.01.2021

      SYN_:
      špatně umístěno?

      SYN_:
      špatně umístěno?

   • Shania
    12:03 09.01.2021

    V tom pripade by na twitru bylo 0 politickych komentatrou a prispevku. Problem je, ze big tech cenzuruji jen jednu stranu... + shadow banning a dalsi ovlivnovani...

    Jsou to sice ...
    Zobrazit celý příspěvek

    V tom pripade by na twitru bylo 0 politickych komentatrou a prispevku. Problem je, ze big tech cenzuruji jen jednu stranu... + shadow banning a dalsi ovlivnovani...

    Jsou to sice soukrome spolecnosti, ale maji ted defakto monopol... obzvlast pro soc site, ktere to trva nastradat si sledujici... a enormni moc. Pokud se resilo par ruskych reklam v minulych volbach, rozsah manipulace na socialnich sitich je ted uplne v jinem rozmeru.

    Stejne spolecnosti pak nemaji problem delat cokoliv co jim cina rekne, aby tam mohli operovat atd...

    Nicmene, tohle je problem, ze to ovlivnilo tyhle volby ve velkem rozsahu, dlouho dobe je to dobre, protoze tyhle spolecnosti musi mit konkurenci... a ta ted vznikne.
    Skrýt celý příspěvek

    • Lukash
     12:08 09.01.2021

     Su to sukromne spolocnosti a ako take mozu mat svoje pravidla. Ved co vam brani si zalozit vlastne po vzore sputniku, fox news ci parlamentnich listu a tam mozete uverejnovat ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Su to sukromne spolocnosti a ako take mozu mat svoje pravidla. Ved co vam brani si zalozit vlastne po vzore sputniku, fox news ci parlamentnich listu a tam mozete uverejnovat cokolvek. Lenze to nestaci vy potrebujete aj nieco co ma realnu vaznost a navstevnost ze? :)
     Skrýt celý příspěvek

     • stepan
      12:13 09.01.2021

      Nic tomu nebrání.

      Nicméně když existuje monopol například na OS mobilních telefonů a obchodu se softwareme (Google play, Apple store), kteří pak zablokují aplikaci, která nechce ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Nic tomu nebrání.

      Nicméně když existuje monopol například na OS mobilních telefonů a obchodu se softwareme (Google play, Apple store), kteří pak zablokují aplikaci, která nechce podle jejich vzoru cenzurovat příspěvky, je něco špatně.

      A pro vyjasnění, ten problém není jenom z hlediska tržní ekonomiky.
      Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      12:34 09.01.2021

      Zapomnel sji na jednu vec a to je to, ze lidi tam prisli, kdyz meli jina pravidla, roky budovali svoji navstevnost... nemluve o lidech co z toho ziji.

      Pak se blizi napr. volby. ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Zapomnel sji na jednu vec a to je to, ze lidi tam prisli, kdyz meli jina pravidla, roky budovali svoji navstevnost... nemluve o lidech co z toho ziji.

      Pak se blizi napr. volby. pravidla se zacnou menit, zacnou mizet ucty atd... zacne se skryvat obsah jako skodlivy, objevovat komentare spolecnosti, ze to neni pravda atd...

      Nemluve o tom, ze se zacne nabizet a vyhledavt primarne to co chteji oni... zacnou se cenzurovat informace, tlacit vlastni dezinformace.

      Takze sice 'konzervativci' o tomhle vedleli, protoze se jim to delo a stale sledovali i media druhe strany, a pak tu maji i svoje kanaly a media

      Ale druha strana byla absolutne odrizla od reality a tlacili jim to spravne info a cokoliv co tam prosaklo byla ruska propaganda, fox new propaganda atd...

      Takze kdyz hlavni media a bigtech zcela zcenzuroval info o Hunterovi + mnoho dalsiho. Tak to ovlivniho miliony lidi, kteri o tom nemeli ani paru + hazeli neustale spinu na trumpa.

      Takze ted dojde k oddeleni tech dvou svetu, konzervativci budou mit vlastni media a site, budou mit vlastni echo chamber a nakonec to situaci jenom zhorsi...

      Zabanovani Trumpa na cemkoliv, protoze siri nenavist a podnecuje k necemu je upla blbost... Pulka demokratu by mela mit ban za podnecovani BLM...

      Doufejme, ze twitter, google a FB to seredne odskacou.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      12:40 09.01.2021

      Shania: ale v těch pravidlech bylo vždycky napsáno, že se mohou měnit. A ti lidé s tím souhlasili.

      a ještě jednou, aplikaci pro čtení parleru nikdo nepotřebuje, parler je na webu
      Zobrazit celý příspěvek

      Shania: ale v těch pravidlech bylo vždycky napsáno, že se mohou měnit. A ti lidé s tím souhlasili.

      a ještě jednou, aplikaci pro čtení parleru nikdo nepotřebuje, parler je na webu
      Skrýt celý příspěvek

     • stepan
      13:54 09.01.2021

      Jenda 55:

      Parler je hostovaný na službách Amazonu, který mu taky vyhrožuje vypnutím.

      Ano, můžeš si vytvořit alternativní službu k twitteru, ale vypadá to, že pro úspěšný byznys ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jenda 55:

      Parler je hostovaný na službách Amazonu, který mu taky vyhrožuje vypnutím.

      Ano, můžeš si vytvořit alternativní službu k twitteru, ale vypadá to, že pro úspěšný byznys budeš potřebovat:
      - vlastní servery
      - vlastní operační systém
      - vlastní obchod s aplikacema
      Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      15:54 09.01.2021

      Neboj, vsechno bude... nastesti reakci prehnali a doplati na to.

      Neboj, vsechno bude... nastesti reakci prehnali a doplati na to.

     • Jan Padesátýpátý
      17:04 09.01.2021

      stačí přejít od Amazonu na jiné servery

      :) pěkný obchod pro obchodníka Trumpa, jistě ty servery zaplatí z těch stovek milionů dolarů, které vybralna "obranu ukradených voleb", a ...
      Zobrazit celý příspěvek

      stačí přejít od Amazonu na jiné servery

      :) pěkný obchod pro obchodníka Trumpa, jistě ty servery zaplatí z těch stovek milionů dolarů, které vybralna "obranu ukradených voleb", a vydělá na tom
      Skrýt celý příspěvek

   • apache
    12:09 09.01.2021

    Na Youtube například začali mazat i videa Jakuba Kubáska, který komentuje světové dění a reguje na různé jiné youtubery. Například je to pár dní, co reagoval na video youtubera ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Na Youtube například začali mazat i videa Jakuba Kubáska, který komentuje světové dění a reguje na různé jiné youtubery. Například je to pár dní, co reagoval na video youtubera Kovyho. Kovy natočil video kde ukazoval všechna příkoří, která se stala afroameričanům ze strany policie za posledních několik let. Z toho vyvozoval závěry, že americká policie je rasistická. Jakub Kubásek natočil video, reakci, ve které bez jakýchkoli urážek, vzývání násilí, oslavování násilí, schvalování nezákonného jednání či popírání příkladů které uvedl Kovy, uvádí i příklady opačné. Tedy ty, kdy afroameričan zabil policistu, nebo kdy policista zabil neozbrojeného bělocha. Zcela věcně, bez nějaké nenávistné rétoriky, doplňuje výčet příkladů od Kovyho. Oba se ohání i statistikami, jenže zatímco Kovy použil pouze ty, které podporují jeho tezi, Jakub Kubásek ukázal i ty, které se Kovymu už do prezentace nehodily. Po celou dobu Jakub Kubásek opakuje, že pouze chce, aby Kovy nebyl tak jednostranný a ukázal i druhou stranu mince.

    Video Jakuba Kubáska bylo odstraněno. Hádejte s jakým odůvodněním. Porušovalo prý podmínky. Šířilo nenávist.

    Lukashi, opravdu se mýlíš. Svoboda slova dneska už nekončí tam, kde začíná šíření nenávisti, klamstiev a polopravd jak říkáš. Končí mnohem blíže. Stačí říkat celou pravdu. Tedy i s tím, co se progresivistům nelíbí.
    Skrýt celý příspěvek

    • Lukash
     12:14 09.01.2021

     Videl som tie videa a nebolo to take jednoznacne ako pises ;)

     Videl som tie videa a nebolo to take jednoznacne ako pises ;)

     • apache
      12:40 09.01.2021

      Dobře, cituj mi prosím konkrétní pasáž, ve které Jakub Kubásek něco porušuje, šíří nenávist nebo lži.

      Dobře, cituj mi prosím konkrétní pasáž, ve které Jakub Kubásek něco porušuje, šíří nenávist nebo lži.

     • Lukash
      13:07 09.01.2021

      Apache mna nebavi vysvetlovat zakladne veci cloveku ktory tieto veci vidiet nechce. Video sa posudzuje komplexne, aj na zaklade predchadzajucich videi, prispevkov, reakcii na ne, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Apache mna nebavi vysvetlovat zakladne veci cloveku ktory tieto veci vidiet nechce. Video sa posudzuje komplexne, aj na zaklade predchadzajucich videi, prispevkov, reakcii na ne, publika ktoremu je urcene a ked Ti poviem ze bolo ucelovo podfarbene a na nestranne sa iba hralo tak to tak je a Ty si mozes mysliet samozrejme ine lebo to vnimas svojim pohladom na svet na to mas pravo.
      Skrýt celý příspěvek

     • apache
      16:58 09.01.2021

      Aha... Nemáš nic. Prostě video bylo "posouzeno komplexně" a ačkoliv v něm nebyly nijak porušeny zásady youtube, nezazněla žádná lež, žádé vyzývání k nenávisti, tak bylo smazáno ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Aha... Nemáš nic. Prostě video bylo "posouzeno komplexně" a ačkoliv v něm nebyly nijak porušeny zásady youtube, nezazněla žádná lež, žádé vyzývání k nenávisti, tak bylo smazáno protože prostě se v něm říká něco, co se ti nelíbí.

      Říkáš že já to nechci vidět, ale je to naopak, já to vidět chci a chci abys mi to ukázal. Zkusím to tedy znova:

      Cituj mi prosím konkrétní pasáž, ve které Jakub Kubásek něco porušuje, šíří nenávist nebo lži.

      Jinak smazání toho videa bylo zcela neopodstatněné a jasným příkladem cenzury nepohodlných názorů.
      Skrýt celý příspěvek

     • apache
      17:23 09.01.2021

      "Ty si mozes mysliet samozrejme ine lebo to vnimas svojim pohladom na svet na to mas pravo."

      Tak tohle řekni Jakubu Kubáskovi, aneb: Máš právo si to myslet, ale nemáš právo to ...
      Zobrazit celý příspěvek

      "Ty si mozes mysliet samozrejme ine lebo to vnimas svojim pohladom na svet na to mas pravo."

      Tak tohle řekni Jakubu Kubáskovi, aneb: Máš právo si to myslet, ale nemáš právo to říkat nahlas.
      Skrýt celý příspěvek

    • stepan
     12:18 09.01.2021

     Souhlas.

     Souhlas.

    • Scotty
     17:28 09.01.2021

     Není to náhodou František Kubásek? Jestli jo tak ten je evidentně naprosto umlčen a zničen.
     https://www.incorrect.cz/...

     Není to náhodou František Kubásek? Jestli jo tak ten je evidentně naprosto umlčen a zničen.
     https://www.incorrect.cz/...

    • SYN_
     07:22 11.01.2021

     Tak šup, rád se o platnosti tohoto komentáře přesvědčí, uploadovat video na jinou platformu a link sem...
     Fakt je třeba jít po zdrojových datech, komentáře už obsahují njaký bias, ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Tak šup, rád se o platnosti tohoto komentáře přesvědčí, uploadovat video na jinou platformu a link sem...
     Fakt je třeba jít po zdrojových datech, komentáře už obsahují njaký bias, občas i ty nejupřímněji zamýšlené...
     Skrýt celý příspěvek

   • memo
    13:54 09.01.2021

    Toky jako Volkische Beobachter?

    Toky jako Volkische Beobachter?

  • Jan Padesátýpátý
   11:23 09.01.2021

   Svoboda slova neznamená, že svoboda slova je zaručená kdekoli a kdykoli.

   Zuckerberg taky nemůže přijít na zahradu Bílého domu a začít tam řečnit, nebo psát na jejich web co se mu ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Svoboda slova neznamená, že svoboda slova je zaručená kdekoli a kdykoli.

   Zuckerberg taky nemůže přijít na zahradu Bílého domu a začít tam řečnit, nebo psát na jejich web co se mu zlíbí. Řečnění v Bílém domu podléhá pravidlům, a Bílý dům to nepovolí každému. To není cenzura.
   Skrýt celý příspěvek

  • memo
   15:18 09.01.2021

   Vše to začíná už u výběru operačního systému od toho se vše odvíjí. Asi proto v Číně bude zaveden OS Harmony například. Twitter nebo Facebook mají propojení na Google a proto OS ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Vše to začíná už u výběru operačního systému od toho se vše odvíjí. Asi proto v Číně bude zaveden OS Harmony například. Twitter nebo Facebook mají propojení na Google a proto OS Android. Zvláštní je že Amazon vydělává na prodeji zboží Made in PRC. A asi proto se od Číny dobře učí jak stabilizovat společnost. Jak jsem si ale přečetl jeden zdejší příspěvek, tak jejich sesterská Amazon Cloud blokla nějaký ten Parler alternativní k Twitteru nebo Facebooku, který běhal na serverech Amazonu. Začátek je výběr OS. Kdo má rád Čínu může mít OS Harmony a třeba Huawei. Kdo má rád Ameriku si už může vybrat mezi MacOS, Windows nebo Chromebook(Android). Kdo m rád nezávislost si může vybrat mobil s Linuxem jako Librem5 nebo Pine 64 a pro počítače je toho ještě více. OS Haiku, FreeBSD, Solaris a spousta různých druhů Linuxu založených na Open source. Časem vznikne jistě i mnoho dalších alternativní IT produktů, které budou paralelně zástupné i když zřejmě nekompatibilní s těmi, které jsou založeny na těch stávajících OS a další IT produktech. Pak třeba ten Parler nebude na Amazonu ale někde jinde ale možné že k tomu bude potřeba i jiné zařízení s jiným OS. A možná i nějaké ty kryptoměny.
   Skrýt celý příspěvek

   • memo
    15:28 09.01.2021

    Pro příznivce Ruska VKontakte a pro příznivce Číny WeChat.
    Pro příznivce Trumpa Parler a pro příznivce Bidena Facebook nebo Twitter. Taková je prostě dnešní realita. Nic pěkného to ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Pro příznivce Ruska VKontakte a pro příznivce Číny WeChat.
    Pro příznivce Trumpa Parler a pro příznivce Bidena Facebook nebo Twitter. Taková je prostě dnešní realita. Nic pěkného to tedy není.
    Skrýt celý příspěvek

 • Scotty
  10:42 09.01.2021

  Jeden z frustrovaných patriotů které BLM dohnalo do útoku. Podle mikiny je to patrně v jádru hodný člověk který organizuje letní pracovní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jeden z frustrovaných patriotů které BLM dohnalo do útoku. Podle mikiny je to patrně v jádru hodný člověk který organizuje letní pracovní tábory.
  https://u-blogidnes.1gr.cz/blo...
  Skrýt celý příspěvek

  • Jan Padesátýpátý
   10:59 09.01.2021

   To je převlečený antifák a organizátor orgií pro pedofilní členy Deep State.
   A Trump těmto pedofilním antifákům vzkázal, že jsou výjimeční a že je miluje jenom proto, aby pedofily ...
   Zobrazit celý příspěvek

   To je převlečený antifák a organizátor orgií pro pedofilní členy Deep State.
   A Trump těmto pedofilním antifákům vzkázal, že jsou výjimeční a že je miluje jenom proto, aby pedofily dočasně zmátl, a měl čas sám se ukrýt před jejich mocí na neznámé místo, odkud Trump připravuje pokračování boje za americkou demokracii:

   "In fact, as I cover in today’s podcast, Trump is in a secure location and he’s fighting from there, alongside loyal forces of the US military who are preparing for decisive action against the deep state traitors who are desperate to remove Trump from power by any means necessary."
   Skrýt celý příspěvek

  • Shania
   11:49 09.01.2021

   Jiste, kolik z tech miliony podporovatelu trumpa jsou jako on... ?
   A na to byt podporvoatel trumpa staci nesouhlasit s tim co predstavuje druha strana... ktera je nesrovnatelne ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Jiste, kolik z tech miliony podporovatelu trumpa jsou jako on... ?
   A na to byt podporvoatel trumpa staci nesouhlasit s tim co predstavuje druha strana... ktera je nesrovnatelne nebezpecnejis nez co predstavuje trump (protoze i pres spatnou prezentaci, tak mel dobrou politiku) ...protoze tu fakt realne neni treti strana, zadny stred...

