VÁLKA NA UKRAJINĚ

VÁLKA NA UKRAJINĚ
Ukrajinská vlajka / depositphotos.com (Zvětšit)

Speciální diskuze o válce na Ukrajině.

FPV (First Person View) jsou nejúčinnější zbraní na ukrajinském bojišti. Jeden FPV dron v hodně pouze několik tisíc dolarů umí z boje vyřadit tank za miliony dolarů. FPV drony na bojišti chrání životy ukrajinské pěchoty. Můžete podpořit český projekt výroby FPV dronů pro ukrajinskou armádu na Vozím drony na Ukrajinu.

ODKAZ: Vozím drony na UkrajinuDárek pro Putina, AerorozvědkaCZ

Nahlásit chybu v článku


Zvýraznit příspěvky za posledních:

Vyhledávání platí pro hlavní příspěvky, ale zobrazena jsou vždy celá vlákna. Hodnoty vyhledání jsou: Klíčové slovo, autor a časové období. Hodnoty lze kombinovat.


 • greenBelt
  09:27 02.09.2022

  Ke vcerejdimu Kovandovi: Ruský militantní pravoslavný server Cargrad vyzdvihl správné názory českého ekonoma Lukáše ...Zobrazit celý příspěvek

  Ke vcerejdimu Kovandovi:

  Ruský militantní pravoslavný server Cargrad vyzdvihl správné názory českého ekonoma Lukáše Kovandy.

  https://twitter.com/alexandrmi... Skrýt celý příspěvek

  • samoempire
   09:38 02.09.2022

   Cargrad je čistý fašizmus.

   Cargrad je čistý fašizmus.

 • greenBelt
  09:09 02.09.2022

  Sankce nas posiluji: Ruská centraní banka poprvé od ledna zveřejnila výsledky bankovního sektoru. Od února zakázala zveřejňovat pravidelné zprávy. Poprvé za 7 let vykázal ...Zobrazit celý příspěvek

  Sankce nas posiluji:

  Ruská centraní banka poprvé od ledna zveřejnila výsledky bankovního sektoru. Od února zakázala zveřejňovat pravidelné zprávy. Poprvé za 7 let vykázal bankovní sektor na první plovinu r. 2022 ztráty 1.5 bilionu rublů "Zatím jsme ztratili málo krve. Kapitálová rezerva je 7 bilionů rublů."

  https://twitter.com/fbeyeee/st... Skrýt celý příspěvek

 • jj284b
  09:08 02.09.2022

  Tak ma napadlo, ide jesen, co znamena dazde a blato.. rozbahnena poda zvycajne znizuje efektivitu delostrelectva.. no moderne 155mm granaty pouzivaju proximity fuses.. tie by ...Zobrazit celý příspěvek

  Tak ma napadlo, ide jesen, co znamena dazde a blato.. rozbahnena poda zvycajne znizuje efektivitu delostrelectva.. no moderne 155mm granaty pouzivaju proximity fuses.. tie by nemali mat ziaden problem.. takze pripadna rasputica by mohla pomoct Ukrajincom aj v delostrelectve...Skrýt celý příspěvek

  • Tino
   09:25 02.09.2022

   ja mylsim, ze na juhu UA bude rasputica UA clekom vyhovovat, RUS presuny sa obmedzia na spevnene cesty, co otvara moznosti pre UA stranu volnejsieho pohybu v terene a utoky na ...Zobrazit celý příspěvek

   ja mylsim, ze na juhu UA bude rasputica UA clekom vyhovovat, RUS presuny sa obmedzia na spevnene cesty, co otvara moznosti pre UA stranu volnejsieho pohybu v terene a utoky na jednotky presuvajuce sa po cestach...samozrejme potrebna dekvatna technika a schopnosti , atie ale UA uz ukazaliSkrýt celý příspěvek

   • Haklang
    09:27 02.09.2022

    Tam pomohou i ty proximity fuse. Pro skřety bude i těžší dostat vše až k jednotkám. Je jedno, že to za řekou, pokud to není na frontě.

    Tam pomohou i ty proximity fuse. Pro skřety bude i těžší dostat vše až k jednotkám. Je jedno, že to za řekou, pokud to není na frontě.

  • Sergej7490
   09:51 02.09.2022

   Lenze tieto priblizovacie zapalovace sa celkom lahko rusia. Radioelektronicke rusice ich odpalia vysoko nad cielom.

   Lenze tieto priblizovacie zapalovace sa celkom lahko rusia. Radioelektronicke rusice ich odpalia vysoko nad cielom.

   • Haklang
    09:56 02.09.2022

    Možná, pokud je budou mít vojáci na frontě a jaká je pravděpodobnost, že je dostanou?

    Možná, pokud je budou mít vojáci na frontě a jaká je pravděpodobnost, že je dostanou?

  • greenBelt
   10:14 02.09.2022

   Je to špatné pro kohokoliv, kdo plánuje manévrovat a zásobovat svoje jednotky.

   Je to špatné pro kohokoliv, kdo plánuje manévrovat a zásobovat svoje jednotky.

 • Praskot
  09:04 02.09.2022

  Mordor za srpen obsadil 0,08% území UA při současném tempu postupu by obsadil zbytek země v roce 2105.
  https://twitter.com/IAPonomare...

  Mordor za srpen obsadil 0,08% území UA při současném tempu postupu by obsadil zbytek země v roce 2105.
  https://twitter.com/IAPonomare...

  • Misonek 76
   10:31 02.09.2022

   To preci nevadi :) putin rekl do konce zari rok nerekl. Takze pokud to bude do konce zari 2105 tak jde vse podle planu :) :) vazne jsou to idi.ti.

   To preci nevadi :) putin rekl do konce zari rok nerekl. Takze pokud to bude do konce zari 2105 tak jde vse podle planu :) :) vazne jsou to idi.ti.

 • Praskot
  08:56 02.09.2022

  Illia Ponomarenko a jeho článek o tankových silách Mordoru. https://kyivindependent.com/na... Kolik tanků má Rusko ...Zobrazit celý příspěvek

  Illia Ponomarenko a jeho článek o tankových silách Mordoru.
  https://kyivindependent.com/na...
  Kolik tanků má Rusko ve skutečnosti?

  Ruská invaze na Ukrajinu se již nyní zapsala do dějin jako největší tankový masakr, jaký Evropa zažila od druhé světové války.
  Bezohledný a neúspěšný bleskový útok Kremlu na Kyjev měl za následek ztrátu více než 1 000 tanků - během pouhých několika týdnů po 24. únoru. Do dubna se mnohá bojiště na severní Ukrajině proměnila v tankové hřbitovy s desítkami vypálených strojů, které ukrajinské protitankové oddíly vykuchaly. To je pro ruskou ofenzivní složku těžká rána, a to i vzhledem k početné armádě. V rozporu s ruskou propagandou jsou nechvalně známé velké zásoby sovětských tanků jen o málo větší než hromada šrotu nevhodného k použití v boji. Nelze však očekávat, že by Rusku v dohledné době kriticky došly zásoby tanků.
  Navzdory velkým ztrátám má Rusko stále dostatek strojů, aby mohlo pokračovat ve vedení války ještě několik let. Pro Ukrajinu je to další důvod, proč udělat vše pro to, aby se vyhnula vleklé, mnohaleté válce, na kterou má Kreml mnoho prostředků.

  Debakl
  Válka Ruska proti Ukrajině ukázala, že všechny spekulace o konci tankové éry byly poněkud předčasné. Hlavní bojové tanky nadále plní svou typickou úlohu: podporují pěchotu, stojí v čele útoků a využívají průlomů, přičemž mechanizovaná pěchota je následuje. Ukrajinská armáda, vedena nutností, rozšířila úlohu tanků v boji. Kvůli nedostatku polního dělostřelectva mnoho ukrajinských posádek cvičí nepřímou palbu na cíle mimo zorné pole tanku, ve stylu houfnic. Ruské síly mezitím stále spoléhají na tanky jako na hlavní prostředek soustředěné palebné podpory, a to i během městských bojů. Všudypřítomnost relativně levných a praktických protitankových zbraní, jako jsou dnes již legendární zbraně NLAW, které Ukrajině poskytla Velká Británie a které vysoce mobilní ukrajinské jednotky používají k přepadávání ruských konvojů, však rozhodující roli tanku dramaticky zpochybnila. Předseda sboru náčelníků štábů USA Mark A. Milley v polovině června uvedl, že mezinárodní společenství poskytlo Ukrajině 97 000 různých protitankových zbraní. Podle Milleyho je to "více protitankových systémů, než kolik je na světě tanků".

