Tatra se poprvé představí na veletrhu LAAD Defence & Security 2024 v Brazílii

Tatra se poprvé představí na veletrhu LAAD Defence & Security 2024 v Brazílii
Tatra pro brazilskou armádu / Tatra Trucks (Zvětšit)

Kopřivnická automobilka exportuje své automobily do různých částí světa uživatelům z řady různých segmentů. Jedním z dlouholetých zákazníků je brazilská armáda, pro kterou je Tatra strategickým partnerem. Velký brazilský trh je navíc perspektivním odbytištěm, proto se Tatra ve dnech 2. až 4. dubna vůbec poprvé představí na veletrhu LAAD Defence & Security 2024 v Sao Paulu.

Veletrh LAAD Defence & Security je největší a nejdůležitější veletrh obranných a bezpečnostních technologií v Latinské Americe. Je zastřešen brazilským ministerstvem obrany, velením tamních ozbrojených sil, ale také ministerstvem spravedlnosti a představiteli brazilských bezpečnostních složek. Mezi vystavovateli bude poprvé také automobilka Tatra, která v minulosti již na brazilský trh dodala stovky vozidel zejména pro vojenské použití. Tatra také spolupracovala s místním výrobcem zbraňových systémů, společností Avibras, která pro některé své výrobky využívala podvozky Tatra. Projekt Astros 2020, který ve spolupráci Tatry s touto společností vznikl, je strategickým systémem brazilské armády, na který je patřičně hrdá. Expozice Tatry bude na stánku F20 společně se šternberskou firmou Excalibur Army z Czechoslovak Group.

Tatra představí své portfolio těžkých a středních vozidel určených pro vojenské aplikace. Půjde především o modelovou řadu Tatra Force na osvědčeném podvozku s centrální nosnou rourou a nezávisle zavěšenými polonápravami s různým počtem hnaných i nehnaných kol. Vozy řady Force mohou být opatřeny přímo vzduchem chlazenými motory Tatra V8 a V12 nebo kapalinou chlazenými motory Cummins. V nabídce řady Force jsou i dvoudveřové nebo čtyřdveřové pancéřované kabiny z produkce společnosti Tatra Defence Vehicle. Automobily Tatra Force slouží v řadě armád, včetně české nebo brazilské, i v ozbrojených silách v Evropě, na Středním východě či v Asii.

Tatra také představí vozy modelové řady Tatra Phoenix, která se v posledních letech vedle civilního trhu prosazuje i ve vojenské sféře. Příkladem je belgická armáda, která objednala přibližně 900 logistických vozidel této řady. Také řada Phoenix stojí na osvědčeném tatrováckém podvozku, přičemž využívá některé komponenty renomovaných zahraničních výrobců. Pancéřované kabiny pro tuto modelovou řadu dodává rovněž partnerská firma Tatra Defence Vehicle.

Do portfolia Tatry pro vojenské aplikace patří i modelová řada středních nákladních vozů Tatra Tactic. Ta využívá tradiční podvozkovou platformu v podobě žebřinového rámu s portálovými nápravami, která vykazuje výborné jízdní vlastnosti jak na silnici, tak v těžkém terénu. Vozy řady Tatra Tactic jsou vybaveny kapalinou chlazenými motory Cummins a jejich kabiny jsou v řadě oblastí unifikovány s modelovou řadou Tatra Force.


Tatra pro brazilskou armádu; větší fotovětší fotovětší fotovětší foto / Tatra Trucks

 

Nahlásit chybu v článku


Související články

ASTROS 2020: Brazilský raketomet na podvozku české TATRY

Brazilská armáda začala zavádět do výzbroje raketový systém země-země ASTROS Mk6, ...

Italské kolové tanky Centauro II pro Brazílii

Italská společnost Leonardo (ve spolupráci s Iveco) zaznamenala velký obchodní úspěch v Latinské ...

České firmy míří na veletrh Latin America Aero & Defence 2023 v Brazílii

Firmy z holdingu Czechoslovak Group (CSG) se chystají na další významný světový veletrh ...

Embraer dodává brazilskému letectvu šestý letoun C-390 Millennium

Společnost Embraer dodala brazilskému letectvu (FAB) již šestý víceúčelový letoun C-390. Jedná se o ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...