   A pokud chces hrat takto, tak to nikdy nevyhrajes... druha strana vygenerovala bezpocet exotu za posledni roky...
   Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    18:27 09.01.2021

    Stačí, že je takový jejich "vůdce".

    Zrovna Trumpova zahraniční politika byla spíše k pláči.

    Stačí, že je takový jejich "vůdce".

    Zrovna Trumpova zahraniční politika byla spíše k pláči.

    • Shania
     10:42 10.01.2021

     Jestli Trumpova zahranicni politika byla k placi, tak byla stale daleko lepsi nez co predvedli ostatni za poslednich 30 let... Obzvlast z pohledu Americanu...

     Jestli Trumpova zahranicni politika byla k placi, tak byla stale daleko lepsi nez co predvedli ostatni za poslednich 30 let... Obzvlast z pohledu Americanu...

     • Jirosi
      18:09 10.01.2021

      Dit zhoršil vztahy snad se všemi spojenci, přitom "domácím" to vůbec nepomohlo.
      To jak zhoršil obraz USA jako země škoda psát.

      Dit zhoršil vztahy snad se všemi spojenci, přitom "domácím" to vůbec nepomohlo.
      To jak zhoršil obraz USA jako země škoda psát.

   • SYN_
    07:29 11.01.2021

    Desetitísíce (můj odhad).

    Desetitísíce (můj odhad).

 • Jan Padesátýpátý
  08:58 09.01.2021

  Zajímavé je, kolik lidí nebo i politiků (a to jinak velmi rozumných) je ochotno podporovat amorálního psychopata jenom proto, že jim konvenují jeho politické názory. Vidina, že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Zajímavé je, kolik lidí nebo i politiků (a to jinak velmi rozumných) je ochotno podporovat amorálního psychopata jenom proto, že jim konvenují jeho politické názory. Vidina, že budou prosazovány jejich politické názory, jim doslova zatemní mozek.

  Stejným způsobem se dostal k moci Hitler. Jeho nezvolili proto, že by hlásal plynové komory a světovou válku. On hlásal z jistého úhlu pohledu rozumný politický program, který byl přitažlivý pro mnoho lidí. A ty lidi už nezajímalo, že Hitler se nechová zrovna jako Mirek Dušín a že se u něj projevují poněkud autokratické tendence. Když procitli, bylo už bylo pozdě. (Připomínám, že Němci nebyli žádní ďáblovi zplozenci. Naopak, byl to kulturně velmi vyspělý národ.)

  Mimochodem, Trump a Hitler jsou osobnostně velmi podobní, a v populaci nejsou nijak zvlášť výjimeční. A mezi politiky jej jich o řád více než v běžné populaci. Hitler je démonizován, ale politiků s takovým osobnostním profilem jsou na světě tisíce. Jenomže buď nemají ty možnosti, jako měl Hitler, nebo jim chybí schopnosti, tak jako chybí Trumpovi.

  Trump dojel na to, že nedokázal ukočírovat své ego, že nebyl moc chytrý a že ztrácel kontakt s realitou. Přitom měl velké štěstí na dobu, která je hladová po politicích jeho typu. Stačilo by, aby byl jenom o malinko schopnější, a zůstal by prezidentem i druhé období. A kdyby byl ještě o další velký kus schopnější, mohl být prezidentem i ve třetím období a doživotně. A ještě o kus schopnější a trochu štěstí k tomu, a zvládl by i gulagy v Americe a světovou válku jako bonus.
  Skrýt celý příspěvek

  • apache
   09:18 09.01.2021

   Nezaměňujte lidi, kteří ho podporují s lidmi, kterým se nelíbí jeho protistrana.

   Jinak to co popisujete krásně sedí na progresivisty: Stejným způsobem se dostal k moci Hitler. ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Nezaměňujte lidi, kteří ho podporují s lidmi, kterým se nelíbí jeho protistrana.

   Jinak to co popisujete krásně sedí na progresivisty: Stejným způsobem se dostal k moci Hitler. Jeho nezvolili proto, že by hlásal plynové komory a světovou válku. On hlásal z jistého úhlu pohledu rozumný politický program, který byl přitažlivý pro mnoho lidí. A ty lidi už nezajímalo, že Hitler se nechová zrovna jako Mirek Dušín a že se u něj projevují poněkud autokratické tendence. Když procitli, bylo už bylo pozdě. (Připomínám, že Němci nebyli žádní ďáblovi zplozenci. Naopak, byl to kulturně velmi vyspělý národ.)

   Je to tak jak píšete. Progresivismus svojí popularitu staví na krásných myšlenkách, rovnosti, toleranci a sluníčkové budoucnosti. Jaké jsou ale reálné projevy, které si mnozí jeho podporovatelé nechtějí připouštět? Rasismus, kdy jste u přijímaček a výběrek posuzováni podle barvy kůže, orientace a tak dál, protože přece v zájmu rozmanitosti je třeba diskriminovat jedny (ty správné) na úkor druhých (těch špatných). Perzekuce, viz dění na západních univerzitách i firmách. Napadání a omezování. Přehnaná politická korektnost a s ní související cenzura. Brutální cenzura napříč mediálním světem i sociálními sítěmi, které již jsme svědky, jen ji někteří nechtějí vidět.

   Na konci svého komentáře píšete: "A ještě o kus schopnější a trochu štěstí k tomu, a zvládl by i gulagy v Americe a světovou válku jako bonus." Tím jste se dokonale odrovnal. když byl zvolen prezidentem, lidé jako vy furt psali jak rozpoutá strašně moc válek. Realita? Na rozdíl od svých předchůdců nezačal ani jednu! A gulagů se Amerika dočká spíše od progresivní levice, než od Donalda Trumpa.
   Skrýt celý příspěvek

   • Jan Padesátýpátý
    09:59 09.01.2021

    Já jsem ze své úvahy nijak nevylučoval ani progresivisty ani komunisty ani nikoho dalšího. Pokud by byl Trump progresivista, napíšu to samé.

    apache napsal:
    "když byl (trump) ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Já jsem ze své úvahy nijak nevylučoval ani progresivisty ani komunisty ani nikoho dalšího. Pokud by byl Trump progresivista, napíšu to samé.

    apache napsal:
    "když byl (trump) zvolen prezidentem, lidé jako vy furt psali jak rozpoutá strašně moc válek. Realita? Na rozdíl od svých předchůdců nezačal ani jednu!"

    Děkuji že jste podpořil mou analogii.
    I kolem Hitlera před válkou plála aureola mírotvorce a byl dokonce navržen na Nobelovu cenu míru.

    Omlouvám se, že jsem vám šlápnul na vašeho miláčka, ale já jenom napsal, že jsou Hitler a Trump osobnostně stejní. Trump mohl teoreticky v alternativní historii budovat gulagy a rozdávat jaderné údery, a Hitler mohl v alternativní hostorii skončit jako uznávaný, mírně autokratický, ale z mnoha stran velebený vůdce. Hitler nebyl démon, resp. takových démonů jsou na světě statisíce nebo miliony. Proto je třeba být stále ostražitý a všímat si u politiků nejenom jejich politického směřování, ale i osobnostních rysů.
    Skrýt celý příspěvek

    • stepan
     11:00 09.01.2021

     Podobné úvahy, jako tvoříš teď ty, se dají vykonstruovat snad na každého známějšího politika.

     Hovoří činy, né úvahy nějakého padesátéhopátého Jendy.

     Podobné úvahy, jako tvoříš teď ty, se dají vykonstruovat snad na každého známějšího politika.

     Hovoří činy, né úvahy nějakého padesátéhopátého Jendy.

     • Jan Padesátýpátý
      11:17 09.01.2021

      Právě že nedají.

      U Pence vylučuji, že by byl schopen budovat gulagy. U Trumpa se to vyloučit nedá.
      Pro Pence je na prvním místě ústava a demokracie. Trump už prokázal, že pro něj ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Právě že nedají.

      U Pence vylučuji, že by byl schopen budovat gulagy. U Trumpa se to vyloučit nedá.
      Pro Pence je na prvním místě ústava a demokracie. Trump už prokázal, že pro něj demokracie nic neznamená.
      Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      11:37 09.01.2021

      Prokazal to cim? Ze postupuje podle svych prav a legalne se snazi zvratit volby? Mimochodem spravne by druha strana, ktera si je jista tim, ze volby jsou ok, mela udelat vse pro ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Prokazal to cim? Ze postupuje podle svych prav a legalne se snazi zvratit volby? Mimochodem spravne by druha strana, ktera si je jista tim, ze volby jsou ok, mela udelat vse pro to, aby lidem ukazala, ze to ok je... protoze dnes jde jen o to, co bude v dalsich volbach... jestli tam bude duvera... protoze tam ted neni..
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      11:56 09.01.2021

      Shania:

      Legálních bylo jeho 60 žalob, které všechny prohrál (pardon, vyhrál jednu žalobu, ve které soud povolil pozorovatelům sčítání postoupit o metr kupředu). ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Shania:

      Legálních bylo jeho 60 žalob, které všechny prohrál (pardon, vyhrál jednu žalobu, ve které soud povolil pozorovatelům sčítání postoupit o metr kupředu).
      Protidemokratické bylo jeho přesvědčování úředníků v Georgii, aby mu někde našli 12000 hlasů,
      protidemokratické bylo, že si pozval 2 republikánské volební komisaře z Michiganu, a žádal je, aby odmítli volební výsledky,
      protidemokratické bylo, že žádal viceprezidenta, aby jednal protiústavně, a nadává mu do zbabělců, když to neudělal,
      protidemokratické je to, že neuzná demokratické volby v případě, že jeho lidé nezvolí ...
      mohl bych pokračovat dlouho
      Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      12:09 09.01.2021

      Si myslis ze 60 zalob podal trumpuv team?

      Si myslis ze 60 zalob podal trumpuv team?

     • Jirosi
      18:31 09.01.2021

      Shania: Už 2 měsíce se snaží, ale pořád nic. Ne, protože by nedostal prostor! Ale protože soudy se nevedou na základě "já si myslím".

      Shania: Už 2 měsíce se snaží, ale pořád nic. Ne, protože by nedostal prostor! Ale protože soudy se nevedou na základě "já si myslím".

     • Shania
      11:03 10.01.2021

      Pokud se mu nepodari to legalni prokazat, tak prohral. porad je to lae legalni postup.

      Nicmene, kdyby rek, ze biden vyhral, tak se nic nezmeni... volebni system potrebuje nutnou ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Pokud se mu nepodari to legalni prokazat, tak prohral. porad je to lae legalni postup.

      Nicmene, kdyby rek, ze biden vyhral, tak se nic nezmeni... volebni system potrebuje nutnou reformu...
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      13:02 10.01.2021

      Jakou reformu? Aby poražený řekl že volby neuznává a tím pádem stal se vítězem? Protože to je přesně to co chce Trump.

      Jakou reformu? Aby poražený řekl že volby neuznává a tím pádem stal se vítězem? Protože to je přesně to co chce Trump.

     • Jirosi
      18:13 10.01.2021

      Shania: Legální je jít k soudu, tedy předložit důkazy... Pak akceptovat výsledky, toho soudu. Tohle se nestalo ani poprvé, ani naposledy.
      Jen Trump stále říká to samé, stejně tak ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Shania: Legální je jít k soudu, tedy předložit důkazy... Pak akceptovat výsledky, toho soudu. Tohle se nestalo ani poprvé, ani naposledy.
      Jen Trump stále říká to samé, stejně tak jeho podpůrci. Jak to fakticky myslí bylo vidět u kapitolu. Tam nešlo o pravdu podloženou důkazy, ale o silové řešení.
      Skrýt celý příspěvek

    • apache
     12:44 09.01.2021

     "Omlouvám se, že jsem vám šlápnul na vašeho miláčka"

     Omlouvat se mi nemusíte, můj miláček to není.

     Ale přirovnávat Trumpa k Hitlerovi tím, že nezačal žádnou válku, tak to je ...
     Zobrazit celý příspěvek

     "Omlouvám se, že jsem vám šlápnul na vašeho miláčka"

     Omlouvat se mi nemusíte, můj miláček to není.

     Ale přirovnávat Trumpa k Hitlerovi tím, že nezačal žádnou válku, tak to je teda nový vrchol protitrumpovského smýšlení.
     Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      12:49 09.01.2021

      To vy jste se snažil Trumpa odlišit od Hitlera tím, že Trump nezačal žádnou válku. Já jenom věci uvedl na pravou míru.

      To vy jste se snažil Trumpa odlišit od Hitlera tím, že Trump nezačal žádnou válku. Já jenom věci uvedl na pravou míru.

  • Shania
   11:28 09.01.2021

   Jiste, tvrzeni Trump = Hitler... ma stejnou vahu jako kdokoliv kdo semnou nesouhlasi je fasoun.

   Mimochodem, Trump naopak oslabil federalmi a birokratickou moc, neco co vsichni ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Jiste, tvrzeni Trump = Hitler... ma stejnou vahu jako kdokoliv kdo semnou nesouhlasi je fasoun.

   Mimochodem, Trump naopak oslabil federalmi a birokratickou moc, neco co vsichni ostatni v dobe koronaviru zneuzili pro jeji upevneni a cim vic demokratu u moci, tim vetsi autoritarske praktiky pro obecne dobro samozdrejme. Jako kdyby neschopni politici, urednici a vedci se spravnym nazorem mohli nekdy efektivne zvladnout nejakou kryzi.

   Trump sice vedl valku s masmedii, ale jen slovni a jeho povaha a ciny je vyprovokovavali, aby ukazali co jsou zac a mel neustale tiskovky. Srovnej si to s obamou a jeho zpusobu 'likvidace' novinaru, ktere nemel rad...

   Myslim si, ze vetsina lidi, co trumpa podoruje vi presne co je zac, presto mu davame prednost pred kariernim politikem, ktery lze uplne stejne... akorat se naopak chova podle pravidel.

   A zatimco se tu z Trumpa dela Hitler, tak druha strana, na ktere je i majorita medii a bigtech firem 4 roky cenzurovala a vymivala mozky ovcanum s jasnym biasem v politickem spektru.
   Velka cast populace ma TDS, kdy to zaslo tak daleko, ze nemaji problem znicit svoje pratelstvi/rodiny...

   Woke kulturni valka, kde kdokoliv ma jiny nez povoleny nazor bude prekricen a eliminovan...
   A mimochodem, normalni demokrati (a velka cast republikanu) jsou doslova posrani strachem a nikdy se nepostavi woke aktivistum, kteri to potahnou vic a vic do leva.
   Skrýt celý příspěvek

   • Jan Padesátýpátý
    11:43 09.01.2021

    "A zatimco se tu z Trumpa dela Hitler, tak druha strana ... "

    Máš zjednodušené videní světa, jsi schopen vidět jenom "my" a "oni". V podstatě jenom potvrzuješ to co jsem napsal o ...
    Zobrazit celý příspěvek

    "A zatimco se tu z Trumpa dela Hitler, tak druha strana ... "

    Máš zjednodušené videní světa, jsi schopen vidět jenom "my" a "oni". V podstatě jenom potvrzuješ to co jsem napsal o lidech se zatemněným myšlením.

    Nikdy jsem nenapsal, že "druhá strana" by byla lepší.
    A mimochodem, vždycky jsem měl myšlením mnohem blíž k republikánům.