  Investice Západu do ukrajinských protitankových schopností vedly ke spektakulárnímu selhání ruských plánů na rychlé a výrazné rozvrácení Ukrajiny. Podle databáze Military Balance 2021 mělo Rusko na začátku své únorové invaze v plném rozsahu přibližně 3 330 operačních tanků (2 840 pro pozemní síly, 330 pro námořní pěchotu a 160 pro výsadkové síly). Databáze zahrnuje všechny typy tanků, které ruská armáda v současnosti používá, zejména T-72, T-80 a T-90 a jejich modifikace. Podle internetového investigativního projektu Oryx, který dokumentuje ztráty techniky v ruské válce, ztratilo Rusko k 1. září nejméně 994 tanků. Konfliktní zpravodajský tým, nezávislý ruský online monitor ozbrojených konfliktů, však odhaduje, že databáze Oryx pokrývá téměř 70 % celkové techniky ztracené v bojích oběma stranami, protože zahrnuje pouze plně ověřené ztráty - ne každé jednotlivé ukořistěné nebo zničené vozidlo je vyfotografováno a zdokumentováno. Na základě těchto odhadů Rusko ztratilo téměř 1 300 tanků, což představuje úctyhodných 40 % jeho celkového operačního tankového parku.

  Tento údaj se shoduje s květnovou zprávou CNN, která s odvoláním na nejmenovaného vysokého představitele americké obrany uvedla, že Rusko na Ukrajině ztratilo "téměř 1 000 tanků". Oficiální údaje poskytnuté ukrajinskou armádou jsou vyšší. K 1. září, tedy po šesti měsících plnohodnotné ruské války, Ukrajina údajně vyřadila 1 997 ruských tanků, což je téměř 60 % ruského operačního tankového parku. Na druhou stranu podle společnosti Oryx ukrajinská armáda ztratila 244 tanků, z nichž 125 bylo zničeno v boji a zbytek byl opuštěn nebo zabaven ruskými silami. Pokud se použije pravidlo Conflict Intelligence Team o 70 %, Ukrajina pravděpodobně ztratila více než 300 z téměř 800 tanků, které měla před 24. únorem. Ukrajina však má také tanky nedávno získané ze zahraničí, zejména z Polska, nebo ukořistěné z Ruska.

  Povstání z rzi
  I hrubý odhad, který poskytly údaje společnosti Oryx, ukazuje, že Rusko utrpělo těžkou ránu, pokud jde o technologickou kvalitu jeho tankového parku na Ukrajině. Rusko ztratilo minimálně 220 starších tanků T-72B a přibližně 270 svých pracovních verzí T-72B3/M upravených v roce 2010. Mezi mrtvými tanky je i nejméně 35 tanků T-80BVM a více než 20 tanků T-90A/M, které ukrajinští odborníci považují za nejmodernější a nejodolnější ruské typy tanků. Odhadované celkové ruské ztráty 1 300 strojů na Ukrajině zhruba odpovídají 14 plnohodnotným obrněným brigádám nebo 42 praporním taktickým skupinám (BTG). To představuje více tankových flotil než Spojené království, Francie, Německo a Itálie dohromady. Rusko má však stále k dispozici přibližně 2 000 tanků připravených k boji a také obrovské množství tanků ve skladech. Databáze Military Balance 2021 uvádí, že v ruských skladech se nachází přibližně 10 200 tanků, včetně různých T-72, 3 000 T-80 a 200 T-90. Publikace databáze z roku 2016 rovněž uvádí, že Rusko má ve skladech zhruba 2 800 tanků T-55 (první typ tanku z 50. let 20. století, který byl vybaven systémem ochrany proti jaderným zbraním) ze studené války, a dále 2 500 tanků T-62 a 2 000 tanků T-64. To znamená, že Rusko může mít přibližně 17 300 tanků vyrobených od konce 50. let do současnosti.

  Pravděpodobně má - na papíře.

  Ve skutečnosti nikdo - pravděpodobně ani Rusko - přesně neví, kolik z těchto odhadovaných tisíců se může vynořit z naftalínů a být znovu zprovozněno.

  Jediný způsob, jak to potvrdit, je spočítat tanky na ruských základnách. Analýza satelitních snímků 19 ruských vojenských skladů, které se nacházejí převážně východně od ruského pohoří Ural, provedená ukrajinským vojenským zpravodajským portálem Ukrainian Military Center, odhaduje, že 2299 tanků se zdá být nepojízdných. Jsou skladovány na volném prostranství po celá desetiletí a v podstatě se jedná o hromady zrezivělého šrotu, který není připraven k ničemu jinému než k likvidaci. Dalších odhadem 1 304 strojů je považováno za stroje v pochybném stavu.
  "Jedná se o tanky, které mohou být potenciálně obnoveny v zařízeních pro údržbu nádrží," napsal web 22. srpna. "Ale musely by být naloženy na vlak, převezeny do určité tankovny, vyloženy, odvezeny do určité dílny a pak prozkoumány, zda nemají závady. Následuje hledání vhodných dílů, z nichž některé se již nevyrábějí nebo vyžadují nové výrobní postupy." "To by zabralo spoustu času," uzavírá zpráva. Dalších 2 075 tanků se zdá být obnovitelných, ačkoli některé z nich by pravděpodobně musely být odvezeny do továren na výrobu tanků. Odhaduje se, že 886 cisteren je efektivně uskladněno a pravděpodobně budou plně funkční. Na mnoha ruských základnách jsou také hangáry, v nichž může být uloženo až kolem 1 330 tanků - v neznámém stavu a množství.

  Na Ukrajině již byla k vidění řada starých restaurovaných T-62 a T-62M. Jak naznačuje ukrajinské vojenské centrum, tyto T-62 by mohly být v lepším stavu než mnohé uskladněné T-72 nebo T-80 - a to je pravděpodobně důvod, proč se Rusko rozhodlo je rychle vyřadit z výzbroje a poslat na Ukrajinu. Tanky uskladněné v Rusku (a také na Ukrajině) byly vystaveny špatným podmínkám, rabování a kanibalizaci - kdy je tank opravován na úkor jiných tanků, z nichž jsou demontovány části. To platí zejména pro tanky T-72, takže mnohé z nich pravděpodobně nejsou v příliš dobrém stavu. Vzhledem k probíhajícím západním sankcím zaměřeným na hi-tech komponenty bude mít Rusko pravděpodobně potíže s opravou a modernizací svých strojů. Je tedy možné, že pokud bude Rusko pokračovat ve vedení rozsáhlé války na Ukrajině, uvidíme mnoho starších strojů, jako jsou rané verze T-72 nebo T-80. Celkově má Rusko nejméně 2 000 potenciálně obnovitelných tanků, což znamená, že mu během války na Ukrajině nedojdou - i kdyby mělo své relikty z počátku 60. let minulého století stáhnout.

  Rusko má však i alternativní zdroje: Režim běloruského diktátora Alexandra Lukašenka vlastní více než 500 modernizovaných tanků T-72.Skrýt celý příspěvek

  • jj284b
   09:03 02.09.2022

   troska sranda preklad... cisterny, nadrze... pritom je to vsetko tank...

   troska sranda preklad... cisterny, nadrze... pritom je to vsetko tank...

   • Praskot
    09:05 02.09.2022

    A to dělám přes https://www.deepl.com/translat... Google je ještě horší :-D

    A to dělám přes https://www.deepl.com/translat... Google je ještě horší :-D

    • Phantomiux
     09:13 02.09.2022

     Treba niektoré zlé preklady ešte manuálne opraviť v tom výstupnom okne. Je to aj forma spätnej väzby, aby Deepl program vedel, že ak sa v texte nachádza veľa T-72, tak preklad ...Zobrazit celý příspěvek

     Treba niektoré zlé preklady ešte manuálne opraviť v tom výstupnom okne. Je to aj forma spätnej väzby, aby Deepl program vedel, že ak sa v texte nachádza veľa T-72, tak preklad slova "tank" bude na 90% "tank" a nie "cisterna, nádrž..."Skrýt celý příspěvek

   • Haklang
    09:09 02.09.2022

    Ono je to v podstatě pravda, první krycí jméno pro tank bylo Water Carrier, ale to bylo dlouhé a zkratka jim moc "nevoněla" tak to překřtili na nádrž...

