Roll-out ruského bojového dronu S-70 Ochotnik

Roll-out ruského bojového dronu S-70 Ochotnik
S-70 Ochotnik (S-70-2; prosinec 2021) / Foto: Sjednocená letecká korporace OAK (Zvětšit)

V úterý náměstek ministra obrany Alexej Krivoručko navštívil Novosibirský letecký závod V. P. Čkalova (NAPO), který patří koncernu Suchoj. Při této příležitosti byl představen první letuschopný prototyp výkonného ruského bojového dronu S-70 Ochotnik.

Krivoručko si prohlédl první letuschopný prototyp S-70-2 (viz úvodní obrázek) a proces výroby druhého prototypu. Při příležitosti návštěvy došlo také o oficiálnímu roll-outu prototypu S-70-2.

„Vyvedení dronu [roll-out] ukazuje na dokončení montáže výrobku jako celku, jeho vybavení veškerým potřebným palubním zařízením a přechod ke komplexním pozemním zkouškám za účelem přípravy na první let,“ uvedl Krivoručko.

„Tento dron je vysoce autonomní systém a je schopen řešit širokou škálu úkolů individuálně, ve skupině i společně s pilotovanými letadly. Dron soustřeďuje působivé úspěchy podniků a organizací domácího obranného průmyslového komplexu, což umožnilo poskytnout funkční schopnosti, které nejsou horší a v řadě parametrů jsou lepší než nemnoho zahraničních protějšků,“ dodal Krivoručko. „Pouze země s rozvinutým leteckým průmyslem jsou schopny vyrábět drony této třídy a zajišťovat celý vývojový cyklus od návrhu až po výrobu, včetně provedení všech typů testů. Stejně jako vývoj a výroba veškerého potřebného pozemního a vzdušného vybavení. Bezpilotní letouny této třídy nelze sestavit z komponentů dostupných na trhu, jako je například řada zahraničních analogů.“

Dron S-70 má vzletovou hmotnost 20 tun (někde se uvádí 25 tun), měří na délku 14 metrů při rozpětí křídel 19 metrů. Dron dokáže údajně dosáhnout letové rychlosti až 1000 kilometrů za hodinu (někde se uvádí až 1400 kilometrů za hodinu).

První prototyp S-70-1 Ochotnik

Tento článek je součástí exkluzivního obsahu Armádních novin! Chci PREMIUM účet

Související články

Orion: Ruský „Predator“ poprvé spatřen se zbraněmi

Ruský deník Moskovskij komsomolec jako první ukázal fotografii ruského bezpilotního letadla Orion s ...

První snímky ruského úderného dronu S-70 Ochotnik-B

Včera se na ruské sociální sítí VK objevily první snímky vyvíjeného ruského dronu S-70 Ochotnik-B ...

Ruský bojový dron S-70 Ochotnik provedl svůj první let

Dle ruského ministerstva obrany v sobotu provedl svůj první let velký bojový dron S-70 Ochotnik ...

Společný let ruského letadla Su-57 a útočného dronu S-70 Ochotnik

Ruské ministerstvo obrany v pátek zveřejnilo video společného letu ruského víceúčelového stealth ...

Do diskuze PREMIUM článku mohou přispívat jen uživatelé s premium účtem.