    A ještě jednou: srovnáváním s Hitlerem Trumpa nedémonizuji. Hitler nebyl nic výjimečného, byl to politik se stejnými osobnostními rysy jako Trump a řada dalších, ať už jsou na levici nebo na pravici. To, že toho Hitler "dosáhl" více než jiní bylo tím, že konstelace světa mu hrála do karet.
    Skrýt celý příspěvek

    • Shania
     12:15 09.01.2021

     Prirovnanim Trumpa k Hitlerovi ho nedemonizujes, vazne? :D

     Prirovnanim Trumpa k Hitlerovi ho nedemonizujes, vazne? :D

     • Jan Padesátýpátý
      12:24 09.01.2021

      přirovnával jsem ho k předválečnému Hitlerovi.
      Tenkrát byl Hitler vážený politik, připomínám, že navržený na Nobelovu cenu míru

      přirovnával jsem ho k předválečnému Hitlerovi.
      Tenkrát byl Hitler vážený politik, připomínám, že navržený na Nobelovu cenu míru

    • apache
     12:57 09.01.2021

     Hitler měl svoji ideologii a té podřídil všechno. Donald Trump svým charakterem je dosti odlišný. Je to idiot, i bych řekl zlý člověk, ale tělem i duší spíš byznysmen, než politik. ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Hitler měl svoji ideologii a té podřídil všechno. Donald Trump svým charakterem je dosti odlišný. Je to idiot, i bych řekl zlý člověk, ale tělem i duší spíš byznysmen, než politik. A jako politik se nesnažil prosadit takový či onaký ideologický proud, naopak se vždy silně stavěl proti ideologicky motivovaným krokům. Dokázal činit populistické kroky, za účelem získání podpory a moci. Tím jeho nenasytnost ale končí. Na rozdíl od Hitlera a dnešních progresivistů, kteří moc nechtějí získat pro moc samotnou a blahobyt z ní plynoucí, ale ale mohli prosazovat svoji vlastní ideologii, diktovat ostatním co je dle jejich mínění správné a jak mají žít.

     To co vidíme je střet hlupáckého buranství bezpáteřního člověka a vysoce motivované fanatické progresivistické totalitní ideologie. A to první mi připadá pořád jako mnohem menší zlo.
     Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      13:18 09.01.2021

      Nejsem si jistý, jestli byla pro Hitlera ideologie vším. Mohl to být pro něj jenom výtah k moci, a pak prostředek udržení se u moci. Stejně tak jako nevěřím Trumpovi jeho ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Nejsem si jistý, jestli byla pro Hitlera ideologie vším. Mohl to být pro něj jenom výtah k moci, a pak prostředek udržení se u moci. Stejně tak jako nevěřím Trumpovi jeho (současný) konzervatismus.

      Je pravda, že Trumpova ideologie je hodně neurčitá. To je proto, že jako výtah k moci mu to fungovalo. Pokud by se ale ukázalo, že upalování žen si nechaly udělat potrat by pomohlo růstu jeho moci, tipuju, že by po tom skočil.

      To, jak se Trump snaží fanatizovat dav, to už nebude jenom byznysmen :)

      Souhlasím, že Hitlerovi nešlo o hromadění majetku.
      Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      13:24 09.01.2021

      oprava:
      upalování žen co si nechaly udělat potrat

      oprava:
      upalování žen co si nechaly udělat potrat

   • Jirosi
    00:13 10.01.2021

    Shania: "Mimochodem, Trump naopak oslabil federalmi a birokratickou moc, neco co vsichni ostatni v dobe koronaviru zneuzili pro jeji upevneni a cim vic demokratu u moci, tim vetsi ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Shania: "Mimochodem, Trump naopak oslabil federalmi a birokratickou moc, neco co vsichni ostatni v dobe koronaviru zneuzili pro jeji upevneni a cim vic demokratu u moci, tim vetsi autoritarske praktiky pro obecne dobro samozdrejme. "

    Tím oslabením myslíš, že nepovolal vojáky na obranu Kongresu?
    Kam poslal svoje příznivce vymáhat si silou to, co mu odmítly soudy, protože neměl důkazy?
    Co je větší autoritářská praktika, než pokud získat moc do svých rukou silou!
    Skrýt celý příspěvek

 • Kostrín
  23:27 08.01.2021

  Tak už aj USA má svoj 17. november a svojho študenta Martina
  Šmída.
  Viď video: https://www.naturalnews.com/...

  Tak už aj USA má svoj 17. november a svojho študenta Martina
  Šmída.
  Viď video: https://www.naturalnews.com/...

  • Scotty
   23:43 08.01.2021

   Příteli to je naprostá blbost. Podívej se kam opravdu míří při výstřelu ty ostatní blbosti radši nekomentuji.

   Příteli to je naprostá blbost. Podívej se kam opravdu míří při výstřelu ty ostatní blbosti radši nekomentuji.

  • skelet
   23:56 08.01.2021

   USA má leda ostudu. Ten tvůj "americký Martin Šmíd" vrazil do Capitol, kde neměl co dělat. A jedním z možných následků takového chování je smrt pachatele.

   USA má leda ostudu. Ten tvůj "americký Martin Šmíd" vrazil do Capitol, kde neměl co dělat. A jedním z možných následků takového chování je smrt pachatele.

  • Luky
   00:25 09.01.2021

   V USA je to samej Zivčák, do toho různý studia, blízkovýchodní vesnice, měsíční dioramata....jeden velkej Boliholivůd :)

   V USA je to samej Zivčák, do toho různý studia, blízkovýchodní vesnice, měsíční dioramata....jeden velkej Boliholivůd :)

   • satai
    10:38 09.01.2021

    Neblábol.

    Neblábol.

    • Luky
     11:10 09.01.2021

     Nepindej Nekolo přiblblej.

     Ty už může zachránit snad jen vítr z hor.... tedy "invaze" z vesmíru, kterou odvrátí a zachrání Zemi (opět! :D)

     Nepindej Nekolo přiblblej.

     Ty už může zachránit snad jen vítr z hor.... tedy "invaze" z vesmíru, kterou odvrátí a zachrání Zemi (opět! :D)

 • apache
  21:04 08.01.2021

  A další zajímavost: demokratický kongresman Bennie Thompson, zastávající post předsedy pro Vnitřní bezpečnost, požaduje, aby lidé, kteří pronikli do Kapitolu, byli přidáni na tzv. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  A další zajímavost: demokratický kongresman Bennie Thompson, zastávající post předsedy pro Vnitřní bezpečnost, požaduje, aby lidé, kteří pronikli do Kapitolu, byli přidáni na tzv. no-fly list, tedy aby nemohli cestovat letadlem.

  Není to málo? Neměli by potrestat i celé jejich rodiny, jak bývá v socialistických zemích zvykem? Počkejte pár let a uvidíte, jak se hezky utahují šrouby a nepřátelům pokroku jsou brány další a další svobody.
  Skrýt celý příspěvek

  • Scotty
   22:32 08.01.2021

   Pokud by ti měl být jediný postih tak je to za akt domácího terorismu celkem směšně málo. Navíc kdo zavedl ten list? Nebyl to náhodou republikán Bush?

   Pokud by ti měl být jediný postih tak je to za akt domácího terorismu celkem směšně málo. Navíc kdo zavedl ten list? Nebyl to náhodou republikán Bush?

   • skelet
    22:37 08.01.2021

    Dosud jsem myslel, že o přečinu a trestu rozhoduje soud.

    Dosud jsem myslel, že o přečinu a trestu rozhoduje soud.

    • Scotty
     23:11 08.01.2021

     O připsání na No Fly List nemusí rozhodovat žádný soud. Je to ochrana proti potencionálně nebezpečným lidem.

     O připsání na No Fly List nemusí rozhodovat žádný soud. Je to ochrana proti potencionálně nebezpečným lidem.

     • liberal shark
      07:32 09.01.2021

      Co takhle zavést rovnou ten social scoring po čínském vzoru ?

      Co takhle zavést rovnou ten social scoring po čínském vzoru ?

     • flanker.jirka
      08:52 09.01.2021

      Scotty
      Kdo a jak definuje osobu, jako potenciálně nebezpečného člověka? To mu jako na letišit řeknou, že může jet vlakem, autobusem, ale nesmí letět i při tak důkladných ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Scotty
      Kdo a jak definuje osobu, jako potenciálně nebezpečného člověka? To mu jako na letišit řeknou, že může jet vlakem, autobusem, ale nesmí letět i při tak důkladných kontrolách, které na letištích mají?
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      09:10 09.01.2021

      flanker.jirka
      FBI prostřednictvím Terrorist Screening Center.
      https://en.wikipedia.org/wiki/...

      flanker.jirka
      FBI prostřednictvím Terrorist Screening Center.
      https://en.wikipedia.org/wiki/...

     • apache
      09:21 09.01.2021

      Nyní je to už i ochrana před lidmi s potencionálně nebezpečnými názory. Další krůček k totalitě.

      Nyní je to už i ochrana před lidmi s potencionálně nebezpečnými názory. Další krůček k totalitě.

     • Scotty
      09:59 09.01.2021

      Domácí terorismus je projevení názoru?

      Domácí terorismus je projevení názoru?

    • Scotty
     23:13 08.01.2021

     Ovšem kongresman o tom taky nerozhoduje. Takže je to celé taková indiánština o ničem.

     Ovšem kongresman o tom taky nerozhoduje. Takže je to celé taková indiánština o ničem.

     • skelet
      23:17 08.01.2021

      O ničem? Vskutku? Vyhrožovat někomu, že jej omezí bez soudu? Hmm..

      O ničem? Vskutku? Vyhrožovat někomu, že jej omezí bez soudu? Hmm..

     • Scotty
      23:44 08.01.2021

      Přesně tak, o ničem.

      Přesně tak, o ničem.

   • apache
    22:51 08.01.2021

    Ne, to má být bonus. Bonus, o kterém má demokrat jasno ještě než začne soudí líčení. Jinak domácí terorismus bych tedy já osobně viděl opodstatněný jen u osob, které mají něco ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Ne, to má být bonus. Bonus, o kterém má demokrat jasno ještě než začne soudí líčení. Jinak domácí terorismus bych tedy já osobně viděl opodstatněný jen u osob, které mají něco společného s těmi údajnými výbušninami, co se tam našly. U těch ostatních je to absurdní obvinění. Že se vlámete do federální budovy z vás nedělá teroristu. To už přece dokázali BLM a Antifa, když útočili na budovy federálních soudů. Ale já zapomněl - dvojí metr.
    Skrýt celý příspěvek

   • flanker.jirka
    09:09 09.01.2021

    Scotty
    Co máte pořád s aktem terorismu? Vždyť neprovedli ani zdaleko to co demonstranti "za svobodu" na Majdanu, nebo řádící BLM, kteří obrátili vzhůru nohama několik měst a ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Scotty
    Co máte pořád s aktem terorismu? Vždyť neprovedli ani zdaleko to co demonstranti "za svobodu" na Majdanu, nebo řádící BLM, kteří obrátili vzhůru nohama několik měst a terorismus a rasismus jim nikdo neprokázal. :-)
    Toto je výsledek zatmění mysli po 11. září 2001. Všude vidět teroristu a nepřítele.
    Skrýt celý příspěvek

    • Scotty
     10:08 09.01.2021

     Zaútočili na jednu z nejdůležitějších budov v DC s cílem narušit demokratický proces. To není zrovna málo a označení za terorismus je zcela na místě. Pokud neudělají BLM zteč na ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Zaútočili na jednu z nejdůležitějších budov v DC s cílem narušit demokratický proces. To není zrovna málo a označení za terorismus je zcela na místě. Pokud neudělají BLM zteč na Bílí dům tak to těžko cokoli překoná.
     Skrýt celý příspěvek

 • apache
  19:09 08.01.2021

  A je to tu - lidi účastnící se protestu před Kapitolem jsou dle posledních zpráv vyhazováni z práce. A to nemluvím o těch, kteří se účastnili násilného vniknutí do Kapitolu, čímž ...
  Zobrazit celý příspěvek

  A je to tu - lidi účastnící se protestu před Kapitolem jsou dle posledních zpráv vyhazováni z práce. A to nemluvím o těch, kteří se účastnili násilného vniknutí do Kapitolu, čímž porušili zákon a jejichž případné propuštění je tím pádem zcela opodstatněné. Mluvím o lidech, kteří přišli vyjádřit svůj názor na veřejné prostranství zcela legitimním způsobem. Ba dokonce někteří byli vyhozeni jen za to, že vyjádřili protestujícím podporu na sociálních sítích. Další důkaz naprosté nerovnosti a nastupující totality.

  Není to tak dávno, co jsem zde v jedné diskuzi upozornil na skutečnost, že zejména na amerických univerzitách dochází k perzekuci zastánců opačných postojů, než jsou ty progresivistické, přičemž jsem to podpořil řadou konkrétních příkladů, a byl jsem za to některými diskutéry vysmíván. Dnes k příkladům, které jsem tehdy uvedl, přibyl další - Rick Saccone končí jako vyučující na Univerzitě svatého Vincenta. Důvod? Účastnil se protestu před Kapitolem a sdílel svoji účast na sociálních sítích. Vítejte v totalitě, pánové!
  Skrýt celý příspěvek

  • Eagle
   19:18 08.01.2021

   Pozor na slova jinak tě logig označí jako demagoga ;))

   Pozor na slova jinak tě logig označí jako demagoga ;))

  • Shania
   19:23 08.01.2021

   Celkem sranda kdyz pulku antify tvro ucitele a vychovni poradci:D

   Celkem sranda kdyz pulku antify tvro ucitele a vychovni poradci:D

  • stepan
   20:15 08.01.2021

   Generace hippies přerostla do generace regulérních komunistů-trockistů, schovávající se za termín "progresivní levice".
   Perzekuce konzervativních názorů na amerických univerzitách ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Generace hippies přerostla do generace regulérních komunistů-trockistů, schovávající se za termín "progresivní levice".
   Perzekuce konzervativních názorů na amerických univerzitách je nevyvratitelný fakt.
   Osobnosti jako Jordan Peterson nebo Ben Shapiro by mohli vyprávět.

   Tento trend nicméně pozoruju i u nás, zejména na FF UK a FOU, kde lektoři normálně sympatizují s komunistickým smýšlením, přičemž na kritiku reagují útokem (pro ty co zaznamenali - např. nedávná konfrontace pana Vávry s duševně nemocným komunistou Dolákem, který normálně učí na Ostravské univerzitě).
   Skrýt celý příspěvek

   • flanker.jirka
    20:41 08.01.2021

    hippies jsou dnes už důchodci, toto už je další generace

    hippies jsou dnes už důchodci, toto už je další generace

    • liberal shark
     07:34 09.01.2021

     Jj, vstali noví bojovníci ;-(

     Jj, vstali noví bojovníci ;-(

   • padre
    12:22 09.01.2021

    Generace hippies ve svém produktivním věku nakopala do zadku celý slavný SSSR i s jeho satelity. A nesmíme zapomínat že vymyslela všechny ty internety....;-)

    Generace hippies ve svém produktivním věku nakopala do zadku celý slavný SSSR i s jeho satelity. A nesmíme zapomínat že vymyslela všechny ty internety....;-)

  • Sidon
   22:28 08.01.2021

   Nevim proc sirite lzi.
   Tady je link na pripad Ricka Sacconeho - na svoji pozici rezignoval. Nebyl ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Nevim proc sirite lzi.
   Tady je link na pripad Ricka Sacconeho - na svoji pozici rezignoval. Nebyl vyhozen.
   https://pittsburgh.cbslocal.co...
   Vynatek jeho vyjadreni po uverejneni videa, ktere zpetne vypadalo, ze podnecuje nasilnosti (o kterych v te dobe jeste nevedel). “I thought with all this misconstruing going on. I love that school so much, I would do nothing to tarnish St. Vincent. So I decided it would just be better to resign at this time,” Saccone said.

   Slysel jsem o lidech, co skutecne byli vyhozeni, ale to bylo proto, ze se objevili unvitr budovy v obleceni s firemnim logem.

   Prosim vazte slova (e.g. totalita) a lepe pracujte se zdroji informaci.
   Skrýt celý příspěvek

   • apache
    23:16 08.01.2021

    Prosím, než začnete někoho obviňovat ze lži, tak si laskavě pořádně přečtěte co jsem psal, ju?

    1) Já nenapsal, že byl přímo vyhozen.
    2) Rezignoval poté, co univerzita zahájila ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Prosím, než začnete někoho obviňovat ze lži, tak si laskavě pořádně přečtěte co jsem psal, ju?

    1) Já nenapsal, že byl přímo vyhozen.
    2) Rezignoval poté, co univerzita zahájila vyšetřování.
    3) Znám pár lidí, kteří také "rezignovali" v různých funkcích. Bylo to za komunistů.