    Ono je to v podstatě pravda, první krycí jméno pro tank bylo Water Carrier, ale to bylo dlouhé a zkratka jim moc "nevoněla" tak to překřtili na nádrž...

   • leir
    09:13 02.09.2022

    Translátor...

    Translátor...

   • KptJarek
    12:00 02.09.2022

    Ano, špatný překlad může občas způsobit i nechtěné potíže. Jednoho známého si nedávno předvolali na finanční úřad s tím, že má velký problém. Na místě zjistil, že prý neoprávněnè ...Zobrazit celý příspěvek

    Ano, špatný překlad může občas způsobit i nechtěné potíže. Jednoho známého si nedávno předvolali na finanční úřad s tím, že má velký problém. Na místě zjistil, že prý neoprávněnè obchoduje s válečným materiálem. Úřednice mu s vážnou tváří vyčetla, že někam na Blízký východ vyvezl "10 nerezových tanků". Přitom se jednalo o vybavení pro budování místního pivovaru - nerezové nádrže. :)Skrýt celý příspěvek

  • major
   09:26 02.09.2022

   Poznámka o Bielorusku je zaujímavá. Ak/až sa začnú na bojisku objavovať v ruských rukách bieloruské tanky, tak to bude ďalší míľnik konfliktu.

   Poznámka o Bielorusku je zaujímavá. Ak/až sa začnú na bojisku objavovať v ruských rukách bieloruské tanky, tak to bude ďalší míľnik konfliktu.

   • Excelent
    09:47 02.09.2022

    Jestli v Běloruských tancích budou rusové, tak to znamená, že Bělorusko nebude do konce konfliktu zapojeno - nebude mít ty tanky...

    Jestli v Běloruských tancích budou rusové, tak to znamená, že Bělorusko nebude do konce konfliktu zapojeno - nebude mít ty tanky...

  • Desertfremen
   10:17 02.09.2022

   To znamená že s cca 3500 tankov u aktívnych jednotiek Mordor stratil za 6 mesiacov 1500 - zostalo mu 2000. Ak by vojna trvala ďalších 6 mesiacov (čo asi aj bude) tak by po roku ...Zobrazit celý příspěvek

   To znamená že s cca 3500 tankov u aktívnych jednotiek Mordor stratil za 6 mesiacov 1500 - zostalo mu 2000. Ak by vojna trvala ďalších 6 mesiacov (čo asi aj bude) tak by po roku vojny Mordoru ostalo cca 500 tankov u aktívnych jednotiek a to by znamenalo koniec akejkoľvek ďalšej ofenzíve zo strany Mordoru. Nemôžu totiž všetky tanky a vojenské jednotky poslať na Ukrajinu - určité minimálne množstvo si musia nechať doma v pohotovosti na ochranu vlastného územia.

   Dajme tomu že Mordor za jeden rok dokáže oživiť ďalších 2000 tankov do bojaschopného stavu (z tých 10 tisíc čo má v uloženkových "skladoch") - na rok 2023 bude mať pre Ukrajinské bojisko prevažne tieto tanky, to znamená T-72B a T-80BV (obidva typy boli zaradené do výzbroje v roku 1985)...
   čo z toho vyplýva? že Ukrajina musí vydržať do konca roku 2023 (to je môj odhad že vtedy Mordoru dôjde technika a fronta skolabuje, a potom to bude mať rýchly spád. My tiež musíme vydrťžať do konca roku 2023 s tvrdými sankciami a nepoľaviť a neuhnúť. Aj keby sme mali dať 50% percent príjmu na energie.Skrýt celý příspěvek

   • jj284b
    10:42 02.09.2022

    na co ale tato matematika tak trocha zabuda, je vycvik brancov... nemozu poslat vsetky tanky na Ukrajinu, lebo nebudu mat ako cvicit brancov... preto napr na Vostoku boli vo velkej ...Zobrazit celý příspěvek

    na co ale tato matematika tak trocha zabuda, je vycvik brancov... nemozu poslat vsetky tanky na Ukrajinu, lebo nebudu mat ako cvicit brancov... preto napr na Vostoku boli vo velkej vacsine jednotky brancov, kontraktniky su na Ukrajine...Skrýt celý příspěvek

 • jj284b
  08:53 02.09.2022

  a vraj v rusku nemaju prakticke sporty.... sutaz v kopani hrobov...

  https://twitter.com/Gerashchen...

  a vraj v rusku nemaju prakticke sporty.... sutaz v kopani hrobov...

  https://twitter.com/Gerashchen...

  • Dusanh
   12:41 02.09.2022

   Zdá se mi to, nebo je v čase 0:11-020 vidět zlá nacistická - a nyní i NATO - lopata Fiskars?

   Zdá se mi to, nebo je v čase 0:11-020 vidět zlá nacistická - a nyní i NATO - lopata Fiskars?

 • Profesor
  08:48 02.09.2022

  3. série kvalitních fotek z Army-2022:

  https://www.vitalykuzmin.net/...

  Poznej svého nepřítele - ten web stojí za prohlédnutí celý.

  3. série kvalitních fotek z Army-2022:

  https://www.vitalykuzmin.net/...

  Poznej svého nepřítele - ten web stojí za prohlédnutí celý.

  • Jan Grohmann
   09:07 02.09.2022

   Pěkné fotky. Ale pozor na to, která technika je zavedená, čeká ji masové zavedení a která technika jsou pouze demonstrátory, prototypy, nebo která je zavedena v nevýznamném ...Zobrazit celý příspěvek

   Pěkné fotky. Ale pozor na to, která technika je zavedená, čeká ji masové zavedení a která technika jsou pouze demonstrátory, prototypy, nebo která je zavedena v nevýznamném množství (BMPT-72).
   Nejvíce mediální a propagandistické pozornosti často má ta technika, která nebude nikdy zavedena do výzbroje ruské armády, a slouží jen jako PR výrobce. Pamatuje na kanon ráže 57 mm na Armatě, BVP-3. Kde je tomu konec? :)
   Páteř ruských pozemních sil tvoří a budou minimálně další dekádu tvořit BVP-2 a BTR-82A.Skrýt celý příspěvek

   • Profesor
    12:04 02.09.2022

    Jasně. Rusko je typické stavbou "nadějných" prototypů, které pak nedokáže sériově vyrábět. Ale v některých případech to může posloužit jako inspirace pro země, které by něco ...Zobrazit celý příspěvek

    Jasně. Rusko je typické stavbou "nadějných" prototypů, které pak nedokáže sériově vyrábět. Ale v některých případech to může posloužit jako inspirace pro země, které by něco podobného dokázaly produkovat. A taky to dává obrázek o ruském uvažování v oblasti vojenské techniky. Mě ty fotky taky zajímají jako modeláře.Skrýt celý příspěvek

  • raven66
   12:28 02.09.2022

   Inak tie ruska u pochodujucich pod nosom tiez nieco napovedia dost o moralke a poslusnsti v russkej armade.

   Inak tie ruska u pochodujucich pod nosom tiez nieco napovedia dost o moralke a poslusnsti v russkej armade.

 • Heretic
  08:48 02.09.2022

  https://www.defensenews.com/gl... Doufám, že to tady ještě nebylo. Slováci se dohodli s ...Zobrazit celý příspěvek

  https://www.defensenews.com/gl...

  Doufám, že to tady ještě nebylo.

  Slováci se dohodli s Finskem na nákupu 76 Patrií.Skrýt celý příspěvek

  • Sergej7490
   09:59 02.09.2022

   Je na to samostatna tema :-)

   Je na to samostatna tema :-)

 • night
  08:21 02.09.2022

  Počet vyradených ruských tankov podľa UA je 2009/na Oryxe zatiaľ 994 ale aj tam je tisícka na spadnutie. V posledných dňoch pribúdajú zaujímavým tempom aj zničené obrnené ...Zobrazit celý příspěvek

  Počet vyradených ruských tankov podľa UA je 2009/na Oryxe zatiaľ 994 ale aj tam je tisícka na spadnutie.

