RECENZE: Svítilny NexTorch

Foto: T6L v taktickém módu bez dálkového spínače. / SOLDATO Team 

Světlo člověk potřebuje od nepaměti. V noci, kdy se vše mění, je světlo neocenitelné. Každý, kdo je nucen často pracovat v noci venku to ví. A dřív nebo později si uvědomí, že mít kvalitní zdroj světla je opravdu výhodné. Doba smolných loučí a kahanů je již pryč a vybrat si v dnešní době svítilnu, která bude vyhovovat mým potřebám, není až takový problém.

Svítilny se liší kvalitou zpracování, cenou, určením, použitou technologií atd. Pro někoho však může být velmi náročné se v nepřeberné nabídce orientovat. Navíc, jak jsme již několikrát v minulosti zmínili, tak nároky „obyčejných“ lidí a vojáků jsou většinou dosti rozdílné. A právě u svítilen je to velmi vidět. To, co například myslivcům na jejich lovecké zbraně plně vyhovuje, je pro vojáky nepřijatelné.

NexTorch a jejich svítilny

V dnešní recenzi si představíme svítilny NexTorch, které jsou sice původně určené pro ozbrojené složky, ale velkou oblibu si našly také u lovců. Firma NexTorch však nabízí celou řadu různých svítilen pro nejrůznější účely. A svým výrobkům zřejmě hodně věří., protože na ně poskytuje celoživotní záruku.

Údaje o svých výrobcích uvádí dle US standardu ANSI/NEMA FL 1-2009, což uživatelům usnadňuje orientaci v parametrech jednotlivých svítilen. Podle tohoto standardu se mimo jiné měří světelný tok, doba provozu na baterie či nárazuvzdornost. Standard jasně definuje, jaké má mít ten který výrobek parametry a výrobci musí tuto normu dodržovat.   

Celou recenzi najdete na stránkách Recenze Armádní noviny.

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Pistolové stehenní pouzdro TacticalPro

V současné době je většina vojáků vybavena záložní zbraní - pistolí. Pokud selže hlavní zbraň, ...

RECENZE: Kombinovaná sumka HSGI TACO

Mít u sebe zbraň je sice fajn (obzvlášť v nepřátelském prostředí…), ale pokud k ní nemáte zásobníky ...

RECENZE: Hodinky Traser P6600 Type 6 Mil-G

Voják vždy potřeboval vědět kolik je hodin. Přijít někam pozdě, nebo naopak moc brzy, mít špatně ...

RECENZE: Batohy Tactical Pro Tactical gen. II

Taktický batoh je vybavení, u kterého častým používáním přicházíte na stále nové nápady a ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...