    Proč asi rezignoval? Moc dobře věděl, co ho čeká... Za tím, že nastupuje totalita progresivismu si stojím. Že se mnou nebude každý souhlasit, to není nic překvapivého. Při nástupu všech totalit v historii řada lidí odmítala vidět, co se děje.
    Skrýt celý příspěvek

    • Sidon
     00:16 09.01.2021

     Fajn, primo jste to nenapsal, ale prvni veta to implikovala. Ja netvrdim, ze akademicke prostredi na US univerzitach neni nezdrave nevyvazene, to je urcite pravda, ale reci o ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Fajn, primo jste to nenapsal, ale prvni veta to implikovala. Ja netvrdim, ze akademicke prostredi na US univerzitach neni nezdrave nevyvazene, to je urcite pravda, ale reci o totalite, nejsou na miste. Ja mam dost zkusenosti jak s totalitou, tak s praci na US univerzite, tak si troufam tvrdit, ze vim, o cem mluvim.

     Ono je tezke najit kvalifikovane akademiky s republikanskym postojem, pokud tato strana driftuje k protivedeckym postojum, alternativnim faktum atp.
     Skrýt celý příspěvek

     • liberal shark
      07:36 09.01.2021

      No jistě, vědecký světonázor :-)))). Opět si připadám jako za mlada ;-(.

      No jistě, vědecký světonázor :-)))). Opět si připadám jako za mlada ;-(.

     • apache
      09:31 09.01.2021

      Podstatná část univerzitního světa, navíc z politického hlediska ta nejhlasitější, je ale zaměřena na humanitní vědy. A ty jsou infikovány progresivistickou ideologií, tam už ze ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Podstatná část univerzitního světa, navíc z politického hlediska ta nejhlasitější, je ale zaměřena na humanitní vědy. A ty jsou infikovány progresivistickou ideologií, tam už ze své podstaty není možné najít dostatek konzervativců, neboť ti v tom světě zkrátka nejsou vítáni.

      Protivědecké postoje spíše vidím právě u té levice, která má tendenci zamlčovat zjevná fakta, protože by mohla vyznít v neprospěch různých skupin obyvatel nebo někoho urazit. Alternativní fakta jsou oblíbená u obou stran. A vzhledem k naprosté nedůvěryhodnosti mainstreamových médií se není čemu divit.
      Skrýt celý příspěvek

  • Scotty
   22:30 08.01.2021

   Podle vás nemá soukromá firma možnost volit si kdo pro ni bude pracovat a kdo ne? Navíc je v Americe ochrana pracovníků poměrně nízká. Neb by byl každý kdo by s tím chtěl něco ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Podle vás nemá soukromá firma možnost volit si kdo pro ni bude pracovat a kdo ne? Navíc je v Americe ochrana pracovníků poměrně nízká. Neb by byl každý kdo by s tím chtěl něco dělat označen za komunistického fašistu. Takže je to přesně tak jak to nepochybně většina těch idiotů chce.
   Skrýt celý příspěvek

   • skelet
    22:38 08.01.2021

    Vyhazov pro názor? To už tady bylo v padesátých letech, ne?

    Vyhazov pro názor? To už tady bylo v padesátých letech, ne?

    • Scotty
     23:22 08.01.2021

     Jistě může jít pracovat tam kde schvalování terorismu případně akt povstání nevadí. Osobně účast na té demonstraci nepovažuji za nic špatného, tedy za předpokladu že celou dobu ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Jistě může jít pracovat tam kde schvalování terorismu případně akt povstání nevadí. Osobně účast na té demonstraci nepovažuji za nic špatného, tedy za předpokladu že celou dobu zůstali před Kapitolem a útok poté odsoudili. Ovšem pokud je to pro zaměstnavatele nepřekonatelná překážka další spolupráce tak s tím nic neuděláme.
     Skrýt celý příspěvek

     • skelet
      23:29 08.01.2021

      takže klidně vyhodíš podřízeného ne kvůli tomu jakou dělá pro tebe práci, ale kvůli tomu, že nemá stejný politický názor jako ty. Čím se lišíš od těch co vtrhli do toho Kapitolu?

      takže klidně vyhodíš podřízeného ne kvůli tomu jakou dělá pro tebe práci, ale kvůli tomu, že nemá stejný politický názor jako ty. Čím se lišíš od těch co vtrhli do toho Kapitolu?

     • Scotty
      23:45 08.01.2021

      Ano. Protože k takovému člověku bych ztratil veškerou důvěru.

      Ano. Protože k takovému člověku bych ztratil veškerou důvěru.

     • skelet
      23:59 08.01.2021

      Takže de facto schvaluješ to co udělali ti trunpovci. Pro ty taky Capitol ztratil důvěru.

      Takže de facto schvaluješ to co udělali ti trunpovci. Pro ty taky Capitol ztratil důvěru.

     • Scotty
      00:19 09.01.2021

      V tom případě by měli svému vyhazovu tleskat. Svět přesně takový jaký ho chtějí.

      V tom případě by měli svému vyhazovu tleskat. Svět přesně takový jaký ho chtějí.

     • skelet
      00:24 09.01.2021

      A konfrontace roste a roste..

      A konfrontace roste a roste..

     • apache
      09:34 09.01.2021

      Scotty, ty bys to ve Spojených státech mohl dotáhnout daleko. Správnej svazák.

      Scotty, ty bys to ve Spojených státech mohl dotáhnout daleko. Správnej svazák.

   • apache
    23:17 08.01.2021

    Ehm... znáte pojem "diskriminace"?

    Ehm... znáte pojem "diskriminace"?

    • Scotty
     23:49 08.01.2021

     Diskriminace zločinců nebo jejich sympatizantů? Vy by jste zaměstnával někoho kdo s BLM vypaluje obchody nebo hlásá že je to jediná spravedlivá odplata bělochům?

     Diskriminace zločinců nebo jejich sympatizantů? Vy by jste zaměstnával někoho kdo s BLM vypaluje obchody nebo hlásá že je to jediná spravedlivá odplata bělochům?

     • apache
      09:42 09.01.2021

      S čistým trestním rejstříkem bych zaměstnával stoprocentně kohokoliv, kdo by byl kvalifikovaný. A podle toho co bych měl za firmu a jakou míru zodpovědnosti či reprezentace by ...
      Zobrazit celý příspěvek

      S čistým trestním rejstříkem bych zaměstnával stoprocentně kohokoliv, kdo by byl kvalifikovaný. A podle toho co bych měl za firmu a jakou míru zodpovědnosti či reprezentace by člověk vykonával, tak bych dával klidně i šanci lidem se škraloupem. A teď se podržte - v USA klidně i černochům co vylezli z basy, chtěli by-li sekat latinu. To jste nečekal co? Zkrátka já bych nedělal mezi lidmi rozdíly tak jako progresivisté, nehodnotil bych lidi podle barvy kůže a podle nějakejch progresivistickejch zvrácenejch norem a tabulek, kolik mám zaměstnat těhle a těhle. To mi totiž připomíná nacismus. A ani bych nedělal rozdíly mezi těmi co mají konzervativní nebo liberální názory. To zas smrdí komunismem.

      Nejsem totiž totalista jako ty :)
      Skrýt celý příspěvek

   • liberal shark
    07:37 09.01.2021

    Právě jste vystihl podstatu korporativního socialismu podle soudruha Benita Mussoliniho.

    Právě jste vystihl podstatu korporativního socialismu podle soudruha Benita Mussoliniho.

 • Kostrín
  17:18 08.01.2021

  Ad flanker.jirka: tomu "primitívovi" demokrati nechceli 4 roky
  uznať volebné víťazstvo v 2016, pretože voľby "zmanipuloval"
  Putin. V krajine ktorá má 17 tajných služieb ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ad flanker.jirka: tomu "primitívovi" demokrati nechceli 4 roky
  uznať volebné víťazstvo v 2016, pretože voľby "zmanipuloval"
  Putin. V krajine ktorá má 17 tajných služieb so stovkami tisíc
  agentov a ktoré majú rozpočet väčší ako celá Ruská
  federácia.

  Teraz keď sa demokratom podarilo ukradnúť víťazstvo vo
  voľbách 2020- stačí si pozrieť skeny, kde pribudlo počas
  "výpadku" e-systému v 5 štátoch stredozápadu Bidenovi stá
  tisíce hlasov a Trumpovi ani jeden- teraz je však všetko OK.

  Keď BLM rabovali obchody, zabíjali majiteľov čo bránili svoje
  obchody, vtedy nebolo treba nikoho zatknúť ani súdiť.

  Prečo bolo tak málo policajtov a členov ochrany pred
  Kapitolom, keď vedeli, že bude veľká demonštrácia?
  A prečo tam vystupovali skôr ako turistický sprievodcovia
  než ochrana Kapitolu? Stačí si pozrieť videa na
  alternatívnych stránkach netu.
  Vyzerá to skôr na prácu US ŠTB.
  Skrýt celý příspěvek

  • padre
   18:35 08.01.2021

   Ad Kostrin Tak jste nám tu ve stručnosti shrnul všechny novinky z moskevské dezinformační centrály FSB.....

   Ad Kostrin Tak jste nám tu ve stručnosti shrnul všechny novinky z moskevské dezinformační centrály FSB.....

 • flanker.jirka
  16:15 08.01.2021

  Dokonalá tečka za koncem vlády jednoho primitiva, který schrastil prachy na podporu ve volbách. Kdyby se to stalo v nějaké zemi, kde lidé nemají svobodu, svobodný přístup k ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Dokonalá tečka za koncem vlády jednoho primitiva, který schrastil prachy na podporu ve volbách. Kdyby se to stalo v nějaké zemi, kde lidé nemají svobodu, svobodný přístup k informacím a nezávislá média, tak se nedivím, že k tomu dojde. To že k tomu došlo zrovna v USA znamená, že je tam něco hodně špatně systémově. Buďto informace-dezniformace veřejnosti médii a jinými vlivnými isntitucemi nebo je tam velká většina lidí bez takového vzdělání, aby si uvědomila co do demokratické společnosti patří a co tam nepatří. Násilné vniknutí do budovy, neuposlechnutí pokynů a výzev policie.
  Snad zafunguje justice a napaří všem pořádné tresty.
  Skrýt celý příspěvek

  • skelet
   16:24 08.01.2021

   tohle se děje všude, jen to není tolik vyostřené. Ale co není může být.

   tohle se děje všude, jen to není tolik vyostřené. Ale co není může být.

   • flanker.jirka
    20:28 08.01.2021

    když to srovnám s masovými protesty chvilek pro demokracii, tak jsme na tom s "kulturou" protestů mnohem lépe a doufám, že to tak i zůstane.

    když to srovnám s masovými protesty chvilek pro demokracii, tak jsme na tom s "kulturou" protestů mnohem lépe a doufám, že to tak i zůstane.

    • skelet
     20:42 08.01.2021

     Nikoliv. Jen u nás není situace tak vyhrocená. Majetkové a sociální nůžky u nás nejsou tak rozevřené. A ani tady nemáme silnou frustrovanou menšinu, jejíž protěžování zase ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Nikoliv. Jen u nás není situace tak vyhrocená. Majetkové a sociální nůžky u nás nejsou tak rozevřené. A ani tady nemáme silnou frustrovanou menšinu, jejíž protěžování zase frustruje sociálně slabší část většiny.
     Ale i tak to tady začíná pomalu a jistě bublat.
     Skrýt celý příspěvek

    • logik
     23:06 08.01.2021

     To je ovšem tím, že tady protestovala "protitrumpovská" část společnosti.

     To je ovšem tím, že tady protestovala "protitrumpovská" část společnosti.

     • skelet
      23:08 08.01.2021

      Ta protestovala relativně nedávno i v USA. A odneslo to dost aut.

      Ta protestovala relativně nedávno i v USA. A odneslo to dost aut.

  • Lukash
   16:33 08.01.2021

   Suhlas. Demokracia je zlozita, nie je jednoduche pochopit v nej svoju ulohu a niektori jedinci radsej daju orednost niekomu kto im urco co je pravda a ako s nou nalozit nez by na ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Suhlas. Demokracia je zlozita, nie je jednoduche pochopit v nej svoju ulohu a niektori jedinci radsej daju orednost niekomu kto im urco co je pravda a ako s nou nalozit nez by na to mali prist sami. Informacie, ich kvantum a pristup k nim je dvojsecna zbran ked s tym nevies nalozit. U nas sa pouziva pojem zdravy sedliacky rozum ktorym sa argumnetuje pri tom ked ludia trepu o niecom o com nemaju paru. Zdravy sedliacky rozum mozno pouzivat ked kecas o oveckach, polievani policok a orani pola ale nie ked citas a vyjadrujes sa o politike, ockovani, technologiach a veciach o ktorych nemas sajn, pri modernych technologiach a sucasnych znalostiach napr v medicine uz potrebujes o veciach vedieat viac tu uz sedliacky rozum nestaci. No a blizia sa tazsie casy pre tychto ludi takze tato frustracia a hnecv bude len narastat.
   Skrýt celý příspěvek

  • Knaak
   17:11 08.01.2021

   Už zafungovala, demostranti přicházejí o práci a nejen ti co tam demostrovali. Stačí, že dali like na sociálních sítích a jsou bez práce. Viz článek na seznamu i jinde. Ani se ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Už zafungovala, demostranti přicházejí o práci a nejen ti co tam demostrovali. Stačí, že dali like na sociálních sítích a jsou bez práce. Viz článek na seznamu i jinde. Ani se neřeší jestli dali palec za demostraci jako takovou před vniknutím do Kapitolu. Platí kolktivní vina.

   Zajímavé, když byly protesty po Trumpově zvolení nebo nedávném řádění černé lůzy tak to nevadilo. Města hořela, obchody vyrabované, sochy a památky zničené, mrtví lidé na ulicích. Nikdo nezkoumal záběry, nikdo nepřišel o práci, soc. sítě nemazaly příspěvky k vyzívající k násilý na bílích lidech ani neblokovaly účty. Bude zajímavé sledovat k jakým dalším odvetným opatřením dojde a jak si to lidé nechejí libit.
   Skrýt celý příspěvek

   • Lukash
    17:47 08.01.2021

    Ono je to jednoduche mozno len nechcu zamestnavat debilov, lebo len debil zavesi na inernet video z nezakonnej cinnosti ktoru prave pacha. To je na darwinovu cenu. A to je presne ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Ono je to jednoduche mozno len nechcu zamestnavat debilov, lebo len debil zavesi na inernet video z nezakonnej cinnosti ktoru prave pacha. To je na darwinovu cenu. A to je presne to co ich charakterizuje evidentne nedokazu domysliet svoje konanie a jeho nasledky.
    Skrýt celý příspěvek

    • Knaak
     18:35 08.01.2021

     Četl jsi pořádně můj příspěvek? Očividně ne. Píšu o tom jak jsou vyhazováni někteří lidé z práce za souhlas s demostrací. Neznamená to, že ti lidé souhlasili i stím co se dělo poté ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Četl jsi pořádně můj příspěvek? Očividně ne. Píšu o tom jak jsou vyhazováni někteří lidé z práce za souhlas s demostrací. Neznamená to, že ti lidé souhlasili i stím co se dělo poté v Kapitolu. Dal jsi like, tak padej Mike! Kolektivní vina. Víme jak to dopadá.

     Pododné konání jen přispěje k štepení společnosti. Není to jednoduchá situace. Co se děje v USA víme jen z doslechu. Něco jiného je o tom číst nebo v tom žít. Nakonec stačí se podívat na rozklíženou společnost v ČR i SR.
     Skrýt celý příspěvek

     • Lukash
      19:45 08.01.2021

      Ako sa da suhlasit s demonstraciou ale nesuhlasit s tym co sa na nej stalo? Ved je to trochu schizofrenicke ci nie? Tak im ti "dobri" demonstranti mali zabranit v obsadeni ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ako sa da suhlasit s demonstraciou ale nesuhlasit s tym co sa na nej stalo? Ved je to trochu schizofrenicke ci nie? Tak im ti "dobri" demonstranti mali zabranit v obsadeni kongresu. A lajkovat vysledok danej demonstracie je teda co? Ved dopadla ako dopadla. Kazdy ma slobodu robit co uzna za vhodne ale musi si byt vedomy ze ponesie zodpovednost za svoje konanie. Ozbrojeny utok na kongres je silna kava.
      Skrýt celý příspěvek

     • skelet
      20:38 08.01.2021

      Takže když tvůj politický názor bude jiný, tak tě můžu nechat vyhodit? Nebo to můžu po tvém zaměstnavateli požadovat?