  V posledných dňoch pribúdajú zaujímavým tempom aj zničené obrnené vozidlá a delostrelectvo.
  https://www.facebook.com/photo... Skrýt celý příspěvek

  • Jan Grohmann
   08:31 02.09.2022

   Důležité připomenutí - to jsou pouze ty 100% potvrzené. Reálné ztráty jsou jistě vyšší. Ne každý odpal Javelinu, pancéřovky, výbuch protitankové miny, výstřel z ukrajinského tanku ...Zobrazit celý příspěvek

   Důležité připomenutí - to jsou pouze ty 100% potvrzené. Reálné ztráty jsou jistě vyšší. Ne každý odpal Javelinu, pancéřovky, výbuch protitankové miny, výstřel z ukrajinského tanku nebo akce ukrajinského dělostřelectva jsou obrazově zaznamenány.
   Pak počítejte ještě ty poškozené, které čekají na opravu, pro které nejsou náhradní díly.
   Podle mě může jít klidně o 1500 tanků, o které Rusové trvale nebo dlouhodobě přišli.Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    08:56 02.09.2022

    Tak už jen množství techniky co i opravitelne museli nechat na území, ze kterého se museli stáhnout musí být obrovské.

    Tak už jen množství techniky co i opravitelne museli nechat na území, ze kterého se museli stáhnout musí být obrovské.

  • axoloth
   08:34 02.09.2022

   podla minusrus.com je ich "iba" 1997, ale predpokladam,ze sa tam dnes doplnia

   podla minusrus.com je ich "iba" 1997, ale predpokladam,ze sa tam dnes doplnia

 • Spalda
  07:55 02.09.2022

  gen. Šedivý o současné situaci.
  https://tv.idnes.cz/rozstrel/r...

  gen. Šedivý o současné situaci.
  https://tv.idnes.cz/rozstrel/r...

 • Tino
  07:06 02.09.2022

  geolokacia vcerajsie video, vzdavajuci sa rus, bolo to v Chersonej oblasti

  https://twitter.com/fish20069/...

  geolokacia vcerajsie video, vzdavajuci sa rus, bolo to v Chersonej oblasti

  https://twitter.com/fish20069/...

 • Alchen
  07:03 02.09.2022

  https://mobile.twitter.com/mhm...

  Aj zo severu sa podarilo oslobodiť nejaké dediny. Tam vyzerá byť ten prielom väčší ako pri Inhultsi.

  https://mobile.twitter.com/mhm...

  Aj zo severu sa podarilo oslobodiť nejaké dediny. Tam vyzerá byť ten prielom väčší ako pri Inhultsi.

 • lm524a
  07:02 02.09.2022

  Až udeří sankce naplno skončí Rusko jako Venezuela. Jak bude vypadat Ruský obchod s Indií a Čínou.

  https://www.youtube.com/watch?...

  Až udeří sankce naplno skončí Rusko jako Venezuela. Jak bude vypadat Ruský obchod s Indií a Čínou.

  https://www.youtube.com/watch?...

  • salatnik
   08:13 02.09.2022

   No som zvedavý, so sankciami sa už toho hodne nasľubovalo.

   No som zvedavý, so sankciami sa už toho hodne nasľubovalo.

   • RobS
    08:22 02.09.2022

    Když někoho vyhodí z práce, tak to neznamená, že hned druhý den umře hlady. Ne?

    Když někoho vyhodí z práce, tak to neznamená, že hned druhý den umře hlady. Ne?

    • salatnik
     08:41 02.09.2022

     No u nás by už boli nepokoje v takom prípade, našu spoločnosť by to rozvrátilo.

     No u nás by už boli nepokoje v takom prípade, našu spoločnosť by to rozvrátilo.

     • lm524a
      08:48 02.09.2022

      Myslím že máte pravdu oba. Nevím jak funguje Ruský sociální systém a jak dlouho to lidi vydrží na 1/3 mzdy, ale zase srovnávat to se situací u nás taky není úplně košér. My jsme ...Zobrazit celý příspěvek

      Myslím že máte pravdu oba. Nevím jak funguje Ruský sociální systém a jak dlouho to lidi vydrží na 1/3 mzdy, ale zase srovnávat to se situací u nás taky není úplně košér. My jsme prostě jiní, jiní jsou třeba i ve Francii, tam by byly ve městech minimálně barikády.Skrýt celý příspěvek

  • samoempire
   08:43 02.09.2022

   Normální lidé vědí že sankce nefungují hned. Jednak Rusko se na podobnou situaci pripravovali dobře. Za druhé ceny surovin jsou snad nejvyšší v historii. Mám bývalé kolegy v ...Zobrazit celý příspěvek

   Normální lidé vědí že sankce nefungují hned. Jednak Rusko se na podobnou situaci pripravovali dobře. Za druhé ceny surovin jsou snad nejvyšší v historii.
   Mám bývalé kolegy v Moskvě. Ti jsou názoru že Rusové mají chuť a prostředky na válku do konce roku. Pak se máme připravit na výčitky kvůli tomu že zapad nechce sednout k jednacímu stolu. Uvidíme.Skrýt celý příspěvek

   • salatnik
    08:47 02.09.2022

    Tak potom ti odporúčam sa vrátiť v čase pol roka dozadu, pozrieť si všetky novinové články a vyjde ti, že asi všetci vtedy neboli normálni, lebo vypnutie SWIFTu sa napríklad ...Zobrazit celý příspěvek

    Tak potom ti odporúčam sa vrátiť v čase pol roka dozadu, pozrieť si všetky novinové články a vyjde ti, že asi všetci vtedy neboli normálni, lebo vypnutie SWIFTu sa napríklad prirovnávalo k ekonomickej jadrovej bombe, že to znefunkční podnikanie ihneď apod.Skrýt celý příspěvek

    • Haklang
     09:03 02.09.2022

     To je proto, že většina lidí vůbec netuší co SWIFT je. V podstatě je to jen zašifrovaná a bezpečná chatovací linka mezi bankami, reálně se peníze převádí jinak. Takže SWIFTem se ...Zobrazit celý příspěvek

     To je proto, že většina lidí vůbec netuší co SWIFT je. V podstatě je to jen zašifrovaná a bezpečná chatovací linka mezi bankami, reálně se peníze převádí jinak. Takže SWIFTem se jen pošle informace/pokyn, co chce jedna banka udělat a ta druhá to potom udělá buď mezi účty vedenými u ní nebo přes vypořádací centrum (u nás CERTIS pro korunové platby). Ten pokyn lze napsat i jinak, je to jen komplikovanější a dražší (a pomalejší).
     To vyloučení ze SWIFTu je tedy komplikace pro jejich banky, které tak nemohou standardní procedurou provádět transakce a udělají jich tedy míň (nejsou-li na sankčním seznamu, pak neudělají nic).
     Sankce bych přirovnal k úderům na trup v boxu/MMA, většinou zápasníka nevyřadí, ale berou mu "vzduch", takže každý pohyb stojí více energie a je postupně vyčerpáván. Srovnej s Plánem Anakonda za války Severu proti Jihu, kde Jih taky vydržel dlouho, ale blokáda (to samé co sankce, jen ostřejší) by je porazilo jen o něco později. Nebo Operation Starvation proti Japonsku 1945, kde sami Japonci přiznávají, že i bez atomovek by nevydrželi o moc déle. Prostě to chvilku trvá, než se vyčerpají veškeré rezervy.Skrýt celý příspěvek

     • salatnik
      09:17 02.09.2022

      Ale žiadna ekonomická jadrová bomba. Ani výbuch sa nestal. Ruské podniky pokračovali ďalej, ich náhrada fungovala. To rýchlejšie zasahuje embargo, čo je zbraň určená na dlhšie ...Zobrazit celý příspěvek

      Ale žiadna ekonomická jadrová bomba. Ani výbuch sa nestal. Ruské podniky pokračovali ďalej, ich náhrada fungovala. To rýchlejšie zasahuje embargo, čo je zbraň určená na dlhšie obdobie, čo je smutné, respektíve vytriezvenie z predstáv čo všetko znesie ruská ekonomika. Ja by som sa proste nato nespoliehal, najlepšia cesta je poraziť ich na bojovom poli a teda zmnohonásobiť vojenské dodávky na Ukrajinu.Skrýt celý příspěvek