      Takže když tvůj politický názor bude jiný, tak tě můžu nechat vyhodit? Nebo to můžu po tvém zaměstnavateli požadovat?

     • Lukash
      21:01 08.01.2021

      Pokial budem ucastny alebo budem schvalovat ozbrojeny utok na capitol tak ano kludne ;) toto nebolo o politickom nazore toto bolo cez ciaru.

      Pokial budem ucastny alebo budem schvalovat ozbrojeny utok na capitol tak ano kludne ;) toto nebolo o politickom nazore toto bolo cez ciaru.

     • skelet
      21:52 08.01.2021

      Nemluvil jsem nic o přímé účasti.
      Ok, takže padesátá léta..

      Nemluvil jsem nic o přímé účasti.
      Ok, takže padesátá léta..

     • Scotty
      22:40 08.01.2021

      skelet
      Popíráš že má zaměstnavatel právo rozhodnout o tom kdo pro něj bude nebo nebude pracovat? Pokud někdo nechce ve firmě lidi kteří schvalují akt terorismu tak ne to má plné ...
      Zobrazit celý příspěvek

      skelet
      Popíráš že má zaměstnavatel právo rozhodnout o tom kdo pro něj bude nebo nebude pracovat? Pokud někdo nechce ve firmě lidi kteří schvalují akt terorismu tak ne to má plné právo. Zajímalo by mě kdo to může po zaměstnavateli požadovat.
      Dojímal jsi se taky nad muslimy kteří byly po 11. září v USA různě perzekvováni?
      Skrýt celý příspěvek

     • skelet
      22:47 08.01.2021

      Pozor na to co říkáš, může se to snadno obrátit proti tobě. Takže ne, mám opravdu problém s tím, pokud je někdo vyhozen pro svůj názor. Kádrové posudky vskutku nemám rád. Ale jen ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Pozor na to co říkáš, může se to snadno obrátit proti tobě. Takže ne, mám opravdu problém s tím, pokud je někdo vyhozen pro svůj názor. Kádrové posudky vskutku nemám rád. Ale jen si kopejte hrobečky.
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      23:25 08.01.2021

      Chtěl bys aby pro tebe pracoval někdo kdo vtrhnul do Kapitolu nebo s tím sympatizuje? Já ne.

      Chtěl bys aby pro tebe pracoval někdo kdo vtrhnul do Kapitolu nebo s tím sympatizuje? Já ne.

     • skelet
      23:35 08.01.2021

      Pokud bys to pozorněji četl, tak já nepsal nic o přímých účastnících. Já psal o lidech, kteří vyjádřili sympatií s tou demonstrací.
      Mě v práci zajímají pracovní výkony, ne ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Pokud bys to pozorněji četl, tak já nepsal nic o přímých účastnících. Já psal o lidech, kteří vyjádřili sympatií s tou demonstrací.
      Mě v práci zajímají pracovní výkony, ne politické názory.
      Pokud začneme lidí diskriminovat (což vyhazov za názor je), tak si přestaňme hrát na ochranu práv a svobod. Neni to nic jiného, než diktát. V té či oné podobě.
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      23:58 08.01.2021

      skelet
      OK. Tak můžeš QAnonistům napsat a nabídnout práci.
      Kdo vyjadřuje sympatie k demonstraci, tak vyjadřuje sympatie k tomu co se tam stalo.

      skelet
      OK. Tak můžeš QAnonistům napsat a nabídnout práci.
      Kdo vyjadřuje sympatie k demonstraci, tak vyjadřuje sympatie k tomu co se tam stalo.

     • skelet
      00:07 09.01.2021

      Scotty, když děláš pracovní pohovor, tak se jich ptáš na jejich politické názory?
      Začínají ti trošku téct nervy. Já nemám potřebu je aktivně vyhledávat. Stejně jako nemám potřebu ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Scotty, když děláš pracovní pohovor, tak se jich ptáš na jejich politické názory?
      Začínají ti trošku téct nervy. Já nemám potřebu je aktivně vyhledávat. Stejně jako nemám potřebu někoho kadrovat.
      Asi to bude tím, že díky kadrovakum si moje rodina užila svoje.
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      00:24 09.01.2021

      skelet
      Dokud si to nechají pro sebe tak je to jedno. Ovšem pokud bych je viděl na fotce z útoku na úřad vláda bylo by to něco jiného.

      skelet
      Dokud si to nechají pro sebe tak je to jedno. Ovšem pokud bych je viděl na fotce z útoku na úřad vláda bylo by to něco jiného.

   • skelet
    18:15 08.01.2021

    například na společnost Disney se už dělá nátlak, aby vyrazila herečku Gina Carano (je teď slavná hlavně díky seriálu Mandalorian), protože k demonstrantům vyjádřila sympatie.

    například na společnost Disney se už dělá nátlak, aby vyrazila herečku Gina Carano (je teď slavná hlavně díky seriálu Mandalorian), protože k demonstrantům vyjádřila sympatie.

   • stepan
    20:18 08.01.2021

    Tenhle anti-trumpismus a anti-konzervatismus bude normální Američany jenom dále frustrovat. Ti, co tohle přiživují si toho musí být vědomi. Tohle nemůže dopadnou dobře.

    Tenhle anti-trumpismus a anti-konzervatismus bude normální Američany jenom dále frustrovat. Ti, co tohle přiživují si toho musí být vědomi. Tohle nemůže dopadnou dobře.

   • flanker.jirka
    20:30 08.01.2021

    knaak
    to bude ještě zajímavé, pokud se za vyjádření politického názoru v podobě like na soc. síti vyhodí z práce, možná se jim vyplatí se soudit se zaměstnavatelem, ale bude ...
    Zobrazit celý příspěvek

    knaak
    to bude ještě zajímavé, pokud se za vyjádření politického názoru v podobě like na soc. síti vyhodí z práce, možná se jim vyplatí se soudit se zaměstnavatelem, ale bude záležet na tom jakou mají pracovní smlouvu.
    Skrýt celý příspěvek

    • Knaak
     22:38 08.01.2021

     Upřímě spíše mám z toho husí kůži. Ať už se budou soudit či ne. Bude se to nabalovat? Přibývat zákazy, šikana, omezování svobody pro vyjádření názoru? Jedno z jaké strany. USA ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Upřímě spíše mám z toho husí kůži. Ať už se budou soudit či ne. Bude se to nabalovat? Přibývat zákazy, šikana, omezování svobody pro vyjádření názoru? Jedno z jaké strany. USA dlouho vyvážely demokracii hlavními dveřmi, až se jim vetřel komunismus zadním vchodem. Demokratická strana, BLM, média atd. Prostě fakt. Velká čast američánů se stím nesmíří. Taky fakt. Co dál? Přijde je zachránit další Hitler? Přerostla nenávist mezi lidmi do té míry, že nemohou druhé ani cítit natož s nimi mluvit? Každý politik mluví sjednocování, ale nikdo to nemyslí vážně a má pouze své zájmy. Skoro se nabízí kacířská otázka komu prospěje rozvrat USA a Evropy?
     Skrýt celý příspěvek

     • liberal shark
      07:42 09.01.2021

      Číně a Rusku, samozřejmě. Mimochodem, Bidenovic rodinka má s Čínou čilé obchodní kontakty.

      Číně a Rusku, samozřejmě. Mimochodem, Bidenovic rodinka má s Čínou čilé obchodní kontakty.

  • apache
   18:40 08.01.2021

   "...co do demokratické společnosti patří a co tam nepatří. Násilné vniknutí do budovy, neuposlechnutí pokynů a výzev policie."

   Jenže přesně tohle je následek nástupu levice a ...
   Zobrazit celý příspěvek

   "...co do demokratické společnosti patří a co tam nepatří. Násilné vniknutí do budovy, neuposlechnutí pokynů a výzev policie."

   Jenže přesně tohle je následek nástupu levice a progresivismu. Posledního půl roku tam přesně toto demokratická strana instalovala jako standard. A když Donald Trump vyzýval demokratické lídry postižených států, aby obnovily pořádek, byl označován za agresora. Teď dostali demokraté ochutnat vlastní medicíny.
   Skrýt celý příspěvek

   • flanker.jirka
    20:35 08.01.2021

    republikání jsou levicoví???

    republikání jsou levicoví???

   • Scotty
    22:41 08.01.2021

    Můžou za to všichni ostatní. Jasně.

    Můžou za to všichni ostatní. Jasně.

    • skelet
     22:51 08.01.2021

     Nikoliv. Můžou za to všichni. Jen ukázat prstem je jednodušší, takže za to mohou oni.

     Nikoliv. Můžou za to všichni. Jen ukázat prstem je jednodušší, takže za to mohou oni.

     • skelet
      22:51 08.01.2021

      Ty ony si výběr dle svého politického názoru

      Ty ony si výběr dle svého politického názoru

     • Scotty
      23:31 08.01.2021

      Za to co se stalo může Trump a různí dezinformátoři kteří mu hrají do karet. Nikdo jiný. Bylo by ideální sundat si ultrakonzervativní brýle a podívat se pravdě do očí.

      Za to co se stalo může Trump a různí dezinformátoři kteří mu hrají do karet. Nikdo jiný. Bylo by ideální sundat si ultrakonzervativní brýle a podívat se pravdě do očí.

     • skelet
      23:51 08.01.2021

      Ale jdi ty.. v Americe to bubla hodně dlouho. To bublání vyneslo Trumpa do prezidentské funkce. Jistěže to Trump nyní totálně pohnojil, a že za Capitol může on. Ale stejně tak ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ale jdi ty.. v Americe to bubla hodně dlouho. To bublání vyneslo Trumpa do prezidentské funkce. Jistěže to Trump nyní totálně pohnojil, a že za Capitol může on. Ale stejně tak můžou demokrati za část běsnění v rámci progresivitu. A ti reaguji na tyhle, a tamti zase na támhle ty. A má to čím dál tím větší grády. Byl Trump v tomhle mizerný prezident? Byl, veskrze mizerný prezident. Bude Biden v tomhle lepší? Kéž by.. ale pochybuji, že mu bude někdo z druhé strany naslouchat. Kéž by.. protože jestli Biden nezkroti OBA tábory, tak se z toho jeho nástupce posere. Ať to bude kdokoliv.
      Drž se své rady.
      Skrýt celý příspěvek

     • apache
      09:49 09.01.2021

      Já ale vinu vidím jak v Trumpovi, tak v demokratech a médiích, která poslední půl rok naprosto nevyváženě informovala prakticky o celém politickém dění.

      Zato ty, můj milý Scotty, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Já ale vinu vidím jak v Trumpovi, tak v demokratech a médiích, která poslední půl rok naprosto nevyváženě informovala prakticky o celém politickém dění.

      Zato ty, můj milý Scotty, ty vidíš vinu jen v jednom jediném člověku. To je absurdní. To ty by sis měl sundat brýle a podívat se pravdě do očí.

      Jenže ona pravda, jak už to tak bývá, je složitější, viď? A ono je jednodušší, všechno svalit na jednoho jediného nepřítele, že jo? Vždyť tvoje strana je andělsky čistá...
      Skrýt celý příspěvek

 • Kichot
  13:46 08.01.2021

  Myslím že "poučením z krizového vývoje" je to , že demokracie je hodně křehká, dokonce víc než si myslíme. Spíše než vnější vlivy, ji ohrožují domácí extrémisté. A je úplně jedno z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Myslím že "poučením z krizového vývoje" je to , že demokracie je hodně křehká, dokonce víc než si myslíme. Spíše než vnější vlivy, ji ohrožují domácí extrémisté. A je úplně jedno z které strany, protože v okamžiku kdy dostanou prostor se chovají stejně.... Vždycky mě rozesměje jak si názoroví protivníci ve vzájemné shodě stěžují na zákrok policie :-)
  Skrýt celý příspěvek

  • Míša
   14:10 08.01.2021

   Extrémisty ovlivní cokoliv, jedny náboženství, jiné strach z náboženství, další politik, či prezidnet. Extrémisti jsou z řad rozes. rodin, zkrátka plni nenávisti k čemukoliv, co se ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Extrémisty ovlivní cokoliv, jedny náboženství, jiné strach z náboženství, další politik, či prezidnet. Extrémisti jsou z řad rozes. rodin, zkrátka plni nenávisti k čemukoliv, co se jim nezdá. Ano i zde tomu tak bylo, ale jde o jejich hlavu, co zbochybnila svobodné volby. To nemá obdobu, navíc je oranžáda zpochybnila už předem, to je přeci napadení demokracie v jejím základu.
   Skrýt celý příspěvek

   • Shania
    14:46 08.01.2021

    Ne neni, upozornit na hlasovani postou poslanou vsem bez vyzadani bylo zcela opravnene a v praxi to bylo jasne videt, ze je to problem.

    Obecne US volby jsou jak z banavove ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Ne neni, upozornit na hlasovani postou poslanou vsem bez vyzadani bylo zcela opravnene a v praxi to bylo jasne videt, ze je to problem.

    Obecne US volby jsou jak z banavove republiky v sekurite. Nemluve o absenci ID, vote harvesting atd... to co tam predvadi by tu nikdy neproslo.
    Skrýt celý příspěvek

    • Míša
     15:02 08.01.2021

     Trump by je nezpochybnil, kdyby věděl, že uspěje. Navíc uvádět korespondeční jako problém je hloupost, určitě v nich nechyběl k hlasování ani jeden kandidát. Další navíc, on ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Trump by je nezpochybnil, kdyby věděl, že uspěje. Navíc uvádět korespondeční jako problém je hloupost, určitě v nich nechyběl k hlasování ani jeden kandidát. Další navíc, on zpochybňoval volbu i ve státech, kde měli práci na starost sami straničtí soukmenovci. Už vidím, jak pomáhají demokratům v manipulaci republikáni.
     Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      15:36 08.01.2021

      korespondence byl problem, protoze normalne tak hlasuje daleko min lidi.

      Neoveruji se podpisy, ani ID, nic.

      Jestli si myslis, ze je trump republikan... nekteri z nich se ho radi ...
      Zobrazit celý příspěvek

      korespondence byl problem, protoze normalne tak hlasuje daleko min lidi.

      Neoveruji se podpisy, ani ID, nic.

      Jestli si myslis, ze je trump republikan... nekteri z nich se ho radi zbavi.
      Skrýt celý příspěvek

     • The88
      16:25 08.01.2021

      Shania: overovani podpisu je samo osobne naprosto nevhodny zpusob kontroly. Volby maji byt prezencni, aby se volic identifikoval osobnim dokladem, odvolil a byl vyskrtnut ze ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Shania: overovani podpisu je samo osobne naprosto nevhodny zpusob kontroly. Volby maji byt prezencni, aby se volic identifikoval osobnim dokladem, odvolil a byl vyskrtnut ze seznamu. Proste zhruba jako v CR. V USA je tohle evidentne ve stadiu hlubokeho 19. stoleti.
      Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      19:30 08.01.2021

      ano, je to jednoduchy, pokud neudelaji reformu k lepsimu, tak to bude mit za nasledek to, ze velka cast populace nebude verit tomu, ze chodit k volbam ma cenu a pak to nedopadne ...
      Zobrazit celý příspěvek

      ano, je to jednoduchy, pokud neudelaji reformu k lepsimu, tak to bude mit za nasledek to, ze velka cast populace nebude verit tomu, ze chodit k volbam ma cenu a pak to nedopadne dobre.
      Skrýt celý příspěvek

    • Takeda
     15:26 08.01.2021

     No, že samotná hlasovací vypadá jak vypadá jde na vrub administrativě, včetně tý poslední, ne?

     No, že samotná hlasovací vypadá jak vypadá jde na vrub administrativě, včetně tý poslední, ne?

     • Shania
      15:33 08.01.2021

      to neni federalni level, ale hlasovani je na urovni statu

      to neni federalni level, ale hlasovani je na urovni statu

     • Takeda
      18:14 08.01.2021

      Jo to je, a tam nejsou republikáni a demokrati?

      Takhle já ten problém s volebním systémem nechtěl hodit úplně na Trumpa (trochu jo), ale upozornit, že ten volební systém nevznikl ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Jo to je, a tam nejsou republikáni a demokrati?

      Takhle já ten problém s volebním systémem nechtěl hodit úplně na Trumpa (trochu jo), ale upozornit, že ten volební systém nevznikl ve vzduchoprázdnu. Podílí se na něm vlády všech států. Demokrati i republikáni s tim souhlasili na všech těch úrovních a i Trump mohl říct: "Hele, ten sy stém neni moc bezpečnej, udělejme to jinak." Nějak to nikdo neudělal.
      Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      19:19 08.01.2021

      Trump neni republikan...

      A pak zacatek tohohle vlakna je o tom jak si trump stezoval na volebni podvod... a jak vidis nikdo s tim za tech par mesicu neudelal...

      Trump neni republikan...

      A pak zacatek tohohle vlakna je o tom jak si trump stezoval na volebni podvod... a jak vidis nikdo s tim za tech par mesicu neudelal...

     • liberal shark
      07:46 09.01.2021

      Firmu Dominion prý vlastní vedení Demokratické strany. Její ředitel pro bezpečnost se měl před volbami vyjádřit v tom smyslu, že zařídí, aby Trump nevyhrál.

      Firmu Dominion prý vlastní vedení Demokratické strany. Její ředitel pro bezpečnost se měl před volbami vyjádřit v tom smyslu, že zařídí, aby Trump nevyhrál.

 • Kikirík
  12:30 08.01.2021

  Demokrati sa ukázali pri protestoch blm, teraz sa zase ukázali republikáni. Za toto môžu politici oboch strán, ako republikáni, tak aj demokrati. Vyhecovali svojich voličov, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Demokrati sa ukázali pri protestoch blm, teraz sa zase ukázali republikáni. Za toto môžu politici oboch strán, ako republikáni, tak aj demokrati. Vyhecovali svojich voličov, natlačili im do hláv kaleráby, spolarizovali spoločnosť a potom to takto dopadne.

  Presne takáto polarizácia prebieha aj u nás na Slovensku, aktuálne k situácii so samovraždou Lučanského - skorumpovaný policajt, z ktorého robia martýra a národného hrdinu. A toto z neho urobili hlavne Smer, Smer 2 (Hlas), Kotleba a Harabin, ktorí burcujú ľudí, rozprávajú nezmysly, vytvárajú konšpirácie a šíria klamstvá. A ich hlúpi voliči im to žerú.
  Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  11:45 08.01.2021

  Si tu tak pročítám tu diskuzi a někteří nějak zapomněli, že i v roce 2016 byly demonstrace a nepokoje proti zvolení Trumpa, které mnohdy provázely násilnosti.
  Trump je blb a ti ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Si tu tak pročítám tu diskuzi a někteří nějak zapomněli, že i v roce 2016 byly demonstrace a nepokoje proti zvolení Trumpa, které mnohdy provázely násilnosti.
  Trump je blb a ti co vpadli do Capitolu jsou lůza, ale tohle je prostě jen o stále se zvětšujících třecích plochách různých názorových proudů. A ty zde nejsou od roku 2016.
  Nejhorší je, že se to děje prakticky v celém západním světě, kde existují minimálně dva názorové proudy a ty žijí ve své názorové virtuální bublině.
  Skrýt celý příspěvek

  • Lukash
   11:54 08.01.2021

   Ano pretoze vdaka sicialnym sietam moze dnes kazdy beztrestne sirit klamstva a bludy. A obmedzene publikum bez kritickeho myslenia na to doplaca. A vdaka demokracii a slobode a ich ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Ano pretoze vdaka sicialnym sietam moze dnes kazdy beztrestne sirit klamstva a bludy. A obmedzene publikum bez kritickeho myslenia na to doplaca. A vdaka demokracii a slobode a ich volebnemu pravu potom aj ta normalna cast spolocnosti.
   Skrýt celý příspěvek

   • Shania
    12:05 08.01.2021

    Takze v podstate rozdil je jen v tom, ze ted i normalni clovek (influencer) muze ovlivnovat, namisto par elit s pristupek k massmediim.

    Pokud teda nechces tvrdit, ze v minulosti ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Takze v podstate rozdil je jen v tom, ze ted i normalni clovek (influencer) muze ovlivnovat, namisto par elit s pristupek k massmediim.

    Pokud teda nechces tvrdit, ze v minulosti 'omezene publikum' to nekazilo te 'normalni' spolecnosti...
    Skrýt celý příspěvek

    • Lukash
     12:22 08.01.2021

     Rozdiel je v tom drobnom detaile co som napisal "beztrestne". Novinar si niesol zodpovednost za to co napisal zatial co ten influencer nenesie nic. Novinar bol pod drobnohladom ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Rozdiel je v tom drobnom detaile co som napisal "beztrestne". Novinar si niesol zodpovednost za to co napisal zatial co ten influencer nenesie nic. Novinar bol pod drobnohladom politikov, vedcov, odbornikov a nedovolil si publikovat akykolvek nezmysel, influencer publikuje pre svoju bublinu kde ho nekontroluje nikto....
     Skrýt celý příspěvek

     • liberal shark
      12:40 08.01.2021

      To je bohužel minulost. Dnes novináři tradičních či mainstreamových médií žádnou odpovědnost nenesou. Mohou napsat cokoliv a nic se jim nestane. Podle toho ta média také vypadají. ...
      Zobrazit celý příspěvek

      To je bohužel minulost. Dnes novináři tradičních či mainstreamových médií žádnou odpovědnost nenesou. Mohou napsat cokoliv a nic se jim nestane. Podle toho ta média také vypadají. Jo, kdyby za každou prokázanou lež, pomluvu či urážku šli sedět, to by byla jiná.
      Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      12:44 08.01.2021

      vazne? dnes media jedou svuj narativ pro dane temata, jinej nazor neni povolen... existuje uz jenom par investigativnich novinaru, hlavne mimo velka media... a ti jsou prevazne na ...
      Zobrazit celý příspěvek

      vazne? dnes media jedou svuj narativ pro dane temata, jinej nazor neni povolen... existuje uz jenom par investigativnich novinaru, hlavne mimo velka media... a ti jsou prevazne na soc. mediich.

      uz to zaslo tak daleko, ze zamestnanci si vynucuji vyhazov lidi, protoze se neciti kvuli jeho (toxic) nazorum v praci bezpecne.

      Influenceri, respektive ti co nejedou povolenou linku to rozhodne beztrestne nemaji. V jeden moment muzou projit o jejich obzivu napr. v podobe YT kanalu... Novinar co jede schvalenou propagandu sveho vydavatele, je naprosto bezstarosti o praci.

      Nerikam, ze socialni bubliny nejsou problem... vetsi problem je, kdo tyhle bubliny dokaze ovlivnovat a nebo jim zamezit v komunikaci...
      Skrýt celý příspěvek

     • Lukash
      13:09 08.01.2021

      Zaslo to tak daleko ze ktokolvek moze tvrdit cokolvek bez toho aby to podlozil faktami. A ludia bez kritickeho myslenia na to hold naletia. A nie kvalitny investigativ nikdy nebude ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Zaslo to tak daleko ze ktokolvek moze tvrdit cokolvek bez toho aby to podlozil faktami. A ludia bez kritickeho myslenia na to hold naletia. A nie kvalitny investigativ nikdy nebude len na socialnych mediach ;) vzdy za nim musi byt kopec inej prace inak to nieje kvalitny investigativ.
      Skrýt celý příspěvek

     • Klimesov
      13:24 08.01.2021

      Ne hlavní problém je v tom, že:
      1) každý kdo na sociální síti nebo jinde něco vyplodí si myslí, že sežral šalamounovo hovno a jeho názor je ten jediný správný. Na tohle navazuje ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ne hlavní problém je v tom, že:
      1) každý kdo na sociální síti nebo jinde něco vyplodí si myslí, že sežral šalamounovo hovno a jeho názor je ten jediný správný. Na tohle navazuje problém číslo-
      2) Názory se prezentují v dnešní době jako ničím nezničitelné fakta. To znamená každý kdo má nějaký názor si automatický myslí, že má pravdu a proto vznikají třecí plochy. Protože nikdo nechce uznat, že zrovna jeho názor je špatný.
      3) zpravodajství dost často bývá o názorech, nikoli o faktech.
      4) když už se objeví zpráva, která je více o faktech, lidé ji ignorují a nazývají lživou protože ty fakta nekorespondují z jejich názory
      5) čtenáři či lidé sledující zprávy dnes už fakta skoro nezajímají. Zajímá je cizí názor a vybírají si pouze ten, který koresponduje s jejich názorem.
      a našlo by se jistě mnoho dalšího.
      Takže když to sečteme a podtrhneme.
      největším problémem dnešní společnosti je to, že lidé samotní nechtějí fakta, či zprávy nad kterými by museli přemýšlet, ale chtějí slyšet názory a cizí postoj, a to co je pravda a co lež rozdělují podle toho jestli s tímto názorem souhlasí nebo ne.
      Zpravodajství či různí pisálkové toho samozřejmě využívají a dávají lidem to co chtějí, protože je to živí. To znamená, že dnes z tohoto důvodu jsou daleko rozšířené zpravodajské portály (mainstrím nebo různé internetové hovna či šašci na sociálních sítích), které si jedou svojí vlnu populizmu a píši to co lidi chtějí a tak jak chtějí, protože jim nejde o zpravodajství, ale o obživu.
      Ty zpravodajství, které se zakládají spíše na faktech a chtějí čtenářovi předhodit prvotně fakta a tyto fakta až následně rozšířit nějakým názorem jsou dnes v majoritním počtu a lidé ujíždějící na populistických zprávách je bez jakéhokoli okolku okamžitě smetou ze stolu jako lživá, či nesmyslná, protože nehlásají jejich pravdu.
      Toť celý problém.
      Zjednodušeně. Lidé jsou dnes neuvěřitelně rozmazlení, mají všeho nadbytek, mnohdy se nudí, a hlavně jsou líní. Líní vzdělávat se, líní ověřovat si zdroje, líní akceptovat názor druhého, jednoduše líní cokoli dělat nad rámec svého názoru.
      Moc dobře si vzpomínám na slova mojeho matykáře ze střední. "Lenost zvítězí nad vším" čím dál častěji shledávám, že měl v tomto pravdu.
      Skrýt celý příspěvek

     • Klimesov
      13:28 08.01.2021

      pardon, mělo tam být v minimálním počtu :)

      pardon, mělo tam být v minimálním počtu :)

     • Shania
      14:31 08.01.2021

      Klimesov: + rychlost s jakou jsou informace dostupne a mnozstvi informaci co lidi dostanou...

      Prvni predlozene info je skoro vzdy neoverene a po tydnech se to zcela zmeni, pak uz ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Klimesov: + rychlost s jakou jsou informace dostupne a mnozstvi informaci co lidi dostanou...

      Prvni predlozene info je skoro vzdy neoverene a po tydnech se to zcela zmeni, pak uz je to ale davna minulost. Proto neni problem udzovat narativ podle prani publishera. O korekci pak uz nevi skoro nikdo.

      Nikdo neni schopen overovat vse, takze si lidi najdou nekoho, komu veri... a to se pak casto zmeni, pokud v jeho argumentacich najdou chyby/manipulaci a nebo taky ne. Kazdy ma nejake presveceni, kdyz uz ne primo agendu.

      Kdyz jsem chtel byt informovany o F-35, tak me to stalo hodne casu a to je jen uzke tema a novinky tam nejsou kazdy den. Predstav si urdzovat si prehled jen v nekolika oblastech...
      Skrýt celý příspěvek

     • Klimesov
      14:35 08.01.2021

      Shanina.
      Přesně. Na přemíru informací jsem zapomněl.
      Ne jen že ty informace se předávají lidem strašně rychle, ale prakticky během minuty se na každou informaci vytvoří proti ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Shanina.
      Přesně. Na přemíru informací jsem zapomněl.
      Ne jen že ty informace se předávají lidem strašně rychle, ale prakticky během minuty se na každou informaci vytvoří proti informace a lidé jsou tak zmatení.
      Skrýt celý příspěvek

   • skelet
    12:40 08.01.2021

    není to díky šíření klamstev. Je to o tom, že většina lidí sleduje jen to co souhlasí s jejich názorem. Jiné názory buď nesledují nebo je označí jako fake news. Je to normální ...
    Zobrazit celý příspěvek

    není to díky šíření klamstev. Je to o tom, že většina lidí sleduje jen to co souhlasí s jejich názorem. Jiné názory buď nesledují nebo je označí jako fake news. Je to normální psychologie lidského mozku.
    Jediný problém je, že díky sociálním sítím se vytvářejí názorové bubliny, které jsou těmito sítěmi i podporovány (algorytmy ti nabízejí obdobu toho co už sleduješ). Takže dotyčný pak získává dojem, že jeho názor je správný, protože s ním souhlasí i lidi, které zná (přes soc.sítě).
    Skrýt celý příspěvek

  • Scotty
   12:04 08.01.2021

   Možná je drobný rozdíl že v roce 2016 Clintonová porážku uznala a nehecovala svoje podporovatele aby dělali bordel. Trump ty demonstranty před Kapitol v podstatě přivedl.
   Hezky to ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Možná je drobný rozdíl že v roce 2016 Clintonová porážku uznala a nehecovala svoje podporovatele aby dělali bordel. Trump ty demonstranty před Kapitol v podstatě přivedl.
   Hezky to komentoval například přední česká levičák Joch.
   https://www.lidovky.cz/nazory/...
   Skrýt celý příspěvek

   • skelet
    12:29 08.01.2021

    ta lůze se projevuje prakticky nezávisle na tom co kdo kafrá. Potřebují si vyventilovat frustraci.

    ta lůze se projevuje prakticky nezávisle na tom co kdo kafrá. Potřebují si vyventilovat frustraci.

   • Shania
    13:13 08.01.2021

    Trum potreboval ukazat republikanum, jak maji hlasovat... protestovat proti integrite voleb...
    A ktomu potreboval velky dav lidi, aby rep videli, ze jsou bez nej v budoucnu v ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Trum potreboval ukazat republikanum, jak maji hlasovat... protestovat proti integrite voleb...
    A ktomu potreboval velky dav lidi, aby rep videli, ze jsou bez nej v budoucnu v pr..

    Trum sice neni politicky genius, spis uplny trouba, ale jiste si nepredstavoval, ze hlasovani podpori tim, ze posle par blbounu do kanclu zmrzlinarky....

    Tim ze je nekdo vpustil dovnitr... totalne znicil trumpuv narativ a jeho sance... ted je z toho trumpuv prevrat
    Skrýt celý příspěvek

    • Qaxi
     13:54 08.01.2021

     Ten volný přístup ke Kapitolu, ale zase míří k Trumpovi.
     O tom, že vlastní ochranka Kapitolu ho při hromadné akci se ví. Viz. nasazení armády/NG při BLM...
     O nasazení armády/NG ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Ten volný přístup ke Kapitolu, ale zase míří k Trumpovi.
     O tom, že vlastní ochranka Kapitolu ho při hromadné akci se ví. Viz. nasazení armády/NG při BLM...
     O nasazení armády/NG rozhoduje kdo? Administrativa a jí velí Trump.
     Skrýt celý příspěvek

     • Qaxi
      13:55 08.01.2021

      Vypadlo mi slovo ...
      ... při hromadné akci neuchrání, se ví ...

      Vypadlo mi slovo ...
      ... při hromadné akci neuchrání, se ví ...

     • Shania
      17:26 08.01.2021

      BTW Garda hlidala kapitol az po tom co to tam BLM poskodili... ze si to nepamatuje Biden lze pochopi, ze si to nepamatujes ty?

      Trump nema nic spolecneho s orcharanou kapitolu, ...
      Zobrazit celý příspěvek

      BTW Garda hlidala kapitol az po tom co to tam BLM poskodili... ze si to nepamatuje Biden lze pochopi, ze si to nepamatujes ty?

      Trump nema nic spolecneho s orcharanou kapitolu, prace gardy neni delat ostrahu.

      Byla tam velka demonstrace, i kdyz republikani se obecne nechovaji jako BLM, lze ocekavat, ze tam bude par lidi delat problem. Policajti s tim meli pocitat a zabezpecit vchod do kapitolu fakt neni takovej takovej problem...