     • Haklang
      09:25 02.09.2022

      salatnik: Ale o ekonomické atomové bombě mluvili jen politici a novináři, kteří tomu nerozumí. Ani většina ekonomů neví, co SWIFT je a jak funguje - i když se zeptáš v bance, tak ...Zobrazit celý příspěvek

      salatnik: Ale o ekonomické atomové bombě mluvili jen politici a novináři, kteří tomu nerozumí. Ani většina ekonomů neví, co SWIFT je a jak funguje - i když se zeptáš v bance, tak to bude vědět jen hrstka lidí, zpravidla na back-office.
      Jasně, že embargo je efektivnější a dodávky zbraní ještě víc, ale pomysli na to, jak by se skřetům válčilo, kdybychom jim to vůbec nekomplikovali. Ona válka obecně ekonomiku vyčerpává a pokud ji beru vzduch, tak se celý proces akceleruje. Takže i ty sankce přispívají k porážce Mordoru.
      Ono se ostatně podívej na Německo v WWI. To bylo v plné blokádě a vydrželo celé 4 roky, ale v roce 1918 už v podstatě ekonomicky nemohlo dál. Bez blokády by bylo bojeschopné mnohem déle.Skrýt celý příspěvek

     • salatnik
      09:33 02.09.2022

      Haklang, mne nemusíš vysvetľovať účinok sankcií, ja tu len vravím, že optimistických predpokladov bolo už na tony ako zaúčinkujú silne a rýchle. Preto je na mieste skepticizmus, ...Zobrazit celý příspěvek

      Haklang, mne nemusíš vysvetľovať účinok sankcií, ja tu len vravím, že optimistických predpokladov bolo už na tony ako zaúčinkujú silne a rýchle. Preto je na mieste skepticizmus, keď sa objavujú zase nejaké optimistické správy o rýchlom a silnom účinku sankcií ;)
      A ako by sa Rusom bojovalo, keby nemali odpojený SWIFT, no asi rovnako.Skrýt celý příspěvek

     • Haklang
      10:00 02.09.2022

      slatnik: V pohodě. Já si nikdy iluze o rychlosti sankcí nedělal. Jen je nutné zdůraznit, že bez nich by se skřetům bojovalo lépe. Minimálně by snáze doplňovali techniku a to včetně ...Zobrazit celý příspěvek

      slatnik: V pohodě. Já si nikdy iluze o rychlosti sankcí nedělal. Jen je nutné zdůraznit, že bez nich by se skřetům bojovalo lépe. Minimálně by snáze doplňovali techniku a to včetně spojovací. také by se jim mohla zlepšit logistika (za půl roku ty pákový nakladače prostě dovezeš. Oni by je možná dovezli i teď, ale s komplikacema při placení to není tak jednoduché.Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    09:01 02.09.2022

    Vám snad přijde, že by se Rusko predzasobilo věcmi pro případ sankcí? To co se tam děje, spise vypadá, že počítali z akcí max na týden jako u Krymu. Ale operace už trvá cca 26 ...Zobrazit celý příspěvek

    Vám snad přijde, že by se Rusko predzasobilo věcmi pro případ sankcí?

    To co se tam děje, spise vypadá, že počítali z akcí max na týden jako u Krymu. Ale operace už trvá cca 26 tydnu, a konec v nedohlednu.Skrýt celý příspěvek

    • liberal shark
     10:15 02.09.2022

     No, určitě se předzásobili penězi a zlatem.

     No, určitě se předzásobili penězi a zlatem.

     • Jirosi
      10:31 02.09.2022

      Ani moc ne, k množství zlata a objemu zařazených peněz sakcemi.

      Ani moc ne, k množství zlata a objemu zařazených peněz sakcemi.

     • liberal shark
      13:38 02.09.2022

      to Jirosi Asi soudruzi tak úplně nečekali, že jim kolektivní Západ všechny ty devizové rezervy ve svých bankách zmrazí a na nákup zlata vyhlásí embargo, takže si z něj můžou ...Zobrazit celý příspěvek

      to Jirosi
      Asi soudruzi tak úplně nečekali, že jim kolektivní Západ všechny ty devizové rezervy ve svých bankách zmrazí a na nákup zlata vyhlásí embargo, takže si z něj můžou nadělat knoflíky :-).Skrýt celý příspěvek

  • Mortles
   10:38 02.09.2022

   Joe Blogs je trochu přehnaně negativní (očekává velké kolapsy), ale jinak jeho analýza není vůbec špatná.

   Joe Blogs je trochu přehnaně negativní (očekává velké kolapsy), ale jinak jeho analýza není vůbec špatná.

 • waggon
  06:45 02.09.2022

  Z kraje týdne jsem tu komentoval, že aktivita proruských trollů je na tomto webu extrémně nízká, což mnozí komentovali, že na zdejším foru to vzhledem ke znalostem a kritickému ...Zobrazit celý příspěvek

  Z kraje týdne jsem tu komentoval, že aktivita proruských trollů je na tomto webu extrémně nízká, což mnozí komentovali, že na zdejším foru to vzhledem ke znalostem a kritickému myšlení zdejších diskutérů mají trollové velmi těžké, ale evidentně v Petrohradě se nevzdávají a tak za posledních 24 hodin tu máme následující trollí aktivitu:

  ma_szarik – 1 komentář (nový ale evidentně velmi slabý troll, co získal reordní počet mínusek
  Copy – 19 komentářů
  Marky – 7 komentářů

  Honorujte je dle svých možnosti bud na ukrajinské velvyslanectví či an akci „sanitky pro Ukrajinu“.Skrýt celý příspěvek

  • lm524a
   06:53 02.09.2022

   Já to beru jako důkaz že se UA daří, jinak aktivita je od středy hodně vysoká i na jiných fórech.

   Já to beru jako důkaz že se UA daří, jinak aktivita je od středy hodně vysoká i na jiných fórech.

   • Oromis
    06:57 02.09.2022

    Součást ruský kampaně na téma "ofenziva selhala"

    Součást ruský kampaně na téma "ofenziva selhala"

    • VictorAlphaCharlie
     07:10 02.09.2022

     A jak se ukáže že ne, tak začnou tlačit: Musíme se dohodnout!!

     A jak se ukáže že ne, tak začnou tlačit: Musíme se dohodnout!!

   • Jamajcan
    07:36 02.09.2022

    Já bych řekl že se tu zapomnělo na pravidlo"nekrmit trolly"

    Já bych řekl že se tu zapomnělo na pravidlo"nekrmit trolly"

    • waggon
     07:39 02.09.2022

     Přesně, to se tady snažím šířit neustále. Stačí, když jeden člověk danému trollu vyvrátí jeho nesmysly, ostatní jej nakrmí minuskama.

     Přesně, to se tady snažím šířit neustále. Stačí, když jeden člověk danému trollu vyvrátí jeho nesmysly, ostatní jej nakrmí minuskama.

    • lm524a
     07:41 02.09.2022

     Dám mínus a ignoruju (a že je to občas velmi těžké je neposlat s těma kecama někam).

     Dám mínus a ignoruju (a že je to občas velmi těžké je neposlat s těma kecama někam).

    • Jirka318
     11:15 02.09.2022

     "Já bych řekl že se tu zapomnělo na pravidlo"nekrmit trolly" - Nedobře se na to díváte. Více krmení trollů - více trollích příspěvků - více peněz pro Ukrajinu a na sanitky. Když ...Zobrazit celý příspěvek

     "Já bych řekl že se tu zapomnělo na pravidlo"nekrmit trolly"

     - Nedobře se na to díváte. Více krmení trollů - více trollích příspěvků - více peněz pro Ukrajinu a na sanitky. Když nebudu krmit prasátko, taky se jitrnic nedočkám :-)Skrýt celý příspěvek

  • Verdon
   07:59 02.09.2022

   To je taková úleva, mít možnost si to bláto zablokovat. Za těch pár kaček za premium účet to stojí. Markyho blokuju až teď, ale rozbor jazyka jeho příspěvků nenechává nikoho na ...Zobrazit celý příspěvek

   To je taková úleva, mít možnost si to bláto zablokovat. Za těch pár kaček za premium účet to stojí. Markyho blokuju až teď, ale rozbor jazyka jeho příspěvků nenechává nikoho na pochybách, že to buď není Čech nebo je to tupec, případně obojí.
   A fakt mě štve ta spousta zbytečných reakcí. Krmení je skoro stejný přestupek jako trolení.
   Díky za statistiku, mám to nastaveno na jedno euro za trolí koment.Skrýt celý příspěvek

   • Phantomiux
    09:18 02.09.2022

    Tak na Slovensku sa dosť často ukazuje, že niektorí ľudia majú problémy nielen s diktátom z Bruselu, ale súčasne aj s diktátom zo slovenčiny...

    Tak na Slovensku sa dosť často ukazuje, že niektorí ľudia majú problémy nielen s diktátom z Bruselu, ale súčasne aj s diktátom zo slovenčiny...

 • waggon
  06:38 02.09.2022

  Sice starší událost, ale i tak potěší, že byl zničen ruský T-72B3 Obj. 2016 https://twitter.com/UAWeapons/... Ale tohle nepotěší - zničený ukrajinský ...Zobrazit celý příspěvek

  Sice starší událost, ale i tak potěší, že byl zničen ruský T-72B3 Obj. 2016 https://twitter.com/UAWeapons/...
  Ale tohle nepotěší - zničený ukrajinský protivzdušný systém 9A33B Osa https://twitter.com/UAWeapons/...
  Ukrajinská 93. mechanizovaná brigáda začátkem srpna zničila ruský BMP-2 https://twitter.com/UAWeapons/...
  A tento zničený ruský BMP-3 je nová událost. https://twitter.com/UAWeapons/...
  Ještě jedna zajímavost - houfnice L119 ráže 105mm, které Ukrajině darovala Velká Británie, mají původ v Austrálii - poté, co byly vyřazeny z provozu v Austrálii, byly prodány britské společnosti a poté zřejmě zakoupeny vládou Spojeného království speciálně pro ukrajinskou armádu. https://twitter.com/UAWeapons/...
  Úsměvnou akci provedli Anonymous, někdo hacknul YandaxTaxi a objednal všechny dostupné taxíky na Kutuzov Prospect v Moskvě https://twitter.com/AnonOpsSE/... Skrýt celý příspěvek

 • Horny
  00:19 02.09.2022

  Nechápu co na té Prima CNN blbnou. Takovému tak maximálně uvařit čaj a ne zvát do ...Zobrazit celý příspěvek

  Nechápu co na té Prima CNN blbnou. Takovému tak maximálně uvařit čaj a ne zvát do studia.

  https://cnn.iprima.cz/drulak-n... Skrýt celý příspěvek

  • copy
   00:21 02.09.2022

   Blbnou? Proč?

   Blbnou? Proč?

   • Jan Padesátýpátý
    01:12 02.09.2022

    Tohle jsou první dva články před invazí od Druláka, na které jsem teď v rychlosti narazil. Drulák 4.2.2022 "Myslím si, že tam Američané rozjeli nějakou geopolitickou hru. Cílem ...Zobrazit celý příspěvek

    Tohle jsou první dva články před invazí od Druláka, na které jsem teď v rychlosti narazil.

    Drulák 4.2.2022
    "Myslím si, že tam Američané rozjeli nějakou geopolitickou hru. Cílem Američanů je zaměstnat Rusy, podle osvědčené úvahy: Čím víc problémů Rusko má, tím líp pro Ameriku. Já tomu z amerického hlediska celkem rozumím. Ale my, kdo žijeme v Evropě, nedaleko od ohniska napětí, my něco takového tak úplně nepotřebujeme. Myslím, že Putin nemá zájem obsadit Ukrajinu."
    https://www.echo24.cz/a/SkztZ/...
    17.12.2021
    "Po druhé, od Rusov nemožno očakávať, že sa budú nečinne prizerať, ako potenciálni nepriatelia obsadzujú severné pobrežie Čierneho mora a dodávajú na Ukrajinu zbraňové systémy, ktoré môžu ohroziť ruské mestá. Keď sa v šesťdesiatych rokoch Američania dozvedeli, že Sovieti presúvajú jadrové zbrane na Kubu, tiež to považovali za dôvod na vojnu a donútili Chruščova, aby sa stiahol."
    http://srspol.sk/clanek-hrozba... Skrýt celý příspěvek

    • Horny
     09:49 02.09.2022

     Nedokážu se rozhodnout, jestli je to "jenom" dezolát, nebo přímo placený agent. Nejspíš to poznáme až podle toho, jestli v případě zhroucení severní asie bude trolit dál, nebo si ...Zobrazit celý příspěvek

     Nedokážu se rozhodnout, jestli je to "jenom" dezolát, nebo přímo placený agent. Nejspíš to poznáme až podle toho, jestli v případě zhroucení severní asie bude trolit dál, nebo si dá (po vyschnutí případného penězovodu) pohov.Skrýt celý příspěvek

  • copy
   00:34 02.09.2022

   Je dobré přece dát slovo i lidem, kteří nezdílejí mainstem názor. Jsou tu lidé, kteří si i takový názor rádi vyslechnou a třebas s ním i nemusí souhlasit. Nebo je lepší zvát jen ty ...Zobrazit celý příspěvek

   Je dobré přece dát slovo i lidem, kteří nezdílejí mainstem názor.
   Jsou tu lidé, kteří si i takový názor rádi vyslechnou a třebas s ním i nemusí souhlasit.
   Nebo je lepší zvát jen ty co tvrdí, že UA vyhraje a vše bude OK, a utvrzovat se jen a jen v tomto názoru?Skrýt celý příspěvek

   • Jan Padesátýpátý
    00:56 02.09.2022

    :) Hlavně objektivnost. Pět minut pro pana Žida, pět minut pro pana Hitlera.

    :) Hlavně objektivnost. Pět minut pro pana Žida, pět minut pro pana Hitlera.

    • Danik
     01:07 02.09.2022

     Jj, zeptat se na názor znásilněné ženy a pak i toho co jí znásilnil. Vyrovnanost přeci musí být a pravda je určitě někde uprostřed. :-)

     Jj, zeptat se na názor znásilněné ženy a pak i toho co jí znásilnil. Vyrovnanost přeci musí být a pravda je určitě někde uprostřed. :-)

     • Jan Padesátýpátý
      01:14 02.09.2022

      Tak Drulák není přímo ten kdo znásilnil, je to jeho obhájce.

      Tak Drulák není přímo ten kdo znásilnil, je to jeho obhájce.

     • Danik
      01:21 02.09.2022

      Já to napsal obrazně, ne jako přímou analogii k situaci. Ale ano máš pravdu. V tomto případě je Drulák ten vylízaný lobotom, který přijde a řekne, že ta žena určitě přehání, že by ...Zobrazit celý příspěvek

      Já to napsal obrazně, ne jako přímou analogii k situaci. Ale ano máš pravdu.

      V tomto případě je Drulák ten vylízaný lobotom, který přijde a řekne, že ta žena určitě přehání, že by si to měla vlastně užít, že se zase tak nic moc nestalo, že neměla být oblečená tak vyzývavě a že vlastně fandí tomu hovadu co ji znásilnilo a pravda je někde uprostřed, takže by jsme ho neměli tak příkře kritizovat a ani ho vlastně tak ošklivě zatracovat...

      A to jsou ty momenty kdy si říkám, že jsou mezi námi jedinci, kteří jenom berou kyslík...Skrýt celý příspěvek

   • Uvidis
    01:57 02.09.2022

    Ako pises, ale tu je to toxicky nazor, hned budes za plateneho ruskeho trola, etc... Tiez sa mi nepaci, ze tu nie je casto diskusia, ale len urra system nazorov, alebo s nami, ...Zobrazit celý příspěvek

    Ako pises, ale tu je to toxicky nazor, hned budes za plateneho ruskeho trola, etc... Tiez sa mi nepaci, ze tu nie je casto diskusia, ale len urra system nazorov, alebo s nami, alebo proti nam...Skrýt celý příspěvek

    • Cimbi
     04:16 02.09.2022

     No, ale o něm se tu ví, že je buď placenej nebo že má z nepochopitelného důvodu Rusy moc rád. Opakovaně tu dává ruskou propagandu. Vlastně si nevzpomínám na příspěvek od něj, který ...Zobrazit celý příspěvek

     No, ale o něm se tu ví, že je buď placenej nebo že má z nepochopitelného důvodu Rusy moc rád. Opakovaně tu dává ruskou propagandu. Vlastně si nevzpomínám na příspěvek od něj, který by Rusy neobhajoval nebo je nepodporoval.Skrýt celý příspěvek

     • Cimbi
      04:21 02.09.2022

      Každý jeho příspěvek je ve stylu "Rus není viníkem", "Nic není černobílé" nebo "Nemá cenu UA podporovat, stejně to projedou" a nebo ještě "Podpořit UA znamená podpořit ...Zobrazit celý příspěvek

      Každý jeho příspěvek je ve stylu "Rus není viníkem", "Nic není černobílé" nebo "Nemá cenu UA podporovat, stejně to projedou" a nebo ještě "Podpořit UA znamená podpořit nevypočitatelné feťáky".