      Stejne jako trump nenaridil slzak na demonstranty kdyz vysel vyfotit ke kostelu, o tom ani ochranka nevedela, ze tam pujde...
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      22:44 08.01.2021

      Shania
      Gardu po útoku povolal na místo Pence. Takže Trump měl jistě stejnou pravomoc. Ovšem Ovšem proč by je povolával na své milované velice speciální podporovatele.

      Shania
      Gardu po útoku povolal na místo Pence. Takže Trump měl jistě stejnou pravomoc. Ovšem Ovšem proč by je povolával na své milované velice speciální podporovatele.

   • Ján Paliga
    14:10 08.01.2021

    Scotty, je to tento Roman Joch? - https://www.postoj.sk/57875/ne...

    Alebo sa jedná o jeho menovca?

    Scotty, je to tento Roman Joch? - https://www.postoj.sk/57875/ne...

    Alebo sa jedná o jeho menovca?

    • Scotty
     22:44 08.01.2021

     To je on.

     To je on.

     • Ján Paliga
      22:30 09.01.2021

      ... u nás z neho robia extrémneho pravičáka.... hahaha

      ... u nás z neho robia extrémneho pravičáka.... hahaha

 • Lukash
  10:53 08.01.2021

  Velmi by ma zaujimal nazor komentujucich (casto sa tym totiz ohanaju) co si predstavuju pod pojmom tradicne europske hodnoty? (USA vynechame pretoze USA vychadza vzhladom k ich ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Velmi by ma zaujimal nazor komentujucich (casto sa tym totiz ohanaju) co si predstavuju pod pojmom tradicne europske hodnoty? (USA vynechame pretoze USA vychadza vzhladom k ich vzniku s europskych hodnot). Teda to co podla nich politici typu Trump chrania.
  Skrýt celý příspěvek

 • Georges
  10:36 08.01.2021

  Už pět mrtvých, bohužel....

  Už pět mrtvých, bohužel....

 • Míša
  10:12 08.01.2021

  Je ironiíí, že lidi v rámci boje za demokraci protlačují zájem o samozvolení svého vůdce. Navíc i zde má jejich polodiktátor svých zastánců neskutečnou fůru, lidi nechtějí myslet, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Je ironiíí, že lidi v rámci boje za demokraci protlačují zájem o samozvolení svého vůdce. Navíc i zde má jejich polodiktátor svých zastánců neskutečnou fůru, lidi nechtějí myslet, jen se pojí s pocity. Poté stačí strašit komunisty a marxisty, je však zajímavý, že tito floskulemi pošpinění demokraté minulé volby nezpochybnili!

  Závěrem mám dojem, že v rámci boje za "správnou" konzervativní demokracii nás tyto opice ¨do budoucna rádi připraví o svobodu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Miroslav
  10:03 08.01.2021

  Lepšie raz vidieť ako 100x počuť...

  Toto je skutočný Donald Trump: https://www.youtube.com/watch?...

  Lepšie raz vidieť ako 100x počuť...

  Toto je skutočný Donald Trump: https://www.youtube.com/watch?...

  • apache
   11:15 08.01.2021

   A to má být argument pro co?

   A to má být argument pro co?

   • Scotty
    11:20 08.01.2021

    Patrně pro to že je Trump sebestřednej vocas.

    Patrně pro to že je Trump sebestřednej vocas.

    • apache
     18:45 08.01.2021

     To je důkaz, že je Trump sebestřednej vocas. S tím beze zbytku souhlasím. Ale znovu se ptám: pro co je to argument? Rozumíš otázce?

     To je důkaz, že je Trump sebestřednej vocas. S tím beze zbytku souhlasím. Ale znovu se ptám: pro co je to argument? Rozumíš otázce?

     • Scotty
      22:45 08.01.2021

      Miroslav něčím argumentoval? Jen chtěl ukázat jaký je Trump člověk.

      Miroslav něčím argumentoval? Jen chtěl ukázat jaký je Trump člověk.

   • Miroslav
    12:31 08.01.2021

    Ten chlap ktorého Trump odstrčil nebol nejaký zlodej melónov zo Šamorína ani 5 korunový Jožko zo Skalice. Bol to premiér Čiernej hory. To je proste nehorázne, že si niekto toto ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Ten chlap ktorého Trump odstrčil nebol nejaký zlodej melónov zo Šamorína ani 5 korunový Jožko zo Skalice. Bol to premiér Čiernej hory. To je proste nehorázne, že si niekto toto dovolí. Tu vidíš, ako ten človek zmýšľa
    Skrýt celý příspěvek

    • apache
     18:45 08.01.2021

     To je důkaz, že je Trump sebestřednej vocas. S tím beze zbytku souhlasím. Ale znovu se ptám: pro co je to argument? Rozumíš otázce?

     To je důkaz, že je Trump sebestřednej vocas. S tím beze zbytku souhlasím. Ale znovu se ptám: pro co je to argument? Rozumíš otázce?

 • cejkis
  09:19 08.01.2021

  V Americe je potřeba podpořit umírněnou opozici zbraněmi. Je to totálně unfair bitva. Tak nějak to říkal pán, který umřel na rakovinu o Sýrii. Demokracie má mnoho podob, ovšem vždy ...
  Zobrazit celý příspěvek

  V Americe je potřeba podpořit umírněnou opozici zbraněmi. Je to totálně unfair bitva. Tak nějak to říkal pán, který umřel na rakovinu o Sýrii. Demokracie má mnoho podob, ovšem vždy jde o prachy.
  Skrýt celý příspěvek

  • Lukash
   09:54 08.01.2021

   Niekto tu zo seba tradicne robi idiota :) len pokracuj dufam len ze to nerobis aspon zadarmo ;)

   Niekto tu zo seba tradicne robi idiota :) len pokracuj dufam len ze to nerobis aspon zadarmo ;)

 • cejkis
  08:54 08.01.2021

  Žena byla zastřelena z bezprostřední blízkosti z druhé strany dveří. Přitom vedle ní stáli jiní policisté.

  Byla to úplně zbytečná smrt. Byla to poprava. Kde jsou demonstrace ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Žena byla zastřelena z bezprostřední blízkosti z druhé strany dveří. Přitom vedle ní stáli jiní policisté.

  Byla to úplně zbytečná smrt. Byla to poprava. Kde jsou demonstrace jako v případě Floyda BLM?!?! Prostě dvojí metr.

  https://www.lidovky.cz/video-i...
  Skrýt celý příspěvek

  • Kfir
   09:42 08.01.2021

   To už fakt idete porovnávať jej smrť a Floyda?

   Floyda dusil policajt 9 minút kolenom, z toho 3 minúty už keď bol v bezvedomí. Bola to nezmyselná smrť. Nič na tom nezmení ani fakt, ...
   Zobrazit celý příspěvek

   To už fakt idete porovnávať jej smrť a Floyda?

   Floyda dusil policajt 9 minút kolenom, z toho 3 minúty už keď bol v bezvedomí. Bola to nezmyselná smrť. Nič na tom nezmení ani fakt, že Floyd mal v minulosti viacero problémov so zákonom a odsedel si súhrnne 30 mesiacov. Podozrenie, že platil falošnou 20 dolárovou bankovkou asi nie je na trest smrti.
   Babbittová sa snažila vniknúť cez zabarikádované dvere do časti capitolu, kde ochranka strážila senátorov a kongresmanov. Aj jej smrť bola zbytočná. Mohli ju spacifikovať inak, bolo ich tam na to dosť. Je to smutné ako to dopadlo. To čo tam však tá žena robila nebolo normálne.

   A ešte pár slov k BLM. Osobne ich vôbec nemusím, to čo sa dialo v USA počas protestov bolo nechutné. Ich boj proti rasizmu priniesol nový rasizmus proti bielej časti Ameriky, atď, atď.
   Ale je to len špička ľadovca toho čo sa v USA deje už roky. Kto videl video ako sa v parku hrá čierne dieťa s hračkárskou pištoľou, niekto privolá hliadku a tá po príchode vyskočí z auta a začne po tom dieťati páliť ako o život. Žiadna snaha o zistenie čo sa tam deje, rovno streľba do malého dieťaťa (asi 5-7 ročného).
   Dedko s alzheimrom a parkinsonom ide po chodníku. V ruke má malý kuchynský nožík a jablko. Policajt vyskočí z auta a začne po ňom kričať, aby nôž odložil. Dedko ho nevidí, pretože ho má za chrbtom a ani nepočuje, pretože má cez 80 a možno ľahkú demenciu. Policajt mu vyprázdni zásobník do chrbta.
   Protesty BLM neboli kvôli Floydovi samotnému, ale kvôli tomu čo predstavoval. Poslednú kvapku do plného pohára. Skutočne chcete k týmto prípadom zaradiť aj Babbittovú?
   Skrýt celý příspěvek

  • PavolR
   09:47 08.01.2021

   V USA ide o dlhodobo natoľko bežné konanie, že sotva niekym pohne, ak sa nesnúbi s niečim fakt drastickým. Paradoxne ako Trumpovolička podporovala, aby toto policajti robiť mohli

   V USA ide o dlhodobo natoľko bežné konanie, že sotva niekym pohne, ak sa nesnúbi s niečim fakt drastickým. Paradoxne ako Trumpovolička podporovala, aby toto policajti robiť mohli

  • Scotty
   09:50 08.01.2021

   Video samozřejmě začíná až bezprostředně před střelbou. Jak typické. Nevíme jestli byli vyzváni aby do tech dveří nelezli. Pravděpodobně ano. Jedna kráva se rozhodla pokračovat a ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Video samozřejmě začíná až bezprostředně před střelbou. Jak typické. Nevíme jestli byli vyzváni aby do tech dveří nelezli. Pravděpodobně ano. Jedna kráva se rozhodla pokračovat a doplatila na to.
   Jestli někdo udělal chybu tak ti policajti co stáli za ní a zjevně situaci naprosto nezvládli. Spíš vypadali jako kdyby se k nájezdu připojili.
   Skrýt celý příspěvek

   • apache
    11:20 08.01.2021

    Video začíná 12 vteřin před výstřelem. To je podle vás "bezprostředně"? Když začala lézt dovnitř, nepadl žádný varovný výstřel. A řekl bych, že jako bývalá příslušnice ozbrojených ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Video začíná 12 vteřin před výstřelem. To je podle vás "bezprostředně"? Když začala lézt dovnitř, nepadl žádný varovný výstřel. A řekl bych, že jako bývalá příslušnice ozbrojených sil by moc dobře věděla, co varovný výstřel znamená a co po něm následuje. Ona ale nedostala žádnou šanci.
    Skrýt celý příspěvek

    • Scotty
     11:30 08.01.2021

     Jako bývalá příslušnice armády by primárně měla vědět že pokud poleze někam kam nemá tak bude zastřelená.

     Jako bývalá příslušnice armády by primárně měla vědět že pokud poleze někam kam nemá tak bude zastřelená.

     • Torong
      12:46 08.01.2021

      Skutečně? Aplatí to i o těch černoších zastřelených policisty? U nich ne, protože jsou černí, že? Aneb jak prohlásila ona vysokoškolská (!) učitelka"na bílých životech nezáleží". ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Skutečně? Aplatí to i o těch černoších zastřelených policisty? U nich ne, protože jsou černí, že? Aneb jak prohlásila ona vysokoškolská (!) učitelka"na bílých životech nezáleží". Je zajímavé, že ohledně několikrát trestaného zločince Flynche jsi mluvil jinak.
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      12:57 08.01.2021

      Teoreticky to platí pro každého kdy by do těch dveří vlez, ale těžko to ověřit v praxi. Protože mezi povstalci v Kapitolu moc černochů kupodivu nebylo.

      Teoreticky to platí pro každého kdy by do těch dveří vlez, ale těžko to ověřit v praxi. Protože mezi povstalci v Kapitolu moc černochů kupodivu nebylo.

     • apache
      18:50 08.01.2021

      Mýlíš se, nebo záměrně lžeš. Jako bývalá příslušnice armády znala základy manipulace se zbraní a také určitě měla základní povědomí o postupech, při kterých se smí zbraň použít. A ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Mýlíš se, nebo záměrně lžeš. Jako bývalá příslušnice armády znala základy manipulace se zbraní a také určitě měla základní povědomí o postupech, při kterých se smí zbraň použít. A to co vidíme na videu mělo k oprávněnému použití hodně daleko. Ona nelezla do skladu Tálibánců někde Afghánistánu.
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      22:57 08.01.2021

      apache
      jako příslušnice armády jistě věděla že se pohybuje v zakázané oblasti. Navíc byla zastřelena když se pokoušela vniknout do sálu kde právě probíhala evakuace senátorů. ...
      Zobrazit celý příspěvek

      apache
      jako příslušnice armády jistě věděla že se pohybuje v zakázané oblasti. Navíc byla zastřelena když se pokoušela vniknout do sálu kde právě probíhala evakuace senátorů. Nelezla sousedovy přes plot, ale k patrně nejstřeženějším lidem planety.
      Mimocodet to že byla šiřitelkou QAnon o ní rozhodně něco vypovídá. Chtěl jsem napsat co, ale o mrtvých jen dobře.

      /„Nic nás nezastaví, mohou to zkoušet znovu a znovu a znovu, ale bouře dorazila a valí se na Washington,“/
      Ona v každém případě zastavena byla.
      Skrýt celý příspěvek

     • apache
      10:03 09.01.2021

      Dle tvého názoru je tedy v pohodě, že ji rovnou odpráskli? Že je to vyznavačka QAnon říkáš jako by to byl důvod ji bez varování sejmout. Má jiný názor než ty, tak to do ní hned ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Dle tvého názoru je tedy v pohodě, že ji rovnou odpráskli? Že je to vyznavačka QAnon říkáš jako by to byl důvod ji bez varování sejmout. Má jiný názor než ty, tak to do ní hned naprat. Krásně ukazuješ, co jsi za člověka, Scotty. Jen tak dál...
      Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      11:17 09.01.2021

      Pokud se ptáš přímo. Ano, je to pro mě naprosto v pohodě. A rozhodně nebyla zastřelená kvůli jejím názorům.

      Pokud se ptáš přímo. Ano, je to pro mě naprosto v pohodě. A rozhodně nebyla zastřelená kvůli jejím názorům.

  • Shania
   12:10 08.01.2021

   1. nemela tam co delat
   2. byla prvni kdo prosel skrz, jasny cil
   3. ovsem ona nebyla prvni v cele davu, ale za ni byli policajti... takz emoc nevidim duvod ji jen nezatknout, nebylo ...
   Zobrazit celý příspěvek

   1. nemela tam co delat
   2. byla prvni kdo prosel skrz, jasny cil
   3. ovsem ona nebyla prvni v cele davu, ale za ni byli policajti... takz emoc nevidim duvod ji jen nezatknout, nebylo treba z ni delat odstrasujici priklad v zabraneni ostatnich prorazit skrz.

   Ostatne vsichni ti idioti co natahali blato a jinak poskodili budovu tam byli na vlastni nebezpeci.
   Skrýt celý příspěvek

 • Riiiederner
  08:48 08.01.2021

  Já se jim ani nedivim. Dobrovooně se stát loutkou číny a nechat si poroučet od BLM a LGBTqhdjwbpedofilů+ kdo by o to stál.

  Já se jim ani nedivim. Dobrovooně se stát loutkou číny a nechat si poroučet od BLM a LGBTqhdjwbpedofilů+ kdo by o to stál.