      Vážně je jeho snahou vyváženost diskuse, když není schopen vyvážených příspěvků (1x tak, 1x naopak?). Ne, jeho snahou je oslabit podporu obránce, aby útočník dosáhl svého.Skrýt celý příspěvek

    • copy
     07:42 02.09.2022

     Cimbi, lžeš jako když tiskne. Nikdy jsem tu o Ukrajincích nemluvil jako o feťácích. To bych si někdy nedovolil, toto je součástí ruské propagandy. Psal jsem tu už mnohokrát, že ...Zobrazit celý příspěvek

     Cimbi, lžeš jako když tiskne.
     Nikdy jsem tu o Ukrajincích nemluvil jako o feťácích. To bych si někdy nedovolil, toto je součástí ruské propagandy.
     Psal jsem tu už mnohokrát, že Rusko je agresor a doufám, že ho UA vyžene, ale jen nevěřím, že má UA proti nim moc šancí...
     Doufal jsem tu, že UA obdrží rekaty s dostřelem 300 km...
     Cimbi lžeš.Skrýt celý příspěvek

     • Cimbi
      08:04 02.09.2022

      Za feťáky sorry - myslel jsem trolly obecně, ale ano, psal jsem to Tobě. Ty jedeš notu "Fandím Ukrajině, ale nemá cenu je podporovat, je to jen házení zdrojů do kanálu". Čejkis ...Zobrazit celý příspěvek

      Za feťáky sorry - myslel jsem trolly obecně, ale ano, psal jsem to Tobě.

      Ty jedeš notu "Fandím Ukrajině, ale nemá cenu je podporovat, je to jen házení zdrojů do kanálu".

      Čejkis blahého času, budiž mu virtuální země lehká, zase psal ve stylu "Podporovat Ukrajinu znamená, že v zimě všichni pomrzneme - tož s tím přestaňte".Skrýt celý příspěvek

     • axoloth
      08:20 02.09.2022

      Nema sanci? Za taketo slova sa kedysi stavalo k muru a aj teraz by sa nasiel paragraf , ktory hovori o zbabelosti v tvari nepriatela Ja som si myslel,ze UA dostatocne ukazala,ze ...Zobrazit celý příspěvek

      Nema sanci? Za taketo slova sa kedysi stavalo k muru a aj teraz by sa nasiel paragraf , ktory hovori o zbabelosti v tvari nepriatela

      Ja som si myslel,ze UA dostatocne ukazala,ze ma velku sancu RUS porazit. Ale zrejme niektorym zbabelcom to nestaci. UA RUS porazi aj ked to bude nejaky cas trvat. Bol aktivovany Lend&Lease tak UA moze dostat zbrani kolko potrebuje.Skrýt celý příspěvek

     • Cimbi
      08:22 02.09.2022

      Tentokrát Jsem Ti mínus nedal. Nechal jsem se unést a v jednom až dvou bodech Tě obvinil neprávem, za což se stydím - odporuje to mé nátuře. Proto jsem se také omluvil a uvedl to ...Zobrazit celý příspěvek

      Tentokrát Jsem Ti mínus nedal. Nechal jsem se unést a v jednom až dvou bodech Tě obvinil neprávem, za což se stydím - odporuje to mé nátuře.

      Proto jsem se také omluvil a uvedl to na pravou míru.Skrýt celý příspěvek

     • copy
      09:10 02.09.2022

      Cimbi, omluvu přijímám. Já bych si jen přál, aby to zabíjení přestalo a ne ze stachu, ale je mi líto Ukrajinců, Urajiny. Podporuji UA, ale myslím si, že čím déle bude válka trvat, ...Zobrazit celý příspěvek

      Cimbi, omluvu přijímám.
      Já bych si jen přál, aby to zabíjení přestalo a ne ze stachu, ale je mi líto Ukrajinců, Urajiny. Podporuji UA, ale myslím si, že čím déle bude válka trvat, tim bude UA více zbídačena.
      Až se mocní dohodnou (a oni se dohodnou) o UA bez UA, bude to pro UA katastrofa.
      Ale až čas ukáže, kdo měl pravdu.Skrýt celý příspěvek

     • copy
      09:43 02.09.2022

      axoloth, Ale no tak ! Kdyby byla Česká republika napadena tak jak UA, tak bych to chápal, ale takto? Vždyť nejsme ve válce, ale i ve válce, když ji nemůžete vyhrát, dochází k ...Zobrazit celý příspěvek

      axoloth,
      Ale no tak !
      Kdyby byla Česká republika napadena tak jak UA, tak bych to chápal, ale takto? Vždyť nejsme ve válce, ale i ve válce, když ji nemůžete vyhrát, dochází k ústupkům. To by jste takto mohl potrestat všechny diplomaty, kteří dohodnou příměří.Skrýt celý příspěvek

     • axoloth
      09:58 02.09.2022

      @copy, Ziadne no tak! Ceska republika bola napadnuta zabudol si na Vrbetice? Pokial viem, tak vysetrovanie nebolo uzavrete, ale nie preto,ze vinnik nie je znamy .A vzhladom na ...Zobrazit celý příspěvek

      @copy,
      Ziadne no tak! Ceska republika bola napadnuta zabudol si na Vrbetice? Pokial viem, tak vysetrovanie nebolo uzavrete, ale nie preto,ze vinnik nie je znamy .A vzhladom na to,ze je nam neustale vyhrazane a boli by sme po Ukrajine dalsim cielom spolu Pobaltim netreba ukazovat pochybnosti ci zbabelost, ani tu najmensiu.

      Navyse Ukrajina, ktora bojuje o hole prezitie potrebuje vsetku podporu, ktoru moze dostat. A ako moze bojovat ked su ich spojenci dosrani? Ziadne prejavy slabosti ci pochybnosti nesmu byt tolerovane, pretoze Rusi a proruski kolaboranti to velmi dobre vidia. A nie je to ziadna paranoja, to je proste tak. Oni sleduju nase aj vase media a zneuzivaju to propagandisticky voci nam....Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      10:27 02.09.2022

      Copy: Čím déle se budou UA bránit, tím spíše se ubrani. Jediné komu to nevyhovuje je Moskva. Nic nepodpoří národní jednotu jako vítězství (ubraneni hranic) nad silnějším ...Zobrazit celý příspěvek

      Copy: Čím déle se budou UA bránit, tím spíše se ubrani. Jediné komu to nevyhovuje je Moskva.
      Nic nepodpoří národní jednotu jako vítězství (ubraneni hranic) nad silnějším nepřítelem.

      Kdyby se mocnosti chtěli dohodnout dávno by se dohodly. Ne, fakt není pro politiky výhodné pokračování inflace/krize energii. Ale opět na to může spoléhat Moskva, když UA nedokázala zabrat silou.

      Ve válce jsme od roku 2014. Jen fo takový jako vy stále nedošlo. Stejně to nedocházelo lidem v Uk/Fra v letech 38/39(15.3.).

      Každá válka pokud je vůle se dá vyhrát. UA ukazují, že tu vůli mají. Ale vy v teple doma, dokážete akorát kolaborovat.

      Ps: Ti diplomaté tam jdou s pověřenim vládu. Ale tím se vy těžko můžete ohánět...Skrýt celý příspěvek

  • Анатолий
   01:21 02.09.2022

   +

   +

  • Анатолий
   01:24 02.09.2022

   Konkrétně tuto není nejhorší komentář ale celkově CNN prima má mezery

   Konkrétně tuto není nejhorší komentář ale celkově CNN prima má mezery

  • Karol.Melichercik
   08:18 02.09.2022

   Drulak? Staci si pozriet jeho vystupenia od 24.2. je to jasny prorusak. Nerozumiem ako toto mohlo byt velvyslancom vo Francuzsku. Momentalne na Univerzite v Plzni, takze asi tak.

   Drulak? Staci si pozriet jeho vystupenia od 24.2. je to jasny prorusak. Nerozumiem ako toto mohlo byt velvyslancom vo Francuzsku. Momentalne na Univerzite v Plzni, takze asi tak.

  • Tonda
   09:34 02.09.2022

   Prima neblbne, dělá to programově. Prima nebyla nikdy nestranná, vždycky byla bulvární a vybírala si kontroverzní názory - proruské, protievropské a hlavně senzační, protože to je ...Zobrazit celý příspěvek

   Prima neblbne, dělá to programově. Prima nebyla nikdy nestranná, vždycky byla bulvární a vybírala si kontroverzní názory - proruské, protievropské a hlavně senzační, protože to je její byznys model. Nálepka "CNN" na tom nezměnila vůbec nic, navíc se i americká CNN jako taková posunula k bulváru, takže.... radím nesledovat.Skrýt celý příspěvek

 • Jan Padesátýpátý
  23:46 01.09.2022

  Generál Macko na televizi JOJ
  45 minut dlouhý rozhovor
  ¨Většinu věcí známe, ale je to pěkné shrnutí průběhu celé války

  Generál Macko na televizi JOJ
  45 minut dlouhý rozhovor
  ¨Většinu věcí známe, ale je to pěkné shrnutí průběhu celé války

 • The Pale Emperor
  23:36 01.09.2022

  Dneska se skřeti nevyspí.

  https://twitter.com/praisethes...

  Dneska se skřeti nevyspí.

  https://twitter.com/praisethes...

  • alter01
   00:10 02.09.2022

   To sú tie Chajmarsi ktoré včera 2x zničili ? A niektoré aj trikrát !
   To bude Putin nespokojnejší ako jeho fuhrer v "45.

   To sú tie Chajmarsi ktoré včera 2x zničili ? A niektoré aj trikrát !
   To bude Putin nespokojnejší ako jeho fuhrer v "45.

 • Marky
  23:26 01.09.2022

  Dneska se Ukrajincům údajně moc nedařilo, tak jsou tady lidi ...Zobrazit celý příspěvek

  Dneska se Ukrajincům údajně moc nedařilo, tak jsou tady lidi rozmrzelý:
  https://www.pokec24.cz/krize-u...

  Prej to nezachránil ani Bodý a Dojl.Skrýt celý příspěvek

  • Mortles
   23:28 01.09.2022

   60? já jsem myslel že přijelo 360 útočníků na křižníku!

   60? já jsem myslel že přijelo 360 útočníků na křižníku!

   • Marky
    23:40 01.09.2022

    Je tam někde přes řeku Potěmkino...tak možná přijéchali votamta.

    Je tam někde přes řeku Potěmkino...tak možná přijéchali votamta.

  • StandaBlabol
   23:34 01.09.2022

   Běž trolit někam jinam, ruský slouho.

   Běž trolit někam jinam, ruský slouho.

   • Marky
    23:37 01.09.2022

    ...a já ti na to jako bytostný demokrat odpovím: "Jen si tady blábol, Blábole".

    ...a já ti na to jako bytostný demokrat odpovím: "Jen si tady blábol, Blábole".

    • StandaBlabol
     23:41 01.09.2022

     Vlastně jsi mi zpříjemnil večer. Po půl roce speciální operace se Rusové "úspěšně brání" a když chtějí oznámit aspoň malé vítězství, musejí si ho prostě vymyslet. Tak zoufalí jsou. Zobrazit celý příspěvek

     Vlastně jsi mi zpříjemnil večer. Po půl roce speciální operace se Rusové "úspěšně brání" a když chtějí oznámit aspoň malé vítězství, musejí si ho prostě vymyslet. Tak zoufalí jsou.Skrýt celý příspěvek

    • Cimbi
     04:40 02.09.2022

     Bytostnému demokratovi by se při pohledu na zprávy otvírala kudla v kapse z toho, jak tam Rus bezdůvodně vlítl a vraždí a ničí...

     Bytostnému demokratovi by se při pohledu na zprávy otvírala kudla v kapse z toho, jak tam Rus bezdůvodně vlítl a vraždí a ničí...

  • Scotty
   23:48 01.09.2022

   Kanál Legitimnyj vypadá velice legitimně. Ostatně jako celý ten pokec.

   Kanál Legitimnyj vypadá velice legitimně. Ostatně jako celý ten pokec.

   • Marky
    00:30 02.09.2022

    No jistťééé, zato ten pokec tady je perla paní. Asi 111tisíců tentononc...a skoro žádná mapička. Já rád mapičky.

    No jistťééé, zato ten pokec tady je perla paní. Asi 111tisíců tentononc...a skoro žádná mapička. Já rád mapičky.

    • Danik
     01:05 02.09.2022

     Tak si běž kreslit mapičky a buď hodnej chlapeček.

     Tak si běž kreslit mapičky a buď hodnej chlapeček.

    • Scotty
     01:16 02.09.2022

     /Já rád ma pičky./
     Jsem zděšena!

     /Já rád ma pičky./
     Jsem zděšena!

    • Cimbi
     04:43 02.09.2022

     Kup si Atlas světa. Jsou tam nakreslený takový čáry znázorňující hranice - to je to, co Rusák nerespektuje. Z map plyne, že Doněck je Ukrajina, Luhansk je Ukrajina, Cherson je ...Zobrazit celý příspěvek

     Kup si Atlas světa. Jsou tam nakreslený takový čáry znázorňující hranice - to je to, co Rusák nerespektuje. Z map plyne, že Doněck je Ukrajina, Luhansk je Ukrajina, Cherson je Ukrajina, Krym je Ukrajina.

     Souhlasíš s tím?Skrýt celý příspěvek

     • flanker.jirka
      07:52 02.09.2022

      Zkuste to vykládat státům na středním východě nebo v Sbrsku. Ty čáry se celou dobu historie mění po celém světě a měnit se budou dál. Vždy záleží pouze na tom kdo má v daný ...Zobrazit celý příspěvek

      Zkuste to vykládat státům na středním východě nebo v Sbrsku. Ty čáry se celou dobu historie mění po celém světě a měnit se budou dál. Vždy záleží pouze na tom kdo má v daný moment větší sílu to přetlačit.Skrýt celý příspěvek

     • Cimbi
      08:52 02.09.2022

      Je to pravda (dávám plus).

      No, dokud to neuzná OSN, tak se to moc v mapách nemění...

      Je to pravda (dávám plus).

      No, dokud to neuzná OSN, tak se to moc v mapách nemění...

  • Korzar21
   05:39 02.09.2022

   A kde máte fotky z tej neúspešnej operácie? Žiaden z prorusáckej tlupy nechce dať odkazy, kde je vidno následky toho vylodenia, musia tam ostať zničené lode, vybavenie, vojaci.

   A kde máte fotky z tej neúspešnej operácie? Žiaden z prorusáckej tlupy nechce dať odkazy, kde je vidno následky toho vylodenia, musia tam ostať zničené lode, vybavenie, vojaci.

 • Praskot
  23:05 01.09.2022

  Orci chtěli na frontě u Chersonu zasypat UA zápalnými střelami. Velitel zadal špatné souřadnice a zlikvidoval vlastní elitní průzkumnou ...Zobrazit celý příspěvek

  Orci chtěli na frontě u Chersonu zasypat UA zápalnými střelami. Velitel zadal špatné souřadnice a zlikvidoval vlastní elitní průzkumnou jednotku.
  https://twitter.com/andrewofpo... Skrýt celý příspěvek

  • Ján Paliga
   23:19 01.09.2022

   Môžu aj častejšie...

   Môžu aj častejšie...

  • Cimbi
   04:44 02.09.2022

   Víc a houšť a větší kapky!

   Víc a houšť a větší kapky!

  • Cimbi
   08:53 02.09.2022

   BTW, neposunuli USA v té oblasti zase GPS?

   BTW, neposunuli USA v té oblasti zase GPS?

Načítám diskuzi...