 • Klimesov
  07:55 08.01.2021

  No zajímavé názory tady zazněly.
  Každopádně pár postřehů.
  Omlouvat to co se stalo, protesty BLM je hodně velký alibizmus a totální nesmysl.
  O BLM si může myslet každý kdo chce ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No zajímavé názory tady zazněly.
  Každopádně pár postřehů.
  Omlouvat to co se stalo, protesty BLM je hodně velký alibizmus a totální nesmysl.
  O BLM si může myslet každý kdo chce co chce, můžete s nimi souhlasit nebo nesouhlasit. Je to kontroverzní skupina, jako jakákoli jiná skupina co hraničí nebo rovnou spadá do oblasti aktivismu, revoluce a podobně.
  Ovšem, kdo rozhodl o tom, že každý kdo podporuje BLM je volič demokratů a každý kdo stojí proti nim je volič republikánů? Kdo? Existuje nějaká přesná statistika, která přesně rozdělila těch několik tisíc až desítek tisíc lidí co se zúčastnili protestů a rabování koho nebo co ti lidé volili?
  To že demokrati tomuto hnutí vyjadřují sympatie jsou čistě a jen politické tahy. I přes to BLM mnohokrát kritizovalo třeba Hillary.
  A to, že většina kritiků BLM je z řad republikánů taky o ničem nevypovídá.
  Jednak většině těm kritikům vadí spíše ten idiotský název co BLM má a jednak i u republikánů se najdou politici co BLM vyjádřili podporu jako třeba Marco Rubio byť jich je minimum.
  Takže taková ta rétorika co tu někteří psali, že za protesty BLM stáhli hlavně demokrati je nesmysl. BLM je v jádru apolitické hnutí. To že ho nějací politici využívají nebo ne, podporují nebo ne, je věc druhá a na širší studium a nedá se to zjednodušovat stylem jaký někteří zde píšící zvolily. Někdo prohlásil, že jsou to levičáci, socialisté, komunisté atd. stejně tak jako demokrati a je to. Hotové, tečka, vyřešené. Ovšem nikdo tyto prohlášení už nestudoval. Jednoduché vysvětlení prostě stačilo. A to jsou právě ty konspirace, které vedou k tomu co se teď stalo. Dost často tyto konspirace vedou a rozšiřují zahraniční servry s cílem destabilizovat danou oblast. Bohužel to že někteří politici mají na těchto konspiracích postavenou svou politickou kampaň aby získali voliče je dost smutná pravda.
  BLM nemusíme vnímat jako něco kladného a jak jsem psal výše nemusíte s nimi souhlasit, ale je to hnutí, které v první řadě poukazuje na rasizmus v USA, se kterým USA má stále problém.
  To že se protesty zvrhly v rabování je ostudné a všechny ty lidi bych nechal schladit vodou a spočítal jim žebra tomfou. Ale oproti dřívějším protestům se to moc nelišilo. Při protestech v roce 2016 bylo zastřeleno 5 příslušníků policie a to účelově.
  Hold na tyto protesty se vždy nabalí nějaká ta sorta zakomplexovaných lidí co si násilím musí řešit svojí flustraci. A která dost často bývá ovlivněna konspiracemi ať už takovými nebo onakými.
  Rád bych ještě podotkl, že takovéto zjednodušené popisování, ti jsou pravičáci, ti jsou levičáci a konec, tečka, dál mně nic nezajímá, je naprosto špatné v jakémkoli podání ať už z té či oné strany.

  Naproti tomu do kapitolu nyní vtrhly evidentně voliči Trumpa a po jeho projevu na jeho popud. Bylo to Trumpovo chování a rétorika, která těmto lidem dala nějakou představu, že zrovna oni se tak můžou zachovat. Takže proč ho a je má někdo potřebu obhajovat?
  To co udělal Trump a ti lidé je neomluvitelné. Takhle se politika v USA prostě neřeší a nemůže za to BLM, demokrati nebo republikáni. Může za to jen a jen Trump.
  Asi doufal, že se mu podaří to co se podařilo Eredoganovi v Turecku, když ho chtěla sesadit turecká armáda, ale jak vidno obrátilo se to proti němu a udělal ze sebe naprostého kašpara a ti lidé neuvěřitelné burany.

  A pro nás, by toto chování mělo sloužit jako odstrašující příklad. Kam vede populizmus založený na konspiračních teoriích, aroganci politiků a jejich namyšlenosti, jednoduchých popisech složitých problémů atd. atd.
  Skrýt celý příspěvek

  • liberal shark
   08:21 08.01.2021

   Biden zrovna přilil olej do ohně a navíc hraje rasistickou kartu. Zjevně je to moudrý státník a jde mu o všeobecné smíření a konsolidaci společnosti :-) ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Biden zrovna přilil olej do ohně a navíc hraje rasistickou kartu. Zjevně je to moudrý státník a jde mu o všeobecné smíření a konsolidaci společnosti :-) .
   https://www.idnes.cz/zpravy/za...
   Skrýt celý příspěvek

   • Scotty
    10:02 08.01.2021

    /Biden: Proti černochům by se zasáhlo jinak./
    To je naprostá pravda. Myslíte že s černochy by se dělal policajt ...
    Zobrazit celý příspěvek

    /Biden: Proti černochům by se zasáhlo jinak./
    To je naprostá pravda. Myslíte že s černochy by se dělal policajt selfie?
    https://twitter.com/bubbaprog/...
    Skrýt celý příspěvek

    • liberal shark
     10:48 08.01.2021

     I kdyby to byla pravda, můžete mi vysvětlit, proč to Biden vytahuje ? Chce snad vyprovokovat rasovou válku ?

     I kdyby to byla pravda, můžete mi vysvětlit, proč to Biden vytahuje ? Chce snad vyprovokovat rasovou válku ?

    • skelet
     11:36 08.01.2021

     před nima policajti poklekli. Jestli si s nima nedělali selfie se nedozvíme ;)
     Jinak kdybys byl obklopen bandou idiotů, tak budeš odmítat selfie nebo mu řekneš "ok, tak klidně si ...
     Zobrazit celý příspěvek

     před nima policajti poklekli. Jestli si s nima nedělali selfie se nedozvíme ;)
     Jinak kdybys byl obklopen bandou idiotů, tak budeš odmítat selfie nebo mu řekneš "ok, tak klidně si mě vyfoť na selfie"
     Skrýt celý příspěvek

   • Klimesov
    12:54 08.01.2021

    Tak já taky netvrdím, že Biden je nějaký šoumen a demokrati jsou lepší jak republikáni nebo něco podobného.
    Jen upozorňuji na to, že díky lidem jako je Trump, ačkoliv to mohl být ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Tak já taky netvrdím, že Biden je nějaký šoumen a demokrati jsou lepší jak republikáni nebo něco podobného.
    Jen upozorňuji na to, že díky lidem jako je Trump, ačkoliv to mohl být schopný ekonom a v jiných oblastech i schopný prezident, tak to jeho arogantní chování, populistická rétorika, opírání svých myšlenek a názorů o nepodložené zprávy či konspirace, vedla k tomuto problému.
    Samozřejmě není v tom sám a najde se dost politiků na obou stranách barikády, kteří dělají to samé nebo podobné nesmysly.
    Skrýt celý příspěvek

 • danny
  23:54 07.01.2021

  Párkrát tady zaznělo, jestli takový článek patří na AN. Děkuji za něj a zastávám názor, že patří. Bouřlivé události, které silně ovlivňují prestiž a vnitřní stabilitu provozovatele ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Párkrát tady zaznělo, jestli takový článek patří na AN. Děkuji za něj a zastávám názor, že patří. Bouřlivé události, které silně ovlivňují prestiž a vnitřní stabilitu provozovatele největší armády na světě a určitě ovlivní geopolitiku patří na AN víc, než info o tom, kdo nakoupil jakou techniku.

  Velmi zajímavé téma je také to, jak se předvedly bezpečnostní složky. Policie, národní garda, ochranka Kapitolu. Řada nezaujatých pozorovatelů mi sdělovala svoje překvapení, že se na videích členové bezpečnostních složek chovají spíše jako turističtí průvodci, než že by kladli nějaký zvláštní odpor. Vetřelci se dostali do budovy překvapivě rychle. Když vidíte záběry, jak spořádaně pochodují po červeném koberci a nepřekročí zábradlíčko a s posvátnou úctou fotí a selfíčkují... fakt to víc než na pokus o převrat vypadá na překvapení, kam se to dostali.
  Bydlím kousek od fotbalového stadionu. Před každým zápasem je policie, zásahovka a antikonfliktní tým připravený podstatně lépe, než to, co je vidět na záběrech. A to nabuzení fanoušci se fakt nechovají tak umírněně, jako celkem neškodní účastníci událostí kolem Kongresu.
  Je opravdu možné, aby byly silové složky tak zoufale nepřipravené? Nebo s demonstranty sympatizují (nikdo z demonstrantů patrně není nadšen z nápadů na rušení policie nebo omezování rozpočtů, že...), tak že by se hnali do toho je seřezat? Asi ne. Taky to nevypadá úplně na velkou loajalitu ke starostce Washingtonu, že... Ztratili příslušníci silových složek důvěru v demokratické instituce? To byl mohl být solidní průser.

  Jinak k hodnocení Trumpa a jeho výkonů v posledních měsících. Trump není příčinou rozdělených (U)SA. Trump je důsledek. Byl zvolen protestními hlasy. Na truc establishmentu. Ano, je to egoista, pako a populista. Takže sleduje přání vlny, která ho vynesla. Ty lidi nezklamal, příznivců mu o několik milionů přibylo. Navzdory jeho chování a 4 roky trvající protitrumpovské masírce.
  Ano, Trump zpochybňuje výsledky voleb. Ale nedělali demokrati a média celé čtyři roky to samé? Svět je poslední čtyři roky zaplaven řadou fake news o tom, jak Trumpa dostal do křesla Putin, jak Rusko zmanipulovalo volby. Není to náhodou začátek eroze důvěry v regulérnost volebního systému? Když si vezmeme, že Trump je vlastně celou dobu obviňován z toho, že působí jako agent cizí mocnosti, která mu pomohla volby ukrást, není to ještě závažnější obvinění, než že si vládu vzali demokrati?
  Zajímavé, že ti samí, kteří celou dobu tlačí vyvrácenou teorii o ruském podílu na usazení vlastního koně do úřadu prezidenta, kteří varovali, že opět hrozí hackerské útoky a manipulace z Ruska a Číny, ihned po kladném výsledku otočili a tvrdí, že americký volební systém je tak robustní, že jsou jakékoli manipulace zcela vyloučené.

  Jak se v tom mají "rednecky" z Rezavého pásu vyznat, nevím. Ale je pro mě těžké jim jejich frustraci úplně vyčítat. Mám vážné obavy, že s týmem, který si zatím Biden vybírá, je šance na porozumění téhle půlce Ameriky velmi malá. A jak mile se objeví kdokoli jiný, kdo pochopí, jak zahrát na jejich bolavou strunu a ještě k tomu trochu ovládne svůj veřejný projev, má vítězství v příštích volbách jisté.
  Skrýt celý příspěvek

  • Kfir
   00:49 08.01.2021

   Veľa z toho čo ste napísali je pravda. Ale...
   Ako sa baviť s ľuďmi, ktorí si myslia, že Obama je moslim, ktorí tvrdia že chcel priniesť socializmus, ale nevedia povedať čo je to ...
   Zobrazit celý příspěvek

   Veľa z toho čo ste napísali je pravda. Ale...
   Ako sa baviť s ľuďmi, ktorí si myslia, že Obama je moslim, ktorí tvrdia že chcel priniesť socializmus, ale nevedia povedať čo je to socializmus, ktorí vedia, že voľby boli zmanipulované, ale nemajú dôkazy. Ľudia čo nenávidia mainstream a radšej sa kŕmia konšpiráciami z Facebooku. Ak Trump, alebo G.W. Bush sú elitou republikánov, tak kto sú ich voliči?
   A čo sa týka ovplyvňovania volieb Rusmi, tak sám Facebook priznal, že z účtov v Rusku boli sponzorované desaťtisíce rôznych profilov, správ, článkov a konšpiracií, ktoré mali za cieľ ovplyvniť voľby. Zuckerberg sa za to ospravedlnil, že to nevedeli odfiltrovať a všetko púšťali von. Správy boli presne zamerané na svoju cieľovú skupinu. Možno ste už počuli o troll farmách a podobne. Fakt je také neuveriteľné, že by Rusi ovplyvňovali voľby v USA?
   Niekto sa cez vytváranie nepriateľov snaží veľmi účinné rozdeliť Američanov na dva nezmieriteľné tábory. A nie sú to demokrati, ani republikáni, ani Trump, ani Biden, ani BLM. A nezačalo to pred minulými voľbami, ale oveľa skôr. Ale to už konšpirujem. :)
   Skrýt celý příspěvek

   • liberal shark
    06:17 08.01.2021

    No, s takovýhle přístupem je asi nepřesvědčíte.

    No, s takovýhle přístupem je asi nepřesvědčíte.

   • Shania
    09:54 08.01.2021

    Zapadni mainstream media reportuji alternativni realitu, na takovou uroven se nepriblizili ani nase media za komancu...

    Pokud chces mluvit o ovlivnovani medii... 4roky masirka ...
    Zobrazit celý příspěvek

    Zapadni mainstream media reportuji alternativni realitu, na takovou uroven se nepriblizili ani nase media za komancu...

    Pokud chces mluvit o ovlivnovani medii... 4roky masirka proti trumpovi, prezidentovi s nejlepsi ekonomikou a opravdu dobrou politikou pro US a nakonec po 40 letech i pro blizky vychod... Nakonec i ta jeho federalni covid politika byla dobra/vyborna, i presto ze mu radili lidi jako Fauci.

    Par ruskych reklam a trolu na FB neni nic proti tomu, jak US media, FB a twitter udelali blackout na cokoliv negativniho okolo Bidena a hlavne jeho syna.

    A pak prijdou z pruzkumem, ze 10% jeho volicu by zmenilo nazor, kdyby o tom vedeli, tohle neni ovlivnovani voleb ..? To by btw znamenalo, ze by prohral...

    Vetsina 60mil lidi ho volilo, ne pro jeho charakter, ale pro to co prestavuje a to je posledni bariera pred PC/Progress., proti kterym si vetsina demokratu nedovoli nic rict, ocekavam, ze priosti 4 roky se sezerou navzajem a pokud ne, mame se tu taky na co tesit.
    Skrýt celý příspěvek

    • satai
     10:35 08.01.2021

     A ted tu nejlepsi ekonomiku podpor cisly. Klidne jenom do unora 2020..

     A ted tu nejlepsi ekonomiku podpor cisly. Klidne jenom do unora 2020..

     • Razem
      10:47 08.01.2021

      Protože s čísly se dá čarovat, že ano

      Protože s čísly se dá čarovat, že ano

     • Shania
      11:16 08.01.2021

      Nemyslim, ze by melo byt tezke si to najit i v mainstream mediich.

      Svete div se, snizovani dani a hlavne eliminace zbytecne administrace a tlaceni na navrat vyroby do us melo ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Nemyslim, ze by melo byt tezke si to najit i v mainstream mediich.

      Svete div se, snizovani dani a hlavne eliminace zbytecne administrace a tlaceni na navrat vyroby do us melo pozitivni vliv na ekonomiku a zamestnanost. a to nejen celkova cisla, ale hlavne na zivoty lidi, hlavne mensin....
      Skrýt celý příspěvek

     • satai
      11:51 08.01.2021

      Ten rust byl... z dlouhodobeho hlediska mirne podprumerny.

      Ten rust byl... z dlouhodobeho hlediska mirne podprumerny.

    • mudry.udrzbar
     11:36 08.01.2021

     Shania veris aj na to, ze demokrati v podzemnych tuneloch znasilnuju deti? :D

     S normalnym kandidatom a prezidentom mohli republikani mohli viest svoju konzervativnu, ekonomicku ...
     Zobrazit celý příspěvek

     Shania veris aj na to, ze demokrati v podzemnych tuneloch znasilnuju deti? :D

     S normalnym kandidatom a prezidentom mohli republikani mohli viest svoju konzervativnu, ekonomicku aj zahranicnopoliticku agentu, tak ako tomu bolo doteraz. Trumpa nie je potreba diskreditovat, on sa diskredituje sam, naviac ked ti tak vadi liberalny mainstream, tak predsa v USA existuje aj druha strana Foxnews a spol., v tom si propagandisticky nemaju co vycitat.
     Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      12:30 08.01.2021

      Ne, ale v pripade, ze ano. znamenalo by to, ze vsechno co jsem napsal nahore je bezpredmetne, protoze verim na nejakou konspiracni teorii, ktera s tim ani nema co delat?

      A nebo si ...
      Zobrazit celý příspěvek

      Ne, ale v pripade, ze ano. znamenalo by to, ze vsechno co jsem napsal nahore je bezpredmetne, protoze verim na nejakou konspiracni teorii, ktera s tim ani nema co delat?

      A nebo si myslis, ze je to blbost a jen me tim oznacuje s za konspiracniho teoretika a davas me do stejne skupiny s lidma co veri na plochou zemi atd?
      Skrýt celý příspěvek

     • mudry.udrzbar